PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avrupa Maçları İstanbul'da Oynansın

Yunus Emre SEYHAN
30.08.2013, 17:17
3 maç olmasa bile en az 1 maç bence İstanbul'da oynanmalı. İstanbul-Bursa-Sakarya vs illerde bulunan taraftarımız bunu hakediyor. Maddi sıkıntılar çektiğimiz bu dönemde ilaç gibi gelir.
Galatasaray'ın da CL mesaisi olduğu için Arena zor gözüküyor. Olimpiyat stadı olursa 60 - 70 bin kişilik bir sayıyı hedefleyebiliriz. Olimpiyat için ulaşım sıkıntısı da yok, Metro ile gidilebiliyor.

Ortalama 60 bin seyirci ve 50-100 TL bilet fiyatı ile çok ciddi gelir elde ederiz.

Not: Trabzon'da ki taraftar , İstanbul'da ki taraftar tartışmalarına hiç girilmesin, amaç maddi kazanç burada.

Jackal Wile
30.08.2013, 17:19
olimpiyattan çok eğer izin verirse gs t.telekom arena çok daha iyi olur kıçımız donar yeminle olimpiyatta o dediğiniz kadar adamda hava durumu iyi değilse gelmez oraya

ayrıca olimpiyata helikopter ile bile gitsen ulaşım sıkıntı

Yunus Emre SEYHAN
30.08.2013, 17:20
olimpiyattan çok eğer izin verirse gs t.telekom arena çok daha iyi olur kıçımız donar yeminle olimpiyatta o dediğiniz kadar adamda hava durumu iyi değilse gelmez oraya

Şampiyon olduğumuz sezonda -5 derece ile 60 bin kişi stadda idik.
Bilen bilir..

Olimpiyat her ne kadar çok kötü stad olsa da bize iyi geliyor, orada tarihi zaferler elde ettik, kupalar kaldırdık

Jackal Wile
30.08.2013, 17:22
Şampiyon olduğumuz sezonda -5 derece ile 60 bin kişi stadda idik.
Bilen bilir..

Olimpiyat her ne kadar çok kötü stad olsa da bize iyi geliyor, orada tarihi zaferler elde ettik, kupalar kaldırdık

ibb maçını diyorsan bende o maçtaydım ama o zamanki durumla şuanki durum farklı perşembe akşamı o soğukta ordan birde dönmesi var. ertesi gün iş var gerçekçi olmak lazım

6Şafak Aydın1
30.08.2013, 17:22
olmasin, sezon basi hazirlik maci dersen olur

Doğukan Uçan
30.08.2013, 17:25
Yönetime mail atalim limassol'u yenerek baslarsak içerdeki lazio maçı en az 70 bin kişiye oynarız forma satışları felanda müthiş gelir elde edilir katiliyorum sana !

Mert'
30.08.2013, 17:30
1 maç kesinlikle oynanmalı 60 bin kişi gelirse harika atnosfer olur gelir de elde eder kulüp

Doğukan Uçan
30.08.2013, 17:32
yönetimin aklı çalışıyorsa bunu yapar kendilerinin bilecegi iş

atillati
30.08.2013, 17:33
kesinlikle en azından Lazio maçı Olimpiyat'ta oynanmalı.

Kadir
30.08.2013, 17:34
Sanmıyorum böyle bir şey olacağını, sonuçta Trabzonspor Trabzon şehrinden doğan bir güç ne olursa olsun eğer teknik bir sıkıntı yoksa maçları Avni Aker'de oynanmalı.. Trabzonlu hatta karadenizli bile olmayan bir Trabzonspor taraftarı olarak söylüyorum :)

pablo_escobar
30.08.2013, 17:35
ne alaka şimdi trabzonspor trabzondan başka yerde neden oynasın orda fazla taraftarımız olabilirde çok saçma bu

Vkgz
30.08.2013, 17:36
ben de istanbulda oturuyorum ama biraz saçma olur sanki

levent yıldırım
30.08.2013, 17:37
Şampiyonlar Ligine Katıldığımız Sezon Tüm Maçlar Trabzonda Oynandı Yine Öyle Olur

Doğukan Uçan
30.08.2013, 17:39
lazio maçı sadece olimpiyatta oynansın iyi hasılat elde edilir.

Punisher-61
30.08.2013, 17:41
Böyle sacma fikir olur mu hic??

Biz trabzonsporuz istanbulspor degil...

Yerimiz avni akerdir.. Nokta

Berke6198
30.08.2013, 17:41
Şampiyonlar Ligi'ne alındığımızın akşamında TT Arena'da A.Madrid maçının biletleri elimizde, maç günü gelse de izlesek diye bekliyorduk.

Hem TT Arena'nın atmosferini tatmış, hem de güzel bir maç izlemiş olacaktık.

TT Arena ile ilgili olan hevesimiz kursağımızda kaldı. Bu sefer değerlendirebiliriz. TT Arena iyi olacaktır.

Ancak sadece bir maç oynanmalı burada.

reisoğlu61
30.08.2013, 17:52
Trabzonspor maclarini Trabzonda oynar, okadar basit.
sacma sapan fikirler atilmasin lütfen ortaya.

Murat 61
30.08.2013, 17:54
İyide bunun kararını Trabzonspor veremez ki.

Uefa'ya aynı anda 2 stad ismi bildirilemiyor diye biliyorum.

memmedaga
30.08.2013, 17:54
saçma

Trabzonspor doğduğu yerde maç yapar ne olursa olsun

bu mantık bizi çökertir

Tahir61
30.08.2013, 17:56
maçlar haftaiçi olduğu için de istenen sayıya ulaşılamayabilinir

Yunus Danışmaz
30.08.2013, 17:57
Hiç gerek yok. Trabzonspor bir şehir takımıdır. Maçlarını kendi şehrinde oynamalıdır...

aaahmet61
30.08.2013, 18:20
konuyu açan arkadaşı kutlamak gerekir.gurbetçilerimiz bu takımı göremiyor canlı.bir açlık oluyor.bu açlığı bu maçlarda giderilir.

emre duman
30.08.2013, 18:23
istanbulda oturdum halde saçma bence bir sezon boyunca takımına destek için giden trabzon halkı(Nekadar destek ten çok zararları dokunsada)o maçları izlemeyi hak ediyor

Doğukan Uçan
30.08.2013, 18:24
Bence Lazio maçı olsun Lazio ya o atmosferde puan alamazlar

Berke6198
30.08.2013, 18:33
İki taraf için de değerlendirmek lâzım bunu.

Trabzonspor'un stadı Avni Aker'dir deyip kestirip atamayız.

Şimdi ben Lazio gibi iyi bir maçı izlemek için İstanbul'dan kalkıp Trabzon'a gelemem değil mi ? Aslında gelebilecek kişi sayısı da çok azdır.

İstanbul B.B ligden düştüğü için zaten tribüne gidemiyoruz Kasımpaşa maçı dışında.

Dediğim gibi, zaten toplamda 1 tane maç izleyebileceğiz bu sene.

Ayrıca Avni Aker'in kapasitesi düşük olduğundan dolayı burada yaratılabilecek kadar atmosfer yaratılamayacaktır. Maç hafta içi kimse gelmez demeyin. Böyle maça herkes gelir.

Trabzon açısından baktığımız zaman da Trabzon'da yaşayan taraftarlarımız böyle bir maçı kaçırmak istemiyorlar...

Mantık çerçevesinde baktığımız zaman bana İstanbul'da oynanması gayet mantıklı geliyor.

Fatih Öztürk
30.08.2013, 18:38
Istanbulda milyonlarız.I.B.B takımıyla oynayıp Olımpıyatta hasret gıderıyorduk senede bir.artık yoklar.sadece bır avrupa maçını Istanbulda oynasak zararlı çıkmayız.

Veysel
30.08.2013, 18:45
Valla bir yanım evet diyor, bir yanım cimri olup hayır diyor :)

Tahir61
30.08.2013, 18:49
istanbuldaki taraftarı Trabzona taşıyalım 50-100 otobüs filan gidilse hem gövde göstersi olurdu :)

Doğukan Uçan
30.08.2013, 19:21
İstanbulda trabzonsporlu sayısı acayip fazla 70 bin çok rahat dolar

Mert'
30.08.2013, 19:22
65-70 bin olacaksa kesinlikle olmalı olimpiyatta bir maç.

İstanbul ve çevre illerdeki renktaşlarımız da bir Avrupa maçını izleyebilsisn ayrıca iyi bir gelir elde edilebilir.

Son olarak da TT Arena falan imkansız onların stadına kalmadık.

zaferyilmaz
30.08.2013, 20:02
Trabzondaki insanlar neden kaçırsın lazio maçını... çok saçma bir fikir.

Burçak
30.08.2013, 20:04
1 maça anlaşırsak kombinesi olan bir taraftar olarak kabul ederim kendi adıma :))
ama olimpiyatı yine tamamen dolduracaksınız :)

garziya
30.08.2013, 20:18
Olimpiyat Stadyumuna yüzbin kişi gelsek boş, akustik yok. Saha ile stad arasından yol geçiyor. Arena'da atmosfer güzel ama orasida bize gelmez. Haftaiçi Istanbul'da o saatte maç hele hele olimpiyatta büyük sıkıntı. Bu iş yaş bence.

Burçak
30.08.2013, 20:22
şürkü saçaroğlunda oynansın . 55 bin kişilikmiydi ne. rahat doldururuz hem merkezi.
İstanbulu inletiriz.

Yiğit Gayretli
30.08.2013, 20:32
Ben İstanbul'da yaşıyorum ama Trabzonspor Avni Aker'in bir engeli olmadığı sürece maçlarını orada oynamalıdır. İki kere iki dört eder gibi bir şey bu.

Sibel
30.08.2013, 20:32
Oldu.

serkankuduban
30.08.2013, 20:45
İns olur

Ufuk
30.08.2013, 20:50
1 maçtan bisi olmaz he? Hacı başkan yap bi güzellik.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 4 Beta ile gönderildi

TSezgin61
30.08.2013, 20:52
Artik yeter, bu istanbul muhabbeti biktirdi resmen, lütfen ya!

Trabzonsporun stadi bellidir. Türkiyenin en zor deplasmanlarindandir.

Sehir, takimi ile birlikte bir bütündür. Bu maclar sehirin tanitimi icinde önemlidir.

Ne bu istanbul sevdasi? Trabzon büyüsünki takimda yürüsün...

Sibel
30.08.2013, 20:55
Artik yeter, bu istanbul muhabbeti biktirdi resmen, lütfen ya!

Trabzonsporun stadi bellidir. Türkiyenin en zor deplasmanlarindandir.

Sehir, takimi ile birlikte bir bütündür. Bu maclar sehirin tanitimi icinde önemlidir.

Ne bu istanbul sevdasi? Trabzon büyüsünki takimda yürüsün...

Allah razı olsun.

Doğukan Uçan
30.08.2013, 20:59
Yav gurbetçi felan o işleri geçin maçı izlemek isteyen adam gelir o mesele degil.

mesele trabzonda 25 bin kişi gelir, olimpiyatta 70 bin kişi olur.

ts tırı stadın önüne gelecek müthiş hasılat olur forma satışları felan gurbette olup ts club bulamayan binlerce insan var forması atkısı olmayan adam var., trabzon da herkeste forma var atkı var herşey satiliyor ordan trabzon'da bu acidan gelir gelmez sadece biletten gelir.

ama olimpiyatta oynanırsa her açıdan paraya para demez yönetim benim düşüncem böyle

TSezgin61
30.08.2013, 21:04
Yav gurbetçi felan o işleri geçin maçı izlemek isteyen adam gelir o mesele degil.

mesele trabzonda 25 bin kişi gelir, olimpiyatta 70 bin kişi olur.

ts tırı stadın önüne gelecek müthiş hasılat olur forma satışları, trabzon da herkeste forma var ordan gelir elde edemeyiz.

ama olimpiyatta oynanırsa her açıdan paraya para demez yönetim benim düşüncem böyle

Güzel kardesim bu maclarda parayi unut. Parayi baska maclarda düsünürsün.

Bu maclar tanitim macidir, prestij macidir.

Lazio gelecek Avni Akere cikacak arkadas. Orasi Trabzon!

Trabzonsporun karsi takimi istanbulda onun olmayan bir stada cagirmasi amatörlüktür!

Anliyorum, bende isterim 70 bin kisilik stadi. Ama Trabzonda isterim.. Rakip sehirde degil.

Liverpool geldi lazioda gelecek. Sehrimizi görecek. Tatile gelirler istanbula, mac Trabzonda. 1200 km daha seve seve gelecekler...

Berkan
30.08.2013, 21:07
Olmasın çok saçma. Trabzona biletleri aldım ayrıca :D

Berkan
30.08.2013, 21:09
Hazırlık maçı İstanbul'da oynanabilir ama avrupa maçını istanbulda oynatmak Trabzon'daki taraftara saygısızlık olur.

Doğukan Uçan
30.08.2013, 21:09
Güzel kardesim bu maclarda parayi unut. Parayi baska maclarda düsünürsün.

Bu maclar tanitim macidir, prestij macidir.

Lazio gelecek Avni Akere cikacak arkadas. Orasi Trabzon!

Trabzonsporun karsi takimi istanbulda onun olmayan bir stada cagirmasi amatörlüktür!

Anliyorum, bende isterim 70 bin kisilik stadi. Ama Trabzonda isterim.. Rakip sehirde degil.

Liverpool geldi lazioda gelecek. Sehrimizi görecek. Tatile gelirler istanbula, mac Trabzonda. 1200 km daha seve seve gelecekler...

Yazdıkların dogru ama sadece öneri yaptık biz. istanbul görüntü olarak iyi olur sadece, diger türlü fiyasko katılıyorum 50 bin kişi olsa bile ses cikmiyor.

Berkan
30.08.2013, 21:10
Amaç kulübün para kazanmasıysa eğer gidin forma alın. Böyle bahaneler çok saçma.

Mert'
30.08.2013, 21:12
Çok iyi bir öneri ama olacağını sanmıyorum.

Doğukan Uçan
30.08.2013, 21:15
Kendimi trabzon'da oturanların yerine koydum da çok saçma ve ayıp olur bencede .

Berkan
30.08.2013, 21:15
Bu takım Trabzon şehrinin takımı maça gitmek isteyen bilet alıp gider benim gibi. Takımının finansal durumunu düşünen gitsin TSCLUB a bütçesinin yettiği kadar alışveriş yapıp çıksın.

Ogün YAZICI
30.08.2013, 21:41
avrupa maçlarında avni akerde yeterli ambians oluşuyor zaten.üstelik rakip takım istanbulda oynamayı trabzonda oynamaya tercih eder.böyle bir şeye gerek yok...

SADECETRABZON61
30.08.2013, 22:15
Bencede zaten Trabzonda doğru düzgün destek yok gecen bir video gördüm adamlar Adanadaki Türkiye kupası maçına yasak olduğu halde girmiş stada kaç sene önce ama ben yeni görüyorum Bursaspor gerçekten adamlara helal olsun.. Videoyu izleyince hak vereceksiniz.Daha bizim adam gibi grubumuz yok.
http://www.youtube.com/watch?v=cjDw4pzQTck (http://www.youtube.com/watch?v=cjDw4pzQTck)

Ercan DEMİR
30.08.2013, 22:18
Destek olmak isteyen tscluba lütfen.

irfan61
30.08.2013, 23:06
Her sene aynı muhabbeti yapmak dan sıkılmadınız mı ??

Ufuk Turgut
30.08.2013, 23:18
olımpıyat gercek taraftarın govde gosterısının oldugu mekan.tt aranada oynansın 55 bın kısı olesıye bagırsın..cekırdekcılere kalmasın koskoca trabzonspor.benım asıl derdım bırcok taraftar grubunun var olması .100 kısı 200 kısı bır yandan bagırıyor dıgerı baska yerden..tek grup olsun adam gıbı tek yurek bagrılsınkı sesımızı duyuralım ..sadece trabzonda degıl tum turkıyede ısmımız cısmımız duyulsun bılınsın .ozellıkle maratonda toplanılması ve tek yurek ıle tezahurat yapılması elzem bence

Kaya
30.08.2013, 23:23
Bence Trabzon da oynanmalı... ;)

Furkan Dündar
31.08.2013, 00:38
Text Ağustos 30, 2013 2 yorum

Olimpiyat Stadyumu ve metro rezaleti

Bugün 2 arkadaşımın hatırını kırmayıp onlarla beraber Beşiktaş-Tromso maçına olimpiyat stadına gittim.

Giderken metro kullanmanın en doğru yol olduğunu duymuştuk ve metro ile stada gitme kararı aldık.Gidiş geliş tam bir rezalet insanlara yetecek derecede metro çalıştırılmıyor bu yüzden balık istifi denecek şekilde insanlar metronun içinde hava alacak yer bile olmadan stada gidiyor.

hele o akbil basma gişelerinde oluşan yüzlerce insanlık kuyruktan bahsetmiyorum bile

1 tane metro yerine maç günleri 3 metro çalıştırılsa hiç bir sıkıntı kalmaz ama belediyenin bunu pek önemsediğini düşünmüyorum.

Metro açıldıktan sonra stada giden var mı ?

Şaka gibi metrodan çıktığınızda stada yürüme mesafesi olarak 10-15 dk yürümeniz gerekiyor onu geçtim

yolda asfalt falan yok hendekler çukurlar topraklar her yer deşilmiş şekilde stada ulaşıyorsunuz zaten stada gitmeden yorgunluktan ölmeniz garanti.

Olimpiyat stadyumu sanırım bu ülkeye olimpiyatlar gelirse en önemli katkısını yapar başka türlü bir katkı bu stadyumdan beklemiyorum beklenecek gibi de değil ne yapılırsa yapılsın hep sıkıntı hep sorun

son olarak metroyu eleştirdim ama özel arabası olmayanlar için yapılan yeni metro çok yararlı olmuş.hem ucuz hemde hızlı ama bir o kadar sıkıntılı kullanırken yola erken çıkmaya özen gösterin.

Yaşar
31.08.2013, 01:37
İstanbul bir takım için deplasman değildir ama trabzon önemli bir deplasmandır.

selcuk
31.08.2013, 03:02
olacaksa sadece limasol maci olabilir

olimpiyat stadi disinda bi stadda olmaz

bu isi yaptinmi kasana sadece bilet satisindan 1 milyon euro girmeli
80000 kisi o stada mecburen gelmeliki gövde gösterisi olsun

her yönden kazanmalisin

daha akillica bence barcayi davet etmek olur
yarida bi hazirlik macina

200-250bin euroya marsda bile mac yapiyorlar
fazla atmamalari icinde anlasiyorsun

Fatih Özkan
31.08.2013, 03:26
Ne gerek var ?

drose61
31.08.2013, 03:26
olacaksa sadece limasol maci olabilir

olimpiyat stadi disinda bi stadda olmaz

bu isi yaptinmi kasana sadece bilet satisindan 1 milyon euro girmeli
80000 kisi o stada mecburen gelmeliki gövde gösterisi olsun

her yönden kazanmalisin

daha akillica bence barcayi davet etmek olur
yarida bi hazirlik macina

200-250bin euroya marsda bile mac yapiyorlar
fazla atmamalari icinde anlasiyorsun

barca mı 250 bin euro'ya marsta maç yapıyor?

Çok uçuk ve basit bir yaklaşım.

250 bin euroya istanbula gelip gitmezler bile.

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

selcuk
31.08.2013, 03:41
barca mı 250 bin euro'ya marsta maç yapıyor?

Çok uçuk ve basit bir yaklaşım.

250 bin euroya istanbula gelip gitmezler bile.

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

burada gelib rapide oynadilar 250bin euroya 2012 yazinda

bu senede psg geldi 150 bin küsür vermisler

adamlara zaten hazirlik maci lazim oldugundan cikiyorlar maclara

Mustafa'
31.08.2013, 03:43
bende isterim ama yanlış olur, Trabzon'da kombinesini alan adama ne hesap vereceksin?

Mellih
31.08.2013, 04:12
trabzonda oynanmalı.. uefanında kabul edeceğini zannetmiyorum

SALDIRAY
31.08.2013, 06:56
İstanbul'da maç yapana kadar,taraftar deplasman yapsın. Kalksın Trabzon'a gitsin.

Celal Demir
31.08.2013, 09:26
en azından 1 maç oynanmalı bence...

TSezgin61
31.08.2013, 09:32
Ozaman istanbulda oynanmasin. Gelsinler dortmundda oynansin.

Olimpiyat 80 bin + kosu pisti.
Dortmund 80 bin fubolcularla kucak kucaga.

Mademki 80 bin taraftar olsun diyorsunuz ve asil sebebi hasret gidermek degil, ozaman biz takimi almanyaya istiyoruz...!!!! Bizde özlüyoruz. Bizde yakariz buralari. 100 bin taraftar inletiriz orayi...

Baslik degissin!

Kendi stadin dururken takimini ic saha macinda deplasmana gönderen kulüp olarak uefada tarihe gecelim...

Cengiz Çubukcu
31.08.2013, 09:34
kesinlikle İstanbul olmamalı, hele olimpiyat hiç olmamalı....bunu evi olimpiyata yarım saat mesafede olan biri olarak söylüyorum....

Murat'
31.08.2013, 09:37
En azından bir maç yapılması taraftarıyım ben. Türk Telekom Arena'ya Galatasaray yönetimi izin vermez, zeminin hali içler acısı.

TSezgin61
31.08.2013, 09:41
En azından bir maç yapılması taraftarıyım ben. Türk Telekom Arena'ya Galatasaray yönetimi izin vermez, zeminin hali içler acısı.

Ya renktas gözünüzü seveyim yapmayin.

Galatasaray izin verse orda mac yaparmisin? Gönlün el verirmi?

Avrupada bizi tanitirken spikerler "sayin seyirciler Trabzonspor istanbul takimi degil! Bunu bilelim. Hatta 1000 km uzakta bir takim. Ama onlarda büyük takimlar arasinda türkiyede"

Avrupaya rezil olursun. Avni aker insaatta olsa neyse. Cimleri degisse neyse.

Ufuk
31.08.2013, 09:59
Bjk olimpiyatta rekor hedefliyormuş. Anladınız siz onu :)

Murat'
31.08.2013, 10:04
Ya renktas gözünüzü seveyim yapmayin.

Galatasaray izin verse orda mac yaparmisin? Gönlün el verirmi?

Avrupada bizi tanitirken spikerler "sayin seyirciler Trabzonspor istanbul takimi degil! Bunu bilelim. Hatta 1000 km uzakta bir takim. Ama onlarda büyük takimlar arasinda türkiyede"

Avrupaya rezil olursun. Avni aker insaatta olsa neyse. Cimleri degisse neyse.

Yahu Olimpiyat'taki çeileyi defalarca yaşamıl birisi olar içim gider, ulaşımı çok daha kolay, atmosferi süper, daha ne isteriz ki.

İki sene önce Bilbao maçını orda oynayacaktık, Olimpiyat çileden başka bir şey değildir, Olimpiyatta oynanacaksa hiç oynanmasın daha iyi.

Doğukan Uçan
31.08.2013, 10:07
Olimpiyatta olmaz, arena da olacaksa olsun.

peker61
31.08.2013, 10:09
Hepsinin oynanması Trabzonda kombine alanlara haksızlık olur ama bir maç olsa bizde doya doya izlesek fena olmaz

Travelair
31.08.2013, 10:12
Maçlarımız şifresiz yayınlanacak. Verilen galibiyet primleri, tur primleri çok az. Seyirci hasılatına bakılırsa İstanbul'da olması avantaj olabilir. Öte yandan Trabzonspor'un mekanı Trabzon

Mert'
31.08.2013, 10:15
Çekirdeğe devam

TSezgin61
31.08.2013, 10:20
Yahu Olimpiyat'taki çeileyi defalarca yaşamıl birisi olar içim gider, ulaşımı çok daha kolay, atmosferi süper, daha ne isteriz ki.

İki sene önce Bilbao maçını orda oynayacaktık, Olimpiyat çileden başka bir şey değildir, Olimpiyatta oynanacaksa hiç oynanmasın daha iyi.

Iyide bu tartismayi yanlis kisiyle yapiyorsun :) ben istanbula komple karsiyim.

Hüseyin Avni Aker!

melekcilingir
31.08.2013, 10:20
Bu tür tartışmaların, Trabzon'u rencide ettiğini düşünüyorum. Bunu yapan yeterince insan varken biz niye alet oluyoruz?

Şehir, Trabzonspor'u, en değerli spor adamlarını çıkarmıştır. Şehir, bu ülkeye futbolu öğretmiştir, spor kültürünü, futbol sevgisini yukarıya taşımıştır. Peştemalleriyle maçı statta izlemeye gelir şehrin yaşlı kadınları, köylerden gelir. Başka hangi şehirde görürsünüz bunu?

Bu nev-i şahsına münhasır, bence bir kültür mirası olan bu şehrin, bu tutkusuna İstanbul gözlükleriyle bakmayın. Herkes fenerbahçelileşmeye başladı ve tek renk oldu. Biz öyle değiliz.

Bir de tribünlerdeki coşkuyu, tutkuyu beğenmeyenler için naçizane önerim olacak. Tutkunuzu, şehirdekilerden üstün tutuyorsanız, bir zahmet biletinizi alıp Trabzon'a giderek stadı doldurun. Uçak pahalı geliyorsa 20 saat otobüsle gidin. Gidin ki şehrin ''düşen'' enerjisine sizin bir katkınız olsun. Bayrağı siz taşıyın.

Son sözüm. Trabzonspor, Karadeniz'in hırçın dalgasıdır ve bu ılık sularda esmez.

cem1990
31.08.2013, 10:28
Boş bir başlık
Nedir istanbul sempatisi anlamış değilim

TSelif
31.08.2013, 10:29
Bu tür tartışmaların, Trabzon'u rencide ettiğini düşünüyorum. Bunu yapan yeterince insan varken biz niye alet oluyoruz?

Şehir, Trabzonspor'u, en değerli spor adamlarını çıkarmıştır. Şehir, bu ülkeye futbolu öğretmiştir, spor kültürünü, futbol sevgisini yukarıya taşımıştır. Peştemalleriyle maçı statta izlemeye gelir şehrin yaşlı kadınları, köylerden gelir. Başka hangi şehirde görürsünüz bunu?

Bu nev-i şahsına münhasır, bence bir kültür mirası olan bu şehrin, bu tutkusuna İstanbul gözlükleriyle bakmayın. Herkes fenerbahçelileşmeye başladı ve tek renk oldu. Biz öyle değiliz.

Bir de tribünlerdeki coşkuyu, tutkuyu beğenmeyenler için naçizane önerim olacak. Tutkunuzu, şehirdekilerden üstün tutuyorsanız, bir zahmet biletinizi alıp Trabzon'a giderek stadı doldurun. Uçak pahalı geliyorsa 20 saat otobüsle gidin. Gidin ki şehrin ''düşen'' enerjisine sizin bir katkınız olsun. Bayrağı siz taşıyın.

Son sözüm. Trabzonspor, Karadeniz'in hırçın dalgasıdır ve bu ılık sularda esmez.

Çok anlamlı bir yazıydı. TRABZON şehrine sahip çıkan anlaşıyın için teşekkürler Melek :)

Murat'
31.08.2013, 10:31
Iyide bu tartismayi yanlis kisiyle yapiyorsun :) ben istanbula komple karsiyim.

Hüseyin Avni Aker!

Ben de karşıyım, sadece bir maçın oynanması fena olmaz diyorum.

TSdepare
31.08.2013, 10:31
Maddi geliri bir kenera bırakın Olimpiyat'ta 70 bin taraftarla bir Avrupa maçına çıkarsak bütün Avrupa şok geçirir ve ertesi gün bütün manşetler de biz oluruz :cool:

Prestij bakımından çok önemli bir olay olur..

Göktuğ Altuntaş
31.08.2013, 10:35
çok mantıklı ama bu yönetimden böyle bir hamle beklemek hayalcilikten baska bsey değil bence.O kadar kafalarının basmıycagı belli gelirler+prestij fln herneyse.

GÖLONSA
31.08.2013, 10:38
İstanbul kapısını bir kere açarsanız onun arkası gelir.Bu sefer yakın bir gelecekte ''kulübüde İstanbul'a taşıyalım mı?'' tartışmasına başlarız.

Trabzonspor'un taraftarı heryerdedir.Mümkün olduğunca sayısına bakmadan taraftarlarının ayağına gitmelidir.Ancak bunu başka organizasyonlarla örneğin özel maçlarla yapmalıdır.

Lazıo maçını veya bir başka avrupa maçını İstanbul'da oynamasını maçı izleyebileceğim için şahsım adına çok isterim.Ama şahsım için güzel olan bu tür bir uygulama kulübüm için iyi olmayacaktır.

serdar61
31.08.2013, 10:41
Bu nedir ya ? böyle başlık mı olur ?

seyduna_efil
31.08.2013, 10:44
Istanbulda ki taraftarın istediğine saygım var ama saçma bir talep olmuş..

Tunç Tosun
31.08.2013, 10:49
Maddi geliri bir kenera bırakın Olimpiyat'ta 70 bin taraftarla bir Avrupa maçına çıkarsak bütün Avrupa şok geçirir ve ertesi gün bütün manşetler de biz oluruz :cool:

Prestij bakımından çok önemli bir olay olur..

bjk trömsö maçı gibi mi?

tanjugunduz
31.08.2013, 10:50
En azindan bir maci olimpiyatta olmasi gerekir soyle bir gucumuzu gosterelim 61 bin kisi ile

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tunç Tosun
31.08.2013, 10:50
istanbul daki arkadaşları (benim gibi) organize olup deplasman maçlarına gitmeye çağırıyorum. Mis gibi yerler valla..

Yiğit Gayretli
31.08.2013, 11:38
Takımı şehirden koparmak yerine, şehri takıma daha çok bağlamamız lazım. Eskiden olduğu gibi...

serkankuduban
01.09.2013, 08:51
İstanbul da en az bir mac istiyorum.

Emre GÜRDAL
01.09.2013, 09:30
Eski baglilik yok ben onu anliyorum uzaktan bakincaki 4 sene kaldim trabzonda....ama bu baglilik takimin ii olusana heycanina bagli oldgunu dusunyorum...

Erkan YILMAZ
01.09.2013, 09:48
trabzon spor maçlarını trabzon da oynamalıdır her ne kadar istanbulda yaşasam da her maçına gtsemde

istanbulda oynamasını da istesem mantıklı olan budur

lakin şunu diyim yeni nasıl taraftarımız da iş yok acı gerçek malesef

açın bi eski maçları izleyin ne dediğim anlaşılır

sefayasin
01.09.2013, 09:53
avrupa maçları var diye kombine alan insanlar var onlar bu teklifi kabul edermi ki İHO'da onaylasın. Hiç bir şekilde istanbul'da olmaz maçlar.

umitçebi
01.09.2013, 10:10
Adam bir yorum yapmış forumda bizlere öneride bulunmuş biri saçma diyo biri olmaz diyor...

Kendınce duzgunce yorumunu yap...bende istanbulda oturan bir trabzonsporlu olarak,istanbulda veya trabzonda oynamak farketmez çünkü gelen KAFA AYNI!..Yine her taraftar grubu ayrı telden çalıcak biribordo diyecek biri fenere kufretcek bırı laylay lay..Sanki 70 bin kişi olımpıyatta avrupaı bır mantıkta 90 dakıka konsantre bır şekılde tezahurat mı yapıcak??..

Trabzonda oynansın daha ıyı..En azından bırazdaha ambıans daha ıyı olur dıye duşunuyorum..

yaranozlu
01.09.2013, 11:13
Maalesef dünyanın en büyük takımı ve en kötü taraftarına sahibiz. Dışarda bu değişiyor, en iyi deplasman yapan tribünlerden biriyiz. Hele geçen sene hollandada psv maçına gitmiştim ve şaşırmıştım. Çok ateşliydi taraftar. Lazio maçını hatırlayanlar vardır. bizlerin fanatikleşmesini sağlayan da bu görüntülerdir. Fakat Trabzonda ne varsa, ne olduysa artık hiç heyecan yok. Futbolcuların sesleri rahatlıkla duyuluyor. Ama ne olursa olsun maçlar yine de Trabzonda oynanmalı diye düşünüyorum.

Antonio
01.09.2013, 11:19
liverpool tarftarından ya da marsilya taraftarından ders alınmalı. nasıl desteklenmeli?. maçın tansiyonuna göre tezahürat üretilmeli. Bizm futbolcumuz çalım atıp şut vurduğu zaman bir uğultu çıkmalı. Karşı takım noluyouz demeli....

HOPA'LI TS'Lİ
01.09.2013, 11:19
TRABZON şehrindeki insanlarımızı ve mabedimiz AVNİ AKER'i dışlamış, soyutlamış oluruz.

Doğru bulmuyorum.

HOPA'LI TS'Lİ
01.09.2013, 11:21
Avni Aker'deki maçlarda tribünlerde, tezahürat açısından bütünlük yok.

Ancak Olimpiyat stadında gurbetçilerimiz bunu mükemmel başarıyor.

Avni Aker'i eski cehennem günlerine çevirirsek oradan puan almak çok zorlaşır.

MaEsTrO
01.09.2013, 12:06
Taş yerinde ağırdır.

Adem Özlü
01.09.2013, 14:27
Neden Lazio maçı Limassol olursa ancak 30 bin kişi olur diye mi korkuluyor?
Samimi duygularla bu talepte bulunanlara hiçbir lafım yok gurbetçilik kolay değil elbette ki onlarda Trabzon'u seyretmek istiyor ama bazıları var ki her fırsatta Trabzon da ki taraftarı kötüleme yarışına giriyorlar.
Trabzon'daki taraftara yüklendiğiniz yeter!

Sibel
01.09.2013, 14:36
Bu başlığın kilit yemesini ve önümüzdeki yıllar bir daha açılmamasını talep ediyorum.
Ve Melek ablam, sizlere sonsuz ve içten teşekkür ediyorum bu yazınız için.

savsat
01.09.2013, 14:38
İstanbul'da oynamanın olmazsa olmaz değil ama taraftar gücümüzü göstermek için ve İstanbul ve civarında yaşayan Trabzonsporluları daha aktif taraftarlığa (trübünlere gelmesi,forma almaları vs) teşvik edeceği için bu düşünceyi destekliyorum.İstanbul'da maçımız olsun tribünlere gidecek etrafımda onlarca insan tanıyorum.Ayrıca olimpiyat stadına ulaşan metro hizmete girdi.Ulaşım sorunu çok büyük problem olmaktan çıktı galiba.

Cenkhan
01.09.2013, 14:54
Kimseyi ikna etmek için uzun uzadıya yazmaya gerek yok. Trabzonspor Trabzon şehrinin takımıdır. Başlığa kilit.

Sacit
01.09.2013, 14:59
Bu başlıkları açanların alkol alıp başlık açmaktan vazgeçmelerini öneriyorum.
çünkü sıradan ve boş işlerle vakit kaybetmesinler

ESER
01.09.2013, 15:08
adama kombine sat, sonra de ki avrupa maclari buna dahil degil istanbulda oynanacak. boyle birseyin bir mantigi var mi? taraftardan fedakarlik istersin, kotu gunde destek istersin ama enayi yerine koyamazsin. Trabzonspor Kulubu Trabzon sehrinde konumlandigi muddetce maclarinin oynanmasi gereken yer sadece Trabzondur.

Hüseyin Başoğlu
01.09.2013, 15:22
Trabzondaki taraftarı en çok eleştiren biri olaraktan bu öneriyi yanlış buluyorum...

Trabzondaki inter maçını hatırlayın..Amacınız şovsa prestij ise o günkü ambiyansı isterse Trabzondaki kardeşlerimiz tekrar yakalayabilir..

Ama maddi açıdan ve istanbuldaki taraftarımız için istiyorsak böyle bir şeyi devre arası liverpool arsenal veyahut o kalibrede bir takımla anlaşılıp maç yapılabilir..

Tolga
01.09.2013, 15:57
Trabzondaki taraftarı en çok eleştiren biri olaraktan bu öneriyi yanlış buluyorum...

Trabzondaki inter maçını hatırlayın..Amacınız şovsa prestij ise o günkü ambiyansı isterse Trabzondaki kardeşlerimiz tekrar yakalayabilir..

Ama maddi açıdan ve istanbuldaki taraftarımız için istiyorsak böyle bir şeyi devre arası liverpool arsenal veyahut o kalibrede bir takımla anlaşılıp maç yapılabilir..

Inter geliyor diye kalkıp Trabzon'a gittim ben ne Trabzon'daki kardeşleri ... :) :) Turizm kazandı ...

evonon
01.09.2013, 16:07

Dediklerinize aynen katılmakla beraber böyle bir şeyin konu edilmesini bile ayıp buluyorum ve aynen söylediğiniz gibi kura çekiminden 2 saat sonra Lazio maçı için 3 Ekim'de uçak biletimi aldım ve Trabzon'da olacağım

emesenbisi
06.09.2013, 02:10
size sadece 1 örnek vericem bakalım ne diyeceksiniz.
Ben Trabzonlu değilim doğma büyüme istanbulluyum kızkardeşim 15 yaşında trabzonsporla pek işi olmazDI.
Ne zamana kadar taki olimpiyat stadında Belediye maçına kadar, aldım biletleri getirdim trübünü görünce o atmosferi yaşayınca şimdi diyorki abi maç olmuyormu artık formamızı giyip gidelim yine diye...
Artık unuttu bile takımı, kimse suç sende demesin
İstanbulda doğmuş büyümüş bir kızın, erkeğin takıma sahiplendirmenin en büyük payı maça gitmektir.
İlla lazıo maçı demiyoruz iyi bir takımla hazırlık maçıda dahi olsa istanbulda maç oynanmalı...
Bu sayede Trabzonspora gönül verenler kız arkadaaşlarını kardeşlerini ailesini maça getirerek Trabzonspor sevdasını aşılayabilir.

Saygılarlarımla,

İlker Yazıcıoğlu
06.09.2013, 02:45
Melek Hanım iyi bir özetleme yapmış.
Yalnız Avrupa ligindeki 1 maçı(Lazio maçı olabilir),sırf daha fazla gelir elde etmek için İstanbul'da oynayabiliriz mesela.
Ama bu durum sürekli hale gelirse olmaz tabi....

sadık
06.09.2013, 08:06
Belki birilerine saçmada gelse bence çok yerinde bir öneri. Açık konuşmak gerekirse bir kongre üyesi olarak ben takımımızın top yekün istanbula taşınması taraftarıyım , takımımızın istanbula taşınıp taşınmaması yönünde bir tercih önümüze sunulsa benim tercihim istanbula taşınması yönünde olacak.

Celal Demir
06.09.2013, 08:59
en azından 1 maç orada oynanmalı...

zafercalikoglu
07.09.2013, 11:47
1 maç istanbuldaki taraftarımıza jest olsun diye ve kulube katkı olsun diye istanbulda oynanmasına kimsenin sesi cıkacağını sanmıyorum,
İstanbul da maç demek,Bursa,ankara,izmit,Sakarya,tekirdağ,..vb bir çok ilden taraftarın stada gelmesi demektir,Lazio maçını istanbulda oynansın

Naci Karakol
09.10.2013, 20:26
Stadı Olimpiyat'a çekip doldurmak yerine Trabzondaki taraftarları kazanmak gerek. Eskiden önemsiz maçlarda bile full olan stad şimdilerde Lazio maçında bile dolmuyor.

muratali
10.10.2013, 15:31
Daha önce de yazmıştım.

Ben Trabzonspor Başkanı olsam, takım her sene avrupa kampından dönerken önce İstanbula uğrar, burada sezon açılışına bir hafta kala son hazırlık maçını Avrupa'dan önemli bir kulüple oynar.

Güzel bir yaz akşamı , İstanbuldaki bir yıl takımına hasret olan taraftar o stadı doldurur. Takım verilen desteğin moraliyle yuvasına döner ve sezona başlar.

Adem Akyüz'
10.10.2013, 15:35
Avrupa Ligindeki bir maçı İstanbul'da oynamak değil de, sezon açılışından önce İstanbul'da hatırı sayılır bir takımla bir hazırlık maçı yapma fikri daha mantıklı..

sadık
10.10.2013, 18:44
Sadece Avrupa maçları değil artık yavaş yavaş takımımız İstanbul a taşınmalı bence. Kentimizin kapasitesi belli bu haliyle takımımızı taşıyamıyor . Son lazio maçın da gördük kentimizdeki seyirci kalitesini , ne yazıktırki ptt 1 lig takımı kalitesinde bir taraftar topluluğu görüntüsünden öteye gidemiyor.. Bu durum daha ne kadar daha devam edecek bilemiyorum ama bu takım kentimizdeki taraftara en az iki gömlek fazla buda her yanıyla belli oluyor .

Talat YAVUZ
10.10.2013, 18:54
Armanın kazanmasını istiyorsak benim düşüncem istanbul'dur, hele ki Trabzon'daki taraftar gruplarının iş bilmezliği veya tüm stadyumun işler iyi gitmeyince destek yerine köstek olduğunu gördügüm şu 20 yıl boyunca bencede istanbul'da olsun rakip baskı altına alınsın takım kötü giderken ateşlesin takımını en azından aşhk ile bağlı insanlar önünde mağlup olalim.Benim düşüncem sadece avrupa maçları oynansın yönünde tabi beğenmeyenlerde çıkıcaktır.

Mehmet Cihan Kocaman
10.10.2013, 19:08
Şu saçma başlıklar hem foruma, hem camiaya hem de şehre zarar veriyor.

Vazgeçin artık şu İstanbul sevdasından. Bu takım Trabzon'un takımı ve iç saha maçlarını her zaman Trabzon'da oynamıştır, bundan sonra da bu böyle devam edecektir. Gurbetçiler de izlesin vs. hikaye. Çok özlediyseniz gelin Trabzon'a izleyin. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın da Türkiye'nin her yerinde taraftarı var. İzmir'deki adam diyor mu ki takımım gelsin maçını izleyelim hasret giderelim diye?

Ben kombine aldım mesela. Takımımın Avrupa maçını Avni Aker'de izlemek en büyük hakkım, gurbetçiler istiyor diye bu hak elimden alınamaz.

Bu yıl İBB olmasa bile Kasımpaşa deplasmanı var. İsteyen ona da gider.

Yöneticilerden ricam bu tür; forum üyeleri arasında tartışmalara yol açacak, huzursuzluğa sebep olabilecek, camiaya ve şehre zarar verecek başlıkların kapatılmasıdır!

sadık
10.10.2013, 19:11
Bu sadece İstanbul da maçları oynaması değil zaten. kentimizin takımımızı taşıyamaması meselesi var . en azından istediğimiz yabancı oyuncuları transfer edememiz bunu küçük bir örneği olsa gerek.

alper*
10.10.2013, 19:23
Lazio maçı iyi bir tecrübeydi. O maç İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynansaydı 3-3 değil 5-1 biterdi.

Enisc
10.10.2013, 19:45
Takımda İstanbul'da antreman yapsın, tesisleri oraya taşıyalım. Trabzon'da ilgi gösterilmiyor nasıl olsa..

Emin olun Trabzonda'da yılda 1 kez maç yapılsa o stad çökerdi :) İstanbulcular takım hasretinden ne diyeceğini şaşırmaya başlıyor. Ayrıca şehrin ekonomik durumuda belli. Sen gel kombine ve bilete %100 zam yap + taraftarla düşman haline gel + adam gibi top oynama sonrada stad niye dolmuyor yeaa

Ogün YAZICI
10.10.2013, 19:48
Lazio maçı iyi bir tecrübeydi. O maç İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynansaydı 3-3 değil 5-1 biterdi.

haklısın.trabzon taraftarının kondüsyon problemi var.o yüzden ikinci yarıda yürüyecek halimiz yoktu ve geriye yaslandık...

Emre Emiroğlu
10.10.2013, 20:22
Bazı arkadaşlarımız öyle güzel gazlı yazılar yazıyor ki hayranlıkla okuyorum. Sanki eski Trabzon ve Trabzonspor kültürü kalmış gibi.

Trabzon taraftarı sportif anlamda tamamen kopmuş soğumuş kendini geliştirememiş bir taraftar bana göre.

Paraya endeksli !

Üretemeyen

Kolaylıkla elde edilebilecek !

Heycanını kaybetmiş yada olabildiğince dejenere olmuş bir topluluk.

90lardaki taraftar profili nerde , şimdiki nerde.

Biraz sivrilen rantın paranın esiri oluyor. Bi çok grup lideri birilerinin adamı olma peşinde. Kimisi olmuş bile. Şehrin genelinde olan olağanüstü ego tribünlerde de bolca mevcut.

Sadece ve sadece taraftar profilinin değşmesinin Trabzonspora her yıl 3-4 maç fazladan kazandıracağını düşünüyorum.

Kulübün taşınmasına sıcak bakmasam da Avrupa maçlarını oynaması çok daha faydalı bence.

Trabzon taraftarının bu işi beceremediği bi gerçek.

AhmetG.
10.10.2013, 20:23
Çok çok güzel bir teklif.

Fatih Öztürk
10.10.2013, 20:53
Nolur taraftar tribünlerı boş bıraksın böylesi çok daha güzel. taraftar stada gelmeyınçe yenılgi görmüyoruz.

agahozlu
11.10.2013, 09:51
İstanbul, sadece pazarlama kanalı olarak kullanılmalıdır. Takımın yeri çok net bellidir bunun değiştirilmesi(İstanbul da yaşadığımı düşünürsem en çok benim işime gelir) saçmalıktır.

Düşünsenize, en büyük rakipleriniz deplasmana 1000 km gitmeyecek, Trabzona gidiyoruz psikolojisi yaşamayacak, maçtan sonra Ortaköy Bebek'e gideceğiz mutluluğu yaşayacak...

Tribünler neden boş kalıyor bunu çözmemiz gerekiyor.

fındıkoğlu
11.10.2013, 13:01
Son derece katıldığım bir konudur... Bazı avrupa maçları istanbulda oynanabilir.... Hatta mümkünse komple istanbulda oynayalım olmasını istediğimde aslında budur.... Akyazı stadı çalışması başlandığında İnşallah 1 sezonluğuna da olsa takımı istanbula getirirler... BELKİ KIYMETİ ANLAŞILIR...:cool:

Mehmet Cihan Kocaman
11.10.2013, 14:26
Son derece katıldığım bir konudur... Bazı avrupa maçları istanbulda oynanabilir.... Hatta mümkünse komple istanbulda oynayalım olmasını istediğimde aslında budur.... Akyazı stadı çalışması başlandığında İnşallah 1 sezonluğuna da olsa takımı istanbula getirirler... BELKİ KIYMETİ ANLAŞILIR...:cool:

Avni Aker akyazı bittikten sonra yıkılacağı için saçma hayalleriniz gerçekleşmeyecek.!

Mehmet Cihan Kocaman
11.10.2013, 14:30
Bu sadece İstanbul da maçları oynaması değil zaten. kentimizin takımımızı taşıyamaması meselesi var . en azından istediğimiz yabancı oyuncuları transfer edememiz bunu küçük bir örneği olsa gerek.

Şehrin gelişmemiş olmasını iktidara sorun. Bu bizim suçumuz değil. Bu takımın adı TRABZONspor, İSTABULspor değil!

Ayrıca isteyince en kral yıldızları getirirler buraya. Malouda ve Bosingwa örnekleri mevcut. Genç yıldızlar zaten İstanbul'a bile gelmiyor.

cem1990
11.10.2013, 14:31
Bence maçlar Diyarbakır da oynansın
Ha İstanbul Ha Diyarbakır
Diyarbakırlılar da iyi desteklerler bizi

Her sene fix bir başlık veya bir başlık altında bu konular patlıyor
Seviyormusunuz bu kadar İstanbulu sorun değil oradan bir takım tutabilirsiniz.Bir ibb maçını dolduruldu diye her maç stat full çekeceğini düşünmek basit bir düşünce olsa gerek.

Mehmet Cihan Kocaman
11.10.2013, 14:32

He malouda ve Colman'ı çıkarıp Aykut ve Alanzinho kazmalarını biz soktuk oyuna. Takımı biz geriye yasladık. Bravo!

Mehmet Cihan Kocaman
11.10.2013, 14:35
İstanbul'daki muhteşem taraftar. 60 binle övünen tarafar. Trabzon'daki taraftara iyi gün taraftarı diyen taraftar. 2011-2012 , 2012-2013 sezonundaki İBB maçlarında ve Benfica maçında niye 60 bin yapamadılar? Takım kötü olduğu için olabilir mi?

cem1990
11.10.2013, 14:36

Sen takılma yabancı transferlerine
Şehir insanın ekonomik gücü yetersiz
Tayyip babana dede şehrimizi biraz geliştirsin.

cem1990
11.10.2013, 14:38
İstanbul'daki muhteşem taraftar. 60 binle övünen tarafar. Trabzon'daki taraftara iyi gün taraftarı diyen taraftar. 2011-2012 , 2012-2013 sezonundaki İBB maçlarında ve Benfica maçında niye 60 bin yapamadılar? Takım kötü olduğu için olabilir mi?

Ole deme mehmet kardeşim benfica maçında oruçlu idiler
İbb maçı da biliyorsun soğuktu,üşüyor İstanbuldaki taraftarımız.
Hani biz kış vakti üstü açık statta .. donuyor bişe olmuyor ya ha ondan işte.

Emrah Akcagöz
11.10.2013, 14:40
Forumda o kadar başlık gezdim bu kadar saçma başlığa rastlamadım. Hele yorumlar tam komedi ve saçmalığın daniskası.

Emre Emiroğlu
11.10.2013, 14:43
İstanbulu seviyorsanız istanbul takımı tutun ? Yoruma gel :D Ben eskişehiri şehir olarak çok severim. Bende eskişehiri tutayım bari

Güzel güzel böyle. Aynen devam 943204023 taraftar grubu ile 25.000 lik avni akeri dolduramıyoruz.

Bedava biletler kombineler havalarda uçuşuyor. Birilerinin işine gelmiyor tabi.

Trabzon yürüyerek gidebileceği stadı dolduramıyor , çıkıp olimpiyatı neden dolduramıyoruz diye hesap soruyorsunuz.

Trabzon taraftarı hakikaten rezalet.

Avrupa maçlarının İstanbulda oynanması her türlü avantajdır.

Mehmet Cihan Kocaman
11.10.2013, 14:49
İstanbulu seviyorsanız istanbul takımı tutun ? Yoruma gel :D Ben eskişehiri şehir olarak çok severim. Bende eskişehiri tutayım bari

Güzel güzel böyle. Aynen devam 943204023 taraftar grubu ile 25.000 lik avni akeri dolduramıyoruz.

Bedava biletler kombineler havalarda uçuşuyor. Birilerinin işine gelmiyor tabi.

Trabzon yürüyerek gidebileceği stadı dolduramıyor , çıkıp olimpiyatı neden dolduramıyoruz diye hesap soruyorsunuz.

Trabzon taraftarı hakikaten rezalet.

Avrupa maçlarının İstanbulda oynanması her türlü avantajdır.

Ne duruma geldiğinizin farkında mısınız? Kendi şehrinizin insanını ne kadar aşağıladığınızın farkında mısınız? Yazık, utanıyorum.

İlker Gazioğlu
11.10.2013, 15:29
Şuan taraftarın Avni Aker'i dolduramaması, bedava bilet konusu v.b. sorunları takımı İstanbul'a taşıyarak çözemezsiniz.O şikayettiniz bedava bilet olayı emin olun İstanbul'da da olur, emin olun takım kötü gidince taraftar yine stadı doldurmaz. Sadece Trabzonspor'un değil ülke futbolunun kronik sorunu bu. Çözümü de en başta dürüst yöneticilerle olur. Futbolu ve kulüpleri yönetenler aynı kişiler olduktan sonra maçların farklı şehirlerde oynanması sorunu çözer mi ?

Konuyu Trabzonspor'dan bağımsız düşünelim . Başka bir Anadolu takımı Bursa , Eskişehir , Sivas veya Adana çıkıp biz bundan sonra maçlarımızı İstanbul'da oynayacağız, şehirden gerekli desteği bulamıyoruz dese, bugün Trabzonspor İstanbul'da oynayanlar neder acaba ? Ülke futbolunu 3 İstanbul'dan takımından ibaret görüyorsunuz diye eleştiri getir , sonra git o şehirde bulunmamız daha iyi de. O zaman arkadaşlar bu medya ve futbol dünyası az bile yapıyor bize.

Sercan Keleş
11.10.2013, 15:34
Trabzonspor Trabzonda kalsın :) Trabzona Hiç Gitmeyen biri olarak İstanbulda Yaşayan biri olarak.

Şuraya Dikkat Edin ?

İstanbulda yaşayan TRABZONSPOR Taraftarları Trabzonspor Yılda Kez Geldiği İçin Stadı dolduruyorlar Her Hafta Trabzonspor'un Maçı olsa Dolduramazlar. Bunu Kabul Edelim.

Yaşasın Trabzonspor ! :)

Ogün YAZICI
11.10.2013, 15:35
takım yıl içinde sürekli istanbulda oynasın bir maçlığına trabzona gelsin o stad yıkılır gelmiş burada olimpiyat örneklerini verip duruyorsunuz...

Turgay Atalay
11.10.2013, 15:40
Bir insanın kalbini sökerseniz, o insan ölür, bırakın o insan yerinde kalsın...Uzaktan sevmek de güzeldir...

Fatih Öztürk
11.10.2013, 15:44

İstanbuldaki tüm İBB maçlarına gittim seyirci sayısının 30 binin altına düştüğünü görmedim.
Benfica maçının ilki Portekizde 0-2 yenilmemize rağmen taraftar olimpiyata yinede akın etti.hemde İstanbulun yarısının boşaldığı Ağustos aynında.hemde ramazanın başında tamda iftar vaktinde.hemde en az 45 bin kişiyle!
Ardından bir kaç hafta sonra UEFA maçının 2.ayağıda A.Bilbao ile oynayacağımız sonrasında şampiyonlar ligine alındığımız için iptal edilen galatasarayın tt arena stadında maça 2 gün kala tamı tamına satılan bilet sayısı 45 bin!daha maça 2 gün kala hemde.yani herhalükarda maç günü stad tıklım tıklım olacaktı.

İstanbuldaki taraftara kimse haksızlık etmeye kalkmasın.takımın en kötü zamanında bile bize verilen tüm stadlarda full çektik yinede çekeriz.

alper*
11.10.2013, 15:53
Avni Aker'de taraftar baskısıyla alınmış bir tane maç sayabilir miyiz?

Yunus Emre SEYHAN
11.10.2013, 15:55
Lazio maçında verilen 2 puanda en az futbolcular kadar seyircininde hatası vardı.
Hatta 2 kupanı direkt olarak seyirci verdi.
Laylaylay fener kocan geliyor , fener kupaları n*h alıyor
diyeceklerine
rakip baskı kurarken ıslıklasaydılar daha dirençli olurdu şüphesiz takım. Taraftar dediğin anlık tepki verecek
Şikebahçe seyircisini izleyip iyi ders almaları lazım. Rakip ortasahayı geçer geçmez baskı kuruyorlar

Fatih Öztürk
11.10.2013, 15:56
Avni Aker'de taraftar baskısıyla alınmış bir tane maç sayabilir miyiz?

2006-07 yılında beşiktaşı 0-2 skordan geriden gelip 3-2 yendiğimiz maçta muazzam tezahürat vardı.Avni Akerde taraftar baskısı 8-10 sene öncesinde kaldı.

tahsinsever
11.10.2013, 16:20
2006-07 yılında beşiktaşı 0-2 skordan geriden gelip 3-2 yendiğimiz maçta muazzam tezahürat vardı.Avni Akerde taraftar baskısı 8-10 sene öncesinde kaldı.

heyyavrum hey nemaçtıbe avniakerde izlediğim tek maç ilkyarı 2-0mağluptuk ikinci yarı 3-2galip geldik tarihide 2007 24şubat olması lazım

tahsinsever
11.10.2013, 16:29
bu arada başlığa bir cevap vermek gerekirse hernekadar kocaelide yaşıyan yani sitanbul çok yakın bir taraftar olsamda maçlarımızı istanbulda oynamak sporunun ruhuna aykırı buluyorum bu aslını inkar gibi birşeydir bu öz evladını alıp daha iyibir imkanlarda yetişsin diye zenginbir aileye vermeye benziyor kesinlikle doğru bulmuyorum

omondoles
11.10.2013, 17:11
İstanbul'da yaşamıyorum, hatta Türkiye'de bile yaşamıyorum ama bu fikri destekliyorum..

brnclhn
11.10.2013, 17:21
istanbulda yaşayan arkadaşlar maç seyretmek istiyolar die böle eşi benzeri görülmemiş bi fikre saygı bile duyamıyorum...ondan sonra yok trabzonspora trabzona nie saygı duyulmuyo demesin kimse...önce siz saygı duyun kendi takımınızın şehrine ayıptır ayıp!!!şehrinde maç oynamayan takım örnekleri arnavutluk faroe adaları malta gibi ülkkelerde olur ancak bizi de o hale düşürmeye mi çalışıosunuz...karadeniz fırtınası adı nolcak, istanbulda maç oynarsak nerde kaldı bizim farkımız şu 3 istanbul takımından??

Ogün'
11.10.2013, 17:37
Ole deme mehmet kardeşim benfica maçında oruçlu idiler
İbb maçı da biliyorsun soğuktu,üşüyor İstanbuldaki taraftarımız.
Hani biz kış vakti üstü açık statta .. donuyor bişe olmuyor ya ha ondan işte.

Sen hiç kışın Olimpiyatta maç izledin mi?Ayrıca Benfica maçına gitmiş biri olarak söylüyorum.İlk maçı 2-0 kaybetmişsin ve sizin için geçerli bir sebep olmasa da maç tam iftar vaktine denk geliyordu.Ona rağmen iyi bir seyirci vardı.O 2010'da ki İ.B.B maçı gibi seyirci her zaman olmaz zaten.Çünkü o bir rekor.Ayrıca bilet fiyatlarını da İ.B.B belirliyor.Geçen sene 13.30 da oynanmasına ve takım çok kötü olmasına rağmen 35-40 bin'e yakın seyirci vardı.Olimpiyat 70 bin kişilik bir stad bunu da hatırlatalım.Ben Trabzonlu biri değilim.Şehrin dinamiklerini filan bilmem ama Trabzon şehrinin 1 milyon nüfusu var.25 bin kişilik stadı dolduramıyorsa suçludur ama Trabzonspor ne olursa olsun maçlarını Trabzon'da oynamalıdır.

Ceyhun Dündar
11.10.2013, 17:49
Yılda hasret gidermelik 1 maç olsa ne güzel olur...

Samet Türkmen
11.10.2013, 17:55
Konunun açık kalması bile yanlış. Türkiye'nin her yerinde Trabzonspor maç yapıyor. Özleyenler çok uygun fiyatlara takımın peşine gidebilir :)

Mehmet Cihan Kocaman
11.10.2013, 21:22
Avni Aker maç seyrederken zevk veren bir stad değil. Üstü açık, rüzgar esince, yağmur yağınca buz gibi oluyorsunuz. E zaten stad harabeye dönmüş. Kaldı ki en kötü senesinde bile ortalama 17 bin kişiye oynadı takım. Küme düşme potasına giren bir takım için 17 bin çok iyi rakam.

41 bin kişilik yeni stad yapılınca o zaman konuşalım bu boş tribün olayını.

Fatih
11.10.2013, 21:26
Fikir güzel de bence gerek yok.Trabzon'daki taraftarlarımıza bir nevi haksızlık yapmış oluruz.

Enes Ünal Kaya
11.10.2013, 22:08
En Az 1 Maçlık JEST Yapılabilir..

İBB'de Yok Bu Sene Lig'de :/

memozcan
11.10.2013, 22:11
avni akere kar yağarsa mutlaka olacaktır:)

TSezgin61
12.10.2013, 12:19
Bizim evin önüde güzel bir yesillik alan var. Bence orda oynanmali..

Almanyadada taraftarimiz var yeterince zaten.

Öyle ya, bakiyorumda herkes takimi istanbul serefsizlerinin ayaginin altina sokmaya veya olimpiyat gibi hicbir atmosfer etkisi olmayan bir stada sirf gönlü hos olsun diye razi uluyorsa, benim istegim cokta abes kacmaz heralde...

Ya dortmund stadi yada bizim evin önü, hem yorulmam para harcamam camdan bagiririm...

alper*
24.10.2013, 20:34
Boş tribünlerin mazereti ne olabilir?

Ufuk
24.10.2013, 22:13
İstanbuldaki tüm İBB maçlarına gittim seyirci sayısının 30 binin altına düştüğünü görmedim.
Benfica maçının ilki Portekizde 0-2 yenilmemize rağmen taraftar olimpiyata yinede akın etti.hemde İstanbulun yarısının boşaldığı Ağustos aynında.hemde ramazanın başında tamda iftar vaktinde.hemde en az 45 bin kişiyle!
Ardından bir kaç hafta sonra UEFA maçının 2.ayağıda A.Bilbao ile oynayacağımız sonrasında şampiyonlar ligine alındığımız için iptal edilen galatasarayın tt arena stadında maça 2 gün kala tamı tamına satılan bilet sayısı 45 bin!daha maça 2 gün kala hemde.yani herhalükarda maç günü stad tıklım tıklım olacaktı.

İstanbuldaki taraftara kimse haksızlık etmeye kalkmasın.takımın en kötü zamanında bile bize verilen tüm stadlarda full çektik yinede çekeriz.

Aynen manisa maçı mıydı neydi belediye kupa maçından sonraki koltukların üzeri buz tutmuş stad 1 hafta içinde iki maçta doluydu. Istanbulda ki taraftarlar hasret duyduğundan ne olursa olsun orada olur.

Mehmet BAŞ
24.10.2013, 23:33
Trabzonspor taraftarı lafa gelince vıdı vıdı konuşuyor ama icraata gelince işte ortada her şey...

Galatasaray bu akşam ''Abdi İpekçi Spor Salonunda'' oynadığı basketbol maçında bizden daha çok seyirciye oynadı....

Varın gerisini siz düşünün...

Rama61
28.10.2013, 23:00
Trabzonspor Istanbula taşınsın. Maçları Trabzonda oynasın. Kaliteli yabancı, kaliteli yerli. Gelir seviyesi, Reklam ozaman gelirde patlama yapar. Üç istanbul takımıyla yarisacaksak, üstünlük saglayacaksak, onlara eskisi gibi kafa tutacaksak en son çare budur. Yoksa aramizdaki uçurum artmaya devam edecek. Saygilarimla

Ahmet Öztürk
28.10.2013, 23:24
Trabzonspor önce Trabzon'un sonra Türkiye'nindir der giderim. Eleştirenler önce gelip Avni Aker'de 3-5 hafta arka arkaya maça gitsinler sonra konuşalım.

Hasan Cubukcu
28.10.2013, 23:30
su sacma tartismayi birakin lütfen trabzon macalari istanbulda oynansinmis yok daha ne .

birbirinizlen bos konularda tartismayin cok daha önemli konular var ama bi isteginiz sacmalik !
heryerde bölünmeye bakiyorsunuz .

AhmetG.
29.10.2013, 12:31
Avni Aker de sürekli maç izlememiş kişilerin şehri eleştirmesi kolay.

Ama madem öyle oynansın İstanbulda maçlar sonuçta bu takım tüm Trabzonsporluların herkesin gönlü hoş tutulsun.

Tabi herkes haddini bilecek şehrin tek başına 3 yıldır verdiği mücadele sonucunda yorulmalar olması gayet normal. Gereksiz yere laf söylemeye gerek yok.