PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lazaroni Haklı mıydı?

Sayfa : [1] 2

Telha TANYILDIZI
02.09.2006, 10:30
Lazaroni bombaladı: Transfer yapacaklarını söylediler. Ancak, kendi istediklerini yaptılar. Kısacası; söz verdiler, yerine getirmediler
02.09.2006

Trabzon’un hocası Lazaroni yönetimi bombaladı: İmza atarken, yönetimden büyük destek gördüm. Transfer yapacaklarını söylediler. Ancak, hep kendi istediklerini yaptılar. Kısacası; söz verdiler, yerine getirmediler. Musampa’yı aldılar. Musampa, en son ne zaman forma giymiş, ne zaman idmana çıkmış. Çok komik... Bir tek iyi oyuncu transfer ettik ama inanın o da benim listemde yoktu. Bir de rakiplerimize bakın. Nasıl transferler yaptılar. Halen bir ön liberoya ihtiyacımız var. Yönetim, transferin bitmesine saatler kala bir ön libero alırsa hiç şaşırmam!

Hesap meselesi!
Röportaj için Lazaroni ile buluştuğumuzda, bu kadar çarpıcı açıklamalar yapacağı aklıma bile gelmemişti. Sadece ben değil, tercüman Fatih Sönmez de Lazaroni’nin sözleri karşısında şaşkına döndü. Tecrübeli hocaya, “Bu açıklamalar biraz ağır olmadı mı?” dediğimizde aldığımız yanıt çok ilginçti: “Biliyorum... Belki yakında benden hesap soracaklar. O yüzden herkesin bunları bilmesini istedim.” İşte Lazaroni’nin olay yaratacak sözleri: “Gol kralını kaybeden bir takımın toparlanması zaman alır. Düşünün, bu takımın en önemli oyuncusu gidiyor ama maalesef yerine onun kadar kaliteli bir oyuncu alınmıyor...”

Kimlerle görüştü?
“Fatih Tekke’nin gideceğini ben gelirken bilmiyordum, onun gidişi dengemizi bozdu. Trabzonspor’a imza atarken, yönetimden büyük destek gördüm. Transfer yapacaklarını söylediler. Benim istediğim oyuncuların çok yakında imza atacağını ifade ettiler. Ancak, hep kendi istediklerini yaptılar. Kısacası; söz verdiler, yerine getirmediler. Bunu da herkesin bilmesini istiyorum. Ben Gilberto, Ricardinho, Wagner, Mossoro, Arrugu ve Renato gibi oyuncuların hepsiyle konuştum. Bunlardan birkaç tanesini alabilirdik. Ama yönetim gitti Musampa’yı aldı. Yönetim bana sormadan transfer yaptı. Her şey ortada...”

12. adama mesaj
“Musampa, en son ne zaman forma giymiş, ne zaman idmana çıkmış. Çok komik... Düşünün, bu oyuncunun forma girmesi iki ay sürecek, ancak kötü sonuç aldığımızda yine tek sorumlu ben olacağım. Bu nedenle taraftarlardan biraz sabır istiyorum. Bir tek iyi oyuncu transfer ettik ama inanın o da benim listemde yoktu. Marcelinho’yu da yönetim aldı. Bu nedenle onlara teşekkür ediyorum. Ama bir de bakın rakiplerimiz nasıl transferler yaptı. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray kimleri transfer etti? Halen bir ön liberoya ihtiyacımız var. Yönetim, transferin bitmesine saatler kala bir ön libero alırsa hiç şaşırmam!”

Bahtiyar
02.09.2006, 10:32
evet ilk bakışta lazoroni haklı diye gözüküyor ama sırf vatandaşı olduğu için jefferson u göndertmeyişi ve istediklerinin hepsinin brezilyalı olması marce de brezilyalı oda iyiymiş:D sonra takımda szymek i küstürmesi brezilyalı dışındaki tüm yabancıları takım dan koparmaya çalışması bütün bunlar vazaroninin haklılığını ortadan kaldırıyor.

hepsinden önemlisi ileriki başarısızlıklar için şimdiden kılıfını hazırlıyor. sanırım bunu yönetimde duymuştur belki çok iyi olmayabilir ama trabzonun elinde şuan türkiye liginde çok rahat maç kazanabilecek bi kadro var. bundan daha kötü kadrolarla neler yapmadık.

vazoroni sonunu biliyor üstünden suç atmaya çalışıyor bi nevi cami duvarıyla alakalı:D

Travelair
02.09.2006, 10:33
Evet haklı. Yönetim kendi çalıp kendi oynayacaksa neden Lazaroni'yi getirdi? Ben söyleyeyim kendilerine siper yapıp ömürlerine ömür katmak için

selcuk
02.09.2006, 10:34
lazaroni ts de tek biseyde hakli olabilir oda istifa etmekte
ve onun gibi sakar birini td lige getiren yönetimden artik bunlari beklemedigise ben bu adama artik ne diyim

champions
02.09.2006, 10:35
ne yazıkki haklı kendinizi lazaroninin yerine koyun
1-takımın en önemli oyuncusu fatih tekke gidiyor yerine kimse geliyormu hayır
2-hocanın gönderilmesini istediği szymek hala takımdamı evet
3-brezilyadan hocanın istediği bi transfer bile yapıldımı hayır
4-lazaroniyi bu takıma kim getirdi biz mi hayır oda yönetim
5-lazaroniye transfer hakkında sözler veren yine yönetim

lazaroni saha içinde yaptığı yanlışların dışında transfer konusunda tamamen haklıdır bi hoca getiriyosan ona güveniceksin onun söylediklerini yerine getirmiyceksen ne işi var burda o zaman

Telha TANYILDIZI
02.09.2006, 10:36
Evet haklı. Yönetim kendi çalıp kendi oynayacaksa neden Lazaroni'yi getirdi? Ben söyleyeyim kendilerine siper yapıp ömürlerine ömür katmak için

aynısını düşünüyorum bende

Bahtiyar
02.09.2006, 10:43
vazaroni değil hangi t.d. olursa olsun bu pozisyonda haklı ama biz bundan daha kötü kadrolarla başarılara imza attık. geyse nin transferlerini örnek gösteriyor onlar ne transferi yaptı. bi de böyle birşeylerin arkasına saklanmayacaksın ortada bi başarısızlık var kimse üstüne almak istemiyor en baş sorumlusu bile. ver bu kadroyu hiç değişiklik yapmadan başka t.d. nin eline ilk 5 te yerin garanti. sanırım bu saatten sonra yönetim sessiz kalmaz. anlaşılan vazoroninin tazminatı alıp gidesi var. takımın başındaki adam nasıl böyle bir açıklama yapar hala inanamıyorum. adam resmen musampa yı bile iki ay oynatmayacağını söylüyor. bi de acaba brezilyalı gelse bizi şampiyon mu yapcaktı? ey yönetim duyda gereğini yap da.

Telha TANYILDIZI
02.09.2006, 10:45
vazaroni değil hangi t.d. olursa olsun bu pozisyonda haklı ama biz bundan daha kötü kadrolarla başarılara imza attık. geyse nin transferlerini örnek gösteriyor onlar ne transferi yaptı. bi de böyle birşeylerin arkasına saklanmayacaksın ortada bi başarısızlık var kimse üstüne almak istemiyor en baş sorumlusu bile. ver bu kadroyu hiç değişiklik yapmadan başka t.d. nin eline ilk 5 te yerin garanti. sanırım bu saatten sonra yönetim sessiz kalmaz. anlaşılan vazoroninin tazminatı alıp gidesi var. takımın başındaki adam nasıl böyle bir açıklama yapar hala inanamıyorum. adam resmen musampa yı bile iki ay oynatmayacağını söylüyor. bi de acaba brezilyalı gelse bizi şampiyon mu yapcaktı? ey yönetim duyda gereğini yap da.

adam başarılıyım demiyorki ayrıca adamın bi taktiği vardır o taktiği uygulayabilmesi için bazı oyunculara ihtiyaçları vardır bunlar gerçekleşmeyincce adam mecbur hasana talim ediyor

Mustafa YILMAZ
02.09.2006, 10:48
Ben Gilberto, Ricardinho, Wagner, Mossoro, Arrugu ve Renato bu adamlardan iki tanesini alsaydık bu halde olmazdık ki lazaroni anlaşmıştım diyor! yönetim futboldan anlamıyor olan Trabzonspor'a ve bize oluyor...

bordox
02.09.2006, 10:49
ne yazıkki haklı kendinizi lazaroninin yerine koyun
1-takımın en önemli oyuncusu fatih tekke gidiyor yerine kimse geliyormu hayır
2-hocanın gönderilmesini istediği szymek hala takımdamı evet
3-brezilyadan hocanın istediği bi transfer bile yapıldımı hayır
4-lazaroniyi bu takıma kim getirdi biz mi hayır oda yönetim
5-lazaroniye transfer hakkında sözler veren yine yönetim

lazaroni saha içinde yaptığı yanlışların dışında transfer konusunda tamamen haklıdır bi hoca getiriyosan ona güveniceksin onun söylediklerini yerine getirmiyceksen ne işi var burda o zaman

Kulübün bütün transfer politikasını ve bunun maliyetini bir Hocaya bırakmak doğru değil.Transferde Brezilyalı alınmaması çok doğru çünkü iyi bir Brezilyalı daha çocuk denecek yaşta İspanyol,Portekiz ve yıllarca Brezilya'yı tarayan Avrupa kulüpleri tarafından kapılır.Geriye kalanların iyi olanını sana vermezler verirselerde yüksek maliyetli olur.Bir futbolcunun bir kaç menejerlik firması tarafından bölüşülmesi de arada para yiyenlerin sayısını artırır.

Ve en önemlisi Brezilya futbolu ile bizim futbol arasında fark var.Orda defans denen şey yok bizim futbolumuza göre daha yumuşak ve teknik oyun var.Zaten adamların Milli Takımı bile sert futbolun oynandığı Avrupa liglerinden oluşuyor.

Kadromuz kesinlikle çok iyi Fatih gitti yıkıldık tamamen kandırmaca çünkü bizim saha içinde organize olamama sorunumuz var,sistemsizlik var.

Bahtiyar
02.09.2006, 10:50
adam başarılıyım demiyorki ayrıca adamın bi taktiği vardır o taktiği uygulayabilmesi için bazı oyunculara ihtiyaçları vardır bunlar gerçekleşmeyincce adam mecbur hasana talim ediyor

ben başarıdan bahsetmiyom başarıdan geçtim ama takımın en baş sorumlusu böyle bir açıklamayı nasıl yapıyor bu takıma brezilyalı oyuncular olsa iyimi olcak. onun dediği brezilyalıları almak için kaç yabancı göndermen gerekiyor hiç düşündünmü? tabi bunun içinde iyi si de var kötüsü de transferler yapılmıştır. hepsi güzeldir beğenmiyosa istifa etsin başkası ondan katkat iyi yapar. hemde çıkıp basına demeç vermez böyle seviyesiz bi şekilde.

champions
02.09.2006, 10:50
transfer konusunda lazaroni tamamen haklı ama ne olursa olsun bu kadro bundan çok daha iyi futbol oynayıp iyi yerler gelebilir her ne kadar önlibero ve kaleci eksiğimiz ortada olsa bile

Emre B.
02.09.2006, 10:52
Madem yönetim istediklerini yapmıyo O'da istifa etsin.

Muhalif
02.09.2006, 10:52
Evet.. Musampa'yı transfer ettik diye sevinmeyelim demektir bu, Ersen2i 11 de bekleyenler de benim gibi çok bekler artık.. Hasan ve Hüseyin'li kadroya devam anlamına geliyor bu açıklamalar..
Bjk ve Osasuna maçlarına kadar geçerli ama bu yazdıklarım.. yüzde 90 ihtimal iki maçın ardından Lazaroni kalmaz ortada.. Giray Bulak da bu kadroyla iyi işler yapar mesela:)

champions
02.09.2006, 10:57
bordox

sen neden bahsediyosun bütün transferleri hocaya bırakmak gibi bişey yok zaten ortada hocanın yerli transferiyle zaten bi işi yok bi yabancı kalıyo 1 tane bile istediği oyuncuyu aldılar mı ???hayır
çok iyilerinin büyük kulüpler tarafından kapılması ordan transfer yapılmayacağı anlamına gelmez dünyanın her atarfında böyle zaten genç yetenekleri büyük kulüpler kapar bu bir bahane değildir brezilya futboluyla bizim futbolumuz arasında fark varda diğer avrupa ülkelerinin futbolları araında çok mu benzerlik var bizim futbolda defansmı var onun için alex yürüyerek şov yapıyo ne tesadüf avruapa maçlarında yok oluyo brezilyadan defansif oyuncu çıkmaz düşüncesi yanlıştır

Travelair
02.09.2006, 10:58
Arkadaşlar Musampa hazır değil. Hazırlık kampı yapmamış bildiğim kadarıyla bu sene. Tabiki hazır olana kadar vakit geçecek.

Önceki görüşümde aynıyım. Takımı baltalayan Lazaroni değil

Bahtiyar
02.09.2006, 11:00
Evet.. Musampa'yı transfer ettik diye sevinmeyelim demektir bu, Ersen2i 11 de bekleyenler de benim gibi çok bekler artık.. Hasan ve Hüseyin'li kadroya devam anlamına geliyor bu açıklamalar..
Bjk ve Osasuna maçlarına kadar geçerli ama bu yazdıklarım.. yüzde 90 ihtimal iki maçın ardından Lazaroni kalmaz ortada.. Giray Bulak da bu kadroyla iyi işler yapar mesela:)

işte benim dediğim de bu. adam resmen oynatmayacağını açık açık söylüyor. jefferson u zorla bu takımda tutan bir t.d. ye de hiç düşünmede hak veren arkadaşları da anlamıyorum.

Mehmet_Mercanlı
02.09.2006, 11:01
yönetimin yaptıhı olum lu içrahatlar gercek ten cok basıt yanı o koltukta oturan herkezin yapabileceği şeyler işte sorunda orda önemli olan herkezin yapamadıhını yapmak.
ben kesinlikle kötü niyetli olduklarını duşunmuyorum. acıkcası duşenemiyorum okadarda olmaz değilmi yani TRABZONSPOR'u kalanamazlar dimi?
tamam ŞANPIYON'luha bundan önceki yönetimde inanmıyordu zaten bu sitede üyeye olanlardan bile inanmayan var yanı bu sadece onların sucu değil daha derin daha ayrıntılı araştırılması gereken bir konu.
TRABZON SPOR'u sıradan bir anadolu takımına dönüştürme cabaları olduhunuda sanmıyorum yanı bunların TAYIP ERDOHAN köpeyi olduhunada inanmıyorum.
ŞİMDİ LAZARONİ HAKLIMI diye sorduhunuz zaman
şu cevabi vermek zorundayım kimin doğru söylediğine inanmak zor herkez başka bişe soylıyor. kime inanacağimizi şaşırmış durumdayız
öyle bir hale geldikki. BEYAZ ATLI BAŞKAN GELİP BİZİ ŞANPİYON YAPSIN DİYE BEKLEMEYE BAŞLADIK.
şu anda durumumuz içler acısı olabilir ama biz TRABZONSPOR traftar gurubu olarak yani takımın gercek sahibi olarak buna en kısa zamanda son verip takıma sahip çıkmalıyız
ben burdayım maddı manevi herturlu yanınızdayım ama ama 1-2 kişiden bişe cikmaz birlik olup TRABZON VE TRABZON SPOR'un büyükluğunu 7 . kez herkeze göstermek için
KARANLIKTAN AYDINLIĞA GİDEN BU YOLDA ...
İNADINA TRABZON LAANN.

TheCrow
02.09.2006, 11:02
Yahu biz zamanında Lukiç'le Çukiç'le feneri gsyi sahalarına hapsediyorduk, adamın dediği lafa bak şimdi...

keles76
02.09.2006, 11:03
bakın taraftarda lazaroniye güvenmiyor yönetim de demek bazı sıkıntılar güvenmiyor.Alınana topçuların hepsiyle lazaroniden önce ilgilenilmiş hocanın istediği futbolcunun kulübü fiyatını şişirdi bunu kimse unutmasın 8milyon ricardinho dediler niye lazaroni konuştu diye bence bu adamın verdiği isimler hep fiyat yükseltti yoksa kimse bindiği ağacı kesmez. bende şunu söyliyeyim kimse transferi hocaya bırakmasın ama kardeşim adamada danış yani adam şimdi musampa kim demiş bana biraz sabır gösterin demiş haksız değilde ancak burada sabır tükendi.

Mehmet_Mercanlı
02.09.2006, 11:09
YÖNETİM İÇİNDE SORUNLAR VAR szymek'in gönderilmesi konusunda bu acıkca görünüyo.
hoca konusunda olsun bircak konuda ayrı duştuklerini gördük ama szymek konusunda cok büyük bir tecrübesizlik cok büyük bir yanlış yapılmıştır bir oyuncunun gönderilsinmi gönderilmesinmi tartışması yapılmamalı ya karar veriri gönderirsin yada lafını bile yapmazsın.
bence kulup bulunamadı veya deyeri altında verilmek istenmedi gibi acıklamalar kesinlikle yalan.
bunlar gönderilmesi konusunda karar aldıysa herne pahasına olursa olsun gönderilirdi
yönetimin kendi arasında bir butun olmayışı takımı bu duruma duşurmuştur bence.

bordox
02.09.2006, 11:13
bordox

sen neden bahsediyosun bütün transferleri hocaya bırakmak gibi bişey yok zaten ortada hocanın yerli transferiyle zaten bi işi yok bi yabancı kalıyo 1 tane bile istediği oyuncuyu aldılar mı ???hayır
çok iyilerinin büyük kulüpler tarafından kapılması ordan transfer yapılmayacağı anlamına gelmez dünyanın her atarfında böyle zaten genç yetenekleri büyük kulüpler kapar bu bir bahane değildir brezilya futboluyla bizim futbolumuz arasında fark varda diğer avrupa ülkelerinin futbolları araında çok mu benzerlik var bizim futbolda defansmı var onun için alex yürüyerek şov yapıyo ne tesadüf avruapa maçlarında yok oluyo brezilyadan defansif oyuncu çıkmaz düşüncesi yanlıştır

Brezilyadan gelen adam yerli transferleri de yapacak hali yok.Marcelinho onun istediği adam değilmiydi.Dünya starı aldık diyen kendisi.Musampa'yı bilmemesi onun ayıbı az çok futbolu bilen herkes tanır onu.

Yönetim olayın farkında yanlış yaptılar işi iyice sarpa sardırmamak için transferi ona bırakmadılar.Alex ilk geldiği sezon ne yaptı sonra onun çözümünü bulunca ne yaptı?Avrupa'da ne yaptı?

Türkiye'de oyanan futbol ile Brezilya futbolu farklı bunu kabul edin.Burda daha güce dayalı ve defansif orda gösteri futbolu.

Birde yıllarca o kadar takım değiştirmiş bir adamın transferlerini hep Brezilya'dan istemesi garip adam en son ne zaman Brezilya'da çalıştırdı takım?

Sözün özü Lazaroni yanlış tercih ve yönetim bunun farkında.

G.YAZICI
02.09.2006, 11:21
Yazik Ya Şu Hale Bak... Lazo Baktikİ Suyu Isindi YÖnetİme Sallamaya BaŞladi (kismen Hakli) YÖnetİmden Ses Seda Yok Şİssss Alooo YÖnetİm Uyuma Bak Hocamiz Neler SÖylÜyor Ne Olacak Şİmdİ Hadİ Buyrun Burdan Yakin Hey Allahim Yaa Şu İŞe Bak Daha Lİgİn BaŞinda Ne Hallere DÜŞtÜk Allahim Sen Taraftara Sabir Verrrr...

champions
02.09.2006, 11:24
bordox
1-sen benim yazdıklarımı anlamıyosun galiba ben yerli transferle bi işi yok dedim sende yapacak hali yok diyosun aynı şeyler bunlar
2- marcelinhoyu o istemedi dünya yıldızı demesi farklı bişey yönetimin istediği şeyi yapmıştır bu açıklama yönetimi memnun etmiştir yıldız olması hocanın istediği anlamına gelmez
3- yönetim hocanın ne yapabileceğinin şimdi mi farkına varmış varsınlar artık
4-ben alex avruapada yok oluyo diyorum sen ne yaptı diyosun bunlar da aynı şey değil mi
5-brezilya futbolunu sadece şov olarak tanımlamak yanlış kupa finalini izlemişsen ne kadar mücadeleci bi futbolda oynanabildiğini görürdün brezilyada çok iyi defansif futbolcularda var
6-brezilyalı istemesi gayet normal bişey

Telha TANYILDIZI
02.09.2006, 11:24
biraz önce stichus buradaydı neden bu konuya açıklık getirmedi bilgin abimiz

Nytre
02.09.2006, 11:28
yönetim lazaroni için "transferlerden haberi vardı" diye açıklama yapmıştı.. şimdi t.direktor yönetim için "kafalarına göre transfer yaptılar" diyor...

ikisi de birbirine suç atıyor... ikiside defolsun... bunlar kimi kandırıyorlar?

Travelair
02.09.2006, 11:31
Arkadaşlar bakın.........

Dün Gs İnamoto'yu aldı. Nasıl aldı biliyor musunuz?

Yöneticileri açıkladı. "İnamoto'yu transfer edebilmek için futbolcumuz "Heinz"'ın sözleşmesini tek taraflı feshettik. Üzgünüz ama kulübümüzün çıkarları herşeyin önünde geliyordu. Bunu yapmak zorundaydık

Yani açıklaması, son gün olmasına rağmen kulübün çıkarları uğruna Heinz'i dımdızlak ortada bıraktık ama bunu yapmak zorundaydık kulüp çıkarı açısından

Bizim yöneticimiz ne yapıyor 55 gündür? Bunların samimiyeti bu kadar işte. Yok son dakikada Simek ikna edilememiş. Son anda gelecek futbolcunun uçak biletleri iptal edilmişmiş! PALAVRA

champions
02.09.2006, 11:36
bizim yapamadığımızı rakipler yapıyo maalesef
gs 2 milyon euro verdiği heinze yi gönderiyo
bjk 3.5 milyon euro verdiği franı ve 3 milyon euro verdiği ailtonu nerdeyse bedavaya veriyo
fbde lucianoyu bırakıyo

biz ne yapıyoruz kulübün parasını çöpe atmıyoruz ince eleyip sık dokuyoruz
sonuç ne göndermek için uğraştığın szymek kadroda hem biz szymeğe öyle yüksek bi parada vermedik hocada açıklama yapıyo hala önlibero ihtiyacı var
diye bu ne demek szymeği resmen düşünmüyo bile kadroda

Mehmet_Mercanlı
02.09.2006, 11:42
yönetim lazaroni için "transferlerden haberi vardı" diye açıklama yapmıştı.. şimdi t.direktor yönetim için "kafalarına göre transfer yaptılar" diyor...

ikisi de birbirine suç atıyor... ikiside defolsun... bunlar kimi kandırıyorlar?
bizii
ve bu gune kadar iyi niyetimizden , TRABZON 'un zarar görme korkusundan sesini cikarmayan traftarı kandırmaya calışıyorlar
bunlar
HİÇ BİRŞEYİN FARKINDA DEĞİL.

firidin61
02.09.2006, 11:46
Madem yönetim istediklerini yapmıyo O'da istifa etsin.

ya bu adamın kendi istifası halinde 800,000dolar klübe para vericek durumu olmasa bu albayrak yönetiminin hocası olmak istermi?(veya kim ister?!!!kanser ederler adamı ya!!!!)(ki lazaroniden bahsedioruz 22 yılda 20 takım degiştirmiş bir td(müsveddesi))bu soru işareti_?????

kabiliyetsiz bi teknik direktör iş bilmez yönetim!!!!!!!!! YA ALLAHım isyan olarak anlama ama yani bizi sınıyormusun_?????

hakan_sen
02.09.2006, 11:49
Yönetim lazaroniyide kovar rahat eder nasıl olsa kendi kafasına göre oyuncu alıp satıyor madem öyle bir durum söz konusu teknik patronda sn. albayrak olsun arada lazaroninin ezilmesi söz konusu madem adamın istediği topçuyu almayacaksın neden adamı getiriyorsun? İşte popilist politika örneği size.

ÇaGaTaY
02.09.2006, 11:49
Transferler için hocaya danışılmaması elbette yanlış ama kadromuz kötü değil... 2 yıl önceki kadro bundan çok daha kötüydü...

bu kadro ancak bu kadar kötü oynatılabilir...

(not: burada yönetim de hoca da taraftara oynuyor... herhangi bir başarısızlık durumunda bu ifadeleri hatırlatacaklar.. ikisine de kanmayalım..!!!!!)

bordox
02.09.2006, 11:56
bizim yapamadığımızı rakipler yapıyo maalesef
gs 2 milyon euro verdiği heinze yi gönderiyo
bjk 3.5 milyon euro verdiği franı ve 3 milyon euro verdiği ailtonu nerdeyse bedavaya veriyo
fbde lucianoyu bırakıyo

biz ne yapıyoruz kulübün parasını çöpe atmıyoruz ince eleyip sık dokuyoruz
sonuç ne göndermek için uğraştığın szymek kadroda hem biz szymeğe öyle yüksek bi parada vermedik hocada açıklama yapıyo hala önlibero ihtiyacı var
diye bu ne demek szymeği resmen düşünmüyo bile kadroda

O yüzden borç batağındalar ya zaten.Devlet sayesinde ayakta kalmaya çalışıyorlar.Bizimde Jun ve Eller'i kiraladağımızı unutma,onlar bedevaya gönderiyor bizim en azından elimizdeler.
Bizim yaptığımız transferler ortada rakiplerin ortada onlardan daha kötü değil ama nedense komşunun tavuğu bize kaz görünüyor.

Lazaroni eğer bu kadroya ağlıyorsa Hocalığını sorgulasın.
Yönetimde başına nasıl bir bela aldığını anlamıştır.

firidin61
02.09.2006, 11:58
bide kariyer yapmış(kendi çapında)bi td(müsveddesi bile olsa)musampa hakkındaki yorumları çok ilginç!!!tamam haklı olabilirsin ama bu adam daha yeni takıma katılmış bunu tercümanı bu adama cevirince ne olucak_????daha adam idamana çıkmadan takımdan soguyacak(td beni istemiyor)diye...

ya bi durda adam şevkle bi idamana çıksın dimi_?(ama yok musampa brazilyalı olsaydı yılın transferinin yapmıs olucaktık hemen adamın kariyerini ön plana alıcaktı!!!!!!!!!!!!!!!!)

ya böyle td olmaz kardesim böyle profesyenellik olmazzz:mad: :mad:

brazilyalıysa amenna digerler gelmesin buraya(yok yaa !!!!!!:mad:

BABANIN ÇİFTLİĞİ sanki TRABZONSPOR!!!!!!!!!!!!!eger yakınmaya kendinde hak buluyosan önce takımı adam gibi oynat sonra bizde arkanda olalım(bu ligin en üst düzey takımlarından birini(futbolcu kalitesi bakımından)lig sonuncusu yapıosun!!!sonra çıkıp futbolcu diyosun o zaman TRABZONSPOR ve 3 eziklerin antrenörleri dışındaki antrenörler maçlara selpakla gelip aglama krizi geçirsinler (kadro yetersizligi yüzünden)!!!!!!!!!!!!!!!!:mad:

ve YÖNETİM!!!!!insanda biraz onur olur yaa hadi bize YALAN söylediniz hadi biz iç işlerine pek müdale edemiyoruz !yaaaaaaaaaaa bi takımın yönetimi td ne de YALAN söylermi!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad:

sizi sadece kınamıyorum!!!daha dogrusu sizi kınamaya deger görmüyorum(anlayın degerinizi!!)arkadaslara saygım olmasa bişey yazardım şimdi ama:mad: :mad:

neyse saygılarımla.....

tacon
02.09.2006, 12:09
arkadaşlar şu kesin birşey ki lazaroni iyi bir teknik adam değil. zoru başarabilme kabiliyeti kesinlikle yok. istediği transferler yapılmamışmış. istediği her transfer yapılmaz bir teknik adamın. takımı en kötü durumda alıp şuan ki kısmen daha iyi olan konuma getiren ziya doğan'ın , samet aybaba'nın elinde çok mu iyi bir kadro vardı? her istedikleri adam alınmışmıydı?
ama suçlu olanda o değil yönetimdir. çünkü lazaroni'yi alan da onlardır.yeteneksiz bir adamı alıp koydular oraya. bence ilk sezon bittiği gibi hatta 2-3 hafta kala gönderilmeli. göndermeden önce de hatta şimdiden yeni hoca arayışlarına detaylı şekilde başlanmalı ve artık trabzonspor'un uzun süreli yetenekli bir hocası olmalı.
trabzonspor'u ben beşiktaşın del bosque'li dönemine benzetiyorum. matheus ile anlaşmışken vazgeçip del bosque'ye atladılar ve sonuç hüsran. bizimkilerde can çobanoğlu ile anlaşmışken lazaroni ye atladılar. yine hüsran.
Allah sonumuzu hayır etsin.

oguzkoc
02.09.2006, 12:11
musampa 2 ayı bulur oynaması he.. gel bide burdan yak... lazaroninin haklılık payı var ama başarısızlıklarınada şimdiden zemin hazırlamaya çalışmış bir görüntü verdi.. trabzonspor gibi büyük bir kulübün hocasına bu laflar pek hoş değil...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
02.09.2006, 12:17
Lazaroni haklı kendince
onun gibi bi çapsızı takıma getirenler haksız..
Halilodziç'ten sıkıntılıydık
sevgili yönetimimiz bize daha beterini de yaşattı...

Travelair
02.09.2006, 12:20
"istediği her transfer yapılmaz bir teknik adamın."

Hangi istediği transfer yapıldı?

Aziz Yıldırım'a benzeten bir arkadaş vardı. Bence de benziyor. Transferler edilecek isimleri kim belirliyor? Transfer komitesi 2 kişiden oluşuyor hatırlatırım. Başkan ve Haşim Sayitoğlu

Heinz'dan Gs bonservisi kadar zarar etmedi. Bonservisi sonucunda 3 senelik antlaşma yaptı. 2 milyon € bonservisi ise 2005-2008, 1,2 dolayında zararı. Vereceği ücret ile ödeyeceği tazminatta da bir kar payı var....2 milyondan fazlaya da satamazlardı o da açık

Sefaenes
02.09.2006, 12:21
tam firsatiyken simdi lazaroniyi yollamalari gerekir zaten simdi yapmasa bile ileride 100 100 gidecek biri. Adam brezilyadan oyuncu getirmek icin szymi küstürdü yattarayi da küstürmeye calisdi ama yattarada olmadi bence en cabuk zamanda bu adam gitmeli. Belki dediklerinde biraz hakli oldugu yerler var ama yinede güle güle Lazaroni

Muhammet_61
02.09.2006, 12:27
Bence de olası bir başarısızlıkta kendini sağlama almaya çalışmış. İstediği transferler yapılmamışmış. İstediği adamların hepsi Brezilyalı. Bu takımdaki yabancılardan daha kaliteli değil.

bordox
02.09.2006, 12:35
"istediği her transfer yapılmaz bir teknik adamın."

Hangi istediği transfer yapıldı?

Aziz Yıldırım'a benzeten bir arkadaş vardı. Bence de benziyor. Transferler edilecek isimleri kim belirliyor? Transfer komitesi 2 kişiden oluşuyor hatırlatırım. Başkan ve Haşim Sayitoğlu

Heinz'dan Gs bonservisi kadar zarar etmedi. Bonservisi sonucunda 3 senelik antlaşma yaptı. 2 milyon € bonservisi ise 2005-2008, 1,2 dolayında zararı. Vereceği ücret ile ödeyeceği tazminatta da bir kar payı var....2 milyondan fazlaya da satamazlardı o da açık

Yabancı olarak elimizde 2 boşluk vardı 1'ini Marcelinho için kullandık,diğerini ise Musampa için.Yönetim ne yapsın bu istemiyor diye Simek,Yattara veya Stepanov'umu göndersin.Simek'i de feda ettiler ama olmadı işte.
Jefferson'un kalitesi ortada onun gönderilip yerine ondan daha iyi olan Pletioska'yı alalım dediler o zaman kaleci sorunumuz yok demesini biliyordu,Musampa içinde bu adam işimize yaramaz deseydi ya.Transfer bitmiş adam istediklerim alınmadı diye konuşuyor.Hiç inandırıcı değil ve bence bu tutumu yüzünden yönetimin güvenini kaybetmiştir.

Amaç ne.Yönetimi zor duruma sokmak,çünkü bu saatten sonra kim ne yapacak.Aslında Lazaroni'nin gözü korktu bu kadar iyi kadroya rağmen bir şey yapamıyor.Eziliyor bu kadronun altında.

Gürkan
02.09.2006, 12:40
dam haklı onu haklı yapan kım yonetım.gs ornegını vermesı bence alınan ısımden cok ıhtıyac olan mevkıye alınmasıdır. ole yada bole adm anlasabıldıgı aynı dılı konustugu bıldıgı adamları ıster. hem ayrıca adama söz vermısın bır kez daha sozounun erı bır yonetım olmadıgını gosterdı.soledıklerı mazeretler herkesın soyleyebılecegı yanı sokaktakı adamı da oraya koysan baskan dıye adam derkı szymek ıkna olmadı o yuzden adam alamadık.

adamın elıne kozu verdıler basarısızlıkta ılk lafı ıstedıgım oyuncular alınmadı takım eksık.gelde laf et.

bunlar lazaronıyı ıyı hoca yapar mı zaten ıyı hoca ıse bu takımlada bır seyler yapar.

Bahtiyar
02.09.2006, 12:41
bence hiç uğraşmaya gerek yok vazoroni ilerde başarısız olacağını söylemiştir. çoğu futbolcuyu küstürmüştür, jeff. in kalmasını isteyen adamdan ne olur. herkesin gıpta ile baktığı oyuncularımız bile top oynamıyor hep vazoroninin hatası en kısa zamanda biçare bulunmalı. ziya doğan bizi lig ikincisi yaptığında kadrosu bundan iyimiydi.

Cengiz Çubukcu
02.09.2006, 12:44
lazaroni dünyanın en kötü teknik adamı bile olsa haklıdır, çünkü ona verilen sözler tutulmamıştır.

Travelair
02.09.2006, 12:46
Yabancı olarak elimizde 2 boşluk vardı 1'ini Marcelinho için kullandık,diğerini ise Musampa için.Yönetim ne yapsın bu istemiyor diye Simek,Yattara veya Stepanov'umu göndersin.Simek'i de feda ettiler ama olmadı işte.
Jefferson'un kalitesi ortada onun gönderilip yerine ondan daha iyi olan Pletioska'yı alalım dediler o zaman kaleci sorunumuz yok demesini biliyordu,Musampa içinde bu adam işimize yaramaz deseydi ya.Transfer bitmiş adam istediklerim alınmadı diye konuşuyor.Hiç inandırıcı değil ve bence bu tutumu yüzünden yönetimin güvenini kaybetmiştir.

Amaç ne.Yönetimi zor duruma sokmak,çünkü bu saatten sonra kim ne yapacak.Aslında Lazaroni'nin gözü korktu bu kadar iyi kadroya rağmen bir şey yapamıyor.Eziliyor bu kadronun altında.

Bu dediklerine inanıyorsun galiba.

Önce şunu sor: Onca hoca dururken yönetim neden Lazaroni'yi getirdi?

Musampa'yı Stichus sağolsun, yönetimin yakınıymış o tavsiye etmiş alınmış... İnanasım gelmiyor ama yönetimin davranışlarına bakıyorum tutarlı. Musampa'yı kaç kişi tanıyordu arkadaşlar soruyorum. Bize geldi birden herkes parladı dünya yıldızı diye. Yönetimden yönetici yolluyorsun 2 ay transfer yapmak için "uğraşıyor". Sonra bir bakıyorsun aaaa meğersem ileriki yıllar için kuvvetli bir veri bankası olsun diye gönderilmiş Kanca bey

Pletikosa'yı yönetim tavsiye ediyor. Ne hakla? Takımı onlar mı kuracak hoca mı? Oynatma tasarrufu onlarda mı hocada mı? Adamı td yapmışsın o da aptal değil kendine göre tasarrufları var planları var.

Mesela şöyle diyor olabilir: Ben bu defansa defans yapmasını öğretirim arkadaş, kalecim vasat da olsa benim kafamdaki sistemde şu şu oyuncular olursa önümüzde duramazlar....veya yediğimden çok gol atarım....

Olamaz mı? O zaman devre arasında başka başkanların yaptığı gibi insin soyunma odasına sen çık sen gir oyuna yapsın başkan. İşler oraya gidiyor değil mi?

Bu kadar kurtlar vadisi iş çevresinden gelen insanlar acaba bu kadar saf mı? Lazaroni'yi neden getirdiler hala göremiyor musunuz? Yemi atıyorlar önünüze. Yemeyin

Ali Özcan
02.09.2006, 12:53
Lazaroni büyük bir ihanetin içinde...Bunu görelim lütfen...Bu oyuncuları istemiyorsa ve yönetim de onun istediği adamları almıyorsa bundan çıkacak sonuç :

YÖNETİMİN LAZARONİ Yİ İSTEMEDİĞİ VE ONA GÜVENMEDİĞİDİR........

ahmetansu61
02.09.2006, 12:55
Valla İİ İ Bu Hocanin DedİĞİ Adamlari DeĞİlde Marcelİnho Ve Musampayi Aldik. Saydigi Adamlar Hepayni Mevkİden Adamlar. Suan Takimin Sadece Ön Lİberoya İhtİyaci Var. Bunuda Şİmek GİdemedİĞİ İÇİn Alamadilar. Ben YÖnetİmİ Ayakta AlkiŞliyorum. Yaptiklari Ve Yapacaklarindan Dolayi Cok Mutluyum.
Ama Lazaronİ Bukadar BoŞ KonuŞuyosa Ben Yapamiyorum Dİyasa Önetİmİnde Bu SÖzlerden Sonra Yapamayacaksan Senİn Yerİnde Olmak İstİyen Bİnlerce Adam Var Buyur Kapi Burda Demesİ Lazim.
Valla Su Kadroyu Galatasaraya Versek Fark Atarak Şampİyon Olur Heralde. Sorun Ne YÖnetİmde Ne De Kadroda. Sorun Teknİk Bakimdan Ve Bİ Ruhsuzluktan Kaynaklaniyo.
Zİya DoĞan Gelsİn Bu İkİ Sorunuda ÇÖzsÜn Valla. Adam Zaten Gelmeye Can Atiyo.

bordox
02.09.2006, 12:59
@Travelair

Hocam yönetim başarız olmak için mi Lazaroni'yi getirdi yani?Peki amaçları neydi acaba,kariyer mi,para mı,yoksa kendi şehrinin takımına ihanet mi?

Lazaroni tercihinin nasıl yapıldığını bilmiyorum ama hatadır.Yönetim bu hocayı alalım Trabzonspor başarısız olsun dememiştir her halde.Başarılı olacağına inanmıştırlar tıpkı binlerce takım yönetiminin yaptığı gibi.Bizim başarılı olacağına inandığımız eski Hocalarımız gibi.

Lazaroni Jef göndrilip yerine kaleci alınacağı zaman ne diyordu kaleci ihtiyacım yok,peki çok mu zor Musampa işime yaramaz demek?Ve Musampa'yı futbolla alakası olan herkes bilir.Aksini kimse söyleyemez.

Marcelinho transferinde Lazaroni vardı,karşı çıkmadı,Jef gönderilsin dedi buna karşı çıktı.İki olayda yönetimin elindeydi istemese yapmazdılar o zaman Hoca'ya uydular sırf Hoca'ya kıllık olsun diye Musampa'yı aldılar.
Simek'i bile gözden çıkardılar ama olmadı ki Simek'inm geçmişi ortada.

Transfer bittikten sonra konuşması ve istediğimi almadılar demesi doğru mu?

Oğuzhan Görkan
02.09.2006, 13:00

tek mantıklı açıklaması bu olabilir.

Şentürk
02.09.2006, 13:01
yapma lazaroni okurken söylediklerine gülüyorum ya!

böyle bir kadro var elinde halen yok benim istediğimi alamdılar yok şu yok bu!

git işine kardeşim ya,bence adam anladı kovulacağını bahanesi de hazır: istediğim transferleri yapmadılar!

yok ya! senin elinde ki kadro şuan türkiyede kimde var!

bence lazaroni ve yönetim arasında ipler tamamen kopmuştur,artık bir an önce gönderilmeli!

bu saatten sonra futbolcularda lazaroniyi takmaz!

Suha
02.09.2006, 13:02
hedef saptırmalar başladı.. ben bu filmin sonunu görür gibiyim..sanet aybabaya kesilen astronomik para cezası ve mecbur gidişi, ziya doğanın istekleri yapılmayınca kovuluşu..hep aynı tarz trabzon yöneticileri vede enson nerde hocalık yaptığı belli olmayan lazhoroni....başka söze gerek yok sanırım...

h@msi61
02.09.2006, 13:03
eğer verilen sözler tutulmamışsa, hocaya sorulmadan adam alınmışsa hoca tabiki haklıdır. her hoca sistemine uygun oyuncuları transfer etmek ister.

geronimo_61
02.09.2006, 13:06
lazaroni geçsin bunları da
gitsin kendi çöplüğünde boğulsun

yönetimi desteklediğim için değil bu söylediklerim
bu duruma gelmemizde yönetimin ne kadar yanlışları varsa
lazaroninin de o kadar yanlışları var....

bknz. kariyerinde kaç takım çalıştırmış
delilleri yok etme psikolojisi....

tacon
02.09.2006, 13:13
travelair
"Mesela şöyle diyor olabilir: Ben bu defansa defans yapmasını öğretirim arkadaş, kalecim vasat da olsa benim kafamdaki sistemde şu şu oyuncular olursa önümüzde duramazlar....veya yediğimden çok gol atarım...." demişsin .
bu takım tek forvet hatta kimi zaman hiç forvetsiz oynayarak mı yediğinden çok gol atacak?

Şentürk
02.09.2006, 13:19
lütfen geçiniz sayın lazaroni!

Travelair
02.09.2006, 13:22
travelair
"Mesela şöyle diyor olabilir: Ben bu defansa defans yapmasını öğretirim arkadaş, kalecim vasat da olsa benim kafamdaki sistemde şu şu oyuncular olursa önümüzde duramazlar....veya yediğimden çok gol atarım...." demişsin .
bu takım tek forvet hatta kimi zaman hiç forvetsiz oynayarak mı yediğinden çok gol atacak?

Lazaroni'ye göre söz konusu maçta 2 forvet oynadı. Yattara ve Marcelo. Kaldı ki gs zamanında ortasahasının golcülüğü ile UEFA kupasını aldı. Ben Lazaroni yanlıştır doğrudur demiyorum. Ben baştan tavrımı koydum Lazaroni bizim hocamız olamaz diye. Ama Türkiye'de adet oldu. İdare edebilecekleri bir teknik direktör getiriyorlar. Dolgun maaş, yüklü tazminat. Takım da idare etsin zaten 22 seneden beri şampiyon olamıyor. Anlıyor musun? İşte idare etsin, bir terslik olursa da zaten çapı biliniyor hocanın atarsın tarftarın önüne parçalarlar, yenisini getirirsin sana hiçbirşey olmaz. Onun için şampiyonluk kadrosu kurmaya lüzum yok, kurarsan asıl o zaman risk alırsın, ama 4. olursan tepki göstermezler. Zaten Lazaroni Türkiye'yi tanımıyor, oyunu okuyamıyor, istedikleri adamları da almazsak gül gibi geçinir gideriz işte. Mantalite bu

Şahin Yılmaz
02.09.2006, 13:27
Lazaroni haklı kendince
onun gibi bi çapsızı takıma getirenler haksız..
Halilodziç'ten sıkıntılıydık
sevgili yönetimimiz bize daha beterini de yaşattı...

+1967

Aynen katılıyorum. Halilhodziç lazaroninin yanında futbul profesörü olur. Halilhadziçe süper bir t.d demiyorum ama 1000 tane lazaroni eder diyorum.

Malesef beterin beteri bir td. var ve bu adam bu takımın başında olduğu sürece malesef beyler yüzümüz gülmez.

Lazaroniye ver chelsea ve barcelona kadrosunu tamamıyla eğer süperligde bizi şampiyon yapabilirse ben hiç yaşamamışım bu hayatta. Malesef lazaroni ile durumumuz bu kadar vahim.

Onu getiren Yönetimede Allah müstehakınızı versin çok aradınızmı bu adamı demekten başka çarem yok....

zafercalikoglu
02.09.2006, 13:31
yesinler şimdi birbirilerini ,başarısız olkunca takım adam der adam gibi transfer olmadıki ,
offf ooff nedir bu başımızdaki karabulutlar,

laz_hayri_61
02.09.2006, 13:36
bu adam harbiden işini biliyor ya..kurnaz bi adam kendini kurtarmaya, başkanı taraftarın önüne tek sorumlu olarak atmaya çalışıyor..yemezler lazaroni geç bu ayakları

vse61
02.09.2006, 13:36
Eveeeeet.. şimdiden başladılar.. Neyse bu bahaneyle bu adamdan kurtuluruz. Ama kaybeden her zamanki gibi yine trabzonspor.. Basiretli yönetim isterük..

Murat Acar
02.09.2006, 13:37
Benim anlamadığım bu bizim kanca brezilyada onca futbolcu ile görüşüyo.Daa daaa....Bu görüştüğü futbolculardan lazaroninin hiçmi haberi yokki lazaroni onay verirse alıacak denip sonrada alınmıyo.EE şimdi adama sormazlarmı sen kimi alın dedinde yönetim almadı...marcelinho alındığında dünya yıldızı aldık diyen o musampa lınınca kaliteli transfer yapıdı diyen o şimdide çıkıp böle konuşanda o GEÇİNİZ SAYIN LAZO GEÇİNİZZZZ

tacon
02.09.2006, 13:40
Lazaroni'ye göre söz konusu maçta 2 forvet oynadı. Yattara ve Marcelo. Kaldı ki gs zamanında ortasahasının golcülüğü ile UEFA kupasını aldı. Ben Lazaroni yanlıştır doğrudur demiyorum. Ben baştan tavrımı koydum Lazaroni bizim hocamız olamaz diye. Ama Türkiye'de adet oldu. İdare edebilecekleri bir teknik direktör getiriyorlar. Dolgun maaş, yüklü tazminat. Takım da idare etsin zaten 22 seneden beri şampiyon olamıyor. Anlıyor musun? İşte idare etsin, bir terslik olursa da zaten çapı biliniyor hocanın atarsın tarftarın önüne parçalarlar, yenisini getirirsin sana hiçbirşey olmaz. Onun için şampiyonluk kadrosu kurmaya lüzum yok, kurarsan asıl o zaman risk alırsın, ama 4. olursan tepki göstermezler. Zaten Lazaroni Türkiye'yi tanımıyor, oyunu okuyamıyor, istedikleri adamları da almazsak gül gibi geçinir gideriz işte. Mantalite bu

işte bu cevabına katılıyorum. bizim asıl sorunumuz para harcamaya korkuyoruz. hep ufak hesaplar peşindeyiz. fenerden sonra en iyi bütçe bizde. niye iyi futbolcu almıyoruz. hep az para ile çok iş yapan futbolcu peşindeler.tutarsa kâr tutmazsa ne kâr ne ziyan diyorlar ve yanılıyorlar.aurelio tuttuda ne oldu. adam şimdi türk kimliği ile hem milli takımda hem fenerde şov yapıo. hemde bedavaya fenere kaptırdık. biz bunların mantığı ile .... şampiyon oluruz.

Bahtiyar
02.09.2006, 13:45
hani bi laf vardır çok kişi için geçerlidir.
' kim olduğun o kadar bağırıyorki ne dediğini duyamıyorum'
vazoroni geç bu işleri daha bi gün önce transfer sezonu bitmeden niye çıkıpta demedin benim istediğim transferleri yapmıyolar diye.
haklı yönleride olsa haksız yönleri o kadar çokki haklılığı devede kulak kalıyor.

Travelair
02.09.2006, 13:54
Dedi. Transfer geç kalıyor dedi. En sonunda bizim 2 yöneticiyi Wagner ile Mossoro'ya benzetti :) Daha ne kadar diyebilir?

Zamanında hatırlasanız Toshack da ineklerin duruşunu bjk'nin defans kurgusuna benzetmişti... O zaman da taraftarın önüne atmışlardı Toshack'ı birşey değişmiyor yani

MahmutHSO
02.09.2006, 13:59
Lazaroni nin yaptığı tipik t. direktör savunması.Elindeki kadro iyi,bıraksın bu işleri.Ya da lütfen TRabzonsporu bıraksın.Tazminat da istemem desin

Rasim YILMAZ
02.09.2006, 13:59
işte bu cevabına katılıyorum. bizim asıl sorunumuz para harcamaya korkuyoruz. hep ufak hesaplar peşindeyiz. fenerden sonra en iyi bütçe bizde. niye iyi futbolcu almıyoruz. hep az para ile çok iş yapan futbolcu peşindeler.tutarsa kâr tutmazsa ne kâr ne ziyan diyorlar ve yanılıyorlar.aurelio tuttuda ne oldu. adam şimdi türk kimliği ile hem milli takımda hem fenerde şov yapıo. hemde bedavaya fenere kaptırdık. biz bunların mantığı ile .... şampiyon oluruz.

evet para harcamaktan korkuyoruz..ki trabzonun en paralı dönemi bu dönem...

muhasabesini yapalım transferin:D

gelenler

Umut: 1.5 milyon euro
ersen: takas
marcelinho: 2.5 milyon euro
musa: takas
musampa: bedelsiz transfer
çağdaş: 450 bin euro
mustafa keçeli: 500 bin euro
murat ocak : 400 bin euro+takas
cem demir: 150 bin euro

toplam harcanan: 5.5 milyon euro

gidenler

Fatih Tekke: 8 milyon euro
kiralık gidenlerin kiralama bedelleri: 1 milyon euro diyelim

toplam gelen: 9 milyon euro

muhasebesi ortada transferin!!!

Böyle yöneticilik olmaz..biz bu yönetimi verdiği sözler için paralı olduğunu beyan ettiği için getirdik..
hatta 2.5 milyon euro luk marcelinhoyu kendi cebinden almış..resmi sitede öyle yazdırmıştı nuri albayrak..
bunlara ek olarak borsaya halka arz ile gerçekleşen 20 milyon dolar da var klupte...
bu paraların hesabını verin..!!!

pahalı diye almadığınız ricardinhonun hesabıı verin!!!

Acemi yönetimmmmm!!!afedersiniz acemiliğinizin yanında yalancı durumunada düştünüz...
nerde 2 yıldız futbolcu..(marcelinho ,musampa derseniz..) bende bu iki yıldızın bonservis toplamı en az 15 milyon dolar sözünüzü hatırlatırım..
bırakın bu işleri..alın lazaroniyide ve gidin rahat bırakın trabzonsporu....

bordoylamavi
02.09.2006, 14:01
çok doğru başarısızlık durumunda biz bir sürü adam aldık hata teknik direktörde deyip yırtacaklar

frango
02.09.2006, 16:23
5.haftadan yonetim ve hoca birbirine girdi lazoronının açıklamalarına ibrahim hacıosmanoğlu cevap verdi lazaronıyı alanlar hesap versin o artık destek yerıne köstek bulur fazla söze gerek yok zaten herşey belli

Burçak
02.09.2006, 16:32
lazaroni aslında haklı. söz verilip tutulmamış. ama bütün bunlar trabzonsporun okadar resmi maçta bu derece kötü olmasıi için bi bahane değil. Lazaroniden her ne olursa olsun kurtulmamız gerekli.

Beytullah
02.09.2006, 16:33
ya kendini bu zor durum içersinde haklı cıkarmaya calısıyor. adam işi gücü kendi vatandaslarını toplamak..madem yapılmamıs istedigi transfler bi zahmet hızlı hızlı uzasınç

BÜYÜK_TRABZON
02.09.2006, 16:36
Lazaroniye haklısın demek yanlış bence hata kendisinde tipik bir teknk direktör yani başarı benim hezimet sizin bu şekilde birinin bu takımda tutulması amesle iştigaldir gönderilmelidir bir e yönetimi savunuyorum çünkü çok iyi işler yapıyorlar hoca iyi degilse yönetim ne yapsın

cakir28
02.09.2006, 16:37
Gelen yönetim de giden yönetimin taktini uykuluyor....Yapilan takviyeler heb son anda ve Antrenörün biligizlihi disinda...Senol Günese Junu kakaladiklari gibi sonra Ziya Hocayi Takviye yapmadiklari icin kacmasi gibi ,bu Yönetiminde Lazaronin liste disindaki oyunculari aldiklari gibi...Olan bizim gibi öz ve haz trabzonlulara oluyor..böyle yöneticiler basimizda oldu zürece biz daha cok bekleriz...Burda lazaroniyi savunmuyorum ama Yöneticilerimizde is yok ki Antrenörümüzde is olsun..

Nytre
02.09.2006, 16:39
ikiside haksız.. yönetimde hoca da hiç bir bahanenin ardına saklanmasın... lazaroni böyle bir bahanenin ardına saklanacağına çeksin gitsin... yönetim lazaroninin haberi vardı dersede onlarda çeksin gitsinler.

Naim
02.09.2006, 16:39
O yüzden borç batağındalar ya zaten.Devlet sayesinde ayakta kalmaya çalışıyorlar.Bizimde Jun ve Eller'i kiraladağımızı unutma,onlar bedevaya gönderiyor bizim en azından elimizdeler.
Bizim yaptığımız transferler ortada rakiplerin ortada onlardan daha kötü değil ama nedense komşunun tavuğu bize kaz görünüyor.

Lazaroni eğer bu kadroya ağlıyorsa Hocalığını sorgulasın.
Yönetimde başına nasıl bir bela aldığını anlamıştır.

Borç batağında bir şampionluk aldılar
sonra o borç batağına düşerken 4 şampiyonluk 1 uefa 1 süper kupa aldılar
Hayır öyle başarılar elde edip borca düşeceksek düşelim

Ama bizim gibi Karda kalıp 2. ve ya 4 olmayı başarı sayıyorsanız bilemiyorum

Birde bu arada madem hoca ile uyumsuzluk var
Madem de 1 haftalıkda ara var
aynen veriniz eline bavulu hocanın
Hüsnü hoca ile devam ediniz
Sonuç bu takım bulunduğu yerden daha kötü hale gelemez

Kaldıki borca düşmelerinde Terimdönemi Transferlerin cok az etkisi var
Beceripde Kurumsallaşamadılar
bizimkilerin de Kurumsallaşamadığı gibi

Bahtiyar
02.09.2006, 16:44
yapılan açıklamalara bakılırsa vazaroni yolcu gibi. burda çok önemli bi ayrıntı var diyor ki 'önce kendini ispatlasın ondan sonra hesap sorsun.kadromuz bu lig için yeterlidir.' işte işin püf noktası burda herhalde kendisine niye danışılmadığı anlaşılmıştır.

LaZoNi
02.09.2006, 16:48
Trabzon'da ipler gerildi
02 Eylül 2006 15:17

Trabzonspor Teknik Direktörü Lazaroni'nin açıklamalarına çok daha sert bir cevap geldi. İbrahim Hacıosmanoğlu Lazaroni'ye şu cevabı verdi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Lazaroni'nin açıklamalarına çok daha sert bir cevap geldi. Kulüp başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Lazaroni’yi transfer edenler hesap versin. Bu açıklamalardan sonra destek yerine köstek bulur" dedi.

İbrahim Hacıosmanoğlu, teknik direktör Lazaroni’nin "Bana verilen sözler tutulmadı. İstediğim oyuncular alınmadı. Bilgim olmadan transfer yapıldı" yönündeki açıklamalarının yersiz ve zamansız olduğunu belirterek, "Ancak O'nun da haklı olduğu konular var. Ben bu eleştirileri üzerime almıyorum. Lazaroni’yi 1.5 saatte transfer edip, şehir turu atarak şov yapan arkadaşlarımız eleştirilere cevap versin. Eğer hocamız da çok kariyerli bir teknik adamsa, kendisine söz verip sözünde durmayanlarla aynı yolda yürümesin" dedi.

YANLIŞ AÇIKLAMALAR

Trabzonspor’un kritik bir süreçten geçtiğini ifade eden Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor lige kötü başladı. Şu an hoca tartışılıyor. Buna rağmen bu denli sert açıklamalar yapması şaşırtıcı. Trabzonspor’un mevcut kadrosu her ne olursa olsun bu ligde iyi işler yapabilir. Bu kadar kötü bir yerde olmamamız gerekirdi. Trabzonspor’un büyüklüğüne yakışmayacak açıklamalar yaptı. Haklı olabilir ama bunu basın yoluyla yapmaması gerekirdi. Hala bizi sıradan bir takım gibi görüyor herhalde. Halbuki ilk şehre geldiği zaman başarılarla dolu müzemizi gezmişti. Orada bizim ne kadar büyük bir kulüp olduğumuzu anlaması gerekirdi. Şu andan itibaren tek söyleyeceğim Lazaroni kendisini ispatlasın, ondan sonra kendisine söz verenlere hesap sorsun. Çünkü bu açıklamalardan sonra destek yerine köstek bulur" diye konuştu.

TRANSFERDE HATALAR YAPILDI

Transfer komitesinin teknik direktörün bilgisi olmadan transfer yapmasının yanlış olduğunu belirten Hacıosmanoğlu, "Hocamız şu ana kadar hiçbir transferden bilgisi olmamış. Ona bir takım sözler verilmiş. Şimdi Lazaroni’yi 1.5 saatte transfer edip şehir turu atarak şov yapanlar bu eleştirilere cevap versin. Ben kesinlikle hiçbir eleştiriyi üzerime almıyorum" şeklinde konuştu.

saglam
02.09.2006, 16:48
Bu saatten sonra elimiz mahkum, yönetim ve Lazaroni'yi destekleyeceğiz. Haklı ama haksız hiç farketmez. Tartışmalar bize zarar verecektir.

evet para harcamaktan korkuyoruz..ki trabzonun en paralı dönemi bu dönem...

muhasabesini yapalım transferin:D

gelenler

Umut: 1.5 milyon euro
ersen: takas
marcelinho: 2.5 milyon euro
musa: takas
musampa: bedelsiz transfer
çağdaş: 450 bin euro
mustafa keçeli: 500 bin euro
murat ocak : 400 bin euro+takas
cem demir: 150 bin euro

toplam harcanan: 5.5 milyon euro

gidenler

Fatih Tekke: 8 milyon euro
kiralık gidenlerin kiralama bedelleri: 1 milyon euro diyelim

toplam gelen: 9 milyon euro

muhasebesi ortada transferin!!!

Böyle yöneticilik olmaz..biz bu yönetimi verdiği sözler için paralı olduğunu beyan ettiği için getirdik..
hatta 2.5 milyon euro luk marcelinhoyu kendi cebinden almış..resmi sitede öyle yazdırmıştı nuri albayrak..
bunlara ek olarak borsaya halka arz ile gerçekleşen 20 milyon dolar da var klupte...
bu paraların hesabını verin..!!!

pahalı diye almadığınız ricardinhonun hesabıı verin!!!

Acemi yönetimmmmm!!!afedersiniz acemiliğinizin yanında yalancı durumunada düştünüz...
nerde 2 yıldız futbolcu..(marcelinho ,musampa derseniz..) bende bu iki yıldızın bonservis toplamı en az 15 milyon dolar sözünüzü hatırlatırım..

Muhterem taraftar, stadumuzun kale arkalaru, male arkalaru hepsi eksik:) , artan paralarla dünya standartlarunda bir stad yapılacak. ;)

cyberentalpi
02.09.2006, 16:49
Yonetim in hatalari gormezden gelinmez.
Ama bu kadroya bir onlibero olsa takim baska olur. Kaleciyi gectim hadi
Ama gekl gelelim ki bizim takim sahada yattara disinda yok ki? İste bu lazaroninin sucudur. Ha sen tutar rumlarin basit takimini gollerler gecer ligde de 9 -10 puan alirsin otersin.
Syzmek i kusturmussun 2 aydir hazirlayamamissin. Yattara yi kusturmek uzeresin. Omer Riza nin yerinde olsam kuserim. Cem demir hazirlik asamasinda iyi idi simdi piyasada yok. Umut ankaradaki umut degil. EE sen ne halt ettin lazaroni. Gs ye baksana o kadaro ile nasil oyunuyor.
Kusura bakmada lazaroni bu takimin olusu ligde 8-10 puan alirdi. Birde daha yeni gelen kariyeri olan oyuncuna ettigin laflara bak. Sol kanat sorunum var derken bunu diyorsun.
En iyisi kendine ve bize bir iyilik yap. topla tasini taragini gidiver.Tazminat almayacam sartlarim olmadi diyecek kadar yurekli ol

Erbay
02.09.2006, 16:53
Lazaroni haklı konuşuyor ama o da eldeki kadrodan en kötü nasıl takım oluşturulur onun örneğini veriyor.

Vkgz
02.09.2006, 16:55
nasıl ortaya adam almazlar anlayamıyorum. hasan hüseyin szymek iyi sac baş yolduracak bize bu sene anlaşılan

since1967_
02.09.2006, 16:55
takımın kalecisine çok iyi diyen lazaroni esas kalecinin hesabını ver bakalım.

keles76
02.09.2006, 17:01
Trabzon'da ipler gerildi
02 Eylül 2006 15:17

Trabzonspor Teknik Direktörü Lazaroni'nin açıklamalarına çok daha sert bir cevap geldi. İbrahim Hacıosmanoğlu Lazaroni'ye şu cevabı verdi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Lazaroni'nin açıklamalarına çok daha sert bir cevap geldi. Kulüp başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Lazaroni’yi transfer edenler hesap versin. Bu açıklamalardan sonra destek yerine köstek bulur" dedi.

İbrahim Hacıosmanoğlu, teknik direktör Lazaroni’nin "Bana verilen sözler tutulmadı. İstediğim oyuncular alınmadı. Bilgim olmadan transfer yapıldı" yönündeki açıklamalarının yersiz ve zamansız olduğunu belirterek, "Ancak O'nun da haklı olduğu konular var. Ben bu eleştirileri üzerime almıyorum. Lazaroni’yi 1.5 saatte transfer edip, şehir turu atarak şov yapan arkadaşlarımız eleştirilere cevap versin. Eğer hocamız da çok kariyerli bir teknik adamsa, kendisine söz verip sözünde durmayanlarla aynı yolda yürümesin" dedi.

YANLIŞ AÇIKLAMALAR

Trabzonspor’un kritik bir süreçten geçtiğini ifade eden Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor lige kötü başladı. Şu an hoca tartışılıyor. Buna rağmen bu denli sert açıklamalar yapması şaşırtıcı. Trabzonspor’un mevcut kadrosu her ne olursa olsun bu ligde iyi işler yapabilir. Bu kadar kötü bir yerde olmamamız gerekirdi. Trabzonspor’un büyüklüğüne yakışmayacak açıklamalar yaptı. Haklı olabilir ama bunu basın yoluyla yapmaması gerekirdi. Hala bizi sıradan bir takım gibi görüyor herhalde. Halbuki ilk şehre geldiği zaman başarılarla dolu müzemizi gezmişti. Orada bizim ne kadar büyük bir kulüp olduğumuzu anlaması gerekirdi. Şu andan itibaren tek söyleyeceğim Lazaroni kendisini ispatlasın, ondan sonra kendisine söz verenlere hesap sorsun. Çünkü bu açıklamalardan sonra destek yerine köstek bulur" diye konuştu.

TRANSFERDE HATALAR YAPILDI

Transfer komitesinin teknik direktörün bilgisi olmadan transfer yapmasının yanlış olduğunu belirten Hacıosmanoğlu, "Hocamız şu ana kadar hiçbir transferden bilgisi olmamış. Ona bir takım sözler verilmiş. Şimdi Lazaroni’yi 1.5 saatte transfer edip şehir turu atarak şov yapanlar bu eleştirilere cevap versin. Ben kesinlikle hiçbir eleştiriyi üzerime almıyorum" şeklinde konuştu.

Sayın Hacıosmanoglu yönetimde değilmisin kardeşim bu ne yorumlar konuşma istemiyoruz icraat ya sen bildim bileli konuşuyorsun yani hedefin yönetimin ayrılması sonrası kendine istikbal hazırlıyorsan aynı gemidesiniz batarsanız beraber batarsınız. Buradaki muhalefet olan arkadaşlar bile yönetime senin gibi dan dunkonuşmuyor. 1.5 saatte getirenler knuşsun falan lan adam attı arkadaşlarıı taraftarın önüne kardeşim istifa et.Ben böyle yönetici görmedim tek yaptığı iş konuşmak ve eleştirmek.

çilgin hamsi
02.09.2006, 17:07
Lazaroni: Kısacası; söz verdiler, yerine getirmediler.

Bu laflar size tanıdık geliyor mu?

Lazaroni bile anladi bu yönetimin yalancı olduğunu bizim saf taraftar hala uyanamadı.

Hani stad, dünya çapında 10ar milyon dolarlık 2 yıldız?

8 ay oldu. 19 futbolcu satıp 18 futbolcu aldılar hala daha ligin dibindeyiz.

Hala daha yönetimi savunan aklıllarından şüphe ettiğim insanlar var.

Hadi diyelim Lazaroni iyi bir teknik adam değil. O zaman sana sormazlar mı neden onu seçtin diye?

Arkadaşlar uyanın takım elden gidiyor. M.A. Yılmazdan kurtulmak için takımın seneleri heba oldu şimdi de bunlardan kurtulmak ve pisliklerini temizlemek için senelerimiz heba olacak.

ALBAYRAK LAYIK OLDUĞUN YERE KÜMEYE!!!!!!!!
YÖNETİM İSTİFA!!!!!!!!!!

Barış Cem
02.09.2006, 17:08
halilhodzicin dediği gibi bu takım çok ağır hasta, çok köklü reformlar yapıulması lazım. yönetim ise hastayı tedavi edecek kudrete sahip değil onun yerine taraftarı muşambadan transferlerle uyuşturarak günü kurtarmaya çalışılıyor , halilhodzic bu yaraya parmak bastığında hepimizin canı acıdı ama doğru olan buydu şimdi ise acısız bir ölüme doğru gidiyor uyutulan hasta. çünkü kim kral çıplak dese susturuluyor boğulmaya çalışılıyor ve halilhodzic örneğinde olduğu gibi gibi gönderiliyor.

artık hepimizin görmesi lazım kral çıplak ve çok sevdiğimiz trabzonspor yok oluyor.

Ali Sırrı
02.09.2006, 17:11
Lazoroni DEFOL!

Uğurtan
02.09.2006, 17:12
Lazoroni boş konuşma istifa et!!!

çilgin hamsi

Güzel kardeşim ağzına sağlık.

YALANCI ALBAYRAK KÜMEYE!!!!!!!!!

objek
Gelen yeni yerli oyunculara bakiyorumda sanki refaransi veren ya husnu ozkara yada giray bulak yoksa gelenlere kolaylik olsun diyemi alindilar! zaten lazoroninin umut omer riza,yi yedege alip cem demirle liglere baslamasi herseyi biraz anlatiyor

Emorfo
02.09.2006, 17:15
Herkese selamlar..
Korktuğum başıma geldi. Lazaronîn transfer ediliş şekli hiç doğru değildi... Geldiği dönemde mevcut başarısızlıkta bunun sorumlusu hoca mı olacak, Sayidoğlu'mu olacak demiştim... Bu durumun ilerde sorun çıkaracağı belliydi... Yönetim içerisinde futbolu en cok bildiği söylenen en tecrübeli yönetici olduğu söylenen Sayidoğlu malesef herşeyi eline yüzüne bulaştırdı...

Hocanın istediği trasferlerin yapılmamış olması konusunda bir çok söylenti var... Brezilyalı futbolculurdan komisyon alacağı Brezilya'da transferlerle ilgili menejerlik şirketinin olduğu vs vs... Lazaroni alındığında eski patronu Ali Şen iyi hoca fakat transferi kendisine bırakmayın demişti...

Herne olursa olsun bu şekilde beyanat verip huzursuzluk çıkartmaya gerek yok... Şu kadroya sahip olmak için can atan bir çok teknik adam var... Fatih Tekke olayıni hala anlamayanlar var.. Fatih gitmek istedi gitti... Yönetim kal sözleşmeni uzutalım dedi o sezon sonunda bedava gitmekle tehdit etti... Satmaktan başka çare yoktu...

f klavyeye alışık olmadığım için canım çıktı yazarken :)

herkes işini en iyi şekilde yapmaya çalışıp bu kötü günlerden en az kayıpla çıkalım... Yönetim hatalı hoca hatalı taraftar futbolcu hatalı zaman susup iş yapma zamanı, Trabzonspor'un bu haline sevinen çakallara malzeme vermeyelim... Yönetimin gitmesi için bile Trabzonsporun başarısını istemeyen leş sürülerine aman vermeyelim henüz sezonun başındayız henüz hiç bir şey kaybetmiş değiliz... Trabzonsporun ihtiyacı olan bir hava yakalayıp takım olmaktır bu da hocanın işidir fazla konuşmadan işini adam gibi yapsın yapamayacaksa istifasını versin sektire sektire gitsin...

since1967_
02.09.2006, 17:16
hoca derhal gönderilmeli ve yeni bir ruh ile savaşmaya başlanmalı bunda ısrarcıyım.

Fanatik-LaZo
02.09.2006, 17:18
adam adam olsa en azindan elindeki adamlari oynatmasini bilir ama yinede biraz hakli

keles76
02.09.2006, 17:19
Herkese selamlar..

herkes işini en iyi şekilde yapmaya çalışıp bu kötü günlerden en az kayıpla çıkalım... Yönetim hatalı hoca hatalı taraftar futbolcu hatalı zaman susup iş yapma zamanı, Trabzonspor'un bu haline sevinin çakallara malzeme vermeyelim... Yönetimin gitmesi için bile Trabzonsporun başarısını istemeyen leş sürülerine aman vermeyelim henüz sezonun başındayız henüz hiç bir şey kaybetmiş değiliz... Trabzonsporun ihtiyacı olan bir hava yakalayıp takım olmaktır bu da hocanın işidir fazla konuşmadan işini adam gibi yapsın yapamayacaksa istifasını versin sektire sektire gitsin...

Herkes işine baksın diyorum ve ekliyorum yönetimdeki insanlar eleştiri değil icraat yeridir hacıosmanoğlu ve lazaronide elindekilerle ne yapabildiğini göster ikide bir ağlama. Taraftar zaten işini hep bilir sonuna kadar destek söylemeye gerek yok.

zinnos
02.09.2006, 17:40
Trabzonspor Yönetimi

*Tamamen siyasi kaygılar yüzünden dışardan destekli bir yönetimdir.Başkan ın birçok yöneticiyle aynı siyasi görüşte olması dışında herhangi bir bağı yoktur.

*Yönetim şimdiden kendi arasında kavgalı ve ikiye bölünmüş durumdadır.

*Başkan profosyenelleşme çok önemli diyip önceki yönetimlerde başlatilan profosyenelşmenin tamamen önünü kesmiştir.

*Tsclub pasifleştiren yönetim yaz ayı boyunca forma olmadiğinan satamamiş uzerinede her ay 80 milyar zarar yapmiştir.Bunun yaninda istanbulda birçok puma mağzasinda gurbetçi arkadaşlarin yaz boyunca yoğun ilgisi nedeniyle forma kalmamiştir.(yöneticiler acaba kendi şirketlerinde böyle bir şeye izin verirler miydi.)

*Musampa transferinde önce yanliş menejerle konuştular amatörlükten daha sonra bir yönetici arada birileri para almaya çalişiyor diye azindan kaçirdi sonra da ben menejerleri kastetmiştim diyerek duzeltti.Sadece bilgi veriyorum yorum yok

* Sezonun 3 . haftasinda 2 aydir antremansiz musampayi transfer ettiler sezon ortasina yetişir hayirli olsun.

*Kulupte çalişanlar rekor seviyede boşaltıldı

*Son 15 senede 2kupasi olan (biri Suudi arabistanda diğeri uzakdoğuda),bütün gittiği Avrupa takımlarından kovularak ayrılan ,en son çalıştırdığı juventude yi 16. yapmiş(1sene önce oda) ,herkezin artık emekli oldu dediği Lazaroniyi transfer etiler.Kendileri de 300 gunde bir takım değiştirmiş dile kolay. Sadece bilgi verip yorum yapmadim yoksa agır kaçicak.

*Başkan Lazaroni transferini bir başka yönetici 2 ayrı teknik direktörle anlaşmişken haber vermeden yaptı.(daha sonra kavga gurultu oldu hatırlarsiniz)

*8 milyon dolara Fatih Tekkeyi sattilar.Üzerine gidip Marcelinho gibi almanyada bile büssürü sorun yaratmiş bir adamı aldılar .Başkan açıklama yaptı bütün masrafını ben karşılıyorum diye.Bilmeyenlere söyleyim kendisinin bonservisi 2.5 milyon dolara ama 3 senelik bize maliyeti 8 kusur milyon dolar.İyi hoşta başkanim sorarlar Fatihin Parasi nerde?
Marcelinho hakindada size bir iki bilgi verim: Geçen sezon bir maçin devre arasinda kendi takım kaptanina kafa attı ,almanyada alkolu ve partileriyle meşhur oldu , son olarak sezon açılışınada 10 gun geç geldiği için almanyada artık istenmeyen adam oldu.

*Takima 3 tane sol açık aldilar.Takimda sağ back ön liberodan bozma… sol back sol açıktan bozma…

*Lazaroni Gilberto, Ricardinho, Wagner, Mossoro, Arrugu ve Renato gibi oyuncularla görüştüğünü ifade etti ve Beşiktaşin aldığı Ricardinho bunu doğruladı ,peki yönetim niye hiçbirini alamadi ayrica ricardinho nun bedelide ortada,parasal sorun da diyemezler!

Çok Ağır yorum yapmamak için soru halinde birkaç şey yazim.

Daha önceden Trabzonspor maçlarını izlermiydiniz?Futbolla ilginiz ne kadar ? Transfer için kendi danişmanlariniz futbolcu seyrettirmeye göndermeniz ne kadar profosyenelce bir davraniş?Lazaroniyi hangi başarısına göre transfer ettiniz? Yönetime ve başa geçmenizde acaba siyasi baskılar sonucu mu oldu yoksa bizim goremedimiz onceden olan bir trabzonspor sevginiz mi var?trabzon limanı ihalesi hakinda ki düşünceleriniz? 50 gune yakındır brezilyada olan arkadaş niye transfer yapamadi? fatih tekkenin transfer parası nerde? yönetim ikiye ayrılmiş durumda napcaksiniz? Musampa transferinde yanlış menejerle masayı oturmaniz biraz gulunç değil mi?Yine Musampa transferinde acaba yönetimden birileri arada para mi aldi hani gidip gelme olaylari bu nedenle oluştur?Bonservis bedelleri yuksek oyuncular değilde maaşlari yuksek oyunculari bonservisi dusuk sekilde almanizin acaba bir amaci mi var?Turkiyede futbolda karapara aklama hakindaki dusunceleriniz?Yeni stad projesine ne oldu?Gelir getircek olan benzin istasyonu projesi hala niye tamamlanamadi?Bu takım kendi seyircisi cağirdiğinda gidemiycek kadar aciz duruma niye dustu?

Bilmem anlatabildim mi?

***Ya aslında her şey bir yana Trabzonsporlukla önceden hiçbir ilgisi olmayan, maçını seyretmeyen o bizim duygularimiz yaşamamiş olan kişilerin başta olmasi beni çok üzüyor!

akdin
02.09.2006, 17:55
Lazaroni haklı,Vahid hoca haklı,Şenol hoca haklı,Ziya hoca haklı,Samet hoca haklı.....Doğruyu yapmaya kim,neden engel oluyor,kim bu takımın başarılı olmasını istemiyor?Küçük olsun benim olsun mantığı ile kim davranıyor?Kim taraftarı kandırıyor?Bu kadar futboldan bihaberi bir araya kim,niye getiriyor? Allah sabır versin.........!!!!!!!

sametaydin
02.09.2006, 17:59
lazoroni istediği futbolcuların alınmaması konusunda haklı.
ama biz lazoroninin oynattığı futbolu tartışalım. kendi sahamızda denizliye karşı forvetsiz çıkıp maç kaznmaya çalışıyosak( daha doğrusu kazanamamaya çalışıyosak), ligin en güçsüz takımı kendi sahamızda bize ecel terleri döktürüyosa bu lazaroninin suçudur.

Emre7
02.09.2006, 18:00
ben lazın haklı olduğunu savunmuyorum...
yönetimde haksızdır gerçi....ama bu konuda değil...

takımın eksik olduğu yönlerinin bir kısmına transferler öyle yada böyle yapılmıştır. ama laz bu takımı eldekiyle yönetmemiştir.

canı sıktı yattarayı kenara çekti canı sıktı gökdenizi çekti canı dalen sıkıyor ki kadro içinde belkide şu ana türkiyede ceza sahası içinde etkili olabilecek 5 oyuncudan biri olan ersen çekiyo...

Bahtiyar
02.09.2006, 18:00
Trabzonspor Yönetimi

*Tamamen siyasi kaygılar yüzünden dışardan destekli bir yönetimdir.Başkan ın birçok yöneticiyle aynı siyasi görüşte olması dışında herhangi bir bağı yoktur.

*Yönetim şimdiden kendi arasında kavgalı ve ikiye bölünmüş durumdadır.

*Başkan profosyenelleşme çok önemli diyip önceki yönetimlerde başlatilan profosyenelşmenin tamamen önünü kesmiştir.

*Tsclub pasifleştiren yönetim yaz ayı boyunca forma olmadiğinan satamamiş uzerinede her ay 80 milyar zarar yapmiştir.Bunun yaninda istanbulda birçok puma mağzasinda gurbetçi arkadaşlarin yaz boyunca yoğun ilgisi nedeniyle forma kalmamiştir.(yöneticiler acaba kendi şirketlerinde böyle bir şeye izin verirler miydi.)

*Musampa transferinde önce yanliş menejerle konuştular amatörlükten daha sonra bir yönetici arada birileri para almaya çalişiyor diye azindan kaçirdi sonra da ben menejerleri kastetmiştim diyerek duzeltti.Sadece bilgi veriyorum yorum yok

* Sezonun 3 . haftasinda 2 aydir antremansiz musampayi transfer ettiler sezon ortasina yetişir hayirli olsun.

*Kulupte çalişanlar rekor seviyede boşaltıldı

*Son 15 senede 2kupasi olan (biri Suudi arabistanda diğeri uzakdoğuda),bütün gittiği Avrupa takımlarından kovularak ayrılan ,en son çalıştırdığı juventude yi 16. yapmiş(1sene önce oda) ,herkezin artık emekli oldu dediği Lazaroniyi transfer etiler.Kendileri de 300 gunde bir takım değiştirmiş dile kolay. Sadece bilgi verip yorum yapmadim yoksa agır kaçicak.

*Başkan Lazaroni transferini bir başka yönetici 2 ayrı teknik direktörle anlaşmişken haber vermeden yaptı.(daha sonra kavga gurultu oldu hatırlarsiniz)

*8 milyon dolara Fatih Tekkeyi sattilar.Üzerine gidip Marcelinho gibi almanyada bile büssürü sorun yaratmiş bir adamı aldılar .Başkan açıklama yaptı bütün masrafını ben karşılıyorum diye.Bilmeyenlere söyleyim kendisinin bonservisi 2.5 milyon dolara ama 3 senelik bize maliyeti 8 kusur milyon dolar.İyi hoşta başkanim sorarlar Fatihin Parasi nerde?
Marcelinho hakindada size bir iki bilgi verim: Geçen sezon bir maçin devre arasinda kendi takım kaptanina kafa attı ,almanyada alkolu ve partileriyle meşhur oldu , son olarak sezon açılışınada 10 gun geç geldiği için almanyada artık istenmeyen adam oldu.

*Takima 3 tane sol açık aldilar.Takimda sağ back ön liberodan bozma… sol back sol açıktan bozma…

*Lazaroni Gilberto, Ricardinho, Wagner, Mossoro, Arrugu ve Renato gibi oyuncularla görüştüğünü ifade etti ve Beşiktaşin aldığı Ricardinho bunu doğruladı ,peki yönetim niye hiçbirini alamadi ayrica ricardinho nun bedelide ortada,parasal sorun da diyemezler!

Çok Ağır yorum yapmamak için soru halinde birkaç şey yazim.

Daha önceden Trabzonspor maçlarını izlermiydiniz?Futbolla ilginiz ne kadar ? Transfer için kendi danişmanlariniz futbolcu seyrettirmeye göndermeniz ne kadar profosyenelce bir davraniş?Lazaroniyi hangi başarısına göre transfer ettiniz? Yönetime ve başa geçmenizde acaba siyasi baskılar sonucu mu oldu yoksa bizim goremedimiz onceden olan bir trabzonspor sevginiz mi var?trabzon limanı ihalesi hakinda ki düşünceleriniz? 50 gune yakındır brezilyada olan arkadaş niye transfer yapamadi? fatih tekkenin transfer parası nerde? yönetim ikiye ayrılmiş durumda napcaksiniz? Musampa transferinde yanlış menejerle masayı oturmaniz biraz gulunç değil mi?Yine Musampa transferinde acaba yönetimden birileri arada para mi aldi hani gidip gelme olaylari bu nedenle oluştur?Bonservis bedelleri yuksek oyuncular değilde maaşlari yuksek oyunculari bonservisi dusuk sekilde almanizin acaba bir amaci mi var?Turkiyede futbolda karapara aklama hakindaki dusunceleriniz?Yeni stad projesine ne oldu?Gelir getircek olan benzin istasyonu projesi hala niye tamamlanamadi?Bu takım kendi seyircisi cağirdiğinda gidemiycek kadar aciz duruma niye dustu?

Bilmem anlatabildim mi?

***Ya aslında her şey bir yana Trabzonsporlukla önceden hiçbir ilgisi olmayan, maçını seyretmeyen o bizim duygularimiz yaşamamiş olan kişilerin başta olmasi beni çok üzüyor!

arkadaşım ben senin yazdığın bu mesajdan şüphelenirim. eleştir kimse birşey demez eleştiriler her zaman yol gösterir. ama sen karalamaya çalışıyorsun siyasetten başlayıp ticaretten devam edip herşeyi bulaştırdın.

adamı bilmiyom ama adama hak vermem için bilmemede gerek yok. klübe başkan oldu diye herşeyden elini eteğini çekecekmi. bu adam gitse kim gelcek varmı sağlam adayın. işi bilip bilmemek o kadar önemli değil bence önemli olan para olsun o eskidedi top tan anla hırs yap şampiyon ol. şimdi topu para oynuyo. ozaman yıllardır trabzon şampiyon olamadı hiç işi bilen yönetici gelmedimi.

Telha TANYILDIZI
02.09.2006, 18:01
Lazaroni haklı,Vahid hoca haklı,Şenol hoca haklı,Ziya hoca haklı,Samet hoca haklı.....Doğruyu yapmaya kim,neden engel oluyor,kim bu takımın başarılı olmasını istemiyor?Küçük olsun benim olsun mantığı ile kim davranıyor?Kim taraftarı kandırıyor?Bu kadar futboldan bihaberi bir araya kim,niye getiriyor? Allah sabır versin.........!!!!!!!

kardeş ziya hoca neden haklı acaba

akdin
02.09.2006, 18:04
kardeş ziya hoca neden haklı acaba

Simek'i ilk kim izledi,kim almadı?

sametaydin
02.09.2006, 18:14
adamı bilmiyom ama adama hak vermem için bilmemede gerek yok. klübe başkan oldu diye herşeyden elini eteğini çekecekmi. bu adam gitse kim gelcek varmı sağlam adayın. işi bilip bilmemek o kadar önemli değil bence önemli olan para olsun o eskidedi top tan anla hırs yap şampiyon ol. şimdi topu para oynuyo. ozaman yıllardır trabzon şampiyon olamadı hiç işi bilen yönetici gelmedimi.[/QUOTE]
hocam tamam topu para oynuyo. bunlarda para varda noluyo onu söyle o zaman. bu işten anlamak lazım bence. bilmeden olmaz. bu takım özkan sümerin başkanlığında dirilişe geçti.özkan sümerin futbol kariyerinide söylememe gerek yok. şimdikilerden iyidir heral.

cipses
02.09.2006, 18:22
lazaroni haklı
sonuna kadar haklı
ama bu hiçbir şeyi değiştirmiyor
bizi kimin haklı olduğu ilgilendirmiyor
bizi şampiyonluk ilgilendiriyor
biz şampiyon olmak istiyoruz
elimizdeki kadro bu
oyuncular bunlar
teknik direktör bu
başkan bu
yönetim bu
biz şampiyon olmak istiyoruz
bunun için destek olmamız lazım
şampiyonluğa inanmamız lazım
bizim inanmak için akıla,mantığa ihtiyacımız yok
trabzonun şampiyon olacağına inanması için akıl ve mantığınızı yormayın
zaten o konuma geldiğinizde eziklerde inanacaktır şampiyon olacağınıza
ama biz trabzonluyuz
bizim inanmaktan başka çaremiz yok
kritik virajları hep alamayan bu takıma yine güveneceğiz
çünkü bizim güvenecek başka bir şeyimiz yok
bizim kendi aramızda kavgaya ayıracak vaktimiz yok
bizim inanmaktan,inandığımızı hissettirmekten başka hiç bir şeye ayıracak vaktimiz yok
ne zaman ki kaybederiz,o zaman çıkar sorarız hesabı
verdiğimiz desteği haketmediniz deriz,diyebiliriz
ama şimdi destek zamanı
yeterince köstek var zaten
başka istemez

Bahtiyar
02.09.2006, 18:23
tamam dediğinde haklısın ama olaya farklı bakıyoz. ama şunu bil parasız hiç bişey olmuyo şampiyonlukta, saadette

ARAF
02.09.2006, 18:24
asıl vahim olan yönetim deki bir adamın t.d yönetimi suçlaması karşısında ben üstüme alınıyorum kim yaptıysa o hesap versin demesidir allahım sabır ver sen
sen ne iş yaparsın herif yönetimi suçluyor önce adama bi sus de medyaya yönetimi şikayet etmek ne demek yapılan transfer ler okadar da kötü değil sen bu kadroya top oynatamıyorsun herkes geç yaptı transferini gerest e 2 yıldır adam almıyorlar adam bişey mi söyledi takımı savaştırdı şampiyon yaptı bırakıp gideceksen defolgit rezil olduk aleme futbolcularını beğenmiyorsan bırak git böyle rezillik olmaz acayip sinirlendim haklı olduğun konular varsa bile böyle söylenmez lazaroni haklımı diye başlık açmışsımız LAZARONİ HAKSIZDIR

oguzkoc
02.09.2006, 18:27
hacıosmanoğlu verilecek en güzel cevabı vermiş...

Hüda Topaloğlu
02.09.2006, 18:27
Lazaroni kariyerinden baska birseyi dusunmeyen egoistin biri. Bize gelen yabancilarda nedense bu sendrom hep var, misal Vahid hoca, herzaman gozu disarida. Lazaroni utanmadan GS nin transferini savunuyor ya, ozaman Lazaroni sana cimbomun aldigi oyunculari verelim, sendekileride onlara verelim bakalim ozaman ne diceksin. Anlayinca bu isi becerimeyecegini satasacak insanmi ariyosun, hani satastigin kisiler zaten birbirlerini yiyorlar. Bi yandan Baskan Umut isigi goruyorum derken diger yandan 2.Baskan kendi haric herkesi topa tutuyor, Allah askina bu takim kimlerin elinde, amaci ne bunlarin??

Hüda Topaloğlu
02.09.2006, 18:29
Hocam cevabin neresini begendin Allahini seversen, herkes kendini kurtarma savasi veriyor su anda anlamadinmi, kendi adamlarina "sov yapanlar" diye hitab eden bi insansin cevabi nasil en guzel cevap oluyor, yangina korukle gitmek, Takimdan ziyade kendi adini yuksek tutmaya calisan bir insanin cevabi nasil "EN GUZEL CEVAP" olur,???

oguzkoc
02.09.2006, 18:36
Hocam cevabin neresini begendin Allahini seversen, herkes kendini kurtarma savasi veriyor su anda anlamadinmi, kendi adamlarina "sov yapanlar" diye hitab eden bi insansin cevabi nasil en guzel cevap oluyor, yangina korukle gitmek, Takimdan ziyade kendi adini yuksek tutmaya calisan bir insanin cevabi nasil "EN GUZEL CEVAP" olur,???

lazaroniyi getiren o yönetimin kararlarında hacıosmanoğlu yoktu. hacıosmanoğlu lazaroniyi istemiyordu. ve şuan bizde bu derece istemiyosak bu hacıosmanoğlunun başından beri haklı olduğunu gösterir. trabzonspor yönetiminde hiyerarşi yoktur. asbaşkandan tut yönetim kurulu üyesi bile başkan ve yönetim hakkında dilediğini söyleyebilir. ortada edilmiş bi hakaret yok sonuçta, "şov yapanlar" kelimesi buraya en yakışan hitaptır yönetim için.

ARAF
02.09.2006, 18:36

hakkatten neresini beğendin cevabın suçu üstüne almamasınımı yönetimdeki diğer arkadaşlarını satmasınımı nesini beğendin

Nytre
02.09.2006, 18:39
hacıosmanoğlu yine en güzelini demiş....benim dediğim gibi ne yönetim bahane bulsun ne de t.direktor...

hacıosmanoğlu bu kulup için şu anda en iyisini düşünecek adam yönetimde...
ama onun tercih ettiği ve prensipte anlaştığı adamı almadılar..

haşşşim sayitoğlu şimdi kara kara düşünüyor mudur yoksa hala reklam peşindemidir bilmiyorum

poetricus
02.09.2006, 18:58
(...)Ayrıca adamın bir taktiği vardır. O taktiği uygulayabilmesi için bazı oyunculara ihtiyaçları vardır. Bunlar gerçekleşmeyince adam mecbur Hasan'a talim ediyor.

Pardon Adam diyerek kastettiğiniz kim? Sakın Lazaroni olmasın! Bu arada bu adamın nasıl bir taktiği var? Bizi de aydınlatır mısınız?

Transfer konusunda yerden göğe kadar haklı: Tabiî durmuş bir saat bile günde iki defa doğruyu gösteriri. Ama bu adam dijital saat olduğu için bir defa gösterebiliyor. 18 senede 23 ayrı takımda çalışmış, gittiği her takımda bir ya da iki yıldız futbolcuyu harcamaktan başka bir özelliği olmayan, başlıca meziyeti kendini kovdurup tazminat almak olan birinin söylediklerine bakar mısınız? Fatih satılmamış olsaydı Lazaroni tarafından harcanmayacağını kim söyleyebilir? Tamam, kadro yeterli değil. Yönetimler her zamanki gibi transferleri kafalarına göre yapıyor. Malum dengeler! İyi de elindeki kadronun oynayacağı futbol alacağı sonuçlar bu mudur diye sormak kimsenin aklına gelmiyor mu? Yine de suç onda değil, onun gibi birini bu takımın başına getirende, üstelik getirebilmek için Türkiye'nin en şerefsiz adamından yardım isteyecek kadar onursuz yöneticilerde. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş. Üst üste iki yıl aynı takımı çalıştırmayan hocayla, üst üste iki yıl aynı hocayla çalışmayan takımın muhteşem uyumu. Şimdi bir taraf devre arası gelmeden tazminatını alıp kendini kovdurarak yeni bir takıma kapağı atmanın hesaplarını yaparken diğer taraf da “dengeleri bozmadan” bu hocadan kurtulmanın yollarını arıyordur. Kenarda bir an önce kovulsa da sıra bana gelse diye ellerini ovuşturanları da hesaba katmak lazım. Başrol oyuncuları sürekli değişen aynı diziyi seyretmeye devam! Bu arada Brezilya mülteci kampı elde olmayan nedenlerle istenildiği gibi kurulamamıştır, üzgünüz!

poetricus
02.09.2006, 19:02
Hakikaten neresini beğendin cevabın? Suçu üstüne almamasınımın, yönetimdeki diğer arkadaşlarını satmasınımın nesini beğendin?

Transfer komitesindeyken diğer arkadaşları onu satmıştı. Özellikle de Teknik Direktör meselesinde. Hem de kime sattıklarını biliyor musnuz? Sorması bile gereksiz! At kovboy ikilisinin oynadığı filmi bilirsiniz. İlk bölüm sona erdi galiba. İkinci bölüm: Atın İntikamı!

Mehmet_Mercanlı
02.09.2006, 19:05
BAŞKAN İSTİFA
LAZARONİ futbolun yakasını birak 20 yılda 20 takım

ARAF
02.09.2006, 19:06
Transfer komitesindeyken diğer arkadaşları onu satmıştı. Özellikle de Teknik Direktör meselesinde. Hem de kime sattıklarını biliyor musnuz? Sorması bile gereksiz! At kovboy ikilisinin oynadığı filmi bilirsiniz. İlk bölüm sona erdi galiba. İkinci bölüm: Atın İntikamı!

ohh ne ala at la kovboyun arasında biz kalıyoruz galiba bu arada arkayı kollayalım ozaman

poetricus
02.09.2006, 19:07
Kesinlikle!

Lokman
02.09.2006, 19:11
Lazaroni başaramayacağını anladı ve mazereti önceden beyan etti. İyi bir T.D. örneğin lucescu g.s. ye toplama oyuncularla ceyrek final oynattı. yani bence bizimkinin mazaretide belli artık o zaman hemen kovulsun tazminatınıda o maddeyi koyduran akıllı yönetici ödesin. transfer yapılmadı diye yakınan bir hoca nasıl olurda üç forveti kenarda oturtup forvesiz oynar. yaaa şimdi lazaroniye saydırmak var ama ben içimden diyeyim yine diyeceğimi.

Şentürk
02.09.2006, 19:14
çok zaman kaybediyorlar eminim ki bir iki haftaya zaten gidecek!
bence şuan futbolcularında tanıdığı hüsnü özkara getirilmeli derhal.

champions
02.09.2006, 19:21
uefadan elenmeden ve üst sıralardan kopmadan hocayı göndersinler sonra bi işe yaramaz 1 sene daha boşa gidecek neyi bekliyosunuz göndermek için bjk ve osasuna mağlubiyetlerini mi

Ali İhsan
02.09.2006, 19:26
Lazaroni haksızdır. Hayatında göremeyeceği kadro önünde. Sızlanmayı bırakıp da kariyerin son asil takımında torunlarına anlatacağı(torunlarına anlatmasına gerek yok zaten onlar da büyümüştür) güzel bişeyler yapsın. En büyük kazanım insan kazanımıdır. Onu ben almadım, yok o şurdan geldi oynatmam demek kolay, oyuncu kazanıp,yüreklendirip ruhla bi yerlere gelmek zordur. Başarılı olmak istiyosa adam gibi kontratlarının gereği olan işini yapsın. Teknik direktörler de amma fazla oluyolar kişisel kaprisleriyle takımları batırıyolar sonra benim tazminatım falan diyolar. Başarısıza tazminat verilmesin kardeşim nedir bu ya. Ahlak diye bişey var.

zafer6161
02.09.2006, 19:41
adamcağız haklı ona kızmayın onu buraya getirene kızın
şeytanın cennete girmesine benzer

Analyzer
02.09.2006, 19:51
Milan da 2001-2002 sezonunun başında büyük bir hata yapıp Fatih Terim'i teknik direktörlüğe getirmişti. İlk haftalarda istenilen sonuçlar alınamayınca hata yaptıklarını anlamışlar ve Terim'in görevine son vermişlerdi. Lazaroni'nin yanlış seçim olduğu ortada. Göndermek için birkaç maç daha beklemeye gerek yok. Son yaptığı açıklamalar da, Lazaroni'nin elindeki kadroya inanmadığını açıkça gösteriyor. Artık zamanı gelmiştir. Yönetim bu açıklamalardan sonra bu adamdan fayda beklememelidir. Peki Lazaroni haklı mı? ..... Bana ne? Önemli olan Trabzonspor'un başarısı, Lazaroni'nin haklı ya da haksız olduğu değil. Lazaroni yetersiz.

Tunga
02.09.2006, 20:03
Memur zam istiyor: Haklı, geçinemiyor.
Hükümet isteneni vermiyor: Haklı, elde yok(??) ne verecek?

Eeee.....

Asıl sorun da burada zaten. Herkes haklı... Ama sadece konuşurken!

Yönetim haklı: 16 transfer yaptılar...
Lazaroni haklı: 16'sını toplasan 2-3 adam yapmıyor...

Eeee....? İki tarafın da medyaya değil, birbirlerine mert davrandıkları günleri görmek dileklerimle.

keles76
02.09.2006, 20:04
biran evvel bu hacıosmanoğlu istifa etmeli lazaroniylede oturup konuşsunlar yapacaksa yapsın yada istifa etsin bu takımlada yapamayacaksa benim ağzımı bozmasın. Bakınız bu hacıosmanoğlu yanlış söyledi yada doğru söyledi değil bunda anlaşalım adam kendini klüp yönetiminden farklı bir yere koyuyor böyle adamlar sadece başkan olablir oda despot olurlar adam ispanyadan kimi getirecekti yok elinde patlamış görüşmesi bunların üç tane iyi hocası var üçüde değildi konuşacağı adam (sevillanın hocası deportivonun hocası birde liverpolun hocası) lazaroniyi mumla arardık bosque yapamadı bunun getirdiğide hep soru işareti kalacaktı. Yönetimin muhalifi yönetimden varmı böyle şey ben bir dahaki seçimde konumumu bu adamın tersi şekilde konuçlandıracam herkes haddini bilsin çok canım sıkıldı bugünkü konuşmalara lazaroni konuştuysa çekip soracak adam lafına laf ekliyor bunlar takımın moral motivasyonunu hiçmi düşünmezler sorumsuzlar.
En büyük trabzonspor gerisi yalan

Murat Acar
02.09.2006, 20:07
Trabzonspor karıştı !Trabzonspor’dan, Lazaroni’nin bir gazete de yer alan açıklamalarına sert tepki geldi 2 Eylül 2006 17:19Trabzonspor Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, teknik direktör Lazaroni’nin “Bana verilen sözler tutulmadı. İstediğim oyuncular alınmadı. Bilgim olmadan transfer yapıldı'' yönündeki açıklamalarının yersiz ve zamansız olduğunu belirterek, “Ancak onun da haklı olduğu konular var. Ben bu eleştirileri üzerime almıyorum. Lazaroni’yi 1.5 saatte transfer edip, şehir turu atarak şov yapan arkadaşlarımız eleştirilere cevap versin. Eğer hocamız da çok kariyerli bir teknik adamsa, kendisine söz verip sözünde durmayanlarla aynı yolda yürümesin'' dedi.

Yanlış Açıklamalar

Trabzonspor’un kritik bir süreçten geçtiğini belirten Hacıosmanoğlu, “Trabzonspor lige kötü başladı. Şu an hoca tartışılıyor. Buna rağmen bu denli sert açıklamalar yapması şaşırtıcı. Trabzonspor’un mevcut kadrosu her ne olursa olsun bu ligde iyi işler yapabilir. Bu kadar kötü bir yerde olmamamız gerekirdi. Trabzonspor’un büyüklüğüne yakışmayacak açıklamalar yaptı. Haklı olabilir ama bunu basın yoluyla yapmaması gerekirdi. Hala bizi sıradan bir takım gibi görüyor herhalde. Halbuki ilk şehre geldiği zaman başarılarla dolu müzemizi gezmişti. Orada bizim ne kadar büyük bir kulüp olduğumuzu anlaması gerekirdi. Şu andan itibaren tek söyleyeceğim Lazaroni kendisini ispatlasın, ondan sonra kendisine söz verenlere hesap sorsun. Çünkü bu açıklamalardan sonra destek yerine köstek bulur'' diye konuştu.

Transferde Hatalar Yapıldı

Transfer komitesinin teknik direktörün bilgisi olmadan transfer yapmasının yanlış olduğunu ifade eden Hacıosmanoğlu, “Hocamız şu ana kadar hiçbir transferden bilgisi olmamış. Ona bir takım sözler verilmiş. Şimdi Lazaroni’yi 1.5 saatte transfer edip şehir turu atarak şov yapanlar bu eleştirilere cevap versin. Ben kesinlikle hiçbir eleştiriyi üzerime almıyorum'' açıklamasında bulundu.

Bartuğ13
02.09.2006, 20:21
ya tamam lazoroni haklı da bi yere kadar.yönetim istediğini almamış.herkes görüyor yönetimin futboldan anlamadığını.ama her şeye rağmen paşam geldiğinde ırak enformasyon bakanı gibi atıp tutuyodu.baskı kuracaz,rakip sahadan çıkmayacaz,bunu yaparken de savunmada açık vermeyecez diye.elindeki kadroya ismen baktığında herşeye rağmen çok iyi bir kadro.ama beyefendi takıma daha kornerlerde kimin kafa vuracağını çalıştırmamış.her kafa topunda rakipler gol pozisyonuna giriyor.kaldı bunun bir de hucümu.

sözün kısası tamam lazaroni haklı ama "hırsızın hiç mi suçu yok" be kardeşim???

Keleşoğlu
02.09.2006, 20:27
go home lazoroniii!!

poetricus
02.09.2006, 20:32
Memur zam istiyor: Haklı, geçinemiyor.
Hükümet isteneni vermiyor: Haklı, elde yok(??) ne verecek?

Eeee.....

Asıl sorun da burada zaten. Herkes haklı... Ama sadece konuşurken!

Yönetim haklı: 16 transfer yaptılar...
Lazaroni haklı: 16'sını toplasan 2-3 adam yapmıyor...

Eeee....? İki tarafın da medyaya değil, birbirlerine mert davrandıkları günleri görmek dileklerimle.

Üstat özlemiştik seni. Yalnız o dilek kısmında aklıma bir fıkra geliyor. Şu meşhur; "onu ben de göremeyeceğim" fıkrasını sanırım bilirsin!

gerçekefsane
02.09.2006, 20:40
Hoca konuşacağına Trabzonspor'un neden futbol oynayamadığını açıklasın. Transfermi istiyormuş. Bordo mavi forma ilk dörde girer.
Teknik heyet istifa, .
Sayın yöneticim transfer komitesinden ayrıldıktan sonra verdiği demeçlerle transfer kurulundan değil yönetimden istifa etseymiş.
sayın yöneticim Lazaroni transfer edilene kadar Trabzonspor transfer komitesinde değilmiydin, sayın yöneticim ne yapmış. Neden teknik direktörle anlaşamamış, gölge etmesin yeter. İstifa tek taraflı bir karar. İstifa yolu açık, bekliyoruz sayın yöneticim.

Geçen seneki Bozoğlu ve Ömer Sarı sorununa döndü.

Kasım Hilal
02.09.2006, 20:40
Vallahi belki lazaroni'nin istediği adamlar alınmamış olabilir ama mevcut kadro şu anda çok iyi bence..
Galatasaray zaten transfer namına bir şey yapmamış..
Onların inamotosu iyi adam da bizim aldıklarımız mı kötü?
Sırf takımda Japon oyuncu bulunması için gitti Arcenal'e..
Başka bir işini göremedik..
Japonya dığında oynadığı tüm liglerde toplasan 7 gol atmıştır ancak..
Bizim aldığımız oyuncular gayet kaliteli ve Lazaroni kendisi için istediği sabrı futbolcularına da gösteröelidir..
Umut bu yıl iyi bir forvet olduğunu ıspatlayacak ve seneye de Fatih'in açığını belirgin bir şekilde kapatmaya başlayacaktır..
O adamda iş var.
Kim ne derse desin..
bence Lazaroni sırf kendi başarısızlığına (geleceği gördü galiba, inşallah yanılır) kılıf bulmak için saçmalamış o kadar..

zafercalikoglu
02.09.2006, 20:41
çağlara göre lazoroni haklı
çağlar kim yeni hoca,

UğuR
02.09.2006, 20:44
Lazorinin bu tepkisine yönetimden sert cevap geldi.Yönetim kızıpda Lazoroniyi gönderirse ne güzel olur değilmi:rolleyes:

Kaya
02.09.2006, 20:55
Yönetim, Lazaroni önce kendisini kanıtlasın diyor. Açıklamaya bak. Lazaroni'nin kendisini kanıtlamaya ihtiyacı mı var ? Zaten şuana kadar kaç takım çalıştırdığı ortada...

poetricus
02.09.2006, 21:01
18 yılda 23 takımda çalışma başarısını(!) göstermiş birinin kendini kanıtlamaya ihtiyacı vardır. Bu arada yönetim de kendini çok iyi kanıtladı maşallah!

zafercalikoglu
02.09.2006, 21:07
lazoroni gidece k kendine yol yapıyor,
hacı osmanda gidece k oda suyu ısıtıyor,yonetim fokur fokur kaynamaya başladı,beşiktaş iyi sallarsa bize ,ortada kazanda kalmaz,
geçmiş olsun bu senede bitti

Travelair
02.09.2006, 21:39
Acaba bjk maçımız olmasa Lazaroni haberi manşette olur muydu Fanatik'in :rolleyes: ?

Ugur Kurucelik
02.09.2006, 21:46
Bu konuda hakli adam, gerci istediyi oyuncular alinsaydi yine durum farkli olmiyacakti ya neyse...

akdin
02.09.2006, 21:53
DERS 1:Mazeret üreten personelini kovacaksın!!!!Onlar sorunlara çare bulmak için oradadırlar........

Oğuz
02.09.2006, 22:19
Ben böyle bir rezillik görmedim.. Hoca medyayı almış karşısına, yönetim şöyle yönetim böyle eleştiriyor.. Bu sefer yöneticilerden biri medya mensuplarına "ben üstüme almıyorum, kendisini kim aldıysa ona söylesin" diyor.. Başkan başka konuşuyor, yardımcısı başka konuşuyor, hoca başka söylüyor, hoca yardımcısını maç toplantısına almıyor, başkan yardımcısı hoca almaya gidiyor, başkan "gerek kalmadı geri dön, ben hocayı" aldım diyor.. Brezilya'ya topçu almak için adam gönderiliyor, 51 gün samba yapıp geliyor.. 9 futbolcu alınıyor, 9 futbolcu satılıyor.. Gidenler gittiği yerde oynuyor, gelenlerin forması ıslanmıyor.. Kaleci lazım alınmıyor, ön libero lazım alınmıyor.. Hoca kadroyu kullanamıyor.. Taraftar homurdanıyor ama organize olup da tepki koymuyor.. Taraftarlar derneği başkanı kaptanı özür dilemeye çağırıyor.. sezon başlıyor, şehirde bayrak asılmıyor.. Hocasından taraftarına takıma kimse inanmıyor.. 6 resmi maç yapılıyor, hiçbirinde bir maçta 2 gol birden atılamıyor.. Gol kralı satılıyor, yerine 3 golcü alınıyor, 3ü de kulübede oturuyor.. Forma formaya benzemiyor, hoca hocaya benzemiyor.. Hoca istifa etmek yerine kendini kovdurmaya çalışıp para alma derdinde, taraftar "Lazoroni haklı mı?" diye soruyor..
Velhasıl kim haklıdır kim haksız bilmiyorum.. Tek bildiğim benim haklı olduğum...

Kasım Hilal
02.09.2006, 22:28
Abi iyiyiz aslında desene gene..

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
02.09.2006, 23:23
beterin beteri var ben Lazaroniden önce halilhodziçi beğenmiyordum şimdi mumla arııyorum

Ali Özcan
02.09.2006, 23:40
Musampa hakkında söylediklerine bakarsak Lazaroni malesef bu adamı da oynatmayacak...Bir an önce kovsunlar nasılsa er yada geç kovacaklar...Şimdi kovarsak puan kayıplarını azaltırız en azından...

achil
02.09.2006, 23:47
yaa haklı olabilir ama işde bize onu göndermemiz icin bahane yollayın gidsin. ziya doğanı alalım onun yerine

batugol
02.09.2006, 23:58
peki bu durumda yonetime sormazlar mi ,
"siz kendisini kanitlamamis bir teknik direktoru niye aldiniz?" diye

korsan61
03.09.2006, 00:06
bu açıklamadan sonra artık yönetimmi gider hocamı bilmiyorum ama ikisi bi arada gitmeyeceği kesin ve bunun zararını trabzonspor camiası görür

MahmutHSO
03.09.2006, 00:18
Kesin olan birşey varki;o da bu çapsız yönetmin bu senemizin de içine ettiğidir.
Bu sene de maç seyredemeyeceğiz.Herkese şimdiden geçmiş olsun.
Lazaroni ha.
Bu adamı Trabzonspor a refere edeni,sebep olanı,aracı olanı,getirip hoca yapanı Allah bildiği gibi yapsın.

Emiroğlu
03.09.2006, 00:20
Ben böyle bir rezillik görmedim.. Hoca medyayı almış karşısına, yönetim şöyle yönetim böyle eleştiriyor.. Bu sefer yöneticilerden biri medya mensuplarına "ben üstüme almıyorum, kendisini kim aldıysa ona söylesin" diyor.. Başkan başka konuşuyor, yardımcısı başka konuşuyor, hoca başka söylüyor, hoca yardımcısını maç toplantısına almıyor, başkan yardımcısı hoca almaya gidiyor, başkan "gerek kalmadı geri dön, ben hocayı" aldım diyor.. Brezilya'ya topçu almak için adam gönderiliyor, 51 gün samba yapıp geliyor.. 9 futbolcu alınıyor, 9 futbolcu satılıyor.. Gidenler gittiği yerde oynuyor, gelenlerin forması ıslanmıyor.. Kaleci lazım alınmıyor, ön libero lazım alınmıyor.. Hoca kadroyu kullanamıyor.. Taraftar homurdanıyor ama organize olup da tepki koymuyor.. Taraftarlar derneği başkanı kaptanı özür dilemeye çağırıyor.. sezon başlıyor, şehirde bayrak asılmıyor.. Hocasından taraftarına takıma kimse inanmıyor.. 6 resmi maç yapılıyor, hiçbirinde bir maçta 2 gol birden atılamıyor.. Gol kralı satılıyor, yerine 3 golcü alınıyor, 3ü de kulübede oturuyor.. Forma formaya benzemiyor, hoca hocaya benzemiyor.. Hoca istifa etmek yerine kendini kovdurmaya çalışıp para alma derdinde, taraftar "Lazoroni haklı mı?" diye soruyor..
Velhasıl kim haklıdır kim haksız bilmiyorum.. Tek bildiğim benim haklı olduğum...

Wallaha haklısın birader...

Mehmet Demirkaya
03.09.2006, 00:48

aynı seylere katılmakla bırlıkte kac takımda boyle acaıplıkler yasanıyo mrk edıyorum...

Mehmet_Mercanlı
03.09.2006, 00:58
Paftakımın başına geçsin kendini yetiştirsin.İyileşme gösterirse yardımcı hoca olarak değerlendirelim.
Yönetimde şimdiden yeni hoca baksın.Tavsiyem yerli(Tam) olsun.

cabri
03.09.2006, 02:13
Durun bakalım daha neler göreceğiz...
Bir yöneticisi var, kendisi almadığı için lazaroni yi yese doymaz, zırt pırt çıkıp medyaya hocayı şikayet eder. Bir hocası var kendini temize çekmek için yönetimine sataşır... istediğim anlaştığım !! adamları almadınız, gol kralını satıp yerini doldurmadınız der...
Bir başkanı var ağzından çıkan tek doğru düzgün laf hakemlere posta koymak.. ne yöneticisi ne hocasına laf geçiremez...
Bir futbolcusu var, taraftarı tribüne çağırmış o sırtını dönmüş gider... Acaba bir dahaki maça nasıl çıkacak.. taraftar tepki koyacak mı... takım olumsuz etkilenir mi... barıştırmak için yönetim ne yapıyor... kimsenin umrunda değil.
Bir taraftarı var, yarısı küfreder yarısı bağrına basar... kimisi bağırır kıçını yırtar kimisi çekirdek yer.. Bazısı yönetimi destekler bazısı iztemezük gitsin der.

Güya rakibimiz olan üç gerzeklerden ikisi iyi transfer yapmış biri zaten osmanlının son dönemlerini yaşıyor ama başkanları adam!! ayakta tutuyor takımı.

Anadoluda taş gibi takımlar hergün iyice ayağa kalkıyor, lig yayını pastasından hergün daha fazla pay alıyorlar. Geliyoruz diyorlar iyiden iyiye...

Malesef Trabzonspor hep yanlış adımlar atıyor... Hergün geriye gidiyor..Tarihte bir efsane vardı...çıktı 10 yılda esti ve geçti diyeceğimiz günlere gidiyoruz. Niye mi bu kadar karamsarım, aslında değildim transferler beni mutlu etmiş umutluydum ilerisi için.
Şu hoca ve yönetim kavgası başkanın pısırıklığı canımı çok sıkıyor... hocası bu kadar berbat yönetimi bu kadar basit takımın bu rakipler karşısında hiç şansı yok. Çok kötü olmayan bu kadro adam gibi yöneticiler ve hocayla ayağa kalkar, avni aker eski cehennemliğine bürünürse inandık şampiyon olduk bile deriz.. ama o adam gibi adamları bir kere olsun doğru birşeyler yapıp takımın başına getirebilmemiz lazım.

önümüzde 2 zorlu maç var, iki takımda bizden iyi durumda. Eğer bir futbol mucizesi olmazsa 2 mağlubiyet kapıda. O gümbürtüde ligin de dibine demir atıp avni aker de puan verirsek, kopacak kıyamet selinin önünde ne lazaroni durabilir ne de böyle zart zurt konuşup hepsi ayrı telden çalan yönetici gürühu....

violentia
03.09.2006, 02:56
Kulübün bütün transfer politikasını ve bunun maliyetini bir Hocaya bırakmak doğru değil.Transferde Brezilyalı alınmaması çok doğru çünkü iyi bir Brezilyalı daha çocuk denecek yaşta İspanyol,Portekiz ve yıllarca Brezilya'yı tarayan Avrupa kulüpleri tarafından kapılır.Geriye kalanların iyi olanını sana vermezler verirselerde yüksek maliyetli olur.Bir futbolcunun bir kaç menejerlik firması tarafından bölüşülmesi de arada para yiyenlerin sayısını artırır.

Ve en önemlisi Brezilya futbolu ile bizim futbol arasında fark var.Orda defans denen şey yok bizim futbolumuza göre daha yumuşak ve teknik oyun var.Zaten adamların Milli Takımı bile sert futbolun oynandığı Avrupa liglerinden oluşuyor.

Kadromuz kesinlikle çok iyi Fatih gitti yıkıldık tamamen kandırmaca çünkü bizim saha içinde organize olamama sorunumuz var,sistemsizlik var.

yazının bazı bölümlerine katılıyorum fakat "Transferde Brezilyalı alınmaması çok doğru çünkü iyi bir Brezilyalı daha çocuk denecek yaşta İspanyol,Portekiz ve yıllarca Brezilya'yı tarayan Avrupa kulüpleri tarafından kapılır.Geriye kalanların iyi olanını sana vermezler verirselerde yüksek maliyetli olur.Bir futbolcunun bir kaç menejerlik firması tarafından bölüşülmesi de arada para yiyenlerin sayısını artırır." bölümü oldukça saçma çünkü bu dediğin bütün ülkeler için geçerli.. o zaman yabancı transferi hiç yapmayalım türklerle takılalım..!

violentia
03.09.2006, 03:00
burada haklı haksız önemli değil bence.. TS nin teknik patronu böyle konuşamaz başkan olsam hemen yarın Lazaroni'nin görevine son verirdim..

hakanhan
03.09.2006, 09:12
dünyanin hicbir yerinde transferleri teknik direktörler yapmaz. bilmeyenlere söylenir.. yapan varsada eline bavulunu verirler..

hakanhan
03.09.2006, 09:16
vede transferlerin cogu halilhodzicin raporu dogrultusunda yapıldi. lazaroni takım hakkında fikrimi vardi. bu adama daum tlfonmu acti daumun taktiklerini kulanıyorda. hatırlayın daumda başi sıkısınca transferleri ben yapmadımki derdi.. teknik direktorun işi mevcut kadroya gore hareket etmek..

Harun
03.09.2006, 09:23
dünyanin hicbir yerinde transferleri teknik direktörler yapmaz. bilmeyenlere söylenir.. yapan varsada eline bavulunu verirler..

Senin bahsettiğin dünyadaki transferi yapanlar futbolu ve oyuncu seçimini tekniktrektörlerden daha iyi bilen kişilerdir.Türkiye'de bu işi sadece Gençlerbirliği yapıyor.Kulubumüzde bu işi başaracak birilerini görüyormusun?

gvnlp
03.09.2006, 09:44
vede transferlerin cogu halilhodzicin raporu dogrultusunda yapıldi. lazaroni takım hakkında fikrimi vardi. bu adama daum tlfonmu acti daumun taktiklerini kulanıyorda. hatırlayın daumda başi sıkısınca transferleri ben yapmadımki derdi.. teknik direktorun işi mevcut kadroya gore hareket etmek..

Daum taktiği mi bilmem ama dünyanın hiç bir yerinde transferi yönetim yapmaz. yapamaz teknik direktör istemediği halde hiç bir yönetim topçu almaz. Tabi bu çok büyük oyuncular için geçerli değil. abramoviç shevchenko u alırken morinho ya mutlaka sormuştur.

Bence lazaroni haklı. Taktiğini ve oyuncu seçimini beğenmiyorum ama transferden habersiz olduğu kesin. Yoksa tek forvet oynayacak takımda 6 tane forvetin işi ne? gelecek vaad eden çalışkan Adem Koçağı satarak almışsın hemde. en büyük yıldız da gitmiş. zaten alınan hiç bir oyuncu bu sistemin oyuncusu değil.

hakanhan
03.09.2006, 09:50
Daum taktiği mi bilmem ama dünyanın hiç bir yerinde transferi yönetim yapmaz. yapamaz teknik direktör istemediği halde hiç bir yönetim topçu almaz. Tabi bu çok büyük oyuncular için geçerli değil. abramoviç shevchenko u alırken morinho ya mutlaka sormuştur.

Bence lazaroni haklı. Taktiğini ve oyuncu seçimini beğenmiyorum ama transferden habersiz olduğu kesin. Yoksa tek forvet oynayacak takımda 6 tane forvetin işi ne? gelecek vaad eden çalışkan Adem Koçağı satarak almışsın hemde. en büyük yıldız da gitmiş. zaten alınan hiç bir oyuncu bu sistemin oyuncusu değil.

yok boyle bir sey transferi teknik direktöre yaptırmazlar. tigana kimi istedide aldılar. gs muamma zaten. zigo yok böyle birsey dunyadada yok. cok bilmiş fatih terim yapti 30 futbolcu transferi bavulu koydular kolunun altına. hemde gs de sembol olmus birisi ama kovuldu teknik direktöre yaptırılıp risk almaz yönetim. yönetimler kendi risklerini alirlar basaramazsalarda giderler hep öyle olmusdur..

gugula
03.09.2006, 10:01

Senin bahsettiğin dünyadaki transferi yapanlar futbolu ve oyuncu seçimini tekniktrektörlerden daha iyi bilen kişilerdir.Türkiye'de bu işi sadece Gençlerbirliği yapıyor.Kulubumüzde bu işi başaracak birilerini görüyormusun?

şu anda yok gibi . ama özkan hoca bence beceriyordu diye düşünüyorum.

serdar61
03.09.2006, 10:13
gittiği takımda 6 aydan fazla kalmayı beceremeyen bu nadide tatil heveslisi ve dünyada bir çok ülkesini görmüş turistin bu şekilde açıklamalar yapıp zaten kötü giden takıma mevcut oyuncularında moralini bozarak adeta '' bunlar benim hiç bir işime yaramaz'' demesi ve egoistçe davranıp :
- '' yarın bir gün bu takım daha kötü olursa taraftarın bunları bilmesi lazım'' demesi zaten bu adamın çözümcü değil problemci olduğunu göstermiştir. Allah bu yönetimi ve dahilindeki teknik heyeti özkara hariç ıslah eylesin!

bordoylamavi
03.09.2006, 10:45
Trabzonspor'un kritik bir süreçten geçtiğini belirten Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor lige kötü başladı. Şu an hoca tartışılıyor. Buna rağmen bu denli sert açıklamalar yapması şaşırtıcı. Trabzonspor' un mevcut kadrosu her ne olursa olsun bu ligde iyi işler yapabilir. Bu kadar kötü bir yerde olmamamız gerekirdi. Trabzonspor' un büyüklüğüne yakışmayacak açıklamalar yaptı. Haklı olabilir ama bunu basın yoluyla yapmaması gerekirdi. Hala bizi sıradan bir takım gibi görüyor heralde. Halbuki ilk şehre geldiği zaman başarılarla dolu müzemizi gezmişti. Orada bizim ne kadar büyük bir kulüp olduğumuzu anlaması gerekirdi. Şu andan itibaren tek söyleyeceğim Lazaroni kendisini ispatlasın, ondan sonra kendisine söz verenlere hesap sorsun. Çünkü bu açıklamalardan sonra destek yerine köstek bulur" diye konuştu.

"TRANSFERDE HATALAR YAPILDI"
Transfer komitesinin teknik direktörün bilgisi olmadan transfer yapmasının yanlış olduğunu ifade eden Hacıosmanoğlu, "Hocamız şuana kadar hiçbir transferden bilgisi olmamış. Ona bir takım sözler verilmiş. Şimdi Lazaroni' yi 1. 5 saatte transfer edip şehir turu atarak şov yapanlar bu eleştirilere cevap versin. Ben kesinlikle hiçbir eleştiriyi üzerime almıyorum" açıklamasında bulundu kaynak ajansspor.com

birinci paragrafta trabzonspor un çıkarlarını koruyan bir açıklama ikinci paragraftaysa transfer yapanlara bir eleştiri. objektif bir konuşma olmuş. yöneticilerimiz içinde şimdiye kadar duyduğum en objektif açıklama

isaret parmagi
03.09.2006, 11:13
Eger Transferde hata yapıldıysa ki bence bu acıkca belli lazaroni de bunları söylemekte haklı

Punisher-61
03.09.2006, 11:25
simdi kötü sonuclara böyle bir bahane aramasin..
yönetimmi ona yattarayi yedege koy dedi??
yönetimmi ona denizliye karsi forvetsiz oyna dedi??
yönetimmi ona Szymek Gökdeniz ve Marcelinhoyu normalde oynamadiklari yerde oynasin dedi??

Haşimoğlu
03.09.2006, 11:30
valla onun istedğimi adamları almadığımıza seviniyorum.ricardinhoyu alabilseydik ama wagner denen adamı 2-3 maç izledimadam sadece uzun taç atabiliyo.mossoro dediği adamı hiç gormedik internacional de oynarken.bu hoca zamanında daum'un beşiktaşa getirdiği hengen,scheafer,sixten veit gibi adamlar alıp komisyonunu almadı ondan bu kadar konuşuyo.bizim marcelinhoyu almamız bile başlı başına olay.onuda kendi istememişmiş.wagner gelseydi yemin ediyorum djokaj ı arardık.aynı bu herif geldğinde vahid i arattırdığı gibi benim için öyle en azından

Emre7
03.09.2006, 11:33
bana kalırsa laz haksızdır.çünkü eldeki oyuncuları en iyi şekilde değerlendiremeyip her başarısız kişinin en kolay yolu olan başkasına suç buluyor evet yönetimde sütten çıkmış ak kaşık değil o da bir kesin ama trabzonsporu ben şu ana kadar maça 1 puan için çıktığını hiç görmedim denizli maçında geride kabul ediyor gümüşhaneye kadar 88 dakika gol atamıyoruz anlaşılacak iş değil burda 2 haftanın 1 haftası gitti kalan haftada hoca değişikliğine gidilmesi bizim için en iyisi olurdu. bilmiyorum ama taminim şu an takım izinlidir eminim bu hoca sıcağı sevmiyo tatilini türkiyede yapmaya geldi heyecanlı olsun diye...ona verilen ona izlettirilen kasetlerde çizgi filimdi galiba bu hocanın bana kalırsa savunması olacağını sanmıyorum

Bahtiyar
03.09.2006, 12:03
simdi kötü sonuclara böyle bir bahane aramasin..
yönetimmi ona yattarayi yedege koy dedi??
yönetimmi ona denizliye karsi forvetsiz oyna dedi??
yönetimmi ona Szymek Gökdeniz ve Marcelinhoyu normalde oynamadiklari yerde oynasin dedi??

valla onun istedğimi adamları almadığımıza seviniyorum.ricardinhoyu alabilseydik ama wagner denen adamı 2-3 maç izledimadam sadece uzun taç atabiliyo.mossoro dediği adamı hiç gormedik internacional de oynarken.bu hoca zamanında daum'un beşiktaşa getirdiği hengen,scheafer,sixten veit gibi adamlar alıp komisyonunu almadı ondan bu kadar konuşuyo.bizim marcelinhoyu almamız bile başlı başına olay.onuda kendi istememişmiş.wagner gelseydi yemin ediyorum djokaj ı arardık.aynı bu herif geldğinde vahid i arattırdığı gibi benim için öyle en azından

bu iki arkadaş olayı çok güzel özetlemiş. t.d. transfer yaparken isim vermez hangi mevkide eksik olduğunu söyler. zaten bunuda herkes görmüştür yönetimde kendince o mevkilere önceki t.d. nin de doğrultusunda transfer yapmıştır. ve bence de şu an için yeterlidir zaten gerekirse yapmayacağız demiyor yine yapcağız diyor. ama sen o kaleciyi göndertmiyor akıllarda soru işareti bırakıyorsun sonra da isimlerini verip şu adamları al diyorsun sana kim güvenirde ipleri eline verir. vazaroni külliyen yalan, haksız ve transfer ettirdiği topçulardan komisyon almaya çalışan üçkağıtçı.

TSelif
03.09.2006, 12:08
Haklı ya da haksız . Forvetsiz maça çıkıp ya da birilerinde illada ısrar edip puanlarımızı gasp etme hakkına sahip değil.

hermann hesse
03.09.2006, 12:29
İstikrar adına Lazaroni nin gitmemesini isteyenlerdendim.Bu açıklamalardan sonra gitmesi çok yerinde olur bence.Lazaroni herhalde Brezilya nın ekonomiden sorumlu devlet bakanı, Klübün bütün parasını brezilyaya yatırmak istiyordu. Ey lazaroni elindeki kadroya bakıp utanmadan bide istediğim transferler yapılmadı diyorsun.Ulan Samet Aybaba ya , Ziya Doğan a bu kadro verilse ne yapardı onu bir düşün.

Bu açıklamalardan sonra sana inancım filan kalmadı.Bir bok yapamıyacağını anlayınca istediğim transferler olmadı diyen adamdan hayır olmaz.

Bahtiyar
03.09.2006, 12:33
İstikrar adına Lazaroni nin gitmemesini isteyenlerdendim.Bu açıklamalardan sonra gitmesi çok yerinde olur bence.Lazaroni herhalde Brezilya nın ekonomiden sorumlu devlet bakanı, Klübün bütün parasını brezilyaya yatırmak istiyordu. Ey lazaroni elindeki kadroya bakıp utanmadan bide istediğim transferler yapılmadı diyorsun.Ulan Samet Aybaba ya , Ziya Doğan a bu kadro verilse ne yapardı onu bir düşün.

Bu açıklamalardan sonra sana inancım filan kalmadı.Bir bok yapamıyacağını anlayınca istediğim transferler olmadı diyen adamdan hayır olmaz.

adamı anlamıyorsunuz adam dediği isimleri transfer ettirseydi el altından komisyonunu alcak başarısızlık karşısında istifa edip gitcekti ama dediği gibi olmadı şimdi kendini kovdurup tazminat alıp yatmanın peşinde yani iş ahlakı sıfır çok şrfz bi adam.

Onur Muhcu
03.09.2006, 13:03
Ben Diyorum ki, Lazaroni sonuna kadar haklı ! Doğal olarak Neden Haklı diye soracak bir kaçımız ? İşte cevabı ;
Lazaroni'den hesap sorulmadan önce hesabın sorumlası gereken merciiler var, dolayısıyla ok işareti direk olarak YÖNETİM'i gösteriyor. Sayın Başkan Nuri ALBAYRAK ve ekibi göreve gelmeden önce vermiş oldukları sözleri yerine getirmemişlerdir. (2 tane yıldız oyuncu alacağız, bunların paralarını kendi bütçemizden olmak üzere birini ben, diğerinide yönetimden bir arkadaşım alacak) Oysa kendi bütçelerinden alınan tek oyuncu Marchelino! Ve kullanılmış olan bütçe belli! Nerede diğer yıldız diye sorar bu taraftar ? Bakın ne güel söylemiş Lazaroni, Fatih TEKKE'nin gideceğini bilmiyordum ama sonuçta gitti ve hala yerine Fatih'in yerini doldurabilecek kalitede bir kişi transfer edilmedi. Böyle bir Transfer politikası yok ! Rakiplerimiz, Junichi İnamoto, Delgado, Ricardhino,Lugano, Edu, Deivid ve Kezman gibi isimleri bünyesine katarken, Lazaronin'de söylediği gibi, biz formunun ne oldugunu bile bilmediğimiz Musampa'yı aldık! Alişen'in bir cümlesi var ; Trabzonspor Lazaroni ile 2'den fazla gol atamaz 2'den fazlada gol yemez! Ama Lazaronin istediği futbolcuların hiç biri gelmeyince, elde avuçta kim varsa onlarla devam politikası ile olabilecekleri sahaya yansıtmaya çalışıyor. Eğer ki Lazaroni'nin istediği transferler yapılmış olsaydı ve bu şekilde sonuçlar almış olsaydık, Lazaroni'ye yüklenmemiz haklıydı ama görünen köy klavuz istemez misali Lazaroni'den önce hedefte Nuri ALBAYRAK ve ekibi olmalı !! ( Gaziantep maçı sonrası yaptıgımız yorumlarda, bu konuları aynen dile getirmiştim ama çok tepki almıştım Lazaroni'ye hak verdiğim için, Belki şimdi herşey daha açık oldu ve artık bana da hak verenler çıkar içimizde) Ayrıca sözümü noktalamadan şunu belirtmek istiyorum LAZARONİ'yi bu denli net ve açık konuştuğu için kutluyorum. söylediği şu cümleye çok dikkat edelim arkadaşlar '' Biliyorum... Belki yakında benden hesap soracaklar. O yüzden herkesin bunları bilmesini istedim. Kötü sonuç aldığımızda yine tek sorumlu ben olacağım. Bu nedenle taraftarlardan biraz sabır istiyorum.'' bu cümlenin altında yatan anlam ; Yönetim her söylediğini yapıyor, benden bağımsız karar alıyor, o yuzden Taraftarların bunu bilmesini ve artık bana kötü gözüyle bakmalarını istemiyorum. Gelin sizler karar verin, LAZARONİ' mi , YÖNETİM' mi?

ismail-dede
03.09.2006, 14:05
bu adam başarısızlığına kılıf uydurmaya çalışıyor bence sen takımı adam gibi oynat sahada koşan basan bir takım olsun eksiklerini söyle ondan sonra biz bu takımın nasıl top oynadığını biliyoruz samet ve ziya hoca zamanında o kadrodan fazla bir değişiklik yok biraz daha takviye yapıldı aslında o günkü kadrodan daha kaliteli takımız şu anda giden sadece fatih tekke birde kaleci diğerleri önemli kayıp değil sen bu takımı adam gibi oynat ama beceremiyor takımda kendisi gibi kişiliksiz vasat olmuş sayesinde birde utanmadan sızlanıyor.kayseri bizden kaliteli takımmı çatır çatır oynuyor adamlar yönetimde aptallık yapıyor bu adamı hala takımın başında tutarak çok yazık çok..

Özsu
03.09.2006, 14:13
Bu adam gitmeli, kendine haklılık payı için zemin bile hazırlamış. Daha ne bekliyoruz bilmiyorum, gideceğini herkes biliyor ama dur bakalım daha ne kadar zarar görücez...

Beytullah
03.09.2006, 14:18
yaa bişe olsada su adam kendi istegi ile gitse bu takımdan ...

Şentürk
03.09.2006, 14:26
ya niye niye ısrar ediyor yönetim bu adamda hala ??

ne görüyorlar umut olarak bari bizede söylesinlerde rahatlayalım!!

keles76
03.09.2006, 17:14
Başkan Albayrak: ''Karışıklığa fırsat vermeyiz''
Başkanımız Nuri Albayrak, son günlerde kamuoyunda yoğunlaşan değerlendirmeler üzerine bir açıklama yapmayı uygun gördü. Trabzonspor'un Trabzon kentinin lokomotifi oklduğunu ve herkesin bu bilinçle hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Albayrak, ''Yapılan doğruların ve yanlışların hesabı zamanı geldiğinde görülür. Trabzonsporluluk takıma ve kulübe iyi günde de kötü günde de sahip çıkmaktan geçer. Hiç kimse iç karışıklıklardan kendisine fayda sağlama doğrultusunda medet ummasın. Buna fırsat vermeyiz'' diye konuştu.

Üç ayrı kulvarda yarışan, yaptığı transferlerle kadrosunu güçlendiren takımımızın daha farklı gündemlerle uğraşması gerekirken, oluşturulan suni gündemlerin peşinden sürüklenmeye çalışıldığını seslendiren Başkan Albayrak, ''Bu tarz yaklaşımlar Trabzonsporlulukla bağdaşmaz'' ifadesini kullandı.

Trabzonspor'un sorunlarının konuşulma yerlerinin belli olduğunun da altını çizen Başkanımız Nuri Albayrak, ''Camia genel kurulda, yönetici yönetim kurulunda, teknik direktör soyunma odasında ve sahada görüşlerini söyler, hep birlikte doğruları tartışırız. Aksi yönde sergilenen davranışlar abesle iştigaldir. Bunu tüm kamuoyu böyle bilmeli, ona göre davranmalıdır'' dedi
Resmi sayfadan başkanın görüşü bence birleştirici ve uyarıcı olmuş şahsen herkes kendi işini yerinde yapacak hoş olmuş

gerçekefsane
03.09.2006, 17:29
Özyazıcı Trabzon yönetimine yüklendi

http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/75621suat.jpg

Trabzon'nun efsane teknik direktörü Ahmet Suat Özyazıcı, Bordo-mavili takımın bu anlayışla şampiyon olmasının mümkün olmadığını belirterek yönetimi eleştirdi...http://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif
Trabzonspor'un efsane teknik direktörü Ahmet Suat Özyazıcı, Bordo-mavili takımın bu anlayışla şampiyon olmasının mümkün olmadığını belirterek, "Bizim anlayışımız 20 sene önceki anlayış, ancak bugüne bakıyorum ki bizim anlayışımız bugünkü anlayıştan daha önde" dedi.

Trabzonspor'un eski teknik direktörlerinden Ahmet Suat Özyazıcı, uyguladığı transfer politikası nedeniyle Bordo-mavili yönetimi ve Teknik Direktör Sebastiao Lazaroni'nin oyun anlayışını eleştirdi. Trabzonspor'a gelen insanların Trabzonspor'un bugünlere nasıl geldiğini incelemesi gerektiğini belirten Özyazıcı, "Kimseye sormalarına da gerek yok. Trabzonspor'un tarihine baksınlar. Trabzonspor şampiyonluk istiyor. Ne yapmış da şampiyon olmuş bunun bir araştırmasını yapsınlar. Bizim futbol anlayışımız 20 sene önceki anlayış, ama bugün bakıyorum ki bugünkü anlayıştan daha önde. Yattara'dan ve Marcelinho'dan çift santrafor olmaz, Gökdeniz'den sol kanat oyuncusu olmaz. Böyle oynatırsanız oyuna baştan eksikle başlarsınız" dedi

Trabzonspor gibi bir takımın bir maç içinde 3-5 tane yanlış yapıyorsa galip gelmesinin çok zor olduğunu belirten Özyazıcı, "Gökdeniz'den sol dış oyuncusu olmaz, Gökdeniz'in en iyi oynayacağı yer ileri ikilinin arkasında. Trabzonspor'un sıkıntısı orta saha. Ne geriden top almasını biliyorlar ne de öne top vermesini biliyorlar. Ama geriye doğru top vermesini biliyorlar. 'İlk hedef rakip kaledir' demiyorlar. Dünyanın genelinde orta saha adamları topu en iyi kullanan adamlardır. Şimdi dünya futbolunda kaleci de topu iyi kullanan oyuncu durumuna geldi. Geçmişteki gibi değil, eğer büyük takım olacaksınız takımda topu kim kaparsa iyi kullanmalı. Kaleden sol açığa kadar herkes topu iyi kullanırsa büyük takım demeksiniz" diye konuştu.

Trabzonspor'da transferleri kimlerin yaptığını halen anlamakta zorlandığını belirten Özyazıcı, "Transferi kimler yapıyor. Trabzonspor birkaç seneden beri defans oyuncusu arıyor. Hiç bu takıma bir orantı yapmaz mı insan, takım 4 lig maçı oynadı ve 2 gol attı. 4 maçta 2 gol ortalaması çok düşük. Biz bu gol yüzdesini nasıl artırırırız diye düşünülmesi lazım. 'Neye göre takım yapıyorlar, neye göre adam arıyorlar' anlamıyorum. Elinizde 5 kuruş var ise bunu en ihtiyaç duyduğunuz yere harcarsınız. Transferin dengeli bir şekilde yapılması lazım. Bakıyorum bugün Trabzonspor'un sol bekinde 3 tane oyuncu var. Yine oraya adam alıyorlar. Sağ tarafına bakıyorum yine aynı, Trabzonspor'un bu gol ortalamasıyla şampiyon adayı olması mümkün değil. Trabzonspor, bu durumda fazla puan alamaz" dedi.

"YÖNETİMİN İZLEDİĞİ TRANSFER YÖNTEMİ YANLIŞ"

Trabzonspor yönetiminin izlediği transfer yönteminin yanlış olduğunu belirten Özyazıcı, "Ben menajerlere kabahat bulmuyorum. Ben menajerlerin kucağına düşen yönetimlere kabahat buluyorum. Niye bu menajerlere iş gördürüyorlar da, kendi ekipleriyle bu işleri görmüyorlar. Menajerler oyuncunun milattan önce oynadığı maçları izlettiriyorlar, o kasetleri gösteriyorlar. Bizimkiler de iyi oyuncu deyip transfer yapıyorlar. O oyuncunun eski zamanları olsa buraya gelir mi ?. Uyanık ol da menajerlerin kucağına düşme. Doğru transfer doğru insanlarla yapılır" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'da göreve gelen yönetimlerin ve teknik adamların bunlara zaman tanımakla vaktini geçirdiğini belirten Özyazıcı, "Yönetim yeni geldi, ona zaman tanıyalım. Hoca yeni geldi, ona zaman tanıyalım. Şu oyuncu yeni geldi, zaman tanıyalım diyerek sezonları bitiriyoruz. Trabzonspor'un günleri heba oluyor. Çok oyuncu transfer etmek çok da iyi değil, demek ki Trabzonspor'da bir birikim yok. Yeni bir kadro kuruyor. Şampiyon adayı bir takım yeni bir kadro kurar mı ? Fenerbahçe ve Galatasaray'ın kaç oyuncu aldığına bir bakın. Biz ise Ocak ayından beri 15-16 oyuncu aldık. Uyum sağlama zamanı tanıyacağız bu oyunculara, lisan öğrenme zamanı tanıyacağız. Oyun kuralları dünyanın her yerinde aynı, neden uygulamada yanlış oluyor o zaman" diye konuştu.

Tribünde milletin nabzını tuttuğunu belirten Özyazıcı, "Millet yabancı birini aldığı zaman Trabzonsporlular 'Çok iyi diyor'. Sanki Trabzonspor bugüne kadar elde ettiği başarıları yabancılarla elde etti. Trübünde taraftar yabancı teknik adam ve yabancı oyuncu gelmesini istiyor. Ben de diyorumki yabancı yönetici gelse de kareyi tamamlasak. Bu anlayışla sistem kuramazsınız" dedi

1995-96 sezonunda Trabzonspor'a menajerlik sisteminin gelmesi gerektiğinisöyleyen Özyazıcı, "Baktım ki bizim dönemimizde olan yöneticiler yok artık. Kulübün belli bir dıştan gelen paraya ihtiyacı var. Para veren adamlara ihtiyaç var. Biraz kulübe para kazandırsınlar yanında idarecilik de yapsınlar. Ama bunları teknik iş yürümeyecek. Bunların yanında teknik konuları bilen iyi güvenilir bir adam olsun dedim" diye konuştu.

internetspor.com

Bahtiyar
03.09.2006, 17:44
herşeyi güzel sölemiş ama yabancı teknik adam ve oyuncuya karşıyım demiş. sormak lazım sene kaç? senin karşında febe 6 yabancıyla oynasın sen yabancıya karşı çık. sene 1976 değil sene 2006.

Abdallı61
03.09.2006, 19:44
ya insan hata yapabilir ama bu lazaroni hata yapmıyor daha önce yaptığı hataları tekrar tekrara inadına yapmaya devam ediyor hasta bu adam ya takmış bir santraforsuz oyun düzeni hayır defansımız iyi olsa bişey demiycem defansta yok, koskoca Trabzon kendi sahasında vestele denizliye karşı defans ağırlıklı oynadı yav karşımızdakiler vestel denizli, barcelona valenciya değil dikkatinizi çekerim, ben takımımı böyle görmek istemiyorum yenileceksek savaşıp adam gibi yenilelim lazaroni gitsin anadolu takımı çalıştırsın biz büyük takımız anlasın artık daaaa :mad: yani resmen maçları izlediğim zaman şu takımı tuttuğumdan utanıyorum ulan böyle oyunmu olur

Bulut61-34
03.09.2006, 20:24
arkadaşım ben senin yazdığın bu mesajdan şüphelenirim. eleştir kimse birşey demez eleştiriler her zaman yol gösterir. ama sen karalamaya çalışıyorsun siyasetten başlayıp ticaretten devam edip herşeyi bulaştırdın.

adamı bilmiyom ama adama hak vermem için bilmemede gerek yok. klübe başkan oldu diye herşeyden elini eteğini çekecekmi. bu adam gitse kim gelcek varmı sağlam adayın. işi bilip bilmemek o kadar önemli değil bence önemli olan para olsun o eskidedi top tan anla hırs yap şampiyon ol. şimdi topu para oynuyo. ozaman yıllardır trabzon şampiyon olamadı hiç işi bilen yönetici gelmedimi.

"bu adam gitse kim gelcek varmı sağlam adayın. " İşte korktuğumda buydu. M. Ali Yılmaz gittikten sonrad aynı şey olmuşru ve deli cesarti gösteren biri kulübü kongrelerde çok adaylı başkan yarışacak hale getirmişti. Ama böyle işi bilmeyen paralı yönetimlerden sonra kimse bu enkazı almaya talip olmayacak korkusu yavaş yavaş gerçeğe dönüşüyor. Sağlam adaylarımızı kendimiz tüketiyoruz böyle diyerek. Var sağlam adayım; BEN, SEN, BMN'nin BÜTÜN ÜYELERİ, BÜTÜN TARBZONSPORLULAR ........ Daha kim olsun.
Lazoroni kötü bir teknik direktör olabilir ama bu onun söylediklerinin haksız olduğunu göstermez. Yönetimdekilerin kendiside( İ. Hacıosmanoğulu) bunu söylüyor zaten. Bu kadar çok transfere ne gerek vardı. Takımın eksik yerlerine transfer yapmak yerine, kimi transfer edebiliyorlarsa onu transfer ettiler. Bir gecede transfer yapyorlar. Ersen ve Musa hangi mevkiye transfer edildi? Bunlar planlanarak yapılmış transfer miydiler,?Adem'in verilmesi hangi mantıkla oldu? Ki ademileride Fatih Tekke'nin yerini doldurmaya aday bir futbolcuydu.
Ahh ahh en kötüsüde Fatih'in satılması, alınan futbolcu gibi 100 tane daha alınsa Fatih'in onda biri etmezler, zaten 100 taneden de ancak 11 tanesini oynatabileceğinize göre çok zarardasınız çoook.
Fatih-Gökdeniz-Yattara-Şimek-Stephanov-Hüseyin(bazıları katılmasada) 6'lısına 1-2 sağlam ve direkt oynayacak adam ilave edip(biri Umut olabilirdi mesela), yanınada 2-3 yedek transferi yapılsa bu takımı kim tutabilirdi. Am ne oldu takımın orta direği olan Fatih'i sat, sonrada bir sürü paçavra transfer et(MUsa Büyük faydalı bir transfer diye düşünüyorum ama o da zamanında Trabzonspor formasını istememişti, o da gözümde sıfırdır).
Lazaroni haklı(ben de beğenmiyorum ama).
Yine de bu saatten sonra hoca değişmek doğru değil. Başarı için en önemlisi İSTİKRARDIR.

champions
03.09.2006, 20:35
evet lazaroni haklı(sadece transfer konusunda ) peki lazaroninin haklı olmasını sağlayan kim yönetim bu adama bu alıştığımız saçma açıklamaları neden yaptırıyosunuz madem ki hocaya güven yok ne işi trabzonsporun başında

zafer6161
03.09.2006, 20:53
haklısın haklı
haklıyız haklı

Hüseyin Çümen
03.09.2006, 20:54
lazaroni belki biras olsun haklı ama hangi td nin istediği adamlar alınıyıki bejeke febe hangisi hocanın istediklerini aldı hepsi kendi kafasına göre
kendini gerets in yerine bi koysun adam hangi istediği adamı aldı bırak adamaaşını alamıyo sonra sen bukadar transferi beenme başarısızlığı yönetime yık arkadaşlar bunlar bejeke maçı öncesi ayak oyunları biz bunları yemeyizz
tamam dielim buadamlar senin istemediin kötü futbolcular peki bunların neden yürüyecek dermenı yok neden çalıştırmıyosun yürü git lazaroni sen bejeke maçını düşün

Hüseyin Çümen
03.09.2006, 20:54
lazaroni belki biras olsun haklı ama hangi td nin istediği adamlar alınıyıki bejeke febe hangisi hocanın istediklerini aldı hepsi kendi kafasına göre
kendini gerets in yerine bi koysun adam hangi istediği adamı aldı bırak adamaaşını alamıyo sonra sen bukadar transferi beenme başarısızlığı yönetime yık arkadaşlar bunlar bejeke maçı öncesi ayak oyunları biz bunları yemeyizz
tamam dielim buadamlar senin istemediin kötü futbolcular peki bunların neden yürüyecek dermenı yok neden çalıştırmıyosun yürü git lazaroni sen bejeke maçını düşün

lopsang
03.09.2006, 21:05
Lazaroni'nin yaptığı " ...ööööö ben yapmadım hep onun suçu" diye annesine ağlayan çocuğun tavrının aynısı. Bunun haklılığı olmaz, burnu uzar sonra...Madem diyoruz ki haklıdır o zaman kendisine sormak lazım şimdiye kadar çalıştırdığı takımlarda istediği transferleri yapmışar mı ? Eğer yapmışlar ise neden her takımda seneyi dolduramdan postalanmış ? Eğer yapmamışlar ise ( onlarca takım çalıştırdığını düşündüğüzde ) demek ki her takımda bu tip olayalr var deyip neden kendi işine bakmayıp ağlıyor ? Trabzonspor'un şu andaki kadrosu Allah aşkına zayıf mıdır ? Belki daha iyi kadroya sahip bir iki takım var, ama düşünelim İngilterede yıllarca en iyi kadro kimindi ve şampiyon kim oluyordu. Geçen sene aç karnına top oynayıp şampiyon olan G.sarayın kadrosu bizim kadromuzdan çok mu iyi ? Lazaroni üzerinde taraftar baskısını hissetmeye başladı ve belkide muhtemel Ossasuna, Beşiktaş malubiyetlerine mazeret arıyor şimdiden ? Ama ben onu haklı bulmuyorum ilk önce elindeki kadronun hakkını versin ondan sonra istediklerim olmadı desin...Türkiyede önüne gelen her adamı maymuna çeviren bir hareketle simit almaya yollayan Yattarayı kenarda tut, yeme içme yatma Szymek yollansın diye uğraş ( kazanmaya çalışmak varken ) , elinde Umut,Ersen Martin ve Ömer Rıza varken forvette markajda oynamalrı pek muhtemel olmayan iki yıldızını oynat, iki çapalı oynayacam diye elinde bu kadar hücum gücü olan futbolcu varken savunma ağırlıklı bir anlayış benimse, sağ bekte esasen önlibero olan çabuk olmayan Ferhatı oynat ve son iki maçta ordan açılan gediği seyret, Marcelinho gibi yıllarca beklediğimiz oyunu yönlendiren kaleyi gördğünde şut atabilen tam anlamıyla bir on numaramız olmuşken sen onu mevkisi hariç her yerde oynat ki markajda erisin hapsolsun....EEE neymiş efendim istedikleri olmamış, öyleysee YAPARSIN ADAMLIĞINI RAHAT ÇALIŞAMADIĞIM, POTANSİYELİMİ KULLANAMADIĞIM YERDE DURMAM DERSİN...ŞENOL GÜNEŞ GİBİ... AMA NERDE SENDE O ÇAP

denizci61
03.09.2006, 21:13
Bu başlığı tartışmaya bile gerek yok...Yıllardır bu takımı izliyoruz, bu kadar kişiliksiz bir futbolu kim oynattı,hadi oynattı diyelim ama bu futbolda kim ısrar etti! Hiç kimse...
Bu kadar olmaz arkadaşlar! Biz Trabzonspor'uz...futbolun bütün güzelliklerini sahaya yansıtmakla mesuluz...Lazaroni bizim hocamız olamaz, bunu ben gördüm,sen gördün,hepimiz gördük ama yönetim göremiyor....

Muhammet Kurt
03.09.2006, 21:20
evet lazaroni haklı(sadece transfer konusunda ) peki lazaroninin haklı olmasını sağlayan kim yönetim bu adama bu alıştığımız saçma açıklamaları neden yaptırıyosunuz madem ki hocaya güven yok ne işi trabzonsporun başında

sonuna kadar katiliyorum kardes, yonetimler bir takimi bir TD teslim ediyorsa ona sonsuz guvenmeleri lazim. Guvenmedikleri apacik. Guvenselerdi istedikleri oyunculari pekala alabilirlerdi. Ekonomik rakamlari bence hep bahaneydi. Gerci su an ortada ne dolaplar dondugunu pek bilmiyoruz. Aklima komplo teorileri gelmiyor degil.

Mesela acaba Teknik direktorun istedigi oyunculardan prim mi alacakti da yonetim sonradan bunun farkina vardi, oyle ya istedigi oyunculardan hep birer birer ilgilendi. Ama nedeni pek tatmin edici neticelerle askiya alindi. Zeyyat kafkasin bir aciklamasi vardi hatirlarsaniz. NEDEN ONUN ISTEDIKLERI OYUNCULARI ALMADIGIMIZI KENIDISI DE II BILIR diye.

Ikinci bir komplo teorisi daha aklima geliyor. Bu yonetim acaba HUSNU OZKARAYI teknik direktor olrarak basta gormesini mi istiyor. Daha onceden planlanmis bir tezgah olmasin. Teknik direktor arayislari sirasinda taraftarin kariyerli yabanci teknik direktor arzusu oldugunu bilen bir yonetim gidip komik sekilde lazaroniyle anlasip onun yardimcisi olarak da istedikleri adami yerlestirip sonrada lazaroniye cileden cikartip ya kovulmasini ya da istifa ettirmesini mi saglamakti acaba.

Her ne olursa olsun, insallah bu TAKIM duzluge cikar.

metehan
03.09.2006, 21:20
Aklı başında her insan, bu tür açıklamaların ne anlama geldiğini ve sonunun nereye varacağını tahmin edebilir. Ziya Doğan'ın son dönemlerinde de benzer şeyleri duymuştuk. Aslında Lazaroni ile bu işin yürüyemeyeceğini hepimiz biliyorduk. Bunlar tahminlerin hayata geçişi, maalesef yanılmıyoruz, keşke öyle olsaydı !

TS taraftarının neredeyse tamamı yönetimden yakınırken ve eleştirirken, Lazaroni'nin eleştirmesi de gayet doğaldır ve söylediklerinin çoğu esas itibarı ile doğrudur. Ama pekçok arkadaşın da dile getirdiği gibi, Lazaroni önce kendine bakmalı. Önce kendi üzerine düşeni yapmalı, sonra yönetimi eleştirmeli. Lazaroni kendi üzerine düşeni yaparsa, bu taraftar kimin neyi yapıp neyi yapmadığını çok iyi analiz eder hiç merak etmesin. Şimdiden bahaneler bulmasına gerek yok, biz o kadarını değerlendirir, herkesin hakkını veririz, içi rahat olsun.

Cafer KILIÇSOY
03.09.2006, 21:27
beterin beteri var ben Lazaroniden önce halilhodziçi beğenmiyordum şimdi mumla arııyorum
SANA SONUNA KADAR KATILIYORUM ARKADAŞIM DURUMU TEK CÜMLEYLE ÖZETLEMİŞSİN

Adem Erdoğan
03.09.2006, 21:28
Transfer sezonu bitincemi aklına geldi bunlar.Elinde mükemmel futbolcular var.Asıl sorun kendisindedir.Bu imkanları şenol güneşe verseydiler Bu takım liderdi şimdi.

Hüda Topaloğlu
03.09.2006, 21:45
Bu gidisle Fatihten kazandigimiz parayi Lazaroniye tazminat olarak verececez

golebshera
03.09.2006, 23:58
Evet, bu transfer politikası çok yanlıştı. Beğenmediğimizi söyledik, eleştirdik. Ama sayın hocam sen mevcut kadrona bir futbol oynatamadınki.. Mevcut kadrosu bizden çok çok geri takımlar, bizden çok çok iyi top oynuyor. Bu nasıl oluyor?

Terzioğlu
04.09.2006, 00:01
20 senede 20 takim degistiren adam isterse agziyla kus tutsun benim gözümde hicbir zaman hakli degildir ne derse desin

bordoylamavi
04.09.2006, 09:33
Kader oylaması http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gifYaptığı açıklamalarla yönetimi sert şekilde eleştiren Lazaroni’nin durumu, bugünkü yönetim kurulu toplantısında masaya yatırılacak... 04.09.2006Başkan, tüm yöneticilere, “Kalsın mı, gitsin mi?” sorusunu yöneltecek

Neler dedi neler...
Geçtiğimiz günlerde FANATİK’e konuşan ve “Birçok Brezilyalı ile anlaştım ama yönetim gitti bambaşka oyuncular aldı. İmza atarken bana birçok söz verildi ama hiçbiri tutulmadı. Transferin bitimine birkaç saat kala yeni bir transfer yapılırsa hiç şaşırmam” sözleriyle yönetimi sert bir şekilde eleştiren Lazaroni, Bordo-Mavili idarecileri kızdırdı. Brezilyalı hocanın sözlerine 2.başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, “Onu getirenler bu konuda konuşsun. Ancak o da kariyerini ezdirmek istemeyen bir teknik adamsa sözünü tutmayanlarla çalışmasın” diyerek tepkisini dile getirmişti.

Gözler transfer heyetinde
Transfer komitesinde yer alan ve dolayısıyla bu alandaki ifadelerin muhatabı olan Başkan Nuri Albayrak ise resmi siteye yaptığı açıklamada, “Kimse suni gündemler peşinde koşmasın. Camia genel kurulda, yönetici yönetim kurulunda, teknik direktör ise soyunma odasında ve sahada görüşlerini söyler. Aksi halde sergilenen davranışlar abesle iştigaldir” ifadesini kullandı. Başkanın bugün yapılması planlanan yönetim toplantısında konuyu arkadaşlarıyla değerlendirip, “Gitsin mi, kalsın mı?” sorusunu yönelteceği öğrenildi.
kaynak fanatik.com

bu haber doğru olabilir mi

ozcan_asanoglu
04.09.2006, 09:38
lazaroni'nin haklı olduğu hiçbir yan yok..dünyanın hiçbir yerinde hocanın istekleri bire bir yerine getirilmez. ayrıca yapılan transferler kötü transferler değil sadece geç yapıldı.Allah aşkına, bu kadro bu kadar mı kötü oynar, yeri bu mu yani..hocasız çıksa maçlara daha iyi top oynar, daha fazla puan toplar.hoca olarak senin göreven elindeki malzemeyi en iyi şekilde kullanmak. sen ne yapıyorsun..herkes yanlış yerde, form tutamamış bir düzine oyuncu..böyle rezillik olmaz..

hocada suç yok suç onu getirenlerde. her şeyi çok iyi bildiğini sanan Haşim Sayitoğlu bu yönetimin ve takımın başını yedi yiyecek...

okan6161
04.09.2006, 09:57
sen fatih satılıren ses çıkarma sora haklıyım vahid olsa düyayı ykar genede göndertmezdi fatihi sen haklıyım demekte çok geç kaldın şimdi şunu diyeblrsin istifa edersin uçak biletini alırsınuçak rotar yapar şikayet edersin o zamna haklısın derim sana

hakanhan
04.09.2006, 09:57
lazaroni agzıyla kus tutsa artık bu takımda barınamaz.. en kısa zamanda gitmeli. hatta hic beklenilmemeli bugun gonderilmeli dıyecegim ama trabzonsporun menfaatleri diyecekler. 800 bin euroya karsılık traftarın umutlari gıdecek hıc onemi yok hemen verilsin. offf ya gel cik sunun icinden.. bu adamlarda gururda olmazki defolsalar gıtseler nerdeeeee...

selçukabi
04.09.2006, 10:03
Bence en haklısı İbrahim Hacıosmanoğlu. Çok güzel söylemiş bence.

G.YAZICI
04.09.2006, 10:04
Lazooo Hadİ Gİt Artikda Kurtulalim Senden.....

Umut Uzunoglu
04.09.2006, 10:05
Sn. Lazaroni önce elindeki kadroyu doğru kullansın ondan sonra konuşsun Yattara yı oynatma sonra ondan forvet yaratmaya çaılş şimek i küstür Kaleci sorunu varken yok deyip vatandaşını takımda tut Ersen Martin Ömer Rıza gibi futbolcuları kullanma ondan sonra da konuş hadi ordan Lazaroni hadi ordan

Naim
04.09.2006, 10:15
Kader oylaması http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gifYaptığı açıklamalarla yönetimi sert şekilde eleştiren Lazaroni’nin durumu, bugünkü yönetim kurulu toplantısında masaya yatırılacak... 04.09.2006Başkan, tüm yöneticilere, “Kalsın mı, gitsin mi?” sorusunu yöneltecek

Neler dedi neler...
Geçtiğimiz günlerde FANATİK’e konuşan ve “Birçok Brezilyalı ile anlaştım ama yönetim gitti bambaşka oyuncular aldı. İmza atarken bana birçok söz verildi ama hiçbiri tutulmadı. Transferin bitimine birkaç saat kala yeni bir transfer yapılırsa hiç şaşırmam” sözleriyle yönetimi sert bir şekilde eleştiren Lazaroni, Bordo-Mavili idarecileri kızdırdı. Brezilyalı hocanın sözlerine 2.başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, “Onu getirenler bu konuda konuşsun. Ancak o da kariyerini ezdirmek istemeyen bir teknik adamsa sözünü tutmayanlarla çalışmasın” diyerek tepkisini dile getirmişti.

Transfer komitesinde yer alan ve dolayısıyla bu alandaki ifadelerin muhatabı olan Başkan Nuri Albayrak ise resmi siteye yaptığı açıklamada, “Kimse suni gündemler peşinde koşmasın. Camia genel kurulda, yönetici yönetim kurulunda, teknik direktör ise soyunma odasında ve sahada görüşlerini söyler. Aksi halde sergilenen davranışlar abesle iştigaldir” ifadesini kullandı. Başkanın bugün yapılması planlanan yönetim toplantısında konuyu arkadaşlarıyla değerlendirip, “Gitsin mi, kalsın mı?” sorusunu yönelteceği öğrenildi.
kaynak fanatik.com

bu haber doğru olabilir mi
bu oylama bir fırsattır aslında
hemn mantiki açıdan bakıldığında hemde gerçek manada
Fakat yönetm büyük ihtimalle Hocanın arkasında duracak
Çünki biliyorlarki Trabzonda Hoca gittikden sonra Sıra Yönetime gelir
Kaldıki bu adamıgetirmekle övenen bir kaç iş bilmez de kendi kişisel itibarlarının yok olacağını düşünerek bu karara karşı çıkacak ve hocayı tutacaklar
Aradan biraz daha zamangeçicek ekim kasım gibi Mali Kongrede Seçim yapılmayacağının garantisini alınca yönetim o zaman giden kötü Sonuçlara Lazorninin kellesini alırlar

Fakat bu yönetim Gerçekten Trabzonspor için yönetimde olsa idi
Yani
Siyasi arzular
Reklam amaçları
kendilerine bir kariyer yapma
Trabzonspor sırtından PARA kazanma gibi dertleri olmasa idi
Bugun hocay kovar
Takımı Hüsnüye Emanet eder
Devre sonuna kadarda Hüsnününişine karışmayıp Kurumsal işlerle ilgilenir Stad projesini bitirdir ihaleyi yapar
Aralık ayını kazasız belasız atlatabilirdi (kongreli veya kongresiz)
Aya yaptıkları yapacaklarının teminatı olan bir yönetimle malisef umutlu olmak için hiçbir sebep yok

İslam Sezer
04.09.2006, 10:22
baktı ki boğuluyor,kendini kurtarmak için son bir hamle ile yönetimi de götürmeye çalışıyor.lazaroni haklı mı hem evet hem hayır.1-lazaroni haklı, çünkü yönetim ona karşı saygılı değil,muhtemelen maç sonuçlarının ve takım oyununun kötü olması yönetimi de lazaroniye karşı soğuttu ve profesyonel dışı bir şekilde transferde yetkisizleştirildi.oysa ne olursa olsun madem bu takıma teknik direktör seçilmiştir sonuna kadar istekleri dikkate alınmalıdır.yönetim profesyonel bir şekilde davranamadığı için bu konuda da sınıfta kalmıştır.2-lazaroni haksızdır, zira türkiye yi tanıyordu,transfer anlayışını biliyordu.kontrata muhtemel başarısızlıkta kendini korumaya yönelik yüklü tazminat maddesi koymakla iş bitmiyor,mevcut durumda en iyisini yapmalıdır veya yapmaya çalışmalıdır.oysa onun yaptığı sadece medyaya yönetimi şikayet etmek,forvetleri protesto için oynatmamak,en iyi bildiği defans sistemini bir türlü kuramayıp her maçta(gümüşhane maçı dahil)rakibe tonla posizyon vermek,takımda futbolculara gerekli güveni verememek.Henüz olumlu bir icraatı gözükmedi bay lazaroninin.Öyle ya tamam yönetimi görevini yapmadığı için eleştiriyorsun haklısın,pek sen görevini yaptın mı?neden biraz da kendini eleştirmiyorsun?

eren_61
04.09.2006, 11:11
abi adam haklı gerçekten.biz hala bunu kovamıyosak bu adam haklı

kudu_61
04.09.2006, 11:17
SON MAÇI 7 MAYISTA MUSAMPA İngiltere Premier Lig’in son haftasında yani 7 Mayıs 2006’daki Blackburn...

SON MAÇI 7 MAYISTA
MUSAMPA İngiltere Premier Lig’in son haftasında yani 7 Mayıs 2006’daki Blackburn Rovers-Manchester City maçında forma giymiş. Lazaroni’nin istediği ön libero mevkiinde de oynayabilecek bir oyuncu. Manchester City’deki son 1.5 sezonunda orta sahanın her bölgesinde görev yapmış ve ağırlıklı olarak da orta sahanın ortasında savunmaya dönük forma giymiş. , Musampa efsane Ajax’ın önemli çarklarından biri olarak 1995-96 sezonunda genç bir oyuncu olarak Davids ve Seedorf’un yanında Avrupa’nın en iyi orta sahasında forma giymeye başladı. Ertesi sezon 24 maçta oynadı ve 5 gol kaydetti. Daha sonra Fransa’nın Bordeaux takımında İki sezonda toplam 33 maçta oynadı ve 5 gol attı.
İSPANYADA PARLADI
BU performansın ardından İspanya’nın yolunu tutan siyahi oyuncu, 4 sezon kaldığı Malaga’daki ilk iki sezonunda 24 maçta oynadı ve 5 gol attı. Ertesi sezon ise sakatlıklardan kurtuldu ve kendisini buldu. 37 maçta oynadı ve 9 gol attı. 2002-2003’te de 35 maçta sahadaydı ve attığı gol sayısı 8’di. Bu performansı onu Atletico Madrid’e taşıdı. İlk sezonunda 26 maçta görev aldı ve 2 gol attı. İkinci sezonun ilk yarısında 8 maçta Atletico formasını giydikten sonra Manchester City’ye kiralandı. 2004-2005’in ikinci yarısında İngiltere’de 14 maçta oynadı ve 3 gol attı. Geçtiğimiz sezon performansı ise 27 maç. Sezonun ikinci yarısında sakatlanana kadar City orta sahasında banko oynadı, Sezon sonunda yeniden takımdaki yerini aldı. KAYNAK : TAKA GAZETESİ

Şimdiye kadar Musampa gibi bir oyuncu ile çalışmış mı ki bu hoca
Haklı olduğu tarafları var sol kanat 4 futbolcu cello, murat, mustafa, kiki bence de çok fazla ama hocanın elinde bir ön libero yok bu kısmı haklı fatihin gitmesinde ise başkan haklı çünkü başkan fatihi istese de takımda tutamazdı fatih çoktan kafasına koymuştu gitmeyi en iyi parayı verene satmamız çok mantıklı fakat yerine oyuncu alınamaması konusunda ise hoca haklı yani hocanın da başkanında haklı olduğu taraflar var...
Ama birde hoca Ahmet Suat hocanın söylediklerini bir oku elindeki kadroyu nasıl değerlendirebilirsin öğrenirsin...

ARAGORN01
04.09.2006, 11:46
Aklı başında her insan, bu tür açıklamaların ne anlama geldiğini ve sonunun nereye varacağını tahmin edebilir. Ziya Doğan'ın son dönemlerinde de benzer şeyleri duymuştuk. Aslında Lazaroni ile bu işin yürüyemeyeceğini hepimiz biliyorduk. Bunlar tahminlerin hayata geçişi, maalesef yanılmıyoruz, keşke öyle olsaydı !

TS taraftarının neredeyse tamamı yönetimden yakınırken ve eleştirirken, Lazaroni'nin eleştirmesi de gayet doğaldır ve söylediklerinin çoğu esas itibarı ile doğrudur. Ama pekçok arkadaşın da dile getirdiği gibi, Lazaroni önce kendine bakmalı. Önce kendi üzerine düşeni yapmalı, sonra yönetimi eleştirmeli. Lazaroni kendi üzerine düşeni yaparsa, bu taraftar kimin neyi yapıp neyi yapmadığını çok iyi analiz eder hiç merak etmesin. Şimdiden bahaneler bulmasına gerek yok, biz o kadarını değerlendirir, herkesin hakkını veririz, içi rahat olsun.

Aynen katılıyorum. Yönetim transferi eline yüzüne bulaştırmıştır doğru.. Ancak yenildiğimi Antep, berabere kaldığımız Vestel, zar zor şans eseri yendiğimiz Denizli , Yine gol pozisyonuna bile giremediğimiz Apoel takımının kadrolarında Ricordinho, Wagner , Fatih Tekke falan mı var? Sen önce çık onları yen, daha sonra Fener'e , bjk'ye falan yenilirsen bu bahaneleri anlatırsın.

oskayb
04.09.2006, 12:18
ortada bir gerçek var ; trabzonspor çok kötü
hoca yönetimi-yönetim hocayı ,taraftar her ikisini de suçluyor.
ama gerçek değişmiyor ,hoca muhtemelen bjk maçından sonra ilk kurban olacağının farkında ,bu sebeple bunun yolunu yapıyor(kovuldun ! ,nayıır önce ben istifa ettim)

İslam Sezer
04.09.2006, 12:32
bjk ye yenilirsin ve dersin ki benim istediğim ricardinho yu almadılar istemediğim bilmediğim oyuncuları aldılar.hala şu mevkilerde sorunum var ondan dolayı oyun kuramıyorum.oysa sen daha gümüşhane ye karşı oyun kuramayıp defansında tonla pozisyon veriyorsun.birazcık insafın varsa pılını pırtını topla toz ol lazaroni....

Bahtiyar
04.09.2006, 12:44
bu adam baştan aşağı haklı olsa ne yazar bu adamın takımın başında kalıp bi gol iki golle maç kazanmasına bu berbat oyunu oynamasına razı mı olcaz. iş ahlakı adamda sıfır. yönetimde haksız ama şimdi lazoroniye hak verip yönetimimi suçlayacam. sonra zamanı geldiğinde yine vazaroni mi sahip çıkcak tranzonspor a.

TSelif
04.09.2006, 12:52
Yanlı yansız milletin ağzında dolaşan tek bir cümle var arkadaşlar
TRABZONSPOR bu kadro ile bu kadar berbat bir futbolu nasıl oynayabilir.
(Dünkü Gümüşhane maçında sadece Mustafa Keçeli geçer not almış)
Valla durum kötü. Ya hoca oynatamıyor bu takımı ya ya futbolcularımız......:(

CRAZY BOY
04.09.2006, 12:58
İNANILIR GİBİ DEĞİL ŞAKA GİBİ YÖNETİMİN ZATEN KARİYERİ OLMAYAN BÖYLE BİRİNİ GETİRMIS OLMASI ÇOK KOMİK BU ADAM HANGİ TAKIMDA BAŞARILI OLMUŞTA BİZ BU ADAMI TARTIŞIYORUZ BİZE YAZIK BİNDİK BİR ALAMETE GİDİYOZ KIYAMETE:o

ahmetto
04.09.2006, 13:07
Açaba diyorum fubolcular hocayı sabotemi ediyor .Yoksa Türkiye Ligleri için fena olmayan bir kadromuz var.

SiNaNi
04.09.2006, 13:24
Adam kariyerinde 18 takım değişirmiş.Demek ki bu teknik adam değil seyyah.Alındığı ilk günlerde Mehmet Aurelio Brezilyanın en başarısız hocası demişti.Eeee haksız da değil.Bence yönetim sadece transfer yaparak başarılı olacağını sanıyor.Yerinde transfer olup olmaması önemli dğeil.Transfer olsun da...Yine de Ziya DOĞAN,Giray BULAK,Aykut KOCAMAN gibi yerli antrenörler olsa ilk 5 e gireriz gibime geliyor.
Lazaroni zaten yaptığı açıklamalarla ipini çekti.En fazla 2 hafta veriyorum.Bugün 04.09.2006 olduğuna göre 21.09.2006 da Lazaroni olmayacak:D

Emre B.
04.09.2006, 13:25
Hoca bakmış 3 ay doluyo.Bu kadar tatil yeter hemen bir polemik yaratıyımda gidiyim diye düşünmüştür.

Keleşoğlu
04.09.2006, 13:27
lazoroni haksız , kendi istedigi adamın alınmamasından ziyade brezilyalı alınmamasına sinirlendi para kazandıramadı yani memleketine

sarman61
04.09.2006, 13:33
Lazoroni haksız. Başarılı olan hoca elindeki malzeme ile de başarı yakalardı. Yani geçtiğim sezonlarda zirveye oynamış bir kadro vardı. Sen elindeki malzemeyi kullanamayı beceremiyorsun. Yani hane olurda takım oynarda bir mevkide hedi diyelim iki mevkide 2 oyuncu aksıyor o zaman haklı bulurum seni o zaman çık konuş yok işte istediğim oyuncu alınmadı.

YAHU TAKIM TOP OYNAMIYOR NE YAPSIN YÖNETİM SANA BREZİLYADAN KOMPLE BİR TAKIMI MI İTHAL ETSİN.

Neyse hakkında konuşulacak bir adam değil. Böylece geçtiğimiz denizli maçında neden forvet oynatmadığını da anlamış olduk. Geçtiğimiz sezon 14 gol atan umut gibi bir forvet ersan martin gibi top kesen hava top hakimiyeti olan 2 forvetin var adam bunları siliyor elimde gol atacak adam yok diyor. Bak yine sinirlendin bire densiz takım sanki dersin dolu gol pozisyonuna giriyor yani rakibi baskı altına alıyor ama gol atmamız eksik. Yahu takım pas yapamıyor.

Kısaca Lazoroni nin futbol anlayışı bizimle uyuşmadı. Vucut bu anlayışı reddetiyor. Bu durumda tek çözüm yar saçları lüle lüle lazoroni sana güle güle

SiNaNi
04.09.2006, 13:36
Lazoroni haksız. Başarılı olan hoca elindeki malzeme ile de başarı yakalardı. Yani geçtiğim sezonlarda zirveye oynamış bir kadro vardı. Sen elindeki malzemeyi kullanamayı beceremiyorsun. Yani hane olurda takım oynarda bir mevkide hedi diyelim iki mevkide 2 oyuncu aksıyor o zaman haklı bulurum seni o zaman çık konuş yok işte istediğim oyuncu alınmadı.

YAHU TAKIM TOP OYNAMIYOR NE YAPSIN YÖNETİM SANA BREZİLYADAN KOMPLE BİR TAKIMI MI İTHAL ETSİN.

Neyse hakkında konuşulacak bir adam değil. Böylece geçtiğimiz denizli maçında neden forvet oynatmadığını da anlamış olduk. Geçtiğimiz sezon 14 gol atan umut gibi bir forvet ersan martin gibi top kesen hava top hakimiyeti olan 2 forvetin var adam bunları siliyor elimde gol atacak adam yok diyor. Bak yine sinirlendin bire densiz takım sanki dersin dolu gol pozisyonuna giriyor yani rakibi baskı altına alıyor ama gol atmamız eksik. Yahu takım pas yapamıyor.

Kısaca Lazoroni nin futbol anlayışı bizimle uyuşmadı. Vucut bu anlayışı reddetiyor. Bu durumda tek çözüm yar saçları lüle lüle lazoroni sana güle güle

Adamın anlayışı kimseyle uyuşmuyor.Belki de futbol anlayışı yok:D:D

yağız61
04.09.2006, 13:39
kesinlikle haklı değil.hadi oldu da hak verdik.peki bu takım bu kadar kötü ounatılır mı. her maç işkence çekiyoruz.üçüncü lig takımı bile bizden daha iyi oynuyor.

Telha TANYILDIZI
04.09.2006, 13:48
ne güzel bi senemiz daha telef oluyor

Naim
04.09.2006, 13:50
Adamın anlayışı kimseyle uyuşmuyor.Belki de futbol anlayışı yok:D:D

Yanlız bizimde anlayışımız neden se son senelerdir kimseyle uyuşmadı
samet ziya şenol vahid lazoroni
tüketilmedik adam kalmadı ligde

Adem CAKIR
04.09.2006, 14:19
Ne haklısı kardeşim,

Jef'in yerine Pletikosa gibi adamı istemeyen bir TD ne transferinden bahsediyor.
Elinde bu ligin en kaliteli 2-3 takımından biri var. Oyuncuların her biri mevkilerinin en iyi ilk 3-4 ismi arasında. Daha ne transferi?
Takım önce bir futbol oynamaya başlasında sonra eksik kalan yerler için ağlarsın. Daha 3 top arka arkaya yaptıramadığın takıma daha ne transferi istiyorsun ? Gelmişiz 5.haftaya daha ben takımımızın sahaya hangi onbirle çıkacağını bilmiyorum. Her maçta bir süpriz. Kadronun yarısı değişmiş.

Terzioğlu
04.09.2006, 14:22
Lazaroni için kader oylaması

Geçtiğimiz günlerde konuşan ve “Birçok Brezilyalı ile anlaştım ama yönetim gitti bambaşka oyuncular aldı. İmza atarken bana birçok söz verildi ama hiçbiri tutulmadı. Transferin bitimine birkaç saat kala yeni bir transfer yapılırsa hiç şaşırmam” sözleriyle yönetimi sert bir şekilde eleştiren Lazaroni, Bordo-Mavili idarecileri kızdırdı. Brezilyalı hocanın sözlerine 2.başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, “Onu getirenler bu konuda konuşsun. Ancak o da kariyerini ezdirmek istemeyen bir teknik adamsa sözünü tutmayanlarla çalışmasın” diyerek tepkisini dile getirmişti.

Adem CAKIR
04.09.2006, 14:42
İbrahim Hacıosmanoğlu
Sen ne gereksiz bir adamsın kardeşim ?
Senin o yönetimde ne işin var ?
Hey Allah'ım bu adamlar mı trabzonspor'u yönetecek.
Adam sanki Papua Yeniginespor'un yöneticisi...

Sen şimdi çıkar ben doğruları söylüyorum kardeşim dersin. Yöneticilikte bu değilmi ? Yazıklar olsun !..

oskanonur
04.09.2006, 14:46
Bu demecten sonra kimse lazaroninin hakli oldusugun savunmuyordur herhalde.Yok istedigi adamlar alinmamis, yok bu takima on libero lazim mis...Hepsi hikaye, basindan takip edebildigimiz kadariyla brezilyada gorusulen furbolcular surekli problem cikarmis(ben basinin yalancisiyim), bu takim bas bas kalece ve on libero diye bagiriken lazaroni bu mevkilere transfer istememis, sadece transfer kapandigi an on libero lazim diyor.Kendi istedigi futbolcularin hangisi on liberoymus ki.Yonetimin transfer politikasi kesinlikle yetersiz ama alinan futbolcularin hepsinin kariyeri lazaronininkinden cok daha iyi.Boyle bir kadroya futbol oynatamayan, aylardir bu takima bir iskelet bile olusturamayan, sadece bos soylemlerle tarftarlari uyutmaya calisan bir hoca lazaroni.Yapmis oldugu bu aciklamayla gonderilmesinin yollarini yapmaya basladi bence.nede olsa calistirdigi takilardaki ortala suresini doldurmak uzere.Biran once tazminatini alip gitmek istiyor.Dolayisiyla da cami avlusuna isiyor.Boyle birinin soylediklerine kim nasil hak veririr anlamiyorum.

Şentürk
04.09.2006, 15:02
beceriksiz bir t.d yüzünden son yılların en iyi kadrolarından biri telef oluyor ve halen yönetim lazaroninin bir kaç maç kaybetmesini bekliyor!

Naim
04.09.2006, 15:07
Bugun O yönetim Kurulundan Lazoroniyle devam diye bir karar çıkarsa
Lazoroni sonuna kadar haklı demektir
bundan Sonra Yönetime edilecek laflarıda yönetim hak ediyor demektir

Travelair
04.09.2006, 15:12
Eski köye yeni adet mi? Neye gerek? Biri gelir biri gider. Yemi yutmayın dedim ama bakıyorum yemi atanlardan daha heveslisiniz. O halde bu işin sonu yok. Lazaroni gökten zembille mi indi arkadaşlar? Farkındalık seviyemizi arttıralım. Sorunun hasılı Lazaroni'de mi, yöneticilerin kafa yapısında mı?

Naim
04.09.2006, 15:17
Eski köye yeni adet mi? Neye gerek? Biri gelir biri gider. Yemi yutmayın dedim ama bakıyorum yemi atanlardan daha heveslisiniz. O halde bu işin sonu yok. Lazaroni gökten zembille mi indi arkadaşlar? Farkındalık seviyemizi arttıralım. Sorunun hasılı Lazaroni'de mi, yöneticilerin kafa yapısında mı?

Aslında bu konuyu açacaktım sana
madem yeri geldi
Lazoroniy getirenlerin kafa yapısı bozukta
Avatarda ki vatandaşın çokmu düzgün
ayrıma gerek yok iki tarafta aynı
Biri yerel reklamın diğeri ulusal kanalların peşinde
Trabzonsporun Başkan Yardımcısı olan bir şahıs
bir TV programına çıkıp 25 dakika fb yi konuşuyorsa
hiç oturmasın
Madem Haciosmanoglu karakterli bir adam
ne diye böyle yanlışlar olan bir yönetimin içinde duruyor
aslanlar gibi Transfer komitesinden istifa ettiği gün yönetimden de etse idi
o zaman inansa idik samimiyete
Geçiniz efendim

Şentürk
04.09.2006, 15:22
Bugun O yönetim Kurulundan Lazoroniyle devam diye bir karar çıkarsa
Lazoroni sonuna kadar haklı demektir
bundan Sonra Yönetime edilecek laflarıda yönetim hak ediyor demektir

kesinlikle, bakalım yönetim geldiğinden beri ilk doğru kararını verebilecek mi?

Gürkan
04.09.2006, 15:27
evet kararı cıkarsa acıklayacaklar hayır karaı cıkarsa acıklamayacaklar.yenı bırını arayacaklar.2 hafta ıcındede yenı hoca gelır.(yerlı tabıı 2 haftada adam gıbı bır yabancı zor)

Mehmet_Mercanlı
04.09.2006, 15:31
Haciosmanoglu kötünün iyisidir.
bütün yonetim hepbir araya gelip delikanlı gibi
- biz alıcağımızı aldık şimdi istifa ediyoruz desin.
takımın yakasını biraksın
bazı arkadaşlar yönetimi sadece saha sonuçlarından dolayı eleştirdiğimizi sanıyo bu yönetim herkonuda teçrübesiz dir. TRABZONSPOR gibi takımların bunlara tahamulu yoktur. bizi basıt bir anadolu kulubu yapmayan calışanlar bunun bedelini ödemek zorundadır.

Travelair
04.09.2006, 15:35
Aslında bu konuyu açacaktım sana
madem yeri geldi
Lazoroniy getirenlerin kafa yapısı bozukta
Avatarda ki vatandaşın çokmu düzgün
ayrıma gerek yok iki tarafta aynı
Biri yerel reklamın diğeri ulusal kanalların peşinde
Trabzonsporun Başkan Yardımcısı olan bir şahıs
bir TV programına çıkıp 25 dakika fb yi konuşuyorsa
hiç oturmasın
Madem Haciosmanoglu karakterli bir adam
ne diye böyle yanlışlar olan bir yönetimin içinde duruyor
aslanlar gibi Transfer komitesinden istifa ettiği gün yönetimden de etse idi
o zaman inansa idik samimiyete
Geçiniz efendim

Avatarımı sık sık yenilemiyorum belki de ben de Lazaroni kadar suçluyumdur :)
Bir yazımda İbrahim Hacıosmanoğlu'nun tek bir yerde uzun soluklu röportajını seyrettiğimi ve bu yapısıyla değil başkan, bir fedaiden öteye geçemiyeceğini belirtmiştim. Yani Avatar kişiyi desteklediğim yok

Diğer taraftan bahsedilen şahsın yönetimden dışlanmış olması, yönetimde kaldığı sürece onların bu yanlışlarına ses çıkarmayacağı anlamına gelmez. Yönetimde azınlıkta olduğu çok açık. Öyle olmasa bunu yönetim kurullarında oy potansiyeliyle yapardı. Ama yanlışları görüp istifa etmek, daha yanlış bir iştir. Doğruyu görüyorsan ve genel kurul sana bu yetkiyi vermişse doğrular için savaşacaksın, pabucu yanlışlara bırakmayacaksın

OLCAY ÇAKIR
04.09.2006, 15:51
Hocam Herkes Senden Nefret Edİyor Gİbİ....

İŞİn Haylİ Zor.........

Tazmİnatsiz Gİtsen Belkİ,ama Bu YÖnetİm Senİ Birakmaz Kolay Kolay.......

EĞer Hocaysan Al Şu Bjk MaÇini ....

Malzeme Elİnde,yerİnde Ve Akilli Kullan Hepsİ Bu..........

Bİr SÖzde Hocayi Sevmeyİp Oynamiyor Denen TopÇulara;akilli Olun...İŞİnİz Tafra DeĞİl....

bordox
04.09.2006, 16:26
Haciosmanoglu kötünün iyisidir.
bütün yonetim hepbir araya gelip delikanlı gibi
- biz alıcağımızı aldık şimdi istifa ediyoruz desin.
takımın yakasını biraksın
bazı arkadaşlar yönetimi sadece saha sonuçlarından dolayı eleştirdiğimizi sanıyo bu yönetim herkonuda teçrübesiz dir. TRABZONSPOR gibi takımların bunlara tahamulu yoktur. bizi basıt bir anadolu kulubu yapmayan calışanlar bunun bedelini ödemek zorundadır.

Hacıosmanoğlu çocuk gibi ya kimse kusura bakmasın ama mızmız çocuklardan farkı yok.Benim istediğimi almadınız böyle oldudiyor,onun getireceğinin başarılı olacağının garantisi de yoktur.Başarılı olsa her yerde bu hocayı ben getirdim diye reklam yapar,yaptıkları onu gösteriyor.

Yöneticilik veya yönetmek bu değil.Trabzonspor'un yönetimine bu başkan ve onun seçtiği yöneticilerle geldin.Başarıda, başarısızlıkta ortaktır.

Lazaroniye sana yanlış yapanlarla aynı yerde durma,karakterin varsa istifa et diyor,bende aynı şeyleri ona tavsiye ediyorum.İnanmadığın insanların arasında durma,istifa et.
Yoksa derdin başka mı?Bu yönetim içinde her yönetici tam bir istekle lazaroniyi istememiştir ama kimse çıkıp da yol arkadaşlarını suçlamıyor.

poetricus
04.09.2006, 16:46
http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/75621suat.jpg

"Bizim anlayışımız 20 sene önceki anlayış, ancak bugüne bakıyorum ki bizim anlayışımız bugünkü anlayıştan daha önde.".

Tipik bir ıskartaya çıkmış adam psikolojisi. "Bizim zamanımızda" nostaljisi. Herkes nemalanırken kenarda kalmış olmanın dayanılmaz hafifliği! Ah keşke yine gelse de dünya turu atıp, futbolcu izlese, sonra da Liçkin'i, İskender Eroğlu'nu "dünya çapında yetenek" diye bize yutturmaya kalksa...Biz de yutsak! Adam beni de görün mesajı veriyor.

Bu hoca, futbolcu ve yönetici eskileri bu şehirden sürülmedikçe bu takım için ümit yok!

Telha TANYILDIZI
04.09.2006, 16:48
ya arkadaşlar biraz önce ne düşündüm yaww
bu fenerdeki kemal aslan fenerde hayatta oynayamaz ama bizde döktürür bee
ayrıca efendi kişilikli biri ben bizde olmasını çok isterdim
(kusura bakmayın yazacak başka yer bulamadım)

omerkucuk
04.09.2006, 16:48
Taßi ya Lazaroni de hakLı,ißrahim ßeyLer de hakLı hatta sayın aLßayrak ta!
ßurada ßir ßiz haksızız arkadaşLar sadece ßiz; şampiyonLuk değiL sahada canını dişine takan Takım, Formasının ağırLığını omuzLarında hisseden futßoLcu, şehrin yapısını tez canLıLığını çaßukLuğunu sahaya yansıtacak Teknik direktör, TraßzonsporLu duruşuyLa ve söyLemLeriyLe kendisine imrendirerek ßaktıracak ßir ßaşkan istediğimiz için ßiz haksızız maaLesef ßu kadar çok şey istenmez değiL mi?

Travelair
04.09.2006, 17:00
Tipik bir ıskartaya çıkmış adam psikolojisi. "Bizim zamanımızda" nostaljisi. Herkes nemalanırken kenarda kalmış olmanın dayanılmaz hafifliği! Ah keşke yine gelse de dünya turu atıp, futbolcu izlese, sonra da Liçkin'i, İskender Eroğlu'nu "dünya çapında yetenek" diye bize yutturmaya kalksa...Biz de yutsak! Adam beni de görün mesajı veriyor.

Bu hoca, futbolcu ve yönetici eskileri bu şehirden sürülmedikçe bu takım için ümit yok!

Şimdiki dünya çapında yeteneğimiz Fatih Akyel. Pek fazla bir anlayış değişmedi anlatmaya çalıştığım bu

Bahtiyar
04.09.2006, 17:44
Şimdiki dünya çapında yeteneğimiz Fatih Akyel. Pek fazla bir anlayış değişmedi anlatmaya çalıştığım bu

bende arkadaşım seni sıradan bi muhalafet zannetmiştim kusura bakma bu mesajında benim gibi düşündüğünü anladım evet söylemeye çekiniyoruz ama bu trabzon dan bir zamanlar lafı kesilecek artık bunları yapanlara şükranlarımızı sunup geride bırakacağız. gerçekleri görmek lazım yabancıya karşı çıkan birinin görüşü şuan ne getirir dünde yazmıştım sene 1976 değil sene 2006 artık dünya da sınırlar kaldırılmış adam hala yabancı oyuncu ii değil diyo. bu zihniyetler bitmeli trabzon kabuğunu kırmalı artık Trabzonspor sadece trabzon un takımı değil.

Egemen Yılmaz
04.09.2006, 19:17
Lazaroni bu konuda haklıdır. Teknik direktörlüğü tartışılabilir ama musampa denen adamın bu takıma neden alındığını hiçkimse bana açıklayamaz. gökdeniz,szymkek,yattara,marcelinho varken bir ofansif orta saha daha neden alınır anlamak mümkün değil. Yönetim transferi kendi kafasına göre yapıyor. Ve hiçbirşeyi beceremediği gibi bunu da beceremiyor.

isaret parmagi
04.09.2006, 19:25
Haklı olsa ne değişir ki bu saatten sonra...

akdin
04.09.2006, 19:51
Lazaroni haklı;fakat futbol yorumcusu mantığı ile davranıyor.Olabileceğin en iyisini yapsın,konuşsun.....Henüz konuşma hakkını kazandığını düşünmüyorum.Bu kadroya inanmıyorsa,o futbolcular da ona inanmaz,motivasyon da 0 olur.Lazaroni emekliliği geçmiş,bir teknik direktör.....Yönetimin kişisel çekişmeleri neticesinde,kendini burada buldu;bu saçmalığı yönetim derhal temizlemeli.....Beyanatlarla bu iş yürümez,Allah hepimize sabır versin.......

bordoylamavi
04.09.2006, 20:14
Lazaroni için kader oylaması

Geçtiğimiz günlerde konuşan ve “Birçok Brezilyalı ile anlaştım ama yönetim gitti bambaşka oyuncular aldı. İmza atarken bana birçok söz verildi ama hiçbiri tutulmadı. Transferin bitimine birkaç saat kala yeni bir transfer yapılırsa hiç şaşırmam” sözleriyle yönetimi sert bir şekilde eleştiren Lazaroni, Bordo-Mavili idarecileri kızdırdı. Brezilyalı hocanın sözlerine 2.başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, “Onu getirenler bu konuda konuşsun. Ancak o da kariyerini ezdirmek istemeyen bir teknik adamsa sözünü tutmayanlarla çalışmasın” diyerek tepkisini dile getirmişti.

demin stv de yönetimin lazaroniyle yollarını ayıracağı şeklinde bir haber vardı
hadi bakalım hayırlısı

Bahtiyar
04.09.2006, 20:20
kanal 5 tede aynısını söyledi lazoroninin bileti kesilmiş ama ossasuna ve beşiktaş maçından önce gönderilmeyecekmiş.

Uluhan
04.09.2006, 21:03
valla bi haksız taraftarlar olarak galiba biziz..Oynattığı futbolun hiç bir açıklaması olamaz kardeşim ben bunu bilir bunu söylerim...
Kabahatin büyük bir kısmıda yönetimde bırak sağırı kör sultan olsa transfer döneminde iyi bi önlibero alırdı takıma

Beytullah
04.09.2006, 21:16
yonetimin en büyük hatası lazaroni!!! hangı mantıkla bu adamı aldılar cok merak ediyorum acaba diyorum birileri bu işten bi kar'ımı olduda bu hoca getirdilerrr..çç

maskeli61
04.09.2006, 21:24
ya ne haklısı ya yöneticininmde dedigi gibi eger kariyeri varsa!!! daha fazla zedelenmeden gitsin.. yalancıysa yönetim yalancılarla aynı yolda yürümesin hacısalihoglu çok dogru konuştu bence yazısının altına imza atıyorum

Beytullah
04.09.2006, 21:27
ole dema arkadasım o kadar iyi kariyer varkı anlatılmazzz :@

Vegas
04.09.2006, 21:43
Bence Lazaroni hakli!..

poetricus
04.09.2006, 21:50

Çağdaş Atan'ı da unutmayalım! Düşünce yapısının hatta hareket tarzının değişmediğini söyleyen arkadaşlarla hemfikirim. Bunu pekçok yerde dile getirdim. Ama baksanıza adam o zamanlar daha ileride olduğunu söylüyor!

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
04.09.2006, 23:08
yonetimin en büyük hatası lazaroni!!! hangı mantıkla bu adamı aldılar cok merak ediyorum acaba diyorum birileri bu işten bi kar'ımı olduda bu hoca getirdilerrr..çç

çok enteresan bi yaklaşım :)

serdar
04.09.2006, 23:09
evet hakli...

Kendisi beceriksiz, lakin becerikli bir yönetimle belki o bile basarili olurdu, bir Fatih tekke olsa ilk 3 te olurduk simdi

Bulut61-34
04.09.2006, 23:09
Kadromuzun iyi olduğunu söyleyen arkadaşlara şaşıyorum doğrusu. Neresi iyi yaw, bu adamlar takım oyunu oynayacaklar. Biresysel bir spor değildir futbol, takımın belli bir iskeleti vardı(Fatih Tekke-Gökdeniz-Yattara-Şimek-Staephanov-Hüseyin), bu iskeleti destekleyecek ve eksik yerlere takviye olack transfer yapmak yerine aynı mevkiye bir sürüadam alındı. Yeni bir takım mı oluşturmaya çalışıyorlar öyleyse söylesinler. Ki bence yeni bir takım oluşturmak yerine 2 kez 2. olmuş takıma takviye yapmak daha akılcı bir davranış değil midir. Ama acaba yönetimdekilerin umrunda mı Trabzonsporun başarısı, belki umurlarındadır ama işi bilmedikleri aşikar. Taraftarı homurdandıkça pat transfer yapıyor taraftarın gözünü boyuyor. Yapılan transferin niceliği değil niteliği önemlidir. Bakıyorumda burdaki bir çok arkadaş için nicelik daha ön planda.
Ben yabancı hocaya karşıyım ama şuanda hoca değiştirmenin hiçbir faydası olmaz. Yapmamız gereken sabır göstermek ve adamlara işlerini yapmalrı için zaman tanımak.
Lütfen bir işin ehli olmadan o işi yapanları eleştirmemeye çalışalım. Lekeens zamanında bu şehşrde 150bin tane teknik direktör var demişti, nu kadar iyi biliyorsak hiç hoca getirmeyelim haftalık anketlerle kadro oluşturalım. Lütfen biraz saygı.

serdar
04.09.2006, 23:17
Bir Kaleci lazim---- Petkovic gibi
Bir Defans----Tolga gibi
Birde Forvet----Fatih Tekke gibi

My
05.09.2006, 03:07
Adam dikine dikine konuşuyor valla. Başkan artık susacak diyor O ise ben kariyerime (!) laf söyletmem diyor. Yalnız başkan özür diledi dememişti. Ayrıca her ne kadar Lazaroni'de büyük hata varsa da yönetimimizinde verdiği sözlerde durmama gibi acaip bi alışkanlığı var. Burdan da Lazaroni kendi çapında haklı.

http://www.takagazete.com/resim/img/ozurdilemem.jpg

(http://www.takagazete.com/default.asp?kategori=20)
Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni’yle alış verişte konuştuk Lazaroni, bugün benim izin günüm yemek yapıp dinleneceğim dedi ve ekledi, “Sözlerimin arkasındayım, onlar özür dilesin” şeklinde konuştu...

KARİYERİMİ EZDİRMEM
TRABZONSPOR’da son günlerde yönetime karşı yaptığı açıklamalarla gündeme bomba gibi düşen Brezilyalı Teknik adam Lazaroni’yi dün Migros’ta alışveriş yaparken yakaladık. Bugün benim izin günüm, evde yemek yapıp dinleneceğim diyen Lazaroni, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaların arkasında olduğunu söyledi.Bu açıklamasıyla başkan Nuri Albayrak’ı yalanladı. Lazaroni, kimseden özür dilemediğini belirterek, “Laflarımın arkasındayım. Şu ana kadar kimseden özür dilemedim. Özürü onlar yapsın” diyerek adeta gemileri yaktı.

DİNLENMEK İSTİYORUM
SON günlerde yaşanan sıkıntılı günleri evde yemek yaparak üzerinden atmak isteyen Lazaroni’nin alışveriş listesi ise oldukça kabarık. Marketten, yaklaşık 30 şişe bira, kola, konserve, patates, yağ ve su alan Lazaroni’ye yardımcıları da eşlik etti. Üzerindeki Brezilya t-shorthü ile dikkat çeken Lazaroni, izin günlerinde yemek yapmayı ve dinlenmeyi sevdiğini ifade ederek, “Eve gidip yemek yapacağım ve yiyeceğim. Bugünlük futbol yok, bugün kafamı dinleyeceğim” şeklinde ifadeler kullandı.

LAZARONİ NE DEMİŞTİ
"Fatih Tekke’nin gideceğini ben gelirken bilmiyordum, onun gidişi dengemizi bozdu. Trabzonspor’a imza atarken, yönetimden büyük destek gördüm. Transfer yapacaklarını söylediler. Benim istediğim oyuncuların çok yakında imza atacağını ifade ettiler. Ancak, hep kendi istediklerini yaptılar. Kısacası; söz verdiler, yerine getirmediler. Bunu da herkesin bilmesini istiyorum. Ben Gilberto, Ricardinho, Wagner, Mossoro, Arouca ve Renato gibi oyuncuların hepsiyle konuştum. Bunlardan birkaç tanesini alabilirdik. Ama yönetim gitti Musampa’yı aldı. Yönetim bana sormadan transfer yaptı. Her şey ortada...". (Taka Gazetesi)