PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kamuoyu Bilgilendirmesi / 10.09.2013

UğuR
10.09.2013, 15:26
Kamuoyu Bilgilendirmesi

Kulüp Başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu önce katıldığı televizyon programında, ardından da düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamalarla 03.09.2013 tarihi itibariyle yayınladığımız
“Trabzonspor Yönetim Kuruluna Son Uyarımızdır” başlıklı kamuoyu duyurusuyla ilgili olarak tarafımızı art niyetli olmakla itham ederek söylediklerimizi anlama hususunda hala eksiklikler içerisinde olduğunu göstermektedir. Tüm bu şike süreci boyunca var olan tek “niyetimiz” sadece ve sadece Trabzonspor’un çalınmış olan şampiyonluğunun geri alınmasını sağlamak ve suçluların hem kurumsal hem de bireysel olarak hak ettikleri cezalara çarptırılmasıdır.

UEFA’nın şike ile ilgili olarak karar alması için iki yılı aşkın bir süre boyunca verdiğimiz mücadele tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir bu hususta yürüttüğümüz çalışmaların oluşturduğu etkiler de ortadadır.

Şike süreci boyunca sürdürdüğümüz her türlü girişimin amacı da hakkımızın birileri tarafından verilmesi için değil tüm haklarımızın gösterdiğimiz mücadele doğrultusunda kulübümüz tarafından alınmasını sağlamak içindir. O yüzdendir ki, Trabzonspor Kulübü UEFA Tahkim Kurulu’nun şike ile ilgili vardığı kararlarının ardından yaptığı resmi açıklamada ‘Hiçbir merciye resmi başvuru yapmayacağız, onlar (TFF) gerekli işlemleri yapıp kupamızı teslim edeceklerdir’ dediğinde, bu, bizim için kabul edilemez olmuştur. Bu karar ardından “niyeti” Trabzonspor’un çıkarları olan her bireyin yapması gereken birilerinden medet ummak değil, UEFA tarafından onaylanmış haklarını almak adına hukuki olarak harekete geçmek olmalıyken kulübümüz resmi olarak sessiz kalacağını dile getirmiştir.

Trabzonspor yönetiminin sergilediği tutumunun yanlış olduğunu belirten ve atılması gerekli hukuki adımları içeren kamuoyu duyurumuzu ivedilikle aynı dönem içerisinde yayınlayarak bir kere daha tek “niyetimizin” ne olduğunu göstermiş, 15.07.2013 tarihli “Spor Kamuoyuna Son Çağrı” başlıklı açıklamamızla da yapılması gerekenleri tekrar etmiştik. Sürecin hukuki boyutunu hemen başlatarak kulübümüzün çıkarlarını zarara uğratmadan hızla sonuca varacak adımlar atılmasının önemi o gün itibariyle ortadayken ve de CAS sürecini beklemek gibi bir zorunluluğumuz yokken yine de yönetimimiz harekete geçmeyi tercih etmemiş bu sefer de CAS davasının sonuçlanmasını bekleyeceğini açıklamıştır. CAS kararlarının açıklanması ve de bu kararların ceza alan kulüplere bildirilmiş olmasına rağmen bu sefer de kulüp başkanımız CAS’ın gerekçeli kararını bekleyeceğini söylemiştir.

Her ne kadar seçim vaatleri sırasında “ Başkan olursam o kupa Trabzon’a gelecek” diyen, seçildikten sonra “ Haklarımızı gasp eden hırsızların elinde duran emanetimizi almak namus borcumuzdur” açıklamasında bulunan Sayın Hacıosmanoğlu bu sözlerini yerine getirme konusunda bugüne kadar yaptıklarıyla bize yeterli güveni vermese de son yaptığı basın açıklamasında CAS’ın gerekçeli kararını yayınlamasının ardından gerekli adımları atacağı sözünü vermesi karşısında taşıdığı Trabzonspor Kulübü Başkanı unvanına olan saygımızdan dolayı son kez olmak kaydıyla önümüzdeki bu süreci de bekleme kararı almış bulunuyoruz.

Bir kere daha hatırlatmamız gerekir ki, CAS davasında görüşülen fenerbahçenin şike yapıp yapmadığı değil UEFA tarafından verilen kararın usulen uygun olup olmadığıdır. Kısacası fenerbahçenin yaptığı şikelerin onaylanması etabı UEFA Tahkim Kurulu’nun aldığı kararların ardından çoktan tamamlanmıştır. Kulübümüz tarafından beklenen gerekçeli karar da aslında bizi ilgilendiren detayları içermemektedir.

Bir önceki kamuoyu açıklamamızda yer alan mevcut yönetimimiz aleyhinde, harekete geçmemeleri halinde yaşanacak olan hak kayıplarından dolayı yasal haklarımızı camiamız adına çekinmeden kullanacağımız yönündeki uyarımız, kulüp açısından da sıkıntı doğurabilecek bir adım olduğu için ajandamızın son sırasında yer almaktadır ve ancak ve ancak kulüp, mevcut başkan tarafından geri dönülmesi imkansız bir yola sürüklendiği takdirde hayata geçirilecektir. “Niyetimiz” sadece Trabzonspor’un menfaatleri olduğu için aldığımız bu karar yeni bir strateji oluşturmamıza da öncülük etmiştir. Şike kararlarıyla ilgili olarak gerekli adımlar söz verildiği üzere CAS gerekçeli kararının açıklanması sonrası bir kez daha atılmazsa, yaşanılan bu sürecin tüm detayları kulüp delegelerimizle paylaşılıp Aralık ayında, gerekli imza sayısı toplanarak, yeni bir seçime gidilmesi için gerekli çalışmaları yapacağımızı belirtmek isteriz.

Herkesin alenen bildiği gibi BordoMavi.Net Ailesi'in tek ve tartışmasız önceliği kişilerden ve kurumlardan bağımsız olarak daima Trabzonspor'dur.

Son söz olarak şunu belirtmeliyiz ki İstanbul’un hegemonyasını yıkarak doğmuş bu aşk adalet için verdiği mücadelesinin gücünü de alın teriyle kazandığı şampiyonluklarından almaktadır bu anlayışla vücut bulan onurlu duruşumuzu sekteye uğratacak her “niyet” asıl bizim için arttır.

BMN Yönetim Kurulu

peker61
10.09.2013, 15:33
Bencede gerekçeli kararı beklemek mantıklı olmuş ondan sonrada bişey çıkmazsa gereken yapılır elbet

Adnan Özkan
10.09.2013, 15:38
Tebrik ediyorum,ellerinize sağlık..

Kader KORELİ
10.09.2013, 15:43
Bu iş böyle uzadıkça uzar. Bu almış olduğunuz karara üzüldüm, ilerde pişmanlık duyacağınızı düşünüyorum.
BMN üyelerinin hiçbir görüş bildirme olanığının olmadığını da bir kez daha görmüş olduk.

cerasus
10.09.2013, 15:53
Ben kendi adima sizleri tebrik etmek istiyorum ve tesekkür ediyorum.

Benim bildigim BMN bu, samimiyet budur.

Bir önceki bildiriyi ben tehdit olarak algilamistim, yani kendi camiamizi sorunlara iticek bir sey idi. Simdi bu yasal hak meselesi ajandanin son yerinde, olmasi gereken yerde. Kulübü yipratmamak adina yapilan bu olayi tebrik ediyorum. En son gercekten temel bir sorun oldugu zaman basvurulmasi gereken bir yol bu.

Bunun yerine daha demokratik olan secim süreci olayi var. Evet, gerekenler yapilmaz ise demokratik bir sekilde secimler yapilir, baslatilir. Dogrusu da bu. Dogru yol.

Ayrica samimiyet göstergesi olarak baskanimizin cizdigi yola saygi gösterilmesi, yani gerekceli kararlarin beklenilmesi, önemli bir nokta.

Artik durum belli. Bir savas cikmadigi sürece gerekceli karardan sonra daha beklememiz gereken bir sey yoktur. Ben de yönetimimizden bu karardan sonra gereken adimlari atmasini bekliyorum, onlara güveniyorum, BMN'nin niyetinin kötü olmadigini görmelerini istiyorum.

Umut ediyorum ki mevcut yönetimimiz BMN temsilcileriyle temasa gecmesi ve birlikte durum degerlendirmesi yapmasidir. Trabzonspor icin, hepimiz icin.
Bundan sonra daha saglikli, daha seffaf bir iliski icinde olabilmek icin.

Yaşar
10.09.2013, 15:58
Ben bir sonuç alınacağını düşünmüyorum, başkan her ne kadar gerekçeli kararı bekliyoruz dese de başvuru yapıp yapmamamız başbakanın iki dudağının arasına bakar.

Doğukan Uçan
10.09.2013, 15:58
biraz bekleyelim arkadaşlar 2 hafta felan o zaman bir adım atılmazsa geregi yapilir !!!!!!!!!!!!!!!!!

alper*
10.09.2013, 15:59
CAS'ın gerekçeli kararı ne zaman açıklanacak ?

Ayları bulmasın bu süreç ? Sonra geç kalmış olunmasın ?

Doğukan Uçan
10.09.2013, 16:03
SADRİ ŞENER'DEN HACIOSMANOĞLU'NA: ''ENKAZ EDEBİYATI YAPMA''

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun ‘fiyasko transferler ile kulübü iflasa götürdüler. Zor durumda savaşıyoruz” diyerek yüklendiği eski Başkan Sadri Şener, “Sayın başkan orası eleştirme, dert yanma yeri değil, icraat yeridir. Tüm mali tablolar kongre öncesi elinizdeydi, her şeyi biliyordunuz. O zaman şimdi niye enkaz edebiyatı yapıyorsunuz. Altından kalmayacağınız yükün altına girmeseydiniz?” dedi.

O KUPA BİZİM

Şener, Başkan Hacıosmanoğlu’nun sadece elde ettikleri şampiyonluğun kupasını almak için mücadele ettiğini belirterek, “Tabiki bu konuda bende çok savaştım. Bu konuda herkes yönetimin yanında olmalı. Ama o şampiyonluğun şuan çok eleştirdiği yönetimin yıllar sonra Trabzon’a getireceği kupa olacağını kimse unutmasın. Şimdi kupa için konuşanlar, o süreçte ne yazık ki yanımızda değildi, sadece bizi eleştiriyordu” dedi.

ozturk
10.09.2013, 16:08
Şahsen İHO yu götürürse sportif başarısızlığın götüreceğini düşünüyorum. Gerisinin etkisi çok az olur..

Yiğit Gayretli
10.09.2013, 16:15
Yine mi marjinallik?

Fatih Öztürk
10.09.2013, 16:17
SADRİ ŞENER'DEN HACIOSMANOĞLU'NA: ''ENKAZ EDEBİYATI YAPMA''

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun ‘fiyasko transferler ile kulübü iflasa götürdüler. Zor durumda savaşıyoruz” diyerek yüklendiği eski Başkan Sadri Şener, “Sayın başkan orası eleştirme, dert yanma yeri değil, icraat yeridir. Tüm mali tablolar kongre öncesi elinizdeydi, her şeyi biliyordunuz. O zaman şimdi niye enkaz edebiyatı yapıyorsunuz. Altından kalmayacağınız yükün altına girmeseydiniz?” dedi.

O KUPA BİZİM

Şener, Başkan Hacıosmanoğlu’nun sadece elde ettikleri şampiyonluğun kupasını almak için mücadele ettiğini belirterek, “Tabiki bu konuda bende çok savaştım. Bu konuda herkes yönetimin yanında olmalı. Ama o şampiyonluğun şuan çok eleştirdiği yönetimin yıllar sonra Trabzon’a getireceği kupa olacağını kimse unutmasın. Şimdi kupa için konuşanlar, o süreçte ne yazık ki yanımızda değildi, sadece bizi eleştiriyordu” dedi.

Bu röportajdaki konuşmaların Sadri Şenere ait olduğuna inanmak güç.hadi enkaz edebiyatını filan geçtim bi bakıma doğru diyor her ne kadar kulübü iflas noktasına getirsede haklılık payı varda ''şimdi kupa için konuşanlar o süreçte ne yazıkki yanımızda değillerdi'' lafı külliyen yalan.Sadri Şener başkanken Hacıosmanoğlu bizzat haber göndermişti kulüp içinde şike komisyonu kuralım başınada ben geleyim diye.Sadri Şener telefonlara bakma bile bakmamış.Hacıosmanoğlu tff başkan adaylığı için Sadri Şenerde oy sözü aldığındada telefonlara çıkmamış Sadri beyler.ler ler ler beyler.ondan sonra neden mahkeme salonlarında yalnız bırakıldım falan filan.sana uzatılan zeytin dalına arkanı dönersen şikayet etmeye hakkın yok Sadri Şener.

ardasa61
10.09.2013, 16:18
Noktalamaya biraz daha dikkat edin bence. Bir çok yerde nokta, virgül unutulmuş.

Fatih Öztürk
10.09.2013, 16:19
Duyuru tam isabet olmuş.düşüncelerimin tercümanı niteliğinde.biraz daha bekleyelim bakalım.

DEEP BLUE
10.09.2013, 16:31
Noktalamaya biraz daha dikkat edin bence. Bir çok yerde nokta, virgül unutulmuş.

Daha önceki bildiride de aynı yanlışlar vardı ve bu konuda uyarılarda bulunmam pek de hoş karşılanmamıştı. O nedenle, bu kez yazmayayım derken, sizin yazınızı gördüm... Kesinlikle haklısınız.

HOPA'LI TS'Lİ
10.09.2013, 17:04
İHO gerekçeli karar sonrası tffenerasyonuna derhal

2010-2011 sezonu şampiyonluğu için başvurmalıdır, öyle dedi çünkü TRT'de.

Eğer başvurmazsa bu taraftar yapacağını bilir.

27 aydır BMN'deki ve dünyadaki tüm TS sevdalılarının çabasını hiç kimse yok sayamaz.

O kupa onurumuzdur ve şikebahçeden söke söke layık olduğu yere getirilecektir.

arifberkay
10.09.2013, 17:08
Güzel açıklama olmuş..Bir girişim yapılacağına inanmasam da süre vermek doğru olmuş..

Ahmet Kuru
10.09.2013, 17:09
Ben Başkanın gerekli olan adımları ve hakkımızı alacağından şüphem yok açıkcası. Belki biraz yavaş davranılıyordur eleştirilebilir ama bu davada Trabzospor u sırtından vuracak en ufak bir hamle de dahi bulunacağını düşünmüyorum.

fincher
10.09.2013, 17:42
Geri vites...Demekki bir açıklama yapmadan önce iyice düşünüp taşınmak gerekmiş,yapamayacağın şeyleri vaat etmemek lazımmış...

Fatih
10.09.2013, 17:49
CAS kararıyla bizim hiç alakamız yok aslında kulüp bunu neden bekliyor anlamış değilim.Hani CAS onaylamadan başvursak havada kalan bir şeyler olurdu siz başvuru yaptınız ama CAS kararı bozabilir diyebilirlerdi ancak öyle bir durum yok UEFA Disiplin kurulunun kararı CAS onayıyla kesindir artık bu anlamda beklememizi gerektirecek hiçbir durum yoktur kulüp avukatları bunları bilmiyorsa onların eksikliğidir diye düşünüyorum.

Ayrıca BMN'nin yaptığı geri vites değildir kulübün menfaatleri doğrultusunda hareket etmektir.BMN verdiği sözleri yerine getirmekte muktedirdir kimsenin şüphesi olmasın.

Şenol Altunsoy
10.09.2013, 17:57
Sevdiğim sözlerden biri ; Bin düşün,bir hareket et.

Hayırlısı olsun.

GÖLONSA
10.09.2013, 17:57
Umarım gerekli adımları samimiyetle atarlar da bu tip bildirilere artık muhatap olmazlar.

Kader KORELİ
10.09.2013, 18:04
Bugünden CAS'ın gerekçeli kararını açıklayacağı güne kadar x gün geçse, ondan sonra da yine 1 hafta tanısa BMN Yönetim Kurulu, x artı 7 gün zaman kaybetmiş olacak BMN Yönetim Kurulu, çünkü yönetimin gerekçeli karar sonrası yine bir şey yapacağını düşünmüyorum. Boşu boşuna oyalanıyoruz camia olarak. İlla yönetimle iyi olmak zorunda değil BMN Yönetim Kurulu, biri de baskı uygulasın, ne var bunda? Ne kaybeder BMN Yönetim Kurulu? İlerde yönetim başvurursa başvurmuş olur, hepimiz seviniriz, başvurmazsa da zaman kaybedilmemiş olunur.

metehan
10.09.2013, 18:06
Sadri Şener yönetimini de zaman zaman bu davaya ihanet etmekle suçladık, şimdi benzer tehlike mevcut yönetimde var. TS yönetimlerine böyle bir davranışı ben konduramam. Ama hayatta herşey mümkün. Ne zaman bu konu gündeme gelse hep söylediğim birşey var : TS taraftarı, bu yolda gerekirse TS yönetimi ile de savaşır ! İşin bu noktaya gelmesi çok üzücü ve yıkıcıdır ama eğer gelirse de bu taraftar bunun mücadelesini de verir.

Oğuz ZEYTİN
10.09.2013, 18:10
Bence olmamis. YonetimKurulu'ndaki arkadaslarin bir bildigi vardir herhalde. Ancak bir onceki aciklanmadan sonra boyle bir hamle beklemiyordum.

metehan
10.09.2013, 18:26
Daha önceki bildiride de aynı yanlışlar vardı ve bu konuda uyarılarda bulunmam pek de hoş karşılanmamıştı. O nedenle, bu kez yazmayayım derken, sizin yazınızı gördüm... Kesinlikle haklısınız.

Seni, bu konuda editör olarak öneriyorum. Şaka değil ha !

leviathan_-1461
10.09.2013, 18:48
Çevir kazı yanmasın !..

Bera B.
10.09.2013, 20:14
Ben de geri vites olarak gördüm bu açıklamayı ve doğru yapıldığını düşünmüyorum.

Muhammet Kalkışım
10.09.2013, 20:29
Samimiyetine güvendiğim tek kale bordomavi.net kaldı. Sizden rica ediyorum, bir tokat da sizden yemeyeyim.

şenol.08.borçkalı
10.09.2013, 22:09
iyi niyetli olduğumuzun bir göstergesi olmus bu acıklama

bundan sonraki herseyde ,bütün TS ailesi bmn ye hak verecektir..

bence yine doğru ve gayet yerinde yapılan bir acıklama..

yakısanı yapıldı yine..

Muhalif
10.09.2013, 22:25
'Bir kere daha hatırlatmamız gerekir ki, CAS davasında görüşülen fenerbahçenin şike yapıp yapmadığı değil UEFA tarafından verilen kararın usulen uygun olup olmadığıdır. Kısacası fenerbahçenin yaptığı şikelerin onaylanması etabı UEFA Tahkim Kurulu’nun aldığı kararların ardından çoktan tamamlanmıştır. Kulübümüz tarafından beklenen gerekçeli karar da aslında bizi ilgilendiren detayları içermemektedir.'

Şu yazılan paragraf işin özeti aslında. Burayı dışarıdan okuyan bir yönetici olsam 'Anlaşıldı, bunlar esip gürlemişler ama toplasan 100 delege oyu toplayamazlar, paniğe gerek yok' der geçerdim.
Ben hala daha hali hazırda toplanıp kulübe fakslanacak 500 delege imzasının bile çok daha caydırıcı bir açıklama olacağına inanıyorum ve delege olarak üzerime düşen görevi yapmaya hazır olduğumu bildiriyorum.

Kasım BEKTAŞ
11.09.2013, 00:32
BMN'nin bu açıklamasını beğendim...

olması gerekende budur...

ayrıca UEFA ve CAS'ın vermiş olduğu kararları dayanak gösterip TFF'nin tekrar yargılama yapması için yapılacak başvuruda gerekçeli kararların olması gerekir...

UEFA ve CAS'ın gerekçeli kararlarından sonra yapılmayan başvuru için verilecek her türlü tepkiye bende varım...

poetricus
11.09.2013, 00:35
Sevdiğim sözlerden biri ; Bin düşün,bir hareket et.

Hayırlısı olsun.
Başkan'ın düşünme melekesi var mı sence Şenol Abi?

Kasım BEKTAŞ
11.09.2013, 00:38

sanırım o lafı BMN'ye söyledi Şenol abi
ama bence doğru düşünmüyor
(henüz bir şeyin kaybedilmediği) bu durumda taraftar ve yönetimin birbirine girmesi bize bir şey kazandırmaz...

az daha sabır.

bangkook_61
11.09.2013, 00:40
Geri vites. Benim anladığım demek ki açılması düşünülen davadan bir sonuç çıkmayacaktı. Tıpkı PFDK üyeleri hakkında yapılan şikayetlerin reddedilmesi gibi.

USTA Abdurrahman
11.09.2013, 01:51
Şahsen BMN yönetiminin " Yine " doğru olanı yaptığı kanısındayım. Teşekkürler.

Şenol Altunsoy
11.09.2013, 02:48

Onun düşünmeme melekesi var Hocam.

Şenol Altunsoy
11.09.2013, 02:56
sanırım o lafı BMN'ye söyledi Şenol abi
ama bence doğru düşünmüyor
(henüz bir şeyin kaybedilmediği) bu durumda taraftar ve yönetimin birbirine girmesi bize bir şey kazandırmaz...

az daha sabır.

Kasım verdiğin bilgilerin (gerekçeli kararlar ile ilgili) tümü yanlış bir tane bile doğru yok.

İHO'nun gerekçeli kararı bekliyoruz açıklaması da tam bir kandırmaca hem hukuki açıdan hem sosyolojik açıdan.

Protesto,beğenmeme,olağanüstü genel kurul çağrısı,dava açma bunların hepsi demokratik haktır.

Neden birbirine girmek olarak değerlendiriyorsun anlayamadım.

Art niyetli,küçük beyinli,marjinal laflarına benim bünyem kabul etmiyor.Midesi bu kadar geniş olan varsa sindirsin.

Aylarca peşinden koşup,saatlerce yemek masasında oturduğu birlikte maç seyrettiği destek almak için şekilden şekile

girdiği,yapılan toplantılarda onlarca söz verdiği (hepsi yalan çıktı)bir oluşuma böyle konuşma cüretini gösteren bir insana

forum yönetiminin bir cevap vermemesi de başka bir ilginçlik.

YA GÖRÜNDÜĞÜMÜZ GİBİ OLALIM,YA DA OLDUĞUMUZ GİBİ GÖRÜNELİM.

Şenol Altunsoy
11.09.2013, 02:59
BMN'nin bu açıklamasını beğendim...

olması gerekende budur...

ayrıca UEFA ve CAS'ın vermiş olduğu kararları dayanak gösterip TFF'nin tekrar yargılama yapması için yapılacak başvuruda gerekçeli kararların olması gerekir...

UEFA ve CAS'ın gerekçeli kararlarından sonra yapılmayan başvuru için verilecek her türlü tepkiye bende varım...

Bunları anlatmaktan sıkıldım ama yanlış bilgi veriyorsun.Umarım karşılaşırız da konuşuruz bunları :)

memmedaga
11.09.2013, 03:15
valla kusura bakmayın hepimiz tez canlıyız
ben dahil herkes çok ağır şeyler yazıldı ama biraz erken davranıyoruz galiba
bence her iki tarafta hata yapmıştır
evet başkan bissürü yanlış ve hata peşpeşe yapmış olabilir
ama bişz her ne yapacak zamanlaması ve sonuçları Trabzpnspora zarar getirmemelidir

cyberentalpi
11.09.2013, 03:27
gerekceli kararda ne olcak ki. sanki fb sikeden ceza mı almadı baska nedenden mi aldi.
yahu neyi bekliyoruz. baskan beklemesine kılıf buldu.

bmn in yaptiginida dogru bulmuyorum. gerekceli kararı beklemesi gereken biz degiliz
Biz basvurumuzu yaparız. tff beklemek isterse beklesin

iho salladi ortaya karısık. bmn de hemen geri vites

cyberentalpi
11.09.2013, 03:29
valla kusura bakmayın hepimiz tez canlıyız
ben dahil herkes çok ağır şeyler yazıldı ama biraz erken davranıyoruz galiba
bence her iki tarafta hata yapmıştır
evet başkan bissürü yanlış ve hata peşpeşe yapmış olabilir
ama bişz her ne yapacak zamanlaması ve sonuçları Trabzpnspora zarar getirmemelidir

tz mi canlıyız.
yahu bizim oyalandigimiz kadar oyalanan baska bir takım goster dunya uzerinde

baskan hata felan yapmıyor. bildigin art niyetli

Celal Demir
11.09.2013, 08:49
güzel açıklama olmuş gerekçeli karar açıklandıktan sonra eminim yönetim gerekli başvuruları yapacaktır...

şenol.08.borçkalı
11.09.2013, 09:30
arkadaşlar,
Bana göre BMN' geri vitesten ziyade, ts sevgisi ağır basarak AĞABEYLİK yaptı camiaya.
casın gerekceli kararını bu saatten sonra beklesen ne olur beklemesen ne olur.
fenev ,usul yönünden isviçre mahkemesine gitse ne olur,gitmese ne olur.
anlamıyormusunuz ??İş bitmiş zaten.KUPA TRABZONSPOR'UN DUR.bu cok net.
Burda esas konu bize ne zaman verileceği.Bence kupamız maalesef Nisan ayından önce verilmeyecek.
Sembolik olarak herkes ile iddaya girerim..
Bizede bu yönde bir baskı yapıldığına inanıyorum.HalaTFF ye basvuru yapmamızın sebebininde bu olduğunu düşünüyorum..Gerekçeli karar falan hikaye..
Yani Fenev kendi eliyle kupayı TFF ye teslim etse, Nisan ayını beklemek durumunda kalmayacağız.Kimseyede bir sıkıntı yaratmayacak.
Ancak Fenev buna yanasmadı.Sonrasında yine bize döndüler, biraz daha bekleyin :) diyorlar.
İyide kardesım neden hep biz fedakarlık yapmak zorunda kalıyoruz.
Asıl soru bu!
Nisandan önce o kupayı istiyorsak BMN bu konuya odaklanmalı bence.Bize baskı yapılacağına Feneve baskı yapılmalı.

Yiğit Gayretli
11.09.2013, 09:38
Biz bir iç savaşın peşinde koşmuyoruz. Sadece çarenin tükendiği noktada başvuracağımız yöntemleri anlatıyoruz ve bunu sadece Trabzonspor'un menfaatine olursa yapacağımızı söylüyoruz...

Kulübün açıklamadan sonraki tavrı geri vites değil de bizimkisi geri vites ise varsın geri vites olsun.

Dönüşü olmayan bir yola girmeden önce son ihtimalleri değerlendirmeye çalışıyoruz. Zaten çok bol vaktimiz yok. Neler olacağını beraber göreceğiz.

alper*
11.09.2013, 09:45
Arkadaşlar,

Bu tabirden hoşlanmıyorum ama "geri vites" dediğiniz şey odur ki bir şey yapacağım dersin, sonra bir şeylerden korkarsın, bir şeylerden çekinirsin, bir şeyleri göze alamazsın ve yaparım dediğin şeyi yapamazsın.

Aslında o tabiri kullanarak içinde bulunduğumuz topluluğa yerinde olmayan bir yakıştırma yapmış oluyoruz.

Burada "geri vites" yapılacak bir durum yok; kaldı ki geri vites yapacak olan kişiler eğer gerçekten öyle yapacak olsalardı, herkesin sessizliğe gömüldüğü bir dönemde ortaya çıkarak tüm riski üzerlerine alarak kelle koltukta gezmezlerdi. Sürecin başından beri gözlemlediğimiz üzere kişi ve kurum ayırt etmeksizin en cesur ve yerinde açıklamalar hep bu arkadaşlardan geldi.

O yüzden burada büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum.

Ama şunu diyebilirsiniz; CAS'ın gerekçeli kararını beklemek yalnızca zaman kaybıdır, BMN söz verdiği ve atması gereken adımları derhal atmalıdır, bu konuda atılacak adımların iyiniyetle ertelenmesi fayda getirmeyecektir. Ben de o görüşteyim ama o meseleye olması gereken bambaşka bir açıdan bakmaktır zaten.

temel_yilmaz
11.09.2013, 09:52
Bence yanlış yaptı BMN gerekçeli kararı beklemek Harem otogara almanyadan akraba beklemek gibi birşey,aptallık hareme uçak inmez.

Yani ben bu işte başkanın şikeciler ile bir olduğu kanaatindeyim,gerekçeli karar açıklansın yargıtay yargıtay demezse şikeciler gibi hiç birşey bilmiyorum.

cerasus
11.09.2013, 12:41
Kasım verdiğin bilgilerin (gerekçeli kararlar ile ilgili) tümü yanlış bir tane bile doğru yok.

İHO'nun gerekçeli kararı bekliyoruz açıklaması da tam bir kandırmaca hem hukuki açıdan hem sosyolojik açıdan.

Protesto,beğenmeme,olağanüstü genel kurul çağrısı,dava açma bunların hepsi demokratik haktır.

Art niyetli,küçük beyinli,marjinal laflarına benim bünyem kabul etmiyor.Midesi bu kadar geniş olan varsa sindirsin.

Aylarca peşinden koşup,saatlerce yemek masasında oturduğu birlikte maç seyrettiği destek almak için şekilden şekile

girdiği,yapılan toplantılarda onlarca söz verdiği (hepsi yalan çıktı)bir oluşuma böyle konuşma cüretini gösteren bir insana

Kisasa kisas yani.

Akl-i selim olmayalim, begenmedigimiz bir sey oldu mu kelle isteyelim. Ben size hic yakistiramiyorum bu tutumu. Belki de gercekten Haciosmanoglu ve yönetimin sayesinde UEFA kararlarini cikartti bu son dönemde. Belki daha fazla bekleyecektik.
Bir insan binlerce insanin önünde namus borcum diyor.
Aradan yillar, mevsimler, yazlar mi gecti? Sunun surasinda kac aydir kulübün basindalar. 3 yildir basvurmuyorlar da tren mi kacti? Daha taze taze cikti kararlar.

Hukuk danismanlari gerekceli karari bekleyelim demis olamaz mi? Sadece belirli hukukcularin dedigi mi dogru oluyor?

Neden böyle kin ve nefret icinde yaziyorsunuz? Sizin gibi degerli insanlari örnek aliyorlar burada. Öncülük yapiyorsunuz. Su an ki tutumunuz etkiliyor insanlari, herkes bir kin kusma derdine düsüyor. Sakin olalim rica ediyorum.

Not: Benim algilamam böyle, yani öyle gözlemliyorum. Yanlis anlamayin lütfen.

Şenol Altunsoy
11.09.2013, 15:05
Kisasa kisas yani.

Akl-i selim olmayalim, begenmedigimiz bir sey oldu mu kelle isteyelim. Ben size hic yakistiramiyorum bu tutumu. Belki de gercekten Haciosmanoglu ve yönetimin sayesinde UEFA kararlarini cikartti bu son dönemde. Belki daha fazla bekleyecektik.
Bir insan binlerce insanin önünde namus borcum diyor.
Aradan yillar, mevsimler, yazlar mi gecti? Sunun surasinda kac aydir kulübün basindalar. 3 yildir basvurmuyorlar da tren mi kacti? Daha taze taze cikti kararlar.

Hukuk danismanlari gerekceli karari bekleyelim demis olamaz mi? Sadece belirli hukukcularin dedigi mi dogru oluyor?

Neden böyle kin ve nefret icinde yaziyorsunuz? Sizin gibi degerli insanlari örnek aliyorlar burada. Öncülük yapiyorsunuz. Su an ki tutumunuz etkiliyor insanlari, herkes bir kin kusma derdine düsüyor. Sakin olalim rica ediyorum.

Not: Benim algilamam böyle, yani öyle gözlemliyorum. Yanlis anlamayin lütfen.

Dostum her şeyi söyleyip yanlış anlamayın diyorsun.Kin ve nefret içinde olduğumu nereden çıkardınız bilmiyorum.

Ama şunu bilin ki asla nefret yazısı yazmam ben.3 ayda neler oldu biliyor musun?

İstersen bir hafızanı yokla.Temel yanlışlar yaptı bu başkan ve yönetim defalarca saydım bunu

Yani bunun süreyle değil fiillerle ilgisi var mesela bir başkan gelip biz de şike yaptık dese onun için de

yeni başkan süre mi verelim diyeceksin?Bir de şunu söyleyeyim mümkün olduğunca yazmamaya çalışıyorum

gerçekten olanı biteni yazsam acaba ne derdin çok merak ediyorum.Ama bunların hepsi kayıt altında

şu süreç bir geçsin hepsini yazacam.Bahsettiğiniz hukukçular gerekçeli kararı bekleyin demişse tıpkı

Kısmet Erkiner ve diğerleri gibi süreci manipüle ediyorlardır umarım öyle değildir.

Değerli ve önemli biri olduğumu düşünmüyorum ama esas kendimce doğruları yazmazsam burada ki insanlara

haksızlık etmiş olurum.Sıfat kullanmadan yaptığınız ve yapacağınız eleştirilere teşekkürler.

Kasım BEKTAŞ
11.09.2013, 19:31

Şenol abi;
Gerekçeli kararı beklemeden hangi done ile başvuru yapacağız
yazılı bir sebep olması gerekmiyor mu?

Başkan Gerekçeli Karar açıklandığında da başvuru yapmayacak mı?
Başkan kupa için mücadele etmeyecek mi?
Bizi mi kandırıyor?
Amacı nedir?

Başvuru yapmak için belli bir süre mi var?
Gerekçeli Karar açıklanana kadar başvuru süresimi kaçıyor?

bu sorulara cevap verebilirsen memnun olurum, gerçekten merak ediyorum,

Başkan'ın bence amacı dışında söylemiş olduğu sözlere katılmamakla beraber, bu sözlere ŞİMDİLİK bizim de amacımız dışında cevap verip kendi aramızda kaos ortamı yaratmak bize bir şey kazandırmaz diye düşünüyorum

bende senin gibi iki özlü sözle bitireyim :)

ÖFKEYLE KALKAN ZARARLA OTURUR.

ve SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ :)

Kaya
11.09.2013, 19:33
Bunun adı geri vites değildir... İfadeleri dikkatlice okumak lazım... Bir şeyden vazgeçildiği yok...

Mollasalihoğlu
11.09.2013, 20:27
3 Temmuz 2011'e kadar Bmn ve Trabzonspor için yaptığımdan/yaptığımızdan daha fazlasını o günden beri yapıyoruz.

Trabzonspor Kulübü Başkanı "TFF'YE başvuru yapmayacağız" dedi cas kararı sonrası.

Sizlerden aldığımız güç ile biz de "gerekeni yapacağını net biçimde soylemezsen elimizden geleni yapacağız" dedik.

Bu arada yapabileceklerimiz üzerinde çalıştık, kimini planladık, kiminden Trabzonspor'a zarar verir diyerek vazgeçtik, kimini ise son raddeye gelindiğinde kullanılmak üzere ayırdık.

Bundan sonra Trabzonspor Kulübü Başkanı ne dedi?

"Ben Başvurmayacağız demedim, cas'ın gerekceli kararı sonrasında gerekli başvuruları yapacağız. "

Bu açıklamadan sonra hepinizin adını ezbere bildiği hukukçulara bu sürecin 2 aydan fazla sürmeyeceğini teyit ettirdik.

Bu açıklamaya inanmayabilirsiniz, samimi bulmayabilirsiniz. Ama yapan kişinin koltuğunda Trabzonspor Kulübü Başkanı yazıyor.

Bunların hepsini yan yana koyduk ve bütün dediklerimiz saklı kalmak kaydıyla başkanın bu sözlerini kabul ettik.

Buna kimisi "olması gereken" dedi, kimisi "yalana inandık" dedi kimisi ise farklı şeyler.

3 Temmuz 2011'den bu tarihe kadar hiçbir kişi/kuruma karşı geri vites tabir edilen şeyi yapmadık. İşimizi, ismimizi hatta bilinmeyen daha başka şeyleri riske attık ve sizlerin verdiğiniz güçle gerekeni yapıyoruz.

Bundan sonra da "her zaman önce Trabzonspor" demeye devam edeceğiz. Karşıdaki kim olursa olsun.

kopeli
11.09.2013, 20:31
Bencede gerekçeli kararı beklemek mantıklı olmuş ondan sonrada bişey çıkmazsa gereken yapılır elbet

Gerekceli karar ne ki ?

UEFA kapsamlı bir gerekçe ile zaten bunları 3 yıl avrupadan men etti.Bundan ala Şikenin ıspatı mı olur ?

Ender Kuyumcu
12.09.2013, 00:06
Öncelikle şunu vurgulamak isterim ki, bu almış olduğumuz karar benim de tam olarak içime sinmedi ama diğer yandan atmaya hazır olduğumuz adımları atmış olsaydık bundan Trabzonspor kulübü de zarar görebilirdi.

Geri vites yakıştırmasına katılmıyorum zira bizim yapmış olduğumuz sadece gazdan ayağımızı çekmek. Ortada bir geri vites varsa bu da bizzat İbrahim Hacıosmanoğlu'na aittir zira ilk bildiriyi yazmamıza sebep olan 'Her hangi bir resmi başvuru yapmayacağız' açıklamasını verdiğimiz tarih olan 09.09.2013 tarihinde yaptığı açıklamayla değiştirmiş ve 'CAS gerekçeli kararı sonrası bütün resmi adımları atacağım' şeklinde söz vermiştir.

Yani BMN olarak vermiş olduğumuz mesaj yerine ulaşmış ve karşılık da bulmuştur.

Tabi CAS gerekçeli kararının beklenmesi gereksizdir ve TFF'ye gerekli başvuru yapılmalıdır ama yönetimle sürekli kavga halinde olup kendi enerjimizi ve mesaimizi içeride kullanmaktansa söyleyeceğimizi söyleyip, gerektiğinde çekinmeden yasal yollara da başvuracağımızı netleştirip asıl düşmanımız olanlarla mücadeleye yoğunlaşma yoluna gittik.

Bu noktada yapılması gereken UEFA'ya yazmış olduğumuz son maile yüklenmek ve UEFA'nın gerekli yaptırımları biran önce hayata geçirmesini sağlamak.

Bu arada bazen derin nefes alıp uzun vadeli düşünmek iyidir.

Yine de bu açıklamalarımızın yeterli olmadığını düşünen ya da bizi her hangi bir olumsuz ifadeyle itham eden varsa kendileri de pekala gerekli başvuruları yapabilirler.

arifberkay
12.09.2013, 00:43
geri vites falan degil dogru bir karar bekleyip gorelim

Emre Emiroğlu
12.09.2013, 01:17
Demek ki ilk duyuru BMN tarafından düşünülmeden fevrice yazılmış.

Yada birileri zemini iyice ıslattı.

Çok sıkıntılı ve amatörce gördüm BMN yi..

fteotdgs
12.09.2013, 01:31
Demek ki ilk duyuru BMN tarafından düşünülmeden fevrice yazılmış.

Yada birileri zemini iyice ıslattı.

Çok sıkıntılı ve amatörce gördüm BMN yi..

Hani birisine saatlerce bir sey anlatirsin, "acaba anlatabildim mi meramimi" diye dusunurken o birdenbire "Simdi, o degil de.." diye lafa girip bambaska seyler anlatmaya koyulur, ona benzemis biraz bu "Demek ki..."

"....Trabzonspor Kulübü Başkanı "TFF'YE başvuru yapmayacağız" dedi cas kararı sonrası.

Sizlerden aldığımız güç ile biz de "gerekeni yapacağını net biçimde soylemezsen elimizden geleni yapacağız" dedik.

Bu arada yapabileceklerimiz üzerinde çalıştık, kimini planladık, kiminden Trabzonspor'a zarar verir diyerek vazgeçtik, kimini ise son raddeye gelindiğinde kullanılmak üzere ayırdık.

Bundan sonra Trabzonspor Kulübü Başkanı ne dedi?

"Ben Başvurmayacağız demedim, cas'ın gerekceli kararı sonrasında gerekli başvuruları yapacağız. "....."

Su tirnak icinde yazilanlardan bu "demek ki" ile baslayan yorum mu cikiyor???

Taner Gündoğdu
12.09.2013, 01:40
ne zaman açıklanacağı bile belli olmayan ve bizimle hiçbir alakası olamayan gerekçeli kararı beklemek bana çok mantıklı gelmiyor açıkcası. uefa tahkim kurulu bir karar verdi ve cas bunu onadı. cas'ın neye istinaden bunu onadığını öğrenmek sayın Hacıosmanoğlu'na ne kazandıracak da bekliyor?

BMN'nin bu bildirisi açıkcası içime sinmedi, diretmeliydik başvuru konusunda

hayırlısı olsun...

fteotdgs
12.09.2013, 01:46
ne zaman açıklanacağı bile belli olmayan ve bizimle hiçbir alakası olamayan gerekçeli kararı beklemek bana çok mantıklı gelmiyor açıkcası. uefa tahkim kurulu bir karar verdi ve cas bunu onadı. cas'ın neye istinaden bunu onadığını öğrenmek sayın Hacıosmanoğlu'na ne kazandıracak da bekliyor?

hayırlısı olsun...

Bana su bakimdan dogru geliyor: Simdi TFF'ye basvurulursa yuzde bin adamlar "CAS gerekceli kararini gormeden bir sey yapamayiz." diyecekler. Yasal, hukuki bakimdan gercekten oyle olmayabilir ama adamlar mutlaka buna ilk bahane olarak sarilacaklar ve o bahaneleri tukenene kadar hicbir sey yapmayacaklardir (sonra baska bahaneler bulmaya calisirlar, ayri konu). Ote yandan UEFA da resmi olarak TFF'ye baski yapmak icin bence ayni seyi, gerekceli CAS kararini bekliyor ki onlar acisindan (yani UEFA'nin TFF'ye baski yapmasi acisindan) bu gerekli bir asama bence.

Royal Heart
12.09.2013, 01:53
Samimi kulüp taraftalarının samimi açıklaması olarak görülen saygı duyulacak bir açıklama. Tebrikler.

Mollasalihoğlu
12.09.2013, 08:36

hayırlısı olsun...

Bana su bakimdan dogru geliyor: Simdi TFF'ye basvurulursa yuzde bin adamlar "CAS gerekceli kararini gormeden bir sey yapamayiz." diyecekler. Yasal, hukuki bakimdan gercekten oyle olmayabilir ama adamlar mutlaka buna ilk bahane olarak sarilacaklar ve o bahaneleri tukenene kadar hicbir sey yapmayacaklardir (sonra baska bahaneler bulmaya calisirlar, ayri konu). Ote yandan UEFA da resmi olarak TFF'ye baski yapmak icin bence ayni seyi, gerekceli CAS kararini bekliyor ki onlar acisindan (yani UEFA'nin TFF'ye baski yapmasi acisindan) bu gerekli bir asama bence.

dogru olmasa bile verecekleri cevap bu olacak. Başvuruya engel değil ama Trabzonspor Başkanı bunu diyorsa (Başvurmayacagiz dedikten sonra) beklemek zorundayız.

Zira bu geri vites'e rağmen yüklenmeye devam etseydik "amacınız üzüm değil, bagciyi pataklamak" diyenleri haklı cikaracaktik.

winner
12.09.2013, 13:50
Daha önce de söylediğim gibi Cas'tan gerekçeli kararı beklemek daha sağlıklı olacaktır.

Başvuru yapmak için başvuru yapılmaz, gerekçeli karar gelir o karardaki argümanlar kullanılarak daha somut ve ayağı yere basan bir başvuru Tff'ye yapılır...genel hukuk kuralları içinde zaten gerekçeli karar çok önemlidir ve kararın neye dayandığı,deliller ve hükmün sebebi bu kararda açıklanır...

Burada sorun sözde başkanın Cas kararından sonra "başvuru yapmayacağız" açıklamasıydı " sonra sık sık yaptığı gibi ağız değiştirdi ve "gerekçeli karar gelince Tff'ye başvuru yapacağız" dedi.

Asıl geri vites budur her ne kadar sözde başkan da olsa o makama güvenmek durumundayız...

Gerekçeli karardan sonra gerekli başvurular yapılmazsa o zaman başkan ve yönetim hakkında yasal yollara başvurmak en doğrusudur...

Gökhan Koç
13.09.2013, 10:29
1. ve 2. bildiriyi birlikte değerlendirdiğimiz zaman yapılan eleştirilerin bir kısmına hak vermemek mümkün değil,

Ancak,

Bu çalışmayı hayata geçirirken amacımız bugünlerde pazarlık masasına oturmuş olan TFF ve UEFA'nın yanına bir koltuk da Trabzonspor'un çekmesini sağlamaktı.

Yapabildik mi ? Hayır,

Peki 1. bildiride söylenilenleri ertelemeseydik yapabilecek miydik ? Hayır,

Dahası, zaten sınırlı beceriye sahip bir Başkan'ın dikkatini tamamen farklı bir yöne çekmiş olacaktık ve bu da şuan sahip olduğumuz o küçük hamle yapma olasılığının bile yokolması anlamına gelecekti.

Bugüne kadar söylediği herşeyi yapmış bir oluşumun Yönetim Kurulu üyesi olarak size şunu rahatlıkla söyleyebilirim; belki ilk kez bir erteleme yaptık. Ama unutulmasın ki, bu ertelemenin altında sadece ama sadece Trabzonspor'a faydalı olma gayesi bulunuyor.

Şike mücadelesini gönüllülük esası ile domine etmiş BMN'nin Trabzonspor Başkanın ilgisine, tepkisine, sözlerine ihtiyacı yoktur elbet.

Fener lobisinin, Türk ulusal basınının, TFF'nin, Hükümetin önüne geçip tüm Avrupayı davasına ikna eden BMN'nin bu hamlesinin "geri vites" olarak yorumlanmasını anlıyorum. Umarım "geri vites" sözünü kullanan arkadaşlarım da bizleri anlıyordur.