PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonlu Olmayan Trabzonsporlular'ın Görüşleri

TekfurÇayır 61
08.09.2013, 14:28
Trabzonlu olmayan Trabzonsporlu kardeşlerimizin "Trabzonlu" hakkındaki görüşleri.

Olumlu ve olumsuz eleştirilerinizle bizlere ışık tutun.

Nazim Can
08.09.2013, 14:47
Kupamizi hala kimlerin gaspettigine inanmak istemeyen bir kesimide mevcuttur.

Derbeder-53
08.09.2013, 15:26
benim görüşüm ilk biran önce ibo'dan kurtulmak.Nedeni bu herifi bu takımın başına geldiğinden beridir gözüm tutmadı. Siyaseti takımın ılıklerine kadar sokacak diye korkuyorum.

Fovret'ten çok başka mevkilere nokta transfer yapacak bir başkan gelsin.

Siyaset edecek değil de gaspedilen kupamızı savunacak bir başkan gelsin...

AYYILDIZ
08.09.2013, 15:33
Trabzon'lu olarak tek kurtuluşumuz Trabzonlu olmayan profesyonel birinin takımın başına geçmesi.

SADECETRABZON61
08.09.2013, 16:21
Trabzonlu Takıma sahip cıkmıyor yeterince Tribünlerde tek söz söylenmiyor..Her kafadan bir ses bu şekilde Artık Trabzon deplasman olmaktan cıkıyor çoğu kişi için.Bir İzmire gelin bir Göztepe yada Karşıyaka'nın maclarına gidin adamlar hep bir ağızdan bağırıyor.Bu olayı çözmeden Asla Trabzon eski deplasman günlerine dönmez..Bazı arkadaşlar imkansız desede Bu Çözülmeli.

Uğur Gündüz
08.09.2013, 16:25
Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular diye bir taraftar türü mü var?
Her şeyi mikro organizmalara kadar ayırmadan rahat etmeyeceğiz galiba!

İlker Yazıcıoğlu
08.09.2013, 16:29
Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular diye bir taraftar türü mü var?
Her şeyi mikro organizmalara kadar ayırmadan rahat etmeyeceğiz galiba!

Yahu bu kategorize edilme değil,Trabzonlu olanların kendi memleketlerinin dinamiklerini ön planda tutarak yorum yapmaları olasılığı varken,Trabzonlu olmayan taraftarların bakış açısı acaba bir Trabzonluya göre 'nasıldır' ın öğrenilmek istenmesidir başlığın açılması.
Kötü bir şey aranılmasına gerek yok.

Havadan nem kapmanın anlamı yok.....

Bu takımın en önemli kitlesidir Trabzonlu olmayan taraftarlar....
Kötü bir şey yok bunda.....

bitirim
08.09.2013, 17:01
Benimde şu sıralar en çok merak ettiğim konuların başında geliyor bu konu.

Ozan Yazıcı
08.09.2013, 18:09
Bir Rizeli olarak şehrin takımı artık hakketmediğini düşünüyorum

Tabii bunda, 2010 - 2011 sezonundaki gaspedilmiş kupayı bir kenara bırakırsak 29 yıldır gelmeyen şampiyonluğun yarattığı bıkmışlığın da payı büyük. Fakat nihayetinde o kupayı emanette tutan başbakanın partisinin şehirde Türkiye ortalamasının 10 puan üzerinde oy alması da insanların artık kulübü gönüllerinden çıkardığını gösteriyor. Şehrin o eski coşkusu ve rasyonelliğinden eser kalmamış artık.

Doğukan Uçan
08.09.2013, 18:11
Trabzonlu Takıma sahip cıkmıyor yeterince Tribünlerde tek söz söylenmiyor..Her kafadan bir ses bu şekilde Artık Trabzon deplasman olmaktan cıkıyor çoğu kişi için.Bir İzmire gelin bir Göztepe yada Karşıyaka'nın maclarına gidin adamlar hep bir ağızdan bağırıyor.Bu olayı çözmeden Asla Trabzon eski deplasman günlerine dönmez..Bazı arkadaşlar imkansız desede Bu Çözülmeli.

Göztepe ve karşıyaka maçlarını bi gelin izleyin aynen öyle ben izledim oda bak en basit örnekler görüntü ve ses nasıl olur görmeleri lazım

Tuğrul
08.09.2013, 18:27
Kombine kartlara olan ilgisizlik.

Bursa 22 bin kombine satmışken. Sanırım 2010 yılında Valilik ve Belediye'nin ittirmesiyle 18 bin kombine satışıyla rekor kırmıştık. Biletlere olan vurdumduymazlık, kendi ayaklarımız üstünde duramamız izah edilmeli. Maddi gelirde bunda önemli bir figür. Ama futbol kenti bir şehrin 25 bin kişilik stada hatırı sayılır bir talep yaratamaması olumsuz bir durum.

Buradan şuna varmak istiyorum. Trabzon ilinin %90'ının Trabzonsporu tuttuğu yoksa şehir efsanesi mi?

SADECETRABZON61
08.09.2013, 19:43
Göztepe ve karşıyaka maçlarını bi gelin izleyin aynen öyle ben izledim oda bak en basit örnekler görüntü ve ses nasıl olur görmeleri lazım

Adamlar tek bir ağızdan bağırıyor bizim gibi sırf belli alanlar değil.

Sefer A.
08.09.2013, 20:21
Bir Rizeli olarak şehrin takımı artık hakketmediğini düşünüyorum

Tabii bunda, 2010 - 2011 sezonundaki gaspedilmiş kupayı bir kenara bırakırsak 29 yıldır gelmeyen şampiyonluğun yarattığı bıkmışlığın da payı büyük. Fakat nihayetinde o kupayı emanette tutan başbakanın partisinin şehirde Türkiye ortalamasının 10 puan üzerinde oy alması da insanların artık kulübü gönüllerinden çıkardığını gösteriyor. Şehrin o eski coşkusu ve rasyonelliğinden eser kalmamış artık.

:alkış:

Bera B.
08.09.2013, 20:37
Ben genel olarak özellikle bizim takımda görülen bu yerelci anlayışa, bizden olsun da isterse kötü olsunculuğa karşıyım. Tutturmuşlar 6 şampiyonluğumuzu Trabzonlu oyuncularla aldık öze dönelim diye. Sanırsın hala 80'lerde yaşıyoruz. Yönetim açısından hiçbir zaman istenen düzeye gelmedi, sanırım gelemeyecek de. Bir gün taraftar devrim yapar da profesyonelliğe yönelmek zorunda kalırsa yöneticileri belki o zaman daha düze çıkarız.

Taraftara gelecek olursam, taraftarın agresif ve küfürbaz tavırları beni çok soğutuyor. Türkiye'de her taraftarda benzer şeyler var ama bizimkilerde ayrı bir fazla. Trabzon'dakilere kim 'siz futbolu çok biliyorsunuz' demişse Allah onun belasını versin. Bu yalana inanıp takımın anasını ağlatmakla meşgul oluyor birçok taraftar destek vereceğine. Nasıl bir kitle ise, biri ufaktan kötü bir şey söylüyor, bakıyorsun -doğru ya da gerçek- iki hafta içinde herkes aynı şeye inanmış, oyuncuysa oyuncuya küfrediyor, yönetimse istifa sesleri. Bir garip yani.

cemoli5408
08.09.2013, 20:50
Kendimi Trabzonlu'dan çok uzak görmem açıkçası, çünkü Laz'ım.

Yanlış anlaşılma olmasın ama Trabzon'un ve Trabzonspor'un durumunu, eski zamanlardaki İskoçlar'ın İngilizler'e karşı olan durumundan farksız görüyorum. Trabzon'u ve onun takımını bitirmek isteyenler, içerden satılmışlarla bu işi çok iyi hallediyorlar.

Trabzon ve onun takımı ne kadar sistem içerisinde var olmaya çalışsa da, sistem inatla Trabzon'u ve onun takımını ötekileştirmek için var gücüyle mücadele ediyor. Benim görüşüm, Trabzon ve Trabzonspor, özünden kendi isteğiyle uzaklaşıp, popülere, egemene, sıradan olana adapte olmak istiyor, ve şu anki Trabzon'un her alanda özünden uzak olanlarının oranı en az %75. Geriye kalan %25 ise bu şehri, onun kültürünü ve Trabzonspor'u ayakta tutmaya çalışıyor.

Doğukan Uçan
08.09.2013, 21:15
trabzon'da gruplaşma var

Orkun Özkaya
08.09.2013, 21:33
Trabzonspor'u İzmir'e taşıyalım :) İzmir'in seneleredir 1.Lig'de tutunan bir takımı olmadığı için herkes sahip çıkar, Trabzon'a gelecek yabancı futbolcular "sosyal hayat yok!" diye martaval okumaktan vaz geçerler hem de ben en azından 2 haftada bir takımımı izleme şansı bulurum.

Zaten kocaman Atatürk Stadı da boşta, yeni stada da gerek yok. Hamsi yok ama Çipura var deniz var, martı var ;) Horon yok ama Efe Türküleri var.

Aslanlar gibi olur :)

colman
08.09.2013, 21:45
Trabzona 3.cu Fatih sultan lazim yani gerçekten buyuk bir lider lazim ama kim?

cyberentalpi
08.09.2013, 22:09
Ben bir gorus bildireyim

Burdan gordugum su net olarak
Trabzonspor a Trabzon sahip cıkmıyor.
Dusunun ki siz Turkiye de istanbul dısındaki tek buyiuge sahip sehirsiniz. izmirin ankaranın adananın bursanın konyanın sahip olmadıgı sey
Trabzonspor Trabzon un adının duyulmasını saglayan tek seydir. Degilse inanın Amasya ile Trabzon un farkı olmazıdı
En kotu anda bile o trubunde bir koltuk bossa Tum Trabzona yazıklar olsun. Orda herkesin kombinesi olmalı. o stada giren takım tir tir titremeli.

Tranzon Trabzon olsa su anki, vekilleri Trabzon un kapısından sokmamalı. ama cogu Trabzonlu artık malesef once Akp (RTE) sonra Ts diyor.
Saki uyusturulmus gibi.

Ben Trabzonlu olmayan Traftarın Ts yi daha sevdigini dusunuyorum. Suat Kılıc a bir tek adam sadece ses cıkardı. Suat Klıc ta Trabzonlu. bu kafga ile Bırakın Fb ile mucadeleyi yakında Rize den farkınız kalmaz.
O akyazıda artın ne yaparsınız size kalmıs

o sike surecinde sadece Ts den bir seyler calınmadı. Trabzondan da en az o kadar sey calındı.

okg_53
08.09.2013, 23:34
Trabzonspor'un temel direkleridirler.

Trabzonlu oldukları için değil, o renklere sevdalı oldukları için tutarlar takımlarını ...

Vkgz
08.09.2013, 23:53
takımın büyümesine ayak uyduramamışlardır.

exelans_25
08.09.2013, 23:55
trabzondaki taraftar heyecanını kaybetmiş gibi duruyor bence

Emirhan Makul
09.09.2013, 00:04
Burada ki tespitlerden bir tanesi çok savunduğum bir görüş oldu bir kaç aydır.

Oda şu ki Trabzon'da yaşayan büyük bir kesimin Trabzonspor'luluk duyguları sahip çıkmaları gurbettekilerden de farklı.

Ben bu konuyu çok daha geniş şekilde savunuyorum şöyle diyorum bence hayata bakış açısı, karadenize, memlekete bağlılığa ve gereklerine göre yaşama konusunda gurbette yaşayan insanların aşırı gerisinde kalmış durumdalar.

Hani futbolu geçelim diğer değerlerimizi de ilimizde yaşayan insanların çoğu kaybetti sanki, bu tespitlerinize katılıyorum sevgili Trabzon'lu olmayan arkadaşlar, zaten bunu da ancak sizler görürdünüz, utanç verici gerçekten ben sizlerin üzülmesinden utanıyorum 2 kat utanıyorum hemde.

kayseriliyiz
09.09.2013, 00:23
Trabzonspor Trabzona aittir orda kalmamidir ilk önce

Fakat sehircilikle yönetilemeyecek kadar büyük Trabzonspor
Öze dönüs Trabzonluyla degil Trabzonsporluyla yapilir
Ve su taraftar gruplarinada artik dur denilmelidir
Trabzonsporu resmen küçültüyor

Yunus İnce
09.09.2013, 00:46
Sinopluyum ve ailede babam ve ben dışında herkes istanbul takımlarını destekler.
Ben babamdan takımı büyüten şehirdi, şehrin çocuklarıydı, maç günleri orada herkes maç konuşur laflarını işiterek takıma aşık oldum.
Ama bugün gördüğümüz kadarıyla bu olay tamamen bitmiş durumda. Takım eğer bir önceki hafta yenmişse Avni Aker de ki diğer maç stad dolar gibi oluyor ama genelini çekirdekçi tayfa kaplıyor stadın. En ufak olumsuzlukta takıma moral verecek seyirci grubu yok(her kafasına esen grup kuruyormuş galiba ve tek yürek olma, tek armaya bir ağızdan destek verme olayı minimum seviyede)
Uyuyan devin(şehirin) artık uyanması gerek olduğunu düşünüyorum.

Muhammed KOÇ
09.09.2013, 01:31
forumda genelde okuyorum, gözlemliyorum ve haberleri takip ediyorum, fazla yorum yapmıyorum. bende trabzonlu olmayan trabzonsporlulardanım ve namımı çevrem ve sanal alemden bilenler bilir, her zaman sevdamız bu renklere. bu yüzden yazımı o kadar iç karartan konu başlıkları arasından sıyrılmış bu güzel konu başlığına yazıyorum. forumumuzun da eski üyelerindenim.
taraftarımızın, sevdalıların nasıl bir ruh halinde nasıl bir düşünce içerisinde olduklarını anlamak için uzun uzun okumaya gerek yok. direk forumun genel bölümü top başlıklarına göz atmak yeterli oluyor. mustafa reşit akçay istifa etmelidir, ibrahim hacıosmanoğlu istifa etmelidir, şu gitmelidir bu atılmalıdır vs..

bu işler böyle klavye edebiyatıyla olmuyor, bunları yazarkende çok sıkılıyorum. arada bize de geliyorlar doğru bildiğimizi bu yolla da anlatmaya çalışıyoruz. şu hali neresinden anlatmaya başlayacağını şaşırıyor insan. sohbet muhabbet gerek laf dinleyecek küçükler, ciddiye alacak büyükler gerek..

şöyle başlayalım. burda mustafa hoca istifa etmelidir başkan istifa etmelidir başlıklarına topyekün saldıran arkadaşlarımızın, bir hocaya bir başkana bir sezon sabredilmelidir, istikrar sağlanmalıdır bir iki kötü sonuçla gönderilmemelidir şeklinde yorumlarını tek tek alıntılamak isterdim. takımının hocasını başkanını, her ne olursa olsun, mra iho şeklinde alaycı küçük düşürücü şekilde kısaltanların trabzonsporu ne kadar sevdiklerini saygı duyduklarını ve saygı görmesini istediklerini (fb,gs,bjk kadar-kıyas-ezilmişlik-dışlanmışlık) de alıntılamak isterdim. kısa yazıyorum bişeyler çıtlasın kafalarda diye. ki bu kendi takımını, ya bu ne olursa olsun ne olursa olsun yüz bin kere ne olursa olsun kendi takımını hocasını başkanını saygıyla karşılamayan ve saygıyla göndermeyenin takımına hocasına başkanına saygı beklemesi düşünülemez. ve buna da müsade ediliyor diyip küçücük de başka bi yerleri çıtlatıyım deyim ceza yemeyim.

burda 7/24 trabzonspor konusuluyor trabzonspor işleniyor başka bişey yok. bundan güzel birşey olamaz. şu anda benim derdim: hoca olcanı sol bek oynatıyor bilmem oyundan anlamıyor bank asya hocası - ama arkadaşlar tarihimizde ilk defa uefa avrupa ligine kaldık; başkan tutarsız konuşuyo hakkımızı aramıyor başbakanla cilveleşiyor - ama arkadaşlar adam çıktı bugün konuştu dava açıcakmıs bosingwayı maloudayı getirdi gibi tez-anti tezleri tartışmak değil. benim derdim genel geçer taraftarlık bilincini sorgulamak.
bir sevdalı ne olursa olsun yüz bin kere ne olursa olsun, takımını hocasını başkanını aşağılamaz. küçük düşürmez. asd bilmem qwe şeklinde kısaltmaz. buna müsade etmez. gerekirse sever gerekirse gönderir eyvallah. ama her şeyden önce kendine saygı, eline ayağına kaşına gözüne saygı. ne diyim sıkılıyo insan sayfalarca açmak istiyorum. saygı diyorum. evet asiyiz, sinirliyiz çok bekledik çok özledik bunca seneleri de hak etmedik. ama takımımız da bunu hak etmiyor. biz sevmessek kimse sevmez diyorum. biz saygı duymazsak kimse saygı duymaz diyorum. bu temel takım olmak taraftar olmak problemimizi çözemessek başarı problemlerimizi konuşmanın tartışmanın hiç bir önemi yok.

ne bir yeri savunmaya çalıştım, ne bu halden memnunum. ne istediklerimi düşüncelerimi yazabildim. ne bu hali gelenek haline getirenlere ve buna müsade edenlere tepkimi haykırabildim. trabzonlu olmayan bir trabzonsporlu olarak, futboldan bıkmış soğumuş bir vatandaş olarak bir şeylere teğet geçtim. anlayanlar anlasın, anlamayanlar da biraz düşünsün lütfen. sakin olun. hatam varsa yanlışım varsa düzeltin .

herkese iyi akşamlar .

ihsan candas
09.09.2013, 02:17
öze dönüş denen şey için akla gelen yomra,çaykara veya benzer bir şey ise,bir yerde hala yanlışlıklar var demektir...

Deniz Tosunoğlu
09.09.2013, 06:14
Trabzonlu degilim. Trabzon'a hayatimda gitmedim ama nerede 61 veya TS gordugumde sanki doguma buyume Trabzonluymusum gibi tepki veriyorum. Bizim amator maclarinda bile forma numaram 61, arabanin plakasinda 61 ve TS var. Trabzondaki koylerinin adlarini bile tumunu neredeyse biliyorum, kendi memleketiminkini bilmiyorum :) Trabzonlu birisiyle karsilastigim zaman sanki 40 yillik arkadas gibi davraniyorum. Evde her sey bordo-mavi...

Maalesef bazi Trabzonlular Trabzonspor'un degerini bilmiyor. Oysa ki ben Trabzon'da otursaydim her maca giderdim. Sesim bitene kadar bagirirdim.

Ertan 51
09.09.2013, 10:09
Elin Niğdelisi yazıyor :)
Rayman'ın üstte yazdıklarının belki fazlası var eksiği yok benim yaşantımda da,
bunun en büyük ıspatı 3 çocuğunun üçünün de (yaşları 7-17-20) en koyusundan TS li olmalarıdır ki 3 te 3 çok şahane bir orandır,herkes bunu başaramaz;)

bunu söyledikten sonra,

-Trübündeki haddinden fazla taraftar gurupları çok saçma,çok gereksiz,çok komik geliyor bana.Trabzonspor'un birlik olamaması,Trabzon'dan tek ses çıkmaması en çok canımı acıtan şey.

-Geçim,hayat mücadelesi Trabzonspor'u ikinci plana itmiş,
eski bağ,eski heyecan yok Trabzon ile Trabzonspor arasında.

-Ve en önemlisi siyaset acayip esir almış zihinleri,
Trabzonlu can lar kendi saf-temiz muhafazakar kimliklerini iktidarın o riya dolu muhafazakarlıklarıyla aynı zannetmiş ve gözü ne Ts görmüştür na başka bişi.

-Son olarak şu rahatsızlığımı yazayım,
Trabzonspor adını ağzına alan ne kadar Trabzon'lu sanatçı,ne kadar siyasetçi,ne kadar yazarı çizeri,ileri geleni varsa 3 te 2 buçuğu ömer çavuşoğlundan farksızmış,tırt adamlarmış bu duruma çok üzülmekle birlikte adamı pancarı öğrendiğim için de çok mutluyum :)

Tüm bunlara rağmen çok seviyorum Trabzon'u,Trabzonluyu,Trabzonsporluyu,
bu tür sorunlar ülkenin her yerinde var,
inşallah biz onlardan önce aşarız bunları ve Fırtına eskisi gibi esmeye devam eder.

Mehmet DİLEK
09.09.2013, 11:04
İzmir menemenli bir TRABZONSPOR sevdalısı olarak bende yukarıdaki arkadaşlarımla aynı görüşteyim.Biz burada bırakın izmiri TRABZONSPOR yakın bir ile gelecek diye mesela (manisa ,eskişehir,ankara) haftalar önceden o heyacana giriyoruz.Ne yapıp edip maça gitmeye çalışıyoruz.Bunun içine 1461 in maçlarıda dahil.Ama ben evimde maç günü lig tv yi açtığımda gördüğüm trübün manzarası karşısında çok üzülüyorum.Trübünlerin neredeyse 4 te 1 i boş.Böyle takım desteklemek olurmu? Olanlarında ancak kale arkasındakiler bağırıyor tamam.Biz şu anki 22.000 kişilik Avni AKER stadını dolduramıyorsak yarın.40.000 kişilik Akyazı stadının nasıl dolacağını şimdiden merak ediyorum .

Murat Altun
09.09.2013, 11:16
Trabzon halkı takım iyiken harika ama iş kötüyken desteğe yada hak aramaya geldiğinde ortada yok Şike sürecinde o 3 şikeci parti mitinglerinde boynuna atkı takılan liderler alkış kıyamet içinde konuşabiliyorsa söylenecek fazla birşey yok

Birde artık şu İstanbul dayatması öze dönüş geyiğini bırkması lazım Trabzonlu iyi futbolcular elbetteki baştacıdır ama sırf kimliğinde Trabzon yazıyor diye Zeki Yavru gibi futbolcualrın bu takımda oynatılıyor olması çok saçma Trabzona kazık üstüne kazık atan kanını emen Trabzonlular da cabası ( sadece futbolcular olarak sınırlı değil elbette )

Birde tribün grupalrı varki bazıları içler acısı kombinelerini kim veriyorsa o ne isterse onu bağırıyorlar o kimi isterse onu protesto edip başka bir siyasiyi alkışlıyorlar bunun neresinde TRABZONSPOR ? Artı bir tribün liderine bukadar körü körüne bağlılıkta nedir

Ahmet_28
09.09.2013, 11:19
ben aslen giresun'luyum doğma buyume istanbul'dayım.trabzon'lu hemşerilerim sakın yanlış anlamayın beni ama tribünde takıma olan destek ilk yarı ve 2.yarının başında 10'ar dakika sadece.olimpiyat stadındaki hiç bir maçı kaçırmamaya çalışıyorum inanın oradaki coşku daha fazla.ben yılda 1kez trabzonsporumu tribünde izlemek ve avazım çıktığı kadar tezahurat yapmak için dört gözle bekliyordum ama ibb düştü :) ben daha iyisini bekliyorum renktaşlar takıma bizden başka sahip çıkan yok diğerleri koltuk ve para sevdalısı biz ise sevdamız için üste para veriyoruz.

Murat Altun
09.09.2013, 11:39
Kupa finalinde Ankaradaki tribünleri dolduran Yurdun hatta dünyanın dört bir yanından gelen Trabzonsporluların oluşturduğu tribün özlenen tribündür 10 binin üzerindeki taraftar grubu tek bir tribündü o bu şu için değil Trabzonspor için bağırıyorlardı
Çünkü oraya tek bir aşk için kendi imkanları ile gelmişlerdi arada çok az masrafları karşılanmış güdümlülerin esamesi okunmadı rakip taraftar ezildi takım mağlup olmasına rağmen
Maç sonu sen şampiyon olmasanda diye bağırıken takımını alkışladı hepimizin tüyleri diken dikendi ağlayanlar yenilgiye değil gururdan sevgiden ağlıyordu

Trabzondaki genç taraftarlarımızın artık onun bunun peşine takılmayı bırakıp tribüne sadece TRABZONSPOR lu olarak gitmesi gerekiyor

zekeriyya
09.09.2013, 17:11
Trabzonspor ruhu
Trabzonspor yapısı
ve neden Trabzonspor
bu konuda söyleşiler yapılmalı
ve geleceğe ışık tutulacak sosyal projeler üretilmeli
bu konu önemli hemde çook

Etem Güner
09.09.2013, 17:19
ben trabzonun kelkit ilçesinden olduğum için fikir beyan etmek istemiyorum

Fanatik34
09.09.2013, 21:42
Söyle gidin, gecmis (Trabzon´lu) Yöneticilerin aciklamalarina bir bakin!

-Kendi sehrini bu kadar kücülten baska bir Insan (Yönetici) Toplulugu varmidir?
-Proje üretmeyen, üretenlere engel olan baska bir Topluluk varmidir?
-Takima herhangi bir ivme kazandirmadan, borc arttiran baska bir Topluluk varmidir?
-Ince zekalari sayesinde taraftari salak yerine koyup, hicbirsey olmamis gibi Trabzonspor´un parasini carcur etmeye devam eden baska bir Topluluk varmidir?

uzaaar gider...

Trabzonspor´un degerini, Trabzon´lu olmayanlar daha iyi bilmektedir cünkü biz Anadan dogma Trabzonspor´lu degiliz. Felsefesi bizlerle uyustugu icin, sonradan Trabzonspor´lu olanlariz !

şenol.08.borçkalı
09.09.2013, 22:33
Ben İstanbulda doğmuş büyümüş Artvinliyim..O kadar TS hastasıyımki içimdeki özlem nedeniyle gelecek yıllardaki planım tamamen TS üzerine

Allah nasip ederse 10 yıl içerisinde temelli Arhaviye taşınıp , bir kombinede alıp Trabzona maca gidip gelmeyi planlıyorum.

Sadede gelirsek ;

Bana göre , Trabzon merkez , Trabzonspor'un büyüklüğünü anlayamıyor ve yaşatamıyor..

Bence istanbul'da bir stad seçilmeli..İç saha maçları bir istanbulda bir trabzonda olmalı..
Hem cok büyük bir ihtimalle her sene şampiyonluğa oynarız,hemde Trabzon özlem nedir anlamıs olur..
Şampiyonluğa oynamasak bile futbolcular her ay istanbulda tabiri caizse balans ayarı alırlar..
Balanstan kastım ( büyük takımda oynadıklarının farkında olmaları , seyirci desteğini iliklerine kadar hissetmeleri, vb... )

zafercalikoglu
09.09.2013, 22:45
[QUOTE=ihsan candas;1919329437]öze dönüş denen şey için akla gelen yomra,çaykara veya benzer bir şey ise,bir yerde hala yanlışlıklar var demektir...[/QUOTE

of,dernekpazarı,çaykara,azcıkda sürmene

zafercalikoglu
09.09.2013, 22:46
cok güzell başlık olmuş,bütün yorumlar kıymetlii ve samimi

Doğukan Uçan
09.09.2013, 22:46
bu sene ısparta da çok ilgi vardı takıma, artık her yere gitmek lazım güneydoğu akdeniz ege hazırlık maçı yapmak lazım buralarda saha mı yok sadece büyük ve önemli maçlara geliyoruz takımı görmeye gerçi bize trabzon 1.5 saatlik yol her hafta ordayız :D :D

hodlu
09.09.2013, 22:58
Beni tanıyanlar bilir, Trabzonlu değilim ancak konu Trabzonspor olursa Trabzonluya taş çıkartırım. Hayatımda ilk defa geçen hafta Rize ve Kukesi maçlarını Avni Akerde izledim. Şehri ve insanları gözlemledim. Avni Akerde maç izlerken dikkatimi sponsor reklamları çekti. Bir sürü firma reklam vermiş ama 'Ulusoy' Trabzonspor'a reklam vermemiş. Ulusoy gibi yılların firması Trabzon halkı ile büyümüş, Trabzonspor ile ün yapmıştır.
Şimdi ilginç bir tesadüfü yazacağım. Cumartesi günü Adana'dan İzmit'e tesadüfen Ulusoy firmasından bilet aldım. Biletin içine konan hani şu parlak kağıtlar var ya. Yarım dosya kağıdı büyüklüğünde olan bu parlak kağıdın arka yüzünde 'Kiğılı' firmasının reklamını görünce adeta dona kaldım. Kiğılı kim herkes tanıyor. Ateşimin yükseldiğini hissettim. O an Avni Aker stadında Ulusoy firmasının reklamının olmadığı aklıma geldi. Daha fazla uzatmayacağım. Hiç bir firma Trabzonspor'a reklam vermek zorunda değil. Ancak bu ilginç tesadüf benim midemi fena halde bulandırdı. Trabzonspor sayesinde uçuşa geçenler şimdi Trabzonspor için parmağını kımıldatmıyor...Varın yorumu siz yapın....

Uğur Odabaş
09.09.2013, 23:06
Kesinlikle olan ve bir o kadarda olamayan taraftar profili.

Mert Pasa
15.09.2013, 09:48
Elin Niğdelisi yazıyor :)
Rayman'ın üstte yazdıklarının belki fazlası var eksiği yok benim yaşantımda da,
bunun en büyük ıspatı 3 çocuğunun üçünün de (yaşları 7-17-20) en koyusundan TS li olmalarıdır ki 3 te 3 çok şahane bir orandır,herkes bunu başaramaz;)

bunu söyledikten sonra,

-Trübündeki haddinden fazla taraftar gurupları çok saçma,çok gereksiz,çok komik geliyor bana.Trabzonspor'un birlik olamaması,Trabzon'dan tek ses çıkmaması en çok canımı acıtan şey.

-Geçim,hayat mücadelesi Trabzonspor'u ikinci plana itmiş,
eski bağ,eski heyecan yok Trabzon ile Trabzonspor arasında.

-Ve en önemlisi siyaset acayip esir almış zihinleri,
Trabzonlu can lar kendi saf-temiz muhafazakar kimliklerini iktidarın o riya dolu muhafazakarlıklarıyla aynı zannetmiş ve gözü ne Ts görmüştür na başka bişi.

-Son olarak şu rahatsızlığımı yazayım,
Trabzonspor adını ağzına alan ne kadar Trabzon'lu sanatçı,ne kadar siyasetçi,ne kadar yazarı çizeri,ileri geleni varsa 3 te 2 buçuğu ömer çavuşoğlundan farksızmış,tırt adamlarmış bu duruma çok üzülmekle birlikte adamı pancarı öğrendiğim için de çok mutluyum :)

Tüm bunlara rağmen çok seviyorum Trabzon'u,Trabzonluyu,Trabzonsporluyu,
bu tür sorunlar ülkenin her yerinde var,
inşallah biz onlardan önce aşarız bunları ve Fırtına eskisi gibi esmeye devam eder.

Bir dakka yalniz ben de Yozgatliyim ben de de 3 cocukda 3 Trabzonspor tekim bilmeyin Ertan bey :)

uemit
15.09.2013, 10:04
Trabzonlu degilim. Trabzon'a hayatimda gitmedim ama nerede 61 veya TS gordugumde sanki doguma buyume Trabzonluymusum gibi tepki veriyorum. Bizim amator maclarinda bile forma numaram 61, arabanin plakasinda 61 ve TS var. Trabzondaki koylerinin adlarini bile tumunu neredeyse biliyorum, kendi memleketiminkini bilmiyorum :) Trabzonlu birisiyle karsilastigim zaman sanki 40 yillik arkadas gibi davraniyorum. Evde her sey bordo-mavi...

Maalesef bazi Trabzonlular Trabzonspor'un degerini bilmiyor. Oysa ki ben Trabzon'da otursaydim her maca giderdim. Sesim bitene kadar bagirirdim.

Beni anlatiosun resmen :)

Togrul
15.09.2013, 10:22
Azerbaycanlıyım. Trabzonsporun Azerbaycan dahil en azından komşu ülkelerde Gürcistan ve Türk cümhuriyetlerinde futbol okulu açmasını istiyorum.

gece_bekcisi
15.09.2013, 17:20
Azerbaycanlıyım. Trabzonsporun Azerbaycan dahil en azından komşu ülkelerde Gürcistan ve Türk cümhuriyetlerinde futbol okulu açmasını istiyorum.

Azerbaycan'da yada tanıdığın TS tutan birileri varmı? Yoksa onlara TS sevdalılığını aşıladın mı merak ettimde :)

Togrul
15.09.2013, 18:00
Azerbaycan'da yada tanıdığın TS tutan birileri varmı? Yoksa onlara TS sevdalılığını aşıladın mı merak ettimde :)

Yakın çevremde Azerbaycanlı olup Trabzonsporu tutan 4 kişi tanıyorum. Tabii daha çocuklarımı saymıyorum.

titanic
15.09.2013, 18:44
Hayatımda hiç Trabzon şehir sınırı içinden geçmemiş bir Trabzonspor taraftarıyım.Öncelikle Trabzonspor bir şehir takımı olmaktan çoktan uzaklaşmış.Ulusal çapta hatta uluslararası alanda sempati beslenen bir kulüp haline gelmiş. Bu nedenle Trabzon=Trabzonspor diye bir şey yok.Bana göre Trabzonspor,Trabzon şehrini de gölgeleyecek büyüklükte

Mehmet Mangan
16.09.2013, 18:22
abilerim kardeşlerim sizlerin yorumlarınızı okuyunca duygulanmamak elde değil. Trabzonspor'un neden Trabzonspor olduğunu niçin onca sene şampiyon olmasa bile taraftarının giderek arttığını sizleri okuyarak bir kez daha anlıyorum. Allah sizi başımızdan eksik etmesin.

CAFER ÖZER
16.09.2013, 18:28
Ordulu Trabzonsporlu olarak Trabzonlu olan Trabzonsporlularda Çoğunluk olmasada azınlıkta Kalsada bazen Trabzonsporu sadece Trabzondan İbaret zannedip Diğer İllerden Trabzonsporu tutanları bilmeden istemeden Kırdıklarının farkında olmalarını istiyorum
Trabzonspor sadece Trabzon şehrinin takımı değildir

fteotdgs
16.09.2013, 19:28
Trabzonspor'un son, resmi, onaylanmis sampiyonlugunu, Dobi Hasan'lari, son haftalarda Istanbul'da FB'yi yenip puan siralamasinda one gecmemizi, sampiyonlugu hala hatirliyorum. Ondan bir onceki sampiyonlugu hatirlayamiyorum ama. Asil burada soylemek istedigim sey: O en sasaali zamanlarda bile maclari radyodan dinlerken mikrofonlar merkeze dondukten sonra Tansu Polatkan "Avni Aker'den gol haberi var" der ve Trabzon'a baglanirdik, ilk duyulan kulaklari tirmalayan isliklar olurdu. Gol atsak da, yesek de bu degismezdi. Alkis, tezahurat degil sadece islik! Spiker konusana kadar anlayamazdim gol mu attik, gol mu yedik :)

Uğur GEMİCİOĞLU
16.09.2013, 19:56
-Çoğu karadeniz şehrinden taraftarları bulunan bir takıma mensup olduklarını unutmasınlar ve buna göre yazacaklarını 2 kere düşünüp öyle yazsınlar.
-Karaktersiz siyasi liderlere verdikleri desteğin yarısını Trabzonspor'a versinler.
Bir de tribünde 61. grubu kurana 5 kasa hamsi hediye edilsin.

Erkan YILMAZ
16.09.2013, 20:13

aynen katılıyorum bu yazdıklarına trabzonlu olmayıp trabzonsporu tutmak demek

gurbetçi olup vatanından ayrı kalmak demektir

Mehmet SELEN
16.09.2013, 22:21
Trabzonspor Trabzonlualrın değildir.Sadece Trabzonlulara emanet edilmiştir.Kanımca Trabzon şehri takıma sahip çıkamıyor,zaman içinde bu durum sorgulanır hale gelir.(İstanbula taşınması gerekir diye söyleniyor).Onun için taraftar gurupları takımız için bir araya gelip tek çatı altında organik olmasa da tezahüratta birleşmelidir.

Mehmet Mangan
17.09.2013, 00:46
Trabzonspor Trabzonlualrın değildir.Sadece Trabzonlulara emanet edilmiştir.Kanımca Trabzon şehri takıma sahip çıkamıyor,zaman içinde bu durum sorgulanır hale gelir.(İstanbula taşınması gerekir diye söyleniyor).Onun için taraftar gurupları takımız için bir araya gelip tek çatı altında organik olmasa da tezahüratta birleşmelidir.

en çok istediğim şeylerin başında geliyor abi. Tribünde hep bir ağızdan aynı bestelerin söylenmesi çok zor değil ama hep menfaat meselesi.

Turgay Atalay
17.09.2013, 12:06
İnsan elinin altındakinin kıymetini kaybettiğinde anlar, umarım Trabzonlular bu aşamaya gelmeden Trabzonsporun kıymetini anlayabilir...

Fatih Solmaz
17.09.2013, 12:14
trabzon'da doğmuş trabzonspor nasıl trabzonluların olmuyor? saçmalamanın sınırı olmalı. tamam trabzonlu olmayanlar başımız gözümüz üstüne de abartmayın.

orhan42
17.09.2013, 13:08
Her ay asgari iki kere şehirlerine Trabzonspor geliyor..Kıymetini bilsinler ve tribünleri doldursunlar.En son 10 yıl önce Trabzonspor'u canlı seyretmiş bir insan olarak bunu söylüyorum..

HIRCINBEY
17.09.2013, 13:44
trabzon'da doğmuş trabzonspor nasıl trabzonluların olmuyor? saçmalamanın sınırı olmalı. tamam trabzonlu olmayanlar başımız gözümüz üstüne de abartmayın.

İlk olarak Trabzonspor Trabzonluların değil, Trabzonsporlular'ındır. Nice Trabzonlu olmayan Trabzonsporlu tanıyorum Trabzonludan farkı yok söz konusu Trabzonspor olunca. Ayrıca Nice Trabzonlularında başka takım desteklediğini menfaat peşinde koştuklarını (İş adamlarından,Siyasilerinden,Sanatçılarından tut Kulübe Başkanlık dahi yapmış bazı kişilerin dahil) hepimiz biliyoruz. Trabzonlu arkadaşların genelleme yapmıyorum bu şekilde bir yaklaşımda bulunmaları Trabzonspora zarar verir düşüncesindeyim.

Konuya gelince, Trabzonsporlu Trabzonluların, madem yukarıda bu şekilde konuştuk böyle devam edeyim, yine genelleme yapmadan Takımın hep iyi dönemlerinde yanında olduklarını gözlemliyorum. İşler kötü gidince eleştiriler, homurdanmalar başlıyor hemen. Sabır denen şey bizde yok maalesef belkide uzun zamandır beklenen şampiyonluklardan dolayıdır belki ama bunun yanlış olduğu gün gibi ortada. Bu şekilde sadece takıma zarar veriyor strese sokuyoruz.
Gerçekleştirmek istediğim en büyük isteklerimden biri Avni Aker de maç izlemek iken benim gibi olan bir sürü insan var iken o tribünleri boş görmek çok üzüyor beni. Tamam onuda anlıyorum istenilen forvet alınmadı,kupa hala muaallak gerekli mücadele yok, başkana sitem var vs.vs. ama bunun yolu bu tepkinin yolu bu olmamalı.Elin şikecileri bile suçları sabitken bu ülkede sağa sola saldırı yapacak, yakacak yıkacak kadar takımına sahip çıkarken(tabiki tasvip etmiyorum sahiplenmeye örnek anlamında söyledim) bizler bırakın sokağı, tribünde takıma destek olmayı beceremiyoruz. Stadda yer yer boşluklar ayrı ayrı gruplar her kafadan bir ses onunda sürekliliği yok zaten bir süre sonra bakıyorsun herkes susmuş helede maç kötü gidiyorken. Biz takımı ateşleyeceğimize bekliyoruzki gol olsunda yada bir pozisyon öyle bağıralım onlar bizi ateşlesin. La havle. Üzülerek söylüyorum ama belkide bu anlamda türümüzün tek örneğiyiz. Takım koşmuyor diyoruzda biz ne yapıyoruz acaba! Takıma ruh katan,Takımı koşturan, takımı oynatan taraftar değilmidir? Şikecilerle kıyaslamak istemiyorum ama bir beşiktaş tribününe bakın birde bize. Bu kadar net.

Herneyse Kısaca bu takımın bu şehrin en büyük eksiği, Trabzonsporu Tolunayın dediği dönemlerde olduğu gibi desteklememesi, destekleyenlerinde bilerekmi yapılıyor bilmiyorum parçalanması gruplaşması kendi kendine hareket etmesidir.
Bazıları diyecek ki buyur bak ihale yine taraftara kaldı hemde Trabzonlu taraftara. Peşinen söyleyeyim bu bir eleştiri hemde çoğu kişi tarafından kabul gören bir eleştiri. Ben takımdaki sorunların, başkanın yada insanların gelir seviyelerinin veya farklı faktörlerin etkisi yok demiyorum tabiki yanlışım varsa affola.
Saygılar.

Murat'
17.09.2013, 13:59
İlk olarak Trabzonspor Trabzonluların değil, Trabzonsporlular'ındır. Nice Trabzonlu olmayan Trabzonsporlu tanıyorum Trabzonludan farkı yok söz konusu Trabzonspor olunca. Ayrıca Nice Trabzonlularında başka takım desteklediğini menfaat peşinde koştuklarını (İş adamlarından,Siyasilerinden,Sanatçılarından tut Kulübe Başkanlık dahi yapmış bazı kişilerin dahil) hepimiz biliyoruz. Trabzonlu arkadaşların genelleme yapmıyorum bu şekilde bir yaklaşımda bulunmaları Trabzonspora zarar verir düşüncesindeyim.

Konuya gelince, Trabzonsporlu Trabzonluların, madem yukarıda bu şekilde konuştuk böyle devam edeyim, yine genelleme yapmadan Takımın hep iyi dönemlerinde yanında olduklarını gözlemliyorum. İşler kötü gidince eleştiriler, homurdanmalar başlıyor hemen. Sabır denen şey bizde yok maalesef belkide uzun zamandır beklenen şampiyonluklardan dolayıdır belki ama bunun yanlış olduğu gün gibi ortada. Bu şekilde sadece takıma zarar veriyor strese sokuyoruz.
Gerçekleştirmek istediğim en büyük isteklerimden biri Avni Aker de maç izlemek iken benim gibi olan bir sürü insan var iken o tribünleri boş görmek çok üzüyor beni. Tamam onuda anlıyorum istenilen forvet alınmadı,kupa hala muaallak gerekli mücadele yok, başkana sitem var vs.vs. ama bunun yolu bu tepkinin yolu bu olmamalı.Elin şikecileri bile suçları sabitken bu ülkede sağa sola saldırı yapacak, yakacak yıkacak kadar takımına sahip çıkarken(tabiki tasvip etmiyorum sahiplenmeye örnek anlamında söyledim) bizler bırakın sokağı, tribünde takıma destek olmayı beceremiyoruz. Stadda yer yer boşluklar ayrı ayrı gruplar her kafadan bir ses onunda sürekliliği yok zaten bir süre sonra bakıyorsun herkes susmuş helede maç kötü gidiyorken. Biz takımı ateşleyeceğimize bekliyoruzki gol olsunda yada bir pozisyon öyle bağıralım onlar bizi ateşlesin. La havle. Üzülerek söylüyorum ama belkide bu anlamda türümüzün tek örneğiyiz. Takım koşmuyor diyoruzda biz ne yapıyoruz acaba! Takıma ruh katan,Takımı koşturan, takımı oynatan taraftar değilmidir? Şikecilerle kıyaslamak istemiyorum ama bir beşiktaş tribününe bakın birde bize. Bu kadar net.

Herneyse Kısaca bu takımın bu şehrin en büyük eksiği, Trabzonsporu Tolunayın dediği dönemlerde olduğu gibi desteklememesi, destekleyenlerinde bilerekmi yapılıyor bilmiyorum parçalanması gruplaşması kendi kendine hareket etmesidir.
Bazıları diyecek ki buyur bak ihale yine taraftara kaldı hemde Trabzonlu taraftara. Peşinen söyleyeyim bu bir eleştiri hemde çoğu kişi tarafından kabul gören bir eleştiri. Ben takımdaki sorunların, başkanın yada insanların gelir seviyelerinin veya farklı faktörlerin etkisi yok demiyorum tabiki yanlışım varsa affola.
Saygılar.

Olayın özeti budur.

Doğukan Uçan
17.09.2013, 17:37

Saygılar.

:alkış:

savsat
17.09.2013, 17:49
Hırçınbey , kanayan yaraya parmak basmış.Aklı başında bütün futbol takipçileri Trabzon'daki seyircinin kiyafetsizliğini görüyor.

Ahmet Ulusoy
17.09.2013, 17:55
İlk önce Trabzonlular şunu bilmelidir ki bu takım sadece onların takımı değil. bize ikinci sınıf taraftar muamelesi yapmayın. Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular da bu takımı en sizler kadar seviyorlar.. Trabzonspor'u sadece Trabzonluların desteklemediğini hatırlasınlar.

cem1990
18.09.2013, 08:40
Trabzonluyum,doğma büyüme Rize de ikame ediyorum.
Memlekette bir bezmişlik var,skor taraftarı olan kesim çok var ki bunu BMN bile görebiliyoruz.En ufak yenilgide homurdanmalar meydana geliyor.
Dibimde olduğu halde Avni aker'e gitmiyorum her yerden çatlak sesler çıkıyor tribünlerde bütünlük yok,taraftar arasında bütünlük yok.Babalarımızın ve dedelerimizin anladığı o eski Trabzondan eser yok.

Mehmet SELEN
18.09.2013, 10:21

Bu yanıt bana verilmiş.Burada kastettiğim Trabzonspor un şehir takımının üstüne çıkarak tüm Türkiye de taraftarı olduğudur.Benim bu yazımda nasıl bi saçmalık olduğunu düşünüyorsun?Eğer tesbitime katılmıyorsan,katılmayabilirsinde eleştiriyi mantıklı yapmanı tavsiye ederim.

digo
18.09.2013, 11:00
Trabzon'un,Trabzonspor'un kıymetini anlayabilmesi için çok ters bir şeylerin olması gerekiyor galiba..Bursa misali bir küme düşme sanıyorum herkesi kendine getirecektir ama buna niye gerek olsun ki..Şike döneminde yaşanan travma yeterli gelmedi mi? Suat Kılıç'a neden tepki olmadı?Misal, bir tükenmişlik sendromu var sanki..Bir de şu öze dönüş hikayelerini bırakalım artık, futbol şampiyonluklar kazandığımız yıllarda olduğundan çok daha global, burada önemli olan takıma sahip çıkacak oyuncuları bulmak ve onlara sahip çıkabilmeyi bilmek..Benim korkum, ki oraya doğru da gidiyor sanki, Trabzonlu futbolcuları oynatma düşüncesiyle takımda adalet duygusunun kalmaması ve bunun akabinde Trabzonlu olmayan futbolcuların kulübe verebileceklerinden çok daha azını vermeleri..Takım ile ilgili adalet duygusunun kalmaması biz Trabzonlu olmayan taraftarları bile çok yaralıyor, bu da unutulmasın.

muratali
18.09.2013, 11:19
Ünye'liyim. Ama Trabzonsporlu olmamın sebebi Karadenizli olmak değil. Çok sağlam bir Trabzonsporlu arkadaşım var , Konyalı.

Trabzonspor'u Trabzonspor yapan temsil ettiği değerlerdir. Bölgecilik yapsam Orduspor'u,(şimdi düştü gerçi) başarıları desteklesem 3 İstanbul takımından birini tutardım.

Malesef Trabzon'da yaşayan bir çok arkadaş bunu anlayamıyor gördüğüm kadarıyla.

Ancak Trabzonsporlu olmak , doğduğu şehrin takımını tutmaktan çok daha ötede.

Bu yüzden biraz hemşerilik, memleketçilik, Trabzonluluk odaklı yorum, söylem, eylemleri azaltmak lazım.

Haçkalı
19.09.2013, 13:11
Bir dakka yalniz ben de Yozgatliyim ben de de 3 cocukda 3 Trabzonspor tekim bilmeyin Ertan bey :)

Helal olsun size. Sizin gibi Yozgatlı, Niğdeli, İzmirli, Ispartalı, Erzurumlu vs. Trabzonlu olmayıp Trabzonspor'u tutanlar bu takımın gerçek sahipleridir.

Bülent Dizman 53
20.09.2013, 22:08
Rizeliyim.
Trabzonspor'un gözle görünür eksikliği tribünlerde başlıyor, stadın dört bi yanı taraftar gruplarına bölünmüş bu sorun Rize'dede var malesef.biri ıslıklıyor obürü tezahurat yapıyor ortaya anlamsız bi gürültü çıkıyor. başarı için birlik bütünlük lazım

mavikan
21.09.2013, 13:41
90 yılında Trabzon a -üni- gidene kadar hasta TRABZONSPOR luydum.. bizimkilerin dalga geçtiği , eski tip bir kasetçalara okumuş olduğum "kanımız canımız TRABZONSPORUMUZ" lu uzun bir şiir halen duruyor.. bir anadolu kasabasında tek tük bordo mavili idik.. haminin posterleri -büyük boyundan- duvarımızda idi.. ve Trabzon macerası ; ilk haftasında gs ile oynadığımız 3-0 lık maç.. ve dört sene boyunca gittiğim maçlar: TS:1-fb:0 , TS:3-bjk:3 , TS:2- bursa:2 , Türkiye:3-Bulgaristan:2.. ve bilet alıp giremediğim TS:4-lyon:1 maçları.. maçlardan soğumama bir sürü neden var ama tek örnek yeter galiba ; hami dedim ya , benim için efsane idi.. diğer takımları tutanlar sıkıştırdıkça , "olsun oğlum bizde de hami var,size yeter " dediğim hami!? maçta "o hami" nin ne anası kaldı ne bacısı ne de köyde ineği , tavuğu sövülmedik! ve daha neler neler.. öylece kaldım trübünler de.. dikkat! gittiğim hiçbir maçta da yenilmedik.. bu iş şuna benziyor ; okul da veya başka bir ortamda bir kızla tanışıyorsunuz , biribirinizi uzun zamandır da seviyorsunuz.. bir gün ailesi ile tanışmaya gidiyorsunuz , kız çay getiriyor ; annesi "iyi dökmeden getirdin beceriksiz" , babası " mal ama o kadar değil" , kardeşleri "saaalak , saaalak" diye tempo tutuyor! ne olur!? sizin o en sevdiğiniz , toz kondurmadığınız "aile" si tarafından ne kadar değersizleştiriliyor , ne yaparsınız? aynen o duruma düştüm TRABZON da , 90-94 arası.. 2005 den beri BMN yi takiple tekrar ilgileniyorum.. son 1-2 yıldır burası da Trabzon şehrine döndü! maalesef!!! :(

Ertan 51
21.09.2013, 13:51
Paşam geldin tüm karizmamı çizdin attın yahu:mad:
şurda ne güzel övünüp kasılıp duruyordum:)

Mert'im baş tacısın gardaşım,
yiğenlerimi öperim gözlerinden,
Rabbim bahtlarını açık etsin,sizleri de başlarınden eksik etmesin inşallah.

mavikan
21.09.2013, 13:54
bursaspor şampiyon oldu ; ama..
1- bursa dışından , bursalı olmayan ve bursasporu tutmaya başlayan bir (1) taraftar kazandığını zannetmiyorum..
2- bursa içinden , bursalı olmayan ve bursasporu tutmaya başlayan çok az taraftar olduğunu zannediyorum.. ( şu anda çoğu da geri dönmüştür)
3- bursa içinden ve dışından , bursalı olupta başka takım tutan taraftardan da tekrar bursasporu tutan sayısı % 50 yi bulmamıştır.. ( şu anda çoğu da ya geri dönmüştür ya da geri dönmeyi düşünüyordur!!!)
peki çözüm ne???

alperrr
21.09.2013, 14:09
saygıyla ve ilgiyle yazılarını okuduğum forum üyesi tekfurun başlığı ve konusu kusura bakmasın ama çok saçma ve gereksiz olmuş..

madem insanların fikirlerini soruyorsun al sana fikir.. senin gibi zeki mantıklı yazılar yazan bir insan ve forum yöneticileri bu başlığı kapatmalı ve yoketmelidir..

beni hangi kısma sokarsınız bilmiyorum ama Trabzonda doğup büyüyen farklı bir kültürden etkilenmeyen yani dışarıda yaşamayan insanların büyük çoğunluğu oran nedir bilmiyorum ama algı zayıflığı var (yani algısına ve zekasına güvenen alınmasın) defalarca kusura bakma dedim ama gerçeği istiyorsan bu topiğin açılmasıda bunun göstergesi..

Trabzonspor kimsenin babasının malı değildir..

elin Niğdeli Yozgatlısı Artvinlisi diye birşey yok çünkü bu kişiler Trabzon bir şehir ismidir ve Trabzonu tutmuyorlar Trabzonsporu tutuyorlar..Trabzonspor ise Tüm Türkiye Avrupa hatta Dünyada taraftarı olan bir spor kulübüdür kulüpleri tutmak içinde değişik sebepler vardır
örnek alıcak tutumlar vardır ,isyan vardır ,adalet vardır , fair play davranışları vardır bir Batmanlı Urfalı İstanbulun bir semti olan kadıköyün takımını tutmak için sebepler bulabiliyorsa Trabzonsporu tutmak için kat kat fazla sebepler bulabilir..

Trabzon özelinden sıyrılıp Trabzonspor konusuna dönersek yani tüm taraftarın derdi olan kulübe neden bu durumda olduğu derdine dönersek cevap çok basittir..Trabzonspor Özkan Sümerin dediği gibi ne hırsızlığı arkadaşlar büyük bir soyguna maruz kaldık sevincimiz övüncümüz hatta geleceğimiz çalınmıştır..

o sezonki kadromuzu düşünün Burağın Yattara nın yedeği olduğu sezon Selçuk Jaja Engin Umut ligin 5 yılına damga vuracak ekipe sahiptik 5 yılda en az 3 defa şampiyon olurduk bjk ortada hiç yoktu gs küme düşmemeye oynuyordu..elimizde şuanda ne var koskoca sıfır bırak 3-5 şampiyonluğu o sezonki 1 şampiyonluğu bile alamıyoruz..

adam o sezonu yok sayacaktım bile dedim fenerlilere yaranmak için..

muratali
21.09.2013, 14:10
Hami benim de kahramanımdı , ve neden bilmiyorum, artık Trabzon yerel milliyetçiliği mi, hısım akraba muhabbeti mi, siyaset mi, her nedense her gittiğim maçta aynen ben de bunlarla karşılaştım.

Kolunun kırıldığı son Bursa maçında kahvede önümde adamın bir durmadan sövdü Hami'ye. Ve sonra Hami'nin o çaprazdan attığı muhteşem frikikten sonra sanırım utandığına olsa gerek sustu.

Heykeli dikilecek adama yaptıkları muameleye bak.

Burak Yılmaz'a kızarlar sonra.

90 yılında Trabzon a -üni- gidene kadar hasta TRABZONSPOR luydum.. bizimkilerin dalga geçtiği , eski tip bir kasetçalara okumuş olduğum "kanımız canımız TRABZONSPORUMUZ" lu uzun bir şiir halen duruyor.. bir anadolu kasabasında tek tük bordo mavili idik.. haminin posterleri -büyük boyundan- duvarımızda idi.. ve Trabzon macerası ; ilk haftasında gs ile oynadığımız 3-0 lık maç.. ve dört sene boyunca gittiğim maçlar: TS:1-fb:0 , TS:3-bjk:3 , TS:2- bursa:2 , Türkiye:3-Bulgaristan:2.. ve bilet alıp giremediğim TS:4-lyon:1 maçları.. maçlardan soğumama bir sürü neden var ama tek örnek yeter galiba ; hami dedim ya , benim için efsane idi.. diğer takımları tutanlar sıkıştırdıkça , "olsun oğlum bizde de hami var,size yeter " dediğim hami!? maçta "o hami" nin ne anası kaldı ne bacısı ne de köyde ineği , tavuğu sövülmedik! ve daha neler neler.. öylece kaldım trübünler de.. dikkat! gittiğim hiçbir maçta da yenilmedik.. bu iş şuna benziyor ; okul da veya başka bir ortamda bir kızla tanışıyorsunuz , biribirinizi uzun zamandır da seviyorsunuz.. bir gün ailesi ile tanışmaya gidiyorsunuz , kız çay getiriyor ; annesi "iyi dökmeden getirdin beceriksiz" , babası " mal ama o kadar değil" , kardeşleri "saaalak , saaalak" diye tempo tutuyor! ne olur!? sizin o en sevdiğiniz , toz kondurmadığınız "aile" si tarafından ne kadar değersizleştiriliyor , ne yaparsınız? aynen o duruma düştüm TRABZON da , 90-94 arası.. 2005 den beri BMN yi takiple tekrar ilgileniyorum.. son 1-2 yıldır burası da Trabzon şehrine döndü! maalesef!!! :(

leviathan_-1461
22.09.2013, 00:28
Batmanın köyünde oturup istanbulun üçüzlerine gönül verenlerden farkızlardır gözümde, o nedenle fikirleride onlara kalsın..

Ömer_
22.09.2013, 00:40
trabzonsporun en güzel insanları buradaymışta haberim yok,başımızdan eksık olmayın dostlar,bu camianın en önemli parçası sizlersiniz.

mavikan
24.09.2013, 17:49
her Trabzonluyum diyeni de kaale almamak lazım!

Turgay Atalay
25.09.2013, 09:10
Ulusoylar gibi, Emre Belözoğlu gibi, Ömer Temelli gibi, Trabzonlu olup da Trabzonspor bayrağı yakan fenerli kız gibi "Trabzonlu" lar var bu forumda. İsmi önemli değil, beyninden bir damlacık fikir sıvısı akmış işte.