PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor, Kızıltepe'de Tesis Yapacak!

Doğukan Uçan
04.09.2013, 14:03
Trabzonspor Kulübü, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde spor kompleksi yaptırıyor.Kızıltepe Trabzonsporlar Derneği Başkanı İbrahim Aydın, Kızıltepe Trabzonsporlular Derneği olarak Kızıltepe'de bir spor kompleksi kuracaklarını söyledi.

Kompleksin kurulması için yaklaşık olarak 500 bin liraya ihtiyaç duyulacağını ifade eden Aydın, bunun 170 bin lirasının dernek tarafından karşılanacağını söyledi. Kendisinin Mardinli olmasına rağmen çocukluğundan bu yana Trabzonsporlu olduğunu ve 22 yıldır da Trabzonspor Kulübü üyesi olduğunu belirten Aydın, Güneydoğu'da ilk kez böyle bir projenin yapıldığınını bildirdi.

‘TRABZONSPOR’A OYUNCU KAZANDIRACAĞIZ’
Projeyi Trabzonspor'un desteğiyle gerçekleştireceklerini dile getiren Aydın, şöyle konuştu:"Trabzonspor böyle bir kompleksi Güneydoğuda ilk kez burada yapacak. Kızıltepe'de nüfusumuz bayağı kalabalık yaklaşık olarak 5 ilden büyüğüz. Kompleks içinde halı sahamız olacak. Bir havuz, kafeterya ve dernek merkezi olacak. Buranın arsası 330 bin liraya alındı. Bu proje yaklaşık 500 bin liraya mal olacak. Mülkiyeti Trabzonspor'a ait olacak. Yapım işlerini de biz üstleneceğiz. Sponsor firmayla anlaşırsak beraber yapacağız, anlaşmasak biz kendi imkanlarımızla yapacağız. Buradan 200 kişinin yararlanmasını hedefliyoruz. Bunlar 8 ile 12 yaş arasında öğrenciler olacak. Onları yetiştirip altyapıdan Trabzonspor'a kazandırmayı düşünüyoruz. Yetenekli çocukları yetiştirip Trabzonspor altyapısına göndereceğiz."

‘BU AY TEMEL ATACAĞIZ’
Aydın, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve yönetim kurulunun katılımı ile bu ay içerisinde temelini atmayı planladıklarını belirterek, "Eylül ayı içerisinde inşaata başlamayı düşünüyoruz. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nu bekliyoruz, bize söz verdi. İnşallah yönetimle beraber hepsi buraya gelecek. Hem derneğimizi ziyarette hem de bu çalışmalarımızı görecek. İnşallah ilk kazmayı ilk olarak buraya o vuracak. İnşaatımız başladığı andan itibaren 3 ay içerisinde bitecek" dedi.

‘ÇÖZÜM SÜRECİNİN ETKİSİ OLDU’
Aydın, derneğin kurulmasında Güneydoğu illerinde bulunan Trabzonsporluların da yoğun desteğini aldıklarını, derneğin kurulmasından sonra bölgede ciddi bir taraftar topluluğunun ortaya çıktığını söyledi.
Burada yapılacak çalışmalar için yönetime başvurduğunda çok sıcak karşılandığını özellikle çözüm sürecinin bunda çok etkili olduğunu ifade eden Aydın, konuşmasını şöyle sürdürdü:"Ben Trabzon'da 4 gün kaldım. 67. Olağan Genel Kurul için oraya gitmiştik. Mardinli, Trabzonspor üyesi ve dernek açtığımız için onlara çok ilginç geldik. Sonra tabi ki sevindiler, takdir ile karşıladılar. Ben çoktan bu teklifi Trabzonspor'a götürmüştüm,Sadri Şener döneminde bunu yapmayı düşündüm ama Sadri Bey bir türlü sıcak bakmadı. Özellikle başkanımız bu barış sürecinde buraya özellikle böyle bir yatırımı düşündü. Projemize sıcak baktı, barış sürecine bir destek olsun Trabzonsporlular bir köprü olsun diye yaptık. Trabzonspor buraya ilk defa böyle bir projeye imza atacak."

Kaynak:http://www.diyarbakirsoz.com/haber-91125-TS-Kiziltepede-tesis-yapacak.html

Burçak
04.09.2013, 14:17
"Eylül ayı içerisinde inşaata başlamayı düşünüyoruz. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nu bekliyoruz, bize söz verdi. İnşallah yönetimle beraber hepsi buraya gelecek. Hem derneğimizi ziyarette hem de bu çalışmalarımızı görecek. İnşallah ilk kazmayı ilk olarak buraya o vuracak. İnşaatımız başladığı andan itibaren 3 ay içerisinde bitecek" dedi.

Haber çok güzel. inşallah başarılı olur.
Koyu yaptığım kısıma kadar beni heyecanlandırdı mutlu etti.
Ne zaman ki başkan Hacıosmanoğlu söz verdi cümlesini okudum, inancımı kaybettim....
Söz vermek değil yerine getirmek önemli olan...

Fatih Özkan
04.09.2013, 14:21
"Eylül ayı içerisinde inşaata başlamayı düşünüyoruz. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nu bekliyoruz, bize söz verdi. İnşallah yönetimle beraber hepsi buraya gelecek. Hem derneğimizi ziyarette hem de bu çalışmalarımızı görecek. İnşallah ilk kazmayı ilk olarak buraya o vuracak. İnşaatımız başladığı andan itibaren 3 ay içerisinde bitecek" dedi.

Haber çok güzel. inşallah başarılı olur.
Koyu yaptığım kısıma kadar beni heyecanlandırdı mutlu etti.
Ne zaman ki başkan Hacıosmanoğlu söz verdi cümlesini okudum, inancımı kaybettim....
Söz vermek değil yerine getirmek önemli olan...

Aynı noktalara takılmışız Abi :)

HOPA'LI TS'Lİ
04.09.2013, 14:21
Helal size MARDİN'li gardaşlarum....

Doğukan Uçan
04.09.2013, 14:44
böyle işlere yardım et uğraş gitte, akp ile ugrasacagına başkan.

Murat 61
04.09.2013, 14:58
O tarihlerde miting yoksa gelir belki büyük başkanımız.

SADECETRABZON61
04.09.2013, 16:02
Çözüm süreciymiş ne çözüm süreciymiş arkadaş..Hiç sanmıyorum böyle birşey olacağını.Önce Türkiyeye sahip cıkmaya baksınlar içlerindeki pislikleri temizlesinler.Ne işi var Kızıltepede Trabzonsporun.

Ahmet Kuru
04.09.2013, 16:10
Barış Süreci dedi ya...

Birilerine göre terstir yine bu iş..

Ama o birilerine göre Trabzonspor yine siyaset üstüdür...

Tabi yersen...

Yiğit Gayretli
04.09.2013, 16:17
Son paragrafta asıl neyin ne olduğunu anlatıyor. Öncekiler fasa fiso...

Mustafa Ayazoğlu
05.09.2013, 00:56
alt yapımız yeterli

real MARDİN

Alihan Ertürk
05.09.2013, 01:01
Geri kalan parayı bakan Erdoğan Bayraktar hediye (!) eder PAK tesisleri kurarlar ''Barış Süreci''nde.

Hayırlısı olsun. Umarım Trabzonspor'a faydası olur kurulursa.

İlker Yazıcıoğlu
05.09.2013, 01:01
Yapılsın yapılsın da,daha Trabzon'da kendi altyapısında yetişen topçuları,oradan gelen hoca oynatmıyor,Mardin'dekilere hiç sıra gelmez....
Tuhaf takımız vesselam...

Mustafa Ayazoğlu
05.09.2013, 01:02
Yapılsın yapılsın da,daha Trabzon'da kendi altyapısında yetişen topçuları,oradan gelen hoca oynatmıyor,Mardin'dekilere hiç sıra gelmez....

sosyolojik etkileri önemli

MaEsTrO
05.09.2013, 01:04
Yapar yapar. ;)

Doğukan Uçan
05.09.2013, 11:22
O tarihlerde miting yoksa gelir belki büyük başkanımız.

:D

Emirhan Makul
05.09.2013, 11:24
Kesin yapar.

BOZOHAN
05.09.2013, 12:19
bence guzel bı olay ınsallah gerceklesır

DEEP BLUE
05.09.2013, 12:37
Keşke Hakkari/Yüksekova'da bile olsa aynı girişim. Destekliyorum...

Mollasalihoğlu
05.09.2013, 12:42

Ben de bunu yazacaktım amma velakin orda BordoMavi'nin dalgalanması bile başlı başına destek sebebi.

turgutlu
05.09.2013, 13:40
Mardin ne alaka. Ot bitmeyen yerden futbolcumu yetişecek.

Mollasalihoğlu
05.09.2013, 14:12

İnsan varsa futbolcu yetişir. Otla mı beslenmesi lazım ki?

Murat'
05.09.2013, 14:16

Zeki derim, bombayı da bırakır giderim. :)

mawro61
05.09.2013, 15:19
tamda yerel seçimler arefesinde mardinli kardeşlerim. zamanı mı şimdi. seçim çalışmalarımız var.
daha afiş asacağız,mitingi gideceğiz,bayrak sallayacağız,yağ çekeceğiz....

Oğuz ZEYTİN
05.09.2013, 15:35
Insallah gerceklesir ve ulkemizin diger yorelerinde sayilari artarak devam eder.

İlker Yazıcıoğlu
05.09.2013, 17:52
Zeki derim, bombayı da bırakır giderim. :)

Murat,o bomba da elimizde patladı zaten:)

Doğukan Uçan
05.09.2013, 18:19

Mardin İsrail nüfusuna bağlı degil ki Türkiye'ye bağlı, Irkçılık yapma sizin gibiler yüzünden türkiye bu halde işte

Tolga
05.09.2013, 19:11
Mardin muhteşem bir yerdir.İnsanı da muhteşemdir :) Özellikle Arap kökenli birçok arkadaşım var Mardin'de. Sıkça ziyaret etmişliğim, pazarını çarşısını da beğendiğim tarihi bir şehirdir.

Ayrıca kültürel açıdan da oldukça müthiş bir değere sahiptir.Yanlış hatırlamıyorsam 12 inanca ev sahipliği yapıyor Mardin.

Midye dolmacıların anavatanıdır :) Midye dolma için ölümü göze alabilirim :) :)