PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lafı Gediğine Oturtma Sanatı

Gamze
03.09.2006, 21:23
*varan 1
*** cumhuriyet'in ilânından sonra istanbul'da bir resepsiyon
verilir.

tüm dünya ülkelerinin elçileri ve ateşeleri de davet edilir.
davet güzel bir şekilde devam etmektedir fakat ingiliz ateşesi olan

binbaşının bakışları mustafa kemal'in gözünden kaçmaz.

bütün davet boyunca kendisine dik dik bakmıştır ve bakmaya devam
etmektedir.
ne olduğunu öğrenmek için yaverini gönderir.

yaver mustafa kemal'e şöyle der:
- paşam kendisine neden ters bir tavır takındığını sordum, o da bana
mustafa

kemal'in çanakkale'de babasını öldürdüğünü söyledi.
bunun üzerine mustafa kemal şöyle der:
- git sor bakalım babasının çanakkale'de ne işi varmış?

varan 2
* Konuşma hacettepe üniversitesinde cem yılmaz ile bir hacettepeli
arasında

geçmektedir: *

*çocuk: cem bey basında sizin hakkınızda karizmatikmiş diye söylentiler

çıkıyor. size göre sizin karizmanız var mı? eğer varsa kaç cm? *

*cmylmz: valla karizma insanın içinde hissettiği bir şeydir. sen içinde
kaç

cm hissediyorsan benim de karizmam o kadar. *

varan 3

*** 80'li yılların sonların bir beşiktaş-boluspor maçı sırasında hakem

beşiktaşın net 2 golünü vermez, boluspora havadan bir penaltı verir. maç

çığrından çıkmıştır. beşiktaşlılar neredeyse sahayı terketmeyi
düşünürler.

boluspor 2. golü de atar.

metin tekin santrayı yapmaz bekler. hakem düdüğü bir daha çalar, ama
metin

hala topa dokunmaz.

hakem, "metin neden başlamıyosun, bak kart çıkartırım" der.

metin cevap verir: "hocam sahanıza geçin de başlayalım"
*

** show tv'deki ateş hattı programında reha muhtar prens charles'ın
müslüman

olduğu yönündeki söylentileri eleştirmektedir. konuyu diyanet işleri

başkanıyla tartışmaktadır:

-efenim prens charles'ın müslüman olduğunu söylüyorlar. peki ama öyle bir

adamdan müslüman olur mu?

-olur tabi neden olmasın?

-ama efenim nasıl olur?

-reha bey siz müslüman mısınız?

-tabi müslümanım efendim.

-siz namaz kılıyor musunuz?

-hayır.

-oruç tutuyor musunuz?

-hayır.

-içki içiyor musunuz?

-evet.

-e sizden nasıl müslüman oluyorsa, ondan da en az sizin kadar müslüman
olur.

* muhabir: müslüm bey, hakan taşıyan için arabeskin yeni peygamberi

diyorlar. ne diyorsunuz?

müslüm gürses: ben öyle bir peygamber gönderdiğimi hatırlamıyorum. *

** fatih altaylı, erman toroğlu için

fa: "o kabzımal futboldan ne anlar ki" deyince

ea: "ben eski futbolcu ve hakemim futboldan anlarım, kabzımalım hıyardan
da

anlarım"
* hülya avşar: "hiç aynaya baktın mı? sen de popstar hali var mı?"

ajdar: "aynaya değil ama size bakınca kendimi bayağı star gibi
hissediyorum"

* rahmetli barış manço fransada bir televizyon programına katılır.
herşey

gayet güzel giderken, sunucu klasik avrupalı edası ile "siz türkler

barbarsınız" muhabbetine girer. bunun üzerine barış manço sunucuya
üzerinde

para olup olmadığını sorar. sunucu cebinden birkaç banknot çıkartıp barış

manço'ya uzatır:
b.m: şimdi bu paranın üzerindeki kim?

s: general bilmem ne, bilmem neredeki savaşta kahramanlık yapmıştır bla
bla

bla.

b.m: peki bu?

s: teğmen bilmem ne, böyle etmiştir, şöyle etmiştir.
bunun üzerine barış manço cebinden birkaç banknot çıkarır ve
üzerindekileri

teker teker anlatır:

bm: bu mevlana celaleddin rumi; ünlü bir türk düşünürüdür. bu halit refik

karay; ünlü bir türk edebiyatçısıdır. bu mustafa kemal atatürk, türkiye

cumhuriyeti nin kurucusudur.

sesizliğin üzerine sunucuya bakarak şöyle der:

-şimdi siz söyleyin, kim barbar?

*

*

* İstanbul üniversitesinin aptal asistanlarından biri, okulu uzatan bir
arkadaşın,

finalde yanına gidip

-eşşeği bile bağlasan buraya dört yılda bitirir, demiş. arkadaş da,

-o eşşeği iki yıl daha bağlayın hocam, asistan olur!!deyip lafı gediğine

oturtmuştur, helal olsundur!

:D

champions
03.09.2006, 21:55
hepsi çok güzel ama en çok sonuncusu hoşuma gitti

Adem Erdoğan
03.09.2006, 23:00
Arkadaşım 1 tanesi hariç hepsi çok güzel.Sonuncusu ve metin tekin ii laf koyumuş.Ama müslümün dediği laf çok ağır keşke o kısmı silseydin.

Adem Erdoğan
03.09.2006, 23:06
Reha muhtar o muhabbeti d.i.b. ile değil kıbrısta bulkunan bir tarikat lideri ile yapmıştı.Canlı olarak izlemiştim.

Paylaşımın için tşk.

Sinan Akyıldız
03.09.2006, 23:56
hepsi güzeldi ama metin tekin sahiden 10 numaraymış :D barış abiyide unutmamak lazım tabiki :D:D:D

bahadır2561
04.09.2006, 10:18
metin tekin ve en sonuncusu süperdi

İslam Sezer
04.09.2006, 10:36
mehmet akif ersoy bilindiği üzere veterinerlik fakultesinden mezun olmuş bir veterinerdir fakat hiç bir zaman mesleğini icra etmemiş,babasından aldığı eğitim ile kendisini yetiştirip birçok kişinin kabul ettiği büyük bir şair olmuştur.Fakat tabi ki kendisini kıskanan bir takım aymazlar da mevcuttur ve onlardan biri bir toplantı sırasında onca kişinin ortasında :
- mehmet akif bey,duyduğuma göre siz baytarmışsınız doğru mu? diye sormuş pis pis gülerek...
mehmet akif ersoy ise cevaben:
-evet baytarım,hayırdır bir rahatsızlığınız mı var?

Emre B.
04.09.2006, 13:35
Hepsi çok güzel.

saglam
04.09.2006, 14:26
Birkaç tane de ben ekleyeyim (alıntı) (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=hazir+cevaplar)

Tanıdıklarından biri, yazdığı romanın müsveddelerini neyzen tevfik' e göstererek fikrini sorar..neyzen beğenmediğini ifade edince, adam:
'' iyi ama'' der..''siz hiç roman yazmadınız ki''
neyzen tevfik şu cevabı verir:
'' ben yumurtanın tazesini bayatını iyi anlarım..ama bu güne kadar hiç yumurtlamadım.''

bir filozofa sormuşlar:
-sansa inanır misiniz?
-evet, yoksa sevmediğim insanların basarisini neyle açıklardım.

Sokrat ölüme mahkum edildiğinde eşi:''haksız yere öldürülüyorsun'' diye ağlamaya başlayınca, sokrat: ''ne yani,bir de halı yere mi öldürülseydim?'' demiş

Bir toplantıda bir genç m.akif'i küçük düşürmek için:
-affedersiniz, siz veteriner misiniz?
m.akif hiç istifini bozmadan cevaplamış:
-evet, bir yeriniz mi ağrıyordu?

Dünya nimetlerine önem vermeyen yasayış ve felsefesiyle ünlü filozof diyojen, bir gün çok dar bir sokakta zenginliğinden başka hiçbir şeyi olmayan kibirli bir adamla karsılaşır. ikisinden biri kenara çekilmedikçe geçmek olanaksızdır. mağrur zengin, filozofa:
-ben bir serserinin önünde kenara çekilmem.
bunun üzerine diyojen kenara çekilerek,gayet sakin su karşılığı verir:
-ben çekilirim

dünyanın en ünlü kalp doktoru de bakey'in arabası bozulmuş, arabasını
tamire götürmüş. tamirci arabasının kaputunu açmış ve de bakey' e dönerek:
- size birşey soracağım, neredeyse ben ve siz aynı işleri yapıyoruz,
mesela ben şimdi itina ile kaputu açacağım bir bakışta
problemin nerde olduğunu anlayacağım, kapakçıkları
temizleyeceğim, gerekirse kabloları,
motor yağını değiştireceğim, hatta çok gerekli ise motoru çıkarıp
yerine yenisini takacağım... söylesenize nasıl oluyorda siz milyon
dolarlar kazanıyorsunuz ama ben meteliğe kurşun atıyorum?
bunun üzerine de bakey tamircinin kulağına eğilmiş ve şöyle demiş:
- bunların hepsini motor çalışıyorken yapmayı denesene...

fatih sultan mehmet, bir okula gitmiş.
fatih sultan: hocam, buranın en çalışkan öğrencisi kim?
hoca: ali'dir.
fatih sultan: al.sana bir altın.
ali: almam.
fatih sultan: neden?
ali: çünkü, akşam babama sultan bana altın verdi desem, babam inanmaz; "koskoca sultan, bir altın verir mi?" diye.
bu cevap, fatih'in çok hoşuna gider ve fatih, çocuğa bir kese altın verir.

köylü, yeni doğan sıpayı kucağına almış eve dönerken, iki çocuk kendisine takılır;
- hayrola amca, oğlunu nereye götürüyosun böyle?
- gittiğiniz okula kaydını yaptıracağım.

Kulaklarının büyüklüğü ile ünlü olan galile (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=galile)' ye hasımlarından biri:
- kulaklarınız bir insan için biraz büyük değil mi?
- doğru. benim kulaklarım bir insan için biraz büyük ama, seninkiler de bir eşşek için fazla küçük sayılmaz mı?

napolyon bonapart (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=napolyon+bonapart) ispanya'yı feth ettiiğinde ispanya kralı napolyon'a
''siz sadece para ve ganimet için savaşıyorsunuz oysa biz namusumuz ve şerefimiz içini savaşırız'' demiş.
napolyan cevap vermiş;
''evet doğru herkes neye ihtiyacı varsa onun için savaşır.''

Sokrates ve eşi bir türlü iyi geçinemezlermiş. bir gün eşi sokrates'e verip veriştirmiş, agzina geleni söylemiş. bakmiş kocasi hiç bir tepki göstermiyor; bir kova suyu alip başindan aşagi boşaltmiş. sokrates, gayet sakin:
- "bu kadar gök gürültüsünden sonra bir saganak zaten bekliyordum" demiş

Bernard shaw ile churchill hiç geçinemez ve sik sik birbirlerini ignelermiş. bernard shaw, bir oyununun ilk gecesine, churchill' i davet etmiş ve davetiyeye de bir pusula iliştirmiş:
- "size iki kişilik davetiye gönderiyorum. bir dostunuzu alip gelebilirsiniz. tabii dostunuz varsa."
churchill, hemen cevap göndermiş:
- "maalesef o gece başka bir yere söz verdigim için oyununuzu seyretmeye gelemeyecegim. ikinci gece gelebilirim, tabii oyununuz ikinci gece de oynarsa."

Yavuz sultan selim, birçok osmanli padişahi gibi sefere çikacagi yerleri gizli tutarmiş. bir sefer hazirliginda, vezirlerinden biri israrla seferin yapilacagi ülkeyi sorunca, yavuz ona:
- "sen sir saklamayi bilir misin?" diye sormuş.
vezir:
- "evet hünkarim, bilirim" dediginde, yavuz cevabi yapiştirmiş:
- "iyi, ben de bilirim."

Külünkoğlu
04.09.2006, 15:01
Napolyon o zamanlar taze General, kral haritanın üzerinde işaret parmağını gezdirerek sert bir tonda konuşuyor " burayı almalıydın, şurayı almalıydın, burayı da almalıydın"

-Napolyon " evet, o dediğiniz yerler parmakla alınsaydı alırdım"

sweetrose
04.09.2006, 15:19
Çok sağlammış hepsli..

DKaraduman
04.09.2006, 16:08
hepsi süperdi helal

Jade
04.09.2006, 16:41
Napolyon o zamanlar taze General, kral haritanın üzerinde işaret parmağını gezdirerek sert bir tonda konuşuyor " burayı almalıydın, şurayı almalıydın, burayı da almalıydın"

-Napolyon " evet, o dediğiniz yerler parmakla alınsaydı alırdım"

yıkıldım gülmekten..:)))

Abdallı61
04.09.2006, 17:33
bizde plaja gidiyoduk toplandık arabaya haçan arkadaş dediki "kola alalım "gittik kola yerine gazoz aldık, arkadaş dedi ki "niye kola almadınız?" bunun üzerine başka bir arkadaş "ağzına yakışmıyomu" diye lafı yapıştırdı heehehehe

Gamze
04.09.2006, 17:40
bi tane daha var da uygun kaçar mı acaba? arkadaşlardan biri anlatmıştı..yolda kıza biri laf atmış ''senin baban şekerci mi kız'' diye...bizimki de ''yok benim babam manav senin gibi hıyarları satıyor'' diye lafı yapıştırmış.

Gamze
04.09.2006, 17:51
az önce de bir şey daha oldu bu benden :D

liverpoolun forumunda TS adına misyonerlik yapmaya başladım dün itibariyle.Trabzonsporluyum eğer TS u tanımak isterseniz yardımcı olurum gibilerinden bir mesaj atmıştım...bizim Türkiye'den onur diye fbli ''what is TS a fish?? :D'' yazmış...Ts ne balık mı diye...ben de arkadaşın ''GFB_onur'' olan nickine hitaben ''and what's gfb?? gay federation of babies??'' diye lafı gediğine oturtu verdiğimi düşünüyorum ne dersiniz?? :D yani böle bişe sölemek istemezdim ama beni zorladı adam napayım...çok mu kaba kaçtı acaba??

İslam Sezer
04.09.2006, 17:54
az önce de bişey daha oldu bu benden :D

liverpoolun forumunda TS adına misyonerlik yapmaya başladım dün itibariyle.trabzonsporluyum eğer TS u tanımak isterseniz yardımcı olurum gibilerinden bi mesaj atmıştım...bizim türkiyeden onur diye febeşli ''what is TS a fish?? :D:D'' yazmış...ts ne balık mı diye...ben de arkadaşın ''GFB_onur'' olan nickine hitaben ''and what's gfb??gay federation of babies??'' diye lafı gediğine oturtu verdiğimi düşünüyorum ne dersiniz??? :D yani böle bişe sölemek istemesdim ama beni zorladı adam napiim...çok mu kaba kaçtı acaba??
valla hiçte ayıp olmamış çünkü kendi kaşınmış ezik,
yani,iyi oturtmuşsun lafı...

ts_fan
04.09.2006, 17:54
AZ bile demişsin, sen bu işi biliyorsun Gamze:);)

Gamze
04.09.2006, 17:56
oh içim rahatladı şimdi :D doğru hakettiydi :D:D

Oğuuz
04.09.2006, 18:47
Bir fabrikada imalat hattındaki çok önemli olan ana makinalardan biri arızalanınca fabrikadaki tüm üretim de durur. Mevcut teknisyenler makineyi çalıştırmak için çok uğraşırlar, ancak ne yaparlarsa bir türlü başaramazlar. Sonunda dışarıdan makinanın servisine danışmak zorunda kalırlar.
Makinenin servisinden bir uzman gelir, makineyi inceler ve sonra çantasından bir çekiç çıkarır. Makinenin belli bir noktasına elindeki çekiçle dikkatlice sert bir vuruş yapar. Makine hemen çalışmaya başlar ve sanki hiçbir arıza olmamış gibi çalışmaya devam eder. Fabrika tekrar harekete geçer.
İki gün sonra uzmanın faturası gelir: "Hizmet bedeli karşılığı 1.000 USD (bin amerikan doları)" Bir çekiç darbesi için bin doları çok bulan fabrika müdürünün tepesi artar ve uzmandan ayrıntılı bir fatura göndermesini ister. Bir gün sonra uzmandan aşağıdaki detayları içeren ayrıntılı fatura gelir:
Makineye cekiçle vurma bedeli..... 1 $
Nereye vuracağını bilme bedeli.. 999 $
Toplam........................ 1.000 $

Oğuuz
04.09.2006, 18:51
Üstad Necip Fazıl Kısakürek bir gün konferans verirken salonda bulunanlardan birisi kürsüye salatalık fırlatır. Salatalığı eline alan Necip Fazıl salondakilere dönerek:
"- Birisi kimliğini göndermiş, kiminse gelsin alsın" der.

Oğuuz
04.09.2006, 18:52
Bir sohbet sırasında, Arif Nihat Asya'ya: "-Eğilir, bükülür, katlanır, istenilen şekle kolayca sokulur bir cam yapmışlar duydunuz mu?" diye sorarlar. Arif Nihat Asya şu cevabı verir:
"- Desenize, camı da kendimize benzettik!"

A.T.R
04.09.2006, 19:37
Bu bizzat benim evsahibimin başından gecen bir olay. Kendisi Denizli Tavaslı.Onun şivesi ile anlatıyorum.
" Amaat abem gençlik vaa civa gibiyim halıcıoğlunda askerim.Hafta sonu iznine çıkıvermim galata köprü üstünde yürüyüveriyon emme öteden beri bi kız geliyo ki sorma bu kadaa mı gözel oluuu,hele gözlerii bi gzel yeşil bi güzel yeşil ki sorma abem.Yanından gecerken "aman şü gözlerin yeşilinin güzelligine bak" dediydim.Döndü bana" çok mu seversin yeşili " dedi.Ben de aha karşılık göödüm deye sevindim "bayılırm" dedim.Kız da " iyi ozaman babana söyle seni çayıra bağlasın" demez mi .abem bi oldum bi oldum kız bana öküz dedi de ben hiç bişeciklee deyemedim :)
eee işte böyle her kuşun eti yenmiyor yani :)

A.T.R
04.09.2006, 19:39
aslında bir tane de üstad Şair Eşref'ten yazacaktım ama eminim bay bayan okurken gülmekten yerlere yıkılır helal be iyi oturtmuş dersiniz ama biraz hatta bayağı bir argo içeriyor.Yine de ne imiş bu yahu diyen olursa özelden sorsun anlatayım.Haha valla harika bir cevap :D

Gamze
04.09.2006, 21:27
henüz gerçekleşmedi ama; ne dediğini bilmeyen kişilik sorunları olduğunu düşündüğüm ve aynı zamanda ruhen de pek sağlıklı olmadığını tahmin ettiğim sağa sola saldıran birine:

''Akşam akşam seni kim salmış ortalığa,sahibine söliim de ipini bağlasın''

diyebilirim...

Adem Erdoğan
05.09.2006, 00:18
Metin abi napolyon iimiş baya.Valla aynı bizim hesap.Parmakla olsaydı alınırdı oralar.Bizimkide sayfalarca yazmayla olsaydı şimdi ronaldinho trabzonspordaydı.Buda benden. :D

Gökhan Bozyiğit
05.09.2006, 09:27
Bir anıda benden

Bilkent Üniversitesinde ilk senemde sınıfta Kayserili biri benim Trabzonlu olduğumu öğrenince "sizin Trabzonlularda çok barbar oluyo" dedi. Bende cevaben sert bir şekilde "haklısın çok barbar oluruz o yüzden sözlerine dikkat et" deyince önce cevap veremedi yarım saat sonra da gelip özür diledi ben öyle demek istemedim falan diye.

Tabi bu olay üniversitede Trabzonsporlular kulübünü kurmadan önce oldu. Hele son Fener maçında üniversitede çıkan olaylardan sonra kimse saygıda kusur etmedi(valla biz barbarlık yapmadık onlar başlattı).

Burçak
05.09.2006, 10:34
bütün yazılanları okudum çok güzeller ya. konuyu başlatan iyi düşünmüş. :)

Naim
05.09.2006, 11:42
bende iki olay anlatayım başımdan geçen
birincisi lise yıllarında
lise son sınıftayız Harıl harıl üniversiteye çalışıyoruz Okul birinciliği için yırtıyorum bir yerlerimi
okul ikincisiyim o sıra okul birincisi sınava girmiyor bir kız*
bende universiteye hazırlanıyorum
neyse bir hoca ile biraz takışmamız oldu
sözlülere direk 0 0 vermiş bizim not 4 den direk 2 ye düşmüş
haberim yok
karneyi aldım takdir beklerken bir baktım Teşekkür ve bu ders ki ağırlıklı ortalaması yüksek
Dedim ki
-Hocam Yaptınız ayıp Hakkımı yiyip iyi bir okula gitmemi engelliyorsunuz
Oda baktı
-Teşekkür almışsın daha ne istiyorsun dedi
Gözünün önünde Teşekkür belgesini yırttım
-bende 6 takdir 3 onur belgesi 4 teşekkür var
Teşekkürleri eve sokmuyorlar bizde deyip suratına fırlattım
Arkadan buraya gel falan filan nidaları çektim gittim
2 devrenin ilk dersine geç kalmışım olaya tanık olan müdür yardımcısı sen niye geldin ki bu yaptıklarından sonra seni okuldan atmayı planlıyoruz
yorulma okula gelerek dedi
Tabi biz okulun tek universite kazanacak insanları olduğumuz için yanımdaki dershane arkadaşımla
Beni okuldan atacak Yönetici yoktur o kadar rezil etmek istemez kimse kendini dedim

Pişmanmıyım
Hiçde
yine olsun yine yaparım

Naim
05.09.2006, 11:47
Bir diğer anıda üniversite Trabzonlu anısı
Hazırlıktayız ingilizce dersi veren Ted mezunu bir kayserili hoca
Cümle yapıları falan anlatıyor U düzeninde oturmuşuz
Sınıfın nüfüs 18-22 arası bişi
nereden çıktıysa
Bu Karadenizlilerin kafası niye 12 den sonra çalışmaz dedi
bifırladım ayağa
Hocam sizin gibilerin kafası 24 saat çalışmadığı için Allah bize 24 saat kafasız olmak nasıldır anlayalım diye bu süreyi vermiş
bir nevi Ramazan da ki oruç
ama Kayserili olduğun için anlayamazsın dedim

Hoca kıpkırmızı
çektim gittim dersten
bir sonraki ders geldim
yanıma geldi
Özür dilerim oyle demek istemedim Espri yapmak istedim
dedi
hocam siz birbirinize kazıklamaya bakın espri akıl işidir Karadenizliler dışındakiler sizin gibi eline yüzüne buluşturuyor dedim

Bir olay daha var ama ona uzun zaman lazım anlatmaya

Erbay
05.09.2006, 15:03
Reha Muhtar almış cevabını.:D

Gürkan
05.09.2006, 16:59
az önce de bişey daha oldu bu benden :D

liverpoolun forumunda TS adına misyonerlik yapmaya başladım dün itibariyle.trabzonsporluyum eğer TS u tanımak isterseniz yardımcı olurum gibilerinden bi mesaj atmıştım...bizim türkiyeden onur diye febeşli ''what is TS a fish?? :D:D'' yazmış...ts ne balık mı diye...ben de arkadaşın ''GFB_onur'' olan nickine hitaben ''and what's gfb??gay federation of babies??'' diye lafı gediğine oturtu verdiğimi düşünüyorum ne dersiniz??? :D yani böle bişe sölemek istemesdim ama beni zorladı adam napiim...çok mu kaba kaçtı acaba??

yok ne kabası iyi oturtmussun lafı.nerden de geldı aklına.pes yani.

champions
05.09.2006, 17:29
liverpool'un forum adresini buraya yazsan da bizde baksak şu foruma nasıl olur
merak ettim şimdi

A.T.R
06.09.2006, 18:51
Alın bir hikaye de benden :) Denizlideyim öğretmenliğimin 2. yılı olsa gerek lise 3 lere ders anlatıyorum ama gel gör ki anlayan yok.Soruyorum anladınız mı? cevap yok anlamadınız mı? cevap yok. Öyle aanlaşılıyor ki anlamadınız diyor ve başlıyorum tekrar anlatmaya aynı şeyleri ama kendimi yırtıyorum anlatacağım diye ıhh ıhh değişşen bir şey yok.Bu olay yanılmıyorsam 4 kez gerçekleşti artık sinirlerim tepeme fırladı. Sinirlenmem anlamamalarına değil herhangi bir cevap vermemelerin idi. Çaresizlik içersinde bağırarak " yeter yahuu beni tren yerine koymaktan vazgeçin artık" dedim sinirle masaya oturdum bir müddet sessizlik oldu sonra bir öğrencim ( kulakları çınlasın ) " hocam siz bize az önce öküz mü dediniz" deyince makaraları koyverdim ama öyle bir kahkaha atmışım ki bitün sınıf benle beraber gülmekten kırılıyor. Hey gidi günler vakit kadar hızlı geciyor insan bunları hatırladıkça gülmekle aglamak arasında kalıyor.

ts_fan
06.09.2006, 23:49
@hotleo
Üstad Şair Eşref, çok kaliteli bir şekilde lafı gediğine oturtmuş.Paylaşımın için teşekkürler;)

Beytullah
06.09.2006, 23:50
üstad şair dedigin kısı adamın hassı kodum walla gedigine kadar işler:D

Külünkoğlu
08.09.2006, 16:17
Üstad Necip Fazıl Kısakürek bir gün konferans verirken salonda bulunanlardan birisi kürsüye salatalık fırlatır. Salatalığı eline alan Necip Fazıl salondakilere dönerek:
"- Birisi kimliğini göndermiş, kiminse gelsin alsın" der.

O olayın muhatabı Üstad değil, İsmail dümbüllü'dür. Üstad'ın konferanslarında öyle terbiyesizlik eden çıkmamıştır.

A.T.R
08.09.2006, 18:25
Ya konu üstaddan açılmışken bir tane de ben ekleyeyim .Üstadın kadim dostu kader arkadaşı Osman Yüksel Serdengeçti de lafı gediğine oturmayı çok iyi yapanlardan birisidir. Malumunuz Üstad Necip Fazıl neredeyse ömrünü Büyük Doğu dergisi ve idealleri uğrunda tüketmiştir.İşte olayımız da tam bu esnada geçiyor Büyük Doğu dergisini kıt imkanlarla sürekli olarak çıkartabilme uğraşı içerisinde tabii onun devrim yapma arzusu da içinde bir ateş onu yakan ve bu istek de devlet tarafından biliniyor ve sürekli üstad ve arkadaşları takip ediliyor.Bir gün canı sıkkın bir şekilde Osman Yüksel serdengeçtinin Ofisine gelir ve içeri girer girmez sağa sola aldırmadan " yahu Serdengeçti ne zaman yapacağız biz bu devrimi?" diye sorar ve Serdengeçti lafı gediğine koyar:" Arkadaşlar da onu merak ettikleri için buraya gelmişler" der. Ütad Ozaman orada yalnız olmadıklarını içeride 2 kişinin daha olduğunu farkeder. Bu arkdaşlar meğer istihbarat şubesinden gelmişler ve onları kontrol ediyorlar.

Selman
12.09.2006, 18:31
Yer:İnönü Stadı

Dakika 24:Beşiktaş seyircisi "Trabzon Kümeye" diye bağırıyor.

Dakika 90:Trabzon seyircisi:"Kartal sana güle güle":D
"Eski açık mavi desene"
"İnönü sustu bizi dinliyor"
"Beşiktaş Kümeye":D

Oldukça çok oturttuk sanırım:)

Oğuzhan Görkan
12.09.2006, 19:30

"Eski açık mavi desene"

en güzelide bu olmuş heheh:D

ts_fan
26.09.2006, 00:08
3 maçta 5 gol.
4 gol 2 maçta, BJK ve GS'a.
Ersen ve gol ''Bu kadar basit''

sheva
26.09.2006, 00:35
bende iki olay anlatayım başımdan geçen
birincisi lise yıllarında
lise son sınıftayız Harıl harıl üniversiteye çalışıyoruz Okul birinciliği için yırtıyorum bir yerlerimi
okul ikincisiyim o sıra okul birincisi sınava girmiyor bir kız*
bende universiteye hazırlanıyorum
neyse bir hoca ile biraz takışmamız oldu
sözlülere direk 0 0 vermiş bizim not 4 den direk 2 ye düşmüş
haberim yok
karneyi aldım takdir beklerken bir baktım Teşekkür ve bu ders ki ağırlıklı ortalaması yüksek
Dedim ki
-Hocam Yaptınız ayıp Hakkımı yiyip iyi bir okula gitmemi engelliyorsunuz
Oda baktı
-Teşekkür almışsın daha ne istiyorsun dedi
Gözünün önünde Teşekkür belgesini yırttım
-bende 6 takdir 3 onur belgesi 4 teşekkür var
Teşekkürleri eve sokmuyorlar bizde deyip suratına fırlattım
Arkadan buraya gel falan filan nidaları çektim gittim
2 devrenin ilk dersine geç kalmışım olaya tanık olan müdür yardımcısı sen niye geldin ki bu yaptıklarından sonra seni okuldan atmayı planlıyoruz
yorulma okula gelerek dedi
Tabi biz okulun tek universite kazanacak insanları olduğumuz için yanımdaki dershane arkadaşımla
Beni okuldan atacak Yönetici yoktur o kadar rezil etmek istemez kimse kendini dedim

Pişmanmıyım
Hiçde
yine olsun yine yaparım
peki okuldan atıldınız mı atılmadınız mı?

Adem Erdoğan
26.09.2006, 18:58

"Eski açık mavi desene"

Bence bunları duyduktan sonra oturamamışlardır malum yerlerinin üstüne bi daha.

Misina
26.09.2006, 21:45
Cumhuriyet Kurulduğu yıllarda imamlar, din adamları Cumhuriyet'i laikliği istemiyorlar. Atatürkle konuyla ilgili toplantı yapmak istiyorlar.Gerekçeleri yönetimde din adamları siyasi olarak neden etkili olamayacak.Ulu Önder Atatürk'te 1 hafta sonra Çankaya'da toplantı yapalım diyor.Toplantıya katılacak herkese Bakara Suresi'ni 288. ayetine kadar okuyun diyor.

Toplanyı günü geliyor toplantı başlamadan önce ATATÜRK soruyor
-Kimler okudu Bakara'yı 288. ayetine kadar?
Herkesinin elleri havada.

Atatürk diyor ki:

-İŞTE MİLLETİ SİZİN ELİNİZE BIRAKAMAYACAĞIMIZ ÇOK AÇIK.BAKARA 286.AYETTİR.!

Cyzio
27.09.2006, 09:57
Ben de Necip Fazıl'dan bir hatıra anlatayım.

Kendisine bir gün şöyle bir haber verirler:

-"Efendim; Dünya Şairleri Antolojisi'ne iki Türk şair alınmış."

Üstadın cevabı kısa ve net olur:

-"Öbürü kim?"

Cyzio
30.09.2006, 00:32
Efendim;

Asistanlık yıllarım. Oda arkadaşım olan bayan, benim Trabzonsporluluğumdan daha fazla Fenerbahçeli. Her iyi iki arkadaş gibi, karşı takım yenilince, usulünce yekdiğerimize takılıyoruz. Kırmadan, gücenmeden.

O yıllarda Trabzonspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın sağbekleri, enteresandır; dördünün de adı İsmail'di. Bizimkisi şu anda rahatsız olup, BMN'nin ziyaret ettiği.

Bu gerçeği fark edip de, o anda odamızda misafir olarak bulunan bir arkadaşıma:

-"Biliyor musun, bu sene dört büyüklerin sağbeklerinin adı İsmail."

dememle birlikte; muzip oda arkadaşım:

-"Dört büyükler diyorsunuz ama, ben bilmiyorum. Kim o dördüncü büyük?"

şeklinde bana saldırıda bulundu. Allah'ın da yardımıyla, anında cevabımı verdim:

-"Tabii ki Sarıyer. Trabzonspor, Sarıyer, Galatasaray, Beşiktaş... Başka büyük var mı?"

Beytullah
30.09.2006, 02:17
@ironmastır

abi walla benımde evımde hıc taktir teşekkür olmadı eger ole hata yapsam bene eve sokmazlardı:D

Beytullah
30.09.2006, 02:25
hoca yazılı yapıyor bizi ben kopya kagıdına yazmak istemedim için(Artık rütbeli olmustum)kıtapı actım yazıyorum hoca diger sıranın ordan ferketti biseylerın oldugunu o sıra ben kıtap yer fırlatıp arka sıraya dogru ayagımla attım hoca arada taradı bulamdı kıl oldu :D ondan sonrakı sınavda bana dediki beytullah dürüst ol ben senı gecirecem dedi neyse yazılı basladı ben 10 dk sonra verdim kagıdı hoca baktı bole ol dedi ben sandım geçirecek dersten benı laa elıme aldım karneyi ders zayıf gelmiş hocanın yanında gittim dedim

size hoca diyenın gozu cıksın hayatımda biker teşşekür alacaktım ona engel oldunuz dedim bu arada dedim hocam sizin gibi hocada görmedim o gün koyayı yakalamadınız ya dedim bundan sonrakı ogrencilere solımde sizin dersinize bosu bosuna calısmasınlar dedim:D hocanın surat seklı halen aklımdadır :Dtabi bu laflar solememde okulun bitişininde etkeni yokta degildi hane:D

Gamze
13.06.2007, 20:04
Üniversite yemekhanesine giren bir öğrenci tüm yerler dolu olduğundan gidip
üniversite profesörünün oturduğu masaya oturmuş.

Profesör kaşlarını çatarak: " Ökuzler ve kuşlar aynı masada oturamaz!"

Öğrenci: "O zaman ben uçuyorum..."

Profesor cevaba çok sinirlenmiş, sınavda öğrenciye takmış ve sınavının başarısız
geçmesi için elinden geleni yapmış.
Yalnız sınavda öğrenci tüm soruları mükemmel bir şekilde cevaplamış.

Profesör öğrenciye: Sana son bir soru soracağım - demiş.

Yolda yürürken iki torba bulduğunu hayal et, birinde akil var,
diğerinde ise para var. Hangi çuvalı alırsın?

Öğrenci: "Para olan çuvalı seçerdim..."

Profesör: "Ben akıl olan çuvalı seçerdim..."

Öğrenci:"Normal! Kimde ne eksikse onu seçer...''

Profesör cok sinirlenmiş, öğrencinin not defterini alıp içine
"Öküz" yazmış. Öğrenci nota bakmadan odadan çıkmış.

Bir dakika sonra öğrenci kapıyı aralamis : "Sayın profesör,
imzanızı atmışsınız, fakat notumu yazmayı unutmuşsunuz."- demiş

Ömer SEVİNÇ
13.06.2007, 20:10
Güzelmiş:)
Lakin inşallah bu buradaki hocalarımıza bir mesaj değildir inşallah:D

Gamze
13.06.2007, 20:14
Aman diyim,tabii ki de değil.

Cyzio hocam bunlar tamamen medyanın uydurması,şimdiden söyleyeyim de :D

Adem Erdoğan
13.06.2007, 20:19
güzelmiş.fakat hikayenin devamında eleman okulu bitirebilmişmi acaba:D

Gamze
13.06.2007, 20:23
güzelmiş.fakat hikayenin devamında eleman okulu bitirebilmişmi acaba:D

Hayatta olması bile mutluluk sebebi :D

Sorunun cevabına gelince;bilemiyorum.Bir arkadaşımın bana aktardığı bir hikaye bu.Gerçekliği tartışılır.

tigin
13.06.2007, 20:24
Şimdi burda bi kaç anlamsız olay var.profesör masasına oturan öğrenciye karşı "öküzler ve kuşlar aynı masaya oturamaz" yerine öğrenciler ve hocalar aynı masaya oturamaz deseydi olay bu kadar büyümeyecekti.ne gerek var böyle gerginliklere.:rolleyes:

Adem Erdoğan
13.06.2007, 20:29
olayın diğer bir yönü öküzlerin yada kuşların masada oturabilme kabiliyeti:D

tigin
13.06.2007, 20:40
hee bak onu unutmuşum.kuş neysede öküze helal olsun yani. :)

Cafer KILIÇSOY
13.06.2007, 21:42
Gamze teşekkürler. Gerçekten harikaydı

Madem söz profesörlerden açıldı devam edelim:)

MANTIKLI MI YASAL MI

Biröğrenci, lojislik ve organizasyon dersinin yazılı sınavından kalıyor

ÖĞRENCİ: Siz beni cezalandırıyorsunuz. Bunu hiç anlamıyor musunuz

PROFESÖR: Evet tabi ki . Yoksa nasıl profesör olabilirdim.

ÖĞRENCİ: İyi o zaman. Size bişey sormak istiyorum. Eğer doğru cevap verirseniz ben kötü notumu alıyorum ve gidiyorum. Fakat bununla beraber eğer cevabı bilemezseniz bana iyi not vereceksiniz.

PROFESÖR: Anlaşıldı tamam. Sor bakalım

ÖĞRENCİ: Yasal olupta mantıklı olmayan nedir? Mantıklı olup ama yasal olmayan nedir? Vede ne mantıklı ne de yasal olmayan nedir?

Profesör iyice bir düşündükten sonra hiçbir cevap veremiyor. Ve öğrenciye iyi not vererek onu geçiriyor. Daha sonra profesör en iyi öğrencisini çağırıyor ve aynı soruları ona soruyor. Öğrenci hemen cevap veriyor:

Siz 63 yaşındasınız ve 35 yaşında bir bayanla evlisiniz. Bu yasal ama bununla beraber mantıklı değil. Karınızın 25 yaşında bir dostu var, bu gerci mantıklı ama yasal değil. Siz karınızın dostuna iyi not veriyor ve onu geçiriyorsunuz, oysa ki o sınıfta kalmıştı. Bu ise ne mantıklı ne de yasal

pReN@_61
13.06.2007, 22:10
hepsi çok hoş :)

paylaştıgın için sağol.

e'3'
13.06.2007, 22:12
vallla cok süper olmus hepsii:D

Mehmet Fırat
13.06.2007, 22:28
..............................................

Taner Gündoğdu
14.06.2007, 00:47
@ Gamze

bu başlığı sen açmışsın. daha önce başka bir yerde anlattığın hikayeni burda da anlatmanı beklerdim. sanırım aklına gelmedi :) üniversitede Trabzonspor hakkında bir sunum yaptığını anlatmıştın ;) bu başlık için biçilmiş kaftan ;)

Erkan
14.06.2007, 00:50
Cok super bi baslik, mesaj yazip aralarinda bosluk birakmak istemiyorum..

Gamze
14.06.2007, 00:58
@golasaliyim

Başlığı açtığımda sunumu henüz yapmamıştım :) Aylar sonra yeni bir hikaye bulunca ekleyeyim dedim.Şimdi anlatayım madem,aklıma gelmemişti,iyi hatırlattın sağol :)

Kültür İnceleme dersinin vizesinde herkes bir konu seçmiş sunumlarını yapıyordu.Ben tabiki de TS'u seçtim ve güzel bir sunum hazırladım.

Sınıftaki tek TS'lu benim ne yazık.Bir de hocamız gençliğinde TS ve Göztepe'yi desteklermiş,kendini eğitime adamadan önce.(Bunu da o gün yaşadığım olaydan sonra öğrendim)

Yılmaz Okumuş'un yazısını okuyordum.Bitmek üzereydi,diğer takımların sembollerine atıfta bulunan bir cümlede birisi lafımı kesti ve atladı;

''Siz de hamsisiniz değil mi? Keh keh keh kıh kıh kıh ''

Tabi benim tepem attı:

''Hayır'' dedim. ''Biz hamsi değiliz''

''Hayvanlaştıramazsınız!..Sadece Karadeniz Fırtınası!''

Sınıfta buz gibi bir hava...Ve kendine gelenlerin sert çıkışlarıyla şiddetli bir tartışmaya dönüşen sözlerim işte...Neyse ki hocamın desteğini de arkama aldım, o da sınıftakilerin terbiyesizliğine güzelce cevabını verdi.Ben sunumumu tamamladım. 95 ile sınıfın en yüksek notunu alıp o dersi AA ile geçtim. (ekleme : Kırılan puanım biraz sert bir üslupla sunumu yaptığımdanmış ;) )

Sevgiler :)

Taner Gündoğdu
14.06.2007, 01:07
bunu ilk okuduğumda lafı çok tutmuştum. sonra hep yazdıklarını dikkatli okudum bakim başka laflarda gediğine oturtmuşmusun diye :D

bu güzel lafı tekrar yazdığın için saol ;)

Gamze
14.06.2007, 01:16
İlk sayfalarda anlattığım bir gfb vukuatım var işte :) Bu hamsi olayına çok takılıyorum.Onu da özetliyeyim şöyle bir yeniden;

Liverpool forumunda TS'dan bahsetmiştim aylar önce.Salak fblinin biri kalktı ;

''What's TS? A fish? '' (TS ne?Balık mı [hamsi mi] ) dedi.

Benim yine tepem attı tabi.

Ben de onun GFB__ bilmem ne olan nickine atfen ;

''And what's gfb? Gay federation of babies? ''

deyiverdim. Türkçe'ye çevirmiyorum :)

made by me'dir bu da yani :D Tescilli :)

Taner Gündoğdu
14.06.2007, 01:18
heralde siteden üyeliğini iptal etmiştir bu Gay federation of babies üyesi :D

Gamze
14.06.2007, 01:20
Valla bilmiyorum,ben lafı yerleştirdim çekildim.Biraz alay ettiler gariple :) Gerisini bilmiyorum :D

ilhan
14.06.2007, 06:41
Cem Yılmaz'dan bir tane anlatayım=)

Vizontele filmini hatırlarsınız.

Neyse Vizontele filminden sonra Cem Yılmaz tek kişilik gösterisi oluyor. Gösteri çıkışında yaşlı bir teyze sesleniyor .

" Cem oğlum seni çok beğeniyorum ama Vizontele filminde çok küfür ettin. "

Cem Yılmaz cevap veriyor ;

" İyide teyze ben sana küfretmedim ki neden alındın. "

=)

Sonra Zaga'dan bir örnek.

Okan Bayülgen yinee telefonda her arayanı dumur edip telefonu yüzlerine kapatıyor. Bir kız arıyor . Konusuyorlar Okan kızı dumur etmeye çalışıyor. Kız şunu diyor ;

" Okan birşey sorucam "

Okan cevap veriyor ;

" Sor ama kısa olsun "

Kız soruyor ;

" O kepçe kulaklarının suratına çok yakıştığını daha önceden sana söyleyen oldu mu yoksa ben ilk miyim ? "

Okan kızarıyor telefonu kapattiriyor , reklama giriyor :D

KUTADGU
14.06.2007, 11:45
Ünlü siyasetçi ve çok ünlü bir hatip olan Osman Bölükbaşı seçimlerden sonra milletvekili olmaya hak kazanır.

TBMM'ye büyük heyecanlar içerisinde gelir.
lakin önünde büyük bir problem vardır. içeri gireceği kapı normal kapılardan değildir.

atar elini kapıya doğru ve ilerler, ilerler.. sonunda bir bakar ki tekrar dışarıdadır. eee döner kapının marifeti ne de olsa...

sakindir, hiç çaktırmaz, yanında ona bakıp kıs kıs gülen arkadaşına doğru söylenir.

"Daha meclise girmeden kapıda öğretiyorlar dönerliği"

lazkızı6161
14.06.2007, 12:05
amerikali is adami, çinliyle alay ederek sormus:
* mezarlarina koydugunuz pirinçleri ölüleriniz ne
zaman yiyecek?
çinli basini kaldirmadan cevap vermis:
* sizin ölüleriniz koydugunuz çiçekleri kokladigi zaman…

materyalist ögretmen ögrencisine:
* söyle bakalim allah nerede? eger bilirsen bir
portakal verecegim.
ögrenci:
* siz bana o’nun olmadigi yeri gösterin, ben size bir
bahçe dolusu portakal vereyim.

kadiköy camiinde vaaz vermekte olan hocaya
* hocam diye sormuslar. at nalini evimizin kapisina
asarsak ugur getirir mi?
demirci hoca :
* zannetmiyorum, diye cevap vermis. o nallardan her
atta dört tane var amma, bütün gün kamçi yiyip duruyorlar…

mevlana, müridlerinden biriyle giderken, birkaç
köpegin sarmas dolas uyuduklarini görür.
müridi: güzel bir kardeslik örnegi der. keske insanlar
da bunlardan ibret alsa.
mevlana, tebessüm ederek karsilik verir.
aralarina bir kemik ativer de gör kardesliklerini

SDanışmaz
14.06.2007, 12:15
3 erkek yoLda yürürken karşıdan 2 kız geLdiğini görür. KızLardan birinin eLinde köpek varmış.ErkekLerden biri tam kızLarın yanından geçerken:

"Kediye bakın ne kadar güzeL" demiş.

Kızda: "Öküz o kedi değiL köpek" demiş.

Erkek: "Anaaa, bakın birde konuşuyor" demiş :D

Kızın yüzü kıpkırmızı oLmuş :D

Üniversite yemekhanesine giren bir öğrenci tüm yerler dolu olduğundan gidip

Profesör kaşlarını çatarak: " Ökuzler ve kuşlar aynı masada oturamaz!"

Öğrenci: "O zaman ben uçuyorum..."

Profesor cevaba çok sinirlenmiş, sınavda öğrenciye takmış ve sınavının başarısız
geçmesi için elinden geleni yapmış.
Yalnız sınavda öğrenci tüm soruları mükemmel bir şekilde cevaplamış.

Profesör öğrenciye: Sana son bir soru soracağım - demiş.

Yolda yürürken iki torba bulduğunu hayal et, birinde akil var,
diğerinde ise para var. Hangi çuvalı alırsın?

Öğrenci: "Para olan çuvalı seçerdim..."

Profesör: "Ben akıl olan çuvalı seçerdim..."

Öğrenci:"Normal! Kimde ne eksikse onu seçer...''

Profesör cok sinirlenmiş, öğrencinin not defterini alıp içine
"Öküz" yazmış. Öğrenci nota bakmadan odadan çıkmış.

Bir dakika sonra öğrenci kapıyı aralamis : "Sayın profesör,
imzanızı atmışsınız, fakat notumu yazmayı unutmuşsunuz."- demiş

Bu çok iyiydi :D

TheCrow
14.06.2007, 12:24
Nihat Genç'in Akşam gazetesinden ayrıldığı günler,Migros'tayım,daha önce bütün Nihat Genç kitaplarının olduğu raflarda artık bu kitaplar yok...Görevli kıza yaklaşıp sordum : "Afedersiniz,geçen hafta burda Nihat Genç'in kitapları vardı,şimdi niye yok?" , kız mantıklı bir cevap olmadığını biliyor ama yine de bir şansını deniyor : "Efendim yazarın fikirleri şirketimizce benimsenmiyor" , ben anında arkamda sakladığım Hitler'in Mein Kampf kitabını göstererek :"Bunu satıyorsunuz ama?.." diyerek olay mahallinden uzaklaşıyorum...

Tunga
14.06.2007, 13:19
Metalurjistlerle Kimya Mühendisleri aynı sınıfta Türkçe dersi almaktaydık. Kimyacıların %90'ı kız, bizim %90'ımız erkek. Kimyacılar sınıfın en ön sıralarında, bizler ise en arkalarda. Onların derdi not tutmak, bizim derdimiz yoklama vermek:)

Konu soru ifade etmeyen "mi". Biz arkada o kadar çok şamata yapıyoruz ki, hoca sonunda dayanamayıp yükleniyor bize:

- Eğer dinlemeyecekseniz, ne diye derse gelip de milletin dikkatini dağıtıyorsunuz? Bu metalurjistlerin hepsi böyle.....

derken ben sınıfa sesleniyorum:

- Kodum mu oturturum!

Sınıfta sessizlik. Sonra ekliyorum:

- Hocam buradaki "mi - mu" soru ifade etmez :D

Sınıfta büyük bir kahkaha tufanı, hoca da dahil. Ardından bir başka arkadaşım hiddetle sesleniyor sınıfa:

- Hiç mi hiç komik değil!

Gene bir sessizlik. Ardından ilave ediyor:

- Hocam buradaki "mi" de soru ifade etmez:D

Hoca şaşkın, sınıf şaşkın, yıllar yorgun, ben yorgun.

Remzi
14.06.2007, 13:22
Güzeldi:D:DPaylaştığın için Teşekkürler Tunga abi:)

tigin
14.06.2007, 13:25
hiç bişi anlamadım ??

Gamze
14.06.2007, 13:26
Metalurjistlerle Kimya Mühendisleri aynı sınıfta Türkçe dersi almaktaydık. Kimyacıların %90'ı kız, bizim %90'ımız erkek. Kimyacılar sınıfın en ön sıralarında, bizler ise en arkalarda. Onların derdi not tutmak, bizim derdimiz yoklama vermek:)

Konu soru ifade etmeyen "mi". Biz arkada o kadar çok şamata yapıyoruz ki, hoca sonunda dayanamayıp yükleniyor bize:

- Eğer dinlemeyecekseniz, ne diye derse gelip de milletin dikkatini dağıtıyorsunuz? Bu metalurjistlerin hepsi böyle.....

- Kodum mu oturturum!

Sınıfta büyük bir kahkaha tufanı, hoca da dahil. Ardından bir başka arkadaşım hiddetle sesleniyor sınıfa:

Bu çok iyiydi :D Arkada kalmasın...Tunga abi; idolümsün :)

Taner Gündoğdu
14.06.2007, 18:28
komedyenlerimiz ahlaksız bir iki laf kullandıkalrında komik olduklarını sanıyorlar ya işte bir tanesi....

M.Ali Erbil ZAGA'ya katılmış ve bir telefon bağlantısı alıyorlar M.Ali konuşuyor, genç bir bayan... adını, yerini, yaşını sorduktan sonra kıza;

- "Şuan üzerinde ne var?" diye souyor ve işte cevap;
- "Sizin karınızın üstünde ne var?"

Semih GÜL
14.06.2007, 22:04
tunga nın yazdığını okuyunca aklıma geldi :
sene 2001 di üniversiteye gittiğim ilk sene , öğretmenlik meslegine girişmiydi öyle bir eğitim dersi, klasik iki kolumu masaya yastık muamesi yaparak dayamışım uyumak üzere değilim ama düşünüyorum,okulun ilk yılı olduğu için hasret kafamda birçok şey ama bir yandan dersi dinliyorum,

Hocamız : Şimdi arkadaşlar öğretmelik hayatınız da öğrencilerden birçok sorular gelebilir hatta içlerinde bilmediğiniz sorularda çıkabilir, böyle durumlarda ne yapmalısınız ? çocuğa ne demelisiniz ? bunları konuşacağız.....

derken şimdi öğrenciniz bilmediğiniz bir soru sordu nası kıvırırsınız diye sordu...ve sanırım o ara ben anlamadım sınıfta soruya cevap vermesini istediği kişiyi belirlemek için bakındı...tabiki beni secti bir iki şiii sen sen felandan sonra ...

Buyrun hocam dedim ...sen tabi başka yerdeydin soruyuda kaçırdın dedi...

bu arada sunu belirteyim,hoca böyle salak espiriler felan yapar sınıfta sırf yaltaklanmak için gülerler bende hayretler içinde hem sınıftyan hemde hocadan nefret ederim...

Aslında soruyu biliyorum ama bilerek tekrarlamasını bekledim...

Öğrencin bilemediğin bir soru sordu nasıl kıvırırsın dedi....

Cevap : sizin gibi hocam....Tüm sınıf ve hoca katıla katıla güldü...arada hoca benim hiçte hoşlanmadığım bir kaç bakış attı...

Sonuç: Üni hayatımda 0,2 puanla büte kaldığım tek ders ti..Kalıcı oldu...HErşey gediğinde yani...:D

mehmet83
15.06.2007, 05:53
Seyh Samil Ruslarla yaptigi savasta esir duser. Rus cari cesaretinden dolayi Seyh Samile hayrandir ve onun icin bi ziyafet duzenler. Savas esnasinda ac kaldigi icin Seyh Samil onune gelen yemekleri buyuk bi istahla yer. Bunun uzerine Rus Cari " Bu adam bu istihla korkarim bizide yer" der. Bunu duyan Seyh Samil " Korkmaniza gerek yok, Elhamdulillah Muslumaniz Domuz eti yemeyiz" der.

mehmet83
15.06.2007, 06:06
bi gun arkadasla evde oturuyoruz. arkadasin abisi eve geldi. Lan durzuler tv nin sesini kisin taaa alt mahalleden duyuluyo sesi dedi. bende ayaga kalktim arkadasa hadi gidelim dedim. nereye gidicez diye soruncada alt mahalleye ordan ses daha iyi duyulurmus dedim:D

champions
15.06.2007, 10:08
Ünlü bir futbolcu karısını öldürmekle suçlanıyordu..Futbolcu yakalanmıştı... Ama
karisinin cesedi ortada yoktu..

Duruşma Amerikan filmlerindeki gibiydi.. Futbolcu sanık sandalyesinde
oturuyordu..

Kucak dolusu parayla tuttuğu avukatı jüriyi ikna etmeye uğraşıyordu:

"Sayın jüri, müvekkilimin suçsuz olduğuna yürekten inanıyorum.. Buna az sonra
sizler de inanacaksınız.. Neden mi? Bakin, simdi 1'den 10'a kadar sayacağım ve
müvekkilimin oldurduğu iddia edilen karısı bu kapıdan içeri girecek.. 1, 2, 3,
4, 5, 6, 7, 8, 9, 10..."

Bütün jüri kapıya dondu... Kimse girmedi içeri.. Avukat bir savunma dehasıydı;
oldurucu hamlesini yaptı..

"Bakin, siz de kadının öldüğüne inanmıyorsunuz.. Çünkü hepiniz içeri girecek
diye kapıya baktınız.. İste kararı

Buna güvenmenizi talep ediyorum.."

Jüri, unlu futbolcuyu suçlu bulduğunu bildirdi ve dava bu şekilde sonuçlandı..
Mahkeme çıkısında avukat, bayan jüri başkanına yaklaştı:

"10'a kadar saydığımda siz de diğer üyeler gibi kapıya bakmıştınız.. Neden böyle
bir karara imza attınız?"

"Doğru" dedi jüri başkanı; "Ben de kapıya baktım, ama müvekkiliniz kapıya
bakmıyordu !.

(94 yılında Amerikada ünlü Amerikan futbol yıldızı O.J Simpson'un karısını öldürmekle suçlandığı dava)

Adem Erdoğan
15.06.2007, 10:24
güzerl hikayeymiş.küçük ayrıntılar bazen büyük sonuçlar doğuruyor.

TSelif
15.06.2007, 10:24
Daha önce duymuştum sanki bunu ya da buna benzer bir olayı:)
Avukat uyanıklık yapamadı .Belki de kazanacaktı davayı ama direkten döndü :D

ilhan
15.06.2007, 14:36
Harikaydı. Ne zeki adamlar var ya =)

Mert67
15.06.2007, 15:16
güzelmiş..

Erkan
15.06.2007, 15:22
Sevdim, daha once duymustum :D.... Ama avukat burda taktigi muvekkiline de soylemesi lagzimdi... :P Hazirsiz yakalandi adamcagiz..

Tunga
15.06.2007, 15:59
Bunu daha önce bir fıkra olarak duymuştum. Simpson ile alakası yok aslında bunun.

Kendisi bu davadan hüküm giymedi. Konuyu lafı gediğine oturtma sanatı bölümüne taşıyorum.

poetricus
16.06.2007, 14:03
Bir sohbet esnasında bir gazeteci Özkan Sümer der ki:

-Hocam Kazım Kanat'ın kansere yakalandığını biliyor musunuz?
-Hayırdır, ahlâk kanserine mi yakalanmış?

kutoz
16.06.2007, 14:05
Hami, Özkan Hoca'ya takımın malzemecisini göstererek
- Hocam ".... Abi kilo almış dimi"
- Özkan Hoca'da; "Bu saatten sonra akıl alacak hali yok ya..."

Gamze
17.06.2007, 16:10
Meşhur bir filozofa:
- "Servet ayaklarınızın altında olduğu halde neden bu kadar
fakirsiniz?" diye sorulduğunda:
- "Ona ulaşmak için eğilmek lazım da ondan" demiş.

Kulaklarının büyüklüğü ile ünlü Galile' ye hasımlarından biri:
- "Efendim" demiş, "Kulaklarınız, bir insan için biraz büyük değil mi?"
Galile: - "Doğru" demiş, "Benim kulaklarım bir insan için biraz
büyük ama, seninkiler bir eşek için fazla küçük sayılmaz mi?

Özkan
17.06.2007, 18:44
Lisede bir arkadaşım bir bayan arkadaşa çıkma teklifi etmişti. Kız bundan iki gün zamân istedi (Niyeyse artık.). İki gün geçince "Seni hep bir arkadaş gibi gördüm. Hiç sevgili olarak düşünmedim." demiş. Arkadaşım da ona "İki gün boyunca ne yaptın?" demiş.

Egemen Yılmaz
18.06.2007, 13:31
Lisede bir arkadaşım bir bayan arkadaşa çıkma teklifi etmişti. Kız bundan iki gün zamân istedi (Niyeyse artık.). İki gün geçince "Seni hep bir arkadaş gibi gördüm. Hiç sevgili olarak düşünmedim." demiş. Arkadaşım da ona "İki gün boyunca ne yaptın?" demiş.

işte budur :alkış:

ayse_61
21.06.2007, 23:50
bir gün trakyada bir amca eşşeğiyle yolun ortasından gidiomuş.yanına iki tane polis gelmiş.adama demişler ki amca bea neden takman golani (kemeri) şimdi sana ceya yazacayik.sana ceza yazarsak 10 ytl,eşşeğe yazarsak 5 ytl.adam durmuş demiş ki ceyazı bana yazın.polisler şaşırmış neden demiş.adam da onun sicili temiz olsun polis yapcez onu :D

ayse_61
21.06.2007, 23:54
Satanist hikâyelerin revaçta olduğu günlerde, abukTV programlarının birinde, İzmir de satanist>> >>olduğunuiddia eden bir arkadaşla,>röportaj yapan muhabir arasındaki >> >>diyalog:>>>>>> >>Muhabir- peki siz gerçekten bakire kızları mıkurban ediyor sununuz? >> >>>> >>Satanist- yok beabi, İzmir de bakire kız ne arar.olay böyleydi valla izmirli olan varsa alınmasın arkadaşlar

ayse_61
21.06.2007, 23:56
kral tv de bir gün kızın teki soruyo benimle evlenmek için ne yaparsınız.telefonlar susmuyo evimi veririm,arabamı veririm,neyim var neyim yok veririm.sonra bir adam dio ki 150-160 ytl veririm.kız şaşırıyoo aa neden dio.adam dio ki sen aşağı yukarı 50-55 kilo çekersin değil mi? kız evet dio.adam da eee kaşarın kilosuda 3 ytl civarı :D:D:D

Ömer SEVİNÇ
22.06.2007, 00:01
kral tv de bir gün kızın teki soruyo benimle evlenmek için ne yaparsınız.telefonlar susmuyo evimi veririm,arabamı veririm,neyim var neyim yok veririm.sonra bir adam dio ki 150-160 ytl veririm.kız şaşırıyoo aa neden dio.adam dio ki sen aşağı yukarı 50-55 kilo çekersin değil mi? kız evet dio.adam da eee kaşarın kilosuda 3 ytl civarı :D:D:D

Bu adamı tuttum ben.:D:D

Gamze
22.06.2007, 00:01
Ayşe son yazdığın bomba...Biraz ahlaka mugayir ama iyi cevap... :)

KUTADGU
22.06.2007, 00:02

şarküteri işletmecisi abilerin bu tür programları takip etmesi ilginç....

paylaşım için teşekkürler...

muratözkan
22.06.2007, 00:40
ya mükemmel yazılar..

Koray
22.06.2007, 02:15
en güzeli metin tekin nin söylediği laf..

Nuray
22.06.2007, 02:21
okurken çok zevk aldım süper :)

ayse_61
22.06.2007, 14:56
ünv nin tekinde finaller...çocuk soruları okuyo ama cevaplayamıyo.yanından asistan geçio dioki 'eşşeği bile bağlasan bu okulu 4 yılda bitirirdi'.çocuk asistana dönüyo dioki 'o eşşeği 2 sene daha bağla asistan olsun':D:D

ayse_61
22.06.2007, 15:08
Sevgili eşime,
7 senelik evliliğimizde sana iyi bir eş olmaya çalıştım ve zannedersem de oldum, ama hiçbir zaman senden bunun karşılığını görmedim.
Hele şu son iki hafta benim için bir cehennemden farksızdı. Bugün Patronun beni arayıp senin bugün işten ayrıldığını söylediğinde bu artık bardağı taşıran son damla olmuştu.geçen hafta eve geldiğinde, ne saçlarımdaki değişikliğin ne de senin en sevdiğin yemeği pişirdiğimin farkına bile varmadın, hatta senin için kendime yeni aldığım geceliği bile giydiğimi farketmedin.Ama sen ne yaptın? eve geldin, iki dakika içinde yemeği mideye indirdin,televizyonda maç seyrettin ve gidip yattın.Artık ne bana beni sevdiğini söylüyorsun ne de bana dokunuyorsun, hiç ama hiçbir şey yapmıyorsun. Sen ya beni aldatıyorsun ya da beni artık eskisi gibi sevmiyorsun.
işte bu yüzden artık seni TERKEDİYORUM.

NOT:
Lütfen beni aramaya kalkma, ERKEK KARDEŞİNLE beraberim ve sana hayatında
mutluluklar dilerim.!!!!

Sevgili eski Karıma,
inan yazdığın bu mektuptan başka, hiç ama hiçbir şey beni bu kadar sevindirmezdi.
Evet doğru, 7 Yıldır evliydik, ama iyi bir eş olmak dışında, bana her şeyi yaptın.

Tamam çok fazla Spor programları seyrediyordum, çünkü senin dırdırlarını ancak bu şekilde biraz olsun duymamazlıktan geliyordum, ama bu bile fayda etmiyordu.

Tabiki geçen hafta saçlarını neredeyse tamamen kestirip tam bir erkeğe benzediğinin farkına varmıştım! tam aynı Erkeğe benzemişsin diyecektim ki,aklıma annemin bir sözü geldi;
EĞER AĞZINI GÜZEL BİR SÖZ SÖYLEMEK İÇİN AÇMIYACAKSAN, HİÇ AÇMA
senin en sevdiğin yemeği yaptım derken galiba sen beni Kardeşimle karıştırmıştın, çünkü o yaptığın yemek benim hiç sevmediğim bir yemekti!!
Ben yatmaya giderken üzerinde yeni ve çok seksi bir gecelik vardı tamam,ama üzerinde hala Etiketi duruyordu, ve inşallah bu bir tesadüftür ama,geceliğin fiyatı 49.99 du ve o gün kardeşim benden tam 50£ borç almıstı????

Ama biliyormusun bütün bunlara rağmen ben seni hep sevmiştim, ve herşeyin birgün güzel olucağını, değişiceğini ve mutlu olucağımızı umuyordum.
İşten ayrılmamın sebebine gelince, o gün Lotto da tam 10 Milyon Euro kazandığımı öğrenmiştim, hemen Patrona çıkıp istifamı verdim ve ikimiz için Jamayka ya iki bilet aldım, ama eve geldiğimde sen bir mektup bırakıp gitmiştin.
Belki de bu olayların böyle gelişmesinin bir sebebi vardı ve böyle olması gerekiyordu.
Dilerim seçtiğin ve her zaman hayalını kurduğun bu hayatta mutlu olursun.Avukatımın dediğine göre bıraktığın bu mektuptan sonra, benden hiç bir
Nafaka talep etmeye hakkın yokmuş!!! nerdeysen orda kal!!!

NOT: Bu seni ne kadar ilgilendirir bilmiyorum ama, adı Carl olan kardeşim bir zamanlar Carla idi...

İmza:
o şimdi çok zengin ve KUŞLAR KADAR HÜR!!!!

:D:D:D

ayse_61
22.06.2007, 15:12
"Seni Seviyorum" : Teoride mi? Pratikte mi?.
"Seni Seviyorum" : Havalardandır, Banada Oluyor Bazen..
"Seni Seviyorum" : Neden? Bende Benim Bilmediğim Birşeyler mi Gördün?.
"Seni Seviyorum" : Çok Hoş... Peki Başka Ne Gibi Hünerlerin Var?.
"Seni Seviyorum" : Üzülme, Zamanla Geçer..
"Seni Seviyorum" : Hadi ya Çok ilginç.. ee Sonra....
"Seni Seviyorum" : Olur, Sarayım mı Burada mı Seveceksin?.
"Seni Seviyorum" : Yeni Parola Bu mu, Ben Ne Diyecem Peki?.
"Seni Seviyorum" : Güzel... Peki Başka Çeşidin Veya Şuben Var mı?.
"Seni Seviyorum" : Allah Razı Olsun..
"Seni Seviyorum" : İyide Bunun Sosyal Güvencesi, Sigortası Falan Var mı?.
"Seni Seviyorum" : Yemin et..
"Seni Seviyorum" : Ömrünü, Enerjini Daha Faydalı işler için Harcasana Canım..
"Seni Seviyorum" : Elinden Başka Bir Halt Gelmez ki Zaten..

Taner Gündoğdu
22.06.2007, 15:15
tutmayın ayşeyi :D KTÜ'ye girdi diye heralde :)

ayse_61
22.06.2007, 15:16
Arkeoloji bölümünde okuyan bir kişi
>tarafından, bilgisayar
> mühendisliğinde okuyan bir kişiye
>yöneltilmiş soru:
> - Abi sen bilgisayar mühendisliğinde
>okuyordun dimi?
> - Evet.
> - Size hacker lik yapmayı öğretiyorlar mı,
>böyle bir ders var
> mı?
> - Lan, siz de tarihi eser kaçakçılığı diye
>bir ders var mı?
> -?!

Adem Erdoğan
22.06.2007, 19:28
Size hacker lik yapmayı öğretiyorlar mı,
>böyle bir ders var
> mı?

banada bu soru çok kez yöneltildi.fakat lafı gediğine oturtmadım hiç.bazen susmak daha ii oluyo.

ayse_61
22.06.2007, 20:48
ktu sayfasını okumuşsun galiba :) :D

Koray
22.06.2007, 21:45
hepsi süper yaa:D:D:D

Taner Gündoğdu
22.06.2007, 23:51
ktu sayfasını okumuşsun galiba :) :D

yok canım nerden çıkardın :D

hiltish
23.06.2007, 00:00
Frank McCourt'un kendi hayatını anlattığı "Öğretmen" adlı kitabından...

Öğretmenin pek sevmediği müdürle arasındaki bir konuşma:

-Müdür: Duyduğuma göre karın hamileymiş..Çocuğun cinsiyeti belli mi?

-Öğretmen: Henüz değil ama farketmez..

-Müdür: Doğru, cinsiyetsiz olmasında...

-Öğretmen: Cinsiyetsiz olursa onu müdür yaparım..

:):)

Murat GENEL
23.06.2007, 00:04
bir programda sunucuyla akp milletvekilin diyaloğu..

sunucu: sayın x cumhurbaşkanı dindar olmalıdır diyorsunuz...bu dindarlığın sınırlarını kim belirliyor?yani kim ne kadar dindar nerden biliniyor?

milletvekili: şimdi allahın bi terazisi var.o terazide tartılıyor insanlar ve dindarlık ölçülüyor...

sunucu: peki allahın terazisinin sizde ne işi var???

başka bi siteden alıntıdır..ben çok begendim..

Adem Erdoğan
23.06.2007, 01:50
bir programda sunucuyla akp milletvekilin diyaloğu..

sunucu: sayın x cumhurbaşkanı dindar olmalıdır diyorsunuz...bu dindarlığın sınırlarını kim belirliyor?yani kim ne kadar dindar nerden biliniyor?

milletvekili: şimdi allahın bi terazisi var.o terazide tartılıyor insanlar ve dindarlık ölçülüyor...

sunucu: peki allahın terazisinin sizde ne işi var???

başka bi siteden alıntıdır..ben çok begendim..

çok saçma bi diyalog.2 side baya denyo galiba.

m@rdi
23.06.2007, 11:56
BARIS MANCONUN CANLI YAYINDA KÜSTAH FRANSIZ SPIKERINE VERDIGI DERS

Barış Manço Fransa'da bir televizyon kanalının canlı yayınına konuktur...
Küstah bir spiker vardır ve Barış Manço ile dalga geçmektedir...
Sürekli, "İşte Türk, yani barbar, vahşi vs..." demektedir...
Barış Manço daha fazla dayanamaz ve spikere "yanınızda kâğıt para var mı?"diye sorar!
Bu soruya spiker şaşırır ve "evet var ama n'olacak" der...
Barış Manço ısrar edince spiker cebindeki kâğıt paraları çıkartır...
Bu olaydan az önce Barış Manço canlı yayında "Anahtar" adlı şarkısını söylemiştir...
Bu şarkının bir bölümü şöyledir:
"Beş Akif- bir Saat Kulesi, iki Kule-bir Fatih, beş Fatih-bir Mevlana, İki
Mevlana-bir Sinan"
(Barış Manço / Anahtar şarkısı / Darısı Başınıza Albümü / 1992)
Bu şarkı bir matematik sorusudur ve şarkıda adı geçen kişiler o dönemdeki Türk parası olan banknotların arkasında fotoğrafı olan kişilerdir...
Barış Manço spikere sorar: "Bu paranızda fotoğrafı olan kişi kim?"
Spiker:
"General......." Barış Manço diğer paralardaki fotoğrafları olan kişileri de sorar, spikerin verdiği cevaplar hep aynıdır,
"General.......", "Amiral...........", "Komutan............."
Spikerin bu "falanca General, falanca Amiral, falanca Komutan" cevabından sonra,
bu sefer de Barış Manço cebinden Türk paralarını çıkarır... Spikere der ki:

"Bu parada fotoğrafı olan kişi Mehmet Akif Ersoy'dur. Şairdir... Bu fotoğraftaki kişi Mevlana'dır. Düşünürdür... Bu paradaki fotoğrafı olan kişi Fatih Sultan Mehmet'dir. Adaletin sembolüdür... Bu paradaki kişi ise Atatürk'tür. "Yurtta barış, dünyada barış" diyen kişidir...
Bizim paralarımız bunlar... Biz Türkler ince ruhlu, kibar, medeni insanlar olduğumuz için paralarımızın arkasına "şairlerimizin", "düşünürlerimizin","bilim adamalarımızın" fotoğraflarını bastık...
Siz Fransızlar kendiniz barbar, vahşi olduğunuz için paralarınızın arkasına hep savaş Adamlarının fotoğraflarını basmışsınız!" der...
Barış Manço'nun bu müthiş cevabından sonra televizyon yöneticileri canlı yayını keserler ve spikeri oradan kovarlar, başka bir spiker yerine gelir ve canlı yayın yeniden başlar, yeni spiker Barış Manço'dan ve Türklerden özür diler, programa böylece devam edilir...

.................................................. .................................................. .............................

Mekanın cennet olsun,Yaradanın rahmeti üzerine olsun Barış MANÇO...

ayse_61
23.06.2007, 13:44
süper söylemiş mekanı cennet olsun

ayse_61
23.06.2007, 14:57
Adama Göre Adam
İncili Çavuş, Osmanlı elçisi olarak Fransa Kralına gönderildiğinde, elbiselerinin bazı yerlerinde yama varmış.
Kral, bunları görünce dayanamayıp:
- Bana senden başka gönderecek adam bulamadılar mı? diye sorunca, İncili Çavuş:
- Osmanlılar, adama göre adam gönderirler

ayse_61
23.06.2007, 15:00
Cocuklarim eger dunya gunese 1 cm. yakin olsaydi her yer erir eger 1 cm uzak olsaydi her taraf donar ve yasayamazdik.... Allah in oldugunu bundan anlayabiliriz.
-E iyi de hocam dunya gunese 18 ocakta yakinlasir 21 haziranda da uzaklasir...hem de 1 cm degil yaklasik 2 milyon kilometre...ee hic bir sey olmuyor...
-İste bu da Allah’ın bir mucizesidir evladım...otur..laubali ukala...

Adem Erdoğan
23.06.2007, 15:03
devam devam ii gidiosun.

karatasof
23.06.2007, 15:17
mehmet akif ersoy bilindiği üzere veterinerlik fakultesinden mezun olmuş bir veterinerdir fakat hiç bir zaman mesleğini icra etmemiş,babasından aldığı eğitim ile kendisini yetiştirip birçok kişinin kabul ettiği büyük bir şair olmuştur.Fakat tabi ki kendisini kıskanan bir takım aymazlar da mevcuttur ve onlardan biri bir toplantı sırasında onca kişinin ortasında :
- mehmet akif bey,duyduğuma göre siz baytarmışsınız doğru mu? diye sormuş pis pis gülerek...
mehmet akif ersoy ise cevaben:
-evet baytarım,hayırdır bir rahatsızlığınız mı var?

Rahmetliyi bu vesile ile bir kez daha hayırla yad ederek bir misalde ben vereyim.Hastalığı bir hayli ilerlemiş ve uzun zaman evinden çıkamayan merhuma aslında pek anlaşamadıkları bir arkadaşı ziyarete gitmiş.Hoş beş bir iki kelam sonrası Akif'e takılmadan gitmeyeyim diyerek ve zayıflığınıda düşünerek ;'' Akif eşşeğe dönmüşsün..'' deyivermiş.Bunun üzerine merhum güçlükle yatağından doğrulup yüzünü duvara dönerek o meşhur cevabını yapıştırmıştır:
'' Şimdi de DUVARA Döndüm.''
Mekanın cennet olsun üstad.

ayse_61
23.06.2007, 16:16
:D:D:D:D ikiside süperdi :p

TSelif
23.06.2007, 16:28
;'' Akif eşşeğe dönmüşsün..'' deyivermiş.Bunun üzerine merhum güçlükle yatağından doğrulup yüzünü duvara dönerek o meşhur cevabını yapıştırmıştır:
Süperdi :D:D

hamdi bey
23.06.2007, 16:30
bizde geçen sene arkadaşlarla toplandık plaja gidecektik, karpuz ekmak falan aldık bende fanta aldım ,neyse bizim tenekeci demez mi "la olm niye fanta aldınız" bende cevabı yapıştırdım " ağzına yakışmıyomu lan" :D lafı gediğine oturttum nası? ama deli eğlendik lan plajda duba falan yapmışlar süperdi ama bizim külekler şambriyeli patlatmışlar 4 kişi birden binip , bende dedimki ertesi gün bunlara "ula oğlum aynısını alacasınız" diye ağızlarının paylarını verdim :D

karatasof
23.06.2007, 17:11
Bir alıntıda üstad-ı azam Necip Fazıl'dan.Üstad konferans davetlisi olarak gittiği yerde yoğun gazeteci ilgisine mazhar olması orada bulunan ancak üstadi tasvip etmeyen bir gazetecinin zoruna gitmiş.Kendisine gösterilen bu ilginin anlamsız olduğunu belirtmek maksadıyle kendisine ;Edebiyat dünyasının saygınları Türkiyede iki büyük şair olduğu görüşündeler,siz ne dersiniz ? diye sorunca;salonda sesler kesilip herkes merakla üstadın ağzına bakmışlar.Üstad o meşhur tavrı ile gazeteciye dönüp;
'' Diğeri kim?'' deyivermiş.

Adem Erdoğan
23.06.2007, 17:49
bizde geçen sene arkadaşlarla toplandık plaja gidecektik, karpuz ekmak falan aldık bende fanta aldım ,neyse bizim tenekeci demez mi "la olm niye fanta aldınız" bende cevabı yapıştırdım " ağzına yakışmıyomu lan" :D lafı gediğine oturttum nası? ama deli eğlendik lan plajda duba falan yapmışlar süperdi ama bizim külekler şambriyeli patlatmışlar 4 kişi birden binip , bende dedimki ertesi gün bunlara "ula oğlum aynısını alacasınız" diye ağızlarının paylarını verdim :D

helal olsun süper laf koymuşsun.başarılarının devamını diliorum.:yumruk:

POYRAZ
23.06.2007, 18:43
Osmanli zamaninda, Osmanli'ya zarar verdigi ve müslümanlar arasina fitne soktugu gerekcesi ile Yavuz Sultan Selim Iran üzerine sefer yapar. Yavuz, Iran sahi Sah Ismail'e resmen kilit vurur ve hak ettigi dersi verir ve döner.
Aradan bir zaman gecer ve Yavuz Sultan Selim'e bir paket gönderilir. Güzelce ambalaj yapilmis olan bu paketi cihan padisahi acar. Kendisine yollanan hediye insan pisligidir. Cihan padisahi kendisine yapilan bu hakarete ayni sekilde cevap vermek icin cok düsünür ve en güzelinden bir paket hazirlatir. Pakete zamanin en güzel kokularini SIKTIRIR ve Iran sahina yollar. Iran sahi bu güzel paketi acar ve icinde cok leziz bir takim tatlilarin oldugunu görür. Paketin icine ilistirilen bir not görür ve hemen okur. Notta sunlar yaziliydi "Herkez yediginden ikram eder"

ayse_61
14.07.2007, 21:00
tiky kızın teki yolda köpeğini dolaştırıyo.2 genç:
-aa ite bak
kız:
-onun adı it deil bir kereee onun adı titi
genç:
-aaa it konuştuu :D

ayse_61
14.07.2007, 21:12
ateist bir adam birgün ormanda dolaşıyormuş.çevresinde gördüğü güzellikler karşısında 'şu güzelliğe bak.nasılda mekanik bir şekilde oluşuyo bu çevremizdekiler'demiş.o sırada adamın karşısına bir ayı çıkmış ve pençesini kaldırmış
o sırada adamın ağzından Allah'ım die bir ses çıkmış.o an gökyüzü kararmış,sular akmaz olmuş,ayı donmuş.bir ses duymuş
'bunca zamandır Allah ın var olduğuna inanmadın.evrenin kendiliğinden oluştuğunu söyledin.şimdi nasıl Allah'ım diebiliosun?'
ateist 'evet haklısın dindar olmayı isteyemem ama belki şu ayıyı dindar yapabilirsin'
peki die bir ses gelmiş.o an herşey eski haline dönmüş.ve ayı çömelmiş yukarı doğru ellerini kaldırmış ve şöyle demiş:Allah'ım senin rızanla orucumu açıyorum hamd olsun verdiğin nimetlere :D

A.Alper
14.07.2007, 21:16
Ayı çok güzel koymuş lafı :D

ayse_61
16.07.2007, 21:08
eski sevgilinin mesajları

- hayatım, pişmanım, geri dönmek istiyorum!
- tek yön güzelim burası hadi naş naş!...

- buldun mu bari bir salak?
- senden daha salağını bulamadım kusura bakma...

- gece rüyamda gördüm seni, çok korktum, başına bir şey gelmedi di’mi?
-başıma gelen en kötü şey sendin!

- birbirimizin kalbini kırdık, yeniden bir araya gelip o kırık kalpleri onaralım!
- benimkinin kaskosu vardı

- nasıl gidiyor hayat?
-senden sonra bayağı bi güzelleşti, sağol

Mehdi
31.07.2007, 14:00
Geçen hafta nişanlımla eşya bakmaya gittik.Benim beğendiğim koltuk takımını almak için elimden geleni yapmam gerekiyordu çünkü onun beğendiği güzelliği önemli olmadan en pahalısı olacaktı:)Bende allem ettim kallem ettim benim beğendiğimi almaya karar kıldırdım.Çıkışta aramızda geçen diyalog:

Ben - Beğendinmi koltuk takımını:cool:

O - Beğendim ama daha güzelleri vardıhttp://www.onlineyasam.net/forum/images/smilies/munzur2.gif

Ben - Senden daha güzel kızlarda vardı ama ben seni alıyorum:rolleyes:

O - :eek::D

UğuR
31.07.2007, 14:05
Ula Mehdican süpersin.Nişanlın dua etsin Allah "a senden iyisinimi bulacak.hayatı gırgır şamata gülerek geçecek.mutluluklar dilerim.

Faik Yılmaz
31.07.2007, 14:16
Çömlekçi Mahallesinin kötü bir ünü vardır bildiğiniz üzere.... Ne yazıkki :) bizde köye giderken dolmuşa ordan biniyoruz..... Bir gün yine köye gidiyoruz.... Hava çok sıcak olduğundan Ordaki camide elimizi yüzümüzü yıkamak için gittik Dönüşte gelirken köyden 2 tane hoca karşşımıza çıkmazmı ....

Hoca manalı manalı bize bakarak:

- Nereye gideysunuz diye sordu...

Ben :

- Sizun gittiğiniz yere dedim....

Hoca pişkin pişkin :

- Biz cameye gidiyruk deyince lafı gediğine koydum....

- bizda ordan geluyruk dedim.. Hocanın gözleri faltaşı gibin açıldı :)

Faik Yılmaz
31.07.2007, 14:19
Yine arkadaşla gizli bi şeyler konuşuyoruz.... Arkadaş gidince başka bir arkadaş yanıma geldi

- ya ne konuşuyordunuz dedi.....

bende:

- Sır saklamasını bilirmisin dedim

o:

- Tabiki bilirim bana güvenebilirsin dedi.....

Ben :

- Bned ebilirim bu yüzden söyleyemem dedim.....

Biraz sonra arkadaşa aynı soruyu tekrar sordum :

- Sır saklamasını bilirmisin diye

Geçmiş tecrübeleri dikkate alan arkadaşım sırıtarak :

- Hayır bilmem deyince

- SIR SAKLAMASINI BİLMEYEN ADAMA BİR ŞEY DEYİLMEZ deyip meseleyi sonsuza kadar kapattım...... :)

Misina
31.07.2007, 14:20
Çömlekçi Mahallesinin kötü bir ünü vardır bildiğiniz üzere.... Ne yazıkki :) bizde köye giderken dolmuşa ordan biniyoruz..... Bir gün yine köye gidiyoruz.... Hava çok sıcak olduğundan Ordaki camide elimizi yüzümüzü yıkamak için gittik Dönüşte gelirken köyden 2 tane hoca karşşımıza çıkmazmı ....

Hoca manalı manalı bize bakarak:

- Nereye gideysunuz diye sordu...

Ben :

- Sizun gittiğiniz yere dedim....

Hoca pişkin pişkin :

- Biz cameye gidiyruk deyince lafı gediğine koydum....

- bizda ordan geluyruk dedim.. Hocanın gözleri faltaşı gibin açıldı :)

faik abi o hocalar kimdu?:)

Faik Yılmaz
31.07.2007, 14:23
Lİsede ellerim cebimde duruyorum Hocanın birisi yanıma kadra gelmiş haberim yok....

Hoca :

- Oğlum dedi ellerinmi üşüyor ?

Ben :

- Hayır Hocam dedim pantolonum düşüyor :)

POYRAZ
01.08.2007, 18:21
Geçen hafta nişanlımla eşya bakmaya gittik.Benim beğendiğim koltuk takımını almak için elimden geleni yapmam gerekiyordu çünkü onun beğendiği güzelliği önemli olmadan en pahalısı olacaktı:)Bende allem ettim kallem ettim benim beğendiğimi almaya karar kıldırdım.Çıkışta aramızda geçen diyalog:

Ben - Beğendinmi koltuk takımını:cool:

O - Beğendim ama daha güzelleri vardıhttp://www.onlineyasam.net/forum/images/smilies/munzur2.gif

Ben - Senden daha güzel kızlarda vardı ama ben seni alıyorum:rolleyes:

O - :eek::D
Mükemmel ya.:alkış: Ayrica imza da süper olmus:D

POYRAZ
01.08.2007, 18:22
Lİsede ellerim cebimde duruyorum Hocanın birisi yanıma kadra gelmiş haberim yok....

Hoca :

- Oğlum dedi ellerinmi üşüyor ?

Ben :

- Hayır Hocam dedim pantolonum düşüyor :)
Bu da dehset güzel.:alkış:

hay1699
01.08.2007, 19:18
üniversitede bir dersin sınavına giriyorum. tıklım tıklım, çoğu yer dolu. asistanın biri geldi : "yeriniz var mı?" diye sordu. ne desem beğenirsiniz: "hayrola, rezervasyon mu yaptıracaktık?"

Cyzio
14.10.2007, 21:10
Korkulur ablacığım senden... :D

Berbatov
15.10.2007, 05:04
Kemal Sunal'ın Belediye başkanlığı yaptığı dönemde, onun öleceği haberini alan köylülerden biri;

-Sayın başkanım, gittiğiniz de Babama selam söyleyin.
Kemal Sunal: Ben Anne'nin bulunduğu tarafa gidiyorum...:D :D :D

Not: Abes bir yazı ise özür dilerim..:o Ama okuyunca mimiklerinizin şeklini tahmin edebiliyorum...:)

Serkan Bozyiğit
15.10.2007, 15:06
aşkm o güzel gözlerini bile çok özledim
-aradığın o gözler şimdi askerde:)

Fatih Efe
15.10.2007, 15:09
cmylmz ile bir gazeteci arasında geçen diyalog
...
gztc:cem bey son yıllarda sizin de içinde olduğunuz camiada dişli isimler var ve tahtınıza oturacak kadar da iddialılar.ne söylemek istersiniz
cmylmz:dikkat etsinler de ben tahttayken oturmasınlar

turgi
15.10.2007, 15:16
hepsi süper yaa ayrı ayrı güzeller gülmekten koptum walla

anılkaradeniz61
15.10.2007, 16:15
lise deyken ders esnasında ceketimin yakasında bulunan TÜRK bayrağı rozetini gören edebiyat hocamız:hayırdır anıl TÜRK'lüğünü ispatlamaya mı çalışıyorsun dedi?
ben de bunun üzerine hayır hocam "vatanseverliğimi" ispatlamaya çalışıyorum dedim.:)

hocanın yüz ifadesini görmeliydiniz:)

Gamze
15.10.2007, 17:09
lise deyken ders esnasında ceketimin yakasında bulunan TÜRK bayrağı rozetini gören edebiyat hocamız:hayırdır anıl TÜRK'lüğünü ispatlamaya mı çalışıyorsun dedi?
ben de bunun üzerine hayır hocam "vatanseverliğimi" ispatlamaya çalışıyorum dedim.:)

hocanın yüz ifadesini görmeliydiniz:)

Hangi hoca bu Anıl?Tanıyorumdur kesin :) Nevzat hoca deme düşer bayılırım :)

anılkaradeniz61
15.10.2007, 17:21
Hangi hoca bu Anıl?Tanıyorumdur kesin :) Nevzat hoca deme düşer bayılırım :)

hayriye hoca. gözlüklü bir bayan.

Gamze
15.10.2007, 17:23
hayriye hoca. gözlüklü bir bayan.

Aman Allahım! :) Tam lafı oturtmuşsun da iyi kadındır o bea :) Ey gidi,çanta sözü vardı onun bana :U Neyse :)

onurkaradeniz
15.10.2007, 17:24
şşşşştt en kral hoca Naci hoca :D

anılkaradeniz61
15.10.2007, 17:27
Aman Allahım! :) Tam lafı oturtmuşsun da iyi kadındır o bea :) Ey gidi,çanta sözü vardı onun bana :U Neyse :)

valla yapıcak bişey yok.kaşındı kaşıdım:)ama gerçekten de iyi bir hocaydı.

anılkaradeniz61
15.10.2007, 17:28
şşşşştt en kral hoca Naci hoca :D

katılıyorum reis..

Külünkoğlu
13.06.2008, 10:54
Bir iş yerinde yemekhane de yeni yetme işe yeni başlayan bir kız ile tecrübeli çalışan karşı karşıya otururlar. Yemeğin 1. dakikasında hanımefendi kendisinin ne kadar öenmli olduğunu ne kadar çok çalıştığını söyler durur. Bu sözleri söylerken de diğer kimselerin hiçbir iş yapmadığını herşeyi kendisinin yaptığını küstah bir biçimde anlatır durur. Gerçekte durumun öyle olmadığını iyi bilen yemek boyunca cevap vermeyen tecrübeli eleman yemeğin sonunda.

- kesenize bereket teşekkürler' der. İlgili bayan da gülerek,
- Ama burası iş yerimizin yemekhanesi ???
- Biliyorum bütün işi siz yaptığınız için iş yerimize bütün parayı da gayet tabi sizin kazandırdığınız için bunu söyledim, tekrar edeyim müsadenizle, kesenize bereket...

Faik Yılmaz
13.06.2008, 11:13
Arkadaşım bir kız hakkında sadece benim bildiğim bir bilgiyi öğrenmek için yarım saat dil döktü bana.... Vermedim tabi laf aramızda sır saklamasını iyi bilirim... Ama arkadaştan kurtulmak için

- sır saklamasını bilirmisin dedim ?

- Evet dedi heyecanla bilirim tabi....

cevabım geçikmedi :
- Bende bilirim dedim söyleyemem.... ( skor 1-0 )

5 dakika sonra tekrar sordum :

- sır saklamasını bilirmisin ?

Arkadaşım az önce aldığı dersin etkisiyle:

- Hiç bilmem dedi......

Cevabım ders niteliğindeydi :
- Sır saklamasını bilmeyen adama bir şey diyemem dedim ( skor 2-0 )

yine biraz sonra tekrar sordum arkadaşım

- Hem bilirim hem bilmem deyince...

ula dedim kaypak adamlarla işim olmaz ya bilirsin ya bilmezsin (skor 3-0 ):D

bir daha sorduğumda arkadaşımın cevabını burada yazamam kusura bakmayın

61trabzonomer
13.06.2008, 12:19
Merhaba...
Bende bir olay anlatayım ..
Dayım bir gün motorsiklet ile giderken polis durdurmuş,ehliyetini falan sormuş dayımında ehliyeti yok hemen birşeyler uydurdu ve polise dediki ''ya ne gerek var ehliyete ben usta sürücüyüm bak inanmazsan bisikleti şu bariyerlerin üstüne çıkartıp 10 metre gidebilirim dedi.''poliste tamam yap o zamanda görelim dedi.
Dayım bastı gaza gitti :D:D!!!

Not : Gerçek olaydır plakayı aldığını düşündük ama oda olmadı...ben çok gülmüştüm ...

poetricus
13.06.2008, 12:46
Bir ay kadar önce alışkanlıklarımdan bir kereliğine sıyrılarak iki meslektaşımla yemeğe gittim.
İlginç tarafı arkadaşların bir BJK diğeri FB taraftarı. Söz dönüp dolaşıp futbola gelince her zamanki "üç büyük" psikolojisiyle bir öngörü buyurdular:
-Seneye GS, FB ve BJK arasında kıran kırana bir mücadele geçecek ve ligin son haftasına kadar sürecek.
Ee ben durur muyum?
-İkincilik mücadelesi mi?

Ali Can
13.06.2008, 13:02
Bir ay kadar önce alışkanlıklarımdan bir kereliğine sıyrılarak iki meslektaşımla yemeğe gittim.
İlginç tarafı arkadaşların bir BJK diğeri FB taraftarı. Söz dönüp dolaşıp futbola gelince her zamanki "üç büyük" psikolojisiyle bir öngörü buyurdular:
-Seneye GS, FB ve BJK arasında kıran kırana bir mücadele geçecek ve ligin son haftasına kadar sürecek.
Ee ben durur muyum?
-İkincilik mücadelesi mi?
güzel oturtmuşsun lafı :D:D:alkış::alkış:

Mayls
13.06.2008, 15:58
bir daha sorduğumda arkadaşımın cevabını burada yazamam kusura bakmayın
Faik abi, arkadasinin ne dedigini az cok tahmin edebiliyorum :D Kendin kasinmissin :D:D

Cafer KILIÇSOY
10.07.2009, 01:27
Bu güzel başlık niye böyle arkalarda kalıyorki;)

Alihan Ertürk
10.07.2009, 01:30
Bu başlığı ilk defa gördüm :) İncelemekte fayda var.

Paksoy
10.07.2009, 01:35

demekki güzel başlık değil

Bilâl ÇOBAN
10.07.2009, 01:38
yıl 2003-2004

işyerimizde çalışan Beril diye bir bayan var o seneler. ilginç bir kişilik.

iş yerimize geldiğinde, büyük bir heyecanla yanıma koştu;

- dün gece bir belgesel izledim, bilmem ne teorisini anlatıyordu ( darwin'in evrim teorisinden bahsetmeye çalışıyor )

bizler maymundan gelmişiz... dedi

önce anlatayım dedim, baktım ki anlamaya niyeti yoki hala daha maymundan gelmiş olma yalanını bir üstünlük gibi anlatıyor;

- senin maymundan gelme ihtimalini göz önünde bulundurursak atalarını bu kadar övmen, savunman takdire şayan bir davranış, seni bilmem ama hamdolsun ki ben insandan geldim...

:)

Paksoy
10.07.2009, 01:41
yıl 2003-2004

işyerimizde çalışan Beril diye bir bayan var o seneler. ilginç bir kişilik.

iş yerimize geldiğinde, büyük bir heyecanla yanıma koştu;

- dün gece bir belgesel izledim, bilmem ne teorisini anlatıyordu ( darwin'in evrim teorisinden bahsetmeye çalışıyor )

bizler maymundan gelmişiz... dedi

önce anlatayım dedim, baktım ki anlamaya niyeti yoki hala daha maymundan gelmiş olma yalanını bir üstünlük gibi anlatıyor;

- senin maymundan gelme ihtimalini göz önünde bulundurursak atalarını bu kadar övmen, savunman takdire şayan bir davranış, seni bilmem ama hamdolsun ki ben insandan geldim...

bilim ne diyorsa o

Selman
10.07.2009, 01:42

Başlıkları hortlatmayalım abi :p

Hakkaten güzel başlık, aferin Gamze:p

Bilâl ÇOBAN
10.07.2009, 01:47
bilim ne diyorsa o

ilimsiz bilim hiçbir zaman doğruyu bulamaz, deli saçması olarak bir fanusta döner durur.

Paksoy
10.07.2009, 01:48
ilimsiz bilim hiçbir zaman doğruyu bulamaz, deli saçması olarak bir fanusta döner durur.

haklısın ........

DKaraduman
10.07.2009, 01:56
Aslında Neyzen Tevfik'in süper laf oturtmaları var ama burada yazamam. İsteyen araştırsın. :D

TheCrow
10.07.2009, 10:13
Dolmuş şöförü ile aramda geçen diyalog:

-Müsait bir yerde indirir misiniz lütfen...
-Burada indiremeyiz, yasak, burası durak değil, ilerde durak var orda indireceğim.
-Yolcu alırken her yer durak ama?..
-...

TheCrow
10.07.2009, 10:17
Süpermarket görevlisi bayanla diyaloğum:

-Burada geçen hafta Nihat Genç'in kitapları vardı, şimdi bulamıyorum?..
-Şirket yönetimimiz fikirleri yüzünden artık Onun kitaplarını satmamaya karar verdi...
-(Elimdeki Hitler-Mein Kampf kitabını sallayarak) Bunun fikirlerini çok beğeniyor şirket yönetiminiz o halde?..

Hüseyin Kurt
10.07.2009, 10:20
Geçenlerde işyerindeki GS li arkadaşla (Gebze'de oturuyor) aramızda geçen ufak muhabbet...

GSli Arkadaş : Kanka,Cisse bize yakınmış,?
Ben : Nasıl Yani?Gebze'de mi oturuyor?
GSli Arkadaş : Hönk....

sümela61
10.07.2009, 10:28
Dolmuş şöförü ile aramda geçen diyalog:

-Burada indiremeyiz, yasak, burası durak değil, ilerde durak var orda indireceğim.
-Yolcu alırken her yer durak ama?..
-...

bir kere kesinlikle çok doğru bir tesbit... yolcu alırken yasak-masak yok... :)

benzeri bir diyaloğumu ben de paylaşayım...

-"Burada indirir misiniz?" demedim ki zaten, "müsait bir yerde indirir misiniz?" demiştim...
-...

TheCrow
10.07.2009, 10:43
bir kere kesinlikle çok doğru bir tesbit... yolcu alırken yasak-masak yok... :)

benzeri bir diyaloğumu ben de paylaşayım...

-"Burada indirir misiniz?" demedim ki zaten, "müsait bir yerde indirir misiniz?" demiştim...
-...

Şöyle bir olay yaşamışlığım da vardır bu konuyla ilgili :

Ben ve son derece komik bir şahsiyet olan akrabam, dolmuştayız...

Akraba : Müsait bir yerde indirir misiniz lütfen...

Dolmuş gider gider gideeer,yaklaşık 500 metre sonra sağa yanaşıp indirmek için durur.

Akrabam ağır ağır arabadan inerken şöförün de duyabileceği şekilde mırıldanır : "Ha da ...den müsait yer..." :D

Cafer KILIÇSOY
10.07.2009, 16:37
Aslında burada da lafı gediğine kader oturtuyor.

DOLMUŞ

Bir acelesi olduğunu daha görür görmez anlamıştım. Sağanak yağan yağmura aldırış bile etmiyor ve bükülmüş beline rağmen hızla sağa sola koşuyordu

Yanına sokularak ''Hayrola teyzeciğim bir derdiniz mi var'' dedim. Sıcak bir tebessümle ''Buraların yabancısıyım evladım. Hastane tarafına gidecek bir dolmuş arıyorum'' diye cevapladı. Bende ''Biraz beklerseniz aynı dolmuşa binebiliriz, oraya geldiğimde size haber veririm'' dedim

Teşekkür ederek yanıma yaklaştı ve küçük bir çocuk gibi şemsiyemin altına sığındı. Nurlu yüzü yağmur damlacıklarıyla ıslanmış ve güzelim yanakcıkları pembe pembe olmuştu.

''Torunlarımdan biri menenjit geçirdi, ziyaret saati bitmeden ziyaret etmek istemiştim'' diye devam etti.

Saatime baktıktan sonra, ''20 dakikanız var, yetişirsiniz. Hastane yakın ama, işte böyle havalarda pek araba bulunmuyor'' dedim

Durağa herkesten önce geldiğimiz için dolmuşa da rahatca binebileceğimizi zannediyordum. Ancak araba yanaştığında, arkamızda duran 4-5 kişinin biranda yanaşan dolmuşa hücum ettiğini gördüm. İçeriye doluşan ve arkadaş oldukları anlaşılan adamlara ''İlk önce biz gelmiştik. Sırayı bozmaya hakkınız var mı sizin?'' dedim.

Ön koltukta oturanı ''Hak istiyorsan Hakkari'ye gideceksin arkadaşım'' dedi. ''Hem orada ki haklardan KDV'de alınmıyormuş. Benden söylemesi.''

Bunun üzerine attıkları kahkahalarla bindikleri araba sarsılmış ve şahıt olduğum bu olay sinirlerimi allak pullak etmeye yetmişte artmıştı.

Sakinleşmeye çalışarak ''Ben biraz daha bekleyebilirim ama şu ihtiyar teyzenin acilen hastaneye yetişmesi gerekiyor''dedim. Bu defa şoför karışıp ''Teyzenin arabaya falan ihtiyacı yok be kardeşim. Okuyup üfledimi hastaneye ucuverir'' dedi.

Tekrar kopan kahkahalarla birlikte araba hızla uzaklaşıp gitti. Yaşlı kadına baktım. Tevekkülle susuyordu.

5-10 dakika sonra gelen bir başka dolmuşa onunla beraber bindim ve soföre, teyzeyi hastanede indirmesini söyledim. Yaşlı kadın ,yapacağı ziyaretten ümitsiz görünmesine rağmen şikayet etmiyordu. Üstelik trafikte yarı yolda tıkanıp kalmıştı iyice.

Şoför, ''Yolun bu durumu hayra alamet değil. Sebebini anlasam iyi olacak'' dedi. Arabayı çalışır vaziyette bırakıp ileri doğru yürüdü ve biraz sonra döndüğünde,''Kısmete bak yahu'' diye söylendi. ''Bizden önce kalkan dolmuşa kamyon çarpmış''.

Heyecanla ''Bişey olmuş mu'' diye atıldım. ''Yaralı falan varmı?.''

''Herhalde'' diye cevap verdi. ''Dolmuşun içinde bulunanları, Teyzenin gideceği hastaneye kaldırmışlar.''

Göz ucuyla yaşlı kadına baktım. Solgun dudaklarıyla birşeyler mırıldanıyor ve sanki onlar için dua ediyordu.

Şoför koltuğuna yavaşca otururken, sürekli olarak ''Kısmet işte'' diye tekrarlayıp duruyordu.

''Sen kalk koca bir kamyonla çarpış. Hemde Türkiye'nin öbür ucundan gelen Hakkari plakalı bir kamyonla.''

Sadullah KAPICIOĞLU
10.07.2009, 16:52
Rahmetliyi bu vesile ile bir kez daha hayırla yad ederek bir misalde ben vereyim.Hastalığı bir hayli ilerlemiş ve uzun zaman evinden çıkamayan merhuma aslında pek anlaşamadıkları bir arkadaşı ziyarete gitmiş.Hoş beş bir iki kelam sonrası Akif'e takılmadan gitmeyeyim diyerek ve zayıflığınıda düşünerek ;'' Akif eşşeğe dönmüşsün..'' deyivermiş.Bunun üzerine merhum güçlükle yatağından doğrulup yüzünü duvara dönerek o meşhur cevabını yapıştırmıştır:

Bu nazımla Necip Fazıl arasında geçer. Ben öyle biliyorum. Eşşek değil maymun diye. Kalıp aynı. Kim oynuyor bunlarla..

ÖmerFarukYılmaz
10.07.2009, 17:00
Cüneyt Suavi'den mükemmel bir hikaye..:)

Sağol Cafer abi..

Manu61
10.07.2009, 20:11

-Şirket yönetimimiz fikirleri yüzünden artık Onun kitaplarını satmamaya karar verdi...
-(Elimdeki Hitler-Mein Kampf kitabını sallayarak) Bunun fikirlerini çok beğeniyor şirket yönetiminiz o halde?..
Bu güzelmiş Kaan abi :) Cevap verebildimi peki ?

ÖmerFarukYılmaz
10.07.2009, 20:12

Yemek kitabı sanmıştır kitabı:)

TheCrow
10.07.2009, 22:52

Yok, bir şey diyemedi :D

Seda
10.07.2009, 23:19
Iki dersten 70 ve 80 alip dersi yine de gecememek ve büte kalmak, yani koskoca bir seneyi ögretmenin yüzünden cöpe atmak nasil bir duygudur tahmin edebilirsiniz.. Nedeni de malum burada yasayanlar icin - "yabanci" olmamiz.. Istedigin kuruma basvur, istedigine sikayette bulun - suclu olan yine sen oluyorsun (denenmis tasdiklenmis - gerci ne sucuysa artik?)

Herneyse.. Muhasebeden büte kaldigimi ögrendigim gün muhasebe dersim vardi.. Malum, hoca derse girdiginde ayaga kalkiliyor.. Aslinda büyüklerime saygisizlik yapmaktan hoslanmam ve oldukca da yapmamaya calisirim ama damarima basilmisti bir kere :)
Tabi herkes kalkti, ben kalkmadim.. Hocanin yüzüne bile bakmadim.. Baktigimda kendimi tutamayip nefretimi kusacagimi biliyordum..

Hoca: Seda, nedir bu saygisizlik?
Ben: Anlamadim hocam, ne saygisizligimi gördünüz?
Hoca: Hem ayaga kalkmiyorsun hemde dalga mi geciyorsun? Palyaco mu oynuyor burada?
Ben: Oynuyor mu hocam?
Hoca: Haddini asiyorsun Seda!
Ben: (Bagirarak) Öyle mi? Ben TÜRKüm, gecen yil üzücü bir olaydan dolayi gazeteyi siniftaki ögrencilere gösterip, "Seda da Trabzon'danmis" deyip, "ben bu ülkenin insanlarindan korkuyorum" diye eklediginiz kisiyim hocam!!! Ve gurur da duyuyorum biliyor musunuz? Ha bu yüzden büte kalacaksam, evet hocam, bu ülkenin insanlarindan da, benden de korkun cünkü hakkimi arayacagim!
Hoca: (Sesi kisilir) Ne alakasi var? Ben sana "neden ayaga kalkmadin" diye sordum..
Ben: Neden mi? Ben TÜRKüm hocam! Asil sizin önümde egilmeniz lazim!!!
Hoca: Disari cik!

Sonuc düsünülebilir..
Cok kizgin oldugum göz önünde bulundurulmus ve "yirtmisim", yani hocanin söyledigine göre :)
Bugün de 3 ögretmenden disiplin notu aldigimi ögrendim..

Eylülde büt zor olacak :) Allah yardimcim olsun..

Mayls
10.07.2009, 23:24
Ben TÜRKüm hocam! Asil sizin önümde egilmeniz lazim
Faşist gördüm seni kuymağım :D

Seda
10.07.2009, 23:26
Faşist gördüm seni kuymağım :D
Bir Avusturyaliya haddini bildirmeye calismak fasitlikse, evet öyleyim kuymagum :D

Kubilay ŞAHİN
10.07.2009, 23:36
Ey Gidi Diyaloglarım :D..
Hangisinden Başlasam :D..

mk.esen35
10.07.2009, 23:42
öğrencilerimle aramda geçen klasik diyalog;

öğrenci:hocam hangi takımı tutuyorsunuz
Ben:Trabzonspor
Öğr:hocam siz izmirli değilmiydiniz
Ben:evet
Öğr:hocam ne alaka yaaaaaaa.:p:p
Ben:sen hangi takımı tutuyon
Öğr:cincon
Ben:sen nerelisin
Öğr:urfa
Ben:lan Allah'ın hıyar ne alaka ya.
Öğr::eek:

Birtan Karaman
17.07.2009, 18:20
Eğlenceli Bir Başlık .
Kaldığı Yerden Devam Etmeli .

samet aslan
17.07.2009, 18:45
Üniversite yemekhanesine giren bir öğrenci tüm yerler dolu
olduğundan gidip
Profesör kaşlarını çatarak: " Okuzler ve kuslar ayni masada
oturamaz!"
Ogrenci: "O zaman ben ucuyorum..."
Profesor cevaba cok sinirlenmis, sinavda ogrenciye takmis ve
sinavini basarisiz
gecmesi icin elinden geleni
yapmis.
Yanliz
sinavda ogrenci tum sorulari mukemmel bir sekilde
cevaplamis.
Profesor ogrenciye: Sana son bir soru soracagim - demis.
Yolda yururken iki torba buldugunu hayal et, birinde akil var,
digerinde ise para var. Hangi cuvali alirsin?
Ogrenci: "Para olan cuvali secerdim..."
Profesor: "Ben akil olan cuvali secerdim..."
Ogrenci:"Normal! Kimde ne eksikse onu secer...
Profesor cok sinirlenmis, ogrencinin not defterini alip icine
"öküz"
yazmis. Ogrenci nota bakmadan odadan cikmis.
Bir dakika sonra ogrenci kapiyi aralamis : "Sayin profesor,
imzanizi atmissiniz, fakat notumu yazmayi unutmussunuz."- demis

http://www.webmastersitesi.com/images/webmaster-sitesi/buttons/quote.gif (http://www.webmastersitesi.com/newreply.php?do=newreply&p=7411)

samet aslan
17.07.2009, 18:55
Edirnedeki suleymaniye cami yapımıda mimar sinanin caminin ortasında oturmuş nargile içerken gören işçiler homurdanarak :
- ulan biz burda çalışıyoruz adam orda oturmuş keyif yapıyo! derken sinan olaya girer..
- sesin caminin heryerine eşit olarak dağılıyo mu diye hesaplıyorum !!

kulaklarının büyüklüğü ile ünlü Galileo'ye hasımlarından biri:
- "efendim"http://www.izafet.com/images/smilies/smilev.gif demiş. "kulaklarınızhttp://www.izafet.com/images/smilies/smilev.gif bir insan için biraz büyük değil mi?"
galileo:
- "doğru"http://www.izafet.com/images/smilies/smilev.gif demiş. "benim kulaklarım bir insan için biraz büyük amahttp://www.izafet.com/images/smilies/smilev.gif seninkiler bir eşek için fazla küçük sayılmaz mı?

* lisenin kantincisi değişmiş yeni kantinci kimse tarafından sevilmemektedir. bir grup arkadaş kantin de oturmuşs sohbet ediyorlar kantincide yanlarına gelir bir kızla sohbete başlar kızın kantinci ile arası iyidir.

kız - o köpek çok tatlıydı yaaa benim de muhabbet kuşlarım var *
kantinci - hayvanları çok seviyorsun galiba
arkadaş - seninle niçin ilgileniyor sanıyordun

* bernard shaw ile churchil geçinemezlermiş.. bir gün shawhttp://www.izafet.com/images/smilies/smilev.gif churchil'e bi davetiye göndermişhttp://www.izafet.com/images/smilies/smilev.gif not olarak da "size iki kişilik davetiye gönderiyorum. bir dostunuzu alıp gelebilirsiniz. tabii dostunuz varsa." churchil http://www.izafet.com/images/smilies/smilev.gif hemen cevap gondermishttp://www.izafet.com/images/smilies/smilev.gif "maalesef o gece başka bir yere söz verdiğim için oyununuza gelemicem. ikinci gece gelebilirimhttp://www.izafet.com/images/smilies/smilev.gif tabii oyununuz ikinci gece oynarsa."

(( bu biraz ters ama yanlış anlaşılmaz umarım çok beyendığim için koyuyorum ))

* zamanın birinde istanbulda pastahaneleri teftişe giden müdürün biri pasta ustasına sormuş:
"bu pastalara hangi yağ kullanıyorsunuz"? demiş. usta da "sana koyuyoruz efendim" demiş. müdür de demişki: "bende bütün pastacılara söyleyim bundan sonra "sana koysunlar"...

Ahmet Başkaya
27.02.2010, 00:54
Bir toplantıda bir genç mehmet akif'i küçük düşürmek için sorar;
-Affedersiniz, siz veteriner misiniz?
mehmet akif'in cevabı;
-evet, bir yeriniz mi ağrıyordu

---------------

kulaklarının büyüklüğü ile ünlü galileo'ye hasımlarından biri:
- "efendim", demiş. "kulaklarınız, bir insan için biraz büyük değil mi?"
galileo:
- "doğru", demiş. "benim kulaklarım bir insan için biraz büyük ama, seninkiler bir eşek için fazla küçük sayılmaz mı?"

---------------

show tv'deki ateş hattı programında reha muhtar prens charles'ın müslüman olduğu yönündeki söylentileri eleştirmektedir. konuyu diyanet işleri başkanıyla tartışmaktadır:
-efenim prens charles'ın müslüman olduğunu söylüyorlar. peki ama öyle bir adamdan müslüman olur mu?
-olur tabi neden olmasın?
-ama efenim nasıl olur?
-reha bey siz müslüman mısınız?
-tabi müslümanım efendim.
-siz namaz kılıyor musunuz?
-hayır.
-oruç tutuyor musunuz?
-hayır.
-içki içiyor musunuz?
-evet.
-e sizden nasıl müslüman oluyorsa, ondan da en az sizin kadar müslüman olur.

(Bunu hala hatırlayıp gülüyorum ..)

------------------

bernard shaw ile churchil geçinemezlermiş.. bir gün shaw, churchil'e bi davetiye göndermiş, not olarak da "size iki kişilik davetiye gönderiyorum. bir dostunuzu alıp gelebilirsiniz. tabii dostunuz varsa." churchil , hemen cevap gondermis, "maalesef o gece başka bir yere söz verdiğim için oyununuza gelemicem. ikinci gece gelebilirim, tabii oyununuz ikinci gece oynarsa."

-----------------

muhafazakar insanların uğradıkları,tellerle çevrili bir plaja bikini ile girmek isteyen bir bayanı, plajın girişinde bekleyen görevli durdurur ve şöyle der :
bekçi: hanfendi bu plaja 2 parçalı mayo ile girmek yasaktır!!!
kadın: peki o zaman hangisini çıkarayım?
bekçi:........!!!

----------------

salak pizzacı kızın telefonda belkide ilk aldığı pizza siparişi:
pizacı kız:buyrun efendim xyz pizza
arkadaş:3 tane parça pizza adres: bla bla
pizzacı kız:efendim 3 parça pizza gönderemiyoruz en az 5 parça olmalı
arkadaş: ee iyi o zaman sen o 3'ü 5'e böl öyle gönder...

...............

Mucahid Erdogan
27.02.2010, 09:54
Üniversite yemekhanesine giren bir öğrenci tüm yerler dolu
olduğundan gidip
Profesör kaşlarını çatarak: " Okuzler ve kuslar ayni masada
oturamaz!"
Ogrenci: "O zaman ben ucuyorum..."
Profesor cevaba cok sinirlenmis, sinavda ogrenciye takmis ve
sinavini basarisiz
gecmesi icin elinden geleni
yapmis.
Yanliz
sinavda ogrenci tum sorulari mukemmel bir sekilde
cevaplamis.
Profesor ogrenciye: Sana son bir soru soracagim - demis.
Yolda yururken iki torba buldugunu hayal et, birinde akil var,
digerinde ise para var. Hangi cuvali alirsin?
Ogrenci: "Para olan cuvali secerdim..."
Profesor: "Ben akil olan cuvali secerdim..."
Ogrenci:"Normal! Kimde ne eksikse onu secer...
Profesor cok sinirlenmis, ogrencinin not defterini alip icine
"öküz"
yazmis. Ogrenci nota bakmadan odadan cikmis.
Bir dakika sonra ogrenci kapiyi aralamis : "Sayin profesor,
imzanizi atmissiniz, fakat notumu yazmayi unutmussunuz."- demis

http://www.webmastersitesi.com/images/webmaster-sitesi/buttons/quote.gif (http://www.webmastersitesi.com/newreply.php?do=newreply&p=7411)
bu cok guzeldı koptum ççç

Tangerine Dream
27.02.2010, 10:00
90'lı yıllarda Rafet El Roman, Şu Hayatta Neler Oluyor diye bir şarkı yapmıştı.

Gençler spor, maç kavgasında
Şampiyon, Kartal, Cimbom, Fener

...diye devam ediyordu sözleri. Arkadaşlarım arasında tek Trabzonsporlu olan ben, arkadaşlarımın, bak gördün mü Trabzonsporluyum diyen Rafet El Roman bile Trabzonspor'dan bahsetmiyor şarkısında diye dalga geçmeye çalıştıkları bir anda onlara "Şampiyon" kelimesiyle Trabzonspor'u kastediyor zaten cevabını vermiştim.:)

Serdar Ersoy
27.02.2010, 10:17
Offffffff bu da fenaymış ççç

Hayriye Ayan
27.02.2010, 15:24
bi dene de benden
cumhuriyetin ilan edildiği dönemlerde atatürk bir resepsiyon vermiştir
Her ülkeden temsilciler katılmış yemeğe
herşey güzel giderken garsonun biri ayağı takılmış düşmüş yemekler etrafa saçılmış.
tabi bütün konukların yüzü garsona dönmüş
garson utancından ne yapacağını bilememiş kızarıp bozarmaya başlamış
bunun üzerine Atatürk lafı gediğine oturtmuş
"şu millete her şeyi öğrettimde bir uşaklığı öğretemedim."

isimsiz_61
20.03.2010, 13:12
NECİP FAZILA:
-fransada yayımlanan bir ansiklopediye türkiyeden sadece iki şair almışlar,dediklerinde üstad sormuş:
-ikincisi kim.

büyük iyilik
son derece geveze ve can sıkıcı olan bir adam sokakta rastladığı agah sırrı levente:
-dün gece size uğrayacaktım,ama son anda vazgeçtim deyince,agah sırrı:
-size söz veriyorum dostum,diyegülümsemiş. bu iyiliğinizi unutmayacağım

isimsiz_61
20.03.2010, 13:16
MUSLUKLAR HARİÇ
şair eşref.kırkağaç kaymakamlık binasının aktığını,tamir gerektiğini merkeze yazmış
merkezden yazı gelmiş:
-nerelerin aktığını tek tek bildiriniz.
bunun üzerine eşref meseleyi şöyle izah eder:
-efendim musluklar hariç her yan akıyor...

Canberk
20.03.2010, 13:59
Iki dersten 70 ve 80 alip dersi yine de gecememek ve büte kalmak, yani koskoca bir seneyi ögretmenin yüzünden cöpe atmak nasil bir duygudur tahmin edebilirsiniz.. Nedeni de malum burada yasayanlar icin - "yabanci" olmamiz.. Istedigin kuruma basvur, istedigine sikayette bulun - suclu olan yine sen oluyorsun (denenmis tasdiklenmis - gerci ne sucuysa artik?)

Herneyse.. Muhasebeden büte kaldigimi ögrendigim gün muhasebe dersim vardi.. Malum, hoca derse girdiginde ayaga kalkiliyor.. Aslinda büyüklerime saygisizlik yapmaktan hoslanmam ve oldukca da yapmamaya calisirim ama damarima basilmisti bir kere :)
Tabi herkes kalkti, ben kalkmadim.. Hocanin yüzüne bile bakmadim.. Baktigimda kendimi tutamayip nefretimi kusacagimi biliyordum..

Hoca: Seda, nedir bu saygisizlik?
Ben: Anlamadim hocam, ne saygisizligimi gördünüz?
Hoca: Hem ayaga kalkmiyorsun hemde dalga mi geciyorsun? Palyaco mu oynuyor burada?
Ben: Oynuyor mu hocam?
Hoca: Haddini asiyorsun Seda!
Ben: (Bagirarak) Öyle mi? Ben TÜRKüm, gecen yil üzücü bir olaydan dolayi gazeteyi siniftaki ögrencilere gösterip, "Seda da Trabzon'danmis" deyip, "ben bu ülkenin insanlarindan korkuyorum" diye eklediginiz kisiyim hocam!!! Ve gurur da duyuyorum biliyor musunuz? Ha bu yüzden büte kalacaksam, evet hocam, bu ülkenin insanlarindan da, benden de korkun cünkü hakkimi arayacagim!
Hoca: (Sesi kisilir) Ne alakasi var? Ben sana "neden ayaga kalkmadin" diye sordum..
Ben: Neden mi? Ben TÜRKüm hocam! Asil sizin önümde egilmeniz lazim!!!
Hoca: Disari cik!

Sonuc düsünülebilir..
Cok kizgin oldugum göz önünde bulundurulmus ve "yirtmisim", yani hocanin söyledigine göre :)
Bugün de 3 ögretmenden disiplin notu aldigimi ögrendim..

Eylülde büt zor olacak :) Allah yardimcim olsun..

İşte kuzenim benim yaa :)

Hakan Karadirek
19.05.2010, 19:30
Dünyanın en ünlü kalp doktoru ; Michael De
Bakey' ın arabası bozulmuş, arabasını tamire götürmüş... ?.....Tamirci
arabasının kaputunu açmış ve dr.Michael De Bakey' e dönerek ; Size
birşey soracağım neredeyse ben ve siz aynı işleri yapıyoruz..Mesela ben
şimdi itina ile kaputu açacağım bir bakışta problemin nerede olduğunu anlayacağım,kapakçıkları temizleyeceğim, gerekirse kabloları, motor yağını
değiştireceğim, hatta çok gerekli ise motoru çıkarıp yerine yenisini
takacağım !..Söylesenize nasıl oluyorda siz milyon dolarlar
kazanıyorsunuz ama ben meteliğe kurşun atıyorum..? Bunun üzerine dr. De
Bakey tamircinin kulağına eğilmiş ve şöyle demiş ;
Bunların hepsini motor çalışıyorken yapmayı denesene...!

Kaya
20.05.2010, 00:28

Çok hoş... :)

POYRAZ
20.05.2010, 05:27
Yavuz Sultan Selim'in yeni tahta çıkması üzerine Osmanlı'nın düşmanlarından İran Şahı, sözde onu kutlamak amacı ile bir sandık dolusu hediye gönderir.

Sandık açılır ve içinden çok değerli ipek kumaşlar, inciler, altınlar, yakutlar, değerli taşlar çıkar.
En altta ise insan dışkısı vardır. Bu tabiiki çok büyük bir hakarettir ve buna iyi bir cevap verilmesi gerekmektedir.

Kıvrak bir zekaya sahip olan Yavuz çözümü bulur ve Şahın gönderdiğinden çok daha değerli bir hediye sandığı hazırlatır. Sandığın içine çok değerli Türk işi işlemeli kumaşlar, birbirinden değerli taşlar, ve değerli olan ne varsa koydurtup sandığın da iç kısımlarına en güzel kokulardan sürdürtür. Sandığın en altına ise Türk işi en güzel lokumlardan yerleştirir, bir de pusula yazarak gönderir.

İran Şahı hediye sandığını açtırır.
Gelen hediyelerden gözleri kamaşmıştır adeta. Etrafa da müthiş güzel bir koku yayılmıştır. Sandığın en altında da Türk lokumunu görür, çok şaşırır.
Sandığın altında Yavuz'un pusulasını okur. Pusulada şu yazmaktadır:

HERKES YEDİĞİNDEN İKRAM EDER !

Dursun Kaplan
20.05.2010, 08:58
Yavuz Sultan Selim bir numara benim için. :)

Lafı gediğine oturtmakla kalmamış, resmen gediğe beton dökmüş. :p

SEDAT
20.05.2010, 12:43
- Kısa bi dönem markette çalışmıştım..dışarda kar yağarken şef te dahil 4-5 kişi hadi dondurma yiyelim dedik..
- Dondurmaları açtık yiyoruz , o ara bizim bayan kasiyer arkadaşlardan biri geldi " Ne yapıyorsunuz Bu havada dondurmamı yiyorsunuz " dedi ..Bizim şefin cevabı..

- " Görmüyomusun mont giydik ya " :)

Keramettin
20.05.2010, 12:49
- Kısa bi dönem markette çalışmıştım..dışarda kar yağarken şef te dahil 4-5 kişi hadi dondurma yiyelim dedik..
- Dondurmaları açtık yiyoruz , o ara bizim bayan kasiyer arkadaşlardan biri geldi " Ne yapıyorsunuz Bu havada dondurmamı yiyorsunuz " dedi ..Bizim şefin cevabı..

- " Görmüyomusun mont giydik ya " :)
Çılgınlar :)

Great White
20.05.2010, 13:07
Tam olarak bu başlığa uyar mı bilemeyecem ama başıma gelen onlarca mevzuudan aklıma gelen bir tanesini anlatayım bari..

Yıllar öncesiydi, 10 sene falan. Gençlik yıllarımız yani:p

Çanakkale' ye gideceğim. Bindim Topkapı' dan. Bu tür seyahatlerde sürekli en ön koltukları tercih ettiğim için şoförün bir sıra arkasında tek başıma gidiyorum.

Derken Tekirdağ' da iki tane alımlı hatun biniverdi otobüse. İblis şoför ile muavinin gözler cavladı tabii. Meğer biletleri arka sıradaymış. Bir tanesi "Yaa inanmıyom. Ön sırada da yer yokmuş, tüüh" deyiverdi sitemkar bir ifadeyle. Şoför hemen atılarak "Ayarlarız hanfendi, sorun değil" deyince gözler bana döndü bir anda..

E tabii. Şoför 6 saatilik yol boyunca hemen arkasındaki iki dilberi kesmek istiyor haliyle. O şevkle bana "Bilader, bir sıra arkadaki beyfendinin yanına geçiversen de bayanları ön sıraya alsak" deyiverdi. Ben de gayet rahat bir şekilde "Ben biletimde yazan koltukta oturuyorum, kalkamam" dedim..

Bunun üzerine bozulan eleman bana manalı manalı bakarak "Öne oturmak çok hoşuna gidiyor galiba" diyerek sırıtıverdi. Ben de kendisine "Evet, özellikle de şoförün arkası çok hoşuma gidiyor" deyiverdim anında..

Gerçi kavga gürültü çıkmadı ama yol boyunca dikiz aynasından pis pis kesip, vitesi agresif hareketlerle değiştirip durdu eleman..

Canberk
20.05.2010, 14:01
Helal olsuna abi sana:alkış:

Hürgün Aygün
20.05.2010, 14:18
Soner abi çok iyiymiş.Helal olsun valla.:)

SEDAT
20.05.2010, 14:22
- Soner abi :) ççç valla gediğe tam oturtmuşsun abi

Misina
30.09.2010, 14:01
Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan ünlü bir firmanın Of Samsun hattındaki bir otobüsüyle seyehat halindeyim.Çaktırmadanda telefonla mesaj yazıyorum derken muavin fark ediyor Telefonların açık tutulması yasak lütfen telefonunuzu kapatırmısınız dedi.

Boş dururmuyum anında yapıştırdım.Yol Üstünden Yolcu Almak'ta yasak ama siz sürekli alıyorsunuz dedim.Hiçbişey demeden arkasını dönüp gitti.

ilhan
30.09.2010, 14:07
Otobüslerdeki o telefon yasak muhabbetine bayılıyorum. Aslında yasak olan telefonla konuşmak olur. İnsanlar rahatsız olmasın diye. Açık durması mesajlaşılmasının kime ne sakıncası olacak. Şöför koltuğunda ya da yanında oturanlar bağıra bağıra telefonle konuşuyor otobüse bir şey olmuyor. Ama yolcular konuşursa yasak.

Konuşmak yasaktır anlarım ama telefon neden kapalı dursun?

Neyseki artık wireless bile var.

Misina
30.09.2010, 14:39
Trabzonun yetiştirdiği önemli din adamlarından Mustafa Cansız meşhur Cansız Hocanın Namını duymuş olmalısınız.

İŞte Hocanın Yaptığı Kapaklardan bazıları

ALT-ÜST

Kadının biri fahişeliği meslek seçer, hayatını bu şekilde geçirir. Öldüğünde cenaze namazı için camiye getirilip musalla taşına konulur. İmam, kadının cenaze namazını kıldırmak istemez. Mesele büyür, Trabzon Müftülüğü'ne intikal eder. Müftü telaşlanır. Cansız Hoca'ya haber verilir. Durum izah edilir. Olay mahalline vardığında cenaze namazını kıldırmayan hocayla aralarında şu diyalog geçer.

- Bu kadının cenaze namazını niçin kıldırmıyorsun?

- Hocam bu kadın hayatında hep fuhuş yapmış. Böyle birisinin cenaze namazı kılınmaz.

- Ulan, üstte yatan pezevenklerin cenaze namazlarını kılıyorsunuz da altta yatanlarınkini niçin kıldımıyorsunuz?

EDİSON CENNETE GİRECEK Mİ?

Cansız Hoca'nın bulunduğu bir yerde kimlerin cennete gireceği konusu tartışılıyormuş. Mollalardan biri Cansız Hoca'ya:

- Hocam, Edison bütün dünyayı aydınlatan buluşu gerçekleştirdi ama yine cehenneme gidecek.

- Sen Edison'un cehenneme gideceğini nereden biliyorsun?

- O bizim Peygamber'e inanmadı. Onun için cennete giremez.

Bunun üzerine Cansız Hoca, cevap verir: "Bakara suresinin 62. ayetinde şöyle der: Şüphesiz iman edenlerle, Yahudiler, Hıristiyanlar ve sabilerden kimler Allah'a ve ahiret gününe inanıp salih ameller işlerlerse onların ecirleri Allah katındadır. Onlara korku yoktur ve üzülmeyeceklerdir de. Yani, bu ayette Allah insanlara Allah'a ve ahiret gününe inanıp hayırlı işler yapmaları şartını getiriyor. Aynı ayet Maide suresinin 69. ayetinde tekrar edilmektedir. Sonra büyük álimlerin ekseriyeti iman sahibi oldukları bilinen bir husustur. Ayrıca Edison'un son nefesinde nasıl gittiğini ne biliyorsun?"

Ancak adam ikna olmamış. İlla cehenneme gidecek, diye ısrar edince Cansız Hoca sinirlenmiş. Şu cevabı vermiş: "Allah, senin gibi beş milyon eşşeoğlueşşeği cennete koyacağına bir Edison'u koysun daha kárlıdır."

KURAN SAYFALARI

Cansız Hoca'ya yerli yersiz herkes dini sorular soruyormuş.

- Hocam, yeryüzünün her tarafına Kuran sayfaları serilse ve büyük abdest ihtiyacın gelse bu ihtiyacı nerede gidereceksin?

Cansız Hoca çok sinirlenerek şu cevabı vermiş:

- İhtiyaç giderecek yer kalmadığına göre, ağzına s.çmaktan başka çare yok.

HOCA ÇIKTI, MANDALAR YESİN

Cansız Hoca, vali ve üst düzey bürokratlarla bir yemeğe katılır. Hocaların çok yemek yemesiyle ilgili bir fıkra anlatılır: "Hoca ile manda bostana düşmüş. Görenler, hangisini çıkaralım demişler. Kimileri mandayı çıkarın o çok yer demiş, kimileri de yok hoca daha fazla yer onu çıkarın demiş."

Fıkrayı dinleyen Cansız Hoca masadan kalkmış, bir kenara oturup sigarasını yakmış. Masadakilerden biri Cansız Hoca'ya, "Hocam niçin kalktınız" diye sormuş. Cansız Hoca şu cevabı vermiş: "Hoca çıktı mandalar yesin."

OKUNAN DUA ÖLÜ RUHUNA GİDER Mİ?

İzmirli avukat dava için Trabzon'a gelmiş. Sohbet esnasında, okunan duaların ölünün ruhuna gidip gitmeyeceği tartışılmış. Avukat, okunan duaların ölülerin ruhuna gideceğine inanmıyormuş. "Seni ancak Cansız Hoca ikna edebilir" demişler. Hocanın tavla oynadığı kahveye gidilmiş. Adam

sorusunu yineleyince, aralarında şu diyalog geçmiş.

- Elbette gider.

- Peki nasıl gider?

- Senin anan, hanımın, kızın var mı?

- Var.

- Nerede oturuyorlar?

- İzmir'de.

- Senin ananı, avradını, kızını s...

- (Adam sinirlenerek hocanın üzerine yürümüş) Ne biçim konuşuyorsun sen?

- Niye sinirleniyorsun? Duaların buradan ahirete gittiğine inanmıyorsun da, küfürlerin buradan İzmir'e gittiğine niye inanıyorsun?

MDanışmaz
30.09.2010, 15:49
Sürücü kursundayım..Trafik dersi hoca dersi anlatıyor,herkes pür dikkat hocayı dinliyor..İki kız aralarında konuşup gülmeye başladılar..Tabi bu duruma sinirlenen hoca espirili bir şekilde " Kızlar neden gülüyorsunuz söyleyinde bizde gülelim dedi" kızlar da hafif gülerek " yok hocam aramızda özel söyleyemeyiz dedi "tabi gülüşmeler devam ediyor..Bende o zaman " Rahatsız olduysanız biz dışarı çıkalım dedim.."

Kızlar mosmor kesildiler..Dersin sonuna kadar bana ters ters baktılar :)

_SaMeT_
08.10.2010, 13:31
Yağmurlu bir İstanbul sabahı..Ders Bilgisayar..Öğrenciler sırılsıklam.
Arkadaş ; Çok ıslandık hocam..Klima'yı kapatsak..
Hoca ; Bende çok ıslandım daha yeni yeni kuruyorum..
ve Ben ; Hocam araba su geçiriyormuydu :D
Hoca ; ???...,,,!!! (dumur) :)

Birtan Karaman
08.10.2010, 13:53
Kral başlık bu gerilerde kalmamalı. :)))))

TaraftaR
09.10.2010, 06:29
Üstad Necip Fazil sigara tiryakisi imis. Bir gün ögrencisi gelip bir rüya gördügünü, bütün bitkilerin Allah a secde edip sadece tütünün secde etmedigini söylemis. Necip Fazil in cevabi;

- Getirin kafiri yakalim!

olmus.

Bıyıklıoğlu
09.10.2010, 11:02
Böyle bir başlığın ruhundan haberim yoktu :D Öğrendiğim iyi oldu :D

bASTURk
04.11.2010, 18:04
Herhangi bir işletmede en çok işi yapana en az parayı verenlerin,

onu da budamaya çalışıp geciktirenlerin,

veremedikleri üç kuruş paranın yerine bilmem kaç yüz bin dolara yer kiralayıp son model cip alabilen çiplerin

bugününü,dününü,geleceğini ve başta 1.derece olmak üzere tüm yakınlarını hunharca selamlarım(!)

Murathan
04.11.2010, 18:12
İngilizce dersindeyiz..
Hoca bursasporlu.
bursaspor taraftarından falan bahsediyoruz..
Hoca:Ulen diyor ,öyle bir taraftarımız var ki,manisa deplasmanın da pkklıları görüp döner bıçaklarıyla daldılar
Ben:Hmm,valla helal olsun hocam,deplasmanı döner bıçaklarıyla yapıyorsunuz demek ççç
sınıf kırıldı gülmekten :D

EmreYavuz61
04.11.2010, 19:47
bu konu hakketten iyiymiş ya:)

dünkü derste olan bir olay...
hoca fanatik fenerli...trabzonsporla pek alakası yok ama olayın anlatayım..
yakın arkadaşlarımdan birisine hoca kızdı dedi ki''ulan googlede mal diye aratsak ilk sen çıkarsın''
hemen araya ben girdim...dedim''hocam googlede en keriz spor kulübü diye aratıncada fenerbahçe çıkıyor''
sınıf yerlerde...hocanın kafa hemen başka yere döndü..cevap gelmedi:)

Melek
04.11.2010, 22:59
Tüyapta kitap fuarındayız Bize Her Yer Trabzon kitabımızın dışında Heyamola yayınlarından çıkmış kitaplarda dizili önümüzdeki standa yaklaşan baba ve kız (bizim orali olduklarını direk anlarsınız simadan)babası kızına "Temel Kimdir"isimli kitabı göstererek kızım sen biliyormusun peki Temel Kimdir diye sorar..
Kızdan gelen cevap evet baba biliyorum Fadimenun Kocasıdır :D:D
(rahat 10 dakika güldük)

Semih Aydın
05.11.2010, 00:39
Yedinci sınıf, ahlak dersindeyiz. Bir an konu homo-seksüelliğe geldi. Öğretmen de anladığım kadarıyla bayağı ırkçı bir tipti, İslam hakkında bütün sene bir olumlu şey söylemedi. Hep kötüledi dinimizi.

Neyse, bir an başladı anlatmaya: ''Türkiye'de bu homo-seksüel olan insanlar hapise atılıyor diye..''
Falan filan konuşuyordu ben de bir an için konuşmasını bölüp, sordum: ''Öğretmenim babanız Türkiye'de mapus mu yattı?'' diye, işte o an sustu. :)

serhaterol61
05.11.2010, 01:30
Yedinci sınıf, ahlak dersindeyiz. Bir an konu homo-seksüelliğe geldi. Öğretmen de anladığım kadarıyla bayağı ırkçı bir tipti, İslam hakkında bütün sene bir olumlu şey söylemedi. Hep kötüledi dinimizi.

Neyse, bir an başladı anlatmaya: ''Türkiye'de bu homo-seksüel olan insanlar hapise atılıyor diye..''
Falan filan konuşuyordu ben de bir an için konuşmasını bölüp, sordum: ''Öğretmenim babanız Türkiye'de mapus mu yattı?'' diye, işte o an sustu. :)

ayip ulan ayip :D:D

Ahmet Karadeniz
05.11.2010, 12:47
valla butun yazıları zevkle okudum super bi başlık :)

buda benden

-aksam yemeğe gitcez alkol konusu acıldı.

bi adam akşam alkol almıycan demi, diye bi soru yönelti?

-bende alkol kötülüklerin anasıdır diye sorunca

adam evet öyle

-bende hemen lafı yapıştırdım evt alkol kötülüklerin anasıdır ama anasızda yar olmaz

-adam şok:eek:

Adem Erdoğan
05.11.2010, 13:33
faşistliğin kitabını yazanlar Avusturyalılar, Hitler nereli? ama size göre hakkını aramak veya "ne Mutlu Türküm Diyene" demek bile faşistçe geliyor demek

işte lafı gediğine oturtma sanatı, konyla alakalı

Abi sen şu alman milli forması giyen siyahi futbolcumusun yoksa.:D

EMiRHAN61
05.11.2010, 14:35
Osman Yüksel (Serdengeçti) milletvekili olduğu dönemlerde bir mesele ile alakalı meclis kürsüsünde konuşurken milletvekilleri sıra kapaklarına vurarak protesto ederler ve konuşmasını engellemeye çalışırlar. Bunun üzerine Osman Yüksel, "Bu meclisin yarısı eşektir."deyip kürsüden iner. Bunun üzerine vekiller "Meclisin şahs-ı manevisine hakaret söz konusudur. Sözünü geri alsın." diye itirazda bulunurlar. Bunun üzerine Serdengeçti yeniden kürsüye gelip şöyle der, "Tamam, sözümü geri alıyorum. Bu meclisin yarısı eşek değildir."

Serdengeçti bir ara milletvekilliği yapmıştır. Sabah meclise gitmek üzere Hüseyin Üzmez'le birlikte yola çıkar. Hüseyin Üzmez anlatıyor, "Meclisin kapısı döner kapılardan girdim, Osman Ağabey de arkamdan girdi. Ben çıktım. Bir sağıma baktım, bir de soluma; Osman Ağabey yok. Baktım ki kaptırmış dönüyor kapıda rahmetli. Çektim kolundan çıkardım. "Ulan." dedi, "Daha girmeden, kapısında başladı döneklik. Allah içeride bize yardım etsin."

Burçak
15.05.2013, 20:08
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/283777_10151464097537725_1504537712_n.jpg

Tolga
16.05.2013, 10:28
Bu başlık ihmal edilmemeli . . .

GencZonguldak
16.05.2013, 16:05
Büyükçekmece Adliyesi dönüşünde cebimde 200 TL'lik banknot vardı ve başka para yoktu. Ancak dolmuşa binmem gerekiyordu ve şöföre 200 lira uzatınca sert bir tepki vereceğini tahmin edebiliyordum.

bunu göze alamadığım için adliyenin karşısındaki süpermarkete gittim ve kasiyer bayana 200 lirayı uzatıp lütfen bozar mısınız dolmuşa binmem gerekiyor dedim. hanımefendi kasada bozuk olmadığını ve bozamayacağını söyledi. tabi ki inanmadım ve peki dedim girdim marketin içine. 50 kuruşa satılan şişe sulardan aldım ve kasaya geldim. aynı kasiyer suyu barkod okuyucuya okuttu ben de 200 lirayı uzattım.
beyefendi kusura bakmayın malesef kasada bozuk yok dedi.
ben de nasıl yani şimdi ben bu suyu satın alamayacak mıyım? bu markette başka personel yokmu dedim.
kasiyer de benim işi büyüteceğimi anlayınca mecburen kasayı açtı ve 199.5 lirayı bir güzelce sayıp verdi.

aldığım su 50 kuruştu ama kasiyer kızımızın o an ki yüz ifadesini görmek paha biçilemezdi :)

alper*
16.05.2013, 16:10
Tam olarak bu başlığa uyar mı bilemeyecem ama başıma gelen onlarca mevzuudan aklıma gelen bir tanesini anlatayım bari..

Çanakkale' ye gideceğim. Bindim Topkapı' dan. Bu tür seyahatlerde sürekli en ön koltukları tercih ettiğim için şoförün bir sıra arkasında tek başıma gidiyorum.

Derken Tekirdağ' da iki tane alımlı hatun biniverdi otobüse. İblis şoför ile muavinin gözler cavladı tabii. Meğer biletleri arka sıradaymış. Bir tanesi "Yaa inanmıyom. Ön sırada da yer yokmuş, tüüh" deyiverdi sitemkar bir ifadeyle. Şoför hemen atılarak "Ayarlarız hanfendi, sorun değil" deyince gözler bana döndü bir anda..

E tabii. Şoför 6 saatilik yol boyunca hemen arkasındaki iki dilberi kesmek istiyor haliyle. O şevkle bana "Bilader, bir sıra arkadaki beyfendinin yanına geçiversen de bayanları ön sıraya alsak" deyiverdi. Ben de gayet rahat bir şekilde "Ben biletimde yazan koltukta oturuyorum, kalkamam" dedim..

Bunun üzerine bozulan eleman bana manalı manalı bakarak "Öne oturmak çok hoşuna gidiyor galiba" diyerek sırıtıverdi. Ben de kendisine "Evet, özellikle de şoförün arkası çok hoşuma gidiyor" deyiverdim anında..

Gerçi kavga gürültü çıkmadı ama yol boyunca dikiz aynasından pis pis kesip, vitesi agresif hareketlerle değiştirip durdu eleman..
Bunca yıllık şişeyim böyle kapak görmedim. :D

Gamze
16.05.2013, 16:22
Ne ergenmişim ben bu başlığı açtığımda ya rezillik yemin ediyorum :D

Sevda61
16.05.2013, 16:29
Bence çok gerekli bir başlık.
Bu sanatı doğru yapabilmek için bir kapasite lazım :)

Öznur61
16.05.2013, 16:33
başlık süpermiş :D

Mehmet BAL
16.05.2013, 18:55

fena kapak olmuş :alkış::alkış::alkış:

cem1990
16.05.2013, 20:31
Böyle bir başlıkta mı varmış
Hemde yazılarını severek okuduğum renktaştan :D
Tabii edebiyata bir yerden başlamak lazım :)

Erbay
16.05.2013, 20:50
Ohh be sadece bir mesajım varmış bu konuda :D

Mollasalihoğlu
17.05.2013, 13:28

- Kodum mu oturturum!

Nostalji :)

Hüseyin Başoğlu
17.05.2013, 16:46
Başlığı baştan sona okudum :) gül gül öldüm :) Ama kendinden anlatanlar hep yaptığı kapağı anlatmış...Değişiklik olsun madem ben yediğim kapağı anlatıyım :)

Lise arka sıramda oturan bir kız arkdaşımla How I Met Your Mother dizisiyle alakalı konuşuyorduk öyle...

Yaa Ted ve Barney çok tatlılar hele Barney çok sempatik dedi..

bende ted neysede Barney gerçek hayatında gay işin zor dedim

Üzülme Hüseyin benim şansımın bittiği yerde seninki başlar dedi...

Hayatımda cevap veremediğim ender laflardandır :)

Gamze
17.05.2013, 16:50
Başlığı baştan sona okudum :) gül gül öldüm :) Ama kendinden anlatanlar hep yaptığı kapağı anlatmış...Değişiklik olsun madem ben yediğim kapağı anlatıyım :)

Lise arka sıramda oturan bir kız arkdaşımla How I Met Your Mother dizisiyle alakalı konuşuyorduk öyle...

Yaa Ted ve Barney çok tatlılar hele Barney çok sempatik dedi..

bende ted neysede Barney gerçek hayatında gay işin zor dedim

Üzülme Hüseyin benim şansımın bittiği yerde seninki başlar dedi...

Hayatımda cevap veremediğim ender laflardandır :)

çok iyiymiş :)))

Hasan YAYLI
17.05.2013, 17:11
az önce de bir şey daha oldu bu benden :D

liverpoolun forumunda TS adına misyonerlik yapmaya başladım dün itibariyle.Trabzonsporluyum eğer TS u tanımak isterseniz yardımcı olurum gibilerinden bir mesaj atmıştım...bizim Türkiye'den onur diye fbli ''what is TS a fish?? :D'' yazmış...Ts ne balık mı diye...ben de arkadaşın ''GFB_onur'' olan nickine hitaben ''and what's gfb?? gay federation of babies??'' diye lafı gediğine oturtu verdiğimi düşünüyorum ne dersiniz?? :D yani böle bişe sölemek istemezdim ama beni zorladı adam napayım...çok mu kaba kaçtı acaba??

Ne ergenmişim ben bu başlığı açtığımda ya rezillik yemin ediyorum :D

Bundan mı bahsediyorsun Gamze :p

talsuv61
17.05.2013, 17:18
Facebook'ta bir paylaşımda herhangi stattan bi resim eklenmişti. Altına da birisi GFB diye yorum yapmıştı. Bir bayan da gfb ne demek diye ciddi olarak sormuştu bende ona cevaben gay fenevbahçe diye yazdım. Sonra bana küfürler yorumlar yağmaya başladı, ondan sonra yazdığımı düzelttim ve yazdım ki kızmayın fenerli arkadaşlar hatamı düzeltiyorum, gavat fenerbahçe olacaktı diye yazdım. Epey küfür yedim ama olsun mutluyum gene de :)

Mert Oğuzlu61
17.05.2013, 17:37
1 ay önce başımdan başlığa uygun denebilecek bir olay geçti. üniversitede :)

sıkıcı bir gündü, okuldayız. fotoğraf dersindeyiz.. aldım bir gazete geçtim arkaya okuyorum, hoca öğrenciler felan önde toplaşmış orda konuşuyorlar derste işlemiyorduk...

hoca baktı bana, elimde milliyet gazetesi vardı. soru soracam sana dedi, sorun hocam dedim. milliyet in genel yayın yönetmeninin adını söyle bana dedi... aslında derya sazak olduğunu biliyordum ama o an aklımada gelmedi açıkçası, bilmiyorum dedim. bana güldü.

beni öğrencilerin içinde rencide etmeye çalıştı, ''işte gazetecilik okuyor ama daha okuduğu gazetenin genel yayın yönetmenini bilmiyor, okuyor ama boşa okuyor'' dedi... o laflar, gülmesi sinirimi bozdu. şu yaşıma kadar kimse bana ayar veremedi, kimse benden üstün değildir ben hiçbir zaman kendimi biryerde ezdirmem, doğama aykırı...

bir soru sormak istiyorum dedim, sor dedi. ''hocam, dünyanın en iyi fotoğrafçısı kimdir ?'' ...... :D sınıfta derin bir sessizlik, cevap yok... gülüşmeler başladı felan :)

mevzuyu anladınız mı ? aynı silahla vurdum :):) önce ıııık mııık dedi bir isim gelmedi aklına, sonra belli bir isim yok dedi titreye titreye bir isim yazdı tahtaya. bu ismi haftaya çıkıp yarım saat anlatıyorsun yoksa dersten çakarsın dedi :D

2 hafta önce çıkıp anlattım, çokta kolay oldu.. :) hocayla o günden sonra aramızda savaş başladı ama ilerleyen süreçte tüm buzlar eridi, şuan çok iyi anlaşıyoruz sıkıntı yok :) vizeden beklediğimden düşük aldım 70 verdi ama olsun, iyidir(:

buda böyle bir anım işte :D

Mehmet BAL
20.05.2013, 11:18
Aslında burada da lafı gediğine kader oturtuyor.

DOLMUŞ

Bir acelesi olduğunu daha görür görmez anlamıştım. Sağanak yağan yağmura aldırış bile etmiyor ve bükülmüş beline rağmen hızla sağa sola koşuyordu

Yanına sokularak ''Hayrola teyzeciğim bir derdiniz mi var'' dedim. Sıcak bir tebessümle ''Buraların yabancısıyım evladım. Hastane tarafına gidecek bir dolmuş arıyorum'' diye cevapladı. Bende ''Biraz beklerseniz aynı dolmuşa binebiliriz, oraya geldiğimde size haber veririm'' dedim

Teşekkür ederek yanıma yaklaştı ve küçük bir çocuk gibi şemsiyemin altına sığındı. Nurlu yüzü yağmur damlacıklarıyla ıslanmış ve güzelim yanakcıkları pembe pembe olmuştu.

''Torunlarımdan biri menenjit geçirdi, ziyaret saati bitmeden ziyaret etmek istemiştim'' diye devam etti.

Saatime baktıktan sonra, ''20 dakikanız var, yetişirsiniz. Hastane yakın ama, işte böyle havalarda pek araba bulunmuyor'' dedim

Durağa herkesten önce geldiğimiz için dolmuşa da rahatca binebileceğimizi zannediyordum. Ancak araba yanaştığında, arkamızda duran 4-5 kişinin biranda yanaşan dolmuşa hücum ettiğini gördüm. İçeriye doluşan ve arkadaş oldukları anlaşılan adamlara ''İlk önce biz gelmiştik. Sırayı bozmaya hakkınız var mı sizin?'' dedim.

Ön koltukta oturanı ''Hak istiyorsan Hakkari'ye gideceksin arkadaşım'' dedi. ''Hem orada ki haklardan KDV'de alınmıyormuş. Benden söylemesi.''

Bunun üzerine attıkları kahkahalarla bindikleri araba sarsılmış ve şahıt olduğum bu olay sinirlerimi allak pullak etmeye yetmişte artmıştı.

Sakinleşmeye çalışarak ''Ben biraz daha bekleyebilirim ama şu ihtiyar teyzenin acilen hastaneye yetişmesi gerekiyor''dedim. Bu defa şoför karışıp ''Teyzenin arabaya falan ihtiyacı yok be kardeşim. Okuyup üfledimi hastaneye ucuverir'' dedi.

Tekrar kopan kahkahalarla birlikte araba hızla uzaklaşıp gitti. Yaşlı kadına baktım. Tevekkülle susuyordu.

5-10 dakika sonra gelen bir başka dolmuşa onunla beraber bindim ve soföre, teyzeyi hastanede indirmesini söyledim. Yaşlı kadın ,yapacağı ziyaretten ümitsiz görünmesine rağmen şikayet etmiyordu. Üstelik trafikte yarı yolda tıkanıp kalmıştı iyice.

Şoför, ''Yolun bu durumu hayra alamet değil. Sebebini anlasam iyi olacak'' dedi. Arabayı çalışır vaziyette bırakıp ileri doğru yürüdü ve biraz sonra döndüğünde,''Kısmete bak yahu'' diye söylendi. ''Bizden önce kalkan dolmuşa kamyon çarpmış''.

Heyecanla ''Bişey olmuş mu'' diye atıldım. ''Yaralı falan varmı?.''

''Herhalde'' diye cevap verdi. ''Dolmuşun içinde bulunanları, Teyzenin gideceği hastaneye kaldırmışlar.''

Göz ucuyla yaşlı kadına baktım. Solgun dudaklarıyla birşeyler mırıldanıyor ve sanki onlar için dua ediyordu.

Şoför koltuğuna yavaşca otururken, sürekli olarak ''Kısmet işte'' diye tekrarlayıp duruyordu.

''Sen kalk koca bir kamyonla çarpış. Hemde Türkiye'nin öbür ucundan gelen Hakkari plakalı bir kamyonla.''

kısmet işte

Burçak
20.05.2013, 11:31
Cafer bu yazdığın alıntı mı yoksa senin başından geçen olay mı.
Nerede oldu ki bu olay

Mehmet BAL
05.06.2013, 12:37
@golasaliyim

Başlığı açtığımda sunumu henüz yapmamıştım :) Aylar sonra yeni bir hikaye bulunca ekleyeyim dedim.Şimdi anlatayım madem,aklıma gelmemişti,iyi hatırlattın sağol :)

Kültür İnceleme dersinin vizesinde herkes bir konu seçmiş sunumlarını yapıyordu.Ben tabiki de TS'u seçtim ve güzel bir sunum hazırladım.

Sınıftaki tek TS'lu benim ne yazık.Bir de hocamız gençliğinde TS ve Göztepe'yi desteklermiş,kendini eğitime adamadan önce.(Bunu da o gün yaşadığım olaydan sonra öğrendim)

Yılmaz Okumuş'un yazısını okuyordum.Bitmek üzereydi,diğer takımların sembollerine atıfta bulunan bir cümlede birisi lafımı kesti ve atladı;

''Siz de hamsisiniz değil mi? Keh keh keh kıh kıh kıh ''

Tabi benim tepem attı:

''Hayır'' dedim. ''Biz hamsi değiliz''

''Hayvanlaştıramazsınız!..Sadece Karadeniz Fırtınası!''

Sınıfta buz gibi bir hava...Ve kendine gelenlerin sert çıkışlarıyla şiddetli bir tartışmaya dönüşen sözlerim işte...Neyse ki hocamın desteğini de arkama aldım, o da sınıftakilerin terbiyesizliğine güzelce cevabını verdi.Ben sunumumu tamamladım. 95 ile sınıfın en yüksek notunu alıp o dersi AA ile geçtim. (ekleme : Kırılan puanım biraz sert bir üslupla sunumu yaptığımdanmış ;) )

Sevgiler :)
:alkış::alkış::alkış:

Mehmet BAL
05.06.2013, 12:46

Sibel
12.06.2013, 12:44
Üniversitenin Ordulu genç ve en kaliteli doçent hocalarından biri fenerli.
Kendisini de çok severdim. 3.sınıfta fenerli olduğunu öğrendim.
Geçen yıl ders işliyoruz. Kış hava soğuk ve başımda Trabzonspor beresi var.
Bu bir ara bana döndü ve "bereni çıkart" dedi.
Ben de neden, üşüyorum dedim. Çıkart dedi. Çıkarmadım. Tekrar etti yine çıkarmadım.
Neyse öyle başladı diyalog. Sonra geçen yıl kupa maçı öncesi yine konu anlatıyor.
Örnek de "bu sene kupayı fener alacak"
o okuyunca ben de yüksek sesle "evet, kupa alıp kume düşen takım olarak tarihe geçecek "dedim ve güldüm.
"ne düşmesi Aziz başkan aklandı haberin yok" dedi.
Aklandı mı? Mahkeme kararı hapis cezası. Siz iddianameyi ve mahkeme gerekceli kararını okudunuz mu? Dedim.
"hayır okumama gerek yok görüyorum yorum yapıyorum" dedi.
:):):) sıra bana gelmişti hiç çekinmedim yapıştırdım lafı.
Bilmediğiniz konuda yorum yapmayın o zaman. Ben hepsini tek tek okudum. Herkes bildiği konuda yorum yapsin, dedim.
Derse devam etti hiçbir şey olmamış gibi.

Gökçebey
12.06.2013, 14:31
Bu hikayenin böylesine güzel bir konuda olmaması şaşırtıcı. Rivateye göre Atatürk'ün cevap veremediği tek durummuş.

Atatürk ve Recep Çavuş

ATATÜRK, İstiklal Savaşı’nın kazanılmasından sonra Adana’ya gitmişti. Yanındaki kurmaylarıyla birlikte şehri geziyordu ve dikkatini çeken güzel binalarla ilgileniyordu. Kendisine Adana’yı tanıtan vatandaşa bu güzel binaların sahiplerini sordu;
- Bu villa kimin?
- Kirkor Efendi’nin Paşam

- Şu Köşk?
- Dimitri Efendi’nin Paşa Hazretleri!

- Ya şu ilerideki konak?
- Salamon Efendi’nin!

Atatürk bu kez, az ötedeki toprak damlı, virane bir evin sahibini öğrenmek için sorunca, Adana’lı gazi cevap verdi:
-Recep Çavuş’un Paşam!

Atatürk, bu duruma biraz üzülmüş, biraz da sinirlenmiş idi. Yanındakilere emir verdi:

-Çağırın
şu Recep Çavuş’u!

Recep Çavuş gelince;
Bir asker selamından sonra,
"Emredin Paşam" dedi.

Ata, bu kez Recep Çavuş’a sormaya başladı:

-Bu villa Kirkor Efendinin, bu köşk Dimitri Efendinin, şu konak Salamon Efendinin,
o virane de senin! Bu Ermeniler, Rumlar, Yahudiler şu binaları dikerken Sen Neredeydin?
Recep Çavuş, yıllarca savaş meydanlarında koşturmanın verdiği gönül yorgunluğuyla cevap verdi:
- Sizinle Beraberdim Paşam!
Trablusgarp’ta, Çanakkale’de, Sakarya’da!.........

ibrahim
12.06.2013, 19:38
Ünlü siyasetçi ve çok ünlü bir hatip olan Osman Bölükbaşı seçimlerden sonra milletvekili olmaya hak kazanır.

TBMM'ye büyük heyecanlar içerisinde gelir.
lakin önünde büyük bir problem vardır. içeri gireceği kapı normal kapılardan değildir.

atar elini kapıya doğru ve ilerler, ilerler.. sonunda bir bakar ki tekrar dışarıdadır. eee döner kapının marifeti ne de olsa...

sakindir, hiç çaktırmaz, yanında ona bakıp kıs kıs gülen arkadaşına doğru söylenir.

"Daha meclise girmeden kapıda öğretiyorlar dönekliği"

Ne zaman söylendi bilmiyorum ama gecerliligini bi 30 sene yitirmeyecek bir kapak olmus. :)