PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Olimpiyat 2020 | Tokyo

Sayfa : 1 2 [3] 4

carolo
08.09.2013, 00:04
yalan yok ne sevindim nede uzuldum

Arda'
Adamlar tanıtıma sporcuları koymuş biz de simit poğaça koymuşuz çünkü koyacak sporcu yok alayı dopingçi. Takımlar zaten şikeci. Taksimde turistlere zaten neler yapıldığını biliyoruz. İstanbulun ulaşım sorununu anlatmaya gerek yok. Ülkenin etrafında savaş var zaten hep. Olimpiyat ruhu falan bunlar bizde olmayan şeyler u20 kupası boş tribünlere oynandı. Kısacası hiç şaşırmadım.

Mehmet Fatih Silik
2020 olimpiyatlarını kazanamasak bile bu tesisler yapılacak demişlerdi değil mi?

Inanalim mi napalim ilhan (:

Enisc
#TrabzonNotTurkey

kayseriliyiz
sınırden japon balıgımı oldurdum :D

Hahahaha
Form grafigin gittikçe yükseliyor usta
Devam devaammm :D :D

okg_53
Şikeci ülkeye müstehak !

Sefer A.
08.09.2013, 00:05
Altın madalyaları alırken "fenerbahçeli Nevin Yanıt" olan hatun dopingli çıkınca "milli atlet Nevin Yanıt" oluyor siz burada olimpiyat ruhu, barış, papatyalardan bahsediyorsunuz.

Bahsettiğin sporcuların ne suçu mu var?
Cevabı basit: doping. :)

:alkış:

sana karsi biraz önyargiliyim yönetici renkdasim, ama iyi yapistirdin burda :)

Furkan Özdem
2020 olimpiyatlarını kazanamasak bile bu tesisler yapılacak demişlerdi değil mi?

20 milyar euromuz gidiyormuş. İnşallah yapmazlar.

zafer6161
44 milyon kişinin banka borçlusu olduğu,
60 bin evsizin, 20 milyon icralık adamın olduğu,
her 4 çocuktan 1'inin açlık sınırının altında yaşadığı,
13 milyon insanın aylık 250 TL'ye geçindiği,
son 10 yılda 200'den fazla adamın kredi kartı borcu yüzünden intihar ettiği,
son 10 yılda terörle mücadelede 853 şehit verirken; 4.458 kadının kocası tarafından öldürüldüğü yerde;

Spor değil yaşam olimpiyatları vardır.

19,7 Milyar Olimpiyat bütçesini buralara harcasınlar

fteotdgs
Rte: bu olimpiyatlari yunanlar icat etmisler yeni ögrendim bilseydim VALLAHI aday olmazdik....
Renkdaş, öyle samimiyetsiz bir şekilde yapıldı ki zaten o başvuru. Bir tanıtım filmi yapmışlar, içinde Amerikalı bile var ama koskoca İstanbul'da tek bir türbanlı vatandaş yok. Olimpiyat köylerinin nasıl yerler olduğunu herkes bilir, e hani nerde kaldı hiç o dillerinden düşürmedikleri orflerimiz, inançlarımız? Başvuru yaparlarken olimpiyat köyünü haremlik selamlık yapacaklarını da eklemişler mi? Eklememişlerse niye? Daha uzar gider bu... Velhasılı olimpiyat için didinen zihniyet başta kendi çıkarı ve prestiji için çırpınıyordu, olmadı tabii. Zira dışarıda o prestijin esamesi okunmuyor artık. Bugün o rüzgarı tersine çevirmeye çalıştılar ama artık çok geç.

ilhan
08.09.2013, 00:06
Nerden çıkarıyorsun temiz olduğunu düşündüğümü? Durup dururken hiç alakasız bir şey atıyorsun ortaya, dediklerim de hangi sözlerim ona işaret ediyor? Nevin Yanıt'a Fenerbahçeli demelerini kafana takmışsın ben de onun için dedim öyle münferit olayları takmıyorum ben diye, böyle saçma bir şeye takılıp da Olimpiyatların Türkiye'ye verilmemesini mi isteyecem yani, bu mudur?

Ben seni muhatap alıp ortaya bir yorum attığımı hatırlamıyorum. Sen benim yorumuma katılmadığın yerleri söylüyorsun, ben senin yorumuna katılmadığım yerlerin altını çiziyorum.

Senin olimpiyatları isteyip istememe gerekçelerin hakkında herhangi bir söylemim var da ben mi görmezden geliyorum?

Ben ısrarla bu konuda seninle konuşacak bir şey bulamıyorken, sen ısrarla sanki seninle aynı şeyleri düşünmem gerekiyormuş gibi beni sorularla sıkıştırmaya çalışıyorsun. Son mesajımda dediğim gibi, basit düşünmek ve seninle bu konuda aynı şeyleri düşünmemenin verdiği mutluluğu yaşamak istiyorum. Konuyla alakalı sana son mesajımdır.

Hüseyin Başoğlu
08.09.2013, 00:07
o tanıtım filminin başında fincan içine latte koyuyor dimi kadın latte oluyor o ?? Milli içkimiz latte :D

Vkgz
olsa iyi olurdu ama tokyo zor rakipti. ve etrafımızda savaş var.

Yıldıray Emanet
white chocolate mocha

Kasım BEKTAŞ
08.09.2013, 00:08

arabayı satmayı düşünüyorum benzin parasına yetişemiyorum...
herhalde 5 lira olan benzin olimpiyatla beraber 8 liraya çıkardı...

Fanatik34
08.09.2013, 00:08
Bu isler hep Politik olmustur. Belli ki 2020 bazi seyler icin daha cok erken!

İlker Yazıcıoğlu
08.09.2013, 00:09
Adamlar tanıtıma sporcuları koymuş biz de simit poğaça koymuşuz çünkü koyacak sporcu yok alayı dopingçi. Takımlar zaten şikeci. Taksimde turistlere zaten neler yapıldığını biliyoruz. İstanbulun ulaşım sorununu anlatmaya gerek yok. Ülkenin etrafında savaş var zaten hep. Olimpiyat ruhu falan bunlar bizde olmayan şeyler u20 kupası boş tribünlere oynandı. Kısacası hiç şaşırmadım.

Ya hocam,yanlış anlama da o avatarını çözemedim ben:)

Bir kaç defadır sana denk geliyorum,her defasında sormayı unutuyorum.

Sarı kırmızı,ismin Arda...

Yanlış anlama havadan nem kapan tiplerden değilimdir de,hakikaten merak ettiğimden soruyorum.
Affına sığınıyorum....

emre duman
tabi boş tribünlere oynar u-20 si tenisi veloybolu millet aç , huzurmu var ülkede , resmen aç kal musabakaları izlemeye gidin diyolara OLDU! önce milletin cebini doldurun asgari ücretle ne halt edicen bide onları izlemeyemi gidicen onlar lüks kaçıyor bizim insanımıza bunlar hala konuşur.

Vkgz

yollardan falan bahsetti orada sanırım

Murat'
08.09.2013, 00:10
Ya hocam,yanlış anlama da o avatarını çözemedim ben:)

Bir kaç defadır sana denk geliyorum,her defasında sormayı unutuyorum.

Sarı kırmızı,ismin Arda...

Yanlış anlama havadan nem kapan tiplerden değilimdir de,hakikaten merak ettiğimden soruyorum.
Affına sığınıyorum....

As Roma'nın eski logosu o avatar.

ilhan
Inanalim mi napalim ilhan (:

2016 Avrupa şampiyonası için sözü verilen stadlar yapılıyor. Trabzon hariç. :) Herhalde bunları da yaparlar.

İnşallah. :)

Enisc
" Türkçe Olimpiyatları her sene bizde rahat olun "

ahahahahahahaha

zafer6161
Türkçe Olimpiyatları her sene bizde rahat olun :D

Kasım BEKTAŞ
işin acı tarafı bu olaydan da ders çıkarmaz bunlar

şöyle bir oturup acaba biz neyi yanlış yaptık? niye kazamadık?
sonra belirledikleri hatalarını düzeltirler mi?

hiç sanmıyorum...

memmedaga
"sağa dönüşte yaya yol vermeyen bir ülke olimpiyatları haketmiyor

kısaca halletmemiz gereken şey önce üçkağıtçılık ve kuralsızlığı ortadan kaldırmak..."

Mehmet Fatih Silik
2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na Tokyo'nun ev sahipliği yapacağının açıklanmasının ardından, sonucu değerlendiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, finale kalmanın büyük bir başarı olduğunu ifade ederken, "Bizim şu an tek hedefimiz olimpiyatlarda çok daha başarılı neticeler almak. Olimpiyatlarda madalya sayımızı arttırmak gayreti içerisinde olmak" dedi.
2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları sonuçlarının açıklanmasının ardından Başbakan Erdoğan, finale kalmanın büyük bir başarı olduğunu ifade ederek, bundan sonraki hedefin olimpiyatlarda daha iyi neticeler almak olduğunu söyledi.

Erdoğan şöyle konuştu: Daha önce olimpiyatlara ev sahipliği yapmış olan bir ülkeye olimpiyatları tekrar vermek, yayılmacılık olarak bu değerlendirmeyi daha iyi yapabilirlerdi. Daha önce de benzeri Atina ve Londra'da oldu. Gönlümüz artık farklı bir şeyi bekliyordu. İstanbul, farklı kültür ve medeniyetlerin buluştuğu, Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayan şehir olması bakımından çok farklı bir şehir. Özellikle de önümüzdeki 7 yıllık program açısından çok farklı yatırımları yapmayı öngören bir şehirdi. Finale kalmak önemliydi, büyük bir başarıydı. Birçok spor organizasyonlarını başarıyla gerçekleştirmiş bir ülkeyiz. Komite, organizasyona hazır olmadığımızı karar vermiş olacak ki, böyle bir karara vardılar. Ama bizim şu an tek hedefimiz olimpiyatlarda çok daha başarılı neticeler almak. Olimpiyatlarda madalya sayımızı arttırmak gayreti içerisinde olmak

--------------------------------------------

Bide cikip Peygamber Efendimiz (SAV)'in müjdeledigi güzel $ehir deseydin belki gözleri dolar herkes Istanbul'a oylarini verirdi... (:

Ülke olarak hangi organizasyonu layikiyle gercekle$tirdik?

Hatirlayan var mi? Ben hatirlayamadim da...

Doğukan Uçan
08.09.2013, 00:11
resim herşeyi anlatıyor

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1240643_691636620865645_1730358421_n.jpg

İlker Yazıcıoğlu
08.09.2013, 00:12
As Roma'nın eski logosu o avatar.

Eyvallah Murat,sağolasın......

Arda kardeşim,kusura bakma,öğrenmiş oldum.

Zaten kılım gs'ye....

Vkgz
08.09.2013, 00:12
resim herşeyi anlatıyor

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1240643_691636620865645_1730358421_n.jpg

e ne yapalım ölelimmi. 100 yıldır metro yapmayanlar utansın ozaman. kendimizi aşağılamanın manası yok. resmini paylaştığın madridi geçtik mesela.

Fatih
08.09.2013, 00:13

Asgari ücret kaç lira haberin var mı?

İlker Yazıcıoğlu
08.09.2013, 00:13

Adamlar tanıtıma sporcuları koymuş biz de simit poğaça koymuşuz çünkü koyacak sporcu yok alayı dopingçi....

Süpersin.......

:)

Mehmet Fatih Silik
08.09.2013, 00:14
2016 Avrupa şampiyonası için sözü verilen stadlar yapılıyor. Trabzon hariç. :) Herhalde bunları da yaparlar.

İnşallah. :)

O zaman gözüm kapali inanirim bak $imdi (:

Kader KORELİ
Futbolda sizin gibi düşünüyorum, Milli takımı uzun zamandır aynı sizin baktığınız gibi bakıyorum, ama Olimpiyatlar olunca işler değişiyor, apayrı bir şey Olimpiyatlar, her şeyi değiştirebilecek devrim yapabilecek, sporumuza, spor ahlakımıza, spora olan ilgimize birkaç seviye birden atlatabilecek bir organizasyondu, Olimpiyatlarının öneminin pek farkında değilsiniz sanki. Ülkem adına insanlarımız adına da çok isterdim, tüm ülke genelinde spora ilgi artardı, daha çok sporcu çıkarırdık, spora yatırımlar artardı vs. ve ben açıkçası çocuğumu alıp Sultanahmet manzaralı stadda 100 metre yarışını izlemek isterdim yedi sene sonra, tüm TÜrkiye'nin bu güzelliği yaşamasını isterdim.

oflubektas
Ben bunları doğru mu buluyorum sanıyorsnuz, bana da kalsa Tokyo özellikle spor ahlakından dolayı haketti, ama kazansak çok şeyler değişirdi düşüncesindeyim, sevinecek bir durum yok, aksine bu tür olayları daha fazla yaşamamak adına güzel bir fırsattı, onu anlatmaya çalışıyorum.

1988 Seul'den beri olimpiyatları televizyondan ciddi şekilde takip ederim. Olimpik sporlarda dünya rekoru sahiplerinin çoğu hafızamdadır. Olimpik yönü ağır basan sporlarda İstanbul'da yapılan Avrupa Basketbol Şampiyonası, Avrupa Yüzme ve Senkronize Yüzme Şampiyonası ve son olarak 2012 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'na gitmişliğim vardır.İlk kez Sydney'in aldığı 2000 Olimpiyat Oyunları'na aday olmuştuk (1993'de), o yıldan beri olimpiyatların ülkemizde yapılmasını isterdim. Hatta olimpiyatlar Türkiye'ye verilirse en az 2 hafta salon salon, stad stad dolaşırdım.

Ancak bu olimpiyatların Türkiye'ye verilmesi demek "başarı gelsin de nasıl gelirse gelsin", "sözkonusu para ve imar rantıysa gerisi teferruattır", "ayaklar baş olur mu ?" ve son olarak "gerekirse 5 yıl Avrupa'ya gitmeyiz" anlayışının ödüllendirilmesi anlamına geliyordu. Elin Japonu da taşı gediğine oturttu ve istediğini aldı.

Önemli olan nüfusun çoğunluğunun genç olması değil, o gençlerin spor yapması ve spora olan sevgileridir.

Sefer A.
44 milyon kişinin banka borçlusu olduğu,
60 bin evsizin, 20 milyon icralık adamın olduğu,
her 4 çocuktan 1'inin açlık sınırının altında yaşadığı,
13 milyon insanın aylık 250 TL'ye geçindiği,
son 10 yılda 200'den fazla adamın kredi kartı borcu yüzünden intihar ettiği,
son 10 yılda terörle mücadelede 853 şehit verirken; 4.458 kadının kocası tarafından öldürüldüğü yerde;

Spor değil yaşam olimpiyatları vardır.

19,7 Milyar Olimpiyat bütçesini buralara harcasınlar

o kadar

Arda'
08.09.2013, 00:15
Eyvallah Murat,sağolasın......

Arda kardeşim,kusura bakma,öğrenmiş oldum.

Zaten kılım gs'ye....

Önemli değil ben de kılım zaten kedilere :) Avatarın neden Roma ve Totti hayranı olmamdır.

fteotdgs
08.09.2013, 00:16
1988 Seul'den beri olimpiyatları televizyondan ciddi şekilde takip ederim. Olimpik sporlarda dünya rekoru sahiplerinin çoğu hafızamdadır. Olimpik yönü ağır basan sporlarda İstanbul'da yapılan Avrupa Basketbol Şampiyonası, Avrupa Yüzme ve Senkronize Yüzme Şampiyonası ve son olarak 2012 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'na gitmişliğim vardır.İlk kez Sydney'in aldığı 2000 Olimpiyat Oyunları'na aday olmuştuk (1993'de), o yıldan beri olimpiyatların ülkemizde yapılmasını isterdim. Hatta olimpiyatlar Türkiye'ye verilirse en az 2 hafta salon salon, stad stad dolaşırdım.

Ancak bu olimpiyatların Türkiye'ye verilmesi demek "başarı gelsin de nasıl gelirse gelsin", "sözkonusu para ve imar rantıysa gerisi teferruattır", "ayaklar baş olur mu ?" ve son olarak "gerekirse 5 yıl Avrupa'ya gitmeyiz" anlayışının ödüllendirilmesi anlamına geliyordu. Elin Japonu da taşı gediğine oturttu ve istediğini aldı.

Önemli olan nüfusun çoğunluğunun genç olması değil, o gençlerin spor yapması ve spora olan sevgileridir.
Yazmaya üşendiğim her şeyi çok güzel özetlemişsin. Sağolasın.

Fatih
08.09.2013, 00:16
Engellilere rahat yaşama alanı bile sağlayamamışsın...

Stadlar salonlar yapsan neye yarar zihniyetleri değişemedikten sonra.Sonra da kötü olan bizim zihniyet oluyor sen ülke olarak hiçbir şeyi haketmiyorsun kabul et.

Oğuz B.
08.09.2013, 00:17
http://o1309.hizliresim.com/1f/8/sfg0q.png

İlker Yazıcıoğlu
Önemli değil ben de kılım zaten kedilere :) Avatarın neden Roma ve Totti hayranı olmamdır.

Eyvallah,sağolasın....
:)

Doğukan Uçan
Beyler japonya ile türkiye yi nasıl karşılaştırıyosunuz ? adamlar bizim 500 yıl önümüzde

hangi bakımdan üstünüz ?

Kader KORELİ
Ben seni muhatap alıp ortaya bir yorum attığımı hatırlamıyorum. Sen benim yorumuma katılmadığın yerleri söylüyorsun, ben senin yorumuna katılmadığım yerlerin altını çiziyorum.

Senin olimpiyatları isteyip istememe gerekçelerin hakkında herhangi bir söylemim var da ben mi görmezden geliyorum?

Ben ısrarla bu konuda seninle konuşacak bir şey bulamıyorken, sen ısrarla sanki seninle aynı şeyleri düşünmem gerekiyormuş gibi beni sorularla sıkıştırmaya çalışıyorsun. Son mesajımda dediğim gibi, basit düşünmek ve seninle bu konuda aynı şeyleri düşünmemenin verdiği mutluluğu yaşamak istiyorum. Konuyla alakalı sana son mesajımdır.

Ne dedin ne demek istedin hiçbir şey anlamadım İlhan, saçma bir şey oldu, önemi de yok. Türk futbolunun temiz olduğunu düşündüğümü yazıyorsun ben de haklı olarak neye dayanarak böyle bir şey dediğini sordum, şu yazdıkların ne alaka gerçekten anlamadım.

ESER
08.09.2013, 00:18
kisiler sike yaparsa kulupler sike yapmis sayilmasin diyen adamin temsil ettigi sehirin finale kalmasi bile fazlaydi. hak yerini buldu..

Serdær
0NZTyeUsedM

Zafer Fidan
Beyler japonya ile türkiye yi nasıl karşılaştırıyosunuz ? adamlar bizim 500 yıl önümüzde

hangi bakımdan üstünüz ?

Yemeklerimiz daha güzel.

zafer6161
JAPONYANİN ALMASİNA NASİL SASİRİYOSUNUZ? ALLAH ASKİNA YA. ADAMLAR GOT KADAR YERDE GALAKSİ KURMUS bizim ülkemizde ördek ...... neyse yazmım ceza alırım :D

Murat'

İşin özeti budur maalesef, bunu değiştirecek olanlar kulüp yöneticileri ve taraftarlar.

arifberkay
08.09.2013, 00:19
su konuda bile tartisip ceza alabiliyoruz ya helal olsun

Kader KORELİ
08.09.2013, 00:19

Bu arada o sıfırlar sizlersiniz, biliyorsunuz değil mi?

zafer6161
08.09.2013, 00:20
İstanbul'da kebap yemek varken git Tokyo'da bok, böcek ye amk turisti.. :D

Furkan Özdem

İyi de para harcamadan nasıl tesis ve yol yapacaksın abicim?

"Çok iyi, rahat kıyafetlerim olsun ama para harcamayayım" gibi bir şey bu...

Ben olimpiyatları madem alamadık bu paralar harcanmasın taraftarıyım artık. Ancak olimpiyatı yapacaksan bu parayı vereceksin.

Fatih

Onun da suçlusu biziz değil mi?Bu ülkenin sporunu biz mi yönetiyoruz ciddi ciddi saçmalamaya başladınız.

Murat'
08.09.2013, 00:21
:):)

Futbol ile hapsedilmiş beyinler.

ESER
08.09.2013, 00:21

like butonu olsa , yada boyle guzel yorumlara puan versek ne guzel olur.

cok guzel anlatmisin , tebrikler.

Murat'
08.09.2013, 00:22
Onun da suçlusu biziz değil mi?Bu ülkenin sporunu biz mi yönetiyoruz ciddi ciddi saçmalamaya başladınız.

Abi basketbol bölümünde tek bir mesajınız bile yok.

Basketbol bölümünde mesajı olmayanların Olimpiyat ruhu taşıdığından şüpheliyim ben. :)

Fatih
İyi de para harcamadan nasıl tesis ve yol yapacaksın abicim?

"Çok iyi, rahat kıyafetlerim olsun ama para harcamayayım" gibi bir şey bu...

Ben olimpiyatları madem alamadık bu paralar harcanmasın taraftarıyım artık. Ancak olimpiyatı yapacaksan bu parayı vereceksin.

Parayı çok küçümsedin gibi geldi o yüzden yazdım.

İlker Yazıcıoğlu
Oflubektaş herzamanki beğendiğim tarzıyla aslında geceye noktayı koydu:

Ağzına sağlık.....

Mert Oğuzlu61

zam fetişi oldu millet dayanamıyoruz dahada çok zam istiyoruz :D 20 milyar euro çok çok büyük para, 10 yıl öde dur... ülke olarak ekonomik anlamda kendimizi dev aynasında görüyoruz, gerçi biz değil ülkeyi yönetenler öyle görüyor... tekrar söylüyorum Türk insanına gram katkısı olmazdı bu olayın, olurdu diyenle sabaha kadar tartışırım :) olan normal vatandaşa olacaktı, paranın kokusunu alanlar zaten tayyiple yan yana oturuyorlardı onlar kazanabilirdi işte...

fteotdgs
08.09.2013, 00:23
Sen ben biz hepimiz. Olimpiyat İstanbul'a verilseydi de bir şey değişmeyecekti, tablo bu. Üstüne bir de o bahsedip durduğumuz zihniyet ödüllendirilmiş olacaktı, iyice kontrolden çıkacaktı. Daha olimpiyatlar sırasında yaşanması gayet olası rezaletleri aklıma getirmemeye çalışıyorum.

Kader KORELİ

Seni gidip tenis izlemekten, jimnastik izlemekten, basketbol maçı izlemekten yöneticiler mi alıkoyuyor? Kim saçmalıyor burda?

Vkgz
Olimpiyatı şike var, doping var alamayız diyenler saygı değer düşünen insanlardır
Ama olimpiyatı türkiye ye vermesinler diyenler vatan sevgisi sorgulanması gereken insanlardır.

TSunami_69
" Türkçe Olimpiyatları her sene bizde rahat olun "

ahahahahahahaha

güzel mesaj da keşke sonunda gulmeseydın :)

Oğuz B.
Durum bu. O sıfırlar kimdir bilmiyorum.

Mehmet Fatih Silik

Zafer abiyide kaybettik :D

Fatih

Basketbol bölümünde mesajı olmayanların Olimpiyat ruhu taşıdığından şüpheliyim ben. :)

Basketbolu severim hatta zamanım olursa oynarım da ama tvden çok takip etmem etmediğim şeyi de buraya yazmam.Benim sporla ilgim futboldan ibaret değil ama Türkiye'nin genel görüşü bu şekilde.

fincher
Biz ancak oylamada hile yani şike yaparsak olimpiyatları alabiliriz. Baş şikeci ordaydı ama ekibi eksikti yoksa ne yapar ne eder alırlardı

zafer6161
08.09.2013, 00:24
Zafer abiyide kaybettik :D

ben baştan beri istemiyorumki ;)

ESER
su istanbulun kazanmasini istemeyenlerin alayi futbol disinda bir halttan anlamaz muhabbetini biraksak artik.

brushfield
Milli takım yeniliyor seviniyorum, yeniyor içimi bir hüzün kaplıyor.
Olimpiyatları kaybediyoruz mutlu oluyorum.
Şerefsizim 3 yıl önce böyle olacağımı söyleseler döverdim adamı.

Mehmet Fatih Silik
08.09.2013, 00:26
ben baştan beri istemiyorumki ;)

Yok onu demedim...son yorumunda ucmu$sun onu diyom :D

Murat'
Basketbolu severim hatta zamanım olursa oynarım da ama tvden çok takip etmem etmediğim şeyi de buraya yazmam.Benim sporla ilgim futboldan ibaret değil ama Türkiye'nin genel görüşü bu şekilde.

Abi yanlış anlama senin özelinde söylemedim zaten, genelleme olsun diye yazdım.

Durum budur maalesef.

fincher
Olimpiyatı şike var, doping var alamayız diyenler saygı değer düşünen insanlardır
Ama olimpiyatı türkiye ye vermesinler diyenler vatan sevgisi sorgulanması gereken insanlardır.

Ben diyorum,olimpiyatı Türkiyeye vermesinler.Pislikleri himaye eden bir ülkeye olimpiyat vermesinler.Ahlak,namus,adalet benim için vatan sevgisinden daha önemli.Ahlaklı,adaletli bir gavuru ! ahlaksız bir Türke her zaman tercih ederim...

İlker Yazıcıoğlu

Ya öyle bir şey yazıyorsun ki,ne sessiz kalınabiliyor,ne de cevap verilebiliyor.

Sorgulayın o zaman kardeşim milletin vatan millet sevgisini!!!

Bu yazdığının üstüne birisi de çıkıp senin adamlığını sorgulasa ne olacak?

Kusura akma da b.kunu çıkarmakta üstümüze yok yani.
Ne alakası var şimdi?

Fatih
08.09.2013, 00:27
Seni gidip tenis izlemekten, jimnastik izlemekten, basketbol maçı izlemekten yöneticiler mi alıkoyuyor? Kim saçmalıyor burda?

Yıllarca sporu futboldan ibaret gösteren de ben miyim?
Gazetelerin spor sayfalarını İstanbul takımlarına ayıran da mı benim?

Demogojiyi bırakın Tokyo her yönüyle haketmişti ve kazandı bundan sonra ne yapılması gerekiyorsa yapsınlar Olimpiyat düzenlemekle spor ülkesi olunmuyor.

ESER
08.09.2013, 00:27

gunde bisikletle 30 km yapanlarin olimpiyat ruhu tasima olasiligi var mi peki? :P soylemesi ayip hergun ise bisikletle gidiyorum da:D

F. Yıldırım
08.09.2013, 00:28
Açıkcası Avrupa Futbol Şampiyonası 2016'yı Fransa'ya verip'te 2020'deki turnuvayı Türkiye'ye vermemek için sistem değişikliğine gidilmesinin önerildiği gün Olimpiyatların Türkiye'ye verilmeyeceğini anlamıştım. Fakat bu Türkiye için kırılma noktası olabilir. Artık hataları kendimizde aramalıyız. Şike süreci ve doping kararlarından çok benim dikkatimi çeken nokta Türkiye'de spor'a olan ilgi. Ancak bu ilgisizliğin tek sorumlusu Türk halkı değildir. Örneğin Türkiye'de birçok okul'da verilen beden eğitiminin sadece futbol ve basketbol'dan ibaret olduğu aşikardır. Beden eğitimi artık okullarda bilinçli ve programlı bir şekilde verilmeli. Başka bir nokta ise öğrencilere velileri tarafından sadece okula odaklanmalarını istenilmesidir. Bu yüzden de birçok öğrencinin sporcu olma hayalleri başlamadan biter. Altını çizdiğim şu iki problem sporumuzun gelişmesini engellemektedir. Şayet bu küçük gözüken, fakat sporumuzun gelişmesini engelleyen sorunlar giderilirse önümüz ilerisi için açılır. Birde unutmadan sporumuzu yöneten üst kurumlar artık zihniyetlerini değiştirmelidirler ve siyaset spor'dan elini çekmelidir. İşte o zaman kendimizi spor ülkesi olarak adlantırıp Olimpiyata da Dünya Kupası'na da ev sahipliği yapabiliriz.

emre duman
08.09.2013, 00:29
Nüfusun özellike istanbul nüfusunun genç kitlesinin %70 i sigara içiyor parasızlıktan bunalımdan bunlar spordan bilmem neden bahsediyor gidin mahelle aralarına en kral yerde oturanın bile huzuru yok böle bir ülkedeyiz biz.

Mert Oğuzlu61

şimdi onlar düşünsün :D japon tv lerindende tipsiz tipsiz korkunçlu kezbanlar çıkıyor diye biliyorum, uğraşsın dursunlar :D

gerçi bunlar bizdede çıkıyor, tv den çıkmıyor o ayrı konu :))))))

Murat'
gunde bisikletle 30 km yapanlarin olimpiyat ruhu tasima olasiligi var mi peki? :P soylemesi ayip hergun ise bisikletle gidiyorum da:D

Abi ben basketbol takımımıza dikkat çekmek için yazdım onu, yoksa kimde ruh var kimde yok, bunu belirlemek benim haddime değil. Sadece şunu söyleyeyim Olimpiyat Ruhu demek bence sporcuya destek olmak demek, sporcuya bizim verebileceğimiz en iyi destek de salonlarda olur, o yüzden boş salonlarda, boş atletizm pistlerinde bunu yakalayabilmemiz çok zor. İspanya mesela buna müthiş bir örnek, keşke onlar alsaydı, yakındı, belki de giderdik.

Mehmet Fatih Silik
08.09.2013, 00:30
Olimpiyatlar gelseydi sokaktaki mendil satan cocuk bile gidip Tenis maci izleyecekti...
Ülkede hic olmadigi kadar spor faaliyetlerine katilim olacakti...
Ülke girla sporu seven insanlardan gecilmicekti...
$ike yapan ki$iler kurumlardan ayrilmayip Ba$bakan ve bilumum siyasiler de spordan ellerini cekecekti...

Ahhhh ahh...gitti...Olimpiyatlarda gitti (:

İlker Yazıcıoğlu
08.09.2013, 00:30

Bisiklet yazınca aklıma yıllar öncesinde haberlerde gördüğüm bir olay geldi.

Bulgaristan'dan yola çıkan bir bisikletçi,bisikletiyle dünya turuna çıkıyor.Adam dönüyor ,dolaşıyor İstanbul'a geliyor.Adama İstanbul'da araba çarpıyor ,ölüyor.

Trajikomik bir olay.
Üzülüyor insan ama hep mi bizde olur bu olaylar arkadaş....

Tayfun
08.09.2013, 00:32
Spor'un eş,dost, ahbap, çıkar ilişkisi olmayan ve sporun sadece spor olarak yapıldığı yere gitmesi iyi oldu.

Tebrikler Tokyo .

Murat'
08.09.2013, 00:33
OY SAYILARI AÇIKLANDI!

7 Eylül 2013 23:36
IOC, 2020 Olimpiyat Oyunları'nın Tokyo'ya verilmesinin ardından, 3 oylamanın sonuçlarını da açıkladı. Yapılan açıklamaya göre oylamalar şöyle sonuçlandı...

http://img-cdn.ntvspor.net/C/I/413/2020istanbul600_5GRKJ.jpg
IOC, 2020 Olimpiyat Oyunları'nın Tokyo'ya verilmesinin ardından, 3 oylamanın sonuçlarını da açıkladı. Yapılan açıklamaya göre oylamalar şöyle sonuçlandı:
1. TUR
TOKYO: 42
İSTANBUL: 26
MADRID: 26
EKSTRA OYLAMA
İSTANBUL: 49
MADRID: 45
FİNAL OYLAMASI
TOKYO: 60
İSTANBUL: 36

memmedaga
08.09.2013, 00:33
yahu nasil fınale kaldık harbi anlamadım
adamlarımın ulaşımı manyak,altyapsı manyak,tesislerin %40 hazır

bizde hepsi proje...

Doğukan Uçan
08.09.2013, 00:34
türkiye her anlamda çöküş içerisinde

Bülent AKBULUT61
08.09.2013, 00:34
yahu nasil fınale kaldık harbi anlamadım
adamlarımın ulaşımı manyak,altyapsı manyak,tesislerin %40 hazır

bizde hepsi proje...

Valla bu bile başarı o zaman

fteotdgs
08.09.2013, 00:36
İstanbul ve Madrid, Tokyo'ya figüranlık yapmışlar bu oylamada.

alper*
08.09.2013, 00:36
2020'de nüfus 100 milyona dayanır bence.

oflubektas
08.09.2013, 00:37
"@fteotdgs, Eser Karaca ve İlker Yazıcıoğlu'nun mazhar olduğum övgüleri için teşekkür ederim.

Açıkcası Avrupa Futbol Şampiyonası 2016'yı Fransa'ya verip'te 2020'deki turnuvayı Türkiye'ye vermemek için sistem değişikliğine gidilmesinin önerildiği gün Olimpiyatların Türkiye'ye verilmeyeceğini anlamıştım. Fakat bu Türkiye için kırılma noktası olabilir. Artık hataları kendimizde aramalıyız. Şike süreci ve doping kararlarından çok benim dikkatimi çeken nokta Türkiye'de spor'a olan ilgi. Ancak bu ilgisizliğin tek sorumlusu Türk halkı değildir. Örneğin Türkiye'de birçok okul'da verilen beden eğitiminin sadece futbol ve basketbol'dan ibaret olduğu aşikardır. Beden eğitimi artık okullarda bilinçli ve programlı bir şekilde verilmeli. Başka bir nokta ise öğrencilere velileri tarafından sadece okula odaklanmalarını istenilmesidir. Bu yüzden de birçok öğrencinin sporcu olma hayalleri başlamadan biter. Altını çizdiğim şu iki problem sporumuzun gelişmesini engellemektedir. Şayet bu küçük gözüken, fakat sporumuzun gelişmesini engelleyen sorunlar giderilirse önümüz ilerisi için açılır. Birde unutmadan sporumuzu yöneten üst kurumlar artık zihniyetlerini değiştirmelidirler ve siyaset spor'dan elini çekmelidir. İşte o zaman kendimizi spor ülkesi olarak adlantırıp Olimpiyata da Dünya Kupası'na da ev sahipliği yapabiliriz.

Ben de mevcut siyasi konjöktürden bağımsız olarak ortaya konan, Türkiye'de sporun temel sorunlarına kısaca, ama çok vurucu yerlerden değinen üstteki satırların sahibini tebrik ediyor ve önünde saygıyla eğiliyorum (Hemi de Japon usulü :) )

Kader KORELİ
08.09.2013, 00:38
Yıllarca sporu futboldan ibaret gösteren de ben miyim?
Gazetelerin spor sayfalarını İstanbul takımlarına ayıran da mı benim?

Demogojiyi bırakın Tokyo her yönüyle haketmişti ve kazandı bundan sonra ne yapılması gerekiyorsa yapsınlar Olimpiyat düzenlemekle spor ülkesi olunmuyor.

Devletin de payı var elbet, ama siz de hep suçu sadece başkalarında aramayı bırakın. Sizler dediğim Türkiye vatandaşları. Gazeteler sayfalarında yer vermiyorsalar diğer spor dallarına bunda halkın da payı vardır, halk ne talep ediyorsa, o sunuluyor gazetelerde. Tam sayfa Jimnastik hakkında haber çıksa kaçınız okursunuz? O gazeteyi tercih eder misiniz? Veya işyeri sahibiseniz hanginiz yaşadağınız yerdeki bir judo takımına sponsor olursunuz, destekte bulunursunuz? Forumda bir başlık açılmıştı bir ara Trabzonspor'da santranç takımı olsun diye, orda da yazmıştım, neden her şeyi Trabzonspor'dan bekliyorsunuz diye, neden kendiniz kurmuyorsunuz diye. Avrupa'da devletler halka zorla dayatarak o diğer spor dallarını sevdirmedi, halk kendi ilgilendi, kulüpler, dernekler, federasyonlar kurdular, antrenör yetiştirdiler, halk kendi aldı inisyatifi ve burda, Almanya'da hemen hemen her spor organizasyonuna insanlar ilgi gösterir, kendileri yapmadıkları bir spor olsa da bir aktivite olsun diye gider izlerler, biz daha Süper Ligde stadları dolduramıyoruz, Dünya U20 şampiyonası düzenleniyor Trabzon'da, futbol şehri! Trabzon'da kimsenin umurunda olmuyor. Biraz da kendinize dönüp bakacağınıza 'bizde izleyeci olmaz ki' diye kendi kendinizle dalga geçip durmanın bir faydası yok, ondan diyorum o sıfırlar sizsiniz diye, yani o vurguladığınız şeye sebebiyet verenlerdensiniz, oraya gitmeyenler sizlersiniz.

My
08.09.2013, 00:38
Sadece bir cümle ile adamlar olimpiyatı kazandı. Cümle basit; Japonya'da doping, bahis ve şike yok. http://s1.directupload.net/images/130907/4sv3y4r2.swf
O sırada başbakanla diğerlerinin yüzünü görmeyi çok isterdim. Sahip çıktıkları iğrençlik her platformda yüzlerine tokat gibi çarpılıyor. 3 temmuz aneti diyorum ben buna. Bu pisliğin üzerini örttükçe, sporun ruhuna ihanet edildikçe sporun her alanında kaybedeceğiz. Kaybetmeliyiz de. Hem ilke olarak hem vicdan olarak.

Fatih
08.09.2013, 00:40
Devletin de payı var elbet, ama siz de hep suçu sadece başkalarında aramayı bırakın. Sizler dediğim Türkiye vatandaşları. Gazeteler sayfalarında yer vermiyorsalar diğer spor dallarına bunda halkın da payı vardır, halk ne talep ediyorsa, o sunuluyor gazetelerde. Tam sayfa Jimnastik hakkında haber çıksa kaçınız okursunuz? O gazeteyi tercih eder misiniz? Veya işyeri sahibiseniz hanginiz yaşadağınız yerdeki bir judo takımına sponsor olursunuz, destekte bulunursunuz? Forumda bir başlık açılmıştı bir ara Trabzonspor'da santranç takımı olsun diye, orda da yazmıştım, neden her şeyi Trabzonspor'dan bekliyorsunuz diye, neden kendiniz kurmuyorsunuz diye. Avrupa'da devletler halka zorla dayatarak o diğer spor dallarını sevdirmedi, halk kendi ilgilendi, kulüpler, dernekler, federasyonlar kurdular, antrenör yetiştirdiler, halk kendi aldı inisyatifi ve burda, Almanya'da hemen hemen her spor organizasyonuna insanlar ilgi gösterir, kendileri yapmadıkları bir spor olsa da bir aktivite olsun diye gider izlerler, biz daha Süper Ligde stadları dolduramıyoruz, Dünya U20 şampiyonası düzenleniyor Trabzon'da, futbol şehri! Trabzon'da kimsenin umurunda olmuyor. Biraz da kendinize dönüp bakacağınıza 'bizde izleyeci olmaz ki' diye kendi kendinizle dalga geçip durmanın bir faydası yok, ondan diyorum o sıfırlar sizsiniz diye, yani o vurguladığınız şeye sebebiyet verenlerdensiniz, oraya gitmeyenler sizlersiniz.

Almanya'daki sistemle Türkiye'deki sistem bir değil ben de onu anlatmaya çalışıyorum sen anlamıyorsun.

fincher
Türkiyede spor sorunundan öncelikli sorun ahlak sorunudur...

AKSOY_61
Ben olimpiyatları çok istiyordum ama şike olayları yüzünden böyle bir ülkeye verileceği zannetmiyordum
Buna rağmen üzüldüm ya. Sonucu tahmin etmeme rağmen.

Mustafa YILMAZ
08.09.2013, 00:41
belliydi zaten sonuç iyi oldu bu japon heyeti sunum yaparken bizde şike ve doping yok diye sunum yapmış bütün dünya görmüş pisliği ama bizim çürük zihniyet sahaya yansımamıştır diyerekten olayı sallıyordu şimdi ordada tokat gibi yapıştı suratlarına hiç umurumda değil olimpiyatların ülkeye katacağı +'lar önce adam ol ondan sonra asya ile avrupa'yı birleştiriyoruz de futboldan sonra basketboluda siyasileştirdiler sonuç ortada sporun her alanında rezil olduk emeği geçenlere selamlar !

Vkgz
gencolar becerikli biri şuna altyazı eklesin
http://s1.directupload.net/images/130907/4sv3y4r2.swf

Berkan
hedef 2023 değil mi 2023+1 =2014

Kader KORELİ
Almanya'daki sistemle Türkiye'deki sistem bir değil ben de onu anlatmaya çalışıyorum sen anlamıyorsun.

Ben de sistem değil başta insan diyorum. Sizin elinizde, sistemin değil.

bahadır2561
08.09.2013, 00:42
Olimpiyatlarin Turkiye'ye verilmesini istemeyenleri sadece futbolla ilgileniyor olarak gormek de buyuk beceri ister

Zafer Fidan
08.09.2013, 00:42
Türkiyede spor sorunundan öncelikli sorun ahlak sorunudur...

Dogru söylüyorsun. Ahlaksiz isen bu ülkede biryerlere gelebilirsin.

Fatih
08.09.2013, 00:43
Ben de sistem değil başta insan diyorum. Sizin elinizde, sistemin değil.

İnsanların yönelimlerini sistem belirliyor.

F. Yıldırım
08.09.2013, 00:44
"@fteotdgs, Eser Karaca ve İlker Yazıcıoğlu'nun mazhar olduğum övgüleri için teşekkür ederim.

Ben de mevcut siyasi konjöktürden bağımsız olarak ortaya konan, Türkiye'de sporun temel sorunlarına kısaca, ama çok vurucu yerlerden değinen üstteki satırların sahibini tebrik ediyor ve önünde saygıyla eğiliyorum (Hemi de Japon usulü :) )

Konnichiwa:) (Japon usulü)

Sağolun hocam.

Vkgz
08.09.2013, 00:45
gencolar becerikli biri şuna altyazı eklesin
http://s1.directupload.net/images/130907/4sv3y4r2.swf

Kader KORELİ
08.09.2013, 00:47
İnsanların yönelimlerini sistem belirliyor.

Sistemi de insanlar belirliyor.

Sefer A.
08.09.2013, 00:48
Dogru söylüyorsun. Ahlaksiz isen bu ülkede biryerlere gelebilirsin.

aci ama gerçek

zaferyıldız
İnsan olarak hakettigimiz sey değil Olimpiyat , bu kadar basit

Furkan Özdem
Üzüldüm ama bunu paylaşmadan edemem :D

http://s1.directupload.net/images/130828/n7oq4hdr.swf

Berke6198
Yapsınlar bakalım şikeyi, dopingi :)

Courage
burası sözlüğe dönmüş. Ne yorumlar ne yorumlar :D:D:D

Şikeci ülkenin vatandaşı olarak anılmaktan hicab duysamda gerek A milli takımda ki hezimetten (andorrayı yenmeye sevinir olduk) gerekse böyle organizasyonların verilmemesinden memnunum.

Hüseyin Başoğlu
08.09.2013, 00:52
Üzüldüm ama bunu paylaşmadan edemem :D

http://s1.directupload.net/images/130828/n7oq4hdr.swf

abi altıma ediyorum şunu görünce :D:D

objek
08.09.2013, 00:53
Bizde spor kulturu henuz oturmamis aslinda biz futboluda sevmiyoruz takimimizi seviyoruz! wk u 20 maclarinda tabiri caizse 0 cektik olimpiyatlarda 3 adim atlama ok atma gibi vs spor dallari var kac kisi gider?

6Şafak Aydın1
08.09.2013, 00:53
OY SAYILARI AÇIKLANDI!

7 Eylül 2013 23:36
IOC, 2020 Olimpiyat Oyunları'nın Tokyo'ya verilmesinin ardından, 3 oylamanın sonuçlarını da açıkladı. Yapılan açıklamaya göre oylamalar şöyle sonuçlandı...

IOC, 2020 Olimpiyat Oyunları'nın Tokyo'ya verilmesinin ardından, 3 oylamanın sonuçlarını da açıkladı. Yapılan açıklamaya göre oylamalar şöyle sonuçlandı:
1. TUR
TOKYO: 42
İSTANBUL: 26
MADRID: 26
EKSTRA OYLAMA
İSTANBUL: 49
MADRID: 45
FİNAL OYLAMASI
TOKYO: 60
İSTANBUL: 36

hic bu kadar yakin degildik deniliyordu. en iyi netice buysa olimpiyat filan hikaye...

Fatih
08.09.2013, 00:56
Sistemi de insanlar belirliyor.

Bizdeki sistem insanlara göre değişiyor ama.

Sefer A.
08.09.2013, 00:58
burası sözlüğe dönmüş. Ne yorumlar ne yorumlar :D:D:D

Şikeci ülkenin vatandaşı olarak anılmaktan hicab duysamda gerek A milli takımda ki hezimetten (andorrayı yenmeye sevinir olduk) gerekse böyle organizasyonların verilmemesinden memnunum.

sinyorita 5 isareti yapti, ceketiyle gizledi diye adam ilan edildi, öyle bir hale geldik ki gülünç bile degil aglamak istiyorum :)

Kader KORELİ
08.09.2013, 00:59
Ben Almanya'da yaşıyorum, ama benim bir hayalim var, Trabzon'da olimpik sporlara yönelik bir amatör kulüp kurmayı arzuluyorum. Şu an bunu yapacak bir durumum yok, ama hayalimdir, gece rüyalarıma girer. Bunu benim yapıp yapamayacağım sisteme çok da bağlı değil. Pekala birkaç vatandaş biraraya gelip böyle bir kulüp kurabilirsiniz sizlerde, niketim Trabzon'daki futbol kulüpleri yine halk tarafından kurulmuş kulüpler, sistem tarafından değil. Önemli olan insan olarak, vatandaş olarak inisyatif almanız, böyle fikirlere sahip olmanız ve desteklemeniz. Burda bir köy futbol takımının 1461'den daha çok sponsoru var. Oturduğum köyde Almanya'yı Olimpiyatlarda güreşte temsil eden bir genç var, onun kulübü de yine yerel bir şirketin sponsorluğunda finanse ediliyor. Sistem zorlamıyor onları sponsor olmaları için veya gidip köyde futbol maçı izlemek için, en fazla teşvik edici bazı stratejiler izliyor, onun dışında tamamen insanların kendi içlerinden geliyor bunlar.

beratika
08.09.2013, 01:01
Bunda bazı IOC üyelerinin İslamafobik ve antitürkist düşüncelerinin payı olduğunu düşünüyor musunuz?Ben düşünmedim değil ama belki benimki duygusal :)

ESER
08.09.2013, 01:02
Abi ben basketbol takımımıza dikkat çekmek için yazdım onu, yoksa kimde ruh var kimde yok, bunu belirlemek benim haddime değil. Sadece şunu söyleyeyim Olimpiyat Ruhu demek bence sporcuya destek olmak demek, sporcuya bizim verebileceğimiz en iyi destek de salonlarda olur, o yüzden boş salonlarda, boş atletizm pistlerinde bunu yakalayabilmemiz çok zor. İspanya mesela buna müthiş bir örnek, keşke onlar alsaydı, yakındı, belki de giderdik.

sakasina yazmistim ben , niyetim seni elestirmek degildi.
haklisin , ayrica,

beden egitimi derslerini angarya gorup yerine matematik, turkce cografya vs dersi yaptiran bir sinif hocamiz vardi ilkokuldayken,

ortaokuldaykende begen egitimi dersimiz beden egitimi hocamizin istimayi alip futbol topunu verip camlari indirmeden oynayin uyarisi yapmasiyla son bulurdu.

boyle bir zihniyetin var oldugu bir ulkede spora ilgisiz kalinmasi sadece bireye indirgenemez.

sanatik
08.09.2013, 01:02
İnsan olarak hakettigimiz sey değil Olimpiyat , bu kadar basit

aynen öyle.

bahadır2561
08.09.2013, 01:05
Bunda bazı IOC üyelerinin İslamafobik ve antitürkist düşüncelerinin payı olduğunu düşünüyor musunuz?Ben düşünmedim değil ama belki benimki duygusal :)

Olsa bile sahaya yansimamistir

fteotdgs
08.09.2013, 01:06
"Geçen yine mağdurum" zihniyetinin uzantısı olur bunu söylemek:) Para ile oy satılabilir ama bu tür bir ırkçılığın o seviyede olabileceğini düşünmem.

Emirhan Makul
08.09.2013, 01:10
Tebrikler tokyo adamsın.

İlker Gazioğlu
08.09.2013, 01:16
http://www.dunya.com/olimpiyat-duzenlemek-karli-bir-is-mi-153065yy.htm

Şike,doping,sporcularımızın Olimpiyat performansları ve spora olan ilgilimize bakınca biz zaten hak etmiyorduk. Bunlar dışında bir de Olimpiyatlarla ilgili şöyle bir yazı var. Son yıllarda Barselona (1992) dışında Olimpiyattan kar eden şehir olmamış.Bazı şehirlere ciddi ekonomik külfet getirmiş. Bizde de buna benzer bir sonuç çıkması muhtemeldi.

Olimpiyatların ekonomiye hem olumlu hem olumsuz etkileri var
İşte olimpiyatların ekonomiye etkilerine ilişkin kimi çarpıcı notlar:
• Montreal 1976 Olimpiyat Oyunları’nın finansmanının geri ödemesi tam 30 yıl sürdü.
• 1984 Olimpiyatları’ndan sonra Los Angeles’ta konut fiyatları dört-beş sene içerisinde yakın bölgelere göre yüzde 5-10 arasında daha fazla bir değer artışı elde etmişti.
• 1992 Barselona Olimpiyatları sonrasında kentin turizm gelirleri arttı, yatırımlar hız kazandı.
• 2000 Sydney Olimpiyatları’ndan 7 sene sonra yapılan bir analizde, Avustralya ekonomisine net zararın 2 milyar dolar olduğu hesaplandı.
• 2004 Atina Olimpiyatları’nın başlangıçta 4.5 milyar euro olarak hesaplanan maliyeti yaklaşık 8.9 milyar euroya ulaştı.
• 2008’de Pekin’deki olimpiyat oyunlarına Çin hükümetinin yaptığı 38 milyar dolar civarındaki müthiş harcama çok büyük sosyal tepkiye sebep oldu.
• 2012 Londra Olimpiyatları’nın 19 milyar dolara ulaşan mali portresi kısa vadede İngiliz ekonomisinde beklenen gelişmeyi sağlamadı.

ESER
08.09.2013, 01:18

boyle hezimetlerde kendimizi millet olarak avutmak ve sorumluluk duygusundan kacmak icin sigindimiz bir arguman bu sadece.

tokyo ile istanbul yarisiyorsa butun ibreler tokyodan yanadir dogal olarak. altyapi , gelismislik, vizyon, yasam standardi seviyesi, egitim duzeyi vs vs .
Birde bu medyanin goygoylariyla Turkiyeyi herseyin merkezine yerlestirmekten vazgecip olaylara gercekci yaklasmak lazim. Islamafobik yaklasmasindan suphelendigimiz kurum IOC ama dibindeki musluman bir ulkeye saldirmak icin can atan musluman Turkiye. Nasil olacak?

objek
08.09.2013, 01:18

Ioc uyelerininkide duygusaldir): sonuc malum! adamlar bize bizim gibi bakmazlar

Oğuz ZEYTİN
08.09.2013, 01:20
Istanbul, dunyanin en farkli ve guzel sehilerinden biri, belki de ilki. Napolyon'un dedigi gibi, dunya tek bir ulke olsa baskenti Istanbul olurdu.

Istanbul kazansin, ulkem kazansin isterdim.

Ancak futbol milli takim kaptani terbiyesiz, basketbol milli takim kaptani dopingci, futbolu sike pisligine batmis, atletleri - gurescileri hilekar...

Kalsin. Istanbul hakediyor fakat sporumuz, sporcumuz haketmiyor.

OnurKul
08.09.2013, 01:25
Şike, doping, ırkçılık, teşvik primi, yasa dışı bahis, spor yönetimindeki skandallar, polis şiddeti, Suriye savaşı tehdidi, komşu ülkelerle olan gerginlik, para kaynaklarının geri çekilmesi, iç politikadaki dengesizlikler, demokrasinin "d"si yok ve %50 huzursuz halk!

Olimpiyatı nasıl alacaktın?

Burçak
08.09.2013, 01:26
sinyorita 5 isareti yapti, ceketiyle gizledi diye adam ilan edildi, öyle bir hale geldik ki gülünç bile degil aglamak istiyorum :)

hiç sormayaa . koca tv kanallarında sözde spor yorumcuları bunu adamlık diye anlatıyor. adamlık ayaklar altında...

Sefer A.
08.09.2013, 01:29
Istanbul, dunyanin en farkli ve guzel sehilerinden biri, belki de ilki. Napolyon'un dedigi gibi, dunya tek bir ulke olsa baskenti Istanbul olurdu.

Ancak futbol milli takim kaptani terbiyesiz, basketbol milli takim kaptani dopingci, futbolu sike pisligine batmis, atletleri - gurescileri hilekar...

iste budur :)

Beypba
08.09.2013, 01:32
tebrikler Tokyo...

Burçak
08.09.2013, 01:33
Başbakan: Tüzel kişilikler cezalandırılmamalı (beşiktaşın fenerin taraftarları bu vesileyle cezalandırılmıştır. yanlış olarak görüyorum) Fakat bu saatten sonra geri dönüş yok diyor. ceza alındı artık diyor.
Bu adamlar kim için yaptı bu şikeyi diye soran bir tane gazeteci yok.

Sefer A.
08.09.2013, 01:33
hiç sormayaa . koca tv kanallarında sözde spor yorumcuları bunu adamlık diye anlatıyor. adamlık ayaklar altında...

avci olsaydi yerden yere vurulma ihtimali çok fazlaydi
terim iyidir çalistirici olarak ama arkasinda olagan disi destek var, o destegin yarisi neden Senol Günes'e verilmedi sorusunun cevabi da basit, eger öyle olsaydi en az onun kadar taninir isim yapar kafasini bozmaz Trabzonspor'u da basaridan basariya götürürdü, terim'e destek olmasa gs'den kovulduktan sonra hayatta geri dönmezdi isim de yapamazdi ;)

ayrinti bunlar ama önemli, terim'e verilen destegi birakin Senol hocaya bana verselerdi ben bile bir seyler basarirdim laan, sinyoritasina çaktigimin bilmemnesiiiii
ha yine de iyi çalistiricidir oyunu iyi okur o ayri....

Sefer A.
08.09.2013, 01:35
andorra'ya 5 atinca giçi kalkan çalistirici terim'in haline bakin, bu bile yeter la olimpiyati almamaya :p

Kader KORELİ
08.09.2013, 01:37
Japonlar adına da sevindim, hak ediyorlar, bayağı da zaman geçti 1964'ten buyana, İspanya 1992'da düzenlemişti.

Bugüne kadar hangi ülke ve şehirlerin Olimpiyatları düzenlediğini gösteren harita, bizim bölgemizden ve müslüman ülkeler arasında bugüne kadar düzenleyen olmadı (Latin Amerika'da öyle, ama onlar 2016'yı düzenlemeye hak kazandılar), Uzak Doğu'da ise en son zaten 2008'de düzenlenmişti.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ed/Summer_olympics_all_cities.PNG

serkanholep
08.09.2013, 01:39
nedense milli başarısızlıklar artık beni sevindiriyor

hakettiği şeyleri yaşıyor bu ülke

Kader KORELİ
08.09.2013, 01:40
2024 için de Paris aday oacaktır 100 yıl sonra. Onu da verilmiş sayabilirsiniz.

Kadir
08.09.2013, 01:43

2022 Katar'da düzenlenecek bu tarz avunma yöntemlerini geçelim.

murat
08.09.2013, 01:43

Futbol milli takim antrenoru terbiyesiz, egoist.

Hepsi dogru ama olsaydi yinede keske.

SEDAT
08.09.2013, 01:47
Aldiniz mi Olimpiyati :) yaglarim eridi

İlker Gazioğlu
08.09.2013, 01:48
2024 için de Paris aday oacaktır 100 yıl sonra. Onu da verilmiş sayabilirsiniz.

2024 Avrupa'da bir ülkeye verilir. Paris kadar Roma'da ciddi aday. Çünkü Roma 2020 adaylığından kriz nedeniyle çekilmişti. 2024 için onlarda asılacaktır. 2028'de tekrar Amerika kıtasına dönerler mesela Arjantin'de hiç yapılmamış .Kısacası biz bu işi unutalım.

mawro61
08.09.2013, 01:56
doping,yandaş ve paydaş kayırma,liyakate önem verilmemesi,amatöründen profosyoneline kadar ahbap-çavuş ilişkilerine göre adam seçimi.şike yapılır rüşvet teşvik ödenir ceza uygulanmaz. mahkeme kararları uygulanmaz. şaibeli insanlar federasyon başkanı bile olabilir. adamın ve paranın gücü ile etiket satın alınabilen bir ülke...
zimbamve ve botswana gibi ülkelerde bile daha sağlam bir "devlet" duruşu vardır. değil olimpiyat horoz dövüşü bile yaptırmam ben olsam..
keşke olsaydı 3-5 kişi gider çekirdek çitler izlerdik :)
olimpiyatlar bizim ülkede 40 gün 40 gece sürse 40 kişi izlemeye gitmez. gidenlerinde yarısı bir tanıdık vasıtası ile muhtemeln biletsiz girerdi :)

Kader KORELİ
08.09.2013, 02:03
1. Tur

Tokyo 42
İstanbul 26
Madrid 26

2. Tur (beraberlikten dolayı)

Istanbul 49 (+23)
Madrid 45 (+19)

Final

Tokyo 60 (+18)
Istanbul 36 (+10)

İlker Yazıcıoğlu
08.09.2013, 02:06

Sevgili kardeşim,

Malesef bir çok başarısızlığımıza,eksikliğimize ve de her türlü etik dışı uygulamalarımıza uydurduğumuz kılıf budur.

Yani biz dört dörtlüğüz ama islamofobiden dolayı verilmiyor bize.

Dünya üzerinde bazı kesimlerde islamofobi vardır da olimpiyatlarla alakası yok.
Devlet adamların şikeyi sahiplensin,onlarca sporcun dopingli çıksın,daha 1 hafta önce CAS kararları sonrası adın şikecileri koruyan ülkeye çıksın,sonra da olimpiyatların bize verilmeyişine islamofobi kılıfı uydur.
Fukara tesellesidir bunlar....

Geçelim bu işleri......

Sefer A.
08.09.2013, 02:07
2022 Katar'da düzenlenecek bu tarz avunma yöntemlerini geçelim.

iyi para bastilar emin olabilir herkes :) sadece zidane'a 10-20 m€

Furkan Özdem
08.09.2013, 02:08
Evet en az bir 20 yıl daha gelmez olimpiyat şansı. Olağanüstü gelişme gösterip olağanüstü bir organizasyon vaat etmezsek tabi... Gençken ülkemde bir olimpiyat göriyim dedim ama olmadı. Torunlarla izlerim artık yaşarsam :)

Onur Akyüz
08.09.2013, 02:09
Gayet mutlu oldum sonuca.

Belki bu beyzadeler ulan biz bazı şeyleri yanlış yapıyoruz galiba filan derler, ülkeyi her alanda ne hale getirdiklerini sorgularlar diyecem ama nerde?

Kendini ciddi ciddi dünya lideri sanan bi ruh hastası ve etrafında bir sürü işe yaramaz şakşakçıyla ülkenin anasını ağlatmaya devam ederler.

Allah'tan bu işi bize vermediler de en azından oraya harcanacak milyarlarca euro için ellerini cebimize atmayacaklar.

Kadir
iyi para bastilar emin olabilir herkes :) sadece zidane'a 10-20 m€

Sonuçta nüfusu Müslüman bir ülkede düzenlenecek..

Aslında bizimkiler de para basarlardı demek ki tarlalar ekin vermedi daha.. :)

ESER
doping,yandaş ve paydaş kayırma,liyakate önem verilmemesi,amatöründen profosyoneline kadar ahbap-çavuş ilişkilerine göre adam seçimi.şike yapılır rüşvet teşvik ödenir ceza uygulanmaz. mahkeme kararları uygulanmaz. şaibeli insanlar federasyon başkanı bile olabilir. adamın ve paranın gücü ile etiket satın alınabilen bir ülke...
zimbamve ve botswana gibi ülkelerde bile daha sağlam bir "devlet" duruşu vardır. değil olimpiyat horoz dövüşü bile yaptırmam ben olsam..
keşke olsaydı 3-5 kişi gider çekirdek çitler izlerdik :)
olimpiyatlar bizim ülkede 40 gün 40 gece sürse 40 kişi izlemeye gitmez. gidenlerinde yarısı bir tanıdık vasıtası ile muhtemeln biletsiz girerdi :)

aynen oyle ,

japanya adina konusan kisinin lafi cuk diye koymasi beni ne kadar mutlu etti ki anlatamam.

adam ciksin benim ulkemde sike yok doping yok desin , sen pesine nerede sikede master yapmis adam varsa tak olimpiyatlari almaya gotur:) fikra gibi .

carolo
08.09.2013, 02:16
http://www.xn--sportrkiye-eeb.com/haber_imaj/660649.jpg8282892108660649.jpg

olimpiyat sizin neyinize

Furkan Özdem
08.09.2013, 02:23
sporxten bir üyenin yorumu

Trabzonlular şike yüzünden alamadık diyor.AKP'liler Gezi Parkı yüzünden alamadık diyor.AKP'yi sevmeyenler Suriye meselesi yüzünden alamadık diyor.Bir grup dopingten alamadık derken diğer bir grup tesis yetersizliğinden dolayı alamadık diyor.Cemaatçiler müslüman ülke olduğumuz için bize vermediler diyor.Milliyetçiler Türk olduğumuz için vermediler diyor.Solcular emperyalist ülkelerin oyunu diyor.Gerçekten garip bir ülkeyiz...

objek
08.09.2013, 02:30
Aslinda bunca yalan dolan sike doping olaylarinin yasandigi bir donemde finale kalmakta bir mucize! en buyuk etken galiba asya & avrupa & kopruler ve manzara espirisinde gizli

Enisc
08.09.2013, 02:35
Son yorumumu yapıp gideyim ben

Finale kalmamız İstanbul'un başarısı değil, Madrid'in başarısızlığı

Evet, Dağılabilirsiniz..

Derbeder-53
08.09.2013, 02:46
http://www.videoseyret.org/vidresim/artiz-ne-arar-la-bazarda.jpg

İstanbul mu? İstanbul ne arar la olimpiyatlarda?:D

28TS61
08.09.2013, 02:59
güzel oldu. üledeki pislikler temizlenmedikce hic bir seyi haketmiyor bu ülke

sanatik
08.09.2013, 03:46
"biz şike bahis ve dopingi siyasi irade ile kapatmaya çalışmıyoruz" diyerek kime laf atti acaba o adam ?

kim bunlar kim ?

yeter kardesim yeter, tüm dünyaya rezil oldunuz, halen daha milleti enayi, salak yerine koyup olimpiat istiyorsunuz.

Insan utanir biraz.

amour_61
08.09.2013, 04:01
Ben olaya maliyet yönünden bakıyorum iyi ki olmamış. Yoksa bu kadar tesisin yapımı için fatura yine biz vatandaşa kesilecekti. Oksijen vergisi vs. Oh iyi ki olmamış

Sefer A.
08.09.2013, 04:01
Sonuçta nüfusu Müslüman bir ülkede düzenlenecek..

Aslında bizimkiler de para basarlardı demek ki tarlalar ekin vermedi daha.. :)

biz o kadar para veremezdik yaa, gerçi belki verebilirdik ama tarlaalr ekin vermedi dahaden ondandir belki :D

Sefer A.
08.09.2013, 04:02
Gayet mutlu oldum sonuca.

Belki bu beyzadeler ulan biz bazı şeyleri yanlış yapıyoruz galiba filan derler, ülkeyi her alanda ne hale getirdiklerini sorgularlar diyecem ama nerde?

Kendini ciddi ciddi dünya lideri sanan bi ruh hastası ve etrafında bir sürü işe yaramaz şakşakçıyla ülkenin anasını ağlatmaya devam ederler.

Allah'tan bu işi bize vermediler de en azından oraya harcanacak milyarlarca euro için ellerini cebimize atmayacaklar.

gittikçe kötüye giden ekonominin bedelini bize ödetecekler, bir de bu olimpiyat olsaydi huuuuhuuuuuuuuuuu...........

€ neden 2.70 oldu ? yakinda 3ü görecek, tl deger kaybediyor her seye habire zam geliyor, sorsan ekonomi iyi ama ha yersen :)

cerasus
08.09.2013, 04:12
Hadi diyelim ülkenin menfaati icin sike meselesini unutalim. sineye cekmis olalim.
Zamaninda Trabzon sehrini bir sampiyonaya adayken listeye almamis olduklarini da unutalim. Futbol kim, Trabzon kim sonucta, degil mi?

Olimpiyat ve olimpiyat ruhundan bahsedelim. Bizim ülkede ne kadar kisi olimpik dallar ile ilgileniyor? Hadi olimpik olsun, olmasin, spora ne kadar merakliyiz?

Mantikli bir yönden bakarsak hic bir sekilde bu ülke haketmiyor olimpiyatlari. Spor ahlakini göz önünde tutmadigim halde bunu söylemek zorundayim. O spor ruhu yok bizde.

Yine de ben de bize gelsin istedim. Belki bir umut buradan yeni bir sayfa acilir, ülke icin iyi olur, zaten gelismekte olan ülkemizi daha da hizlandirir diye. Olmadi, kismet degilmis.

Simdi ama ne kadar samimilermis görelim. Vazgecmesinler, spor ahlakina da bir el atsinlar, gencleri yetistirmeye baksinlar, halki bu yöne itsinler. Bizim hayallerimizi caldilar, en azindan baskalarinin hayalleri calinmasin.

Tolga
08.09.2013, 04:31
Olimpiyat veya Atletizmle ilgisi ve bilgisi, kısa taytların arasından kadın sporcuların orasına burasına bakmak olan adamlar kalkıp bana laf sokmaya çalışmıyor mu.

Olimpiyat sayesinde gelecek olan o gelir o herife gelmesin arkadaş. Allah bir yolunu bulup adaletini esirgemez, o parayıda o adama yedirmez işte.

POYRAZ
08.09.2013, 05:00
Hirsiz fe-be'nin sikeci oldugunu dünyada bilmeyen ülke yok.
Elin oglu olaya fe-be diye bakmiyor.
Hangi ülkede yapildi? Türkiye'de.
Küme düsürülüp kupa elinden alinip sahibine verildi mi? Hayir.
Bu heryerde karsimiza cikacak malesef.
Dagda essek geberiyor ama zarari eve geliyor.
fe-be nasil bir essekmis ki bu zarar heryerde ülkenin karsisina cikacak.

Nazim Can
08.09.2013, 06:14
Olimpiyatlarin İstanbulda yapilmamasindan ziyade bu hükümet hala görevdeyken İstanbulda degil olimpiyat, saklambac turnuvasi falan bile yapilmamali, Allah muhafaza Olimpiyatlari hasbelkader İstanbula verselerdi, kupamizi calan hirsiz Rte aynen söyle derdi: Bakin cehape zihniyetine ragmen Olimpiyatlari bile Ülkeye ilk biz getirdik der, 10 sene daha bunu basimiza kakardi. Bu adamlara degil Olimpiyat, saklambac turnuvasi bile vermezler.

Nazim Can
08.09.2013, 06:18

Sadece Spor alaninda mi bu basarisizlik???? İc siyaset, dis siyaset, ekonomi, komsu ülkelerle sifir sorun, halkin refah düzeyi, demokratiklesme, adalet bunlardan hangisinde degil bir basari, 3. dünya ülkesi seviyesini asabildik????

DURAS
08.09.2013, 06:53
Benim hastamı neden iyileştirmedin diye doktorunu döven ,benim hastam daha acil önce ona bak bakmazsan seni gebertirim diyen bir ülke de yaşıyoruz ne olimpiyatı. Çocuk daha ana Rahmi'ne düştüğü andan itibaren, kısa yoldan nasıl zengin olur onun hesabını yapıp ona göre çocuğunu geleceğine yön veren topraklarda yaşıyoruz. Ne olimpiyatı....

Ertan 51
08.09.2013, 07:57

Aynen ben de öyleyim malesef :(
ülkemdeki pisliğe bakıyorum,o pisliğe sahip çıkan pisliklere bakıyorum,
bize iyilik anlamında hiç bir şey yakışmaz diyorum.

Benim ülkemde şike de bulamazsınız doping te diyen yumuk gözlüye de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.Tokyo'ya yakıştı,hadi hayırlı olsun Caponya :)

toksoy61
08.09.2013, 08:06
japonyanın sunumunda bizde "match fixing (şike) yok" söylemesi beni o kadar mutlu ettiki anlatamam. birde şike yapanları korumuyoruz deseydi tam olacaktı.

6Şafak Aydın1
08.09.2013, 08:36
madridi elemek icin 2. oylamada istanbulun adini kullanmislar adiniii, istanbul madridi nasil eler bu iste bir is olmaliydi.

Doğukan Uçan
08.09.2013, 09:03
Bunun sorumlusu devlettir resmen elleriyle verdiler.

Mert M.
08.09.2013, 09:05
Her şey bir tarafa, olimpiyat düzenlemiş ülkelere bakıyorum da, hepsi başkentlerinde vermişler bu hizmeti. Bizde de neden Ankara değil de İstanbul?
Mantıklı bir cevabı vardır elbet bunun.

Murat'
08.09.2013, 09:10
Her şey bir tarafa, olimpiyat düzenlemiş ülkelere bakıyorum da, hepsi başkentlerinde vermişler bu hizmeti. Bizde de neden Ankara değil de İstanbul?

Ankara bir cazibe merkezi değil, hiçbir zaman da olamaz, Türkiye'de Olimpiyatlar olacaksa İstanbul'dan başka bir yerde olamaz.

Punisher-61
08.09.2013, 09:12
Bize olimpiyat verecekler?? Bize???

1. atletletin yarisi dopingli cikiyor
2. senin sporunda irkcilik var.. Statlarda muz sallaynlar sahda zencilere irkci hakaret edenlere ceza vermiyorsun
3.senin ülkende sike var herkes ceza veriyor sende bisey yokmus gibi sahada bisey yok diyorsun olayi kapatiyorsun.
4. gezi park olaylar..

Senin ülkende spor YOK spor olarak coooookk gerideyiz

Yakinda güreste olimpiyat oyunlarindan cikartildi mi daha hangi daldan madalya kazanacak bu ülke?

Bence sehir olarak olimpiytlar istanbula yakisir ama kafa olarak degil

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m/)

Murat'
08.09.2013, 09:18
Bize olimpiyat verecekler?? Bize???

1. atletletin yarisi dopingli cikiyor
2. senin sporunda irkcilik var.. Statlarda muz sallaynlar sahda zencilere irkci hakaret edenlere ceza vermiyorsun
3.senin ülkende sike var herkes ceza veriyor sende bisey yokmus gibi sahada bisey yok diyorsun olayi kapatiyorsun.
4. gezi park olaylar..

Senin ülkende spor YOK spor olarak coooookk gerideyiz

Yakinda güreste olimpiyat oyunlarindan cikartildi mi daha hangi daldan madalya kazanacak bu ülke?

Bence sehir olarak olimpiytlar istanbula yakisir ama kafa olarak degil

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m/)

Yahu bazı şeyleri bu olaya karıştırmayın lütfen, oyunları alamamamızı ırkçılıkla falan ne alakası var. Oyunları düzenleyen Fransa'da, İngiltere'de ırkçılık yok mu yani ? Çin'deki Türklere kıyım yapan bir yönetim varken adamlara Olimpiyatları verdi. Bu dediklerinizin Olimpiyatları alamamamızla hiçbir ilgisi yok. Gezi parkı falan bunların hiçbir alakası yok, kendinizi kandırmayın. Türkiye bütün bu dediklerinize rağmen en yüksek oyu aldı.

Şu var, Türkiye halkının kafası futbol dışında herhangi bir spora ilgi duymuyor, özellikle Trabzon, bakın adamlar tenis turnuvası organize etmiş tek bir seyirci bile yok. U20 Dünya Kupasında tribünlerin rezil halini bütün dünya gördü, bence bu konuda yöneticiler kadar Türk halkı da sorumlu, varsa yoksa futbol, o yüzden bu kafalar oldukça bize Olimpiyat falan lazım değil.

Avrupalı delegeler 2024 tekrar Avrupa'da yapılsın diye Tokyo'ya oy vermişlerdir büyük ihtimalle.

chener
08.09.2013, 09:34
F1 ve u20 organizasyonlari gosterdiki biz sporu sevmiyoruz. Şike ve doping gösterdiği biz sporu ahlakli yapmiyoruz.eeeee olimpiyat neyimize

Doğukan Uçan
08.09.2013, 09:39
Niye kaybettik acikliyorum.

Doping var
şike var
ırkçılık var
gezi parkı olayları

ozturk
08.09.2013, 10:10
Niye kaybettik acikliyorum.

Doping var
şike var
ırkçılık var
gezi parkı olayları

Aynen..

Serdær
08.09.2013, 10:29
fxKJLIawmNQ

kayseriliyiz
08.09.2013, 10:38
fxKJLIawmNQ

Allah gani gani rahmet eylesin büyük usta büyük insan Baris Manço

fincher
08.09.2013, 11:05
Aslında şike,doping,ırkçılık olması asıl problem değil.Asıl problem sistemin bunlara müsaade etmesi,bu suçları örtme çabası.Ülke sporunda bu suçları destekleyici hatta teşvik edici yapının bulunması...Şike zaten tüm dünyanın malumu ama Türk futbol sistemi bu pisliği örtmek için mücadele ediyor.Irkçılık yapanı koruyup kollayıp himaye ediyor,milli takım kaptanı yapıyor,suçunu da başka bir kılıf altında gizlemeye çalışıyor.Dopingli sporcularda da durum farklı değil.Biz koruyup kolluyoruz,Wada bizim sporcularımıza ceza veriyor.Tuz kokmuş,asıl problem bu.Ülkede şikenin,dopingin çok olması değil,bunları korumanın devlet politikası olması...

Murat Varol
08.09.2013, 11:09
Beyler şimdi araştırdım Japonya'da da sumo güreşinde epey şike olayları dönüyormuş. :)

Bizimkiler bunu koz olarak kullanabilirdi.

Evet olmuş ancak adamlar hemen turnuvaları iptal etmiş ve soruşturmaları başlatmış. Bu iki kez olmuş ilk seferinde doğal afet yüzünden iptal etmişler. Dememişler yüzlerce yıllık geleneğimiz , asırlık çınarımız. Peki bizde ne oldu. Lig tescil edildi. Yasalar değişti. Lige yeni icatlar geldi. Küme düşme kaldırıldı. Şikeye karışan oyuncular teknik adamlar hala futbolun içinde. Yöneticiler makamlarında.

Cyzio
08.09.2013, 11:10
Tokyooooo!!!....

:sevinç::sevinç::sevinç:

İşte bu kadar....

Ya Rabbim...

Çok şükür şikeci zihniyet kazanamadı.

Dün gece, konuyla ilgili mesajlarımdan ikisi bunlar. Sonra, sabaha kadar tartışma sürmüş anladığım kadarıyla. Olimpiyatları düzenleme şansımızın kaçtığına üzülenlerin hassasiyetlerini anlamakla beraber, neden böyle düşündüğümü kısaca açıklayayım:

Bir damla pislik, tertemiz bir bardak suyu murdar eder. Biz, ülke olarak şu şike pisliğini temizlemeden, böyle bir organizasyon düzenlemeyi bence hak etmiyoruz. Üstelik ülke olarak bunu kazanmamız, bir nevi ödüllendirme olacağından; yapılan haksızlıkların da aklanması gibi bir durum ortaya çıkacaktı.

Eğer burada düzenleme şansını kaçırdığımız için sevinenlerin davranışlarını doğru bulmuyorsanız, Türkiye'yi UEFA'ya, Avrupa klüplerine, yabancı basın organlarına şikayet edenleri de doğru bulmayacaktınız. Ne oldu millî duygular?

Açık söyleyeyim; ben sürecin başından beri engellemek için elimden geleni yaptım. Facebook'taki İstanbul 2020 sayfasına şu yorumu yaptım:

-"Olimpiyatlar İstanbul'da yapılsın, çok güzel olur. Sloganı da 'Let's meet, where the matchfixers meet!' olsun."

(Türkçesi: Şikecilerin buluştuğu yerde buluşalım!) Bu yorumum, birkaç tepki aldı, akşama doğru kaldırdılar. Birkaç gün sonra aynı yorumu gene yaptım. Bu sefer yaklaşık 24 saat kaldı. Ama kaldırıldığında artık banlanmıştım, bir daha sayfaya yazı yazamadım.

Yani bu düşüncem yeni değildir, başından beri bu düşünceye sahibim. Maalesef, işin başından beri ülke olarak (İktidar, muhalefet, basın, vb...) bu işin temizlenmesi yönünde hiç bir çaba göstermedik. En son UEFA tahkim kararını vereceği sıralarda

-"İnşaallah klüplerimizin ikisi de ceza almazlar; ülke olarak temize çıkarız."

diyorlardı. Sanki FB ve BJK Avrupa'da oynadıkları maçlar yüzünden yargılanıyormuşcasına, ülke olarak iki şikeciyi savunduk. Bu ülke mi olimpiyatları hak etti?

Son olarak, benim gibi düşünenlere

-"Neden o saflardasın?"

diyenlere

-"Waldo, sen neden burada değilsin? (https://eksisozluk.com/waldo-sen-neden-burada-degilsin--246996?nr=true&rf=waldo%20sen%20neden%20burada%20degilsin)"

diyorum.

.

HOPA'LI TS'Lİ
08.09.2013, 11:34
Şike, doping ve ırkçılığın cezasız kaldığı ülkemize olimpiyatların verilmemesi gerektiğini ve verilmeyeceğini tahmin ettiğimi yazmıştım 2 gün önce.

RTE, Tüpçü ve diğer malum şahıslar utanıp bundan ders çıkarırlar umarım.
Tıpkı şikecilerin UEFA kapılarında madara olması gibi madara olup geldiler.
RTE nasip değilmiş ama finale kalmak da önemliydi diyor.
Yine kamuoyunu yanlış yönlendiriyor.
Nasip olurdu, nasıl olurdu, işte cevapları:

Siz 2010-2011 sezonunda alınteriyle şampiyon olan Trabzonsporumuza kupasını verseydiniz.
Şikeci emek hırsızlarını küme düşürseydiniz.
Irkçı Emre'ye, Zokoraya "pis zenci" demesinin hemen akabinde cezasını kesseydiniz.
Doping yaparak ülkemizin şerefini 2 paralık eden sporculara önlem alsaydınız, yani dopinge önlem alsaydınız.

İŞTE O ZAMAN DÜNYANIN EN GÜZEL ŞEHİRLERİNİN BAŞINDA GELEN İSTANBUL'A
OLİMPİYATLAR VERİLİRDİ VE
BUNA BİZLER SİZLERDEN DAHA ÇOK SEVİNİRDİK.

Bu sonucu ülke olarak hakettik.
2. kez alan TOKYO'yu kutlamaktan başka çareniz yok bu gelinen noktada.

Ertan 51
08.09.2013, 11:35
Aslında şike,doping,ırkçılık olması asıl problem değil.Asıl problem sistemin bunlara müsaade etmesi,bu suçları örtme çabası.Ülke sporunda bu suçları destekleyici hatta teşvik edici yapının bulunması...Şike zaten tüm dünyanın malumu ama Türk futbol sistemi bu pisliği örtmek için mücadele ediyor.Irkçılık yapanı koruyup kollayıp himaye ediyor,milli takım kaptanı yapıyor,suçunu da başka bir kılıf altında gizlemeye çalışıyor.Dopingli sporcularda da durum farklı değil.Biz koruyup kolluyoruz,Wada bizim sporcularımıza ceza veriyor.Tuz kokmuş,asıl problem bu.Ülkede şikenin,dopingin çok olması değil,bunları korumanın devlet politikası olması...
Güzel analiz:alkış:
bence de sorunun tuzun kokmuş olması.

SEDAT
08.09.2013, 11:48
* Bir Ülke Spor Bakanı düşünün kaybedilen bir organizasyon sonrası "Kına stokları bitmiş" açıklaması yapıyor. O stoklar "Şike konusu artık kapandı, kişiler ve kurumlar ayrılsın" dendiğinde bitmemişmiydi ?
Finalde kaybettik lafınada hastayım Tokyo ilk turdan 1. çıkmıştı, aklı başında her insan bilir'ki Madrid ve İstanbul için yapılan oylamada 1. turda Tokyo'ya verenler haliyle finaldeki rakip zayıf olsun diye İstanbul'a oy vereceklerdi yani İstanbul resmiyette finalde kaybetsede aslında baştan kaybedendi

Lazman
08.09.2013, 11:57
biz bisey kaybetmedik, temizlenmek icin bir firsat daha kazandik. uyanin dediler. bakalim uyanan olacakmi :)

Cagdas Topal
08.09.2013, 12:34
Tokyonun ve Istanbulun tanitim filmlerini tekrar izledim de Japonlar spor temali film hazirlamislar , bizimkiler turizm filmi hazirlamislar adeta . Jimnastikci kizdan baska spora dair bir isaret varmi filmimizde veya avrasya maratonuna dair bir gosterge ? Tanitim filmleri olcu olmaz ama hakikaten cuvallamisiz filmde .

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

polatmu
08.09.2013, 12:38
Tokyonun ve Istanbulun tanitim filmlerini tekrar izledim de Japonlar spor temali film hazirlamislar , bizimkiler turizm filmi hazirlamislar adeta . Jimnastikci kizdan baska spora dair bir isaret varmi filmimizde veya avrasya maratonuna dair bir gosterge ? Tanitim filmleri olcu olmaz ama hakikaten cuvallamisiz filmde .

ben tokyonun filmini izlediğimde aklıma trabzonspor maçlarında yaşadığım heyecan geldi; insanların kalbiyle verdikleri destek; biz de destek sadece ceple oluyor; spor böyle birşey değil tabi ki...

Sibel
08.09.2013, 12:43
Hiçbir şey söylemeye gerek yok.
Japon kardeşler gerekeni söylemiş. Keşke orda utanan olsaydı.

ozturk
08.09.2013, 12:45
Kazansaydık güzel olacaktı ülkenin tanıtımı açısından.
Hayırlısı olsun.

Cagdas Topal
08.09.2013, 12:46
Haketmedik evet ama herseye ragmen ben kendim icin cok istemistim olimpiyatlari . 2024 un simdiden cok ciddi talibi olacak Paris onu gecmemiz imkansiz , 2028 de avrupa disina cikar belki 2032 . Ozamana da kim öle kim kala :)

asilhamsi
08.09.2013, 12:51
Şahane bir sonuc.Bir ulkenin basbakanı ve spordan sorumlu kişileri şikeye destek veriyorsa,Irkcılık yapanın yanına kar kalıyorsa orada Olimpiyat ruhundan bahsedemezsiniz.

winner
08.09.2013, 13:05
"Eyyyyy Nobel..." diye konuşmasına başlayan ve barış ödülü dağıtan böylesi bir kuruma bile sırf kendisini eleştirdi diye ağzını açıp gözünü yuman bir başbakanı olan ülkeye ruhu barış,dostluk ve kardeşlik olan bir organizasyonun verileceğini düşünmek bile farklı bir kafa gerektiriyor....

Oğuz B.
08.09.2013, 13:16
1 Türk = 10 Japon

10 Japon = 100 Türk.

Bu adamlar ekip çalışmasını, organizasyonu bizden çok daha iyi yapıyorlar. Hak eden kazandı.

canna52
08.09.2013, 22:24
orada Olimpiyat ruhundan bahsedemezsiniz.

bu olimpiyat ruhunu kim temsil ediyor merak ettim şimdi

çin mesela..
ne güzel temsil ediyordu o ruhu geçen uygur türkü bir arkadaşım söyledi bana

Sefer A.
08.09.2013, 22:40
bu olimpiyat ruhunu kim temsil ediyor merak ettim şimdi

çin mesela..
ne güzel temsil ediyordu o ruhu geçen uygur türkü bir arkadaşım söyledi bana

çok dogru da, ota moka verdigi önemi o Uygurlar'a gösterseydi basbakan, belki bu yorumun geçerliligi olurdu, ama onlari takmayan bir basbakan var oldugu sürece bu yorum geçersiz sayilir ;)

çin'le dostane görüsmeler yapan iyi iliskiler kuran basbakan ve hükümetinin kendisidir

geçiniz

kayseriliyiz
09.09.2013, 23:34
çok dogru da, ota moka verdigi önemi o Uygurlar'a gösterseydi basbakan, belki bu yorumun geçerliligi olurdu, ama onlari takmayan bir basbakan var oldugu sürece bu yorum geçersiz sayilir ;)

çin'le dostane görüsmeler yapan iyi iliskiler kuran basbakan ve hükümetinin kendisidir

geçiniz

Basbakanin Türk dünyasindan haberi varmi ki? Uygurlarin kim oldugunu bile bilmiyordur kendisi ama arap ülkelerine hemen kardeslerim diye girer lafa
Neyse yeri degil ah benim saf insanim ah

Helvacı61
09.09.2013, 23:55
bu ülke bizi neden anlamıyor..biz tartışmalı bir penaltıyı dahi saatlerce tartışıp keşke hakem vermeseydi diyebilecek sportmenlikte insanlarız hak etmediğim hiçbir şeyi istemedim..olimpiyat değerlerinin hiçbirini barındırmayan şike, teşvik, ırkçılık, dobing, sporda şiddet gibi sporun kökten reddettiği olayların kol gezdiği bir yere olimpiyat verilmemesine sevinmemizden daha doğal ne olabilir...sevincimiz hak edenin kazanmasından ötürüdür..ben asıl bize verilen 36 oy nasıl verildi onu merak ediyorum..senin olimpiyat düzenleyim dediğin şehrin köklü diye geçinen 2 klübü şikeden men edildi..buraya olimpiyat istemek başlı başına yüzsüzlük

poetricus
10.09.2013, 00:36
Oh, içimin yağları eridi. Beter olsunlar, tepe taklak gitsinler.
Derece kazanan her sporcusu dopingli, en cafcaflı şampiyonu tescilli ve devletçe himayeli şikeci bir ülke olarak ne yüzle böyle bir şeye talip oldular? Beter olsunlar, beter!

martinpetrov
10.09.2013, 00:47
Birde işin ekonomik boyutu var. Olimpiyatı alsaydık artık fişlerin üzerinde KDV nin altında birde olimpiyat halkaları görecektik muhtemelen. Benzinde 10 tl olurdu herhalde

Sefer A.
10.09.2013, 01:10
Basbakanin Türk dünyasindan haberi varmi ki? Uygurlarin kim oldugunu bile bilmiyordur kendisi ama arap ülkelerine hemen kardeslerim diye girer lafa
Neyse yeri degil ah benim saf insanim ah

sorma kardesim sorma.... hey gidi hey

Onur Akyüz
10.09.2013, 01:13
Nevşehir'de 2 Japon turist bıçaklandı, 1'i öldü.

Yaşar
10.09.2013, 01:23
2024 Olimpiyatları için de ABD'nin aday olma ihtimali var, nasip 4044 yılına.

U.Sadıkoğlu
10.09.2013, 01:25
Trabzonspor > türkiye

Yaşar
10.09.2013, 01:31

İstanbul bırakın Türkiye'yi, dünyanın en güzel ve en özel şehirlerinden bir tanesidir.
İstanbul'un bu özelliği onu her zaman farklı kılan bir kriter olarak kalacaktır.
İstanbul özelinde durum böyle olsa da, Türkiye'deki spor kültürü ve spor ahlakı Olimpiyat kültürüne tamamen aykırı ve bu kıstas önümüzde her zaman çok büyük bir engel olacak.

erolizmts
10.09.2013, 12:15
Olimpiyatlar Tokyo/Japonya'ya şu neden/nedenlerden dolayı verilmemeli..

Olimpiyatlar İstanbul/Türkiye'ye şu neden/nedenlerden dolayı verilmemeli..

sorularına yanıt vermeye kalksak Fukuşima nükleer santalindeki sızıntı dışında Tokyo'nun almaması için bir sebep görünmüyor.

Türkiye için ise en azından 10 sağlam neden bulabilirsiniz.

winner
10.09.2013, 12:42
Buenos Aires'e giden heyet için Thy'ye ödenen uçak parası 915.000 TL...

Olimpiyat düzenlemenin bedeli yaklaşık 30 Milyar dolar...

Olimpiyattan sonra belini düzeltebilen ülke yok, batanlar var...Montreal,Atina gibi...Hatta Londra olimpiyatları İngilizlerin bile belini büktü azımsanmayacak derecede karşı çıkan vardı...

İktidarın Olimpiyat aldık diyerek bunu 2020'ye kadar iç politika malzemesi kullanmasının bedeli bunlar ama ödeyecek olan vatandaşlar...Nasıl olsa onlar için yarın yok bugün var...2020'ye kadar kim öle kim kala...

Harun-61
10.09.2013, 12:53

Olimpiyattan sonra belini düzeltebilen ülke yok, batanlar var...Montreal,Atina gibi...Hatta Londra olimpiyatları İngilizlerin bile belini büktü azımsanmayacak derecede karşı çıkan vardı...

İktidarın Olimpiyat aldık diyerek bunu 2020'ye kadar iç politika malzemesi kullanmasının bedeli bunlar ama ödeyecek olan vatandaşlar...Nasıl olsa onlar için yarın yok bugün var...2020'ye kadar kim öle kim kala...

Iktidara karsi antipatiniz olduguunu biliyoruz, fakat bunu her baslik altinda sergilemeye gerek yok...

winner
10.09.2013, 12:59
Iktidara karsi antipatiniz olduguunu biliyoruz, fakat bunu her baslik altinda sergilemeye gerek yok...

İşine bak, fikrin varsa yaz yoksa sus...

kudu_61
10.09.2013, 13:02
Şike - doping - pislik ve temizlenmeyen pislik ile birlikte müslüman bir ülke olmamız bence çok etkili bu sonuçta

MuratJ
10.09.2013, 13:03
Şike sevicisi spor bakanı diyor ki dün dopinge göz yummayız sıfır tolerans sürecek. Ya sayın bakan yiyorsa bide desene şikeye göz yummayız mücadelemiz sürecek şikeye sıfır tolerans gösteriyoruz diye. Doping konusuna geliyorsun şikeyi yok sayıyorsun aklınca yine. Sonra kına stokları tükendi diyerek kalitesiz bir espri yapıyorsun. Şike sporun en büyük suçudur yeryüzünde ki en büyük şerefsizliklerden birisidir. Sen ülke olarak bunu yok sayıyorsun, cezalandırmıyorsun, şikeyi legal yapıyorsun sonra bize niye vermediler vermediler diye sevinenler var diyorsun. Spor ahlakına aykırı bir ülke Türkiye sizin önderliğinizde. Gerçek spor sever olarak ve şike mağduru olarak verilmemesine öyle bir sevindim ki bir göbek atmadığım kaldı. Bunu bilesiniz. Dua bile ettim Tokyo'nun alması için.

Hekimoğlu
10.09.2013, 13:41
Bu kafayla olimpiyatları nah alırsınız.

http://www.itusozluk.com/image/emre-belozoglu_14946.jpg

asi_mavi_ts
10.09.2013, 15:33
Hükümet olimpi’yatma yeri değildir canım kardeşim... - Yılmaz ÖZDİL
Bizim spor bakanı “olimpiyatlara adını veren dağ, Antalya’daki Olimpos Dağı’dır, Çıralı’da yanan ateşin tanrısal olduğuna inanılıyor, olimpiyat meşalesini doğduğu topraklara, Anadolu’ya götürmek gerekir” dedi.
Olimpos Dağı, Antalya’da değil, Selanik’te... Olimpiyata adını veren, dağ mağ değil, Yunanistan’daki antik kent Olimpiya... Olimpiyat meşalesinin Çıralı’yla alakası yok, tarihte ilk kez Hollandalılar tarafından 1928 Amsterdam olimpiyatında yakıldı. Olimpiyat meşalesinin elden ele koşturulması geleneği ise, Hitler’in icadı, 1936 Berlin olimpiyatında başladı.
*
Bu bilgisizliğe, değil olimpiyat, kiraz festivali bile vermezler!
*
Bizim başbakan, Mersin Oyunları’nın açılışında “Akdeniz, beyaz deniz, White Sea olarak adlandırılır” dedi. White Sea, Rusya’nın kuzeyinde.
*
“Japon başbakanına dedim ki, bu olimpiyattan çekilin dedim, inanıyorum ki kendileri de Tokyo Valisi’ne bu talimatı vereceklerdir” filan... E hani? İstanbul Valisi mi sandın sen onu emmioğlu!
*
Milli takım bayrağı taşıttığın yandaş güreşçi, ırkçılıktan ceza aldı.
*
AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin sporcusu diye hava attığın, spor salonuna adını verdiğin olimpiyat şampiyonu, dopingci çıktı, spordan men edildi.
*
Olimpiyat bize verilseydi, İstanbul’da havayi fişek gösterileri yapılacak, sabaha kadar şenlik olacaktı. Sen değil miydin, Mısır için yas ilan eden? Bitti mi matem?
*
Dünyada, gençlerine spor bayramı armağan eden tek lider var, tek devlet var, Mustafa Kemal Türkiyesi... 19 Mayıs’ı yasaklayacaksın, sonra utanmadan, spor ülkesiyim diyeceksin öyle mi?
*
Rize çıkacak, Kasımpaşa çıkacak, Kayseri Belediyespor bile çıkacak, Diyarbakırspor garibanlıktan amatöre düşecek... Sen hâlâ sporda fırsat eşitliği sağladım hikâyesi anlatacaksın.
*
20 senedir olimpiyata talibiz, tesisler hâlâ çizgi film şeklinde... Maketi bile yok. Yapa yapa bi tane olimpiyat stadı yaptın, onu da yanlış yere yaptın. Ağustosta bile anca paltoyla oturabilirsin, devamlı fırtına var. Kaleci degaj yapıyor, öbür kalenin arkasına uçuyor. Cirit fırlat, Bahçeşehir’e kadar gider. Atletizmde rüzgâr limiti var, istersen dünya rekoru kır, meteorolojik limit aşılmışsa, kabul edilmez. Bu statta olimpiyat yapmana izin verilmez. Bundan hiç bahsetmeyeceksin di mi?
*
Bir numaralı kriter, olimpik vatandaş... Bu işin olmazsa olmazıdır. Olimpik vatandaş, spor yapan, spor takip eden, spor için para ödeyen insandır. İstanbul’da anket yapıldı, ahalinin yüzde 38’inin olimpiyat adaylığımızdan haberinin olmadığı ortaya çıktı. 20 senedir adayız, bu arkadaşların hâlâ haberi yok. Sence, kime oy vermiştir bu “bilinçli” yüzde 38?
*
Kızlara ayrı, erkeklere ayrı havuz yapacaksın. Spor bakanlığının gençlik kamplarını harem-selamlık ayırdın. Parktaki banklara kızlı-erkekli oturulmasına bile gıcık oluyorsun. Olimpiyat köyü’nde laik mi olacaksın?
*
Avrupa’da sokağa çık, bu ülkede ne kadar çok engelli var dersin. Türkiye’de sokağa çık, bu ülkede hiç engelli yok dersin. Engelli vatandaşlarımızı belediye otobüsüne bile bindirmeyi başaramıyorsun birader... Paralimpik senin neyine?
*
Altın madalya kazananlara toki’den ev vermeyi vaat ettin, olmadı... Usain Bolt’a avanta kömür vermeyi de düşünüyor musun?
*
Sloganımız neydi?
Bridge together.
Fatih Köprüsü’nü kim yaptı?
Japonlar.
Marmaray’ı kim yapıyor?
Japonlar.
*
Güya “iki kıtayı birleştiren ülkeyiz” diyorsun... İki kıtayı, hem denizin altından hem denizin üstünden anca Japonlar sayesinde birleştiriyorsun.
*
Sen önce köprü yapmayı becer...
Bridge together’ı sonra düşünürüz !

Harun-61
10.09.2013, 15:36
İşine bak, fikrin varsa yaz yoksa sus...

Biz siyasi fikirlerimizi burada paylasip millet ile tartsimaya girmiyoruz.

Sen kim oluyorsunda bana sus diyorsun, haddini bil.

.

winner
10.09.2013, 15:41
Cehaletle tartışmam bu bir...

Ben bu ülke de vergi ödüyorum ekonomik konularda beni ancak bu ülkede vergi ödeyen eleştirebilir bu iki...

Ülkesinde sokak ortasında gençleri katledenlere olimpiyat değil, ölümpiyat verirler bu üç...

Harun-61
10.09.2013, 15:45

Ben bu ülke de vergi ödüyorum ekonomik konularda beni ancak bu ülkede vergi ödeyen eleştirebilir bu iki...

Ülkesinde sokak ortasında gençleri katledenlere olimpiyat değil, ölümpiyat verirler bu üç...

Eminim sende bir yerlerine kına yakmışsındır.

Bak yine siyasete girdin, ruhunda var senin.

Tanımadığın birini cahillik ile tanımlaman senin seviyeni gösterdi.

.

Mert Oğuzlu61
10.09.2013, 15:48

siyasi görüşüyle ilgili birşey paylaşmamış zaten, olimpiyatın alınmamasının ülke için daha iyi olduğunu kendince yorumlamış.

dediği gibi, varsa seninde bir fikrin yazarsın...

winner
10.09.2013, 15:50
Bir de ciddiye alındığını sanıp cevap veren var...

30 milyar dolara sırt verecek olan herkesin yazdıklarım konusundaki eleştirisini saygıyla dinlerim...

Furkan Özdem
10.09.2013, 15:54

Yıllardır olimpiyatlara birçok ülke aday oluyor, kazananlar çılgınca seviniyor. Ülkeleri batacağı için seviniyorlar herhalde(!)...

Turizm gelirleri, reklam(öncesinde ve sonrasında yapılan tüm olimpiyatlarda, internette olimpiyatla ilgili her yerde..), prestij, yeni tesisler, mevcut ve gelecekteki sporcular için daha çok daha iyi imkanlar, sorunsuz yönetilmesi halinde sonraki organizasyonlar için en büyük referans, halk mutluluğu...

Bunlar tabi önemsiz şeyler.

Trabzonspor'a yapılan haksızlık dolayısıyla "ülke kendini temizlemeden böyle bir organizasyon almasın" diyenlerin mantığını katılmamakla birlikte bir nebze kabul edilebilir bulurum. ANCAK iktidarın iç politikada elinde koz olmasın ki benim desteklediğim parti karlı çıksın mantığını kabul edemem. Ha vatandaş olarak benim çıkarım ülkenin çıkarından önde gelir diyorsanız bilemem.

ozturk
10.09.2013, 15:58
...............

Adem Erdoğan
10.09.2013, 15:59
Hükümet olimpi’yatma yeri değildir canım kardeşim... - Yılmaz ÖZDİL
Bizim spor bakanı “olimpiyatlara adını veren dağ, Antalya’daki Olimpos Dağı’dır, Çıralı’da yanan ateşin tanrısal olduğuna inanılıyor, olimpiyat meşalesini doğduğu topraklara, Anadolu’ya götürmek gerekir” dedi.
Olimpos Dağı, Antalya’da değil, Selanik’te... Olimpiyata adını veren, dağ mağ değil, Yunanistan’daki antik kent Olimpiya... Olimpiyat meşalesinin Çıralı’yla alakası yok, tarihte ilk kez Hollandalılar tarafından 1928 Amsterdam olimpiyatında yakıldı. Olimpiyat meşalesinin elden ele koşturulması geleneği ise, Hitler’in icadı, 1936 Berlin olimpiyatında başladı.
*
Bu bilgisizliğe, değil olimpiyat, kiraz festivali bile vermezler!
*
Bizim başbakan, Mersin Oyunları’nın açılışında “Akdeniz, beyaz deniz, White Sea olarak adlandırılır” dedi. White Sea, Rusya’nın kuzeyinde.
*
“Japon başbakanına dedim ki, bu olimpiyattan çekilin dedim, inanıyorum ki kendileri de Tokyo Valisi’ne bu talimatı vereceklerdir” filan... E hani? İstanbul Valisi mi sandın sen onu emmioğlu!
*
Milli takım bayrağı taşıttığın yandaş güreşçi, ırkçılıktan ceza aldı.
*
AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin sporcusu diye hava attığın, spor salonuna adını verdiğin olimpiyat şampiyonu, dopingci çıktı, spordan men edildi.
*
Olimpiyat bize verilseydi, İstanbul’da havayi fişek gösterileri yapılacak, sabaha kadar şenlik olacaktı. Sen değil miydin, Mısır için yas ilan eden? Bitti mi matem?
*
Dünyada, gençlerine spor bayramı armağan eden tek lider var, tek devlet var, Mustafa Kemal Türkiyesi... 19 Mayıs’ı yasaklayacaksın, sonra utanmadan, spor ülkesiyim diyeceksin öyle mi?
*
Rize çıkacak, Kasımpaşa çıkacak, Kayseri Belediyespor bile çıkacak, Diyarbakırspor garibanlıktan amatöre düşecek... Sen hâlâ sporda fırsat eşitliği sağladım hikâyesi anlatacaksın.
*
20 senedir olimpiyata talibiz, tesisler hâlâ çizgi film şeklinde... Maketi bile yok. Yapa yapa bi tane olimpiyat stadı yaptın, onu da yanlış yere yaptın. Ağustosta bile anca paltoyla oturabilirsin, devamlı fırtına var. Kaleci degaj yapıyor, öbür kalenin arkasına uçuyor. Cirit fırlat, Bahçeşehir’e kadar gider. Atletizmde rüzgâr limiti var, istersen dünya rekoru kır, meteorolojik limit aşılmışsa, kabul edilmez. Bu statta olimpiyat yapmana izin verilmez. Bundan hiç bahsetmeyeceksin di mi?
*
Bir numaralı kriter, olimpik vatandaş... Bu işin olmazsa olmazıdır. Olimpik vatandaş, spor yapan, spor takip eden, spor için para ödeyen insandır. İstanbul’da anket yapıldı, ahalinin yüzde 38’inin olimpiyat adaylığımızdan haberinin olmadığı ortaya çıktı. 20 senedir adayız, bu arkadaşların hâlâ haberi yok. Sence, kime oy vermiştir bu “bilinçli” yüzde 38?
*
Kızlara ayrı, erkeklere ayrı havuz yapacaksın. Spor bakanlığının gençlik kamplarını harem-selamlık ayırdın. Parktaki banklara kızlı-erkekli oturulmasına bile gıcık oluyorsun. Olimpiyat köyü’nde laik mi olacaksın?
*
Avrupa’da sokağa çık, bu ülkede ne kadar çok engelli var dersin. Türkiye’de sokağa çık, bu ülkede hiç engelli yok dersin. Engelli vatandaşlarımızı belediye otobüsüne bile bindirmeyi başaramıyorsun birader... Paralimpik senin neyine?
*
Altın madalya kazananlara toki’den ev vermeyi vaat ettin, olmadı... Usain Bolt’a avanta kömür vermeyi de düşünüyor musun?
*
Sloganımız neydi?
Bridge together.
Fatih Köprüsü’nü kim yaptı?
Japonlar.
Marmaray’ı kim yapıyor?
Japonlar.
*
Güya “iki kıtayı birleştiren ülkeyiz” diyorsun... İki kıtayı, hem denizin altından hem denizin üstünden anca Japonlar sayesinde birleştiriyorsun.
*
Sen önce köprü yapmayı becer...
Bridge together’ı sonra düşünürüz !

Şike'yi unutmuşsun(!) Yılmaz efendi.

Emre Emiroğlu
10.09.2013, 16:00

Sen kim oluyorsunda bana sus diyorsun, haddini bil.

.

Adamın yazdığı yorum siyasi fikir mi olmuş oluyor ? Olayın maddi boyutuna değinmiş. Gördük işte.. Bir olimpiyat oyunlarına gidiş ible 915.000 TL ?

30.000.000.000 dolar tesisler ?

Kim ödeyecek bunu ?

Dediği gibi olimpiyatlar alındığında bu para senden benden çıkmayacak mı ?

Sonra da bu iç malzeme olarak kullanılmayacak mı ?

winner
10.09.2013, 16:01
Bunlar benim söylemim değil...

İnternette biraz araştırma yapan olimpiyat düzenleyen ülkelerin nasıl bir ekonomi sıkıntı içinde kaldığını görebilir...Hatta Yunanistan'ın batışının başlangıcını birçok ekonomist Atina olimpiyatlarına bağlıyor...

Dünyanın üç büyük ekonomisinden birisi Japonya belki etkilenmez bundan ama Türkiye etkilenir...

Bir de kimse unutmasın Olimpiyatı istemek kadar istememek de bir tercihtir...Ülke menfaatinin ne olduğuna karar verme yetkisi kimseye verilmedi...

Yaşar
10.09.2013, 16:10
Bu meselede ülkenin spor ahlakı ve spor kültürü çerçevesinde yapılan her türlü yorum ve eleştirinin değeri vardır.
Ama işin içine siyaseti sokarsanız her zaman olduğu gibi yine kutuplaşmalar olacaktır.
'' Halkına kurşun sıkan devlet'' tabirine '' devletine zarar vermeye veya darbe yapmaya çalışan halk'' şeklinde zıt bir yorum yapılırsa konu yine amacının dışına çıkacaktır.

Emre Emiroğlu
10.09.2013, 16:17
Bu meselede ülkenin spor ahlakı ve spor kültürü çerçevesinde yapılan her türlü yorum ve eleştirinin değeri vardır.
Ama işin içine siyaseti sokarsanız her zaman olduğu gibi yine kutuplaşmalar olacaktır.
'' Halkına kurşun sıkan devlet'' tabirine '' devletine zarar vermeye veya darbe yapmaya çalışan halk'' şeklinde zıt bir yorum yapılırsa konu yine amacının dışına çıkacaktır.

Olimpiyatta oylamaların yönünü ne belirliyor ? Sadece spor ahlakı ve spor kültürü mü ? Yada ne kadar belirliyor ?

Yaşar
10.09.2013, 16:23
Olimpiyatta oylamaların yönünü ne belirliyor ? Sadece spor ahlakı ve spor kültürü mü ? Yada ne kadar belirliyor ?

Tabii ki değil, sosyal, kültürel yaşantı, ekonomik durum da önemlidir ama ''halkının üzerine kurşun sıkan bir devlet'' olsak Suriye, Mısır gibi bir devlet olurduk, o zaman bırakın 1. turu geçmeyi, Olimpiyatlara katılamazdık bile.

DEEP BLUE
10.09.2013, 16:25
2024 Olimpiyatları için de ABD'nin aday olma ihtimali var, nasip 4044 yılına.
Çok iyimser gördüm seni Yaşar kardeş...

alone_6161
10.09.2013, 16:30
Japon Başbakanı konuşmasında bizde doping, şike ve illegal bahis yoktur dedi, nedense istanbul medyası bunu hiç dillendirmedi:). Bakan Suat Kılıç da kaybetme nedenleri olarak doping olayına değindi fakat şike olayını her nedense ağzına alamadı. Bizim siyasilerimiz, yöneticilerimiz şike konusunda üç maymunu oynamaya devam ettikleri sürece bırakın bize organizasyon vermeyi bizi organizasyonlarına bile almayacaklar.

arifberkay
10.09.2013, 16:33

Taraf değilim ama çok siyasisin...

winner
10.09.2013, 16:37
Olimpiyatı almak zaten siyasi malzeme olmuş bırakın eleştirmekte biraz siyasi olsun...

Ülke meselesi,menfaati değil hükümet meselesi,menfaati haline getirildiğini anlamamak için çok zorlamak lazım...

Türkiye olimpiyatta ne alacak ne verecek bunu bir kişi konuştu mu?Sadece üç beş tane seksenlerden kalma ülke menfaaaaaati,tanıtım falan filan...Somut tek şey yok ortada...

Propagandist yaklaşımdan başka bir şey duymadık...

Ahmet Kuru
10.09.2013, 17:06
Başlangıçta olimpiyata çok destek çıktım alınması için. Burada da çok tartıştık ve beni ikna ettiler, hak etmiyoruz evet...

Ama bir Türk vatandaşının da tebrikler Tokyo kazanDIK demesinide kabul etmek, buna saygı duymak benim yetişme tarzımla örtüşmeyecek birşeydir.

dün muhafazar kesimin bir kısmı olimpiyatlardan lanet ile bahsederken, bugün övgü ile bahsediyor, neden? hükümetten ötürü...
Dün olimpiyatlardan övgü ile bahseden ulusalcı vs kesim bugün olimpiyatları yerin dibine sokuyor,neden? hükümetten ötürü...

söylenecek tek şey.

Ülke menfaatlerini siyasi görüş / çıkar uğruna hiçe sayan zihniyet var olduğu sürece bizden bir halt olmaz. Bunu olimpiyatlar için değil genel olarak söylüyor ve düşünüyorum.

winner
10.09.2013, 17:16
Ülke menfaati nedir?

Bana göre hem siyasi hem ekonomik nedenlerden dolayı almamak ülke menfaatidir...

Sana göre başka...

Kına filan geçin bu sığ işleri, yemiyor artık kimse en azından üç beş kişinin sözünü gerçek gibi kabul etmeyip kendi düşüncesi ve fikri ile hareket edenler...

Fanatik34
10.09.2013, 18:03
Burada önemli olan, Ülkenin kaybetmesine sevinenlerin, bunu anlatabilmesi ! Cünkü Ülke bizzat RTE tarafindan Tayyibciler/Antitayyibciler olarak ikiye bölünmek üzere..

Bu Ülkede hükümete destek veren bir kisim var. Arti hatayi kendisinde arayacagina, saga sola saldiran bir B*sbakani var !
Maalesef benim insanim, sirf Namaz kiliyor, Oruc tutuyor diye insanlari "Müslüman" görebiliyor. Ama Kul Hakki yeyip, yemedigine bakmiyor..

Evet, Olimpiyatlar bizzat kinasiz gezmeyenlerin Icpolitika malzemesi olacakti! nasil ki IMF´ye borcu ödeyip, karsiliginda baskalarina kat be kat borclanmak gibi !

kopeli
11.09.2013, 15:56
Tokyo'da Olimpiyatların olacağı aylarda Aşırı Yağmur(Sel)-Kasırga-Hortum gibi felaketler oluyor.Tokyo gibi bir şehire,Olimpiyat vermenin hiçbir mantıklı tarafı yok.

Olimpiyatlar-Dünya Kupası-Avrupa kupası.Bu gibi organizasyonları almak için cok iyi Lobi Faaliyetleri gerçekleştirmek gerekiyor.Bunun başka açıklaması yok.

Oğuz ZEYTİN
14.09.2013, 08:31
Sistemin adami Ugur Meleke ve koyun delisi Bilgin Gokberk'in konu ile ilgili makalelerini okuyunuz.

ibrahim
14.09.2013, 08:46
Ne sevindim varya. Hele kameralar o güya müslüman Türk halkını temsilen oraya giden namussuzları o an çekince iki kat daha arttı sevincim. Televizyon başında çekmediğim hareket kalmadı o suratlara. Bi coştum bi coştum sormayın. :D

Herifler yok size olimpiyat falan kitapsızlar dediler resmen. Sonuna kadarda haklılar canlarına kurban olduklarım. Az bile yaptılar bu Allahsızlara.

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Derbeder-53
20.09.2013, 01:25
fxKJLIawmNQ

Allah rahmet eylesin, zamanın çok iyi sanatçısıydı.

Hakan
11.07.2017, 15:12
Zeliha Ağrıs Şampiyonluk Maçı

VzD_I_vsM34

Maçın son 5 saniyesi ve ardından Zeliha'nın yüz ifadesi.Mutluluk veren video resmen :)

Hakan
09.03.2020, 18:05
Manu61 İrem Yaman'ın yaptığı rezil açıklamayla ilgili ne düşünüyorsun ?
Kübra'ya torpil imasi yapması,Cumhurbaşkanını olaya katması vs.
Çok büyük ayıp etti.

Murat'
09.03.2020, 18:33
Milli bir sporcudan beklenmeyecek bir manipülasyona imza attı. Sosyal medyadaki gücünü kullanarak başka bir milli sporcuyu hedef gösterdi.

Manu61
10.03.2020, 00:08
@Manu61 (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=24550) İrem Yaman'ın yaptığı rezil açıklamayla ilgili ne düşünüyorsun ?
Kübra'ya torpil imasi yapması,Cumhurbaşkanını olaya katması vs.
Çok büyük ayıp etti.

İrem Yaman'dan daha önce bahsetmiştim bence Türkiye tarihinin en yetenekli kadın tekvandocusu. Onun en büyük şanssızlığı 62 kilonun olimpiyatlarda yer almaması. Ama burada suç tamamen İrem ve onun ekibinde 2016 yılından sonra bir karar vermeleri gerekiyordu. 62 kiloyu tamamen unutup sadece 57 veya 67 kiloya odaklanmaları lazımdı. İrem bu süre içinde 62 kilo maçlarına devam etti ve kupalar kazandı. 57 kiloya düştü kazanmaya devam etti ama sonra tekrar kilo aldı hatta 67 kiloyu bile denedi. 2017 yılında Koreli rakibine yenilmeseydi finalde Nur Tatar'la karşılaşacaktı. Aslında 67 kiloda bile fena değildi. Sakatlıklar yüzünden biraz hantallaştığını söylemek lazım.

Hatice Kübra ise aslında hiç hesapta yoktu 2020 için. Ama 57 kiloda muhteşem bir performans göstermeye başlayınca birden İrem'in rakibi haline geldi hatta önüne geçti. 2020 olimpiyatlarına puan toplamak için turnuvalara gidiyor sporcular biz 57 kilo için seçme mücadelesi yapmak zorunda kalmıştık bu aslında çok sevindirici bir olay. İrem o maçta bile tehlikenin farkında değildi ''gereksiz maç'' diyordu :)

Hatice Kübra'nın olimpiyatlara gideceği aslında aylar öncesinden belli olmuştu. İrem Yaman'ın böyle açıklamalar yapması beni üzdü ve şaşırttı. Kendisine hedef olarak sadece 57 kiloyu belirleseydi ve biraz sakatlıktan uzak kalabilseydi şu an bunlara hiç gerek kalmayacaktı. Bundan sonra yapacağı tek şey tamamen 57 kilo müsabakalarına çıkmak olmalı. 62 kiloda kazandığın puanların bir önemi yok.

Sonuç olarak Hatice Kübra İlgün alnının teriyle 2020 olimpiyatlarına katılmayı hak etmiştir.

Hakan
10.03.2020, 02:27
İrem Yaman'dan daha önce bahsetmiştim bence Türkiye tarihinin en yetenekli kadın tekvandocusu. Onun en büyük şanssızlığı 62 kilonun olimpiyatlarda yer almaması. Ama burada suç tamamen İrem ve onun ekibinde 2016 yılından sonra bir karar vermeleri gerekiyordu. 62 kiloyu tamamen unutup sadece 57 veya 67 kiloya odaklanmaları lazımdı. İrem bu süre içinde 62 kilo maçlarına devam etti ve kupalar kazandı. 57 kiloya düştü kazanmaya devam etti ama sonra tekrar kilo aldı hatta 67 kiloyu bile denedi. 2017 yılında Koreli rakibine yenilmeseydi finalde Nur Tatar'la karşılaşacaktı. Aslında 67 kiloda bile fena değildi. Sakatlıklar yüzünden biraz hantallaştığını söylemek lazım.

Hatice Kübra ise aslında hiç hesapta yoktu 2020 için. Ama 57 kiloda muhteşem bir performans göstermeye başlayınca birden İrem'in rakibi haline geldi hatta önüne geçti. 2020 olimpiyatlarına puan toplamak için turnuvalara gidiyor sporcular biz 57 kilo için seçme mücadelesi yapmak zorunda kalmıştık bu aslında çok sevindirici bir olay. İrem o maçta bile tehlikenin farkında değildi ''gereksiz maç'' diyordu :)

Hatice Kübra'nın olimpiyatlara gideceği aslında aylar öncesinden belli olmuştu. İrem Yaman'ın böyle açıklamalar yapması beni üzdü ve şaşırttı. Kendisine hedef olarak sadece 57 kiloyu belirleseydi ve biraz sakatlıktan uzak kalabilseydi şu an bunlara hiç gerek kalmayacaktı. Bundan sonra yapacağı tek şey tamamen 57 kilo müsabakalarına çıkmak olmalı. 62 kiloda kazandığın puanların bir önemi yok.

Sonuç olarak Hatice Kübra İlgün alnının teriyle 2020 olimpiyatlarına katılmayı hak etmiştir.

Sondan başlayayım,İrem Yaman için bundan sonrası zor. 3 yıl önce Dünya Şampiyonası öncesi bile olimpiyat hazırlığından bahseden birinin bu hayal kırıklığından dönmesi zor.
Irem'i egosu yüzünden hiç bir zaman sevemedim açıkçası. Milli takımda yalnızları oynaması,kendini 'gold hunter' ilan etmesi,Nur Tatar sporu bırakma noktasına gelirken işin kaymağını yemesi vs.
Ancak hayal kırıklığını da anlıyorum. 2 gp kaçırıp üstüne Moskova'da yenilip geriye düşmesi çok dramatik. Hatice ilk turu altın vuruşla geçmese bunlar hiç yaşanmayacaktı.
Yine de bile isteye bu açıklama dehşet verici. Hatice Kübra geçen ay bein'de 'Madalya Yolu' na konuktu. Çok saf ve iyi bir kız,umarım madalyayla döner.

Hakan
05.06.2021, 20:21
Boksta Trabzonspor sporcusu Busenaz Sürmeneli olimpiyat vizesi aldı ama o son raund neydi öyle.

Hakan
24.07.2021, 08:41
Rukiye çok tedirgin başladı ama neyse ki geçti ilk turu. 10 yıldır bu anı bekliyor neredeyse normal.

Okçuluk'ta da ABD'nin kim vurduya gitmesiyle madalyaya bir adım daha yaklaştık. Hadi çocuklar ilk günden çifte madalya.

Manu61
25.07.2021, 09:33
En umutlu olduğum dal Karate çünkü yıllardır planlı bir şekilde yönetilen bir federasyon, bir aksilik olmazsa en az 3-4 madalya bekliyorum.

Nur Tatar artık altını kazanır diye düşünüyorum Zhang ile final oynarsa eğlenceli olur. Hatice'nin maçı birazdan başlıyor, berbat savunma yapmaya devam edecektir ve daha sonra öne geçmeye çalışacaktır, aynı Rukiye gibi :) Madalya alamazsa eski defterleri açarım :)

Rıza Kayaalp altın madalyayı alacaktır. Mijain Lopez emekli oldum diye seviniyorduk ama adam olimpiyata katıldı, gerçi 38 yaşına geldi Rıza bu sefer kendisine takılmaz diye düşünüyorum.

Rio'da Taha en büyük altın favorimdi, bu turnuvada yine kendisinden altın bekliyorum ama Gürcü rakibi çok gelişim gösterdi. Muhtemelen iki sporcu finale çıkacaktır az hata yapan kazanır.

Süleyman Atlı Rio'da çok erken elenmişti ama o günden sonra harika bir gelişim sağladı kendisini tanıyanlar 7/24 çalıştığını söylüyor. Madalya konusunda kendisine güveniyorum ama madalyanın rengini tahmin etmek zor, umarım altın olur.

Cenk İldem'i bir süredir takip edemedim ama her zaman bir standartı var. Vasat üstü bir güreşçi kura şansına bağlı olarak belki bronz madalya maçına çıkabilir. Belki beni yanıltır ve çok daha başarılı olur bilemiyorum.

Halter sporunda yaşanan rezilliklerden sonra bu spora ilgim tamamen bitmiş durumda, kim katılıyor onu bile bilmiyorum :)

Amatör boksu takip eden arkadaşım Busenaz'ın kesinlikle madalya alacağını söylüyor, iyi bir sporcu olduğunu biliyordum ama pek fazla takip etme şansım olmadı.

Atletizm bildiğinizi gibi. Yasmani Copello'nun eline bakıyoruz umarım alır bir bronz veya gümüş. Norveçli eleman fena :)

Unuttuklarım mutlaka vardır, başarılı bir olimpiyat olacağını düşünüyorum. Rio ve Londra'da çok umutsuzdum ama bu sene fena değiliz.

Hakan
25.07.2021, 10:27
En umutlu olduğum dal Karate çünkü yıllardır planlı bir şekilde yönetilen bir federasyon, bir aksilik olmazsa en az 3-4 madalya bekliyorum.

Nur Tatar artık altını kazanır diye düşünüyorum Zhang ile final oynarsa eğlenceli olur. Hatice'nin maçı birazdan başlıyor, berbat savunma yapmaya devam edecektir ve daha sonra öne geçmeye çalışacaktır, aynı Rukiye gibi :) Madalya alamazsa eski defterleri açarım :)

Rıza Kayaalp altın madalyayı alacaktır. Mijain Lopez emekli oldum diye seviniyorduk ama adam olimpiyata katıldı, gerçi 38 yaşına geldi Rıza bu sefer kendisine takılmaz diye düşünüyorum.

Rio'da Taha en büyük altın favorimdi, bu turnuvada yine kendisinden altın bekliyorum ama Gürcü rakibi çok gelişim gösterdi. Muhtemelen iki sporcu finale çıkacaktır az hata yapan kazanır.

Süleyman Atlı Rio'da çok erken elenmişti ama o günden sonra harika bir gelişim sağladı kendisini tanıyanlar 7/24 çalıştığını söylüyor. Madalya konusunda kendisine güveniyorum ama madalyanın rengini tahmin etmek zor, umarım altın olur.

Cenk İldem'i bir süredir takip edemedim ama her zaman bir standartı var. Vasat üstü bir güreşçi kura şansına bağlı olarak belki bronz madalya maçına çıkabilir. Belki beni yanıltır ve çok daha başarılı olur bilemiyorum.

Halter sporunda yaşanan rezilliklerden sonra bu spora ilgim tamamen bitmiş durumda, kim katılıyor onu bile bilmiyorum :)

Amatör boksu takip eden arkadaşım Busenaz'ın kesinlikle madalya alacağını söylüyor, iyi bir sporcu olduğunu biliyordum ama pek fazla takip etme şansım olmadı.

Atletizm bildiğinizi gibi. Yasmani Copello'nun eline bakıyoruz umarım alır bir bronz veya gümüş. Norveçli eleman fena :)

Unuttuklarım mutlaka vardır, başarılı bir olimpiyat olacağını düşünüyorum. Rio ve Londra'da çok umutsuzdum ama bu sene fena değiliz.

Bu sene heyecan verici bir kadroyla gittik de şu iki gün sinirimi fazlasıyla bozdu açıkçası.
Okçuluk madalyamız kılpayı gitti, üstüne ben Rukiye'den bronz; Hatice'den en az gümüş bekliyordum büyük hayal kırıklığı oldu. Ne oldu anlamadım zaten tüm favoriler dökülüyor .
Nur'un altın ihtimali düşük bence. Paige McPherson'u yeniyor genelde ama finale kalırsa Ruth Gbagbi'ye takılır. Nafia'yı da es geçmeyelim madalya adayı olarak.
Busenazların ikisi de ciddi altın adayı ve zaten 1 numaralı seri başları. Beni korkutan aşırı beklentinin ters tepmesi olur.
Oyunların sonunda güzel bir tablo çıkacaktır bir şekilde.
+
Türkiye Olimpiyatların yapı taşı jimnastikte söz sahibi ve bunu unutman ayıp olmuş :)

Manu61
25.07.2021, 10:50
Bu sene heyecan verici bir kadroyla gittik de şu iki gün sinirimi fazlasıyla bozdu açıkçası.
Okçuluk madalyamız kılpayı gitti, üstüne ben Rukiye'den bronz; Hatice'den en az gümüş bekliyordum büyük hayal kırıklığı oldu. Ne oldu anlamadım zaten tüm favoriler dökülüyor .
Nur'un altın ihtimali düşük bence. Paige McPherson'u yeniyor genelde ama finale kalırsa Ruth Gbagbi'ye takılır. Nafia'yı da es geçmeyelim madalya adayı olarak.
Busenazların ikisi de ciddi altın adayı ve zaten 1 numaralı seri başları. Beni korkutan aşırı beklentinin ters tepmesi olur.
Oyunların sonunda güzel bir tablo çıkacaktır bir şekilde.
+
Türkiye Olimpiyatların yapı taşı jimnastikte söz sahibi ve bunu unutman ayıp olmuş :)

İlk gün ve bu sabah olanlardan sonra sinirlenmeyen insan sayısı azdır. Hatice berbat bir maç çıkardı, Hakan'dan madalya beklentim olmadığı için sakin bir şekilde maçı izledim ama yine sinirim bozuldu :)

Jimnastik sporuna çok uzağım sadece İbrahim ve Ferhat'ı biliyorum ama yetenekli gençlerimiz varmış bu sevindirici.

Sinirimi bozan diğer şey ise Koreli okçular, şu sporu bi salın ne kardeşim :)

Hakan
25.07.2021, 11:12
İlk gün ve bu sabah olanlardan sonra sinirlenmeyen insan sayısı azdır. Hatice berbat bir maç çıkardı, Hakan'dan madalya beklentim olmadığı için sakin bir şekilde maçı izledim ama yine sinirim bozuldu :)

Jimnastik sporuna çok uzağım sadece İbrahim ve Ferhat'ı biliyorum ama yetenekli gençlerimiz varmış bu sevindirici.

Sinirimi bozan diğer şey ise Koreli okçular, şu sporu bi salın ne kardeşim :)

Yüzmede de nitelikli sporcularımızın gelmesi bizim için büyük adım bu arada.
Merve Tuncel - Berke Saka ikilisine bayrak taşıtmak çok hoşuma gitmişti ki Merve 1500 Serbest finali de yapabilir, yapamasa da canı sağ olsun.

Koreliler bugün de süpürmüş ama izleyemedim. Adeta istatistik kasıyorlar :D
Bizimkiler hala çok genç. Umarım toksik futbol seyircisine takılmayıp bu seviyeleri zorlamaya devam ederler.
+
Hatice'nin rakibi finale gidiyor, bir bronz çıkar artık.

Sadettin_
25.07.2021, 12:29
Voleybol maçı tekrarını izlemenin bir yolu yöntemi var mıdır

Sefer A.
25.07.2021, 17:21
Hatice bronz almis

Irem turnuvada yok mu ? ne açiklamasi yapti bugün ?

MeteGazoz bireyselde madalya getirsin bâri

boksör kizlarin gümüs getirmesi dahi basarisizlik sayilir simdiden diyeyim... o kadar pohpoha altindan baskasi yalan

Kayaalp için de aynisi geçerli

Hakan
25.07.2021, 18:37
Hatice bronz almis

Irem turnuvada yok mu ? ne açiklamasi yapti bugün ?

MeteGazoz bireyselde madalya getirsin bâri

boksör kizlarin gümüs getirmesi dahi basarisizlik sayilir simdiden diyeyim... o kadar pohpoha altindan baskasi yalan

Kayaalp için de aynisi geçerli

1.5 yıl sonra yeniden kitlesini kullanarak insanları manipüle etti. Hak etmiş de gönderilmemiş falan.

Ne tesadüf ki Hatice'nin mağlubiyetinin üzerine paylaşılmış. Bir daha milli takım adına yarıştırılmaz umarım.

Manu61
25.07.2021, 18:40
Voleybol maçı tekrarını izlemenin bir yolu yöntemi var mıdır

Şu anda TRT Spor Yıldız kanalında tekrarı var.

Oğuz ZEYTİN
25.07.2021, 19:13
ABD basketbolda Fransa'ya yenildi. Zaten ciddiyetsiz bir şekilde geldiler oyunlara.