PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mehmet Ali Aydınlar'a Dava Açmak !

Mehdi
19.09.2013, 10:52
Arkadaşlar merhaba;

Aranızda bilmeyenler vardır belki. Mehmet Ali Aydınlar 2011 Ağustos ayında tff.org.tr sitesine yazmış olduğum mailde yer alan (çok afedersiniz) ''alın Fenrbahçe'nizi bir tarafınıza sokun şerefsizler'' ifadesi yüzünden tarafıma dava açmıştı. Sitemiz üyelerinden çok sevdiğim avukat kardeşim Metin'in de yardımıyla, mailde isim belirtmemiş olmam ve dolayısıyla üzerine alınmaması gerektiğini beyan ettiğim bir dilekçe ile tabiri caizse yırttım. Aynı suçu 3 yıl içerisinde tekrar işlememek kaydıyla davadan ceza almadım. Sonradan benim gibi bir çok kişiye bu şekilde dava açtığını öğrendim, fakat hepsinin ne şekilde sonuçlandığını bilmiyorum.

Şimdi sadede geliyorum.

Mehmet Ali Aydınlar dün yapmış olduğu basın toplantısında Fenerbahçe kulübünü korumak ve kollamak adına UEFA yetkilileri ile yapmış olduğu pazarlıkları itiraf etmiştir. UEFA'dan gelen puan eksiltin veya düşürün direktiflerini resmi yazılarlarla kabul edip gereğini yine de yerine getirmediğini bizzat kendi ağzıyla söylemiştir. Kendini aklamak olarak nitelendirdiği bu basın açıklamasında federasyon başkanlığını yaptığı dönem de dahil nasıl bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu kameralar karşısında ispatlamıştır.

Kulüpten bu ahlaksızlıkla ilgili bir girşimin hala olmadığını ve olmayacağını da hepimiz biliyoruz. Prosedürünü filan bilmiyorum. Maddi külfeti nedir, ne olur bilmiyorum. İçimizde bu işi layıkıyla yapan avukat arkadaşlarımız olduğunu biliyorum.

Söylemek istediğim şey bir suç duyurusu değildir. Bir taraftar sitesi olarak ya da şahıs gerekiyorsa aramızdan birini seçerek Mehmet Ali Aydınlar'a görevini kötüye kullanmak suçundan dava açalım.

Maddi manevi üzerime düşen ne olursa yapmaya hazırım.

Saygılarımla

Fatih Birinci
19.09.2013, 10:58
Cok dogru söylüyosun derhal bu iblise dava acilmasi gerek

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk 2

Ahmet Kuru
19.09.2013, 11:00
Mehdi nin de dediği gibi, avukat arkadaşlarında gerekli bilgi paylaşımları yapıldıktan sonra. Sonuç çıkıp çıkmaması aslında çok önemli değil. Yeter ki huzursuzluk verelim.

Mehdi
19.09.2013, 11:02
Bu adamın dün yaptığı savunmanın aynısını mahkemede hakim karşısında yapmasını istiyorum.

Doğan Şahin
19.09.2013, 11:04
Bu davalar görevini yapmayıp kötüye kullanan tüm Etik Kurulu, Disiplin Kurulu, Tahkim Kurulu ve TFF yönetimi için yapılmalı aslında.
Geç bile kalındı.

bkandil
19.09.2013, 11:04
Dava açmak lazım, fakat iyi çalışıp dava açmalıyız...

kopeli
19.09.2013, 11:06
Adam resmen fb'yi kurtarmak için Tff'nin basına gelmiş ve bunu acık acık söylüyor.Görevi kötüye kullanmaktan Dava açılabilir bence..

Gökhan Koç
19.09.2013, 11:19
MAA dahil dava edilmesi gereken çok insan var,

Aslında güzel bir çalışmayla hepsine yönelik hareket başlatmak iyi olabilir,

Mehdi, yırttığına çok sevindim.

tsburak08
19.09.2013, 11:21
Tüm basının karşısında itiraf etti dava açılması lazım

Yiğit Gayretli
19.09.2013, 11:27
Keşke bu hareketleri kulüp yapsa. Biz yorulmayacağız ama ar ediyoruz artık. Yönetimler gelip geçiyor, sorumluluk bilinci bir adım ileri gitmiyor.

"Yine bütün dünyanın yükü İsmail Abi'nin omuzlarında!" Leyla ile Mecnun

Fatih Özkan
19.09.2013, 11:47
Herkes elini taşın altına koysun ve şu emek hırsızına dava açalım!

bangkook_61
19.09.2013, 12:13
Ben de çam sakızı çoban armağanı, mütevazı bir meblağ ile destek olurum.

Burçin Aydoğdu
19.09.2013, 17:48
Aynı PFDK'ya yaptığımız gibi, bulunduğumuz yerdeki savcılığa gidip MAA hakkında kamu görevini kötüye kullanmaktan suç duyurusunda bulunacağız.

Gayet yapılabilir bir şey. Delil kısmı da kolay. Adam kendi kendini ele verebileceği kadar ele verdi zaten.

Mollasalihoğlu
19.09.2013, 17:55
İsteyen herkes için dilekçe hazırlayabilirim. Sıkıntı değil.

Tuğrul
19.09.2013, 18:58
Ahmet Çakar'ın 93 yılında gs'nin manu'yu şike yaparak safdışı edip ŞL ligine kaldığını öne sürmüştü.

gs'de bunun üstüne Ahmet Çakar'a 1 milyon tl'lik tazminat davası açtı ve kazanmıştı.

Bu emsal karar doğrultusunda. MAA'ye görevini kötüye kullanma, haklarımızı gasp ve TS kulübünü nahoş olayların içinde göstermek suçlaması ile astronomik bir tazminat davası açılmalıdır.

İHO'nun şike konusunda samimi olup olmadığı bu konuda göstereceği tutum belirleyici olacaktır.

volkan_627
19.09.2013, 19:20
açılacak davalarda muhattab biz miyiz? yoksa trabzonspor kulübü mü? herhangi bir şekilde dava açarsak kaba tabirle olayın muhattabı gelsin size ne??? gibi bir cevap almaz mıyız???

okg_53
19.09.2013, 19:26
Bir an önce açılmalı bu dava. Adam görevini kötüye kullandığını resmen itiraf ediyor. Hırsızlara yardım ettiğini, ancak bu yardımı hızsızların yeterli bulmadığını açıkça söyledi.

Acilen dava açılmalı.

hodlu
19.09.2013, 21:01
Okkalı sağlam küfür etmemek için zor duruyorum....

Dereli
19.09.2013, 21:08
Para toplansın, düzgün bir avukat bulalım, açalım davayı.
Yönetimin bişey yapacağı yok ama Trabzonspor sahipsiz değil bunu anlasınlar artık.

Mustafa OK
19.09.2013, 21:09
.......edit

Mustafa OK
19.09.2013, 21:11
açılacak davalarda muhattab biz miyiz? yoksa trabzonspor kulübü mü? herhangi bir şekilde dava açarsak kaba tabirle olayın muhattabı gelsin size ne??? gibi bir cevap almaz mıyız???

Olabilir onun için kongre üyesi veya borsada Trabzonspor hissesi olan birinin dava açması gerekir bence... M.A.A görevi kötüye kullandığından zarara uğradım diye...

HOPA'LI TS'Lİ
19.09.2013, 21:13
Açılsın artık ilgili kişilere davalar, bu kadar da dışlanır mı Trabzonspor ve taraftarları

Yönetim daha neyi bekliyor?

volkan_627
19.09.2013, 21:50
Olabilir onun için kongre üyesi veya borsada Trabzonspor hissesi olan birinin dava açması gerekir bence... M.A.A görevi kötüye kullandığından zarara uğradım diye...

bu mantıklı işte... bu şekilde olabilir... yoksa kafamıza göre dava açmak olmaz...

her türlü maddi imkan sağlanır. bu takım sahipsiz değil. sadece birilerinin öncü olması lazım...

M. Fatih ALEMDAR
19.09.2013, 21:56
Bu konuda maddi manevi ne olursa olsun bende goreve hazirim.
Hukukcu arkadaslar bizi gerektigi sekilde yonlendirirse eger derhal gereneki yapmaya hazirim.

cakalkerem
19.09.2013, 21:58
bu konuda yönetim bazında ne gibi girişim yapacak merak ediyorum

alperrr
19.09.2013, 22:22
yüreğimiz yanıyor ülkeye aidiyetimizi kaybediyoruz forumdan birileri çıksın önderlik etsin hukuki bilgimiz yok..

sistemli ve ortak haraket edelim fikirlerimizi bilgi ve videolarımızı ortaya döküp döküman hazırlayalım..

kendi çapımda bende maddi desteğe katılırım

CAFER ÖZER
20.09.2013, 12:29
Arkadaşlar Bu konuda dava açması gereken Kulüptür
Ama Kulübün bunu yapacağını zannetmiyorum
Önce Kulübü buna zorlayalım eğer yapmıyorsa biz avukatlara ortak metin hazırlatıp Gidip dilekçeleri verelim
Meydanı boş bırakmayalım ama olması gereken önce Kulübe dava açtırmak

bkandil
20.09.2013, 15:55
Aydınlar'ın açıklamaları ile ilgili Yönetimden hala bir tepki yok mu?

bordolumavi
20.09.2013, 17:13
evet kesınlıkle cok dogru bırsey bunu yapmalıyız fakat sanırım yonetım yıne sessızlıge burundu bı ara bmn nın yonetımı kendıne getırmesı ıle bı kac sey beyanda bulunmuslardı( tabı hezamankı gıbı sadece beyanda bulundular ıcraat sıfır) o nedenle bu maa serefsızıne dava acmak da yıne bmn ye dusecek gıbı duruyor,lutfen bu konularla ılgılı alakalı ark lar bırseyler yapsın,davadan bır sonuc cıkmayacak olasada bunu yapalım en azından basında bu konu ıle ılgılı bır kac haber cıkmasını saglarız da belkı yonetımde kendınden utanır ozellıkle sahte kabadayı kendının ne kadar boş bır adam oldugunu bırdaha anlamıs olur...bu arada merak edıyorum belkı haberı kacırmısda olabılırım ıho demıroren serefsızı ıle gorusecektı noldu o iş ark lar....

alperrr
20.09.2013, 22:00
bu konu çok önemli arkalarda kalmasın unutulmasın forumda avukat yokmu suç duyurusu yapılamazmı görsel ve video olarak arşivim var yardımcı olmaya çalışırım

arifberkay
20.09.2013, 22:02
Aydınlar'ın açıklamaları ile ilgili Yönetimden hala bir tepki yok mu?

maalesef İHO nun yapmadiklarina inanamiyorum