PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aydınlar'ın Trabzonspor kini!

Burçak
19.09.2013, 08:07
orhan@haber61.net

TFF eski başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ı dinlerken irkildim utandım.

Bir ülkede alçak insanların yükselmesinin nelere mal olacağını onun sözlerinden öğrendim

Bir ülke için en tehlikeli şey,

Alçak insanların yükselmesiymiş,

Ben basın toplantısında ki açıklamalarında bunu gördüm Aydınlar’ın.

Trabzonspor’un yerine Bursaspor’u Şampiyonlar Ligine göndermeyi planlıyormuş

Bakın ne diyor?

” Bir kanalda programa katıldım ve Trabzonspor'un orada Şampiyonlar Ligi'ne alındığını öğrendim. UEFA yetkilisini aradım ve tepki gösterdim. Bize kalsaydı, Trabzonspor'u değil Bursaspor'u gönderebilirdik:

Bak şu densize ya…

Buraya açıklık getirsene şimdi.

Basın toplantısında desene ki

İyi ki UEFA böyle bir kararı bize bırakmadı, kendisi karar verdi. Yoksa büyük hata yapacaktık.” Trabzonspor suçsuzmuş.” desene

Demiyor, diyemiyor…

Bunu söylese O dönem Trabzonspor’a büyük tezgah kurulduğu resmi ağızdan netleşecek.

Onun için cümleler özenle seçilmiş.

Türk futbolunun tepesinde görev yaptığı sürede suçluyu nasıl korumaya çalıştığını, utanmadan, sıkılmadan hicap duymadan hayasızca rahatlıkla anlatabiliyor.

Trabzon’a kin ve nefretle baktığını gözler önüne seriyor.

Ahlaktan bahseden onurlu bir adam “Suçlunun mu yoksa mağdurun mu yanında yer almalıdır”?

Bu soruyu kendisine sorsa evinde çocuklarının yüzüne bakamaz .

Çünkü vicdan kulların yüce Yaratan’a hesap verdiği bir yerdir,

O ordan kaçmaya çalışıyor.

Zaten Aydınlar’ın da Türk futbolu gibi bir derdi olmadığı açıklamalarından ortaya çıktı.

Trabzonspor’u da bir Türk takımı olarak gördüğünden bile şüpheliyim artık.

Buraya bakışı hastalıklı onun.

Siyasi iradeden her türlü desteği aldı Fener’i kurtarmak için ,ancak Trabzon’u susturamadı

Kini ve nefreti bu yüzden zaten

Trabzonspor taraftarı Lyon’da Cenevre’de Lozan’da Nyon’da İstinye’de susmadı

Yönetimi taraftarı UEFA’ya FİFA’ya gitti. Mail yağmuruna tuttu

Oysa M.A.A. Trabzon’u susturabilse şikenin üstünü kapatacaktı

Kapatamadı.

Onun kafasında Trabzon hala suçlu

Bugün de onu diyor

Ona göre Trabzon’da yargılanıyor ya, kesin suçlu

Fener’in masumiyet karinesi var, Trabzon’un yok

Sanığı tanık, tanığı sanık yapmaya meraklı

Söylediği birçok şey var

Ben yalnızca bir bölümünü yazdım,

Trabzon’a bakışını…
http://www.haber61.net/aydinlarin-trabzonspor-kini-1882yy.htm

zekeriyya
19.09.2013, 08:11
şikebahçeye başkan olmak için belli vasıfların olmalı
maa sadece o vasıflara sahip olduğunu kanıtlamaya çalışıyor.
ki
başardı

Travelair
19.09.2013, 08:20
Burdaki eleştirilere hak veriyorum (Hakaretler dışında) fakat bana kalsa Mehmet Ali Aydınlar Aziz Yıldırım'dan 1000 kat daha makbul bir insan. Tff döneminde feybe'yi koruduğu belli o ayrı ama Aziz'in yerine feybe başkanı olmasını isterim. Efendi, aklı başında... Ha icraatları bize de dokunuyordu ama en azından adam bunu kendi yönünden sebeplere dayandırıyordu, hukuksal açıklamasını yapabiliyordu, her lafı yalan dolan sahtekarlık içermiyordu

Bizim burda hedeften sapmamamız lazım. Geçen de bir spikere tepki gösterilmişti. Boşverin. Neden düşman kazanalım? Asıl bu yaşadıklarımızı başımıza getirenler belli. Tepkilerimizi onlara yöneltelim

Necmettin ALTUNTAŞ
19.09.2013, 08:20
Sadece bu adamı değil bütün bürakrasinin böyle düşündüğünü asla unutmayın.Bu kinleri hiçbir zamanadala bitmiyecektir.Zira haksızlığa geçit vermedik.Direndik ve alçaklıklarıyla mücadele ettik.Asla boyun eğmedik.

Burçak
19.09.2013, 08:21
Futbolu yönetenler tarafsız olmalı. Ama görüyoruz ki her türlü şaibeye karışmış karaktersizleri kollamak uğruna en büyük yanlışı kendileri yapıyor..

Tayfun Aydın
19.09.2013, 08:49
İyi hatırlıyorum bir fıkra için ki köşesin paylaşan sanırım S.Duman dı Trabzon da o gazete boykot edilmiş satılmamıştı. Ey gidi günler şimdi lay lay lom.
Yakıp yıkalım değil ama iyice tepkisizleştik. Şu densiz ve terbiyesize ettiği lafları sokuşturmak lazım.

bach72
19.09.2013, 08:54
MAA tipik bir Fenerli karaktersizliğine örnek teşkil edecek bir millet ve din kardeşimiz.Biz tabi böyle utanmaz arsızlarla millet ve din kardeşi olmayı arzulamıyoruz.Ama istemesekte oluyor işte.Tıp dünyası çok büyük ilerlemeler kaydetmesine rağmen şu Fenerli karaktersizliğine yol açan virüslere yönelik hala bir aşı geliştiremedi.Tabi bu karaktersizliğe neden olan mikroplar çok dirençli ve eşi benzeri görülmedik şekilde mutasyonlara uğrayıp varlıklarını sürdürüyor.

Tayfun
19.09.2013, 08:55
"Görevi kötüye kullanmaktan" bu adama dava açılmalıdır !

sanatik
19.09.2013, 09:07
Maa konuşmasının ilk bölümünde hemen diyorli zarar gören kurumları koruduk.

En çok zarar gören kurum ? suçluyu koruyarak büyük iş yağdı maa, şimdi fenerin balina geçebilir.

Bizde haklarımızı uefa fifa dan alırız.

mkmoglu
19.09.2013, 09:22
yıllardir yeşil alan ve kurban kesim alani olarak kullanılan byüyük küçükbakkalköydeki belediyenin arazisinde şimdi acibadem üniversitesi yükseliyor..bunlar devletle içiçe..yazıklar olsun kör gözlere..once çal sonra camiilere yardim yap bu adamin sistemi bu..

Ünal Er
19.09.2013, 09:24
Futbolun içinde olupda, bu çarkların içinde olupda tarafsız olan kimse olamaz. Bu gibi yerlerde çalışmak için bırak tarafsızı fanatik olman gerekir ki anca dayanasın...Bu adamlar tiçaret adamıdır, rollerini oynamayı çok iyi bilirler. Hemen çok acilen dava açılmalıdır.

winner
19.09.2013, 09:40
aydınlar Uefa'ya dua etsin kararı ona bırakmayıp kendileri almışlar...

Yoksa o sezon Trabzonspor'u göndermemesinin bedelini maddi ve manevi çok ağır öderdi bugün...

Bir de adamlar dosyayı taa İsviçre'den hemen çözmüş, bugün aldıkları kararlar ve 16.Ağır cezanın verdiği kararın paralelinde bir kararı daha ilk günlerde almışlar,kirlilieri sepete atıp temize devam et demişler, sen bu ülkede sürecin içinde olduğun halde hala bursa falan filan derdim diyorsun...

Direkten döndün aydınlar haberin yok...

alone_6161
19.09.2013, 10:00
fenerin şike yaptığı kanıtlanmış, Trabzonspor'umuzun masum olduğu kanıtlanmış, adam utanmadan o seneyi şampiyonsuz tescil edecektik diyor. Sorsan müslümanım der, daha kul hakkı nedir bilmez. O şampiyonluğuma, kupama kavuşmama kim engel oluyorsa Allah hepsini bildiği gibi yapsın, inşallah bu kişiler de nerde adalet diye çırpınırlar birgün.

MURAT İNCE
19.09.2013, 10:20
22 yıl şb.de yöneticilik yapmış. şb.yi korumak adına uefa ile pazarlık yapmış, uefa bunların ne mal olduğunu bildiği için kaale almamış, önce allah, sonra uefanın adaleti

Ertan 51
19.09.2013, 10:21
Salya sümük ağladın ya orda,gram duygulanmadım,gram üzüntü oluşmadı bende,
belirtiyim dedim,
sebebi ise evlat acısı yaşamış olmana rağmen ders almayıp şu üstte yazılanları yapıyor olman.

Onur Akyüz
19.09.2013, 10:28
Son bölümdeki ağlama sahnesi tamamen planlıydı bence, bu kadar ahlaktan adaletten yoksun bir adamın oğlunun ölümü üzerinden prim yapmasını da beklerim.

Soruyu soran kişi ama bilerek ama bilmeyerek bu tiyatronun parçası oldu.

Ahmet Kuru
19.09.2013, 10:50
birde utanmadan ben doğrudan yanayım diyor...

fb başkan adayı olabilmek için böyle bir basın açıklaması yaptı.
açık ve net.

Lazman
19.09.2013, 13:28
birde utanmadan ben doğrudan yanayım diyor...

fb başkan adayı olabilmek için böyle bir basın açıklaması yaptı.
açık ve net.
cevabi kendin vermissin zaten.
bu mikrop kendini febelilere acindirmak,febeyi aklamak icin atmadigi taklanin kalmadigi anlatmak icin cikti. genel bi adalet anlayisi zaten kafasinda yok kazan kafalinin. onun aklindaki adalet febenin lehine olan adalet.
piskinlikte sinirsizligin seklini gorduk, febenin bozdugu karakteri gorduk.
Eskiden adamin dini imani para derdik, bundan sonra dini imani febe diyilecek adami gorduk.
kokusmus duzenmi dersin,kokusmus insanmi dersin yada hersey dibine kadar pisligin icindemi dersin bilmem.

elin avrupalisi hakkimizin nekadari verirse okadarini almis olacaz. baska yolu yok.

İlker Yazıcıoğlu
19.09.2013, 16:11
Bu adamlara,bunları kollayanlara öyle bir kinim var ki,içimden geçenleri buraya dökemiyorum...

krdnz
19.09.2013, 17:04
MAA şerefsizin teki,Y.Demirören ayrı şerefsiz ama şu Mahmut Özgener adisi hepten unutuldu.

Alayı fenere çalıştı.

vuralkara
19.09.2013, 17:10
adam aslında akıllı hareket ediyo.
başkan olabilmek için strateji geliştirmiş.
şikebahçeya başkan olabilmenin en önemli şartlarından biri trabzospor düşmanı olmasıdır.
bu da bunun üzerinden prim yapmaya çalışıyo adi şerefsiz.

Togrul
19.09.2013, 17:43
Buna iyi adam diyenler de oldu.
Halbu ki bu söyledikleriyle ne kadar haysiyetsiz, şeref yoksunu bir insan olduğunu kanıtladı.

alperrr
19.09.2013, 21:16
Burdaki eleştirilere hak veriyorum (Hakaretler dışında) fakat bana kalsa Mehmet Ali Aydınlar Aziz Yıldırım'dan 1000 kat daha makbul bir insan. Tff döneminde feybe'yi koruduğu belli o ayrı ama Aziz'in yerine feybe başkanı olmasını isterim. Efendi, aklı başında... Ha icraatları bize de dokunuyordu ama en azından adam bunu kendi yönünden sebeplere dayandırıyordu, hukuksal açıklamasını yapabiliyordu, her lafı yalan dolan sahtekarlık içermiyordu

Bizim burda hedeften sapmamamız lazım. Geçen de bir spikere tepki gösterilmişti. Boşverin. Neden düşman kazanalım? Asıl bu yaşadıklarımızı başımıza getirenler belli. Tepkilerimizi onlara yöneltelim

neden düşman kazanalım mı ?

bu adamların bizi harekete geçirmesi için ana avrat küfretmesimi lazım..

zaten adamlar bize düşman bizim yaptığımız bişey yok..

çok parası olan bir işadamı olmak isterdim.. bunların emdiği sütü burunlarından getirirdim..

maalesef israillilere taş atan filistinli gibiyiz aciz güçsüz ve yalnız..

okg_53
19.09.2013, 21:57
Aydnların ciddi "İman" sıkıntısı var.

ergin cesit
20.09.2013, 00:22
aydınlar seni allaha havale ediyorum

Courage
20.09.2013, 01:05
bu adama hala daha ''iyi niyetli , aslında kalbi temiz , oh ne kibar adam '' diyenleri anlamıyorum, anlamayacağım.

Adam kibarca yedi ceddimize küfrediyor resmen daha ne olması gerekiyor?

(''ben fenerbahçeliyim ve haklarını yedirmemeye çalıştım. O Trabzondada şaibe var bana kalsa Avrupaya göndermezdim. Ayrıca benim UEFA'ya verdiğim teklifte puan silme ve para ödüllerinin geri alınması var ama kupa iadesi veya Trabzonun 2010-11 Şampiyonu olarak tescili yok'' ....diyor)

CAFER ÖZER
20.09.2013, 12:14
Bence MAA ların TRABZONSPORA karşı Kinini anlatan Bir MAİL HAZIRLAYIP UEFA ve FİFA ya iletelim
Adam ne kadar şerefsiz olduğunu Açık açık itiraf etti
Hatta ORTAK bir dilekçe hazırlayalım Kulüpten fayda Yok MAA hakkında Görevi Kötüye Kullanmaktan dava açalım
Bir insan bu kadar alçak haysiyetsiz lşerefsiz olabilirmi oluyor İşte
Trabzonspor taraftarı Size Kızgın Diyorlar
Utanmadan arlanmadan Trabzonspor da bu işin içinde idi diyor Ulan geri zekalı Mıy mıy Trabzonspor Beraat etti Bu işten sen hala Ne diye Trabzonspor iftira atıp duruyorsun
Benim Olduğum yerde Emek hırsızları olmaz diyen Başkan hala Dava açmıyor Kulüp adına
Normalde Trabzonspor Kulübü olarak kendisine dava açılmalı ama Miting miting gezmekten adam fırsat Bulamıyorki
Levent Bıçakçıya kızıyorduk Kulübün avukatı diye Hacıosmanoğlunun Bıçakçıdan farkı ne