PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş'i Bırakmakla Hata Mı Ettik?

Sayfa : [1] 2

Burak TOSUN
07.09.2013, 03:53
Geri dönüp baktığınız zaman bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Gelinen şu noktada ''acaba'' demeden edemiyor insan.

serdar
07.09.2013, 07:08
Bence hayir. Dogru karardi.

Nadir Bekar
07.09.2013, 07:13
Hataların en büyüğü idi , Şenol hocanın yapacağı ne vardı ? elde futbolcu yok , oturmuş olan kadro dağılmış , şampiyon olan kadrodan 7 futbolcu gitmiş , ne yapabilirdi ki ? ama her zaman gelen gideni aratır derler , biz tolunayı da arayacaz , şenol hocayı da arayacaz ,

fteotdgs
07.09.2013, 07:27
O sezonun daha ilk haftasından sonra istifa etmesi gerekiyordu. Ya takmadı, ya da iyi yaptığını, yapacağını düşündü, istifa edeceği güne kadar bir nevi bile bile lades dedi. Çok geç bile kaldı istifa etmekte. Ondan sonra yapılan hatalar onu aklamıyor sonuçta. Ben hiç aramıyorum kendisini.

Punisher-61
07.09.2013, 08:39
Hayir cok iyi oldu gitmesinin.. Bu kadro onun eseri

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m/)

mkmoglu
07.09.2013, 08:40
kesinlikle sn güneş kalmalıydi..

Ergin Varlibas
07.09.2013, 08:49
Hatanin daniskasi.

Ayhan2661
07.09.2013, 09:34
şenol güneş olsaydı şimdi ne olacaktı sanki,namağlup lider mi olacaktı.Bu kadro çok hocayı yedi,şenol güneş,tolunay kafkas şimdi de mra ayrıca 1 yönetimi devirdi sıra da ihoda..bunların hiçbiri tesadüf olamaz,bu takıma mourinhoyu getir o da birşey yapamaz,çünkü kadro rezalet.

Tayfun Aydın
07.09.2013, 09:40
Çok büyük yanlış yaptık klüpten içeri adımını atması hataydı. İlk geldiği gün de söyledim Trabzonspor 5-10 yılda bir kadro yapar gelir Şenol Güneş içine eder gider.

delikoyun
07.09.2013, 09:57
takımı bu hale şenol güneş getirdi o istemeseydi janko alanzinho adrian vs vs alınırmıydı sadri şener söylüyor transfer yaparken soruyoduk alalım mı diye cevap veriyomuş gak guk guguk net değildi hiç bir zaman neden kendine güvenmiyodu transferde sadri şener ekliyo bana eğer bu oyuncuyu almazsan istifa ederim diecek kadar net adam lazım dı diye

delikoyun
07.09.2013, 09:59
Çok büyük yanlış yaptık klüpten içeri adımını atması hataydı. İlk geldiği gün de söyledim Trabzonspor 5-10 yılda bir kadro yapar gelir Şenol Güneş içine eder gider.
şenol güneş ile olmaz bize çok daha iyi hoca lazım jaja yattara gibi yabancıları disiplinsiz diye yollayıp yerlerine aldırdıkları ortada

Tayfun Aydın
07.09.2013, 10:05
GİDEN GELEN

Engin Volkan
Selçuk Zokora
Egemen --------Bamba?
Yattara Yok
Ceyhun Aykut
Cale Cech,Emerson(En basit kayıp gibi görünüyor ama hala sol bekimiz yok)

bu tablo Şenol Güneş in eseri

DEEP BLUE
07.09.2013, 10:09
Trabzonspor Kulübünde yaşanan bu rezilliklerdeki en büyük pay Şenol Güneş'e aittir. Onun bu kulübe verdiği zararı Aziz Yıldırım bile veremedi, veremez...

Adını bile duymak istemiyorum.

tristram
07.09.2013, 10:13
evet hata ettik, senol gunes'e daha erken yol vermeliydik.
baskan olsam o ve onun soyundan gelen hic kimse
kulubun 100 metre yakinina yaklasamaz diye madde koydurturum.

alper*
07.09.2013, 10:14
Hayır.

ONUR BEKAR
07.09.2013, 10:17
hata etmemiş olabiliriz fakat şenol hoca gibi bir üstadı gönderip yerine tolunay gibi veya mra gibi tecrübesiz teknik adam geliyorsa o zaman hata etmiş oluyoruz. Attan indi e...ğe bindi misali..

MuratJ
07.09.2013, 10:46
Forumda gelmiş geçmiş en gereksiz başlık ödülüne en büyük aday olabilir bu başlık.

Trabzonspor'un bu kepaze halinin bu kepaze kadrosunun en etkin mimarı Şenol Güneş'tir. Ben kendisinin tarihin en kara sayfalarında en başa yazdım. Kendisi yetersizin en önde gidenidir. 10-11 sezonu ardından teknik kararlarıyla Trabzonspor'u 10 yıl geriye götürmüştür.

Ortada bi hata varsa buda videoton reZilliği heZimeti ardından Hikmet Karaman'ın yaşadıklarını ona yaşatmamaktır. O maçta kendisine yol vermemek Trabzonspor'un rahat 5 yılını yemiştir.

Hami_41
07.09.2013, 10:47
Ölene kadar bu takımın başında kalmali Şenol Güneş

SEDER
07.09.2013, 10:49
şenol güneşi bırakmadık zor zamanımızda kaçtı gitti. Abdullah avcı nın koltuğu sallanıyor belki milli takımın başına geçerim diye. o dönem az kalsın küme düşüyorduk. tolunay son haftalarda takımı toplamasa şimdi alt ligdeydik. artık şenol güneş devrini kapatalım...

nakzo
07.09.2013, 10:50

engin takımdan gitmek istemedi o gönderdi,ceyhunu o gönderdi,jajayı o gönderdi saymakla bitmez kendi ogosuna uymayan her adamı gönderir takımın içine edr bu takımın enbüyük sebi şenol güneştir bu kulüpten bir daha asla içeri girmemsi gerekir.

MuratJ
07.09.2013, 10:51
Şöyle de bi durum var gönderilmeseydi şuan kesinlikle PTT 1. Lig takımıydık. 2. Devre tek bir maç bile kazanamazdık.

Fatih
07.09.2013, 10:52
Şuanki mali tabloda %100 payı vardır dolayısıyla hayır.

Fatih Birinci
07.09.2013, 10:56
Trabzonspor un bügün ki durumu sadri sener ve senol gunesin eseridir.net

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk 2

AKSOY_61
07.09.2013, 10:57
Gönderilmekle iyi yapıldı.
Kadroyu o kurdu takım oyuncularının ısırmadan bu kadar vurdum duymaz oynamasının
sebebi de şenol güneştir. Aynı futbol 2 senedir devam ediyor.

Bunun önüne geçmek için ya kadroyu değiştireceksin ya da fatih terim gibi birini getireceksin.
Kötü kadrolarla da ne yapılabildiği herkez biliyor yeterki hırs, istek olsun.

nakzo
07.09.2013, 10:58
hayır bizdeki şenol hastalığı beni öldürüyor hiç aklınıza gelmiyormu bu adamı Trabzonspordan başka hiçbir büyük takım neden almıyor bjk,fener,gs neden?Hatta bursa bile almıyor ;çünkü hoca felan değil bu adam korede çalıştırdığı takımıda 2. yaptı hemde kaç puan öndeyken bu gitti takım kore liginde şampiyon oldu.Birdeher gittiğinde takımı enkaza çeviriyor yalan mı 97 gitti takım 2004 te ziya hocayla ayğa kalktı,2006 da gitti ersun hoca 2009 da hayat verdi takıma şimdi bakalım kim kurtaracak bzizi???????????????????

Onur Civelek61
07.09.2013, 11:02
Şenol Güneş'in ruhsuz futbolcular yüzünden küfür yemesine razı değilim. Hiç bir şekilde küfüre,protestoya layık değil. İnşallah bir daha hiç gelmez. Yoksa yine kovacağız.

Adem Öztürk
07.09.2013, 11:12
Bu kulubun evladı olarak en buyuk yanlısları da yapanlardan bırısıdır Senol hoca.

Bizim ihtiyacımız baskan dahıl alayı bızden olmayan bırılerı tarafından yonetılmektır.Futbolcular harıc

bordolumavi
07.09.2013, 11:13
Hatamı ettık sorusu sacma tabıkıde hata ettık,evt senol gunesın bazı eksık yonlerı var ama trabzonspora her anlamda gelebılecek en kalıtelı hoca senol gunestır bılgı,bırıkım,vızyon ve en onemlısı trabzonlu oluşu senol hocayı yıllar boyunu takımın basında tutmaya yeter ama burası turkıye daha zor olanı burası trabzon,,,

Fatih K.
07.09.2013, 11:16
Eğer Şenol Güneş gelecekse yönetim Sadri Şener'in ilk dönemlerindeki gibi işini bilerek ve profesyonelce yapmalı. Çünkü Şenol Güneş sadece önünde hazır kadro olunca başarılı olabiliyor..

Bud Spencer
07.09.2013, 11:24
senol hocanin birakmasi/gönderilmesi dogru karardi
yanlis olan tolunayin gönderilmesiydi

CEMEFKER
07.09.2013, 11:26
Şenol Hoca'yı eleştirelim ancak bunu yapalım derken hayatınızda sohbetinde bulunmadığınız, yakından tanımadığınız bir kişiye hakaret vardırarak tribün anarşisine (dikenli tel arkasından hakem ve futbolculara en hafif tabiri ile içini dökme eylemi) işi dökmeyelimmmm....

Hoca'nın en büyük hatası şikenin ortaya çıktığı Temmuz 2011'de istifa etmemesidir. Şikeden önce bana göre takımı bir arada tutamayan, dağılmasına izin veren yönetimle birlikte çalışmaya devam etmesidir. Ve sonrasında yapamayacağı halde takımın başına durarak bir sezonun kaybedilmesine katkı sağlamasıdır....

O dönemi hatırlarsak Selçuk İnan tamam, imzayı Ocak'dan ( 2011) sonra attıracağız ( o günlerde birileri Selçuk İnan'a ....Sakın haaaa ! imza falan atim deme, seneye falanca takımdayım, oyunu senin üzerine kuran bir takım yapacağım, seneye bendesin...ayarı çekmekle meşguldu) deniyordu.

Aynı şekilde Egemen Korkmaz'da imzalayacaktı....Sonra takımı direk katkıda bulunan Engin, Umut Bulut (kalmasını Şenol Hoca çok istiyordu, şimdi milli takım başta olmak üzere yaptıkları ortada) gittiler....

İşte hoca en büyük hatayı burda yaptı, gidenlere eyvallah dedi, yönetime açık tavrını koyamadı, şike sürecinde klubün sözcüsü gibi kendini adeta medya önünde harcadı, ikili polemiklere girdi, kafası başka yerlerde sürekli....

Şimdi bandı geri saralım ve Şenol Hoca'nın takımdan 3 Temmuz 2011 tarihinden önce isyan ederek ( hatırlayın 2010-2011 sezonu son maçı Karabük deplasmanı sonrası otobüse binerken ki söylediklerini-http://www.youtube.com/watch?v=p6bAbC9z7XA) istifa etseydi taraftar gözündeki yeri nerdeydi sizce.......

Ben söylim ŞENOL HOCA GEL TAKIMIN BAŞINA GEÇ, KURTAR BİZİ.

TSezgin61
07.09.2013, 11:30
Senol hocayi dogru kullanamadik.

Suan vizyon sahibi, profesyönel Trabzonsporun sportif direktörlügünde Senol Günes, teknik direktörlügünde Tolunay Kafkas olmaliydi.

Bu iki ismin arkasinda taraftar durup, yönetimi onlarin isaret ettigi isime göre secmeliydi.

Ve bu iki isim hep kalici olmaliydi...

Yapamadik.

vendercan
07.09.2013, 11:34
Şenol Hoca'yı eleştirelim ancak bunu yapalım derken hayatınızda sohbetinde bulunmadığınız, yakından tanımadığınız bir kişiye hakaret vardırarak tribün anarşisine (dikenli tel arkasından hakem ve futbolculara en hafif tabiri ile içini dökme eylemi) işi dökmeyelimmmm....

Hoca'nın en büyük hatası şikenin ortaya çıktığı Temmuz 2011'de istifa etmemesidir. Şikeden önce bana göre takımı bir arada tutamayan, dağılmasına izin veren yönetimle birlikte çalışmaya devam etmesidir. Ve sonrasında yapamayacağı halde takımın başına durarak bir sezonun kaybedilmesine katkı sağlamasıdır....

O dönemi hatırlarsak Selçuk İnan tamam, imzayı Ocak'dan ( 2011) sonra attıracağız ( o günlerde birileri Selçuk İnan'a ....Sakın haaaa ! imza falan atim deme, seneye falanca takımdayım, oyunu senin üzerine kuran bir takım yapacağım, seneye bendesin...ayarı çekmekle meşguldu) deniyordu.

Aynı şekilde Egemen Korkmaz'da imzalayacaktı....Sonra takımı direk katkıda bulunan Engin, Umut Bulut (kalmasını Şenol Hoca çok istiyordu, şimdi milli takım başta olmak üzere yaptıkları ortada) gittiler....

İşte hoca en büyük hatayı burda yaptı, gidenlere eyvallah dedi, yönetime açık tavrını koyamadı, şike sürecinde klubün sözcüsü gibi kendini adeta medya önünde harcadı, ikili polemiklere girdi, kafası başka yerlerde sürekli....

Şimdi bandı geri saralım ve Şenol Hoca'nın takımdan 3 Temmuz 2011 tarihinden önce isyan ederek ( hatırlayın 2010-2011 sezonu son maçı Karabük deplasmanı sonrası otobüse binerken ki söylediklerini) istifa etseydi taraftar gözündeki yeri nerdeydi sizce.......

Ben söylim ŞENOL HOCA GEL TAKIMIN BAŞINA GEÇ, KURTAR BİZİ.
Bunlar doğrua ancak;

Selçuk hariç diğer gidenlerin sorumlusu Şenol Hoca'dır...
Ayrıca bir tane oyuncu bir yerlerden bulup getirilmez mi?..
Sonuçta Şenol Hoca efsanedir...Ancak o dönemde gitmeliydi...

Haa!..Şimdi acemi, işbilmez,korkak MRA'ı görünce Şenol Hoca aranıyor!..

Bence şu an bize en fazla Mustafa Denizli fayda getirir!...

Berkan
07.09.2013, 11:35
En azından elindeki kadroya sahip çıkabilecek bir yönetim olsaydı bugün çok farklı yerde olurduk. Bu amatörler varken Şenol hocanın gelmesi saçma, gelmemelide.

SEDER
07.09.2013, 11:36
tekraren şenol güneş gönderilmedi, zor zamanımızda kaçtı.... arada ciddi fark var..

emre duman
bu başlık şimdi niye açıldıki eskilere takılıp kalıcaksak ileriye dogru hiç bir hamle yada görüş beyan edemeyiz bu huyumuzu sevmiyorum oldu bitti bukadar perçinlemeye gerek yok bunu

Arda'
Acı ama gerçek Şenol Hoca transfer konusunda sınıfta kaldı zaten bu elimizdeki çöp oyuncuların çoğu onun döneminde geldi yanlış olan Tolunay Hocanın gönderilmesiydi.

uzungöllü
07.09.2013, 11:40
Takımın bugünkü durumunun mimarlarından biri olan Şenol hocanın gitmesi yanlış değil bilakis çok doğruydu ancak ondan sonra atılan adımlar yanlıştı !!!

zafercalikoglu
07.09.2013, 11:40
gelen gideni aratır her zaman zaten..

polatmu
07.09.2013, 11:41
Acı ama gerçek Şenol Hoca transfer konusunda sınıfta kaldı zaten bu elimizdeki çöp oyuncuların çoğu onun döneminde geldi yanlış olan Tolunay Hocanın gönderilmesiydi.

+1

bahadır2561
07.09.2013, 11:47
Son yillarin en dogru karariydi

CEMEFKER
07.09.2013, 12:04
Bunlar doğrua ancak;

Selçuk hariç diğer gidenlerin sorumlusu Şenol Hoca'dır...
Ayrıca bir tane oyuncu bir yerlerden bulup getirilmez mi?..
Sonuçta Şenol Hoca efsanedir...Ancak o dönemde gitmeliydi...

Haa!..Şimdi acemi, işbilmez,korkak MRA'ı görünce Şenol Hoca aranıyor!..

Bence şu an bize en fazla Mustafa Denizli fayda getirir!...

Mustafa Denizli fayda getirir doğru, ancak kabul görür mü birçoğumuzca ? Ve gittiği takımda birilerine uymaz, uydurur, yoksa hadi bana eyvallah demesini bilir....

Ben Şenol Hoca'yı bize uyan en uygun kişi diye sürekli üzerinde duruyorum...başka yok ki ....herkes onu rahat idare edebileceğini ve istediklerini yaptırabileceklerini bildikleri için , sesini çıkarmadığı için tercih ediyor olabilir...başarı da bu iki şeyin bir araya gelmesi (yönetim hoca uyumu) sonrası oluyor benim gördüğüm....

...hazır takım veya değil, gittiği takımlarda hazır kadroları yönetmiştir veya beleşe konmuştur....,
.... kadro kuramaz, oyuncu tanıdıkları yoktur, ikna kabiliyeti yoktur, futbolcu tanımaz, elinden tutup takıma katabileceği futbolcu yoktur, elde olanı tutamaz, var olan kadroyu dağıtır.....,
.....paracıdır (!) işine bakar veya yardımseverdir, paylaşır, (banka hesaplarına bakmak lazım)....

....birçok şey söylenebilir/söyleniyor....

Geriye dönüp baktığımda öne çıktığımız dönemlerde hep o karşımıza çıkıyor nedense...ben de bunu anlamıyorum....

Kemal Öztel
07.09.2013, 12:08
Şenol Güneşin elinde istanbul takımlarının kadrosu olsaydı Avrupayı titretirdi..

Murat 61
07.09.2013, 12:12
Şenol hocaya değilde en büyük hatamız Tolunay hocayı göndermemizdi.

Yanlışın en büyüğünü orada yaptık biz.
Yeniden yapılanma şansını kaybettik.

Cyzio
07.09.2013, 12:18
Bordomavi net'te bu başlığı da gördüm ya, artık gözlerim açık gitmez.

Bence doğrudur, biz Şenol Güneş'i bırakmakla hata ettik. Geri dönmesi için derhal BMN olarak çalışmalara başlamalıyız. Meselâ ben, görevi kabul edene kadar kapısının önünde yatma görevini üstlenebilirim.

Yalnız bu kadar değerli bir teknik direktör yanlış hatırlamıyorsam Şubat sonunda istifa ederek (yani kovulmuş değil) bizden ayrıldı. Yani yedi aylık bu süre içinde onu nasıl olsa Barcelona, Bayern Münich, Manchester United gibi dünya klüplerinden biri kapmıştır.

Eğer öyleyse, haber verin de boşuna zât-ı şahanelerinin kapısının önüne kamp kurmayayım.

.

gurur6134
07.09.2013, 12:20
Asla sorun gunesi birakmak degil vizyon sahibi cesur bir teknik adamla anlasma saglayamamak onun ardindan..

Bülent AKBULUT61
07.09.2013, 12:25
tek yanlış Tolunayın gitmesiydi

Jackal Wile
07.09.2013, 12:32

futbolcu bilgisi olmayan bir tane topçuyu tanıyıpta bu adam bu takımda iş yapar diyip takıma getiriyim diyemeyen bir hocadır kendisi. Fatih Terimden iyi hoca diyenlere de ayrıca ayar olmuşumdur her zaman insanlığına bişey diyemem tanımam etmem ama umarım bir daha bu kulupten içeriye hoca olarak girmez her gidişi bir en kaz yığını demek bu kadar mı kötü futbolcu tercihleri yapılır. Hiç bana yönetim yaptı transferi bıdı bıdı demeyin lafa gelince dünya 3. sü olmuş hocasın hadi yönetimler fatih terime veya mustafa denizliye sormadan bi oyuncu alsın bırak oyuncuyu takıma yeni çaycı alamazlar. Trabzonsporun seviyesinin altında bir hocadır her bakımdan kendisi kendi yükselemeyince takımı kendi seviyesine çekmiştir.

Tayfun
07.09.2013, 12:36
Tabiki hata yaptık küme düşürdükten sonra yollamalıydık (!)

Bu kez Kore değil daha uzak biryere git de bulamayalım seni artık .

omondoles
07.09.2013, 12:36
iyi ki bırakmışız. geç bile kalmıştık. Allah tekrar bu kabusa musallat etmesin bizi.

Tayfun Aydın
07.09.2013, 12:42
hayır bizdeki şenol hastalığı beni öldürüyor hiç aklınıza gelmiyormu bu adamı Trabzonspordan başka hiçbir büyük takım neden almıyor bjk,fener,gs neden?Hatta bursa bile almıyor ;çünkü hoca felan değil bu adam korede çalıştırdığı takımıda 2. yaptı hemde kaç puan öndeyken bu gitti takım kore liginde şampiyon oldu.Birdeher gittiğinde takımı enkaza çeviriyor yalan mı 97 gitti takım 2004 te ziya hocayla ayğa kalktı,2006 da gitti ersun hoca 2009 da hayat verdi takıma şimdi bakalım kim kurtaracak bzizi???????????????????

Her dediğine katılıyorum Ziya Hoca hariç orda Samet Aybaba nın hakkını yememek lazım bence.

Geçmişinden sadece salaklar ders almaz. 96 sonrası hataların aynılarını yapıyoruz. Öze dönme çabaları belki doğru ama yanlış yapılıyor. Uygulama yanlış yapılıyor.

Mollasalihoğlu
07.09.2013, 12:50
Hata değil İNTİHAR.

Haa hem yönetimlerin ona yaşattıklarını biliyorum, hem de bu sayfalardaki bazı yorumları okuyorum: MÜSTEHAK.

Akhisar'a 3-0 yenilip takımın isteği ile mutlu olmaya devam edin siz. ;)

Yiğit SARI
07.09.2013, 12:58
TD : Şenol Hoca
Futbol Direktörü : Önder Özen veya o kalitede birisi

Yani transfer işlerini işi bilen birinin yürütüp TD'nin Şenol Hoca olduğu bir takımdan bahsediyorum. Biz ne yaptık?

volkan_627
07.09.2013, 13:01
şenol güneş ı bırakmakla hata yapmadık. şenol hoca işlerle artık başa çıkamadığı için bıraktı. bu pisliğin içinde takıma hiç bir artı katamayacağını anladığı için bıraktı. şenol güneş in gitmemesi için bu pis düzenin değişmesi lazımdı. düzen aynı kalınca kendisi bıraktı. çünkü takıma bu şartlarda verebileceği bir şey yoktu...

omondoles
07.09.2013, 13:01
Akhisara 3-0 yenilip mutlu olan yok.. Aynı fabrikanın ürünleri zaten...

Jackal Wile
07.09.2013, 13:02
Hata değil İNTİHAR.

Haa hem yönetimlerin ona yaşattıklarını biliyorum, hem de bu sayfalardaki bazı yorumları okuyorum: MÜSTEHAK.

Akhisar'a 3-0 yenilip takımın isteği ile mutlu olmaya devam edin siz. ;)

3-0 değilde 1-0 yenilirdik Allah aşkına kendi kurduğu takım sahadaki M.R.A şenol hocadan iyidir diyen yok şenol hoca kötü hocadır diyoruz. Ankaragücü maçını hatırlarmısın 1-0 öne geçtik sonra 60 -70 dakka çakılı oynadık maç 1-1 bitti o maçta hoca olsa ankaragücüne defans yapmasa bu gün bu şike muabbetileri bizi hiç ilgilendirmeyecekti. Dersinki ok adar puanı toplayanda o o kadronun iskeletine düzgün yabancı transferiyle fatih terimin neler yaptığı ortada

Edit:Ne dediğim belli olmamış :)

Yiğit SARI
07.09.2013, 13:03
3-0 değilde 1-0 yenilirdik Allah aşkına kendi kurduğu takım sahadaki M.R.A şenol hocadan iyidir diyen yok şenol hoca kötü hoca değildir diyoruz. Ankaragücü maçını hatırlarmısın 1-0 öne geçtik sonra 60 -70 dakka çakılı oynadık maç 1-1 bitti o maçta hoca olsa ankaragücüne defans yapmasa bu gün bu şike muabbetileri bizi hiç ilgilendirmeyecekti. Dersinki ok adar puanı toplayanda o o kadronun iskeletine düzgün yabancı transferiyle fatih terimin neler yaptığı ortada

Hatırlatma Allah'ını seversen. Umut kaleciyi geçip boş kale gol kaçırmıştı

Mollasalihoğlu
07.09.2013, 13:04
Hatırlatma Allah'ını seversen. Umut kaleciyi geçip boş kale gol kaçırmıştı

Bir de penaltımız verilmemişti. Falan filan. Fatih Terim'e o penaltı verilmese başbakan'ı arar. Bizim taraftar Terim'i sever ama. Sonra emeğin mücadelesi falan. Boşver ya.

Fatih
07.09.2013, 13:05
Şenol Güneş döneminde alınan bütün futbolculardan kendisi de sorumludur yok öyle yağma.Suya sabuna dokunma ama efsane ol.

oflubektas
07.09.2013, 13:08
Bence gayet başarılı geçen 2,5 sezona rağmen (buna 2011-2012'yi de katıyorum), son sezonda çok başarısız başladı, tüm denemelerine rağmen yine de istediği olmayınca takım iyice kötüye gitti. Olmayınca her onurlu insan gibi istifa etti ve gitti.

Mesele bu kadar basittir...

Jackal Wile
07.09.2013, 13:10
Bir de penaltımız verilmemişti. Falan filan. Fatih Terim'e o penaltı verilmese başbakan'ı arar. Bizim taraftar Terim'i sever ama. Sonra emeğin mücadelesi falan. Boşver ya.

Bu bizi hep kandırıyolar bizi hep eziyolar mantığından bir kurtulun Allah aşkına çık sen sahaya topunu oyna şampiyonluğa giden takım ankaragücüne defans yapar mı. Bir başkan sahaya inecekse oda eskişehir maçıydı onu de eyw diyeyim sana

Mollasalihoğlu
07.09.2013, 13:12
Bu bizi hep kandırıyolar bizi hep eziyolar mantığından bir kurtulun Allah aşkına çık sen sahaya topunu oyna şampiyonluğa giden takım ankaragücüne defans yapar mı. Bir başkan sahaya inecekse oda eskişehir maçıydı onu de eyw diyeyim sana

Bir devre 42 bir devre 40 puan almış takıma "çık sahaya topunu oyna" demektir eziklik aslen.

Jackal Wile
07.09.2013, 13:18
Bir devre 42 bir devre 40 puan almış takıma "çık sahaya topunu oyna" demektir eziklik aslen.

Tamam ozaman bidahaki şike soruşturmasına tarla ekip milleti mamalayarak bizimde adımı geçirelim de eziklikten kurtulalım. Yoksa şenol güneş büyük hoca ona laf dedirtmeyelim aman aman haşmetlimize sahip çıkalım.

Mollasalihoğlu
07.09.2013, 13:20
Tamam ozaman bidahaki şike soruşturmasına tarla ekip milleti mamalayarak bizimde adımı geçirelim de eziklikten kurtulalım. Yoksa şenol güneş büyük hoca ona laf dedirtmeyelim aman aman haşmetlimize sahip çıkalım.

Mantık hatası yaptığının farkında değil misin yoksa inadından mı vazgeçmiyorsun?

Bayundur Han
07.09.2013, 13:21
Senol hocayi bitiren verilmeyen sampiyonluk, sike sureci ve satilan futbolcular oldu. Onu kimse dinlemedi. Soyle bir acyip youtube'dan konusmalarini dinleyin. Senol hocayi biz birakmadik, Senol hoca bizi zaten birakmisti. Sampiyonlugu verilse, adalet yerini bulsa belki birseyler olabilirdi.

Jackal Wile
07.09.2013, 13:23
Mantık hatası yaptığının farkında değil misin yoksa inadından mı vazgeçmiyorsun?

hocam sen diyorsunki biz şampiyonluğu şenol güneş yüzünden değil şike yaptıkları için kaybettik yanlışmı anlamışım ?

bende diyorumki şenol güneş hoca olsa takıma elfreni olmasa o takım zaten en az 86 puan ile şampiyon olmuştu.

halen daha birşeyleri yanlış anlamışsam aydınlatırsan beni sevinirim

Mollasalihoğlu
07.09.2013, 13:26
hocam sen diyorsunki biz şampiyonluğu şenol güneş yüzünden değil şike yaptıkları için kaybettik yanlışmı anlamışım ?

bende diyorumki şenol güneş hoca olsa takıma elfreni olmasa o takım zaten en az 86 puan ile şampiyon olmuştu.

halen daha birşeyleri yanlış anlamışsam aydınlatırsan beni sevinirim

Ben de sana diyorum ki biz o sene 102 puan alsak adamlar 103 alacaktı.

O kadar tape okumadın mı hiç?

Adam TFF başkanı'na ana avrat sövüyor telefonda tapelerde, sen 82 değil 84 olsa şu alsa bu gitse hesabındasın.

Jackal Wile
07.09.2013, 13:28
Ben de sana diyorum ki biz o sene 102 puan alsak adamlar 103 alacaktı.

O kadar tape okumadın mı hiç?

Adam TFF başkanı'na ana avrat sövüyor telefonda tapelerde, sen 82 değil 84 olsa şu alsa bu gitse hesabındasın.

buda bir bakış açısı tabi sizin görüşünüzdür saygı duyarım ama katılmam.

Mollasalihoğlu
07.09.2013, 13:29
buda bir bakış açısı tabi sizin görüşünüzdür saygı duyarım ama katılmam.

Valla bir sen katılmıyorsun benim gördüğüm bir de Fenerbahçeliler kardeşim.

Onlar da "sahada şampiyon olduk" geyiği yapıyorlar.

Courage
07.09.2013, 13:29
Biz kendisini göndermedik, o istifa etti bu 1.

2.si, Şenol Hoca futbolculuk ve teknik direktörlük yaşamında bize kazandırdığı şampiyonluklarla,başarılarla efsanemizdir. Bu tartışılamaz. Lakin bazen efsanelerinde çaresiz kaldığı yorgun düştüğü zamanlar vardır. Dinlenmesi ve mental olarak toparlanması gerekiyordu.

3.sü Şenol Hoca'nın yerini doldurabileceğini yada en azından Trabzonluluk ruhunu yeniden canlandırabileceğini ümit ettiğimiz birisi var şu anda başımızda. İlk 3 - 5 maç hayalkırıklığı olabilir ama bence bilet kesmek için erken (belki maç sonraları ilgili konu başlığına bende ağır şeyler yazmış olabilirim ama sakin kafayla düşününce şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum MRA'ya. Bize düşen kendisine bir şekilde ulaşıp hata ve eksiklerini göstermek )

Yaşar
07.09.2013, 13:30
Kesinlikle hayır, geçen yıl Şenol Güneş zamanında da aynı rezil futbolu izliyorduk, hatta bu sene Uefa'da elediğimiz takımlarla eşit seviyede bir takıma elenip Avrupa'ya da gidememiştik.
Avrupa'da devam eden mevcut takımın hocasını istifaya çağıranlar, Şenol Güneş'e başarılı diyemez.
Gitmesi gerekiyordu, en doğrusu yapıldı, eli yüzü düzgün bir kadro oluşana kadar gelmeyecektir.

champions
07.09.2013, 13:32
Stockholm sendromundan başka birşey değil. Sonsuza kadar uzak dursun bu takımdan.

Yaşar
07.09.2013, 13:33

Bence doğrudur, biz Şenol Güneş'i bırakmakla hata ettik. Geri dönmesi için derhal BMN olarak çalışmalara başlamalıyız. Meselâ ben, görevi kabul edene kadar kapısının önünde yatma görevini üstlenebilirim.

Yalnız bu kadar değerli bir teknik direktör yanlış hatırlamıyorsam Şubat sonunda istifa ederek (yani kovulmuş değil) bizden ayrıldı. Yani yedi aylık bu süre içinde onu nasıl olsa Barcelona, Bayern Münich, Manchester United gibi dünya klüplerinden biri kapmıştır.

Eğer öyleyse, haber verin de boşuna zât-ı şahanelerinin kapısının önüne kamp kurmayayım.

.

Hocam, o kadar uzaklara gitmeye yok.
Türkiye'de şampiyonluk yaşamış 3 takım da teknik direktör değiştirdi.
fb Ersun Yenal ile, Bjk Bilic ile, Bursaspor da Daum ile anlaşırken, bizim büyük efsanemiz hala takım çalıştırmıyor.

Jackal Wile
07.09.2013, 13:35
Valla bir sen katılmıyorsun benim gördüğüm bir de Fenerbahçeliler kardeşim.

Onlar da "sahada şampiyon olduk" geyiği yapıyorlar.

hocam basit matematik bu

fenerbahçe 17 de 16 yaptı bursayla berabere kaldı ilk yarı 33 puanı olması gerekiyordu yanılmıyorsam. Sen fenerin 6 attığı ankara gücünü yenemiyorsan hocada da suç arayacaksın.

gel gelelim şampiyonluk için yeterli bir puandı normal şartlarda şampiyon olmamız lazımdı eyw lafım yok ama sen yapabileceğinin en iyisini yapmalısın. burda herkez umuta küfretti o maçta gol kaçırdı diye bende dahil umuta yapılanların 10 da biri şenol hocaya yapılmadı neden bu takıma korkak futbol oynatıyosun diye 1-0 kaç maçımız var o sezon bilmiyorum ama 10 dan aşağı değildir yüreğimiz ağzımıda maç izliyorduk bunlarıda gözden kaçırma

Mollasalihoğlu
07.09.2013, 13:37
hocam basit matematik bu

fenerbahçe 17 de 16 yaptı bursayla berabere kaldı ilk yarı 33 puanı olması gerekiyordu yanılmıyorsam. Sen fenerin 6 attığı ankara gücünü yenemiyorsan hocada da suç arayacaksın.

gel gelelim şampiyonluk için yeterli bir puandı normal şartlarda şampiyon olmamız lazımdı eyw lafım yok ama sen yapabileceğinin en iyisini yapmalısın. burda herkez umuta küfretti o maçta gol kaçırdı diye bende dahil umuta yapılanların 10 da biri şenol hocaya yapılmadı neden bu takıma korkak futbol oynatıyosun diye 1-0 kaç maçımız var o sezon bilmiyorum ama 10 dan aşağı değildir yüreğimiz ağzımıda maç izliyorduk bunlarıda gözden kaçırma

fb o 17de 16'yı normal şekilde yapmadı bunu atlıyorsun işte basit matematiğin içinde.

Berke6198
07.09.2013, 13:38
Bu kadro Şenol Güneş'in eseriymiş... ahhahahah :) :)

HATA.

Jackal Wile
07.09.2013, 13:39
fb o 17de 16'yı normal şekilde yapmadı bunu atlıyorsun işte basit matematiğin içinde.

tmm uzatmıyorum şenol güneş büyük hoca zaten bu dakkadan sonra real barça munih onu bize yedirmez.

Mollasalihoğlu
07.09.2013, 13:41
tmm uzatmıyorum şenol güneş büyük hoca zaten bu dakkadan sonra real barça munih onu bize yedirmez.

:) Biz her sene 82 puan alıyoruz yedirmeseler bile ihtiyacımız da yok nasılsa.

Doğukan Uçan
07.09.2013, 13:41
Zaten Sadri Şener Ve Şenol Güneş'in yaptigi yanlişlar işte bu oyuncu yığını çöpleri doldurdu brozek kardeşler ile başlayan senaryo.

Bunu konusmak cok sacma bence o zamanın şartlarına göre evet diyebilirisn .

ama şimdi bu hali görünce hayır diyor insan .

Enisc
07.09.2013, 13:43
Hayır hata değildi.

Bu teknik ekibin bu kadar berbat olacağını kimse bilemezdi.

Bayundur Han
07.09.2013, 13:44
hocam basit matematik bu

Korkak futbol nedir ya? Mourinho yillardir "korkak" futbol oynatiyor buna bakarsan. Guus Hiddink tek forvetle cikar sahaya hep. Bunlar hep "korkak" futbol oynatan adamlar demekki. 10 forvet bir kaleci istiyoruz. Adam takimi 82 puanla sampiyon yapmis. Şike ile şampiyonluğu alınmış. Sen diyorsun ki işte ankaragücü maçi falan filan. Fener şike olmazsa 6-0 yenebilecekmiydi Ankaragücünü? Rakip arabanın motoru ile oynamış daha rahat daha süratli gidiyor. Sen diyorsunki ya işte şöför şöyle yapsa böyle yapsa yinede geçerdik. Geçemezdik. Bu iş Ankaragücü maçı yada başka bir maç işi değil. şike.

atlantis
07.09.2013, 13:47
Acaba hatamıydı diye düşünüyorum ama Şenol hoca da transferden hiç anlamıyordu.

Bayundur Han
07.09.2013, 13:53
Acaba hatamıydı diye düşünüyorum ama Şenol hoca da transferden hiç anlamıyordu.

Bir konuşmasında şunu dedi. "Bana transferi soruyorlar, gidenler diyorum" Şenol hocanın gitmesi gerekiyordu ama yukarıda birinin yazdığı gibi kendini mental açıdan toparlaması için gitmesi gerekiyordu.

Jackal Wile
07.09.2013, 13:53
Korkak futbol nedir ya? Mourinho yillardir "korkak" futbol oynatiyor buna bakarsan. Guus Hiddink tek forvetle cikar sahaya hep. Bunlar hep "korkak" futbol oynatan adamlar demekki. 10 forvet bir kaleci istiyoruz. Adam takimi 82 puanla sampiyon yapmis. Şike ile şampiyonluğu alınmış. Sen diyorsun ki işte ankaragücü maçi falan filan. Fener şike olmazsa 6-0 yenebilecekmiydi Ankaragücünü? Rakip arabanın motoru ile oynamış daha rahat daha süratli gidiyor. Sen diyorsunki ya işte şöför şöyle yapsa böyle yapsa yinede geçerdik. Geçemezdik. Bu iş Ankaragücü maçı yada başka bir maç işi değil. şike.

yahu mesajlarımın tamamını okumadan gelip ahkam kesme burda bana şike olmasa şampiyon olduğumuzu zaten kabul ediyorum ama şenol güneşin şampiyon oldu diye yanlışlarınıda söylemezsek yemişim öyle işi. Mourinho da korkak futbol oynatıyormuş lafa bak Allahım korkak futbol tek forvet oynamak değil dostum bahsettiğim olay o değil barcelona nerdeyse forvetsiz oynuyor ona bakarsan ibo gibi adam oynayamadı barcada demek istediğim 1-0 dan sonra rakip kim olursa olsun defansa çekilip kontraya dönmemiz 5 pas yapamayan takım sen geri çekilince barcelona kesiliyor haliyle sana

Celal Demir
07.09.2013, 14:06
gitmesine karşıydım, ama olan oldu artık. inşallah birgün yeniden aramızda olur.

Bayundur Han
07.09.2013, 14:08
yahu mesajlarımın tamamını okumadan gelip ahkam kesme burda bana şike olmasa şampiyon olduğumuzu zaten kabul ediyorum ama şenol güneşin şampiyon oldu diye yanlışlarınıda söylemezsek yemişim öyle işi. Mourinho da korkak futbol oynatıyormuş lafa bak Allahım korkak futbol tek forvet oynamak değil dostum bahsettiğim olay o değil barcelona nerdeyse forvetsiz oynuyor ona bakarsan ibo gibi adam oynayamadı barcada demek istediğim 1-0 dan sonra rakip kim olursa olsun defansa çekilip kontraya dönmemiz 5 pas yapamayan takım sen geri çekilince barcelona kesiliyor haliyle sana

Senin mesajlarını yesinler. Gelmiş burada 2010 -2011 sezonundaki Ankaragücü maçı için konuşup duruyor. Korkak futbol defansı geri çekmekmiş. Biz ne diyoruz yıllardır Mourinho bunu yapıyor, Guus Hiddink bunu yapıyor. Bu adamlar dünyada 1 numara teknik direktörler. Birşey biliyorlarda yapıyorlar. Her gittikleri takımda yapmıyorlar. Ama takımın kapasitesi bu kadar. 82 puan almışsın. Daha ne olsun? Şöyle bir bak lig tarihinde 82 puan kaç kez alınmış?

Diyorsun hatalarını konuşmuyacağız mı? O sezonumu buldun hataları konuşmak için? O sezon şıke yapılmış. Hikaye anlatıyorsun burada. Yok geri çekilmiş bilmem ne. Gol kralı çıkmış o takımdan, takır tukur futbol oynuyordu takım. Hala bozuk plak gibi " korkak " futbol hikayesi. Neymiş takımı geri çekiyormuş. Çeksin kardesim. Eğer bu bize 82 puan getirecekse anasının gözune kadar çeksin takımı. Eğer o sezonki gibi 2 mağlubiyet alacaksak nere çekerse çeksin takımı. 2 mağlubiyet ya.

memmedaga
07.09.2013, 14:13
Şenol hoca iyi bir Teknik Direktör aksini kimse idda edemez

Şike olayından sonra gardı iyice düşmüştü gitmesi gerekiyordu

ayrıca TS çalışamıyor çünki Ts sevgisi cesur kararlar almasına engel oluyor gerek transferde gerekse oyunda vs vs

MRA hoca 1-2 sene Süper ligde tecrüe kazanması gerekiyordu...

erken geldi

Heisenberg
07.09.2013, 14:19
Konu vefasızlıktan geçilmiyor :) Adam transfer yapamıyor bu belli bir şey. Yönetim adam gibi çalışsaydı o zaman. Umut'u yollamayın dedi, yolladılar. Egemen'i yollamayın dedi, yolladılar. Adrian'ı ucuzsa alın dedi, gittiler 5 milyon verdiler. Adam ne yapsın? Ünal Aysal gibi bir yönetim olsaydı Şenol Güneş'in çalıştığı takımda, adım gibi eminim Fatih Terim'in esamesi bile okunmazdı yanında. Her şey hocada bitmiyor. Birkaç yıl önce sövülen Fatih Terim, şimdi yine imparator diye anılıyor Galatasaray stadında. Şenol Güneş'siz kaç tane başarımız var da, kulübe yaklaşmasın tarzı, bu kadar kesin konuşulabiliyor? Bundan sonra hiç kimse boş hayallere kapılmasın. Şenol Güneş'in olmadığı bir Trabzonspor, bu saatten sonra ikinciliği zor görür. Zaten göründüğü üzre başkan seçmek konusunda da pek başarılı değiliz, o yüzden düzgün başkan gelecek diye medet ummaya da gerek yok. Ayrıca anlayamadığım olay, Şenol Güneş gibi bir adama bu kadar laf söyleniyor, ama Burak gittiği zaman vefasızlıkla suçlanıyor. Tarihimizin en başarılı insanlarından birine, yönetim tarafından harcandıktan sonra böyle muamele yapılıyorsa, Burak ve benzeri futbolcular niye kalsın bu takımda? Şenol Güneş'in tek bir hatası vardı, o da yönetime karşı sesini yükseltememesiydi. Eğer yönetime, ben böyle böyle istiyorum diyebilseydi eminim bugün farklı şeyler konuşuluyor olurdu.

Jackal Wile
07.09.2013, 14:20
Senin mesajlarını yesinler. Gelmiş burada 2010 -2011 sezonundaki Ankaragücü maçı için konuşup duruyor. Korkak futbol defansı geri çekmekmiş. Biz ne diyoruz yıllardır Mourinho bunu yapıyor, Guus Hiddink bunu yapıyor. Bu adamlar dünyada 1 numara teknik direktörler. Birşey biliyorlarda yapıyorlar. Her gittikleri takımda yapmıyorlar. Ama takımın kapasitesi bu kadar. 82 puan almışsın. Daha ne olsun? Şöyle bir bak lig tarihinde 82 puan kaç kez alınmış?

Diyorsun hatalarını konuşmuyacağız mı? O sezonumu buldun hataları konuşmak için? O sezon şıke yapılmış. Hikaye anlatıyorsun burada. Yok geri çekilmiş bilmem ne. Gol kralı çıkmış o takımdan, takır tukur futbol oynuyordu takım. Hala bozuk plak gibi " korkak " futbol hikayesi. Neymiş takımı geri çekiyormuş. Çeksin kardesim. Eğer bu bize 82 puan getirecekse anasının gözune kadar çeksin takımı. Eğer o sezonki gibi 2 mağlubiyet alacaksak nere çekerse çeksin takımı. 2 mağlubiyet ya.

senin gibi terbiyesiz adamla konuşacak pek fazla birşey yok ama senin anlıyacağın şekilde cevap verip gidiyorum cumartesimi senin gibi kendini fasulyeden nimet sanan bir adamla konuşarak harcayamam

geçen sene ''anasının gözune kadar '' çektide takımı ne oldu bir halttan haberin yok iş olsun diye konuşuyosun defans oynatıyor dediğin morinho nun reali 100 gol barajını aşıyor saçma sapan konuşup hakaret edip aklınca bir b.k biliyorum havalarına yatıyorsun. Dediğimi anlamazsın bi halttan haberin yok ama mourinho da böyle oynatıyor. Git morinho bize gelsin diye başlık aç ozaman adamdaki kafaya bak ha mourinho ha ziya doğan ozaman ikiside defansı sever ama ikisinin oynattığı futbol arasında dağlar tepeler kadar fark var

Ali İhsan
07.09.2013, 14:26
Hala daha Sadri Şener ile Şenol Güneş'i bir tutanlar var.

Şenol hoca 2010-2011 şampiyonluğu sonrası 2011-2012 sezonunda takımı ayakta tuttu sonraki sezon görevi bıraktı, çünkü başkan iyice saçmalamaya başlamıştı.

Hoca-başkan birbirine düşmanken ve hocayı itibarsızlaştırmak için yırtınan bir başkan varken tüm fatura hocaya kesildi.

Kadrodaki çöplerin hepsinin sorumlusu başkandır, hocanın böyle bir yetkisi yoktu.

Hoca o çöplerin gazabına uğrayarak rezalet bir sezon devam ederken görevi resmen bırakarak kendini kurtardı. Oysa bu rezil kadroya transfer bile yapılmayan o devre arasında başkan gönderilmeliydi....

Şenol hoca gidince başkan da doğal olarak kendini bitirmiş oldu, çünkü sıra ona geldi ve o da çok dayanamadı...

Bence Şenol hocanın gitmesi doğruydu, çünkü adamın iyi niyeti, Trabzonsporluluğu, bütünleştirici unsuru kötüye kullanılıp Trabzonspor sömürüldü, bence bir daha gelmesin başımıza çünkü onu değerlendirip Trabzonspor'u başarıya götürme isteğinde iyi niyetli bir başkan çıkacağını sanmıyorum, nasıl olsa arkamızı toplayan bir hoca var mantalitesinde sömürücü başkanlar yer bitirir yine bizi...

Mustafa hoca da bu zihniyette ve o da çok yaşayamayacak. Bu değerinin üç katı para alan göbekli ve ruhsuz kadro onu da iki haftaya bitirir.

Bize Vahid gibi bir hoca lazım, gerekirse yönetimi sinirden kudurtacak ama o bile ben durmam burda dedi ve gitti...

İlker Gazioğlu
07.09.2013, 14:38
Şenol hocanın oynattığı futbolu her zaman beğendim. Her geldiği dönem futboldan keyif aldım.Ama Şenol hocanın başka bir sıkıntısı var.Transfer konusunda inisiyatif almıyor ve aklı hep gidende kalıyor.Hazır bir kadro kurun Şenol hoca gelsin, Dünya futbolunu çok iyi bilen sportif direktör ve eski futbolculardan oluşmayan izleme komitesi oluşturun takımı da Şenol hocaya teslim edin.Ben buna varım. Ama transferi hocaya bırakmayın.Şimdi Şenol hocaya bu konuda birçok kişi eleştiri getiriyor hemen hocanın avukatları , yok transferi hoca mı yapıyor, yok hoca mı ilgilenecek transferle gibi 2 tane çelişkili cümle kuruyor. İşte bende buna gülüyorum, kim yapacak transferi biz mi ? Hoca ve ekibi yapacak tabi ki. O ekipte de kendini geliştirmeyen,30 sene önce futbolu bırakmış,futbolla tek bağı Trabzonspor'a ara sıra oyuncu izleyen eski futbolcular olmayacak.Yönetim yapıyorsa transferi YAPTIRMAYACAKSIN arkadaşım bu kadar basit.Bu sana dayatılıyorsa da o koltukta OTURMAYACAKSIN. Transfer konusunda yeri gelince diğer hocaları çok rahat eleştirenler Şenol hocayı da eleştireceksiniz. Hocanın ismi ne olursa olsun , oyuncuyu kim aldırmış olursa olsun , ortada bir hata varsa teknik direktör bu hatanın ortağıdır.Bu kadar basit.Şenol hocaya gelen her eleştiriyi de vefasızlık sınıfına sokmayın komik oluyorsunuz.Şenol Güneş bu kulübün efsanesidir , sadece sizin değil.

omondoles
07.09.2013, 14:44
Şenol hoca iyi bir Teknik Direktör aksini kimse idda edemez

Ben aksini iddia ediyorum. ŞG'in Trabzonspor'un başında sadece 10-11 sezonunu hatırlamıyorum.

Loading %61..

Bayundur Han
07.09.2013, 14:44
senin gibi terbiyesiz adamla konuşacak pek fazla birşey yok ama senin anlıyacağın şekilde cevap verip gidiyorum cumartesimi senin gibi kendini fasulyeden nimet sanan bir adamla konuşarak harcayamam

geçen sene ''anasının gözune kadar '' çektide takımı ne oldu bir halttan haberin yok iş olsun diye konuşuyosun defans oynatıyor dediğin morinho nun reali 100 gol barajını aşıyor saçma sapan konuşup hakaret edip aklınca bir b.k biliyorum havalarına yatıyorsun. Dediğimi anlamazsın bi halttan haberin yok ama mourinho da böyle oynatıyor. Git morinho bize gelsin diye başlık aç ozaman adamdaki kafaya bak ha mourinho ha ziya doğan ozaman ikiside defansı sever ama ikisinin oynattığı futbol arasında dağlar tepeler kadar fark var

----

mesajini okuduktan sonra senin edepsizliginin devam ettigini gordum ve raporladim. Hayirli gunler.

Cagdas Topal
07.09.2013, 14:45
Bu kadro onun eseri kimse kusura bakmasın .

zafer6161
07.09.2013, 14:48
şenol güneş değil de ,,,

ondan önceleri ersun yanal ı göndrmekte hata yaptık....

ben hayatım da en güzel futbolu ersun yanal zamanın da izlemiştim......

özellikle evimizdeki bütün maçlarda ilk yarı fırtına gibi başlıyorduk...
tek sıkıntımız golcüydü,,,

istanbul da gs ye 3*0 yenildiğimiz maçta bile kaleye en az 20 şut atmıştık :)

Doğukan Uçan
07.09.2013, 14:51
En büyük hatayı tolunay kafkas'ı bırakmakla yaptık.

adama sormadan kafasına göre başkan 3 ay önce mra ile anlaşmıştık diyor bu nasıl terbiyesizliktir ?

ne kadar futboldan hariç herşeyden anlayan bir yönetimimiz var !

serdar
07.09.2013, 14:54
Senol Günesin yanina iyi isleyen bir Scout ekibi alacaksin, daha sonra profesyonel bir sportif direktör... Senol Hoca hic bir Tansfere karismayacak (zaten karistigida yoktu) ve sirf takimi oynatacak... Ozaman Senol Hoca gelebirlir. Ama ozaman altyapidaki Futbolculari unutabiliriz bence...

Senol Günes Milli Takima yakisir...

Emrah KabuL
07.09.2013, 15:19
MRA'da Şenol Güneş'in yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Sözde MRA'ın 3 aylık bir çalışması söz konusuydu.
Transfere karışmayan,söz sahibi olamayan bir teknik adam benim gözümde hoca falan değildir.

GULER
07.09.2013, 15:28
Adam kulupten ayrilali bir sene oldu hala adami elestirme pesindesiniz. Yazik. Geriye degil ileriye bakmak bizim icin daha iyi olur. Yonetimden basligin kapatilmasini rica ediyorum.

Mehmet Fatih Silik
07.09.2013, 15:29
Czyio hocam görmesin bu konuyu (:

cakalkerem
07.09.2013, 15:30
hiç tutmasam da hiç sevmesem de korkaklık ve defansif olmakla suçlasam da MRA dan kesinlikle çok daha kaliteli ve iyidir....

Emrah KabuL
07.09.2013, 15:54
Şampiyonluk hedefiyle yola çıkan ve bu hedef doğrultusunda yoluna devam eden takımlar devre arası transfer döneminde Brozek kardeşler ve M.Çakır gibi takviyeler de bulunmazlar.Genellikle bu dönemde takıma ivme kazandırabilecek oyuncular tercih edilir.

Cyzio
07.09.2013, 15:56
Czyio hocam görmesin bu konuyu (:

Geç kaldınız:

.

afsbahar
07.09.2013, 15:56
Bence; Şenol Güneş'i bırakmakla değil; Bu yıl için Tolunay Kafkas'a şans tanımadan MRA'yı getirdikleri için Yönetim Kurulu hata etti.

Mehmet Fatih Silik
07.09.2013, 16:02
Geç kaldınız:

Pardon hocam eski mesajlara bakmami$tim (:
Icindeki $enol Güne$ sevgisini gercekten cok güzel anlatmi$sin... (:

Hüseyin Başoğlu
07.09.2013, 16:04
Şenol Güneşi biz bırakmadık kendi istifa etti..

3 kere bırakmak istedi adam enerjim yok dedi biz sarıldık adama bırakma dedik...

En başında bırakmak istediğinde adamın yakasından düşücektikki yeni bir ekiple doğru bir planlama ile belki bugün bu halde olmazdık..

Bizim en büyük hatamız Tolunay hocayı göndermemiz oldu..

Adam takıma nufüz edebilmek için şike olaylarına karışmadı diye ne başbakan tarafından getirilmediği kaldı nede küme düşmek için görevlendirilmedi safsataları..

Allah büyük işte sonrasında gelen büyyük maestro üstat mustafa hocamız gençlerimiz şampiyonluk görmedi dedi kaldınız öyle gerçi onuda kıvırttınız ya nese :)

Bizim hatamız şunda yada bunda değil bizim hatamız genel olarak herkeste..40 yılda bir sistem kuramamak herkesin hatasıdır.

odyseuys
07.09.2013, 16:06
hata yapmak şöyle dursun geç bile kalındı.

mustafa hoca da şenol hocayla aynı noktada. istifa edip takımın önünü açmalı. yoksa bu sezon için de geç olacak.

MaEsTrO
07.09.2013, 16:07
Ilk gitmesi gerekendi. Ve bir daha da yaklasmamasi gereken.

Tayfun
07.09.2013, 16:13
Şenol Güneş'in transfer anlayışına hayran kalmıştım görev yaptığı süre içerisinde.

Hocam transfer?

- Olsada olur olmasa da olur.

Hocam takım küme düşme potasında ?

- Ben bi Koreye kaçayım, feng şui yapayım....

DeAgLeMaNyAq
07.09.2013, 16:43
Yapılan transferlerde Şenol Güneş'in dahili olmadığı su götürmez bir gerçek ama Sadri Şener de Şenol Hoca'dan isim istiyoruz kimseyi söylemiyor demişti. Kaldı ki Şenol Hoca bıraktıktan sonra da düzenlediği basın toplantısında bunu kısmen doğrulamıştı. Hem yönetimin yaptığı transferlere karşı çıkıp, hem de kendisinin isim vermemesi tezatlık değil mi?

Bera B.
07.09.2013, 16:45
Bence de hata ettik, ama bu kadar geç bırakmakla hata ettik. Şampiyonlar Ligi'ne gittiğimiz senenin sonunda güzelce ayrılmalıydı yollarımız.

Antonio
07.09.2013, 16:48
Muharrem usta gelirse Dünyaca ünlü bir sportif direktörle anlaşılmalı. En azından transferi o yapar şenol hocada takımı oynatır. çare budur...

fteotdgs
07.09.2013, 17:57
Muharrem usta gelirse Dünyaca ünlü bir sportif direktörle anlaşılmalı. En azından transferi o yapar şenol hocada takımı oynatır. çare budur...
Dünyaca ünlü sportif direktör de ölüyordu zaten TS ile ama bilhassa Şenol Güneş gibi bir deha ile çalışmak için.

Kasım Hilal
07.09.2013, 18:01
Benim nezdimde Şenol Güneş gibi biri sadece Trabzonspor'da değil bu dünyada bir daha bulunmaz.

Erdem Keser
07.09.2013, 18:17
Kurulduğu süreden bu yana kendi bünyesinden Şenol Güneş de dahil bir tane iyi teknik adam çıkaramayan camia, senelerdir aynı şeyi yaşamasına rağmen ders almayıp çareyi yine başa dönmekte buluyorsa kapısına kilit vurulsun.Bu kafadaki insanlarla aynı takımı tutuyor olmak acı veriyor bazen.Kitle hakedildiği şekilde yönetiliyor nihayetinde.

Umarım bir kez daha gelir, benim için de futbol ve taraftarlık defteri açılmamak üzere kapanır.

Burak61
07.09.2013, 18:48

Ben bu jackal wile denilen adamin Trabzonsporlu olduguna inanmiyorum, bunun kafasindaki adamlar Trabzonspor icin bir rezilliktir... yazdiklarini okuyunca kendimi antuda hissettim ankargücüymüs bilmem neymis burda bos laf yapacagina git bos zamanlarinda tapeleri oku neler yapildigini gör senol günese sallayacagina... gercekten inanilmaz mantiksiz konusuyorsun...

Doğukan Uçan
07.09.2013, 18:56
hocam basit matematik bu

ankaragücünü yenmekle hocanın ne alakası var yada trabzondaki eskişehir maçını kazanamamakla sen o 2 maçıda izledin mi ?

hiç maç izlemiyon mu dünyada ne süpriz sonuçlar çıkıyor boş boş polemik yaratma

Berkan
07.09.2013, 19:16
Buraya gelip şampiyon olduğumuz seneki performansını bile tartışıyorlar, ne troller var aramızda.

Kaya
07.09.2013, 19:19
Trabzonspor'a dair her konuda fikir ayrılığı %50 :)

fteotdgs
07.09.2013, 19:29
Buraya gelip şampiyon olduğumuz seneki performansını bile tartışıyorlar, ne troller var aramızda.
Onların arasında ben de varım. Zamanında uzun uzun çok yazmıştım bu konuda. Üşeniyorum artık aynı şeyi tekrar tekrar yapmaya.

Fatih Özkan
07.09.2013, 19:33
Geç kalmıştık.

Samet Demir
07.09.2013, 19:41
Şenol Güneş'le peş peşe 2-3 şampiyonluk yaşardık. Şike olmasaydı.

Keramettin
07.09.2013, 19:48
Şenol Güneş ne yapabilirdi.Transferleri Şenol Güneş mi yaptı ?

OnurKul
07.09.2013, 19:54
Şenol Hoca'yı hedef tahtasına oturtan yöneticiler gitmediği için gitmesi doğru oldu. İHO giderse Şenol Hoca'nın dönüşünü isterim.

Cyzio
07.09.2013, 19:59
Dünyaca ünlü sportif direktör de ölüyordu zaten TS ile ama bilhassa Şenol Güneş gibi bir deha ile çalışmak için.

Offf.... Of, of, offf...

.

Kadir Yeter
07.09.2013, 20:05
"Şenol Güneş'i Bırakmakla Hata Mı Ettik? "...

İnsan, yaşadıkça tecrübe kazanır; bu, para kazanmak veyâ kaybetmek gibi değildir!...
benzerliği sâdece, tekrar yaşanabilir olmasındadır.

kadiryeter Kadir Yeter.
07.9.2013- TRABZON.

tp://forum.bordomavi.net/

Ufuk
07.09.2013, 20:07
Bence daha önce bile birakabilirdi :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

Sefa Alış
07.09.2013, 20:19
Transfer konusunda Şenol Hoca çok sönük kalıyor, ısrarlı bir şekilde yönetimden bir futbolcuyu istediğini hatırlamıyorum.
Bu konuda sevmesem de Fatih Terim işini iyi yapıyor.galatasarayla anlaştıktan sonra hemen kendi kadrosunu kurdu, galatasarayın o zamanki durumuna rağmen.
Ben Şenol hocadan Trabzonspor'a gelmeden önce şunu beklerdim, Güney Kore'de 3 sene görev yapmış bir teknik adam olarak; Trabzonspor ile anlaştığında o ligden seninle çalışacak kaliteli oyuncuları Trabzonspor'a katabilirdi mesela, gel Türkiye'de benimle çalış diyeceği hiç mi oyuncu yoktu

Lazman
07.09.2013, 20:20
tolunayi birakmakla buyuk hata ettik.

Yaşar
07.09.2013, 20:35
Sürekli başa sarıyoruz, en ufak başarısızlıkta sürekli Şenol Güneş'e sarılıyoruz.
Ki Şenol Güneş de 3 defa başarısız olduğu için gönderilmesine rağmen.
Tekrardan söyleyeyim, Şenol Güneş'in boşta olduğu bu zamanlarda şampiyonluk yaşamış 3 takım hoca değişikliğine gitti, hiçbiri Şenol Güneş ile çalışmayı düşünmedi, neden acaba?

Jackal Wile
07.09.2013, 20:37
Ben bu jackal wile denilen adamin Trabzonsporlu olduguna inanmiyorum, bunun kafasindaki adamlar Trabzonspor icin bir rezilliktir... yazdiklarini okuyunca kendimi antuda hissettim ankargücüymüs bilmem neymis burda bos laf yapacagina git bos zamanlarinda tapeleri oku neler yapildigini gör senol günese sallayacagina... gercekten inanilmaz mantiksiz konusuyorsun...
Ya Allah aşkına şu andavala kufretmeden banlasın biri beni kendini antuda sanmış buntakım niye bu halde belli biz sanki şike yok dedik alın şenolunuzu gönüllerin şampiyonunolmaya devam edin

ankaragücünü yenmekle hocanın ne alakası var yada trabzondaki eskişehir maçını kazanamamakla sen o 2 maçıda izledin mi ?

hiç maç izlemiyon mu dünyada ne süpriz sonuçlar çıkıyor boş boş polemik yaratma

Ankaragücü maçı hocanın hatası eskişehir maçı için başkanın sahaya inmesi lazım diyorum hocanın hatasımı diyorum.

bitirim
07.09.2013, 20:38
Inşallah bir daha gelmez çünkü bu taraftar onu hak etmiyor. Maçtan maça gelip takımı takip eden adamlardan zaten nasıl yorumlar beklernirki!!!! Iki senedir şu takıma yapılanları görmezler hakemleri TFF yi aklarlar bütün suçu Şenol Güneş e yıkarlar. Iki günde bir oynan maçları unuttunuz . Verilmeyen penaltıları unuttnuz hakemlerin çifte standartları nı unuttunuz ya helal olsun. Zaten Şenol Güneş gelmeden öncede aynı kadro iki sezon şampiyon olmuştu değilmi Ersun Yanal ve şu Belçikalı adamla

bitirim
07.09.2013, 20:42
Ya Allah aşkına şu andavala kufretmeden banlasın biri beni kendini antuda sanmış buntakım niye bu halde belli biz sanki şike yok dedik alın şenolunuzu gönüllerin şampiyonunolmaya devam edin

Ankaragücü maçı hocanın hatası eskişehir maçı için başkanın sahaya inmesi lazım diyorum hocanın hatasımı diyorum.

Aziz Yıldırımada Şenol hoca para verdi değilmi şike yapsın diye.... Yahu adam 82 puan topladı o sezon ayıptır ayıp hiçmi puan kaybetmeyecekti ülke tarihinde kaç takım var 82 puan toplamış yada hiç varmı

Berkan
07.09.2013, 20:46

2010-2011 şampiyonu kim ?

Jackal Wile
07.09.2013, 20:52

Dostum benim trabzonsporluluğumu sorgulayacak kişi yok anladın mı inanmıyorsan şikayet edersin olur biter.

Ama yinede için rahat edecekse 2010- 2011 şampiyonu Trabzonspordur aksi iddia edenede gerekli şeyleri burda yazmam yasal olarak beni sıkıntıya sokar.

Şimdi biraz delikanlıysan beni şikayet eder ceza almamı sağlarsın veyada özür dilersin.

Şenol güneşin hoca olmadığını söyledik diye trabzonsporluluğumuz sorgulanıyor. Vay anasını

Tolga
07.09.2013, 20:55
Forumda Şerefmetre ve Delikanlılıkölçerler baş gösteriyor yine ...

Berkan
07.09.2013, 20:59
Dostum benim trabzonsporluluğumu sorgulayacak kişi yok anladın mı inanmıyorsan şikayet edersin olur biter.

Ama yinede için rahat edecekse 2010- 2011 şampiyonu Trabzonspordur aksi iddia edenede gerekli şeyleri burda yazmam yasal olarak beni sıkıntıya sokar.

Şimdi biraz delikanlıysan beni şikayet eder ceza almamı sağlarsın veyada özür dilersin.

Şenol güneşin hoca olmadığını söyledik diye trabzonsporluluğumuz sorgulanıyor. Vay anasını

Yanlış anladınız galiba, kusura bakmayın genede. Ben üslubumu bozmuyorum sizde bozmayın.

Anlatmak istediğim eğer bu takım bizim gözümüzde 2010 - 2011 şampiyonu ise bunun daha tartışılmasından rahatsız oluyorum, yok ankaragücünü yenecektik falan. Anlamı yok, neredeyse bütün rakiplerimize teşvik primi verildi ona rağmen 82 puan toplandı , fenerde bir çok maçta şike yaptı. Bu kadar oyuna rağmen yönetim, teknik ekip ve futbolcular başarılıdır ve şampiyondur benim gözümde.

Ha birde fenerin ilk devre topladığı 33 puanda incelensin en az 10 puanda hakem katkısı vardır. Yazıklar olsun adaleti sağlayamayanlara...

Nazim Can
07.09.2013, 21:04
Bosuna ugrasmayin Senol Hocamizi astiniz, Tolunay Hocamizi zehirlediniz, MRA hocamizin elinden incilini aldirtmayiz.

Tolga
07.09.2013, 21:18
Ben bu kulübün taraftarının çokta umursandığını düşünmüyorum. İstenmeseydi Şenol Güneş gönderilmezdi, arkasında her daim taraftar desteği olan biriydi keza.

Herşey yönetimin insiyatifiyle oluyor, tabi birde efsanevi "Derin Trabzon" :)

Bu kulüp asla ve asla bizim düşündüğümüz gibi yönetilmiyor. Ama Hoca'ya boş laf eden de çoktu. Gitmesi bu açıdan olumluydu mesela.

Ben daha gelmemesi taraftarıyım.

Kaan
07.09.2013, 21:35
Hata etmedik, geç bile kaldık.

Barış Yurduseven geçen günlerde bir tweet attı bu konuyla ilgili, dönemin yöneticisi Tuncay Bekiroğlu da katıldığını belirtti. Tweet şu: "Olabilir deeeee olmayabilir deeeee, alabilirsiniz deeee almayabilirsiniz deeee, son fotoğrafı Elazığ'da Alanzinho sol bek Colman stoper"

Transfer konusunda yönetime diş geçiremeyecek, oyuncu portföyü olmayan hiçbir teknik adamı artık Trabzonspor'da hoca olarak görmek istemiyorum.

"Geç bile kaldık" dememin diğer bir sebebi de "Bırakacağım" diyen Şenol Güneş'in yönetimin ısrarı ve zamıyla görevde kalması. Bu takımımıza faydadan çok zarar getirdi, tablo da ortada. Heyecansız bir Şenol Güneş'in takıma katkısı 0.

Şenol Güneş'in istifasından çok Tolunay'ı göndermekle hata yaptığımızı düşünüyorum.

arifberkay
07.09.2013, 21:36
Geç bile kaldık....

yorumsuz6117
07.09.2013, 21:38
Hata etmedik, geç bile kaldık.

Barış Yurduseven geçen günlerde bir tweet attı bu konuyla ilgili, dönemin yöneticisi Tuncay Bekiroğlu da katıldığını belirtti. Tweet şu: "Olabilir deeeee olmayabilir deeeee, alabilirsiniz deeee almayabilirsiniz deeee, son fotoğrafı Elazığ'da Alanzinho sol bek Colman stoper"

Transfer konusunda yönetime diş geçiremeyecek, oyuncu portföyü olmayan hiçbir teknik adamı artık Trabzonspor'da hoca olarak görmek istemiyorum.

"Geç bile kaldık" dememin diğer bir sebebi de "Bırakacağım" diyen Şenol Güneş'in yönetimin ısrarı ve zamıyla görevde kalması. Bu takımımıza faydadan çok zarar getirdi, tablo da ortada. Heyecansız bir Şenol Güneş'in takıma katkısı 0.

Şenol Güneş'in istifasından çok Tolunay'ı göndermekle hata yaptığımızı düşünüyorum.

+++++++++++++

Furkan Özdem
07.09.2013, 21:39
tolunayi birakmakla buyuk hata ettik.

Malesef... Gönderildiğinde ben dahil çoğu kişiye mantıklı gelmişti ancak tolunay hoca söylediklerini gerçekleştirmişti ve ondan en iyi şekilde faydalanabileceğimiz "transfer sezonu"na girerken gönderdik...

nakzo
07.09.2013, 21:46

sen onu bu arkadaşa değilde mra efendiye sor gençlerimiz şampiyonluk yaşamadı diyen bizzat kendisi.

Jackal Wile
07.09.2013, 21:49
Yanlış anladınız galiba, kusura bakmayın genede. Ben üslubumu bozmuyorum sizde bozmayın.

Anlatmak istediğim eğer bu takım bizim gözümüzde 2010 - 2011 şampiyonu ise bunun daha tartışılmasından rahatsız oluyorum, yok ankaragücünü yenecektik falan. Anlamı yok, neredeyse bütün rakiplerimize teşvik primi verildi ona rağmen 82 puan toplandı , fenerde bir çok maçta şike yaptı. Bu kadar oyuna rağmen yönetim, teknik ekip ve futbolcular başarılıdır ve şampiyondur benim gözümde.

Ha birde fenerin ilk devre topladığı 33 puanda incelensin en az 10 puanda hakem katkısı vardır. Yazıklar olsun adaleti sağlayamayanlara...

Ben şike yok demiyorumki tmm şike var ama saha kenarında da yetersizdik diyorum senol hocanın değişiklik zamanları bile belliydi transferde pasifti ben bu takım ankaragücüne nasıl puan kaybeder demiyorum anlaragücüne nasıl defans oynar buntakım diyorum söz konusu bir maç değil şampiyonluğa giden hangi takım gördünüz dengi olmayan takıma karşı 11 kişi yarı sahasında kontradan gol arayan

Soner Albayrak
07.09.2013, 21:49
Gereksiz bir başlık olmuş. Şu an Şenol hoca takımda görev almıyor neden gitti niye gönderildi, keşke kalsaydı muhabbetlerinin manası yok bence.

nakzo
07.09.2013, 21:50
soruyorum cevap veren yok bu adam Trabzonspor haricinde neden hiçbir büyük takımdan teklif dahi almıyor.Antalyayıy küme düşürdü diye hatırlıyorum,birde boluyu çalıştırdı daha yok büyük hoca.

Kaan
07.09.2013, 21:53
soruyorum cevap veren yok bu adam Trabzonspor haricinde neden hiçbir büyük takımdan teklif dahi almıyor.Antalyayıy küme düşürdü diye hatırlıyorum,birde boluyu çalıştırdı daha yok büyük hoca.

İstanbulspor ve Sakaryaspor da var.

Şenol Güneş'in elinde kaliteli kadro olsun kullanır ama kaliteli kadro kuramaz.

Bu da insanların "Teknik direktör ne yapar? Ne yapmalı?" algısına göre değişir. Derseniz ki teknik direktör kadro kurmakla, transfer istemekle mükellef değildir; o zaman Şenol Güneş de iyi bir hocadır.

Alihan Ertürk
07.09.2013, 21:56
Kendi döneminde ''espri'' yapan başkandan çok savaştı, şike sürecinde emek verdi; O gitti davayı unuttuk..

Espri yapan başkandan çok konuşan ''yalancı'' başkana geçiş yaptık. Tam Şenol Güneş'lik zamandı belki ama bu adilik içinde yer alması doğru olmazdı, siyaset bulaşmış (kirlenmiş) Trabzonspor Şenol Güneş'in Trabzonspor'u değil...

objek
08.09.2013, 00:37
Sureclere soyle bir bakacak olursak oncelikle f terim,den baslayalim dunya kupasina gidemedik hiddink gelince herkes hele sukur be dunya capinda hoca artik kim tutar bizi denmeye baslanmisti asi tutmayinca a.avci,yi getirdiler bizi ancak bizden birisi anlar dusuncesi hakimdi yine olmayinca millet artik anladiki f.terimin basaramadigini diyerleri hic basaramaz iste ayni seyler s. gunes icinde gecerli kim gelse onu ozletiyor ama futboldan anlayan kesimler olaya soyle bakarlar s gunes bizden kotu sonuclar sonrasi gitmisse orayi duzeltmek ogle kolay is degildir 2.inci 3,unculuk beyenilmiyordu kolaysa 4,uncu olsunlar alkislayalim):

memmedaga
08.09.2013, 00:37
Trabzonspor'a dair her konuda fikir ayrılığı %50 :)

şampiyonluk için fikirbirliği şart galiba

carolo
08.09.2013, 00:41
ne zaman sampiyonluga oynasak basimizda o vardi

bize biraktigi futbolcu enkazindan yine o kurtarir bizi MRA HAMI TOLUNAY hepsi hikaye

gitmesine karsiydim simdi guzel surunuruz bir daha gelmesine kadar

F. Yıldırım
08.09.2013, 00:54
Şenol Güneş'in kazandığımız bütün şampiyonluklarda doğrudan katkısı vardır. 6'sı aktif futbol hayatında iken biri ise 82 helal puanla şampiyon olan takım'ın başında iken. Kısaca Şenol Güneş bir efsanedir. Şimdi asıl meseleye gelince Şenol Hoca ile yollarımızı ayırmamız kesinlikle hata olarak gözükmemeli. Kendisini ne kadar çok sevsemde artık bırakması gerekiyordu. Nedeni ise açık şike sürecinden sonra üzerinde bir baskı vardı ve çok yoruldu. Bırakması en doğru karardı. İleriye dönük ise bir daha Trabzonspor Kulübüne Teknik Direktör sıfatıyla gelir mi bilmiyorum fakat sakin ve dinlenmiş bir Şenol Hoca; planlı, programlı bir yönetim ile bu takımı harzaman başarılı kılar.

İlker Yazıcıoğlu
08.09.2013, 12:18
Şenol hocayı sevenlerden biriydim,kıymetinin de bilinmediğini düşünenlerdenim ama şike olayından sonra onun yerinde olsam devam etmezdim.
Son sezonunda oyuncu tercihlerinde çok yanlışlar yaptığını düşünüyorum ama ağır eleştiriler hakedecek bir adam olmamıştır kanımca.

Başarının yerli hocalardan geleceğine inancım sıfırdır.

Yabancı hoca gelmeli bize arkadaş,gerisi yalan....

Yabancı ve kaliteli.

Mümkünse Alman olsun....

polatmu
08.09.2013, 12:22
Şenol hocayı sevenlerden biriydim,kıymetinin de bilinmediğini düşünenlerdenim ama şike olayından sonra onun yerinde olsam devam etmezdim.
Son sezonunda oyuncu tercihlerinde çok yanlışlar yaptığını düşünüyorum ama ağır eleştiriler hakedecek bir adam olmamıştır kanımca.

Yabancı ve kaliteli.

Mümkünse Alman olsun....

+1

ben de kesinlikle yabancıdan yanayım

prosinecki de çok iyi bir hoca

Hüseyin Başoğlu
08.09.2013, 12:26
çare Marcelo Bielsa

omondoles
08.09.2013, 12:29

Yabancı ve kaliteli.

Mümkünse Alman olsun....

Peki bizim yerel keneler yabancı hocayı rahat bırakırlar mı?

Loading %61..

polatmu
08.09.2013, 12:29
çare Marcelo Bielsa

komando aykut dışındakiler yandı yumluyu düşünsene makarnacı:)))

HOPA'LI TS'Lİ
08.09.2013, 12:30
İnşallah MRA, Tolunay KAFKAS'ı aratmaz.

Tolunay Hoca, bizim maça çok hırslı hazırlanıyor.
Kendini gönderenlere inat.

okg_53
08.09.2013, 12:32
Lucescu veya Zico iyi olurdu.

Hüseyin Başoğlu
08.09.2013, 12:34
komando aykut dışındakiler yandı yumluyu düşünsene makarnacı:)))

haha yansın eşşekler biz yandık birazda onlar yansın

nakzo
08.09.2013, 12:57
çare Marcelo Bielsa

kesinlikleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

İbrahim Gökhun Öztürk
08.09.2013, 13:05
Bu kısır döngüden sıkılmadı yani taraftar Şenol Güneş gelince de ilk fırsatta onu da yollamaya çalışcaksınız..Şenol hoca zamanında çıksın forvet istiyorum desin diye ortalık yıkılıyodu burda Mustafa hoca çıkıp söylüyo istekleri yerine getirilmiyosa sorun burda hocada mı sizce? Ha diyeceksiniz şimdi istedikleri olmuyosa bırakıp gitsin.O gittikten sonra gelende aynı şekildeki düşünceyle karşılaşacak.İnsanlara başarı yakalamaları için şans verin yeteri kadar değerimizi tükettik zaten..

TekfurÇayır 61
08.09.2013, 13:36
Bugün Yavuz Donat'ın Sabah Gazetesi'ndeki köşesini okuduktan sonra Trabzon'um ve Trabzon'umun insanları için içim bir kez daha cız etti.

Trabzon şehri, Trabzonspor'u uzun zamandır aşağı çekiyor. Bu pranga ile - prangayı oluşturan unsurları aklı başında herkes kolaylıkla farkeder - Trabzonspor'un geleceği maalesef parlak değil.

Ne söylediğim daha iyi anlaşılsın diye bir muhal örnek vereyim:

İddia ediyorum ki, kulübün her noktasına, dünyâda şu ânda konularında 1 numara olan insanları getirip yerleştirelim, bunların içinde hem idâreciler, hem teknik kişiler, hem de takımı oluşturan futbolcular olsun. Hepsi alanının 1 numarası olan kişiler ve görünürde dörtdörtlük bir kulüp... Normal şartlarda bu oluşumdan alabileceğimiz verimin üçte birini anca alırız, belki o kadarını bile alamayız.

Bunu elbette kanıtlayamam ama görünen köy de klavuz istemez.

Çözüm Trabzonspor'un başka bir yere taşınması değil, bunu aslâ istemem.

Çözüm şehrin insanlarında.

Oy Trabzon Trabzon, içi kalaylı kazan.

http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/donat/2013/09/08/ortak-akil-okulu

Kısa kısa 6 adet yazı yazmış. Gâziantep hakkında.

Bayundur Han
08.09.2013, 15:31
Konu Senol Gunesin birakilmasi. Senol Gunes bu takimdan gitmesi gerekiyordu. Mental acidan cokuntu icindeydi. Sadri'nin sattigi futbolcular, kötü sonuclar en onemliside $ike olayi. Takimin uzerinde bir agirlik vardi. Gitmesi o yonden dogruydu. Senol Gunes'in transfere karismadigida dogrudur. Isteklerini yonetime bildiren sonrada belkemeye gecen bir teknik direktor.

Burada onun yollanmasini veya onun istifa etmesini sadece saha icerisi sonuclara baglayanlar hata yapiyor. Kore'den ilk dondugunde saha kenarindaki Senol Gunesi hatirlayin. Cocuk gibi seviniyordu gol olunca. O heyecan kaybolup gitti son zamanlarinda.

Senol Gunes adam gibi adamdir. Kimse bunu tartismiyor ama yinede soylemek istedim. Senol Gunes bizim Platinimiz bizim Ronaldomuz bizim Hagimizdir. Teknik adam olarakta Trabzon'dan cikan en degerli teknik adamdir. Oynattigi futbolu begenmezsin ama "korkak" nedir ya? Italyanlar o "korkak" futbol dedigimiz taktikle (catenaccio) dunya sampiyonu oluyor. Goze hos gelmez, olabilir. Ama mac kazandiriyor. Bu futbolu oynamak adam adama markaj yapabilen futbolcularin olacak. Sadri bunlari satti. Senol Gunes 1 mac sonrasi bunu acikladi "bana transferleri soruyorlar, gidenler diyorum". O kadar futbolcudan 1 tanesini tutamadimi bu yonetim? Senol Gunes'ten aciklamasini bekliyoruz, bas bas bagirmasini bekliyoruz. Ama o oyle bir adam degil.

Tek hatasi o mental cokuntuyu yasadigi anda gitmesi gerekirdi. Takimida depresyona soktu kalarak. Ne horon kaldi ne kolbasti.

İlker Yazıcıoğlu
08.09.2013, 16:17
Peki bizim yerel keneler yabancı hocayı rahat bırakırlar mı?

Loading %61..

Katılıyorum da yönetim olarak güçlü olursan,yerel medya da sessizliğe gömülür.
Çıkar dünyasının tam ortasında yerel medya.
Yabancı hocaya güvence verecek olan yönetimin kararlılığıdır.
Şöyle adam gibi ele avuca gelen bir yönetimimiz olmadı ki...

SADECETRABZON61
08.09.2013, 16:18
Gitmesi gereken zamanda gitti çokta doğru bir yerde gitti.

Uğur Gündüz
08.09.2013, 16:21
Takımın bu kalitesizliğinden direkt sorumludur kendisi. İyi takımlarla iyi sonuç alan ama iyi takım kuramama gibi yeteneği var hocanın. Bu takımın başındaydı zaten ve Küme'den zor kurtulduk, farklı bir şey beklemek anlamsız. Şampiyonluk kadrosu kurarsak çağıralım!

Burak TOSUN
09.09.2013, 01:20
Adamın transfer listesinin en sonunda ki adamları bir bir getirip üstüne birde tonlarca para verip alan yönetimin suçunu yanlış adama yüklüyorsunuz.
Ne yapacak yakasına mı yapışacak Sadri Şener'in bu adamları getir diye?
Yediremiyor işte adam kendisine bunları almazsanız ben yokum demeyi, taraftar gözüyle bakınca bile komik, bu sene Trabzonspor Messiyi almassa ben Trabzonsporu tutmayacağım demek gibi bir şey bu adam için Trabzonspor'un teknik direktörlüğünü bırakmak bunu görmeden yönetimle yaşadığı ikili diyalogları düşünmeden ''hoca transfer yapamıyora getiriyorsunuz konuyu.
Hadi Şenol Güneşsiniz ve istediğiniz transferleri yaptırmak için yol söyleyin bana, ne yaparsa bu adam istediği oyuncuları aldırabilir takıma?

Fatih Terim ve son kurduğu kadroyu örnek veren arkadaşlara soruyorum.
Fatih Terim kimi getirmiş takıma veya keşfetmiş.
1 tane örnek vermelerini istiyorum sadece 1 tane.
Desinler ki şu adamı buldu getirdi bak nasılda oynuyor biz nasıl alamadık bu adamı.
Sende ver Şenol Güneş'e bu parayı bak nasıl kadro kuruyor sana, bak nasıl getiriyor o oyuncuları.

Son sorumda Trabzonspor'un geçmişinde artık 10 20 ne kadar isterseniz geriye gidebilirsiniz benim yaşım son 10 yılı hatırlamama müsait, hangi hoca istediği oyuncuları getirdi? 23 futbolcu aldırıp 7-8 tanesini tutturan Ersun Yanal hariç.

Bu şartlar altında Şenol Güneş bulunmaz nimettir.

hodlu
09.09.2013, 04:05
Şenol Hocamız zamanında bırakmamakla hata etti. Çünkü üçüncü kez haklı şampiyonluğu çalınmıştı. Bu bir insanı ruhen yok eder zaten.. Ama o bizim kalbimizin batmayan Güneş'i olarak kalacak hep...

Mert'
09.09.2013, 08:31
Takımı şampiyon yaptı ama gittiği için hata ettiğimizi düşünmüyorum.

Burçak
09.09.2013, 08:34
Kısır döngü dedikleri tam da bu işte..
Şenol hoca bugün gelsin başlasın bi kısım taraftar o na giydirmeye başlayacaklar.
O olmayınca mumla aranır..Kayanın dediği gibi hermen hemen her konuda % 50 yiz

Adnan Özkan
09.09.2013, 08:55
Bırakın Allah aşkına bu eskimiş söylemleri.Şenol Güneş deyip durmayın. Şu takımın başına artık hiç bir zaman gelmemeli.
Evet efsane evet kaptanımız evet iyi insan falan tamamda yeter artık devride bitti işi de bitti...
Allah aşkına kafa karıştırmayın ne olur!!! Hatta kusura bakmayın saçmalamayın
Çok iyi hocaysa bana bir başarısını gösterin yada ona kim hocalık teklif etti ya da edecek..
Çalınan kupamızı onun sayesinde kazandık demeyin o sezon en iyi kadro bizdeydi zaten.
Bu takıma çekingen oyunu oynatan,tek forvet hastalığını aşılayan ve ne yazık ki benimseten kendisidir.
Belki bir yere çağırırlar milli takıma falan ihtimaline karşı aman ses etmeyeyim deyip hala kupa bizim hakkımızdı çalındı diyerek tek bir açıklama yapmamıştır!!! Az görün arkadaşlar!!! Bırakın Güneş falan demeyi... Saygıyla anıyorum kendisini ama geçmiş geçti ve orada kalsın..
Artık Şenol Güneşin bu kulüpte yeri yoktur olmamalı.

Adnan Özkan
09.09.2013, 08:57
Şenol Güneşi aradığımız falan yok,istediğimizde yok. Bu takımın hoca dışında çok fazla sorunu var. kadro,başkan başta olamk üzere hep sorun.gereksiz bir başlık,gereksiz bir konu bence.

Observer
09.09.2013, 09:09
Allahıma şükürler olsun ki Şenol Güneşten kurtulduk. Umarım kulubün kapısından bir daha adımını atamaz.

Gitsin başka bir anadolu takımını çalıştırsında görelim ne yapıyor. Gerçi başka kulupte çalışması zor bu kadar paragöz bir adamı anadolu kulupleri istidham etmez.

Cyzio
09.09.2013, 10:29
Takımın bu kalitesizliğinden direkt sorumludur kendisi. İyi takımlarla iyi sonuç alan ama iyi takım kuramama gibi yeteneği var hocanın. Bu takımın başındaydı zaten ve Küme'den zor kurtulduk, farklı bir şey beklemek anlamsız. Şampiyonluk kadrosu kurarsak çağıralım!

Merak etmeyin. Zaten şampiyonluk kadrosu kurarsak, kendisi her zaman yaptığı gibi, dünyanın öbür ucunda da olsa, anında gelir (Bkz: Kore).

.

Oğuz B.
09.09.2013, 10:40
Sizin Şenol hoca hakkında ki görüşlerinizi değiştirmek bir ölümlünün başarabileceği bir şey değil. :) O yüzden öyle bir amacım yok..

Ama şunu sormak istiyorum müsadenizle;

2009-2010 sezonunun ortasında ki kadromuz şampiyonluk kadrosu muydu?
Kaç kişi bu takımın bir sezon sonra 82 puan toplayıp ancak şike ile önüne geçileceğini söylesek inanırdı?

Merak etmeyin. Zaten şampiyonluk kadrosu kurarsak, kendisi her zaman yaptığı gibi, dünyanın öbür ucunda da olsa, anında gelir (Bkz: Kore).

.

Ahmet Kuru
09.09.2013, 10:47
Şenol Hoca nın en büyük hatası sessiz kalmasıydı.
Yapılan transferlerin çoğuna mecburen evet dedi. Belkide transferlerden olup bittikten sonra haberi oldu...

Yanlışları çoktu ama onun adı Şenol Güneş...

Cyzio
09.09.2013, 11:00
Sizin Şenol hoca hakkında ki görüşlerinizi değiştirmek bir ölümlünün başarabileceği bir şey değil. :) O yüzden öyle bir amacım yok..

İtiraf edeyim, cümlenizdeki ifade gücünüzü çok takdir ettim :).

Kaç kişi bu takımın bir sezon sonra 82 puan toplayıp ancak şike ile önüne geçileceğini söylesek inanırdı?

Belki şampiyonluk kadrosu denmez ama çok iyi bir kadroydu. Jaja ilavesiyle oldukça da takviye oldu.

Şampiyonluğa gelince: Aykut Kocaman'ın idaresinde bir FB'nin Tayfur Havutçu'nun idaresinde bir BJK'nın Cevat (Soyadını hatırlanmıyorum, galiba Güler'di) isimli hocanın idaresinde bir GS'nin bulunduğu bir sezonda herhalde Bucaspor şampiyon olmayacaktı. Şimdi yukarıda saydığım isimler nerede?

.

Oğuz B.
09.09.2013, 11:15
Cyzio, teşekkür ederim cevabınız için. :)

O sezon ğs ve beşiktaş yarışta değillerdi. Ancak şike lobisi ve şikecilerin kadrosu bu yarışta kalmak için yeterli idi. Angut K, şüphesiz ki yetersiz bir hoca. Ancak ona verilen imkanlar çok kişi nasip olmaz bu ülkede.

O sezon Cale'den kaleye dek acabalarla başlayan bir sezondu ve sonradan yaşayarak gördüğümüz üzere karakterleri yetenekleri ile ters orantılı isimlerden oluşan bir kadroydu. Bu kadro ile 82 puan toplamak teknik direktör başarısıdır.

Tekrardan teşekkür ederim.

Ahmet Kuru
09.09.2013, 11:18
Birilerinin başarısını, birilerinin başarısızlıkları gölgeleyemez.

Murat Altun
09.09.2013, 11:23
Şenol hoca nın çok hataları da oldu en büyüğüde bence bıraktığı sezon başı yapılanlara ve yapılmayanlara sessiz kalışıydı ama Şenol GÜNEŞ Trabzonspor un en büyük değerlerinin başında gelir
Şampiyon kadroyu haklı olarak göklere çıkartıyoruz ama o sezon başı kimsenin umudu yoktu sezona girerken küfürün bini bin paraydı Hele Şenol hoca Burakta ısrar ettiğindeki küfürleri hatırlamak dahi istemiyorum

omondoles
09.09.2013, 12:08

Dikkatinizi çekerim ondan önceki sezon ersun yenal ile şampiyonluğu (matematiksel olarak) son 2 haftada kaybetmiştik yanlış hatırlamıyorsam. Yani kadro kötü değildi.

Loading %61..

Alemdar61
09.09.2013, 12:18
Bu başlığı böyle açan arkadaş ve bu tafya PTT 1.Ligi hakkediyor..

omondoles
09.09.2013, 12:34
Bu başlığı böyle açan arkadaş ve bu tafya PTT 1.Ligi hakkediyor..

Ama bir duruşumuz olur. Hem felsefi açıdan doyuma ulaşırız :))

Çok doğru tespit.

Loading %61..

Erdal DİLEK
09.09.2013, 20:54
şenol güneş bildiklerini anlatmadan(takımla alakalı) asla bu takımın kapısından içeri girmemeli. . .

Burak TOSUN
10.09.2013, 00:55
Adamın transfer listesinin en sonunda ki adamları bir bir getirip üstüne birde tonlarca para verip alan yönetimin suçunu yanlış adama yüklüyorsunuz.
Ne yapacak yakasına mı yapışacak Sadri Şener'in bu adamları getir diye?
Yediremiyor işte adam kendisine bunları almazsanız ben yokum demeyi, taraftar gözüyle bakınca bile komik, bu sene Trabzonspor Messiyi almassa ben Trabzonsporu tutmayacağım demek gibi bir şey bu adam için Trabzonspor'un teknik direktörlüğünü bırakmak bunu görmeden yönetimle yaşadığı ikili diyalogları düşünmeden ''hoca transfer yapamıyora getiriyorsunuz konuyu.
Hadi Şenol Güneşsiniz ve istediğiniz transferleri yaptırmak için yol söyleyin bana, ne yaparsa bu adam istediği oyuncuları aldırabilir takıma?

Fatih Terim ve son kurduğu kadroyu örnek veren arkadaşlara soruyorum.
Fatih Terim kimi getirmiş takıma veya keşfetmiş.
1 tane örnek vermelerini istiyorum sadece 1 tane.
Desinler ki şu adamı buldu getirdi bak nasılda oynuyor biz nasıl alamadık bu adamı.
Sende ver Şenol Güneş'e bu parayı bak nasıl kadro kuruyor sana, bak nasıl getiriyor o oyuncuları.

Son sorumda Trabzonspor'un geçmişinde artık 10 20 ne kadar isterseniz geriye gidebilirsiniz benim yaşım son 10 yılı hatırlamama müsait, hangi hoca istediği oyuncuları getirdi? 23 futbolcu aldırıp 7-8 tanesini tutturan Ersun Yanal hariç.

Bu şartlar altında Şenol Güneş bulunmaz nimettir.

Eleştiren arkadaşların bu sorulara cevap vermesini bekliyorum.
Birde biri bir başarısını gösterin demiş.
Kör müsün be kardeşim?

poetricus
10.09.2013, 01:01
Yok yok hep başımızda kalmalıydı, ölümüne kadar. Bilimden ümit kesilmez beklki kendisini ölümsüz kılacak ya da öldükten sonra da başımızda tutacak bir formül bulunur.

Bit pazarına nur yağıyor.
Merak etmeyin, birkaç yıl içinde hasbelkader iyi bir kadro kurulursa yine başımıza gelir, hasretlik sona erer. Biraz sıkın dişinizi.

Ersun Yanal'ın sülalesini domuz kovalasın. Vaktiyle destek oldum ölçütüm Trabzonspor olduğu için bugün gözümde herhangi bir şikeciden daha değerli değildir. Ha bu arada şu 20 küsur futbolcu masalını bırakın. Bilmiyorsanız öğrenin, biliyorsanız yalan söylemeyi bırakın. Pilot takımın kurulması ve oraya alınan futbolcularla Ersun Yanal'ın zerre kadar alakası yoktur.

Şenol Güneş'e perestiş etmek için yalan söylemeye gerek yok. Gerçekler de işinizi görür.
Bir konuşursa ne takımda hoca ve futbolcu kalır ne forumda yorumcu...
Bilmeyenler için: Şenol Güneş kendisine verilen parayla oyuncu falan almaz, o parayı cebine atar. (Kesin ne demek istediğimi anlamayan biri bu cümleye 50 sazan gücünde atlar.)

emre duman
10.09.2013, 01:07
Başlık yanlış olmuş , biz onu bırakmadık o bıraktı gitti iyide yaptı bilmedemiz çok şey var bana göre.

U.Sadıkoğlu
10.09.2013, 01:22
Şenol Güneş hazır kadrolara konuyor arkadaşlar aynı Mourinho, Ancelotti , Guardiola gibi bu kadar da olmaz ki hocam ! Hep hazır kadrolar hep hazır kadrolar aaaa..!

Birde şu paracı huyun yok mu senin Şenol Güneş... Tazminat almak varken istifa edip tüm paraları cukkalaman yok mu be hocam... Don vito gibisin be hocam para nerde sen orda... Milli Takım tarihinin en az maaş alan hocası olarak tarihe " paracı " hoca olarak geçtin Şenol Güneş...

Ve tüm Türkiye'nin önünde saygı ile ceketini iliklediği Trabzonspor'un kazanmış olduğu tüm Şampiyonluklarda kaleci ya da TD olarak yer aldığın içinde " hain " oldun hocam :)

Senin suçun yok , senin tek suçun Trabzon gibi bir şehire bu kadar umut bağlaman... Bu kadar olumsuzluğun içinde olumluyu konuşup insanlara umut aşılamaya çalışman... O çocuksu ruhun kaybettirdi sana hocam... O masum sevinçlerin olduğu için " hain " oldun...

Jaja kadar sevmedi hocam bu taraftar seni...Çünkü onlar için aslolan Trabzonspor duruşu ya da mücadeleci ruhun değil ; siyaset'e yamanarak alınan futbolcular ya da kupalardı...

Boşver be hocam bir gün birileri senin değerini anlar sen benim gözümde Dünya'nın en iyi insanı sonrada hocasısın...

Teşekkürler hocam seni hep sevicem , bize ihanet etmeyen tek insan olduğun için seni hep sevicem Allah nasip ederse çocuğuma adını vermekten gurur duyacağım :) nasip olur inşallah...

tswonder
10.09.2013, 08:21
Şenol Güneş hazır kadrolara konuyor arkadaşlar aynı Mourinho, Ancelotti , Guardiola gibi bu kadar da olmaz ki hocam ! Hep hazır kadrolar hep hazır kadrolar aaaa..!

Birde şu paracı huyun yok mu senin Şenol Güneş... Tazminat almak varken istifa edip tüm paraları cukkalaman yok mu be hocam... Don vito gibisin be hocam para nerde sen orda... Milli Takım tarihinin en az maaş alan hocası olarak tarihe " paracı " hoca olarak geçtin Şenol Güneş...

Ve tüm Türkiye'nin önünde saygı ile ceketini iliklediği Trabzonspor'un kazanmış olduğu tüm Şampiyonluklarda kaleci ya da TD olarak yer aldığın içinde " hain " oldun hocam :)

Senin suçun yok , senin tek suçun Trabzon gibi bir şehire bu kadar umut bağlaman... Bu kadar olumsuzluğun içinde olumluyu konuşup insanlara umut aşılamaya çalışman... O çocuksu ruhun kaybettirdi sana hocam... O masum sevinçlerin olduğu için " hain " oldun...

Jaja kadar sevmedi hocam bu taraftar seni...Çünkü onlar için aslolan Trabzonspor duruşu ya da mücadeleci ruhun değil ; siyaset'e yamanarak alınan futbolcular ya da kupalardı...

Boşver be hocam bir gün birileri senin değerini anlar sen benim gözümde Dünya'nın en iyi insanı sonrada hocasısın...

Teşekkürler hocam seni hep sevicem , bize ihanet etmeyen tek insan olduğun için seni hep sevicem Allah nasip ederse çocuğuma adını vermekten gurur duyacağım :) nasip olur inşallah...

+1

Doğukan Uçan
10.09.2013, 08:58
zaten olanlaın %95 i şenol güneş ve sadri şener tayfası yüzünden.

Erman Aydın
10.09.2013, 10:02
şenol güneş olsaydı şimdi ne olacaktı sanki,namağlup lider mi olacaktı.Bu kadro çok hocayı yedi,şenol güneş,tolunay kafkas şimdi de mra ayrıca 1 yönetimi devirdi sıra da ihoda..bunların hiçbiri tesadüf olamaz,bu takıma mourinhoyu getir o da birşey yapamaz,çünkü kadro rezalet.

bugün seri başı olduysak, o kötü kadroyla şampiyonlar liginden toplanan 7 puan sayesindedir

Erman Aydın
10.09.2013, 10:04
zaten olanlaın %95 i şenol güneş ve sadri şener tayfası yüzünden.

evet, türkiye kupası-süper kupa-82 puanla şampiyonluk

kudu_61
10.09.2013, 12:47
zamanı bence doğruydu kasınlıkle değişmesi gerekiyordu iyice yıpranmıştı hem saha içi hem saha dışı
ama tolunayı kaybetme zamanımız doğru olmadı
ŞENOL HOCAM tekdir ama bazen dinlenmesi gerek

MuratJ
10.09.2013, 12:52
Videoton hezimetinden sonra gözünün yaşına bakmadan bir kere olsun profesyonel olup kovmamakla hatanın kralını ettik. Başka hata yoktur. Giderken hala bu kadronun çok kaliteli oyunculardan kurulu olduğunu duygusal kırılganlıklar olduğunu söylüyordu sadece. :)

Ünal Er
10.09.2013, 13:04
Şenol Hocayı seviyormuyum bilmiyorum artık, tek kıyaslamam var alt yapıdan hiç kimseyi çıkartamamamış olması, yazık

Mehmet BAŞ
10.09.2013, 13:10
Şenol GÜNEŞ kadar taş düşsün birilerinin kafasına...

Ne çabuk unuttunuz ''Şenol Hocam gel kurtar bizi'' diye ağladığınız günleri...

Kadir kıymet bilmeyen taraftarlar daha çok ağlar bu gidişle!

Mert Zaman
10.09.2013, 13:11

imza imza imza :alkış: :alkış: :alkış:

Berkan
10.09.2013, 13:13

Çok güzel yazmışsın renkdaş, tabi anlayana.

poetricus
10.09.2013, 13:17
Bu camianın en büyük hastalığı nostaljiperestlik ve şahsa tapıcılıktır. Adına destanlar düzülen hocanıza kim ne zaman talip oldu? Bir aralar FB olmuştu. O sırada Ali Şen'e yaptığı yalakalığı siz bilmiyor olabilirsiniz ama ben unutmadım.

GÖLONSA
10.09.2013, 13:18

Aynı fikirdeyim.

Yunus Danışmaz
10.09.2013, 13:41
Takım her zor durumdayken akla hemen Şenol Güneş geliyor. Ama bence bu durumdan kurtulmalıyız. O defter artık bitti. Tamam, Şenol Hocayı çağırsalar yine gelir ama kedi her zaman pilav yemez...

Armağan Dere
10.09.2013, 13:46
Bu camianın en büyük hastalığı nostaljiperestlik ve şahsa tapıcılıktır. Adına destanlar düzülen hocanıza kim ne zaman talip oldu? Bir aralar FB olmuştu. O sırada Ali Şen'e yaptığı yalakalığı siz bilmiyor olabilirsiniz ama ben unutmadım.

"Şenol Güneş'i Fener'e antrenör yapacaktım"

CNN Türk'te yayınlanan Aykırı Sorular'a konuk olan Ali Şen, birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şike ve teşvikle ilgili ilginç açıklamalarda bulunan Şen, "Maç satın almak, karısını satmakla eş değerdir. Ben bunu yıllar önce söyledim. Hatta 60'larda söyledim. Bülent Uygun'a mal edildi ama. Parayı bastırarak maç alan karısını satmakla eş değerdir. Ahlaksızlıkla eş değerdir. Bu ahlaksızlık her yerde var. Futbolda oynanan maçların %90'ı temizdir." dedi.

PARREİRA'YA BOLİÇ'İ OYNAT DEDİM
Ali Şen, teknik adamların işine karışan başkanlarla ilgili bir soru üzerine ise, "Ben 'antrenöre karışır mısın' diye sorduklarında 'evet karışırım' dedim. Ben onun futbolcusunu nasıl yöneteceğine karışmam. Ben yabancı antrenörden daha iyi bilirim Türk futbolcusunu. 1996'da 2-1 Trabzon'u yendiğimiz maçta, Parreira Boliç'i değil, Bülent Uygun'u oynatacaktı. Ben anlattım Şenol Güneş'i milli takımda yöneticiliğini yaptım ve onun düşüncesini biliyordum. Ona anlattım ve Boliç'i oynattı. Biz de maçı kazandık." diye cevap verdi.

FENERBAHÇE OLMAZSA TRABZON ŞAMPİYON OLSUN DERİM
Trabzonspor'dan ayrılan Şenol Güneş'i çok beğendiğini de belirten Ali Şen, "Ben Şenol Güneş'i Fenerbahçe'ye antrenör yapacaktım. Şenol 10 üzerinden 9,5. Benden insan olarak 9 alan yoktur. Ben onun yöneticiliğini de yaptım milli takımda yöneticiyken. Benim de kaderim iki kez şampiyon olduk, ikisinde de Trabzon ile çekiştik. Şenol Güneş muhteşem çocuktur. Trabzon'a hoca oldu ve Amerika'dan aradım. Ben Fenerbahçe şampiyon olmayacaksa Trabzon olsun derim hep." diyerek şöyle devam etti:

"Şenol evime geldi konuştuk. Ben Rıdvan'ı takımın başına sportif direktör olarak getirmek istedim. Şenol da "Ben Rıdvan'ın altında çalışmam" dedi. Haklıydı da yoksa para konusunda Şenol ile çok kolay anlaşırdık."

http://www.sabah.com.tr/Spor/Futbol/2013/02/05/senol-gunesi-fenere-antrenor-yapacaktim

GÖLONSA
10.09.2013, 14:07

Biz bir futbol takımı taraftarıyız.Bir futbol takımı geçmişiyle,değerleriyle vardır.

Aksi takdirde her yıl kim şampiyon oluyorsa onu tutardık.

Eğer bir takımın daha doğrusu bir kulübün geçmişi boşsa,yaşadığı her devirde insanların kalpleriyle bağlantı kuramamışsa ne yaparsa yapsın,bir firma takımı gibi olur.O takımın yöneticileri hatta sahipleri bile başka takımın taraftarı olur.Bu durumun örneği özellikle basketbolda çok görülür.Daha açık örnekler vermek gerekirse bir zamanlar şampiyonluklar kazanan ama artık şikecilerle birleşen ülker basket takımı gibi, yada sahibinin bile başka bir takımın taraftarı olduğu efes gibi.

Şayet futboldan örnek isterseniz bir zamanlar uzanların sahibi olduğu İstanbulspor gibi.

Bugün bu takımın bu kadar taraftarı varsa bu Şenol Güneş'in,Turgay Semercioğlu'nun,Necati Özçağlayan'ın,Kadir Özcan'ın,Dozer Cemil'in........sayesindedir.Zamanında bu topluma yaşattıkları sayesindedir.

Unutmamak gerekir ki Trabzonspor dünya üzerinde oldukça bu isimler anılmaya devam edecek.İşte hepimizin karar vermesi gereken durumda işte tam budur;onları nasıl anacağız.

Ben kendi adıma kararımı verdim;hepsini muhteşem insanlar olarak anacağım.

Benim bu kararıma vefa denir,şahsa tapıcılık asla denmez.

GÖLONSA
10.09.2013, 14:25
Şenol Güneş'in Trabzonspor'da ki teknik direktörlüğünü değerlendirmek çok zor bir olay.Çünkü ondan hiç bir zaman sadece teknik adamlık yapması istenmediki.Ondan hep ''adamoğlu adamlık'' yapması istendi.Üstelik bunu yapması gerekenlerin köşe bucak kaçtığı yerlerde.

Şenol Güneş'in sadece teknik adamlık yapabildiği dönemlerde elde ettiği başarı ortada.Ama biz her türlü belayı onun halletmesini isteyip durduk.Ondan sadece takımı değil kulübüde taraftarıda hatta şu lanet süreçte tüm şehride yönetmesini istedik.Onun bize ve kulübe karşı olan zaafını çok iyi kullandık.Başka teknik adamların bizi onkere bırakacağı yerde bunu yapmasına asla izin vermedik.

''Canım oda biraz profosyonel gibi düşünüp hareket etseydi.''

Hele öyle birşey yapsaydı!!!

Yüzyılın haini olurdu,o derece ki damat ferit hainlikte yanında nal toplardı.

Bizler birazcık profosyonelce düşünen selçuk ile burak'ı bile bir kenara bırakın,Tolga Zengin'i bile bir kaşık suda boğmaya heveslenmiyormuyuz.

Armağan Dere
10.09.2013, 14:28
hayır adam fenere gitmek için göbek atmış bu da var.

GÖLONSA
10.09.2013, 14:30
hayır adam fenere gitmek için göbek atmış bu da var.

Fenere gitmek için göbek atmamış.Öyle olsaydı kendisine getirilen teklifi her halükarda kabul ederdi.

nakzo
10.09.2013, 14:31
Yeter artık arkadaşlar mumyalayında 100 sene sonrada uyandıralım gelsin takımın başına hangi camida var bu hastalık bu adam misyonunu tamalamıştır.İyi hocalar getirmezsen takımın başına sürekli şenol diye yalvarırsın.

nakzo
10.09.2013, 14:34
Dikkatinizi çekerim ondan önceki sezon ersun yenal ile şampiyonluğu (matematiksel olarak) son 2 haftada kaybetmiştik yanlış hatırlamıyorsam. Yani kadro kötü değildi.

Loading %61..

herşeyi geçtim umut ve Gökhan ünal sığırları yüznden kaybettiğimiz konya ve denzili maçlarını kazansan şampiyondun ya şampiyon ersun yanal bzizi şampiyon yapmış olcaktı .

bangkook_61
10.09.2013, 14:35
Bugün hala Burak, Selçuk, Jaja denmesinin sebebi neyse Şenol Güneş denmesinin sebebi de aynı.

Şenol Hoca heyecanını yitirmişti. Sene başında yollanması gerekiyordu. Önümüze bakmalıyız. Dünyada binlerce hoca var.

MaEsTrO
10.09.2013, 14:36
Jean Marie Pfaff

"Antrenör SIFIR"

Armağan Dere
10.09.2013, 14:36
o her yerde büyük teknik direktör onun için boş bırakmıyorlar di mi?
96'daki maçta saha kenarından ''bastırın bastırın'' diyordu hala gözümün önünde krem rengi ceketi.
insanlar intihar ediyor.
doğru 2-3 sene hazır takım kuralım zıplar zaten.duramaz onla da şampiyonluğu kaçırıp intiharlara neden olacak.

GÖLONSA
10.09.2013, 14:37
Yeter artık arkadaşlar mumyalayında 100 sene sonrada uyandıralım gelsin takımın başına hangi camida var bu hastalık bu adam misyonunu tamalamıştır.İyi hocalar getirmezsen takımın başına sürekli şenol diye yalvarırsın.

Sevgili renkdaşım,

Fatih Terim'in gs nin ve de milli takımın başına bu kaçıncı gelişidir?

Ve son 20 yılda Trabzonspor'un başına geçen daha iyi bir hoca varmı?

Bizim takımımızda,bu ülkede yaşanan bunca rezilliğe rağmen bu kadar başarılı olmuş birini hayırla yadetmenin neresi kötü,bu neden hastalık olarak görülsün?

halil ibo
10.09.2013, 14:39
Kişisel olarak mazimizde ne hatalar yapmışızdır ! Hangi şartlar altında ne sözler verilir,neler yapılır yada kimlerden vazgeçilir.
Şenol Güneş; bırakın Trabzonspor tarihini,Türk furbol tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır.Kıymetini bilin yada bilmeyin,takdir edin yada eleştirin.Bu gerçeği kimse değiştiremez o bir markadır.Ahmet Suat ve Özkan Sümer'den sonra;oyunculuk kariyerinin ardından hoca olarakta efsanedir.
Başlığa gelince;ben fazla bile tuttuk diyorum.Çünkü milli takımda yaşadıklarının ardından şike süreci onu iyice yıpratmıştı.Mücadele edecek gücü olmadığını kendiside itiraf ediyordu.Futbolculara verecek heyecanı ve enerjisini yitirmişti.Ardından gelenleri de görünce;topyekun bir kadro temizliği gereketiği kanaatine vardık.Ama bu defada o yenilenmeyi yapacak yetkin ve yeterli bir yönetimi seçemedik.

nakzo
10.09.2013, 14:41
Sevgili renkdaşım,

Fatih Terim'in gs nin ve de milli takımın başına bu kaçıncı gelişidir?

Ve son 20 yılda Trabzonspor'un başına geçen daha iyi bir hoca varmı?

Bizim takımımızda,bu ülkede yaşanan bunca rezilliğe rağmen bu kadar başarılı olmuş birini hayırla yadetmenin neresi kötü,bu neden hastalık olarak görülsün?

sevgili abim dua edinde hiç ölmesin ozman şenol güneş ya biz büyük takımız bakın bjkye fbye bzizm gbi sürekli bir şahsı mesih gibi beklyen varmı adam istemiyor zorla getiriyorsunuz sonrada takımı batırıp gidiyor bu kısırdöngü kırıldı artık daha bu takımın başına gelmeyecek bitii.

GÖLONSA
10.09.2013, 14:47
o her yerde büyük teknik direktör onun için boş bırakmıyorlar di mi?
96'daki maçta saha kenarından ''bastırın bastırın'' diyordu hala gözümün önünde krem rengi ceketi.
insanlar intihar ediyor.
doğru 2-3 sene hazır takım kuralım zıplar zaten.duramaz onla da şampiyonluğu kaçırıp intiharlara neden olacak.

İntaharların sebebini Şenol Güneş'e bağlamanın hiç bir izahı yok.Bu kadar da büyük haksızlık olamaz.

Hele hele 96 daki maçı lütfen daha iyi analiz edin.O maçın izahı yok.O kadar pozisyonun 5 te biri gol olsaydı maç 5-2 falan biterdi.

O maçta fb nin bütün pozisyonlarının sayısı abartmıyorum 1,5 tur,iki bile değil.Bu kadar pozisyonu amatör bir takımlada oynarken verirsiniz.fb nin bu kadar az pozisyon bulmasının sebebi takımımızın ''bastırması''ydı.

Keşke bugünde takımımız öyle oynayabilse.

GÖLONSA
10.09.2013, 14:55
sevgili abim dua edinde hiç ölmesin ozman şenol güneş ya biz büyük takımız bakın bjkye fbye bzizm gbi sürekli bir şahsı mesih gibi beklyen varmı adam istemiyor zorla getiriyorsunuz sonrada takımı batırıp gidiyor bu kısırdöngü kırıldı artık daha bu takımın başına gelmeyecek bitii.

Bu saatten sonra teklif gitse bile kendiside gelirmi bilmem.Ancak tabiki de kimse alternatifsiz değil.Zaten büyük kulüp öyle olunur.

Allah ona uzun,sağlıklı ve huzurlu bir ömür versin diye tabikide duacıyım.

Şunu daha açık belirtmek isterim ki ben illaki Şenol Güneş diyenlerden değilim.Ancak onun takdir edilmemesine tahamül edemiyorum.

Örneğin şuanki hocamız Mustafa Reşit Akçay'ın en azından bu sezonu tamamlayacak kadar bir süre takımız başında kalması taraftarıyım.

Yoksa ''o gitsin,bu gelsin'' anlayışına tamamen karşıyım.

Erman Aydın
10.09.2013, 15:17
UEFA Yılın Takımına teknik direktör olarak seçilen ilk Türk ve Dünya Klasmanında Milli Takımı 7. sıraya oturtan tek teknik adam olarak Türk futbol tarihine geçmiştir.

Erman Aydın
10.09.2013, 15:20
UEFA'da Yılın Teknik Direktörü
2001: Houllier 2002: Güneş 2003: Mourinho 2004: Mourinho 2005: Mourinho 2006: Rijkaard 2007: Ferguson 2008: Ferguson 2009: Guardiola 2010: Mourinho 2011: Guardiola

brushfield
10.09.2013, 15:28
Bu insanın 3 kez şampiyonluğu çalındı elinden. Her çalındığı sezon heyecanını yitiren kadrosu dağıldı. Adil bir ortam olsaydı ve hak ettiği şampiyonlukları alabilseydi muhtemelen sonraki sezonlarda da şampiyonluklar kazanacaktı. Allah ömür verirse takip edecem, bırak şampiyonluğu bakalım bu takımla kim 80 küsür puanla şampiyonluğu kaçırabilecek son haftalarda.

poetricus
10.09.2013, 16:36
Biz bir futbol takımı taraftarıyız. Bir futbol takımı geçmişiyle,değerleriyle vardır.

Aksi takdirde her yıl kim şampiyon oluyorsa onu tutardık.
(...)
İşaret ettiğim yere değil, parmağıma bakmaya devam ettiğiniz sürece ne desem anlaşamayacağız.

Şu takımın bir de bugünü ve geleceği olsa yahu!
Trabzonspor denilen fenomenin içerisinde yer almasalardı bugün kimse adlarını bile bilmezdi. Verdiklerini fazlasıyla aldılar. Kimi kıytırıktan menajer oldu kimi Trabzon il sınırlarında geçerli olmak üzere "efsane", kimi yönetici kimi bakan! Yetmez mi? Kulübü onlara mı tapulayacağız?

Şu "değer" "efsane" sloganları da sıktı. Şenol Güneş denilen adam kaç kez para yüzünden yarı yoldan döndü. Kaleciliğinde de aynıydı. Geçmiş gazeteleri bir karıştırın. İskender Günen cebinden para verirken, Kemal (kendisi Düzköy'de uğrayıp bir sorun) 50 TL'ye imza atarken Şenol Güneş 5.5 milyon TL'de diretiyordu. Buna "değer" değil, "fiyat" denir.

2002 yılın teknik direktörü, bula bula ya Seul'ü ya Trabzonspor'u buluyor çalıştırmak için. İstatistiğin doğası işte. Ben de askerde bir tank atışı yaptım ve hedefi vurdum. Bu durumda %100 başarılıyım. Etimesgut'tan Albaylık teklifi bekliyorum.

Kaleciliği hakikaten efsaneydi. O gün bugündür o ayarda kaleci gelmedi Türkiye'ye. Hoca olarak futbol felsefesi de hoşuma gidiyordu. her şeye rağmen hücum futbolu. Trabzonspor'un doğasına uygundur. Ziya Doğan, Lazaroni gibileri gördükten sonra..

Neyse, dedim ya parmağıma baktığınız sürece anlaşamayacağız.

İntiharlar vb. konularda kesinlikle aynı düşünüyoruz. En azından anlaştığımız bir konu var.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
10.09.2013, 16:47
Elbette hataları da vardır, sevapları da...

Ama bu sorunun sonuna kadar gereksiz olduğu kanaatindeyim,
Son dönemde tüm hatalarıyla ve sevaplarıyla bu camiaya en iyi ve en güzel hizmet vermiş teknik adam Güneş'tir.
Daha iyi bir "Trabzospor Hocası" ben henüz görmedim.
Görebilecek miyim hep beraber izleyip göreceğiz...

Erman Aydın
10.09.2013, 16:56
İşaret ettiğim yere değil, parmağıma bakmaya devam ettiğiniz sürece ne desem anlaşamayacağız.

Trabzonspor denilen fenomenin içerisinde yer almasalardı bugün kimse adlarını bile bilmezdi. Verdiklerini fazlasıyla aldılar. Kimi kıytırıktan menajer oldu kimi Trabzon il sınırlarında geçerli olmak üzere "efsane", kimi yönetici kimi bakan! Yetmez mi? Kulübü onlara mı tapulayacağız?

Şu "değer" "efsane" sloganları da sıktı. Şenol Güneş denilen adam kaç kez para yüzünden yarı yoldan döndü. Kaleciliğinde de aynıydı. Geçmiş gazeteleri bir karıştırın. İskender Günen cebinden para verirken, Kemal (kendisi Düzköy'de uğrayıp bir sorun) 50 TL'ye imza atarken Şenol Güneş 5.5 milyon TL'de diretiyordu. Buna "değer" değil, "fiyat" denir.

2002 yılın teknik direktörü, bula bula ya Seul'ü ya Trabzonspor'u buluyor çalıştırmak için. İstatistiğin doğası işte. Ben de askerde bir tank atışı yaptım ve hedefi vurdum. Bu durumda %100 başarılıyım. Etimesgut'tan Albaylık teklifi bekliyorum.

Kaleciliği hakikaten efsaneydi. O gün bugündür o ayarda kaleci gelmedi Türkiye'ye. Hoca olarak futbol felsefesi de hoşuma gidiyordu. her şeye rağmen hücum futbolu. Trabzonspor'un doğasına uygundur. Ziya Doğan, Lazaroni gibileri gördükten sonra..

İntiharlar vb. konularda kesinlikle aynı düşünüyoruz. En azından anlaştığımız bir konu var.

"Trabzonspor denilen fenomen" i oluşturanlara biz zaten efsane diyoruz. Efsaneler ve Trabzonspor birbirinden ayrılamaz bir bütündür. Birinin varlığı öbürünün varlığından ötürüdür. Bizim efsane olarak gördüklerimiz bu gerçek oluşumu gösterenlerdir. Trabzonspor adını kullananlar, mehmet ali yılmaz ve hacısmanoğlu gibilerdir.

Dünyanın gördüğü bir şeyi biz görmemek için elimizden geleni ardımıza koymuyoruz. Başarıları da sırf bir kişiye karşı art niyet taşıdığımızdan ötürü görmezden geliyoruz.

Ne yaparsın Scolari de bir Brezilya'da bir Özbekistan'da.

Yaşar
10.09.2013, 16:59
Elbette hataları da vardır, sevapları da...

Ama bu sorunun sonuna kadar gereksiz olduğu kanaatindeyim,
Son dönemde tüm hatalarıyla ve sevaplarıyla bu camiaya en iyi ve en güzel hizmet vermiş teknik adam Güneş'tir.
Daha iyi bir "Trabzospor Hocası" ben henüz görmedim.
Görebilecek miyim hep beraber izleyip göreceğiz...

Ben de Şenol Güneş'in çalıştırdığı oyuncu kadrosu kadar kaliteli bir Trabzonspor kadrosu görmedim.
Ve ertesinde de sürekli enkaza dönen bir takım gördüm.
1 değil, 2 değil , 3 defa oldu.
Bazılarımız hala ''tesadüf'' diyebilirler ama dibe vurmaya başladığımız zamanlarda da Şenol Güneş var.
1996 kadrosu ve sonrası, 2005 kadrosu ve sonrası, 2011 kadrosu ve sonrası.
3 farklı yönetim ama değişmeyen tek kişi Şenol Güneş.
Tesadüf olmasa gerek.

poetricus
10.09.2013, 17:02
Yine niyet okuma seansları başladı. Birazdan psikanalize geçeriz. Bu forumda bir zamanlar Song'un kemik yaşını ölçenler çıktı, sonra insanların gizli fenerli olduğu tespitleri yapıldı, şimdi de dünyanın gözlerini ödünç alıp gördüğü her şeyi görebilenler de var. Scolari de efsane oldu demek!

Efsanelerde yaşayanlar ne düğünü anlayabilir ne de yarını inşa edebilir. Devam...

Bu arada; Vuvuzela'da özgürlük vardı! Dünya görememişti...

Ben de Şenol Güneş'in çalıştırdığı oyuncu kadrosu kadar kaliteli bir Trabzonspor kadrosu görmedim.
Bazılarımız hala ''tesadüf'' diyebilirler ama dibe vurmaya başladığımız zamanlarda da Şenol Güneş var.
Tesadüf olmasa gerek.

Yaşar Bey;
Sokrates; "Kainatta tesadüfe tesadüf edemedim." der.
Bu camia kısır döngüye mahkum; maziye tapıyor. Sosyolojik olarak normal tarafları var, ama bu indirgemeci yaklaşım korkarım sonumuzu hazırlayacak.

Takım sahaya çıkaracak kalbur üstü bir tane futbolcu bulamazken Sadi Tekelioğlu elini taşın altına sokuyor, "Elin Gâvur Dağlısı" Samet sokuyor, daha bilmem kim sorumluluk alıyor, ama bu büyük efsanemiz ortalarda görünmüyor ne hikmetse...

Hizmetlerini kimse inkar etmiyor ama böyle bir adamdan mitos yaratmak bir tek bizim camiaya mahsus olsa gerek.
Bu adamın her gelişte teslim aldığı kadrolarla giderken bıraktıkları arasındaki dokuz farka bir defa dikkat edilmez mi?

Sonra mazeret yığınları başlıyor:
-Hoca transfere karışmaz,
-Hoca kondisyona karışmaz,
-Hoca gelene karışmaz,
-Hoca gidene de karışmaz...
-Hoca şuna karışmaz, hoca buna karışmaz.
Orta ne kadar aksaklık varsa onun değil, ama ne kadar başarı varsa onun. Allah peygamberlere bile böyle bir ayrıcalık bahşetmedi.

Yiğit Gayretli
10.09.2013, 17:13
Tesadüf olmasa gerek.

3'ünde de fener ile çekişirken çeşitli oyunlar ve kumpaslarla şampiyonlukların elimizden çalındığı da tesadüf değildir herhalde Hoca'm?

Başarılı olmasına tahammül edilemeyen adam Şenol Güneş'in, ülke tarihinde görülmüş en büyük başarıyı kazandırdığı dönemde saçından sakalına eleştirilmesi de tesadüf olabilir mi mesela?

Bu ülkede Fatih Terimler, Mustafa Denizliler, Ersun Yanallar, Aykut Kocamanlar başarılı olur. Şenol Güneşler başarılı olamaz. Olursa da görmezden gelinir...

Kıymetinin bilinmesi için dünyanın öbür ucuna gitmesi gerekir. Gittiği yerde hem futbol hem de insanlık öğretir...

He bu arada; başka takımdan teklif gelmiyor eleştirisi de çok komik ve kendiyle çeliştiriyor söyleyeni. Senin ülke futbolunun kalitesi ancak ve ancak UEFA Kupası'nı kazanmış bir teknik direktörün yurt dışında takım çalıştırmasına izin veriyor. O da o müthiş deha, zeka, teknik-taktik bilgisi ile ancak 2-3 sene dayanabiliyor...

Öbür türlü diyorsan, fener'den teklif gelmiş de uçarak gitmiş ya işte... Daha ne olacak? Bu sene başı bjk ve Bursa kapısında yattı. Onlar teklif değil miydi misal? Yok değildir :)

GÖLONSA
10.09.2013, 18:43

Elimden geldiğince kısa kısa yanıtlar vermeye çalışacağım.

Şu takımın birde bugünü ve yarınları olsa diyorsunuz.Temeliniz yoksa yukarıya çıkamazsınız.Bunu başarsanız bile bu başka bir takım güçlerin sayesinde olur ve geçicidir.Bu durumda düşüşünüz çıkışınızdan daha gösterişli olur.

''Efsane sloganları'' ve ''Trabzonspor fenomeni'' konusunda size güzel bir yanıt veren ''RASHOMON'' rumuzlu arkadaşın yazısını aynen tekrar ediyorum.O yüzden bu konuda başka bir şey yazmayacağım.

Şenol Güneş'in para konusundaki tutumunu izah etmek için bir olaya değiniyorsunuz.Tek bir şey soracağım,o devirde Şenol Güneş'e gelen
transfer tekliflerinin gerçek boyutu konusunda bir bilginiz varmı?Bu kadar paraya meraklı bir adamın Trabzonspor'un teklifinden çok daha fazla olması kuvvetle muhtemel olan bu teklifleri kabul etmemiş olmasının izahını nasıl yapıyorsunuz.

Peki 2002 yılının teknik adamının bula bula ya seul ya Trabzonspor eleştirisi yeterince doğrumu.Şenol Güneş sportif açıdan hakikaten başarısızmı?Özellikle seul eleştirisi üzerinde azıcık durmak isterim.Yurtdışında çalışmış hangi teknik adamımızın çalıştığı ülkede bu kadar etkisi oldu acaba.Yurtdışında çalışmış hangi teknik adamımız bu kadar sevgiyle anılmakta.Bütün bu sevginin bir nedenide sportif anlamda başarılı olmuş olması değilmi?

Siz tankçıyken bir kere ateş ettiniz ve hedefi vurdunuz,tebrikler.

Şenol Güneş Trabzonspor'un başındayken tam üç sezon boyunca defalarca bunu yaptı.Şenol Güneş milli takımın başındaykende hem dünya kupasında hemde mini dünya kupasında bir çok kere bunu yaptı.Şenol Güneş seul'deykende hafızam beni yanıltmıyorsa iki sezon hedefleri vurmaya devam etti.

Şimdi siz söyleyin,Bu durumda Şenol Güneş'e hangi rütbeyi vermek gerekir.

Daha önceki yazılarımda belirtmiştim,tekrara düşmemek için kısaca değiniyorum;Şenol Güneş denilen ''adam'' Trabzonspor'da sadece kalecilik,kaptanlık ve teknik adamlık yapmadı.

İşte sizinle temel farkımız buradan doğuyor.Sizin parmağınız asla buraları göstermiyor.Sizin parmağınız sadece sportif başarıyı hedef almış gibi(bu sözüme alınırsanız şimdiden özür dilerim.).Ama burada bile hedefi ıskalamış.İnsanın''keşke hep tankçı olarak kalsaydınız''diyesi geliyor.Biz sadece sizin parmak ucuna bakmış olsaydık bile bunları yine göremezdik.O yüzden bizim sizden samimi talebimiz sizinde bizim durduğumuz yerden baktığımız yere doğru bakmanız.

Yine istediğim kadar kısa olmadı.Başınızı ağırtıysam lütfen kusuruma bakmayın.

Armağan Dere
10.09.2013, 19:14
Gitseydi Bursa tam ona göre bir takım.

emre duman
10.09.2013, 19:16
Şenol güneş adam gibi adamdır bana göre gözümde en iyi t.direktördür, fakat bu konu çok saçma kendi yağımızda kavruluyoruz buakdar geriye takılı kalırsak önümüzü göremeyiz kaldıki şenol güneş kendisi istifa etti yada etmek zorunda kaldı.

Yiğit Gayretli
10.09.2013, 19:17
Gitseydi Bursa tam ona göre bir takım.

Tercihlerini de sorgulamayalım artık Armağan :) Milli Takım'ı da kabul etmedi. Dinlenmek istiyor, hakkı.

poetricus
11.09.2013, 00:28
Pekâlâ, aynı fikirde olduğumuz ve kayda değer bulmadığım kısımları geçerek elimden geldiğince cevap vereyim:

(...)
Şu takımın birde bugünü ve yarınları olsa diyorsunuz.Temeliniz yoksa yukarıya çıkamazsınız. Bunu başarsanız bile bu başka bir takım güçlerin sayesinde olur ve geçicidir. Bu durumda düşüşünüz çıkışınızdan daha gösterişli olur.
Bunu inkâr etmedim, şahsa tapıcı maziperestliğin bu camianın başına belâ olduğunu söyledim. Görmek isteyen görür. Şenol Güneş'in ölümlü olduğu unutuldu neredeyse. "Onun adını anmadan önce ağzını yıka!" gibi nice hezeyanlar duyuluyor bu camiada. Forumda da bol bol okuduk. Bu örnekler bir şey ifade etmiyorsa başka pek çok örnek daha var, geçiyorum.

''Efsane sloganları'' ve ''Trabzonspor fenomeni'' konusunda size güzel bir yanıt veren ''RASHOMON'' rumuzlu arkadaşın yazısını aynen tekrar ediyorum.O yüzden bu konuda başka bir şey yazmayacağım.
Ben de ona güzel bir cevap verdiğim için başka bir şey yazmayacağım.

Şenol Güneş'in para konusundaki tutumunu izah etmek için bir olaya değiniyorsunuz.Tek bir şey soracağım,o devirde Şenol Güneş'e gelen
transfer tekliflerinin gerçek boyutu konusunda bir bilginiz varmı?Bu kadar paraya meraklı bir adamın Trabzonspor'un teklifinden çok daha fazla olması kuvvetle muhtemel olan bu teklifleri kabul etmemiş olmasının izahını nasıl yapıyorsunuz.
İstediği 5.5 milyon Lirayı almasıyla izah ediyorum. O tekliflerden gelmeyen oyuncu yoktu. İskender'in önüne açık çek uzatılıyordu. 32 yaşında futbolu bıraktığında İnter'den teklif aldı. Bu arada bir yıl futbolcuların parasının ödenememe durumu vardı, arkadaşlarının transfer taksitlerini cebinden ödedi.

Şenol Güneş bunları yapmak zorunda değildi, beni sadece yapanlar varken bu adamdan bir ahlak ve fedakarlık abidesi gibi söz edilmesi irrite ediyor. Kimse kusura bakmasın ama gün geldi Lemi Çelik bile alacaklarını bir kenara bırakıp bu kulübe cebinden para verdi.

Peki 2002 yılının teknik adamının bula bula ya seul ya Trabzonspor eleştirisi yeterince doğrumu.Şenol Güneş sportif açıdan hakikaten başarısızmı?Özellikle seul eleştirisi üzerinde azıcık durmak isterim.Yurtdışında çalışmış hangi teknik adamımızın çalıştığı ülkede bu kadar etkisi oldu acaba.Yurtdışında çalışmış hangi teknik adamımız bu kadar sevgiyle anılmakta.Bütün bu sevginin bir nedenide sportif anlamda başarılı olmuş olması değil mi?
Uzak Doğu'nun geleneklerini Şenol Güneş'in mübarekliği olarak yorumlamak da ayrı bir bakış açısı olsa gerek.

Siz tankçıyken bir kere ateş ettiniz ve hedefi vurdunuz,tebrikler.

Şenol Güneş Trabzonspor'un başındayken tam üç sezon boyunca defalarca bunu yaptı.Şenol Güneş milli takımın başındaykende hem dünya kupasında hemde mini dünya kupasında bir çok kere bunu yaptı.Şenol Güneş seul'deykende hafızam beni yanıltmıyorsa iki sezon hedefleri vurmaya devam etti.

Şimdi siz söyleyin,Bu durumda Şenol Güneş'e hangi rütbeyi vermek gerekir.
Şenol Güneş on bir sezonda üç kez vurdu o hedefi. Kendisine kimileri rütbe olarak efsaneliği, kimileri tanrılığı vermiş. Abartmıyorum; sadece forumda hakkında yazılanları sakin bir zihinle okumanız kâfi. Kimilerine göre adamlığın ölçüsü kimilerine göre feylosof. Adamın her tarafından rütbe akıyor. İstatistiğin mutlak doğru sunmadığını gösteriyor parmağım bu sefer.

Sizin parmağınız sadece sportif başarıyı hedef almış gibi(bu sözüme alınırsanız şimdiden özür dilerim.).Ama burada bile hedefi ıskalamış.İnsanın''keşke hep tankçı olarak kalsaydınız''diyesi geliyor.Biz sadece sizin parmak ucuna bakmış olsaydık bile bunları yine göremezdik.O yüzden bizim sizden samimi talebimiz sizinde bizim durduğumuz yerden baktığımız yere doğru bakmanız.

Tankçılık ne isteyerek yaptığım bir şeydi ne de para kazandığım bir şey. Anayasal zorunluluk. Öyle olmasaydı da hep tankçı kalmak istemezdim. Parmağım her yeri gösteriyor, ama anlaşılan sizin de bakmaya niyetiniz yok.

Her ne ise bu konuda aynı düşünmüyoruz, düşünmemiz de gerekmiyor.
Selam ve muhabbetle...

Cyzio
11.09.2013, 10:05
Anayasal zorunluluk...

Sehl-i Mümteni...

.

GÖLONSA
11.09.2013, 10:49
Pekâlâ, aynı fikirde olduğumuz ve kayda değer bulmadığım kısımları geçerek elimden geldiğince cevap vereyim:

Bunu inkâr etmedim, şahsa tapıcı maziperestliğin bu camianın başına belâ olduğunu söyledim. Görmek isteyen görür. Şenol Güneş'in ölümlü olduğu unutuldu neredeyse. "Onun adını anmadan önce ağzını yıka!" gibi nice hezeyanlar duyuluyor bu camiada. Forumda da bol bol okuduk. Bu örnekler bir şey ifade etmiyorsa başka pek çok örnek daha var, geçiyorum.

Ben de ona güzel bir cevap verdiğim için başka bir şey yazmayacağım.

İstediği 5.5 milyon Lirayı almasıyla izah ediyorum. O tekliflerden gelmeyen oyuncu yoktu. İskender'in önüne açık çek uzatılıyordu. 32 yaşında futbolu bıraktığında İnter'den teklif aldı. Bu arada bir yıl futbolcuların parasının ödenememe durumu vardı, arkadaşlarının transfer taksitlerini cebinden ödedi.

Şenol Güneş bunları yapmak zorunda değildi, beni sadece yapanlar varken bu adamdan bir ahlak ve fedakarlık abidesi gibi söz edilmesi irrite ediyor. Kimse kusura bakmasın ama gün geldi Lemi Çelik bile alacaklarını bir kenara bırakıp bu kulübe cebinden para verdi.

Uzak Doğu'nun geleneklerini Şenol Güneş'in mübarekliği olarak yorumlamak da ayrı bir bakış açısı olsa gerek.

Şenol Güneş on bir sezonda üç kez vurdu o hedefi. Kendisine kimileri rütbe olarak efsaneliği, kimileri tanrılığı vermiş. Abartmıyorum; sadece forumda hakkında yazılanları sakin bir zihinle okumanız kâfi. Kimilerine göre adamlığın ölçüsü kimilerine göre feylosof. Adamın her tarafından rütbe akıyor. İstatistiğin mutlak doğru sunmadığını gösteriyor parmağım bu sefer.

Tankçılık ne isteyerek yaptığım bir şeydi ne de para kazandığım bir şey. Anayasal zorunluluk. Öyle olmasaydı da hep tankçı kalmak istemezdim. Parmağım her yeri gösteriyor, ama anlaşılan sizin de bakmaya niyetiniz yok.

Her ne ise bu konuda aynı düşünmüyoruz, düşünmemiz de gerekmiyor.
Selam ve muhabbetle...

Sevgili renkdaşım;

Bir şahsı çok takdir etmenin,beğenmenin şahsa tapıcılık olarak ifade edilmesini kabul edemeyeceğim.Elbetteki hayatın her alanında olduğu gibi bu forumdada,taraftarlarımız arasında da bu tanıma uyan bir takım uç örnekler vardır.Bu örnekler verdiğiniz örnekteki gibi olabilir. Ama bu durum takdir edersiniz ki adı üzerinde uç örneklerdir.Bu örnekler sadece can sıkarlar,geneli bağlamayacakları gibi çoğu zamanda hiç bir etkileri yoktur.

Konumuz olan Şenol Güneş'in hayatından bir kaç örnek vererek iddianızı kanıtlamaya çalışmışsınız.Verdiğiniz örneklerdeki kıyaslamaları biraz daha dikkatli incelerseniz bu örnek ve kıyaslamanın doğruluğundan kendiniz bile şüpheye düşersiniz.

Şöyle izah edeyim;İskender Gönen'in parası diğer arkadaşlarının taksitlerini ödemeye yetecek kadar çokmuydu?Eğer bu kadar parayı kazanmışsa oynadığı dönemdeki futbolcu arkadaşlarının bir çoğuda en az onun kadar kazanmamışmıydı?Örneğin,Turgay,Necati,Tuncay,Güngö r,K.Şenol,Dobi.....vd. Ya Lemi;Ogün,Abdullah, Hami...vd.lerinden demekki daha çok kazanıyordu.(Not:Gerek İskender gerekse Lemi'de benim için efsaneler katagorisindedir.Hele hele İskender konusundaki saygım ve sevgim en az sizin kadardır.)

Demem o ki verdiğiniz örnekler pek gerçekçi durmuyor.

Şenol Güneş'in uzakdoğuda bu kadar sevilmesi uzakdoğuluların geleneklerden,onların misafirperverliklerinden değil,Şenol Güneş'in mübarekliğinden hiç değil,oradaki sportif başarısından ve insanlarla samimi bir şekilde ilişkiler kurmasından,onların kalplerini kazanmasındandır.Bu gün uzakdoğudaki bir çok insan Trabzonspor'u tutuyor.Bu herhalde geleneklerinden kaynaklanmasa gerektir.

Çok haklı olduğunuz bir yer var;istatistik mutlak doğruyu göstermez.İşte bu bile Şenol Güneş'in 11 sezonda istatiksel olarak sadece üç şampiyonluğunun çalındığını oysa çalınan şampiyonluk sayısının kat be kat olduğunu gösteriyor bize.Sanırım bu konuda da aynı fikirde olacağız.

Bir konuda da itirazım var size,ben daha Şenol Güneş'i tanrılaştırana denk gelmedim.Böyle yapanlar vardır mutlaka ama ben farkedememişimdir büyük ihtimalle.

Son bir söz;parmağınıza o kadar önem vermeyin lütfen.(Tamamen espiri amaçlı ve ortamı yumuşatmak için söylenmiştir.)

Konuyla çok ilgili değil ama bir Şenol Güneş,İskender Gönen hikayeside benden olsun.Bu hikayenin birebir içinde olanlardan duymuştum.

Yıl 80'li yılların ilk yarısı,Trabzonspor sezon öncesi Almanya'da kampta.Bir gün futbolcular izin saatlerinde gurbetçilerimizin yoğun olduğu bir cafe-bara giriyorlar.Orada bulunan özellikle Trabzonspor taraftarı gurbetçiler futbolcuları bağırlarına basıyor,futbolcuları birer ikişer kendi masalarına buyur ediyorlar.Böyle bir masada oturan İskender Gönen'e yanındakiler bir bira ısmarlamak istiyorlar.Ancak gelen biraya İskender Gönen bir türlü elini süremiyor.Nedeni bir süre sonra anlaşılıyor.Çünkü az ilerde takım kaptanları Şenol,Turgay ve Necati oturmakta.Onlardan özellikle Şenol Güneş'ten izinsiz ve onların önünde bir bira içmeyi çok ayıp ve saygısızlık sayıyor.

Nerden,nereye.

Bu güzel tartışma ve muhabet için teşekkür ediyorum size.Sevgiler.

Ahmet Kuru
11.09.2013, 11:01
:)

Evet Şenol Güneş hep hazır kadrolara geldi. defalarca Trabzonspor a hoca olarak geldi en ufak bir katkısını göremedik.
Zaten 2012 Dünya Kupasında da Avrupadan hiçbir takımla karşılaşmadı. Başarı da bu yüzden geldi. Bi Fransa, Almanya , Hollanda ile aynı gruplarda olsaydık madara olur gelirdik geriye.

E birde karizmasıda yok. Takım elbise seçimleri çok kötüydü, saçlarına jöle bile sürmüyor. ( ! )

Vs vs vs

Birde Ulusal basına kızıyoruz:)

Çok şükür bizim onlara ihtiyacımız yok. Biz kendi değerlerimizi yerin dibine sokmasını iyi biliriz...

Yiğit Gayretli
11.09.2013, 11:05
Şenol Güneş'in parayı sevme mevzuunu çürütecek sürüyle örnek var, birebir yaşayanlardan dinlediğim... Aslında çok ufak detaylar gibi duran ama hayat içinde çok kıymetli şeyler...

Parayı seven adam; yaz boyunca, her hafta sonu bir mahalle dolusu ahaliyi yemeye içmeye götürmez sevgili büyüklerim. Bu da bir örnektir.

Oğuzhan
11.09.2013, 11:08
Çok doğru bir karardı gönderilmesi hem kendisine hem de takıma zarar olurdu kalması. Ama yerine gelen isimler doğru mu orası muamma biraz.

aksamvakti
11.09.2013, 11:14
Şenol Güneşin bir tane transfer listesi olmaz mı? fatih terim geldi gs basına melo, urfaluji, ebeou, elmander gerci onu yonetim aldı. istediği podolski daha sonra arsenale gitti, shakiri bayern kaptı. adamın bir listesi var oyuncu takıp ediyor hazır mı degıl mı biliyor..

Biz kimi aldık 2011 sezonu devre arasında brozek kardesler.. Yok mu arkadas senin kafanda sistemine gore bir adam.

Yiğit Gayretli
11.09.2013, 11:21
Fatih Terim geçsin Trabzonspor'un, Bursaspor'un başına da görelim transfer listesini.

Sanarsın bu adamları 15-16 yaşında keşfetmiş :)

byoxi
11.09.2013, 12:02
Dün akşam Şenol Güneş'in yakın bir dostuyla sohbetimiz oldu.
Düşündüklerimizin çoğu doğruymuş.Hatta fazlası...
Trabzonspor'a son gelişinde derin Trabzon baskısıyla gelmiş ücretini kulübün belirlemesini talep etmiş. Ve ne yazıkki hiç bir transfere müdahelesi söz konusu olmamış alınan tüm oyuncuları yöneticilerin getirdiğini ve en çok dikkatimi çekende yönetim içindeki bazı kişilerin zorla kendi istedikleri oyuncuları 11 e koymak istemelerini öğrendim.

GÖKDENİZ61
11.09.2013, 12:43
Şenol güneş'in çalıştırdığı bu hazır kadroları kuran Allah dostları insanlar trabzon ayarında herhangi bir takımda şenol güneş kadar başarılı olsalar ne güzel olacak...dünya çapında bir listede felen yer alsalar en azından...ne bitmez çilen varmış şenol güneş trabzonu tutan daha liseli çocuklar bile seni kulubün kapısından içeri sokmama cüretini gösterecekler nerdeyse...galatasaraydaki başarılı! teknik adamlık kariyerinden sonra hagi bile kendi tarftarından bu kadar öfke görmemiştir eminim..bide sadri şener'in her dediğini itibar edilirken senin sözlerin hep bahane kategorisinde kalıyorya sen sadri şener den daha mı az şereflisin ki hocam?

oflubektas
11.09.2013, 14:30
Şenol Güneşin bir tane transfer listesi olmaz mı? fatih terim geldi gs basına melo, urfaluji, ebeou, elmander gerci onu yonetim aldı. istediği podolski daha sonra arsenale gitti, shakiri bayern kaptı. adamın bir listesi var oyuncu takıp ediyor hazır mı degıl mı biliyor..

Biz kimi aldık 2011 sezonu devre arasında brozek kardesler.. Yok mu arkadas senin kafanda sistemine gore bir adam.

Yalan; hadi yumuşatalım, doğru değil, ... az daha yumoş da kattım; Yalnış !

Galatasaray'da yabancı transferleri Bülent Tulun tarafından yapılır veya yaptırılır. Fatih Terim sadece mevki ihtiyacını belirler, yerlilerde etkinliği vardır ama yabancı transferlerine asla karış(a)maz... Fatih Terim 3.kez göreve geldiğinde Bülent Tulun'a kesinlikle karşı çıkmış, hatta yönetimle arasında bu konuda kriz çıkmıştı. Ancak Bülent Tulun'a razı olmak zorunda kaldı. Hatta vaktiyle Fatih Hoca Kaka'nın alınmasında ısrarcı olurken, o gitti Sneijder'i aldı.

Bülent Tulun'un boyunu aşan ilişkilerde ise devreye gs'li eski yönetici ve iş adamları girer. Bunların başında ise Selahattin Beyazıt gelir. Ayrıca İnan Kıraç'ın desteği veya icazeti olmadan kimse gs'ye başkan olamaz.

Travelair
11.09.2013, 16:34
Madem sözü geçmiyordu takımın başında kalmasına da gerek yoktu. Dolayısı ile bir hata olmamış. Bakın Fatih Terim geldi, sözünü geçirdi, 2 maçta 2 galibiyet.

Ha Şenol Güneş'in yardımcı Ünal hala burda. Tolunay gitti, yeniden geldi. Ne değişti?

kopeli
11.09.2013, 20:26
Bence artık zamanında söylediklerimizin arkasında durmalıyız.

Zamanında bu forumdakilerin yüzde 90'ı,Senol Günes'e saygımız sonsuz ama artık bırakması gerekiyor,cünkü Trabzonspor'a zarar vermeye başladı diyordu.

Birde artık daha soğukkanlı kararlar alabilmeliyiz.Cok panik atağız maalesef.

poetricus
11.09.2013, 20:54
Sayın GÖLONSA,
Önemli gördüğüm yerleri "kısaca" belirteyim.
İskender Günen'in parası o kadar çoktu. Lütfen ailesi, maddi imkânları ve Trabzonspor serüveni hakkında kısa bir araştırma yapın.
Şahsa tapıcılık mevzuunu şahsınıza, Şenol Güneş'i sevenlerin tamamına yönelik algılamanıza sebebiyet verecek bir söylemim olduysa kusura bakmayın. Böyle bir kastım yoktu, olmaz da. "Şahsa Tapıcılık" sosyal bilimlerin yüzyılı aşkındır kullandığı bir terimdir. Kısaca; "şahsın meziyetlerini abartarak ona insanüstü değerler atfetme olarak" tarif edebiliriz. Buradan hareketle bu sözün kimleri hedef aldığı az çok ortaya çıkar. Geçiyorum.

"Parmağıma değil, işaret ettiğim yere bakın!" sözü Mevlânâ'ya aittir. Anlamını sizin gibi irfan ve idrak seviyesi yeterince yüksek bir insana açıklamaya kalkışmam saygısızlık olur.

Şenol Güneş'in Trabzonspor'a kaleci ve hoca olarak hizmetini hiçbir zaman inkar etmedim. Karşılığı maddi ve manevi olarak fazlasıyla alınmış bu hizmetten bir idol yaratmayı hiçbir zaman doğru bulmadım, bulmam da. Bir başarıyı kendisini belirleyen imkanlar, firsatlar çalışma süresi ve yöntemler gibi değişkenleri görmeden mutlaklaştırmak sağlıklı bir yaklaşım değildir. Bkz. Benim tank atışındaki başaraım (!).

Sadede gelelim: Şenil Güneş'in bağlamından koparılarak mutlaklaştırılan başarıları ve kudsiyet atfedilen şahsiyeti bir göstergedir, camiamızın kısır döngüsünün göstergesi.

Nazım Hikmet haklı galiba: "Aynı şarkıyı farklı dillerde söyleyen insanlarız."
Neticede hepimuz Trabzonsporluyuz. Daha önce de belirttiğim gibi, aynı düşünnemiz şart değil.

Esenlikler diliyorum.

Hüseyin Başoğlu
11.09.2013, 21:06
şenol güneş gitti
ondan sonra gelen gitti
ondan sonra geleninde gitmesi yakın
onu getiren başkan gitti
oynattığı kadro gitti

ama taraftarın garezi bi gitmedi..
Kaç senedir aynı muhabbetleri yapmaktan sıkılmadınız mı :)

magicyattara
11.09.2013, 21:37
96 da 2005 de 2011 de Trabzonspor için büyük travmalardı..olaya bu açıdan bakmak lazım..

"kadroların içine edip gitti" diyerek kıvırmak kolay olanı..

96 kadrosunu Şenol Güneş dağıtmadı..
2005 kadrosunu da Şenol Güneş dağıtmadı..
2011 kadrosunu ise son darbeyi vuran şike çetesi dağıttı..

tabii bunları anlayabilmek için biraz düşünebilmek lazım..

kaçan şampiyonlukları hocaya bağlamak sığ bir düşünce..hoca beceremedi değil,Trabzonsporun yükselmesini engellemek isteyenler başardı diyebilmek doğru teşhisi koymaktır..bilmem 2011 den sonra nasıl düşünüyor bu arkadaşlar..

muratt
11.09.2013, 22:10
Mesela Selçuk örneğinden gidelim.. Trabzonspor'a kim getirdi ? Ersun Yanal. Kimse yönetim getirdi demesin, Ersun Hoca olmasa gelmezdi. Peki Galatasaray'a kim getirdi ? Ünal Aysal mı ? Hayır tabi ki, Fatih Terim..

O zaman sorarım Şenol Hoca'nın rolu ne ? Şenol Hoca'nın ne zaman bir transfer listesi olmuş ? Şenol Hoca'nın transfer listesi genelde Sezer Badur, Sercan Kaya ve ismini hatırlayamadım şimdi Diyarbakır'dan aldığımız kısa boylu yine bu tipteki futbolcular.. Tamam Burak da var ama onun dışında ikinci bir örnek bulamazsınız..

Bir dönem keşke transfer işlerini Tolunay gibi futbolcu pörtföyü geniş biri yapsa takımı da Şenol Hoca çalıştırsa diye düşünürdüm.. Aslında kötü hoca değil ama artık günümüzde hocalık bitti yerini menejerliğe bıraktı.. Günümüz dünyasında hoca artık transfer yapıyor. Ferguson mesela bırakmasına 1-2 yıl kala ismini unuttum 16 yaşında italyan bir çocuğu ManU'ya getirebilmek için telefonlarda dil döküyor felan.. Oysa o çocuğun Fergi'ye yararı bile olmayacak ama menejerlik artık bu..

Aslında biz hatayı nerede yaptık biliyor musunuz ? Kimse kızmasın ama, Ersun Hoca'yı bırakmakla yaptık. Bugün 7 yıldır Trabzonspor'u çalıştıran bir Ersun Hoca ve bu 7 yılda gelen en az iki şampiyonluk olurdu çalınanlardan hariç... Selçuk'lar Burak'lar bizden gs'e değil Avrupa'ya gitmişti ve yerlerini Alper Potuk'lara bırakmıştı. Asıl mesela burada işte. Doğru hocaya destek olmak ve istikrarlı bir kadro ve teknik yönetim kurabilmek..

Sonuçta, buraya yazıyorum.. Bundan 3-4 ay sonra MRA görevi bıraktığı zaman yerine Hikmet Karaman mı gelsin Şota mı gelsin yoksa yabancı mı gelsin diye tartışılacak burada.. Aynı döngü.. Dön babam dönelim..

Oysa dediğim gibi. Biz hatayı Ersun Hoca'yı göndererek yaptık.. Ha illa Şenol Hoca diyorsanız, o zaman da şöyle derim. Biz asıl hatayı Şenol Hoca'yı 2005'te göndererek yaptık.. Bugün takımın başında 10 yıllık bir Şenol Hoca olabilirdi...

not: Her hocayı göndermek hata değildir tabi. Ziya Doğan, Lazaroni, H.Broos gibi isimleri gönderilmesine lafım yok ama Şenol Hoca, Yılmaz Vural veya Ersun Hoca gibi doğru isimleri yakalamışken istikrarın peşinden koşmamak hatadır diyorum ben..

Ergin Varlibas
11.09.2013, 22:15
Şenol Güneş'in parayı sevme mevzuunu çürütecek sürüyle örnek var, birebir yaşayanlardan dinlediğim... Aslında çok ufak detaylar gibi duran ama hayat içinde çok kıymetli şeyler...

Parayı seven adam; yaz boyunca, her hafta sonu bir mahalle dolusu ahaliyi yemeye içmeye götürmez sevgili büyüklerim. Bu da bir örnektir.

Anlatma bosuna, nelerini biliyorum bu adamin. Bu denilenler terbiyesizlikten ve vefasizliktan baska birsey degildir. Kaale almiyorum ben artik

Ergin Varlibas
11.09.2013, 22:16
Dün akşam Şenol Güneş'in yakın bir dostuyla sohbetimiz oldu.
Düşündüklerimizin çoğu doğruymuş.Hatta fazlası...
Trabzonspor'a son gelişinde derin Trabzon baskısıyla gelmiş ücretini kulübün belirlemesini talep etmiş. Ve ne yazıkki hiç bir transfere müdahelesi söz konusu olmamış alınan tüm oyuncuları yöneticilerin getirdiğini ve en çok dikkatimi çekende yönetim içindeki bazı kişilerin zorla kendi istedikleri oyuncuları 11 e koymak istemelerini öğrendim.

Ben yillardir birebirden duyduklarimi anlatiyorum ama herkez anlamak istedigini duymak istedigini duydugu icin ne desek bos.