PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden Başarısızlığa Şaşırıyorsunuz ?

Erhan Atalay
02.09.2013, 15:23
Bir futbol takımı; Taraftarı, Oyuncuları, Teknik ekibi, Yönetimi ve Stadıyla başarılı olur, etki eden etmenler bunlardır.

Taraftar : %70 boş tirübünlere oynatan bir taraftar gurubu, zaten taraftarlarda bir bütünlük yok herkes ayrı telden çalıyor, sabırsız ve sinirli bir yapı, bir çok kişinin siyasi partisine olan bağlılığı Trabzonspordan fazla.

Oyuncular: Bir çoğu ruhsuz, volakan la olcan "ne işimiz var la bizim burda" havasında, colman "beni köyden kovirmisen ağam" moduna girmiş, gençlerde takıma ağırlık koyacak tecrübe yok, yabancılar 2 geri 1 ileri mehter marşı modunda. Tüm iyi oyuncular rakiplere gitmiş.

Teknik ekip : Daha 2 sene öncesine kadar, Akhisar belediyeden bile gelecek teklife balıklama atlayacak halde olan, toy bir hocayı aldık Lazio nun karşısına koyduk. İyiki adam 1461 le iyi bir sezon geçirdi neredeyse morinyoyla kıyaslanacak, Trabzonspor için daha çok zamana ve tecrübeye ihtiyacı var.

Yönetim : Bir tek Allah 1 dediğine inanılacak bir karaktere sahip, futbolla uzaktan yakından ilgisi yok, Trabzonsporu merdiven niyetine kullanıyorlar, zaten bütün olamayan taraftarı iyice böldüler, Türk futbol tarihinin en kötü kulüb başkanı (Aziz yıldırım dahil).

Stad : Artık millet olmayacak işlere "kırmızı kar yağınca" demiyor, "Trabzonspora yeni stad yapılınca" diyor, resmen kafa buluyorlar, 7 senede ne zaman belli oldu ne stad her kafadan bir ses çıkıyor, (çok acilmiş gibi kayseri bursa urfa kasımpaşa cimbom a takır takır stad yaptılar)

Tüm bu olumsuzluklara rağmen neden "Akhisardan bile 3 yedik" diyenler var? Ne bekliyordunuz?
Neden "bu sene de gitti 3 haftada inancımı kaybettim" diyenler var? Şaka bi yana şampiyonluğa oynayacağımızımı sanıyordunuz?

Arkadaşlar hayal kurmayı bırakın, hiç olmadığımız kadar berbat bir haldeyiz.

Ahmet Öztürk
02.09.2013, 18:12
%70 boş tribünü nerde gördünüz ? Şimdi diyeceğim ki taraftarın etkinliğinin azlığı yüzünden %70 dediniz ama ona ayrıca değinmişsiniz. Rakamsal olarak %70 boş bir tribünü ben görmedim.

Gerisine kısım kısım farklı düşüncelerim olsa da (teknik heyet) katılıyorum. Katılmak zorundayım.

DEEP BLUE
03.09.2013, 09:25
Bir futbol takımı; Taraftarı, Oyuncuları, Teknik ekibi, Yönetimi ve Stadıyla başarılı olur, etki eden etmenler bunlardır.

Taraftar : %70 boş tirübünlere oynatan bir taraftar gurubu, zaten taraftarlarda bir bütünlük yok herkes ayrı telden çalıyor, sabırsız ve sinirli bir yapı, bir çok kişinin siyasi partisine olan bağlılığı Trabzonspordan fazla.

Oyuncular: Bir çoğu ruhsuz, volakan la olcan "ne işimiz var la bizim burda" havasında, colman "beni köyden kovirmisen ağam" moduna girmiş, gençlerde takıma ağırlık koyacak tecrübe yok, yabancılar 2 geri 1 ileri mehter marşı modunda. Tüm iyi oyuncular rakiplere gitmiş.

Teknik ekip : Daha 2 sene öncesine kadar, Akhisar belediyeden bile gelecek teklife balıklama atlayacak halde olan, toy bir hocayı aldık Lazio nun karşısına koyduk. İyiki adam 1461 le iyi bir sezon geçirdi neredeyse morinyoyla kıyaslanacak, Trabzonspor için daha çok zamana ve tecrübeye ihtiyacı var.

Yönetim : Bir tek Allah 1 dediğine inanılacak bir karaktere sahip, futbolla uzaktan yakından ilgisi yok, Trabzonsporu merdiven niyetine kullanıyorlar, zaten bütün olamayan taraftarı iyice böldüler, Türk futbol tarihinin en kötü kulüb başkanı (Aziz yıldırım dahil).

Stad : Artık millet olmayacak işlere "kırmızı kar yağınca" demiyor, "Trabzonspora yeni stad yapılınca" diyor, resmen kafa buluyorlar, 7 senede ne zaman belli oldu ne stad her kafadan bir ses çıkıyor, (çok acilmiş gibi kayseri bursa urfa kasımpaşa cimbom a takır takır stad yaptılar)

Tüm bu olumsuzluklara rağmen neden "Akhisardan bile 3 yedik" diyenler var? Ne bekliyordunuz?
Neden "bu sene de gitti 3 haftada inancımı kaybettim" diyenler var? Şaka bi yana şampiyonluğa oynayacağımızımı sanıyordunuz?

Bu forumda doğruları tabanca gibi söyleyenleri sevmezler bilirim...

Evet, aynı soruyu ben de soruyorum; ne bekliyordunuz?

DİNÇ
03.09.2013, 09:51
Trabzonspor, 3 yıldır Türkiye'nin en KÖTÜ yönetilen kulübüdür...

Trabzonspor Ringo nun ahırı olmuştur....

Trabzonspor iflasın eşiğindedir...

ilhan
03.09.2013, 10:08
Dost acı söylermiş.
Teşekkürler Erhan.

Fatih Birinci
03.09.2013, 10:10
Neden mi?cünkü biz ŞANLI TRABZONSPORUZ

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk 2

lazkopatfaroz
03.09.2013, 10:15
Çok kötü durumda olduğumuzu ifade etmeye çalışırken tepki aldık. Hikaye anlatıyoruz sanki.

lazibere
03.09.2013, 10:18

Kısacası bu tebrikler.

Bunu fark edemeyen hiç bir taraftar ve idareci kısvesi soruna çare olamayacaktır.

Trabzon ve Trabzonspor Siyasetin maşası olmaktan kurtulmadığı müddetçe de kesinlikle başarılar göreceli olacaktır.

Onur Civelek61
03.09.2013, 11:32
Başarısızlığı bekliyordum ama Yusuf,Abdulkadir,Göksu,Jebrin ile...
Hala Colman,Volkan
Bunlar dışında sağa solak sola sağlak,
Adrian çizgide,
Olcan sol bekte,
Geçen sezon kaç gol attı da Henrique tek forvet oynuyor....Bunlara tahamül edemiyorum.

ergin cesit
03.09.2013, 12:10
boş tribünlere oynamıyoruzki.deplasmandaki akhisar maçı kale arkası neredeyse doluydu.diğer tespitler çok doğru

Sacit
03.09.2013, 12:15

Mükemmel bir özet olmuş..

ve bu sene küme düşmenin en büyük adayıyız. küme düşsek bir gram üzülmem, çünkü hak ediyorsun

Metin Ural
03.09.2013, 12:18
başarısızlığa şaşırmıyorum da başarısızlığa yol açan sebeplerin bazılarına şaşırıyorum. özellikle teknik ekip ve futbolcular ile ilgili olan kısım.

Cyzio
03.09.2013, 12:18
Bu forumda doğruları tabanca gibi söyleyenleri sevmezler bilirim...

Ben de bilirim, ben de :mad:...

.

Turgut Altun
03.09.2013, 14:03
Halbuki herşeyin sorumlusu olan Şenol Güneş de gideli çok olmuştu :)

halil ibo
03.09.2013, 14:09
Hazırlıksız bir başkan ve yönetimin iktidar olması felakettir.Bunu da en iyi başbakan sevdalısı İHO bilir.AKP'ye yakın diye donanımlı,paralı M.Usta'yı seçmez misin?Çekeceksin o zaman...

Yiğit Gayretli
03.09.2013, 14:12
Ben Trabzonspor taraftarıyım. Başarısızlığa şaşırmam kadar doğal bir durum olamaz.

DEEP BLUE
03.09.2013, 14:24
Daha da ileri gideyim;

Burası Trabzon!.. Hiç bir başarının cezasız kalmayacağı tek yer!...

Erbay
03.09.2013, 14:29
Şaşırmadım ama kanıksamaktan korkuyorum.

ilhan
03.09.2013, 14:51
Aslında hepimiz yüzleşmekten çekiniyoruz. Süper ligin en kötü futbol oynayan takımlarının başında geliyoruz. Topla kaleye gitme, bireysel yetenekleri ile takımı pozisyona sokma, organize pas düzeni yapma, kanatlardan sıfıra inme vb. modern futbolun en basit öğelerini bile yerine getiremiyoruz. Hocaya zaman verebiliriz ama bu kadro iki senedir hiçbir şey yapmıyor. Şenol Güneş ve Tolunay Kafkas'ın sonunu hazırlayıp, Sadri Şener yönetimini gönderen bu futbolcu yığını Mustafa Reşit Akçay ve mevcut Hacıosmanoğlu yönetimini de gönderir.

1461 Trabzon'dan takviye edilen futbolcuların hepsine aynı anda şans vermesini beklemiyoruz. Aldıklarımızı yavaş yavaş oynatır "Bu sene yapılanmaya gidiyoruz, bizden başarı beklemeyin" diye bir açıklama yapar yolumuza bakardık. Onu da beceremedik.

Lig için konuşmak erken ama böyle giderse geçen seneden daha kötü durumda olacağız.

bangkook_61
03.09.2013, 15:18
Kongrede Hakan Kulaçoğlu'nu destekleyen biri olarak başarı benim için ön planda değildi. Ama Malouda ve Bosingwa transferi ile şov yapıyorsan, Trabzon'a yıldız gelmiyormuş ben getirdim diye böbürleniyorsan başarılı olmak zorundasın. Ama İHO eminim ki 1-2 haftaya çıkıp der ki ben başarı sözü vermedim öyle seçimleri kazandım. Eşek olduktan sonra semer vuran çok olur.

İlker Yazıcıoğlu
03.09.2013, 18:36
Başarısızlığa şaşırmamak lazım.
Hacı'yı savunanlar diyor ya,başkan başarı sözü vermemiş diye:)

Saçmalık diz boyu...
Haspinallah..

Muhammed Ayaz
03.09.2013, 18:38
trabzonspor büyük bir klüp büyük bir camiadır. tabiki başarısızlığa şaşıracağız.çünki bizim genlerimizde bnaşarısızlığa tahammül yok.
başarısızlığa tahammülü olanlar kendilerini konyaspor veya elazığspor taraftarı zannetti herhalde

emre duman
03.09.2013, 19:34
En temel sorun yine biziz taradftar tek bir çatı altında olsa etkimiz o denli güçlü olurdu 50 tane gerup var 1 grubun tepkisi sinek ısrığı gibi geliyor onlara

Erhan Atalay
03.09.2013, 20:03
trabzonspor büyük bir klüp büyük bir camiadır. tabiki başarısızlığa şaşıracağız.çünki bizim genlerimizde bnaşarısızlığa tahammül yok.
başarısızlığa tahammülü olanlar kendilerini konyaspor veya elazığspor taraftarı zannetti herhalde

Konyayı elazığı geçtim keşke buca kadar olabilseydik, en azından başkanımızda uefa ya başvurup hakkımızı arayacak kadar YÜREK olurdu

Bülent AKBULUT61
03.09.2013, 20:22
bizim kaderimiz buymuş ne yapalım.Güzel bir yazı eline kolunu beynine sağlık:alkış:

Uğur Gündüz
03.09.2013, 23:20
Bu takım bu camia ve mali gücüyle ancak 10 yılda 1-2 kere yarışmacı takım olabilir.
2000-2010 arasında 2 kere yarıştaydık,

2010-2020 arası 1 hakkımızı kullandık, denk getirirsek bir kere daha yarışın içerisinde oluruz.

Bir takımın başarısı, sistem, sisteme uygun kadro ve bu sistemi ve kadroyu kurup oynatacak hoca birlikteliğiyle olur.

Bizde ne sistem, ne sistem kuracak hoca ne de sistem oyuncusu var. Bir takımda 1-2 Volkan idare edilir ama 11 tane volkan varsa galibiyet ve başarı tesadüflere kalır.

Defansımız ligin en kötüsü, orta sahamız en yavaş ve yumuşağı ve forvetimiz en kazması, hocamızda eldeki kadroyu kullanmada bile başarısız, başka ne olacaktı?

Cyzio
04.09.2013, 00:18

İki tane birbirinden kifayetsiz, sadece doğum yerleri Trabzon olduğu için (Siz buna "Öz evlât", "yerlinin yerlisi, formanın terlisi" filan diyorsunuz :)) takımın başına getirilmiş iki hoca. Al birini vur ötekine. Merak ederim, Trabzonspor'dan sonra hangi takımı çalıştıracaklar?

Evet gideli çok oldu ama bıraktığı enkazın toparlanması daha çok zaman alacak (O da Mustafa Reşit Akçay'la değil, tabii :)).

.

Mehmet Mangan
04.09.2013, 00:29
bu senede düşmemeye oynarız. O yuzden sıkıntı yok. Avrupa liginde de hiçbir şey olmaz bu takımdan. Dert etmeyin renkdaşlar biz alışkınız ne de olsa. 10 yılda 1 sene kafaya oynarız. Oynadık onu da elimizden çaldılar.

Bera B.
04.09.2013, 01:43
Şaşırmıyoruz da sinirleniyoruz demek daha doğru olur. Bu takımın yapabileceklerini 2 senedir görüyoruz ve iki senedir de üst limit giderek aşağı çekiliyor.

Yaşar
04.09.2013, 02:04
Düştüğümüz durum ''Başarısızlığa şaşırmak'' değil aslında , herkes bu düzende başarılı olma ihtimalimizin olmadığını biliyor.
Ama kabullenemiyoruz, hazmedemiyoruz bu durumu.
25 senedir bu takımın peşindeyim, sürekli başarısız olup da bir umutla geleceğe bakabilme, bir ışık arayıp o ışığın arkasından gidebilme cesaretini kaybettiğim an, başarısızlığı kabullendiğim an olacaktır.
Akhisar'dan 3 tane yiyip, bir kaç hafta sonra fb deplasmanından 3-0 galip ayrılma hayali kuruyorum, UEFA grubundan lider çıkıp son 16'ya ve çeyrek finale kaldığımızı düşünüyorum.
Bir süre başkanın rezilliklerini, hocanın enteresan kadro, oyuncu ve mevki değişikliklerini unutuyorum.
Şimdiden önümüzdeki sezonun kadrosunu kuruyorum mesela.
Güya Muhammed Demir'i alıyoruz, stopere Terry geliyor, Erkan Zengin, Okay ve Adem Büyük'ü transfer ediyorum.
Yabancıların çoğunu yolluyorum zaten 5+1 kuralı var, ona göre yerli oyuncu kalitesini arttırıyorum.
Ta ki bir sonraki hafta oynanacak olan lig maçına kadar.

Yasin T.
04.09.2013, 11:29

Şenol Güneş'i babam kadar severim ama eleştirilmeyecek bi insan değil tabiki. Son 3 senede alınan oyuncular Şenol hocanın kurduğu izleme komitesiyle gerçekleşti ve bu oyuncuların bonservislerine de büyük paralar ödedik.

ekrems
04.09.2013, 17:23
Ben basarisizliga alisdim, sasdigim sey Trabzonsporun nasil yonetildigi.

1: Trabzonsporun iyi oyuncu alabilecek parasi var. Iyi pahali da demek degil.
2: Turkiyenin en iyi oyuncularin bir cogu, ya Trabzonlu, ya da Trabzonsporda oynamis/oynuyor.

Yani baska herseyi unutup, sunu soylemek lazim, bu takim iyi yonetilse, yani iyi bir sportif direktor takimin her mevkisine yeterli kapasitede fulbolcu koyarsa, bu takim basarisiz olmaz.

brushfield
04.09.2013, 17:34
colman "beni köyden kovirmisen ağam" moduna girmiş

:D:D:D:alkış:

Bu şehirde bu kadar yiyici oldukça ki olacak bizim sırtımız yerden asla kalkmaz.
Üzgünüm arkadaşlar ama şu gerçek ki amatör bir ruhla başarılar elde eden bu kulüp para ettikçe açgözlüler bu kulübü rahat bırkmayacak. Biz ancak küllerimizden yeniden doğarız. Doğar doğmaz da yine pişirip yerler bizi. Sonra yine küller...