PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şimdi Sirkatin' Söylemek Lazım

Burçin Aydoğdu
19.09.2013, 10:20
Mehmet Ali Aydınlar'ı dinlediniz değil mi? Türk futbolunun tepesinde, en yüksek mevkisindeyken suçluları nasıl da korumaya çalıştığını, bu uğurda tüm ülkenin itibarını Fenerbahçe menfaatine peşkeş çektiğini, UEFA'yla kapalı kapılar ardında her tür pazarlığı edip suçlunun cezasını çekmesine nasıl mani olduğunu ama kendisine o fırsatın verilmediğini ballandıra ballandıra anlatıyor. Utanmıyor, sıkılmıyor.

http://dikoyna.com/wp-content/uploads/aydinlar.jpg

Ziya Paşa'nın dediği gibi

Şecaat arz ederken merd-i Kıpti, sirkatin söyler

yani bir hırsız kendini övmek için kimin malını nasıl çaldığını anlatır. Bunlar da o hesap.

Dahası, elinden gelse Şampiyonlar Ligi'ne Trabzonspor'u göndermeyecekmiş. Ne yapıp ne edip bir bahaneyle Bursaspor'u gönderecekmiş. Bunu açıkça söylüyor. Trabzonspor'un tüm yargılamalardan suçsuz çıkmış olması ise beyimizin umrunda bile değil. "Öyle yapsaymışım yanlış yaparmışım" demiyor.

Öyle ya, Trabzonspor'un önünü tıkamak da Fenerbahçe'ye hizmet etmenin bir koşulu! Zaten TFF başkanı dediğin adamın görevi suçluları kayırmak, hakkını arayan mağdurun önünü tıkamaktır! Türk futbolu bunun için vardır. Yıldırım Demirören de izlediği politikalarla bunu teyit ediyor. Türk futbolu hiçbir konuda kurumsallaşamadı ama TFF bu konuda kurumsallaşmış elhamdülillah.

Mehmet Ali Aydınlar'ın sirkatinden utanan taraftar grubu açıklaması görmedim. Onu kınayan bir köşe yazarı, spor otoritesi de yok. AKP'den bir ayıplama gelmesi eşyanın tabiatına aykırı. CHP ile MHP'nin ise zaten dünyadan haberi yok.

Velhasılkelam, bu ülkede sirkatini bağıra çağıra söylemenin hiçbir sakıncası yok. Ancak bir avuç Trabzonsporlu var, onlar da vatan haini ilan edildi, mesele çözüldü zaten.

O yüzden buradan başbakanımıza sesleniyorum. O da rahatlıkla çıkıp "Ben başbakanlık makamını sırf kendi tuttuğum takımı kayırmak için kullandım, o uğurda adaletin tecellisini sürüncemede bıraktım, Avrupa'ya bile rest çektim" diyebilir. Herkes onu alkışlayacaktır. Hatta alkışlayanlar arasında muhtemelen İbrahim Hacıosmanoğlu da olacaktır.

Kılıçdaroğlu gönül rahatlığıyla Aziz Yıldırım'a İstanbul Büyükşehir adaylığı teklif etmiş olduklarını söyleyebilir. Kimse onu kınamaz. Kendi başarısızlıklarını örtmek, fazladan 3-5 oy koparmak için NATO müteahhidi çete liderinden halk kahramanı yarattığını, cumhuriyetin kalesi palavralarını inandırıcı kılıp şikecileri korumak için elinden geleni yaptığını açıklayabilir. Emin olsun basından, otoritelerden tek bir çatlak ses bile çıkmayacaktır.

Devlet Bahçeli de milliyetçi olduğu halde sırf şikecileri korumak için Türk yargısının kararını tanımazdan geldiğini, hatta bu amaçla UEFA, CAS gibi uluslararası itibar sahibi kurumlar hakkında komplo teorilerini miting kürsülerinden yüksek sesle dile getirdiğini söyleyebilir. Kimse ona "Yakışıyor mu?" demez.

Hesap basit. Herkes kendi küçük menfaatinin derdinde. Kimse Türk futbolunun kolektif menfaatini kendi menfaatinin üstünde tutmuyor, hukuka, adalete aldırış etmiyor. Bu gayretleri yüzünden Türk futbolunun bittiğini, bu gidişle kendilerine de bir şey kalmayacağını anlamıyorlar.

Daha önce de bunları yazıp çiziyorduk. Böyle giderse Türk futbolunun çürüyeceğini ve ayrıca UEFA'dan cezalar geleceğini, hukukun, adaletin gereğinin yapılması gerektiğini defalarca söyledik. O zamanlar "UEFA'dan hiçbir şey çıkmaz!" diyenler, "Ne Yasaklar Ne Yasaklar!" diye pankart açanlar şimdi "Ah gitti milli çıkarlarımız" diye ağlayıp bizi hain etti.

Şimdi yine aynı şeyi söylüyoruz. Ülke futbolu bu kafayla giderse çok daha fena batacağız. Futbolun çürümüşlüğü yüzünden Avrupa'da futbol sonuncusu olmamıza az kaldı. Ama zoraki para bolluğunda transfer edilen yabancı futbolcular da, yabancı transfer serbestisi de Türk futbolunu kurtarmayacaktır çünkü bu gidişle iki yıl men, üç yıl men değil boğazımıza kadar yaptırıma gömüleceğiz. İnanmayan, mahkeme kararına, UEFA kararına, UEFA temyiz kararına ve CAS'ın verdiği karara ve FIFA'nın başlattığı soruşturmaya baksın. Tekrar söylüyoruz: bu kafayla giderse Türkiye'nin başına gelecek var.

Ziya Paşa'yla başladık, Ziya Paşa'yla bitirelim:

Zulümle Abad olanın
Ahiri berbad olur

Yiğit Gayretli
19.09.2013, 10:31
Kalemine sağlık Burçin abi. Bu konudaki bir açlığı giderdin. Ziyadesiyle doyurucu oldu.

cewat
19.09.2013, 10:37
Ülke futbolu çok büyük yara alacak fakat biz bundan mutluluk duyacağız. Suçlu biz miyiz peki? Suçlu federasyon yada şikeciler de değil aslında, bunların hala arkasında duran şeref yoksunları tek suçlu..

Alemdar61
19.09.2013, 10:44
TRABZONSPOR ŞAMPİYONLUĞU ALAMASSA FUTBOL ŞUBESİ KAPATILMADI..TRABZONSPOR LİG'DEN ÇEKİLMEYİ TARTIŞMALI..
BU KONUNUN ARTIK ŞAKASI KALMADI..GERÇEK HERGÜN YÜZÜMÜZE TOKAT GİBİ İNİYOR..

TRABZONSPOR FİGÜRAN MI OLACAK YOKSA BÜYÜK MÜ OLACAK ? TFF VE KİRLİ DÜZENE REST DİYEBİLMELİYİZ..
BUNU KENDİ VERECEĞİMİZ KARAR BELİRLEYECEK..

Burçin Aydoğdu güzel yazmış ve güzel yazı olmuş..Eline sağlık..

Trabzonspor şampiyonluğu alamassa şayet bir spor sever olarak Trabzonspor'un bu kirli düzende mücadelesini sorgularım..Niye mücadele edeceğiz ? Niye forma alacağız ? Neden maçlara gideceğiz ?

Trabzonspor bundan sonra vereceği mücadelenin anlamı kalıyor mu bunu tartışmak gerekir..
Trabzonspor dışında diğer bir çok Trabzon kulübü'de alacağı kararla bu yönde tavrını ortayak koymalıdır..

TRABZONSPOR'U YÖNETENLER BUNU DÜŞÜNMEK ZORUNDA..
TRABZONSPOR ONURLU ŞEKİLDE LİG'DEN ÇEKİLMEYİ TARTIŞMALI..
REST DİYEMESSEK HERŞEYİ KAYBEDERİZ..

"İnadına Trabzonspor, hep destek tam destek, Trabzonsporlu olmak düzene başkaldırıdır" falan lafları malesef anlam ifade etmiyor bu aşamadan sonra..Çünki yarın yine şampiyonluğa gitseniz yine önünüz kesilir..Yine aynı olayları yaşarsınız..
Türkiye de bu düzen oldukça Trabzonspor ve diğer Anadolu kulüplerinin yaşama şansı ancak figüran olarak var..

Trabzonspor varlık sebebini, amacını düşündüğümüzde bu şartlarda bu düzende figüran olarak yola devam etmek anlamsızdır..

MURAT İNCE
19.09.2013, 10:44
Allah şikecilerin hepsinin belasını verecek

Burçin Aydoğdu
19.09.2013, 10:55
Trabzonspor şampiyonluğu alamassa şayet bir spor sever olarak Trabzonspor'un bu kirli düzende mücadelesini sorgularım..Niye mücadele edeceğiz ? Niye forma alacağız ? Neden maçlara gideceğiz ?

Trabzonspor bundan sonra vereceği mücadelenin anlamı kalıyor mu bunu tartışmak gerekir..

İşte tam da bu sebepten, Avni Aker 2 yıldır dolmuyor. Siyasilerimiz sağ olsun Trabzonspor taraftarını öyle bir ikileme düşürdüler ki ya Trabzonsporlu olmayı bırakacaklar ya da bizim gibi (bizim gibi) diğer kulüplere ve tüm partilere, hepsine birden meydan okuyacak.

Alemdar61
19.09.2013, 11:09
Trabzonspor varoluş felsefesi ve cibilliyetinde muhalif olmak ve düzene başkaldırı vardır..İstanbul'a ve düzene isyandır Trabzonsporlu olmak..
Bunun bana göre tek şartı adil koşullarda mücadele etme zeminidir..

Trabzonspor 2010-2011 Yılı şampiyonluğunu alamadığı takdirde, bu ligde figüran rolüne düşer..Bunun altını önemle çiziyorum..

Çünki yüzüne bir şaplak atılmış elindeki rızkı elinden alınmış bir çocuk durumuna düşer..

En büyük yanlış şampiyonluğun verilmemesi durumunda, Trabzonspor'un yola devam etmesi ve bu kirli düzen içinde tekrar yer almasıdır.. Eğer bu olursa ben Trabzonspor'un varlık sebebini tartışırım...

Çünki Trabzonspor başka sezonda yine bu rant düzeni ile savaşmak zorunda kalacak ve yine kirli oyunlara karşı mücadele verecektir..Bunun elbette bir sınırı vardır..

Bu durumda yine aynı tiyatroyu izleyeceğimizden herkes emin olabilir..

Bu şartlarda Trabzonspor mücadeleye devam etmesini ve ileri bakalım demesini kuruluş felsefesinden sapma ve kendimizi kandırmak olarak görürüm..
Bu şerefsiz düzenle mücadele edeceksek bunun yolu adil şartların olmasından geçer.. Bu şartlar yoksa ve kirli oyunlar dönüyorsa bu iş bitmiştir..

" Benden PASS..Ben yokum" dediği anda kartlar yeniden dağıtılmak zorunda kalacaktır.. Trabzon onurlu şekilde bu kirli düzenden çekilmelidir..

Trabzonspor ve Trabzon kulüpleri masaya yumruğunu vuramassa Trabzonspor'un canını okuyacaklar..Bunu da herkes iyi bilsin..

Gökhan Koç
19.09.2013, 11:24
Çok güzel yazmışsın, eline fikrine sağlık abi,

Lakin,

Biz de bu adam için bir kınama yazmadık,

Bunun gibi saçmalayan, suç işleyen birçok kişi için kınama yazmadık,

Eğer hepsine bir cevap verseydik, BMN anasayfası hergün bir bildiri yayınlardı ve bu da bildirilerinin etkinliğini azaltırdı.

Fakat bildiri yayınlamıyor olmak mücadele etmediğimiz anlamına gelmesin,

Hepsiyle ama hepsiyle mücadele ettik, etmeye devam edeceğiz.

Burçin Aydoğdu
19.09.2013, 11:32
BMN'nin konuşmayı haber verme şekli bir yeterli Gökhan. Bir de diğer haber mecralarının olayı ele alış şekline bakarsan ne demek istediğimi anlarsın :)

Gökhan Koç
19.09.2013, 11:35
BMN'nin konuşmayı haber verme şekli bir yeterli Gökhan. Bir de diğer haber mecralarının olayı ele alış şekline bakarsan ne demek istediğimi anlarsın :)

Eyvallah :)

Alemdar61
19.09.2013, 11:48
Mücadele edeceğiz diyince Trabzonspor taraftarı olarak ben harbiden üzülüyorum..

Trabzonspor olarak 1996, 2006, 2011 yıllarında yaptığımız mücade ve verdiğimiz emeklerin karşılığı nerede diye soruyorum haliyle..

Trabzonspor enayi mi ? Şamar Oğlanı mı ?..Daha kaç defa kekleneceğiz ?

Futbol dev bir endüstri milyon dolarlar havada uçuyor.. Trabzonspor'u şamar oğlanına çevirdiler..UEFA olmasa çok daha kötü olacaktı..

Akıllı ve mantıklı kurumlar, bireyler hatalardan ve olaylardan ders çıkarırlar.. Bir kişi ve kurum 4-5 defa aynı hatalarla aynı şekilde kaybediyorsa ve halen aynı kafada devam ediyorsa... Bilinç ve mantık sorunu yaşıyordur.. Bu işler çocuk oyuncağı malesef değil..
Trabzonspor'un 50 Milyon Euro'su Fenerbahçe'nin kasasında.. 40 Milyon Euro'su da Büyük Sadri Şener tarafından iç edildi..
Trabzonspor daha kaç defa duvara toslayacak ve kaç defa Yel Değirmenleri ile savaşacaktır ?

Neyin mücadelesini vereceğiz bu şartlarda, bunu akıllı insanlar olarak düşünmeliyiz..

SÖMÜRÜLECEKSEN, FİGÜRAN OLACAKSAN, BUYUR MÜCADELENİ VER O ZAMAN..

Sömürülmeyi, figüranlığı kabul ediyorsan o zaman devam et.. Ama sTrabzonspor şamar oğlanına dönünce de üzülme..Çünki bunu hakketmişsindir..

Trabzonspor fıtratı gereği figüran değildir olmamıştır..Halka açık bir şirketiz, çok borç var belki bu bazılarını korkutuyor..Konsalidasyona gidilir..

Trabzonspor'un yerinde Fenerbahçe olsa 100 kere ligden çekiliyoruz restini çektmişti.
Eğer bu şartlarda şampiyonluk verilmesse Trabzonspor'un yapması gereken şey çok net..

Diğer Trabzon kulüpleri içinde bu geçerlidir..
Fenerbahçe Kulübü, Mehmet Ali Aydınlar'ın açıklamasından 3 saat geçmeden Aydınlar'a meydan okudu, basın açıklaması geçti..

Trabzonspor'un en başta yapması gereken önce bir açıklama yapmak ve derhal Mehmet Ali Aydınlar ile ilgili Savcılığa suç duyurusunda bulunmak ve dava açmak olmalıydı..

Ne diyorum Trabzonspor kulübü 3.lig kulübünü bile yönetemeyecek kapasitede insanlarca yönetiliyor..

bordolumavi
20.09.2013, 17:20
allahın bıldıgını kuldanmı saklıyım bu serefsız agladıgı ıcın hıc ıcım sızlamadı,boyle pıs ısler yaptırarak ınsanları kendıne zorla dusman yapıyor bunlar aq ıbnelerı