PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kayserispor 0 - 1 Trabzonspor | Maç Sonucu...

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]

İsa
24.09.2013, 00:52
Yavaş yavaş takım olmaya başladık.

Janko ve Batuhan form tutarsa keyif vermeye başlarız.

Yusuf-Malouda-Zokora-Colman-Adrian-Janko

Geç olsada ideal ortasaha-forvet kurgusunun böyle olması gerektiğini Akçay'da fark etti-edecek.

DeAgLeMaNyAq
24.09.2013, 00:56
Bu arada idari menajerimiz Serkan Ünver'in yedek kulübesinde tabletten maçı ayrıca takip etmesi de çok zekice bir hamle ama ondan ziyade yardımcı hocalardan birinin izlemesi lazım. Mutlaka faydası olacaktır...

mhs61
24.09.2013, 00:56
Yavaş yavaş takım olmaya başladık.

Janko ve Batuhan form tutarsa keyif vermeye başlarız.

Yusuf-Malouda-Zokora-Colman-Adrian-Janko

Geç olsada ideal ortasaha-forvet kurgusunun böyle olması gerektiğini Akçay'da fark etti-edecek.

Ya merak ediyorum izlediğinden keyif alıyomusun. Alamıyorum 2 senedirgeçiyorum ekran başına yarı uyuyarak izliyorum maçları kazanıyoruz 2 maçtır çok güzel devam etsin ama bu kadro ile ilk 4 bana göre hayal şampiyonluktan geçtim

TSdepare
24.09.2013, 01:03
"Taktik kullanmak avantajı rakibe vermektir o yüzden taktiksiz taktik en büyük taktiktir" (MRA)

Tabi yersen yok böyle bir sözü :D

Şaka bir yana hocaya takmış olanlar var sırf o yüzden takım kaybetsede hocaya giydirsek diye bekliyorlar..

Ama 3 maç üst üste kazanmanın kızgınlığıyla (!) bu hocayla nasıl kazanırız istifa hoca diyerek yine hocaya giydirmekten geri duramıyorlar :)

Hele Lazioyu yenelim bak sen nasıl kuduracak bunlar :D

calavera
Büyük hayal kırıklığıdır bende MRA.

+1967

-Takımda hiçbir otoritesi yok. En son Henrique den bile posta yedi. En üzücü nokta ise yediği postalarda futbolcular haklıydı.

-Volkan Şen i önce oynatmak istedi, sonra başkan devreye girip engel oldu. Otoritesi iyice zayıfladı.

-Çok iddiasız ve vizyonsuz demeçler veriyor basına.

-Hal hareket, duruş ve imaj Trabzonspor u kaldırmıyor. Birisi o yüzükleri çıkarmasını söylesin. karabük maçının bitişinde çocuk gibi koşarak stadı terk etmesi benim aklımdan çıkmıyor. Benim hayalimdeki Trabzon teknik direktörünün ağır ağır yürüyerek, tirbünleri selamlayarak o stadı terk etmesi lazım.

-Kayseri Karabük gibi takımlar karşısında 1 farklı öne geçince rakip Real Madrid miş gibi defansa çekiliyor. Oynattığı futbol aşırı korkak

Erdal DİLEK
Taktik bu taktik. Rakibi futbolumuzla bıktırıp futbola küstürüp yenmek. Sanmayın kötü oynuyoruz. .

freedomforever
24.09.2013, 01:07
Hocanın değişiklikleri faciaydı. 50 de Maluda-Kadir değişikliği yapıp. Olcan ı öne çekebilirdi. Daha sonra henrique- janko..... a.kadir ya da soner -- aykut veya adrianın yerine girebilirdi.

Hoca böyle devam ederse... Lazio maçı ile patlamaya başlarız, fb maçına kadar gideriz.

İlker Yazıcıoğlu
24.09.2013, 01:13
Mustafa Hoca'ya tercihleri konusunda çok kızıyorum ama takımın zor da olsa kazanması çok güzel.
Belki tuhaf gelebilir ama spor salonunda vücut çalışanlara şu söylenir:

Ağır kaldırmak marifet değil,önemli olan hafif de olsa sürekli aynı hareketi yaparak kaldırmaktır ağırlığı.

Bizim takım da biraz bunun gibi bir durum var.
Sanırım sene sonuna kadar çok ağır kaldıramayacağız ama hafif de olsa galibiyet istikrarı önemli.Hem Avrupa hem de ligde bu istikrarı ne kadar sürdürebiliriz emin değilim ama sonuçta ortada puantaj olarak çok kötü bir tablo yok.Bir de Avrupa'da çok şanslı ilerliyoruz.Herhalde,tarihimizdeki en zayıf takımlarla oynadık.Bu da bir şans ve de hemen hepsini kazanmayı bildik.Bir de şu gruplardan çıkarsak,moral olarak takım çok daha iyi olacaktır.

Ama kesinlikle bu takıma ara transfer sezonunda bitirici bir forvet alınmalı....

Biraz daha iyimser olmak lazım diye düşünüyorum....

Ibrahim Gaygusuz
24.09.2013, 01:21
Bosingwa ofansif olarak olmasada defansif olarak cok iyidi.

Mouche sag kanada gecene kadar hic bir varlik gosteremedi.

hos_cocuk61
24.09.2013, 01:34
Jaja'nın şu halini gördükten sonra iyiki de almamışız diyorum.

GULER
24.09.2013, 01:45
Jaja'nın şu halini gördükten sonra iyiki de almamışız diyorum.

Haftasonu gezmekten yorulmustur Jaja. Hic hali yoktu bugun :D

HardrhymeR
24.09.2013, 01:54
Adrian & Malouda seviyorum sizi :)))

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SVtNp-7fiiM
güzel video saol

6Şafak Aydın1
24.09.2013, 01:56
jaja nin gol pasini görmediniz galiba sefa nin harcadigi üstelik nobre ile birlikte sakat ciktilar zorunluluktan. ha ada zaten geri gelmiyor 10 kisi oynatiyor de ona varim ama etkili degil diyorsaniz ona yokum. kayseri bobosuz nobresiz santrforsuz oynuyor

Ugur Kursad
24.09.2013, 02:27
Oyun filan hikaye, 3 puani aldik mi ona bakarim. Hem kotu oynayip, hem yenilgi serisine baslarsak o zaman elestirelim.Ama simdi, Avrupa da laziodan en az 1 puan aldigimiz taktirde gruptan kesin cikariz, ligde liderin 3 puan gerisindeyiz, takima monte edilen gencler baya baya umut veriyor, yani kisaca hersey yolunda gidiyor. Ek olarak iyi oyun puan getirmiyor. Ha gonul ister ki herkesi 3leyip 5 leyip yollayalim ama bugun onu yapan 2-3 takim var dunya da.

Tabi hocanin da futbolcularin da isi zor, bizim taraftar yeter ki elestirmek istesin, hocanin sahayi hizli adimlar ile terk etmesini bile elestirir.

durito
24.09.2013, 02:38
İş şöyle bir noktaya gelmeye başladı bence Hoca'yı istemeyenler işin gerçekliğini tamamen göz ardı ederken arkasında durmak isteyenler de bütün olumsuzlukara sırt çeviriyor.

Biraz daha açmak gerekirse; ben kimsenin oynanan oyundan bütünüyle memnun olduğunu düşünmüyorum ama bu eleştiriyi yaparken sanki hocanın eline yönetim ve hocalar harcamış kadronun ötesinde birşeyler verilmiş gibi değerlendirmek doğru değil. Birincisi bu kadro ciddi anlamda yetenek ve ruh problemi taşıyor. MRA değil, bunu düzeltmeye ne Şenol Hoca'nın ne Tolunay Hoca'nın gücü yetti. Hatırlayın ateşle barut en son yanyana geliyordu ancak barutun tarihi çoktan geçmiş Tolunay da geç farketti. Bu şartlarda mevcut Hoca'dan mucize beklemek ve bunu gerçekleştiremedi diye istifasını istemek doğru değil. Bu kadronun iyi ve göze hoş gelen futbol oynayamayacağını son 3 yıldır buradaki herkes bağıra bağıra söylüyorken aynı insanların bugün "bu nasıl rezilliktir" diyerek sırf Hoca'ya öyle ya da böyle kazanıyorken (kendinden öncekilerin pek beceremediği şekilde) yüklenmesi çok haklı gelmiyor.

Ama bu kadronun kapasitesini bilmemize rağmen en basit şekilde her maç ortaya çıkan koşu mesafeleri gibi bir çok noktadan hoca eleştirilebilir. Oyuncu transferini bir çok sebeple yaptıramamış olabilirsiniz zira tepenizde sadece sizin koltuğunuz boşalmasını bekleyen tek derdi de bu olan bir sportif direktörünüz ve hiçbir plan programı olmayan bir yönetim var ancak takımın kondüsyonere ihtiyacı olduğunu düşünüp birisiyle anlaşırken eğer o anlaşma bozulduktan sonra "yok başkasına gerek biz hepimiz takıma bu katkıyı yapacak bilimsel yeterlilikteyiz" diyorsanız bugün takım koşacak! Koşamıyorsa bunun hesabı da sorulmalı, ki sahada oyuncular dökülüyor...

Şu oynanan futbolun en basitiyle koşu mesafelerini arttırsanız daha çok ısıran, saldıran, kovalayan bir takım ortaya çıkıcak o zaman bir çok insan da yeteneğimiz ölçüsünde en azından " savaşıyoruz " diyecek.

Ama sahada yürüyoruz, maç izleyen herkesin içi geçiyor.

Kişisel fikrim bu kadro futbol anlamında bundan daha fazlasını üretemez ama mücadele ve hırs anlamında daha fazlasını ortaya koyabilmeli. Hoca'nın en basit düzgün biçimde halledeceği iş budur. O zaman az da olsa 1461 havası görmek mümkün olacak.

Savunanların da eleştirenlerin de daha yapıcı olması lazım, ayakta alkışladığını yere göğe sığmayan MRA'yı şu an yerin dibine sokmanın bir anlamı yok aynı şekilde hiç hatası yokmuş gibi toz pembe tablo çizmenin de gereği yok.

Son olarak bence MRA yanlış yönetimle göreve geldi. MRA için Hakan Kulaçoğlu tarzı bir Başkan lazım...

Armağan Dere
24.09.2013, 04:40
Fenerbahçe bu takımı 2 hafta sonra Kadıköyde en az 3 ler.hodri meydan bitik ts.malouda ve bosingva takım mı kurtaracak yahu sen çakma da olsa azıcık bek oynayabilen adamını yolluyorsun yerine adam almıyorsun.en az 3 tane adam lazım direk oynayan devre arasını görmeyebilir hocave yönetim.

Cengiz Çubukcu
24.09.2013, 07:35
az da olsa iyi yoldayız, moral bozmak yok....

DEEP BLUE
24.09.2013, 07:47
Mustafa Reşit Akçay adındaki tuhaf adam, Trabzonspor teknik direktörü olabiliyorsa, Alanzinho pekala NBA'de sayı kralı olabilir...

Eeyyy ''yüzüklerin sakızlı efendisi''!.. Orası babanın sığır çiftliği değil! Yeter bu milletle dalga geçtiğin! Defol git! Hayatın kurtuldu nasıl olsa...

Daha fazla yazmaya değmezsin!..

ozturk
24.09.2013, 07:47
Kayserinin de net pozisyonları var. Enteresandır MRA nın değişikliklerine ve oynattığı futbola bir anlam veremesek te kazanıyoruz bence kazandığımız sürece sıkıntı yok.

Takımın bariz görünen eksiği kondisyon. İyi bir kondisyonerle anlaşmak şart.

Bir de MRA neden takımı forvetsiz oynattığını açıklarsa çok makbule geçer :)

Barçaya mı özeniyor yoksa?

pas yapamayan barça :)

Mollasalihoğlu
24.09.2013, 07:49
Ligin en korkak futbolunu oynayan takımıyız.

Ve fiziksel olarak en yumuşak 2-3 takımından biriyiz.

Ertan 51
24.09.2013, 07:56
Tabi bunlar bize göre kadrolar,
hocamı seviyorum ama artık içime bir kurt düşürdü çılgınca kadro yapar mı diye tırsıyorum,
Henrike 60 larda oyundan alınır,
Janko kulübeden çıkamaz,
4-6-0 oynarmıyız,oynarız:cool:

Dün 16.40 da yazmışım bunu,
Kayserispor maç kadromuz nasıl olmalı başlığına,
kazanmak güzel,3 puan güzel de üzülüyorum Trabzonsporun yarım saat forvetsiz oynamasına.
Gerçi Henrike'yi izlemek ayrı bir ızdırap hocamız o ızdıraptan kurtarıyor ama olmuyor işte.

Her şeye rağmen teşekkürler hocam ve futbolcularımız,
çekirge zıplaya zıplaya hedefe varacak galiba:)

İskender Çakmak
24.09.2013, 07:58
Dün bir ara maçı izlerken uyumuşum. 10 dakika falan izleyemedim. Ama çok şey de kaçırmadım. Oyun içerisinde 4-6-0 taktiğine dönüşü anlayamıyorum. Kötü futbol bu işte. Oyunu çirkinleştirmekte bu. Objektif olarak bakın. 2004 de Yunanistan için ne deniliyorsa eminim şu an bizim için de o deniyordur.

ozturk
24.09.2013, 08:08
Saygı duyulacak çok güzel bir oyun oynayıp kaybetmektense çirkin oyunla kazanmayı yeğlerim. Hangi sezondu hatırlamıyorum 10 -15 yıl önce 2-0 3-0 yeniliyorduk ama maç içerisinde spiker bakmayın TS nin yenildiğine gerçekten çok güzel bir futbol ortaya koyuyor diyordu.

Tarih skorları yazıyor.

Eğer MRA Yunanistan taktiğini uyguluyorsa saygı duymak gerek bu da bir taktiktir. Uygulamak ta kolay değildir.

kopeli
24.09.2013, 08:12
Bu futbol kimseye güven vermiyor..

Adnan Özkan
24.09.2013, 08:18
Bazı maçlar vardır kötü oynarsın ama kazanırsın büyük takımlar genelde yapar bu iş bizde büyük bir takımız ama neredeyse her maç kötü oynuyoruz.Hoca yanlış değişiklik yaptı.Forveti dışarı aldı tam kayseri golü atmış üstümüze gelecek berbat bir hamleydi yine skoru korumaya gitti ama dakika henüz 61!!! sonra 85 te Janko yu aldı..Forvet çıkar 25 dakika sonra forvet al.Ne yapamaya çalıştı anlayan yok.Takım önceki maçlara göre daha diriydi ama yazık ki hoca takıma golü atınca aman yatın yaptırmak için elinden geleni yapıyor.Her öne geçtiğimiz maçta son 15-20 dakika ecel terleri döktürüyor.Velhasıl maç için özet şu; Çok gerekli galibiyet,kötü oyun ama iyi 3 puan.

Ertan 51
24.09.2013, 08:19
Saygı duyulacak çok güzel bir oyun oynayıp kaybetmektense çirkin oyunla kazanmayı yeğlerim. Hangi sezondu hatırlamıyorum 10 -15 yıl önce 2-0 3-0 yeniliyorduk ama maç içerisinde spiker bakmayın TS nin yenildiğine gerçekten çok güzel bir futbol ortaya koyuyor diyordu.

Tarih skorları yazıyor.

Eğer MRA Yunanistan taktiğini uyguluyorsa saygı duymak gerek bu da bir taktiktir. Uygulamak ta kolay değildir.
Yunanistan taktiğine razıyım ben,başarı getirir o taktik,,
ama Yunan takımı forvetsiz oynamıyordu ki,
benim bir türlü kabul edemediğim,soda içmeme rağmen hazmedemediğim Trabzonspor'un yarın saat forvetsiz oynaması,sahada golcumuz olsun ben hocamızın yanındayım.

kopeli
24.09.2013, 08:20
Ortasahamız cok rahat geçiliyor,yani sanki Aykut ile Zokora hayalet oyuncular.

Devre arası muhakkak cok kaliteli bir ön libero ve merkez oyuncusu şart.Bizde merkez 2'lisinin yerine 2 tane su bidonu koysan,rakip oyuncular ortasahamızı daha zor geçer.

Adnan Özkan
24.09.2013, 08:22
Çok kötü olmayan futbol bilgimle bildiğim şudur; Öndeysen rakibe topu vermemek için top sende kalmalı diye uğraşırsın topu ayağında tutarsın ki pozisyon yeme ve defanstan dan dun çıkmazsın çünkü top duvara çarmış gibi geri döner!! Nedense bizim hoca takıma gömülünde gömülün taktiği yaptırıyor. Yat defansa skora nereye kadar başkası gelir çakar golü sonra dur da uğraş.Kayseri üzerimize maçın başından beri gelmeye çalıştı maç o yüzden hareketliydi yoksa bizimkiler beraberliğe razı deplasmanda.Nerede o bize her yer Trabzon deyip 3 puanı ısrarla isteyen takım!!?? Hoca zaten buna çanak tutuyor.

Travelair
24.09.2013, 08:22
Anladığım kadarıyla takımdaşlık ruhu kazanılmaya çalışılıyor. Takımın kalitesi zaten düşük bari bunla ilerleyeyim diye düşünülüyor olabilir. Bir de rölantide oynuyorlar ki sık maç mevzusunu ekonomik olarak atlatabilsinler. Bu rölantide oynamak çoğu zaman zarar vermiştir. İki maç ardarda varsa ikisini de atlatayım derken ikisini de kaybetmişizdir ama şimdilik problem yok. Hayırlısı
3 puan çok değerli. Ama hep böyle gitmez. İyi futbol da gerek

serkanholep
24.09.2013, 08:24
mra nın şu ana kadar oynattığı futbolla td miz olamayacağını düşünüyorum

ama unutulmamalı ki geçen senenin enkazına sadece 3 oyuncu katkısı yapıldı birde 1461 oyuncuları

üzerine celutska, orjinal sol bekler,halil,yasin vs oyuncular gitti, zoko ,bamba,janko küstürüldü veya uzun zaman oynatılmadı

kadro kesinlikle yeterli değil, sol bek ve forevt ağlıyor resmen

ama yine de avrupa ve lig de alınan sonuçlar fena değil. çok kötü futbol da olsa

tarihimizdeki en zayıf avrupa takımlarıyla oynadığımız falan hikaye

nasıl facialar yaşadığımızı unutmayın ki o zaman ki kadromuz da kimler vardı bakmak lazım

bir de diğer takımlara baktığımızda onların da acaip puan kayıpları söz konusu

avrupada tuhaf sonuçlar almaları da cabası

ben takımda tam bir yabancı değişimi bekliyorum

malouda,celutska,bosi hariç hepsi gitsin

Tayfun
Oyun mantalitesi diye birşey yok bizde. O yüzden Mustafa hoca defansa yatarak kazanmış,atak oynayarak kazanmış önemli değil benim için, 3 puan alalım maçlarda yeterli.

İyi futbolla kaybetmektense, göze hoş gelmeyen futbolla kazanmayı tercih ederim .

Aynen maçtan önce yazdığım gibi.

Biraz da kötü futbol ile kazanalım ne olur yani :)

Adnan Özkan
Aama bildiğim bir şey var; Mustafa Hoca çok ballı :) bu oyunla bu defansa yatmayla gruplara kaldı bir de galibiyet aldı ama bir gün pis patlayacak elinde.
Not; Maçın hakemi şuursuz bir maç yönetti,komedi gibi kararlar ve asabiydi sanki kabadayı..

6Şafak Aydın1
24.09.2013, 08:30
su forvetsiz oynama konusunu anlayamadiniz ona sasiyorum. fatih terimin romanya milli macinda yaptiklarindan ögrendi sonradan yedek forveti sokup bosluklardan golü bulacak. rakip td`ye tuzak cünkü savunmasina güveniyor fakat terim bunu yaparken 1-0 öndeydi hem savunmaya gec ve rakip hamleleri bekle hemde averaja gitme imkani doguyordu tabiki kumar.

ozturk
Yunanistan taktiğine razıyım ben,başarı getirir o taktik,,
ama Yunan takımı forvetsiz oynamıyordu ki,
benim bir türlü kabul edemediğim,soda içmeme rağmen hazmedemediğim Trabzonspor'un yarın saat forvetsiz oynaması,sahada golcumuz olsun ben hocamızın yanındayım.

MRA henriqi orta sahayı güçlendirmek için oyundan aldım dedi. Rakibin 3 tane çok iyi dripling yapan adamı var dedi bunları durdurmak için güçlendirdim dedi.

Bir de şu açıdan bakmak gerek Ertan abi. Demekki kadro gerçekten kötü. Belki ofansif çıksak, hatta çift forvet çıksak 2-3 gol yiyeceğiz.

Bunu da önlemek için orta saha kalabalık tutuluyor. Farkı kapatmak için bir oyuncu ilave etmek gerekiyor bu da forveti bitiriyor tabi.

kopeli
Aama bildiğim bir şey var; Mustafa Hoca çok ballı :) bu oyunla bu defansa yatmayla gruplara kaldı bir de galibiyet aldı ama bir gün pis patlayacak elinde.
Not; Maçın hakemi şuursuz bir maç yönetti,komedi gibi kararlar ve asabiydi sanki kabadayı..

patlayacağımız maçlar belli zaten;fb-bjk-gs..bu takımlara karsı savunma futbolu oynamak,ekmeklerine yağ sürmek demek.

Mra kesinlikle Trabzonspor mantalitesinde bir Hoca değil.

ozturk
24.09.2013, 08:32
Belki kaliteli beklerimiz, kaliteli bir ön liberomuz olsa çift forvet,ofansif oynayabiliriz?

Gurpas
24.09.2013, 08:40
Valla takım bana güven vermeye başladı siz ne derseniz deyin. Birkaç haftaya çok daha iyi olacağız inşaallah.

Ertan 51
24.09.2013, 08:45
Belki kaliteli beklerimiz, kaliteli bir ön liberomuz olsa çift forvet,ofansif oynayabiliriz?
Henrike sağolsun bizi hasta da etse takımı sırtlıyor şu an da:eek:
imkan olsa ben Henrike-Janko oynayalım,yada Henrike-Batuhan oynayalım istiyorum ama olmayacağı için tek forvet sahada olsa da razıyım,rakip driplingli de olsa bilmem ne de olsa TS sahada forvetsiz olmaz.

Bu arada hakemden söz edilmişken,
Olcan'ın pozisyon penaltıydı bana göre,hakem hata yaptı,
birde hakem Zokora'ya el hareketi çekti de Zokora da bana hareket çekme dedi ya pek hoşuma gitti:) hakem hatasını anladı ileri gidemedi yoksa 2. sarıyı gösterip atabilirdi.

Süleyman50
24.09.2013, 08:45
bir sonraki deplasmanımız şikebahçe ile, bu oyunla ve bu defans hattıyla işimiz çok zor...

6Şafak Aydın1
24.09.2013, 08:49
sunu ekliyim adrian henriye carptirip golü attirmasa mac 0-0 bitecekti, oyun plani zaten degismedi golden sonra , limasolde nasil tuttuysa burdada tutar yoksa 1 puanda iyidir hesabi.

Burçak
24.09.2013, 09:01
http://www.haber61.net/d/gallery/2883/25.jpg

Maçın Adamı..

Burçak
24.09.2013, 09:04
Dün sabah saatleri. Kuyumcular Çarşısında bir işyeri. Trabzonspor’un eski yöneticilerinden birisi içeri giriyor ve bize aynen şöyle sesleniyor:

İhbar gibi uyarı yaptı

‘Uyuyorsunuz. Yusuf Erdoğan da elden uçuyor. Selçuk’un menajeri onu ayartmaya başladı bile. Bu konuyu ‘Araştırın’ diye devam ediyor. Yusuf Erdoğan 1461 Trabzon’dan sezon sonuna kadar kiralık olarak alındı. Ancak pilot takım ile 31 Mayıs 2015 yılına kadar sözleşmesi var.

Hacıosmanoğlu göreve

Yusuf Erdoğan’ın menajerini araştırıyoruz ve Selçuk İnan’a imza attırtmayan ve Galatasaray’a ücretsiz pazarlayan Batur Altıparmak olduğunu öğreniyoruz. Şimdi Trabzonspor yönetimine büyük bir görev düşüyor. İbrahim Hacıosmanoğlu Yusuf’u masaya oturtmalı 5 yıllık bir sözleşme imzalayarak, Onu ait olduğu camiaya hizmet ettirmeli.

http://www.takaonline.com/wp-content/uploads/2013/09/yusuf1.jpg

Kamil Çakmak
24.09.2013, 09:16
Bu galibiyet altın değerinde. Haftaya da Konyayı yendiğiizde kendimizi zirvenin içinde buluruz. Oralarda kalırmıyız işte o soru işareti.

İ. SARAL
24.09.2013, 09:17
İş şöyle bir noktaya gelmeye başladı bence Hoca'yı istemeyenler işin gerçekliğini tamamen göz ardı ederken arkasında durmak isteyenler de bütün olumsuzlukara sırt çeviriyor.

Biraz daha açmak gerekirse; ben kimsenin oynanan oyundan bütünüyle memnun olduğunu düşünmüyorum ama bu eleştiriyi yaparken sanki hocanın eline yönetim ve hocalar harcamış kadronun ötesinde birşeyler verilmiş gibi değerlendirmek doğru değil. Birincisi bu kadro ciddi anlamda yetenek ve ruh problemi taşıyor. MRA değil, bunu düzeltmeye ne Şenol Hoca'nın ne Tolunay Hoca'nın gücü yetti. Hatırlayın ateşle barut en son yanyana geliyordu ancak barutun tarihi çoktan geçmiş Tolunay da geç farketti. Bu şartlarda mevcut Hoca'dan mucize beklemek ve bunu gerçekleştiremedi diye istifasını istemek doğru değil. Bu kadronun iyi ve göze hoş gelen futbol oynayamayacağını son 3 yıldır buradaki herkes bağıra bağıra söylüyorken aynı insanların bugün "bu nasıl rezilliktir" diyerek sırf Hoca'ya öyle ya da böyle kazanıyorken (kendinden öncekilerin pek beceremediği şekilde) yüklenmesi çok haklı gelmiyor.

Ama bu kadronun kapasitesini bilmemize rağmen en basit şekilde her maç ortaya çıkan koşu mesafeleri gibi bir çok noktadan hoca eleştirilebilir. Oyuncu transferini bir çok sebeple yaptıramamış olabilirsiniz zira tepenizde sadece sizin koltuğunuz boşalmasını bekleyen tek derdi de bu olan bir sportif direktörünüz ve hiçbir plan programı olmayan bir yönetim var ancak takımın kondüsyonere ihtiyacı olduğunu düşünüp birisiyle anlaşırken eğer o anlaşma bozulduktan sonra "yok başkasına gerek biz hepimiz takıma bu katkıyı yapacak bilimsel yeterlilikteyiz" diyorsanız bugün takım koşacak! Koşamıyorsa bunun hesabı da sorulmalı, ki sahada oyuncular dökülüyor...

Şu oynanan futbolun en basitiyle koşu mesafelerini arttırsanız daha çok ısıran, saldıran, kovalayan bir takım ortaya çıkıcak o zaman bir çok insan da yeteneğimiz ölçüsünde en azından " savaşıyoruz " diyecek.

Kişisel fikrim bu kadro futbol anlamında bundan daha fazlasını üretemez ama mücadele ve hırs anlamında daha fazlasını ortaya koyabilmeli. Hoca'nın en basit düzgün biçimde halledeceği iş budur. O zaman az da olsa 1461 havası görmek mümkün olacak.

Savunanların da eleştirenlerin de daha yapıcı olması lazım, ayakta alkışladığını yere göğe sığmayan MRA'yı şu an yerin dibine sokmanın bir anlamı yok aynı şekilde hiç hatası yokmuş gibi toz pembe tablo çizmenin de gereği yok.

Son olarak bence MRA yanlış yönetimle göreve geldi. MRA için Hakan Kulaçoğlu tarzı bir Başkan lazım...

Güzel yazı.

Travelair
24.09.2013, 09:20
Ünal'ın yerine Hakan Kulaçoğlu gelse (Yetkileriyle birlikte) daha iyi olur düşüncesindeyim

EnjoyTheMusic
24.09.2013, 09:20
Bordo-mavililer, Mustafa Reşit Akçay döneminde 12 resmi maçta 9 galibiyet 1 beraberlik 2 yenilgi aldı ve yüzde 75'lik galibiyet oranı yakaladı.
Trabzonspor ayrıca deplasmanda oynadığı 7 resmi maçta ise 5 galibiyet 2 yenilgi aldı.

hocanın istifasını isteyenler sadece art niyetlilerdir

kopeli
24.09.2013, 09:21
Dün sabah saatleri. Kuyumcular Çarşısında bir işyeri. Trabzonspor’un eski yöneticilerinden birisi içeri giriyor ve bize aynen şöyle sesleniyor:

İhbar gibi uyarı yaptı

‘Uyuyorsunuz. Yusuf Erdoğan da elden uçuyor. Selçuk’un menajeri onu ayartmaya başladı bile. Bu konuyu ‘Araştırın’ diye devam ediyor. Yusuf Erdoğan 1461 Trabzon’dan sezon sonuna kadar kiralık olarak alındı. Ancak pilot takım ile 31 Mayıs 2015 yılına kadar sözleşmesi var.

Hacıosmanoğlu göreve

Yusuf Erdoğan’ın menajerini araştırıyoruz ve Selçuk İnan’a imza attırtmayan ve Galatasaray’a ücretsiz pazarlayan Batur Altıparmak olduğunu öğreniyoruz. Şimdi Trabzonspor yönetimine büyük bir görev düşüyor. İbrahim Hacıosmanoğlu Yusuf’u masaya oturtmalı 5 yıllık bir sözleşme imzalayarak, Onu ait olduğu camiaya hizmet ettirmeli.

Yusuf kafasına gitmeyi koyduysa,imza atsa bile serbest kalma maddesi koyduracak.

Yusuf umarım Adam çıkar ve böyle bir madde koydurmaz.

zafercalikoglu
24.09.2013, 09:22
galibiyet oranları yüksek olabilir ama takım,top oynamıyor,zorluk derecesi yüksek maçlar yaklaşıyor,bakalım göreceğiz,MRA yi,11 kişi defans mı yapacak,

İ. SARAL
24.09.2013, 09:26
Bordo-mavililer, Mustafa Reşit Akçay döneminde 12 resmi maçta 9 galibiyet 1 beraberlik 2 yenilgi aldı ve yüzde 75'lik galibiyet oranı yakaladı.
Trabzonspor ayrıca deplasmanda oynadığı 7 resmi maçta ise 5 galibiyet 2 yenilgi aldı.

hocanın istifasını isteyenler sadece art niyetlilerdir

Tamam hocayı eleştirebilirler ama istifa et demek hakikatten saçmalık ve şımarıklık.

sabankuru
24.09.2013, 09:28
Takim iyi defans yapiyor, golü attiktan sonra dogru düzgün pozisyon vermedik Kayseriye, Limassolade karambolden verdik. Ama takimin yapamadigi ileride top tutmak veya kontra ataga cikip ikiyi aramak...

LaZuRiBeRe_53
24.09.2013, 09:29
bosingwa dün birkez daha gösterdi tecrübesini adam çok akıllı gerçekten maluoda dun çok iyi değildi ama bu sene bosingwa ve malouda lige damga vurur ... şu mustafadan da vazgeçsin artık adamda bi gram ilerleme yok

GÖLONSA
24.09.2013, 09:32
Takım çok yavaş olsada biraz rayına oturmaya başladı.Böyle küçük küçük galibiyetler de birazcık olumlu hava yaratıyor.

Ama hala çok kötü oynuyoruz.Böyle küçük iyileşmeler ne kadar yeterli olur bilemiyorum.

Takımın şu andaki tek avantajı kimsenin şampiyonluk beklentisi içinde olmaması.Bu da üzerlerindeki baskıyı biraz hafifletiyor.

Sezon başından beri gözlemlediğim,takımın yeni bir iskelet oluşturmaya başlamış olması yönünde.Onur,Aykut Demir,Yusuf...Daha önceki iyi takımlarımızı hatırlarsanız onlarda da iskeletin oluşması bir kaç yıl sürmüştü.O yüzden daha çok sabır.

omondoles
24.09.2013, 09:35

Tebrik ederim mükemmel tespitler.

-------------------------------------
Niçin mi fikir değiştiriyorum? Çünkü ben fikirlerimin sahibiyim; kölesi değil! Cenap Şahabettin

Loading %61..

kopeli
24.09.2013, 09:36
Takim iyi defans yapiyor, golü attiktan sonra dogru düzgün pozisyon vermedik Kayseriye, Limassolade karambolden verdik. Ama takimin yapamadigi ileride top tutmak veya kontra ataga cikip ikiyi aramak...

Kayseri'ye karsı defans yapıyon.Yarın Kadıköy'de bakalım bu defans sistemi ne kadar tutacak.

sabankuru
24.09.2013, 09:40
Kayseri'ye karsı defans yapıyon.Yarın Kadıköy'de bakalım bu defans sistemi ne kadar tutacak.
Besiktas macinda gördük zaten büyük takima karsi imkansiz. Fenere karsida böyle olacaktir. Hele hele fener son iki ic saha maci gibi atak baslarsa, ozaman en az 5 yeriz...

kopeli
24.09.2013, 09:47
Besiktas macinda gördük zaten büyük takima karsi imkansiz. Fenere karsida böyle olacaktir. Hele hele fener son iki ic saha maci gibi atak baslarsa, ozaman en az 5 yeriz...

Aynen öyle.fb-gs-bjk deplasmanlarında kapalı savunma oynayan her takım 0 puan almaya mahkumdur.

Geriye yaslanmadan,dengeli oynamamız lazım.Örnek olarakTürkiye Kupası maçında fb'ye karsı oynadığımız futbol gibi.Belki gol atamadık ama 90 dakika boyunca fb'ye ezilmedik,sürekli üstüne gittik.

Yunus Emre SEYHAN
24.09.2013, 09:49
Maçı şu 11 ile tamamladık;
--------------------Onur------------
Bosingwa----Aykut-----Mustafa--Olcan
Zeki---Aykut---Zokora--Abdülkadir-Yusuf
----------------Janko-----------------

Yani sahada Trabzon'lu / Trabzon altyapısından yetişen tam 6 futbolcu vardı.

Ama hepimiz biliyoruz ki bunların bir kısmı sırf Trabzon'lu oldukları için oynatılıyor

Onur Akyüz
24.09.2013, 09:50
Bu galibiyet psikolojik olarak da çok önemliydi. Bu haftaları zirveye yakın geçmek takıma özgüven katacaktır. Sadece bu bile çoğu maça favori çıkmamıza ve ekstra puanlar almamıza neden olabilir.

Bjk gibi 4'te 4 yapıp ilk ciddi sınavda neye uğradığını şaşıracağına kötü başlayıp üzerine koymak iyidir. Futbolcular da yavaş yavaş kafalarında kazanmaya başlayacaktır maçları. Futbola laf ediyoruz da belki gerçekten iyi savunma yapıp hızlı hücumla gol bulan bir sistem takımı da olabiliriz.

Ben çok kötümser değilim.

Ömer_
24.09.2013, 09:50
kayseriye yenilsek niye defansif oynamıyoruz diyeceklerdi,yendikmi beyüklerede böylemi oynayacağız diyorlar,feneri 15 sene sonra evinde bu takım yenecek.

reisoğlu61
24.09.2013, 09:52
golü attiktan sonra, yani 61 den sonra rakip kaleye gidemedik bile. Trabzonspora yakismayan bir futbol ve her an gol yiyebilecek bir durumda idik.
Topu ayaginda iyi saklayan bir Henrique nin oyundan alinmasi büyük bir hata idi

kopeli
24.09.2013, 09:53
kayseriye yenilsek niye defansif oynamıyoruz diyeceklerdi,yendikmi beyüklerede böylemi oynayacağız diyorlar,feneri 15 sene sonra evinde bu takım yenecek.

bu futbol ile imkansız.

Tayfun
24.09.2013, 09:53
Geçiş dönemi için gayet iyi

Bu sezonki gibi bir geçiş döneminde ilk 11’de ve kadroda sürekli değişimler, deneyler olması kaçınılmaz. Bu yüzden Mustafa Reşit Akçay, Apollon maçında hücum hattında oynatıp verim aldığı Olcan’ı tekrar sol beke çekti. Belki Olcan, top çalma, rakibi durdurma özellikleriyle ideal bir sol bek profilinde değil. Ancak ligin en kaliteli yerli sağ forvetlerinden birisi olan Sefa karşısında Olcan’la o kanattan geriden sürekli hücum tehdidi yaratmak da Sefa’yı pasifize etmek adına pratikte doğruydu.

Yine de her hafta değişen savunma hattını gördükçe sezon başına dönmekte fayda var. Celutska, Trabzon’un masraflı ve şişkin yabancı oyuncu kontenjanında birden fazla mevkide aynı istikrarla oynama potansiyeliyle göreceli olarak İsviçre çakısı misali bu kadroda kullanışlı bir oyuncuydu.
Celutska’yı kiraya vermenin kadro planlaması açısından anlamını çözmek zor. Ancak Celutska’nın yokluğunda Bosingwa ve Olcan gibi iki ofansif bekle oynarken Mustafa Reşit Akçay’ın merkez orta sahada iki çapa Aykut ve Zokora’yı oynatmaması da takım savunması açısından henüz yeni yeni oturtmaya çalıştığı sistem açısından fazlasıyla riskli. O yüzden bu ikilide ısrarcı.

Aykut-Zokora ikilisi varken önlerindeki Adrian-Malouda-Yusuf 3’lüsü daha rahat oynuyorlar. Mesela 28’de Yusuf, sağ ayağıyla da etkili olabileceğini gösterdi, top direkten döndü. Ancak sonrasında dominant ayağı solla iki abartılı şut denedi. Tabii ki genç yeteneğinizin şut atmaktan korkmaması teorik açıdan olumlu. Ancak pratikte oyuncunuz antrenmanda denemediğini maçta deneyince hem takıma hem de kendisine faydadan çok zarar getirebiliyor. 2. yarıda bu hatasından hemen vazgeçmesi ise Yusuf’un yaşından daha olgun oyun karakterinin sonucu.

İkinci yarıda da Trabzon belki estetik açıdan mest etmedi ama akıllı oyununa devam etti. Beşiktaş ve Akhisar deplasmanlarından çok daha kompakt, ne yaptığını bilen bir Trabzon izledik.

Golde Olcan’ın bindirmesi kadar pozisyonu zorlamak yerine Adrian’a verdiği sade ama efektif pas, ardından Adrian’ın tam Henrique’lik ortası dün geceki Trabzon futbol aklının özetiydi. 8 yıl sonra ligin en zorlu deplasmanlarından birinde kazanması da bu oyuncu kadrosu ve teknik adamın potansiyeline dair umut verici bir özet oldu.

ALİ ECE

Ömer_
24.09.2013, 10:04
bu futbol ile imkansız.

imkanlı imkanlı.

alper*
24.09.2013, 10:05
Dünkü futbolun nesi beğenilmedi acaba?

Bence gayet güzeldi, üstelik takımdaki herkes çok çaba sarf etti. Koştu.

HOPA'LI TS'Lİ
24.09.2013, 10:07
Dünkü futbolun nesi beğenilmedi acaba?

Bence gayet güzeldi, üstelik takımdaki herkes çok çaba sarf etti. Koştu.

Onur, Zokora ve Bosi çok iyiydi.

alper*
24.09.2013, 10:10
Onur, Zokora ve Bosi çok iyiydi.

Abi beklentilerimizi karşılayamayan oyuncuları saysak daha az isim söyleriz. Takım iyiydi bence. Malouda'ya bile eleştiri var. Anlamak güç. Eleştirelim yeri gelince ama haklarını da teslim edelim. Sürekli eleştiren ve memnun olmayan tavır takıma zarar verir.

Teknik idare anlamında memnun değilim yine ama tek tek oyunculara bakarsak bir ikisi dışında hepsi çok iyiydi.

emre6167
24.09.2013, 10:12
Takım geriye yaslandığı dakikalara her ne kadar pozisyon verse e sahaya güzel yayıldı topu alan adama hemen pres uygulandı, uzun zamandır takımımızda göremediğimiz aksiyonlardı bunlar.

esmertr
24.09.2013, 10:12
durito söylediğin her bir cümleye katılıyorum.

yavuzbaha
24.09.2013, 10:15
Her zaman söylerim,ben Jaja kadar top kaptıran 2 nci bir topçu hiçbir takımda görmedim.dün de 14 dakika da 3 net kaptırdı...bu foruma maç esnasında giremiyorum,her zaman aynısı oluyor ?!...Henrique ile önemli hedeflere gitmek mümkün değil...Adrian güçsüz olmasa ve bu yüzden çok top kaybı yapmasa daha güzel işler yapacak,Adrian forvet arkası oynıycak diye Malouda yı pasifize ediyoruz bence...adrian asla ve asla 90 dakiaklık bir oyuncu da değil

Emre Emiroğlu
24.09.2013, 10:19
Her zaman söylerim,ben Jaja kadar top kaptıran 2 nci bir topçu hiçbir takımda görmedim.dün de 14 dakika da 3 net kaptırdı...bu foruma maç esnasında giremiyorum,her zaman aynısı oluyor ?!...Henrique ile önemli hedeflere gitmek mümkün değil...Adrian güçsüz olmasa ve bu yüzden çok top kaybı yapmasa daha güzel işler yapacak,Adrian forvet arkası oynıycak diye Malouda yı pasifize ediyoruz bence...adrian asla ve asla 90 dakiaklık bir oyuncu da değil

Maluda forvet arkasımı yani ?

asilhamsi
24.09.2013, 10:20
aslına bakarsanız zokoranın defansın onunde tek basına yeterli olacagını dusunursek:

------------------------------onur----------------------------
bosingwa-----------aykut--------------mustafa-------------kadir

--------------------------zokora--------------------------------

olcan/henrique-----------adrian----------------------malouda------------yusuf

---------------------janko---------------------------------

hucum futbolunda cok daha etkili olabiliriz.

murat
24.09.2013, 10:25
maci izlemedim ama ozetlerde cok ustunduk, sirf bunu bile ozlemisim. Bence bir gelisme var ama iyi bir forvetimiz olsa hersey cok degisik olur.

seçuk
24.09.2013, 10:27
Arkadaşlar hocayı ve oynanan futbolu begenmiyoruz da gerçekler de var. Adam avrupada gayet başarılı sonuçlar aldı. Ligde de 5'de 3 yaptı tek sıkıntılı skor malum akhisar macı. Oynanan futbolu stratejiyi begenmeyebilirsiniz ama eldeki malzemeyi de goz onune almak lazım. Ayrıca ne dersek diyelim Kayseri deplasmanından alınan 3 puan hep çok kıymetlidir yıllardır bunu başaran da yoktu unutmayalım.

Alemdar61
24.09.2013, 10:28
TRABZONSPOR'DAN BONUS 3 PUAN..MUCİZE GALİBİYET..

Trabzonspor için mucizevi bir galibiyet diyebiliriz...Kayseri takımı Trabzonspor'dan 3-4 gömlek üstün bir ekip..
Bu 3 puanın ne kadar önemli olduğunu önümüzdeki haftalarda daha iyi anlayacağız.. Trabzonspor, Yusuf'u, müdafası ve kalecisi dışında sapır sapır dökülmeye devam etti.

Sahada yine etkisiz, forveti beceriksiz ve 3 pas yapamayan Trabzonspor izledik..
Eğer Trabzonspor ilk golü yeseydi ağır bir yenilgi daha alabilirdik..

Maçın başında kaleci Onur ile Kayserispor forvetinin mücadelesini izledik..Onur, Limassol maçındaki gibi önemli kurtarışlar yaptı..

KAYSERİSPOR'UN PENALTISI VERİLMEDİ..
Trabzonspor bu maçta Hakem tarafından korundu..
Süleyman Abay'ın ilk yarıda Sefa - Olcan mücadelesinde net penaltıyı es geçmesi belkide maçın dönüm noktası oldu..
Bu penaltı verilmiş olsaydı şuan başlka şeyler konuşulurdu..

Skor eyyamcıları ve tabela yorumcuları için günü kurtardıkları gün oldu.. Trabzonspor için çok zor sezon olacak..

ccd6167
24.09.2013, 10:32
bu oyuncu kadrosuyla ancak bu sistemi oynayabilirz.biz bu oyun sistemiyle rakip sahada pas yapark oyunu rakip sahaya yıkamayız çünkü zokora aykut yusuf hatta adrian henrique dahil bu oyuncuların oyun görüşü ayaga hızlı paslarla oynamak değil..

mra kendince iyi işler yapıyo çünkü malzeme bu bundan fzlasını beklemek hayalilik olur..

benim görüşüm bu takım inş sahasında 12-13 galibiyet alır

Burçak
24.09.2013, 10:33
Abdulkadir oyuna girdikten sonra hiç ayağına top değmedi gibi.
Spikerin bir defa bile abdul kadir dediğini duymadım. Ben mi farketmedim acaba .

Ustaalioğlu
24.09.2013, 10:35
konya maçını da kayıpsız geçersek 12 puan, benim beklentilerimden çok daha yüksek...

Ertan 51
24.09.2013, 10:36

Trabzonspor için mucizevi bir galibiyet diyebiliriz...Kayseri takımı Trabzonspor'dan 3-4 gömlek üstün bir ekip..
Bu 3 puanın ne kadar önemli olduğunu önümüzdeki haftalarda daha iyi anlayacağız.. Trabzonspor, Yusuf'u, müdafası ve kalecisi dışında sapır sapır dökülmeye devam etti.

Sahada yine etkisiz, forveti beceriksiz ve 3 pas yapamayan Trabzonspor izledik..

Maçın başında kaleci Onur ile Kayserispor forvetinin mücadelesini izledik..Onur, Limassol maçındaki gibi önemli kurtarışlar yaptı..

Süleyman Abay'ın ilk yarıda Sefa - Olcan mücadelesinde net penaltıyı es geçmesi belkide maçın dönüm noktası oldu..

Skor eyyamcıları ve tabela yorumcuları için günü kurtardıkları gün oldu.. Trabzonspor için çok zor sezon olacak..
Trabzonspor için zor sezon olacak deme,kıvırmadan daha önceki mesajlarında olduğu gibi Trabzonspor düşecek de,
sen de gerçekten utanma duygusu yok,
olsa en azından galibiyetten sonra gelip kıvırma gereği duymazsın.

Ömer_
24.09.2013, 10:37

gül gül öldük yoruma.

Hüseyin Gündoğdu
24.09.2013, 10:40
MRA henriqi orta sahayı güçlendirmek için oyundan aldım dedi. Rakibin 3 tane çok iyi dripling yapan adamı var dedi bunları durdurmak için güçlendirdim dedi.

Bir de şu açıdan bakmak gerek Ertan abi. Demekki kadro gerçekten kötü. Belki ofansif çıksak, hatta çift forvet çıksak 2-3 gol yiyeceğiz.

Bunu da önlemek için orta saha kalabalık tutuluyor. Farkı kapatmak için bir oyuncu ilave etmek gerekiyor bu da forveti bitiriyor tabi.

Hoca'nın kafasında 4-1-4-1 diye açıkladığı önliberolu ve onun önünde hem defansif hem ofansif özellikli iki merkezi ortasahalı sistem var. Anacak Adrian'dan ötürü bu sistemi oynatamıyor. O yüzden forveti çıkarıp Abdülkadir'i almak gibi bir fantazi denedi.
Hocanın elinde olsa Adrian'ı hemen gönderir. Zaten adamı sağ açık oynatmaya çalışıyor, Adrian da beceremiyor tabii. Adrian sakatlansa hoca Zokora veya Abdülkadir önlerinde Aykut, Soner, Alan veya Colman'dan ikisi ile çıkar ve futbol mantalitesine uygun olan güçlü merkezi ortasaha sistemine döner hemen.

ama Adrian iyidir:)

Tayfun
24.09.2013, 10:41
@Alemdar61

Üye engelleme işlevini ilk sende denedim işe yarıyor .

Muhammed Ayaz
24.09.2013, 10:46
@Alemdar61
ŞAKA

murat
24.09.2013, 10:47
ne penaltisi ya, olcan saga veya sola kacip engellemiyorki adami. sefa olcanin yanindan gecmeyi denese olcanda kapatsa tamam ama boyle birsey yok. hizli oynatirsan pozisyonu hersey net.

riv riv riv
24.09.2013, 10:51
aykut akgün- zeki- acilen kurtulmamız gereken iki isim. 3. süde MRA. ortasahada zeki aykutakgün zokora abdülkadir 4 lüsü vardı son 20 dk. ben evde kahrolmak zorunda mıyım kardeşim. bu 4 lü ziya doğanın ferhat çökmüş hasan hüseyim ayman 4 lüsünden bile kötü.
kimse kadro kötü muhabbeti de yapmasın. kadro kötü filan değil. oynat soneri volkanı adrianı henrikeyi maloudayı olcanı jankoyu. ama oynatabilmek için hoca lazım

riv riv riv
24.09.2013, 10:53
ayrıca mra nın hocalık vasfı yok. dün yusuf messi edasıyla şutlar çekti çalım yapmaya yeltendi. oyuncular desen hepsi tripli artist. hoca dediğin adamın ağırlığı olur oyucnlar laubali OLAMAZ. hangi takımı savunuyorsunuz arkadaşlar dün ben şahsen utandım

Ömer_
24.09.2013, 10:53
çok teknik direktör çıkar aramızdan,teknik direktörün yapamadıklarını yapacak çok adam var burda,tabi yersen.

Ertan 51
24.09.2013, 10:55
ne penaltisi ya, olcan saga veya sola kacip engellemiyorki adami. sefa olcanin yanindan gecmeyi denese olcanda kapatsa tamam ama boyle birsey yok. hizli oynatirsan pozisyonu hersey net.
Murat ben de penaltı olarak gördüm ama TS hakem tarafından kollandı demek alçaklıktır,
çok ani gelişti,hakem inanmadı ve vermedi hepsi bu,neymiş hakem bizi kollamış 3 puanı öyle almışız,utanmaza bak.

Onur Civelek61
24.09.2013, 10:56
Bu maçta 2 verkaç gördük şükürler olsun. Savunma dikkatliydi hücumda da Yusuf,Olcan iyi ataklar başlattı.
Onur yine bir kaleciden daha fazlası olduğunu gösterdi.
Düzelmeler var.Janko 1.forvet olmalı.Bu formuyla değil elbet.Son yarım saat oyuna girse en azından Henrique denen beceriksizi kesse.Ceza sahasına orta yapmaya başladık.Janko çok etkili bir silah olur.

alper*
24.09.2013, 10:57
Dün Trabzonspor hakkıyla 3 puanı aldı lamı cimi yok.

Muhammed Ayaz
24.09.2013, 10:59
-Takmıda geçen sezondan tek fark kazanma isteği ve arzu ve kazanma alışkanlığıdır.bunlar çok önemli etkendir bir takım için.
-Maçın iyileri; defansif oynayan her oyuncumuz gayet başarılıydı.
-Mustafa Reşit Akçayın oyun felsefesini bende beğenmiyorum ancak 12 maç 9 galibiyet gerçeği beni susturdu açıkcası sonuçta iyi futbola 3 puan vermiyorlar.Önemli olan skor.
-Rica ediyorum artık mustafa yumlu ve aykut akgün'ün yakasını bırakın adamlar iyide oynasa kötüde oynasa eleştiriyorsunuz.Aykut akgün topu ayağına aldığında dikine ve ayağa düşünen bir oyuncu HÜSEYİN ÇİMŞİR ve ERDİNÇ YAVUZ gördü bu gözleerrr ....................

Burçak
24.09.2013, 10:59
maç için konuşacak bir şey yok açıkcası. Maçın yıldızı Onur ise ne yorum yapalım ki..
zevkle bir maç izleyemeyeceğiz yakın zamanda belli ki..
Ortada bir maçtı. şansımız ve Onur sayesinde haftayı kurtardık.
özellikle son yarım saat yedik yiyeceğiz derken maç bitti.
Ayrıca Kayserisporun ilk tartışmalı penaltı pozisyonu bana göre penaltıydı.
ikincisinin penaltıyla uzaktan yakından alakası yok..

Alemdar61
24.09.2013, 11:02
GÖRÜŞLERİMDE ZERRE DEĞİŞİKLİK YOKTUR..
TRABZONSPOR KÜME DÜŞME ADAYIDIR..

Yorumlara gülen arkadaşlar gülmeye devam :)) Umarım Trabzon kazanır hep birlikte güleriz ama öyle bir ihtimal yok malesef..
Kendinizi kandırmaya devam !!..

TRABZONSPOR BU TEKNİK DİREKTÖR VE BU KADRO İLE KÜME DÜŞME ADAYIDIR..

Trabzonspor bu oyuncu kadrosuyla ve bu maç trafiği ile ligde geçen yılı mumla aratacak..Alınması farz olan puanlar bunlar..Ligde küme düşme riski olan takımlara bakın kaçar puanları var?..Ondan sonra burda sevinin havalara uçun..

Trabzonspor bu hafta kazanması can suyu gibi birşeydir..Yenilseydi küme düşme adayı olduğu tescil edilecekti..

Kayserispor maçı Hakem Süleyman Abay ve Kaleci Onur tarafından kazanılan bir maçtır, futbol şansıdır. Fikstür gereği alınması gereken maçları oynuyoruz..Torku Konyaspor maçıda öyle bir maç olacak..Eğer kazanamassak bu maçları 3 hafta sonra küme düşme hattına gerilemiş olacağız..

LİGDE KÜME DÜŞME RİSKİ OLAN TAKIMLARA BAKIN SIRALAMADA NERELERDELER ?

Trabzonspor taraftarı kendini kandırmaya devam etsin..Akhisar, Rize,Sivas, Elazığ, K.Erciyes puan olarak bize çok yakın..
O zaman bizim kazanmamız önemini kaybediyor..
En geç 5 hafta sonra acı gerçekle nasıl olsa yüzleşmiş oluruz.. Yarın öbür gün bunlar ortaya çıktığında "Gölgeleri" görmek istiyorum forumda..

Trabzonspor için söylediklerim harfiyen ve aynen geçerlidir..

AKP YARDAKÇILIĞI HAKEMLERİ ETKİLEDİ..

Hakem penaltıyı vermedi..Kontrolsüz girdi Olcan o nedenle net penaltı idi.. Verse herşey değişirdi..Trabzonspor hakem tarafından kollandı..

Bu takımdan ne köy olur, ne kasaba !!..

Ömer_
24.09.2013, 11:05
tamamdır başardım engellemeyi.

Muhammed Ayaz
24.09.2013, 11:05

Yorumlara gülen arkadaşlar gülmeye devam :)) Umarım Trabzon kazanır hep birlikte güleriz ama öyle bir ihtimal yok malesef..

Trabzonspor bu oyuncu kadrosuyla ve bu maç trafiği ile ligde geçen yılı mumla aratacak..Alınması farz olan puanlar bunlar..Ligde küme düşme riski olan takımlara bakın kaçar puanları var?..Ondan sonra burda sevinin havalara uçun..

Trabzonspor bu hafta kazanması can suyu gibi birşeydir..Yenilseydi küme düşme adayı olduğu tescil edilecekti..

Kayserispor maçı Hakem Süleyman Abay ve Kaleci Onur tarafından kazanılan bir maçtır, futbol şansıdır. Fikstür gereği alınması gereken maçları oynuyoruz..Torku Konyaspor maçıda öyle bir maç olacak..Eğer kazanamassak bu maçları 3 hafta sonra küme düşme hattına gerilemiş olacağız..

Trabzonspor taraftarı kendini kandırmaya devam etsin..Akhisar, Rize,Sivas, Elazığ, K.Erciyes neredeler fikstüre bakın sonra eyyam kesin..

En geç 5 hafta sonra acı gerçekle nasıl olsa yüzleşmiş oluruz.. Yarın öbür gün bunlar ortaya çıktığında "Gölgeleri" görmek istiyorum forumda..

gurban oynadığımız 5 maç ilk 6 daki takımlarla idi kayseri hariç zaten kayseridede 8 sezon kazanamama gerçeği vardı. 9 puan toplamışız sen neyin kafasındasın :D

L.Burrows
24.09.2013, 11:06
Hernekadar oyun bizleri tatmin etmemiş olsada 8 yıl sonra kayseride kazanabildik. Adrian ve henrique yerine daha katki saglayabilecek oyunculari monte edebilirsek takima hucumdaki kisirligi cozmus olabiliriz bence ozaman daha derli toplu oluruz.

Antonio
24.09.2013, 11:11
daha öncede yazdım. türkiye liginde maç kazanmak çok basit. özellikle deplasmanda iyi bir savunma ile araya sıkıştırdığın golle galip gelirsin. Kendi sahanda da ilk 20 dakika tempo yap 1 gol bul maçı kazandın say...

Oğuzhan
24.09.2013, 11:12
Akhisar maçını kazansak şampiyonluk hesapları başlardı kesin forumda :D

ccd6167
24.09.2013, 11:12
bolusporda orhun öztürk var bilmem izlediniz mi

adam yusufdan daha teknik topcu alınması lazım

Antonio
24.09.2013, 11:13
Asıl şamata kadıköyde feneri yenersek başlar.

Oğuzhan
24.09.2013, 11:15

Bu taktik Fenerbahçe'ye işe yaramaz ama benim tahminim. Fenerbahçe önde basan takımlara karşı hata yapıp puan kaybediyor, yaslanan takımları üçlük beşlik yapıyor. Umarım hocanın o maç için özel bir hücum ve savunma planı vardır.

Ayrıca forvetimiz de girdiğini değerlendirmeli Olcan geçen seneki maçta 4-5 net pozisyondan yararlanamamıştı.

Sadettin_
24.09.2013, 11:15
Mustafa Reşit Akçay adındaki tuhaf adam, Trabzonspor teknik direktörü olabiliyorsa, Alanzinho pekala NBA'de sayı kralı olabilir...

Eeyyy ''yüzüklerin sakızlı efendisi''!.. Orası babanın sığır çiftliği değil! Yeter bu milletle dalga geçtiğin! Defol git! Hayatın kurtuldu nasıl olsa...

Daha fazla yazmaya değmezsin!..
abi sen şu ligin kesinlikle çok üstünde defans hattı olan takımdan bi bahsette haddimizi bilelim ona göre hazırlıklarımızı yapalım

Ertan 51
24.09.2013, 11:17

Trabzonspor taraftarı kendini kandırmaya devam etsin..Akhisar, Rize,Sivas, Elazığ, K.Erciyes puan olarak bize çok yakın..
O zaman bizim kazanmamız önemini kaybediyor..

AKP YARDAKÇILIĞI HAKEMLERİ ETKİLEDİ..

Hakem penaltıyı vermedi..Kontrolsüz girdi Olcan o nedenle net penaltı idi.. Verse herşey değişirdi..Trabzonspor hakem tarafından kollandı..

Akşama kadar sövdüğüm beddua ettiğim şikebahçeliler var ya,
nerdeyse onları sollamak üzeresin,ha gayret;)

Alika87
24.09.2013, 11:20
rakibe pozisyon vermedik deniliyor, ama macin adami Onur seciliyor. Bu ne bicim celiski :D

Ömer_
24.09.2013, 11:22
onur kadar kayseri kalecisi ertuğrulda başarılı maç çıkardı.

Oğuzhan
24.09.2013, 11:24
rakibe pozisyon vermedik deniliyor, ama macin adami Onur seciliyor. Bu ne bicim celiski :D

Çataldan top çıkardı onun için o seçilmiştir. Yoksa biz onlardan çok pozisyona girdik, Henrique 2 tane topu ıskaladı ceza alanı içerisinde yoksa çoktan kopardı maç.

Mert'
24.09.2013, 11:25
fb 3 atar bize malesef

reisoğlu61
24.09.2013, 11:25
onur kadar kayseri kalecisi ertuğrulda başarılı maç çıkardı.
zaten bu ertugrul bize karsi hep panter kesiliyor. nede olsa fener alt yapisindan yetisme

Alika87
24.09.2013, 11:27
Çataldan top çıkardı onun için o seçilmiştir. Yoksa biz onlardan çok pozisyona girdik, Henrique 2 tane topu ıskaladı ceza alanı içerisinde yoksa çoktan kopardı maç.

Onlarin da cok pozisyonu vardi ve en azindan 1 puani haketmisler. Öyle konusuldugu gibi bariz üstün degildik.

Ömer_
24.09.2013, 11:28
zaten bu ertugrul bize karsi hep panter kesiliyor. nede olsa fener alt yapisindan yetisme

kumaşı kaliteli ilerde milli olabilir.

iso_4939
24.09.2013, 11:28

bu dedıgıne sende ınanıyormusun...

Onur Akyüz
24.09.2013, 11:29
Rakibin net 2 pozisyonu vardı.

İkisi de Sefa'nın pozisyonları. Biri ilk yarıda karşı karşıya diğeri de ikinci yarıda yapamadığı kafa vuruşu. İyi vurabilse çok tehlikeli olabilirdi.

Onur'un 90'dan çıkardığı top rakibe net pozisyon vermek değildir, ceza sahası dışından çekilen iyi bir şuttu o kadar. Onur'u büyük kaleci yapan da bu özelliği. İmkansız topları çıkarabilmesi. İlk yarıdaki bu 2 kurtarışı dışında Onur'a top gelmeseydi de maçın yıldızı Onur olurdu zaten. Çünkü ikisi de imkansız kurtarışlardı.

Onur birçok maçta maçın yıldızı olur çünkü dünya çapında büyük bir kaleci.

Oğuzhan
24.09.2013, 11:29
Onlarin da cok pozisyonu vardi ve en azindan 1 puani haketmisler. Öyle konusuldugu gibi bariz üstün degildik.

Bir çataldan çıkardığı top var bir de karşı karşıya Sefaydı sanırım başka aklıma gelmiyor var mıydı net pozisyonları.

ccd6167
24.09.2013, 11:31
mra akçay genc basarıya ac ve olgun karakterli topcularla calısırsa basarılı olur 1461 bunu gorduk biz maalesef

emrullahdan nasıl fayda sağlıyordu

sercan eren yusuf abdulkaldır belli bi seviyeye geldi..goksu kadir de buna dahil

ama volkan zokora emre alazınho gibi oyuncular pek bi katkı sağlayamaz

ama zokora son maçlarda biraz gayretli

Ömer_
24.09.2013, 11:35
bu dedıgıne sende ınanıyormusun...

kaç haftadır her oynadığımız maç öncesi fark yeriz nidaları atılıyor lakin ne hikmetse galip geliyoruz,konya ile fb'yi yeneceğiz.

Alika87
24.09.2013, 11:35
Bir çataldan çıkardığı top var bir de karşı karşıya Sefaydı sanırım başka aklıma gelmiyor var mıydı net pozisyonları.

ben hepsini hatirlamiyorum, ama Kayseri bizde iyi hücum etti, bizden daha sik bizim ceza alanina girdiler ve gol atsaydiler kimse birsey diyemezdi. Takim iyiye gidiyor ve 3 puan süper oldu, ama Kayserinin de hakkini vermek lazim, en azindan bir puani haketmisler.

ozturk
24.09.2013, 11:36
Sercan Kaya bizde olsaydı ...

ozturk
24.09.2013, 11:37
kaç haftadır her oynadığımız maç öncesi fark yeriz nidaları atılıyor lakin ne hikmetse galip geliyoruz,konya ile fb'yi yeneceğiz.

inşallah diyelim:)

kopeli
24.09.2013, 11:39

Rize'de Sercan dahil Vierra-Slvestre-Ali Adnan bizde rahatlıkla ilk 11 oynar.Rıza bu isten anlıyor..

Onur Akyüz
24.09.2013, 11:41
Zokora dün oldukça iyiydi.

Ben takımı eleştiremiyorum çünkü hocanın taktiğine göre gayet iyi oynadık. Sonuçta hoca ilk yarıda skoru bulamayınca ikinci yarı maçı tutup kontradan gol aramayı hedeflemiş. Bunu da başardık zaten.

Eleştirebilecek tek şey var biri Henrique( ilk yarı en az 1 golü yapmalıydı), diğeri gol öncesi yapmaya karar verdiği Henrique değişikliğiyle beraberliğe razı olması.

Emin Danışmaz
24.09.2013, 11:41
Dün akşam gördük ki öne geçtiğimiz maç'larda geri yaslanacağız ve orta saha ile beraber barikat kurup kontra oyun anlayışını belirleyeceğiz.Bu anlaşıldı'da.
Mağlup duruma geçtiğimiz vakit ne nane yiyeceğiz ben buna çözüm bulamadım.Sanırım toplu ! şuursuzca ataklar yapacağız ve kalemiz'de 3gol göreceğiz.Bkn AKHİSAR.

evonon
24.09.2013, 11:49

Oynatılmazdı :)

ibilek
24.09.2013, 11:55
Oynatılmazdı :)

Ama yeterli değil, peh peh peh...

arahna
24.09.2013, 11:58
bazıları istiyorki maçları güle oynaya antrenman havasında kazanalım yok öyle birşey
her takımda iyi oyuncu var ve her takım herkesi yenebilir
rakipteki salih ,bisesvar ve mohce bizimkilerden iyiydi mesela
çok küçülttünüz kayseriyi
transfer sezonunda kayseri övülüyordu buralarda. adamlar işi biliyor süper takım yaptılar deniyordu.
biz yenince küçüldüler
kimi yensek böyle oluyor
takım hergün moral ve taktik anlayış olarak üzerine koyuyor
hoca takımına güvense sürekli hücum oynatır ama sürekli hücum oynayacak oyuncularımız yok
aykut colman zokora adrian maluda ile şu an saldırarak oynanmaz
fizik kondisyon artmalı ve orta sahaya daha hızlı güçlü çift yönlü oyuncu alınmalı

ibilek
24.09.2013, 11:58
Alabildiğimiz kadar puan alıp, ilk yarıyı yukarılarda tamamlarsak ikinci yarı iyi bir golcü ile kabus görmeyiz.Bu şekilde kötü oynayarak ligin sonuna kadar kazanılmayacağını Akçay hocada biliyordur.Sanırım ilk maçlarda takım olana kadar kaybetmeyelim düşüncesi hakim.Geçen yıla göre önemli bir değişiklik var takımda, geçen yıl yanından geçen topa ayağını uzatmayan adamlar şimdi mücadele etmeye başladılar.

Adrian ve malouda nın dün akşamki görüntüsü çok güzeldi...

arahna
24.09.2013, 12:05
Alabildiğimiz kadar puan alıp, ilk yarıyı yukarılarda tamamlarsak ikinci yarı iyi bir golcü ile kabus görmeyiz.Bu şekilde kötü oynayarak ligin sonuna kadar kazanılmayacağını Akçay hocada biliyordur.Sanırım ilk maçlarda takım olana kadar kaybetmeyelim düşüncesi hakim.Geçen yıla göre önemli bir değişiklik var takımda, geçen yıl yanından geçen topa ayağını uzatmayan adamlar şimdi mücadele etmeye başladılar.

Adrian ve malouda nın dün akşamki görüntüsü çok güzeldi...

o görüntüyü nerde bulabiliriz

Levent Kara
24.09.2013, 12:06
dünkü maçın en kötü hareketi maç sonunda bize heryer Trabzon diye bağırılmasıydı. dost bildiğimiz takımlara deplasmana gittiğimizde bu sloganın kullanılması bizi antipatik yapıyor ve düşman kazanıyoruz. bunun önüne geçilmesi gerekiyor diye düşünüyorum.
nustafa hocaya sakızın ve o gözlüklerin hiç yalışmadığını söyleyebilecek biri varsa gecikmeden bunu yapsın lütfen
birde jankolu mutlu günler bizi bekliyor diye iyimser bir düşüncem var umarım yanılmıyorumdur. yusuftan sonra artık volkanın kadroya girmesi imkansız biran evvel elden çıkartılması hem bizim için hemde volkan için iyi olur, ancak kesinlikle kiralanması gerekiyor, 11 oynayacağı bir takımda tekrar yıldızlaşabilir.

Doğan Keskin
24.09.2013, 12:10
hoca jankoyu oynatsa eminim henrikeden çok katkı sağlar..çünkü artık kanattan bindirmeler ve ortalar gelmeye başladı..olcan ve bosingwa yusuf ve malouda orta kesebilirler tam jankoluk takım aslında hoca görse.

muratt
24.09.2013, 12:10
Durum 0-0 giderken Henrique'yi çıkartıp 0-0'a yatma planını itiraf eden,
Maçın son 30 dakikasını bizim ceza sahasında oynatan MRA galibiyetin tamamen hakemin vermediği penaltı ve Kayseri'nin beceriksizliği sayesinde olduğunun farkında mı acaba ? Ben bunu merak ediyorum..

Bugüne kadar Beşiktaş maçı hariç hep zayıf takımlarla oynadık. O yüzden bazı şeyler çok belli olmuyor ama malesef tablo hiç de pembe değil.. Yakında geliyor zor maçlar, bakalım o maçlarda böyle defansa yatabilecek miyiz ? Gs, Fener, Lazio maçlarını bırakın biraz hücum oynamasını bilen Anadolu takımları karşısında bile çok zor anlar yaşayacağız (bkz. Akhisar maçı).. Neyseki bu yıl Anadolu takımları kötü..

Kişisel tahminim devre olmadan MRA'nın istifa edeceği.. Yakındır kötü günler..

Ha isteğim bu değil, isteğim MRA'nın istifa etmesi değil daha cesur ve vizyonlu olması..

Travelair
24.09.2013, 12:12
o görüntüyü nerde bulabiliriz

Ankara'da bir takımı 4-0 yendiğimiz maç, 2011 senesindeki 3-1'lik İBB maçından sonra izlediğim en iyi Trabzonspor'u izledim. Takım oyunu çok hoşuma gitti, her oyuncu çok gayretliydi. Takımda psikolojik olarak ciddi bir iyileşme var bunu gözlemledim.

Dikkatimi çeken isimler şunlar:

Onur:
Mükemmel bir kurtarış yaparak maçın kazanılmasında önemli bir rol oynadı.

Aykut:
Kesinlikle takımda yeri doldurulamayacak oyunculardan. Kendinden emin oluşu ile bu formayı uzun yıllar taşır.

Bosingwa:
Bu transferden Malouda kadar emin değildim ama en az onun kadar faydalı olacağını düşünüyorum. Bu maçta hızı ve defansif yeteneği ile ön plana çıktı.

Yusuf:
Takımın özellikle ilk yarıdaki ofansif anlamda tek gücüydü. Yaklaşık 6-7 tane şut çekti. 1 tanesi direkten döndü. 2-3 tanesi kalecide kaldı. Ancak bu kadar şuttan sonra gol gelmeyince oyunda daha fazla gçze çarpmadı. Buna rağmen defansif anlamda çok olumlu işler yaptı.

Malouda:
Güçlü fiziği ile ileride yer yer takımın ayakta kalmasını sağladı.

Henrique:
Kulübenin hemen yanında maçı izlediğim için biliyorum. Mustafa Hoca henüz gol gelmeden Abdülkadir'i oyuna almak için yanında çağırdı. O arada gol geldi. Acaba zaten Henrique mi çıkacaktı yoksa gol gelince mi o çıktı bilmiyorum. Ama Trabzonspor'da Janko, Henrique'dan daha fazla şansı hakediyor.

Janko:
Yaklaşık 40 dakika kenarda ısındı. Isınırken özellikle izledim kendini. 15-20 dakika hevesle ısındı ancak sonrasında morali düştü. Bu gidişle Janko'yu kaybedeceğiz.

Adrian:
Bu takımda en sevdiğim futbolcu :) Maç içerisindeki heyecanı bir yana oyundan çıktıktan sonra da heyecanını korudu. Maçı kulübede değil şu şekilde izledi:

http://j1309.hizliresim.com/1f/r/syzuz.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Adrian bu takım için her şeyini veren bir oyuncu. Malouda da öyle. Özellikle Malouda'nın aldığı her bir kuruş helal olsun. :)

Bu maçtan en keyif aldığım anlarsa aşağıdaki videoda. Zaten maçı bırakıp bu güzelliği izledim :) :) Adrian ve Malouda takıma o kadar kendini vermişler ki maçtan çıkmalarına rağmen maçı yaşıyorlar. Malouda o kadar kupa görmüş o kadar başarı yaşamış oyuncu burada gelip bir tek 3 puan için canını dişine takıyor takıma "İleri ! İleri !" diye bağırıyor. Maçın bitiş düdüğü ile desahaya fırlıyorlar.

Çok değişik bir duyguydu tam da ifade edemiyorum.

SVtNp-7fiiM

..

Ertan1982
24.09.2013, 12:23
Bende oyunu begenmiyorum.Bende MRA yetersiz buluyorum.Ama ister sans degin ister rakibin beceriksizligi Cogu maclari aliyoruz ecel terleri dökerek.BJK beraberli büyük sans ve arti olurdu bize.Akhisar süpriz oldu.Bu sezon Gruplardan cikalim ligte 4-6 arasi yer alalim ve Kupa üzeri Avrupaya gidelim büyük basari olur.Devre arasi Kadro temiziligi devam etmeli ve 2 iyi yabancilar ile ecel terleri döke döke bunu yapabilirler.

Yukarda yazilmis.Asil Maclar Lazio Maci ile basliyor.k koyun Kara koyun orda belli olur.

Oğuzhan
24.09.2013, 12:28
Gerçekten Malouda beklediğimden çok farklı, çok karakterli bir adam. Aldığı her kuruş helal olsun.

calavera
24.09.2013, 12:30
Rize'de Sercan dahil Vierra-Slvestre-Ali Adnan bizde rahatlıkla ilk 11 oynar.Rıza bu isten anlıyor..

Rize den Ali Adnan in acil alinmasi lazim. Biz onlara ihtiyaclari oldugunda nasil adam verdiysek onlarda bize Ali Adnan i versin

halil ibo
24.09.2013, 12:31
Kazanmak güzel.Zokora'nın futbolu ilk defa gözüme olumlu geldi.İnşallah böyle devam eder.

ccd6167
24.09.2013, 12:39
su da güzel bişi maçta yusuf malouda kanatlardan defansa gelip cok yardımcı oluyor..

Travelair
24.09.2013, 12:41
dünkü maçın en kötü hareketi maç sonunda bize heryer Trabzon diye bağırılmasıydı. dost bildiğimiz takımlara deplasmana gittiğimizde bu sloganın kullanılması bizi antipatik yapıyor ve düşman kazanıyoruz. bunun önüne geçilmesi gerekiyor diye düşünüyorum.
nustafa hocaya sakızın ve o gözlüklerin hiç yalışmadığını söyleyebilecek biri varsa gecikmeden bunu yapsın lütfen
birde jankolu mutlu günler bizi bekliyor diye iyimser bir düşüncem var umarım yanılmıyorumdur. yusuftan sonra artık volkanın kadroya girmesi imkansız biran evvel elden çıkartılması hem bizim için hemde volkan için iyi olur, ancak kesinlikle kiralanması gerekiyor, 11 oynayacağı bir takımda tekrar yıldızlaşabilir.

Evet katılıyorum. İlk çıktığı vakitlerde bu konuda bunun büyük kulüp, büyük camia kimliğiyle uyuşmayabileceği uyarısı yapmıştım. Ama o zaman biz bulduk gibi bir hava vardı, pek dikkate alınmadı

Oğuzhan
24.09.2013, 12:44
su da güzel bişi maçta yusuf malouda kanatlardan defansa gelip cok yardımcı oluyor..

Özellikle Yusuf'un gücü kuvveti yerinde maşallah hiç kaçırmıyor bekini hep geri geliyor onunla beraber. Kaç kere top kaptı geriye koşup rakiple beraber. Zayıf gibi gözüküyor ama gücü kuvveti fena değil yıkılmıyor öyle hemen.

ibilek
24.09.2013, 12:44
Asmayın kesmeyin, beklentim korku yaşamadan ligi üst sıralarda(10 dan yukarısı) bitirmek.Fakat şampiyon olduğumuz seneyi hatırlayın...

İlk maçlarda çok kötüydük, golcü gelmediği(fatih tekk alınmadığı zaman) için hepimiz ümitsizdik...Ama o takım o sene şampiyon oldu.

Bu sene benim güvendiğim tek şey takım olma yönünde hızla ilerliyoruz...

bariskaratas
24.09.2013, 13:12
Asmayın kesmeyin, beklentim korku yaşamadan ligi üst sıralarda(10 dan yukarısı) bitirmek.Fakat şampiyon olduğumuz seneyi hatırlayın...

İlk maçlarda çok kötüydük, golcü gelmediği(fatih tekk alınmadığı zaman) için hepimiz ümitsizdik...Ama o takım o sene şampiyon oldu.

Bu sene benim güvendiğim tek şey takım olma yönünde hızla ilerliyoruz...

Şampiyon olduğumuz sene bir önceki senden gelme bir inanç vardı.
Ama bu sene takımın savunma anlayışı ile o zamankini karşılayabiliriz. Savunma yönümüz güzel gidiyor. Ama nedense koşma yönünde çok kötüyüz.
takım resmen yürüyor.
Her maç en az koşan takımız.

Takımın maçlardaki koşu miktarlarını nerden görebiliriz?

yavuzbaha
24.09.2013, 13:32
Önceden planlı da olsa golu atan oyuncuyu o anda dışarı almak büyük ayıp ve saygısızlık,oyuncu da oluşacak özgüveni de balatalar ayrıca...az daha bekler Abdkadir ne yapalım yani,ya da başkasını çıkar..henrique beceriksiz ama rakip savunmada stres oluşturuyor

Togrul
24.09.2013, 13:57
Volkan kadroya girmedikten sonra takımda gözle görülür bir düzelme var.

M. Fatih ALEMDAR
24.09.2013, 14:51
Volkan kadroya girmedikten sonra takımda gözle görülür bir düzelme var.

Maçı özetleyen en güzel yorum :)

sanatik
24.09.2013, 15:06
2004/2005 de son kayseri deplasman galibiyetimizden sonra bu kadar ters yorum okumak saglikli degil bence.

Takimin basina burada aklina gelen herseyi yazabilenleri versek ortaya ne cikar acaba merak ediyorum ?

peker61
24.09.2013, 15:09
Maludanın takımı sahiplenmesi bence çok güzel dahada iyi olacaktır inşallah

DEEP BLUE
24.09.2013, 15:13
abi sen şu ligin kesinlikle çok üstünde defans hattı olan takımdan bi bahsette haddimizi bilelim ona göre hazırlıklarımızı yapalım

Bu sataşmalara alışkınım kardeşim. Sataşanlar eninde sonunda ağlıyor nedense... Cevap vermiyorum... Şimdi enindesin, ama sonunda sen de anlarsın...

MİSSE_MİSSE
24.09.2013, 15:51
Maluda---yusuf---adrian
------alanzınyo----
----zoko----aykut----
top yapamayan orta sahamızın kısırlığını ancak bu şekilde aşabiliriz. 4 tane hızlı ve teknik forvet.

bariskaratas
24.09.2013, 16:06
Maluda---yusuf---adrian
------alanzınyo----
----zoko----aykut----
top yapamayan orta sahamızın kısırlığını ancak bu şekilde aşabiliriz. 4 tane hızlı ve teknik forvet.

hala mı alan. yalan o bilader.
volkan alan henrique acil kurtulmamız gerekenler.
2 sinden kurtulduk toparladı takım.
ama hücumda etkin olmak için orda güreşçi değil top tutup pas verebilecek adam olması lazım.

umut22
24.09.2013, 16:18
En iyi transfer Maluda.

Erdal DİLEK
24.09.2013, 16:24
Hakikaten adrianı beğeniyor musunuz??

Yavuz Bektaş
24.09.2013, 16:34
Ihonun son zamanlarda yaptığı en doğru iş volkani kadroya aldirtmamasi oldu

DeAgLeMaNyAq
24.09.2013, 16:54

İhbar gibi uyarı yaptı

Hacıosmanoğlu göreve

Haberde 2 yanlış var. Birincisi Batur Altıparmak Selçuk'u GS'ye değil FB'ye pazarladı ama Selçuk GS'li olduğunu söyleyip bunu kabul etmedi. Bunu bizzat Ogün Altıparmak anlattı.

http://www.dailymotion.com/video/xs1pzj_beyaz-futbol-08-07-2012-2-kisim_sport&start=911

Diğer yanlış da Yusuf'un sözleşmesi 2015'de değil 2016'da bitiyor.

Yusuf bu şekilde kendini göstermeye devam ederse sezon sonunda mutlaka yeni sözleşme yapılacaktır. 100 bin TL'lik ücreti de en az 500 bin'den başlayıp kademeleri olarak yükseltilecektir. Kimse Volkan Şen 3 milyon TL alırken Yusuf niye 500 bin TL alsın demesin. Arda Turan dahil genç yıldızların sözleşmelerinin gelişimine bakın 4-5 sene oynamadan kimse yüksek rakamları almaya başlamadı. 22 yaşındaki adama bir anda milyon TL verirsen o paranın altında kalır...

Murat Keçeci
24.09.2013, 17:27
Zor da olsa 3 puanı almak güzeldi.Maç klasik kayseri maçlarımızdan biri gibi geçti kısır geçen, birbirlerine üstünlük kuramayan, atanın kazanacağı bir maçtı. Her zaman rakip atıyordu bu sefer kadar bize güldü tabi bunun gerçekleşmesinde konsantrasyonumuzun yüksek bir şekilde maçı oynamamızın etkisi büyüktü.

Özellikle takım savunması, yusufun defansif katkısı ve bosıngvanın defansa girişiyle önceki maçlara oranla daha iyi bir görüntü verdi.Ofans sıkıntımızı ise çözmüş sayılmasak da yusuf,olcan ve adrianın istekli futboluyla bir nebze olsun düzelttik.

Onur da iyi bir maç çıkardı konsantrasyonu yüksek olunca kolay kolay gol yiyecek bir kaleci değil maçtan önce bulunduğumuz pozisyon ve uzun süredir kayseride kazanamamak futbolcuların motivasyonunu daha üst düzeye çıkardı.Bu da takım savunmasını daha sağlam yapmamızı sağladı.

Öne çıkan isimler onur,yusuf ve adrian oldu.Malouda etkisiz kaldı bunun sebebi topu kaleye çok uzak, kenarlarda alması sebebiyle kaleye gitmeye gücü yetmedi sistemimiz biraz geriye yaslanarak oynamak olduğu için malouda ön plana çıkamadı.

Henrique oyunun içine yeterince giremedi çok kolay bir iki pozisyonu kaçırdı, gol atması sürekli oyunda olacağı anlamına gelmez ama oyunda kalsa daha iyi olacaktı.Sonradan girenler bence bekleneni veremedi.

Hocamızın takıma uzaktan şut çekme emri verdiği Yusufun sürekli kaleye yoklamaya çalışmasından belli oldu fakat diğer oyuncular onun kadar istekli değildi bu konuda.

Seri galibiyetleri aynen devam ettirmeliyiz.Her galibiyet takımın parçalarını birleştirecek en güçlü yapıştırıcı.

Sefa Murat Dokuz
24.09.2013, 17:51
Hayal aleminde olanları görüyorum ve sinirleniyorum. Kadıköy'de Fenerbahçe'yi yenmekten bahsedenler var. Ersun en büyük avantajımız belki eliyle yapacağı hatalarla alıp maçı verebilir ama kadro kalitesi açısından bakarsan iki kadro arasında dağlar kadar fark var.
Bizim savunma Kayseri'ye karşı iyide. O Limassol'lü zenci ne hale soktu bizim defansı tek başına düşünün Fener'de Sow Webo Emenike artık kim oynarsa bir düşünün. Kadıköy'de olur da 1 puan alırsak ve Konya maçını kazanıp tabiki büyük başarı olur.
Oynadığımız top belli arkadaş yapmayın. Orta saha leş leş.

Ogün YAZICI
24.09.2013, 18:10
takım kayseri deplasmanında kötü sonuç aldığı için değil kötü oynadığı için eleştiriliyor.fenerbahçe maçı sonrası da kötü sonuç alacağımız için değil kötü oynayacağımız için eleştirileceğiz.fenerbahçe çok zorlanır o akşam...

TSezgin61
24.09.2013, 18:29
Bazilarimiz istatistiklere bakarakmi yorum yapiyor anlamiyorum.

Uzuuun bir zamandan sonra oturup mac bakabildim, isten dolayi bakamiyordum.

Yusu iyi oyuncu, ama cektigi 7 sutun 2si haric digerleri bencillikten cekilmis sacma sapan sutlar.

Takimmi? Rezalet. Sistem yok, atak organizasyonu yok. Pas alisverisi yok, olamaz cünkü topsuz oyun yok. Henriqueden sonra 85e kadar forvet yok.

Her macimiz mahalle maci edasinda geciyor. Bireysellikle, yanlislikla, bir daha aynisini yap desen yapamiyacagimiz hareketlerden sonra atilan goller...

Sikecileri nasil yenecekmisiz cok merak ettim.

memozcan
24.09.2013, 18:51
hala MRAdan medet uman var.. adamın vizyonu bir puan üzereine.. o puanın kimden alındığının ise pek önemi yok.. ha akhisar ha barcelona.. bir puan olsun da ne olursa olsun.. emin olun ziya doğan daha vizyonluydu bundan..

Samet Yildirim
24.09.2013, 18:59
Galibiyet iyidir...

karayamayman
24.09.2013, 19:21
Futbol litaratürüne yeni bir kavram kazandırılmasını sağlıyor Henrige..."öküz forvet"

Şikeci Bülent'in "güreşçi forveti" şikeci mehmet yıldızdan da farklı özellikleri var kendisinin...

Daha iyisi gelene kadar tahammül edeceği "öküz forvet" modeline; hele ki deplasman maçlarında bu oyun anlayışında faydalı olamaz janko...

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

gece_bekcisi
24.09.2013, 19:21
Kayserililer diyorki TS haketti Tebrikler.

Yahu ben yanlış maçmı izledim.Bir defa top oynamak isteyen Kayseri. Golu atamasaydık maç berabere bitecekti. Yani bu böyle daha nereye kadar devam edecek. Bir defada iyi oynuyalım oyunu kontrol edelim 92. dk da bile ayağa pas yapalım. Olmuyor mu..

DEEP BLUE
24.09.2013, 19:28
Hakikaten adrianı beğeniyor musunuz??

Daha önce en az 10 defa yazdığım şeyi yeniden yazayım:

Adrian, daha iyisine ihtiyaç duyduğumuz gerçeğini görebilmemize engel olan, gözlerimize inmiş kalın bir perdedir.

alper*
24.09.2013, 19:38
Daha önce en az 10 defa yazdığım şeyi yeniden yazayım

Elbette her takım her zaman daha iyisine ihtiyaç duyar.

Adrian gitse daha iyisini alacak değiliz.

Kanaatimce takımdaki en efektif oyuncu Adrian olduğuna göre onu çok da yıpratmamak gerekir.

Bir gün ekonomik olarak Adrian'dan daha iyi bir oyuncuyu alabilirsek buna kimse hayır demez.

SADECETRABZON61
24.09.2013, 19:41
Seri 4-5 galibiyet almak lazım Fatih Terimlede Galatasarayın Yolları ayrılmş Gs bu sene şampiyon olamaz Fb ile Bjk arasında geçer.

Erkan YILMAZ
24.09.2013, 21:22
Ister begenin ister begenmeyin güzel galibiyetti

adamları seneledir yenemiyoruz

adrianla maludanın maçtan cıktıktan sonraki kenarda görüntüleri takım olmaya işaret

bi söz de digitürke allah belanızı versin yusufun faulunu bi kere göstermedi böyle sey olmaz

yatacak yerinizz yok sizin

bordox
24.09.2013, 21:34
Gol yemelerine rağmen 61.dakikada Trabzonspor lehine bağıran Kayserispor taraftarına da ayrı bir parantez açalım.Kolay kolay kimse yapmaz,arada demek ki gerçek bir bağ oluşmuş.Teşekkürler.

Erdal DİLEK
24.09.2013, 23:04
Düşünün adrian ve henriqeden medet umuyoruz. . .

cakalkerem
24.09.2013, 23:09
3 puan iyidir

ilhan
24.09.2013, 23:11
Yetersiz kadro ve kısır oyunla kazanabildiğimiz her puan bir başarıdır. :)

arahna
24.09.2013, 23:39
henriqenin ilerde top tutamadığını söyleyenlere katılmıyorum- sadece kayseri maçında bile kaç kez topu sakladı oyaladı ancak yaklaşan ve hücuma destek veren çıkmadı. yalnız kalıyor ve rakiple boğuşuyor mecburen. sağında solunda hızlı ve hücuma çıkan iki kişi olsa hem adam eksiltmekte hem de asist yapmakta yetenekli biraz ağır o kadar

memmedaga
25.09.2013, 00:53
henrique santrafor değildir diye afiş yatptırazaum

kardeşim bu adam tek santrafor oynatılıyor onun suçu değil

siz adamdan iyi bir santraforun yapacağı şeyleri bekliyorsunuz adamın suçu değil.

santraforun yanında oynar arkasında oynar kanat forvet oynar ama tek Santrafor da Fatal Error.

gayreti gayet yerinde,tek oynatılıyor bu yüzden adama kızamıyorum...

Ahmet Kuru
25.09.2013, 08:47
maçı kazanmak başarı hele ki bu futbolla.
Maçın başlarında takım bana önceki haftalara göre daha diri daha dikine oynuyor gibi gözüksede daha sonra bunun yanlış bir gözlem olduğunu anlamak çok geç olmadı...

Mustafa Hoca nın Trabzonspor un hocası olmadığı bu maçta bir kez daha ortaya çıktı

dk 60 forvet oyuncusunu çıkarıyorsun...
Şaka gibi... Söylenecek başka birşey bulamıyorum...

Levent Kara
25.09.2013, 10:13
Gol yemelerine rağmen 61.dakikada Trabzonspor lehine bağıran Kayserispor taraftarına da ayrı bir parantez açalım.Kolay kolay kimse yapmaz,arada demek ki gerçek bir bağ oluşmuş.Teşekkürler.
karşılık olarakta 90. dakikada bize her yer trabzon diye bağıran bir taraftar grubu. insan biraz empati yapar arkadaş

Burçak
25.09.2013, 16:51
Teşekkür
Kayseri deplasmanı esnasında gerek maçtan önceki gün çiftlik evinde, gerek maç günü kulüpte ve şehirde bizi biran olsun yalnız bırakmayan başta Kayserispor Başkanı Recep Mamur olmak üzere tüm Kayserispor Yönetim Kurulu Üyelerine gösterdikleri nazik davranış ve misafirperverlikten ötürü teşekkür ederiz.

Trabzonspor Yönetim Kurulu
Resmi Site (http://trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=14471#Icerik)

Alika87
25.09.2013, 16:59
Teşekkür
Kayseri deplasmanı esnasında gerek maçtan önceki gün çiftlik evinde, gerek maç günü kulüpte ve şehirde bizi biran olsun yalnız bırakmayan başta Kayserispor Başkanı Recep Mamur olmak üzere tüm Kayserispor Yönetim Kurulu Üyelerine gösterdikleri nazik davranış ve misafirperverlikten ötürü teşekkür ederiz.

Resmi Site (http://trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=14471#Icerik)

demekki baskan Mamur'u gömecek yer bulamadi.

Burçak
25.09.2013, 17:09
o gömecek lafı için gerekli açıklama yapılmıştı. basının uydurmasıydı.

lazzz61
25.09.2013, 18:24
Düşünün adrian ve henriqeden medet umuyoruz. . .
yaa adrıann gıbı oyuncun mu var senın neyın kafasını yasıosunuz ya tamma henrıke bu takımın topcusuu deılde adrıan bence lığın en kalıtelı oyuncuları arasında

Ertan 51
25.09.2013, 20:15
Teşekkür

Güzel şeyler bunlar,seviniyorum ben bu güzellikleri görünce,duyunca,
aynı güzellikleri biz de onlara yaparız umarım.

Courage
25.09.2013, 20:50
bütün maç geriye yaslanıp gol yemeden bir kontra atakla gol atabilirsek ne ala!

yoksa Mualla ....

Jaja bakalım nasıl oynayacak,maçın skoru kadar onuda merak ediyorum.

Yanlış anlaşılmasın. Oynamamasını istemek gibi bir dangalıklığın peşinde değilim. Son terine kadar oynamalı lakin iyi bir hücumcu olup olmadığını görmek istiyorum. 2010'da çok iyi işleyen bir takımdaydı. Kayserinin pas organizasyonu ve sahaya yayılışı o yılın Trabzonuyla kıyas dahi edilemez. Ve mecburen inisyatifi eline alıp , kendi başına birşeyler yapmak durumunda. Bu da Jaja'nın gerçek halini daha net gösterecektir herkese.

Maça gelince;

MRA hocanın ilk önce beraberlik diyeceğini bilmek için kahin olmaya gerek yok. Atarsakta üstüne yatarız.Son olarak futbol kaatili Henrique'yi oynatmamasını ümit ediyorum (bir enayi temennisi olarak).

demişim.

Jaja'nın performansı hakkında da yanılmadığımı düşünüyorum. Alınmasınada taraf değildim. İyi oynayan bir takımın bireysel yeteneği yüksek oyuncusu her zaman ekstra işler yapabilir ama mühim olan işlemeyen sistemlerde creatif olmak.

Kilo fazlalığı pek olmamasına rağmen (en azından dışarıdan öyle görünüyor) hantal.

ibrahim
25.09.2013, 20:54
demişim.

Jaja'nın performansı hakkında da yanılmadığımı düşünüyorum. Alınmasınada taraf değildim. İyi oynayan bir takımın bireysel yeteneği yüksek oyuncusu her zaman ekstra işler yapabilir ama mühim olan işlemeyen sistemlerde creatif olmak.

Kilo fazlalığı pek olmamasına rağmen (en azından dışarıdan öyle görünüyor) hantal.

Jaja atınca sevinecem diyenleri merak ediyorum ben asıl. Atamayınca ağladılarmı acaba? :D

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Frank Lampard
25.09.2013, 21:05
demişim.

creatif ne gardaşlık kreatif bile deil.mra kullanınca moda oldu

Courage
25.09.2013, 21:07
Jaja atınca sevinecem diyenleri merak ediyorum ben asıl. Atamayınca ağladılarmı acaba? :D

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Onların yarısından fazlasının transfersizlik öfkesiyle öyle söylediğini düşünüyorum.