PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Bir Trabzonspor. (Felsefe Yapalım)

oksoholu
02.09.2013, 16:23
Biraz felsefe iyi gelecektir

Trabzonspor’un geleceği konusunda yönetim +eski tüfek topçular ve şehrin ileri gelenleri toplanıp Trabzonspor’un gelecek 10 yılını planlamalılar

Bunun için önce Trabzon şehrine hangi ülke ekolünün uyduğu konusunda bir karar verilmeli örneğin dünyada futbolda söz sahibi birkaç ülke vardır Brezilya Almanya ve Hollanda gibi

Trabzon da her ilçede futbol okulları açılmalı bunlar yatılı olacak şekilde burada hem okul eğitimi hem de futbol eğitimi verilmeli 8-10 yaşlarında çocuklar burada seçilecek ülke ekolüne göre o ülkeden gelecek hocalar eşliğinde eğitim alacak ve 20 li yaşlarda Trabzonspor’a kazandırılacak

Bizim futbol kültürümüz her ne kadar brezilyaya benzese de onların bir oyun disiplininin olmaması nedeni ile tercih edilmemesi gerekir Alman ekolü de dünyada en geçerli ekol olsa da bizim insanımıza uymaması dolayısı ile bek uymayacaktır.
Yıllar önce Barcelona’nın uyguladığı Hollanda ekolü bana sorarsanız en akıllı ekol olacaktır Oradan getirilecek 10-15 alt yapı hocası ile yeni bir nesil yetiştirilebilir bunun maliyeti öyle çok büyük değildir hatta maliyeti federasyona bile yüklenebilir çünkü bizim arkamızdan çevirdikleri herzelerden dolayı göt durumundalar bu parayı eğitim maksatlı bize verebilirler. İyimser bir tahminle 10 yılda belki 20 milyon Euro gibi bir yatırım gerektirir ki çok büyük bir rakam değildir dediğim gibi eşekler bunu öder.

Naçizane fikrimdir ki bu aralar birileri fikir üretmeli toplumca küfür üretiyoruz ki buna bende dahilim

Doğukan Uçan
02.09.2013, 16:25
bunu yüzlerce taraftarda söylüyor ama lafta kalır malesef kimse yapamaz

İlker Yazıcıoğlu
02.09.2013, 16:37
Kulüpte felsefe yapan çok,bize gerek yok......

oksoholu
02.09.2013, 16:52
haklısınız sadece lafta kalır

ama gerçekten yapılması çok kolay bir iş parasal açıdan kolay bakın spor bakanımız var seversiniz sevmezsiniz(ben sevmem) işin siyasetinde değilim adam Tarbzonlu fanatik olduğunuda söyleyenler var zaden ezik durumda şike konusunu kastediyorum bu adama trabzondan böyle bir teklifle gelinse tabiki trabzonspor değil trabzon gençlik ve spor bakanlığı böyle bir kurum var herhalde Trabzonsporun berde arkasında profesyönel bir yönetici atayacağı bu kurum böyle bir talepde bulunabilir

sahilde 10 ilce ve 10 okul + spor kompleksi çoğu zaden var belki okullar yapılacak hocalar secilir malüm ülkeden anlaşmalar yapılır uzun vadede

secimler yapılır çocuklar arasında yetenekliler secilir ve eğitimi dahil her imkanları sağlanır bu çok kolay bir proje ama biz sabırsız bir millet olduğumuz için 10 yıl uzun gelir bize

chener
02.09.2013, 16:52
trabzonspor ismi kurulduğu,şampiyon olduğu yıllarda mücadelenin,onurun,azmin,direnmenin sembolü olmuş olabilir.o yıllarda yönetimi-futbolcusu-taraftarı futbol oligarşisine karşı çarpışmış olabilir,ama şimdi trabzonspor ismi para demek,gücü ele geçirip nemalanmak demek,işsizliğin tavan yaptığı şehirde iş kapısı demek vs vs.

Doğukan Uçan
02.09.2013, 16:55
bilic takımda sosyalist düzen olusturmaya calisiyoruz diyor, mra incil okuyorum diyor :) :D

oksoholu
02.09.2013, 17:08
bizim hoca benim anladığım birazda kendini pazarlıyor felsefe yaparak

bizim sıkıntılarımız çok adam beğenmeme ben bilirim herşeyi vs. devam ettikçe bir yerede varacağımız yok oysa neydi isimleri
hakan culhanoğlu trabzondan geri döndü
oğuzhan özyakup çüzi bir para mesele yapılarak alınmadı
muhammet demir unal yüzünden alınmadı

bu örnekleri çoğaltabiliriz her kafadan bir ses çıkmamalı ortak bir beyin oluşturmamız lazım belki de bu forumda bile bunu yapabilmemiz lazım
ne bileyim hangi konularda hemfikiriz bilmiyorum bu tür anketler düzenlemeli bordomavi net ve üzerinde hem fikir olduğumuz konularda nasıl şikede tek yumruk oldu bu konularda da baskı yapabilmeliyiz

Kaya
02.09.2013, 17:09
Hocalar çok felsefe yaptığı için aslında felsefe yapmaksak; gerçekten futbolun özüne dönsek ve hatalarımızı görsek... :)

oksoholu
02.09.2013, 17:18
Hocalar çok felsefe yaptığı için aslında felsefe yapmaksak; gerçekten futbolun özüne dönsek ve hatalarımızı görsek... :)
göremez kaç haftatır olcanla volkanla oynuyor aynı hatalar devam ediyor bir şey gördüğü yok hatta daha kötüsü olcanın solbekde çok başarılı olduğunu yazan yazarlar bile var neyi seretmişlerse

Anıl C
02.09.2013, 19:28
arkadaşım bu felsefe, aidatını senelerce ödemeyip başkan adayına ödetipte gelip oy kullanan zavallı taraftarlar ile yapılacaksa ben yokum.

oksoholu
03.09.2013, 02:28
taraftar yapmayacak tabi bunu başta dediğim gibi trabzonun ileri gelenleri düşünmeli