PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yenildik Ama Asla Çirkinleşmedik

asilhamsi
23.09.2013, 00:03
Evet cok saygıdeger İstanbul Dalkavugu Basın.

Umarım izlemişsinizdir bugün olanları.Yıllarca hep bizim statta olayların olmasını beklediniz.

kücük bir kesimin cıkardıgı fevri olaylarda dahi salyalarınızı akıtarak saldırdınız.

Bizleri günah kecisi ilan ettiniz.Teller kaldırılmamalı hatta elektirik verilmeli gibi aşşagılık laflarınızla bizlere bakış acınızı gösterdiniz,kin kustunuz.

Kalemlerinizden cıkan herbir cumle ile bizi Tüm futbol camiasının önüne attınız.

Şimdi yarın neler yazacaksınız sivri uclu kalemlerinizle.

Hepimizin ekran basında seyrettigi futbol terörünü ne kadar anlatacaksınız?Yoksa bunlar herzaman görülen olağan şeyler diye geçiştirecekmisiniz.

Söz sizde sevgili basın..Sahne sizde..Buyrun anlatın biz de dinleyelim.

Kasım BEKTAŞ
23.09.2013, 00:09
bugüne kadar yapmadıklarını bugün niye yapsınlar ki?

kervanı yürütmeliler.

Muhammet Kalkışım
23.09.2013, 00:17
Bundan 11 yıl önce, 15 yaşımda Avni Aker'de canlı canlı izlediğim bir TS-BJK maçında skor 0-5 olunca bulunduğum maraton tribününde koltukları kırmaya başlamıştı bizim taraftarlar. Sahaya atılan kırık plastik koltuklar nedeniyle maçın hakemi Serdar Tatlı maçı tatil etmişti. Ağlayan renktaş abilerim vardı o tribünde. Yine de sahaya girmedik. Polisin, futbolcuların, teknik direktörlerin ve özel güvenliğin üzerine yürümedik.

Aldığımız cezayı burada paylaşmayacağım. Merak eden kendi araştırsın.

Maça gelen BJK taraftarlarının otobüslerinde Beşikdüzü'ndeki polis çevirmesinde taş, sopa, çakı, bıçak, tornavida ve kılıç gibi absürd gereçler bulunduğunu okuduğumu hatırladığımı da bildireyim.

Yorum sizlerindir. Ben daha 15 yaşındaydım.

İlker Yazıcıoğlu
23.09.2013, 00:17
Niye bu akşam yaşananlarla ilgili,İstanbul basınından objektif yaklaşımlar bekleniyor anlamadım.
Yazsalar ne olur,yazmasalar ne olur?
Ülkenin neresi doğru ki medyası doğru olsun.
Siyaset kokuşmuş,eğitim kokuşmuş,saygı/sevgi kokuşmuş,anlayış/empati kokuşmuş,zihniyet kokuşmuş.....
Bu kadar kokuşmuşluğun içerisinde neden böyle bir beklentiye girelim???

Bazen diyorum ki: Ulan keşke çirkinleşseydik.....

Boşuna dememişler deveyi diken......

Orkun Özkaya
23.09.2013, 00:19
Evet cok saygıdeger İstanbul Dalkavugu Basın.

Umarım izlemişsinizdir bugün olanları.Yıllarca hep bizim statta olayların olmasını beklediniz.

kücük bir kesimin cıkardıgı fevri olaylarda dahi salyalarınızı akıtarak saldırdınız.

Bizleri günah kecisi ilan ettiniz.Teller kaldırılmamalı hatta elektirik verilmeli gibi aşşagılık laflarınızla bizlere bakış acınızı gösterdiniz,kin kustunuz.

Kalemlerinizden cıkan herbir cumle ile bizi Tüm futbol camiasının önüne attınız.

Şimdi yarın neler yazacaksınız sivri uclu kalemlerinizle.

Hepimizin ekran basında seyrettigi futbol terörünü ne kadar anlatacaksınız?Yoksa bunlar herzaman görülen olağan şeyler diye geçiştirecekmisiniz.

Söz sizde sevgili basın..Sahne sizde..Buyrun anlatın biz de dinleyelim.

Ben vereyim size başlığı "Rekor gecesi Gezi provakotörleri tarafından karartıldı"

Emre Emiroğlu
23.09.2013, 00:20
Ancak bu kadar sığ bakılabilirdi. Gerçekten bu gün olanların skora endeksli olduğunu mu düşünüyorsunuz ?

erolizmts
23.09.2013, 00:28
Ülkenin çivisi çıkmış, futbolun ve spor'un da çivisinin çıkması artık yadırganmamalı. Bugün yaşananlar da bildiğin kirli bir oyun.

Düşünün ki hükümet taraftar grubu kurduruyor, o taraftar grubuna 5 bin bedava bilet veriliyor ve o taraftar grubu tekbir getirerek güvenlik güçlerine saldırıp sahaya dalıyor. İşte bu hale geldik artık. Gerçi bizde de hazır kurulmuşu vardı ve parayla satın aldılar adamları. Sonuçta şampiyonluğa en yakın takım Beşiktaş iken gelecek cezalardan sonra Fenerbahçe'nin önü daha da açıklacak gibi. Bir Fb-Gs çekişmeli lig daha yaşatacaklar bize. Ama bugün çıkan/çıkarılan olayın amacı kesinlikle başka. Şu an görünen şey suç Çarşı Grubuna atılmak isteiyor. Ama sahaya dalanlar hükümetin kurdurduğu 1453 Kartalları gurubu. Önümüzdeki haftalarda da Bjk tribünlerinde çok gürültü kopacak.

Lazman
23.09.2013, 00:32
sikede febe bjk aklama derdine dustuler bugunde carsiyi aklama derdindeler. milletin gozu kor olmus bi lanet var bu halkin ustunde.
turk futbolunun kara gecesiymis. 2 senedir sike biyerlerine kacmis onu hallettiler.

TSdepare
23.09.2013, 00:32
Komediye bak bugün olanların futbolla ne alakası varki tamamen siyasi bir olay..

Bir avuç çapulcu sürüsü Taksim sloganlarıyla düşman belledikleri polislerin üzerine sandalye,sopa ne bulduysa saldırıyor..

Tribünde ki 1453 Kartal adlı gruba sopalarla saldıran yine bu çapulcu sürüsü kendi taraftarına bile sırf ideolojik nedenlerle saldırıyor..

Çarşı marjinal terör örgütü listesine alınmalı ve sahada olay çıkartan her çapulcu mimlenip ömür boyu stada girişten men edilmeli..

Bu sadece sahaya yansıdığı için haberimiz oluyor aynı şey gs tribününde de haftalardır var taraftar ikiye ayrılmış bir kısmı gezi sloganı atıyor bir kısmı yuhalıyor ondan sonra tekme tokat kavga ediyorlar..

Gerekirse yeni yasa çıkartılmalı Gezi ve taksim olayları gibi anarşist isyanlara destek veren klüpler ve taraftar grupları ağır yaptırımlara tutulmalı

Alper Beyazay
23.09.2013, 00:33
He ya he. 90+2'de Melo'nun faulünü düşünmüş olmalılar ki o dakikaya kadar beklemişler vay arkadaş. Bu kadar da planlı olunmaz, Melo'yla da mı anlaşmışlar acaba. Komplo kurulmuşmuş beyfendilere. Bi bitmediniz...

Muhammet Kalkışım
23.09.2013, 00:34
"Yatacak yeriniz yok hain ve sinsi, kurnazlıkta sınır tanımaz, edepten anlamaz, karaktersiz herifler! Bir camiayı böyle lekelersiniz. BJK için "Red Wedding"dir bu gece!" yazısıyla şu haberi paylaştım bugün facebook'ta:

http://www.odatv.com/mob_n.php?n=sahaya-inen-1453-kartallar-kim-2209131200

TSdepare
23.09.2013, 00:36
Ülkenin çivisi çıkmış, futbolun ve spor'un da çivisinin çıkması artık yadırganmamalı. Bugün yaşananlar da bildiğin kirli bir oyun.

Düşünün ki hükümet taraftar grubu kurduruyor, o taraftar grubuna 5 bin bedava bilet veriliyor ve o taraftar grubu tekbir getirerek güvenlik güçlerine saldırıp sahaya dalıyor. İşte bu hale geldik artık. Gerçi bizde de hazır kurulmuşu vardı ve parayla satın aldılar adamları. Sonuçta şampiyonluğa en yakın takım Beşiktaş iken gelecek cezalardan sonra Fenerbahçe'nin önü daha da açıklacak gibi. Bir Fb-Gs çekişmeli lig daha yaşatacaklar bize. Ama bugün çıkan/çıkarılan olayın amacı kesinlikle başka. Şu an görünen şey suç Çarşı Grubuna atılmak isteiyor. Ama sahaya dalanlar hükümetin kurdurduğu 1453 Kartalları gurubu. Önümüzdeki haftalarda da Bjk tribünlerinde çok gürültü kopacak.

Hükümetin işi gücü kalmamış tribünde kavga çıksın diye bjk taraftar grubu kurdurup stada gönderecek..

Buna ancak Yav he he denir :)

Emre Emiroğlu
23.09.2013, 00:36
Birilerinin hakaten burda yorum yapmasına gerek yok. Başbakanın konuşmalarından copy/paste yapsınlar yeter.

asilhamsi
23.09.2013, 00:39
Ancak bu kadar sığ bakılabilirdi. Gerçekten bu gün olanların skora endeksli olduğunu mu düşünüyorsunuz ?

Lütfen en azından benim actıgım başlıgı siyaset ile kirletmeyin.

Gidin nerede tartışıyorsanız tartışın siyasetinizi.

Ben sadece Futbol tartışmak istiyorum.

Sacma sapan siyasi tartışmalardan bıktım.

bitmeyen komplo teorilerinden gına geldi.

Yeter artık..

Emre Emiroğlu
23.09.2013, 00:40
Sana sorarım birdahakine başlığına yazabilirmiyim diye. Söz.

Muhammet Kalkışım
23.09.2013, 00:41
Hükümetin işi gücü kalmamış tribünde kavga çıksın diye bjk taraftar grubu kurdurup stada gönderecek..

Yav he he...

Gezi Parkı direniş ve protestolarının yanıtsız kalmayacağını açık bir şekilde ifade etmedi mi hükumet?

Yok başka işleri yokmuş da... Yav he he...

Colakoglu
23.09.2013, 00:41
He ya he. 90+2'de Melo'nun faulünü düşünmüş olmalılar ki o dakikaya kadar beklemişler vay arkadaş. Bu kadar da planlı olunmaz, Melo'yla da mı anlaşmışlar acaba. Komplo kurulmuşmuş beyfendilere. Bi bitmediniz...

Yasa sen emi... Buneya hersey komplo sanki ülkede, basbaya meloya, hakeme kizmis saldirmislar sahaya

erolizmts
23.09.2013, 00:42

Kavga çıkarsın diye değil. Hani daha detaylıca da anlatılır ama yeri değil. Hükümetin işi gücü yok Trabzonspor tribünlerinde de bazı taraftar gruplarına beleş bilet dağıtıp propagandalarını yaptırmıyorlar değil mi?

http://www.youtube.com/watch?v=MjQFOwg5KIo

http://k1309.hizliresim.com/1f/q/sy227.png

http://www.medyatava.com/haber/1453-grubundan-ilginc-tweet-macta-susan-oturan-bir-platform-degiliz_96513#.Uj9aEOkzo_Q.twitter

asilhamsi
23.09.2013, 00:42
Yeter artık arkadaş ben siyasi tartışma dinlemek istemiyoruuuuummmmmmmmmmm.

Ben futbol seyircisiyim.Siyaset ile ilgilenmiyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.

Veysel
23.09.2013, 00:43
Ula dünya basını gezi parkı olayı tepkisi stada yansıdı diye manşet yapıyor, burda uyanık hiç bir şey onlardan kaçmayan tipler hükümet yaptı diyor

PES :-)

Emre Emiroğlu
23.09.2013, 00:45
Kavga çıkarsın diye değil. Hani daha detaylıca da anlatılır ama yeri değil. Hükümetin işi gücü yok Trabzonspor tribünlerinde de bazı taraftar gruplarına beleş bilet dağıtıp propagandalarını yaptırmıyorlar değil mi?

http://www.youtube.com/watch?v=MjQFOwg5KIo

http://k1309.hizliresim.com/1f/q/sy227.png

50. saniye ya allah bismillah allahuekber.

1453 grubunu ilk kez , gezi olaylarında baş gösteren çarşıya karşılık kazlı çeşme mitinginde , organizatörler tarafından dağıtılan 1453 Kartalları adlı bayrakları taşırken görmüştük.

Ne hikmet ki , maçtan önce twitterda " bugün bizim neler yaptığımızı göreceksiniz " vari bir sürü tweetleri mevcut..

fteotdgs
23.09.2013, 00:46
Olayları ilk duyduğumda "bu kafa değişmeli" diye yazdım şike başlığında. Sonra her kesimden yazılanları okudum olaylar hakkında. Hala aynı şeyi söylüyorum, " bu kafa değişmeli' diyorum, bu herşeye hakim olduğunu, herşeyden üstün olduğunu düşünen kafa değişmeli. Böyle nereye kadar? Bu işin sonu selamet değil.

asilhamsi
23.09.2013, 00:47
50. saniye ya allah bismillah allahuekber.

1453 grubunu ilk kez , gezi olaylarında baş gösteren çarşıya karşılık kazlı çeşme mitinginde , organizatörler tarafından dağıtılan 1453 Kartalları adlı bayrakları taşırken görmüştük.

Ne hikmet ki , maçtan önce twitterda " bugün bizim neler yaptığımızı göreceksiniz " vari bir sürü tweetleri mevcut..

Hocam git başlık aç gezi parkı olaylarının yansımaları diye.

Yeter yahu gına geldi sizin komplo teorilerinizden.

Git siyasi bir blog ac orada tartış ne tartışıyorsan.

Senin siyasi tartışmalarını okumak zorundamıyız?

Ben bu sitede sadece Trabzonsporu okumak istiyorum.

Muhammet Kalkışım
23.09.2013, 00:53

Bence asıl komplo teorilerini şikeciler okudu. Malum, onlar haklıydı zaten. Bizim hak iddiamız da onların hakkına tacizdi.

TFF mevcut yönetimi siyasi etmenlerle oluşmadı mı? "Özerk" denen kurum ne kadar bağımsız? Ne kadar kuralına uyuyor işin? Ne kadar düzgün yapıyor işini? Bağımsız değil diyorsan hocam söyle, kime bağımlı bu insanlar? Sen de mi Türk futbolu için diyeceksin?

Sadece Trabzonspor okumak isteyen de böyle bir başlık açmaz. Evet, biz yapmadık. Ama başkaları yaptı ve bu başlık altında tartışılacaktır bu.

Siyasi görüşünü inatla benim gözüme sokmaya çalışan hükumet yanlılarına sadece cevap veriyorum ben. Zira onların çoğu kadar (tamamı değil) sığ düşünmek insan zekasına saygısızlık anlamına gelir!

fteotdgs
23.09.2013, 00:54
t

Kardeşim, bu başlığı sen açmışsın ve bu olay çok karmaşık, sadece sportif bir olay değil. Kafaları kuma gomup sadece görmek istediğimizi yazmaksa amaç biz rahatsız etmeyelim hiç :) Hayır, bir taraf haklı bir taraf haksız olayı da değil, olayın şöyle şöyle yönleri olabilir demek bile mi rahatsız ediyor, anlamıyorum.

asilhamsi
23.09.2013, 01:00
Benim siyasetle uzaktan yakından alakam yok.Ben olayın siyasi boyutu oldugunu düşünmüyorum.Sadece beşikatşın ceza almasını bekliyorum.

Bu başlıgı acma sebebim daha önce yaşanan kücücük olaylarından dolayı bize verilen cezaları beşiktaşın da alıp almayacagı konusu benim icin önemli.

Sadece bu.Bu siyasi tartışmanın her iki tarafıda beni ilgilendirmiyor.

Muhammet Kalkışım
23.09.2013, 01:08
Benim siyasetle uzaktan yakından alakam yok.Ben olayın siyasi boyutu oldugunu düşünmüyorum.Sadece beşikatşın ceza almasını bekliyorum.

Bu başlıgı acma sebebim daha önce yaşanan kücücük olaylarından dolayı bize verilen cezaları beşiktaşın da alıp almayacagı konusu benim icin önemli.

Sadece bu.Bu siyasi tartışmanın her iki tarafıda beni ilgilendirmiyor.

Siyasetin bulaşmadığı bir şey mı kaldı memlekette hocam Allah aşkına?

Ben de vakti haliyle BJK karşısındaki 0-5'lik skor sonrası yaşadıklarımı ve sonrasında bizim o dönem şartlarında nasıl cezalandırıldığımızı belirttim bu başlıkta.

Sivasspor maçında 1-0 üstünken sahaya giren bir taraftar için aldığımız hükmen mağlubiyet ve 5 maç saha kapatma cezası (ki mimarı İbrahim Usta'dır) ortadayken BJK çok daha ağır ceza almalıdır. Ama bugünkü maçta olay çıkaranlar? Bilhassa fitili ateşleyenler maçı izleyen savcılarca sorgulanıp cezalandırılmalılar.

İstediğin kadar inkar edebilirsin ama bu başlık ister istemez siyasi içerikli iletiler bulunduracaktır. Niyetin farklı olabilir, ancak anakonu belli. Nereye varacağı da...

Erdal DİLEK
23.09.2013, 01:15
çünkü trabzonsporun büyüklüğü taraftar sayısı büyüklüğü değil, değerlerinin büyük olması, misyonun büyük olması

asilhamsi
23.09.2013, 01:34
Sizi bilmem beni sadece Trabzonsporun hakları ilgilendiriyor.

Yaşar
23.09.2013, 01:37
Çarşı'ya destek olmak dolayısıyla Bjk'a destek olmaktır.
Çarşı'ya destek olmak benim İnönü'ye gittiğim maçlarda yediğim küfürlere destek olmaktır.
Çarşı'ya destek olmak şiddete, küfre destek olmaktır.
Sahaya inmemiş de olsalar destek olmam, neden olayım?

Erdal DİLEK
23.09.2013, 01:45
Herşeye bir kılıf uyduruyorlar, böyle saçkalaık görmedim. Herkesin ödü kopuyor türk futbolu bitecek diye. Ama farkında değil ortada futbol diye birşey kalmadı

h@msi61
23.09.2013, 01:48
Bugun olanlara komplo demekle sikecilerin sike davasini komplo gormesi arasinda bir fark goremiyorum...

ibrahim
23.09.2013, 02:11
Trabzonda olunca tüm Trabzonsporlular terörist, Istanbul zillilerinin taraftatları yapınca gezici tayyipci. Yok yav? Hepinize he he ulan. :):)

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Erman Aydın
23.09.2013, 02:13

" 5 bin bedava bilet" eğer bu gerçekse çarşıya karşı ciddi bir provakasyon yapıldığı konusundaki şüphelerim kesinleşir

asilhamsi
23.09.2013, 02:17
Actıgım konu amacından saptı.Benim tek derdim Besiktas hakettigi cezayı alacak mı?

Canberk
23.09.2013, 02:21
Bundan 11 yıl önce, 15 yaşımda Avni Aker'de canlı canlı izlediğim bir TS-BJK maçında skor 0-5 olunca bulunduğum maraton tribününde koltukları kırmaya başlamıştı bizim taraftarlar. Sahaya atılan kırık plastik koltuklar nedeniyle maçın hakemi Serdar Tatlı maçı tatil etmişti. Ağlayan renktaş abilerim vardı o tribünde. Yine de sahaya girmedik. Polisin, futbolcuların, teknik direktörlerin ve özel güvenliğin üzerine yürümedik.

Aldığımız cezayı burada paylaşmayacağım. Merak eden kendi araştırsın.

Maça gelen BJK taraftarlarının otobüslerinde Beşikdüzü'ndeki polis çevirmesinde taş, sopa, çakı, bıçak, tornavida ve kılıç gibi absürd gereçler bulunduğunu okuduğumu hatırladığımı da bildireyim.

Yorum sizlerindir. Ben daha 15 yaşındaydım.

İlk defa ağladığım maç o maçtır.O anlar halen daha gözümün önünden gitmiyor.

Muhammet Kalkışım
23.09.2013, 02:26
İlk defa ağladığım maç o maçtır.O anlar halen daha gözümün önünden gitmiyor.

Çocuk halimle ilk kez Avni Aker'de korktuğum ve ağladığım maçtır benim de. Hislerinize katılıyorum...

h@msi61
23.09.2013, 04:08
Komplo he komplo, bu adamlar eskiden beri sahaya cicek atarlardi zaten... Daha 2 sezon once inonudeki gs macinda sahaya atlayan yine ayni taraftarlar degiller miydi?

Yenerken gullik gulistanlik, yenilince komplo. Bi de bunlari savunan Trabzonspor taraftari var ki onlari anlamak mumkun degil... Eger komplo filan diye dusunuyorsaniz, fenerlilerin sike davasina komplo demesine de hic kizmayin.

fteotdgs
23.09.2013, 04:56
İstanbul'un üç küçükleri ne kadar büyük ceza alırsa o kadar hoşuma gider, içim o kadar yağ bağlar. Bana öyle geliyor ki, kara kargalar bayağı büyük bir ceza alacaklar. Öte yandan farklı taraftar grupları yesin birbirini, umrumda olmaz doğrusu. Benim dikkat çekmek istediğim şey; tarihte hiçbir hükümetin üç küçüklerin taraftarlarına bu kadar nüfuz etmeye çalıştıklarını hatırlamıyorum. "Bozkır kasabası" zihniyeti büyükşehirde olmaz. Aksinde diretirsen şimdi olmazsa 10 sene sonra ama eninde sonunda o şehir seni yutar. Bunu göremeyecek kadar gözleri mi kararmış,yoksa bunu görecek kapasiteleri mi yok? Hangisi?

cyberentalpi
23.09.2013, 06:25
bu olayları çarşı ya mal etmek tam bir siyasettir.

Bu olayları Bjk ye mal etmek ise tam bir taraftarlıktır.
Ts yi küçülten ise bizim taraftar arasında bu olaya bakarken bir partinin savunuculugunu yaparak bakmaktır. tam bizim hacı bakışı.

Ortada ve trübuna gore bir gercek var ki olaylar çarşı ya karşı kurulan 1453 grubunun işi

Ama sonucta o grupta Bjk taraftarı. Amacı ne olursa olsun. Bizi Sivas macımızı hatirliyorum. Bu serfsiz basın Ts ye ornek ceza verilmeli felan diye cosmustu. Gs - Fb macini oynatan hakem bizim macta guvenlik olmasına ragmen çıkmadı sahaya

Bize ÖRNEK olsun diye 5 mac verildi. Hadi TFF. Örnek olduk. Daya simdi Bjk ye 10 mac. Nerde ise 500 kisi sahaya indi.
Şikeyi aklayan zhniyetin var.Gorelim seni ??

Oğuz ZEYTİN
23.09.2013, 06:51
Stad yakan, polisle catisan, Shaktar ve diger maclarda sahaya inen fenerbahce taraftari,

Stadinda adam olduren, antrenorun kizina viski sisesi atan, yoneticisinin korumalarinin taraftar copladigi bjk taraftari,

Stadyum ust katindan asagiya adam atilan, icki sisesi ile cocuk yaralayan, mac sonrasi metroda vandallik ornegi gosteren gs taraftari...

Hani terk-i diyar etmis bir zevzek zamaninda "Trabzon'da tellere elektrik verilsin" demisti yaa!

Yukaridaki masumlara sevdanin yollari, Trabzonsporluya kursunlar!

Oğuz ZEYTİN
23.09.2013, 07:03
Actýgým konu amacýndan saptý.Benim tek derdim Besiktas hakettigi cezayý alacak mý?
Degerli dostum, endiseniz bosuna. Siz hic gordunuz mu mazlum disinda cani yanani!?

Pek tabii, is kilifina uydurulacak, gostermelik ceza ile gecistirelecek..

Senol Gunes konusunca, pat ceza!
Terim'inkini ertele, Bulent Uygun'unki daha gecen hafta iptal edildi.

Adalet, esit rekabet kurallari vs hikaye.

Kulubumuze olan yogun bagimiz ve kor olasi futbol tutkumuz bu gercekleri gormemize engel olmamali.

*

O ki siyaset denmis...

Zamaninda sirf Murat Aksu (eski icisleri bakaninin oglu) kazanmasin diye "Yetmez Yildirim Demiroren" diyip ona sarildilar. Sarildiklari Demiroren, basbakan talimatiyla Tff baskani oldu. Dogan Grubu'nun iki gazetesi ona verildi.

Samet Aybaba'nin gonderilisi de siyasidir! Nisan ayinda Osmaniye'de yaptigi aciklamanin ardindan Mustafa Denizli konusu gundeme gelmis ve devaminda hoca gonderilmisti.

Kasimpasa Rte Stadi'nda mac izleyeceklere teblig edilen belgenin icerigi siyasidir.

Alin size siyaset!

Futbol ve dahi spor, pis bir cukura batmistir. Bu gidisle cikamayacaktir.

h@msi61
23.09.2013, 07:07
bjk taraftari yillarca sahaya hic girmemisti zaten, ya da zerre taskinligi yoktu. Gariplere komplo kurdular, vah vah... Oyle temiz bir taraftar grubu ki, ancak "haci" gozlukleriyle kotu gorulebiliyor zaten...

2 sene once inonu tribunlerinden hakeme saldirmak icin birbir atlayanlar kimlerdi acaba... o da gs maciydi :)

ceksinker cezalarini en agirindan...

Olaylari bjkya-carsiya maledenler siyaset yapiyor diyenler siyasetin kralini yapiyorsunuz. Baska yerlere olan nefretiniz o taraftar grubunun yillarca yaptiklari taskinliklari unutturmus size. Bunlar Trabzon'da doner bicaklariyla kahveye saldiran adamlar, hatirladiniz mi?

BİGSTAR61
23.09.2013, 07:25
Çarşı'ya destek olmak dolayısıyla Bjk'a destek olmaktır.
Çarşı'ya destek olmak benim İnönü'ye gittiğim maçlarda yediğim küfürlere destek olmaktır.
Çarşı'ya destek olmak şiddete, küfre destek olmaktır.
Sahaya inmemiş de olsalar destek olmam, neden olayım?
sevgili dostum ellerine saglik guzel ozetledin

HOPA'LI TS'Lİ
23.09.2013, 07:55
Dün akşam TELEGOL'de Serhat ULUEREN şöyle dedi,

TS taraftarları da gelecek cezayı merak ediyor?

Serhat haklı, çünkü

Çünkü 2007'de sezonun ilk maçında (TS-Sivas) Ersen MARTİN'in golüyle öne geçmiş ve bitime 22 sn. kala SADECE 1 TARAFTARIMIZIN sahaya dalması sonucu Bülent DEMİRLEK denilen eyyamcı maçı devam ettirmemiş ve Haluk ULUSOY tff'si bize 5 maç ceza kesmişti.

Dün Olimpiyatta KAPALI TRİBÜNÜN BÜYÜK KISMI GİRDİ.

Bakalım BJK'li tff başkanı kaç maç ceza verecek?

ozturk
23.09.2013, 08:07
Tribüne siyaset sokmak isteyenlerin canını acıtacak bir ceza gelmeli..

Murat'
23.09.2013, 08:08
O değil de ne oldu İstanbul United'a.

Ne var ki kızacak kardeş takımları bileğinin hakkıyla kazandı maçı işte. :)

Beter olsunlar.

Sahayı da sokaklara benzetmek isteyenlere ağır bir ceza gelmesini diliyorum.

Yiğit Gayretli
23.09.2013, 08:24
Rahmetli Kazım'ın Kanat'ın "cengaverleri"...

ozturk
23.09.2013, 08:26
Alışmamış vücutta don durmazmış. Bunların tıyneti bu. Son 2dk yı çıkaramadılar..

http://videonuz.ensonhaber.com/izle/olimpiyat-stadi-nda-olaylar-ciktis

Burçak
23.09.2013, 08:32
Trabzonda tellere elektirik verilmeli diyen o zat şimdi yaşıyo olsa ne derdi acaba...

Travelair
23.09.2013, 08:45
Olayların hükümete yüklenmesini pek mantıklı bulmuyorum. Sonbahar karışacak söylemleri ve hükümetten gelen şimdi de tribünleri karıştırmak istiyorlar ön uyarısından sonra böyle bir olay bekleniyordu. Ha bjk sıyrılsın mı bu işten? Trabzonspor Sivasspor maçı için de planlı dediler. Trabzonspor sıyrılmadı 5 maç ceza aldı

Murat'
23.09.2013, 08:45
Diyelim bu yapılan hükûmete karşı duran Çarşı grubuna yapılan bir komplo, yahu bu adamlar bu kadar salak mı daha 1 hafta önceden AKP'li oluşum olan 1453 Kartallarını açık açık duyurulsun. Komplo yapılacaksa bu kadar açıkça yapılır mı ?

Ben de tam tersi düşünüyorum, bu yeni oluşumu fırsat bilenler sahaya girdi, nasıl olsa bu iş Çarşı'ya kalmaz diyerekten.

Son olaraktan Çarşısı da 1453 Kartalları da batsın!

Adnan Özkan
23.09.2013, 08:54
Bıraksınlar komployu falan filan.. ben anlamam arkadaş!! Deplasman yasağı yokken bile böyle bir rezalet yaşanmamıştı!! Sahaya en az 4-5 bin kişi girdi güvenlik tabanları yağladı,poliste kaçtı.İnfialdi açıkça.
TFF başkanı tüpkafa,çok bilmiş spor bakanı Suat ve değerli!!! şike örtücü siyasetçiler. Türkiye de futbolu bu hale getirdiniz kimseyi suçlamayın!!!
Her rezilliğe göz yumdunuz!! Her pisliği örttünüz!!! Oy uğruna sözüm ona büyük camialara dokunmadınız!! Sahanın ortasında millet biribirini şey etse gözünüzü yumacaksınız.. Futbol bu siyasi iktidar zamanında katledilmiştir.. Nokta

Adnan Özkan
23.09.2013, 08:55
BALIK BAŞTAN KOKAR.. TFF ...ÇARSA TARAFTARDA .SURUR.. KİMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN. hER EZİLLİĞE ETKİLİ CEZA VERECEKSİNKİ BAK BİR DAHA TEŞEBBÜS OLUYOR MU?

ozturk
23.09.2013, 08:56
ama ligin marka değeri de önemli !

Murat'
23.09.2013, 08:58
Bakalım bu pisliğin üstünü nasıl örtecekler.

Adnan Özkan
23.09.2013, 08:59
Bizi sürekli barbarlıkla suçlayan geniş ve aydın kesim..!!! Asıl barbar,vandal,pişkin ve yavşak sizsiniz. Alayınızın stadı viski kokar,stadınızda adam öldürülür,insanlar yaralanır, stadlar yakılır ama üç maymunu oynarsınız ve her olaydan sonra çok ciddi kararlar alacağız diyen TFF ve spor bakanı.. Size neremizle gülüyoruz biliyorsunuz!!!!! Futbolu katlettiniz,doping tavan yaptı,şike ayyuka çıktı,atletizm öldü,güreş can çekişiyor olimpiyat kaçtı, nahhhhhh size 2020 Avrupa şampiyonası.. Siz ancak sporun içine edersiniz başka hiç bir şey edemezsiniz..

Murat'
23.09.2013, 09:03
Sakatlık sonrası topu iade etmeyen takımın taraftarından bu hareket beklenir.Hiç kimse Çarşıyı sevimli göstermeye çalışmasın. Bunlar değil miydi metrobüsü parçalayan adamlar.

Adnan Özkan
23.09.2013, 09:07
Çarşı iyi kötü doğru yanlış demeden her şeye karşı olan abartısız diyorum çok provakatif bir gruptur.Maksat muhalefet olsun diye her şeye muhalefet eder ve açıkçası içlerinde çok çıkarcı nemalanan insanlar vardır.Bizdeki bir grup GENÇ taraftar GRUBU !!!! gibi!!!

ozturk
23.09.2013, 09:09
maç öncesi stada girişte 6 kapı kırılmış. 8 turnike devre dışı kalmış. bilet okuyucuların kablosu kesilmiş..

satılan bilet sayısı 28 binmiş + 18 bin kombine varmış. Üst aramasından geçmeyen kişiler varmış.

Olayların çıkması çok ta sürpriz olmamış aslında

Murat'
23.09.2013, 09:16
Bal gibi de belli malum çevrelerin oyunu olduğu.

1453 kartalları denen grubu kimin kurdurduğu belli.

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytanmış, lütfen elimizi vicdanımıza koyalım.

Bol bol ceza alsınlar orası ayrı tabi ama sapla samanı karıştırmayın.

Bu insanlar böyle bir komplo yapacaktı da böyle bir grubu önceden alenen kurdular öyle mi yani ?

Gerçekten salaklarmış, her şeyi açık açık yapmışlar yani.

Ben Çarşı, 1453 Kartalları falan filan bilmem, dünkü olayları Beşiktaş taraftarı yapmıştır o kadar.

kopeli
23.09.2013, 09:17
2 haftadır Maca rekor seyirci çekmek için,gerekirse kapasiteden üstünde bilet satacağız diye açıklamalar yapan bir Bjk Yönetimi.

Bence kacak seyirciyi oraya toplayanda Bjk Yönetimi.75.000 yetmedi,75.000 biletli 10.000 kacak,85.000 falan yapmak istediler heralde.

Bjk Yönetimi sınıfta kaldı bence.Ne olursa olsun haftalar öncesinden,taraftarları Fetih'e davet eder gibi maça davet etmeyeceklerdi.

h@msi61
23.09.2013, 09:17
Komplo evet, Melo da komplonun en buyuk parcasiydi zaten. 90+2 de o faulu yapacagi ayarlanmisti :)

ozturk
23.09.2013, 09:19
bjk nın 1-0 dan 2-1 yenileceği de komploydu. hatta bjk nın kaçırdığı goller de..

maç öncesi kırılan kapılar, kırılan turnikeler, kesilen kablolar...

Murat'
23.09.2013, 09:20
Bırakın bu Beşiktaş taraftarını şirin gösterme çabalarını, Çarşısı da 1453'ü de yerin dibine batsın.

Sırf hükûmete karşı duruyor diye bu adamları efsaneleştirmek de neyin nesi oluyor anlayamıyorum.

ozturk
23.09.2013, 09:23
Yanarım da yıllarca olimpiyata gittik bi kablo kesmedik bir kapı kırmadık ona yanarım :D

Bahadır Şimşek
23.09.2013, 09:25
Arkadaş ne kadar çarşı sevdalısı Trabzonlu varmış burda.

Bu arkadaşlar "çarşı" sevdasına "çarşıyı seyretmeye" BJK maçlarına da gidiyordur kesin...

Lazman
23.09.2013, 09:25
2 senedir sikeyi oyalayan zihniyet burdan alninin akiyla cikar takmayin :)))
Kesin komplodur arkasindan mossad falan cikacak bakin gorun.
Hepsi ayni surunun hayvanlari,birbirini isirmizlar. onun icin bisey cikarmi bilmem. komplo diyip ilk dakkadan milletin kafayada ayari cektiler tamamdir.

h@msi61
23.09.2013, 09:26
ayni hakeme utanmadan besiktasin cocugu deme midesizligini gosterenler bugun kufur ediyorlar. Maclari bizden alip size verirken iyiydi ama di mi...

Murat'
23.09.2013, 09:38
Gören de zannedecek ki Beşiktaş taraftarı ilk kez sahaya girdi.

h@msi61
23.09.2013, 09:43
Gören de zannedecek ki Beşiktaş taraftarı ilk kez sahaya girdi.

Daha 2 sezon once gs macinda sahaya atladilar yahu, hakem kovaliyorlardi :D

Oğuz ZEYTİN
23.09.2013, 09:46
Carsi, Karagumruk, Asya Kartallari, Suadiye, 1453 Kartallari, Serencebey...

Kusura bakmayin ama bunlari niye abartiyorsunuz?

Ornek diye gosterilen tribun "Ahmet Dursun, Seba Gitsin" diyen, yoneticiden para alip baskanin kizina kufreden, o gelen baskani yalayan, sonra onu gonderip yenisini getiren vs

Kisacasi pisligin sozluk tanimidir o tribun.

Daha fazla konusturmayin. ;-)

Trabzonspor olarak biz ne yapacagiz? Gelin onu dusunelim.

Travelair
23.09.2013, 09:50
O kapıları kıranları tespit edip yakalıyorlar mı? O merdiven boşlukları boşaltabiliyorlar mı? Bunlar yapılmıyorsa olaylara zaten davetiye çıkartılıyor. Nemalanan çok herhalde

Emre Emiroğlu
23.09.2013, 09:52
" 5 bin bedava bilet" eğer bu gerçekse çarşıya karşı ciddi bir provakasyon yapıldığı konusundaki şüphelerim kesinleşir

http://m1309.hizliresim.com/1f/r/sy82g.jpg

Fotoğraf bir çok şeyi açıklıyor.

Sportif anlamda Beşiktaş illaki ceza alacaktır.

Olayların sebeplerini konuşmak başka şey , sportif anlamda yapılması gerekenleri konuşmak başka şey.

Sonuç olarak komployla veya değil , olimpiyatta oynamaya başladığından beri hükümet aleyhine sloganlar atan Beşiktaş taraftarının yaptığı bu ülkenin bakanlarının söylediği gibi karşılıksız kalmadı. 3-5 maç neyse artık susturuldular.

Ayrıca ,

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/24766753.asp

Sahaya girenlerin hepsi serbest bırakıldı ?

Travelair
23.09.2013, 09:56
Eğer bu olayın sorumluları çok ciddi bir operasyonla gözaltına alınmazsa olaylar korkarım tüm stadlara yayılabilir

Kadir
23.09.2013, 09:57
Carsi, Karagumruk, Asya Kartallari, Suadiye, 1453 Kartallari, Serencebey...

Kusura bakmayin ama bunlari niye abartiyorsunuz?

Ornek diye gosterilen tribun "Ahmet Dursun, Seba Gitsin" diyen, yoneticiden para alip baskanin kizina kufreden, o gelen baskani yalayan, sonra onu gonderip yenisini getiren vs

Kisacasi pisligin sozluk tanimidir o tribun.

Daha fazla konusturmayin. ;-)

Trabzonspor olarak biz ne yapacagiz? Gelin onu dusunelim.

Nokta atışı.

kopeli
23.09.2013, 09:59
Eğer bu olayın sorumluları çok ciddi bir operasyonla gözaltına alınmazsa olaylar korkarım tüm stadlara yayılabilir

Dünkü olaylar sebebiyle göz altına alınan tüm taraftarlar bir kaç dakika önce serbest bırakıldı :alkış:

ozturk
23.09.2013, 10:00
çarşı sevgi pıtırcığıymış ta haberimiz yokmuş.

Turgay Atalay
23.09.2013, 10:00
"Yeter Demirören" deyip, Quaresmayı görünce Demiröreni baştacı yapan omurgasızları sırf siyasi görüşleri nedeniyle savunmak komik oluyor...Komploymuş kendi pisliğinizde boğulun, boğuluyorsunuz da...

ozturk
23.09.2013, 10:01

Erman da bunu söyledi. Siyasetin önlem alması gerekir dedi.

Tribüne siyaset ve anarşi sokmaya çalışan HERKES cebren ve hile ile susturulmalıdır.

Futbol izlemek istiyoruz.

Travelair
23.09.2013, 10:03
Dünkü olaylar sebebiyle göz altına alınan tüm taraftarlar bir kaç dakika önce serbest bırakıldı :alkış:

Sanırım Samsunspor'un bir grubunun stadlara girişi yasaklanmıştı. Öyle bir önlem de alınabilir

Gökhan Koç
23.09.2013, 10:05
Şamil Tayyar'ın twiti:

"Taraftar kılıklı çapulcular sahayı bastı! Her yer Taksim her yer direniş diye slogan atıyor! Şerefsizler... Federasyon çapulcu ve onlara destek veren kulüplere karşı ağır tedbirler almalı, Meclis gerekirse kanun çıkarmalı."

"Çapulcuların direniş sloganları canlı yayında bile duyuldu Halk TV tekbir sesiyle olaylar patladı diyor! Ahlaksızlar "

"Taksim'de kandil simidi dağıttınız, abdestsiz cuma kıldınız, birayla iftar açtınız! Tekbir eksikti onu da pis oyuna alet ettiniz! Utanmazlar"

Başta "tekbir sesi yoktu" diyen adam, sonra bunu kabul ediyor.

Üslüba bakın,

Söylediklerine bakın,

Siyaset futbol'un iliklerini emsin ama biz siyaset konuşmayalım.

Bravo,

Turgay Atalay
23.09.2013, 10:22
Şimdi siz neyi savunuyorsunuz? Çarşı Grubunu mu, 1453 leri mi, Beşiktaşı mı? Önce Trabzonspor diyen insanların siyasi kimliklerinin bazen Trabzonspordan daha öne çıktığını görüyorum...Size ne eziklerin durumundan, madem herşey siyasi bir komplo, şike süreci de komplo o zaman, ne farkınız var fener taraftarından

Emre Emiroğlu
23.09.2013, 10:25
Çok acayip büyük Trabzonspor taraftarı kendi davalarında neyi gördü ki dün geceyi görsün.

Bul ülkenin en koyun taraftarıyız. Açık ara..

Travelair
23.09.2013, 10:26
Ben tribünlerin siyasetle karışmasını istemiyorum. Başkanın mitingine katılmasını da bu yüzden hoş karşılamadım. Bu sebeple bu olaylara kayıtsız kalmamalı ve gerekli tedbirleri almalıyız

Murat'
23.09.2013, 10:28
Çok acayip büyük Trabzonspor taraftarı kendi davalarında neyi gördü ki dün geceyi görsün.

Bul ülkenin en koyun taraftarıyız. Açık ara..

Çarşıyı sevgi pıtırcığı olarak gösterme çabanın sebebi nedir ?

Ki çoğumuz burda Çarşıyı falan suçlamıyoruz, BJK taraftarı için genelleme yapıyoruz.

Dediğim gibi Çarşısı da, 1453 Kartalları da yerin dibine batsın.

asilhamsi
23.09.2013, 10:29
Şimdi siz neyi savunuyorsunuz? Çarşı Grubunu mu, 1453 leri mi, Beşiktaşı mı? Önce Trabzonspor diyen insanların siyasi kimliklerinin bazen Trabzonspordan daha öne çıktığını görüyorum...Size ne eziklerin durumundan, madem herşey siyasi bir komplo, şike süreci de komplo o zaman, ne farkınız var fener taraftarından

Bu baslıgı acmamdaki amac bunları söylemekti.Sivas macında 2 kişi sahaya girdi diye agır ceza verilen Trabzonspor.

Sampiyonlugu kacırdı diye sehri yakan Fenerbahce ve Tüm stadın sahaya indigi besiktas la aynı kefeye konuluyor.

Benim icin siyasi tartısmalar anlamsız.Ben adalet istiyorum.Besiktasın ceza almasını istiyorum.Futbol macı izlemek istiyorum.

Murat'
23.09.2013, 10:30
Beşiktaş şöyle okkalı bir ceza almalı, hatta maçlarına bayan ve çocuklar bile alınmasın. Biz seneler önce yapılanları düşündükçe en az 10 maç almaları gerektiğini düşünüyorum. Adamlar sahanın ortasında polisle çatıştılar daha ne olsun.

Gökhan Koç
23.09.2013, 10:32
Çarşı da BJK de 1453 de Galatasaray da umrumda değil,

Zerre umrumda değil,

Söylediklerimden bunun tersi anlam çıkaran varsa, tekrar düşünsün.

mimoza84
23.09.2013, 10:35
Geçmiş olsun Zokora...

Zokora trafik kazası geçirdi
trabzonspor (http://www.radikal.com.tr/spor/trabzonspor)lu futbolcu Didier Zokora, Trabzon'da yolda oluşan su birikintisi yüzünden otomobilinin kontrolünü kaybetti.

facebook'ta paylas
Arşive ekleMail GönderYazdırYorum Yaz
Zokora trafik kazası geçirdi

TRABZON (AA) - Dün akşam saatlerinde Didier Zokora, otomobiliyle Karadeniz Sahil Yolu'nu'ndan Yalıncak'taki Mimoza Konakları'nda bulunan evine giderken Çömlekçi Tüneli yakınında yağış sebebiyle yolda oluşan su birikintisine girmesi sebebiyle kontrolden çıkarak bariyere çarptı.

Trabzonspor ilk peşinde

Olaydan Fildişi Sahilli oyuncunun yara almadan kurtulduğu ancak aracında hasar oluştuğu belirtildi.

Sağlık durumu iyi olan Zokora'nın Spor Toto Süper Lig 'de yarın Kayserispor ile karşılaşacak olan takımının bugünkü antrenmanına çıktığı öğrenildi.

Bordo-mavili kulüpten yapılan yazılı açıklamada, Zokora'nın yoğun yağmur sebebiyle kayganlaşan yolda su birikintisine giren aracının kontrolünü kaybetmesi yüzünden bariyerlere çarptığı belirtilerek, "Sağlık durumunda hiçbir sıkıntı olmayan Zokora bugün öğle saatlerinde yapılan antrenmanda yerini almıştır" denildi.

Kadir
23.09.2013, 10:38
Beşiktaş şöyle okkalı bir ceza almalı, hatta maçlarına bayan ve çocuklar bile alınmasın. Biz seneler önce yapılanları düşündükçe en az 10 maç almaları gerektiğini düşünüyorum. Adamlar sahanın ortasında polisle çatıştılar daha ne olsun.

Ben inatla elektrikli tel istiyorum bunlara.. Rahmetlinin projesi gerçek olsun..

ozturk
23.09.2013, 10:40

Aynen çarşıya komplo kurulduysa şike olayları da komplodur. Hangi grup ne amaçla yaptıysa yapsın en ağır cezalar verilmeli..

kopeli
23.09.2013, 10:44
Ben inatla elektrikli tel istiyorum bunlara.. Rahmetlinin projesi gerçek olsun..

Stad ile Tribün arasındaki koridorda min. 5 metre derinliği olacak sekilde havuza çevrilsin.Sahaya girmek isteyenler önce havuza atlayacak,sonrada elektirikli tele tutacak :)

Kadir
23.09.2013, 10:51
Stad ile Tribün arasındaki koridorda min. 5 metre derinliği olacak sekilde havuza çevrilsin.Sahaya girmek isteyenler önce havuza atlayacak,sonrada elektirikli tele tutacak :)

Bu biraz daha geliştirilmişi ve olay yerine uygunu evet olabilir :))

Oğuz ZEYTİN
23.09.2013, 10:52
Kulubun icini disini bilen 65 yillik Besiktasli babam bile diyor ki: "Hakemmis, Meloymus, Carsiymis, 1453müs, Gezi Parkiymis... Besiktas'i rezil ettiler "

tristram
23.09.2013, 10:54
ortada komplo falan yok,kimse kalkip bu tinercileri savunmasin.
adamlarin bir taraflari oyle kaldiriliyor ki yenilgiyi hazmedemiyorlar.bunlarin cogu hapli zaten.ayrica bu nasil komplo ki macin
90+2. dakikasinda uygulamaya konuluyor..yavru sikeciler yeniyor olsaydi o taraftar sahaya iner miydi?bence inmezlerdi.hikaye anlatmasinlar.
bunlar bu ulkenin simartilmis cocuklaridir.sikebahceliler-cinconlular-yavru sikeciler
hepsi ayni.takimlarindan taraftarlarina kadar ulke futbolunun canina okudular.
simdi haberlere birakiyorum dun tutuklananlarin hepsi serbest birakilmis.
bu nasil is arkadas?hani 6222 falan diyorlardi?
sen bu adamlara ceza vermezsen bu olaylarin onunu acmis olursun..
ben esas federasyonu merak ediyorum.trabzon'da sivas macinda bir tane lavuk girdi diye
5 mac ceza veren kitapsizlar bakalim bu tinercilere ne ceza verecekler..
o ufacik olaya 5 mac verilebiliyorsa bu olaylara 10 mac verilmesi gerekmezmi?

Turgay Atalay
23.09.2013, 10:55
Çarşı da BJK de 1453 de Galatasaray da umrumda değil,

Zerre umrumda değil,

Söylediklerimden bunun tersi anlam çıkaran varsa, tekrar düşünsün.

Kimsenin ters bir şey çıkardığı falan yok, bugün beşiktaşa yapılan komploysa, fenere yapılan da komplodur o zaman kardeşim. Haklarımız çalınırken, bizim taraftar neden sahaya atlamadı, biz de yok mu hiç karşıt görüşlü gruplar(bence normalinden fazla var)

Görüyorum ki, sırf hayat görüşleri yüzünden bizim taraftar bile istanbul united olmuş, bugün onlara yarın bize der olmuş...Hergün bize idi zaten bugüne kadar, yarına pek birşey kalmamıştır.

Çarşının ve 1453 denen grubun siyasi görüşü beni ilgilendirmez, her kim olursa olsun bjk taraftarının ne kadar yanar döner olduğunun ispatı için demirören denen zatın yönetimdeki sürecine bakmak yeterlidir...

Biri biz Trabzonspor taraftarını koyuna benzetmiş, ona lafım da şudur, kişi kendinden bilir işi, herkes kendi aynasına baksın, lafı iade ediyorum kendisine.

Çıkıp, verilecek ceza ne kadar adaletli olacak diye fikir sunacağınıza duruşu hayat kadını duruşuna benzemiş taraftar topluluklarını savunuyorsunuz.Pes.

ozturk
23.09.2013, 10:57
Bizim çekirdekçilere helal olsun. Hayatta böyle terör estirmezler tribünlerde :) Hatta maratonda bileti alırlar oturacağı koltuğu ararlar.

DNA-TS
23.09.2013, 10:58
çarşı nın diğer taraftar gruplarına nazaran siyasi duruşu var ama gezi parkında öne çıkmış olmalarından dolayı bir komplo yapılacağını sanmıyorum çünkü adamların geçmişinde de böyle vukuatları var.

DEEP BLUE
23.09.2013, 11:02
Ülke net olarak bölünmüştür... Üstelik herkesin beklediği yerden değil...

Ancak, olayın başlangıç anında, sahada yaşananlara baktığımızda, nedenleri hakkında hepimizin ''siyaset bilimci'' kesilmesine gerek olmadığını görürüz. Melo denen itin ''kamikaze'' dalışı ve Biliç'in yediği kırmızı kart olayları fitillemiştir.

Ligde tüm maçlarını rahat kazanan bir ekip olarak, üç gün önce 6 yemiş bir takıma kaybetmenize saniyeler kala, Melo itinin 80.000 kişinin önünde yaptığı şeyler yenilir yutulur gibi değil... Maçı TV'den izlerken, o an ben bile TV'ye doğru saldırmışım refleks olarak... Oradaki insanların psikolojisini anlamak, en azından bizler için çok da zor olmasa gerek...

Şimdi, Gezi'den başlayıp, BJK taraftarının kendi içindeki iktidar mücadelesine kadar gidecek bir sürü abuk yorum ve haber izlemeye devam edeceğiz... Ve maalesef asıl kurgu, 90+2'de olanlar değil, bu haber ve yorumların bizatihi kendisi olacaktır.

Türk futbolu, Emre Belözoğlu, Melo iti ve Colman-Zokora gibi adamları içinden temizleme kudretine sahip değildir. Çünkü zaten kendisi kirli ve zavallıdır. O nedenle, ''adaletin etiket fiyatını'' tribündekiler yazmaya devam edecektir... Hepsi bu...

Murat'
23.09.2013, 11:08

Ancak, olayın başlangıç anında, sahada yaşananlara baktığımızda, nedenleri hakkında hepimizin ''siyaset bilimci'' kesilmesine gerek olmadığını görürüz. Melo denen itin ''kamikaze'' dalışı ve Biliç'in yediği kırmızı kart olayları fitillemiştir.

Ligde tüm maçlarını rahat kazanan bir ekip olarak, üç gün önce 6 yemiş bir takıma kaybetmenize saniyeler kala, Melo itinin 80.000 kişinin önünde yaptığı şeyler yenilir yutulur gibi değil... Maçı TV'den izlerken, o an ben bile TV'ye doğru saldırmışım refleks olarak... Oradaki insanların psikolojisini anlamak, en azından bizler için çok da zor olmasa gerek...

Şimdi, Gezi'den başlayıp, BJK taraftarının kendi içindeki iktidar mücadelesine kadar gidecek bir sürü abuk yorum ve haber izlemeye devam edeceğiz... Ve maalesef asıl kurgu, 90+2'de olanlar değil, bu haber ve yorumların bizatihi kendisi olacaktır.

Türk futbolu, Emre Belözoğlu, Melo iti ve Colman-Zokora gibi adamları içinden temizleme kudretine sahip değildir. Çünkü zaten kendisi kirli ve zavallıdır. O nedenle, ''adaletin etiket fiyatını'' tribündekiler yazmaya devam edecektir... Hepsi bu...

Bizimkileri diğerlerinden ayırmadığın için çok teşekkürler abi.Yorum budur işte.

Turgay Atalay
23.09.2013, 11:11
Trabzonda bir zavallı sahaya atlar "futbol teröristi", Kadıköy'de, Olimpiyatta binlerce kişi sahayı esir alır "provokasyon", hatta biri "polis provosyonu, diğeri karşıt taraftar grubu provokasyonu" olur...Bu durum satılmış kalemlerce insanların beynine bir güzel işlenir, sonra da kim neye inanmak isterse ona inanır, olay farklı yere çekilir, hoopp cezalar kılıfına uyar.

Aynısı bizde olsa bu sene Avni Akerde maç oynayamazdık açık söylüyorum, yemediğimiz yafta kalmazdı. Savunmayın bu yanar dönerleri burada.

Kadir
23.09.2013, 11:13
Bizimkileri diğerlerinden ayırmadığın için çok teşekkürler abi.Yorum budur işte.

Yalnız şu var dünya futbolunda bu tip adamlar hep oldu, olacak da.

Mert M.
23.09.2013, 11:13
Sevgili renktaşlarım, "Ulan burada da mı siyaset?" diyorsunuz ya; evet arkadaş; burada da siyaset! Hayatın her uzvunda var bu siyaset dediğimiz şey.
Açın sözlüğe bakın siyasetin tanımını. Eften püften sözlükten değil tabii!
Önemli olan bu "siyaset" dediğimiz hassas zamazingoyu kimin yöneteceği. Yönetenleri de bizim seçtiğimiz düşünüldüğünde yorum size kalmış!

kopeli
23.09.2013, 11:17

Meireles ile Volkan itinide katalım.

Melo'nun olayı yüzünden tribünlerin shaya girdiğini sanmıyorum.Kırmızı kart futbolun içinde her zaman var,kırmızı kart gören topçuda yediği küfürlere karşılık taraftarı tahrik etmek için formasını öper,bunu kırmızı kart gören çokça futbolcu yapıyor.

Melo isin bahane kısmı,Bjk taraftarı maçın basından itibaren aralarında kavga ediyordu ve 90.dakika olmadan bir grubun sahaya girme girişimi var.Melo'nun olayından sonra futbolcuların birbiri ile itişmesini bir boşluk bilip hemen sahaya daldılar.Netice olarak bir sekil shaaya gireceklerdi.

Turgay Atalay
23.09.2013, 11:22
Birşey soracağım.

Yarın öbür gün, bir derbi sonrası fenerbahçe taraftarları sahaya atlarsa (ki alışkanlıklarıdır yaparlar) 12numaraorg ve benzeri malum iktidar muhalifi fener taraftar gruplarını da destekler misiniz? Onlar yapmamıştır kesinlikle der misiniz?

OFLU
23.09.2013, 11:28
Trabzonda tellere elektirik verilmeli diyen o zat şimdi yaşıyo olsa ne derdi acaba...

Hay ağzını yiyeyim abi, aynen. Ne derdi merak ediyorum.

Turgay Atalay
23.09.2013, 11:33
Hay ağzını yiyeyim abi, aynen. Ne derdi merak ediyorum.

Cevap belli "provokasyon" derdi...Bu tür mahlukların her türlü sığınacakları bir bahaneleri vardır.

Mehmet DİLEK
23.09.2013, 11:37
Arkadaşlar dünkü çıkan olayları komplo teorileriyle,siyasetle bilmem neyle bağdaştırıp birbirimizin kalbini kırmaya değmez. Bunların hepsi aynı b.k tur.Hafızalarınızı tazeleyin geçtiğimiz yıllarda fb.nin gs nin ve bjk nin birçok maçında taraftarları sahaya girmiştir.Olaylar çıkartmışlardır.Ama hepsindede ceza almadan kurtulmuşlardır.Bu olayın benzeri bizim başımıza geldiğinde ise en ağır cezayı vermişlerdir.3 yıldır bu ülkede göz göre göre hakkı yenen elinden şampiyonluğu alınan,40 haftadır peneltı bile kullandıttırılmayan TRABZONSPOR lu olarak en ufak bir olaya karışmayan taraftarımızla gurur duyuyorum iyiki TRABZONSPORLUYUM...İYİKİ ÖTEKİYİM..

28TS61
23.09.2013, 11:41
radyospor cok komik ya. stad, seyirci sayisi ve stad alani büyükmüs ondan olmus :)

U.Sadıkoğlu
23.09.2013, 11:46
Beşiktaş taraftarının yaptığı olayın desteklenecek hiç bir yanı yok 3 senedir hakkımız gaspedilmiş bizlerde sahaya atlayıp herkesi dövmesini öldürmesini bilirdik değil mi ?

Beşiktaş taraftarının yaptığının adı geri zekalılıktır olay siyasi mi değil mi bilemem ama futbol'u çirkinleştiren saha içinde oynanan bu oyuna müdahele eden herkes şerefsizdir.

Ali YİĞİT
23.09.2013, 11:50
"Futbol Sanrıları" (: Herşeyin altında bi bit yeniği aramak. Toplumsal Paranoya... "Güvensizlik Ortamı"

HOPA'LI TS'Lİ
23.09.2013, 12:17
Bjk tribünlerinde adam öldürüldüğünü de görmüşmüydü rahmetli Kazım KANAT?

Bu bjk'nin ilk vukuatı değil ki?

asilhamsi
23.09.2013, 12:49
Sabah bir arkadaş asıl trabzon tribunleri saldırgandır dedi.Bana bir tane olay soyle dedim biraz tartıstık.

Daha sonra internetten arastırmıs ve Sivas macında sahaya girip dayak yiyen arkadaşlar dısında birsey bulamamıs yanıma geldi ve haklsıın dedi.

Turkiyenin yuzkarası bu uc İstanbul bebeleri.

Her turlu haltı yerler ama hep haklıdırlar.Hep yaptıklarının kesin bir nedeni vardır.

Punisher-61
23.09.2013, 13:08
Besiktas taraftari olay cikardi tamam..

Simdi verilecek cezayi bekleyecegiz...ondan önce her tartisma bosuna bence..

Bizim stadimizdada olaylar yasandi fenerin satadindada yasandi ve gsde ayni olaylar yasandi gecmiste.. Kimse gelipte bizde bisey olmadi demesin..

TFF bunun nedenlerini bi arastirsin ortalik yikiliyor bunlardan ses yok..

Böyle olaylarin tek nedeni yillardir hep ayni..

1. hakemler...
2. cirkef futbolcular..

Asil en büyük cezalari bunlar yemesi lazim..

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

bordox
23.09.2013, 13:21
Türkiye'nin en zenginlerinin,kaymak tabakanın oturduğu yerlerin takımları nasıl oldu da her şehirden taraftar buldu,insanlar bu zenginlerin takımları ile nasıl bir bağlantı kurdu,nasıl bir aidiyet hissetti ki bugün Trabzonspor forumunda bile o takıma ait taraftar grubunu savunacak gözü dönmüşler olabiliyor.
Trabzonspor forumunda İstanbul zengini takımlarını savunan insanlar görmekten midem çok fena bulanıyor.

Gökhan Koç
23.09.2013, 13:38
Trübünde yaşanan olayların 1. dakikasında millet vekilleri abuk sabuk twitler atıyorsa, hızlı yargılama gerçekleştirip suçluları ilan ediyorsa, bana kimse komple teorisi kurduğumu söylemesin.

Lakin işin o kısmı umrumda da değil, benim için önemli olan vekillerin olayla alakalı yaptığı yorumlar.

Utanç duyuyorum.

salihismet
23.09.2013, 13:46
Bjk nin eski Fransiz futbolcusu bir derbi macinda bilmem neyini tribünlere gösterdigi zaman bu kadar
olay cikmadida melonun yaptigi faulde bu kadar olay cikti, vay anasini be, ne tahrik edici bir olaymis bu.
Kimse hikaye anlatmasin daha cok seylerle karsilasacagiz. isin ilginc tarafi tutuklanan 67 kiside serbest
birakiliyor, niye serbest birakildilar, cünkü onlar olay cikaranlari degil, kendilerine karsi olanlari ariyorlar
sahada. Olimpiyatlari bize vermeyenler bu olaylardan sonra utanclarindan insan icinine nasil cikacaklarinin
hesabini yapmaya basladilar bile.

UğuR
23.09.2013, 13:48
http://forum.bordomavi.net/showthrea...post1919347963

İlk onbirimiz sizce nasıl olmalı ? oyluyoruz...

melekcilingir
23.09.2013, 13:49
Burası bzim ülkemiz değil arkadaşlar. Boşuna adalet beklemeyin. Biz burada garnitürüz. Şikecisi için de 'çakma', plastikten anarşisti için de. Kendi oyunlarını oynuyorlar, danışıklı dövüş, bir şekilde anlaşıyorlar onlar. Bunu da atlatırlar merak etmeyin. 'Çarşı'larının da gönüllerini alırlar.

Biz o dik duruşlu çarşı için feneri yendiğimizde şirinizdir. Onlar Van'a yardım toplar, gazeteler manşet yapar. Burada BMN'nin sosyal projelerini duyan var mı? İlk futbol kütüphanesini bu şehir çıkardı. Joganita diye bir dergi var, futbol tartışıyor, yazıyor. Öyle zeka özürlülerin gazete sayfalarındaki gibi değil ama.

Bu ülkede ancak İstanbul takımıysan haksızlığa uğramışlığın önemli olur. Hatta çoğu zaman haksızlığa uğramana bile gerek yoktur bunun için. Biraz farklı bir baharatının olması gerekir ama. Çarşı da o baharata sahiptir. Gezi olaylarındaki duruşuyla sempatisi de artmıştır. Ama daha o günlerde, şikecilerin o mide bulandıran pankartlarını parkta gördüğümde bile aynı şeyi söylüyordum. Kimse kendisini Gezi'de aklamaya çalışmasın.

Şimdi bir komploya uğradılar. Eee? O taraftar da senin taraftarın değil mi? Bende de var öyle bir grup.

Neyse arkadaşlar, bu ülkede bize hep yel değirmenlerine karşı yürümek düşecek. Her yerde görmezden gelineceğiz, görünürsek, alay edileceğiz, aşağılanacağız, faşistlikle, ırkçılıkla suçlanacağız. Hiç umrumda değil. Çünkü artık bir beklentim yok. Yeter ki biz bu şekilde var olmaya devam edelim.

salihismet
23.09.2013, 14:00
Bir ülkeninin yüksek bir orani kendini kullandirmaya müsaitse Melonun faulü hikayedir...

magicyattara
23.09.2013, 14:57
1453 kartalları grubunu hükumet organize etmişse eğer,demek ki hükumet böyle olaylar çıksın istiyor..bu da bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası..çarşı grubuna sataşmalarına evet ama sahaya girmelerini mantığım almıyor..hükumet böyle bir şey ister mi neden istesin barış huzur ararken..

asilhamsi
23.09.2013, 15:01
Burası bzim ülkemiz değil arkadaşlar. Boşuna adalet beklemeyin. Biz burada garnitürüz. Şikecisi için de 'çakma', plastikten anarşisti için de. Kendi oyunlarını oynuyorlar, danışıklı dövüş, bir şekilde anlaşıyorlar onlar. Bunu da atlatırlar merak etmeyin. 'Çarşı'larının da gönüllerini alırlar.

Biz o dik duruşlu çarşı için feneri yendiğimizde şirinizdir. Onlar Van'a yardım toplar, gazeteler manşet yapar. Burada BMN'nin sosyal projelerini duyan var mı? İlk futbol kütüphanesini bu şehir çıkardı. Joganita diye bir dergi var, futbol tartışıyor, yazıyor. Öyle zeka özürlülerin gazete sayfalarındaki gibi değil ama.

Bu ülkede ancak İstanbul takımıysan haksızlığa uğramışlığın önemli olur. Hatta çoğu zaman haksızlığa uğramana bile gerek yoktur bunun için. Biraz farklı bir baharatının olması gerekir ama. Çarşı da o baharata sahiptir. Gezi olaylarındaki duruşuyla sempatisi de artmıştır. Ama daha o günlerde, şikecilerin o mide bulandıran pankartlarını parkta gördüğümde bile aynı şeyi söylüyordum. Kimse kendisini Gezi'de aklamaya çalışmasın.

Şimdi bir komploya uğradılar. Eee? O taraftar da senin taraftarın değil mi? Bende de var öyle bir grup.

Neyse arkadaşlar, bu ülkede bize hep yel değirmenlerine karşı yürümek düşecek. Her yerde görmezden gelineceğiz, görünürsek, alay edileceğiz, aşağılanacağız, faşistlikle, ırkçılıkla suçlanacağız. Hiç umrumda değil. Çünkü artık bir beklentim yok. Yeter ki biz bu şekilde var olmaya devam edelim.

Daha net anlatılamazdı.

Gezi olaylarına destek verdi diye elin esrarkeşleri biranda toplumun kurtarıcısı ilan edildi.

Cakma anarşistler sizi..

asilhamsi
23.09.2013, 16:39
Fikret abimiz besiktas magdur baska ceza almayız demiş.

Geciceksiniz o işleri zamanında elektrik veriyordunuz bizim tellere ne oldu?

Bence beşiktas tribunu kafese kapatılmalı macları kafesin arkasından izlemeli.

Sivas macında bir adam iceri girdi diye aldıgımız ceza ortada.

Besiktas macında ceza en az 5 mac olmalı.

Daha az ceza kabul edilemez.

Bizde talipcisiyiz sayın Orman.

Mehmet Fatih Silik
23.09.2013, 17:03
$imdi varsayalim ki komplo bu...AKP'nin düzenledigi tezgah diyin...Gezi olaylarinin rövan$i diyin...ne derseniz diyin...
Peki "Istanbul United" diye bi taraflarindan uydurduklari grupta 3 kizkarde$ yok mu?
Bu durumda ayni komplo $ikebahce ve Cimcimlere de olmali/olmaliydi ?
Gezi olaylarinda sadece Be$ikta$'lilar yoktu...bizlerden de gidenler oldu...
$imdi diken üstünde mi her maci izleyecez?
Bakin diger takim taraftarlarini katmiyorum bile...
Be$ikta$ taraftarinin ne kadar pislik oldugunu bilmeyen mi kaldi?

bilgehan83
23.09.2013, 17:26

colman'ın adını kesinlikle bu olayların içinde onaylamıyorum onaylayanların da trabzonsporluluğundan şüphe ederim..colmanın saha içinde ve dışında bir terbiyesizliğini görmedim, kimse de gösteremez. bir hareket yaptı diye adamı asmaya kesmeye lüzum yok..futbolun içinde sert hareketler de olur,önemli olan insan olabilmek ve kalabilmek..colman birçok oyuncuya kişililik olarak on basar..özellikle türk futbolcusuna

Chovy
23.09.2013, 17:33
Daha net anlatılamazdı.

Gezi olaylarına destek verdi diye elin esrarkeşleri biranda toplumun kurtarıcısı ilan edildi.

Cakma anarşistler sizi..

Elin esrarkesleri?? Zeki demirkubuz, emrah serbes, vedat ozdemiroglu var o grubun icinde keske butun taraftar gruplarinda boyle esrarkesler olsa. Goruslerini kabul etmedigin binlerce kisilik bir grubu esrarkes deyip kucumsersen onlarda senin icin her yerde akp yalamasi şakirt yazarlar. Sonra buraya gelip milleti doldurusa getirirsin vay efendim bize boyle diyolar diye

hanzale
23.09.2013, 17:57
Elin esrarkesleri?? Zeki demirkubuz, emrah serbes, vedat ozdemiroglu var o grubun icinde keske butun taraftar gruplarinda boyle esrarkesler olsa. Goruslerini kabul etmedigin binlerce kisilik bir grubu esrarkes deyip kucumsersen onlarda senin icin her yerde akp yalamasi şakirt yazarlar. Sonra buraya gelip milleti doldurusa getirirsin vay efendim bize boyle diyolar diye

Bence haklisin esrarkes dememeli bunlar yuruyen esrar her pisligin tam gobegindeler

ramzanyak'in telefonundan gönderildi

Hüseyin Başoğlu
23.09.2013, 18:04
Birşey soracağım.

Yarın öbür gün, bir derbi sonrası fenerbahçe taraftarları sahaya atlarsa (ki alışkanlıklarıdır yaparlar) 12numaraorg ve benzeri malum iktidar muhalifi fener taraftar gruplarını da destekler misiniz? Onlar yapmamıştır kesinlikle der misiniz?

:) nedense bu soruya cevap yok :)

Hüseyin Başoğlu
23.09.2013, 18:10
Bizim istanbula karşı savaşımız devrimimiz felan yalan ciddiyim...Taraftarımızın tek düşmanı fb.

İçimizde okadar çok gs bjk sempatizanı varki şu olaylarda bir kere daha gördük :)

Ben hatırlamıyorum mesela fb taraftarı benzinlik yaktığında burda hükümet destekli gruplar yaptırdı onu diyeni...Ama aynı durum bjk de oldumu (ideolojilerininde etkisiyle) komplo olmuş oluyor bu :)

Turgayın sorusunu bir kez daha ben soruyım Yarın öbür gün, bir derbi sonrası fenerbahçe taraftarları sahaya atlarsa (ki alışkanlıklarıdır yaparlar) 12numaraorg ve benzeri malum iktidar muhalifi fener taraftar gruplarını da destekler misiniz? Onlar yapmamıştır kesinlikle der misiniz?

melekcilingir
23.09.2013, 18:51
Arkadaşlar bir karar verin, bu başlıkta ne kadar siyaset konuşulsun istiyorsunuz?

Mümkün olduğunca sportif yanına çekmeye çalışıyoruz, ama siyasete çekiyorsunuz gibi geliyor. Arkadaşlar adına yanıtlayayım:

Bir sorun karşısında taraf olmanın iki belirleyeni vardır. Biri konunun haklılığı, diğeri siyasi duruşunuzdur. Bir insan siyasi duruşu ne olursa olsun, eğer haklıysa onun yanında yer alırsınız. İsterse siyasi görüşünden nefret edin, onun yanında yer alırsınız. Siyasi görüşü ne kadar güçlü olursa olsun kişi eğer haklıdan yana değilse kaybeder. Onu, o güçlü teorisi de kurtaramaz.

Biz şike konusunda haklı olduğumuz için güçlüyüz. O yüzden hepimiz tek bir ses oluyoruz. Siyasi görüşlerimiz farklı. Hem de çok farklı. Ama haklı olan şeyden tarafız. Karşımızda haklı olmayıp bunu siyasi tavırlarıyla yenmeyi deneyen güruh var. Ama yenemezler. Çünkü haklıdan yana değiller.

Burada siyasi görüşlerini beğenmediğiniz insanlara sırf bu yüzden saldırdığınızda sizin haklılığınız kayboluyor. Konudan da sapıyorsunuz. Çarşı, oluşumuyla sempati toplayabilir. Size uyar uymaz, ama bir değer taşır. Ama esrarkeş filan değillerdir. Aşağılık değillerdir. Onlar ancak karşı olduklarını ilan etmeseler de haklıdan yana olmadıkları için eleştirilebilirler. Ben de onun için eleştiriyorum.

Şikecilere gelince onların ne haklılıkları ne siyasi duruşları bana uyuyor. Olur da bir gün haklı oldukları bir mağduriyetleri vuku bulur, o zaman onların yanlarında olurum. Bugün değil.

Mehmet Fatih Silik
23.09.2013, 19:06
Bizim istanbula karşı savaşımız devrimimiz felan yalan ciddiyim...Taraftarımızın tek düşmanı fb.

İçimizde okadar çok gs bjk sempatizanı varki şu olaylarda bir kere daha gördük :)

Ben hatırlamıyorum mesela fb taraftarı benzinlik yaktığında burda hükümet destekli gruplar yaptırdı onu diyeni...Ama aynı durum bjk de oldumu (ideolojilerininde etkisiyle) komplo olmuş oluyor bu :)

Turgayın sorusunu bir kez daha ben soruyım Yarın öbür gün, bir derbi sonrası fenerbahçe taraftarları sahaya atlarsa (ki alışkanlıklarıdır yaparlar) 12numaraorg ve benzeri malum iktidar muhalifi fener taraftar gruplarını da destekler misiniz? Onlar yapmamıştır kesinlikle der misiniz?

Bu yeni bir$ey degil ki karde$im (:
Cevremdekilerden biliyorum...kendi ailemde bile var...ben Anti-Istanbul dedikce yok yok Fener bizim dü$manimiz deniliyor...

İlker Yazıcıoğlu
23.09.2013, 19:10
Her şey bir yana,Türk futbolunun temel sorunlarından biri olarak görünse de dün yaşanan olaylar,sonuç itibariyle kargaların meselesidir.
Başlığı açan arkadaşın affına sığınarak,başlığın gereksiz olduğunu düşünüyorum artık.

Bizim meselemiz değildir,burada insanlar birbirini yiyor.
Hiç gerek yok.
Bizim birbirimizi yememiz için yeterli ve gerekli malzeme zaten içimizde var.
Bir de bu kargalar yüzünden gerginliğe gerek yok bence.....

Mehmet Fatih Silik
23.09.2013, 19:13
http://t1309.hizliresim.com/1f/r/sypp8.jpg

Aynen Ilker'im...bende katiliyorum...milletin derdi bizi geriyor...hic geregi yok...

Murat'
23.09.2013, 21:41
Çarşı 1453 Kartalları kardeşimizdir şeklinde bir açıklama yapmış.

Mehmet Fatih Silik
23.09.2013, 22:02
http://www.fotomac.com.tr/superlig/2013/09/23/gozaltina-alinanlara-ceza-geldi

Haberdeki fotograf kesinlikle orjinal degil...
Ben o fotografi ba$ka bir sitede görmü$tüm...
Adam polisin gözünün önünde elinde me$ale orta parmagini gösteriyor...haberdeki resimde editlenmi$...
Amac?

littlebighorn
23.09.2013, 23:17
Türkiye'de son on yılda geriye giden konulardan bir de genelde spor ve özelde futbol bana göre (ileriye giden şeyler olduğuna da inanıyorum). bu konuda belki de en fazla paranın bu dönemde harcanmasına rağmen.

bana göre futboldan aldığımız zevk he geçen gün azalıyor.

Bu olay da maalesef yorumlar -yine her olaydaki gibi - Türkiye'deki son yıllardaki bölünmemiz gölgesinde yorumlanıyor. En masum, insani ve herkesin üzerinde anlaşabileceği olaylara bile bu bölünme ışığında bakıyoruz artık. Zaten son on yılda en çok kötüye giden konu da bu.

alperrr
23.09.2013, 23:54
görüntüler vahşet..yalnız bende gezi olaylarının etkisi olabileceğini düşünüyorrum.. tabiki hiçbir bahane cezayı hafifletmez ağır ceza verilmeli sınırıda bizim maç 5 ten az olamaz fazla olabilir..

forum üyeleri şahsi görüşüm farklı fikirleri siz onlardansınız gibi tanımlamalarla yapmamalı Trabzonsporluların klasik özelliğidir doğru gördüğünü ve bildiğini söyler böylede olmalı adalet çerçevesinden çıkmadan şb dahi haklıysa haklı denmeli ama şu sonuç değişmez yanlış yapan hukuğa uymayan cezasını çekmeli..şike yapanda küme düşmeli..

alperrr
23.09.2013, 23:59
üstte yazdıklarımı neredeyse silecem )))) sinan engin yok bjk yi yakmasınlar yok bjk ye ağır ceza vermesinler sağduyulu davranmışlar fırat aydınus formsuzmuş da çıldıracam ya

Oğuz ZEYTİN
24.09.2013, 12:15
Olculemeyen kavramlarin ifadesinde EN sozcugunu kullanmaktan kacinirim. Ancak Turkiye'nin en aglak camiasinin bjk oldugunu soylemeden gecemeyecegim.

Suclu ve yuzsuz olma sinirlarini asmakta ustlerine yok. Ciddiyim.

Baskan dedikleri soytarinin aciklamalari tezimi guclendiriyor.

Allah bin beter etsin.