PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eski Yönetim'den Hesap Sorulmayacak Mı?

Harun-61
09.09.2013, 13:20
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu,
TRT'de Stadyum programına katılan başkan, kendilerinden öncesi yönetimden de hesap soracağını dile getirerek, "Trabzonspor'un tüm gelirleri 2016 yılına kadar temlik altında. Biz taşıma suyla değirmen döndürmek için Trabzonspor sevdalıları olarak elimizi taşın altına koyduk. Yıllık 70 milyon gelir varken şu an hiçbiri kullanılabilir değil. Çok anormal harcamalar yapılmış , bu takıma kötülük yapandan hesap soracağız" diye konuştu.

İbra edilen yönetime ne tür yatırımlar yapılabilir ?

.

MaEsTrO
09.09.2013, 13:33
Zorla mi getirmisler kulübün basina? Borclar simdi mi aklina gelmis?

alper*
09.09.2013, 13:36
Bu aslında ne tür bir hak arayışı içerisinde olduğunuza bağlı. Mesela eski yönetimi tazminata mı mahkum ettirmek istiyorsunuz?

İbra kararının etkisi yeni TTK'nın 558. maddesinde yer bulmaktadır:

MADDE 558-(1)İbra kararı genel kurul kararıyla kaldırılamaz. 445 inci madde hükmü saklıdır.
(2)Şirket genel kurulunun, sorumluluktan ibraya ilişkin kararı, ibranın kapsadığı açıklanan maddi olaylara ilişkin olarak, şirketin, ibraya olumlu oy veren ve ibra kararını bilerek payı iktisap etmiş olan pay sahiplerinin dava hakkını kaldırır. Diğer pay sahiplerinin dava hakları ibra tarihinden itibaren altı ay geçmesiyle düşer.

Burada ilk ve en önemli şey her halükarda en geç 6 ay içerisinde dava açmak gerekliliği. Yani yönetim ibra edildi ise ibra edenlerin sorumluluk davası açma şansı yok. İbra kararı çıksa da ibraya olumsuz oy verenler ibra kararının iptali için dava açabilirler. Ama burada söylediğim gibi süre 6 ay.

Diğer bir önemli nokta da iki ayrı yapının var olmasından dolayı söz konusu. Yani Trabzonspor A.Ş. var; Trabzonspor kulübü var. Bu ikisi arasındaki ilişki nedir, ikisi birleşmiş midir bilemiyorum. Statülerinden haberim yok. Ama A.Ş. olan Trabzonspor'un zarara uğradığını iddia edebilmek için şirkette pay sahibi olmak gerektiğini düşünüyorum. Bu pay sahibi olmak da tabi ki ibra kararından önce söz konusu olmalı. Yani ibra kararından sonra TS A.Ş.'nin paylarını iktisap ederek bu şirket önceden kötü yönetildi diye dava açamayız.

Sözün kısası tazminat davası vs. gibi hukukî yolların zorlanması için kulüp hisslerinin bir kısmı elinizde olmalı. Ne kadar olduğu maddi gücünüze bağlı. Yoksa açılacak herhangi bir dava menfaat yokluğundan reddedilir. Davacının hukukî yararı olması dava şartıdır. Aslında bu söylediklerim BMN bildirisinin ardından gelecek tüm hukukî hamleler için de geçerlidir.

aaahmet61
09.09.2013, 13:39
paran projen aklın yoksa gelmeyeceksin.biri hacinin başına silah mı dayadı ?

U.Sadıkoğlu
09.09.2013, 13:57
Onu eski yönetimi ibra edenlere soralım bence...

ensar_61
09.09.2013, 16:28
önceki yönetimin çok gereksiz harcamalar yapıp kulübü borçlandırdığı gerçeğini zaten şenol hoca da görevinden ayrılırken söylemişti.takım içersindeki huzursuzluk ve buna bağlı başarısızlığın en büyük sebebinin bu olduğunu düşünüyorum ben.önceki yönetime de yazıklar olsun.koskoca trabzonsporun gelirlerini temlik altında bırakan zihniyeti destekleyenleri gördükçe üzülüyorum yazık çok yazık

Ahmet Kuru
09.09.2013, 16:50
ibra edildi diye herşey bitti mi yani?

6Şafak Aydın1
09.09.2013, 21:04
hesap sormakla ne hallolacak verdigin bir cuval söz arasinda bir forvet alamiyorsun önce bunun hesabini ver.

Yaşar
09.09.2013, 22:59
Eski yönetimi görürseniz 5 senede alınan 3 kupa ve her sene Avrupa kupalarına katılan Trabzonspor'un da hesabını sorabilirsiniz.
Eğer borç istemiyorsanız, başarı da istemeyeceksiniz.
Beğenirsin, beğenmezsin ama 5 senelik yöneticiliklerinde her sene Avrupa kupalarına katılan bir Trabzonspor vardı.
Bunun yanında 1 Türkiye Kupası, 1 Süper Kupa, 1 de şampiyonluk gördük.
Bunun hesabını da sorun bari.

Mert'
09.09.2013, 23:04
Eski yönetimi görürseniz 5 senede alınan 3 kupa ve her sene Avrupa kupalarına katılan Trabzonspor'un da hesabını sorabilirsiniz.
Eğer borç istemiyorsanız, başarı da istemeyeceksiniz.
Beğenirsin, beğenmezsin ama 5 senelik yöneticiliklerinde her sene Avrupa kupalarına katılan bir Trabzonspor vardı.
Bunun yanında 1 Türkiye Kupası, 1 Süper Kupa, 1 de şampiyonluk gördük.
Bunun hesabını da sorun bari.

Mükemmel yorum. Şampiyonluk gördük onunda hesabını soralım.

matalar
09.09.2013, 23:04
YÖNETİME HESAP SORULACAKSA;
1- selçuk, egemen ve burağı nasıl yok pahasına elinden kaçırdığı
2- zokoraya 5 milyon adriana 5 milyon henrique ye 4.25 milyon volkan şene 4 milyon € hangi akılla verildiği sorulmalı.(sapara vittek de çabası) hepsini paket halinde satmaya kalksan 3 milyon€ veren bir tane keriz bulamazsın

hodlu
09.09.2013, 23:05
İHO hatalar yapıyor, eleştiriyoruz. Ancak kulübün içinde bulunduğu borç batağını unutamayız. Buna sebep olanlardan hesap sorulmalı. 4-5 Milyon avrolara alınan oyuncuların nasıl bedava kaptırıldığının hesabı sorulmalı. Şampiyonlar Ligi gelirleri nereye gitti sorulmalı. İHO'yu eleştirelim ancak yönetime gelirken bilmiyorlar mıydı demek haksızlıktır. 82 puan toplayan bir takım 20 gün içinde nasıl yok edildi hesap sorulmalı. Barış Özbek bu kulübe nasıl sokuldu hesap sorulmalı....Ama o hesabı kim soracak işte...

matalar
09.09.2013, 23:10
;1919330699']Mükemmel yorum. Şampiyonluk gördük onunda hesabını soralım.

mesele şampiyonluk kazanıp kulübü batırmaksa kayserisporda şampiyon olur.
yapar 50 milyon€ yatırım 2 yıl içinde şampiyon olur ondan sonra iflas bayranı çeker doğru amatör kümeye.
planlı programlı iş yapmadıktan sonra ne önemi var.
sadri şener ilk geldiğinde iyi işler yaptı.
iyi takım kurdu.
fakat elinde tutamadı.
zokoraya vereceği 5 milyon € yarısını selçuğa verseydi bak bakalım gidermiydi.
keza egemene parayı biraz daha fazla verseydi gidermiydi.
onlara vermediği parayı ne performans göstereceği belli olmayan adamlara verdi.
sonuç ortada.şampiyon olduk ama 5 sene daha belimiz doğrulmaz

Mert'
09.09.2013, 23:17
mesele şampiyonluk kazanıp kulübü batırmaksa kayserisporda şampiyon olur.
yapar 50 milyon€ yatırım 2 yıl içinde şampiyon olur ondan sonra iflas bayranı çeker doğru amatör kümeye.
planlı programlı iş yapmadıktan sonra ne önemi var.
sadri şener ilk geldiğinde iyi işler yaptı.
iyi takım kurdu.
fakat elinde tutamadı.
zokoraya vereceği 5 milyon € yarısını selçuğa verseydi bak bakalım gidermiydi.
keza egemene parayı biraz daha fazla verseydi gidermiydi.
onlara vermediği parayı ne performans göstereceği belli olmayan adamlara verdi.
sonuç ortada.şampiyon olduk ama 5 sene daha belimiz doğrulmaz
Şike olmasaydı şampiyonluk parası bize gelseydi çok farklı şeyler konuşuyorduk.
Rahat 2 sene daha şampiyonduk o zaman bunlar konuşulmazdı ayrıca Selçuk paradan dolayı gitmedigini söyledi.. Onun dışında Zokora olayına katılıyorum gereksiz paralardı..

Yaşar
09.09.2013, 23:22
Eski yönetimden sorulması gereken en büyük hesap 2. yönetim dönemindeki vasıfsız adamların kulübün ne yönetim kadrosuna neden alındıklarıdır.
Bunun dışında borçlu bir kulüp bıraktıkları doğrudur ama Trabzonspor'un marka değerinin yükselmesinde önemli katkıları olmuştur.
Giden ve gelen oyuncular da yönetim kadar o dönemin hocasının da etkileri vardır ve bir hesap sorulacaksa herkese sorulmalıdır.
Bir başarı varsa yönetimden futbolcusuna kadar herkese hakkı verilmelidir.
Aynı şekilde başarısızlıkta da...

Sefa
09.09.2013, 23:24
Bursaspor'un 170 Milyon TL borcu var mı ?

Mert'
09.09.2013, 23:28
Aziz..

DeAgLeMaNyAq
09.09.2013, 23:31
http://s14.directupload.net/images/130909/qpgam4zb.swf

Hesap sorma diyince aklıma devamlı bu video geliyor... :)

orhan42
09.09.2013, 23:33
Arkadaşlarımın yorumlarına bakıyorum da bazı şeyler gözlerini karartmış maalesef.Ben de Hacıosmanoğlu'nun şu ana kadarki performansından memnun değilim ve bu yükü kaldıracağını zannetmiyorum.Ama bu kadar borç yükü altına kulübü sokup Gelirlerini temlik altına sokan zevatın hiç mi suçu yok.Elbette bu durumun hesabını verecekler. Demirören ne kadar zarar verdiyse 8taşa Sadri şener ve yönetimi de o derecede zarara sokmuştur.Elden bedelsiz kaçan futbolcular,alınan çöpten beter futbolcular..Bunun hesabı mutlaka bir şekilde sorulmalı..Hemen İHo ve yönetimini suçlamayalım..

matalar
09.09.2013, 23:50
;1919330714']Şike olmasaydı şampiyonluk parası bize gelseydi çok farklı şeyler konuşuyorduk.
Rahat 2 sene daha şampiyonduk o zaman bunlar konuşulmazdı ayrıca Selçuk paradan dolayı gitmedigini söyledi.. Onun dışında Zokora olayına katılıyorum gereksiz paralardı..

şampiyon olsaydık 3-4 milyon€ daha ekstra para alacaktık.
çok aman aman bi para değil futbol piyasasında

muratt
10.09.2013, 00:13
şampiyonluğumuzu çalanlardan hesabı sorduk da sıra eski yönetime geldi..

arkadaşlar biraz mantıklı düşünün lütfen, o şampiyonluk gelmiş olsaydı bugün ne bu borç olurdu ne de yukarıdaki mevzular olurdu.. Hatta Sadri Başkan'ın heykeli dikilmişti şehire.. Yok biz hesap soralım, hatta Aziz ve Demirören'e de fahri başkanlık verelim..

Yaşar
10.09.2013, 00:17
Bursaspor'un 170 Milyon TL borcu var mı ?
1 defa şampiyon olmuş takımla, müzesi kupalarla dolu bir takımın borcu ve taraftar beklentisi aynı olamaz.
Peki, Bursaspor şampiyon olduktan sonra ne yaptı?
Ayrıca yanlış hatırlamıyor isem geçen yıl borçlarından dolayı Avrupa'ya alınmamışlardı, daha sonra itiraz ettiler ve affedildiler.
Galatasaray'ın 300 milyon borcu var iken gelen Ünal Aysal yönetimi hem o borcu yönetti hem de 2 sene arka arkaya şampiyon oldu, eski yönetim hakkında kötü bir şey söylediğini de hatırlamıyorum.

poetricus
10.09.2013, 00:30
Herkes gasp edilen şampiyonluk, kupa falan diyecek; diyor da zaten. O yönetim de aynen öyle düşündü. O başarıların kendisine sağladığı avantajla kulübü soydu, yağmaladı yağmalattı, peşkeş çekti.

Bu yönetim de devraldığı rezalete sığınarak saçmalama hakkı görüyor kendisinde.
Hesap sorma mı? Bu dünyadan fayda yok, öteki de şüpheli...

Sefa
10.09.2013, 00:43
1 defa şampiyon olmuş takımla, müzesi kupalarla dolu bir takımın borcu ve taraftar beklentisi aynı olamaz.
Peki, Bursaspor şampiyon olduktan sonra ne yaptı?
Ayrıca yanlış hatırlamıyor isem geçen yıl borçlarından dolayı Avrupa'ya alınmamışlardı, daha sonra itiraz ettiler ve affedildiler.
Galatasaray'ın 300 milyon borcu var iken gelen Ünal Aysal yönetimi hem o borcu yönetti hem de 2 sene arka arkaya şampiyon oldu, eski yönetim hakkında kötü bir şey söylediğini de hatırlamıyorum.

Biz müzedeki tüm kupaları bu borç ile yapmadık ki.

Sadri Şener geldiğinde 30 Milyon TL borç vardı gittiğinde 190 Milyon TL. Geldiğinde de rezil bir takım vardı şuan da..

1 Şampiyonluğun bedeli 150-160 Milyon TL açık mı ?

Bursaspor o 1 Şampiyonluğu bu kadar masrafla mı aldı benim sorduğum o.

Diyorsunuz ya borç var ama Şampiyonluk da var diye ben de diyorum ki Şampiyonluk için bu kadar borca gerek yok. Gerçi zaten borcun çoğu Şampiyonluk sonrası oldu ya neyse..

Yaşar
10.09.2013, 00:47
Biz müzedeki tüm kupaları bu borç ile yapmadık ki.

Sadri Şener geldiğinde 30 Milyon TL borç vardı gittiğinde 190 Milyon TL. Geldiğinde de rezil bir takım vardı şuan da..

1 Şampiyonluğun bedeli 150-160 Milyon TL açık mı ?

Bursaspor o 1 Şampiyonluğu bu kadar masrafla mı aldı benim sorduğum o.

Diyorsunuz ya borç var ama Şampiyonluk da var diye ben de diyorum ki Şampiyonluk için bu kadar borca gerek yok. Gerçi zaten borcun çoğu Şampiyonluk sonrası oldu ya neyse..

Şampiyonluğun değil çalınan kupanın bedeli bu.

Yönetim kadar teknik direktör de bu durumdan sorumludur, hesap sorulacaksa hepsine sorulmalıdır.
''Şenol Güneş efsane'' başlığının olduğu bir yerde ''Sadri Şener'den hesap sorulmalı'' başlığı olunca insan şaşırıyor.