PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Futbolcu Mevkiilerinin M.Reşit Akçay İle İmtihanı

must61
02.09.2013, 01:10
Kadronun yetersizliği ve yapılmayan transferler tartışılabilir bir konu.

Başkanın siyasetten kafasını kaldırıp tutarsız açıklamalarına her gün bir yenisini eklemesi de sorgulanabilir.

Sportif direktör Ünal Karaman'ın antrenman seyretmek dışında ne iş yaptığı da merak uyandırabilir.

Küçük takımlara kendi sahanda dahi çift önlibero tek forvet çıkmayı da savunanlar olacaktır belki.

Fakat oyuncuların mevkiisi dışında oynatılmasının izahı nasıl yapılabilir ?

- Kanat forvet oynaması gereken Henrique tek forvet oynatıldı yoklukta mecbur dedik.

- Olcan solbekte oynuyor idare ediyor dedik.

- Ama Malouda'yı forvet arkası oynatmak niyedir ?

- Esas mevkiisi sağ kanat olan Volkan Şen neden ısrarla solda oynatılır ?

- 10 numara oynayan Adrian'ı sağ kanata hapsetmek nasıl bir ahmaklıktır ?

Bunları kabullenmişken ;

- Adrian'ın oyundan çıkmasıyla sağ kanada Aykut Akgün'ün geçmesinin mantıklı bir açıklaması olabilir mi ?

Bu tercihler hangi aklın ürünüdür ?
Bu aklın Trabzonspor'u yönetmesi ne kadar sağlıklı bir durumdur *

Doğukan Uçan
02.09.2013, 01:10
olcan defansın solunda oynuyor

adrian orta sahanın en köşesinde

zeki yavru her hafta banko oynuyor yedigimiz bütün gollerde hatası var

volkan şen kötü oynasa bile her maç sahada

daha ne kadar yazaım yazıklar olsun

arda.61
02.09.2013, 01:13
Mevkilerini değiştirmesi ayrı bir hata , zeki,volkan bu adamlar oynayamıyor niye ısrar ediyosun ?

Nasıl teknik adamlık bu ??

Selçuk Demircioğlu
02.09.2013, 02:29
Büyük hayal kırıklığı... Adrianı ortaya çekeceğine dışarı aldı... Adrian hırslı bir adamki tepki gösterdi...

blues
02.09.2013, 04:31
Sezon baslamisken hadi bunu gönderdin diyelim yerin hangi hocayi alacaksin o da bir soru isareti. Yönetim Kafkas hocayi yolladiginda ve bunu basa getirdiginde polyannacilik oynayanlarin yanildigini görmek hicte gzel degil ancak su gercek artik gözardi edilmez umarim: Trabzon kökenli iyi bir hoca yetismedi son yillarda ki MRA iyi yetismis olsun.
Ayrica hollandaya gidip van gaalin yaninda yaptigi ihtisasi bugün T.Direktörlük diplomasi olan herkes yapabilir. Türkiyeyi bilmem ancak avrupada isleyis cok farkli! Oraya yapiyorsun basvurunu ve seni üc ay alti ay icin ücretsiz olarak bünyelerine katiyorlar.

İskender Çakmak
02.09.2013, 07:01
Bizi pozisyona sokacak adam Adrian ama sağ açık oynuyor. Volkan Şen'i neden kazanmak istiyoruz? Adam kendi kazanmak istemiyor ki.

yakın
02.09.2013, 07:39
İki ayağıyla herkes yürüyebilir ama sadece "dahiler" elleri üzerinde yürüyebilir... Yemeği kaşıkla ninem de yer fakat hadi yemeği burnunla ye bakalım; yiyemezsin çünkü bunu ancak "dahiler" akıl edebilir... Ömrünü sol kanatta geçirmiş olan bir futbolcuyu sol kanatta oynatmak bizim gibi sıradan akıllıların, onu forvet arkası oynatmak ise ancak dahilerin işi olabilir...

cincifeli
02.09.2013, 09:21
Deveye sormuşlar" boynun neden eğri ?" Ne tarafım doğru ki diye yanıtlamış. Tam da bizim takımın hali işte böyle.
Sayın Başkan gönül verdiği partinin programlarına katılmaktan sanırım takıma ayıracak zamanı bulamıyor.
Sayın teknik direktörümüz (isminin önünde öyle yazıyor); şapkadan cin çıkarma derdinde hala, denenmemişi, yapılmayanı yaparak kendini ispat edecem derdinde garibim. Hem kendini hem takımı yakıyor haberi yok. Yada var da umrunda değil.
Futbolcular nerede oynadıklarında bihaberler. Evet çok yıllardan beri şampiyon olamadık belkide yine olamayacağız ama bu büyüklüğün bir göstergesi değil. O Forma Anadolu futbol devriminin yaratıcısı Trabzonsporun forması onun büyüklüğünü kupalar ölçmeye yetmez.
Yılmaz Erdoğanın organize işler filminde bir replik vardır. Çete lideri süpermen forması giymiş adama der ki " O formayı giydiysen hakkını ver süpermen ol yada o formayı giyme"
Sözüm başkana, hocaya, futbolculara; ya giyin yada ....

Ahmet KESKİN
02.09.2013, 09:26
bunu hazırlık maçında denesene Trabzonspor u bu tarz kumarlarına alet etmenin manası nedir.. Artissss

Yaşar
02.09.2013, 09:26
Akşam Giray sakatlandıktan sonra bekledim, dedim ki bu hoca herkesi farklı yerde oynatıyor, şimdi Giray'ın yerine Yusuf girse, Zokora stopere geçse, Adrian ortaya, Yusuf sağa geçse diye.
Aslında olması gereken dizilişte buydu ama hoca Giray'ın sakatlanmasındaki hayrı göremedi.

Ahmet Ulusoy
02.09.2013, 09:28
yalnız bişey sölicem arkadaşlar.. Aykut o haliyle volkandan daha iyi kanat oynadı. nedir bu volkanda ki ısrar anlayan var mı bilmiyorum. Ulan adam hırslanmamış bile son olaylardan sonra

Gurpas
02.09.2013, 09:29
Bu hocadan cacığa salatalık bile olmaz

ozgurkilic
02.09.2013, 09:52
Akhisar bile ortasaha çıkarıp forvet aldı Bizimkide kaleye tek şut çeken adamı kenar oynattı yetmedi onu çıkardı ve yerine forvet beklerken orta saha aldı. Colman Zokora Aykut Akgün şaka gibi sanki biz öndeyiz. Çıkması gereken sahada geiznen Volkanken Adrian çıktı. Neden İki forvet oynamıyoruz. Niye Korkak futbol oynatoyor. Bu ancak hiç bir hedefi olmayan sadece bağlı olduğu takıma oyuncu yetiştirme hedefi olan 1461 e T.Direktör olur.

Enes Ünal Kaya
02.09.2013, 09:53
Dün Volkan Şen Yüzünden Kaç Oyuncunun Mevkisi Değişti :/

Nasıl Basit Hatalardır Bunlar Allah'ım

Tayfun
02.09.2013, 09:55
Mustafa hoca halâ kendini 1461 Trabzon'un hocası sanıyor heralde.

Hocam bu takım Trabzonspor hatırlatalım .

Özgür Öztürk
02.09.2013, 10:11
Adrianı istemeyen her hoca (ŞG, TK, MRA) onu sağ kanada hapsetti.
Tek ayaklı (sol) adamı sağ kanata :confused:

Gökhan Uzun
02.09.2013, 10:14
Deneyselliğe gerek yok. Yılların Sol Açığı Maloudadan lider yaratmak için onu on numaraya koyarken,kadrodan kesemediği için sağ çizgiye Adrianı hapsederken ve nerede oynarsa oynasın fark etmeyecek Volkanı oynatırken bile haksızlık yapıyorsun hoca.

Bir kere çift ön libero ( ki bunlardan siyahi olan ofansa hiç çıkmaz ve takımın en az koşanıdır, diğeri ise iyi niyetli fakat kapasitesi belli bir oyuncudur) ile çıkıp 3 gol yiyorsanız, Af buyurun ya hoca değilsinizdir ya da o oyunculara maaş değil kızılcık sopası ve şemsiyeden oluşan bir menü her ay dağıtılmalıdır.

Bir ikincisi, bu takımda eksik pozisyonlar var çok sırıtıyor. Beklerimiz sol açıktan bozma ve takımın tek adam eksiltebilen oyuncusu olan Olcan, diğeri vasat bir önlibero olan ve pozisyon bilgisi bence sıfır olan Zeki. Beklere iki takviye lazım. Hadi birisinde Bosingwa var. Sol taraf? Peki üvey evlat gibi bir köşeye atılmış ve asla atak yapmayı dahi aklımızdan geçirmediğimiz sağ kulvar? Takımda sağ açık olmadığı çok bariz. 3 tane as oynayacak kapasitede sol açığımız var(zira biri sol bek biri on numara biri de yedek pozisyonunda) bir tane eh işte sağ kanadımız var ki o da sol açıkta oynayan Volkan şen. Ha diyeceksiniz ki hoca ne yapsın. Çok basit Trabzonlu bir teknik adam olarak takımına seviye atlatmak için (ki her Trabzonlunun istediği şey) açık açık bu takıma (bence en az 4) takviye lazım diyeceksin.Tek eksiğimiz şartlarımıza uygun forvet değil, eksiklerimiz forvet,sağ açık, sol açık, iki tane çift yönlü orta saha ve sol bek diyeceksin, demelisin.

Gelelim sahadaki takım(!) olarak duruşumuza(???!!!). Sahada nasıl durmak istediğimizi bilmiyorum. Ama taraftar bunu istemiyor bu belli. Trabzonspor taraftarı her zaman rakipten daha çok koşan ısıran basan hırslı ve iştahlı takım görmek ister. Kapasiten yoktur maçı alamazsın,şansın yoktur maçı alamazsın, 30 maç hırslı oynarsın 4 5 maç yorgun veya isteksiz düşersin anladık AMA ben bu şekilde yürüyen takım görmek istemiyorum. Topsuz oyunlarda sadece Aykut ve Zokoranın koşmasını bekleyen hücum presi yapmayan bir oyuncu topluluğu olmamalı. Seni memnun ediyor olabilir ama bizi etmiyor hoca. Benim takımdan en en en önce beklentim rakip takımdan daha ateşli ve isyankar olmasıdır. Şampiyonluk bu sayede zaten gelir.

Özetle; Rakipten fazla koş, rakipten fazla iste kondisyonun sağlam olsun. HANGİ FORMAYI TAŞIDIĞINI BİL.

Yoksa daha çoook küfür yersiniz bu taraftardan. Gerçi ağlayan 11 e giriyor ama neyse.

Lazman
02.09.2013, 10:24
Birakin adam tekeri yeniden kesfedecek. Yuvarlaktan dahada yuvarlak olacakmis...

Emre Emiroğlu
02.09.2013, 11:01
Teknik olarak çok fazla ne yaptığını tartışmaya gerek yok.

Oyuncuları oyundan memnun değilken kendisi memnun olan adamdır MRA..

Bundan da ötesi yok.

Trabzonspor aksihar belediyesinden 3 yemiş. Hoca memnun.

Sanırım " bir bildiğim var ki yedik o kadar " havası vermeye çalışıyor.

irfan61
02.09.2013, 11:16
Hoca Adrian'ı sağ açıkta haftalardır top oynamayan Volkan'ı sol açıkta yıllardır oynadığı takımda sol açık oynayan Malouda'yı forvet arkasında vs vs. uzar gider hocam zaten takım kötü bari herkesi kendi mevkilerin de oynatta bu yönde yanlış yapma.

Tayfun Aydın
02.09.2013, 12:03
-------Onur--------
Bossingwa(Acilen)-----Aykut----Bamba-----Kadir Keleş

Volkan(Olcan)---A.Kadir----Aykut-------Malouda(Yusuf)
--------------------Adrian(Colman)---------------

--------------Henrique--------------

Şu anki kadro bunu oynar başka da bişey oynamaz

Mert M.
02.09.2013, 12:17

Başkanın siyasetten kafasını kaldırıp tutarsız açıklamalarına her gün bir yenisini eklemesi de sorgulanabilir.

Sportif direktör Ünal Karaman'ın antrenman seyretmek dışında ne iş yaptığı da merak uyandırabilir.

Küçük takımlara kendi sahanda dahi çift önlibero tek forvet çıkmayı da savunanlar olacaktır belki.

- Kanat forvet oynaması gereken Henrique tek forvet oynatıldı yoklukta mecbur dedik.

Bunları kabullenmişken ;

- Adrian'ın oyundan çıkmasıyla sağ kanada Aykut Akgün'ün geçmesinin mantıklı bir açıklaması olabilir mi ?

Bravo!
Aynı soruları ben de soruyorum kendisine!

fincher
02.09.2013, 15:39
-------Onur--------
Bossingwa(Acilen)-----Aykut----Bamba-----Kadir Keleş

Volkan(Olcan)---A.Kadir----Aykut-------Malouda(Yusuf)
--------------------Adrian(Colman)---------------

--------------Henrique--------------

Şu anki kadro bunu oynar başka da bişey oynamaz
Bravo,işte bu kadar.Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok.1 sol bek,1 forvet biraz da hırs,takım canavar gibi oynar...

AnakinSkywalker
02.09.2013, 16:01
38 yaşındayım...hiç bir konuda MRA'da yaşadığım hayal kırıklığını yaşamadım...yol yakınken bıraksın...hem kendine hem de bize yazık. Israrla devam ederse karakteri konusunda ciddi şüpheler oluşması muhtemeldir.

Taner Gündoğdu
02.09.2013, 18:46
ç.rize maçında volkan oyundan kaçtı, maçı 2-1 aldık...
kukesi maçında volkan yerine yusuf ilk 11 oynadı maçı 3-0 aldık...

bu gerçekler ortadayken ve volkan 2 senedir takıma gram fayda sağlamamışken, yusuf yerine yine volkan'ı oynatmak ne demektir? eğer MRA teknik direktör ise ve zerre oyun zekası varsa ben de futboldan anlamıyorum!

bach72
02.09.2013, 18:53
Celustka'yı gönderip Olcan'dan sol bek yaratmak için çabalama saçmalığını bir hoca niye yapar?Empati yapıyorum ama MRA hiç bir şekilde anlamıyorum.Tam bir saçmalık.

gurur6134
02.09.2013, 18:58
Tek bir izahi var mra yin yasadigi akil tutulmasi

Hekimoğlu
02.09.2013, 19:16
Yakında futbolcular toplu isyana kalkışabilir.

Hekimoğlu
02.09.2013, 19:24
Bosingwayı da Orduspor maçında solbek oynattığını hatırlıyor ve korkuyorum.

Alika87
02.09.2013, 19:31
Bu konu iyice abartildi, sanki oyuncusunu degisik mevkide oynatan ilk hoca MRA.

Bartuğ13
02.09.2013, 19:32
adrianı oyundan aldıktan sonra aykutu oraya çekmenin mantıklı açıklaması olamaz. kenarda kanat oynayacak adamın var, hadi malouda ve volkanı asıl mevkisine çekmiyorsun kafan kırık anladık, o zaman kenardan yusufu al ne çekiyorsun aykutu oraya

haftaya onuru orta sahada, yumluyu sağ açıkta, zokorayı forvette, henrikeyi kalede oynat da bakalım ne yapabilecekler

ekrems
02.09.2013, 19:35
demek ki kadiri yeteri kadar begenmiyor. ama buradaki en buyuk soru, kadir begenilmiyorsa, neden 3 sol bek satildi? bu kararlari kim verdi, mra mi verdi yonetim mi?

since1967_
02.09.2013, 22:49

Bunları kabullenmişken ;

Hangi aklın ürünü cevap vereyim, Minsk maçından önce Sychev en tehlikeli oyuncuları diyen zihniyetin ürünüdür.

Yazıklar olsun, herşey bir yana 3 solbek oyuncusu vardı hepsini yolladı. Hele Celuska tam bir rezalet. Bedava yollamayı bırakın birde acayip yüksek rakamlarla zarar ettik ve adamlar şu an Premier Lig, Fransa ligi ve İtalya liginde top koşturuyor. İçimden tek bir şey geliyor söylecek, MRA sen armutmusun.?

Vkgz
02.09.2013, 22:51
bu hoca tam bir fiyasko. karabük kayseri maçlarından 1 puan zor alır.

Helvacı61
02.09.2013, 23:33
futbolda yaşadığım en büyük hayal kırıklıklarının başında gelir MRA dır ..1 yılımızı yedi..hemde 3 haftada bütün enerjimizi heyecanımızı bitirdi..hangi zihniyetle geçen yılın döküntülerini aynen sahaya sürdü...1461 den gelen oyuncuları unuttu neresinden bakarsan tam bir fiyasko

Furkan Dündar
02.09.2013, 23:39
dün tumblr sayfamda yazdığım yazının üstüne açılan harika baslık :)

yazım
MRA ve Sistemi

Mustafa hoca son oynanan maçlar dikkate alındığında yaptıkları ile neyi düşünüyor yada amacı nedir anlamaya çalışıyorum ama anlamak mümkün değil .

Geçen hafta olay olmuş adamı tekrar 11 e neden koyarsın ?
hafta içi zaten takımın güzel sonuç almışken bir anda 11 de oynayan bazı oyuncularını neden kesersin
volkan sevgisi nerden geliyor hocam ? volkan olmadan 11 kuramıyor musun ? diyelim oynattın neden bu adam sağ açık yerine ters kanatta oynuyor

colman neden yedek ?

adrian neden sol açık - sağ açık değişmeli oynuyor adamın ortada oynaması gerek miyor mu ?

malouda neden 10 numara yerinde oynuyor bu oyuncu sol açık değil mi ?

zekiye nasıl dayanıyorsun ben kanser olacağım yakında

Aykut Akgün hayatında ilk kez sağ açık oynadı hocam sen ne yapmaya çalısıyorsun ?

olcan ve sol bek yapmak ?
yıllardır futboldasın hocasın pes 2013 mü oynuyorsun hocam adamın mevkisi sol açık iken nasıl sol geride oynatırsın gelen giden geçiyor onu da mı görmüyorsun ?

maç sonu konuşmanda son 20 dk hariç memnunum dedin

nasıl memnunsun binlerce taraftarın tv karşısında stadda vb yerlerde kahrolmuş durumdayken ne ruh var sahada ne mücadele derken sen neyden memnunsun ?

umarım milli takım arası hocayı ve takımı düzeltir yoksa halimiz içler acısı.

Erkan YILMAZ
02.09.2013, 23:39
bu hoca tam bir fiyasko. karabük kayseri maçlarından 1 puan zor alır.

karabükten sonra kayseriyemi gdioruz?

adamları en ii zamanımızda bile yenemedik kayseride

ne var ne yok satıp kayseriye basmak lazım yılın bankosu

Onur Civelek61
02.09.2013, 23:42
Messi,Pedro,A.Sanchez,C.Ronaldo,Ribery,Robben var sanki elimizde solak adam sağda oynuyor salak adam (Volkan) :) solda oynuyor filan bişeyler bişeyler...

Kanat oyuncularına orta yapmayı öğret. Janko yu da PS oynat.Henrique illa da oynasın diyorsan YF oynat. Benim sana verebileceğim taktik budur
:)

hodlu
03.09.2013, 00:46
Tarihin en kötü takım yönetimini izliyoruz....

Burçak
03.09.2013, 10:23
murat öztürk der ki:
02 Eylül 2013 tarihinde, saat 21:40
Hocam yanlışlarını yazıyorum.
Amacın takımın başında kalmaya çalışmak mı? Takımı başarıya götürmek mi? İlk önce hedefini belirlemelisin. Bu hedeflerin biri diğerini kovar. Önceki hocalar, takımın başında kalmaya çalıştılar, durumu kotarmaya çalıştılar, atılması gerekli adımları atmadılar. Sonuç hüsran oldu.
1) Kırmızı donunu çıkardın kahverengi donunu giydin. Büyük potansiyelin olduğu halde korkarım bu nedenle potansiyelini kimse göremeyecek. Nou Camp’da final oynayamayacağın gibi Urfa Arena bile zor olacak.
2)Kafan nasıl çalışıyor, gözün nasıl görüyor bilmiyorum ama, Aykut Akgün ve Zokora buralardan onlarca kez yazdığım gibi defansif orta saha oyuncuları. İkisi de kreatif özellikleri sınırlı kesici özelliği olan oyuncular. İkisini aynı anda oynarsan, takımın ofansif yönü kalmaz. Üstüne üstlük 3 gol yemeyeceğinin de garantisi olmaz. Birinden birini tercih edeceksin. Bu düzeye gelmiş bir teknik direktörün hala bunu göremiyor ve bilmiyor oluşu gerçekten ürkütücü.
3) Takımda central orta saha oynayacak oyuncu yok. Oynayabilirse biraz Colman oynar, o da sahada yok.
4) Olcan’dan sol bek çıkarmaya çalışmak deli saçmasından başka bir şey değil.
5) Bu yaşlı takım haftada 3 maç çıkaramaz. Rotasyon denen bir şey var futbolda. Tamam sen futbol oynamadın Hami de mi bilmiyor mu bunları.
6) Tam bir joker olan her maç ilk 11 oynattığın, Celutska’nın gönderilmesine izin vermen, çok büyük bir çelişkiydi, takıma da zarar veren stratejik bir hataydı. Odundan da oyuncu yaparım mantığı süper lig için olmaz.
7) Henrique ve Malouda formda ama takımda orta saha diye bir şey yok.Top ileri akmıyor, orta saha oyuncuları oyuncu ekarte edemiyor, gidemiyor. Zokora, Aykut bunlar iyi birer kesici olabilirler ama aksak oyuncular. Topu 15 metre süremezler. Biri nezafet ikisi felaket olur.
8) Trabzonspor biraz ağır geldi. Geçen seneki Akçay gitti bambaşka bir Akçay geldi. Dayak yemiş sarhoş psikolojisi ile bu işler olmaz.

Gariptir herkes aynı fikirleri değişik ifadelerle söylüyor. Ben 1461′deki kırmızı donunu çıkarıp, kahverengi donunu giydiğini yazdım bir kaç kez. Trabzonsporun başına gelmesi gerektiğini çünkü bunu hak ettiğini onlarca kez bu sütunlardan yazmıştım. Hoca bizi yaptıkları ve yapamadıklarıyla utandırmaya başladı. Geldiğinden bu yana gerçekten çelişkili bir görüntü çiziyor.
En bariz hataları şunlar:
1) Akçay’ı Akçay yapan değerleri unuttu. Yönetimin etki alanına çok hızlı girdi. Trabzonsporun değil de Hacıosman’ın teknik direktörü gibi hareket ediyor. Celutska’nın gönderilişi kendini inkar anlamındaydı. Sanki elinde Dani Alves gibi bir sağ bek var da Celutska’nın premier lig tecrübesi kazanması için göndermiş Hoca. Celutska sağ bek dışında da defansın her yerinde oynayan bir jokerdi. Acemi Hacıosman’ın transfer ettiği, küme düşmüş QPR’nin sakat oyuncusu Bosingwa’ya yer açmak için gönderilmesine göz yumdu Celutska’nın.
2) Aykut Akgün ve Zokora’nın kesici özellikte defansif orta sahalar olduğunu, creative orta saha oyuncuları olmadığını, ayaklarında top tutup saklayamadıklarını, oyunu soğutup, hızlandıramayacaklarını, 15 metre bile topla depar atamayacaklarını Trabzon tribünlerinin yarısı bilir. Çift defansif orta sahalı Son Akhisar maçında orta saha hiç hücuma çıkamadığı gibi 3 tane de gol yedi. Akhisar gibi bir takıma iki kesici defansif orta saha oyuncusu ile sahaya çıkmak içine kahverengi don giymektir.
3) Olcan’dan ısrarla sol bek yapmaya çalışmak ise tam bir jartiyerli Akçay fantezisi. Olcan’ın hücum özellikleri zaten sahaya yansımadığı gibi defansı zaten tel tel dökülüyor.
4) En büyük hatayı sona bıraktım. Elindeki yaşlı kadro 3 günde bir maç kaldıracak güçte değil. 28 oyuncunun tamamını kullanmalı Hoca. Ersun Yanal-Şenol Güneş yanılgısının içine düştü Akçay Hoca. İstikrar adı altında ölselerde, sürünselerde her maça aynı 14 futbolcuyla çıkma yanılgısı.

Bu senenin şampiyonu da belli. Beşiktaş. Biz ligi ilk 8′de bitirirsek başarı. Ama kümede kalmaya oynayacağız.
....................

empati6111
03.09.2013, 23:58
Burada anlamadığım Henrike sağ açık pozisyonunda oynaması gerekirken devamlı içeri girdiği için Aykut o bölgeye girdi.Hala bir sağ açık kavgası var.Orta saha oyuncuları bunları yapar.Oda görevi.Zokora gibi çakılı oynanmaz.Sonra haksızlık yapılmasın şu an ligin en diri orta sahası Aykut.
Adrian ve Maluda nın Dünya Kupası için Milli takım sevdası takımı yakacak.Kenardan devamlı ortaya gelip şut atma kavgaları en büyük sorun.Bence ikisininde kulübeye çekip Soner o bölge için kullanılsın.Zaten 2-3 hafta sonra olacağı da budur.
Mustafa AKÇAY bu şekilde fazla gitmez.1461 ve T.Linyit takımlarını seyretmeyen ne yapmak istediğini anlayamaz.ilk sezon ilk 4 haftada nerde ise puan alamayıp devamında ligi zirvede bitirdiğini unutmamak lazım.
Takımın tek sorunu öndeki adam.Eğer önde iş yapan adam olsa Akhisar maçı ilk 15 dakikada 3 olur bugün başka şeyler konuşuyor olurduk.

zafercalikoglu
04.09.2013, 00:01
sorun sistemin olmayışı..sistemsizlikten sistem yaratmaya calışıyruz,nasılmı EN basiti olcan dan solbek olursa bendende sol açık olur,

Mehmet Mangan
04.09.2013, 00:44
sorun sistemin olmayışı..sistemsizlikten sistem yaratmaya calışıyruz,nasılmı EN basiti olcan dan solbek olursa bendende sol açık olur,

galatasaray bursa eskişehir hele hele lazio maçlarında olcanın kanadını düşünemiyorum

Uğur Gündüz
04.09.2013, 00:48
Kadro öyleydi böyleydi, sadece birazcık sağlam sağ bekimiz olsaydı ne BJK ne de Akhisar maçları kaybedilirdi. İki maçta bu kanattan yıkıldı, bunu anlamak içinde MRA olmaya gerek yok , orta zeka yeterli.

Mehmet Mangan
04.09.2013, 00:50
Bosingwa nerde arkadaaaş. Ne sakatlıkmış böyle.

MaEsTrO
04.09.2013, 00:51
Heyy gidi Marcelinho, kanin yerde kalmadi. :)

Mehmet Mangan
04.09.2013, 00:53
Heyy gidi Marcelinho, kanin yerde kalmadi. :)

şans yok ki bizde. Trabzon'un en kötü zamanlarından birinde geldi :)

OnurKul
04.09.2013, 00:57
Volkan'la kanat oyunu ısrarı illallah dedirtti.

btnyldz
04.09.2013, 09:41
Bu konu iyice abartildi, sanki oyuncusunu degisik mevkide oynatan ilk hoca MRA.

Aynen size katılıyorum.Hocanın çok yanlış yaptığı hareket var diye her hareketini eleştirmeyin. Olcan kötü bir sol bek olabilir ama kariyerinde çok kez sol bek oynadığı oldu. Malouda çoğu zaman Hazard'ın yerine falan oynuyordu ve sıkça forvet arkası da oynadı.Dikkatli izleyin!..

btnyldz
04.09.2013, 09:43
Burada anlamadığım Henrike sağ açık pozisyonunda oynaması gerekirken devamlı içeri girdiği için Aykut o bölgeye girdi.Hala bir sağ açık kavgası var.Orta saha oyuncuları bunları yapar.Oda görevi.Zokora gibi çakılı oynanmaz.Sonra haksızlık yapılmasın şu an ligin en diri orta sahası Aykut.
Adrian ve Maluda nın Dünya Kupası için Milli takım sevdası takımı yakacak.Kenardan devamlı ortaya gelip şut atma kavgaları en büyük sorun.Bence ikisininde kulübeye çekip Soner o bölge için kullanılsın.Zaten 2-3 hafta sonra olacağı da budur.
Mustafa AKÇAY bu şekilde fazla gitmez.1461 ve T.Linyit takımlarını seyretmeyen ne yapmak istediğini anlayamaz.ilk sezon ilk 4 haftada nerde ise puan alamayıp devamında ligi zirvede bitirdiğini unutmamak lazım.
Takımın tek sorunu öndeki adam.Eğer önde iş yapan adam olsa Akhisar maçı ilk 15 dakikada 3 olur bugün başka şeyler konuşuyor olurduk.
Çoğuna katılıyorum ama koyu kısım en önemlisi...

kopeli
04.09.2013, 09:44
Trabzonspor'un mevcut gadrosu yeterlidir dedigi gün zaten benim icin bittigi gündü.

MRA ile olmaz.

Adnan Özkan
04.09.2013, 11:00
Ligde gerçekten çok hızlı oynayan ekipler var; Kayseri,Erciyes,Karabük,Kasımpaşa.. Çok dinamikler. Bu takımlarla karşılaşınca kıçını çekmekten zor olan ve odun gibi bir defansımızın ne hallere düşeceğini düşünüyorum da uykum kaçıyor.Hele hele her hafta farklı kadro ve Fantezi kuran bir hocanın varyasyon rezaletlerine mevki tecavüzleri eklenince Allah sonumuzu hayır etsin.
Anladımki bu takımı yönetenler ve sahip çıkmaya çalışanların bir çoğu çıkarları için bu takımı 1 adım öteye götüremezler. MRA yı övenler İstanbul basını!! Zamanında Şenol Güneşi övdüler. Truva atı gibi!!
Çok iyi hoca peki Şenol neden kimseden teklif almadı hala almıyor?? MRA müthişti de bir bizmi hızlı davranıp aldık!! Tolunaya tekme basarken MRA utanmadımı bu işten nemalanmaya.Ben MRA dan hiç ama hiç bir fayda beklemiyorum.. 1461 hiç bir şey kaybetmedi hoca yönünden.İzliyorum çocuklar taş gibi oynuyor yine..

Adnan Özkan
04.09.2013, 11:02
YIL-MAZ VUR-ALLLL...... yılmazzzz Vurallllll

bahadır2561
04.09.2013, 11:29
Bu haftaki kadromuz

Onur
Aykut Demir-Zokora-Aykut Akgun-Yumlu
Colman-Henrique-Olcan-Zeki
Maluoda
Adrian

Erdinç Dilek
04.09.2013, 11:34
Mustafa Reşit Akçay 1461 Trabzon'dan aldığımız futbolcuları kadroya adapte etmezse, beklediğinden (!) daha erken ayrılır yerinden...

Erkan SÜNGER
04.09.2013, 11:41
İki ayağıyla herkes yürüyebilir ama sadece "dahiler" elleri üzerinde yürüyebilir... Yemeği kaşıkla ninem de yer fakat hadi yemeği burnunla ye bakalım; yiyemezsin çünkü bunu ancak "dahiler" akıl edebilir... Ömrünü sol kanatta geçirmiş olan bir futbolcuyu sol kanatta oynatmak bizim gibi sıradan akıllıların, onu forvet arkası oynatmak ise ancak dahilerin işi olabilir...

Maçın belli bölümlerlnde bunu yapmak dahiliktir belki kimine göre ama 90 dk aynını yapmak deliliktir.

Bülent AKBULUT61
04.09.2013, 11:41
MRA gelsin dedik gelsin dedik demez olsaydık ağzımız tıkalı olsaydıda söylemez olsaydık mra hoca değil top toplayıcısı bile olmazmış