PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kurumsallasma üzerine...

Faik Yılmaz
07.11.2004, 15:40
tamam takimizi seviyoruz sonuna kadar ölümüne sahip çikicagiz ama takimimizin dünya klübü olmasi yolunda çok önemli eksiklikleri var

1-takimin kombine sayisi çok az bilbao nun sehri 600 bin kisi tam 33 bin kombinesi var.yani stadi daha maç baslamadan yüzde 80 doluyor.

2-takimizin dergisine lisansli ürünlerine yeterince sahip çikmiyoruz.ezikbahçe 10 milyon dolar aliyor forma vb satisindan mesela.dergimizin 20 bin satisi çok yetersiz bence.mesela 50 bin 100 bin olsa hem satis hemde reklam geliri açisindan çok iyi olur.

3-stadimiz aslinda yetersiz hem sahaya uzak hemde ses ambiansi kötü.gelen taraftarda fazla bagirmiyor.bu takim deplasmanda daha basarili oluyorsa kusuru birazda kendimizde aramaliyiz.

4-takimin hem tv kanalllarinda hem medyada lobisi yapilmali.bu konuda basta siyasiler olmak üzere hepimize görevler düsmekte.

5-takima yeni ve sürekli gelir kaynaklari bulunmali ve takim borsaya açilarak yeni olanaklar saglanmalidir.

6-son sözümde trabzonlu zenginlere.takiminiza sahip çikin ne bileyim dev bayraklar yaptirin taraftara binlerce forma dagitinki bu stada gelenler bordomavi renklerde bogulsunlar.

evet arkadaslar takimizin kurumsal kimilk tasimasi ve avrupada isim yapabilmesi için bunlar gerekli.yoksa sampiyonluktan sonra sadece futbolcularin sahadaki mücadelesi yetmez.hep birlikte herkes elinden geleni yapmali diyorum.

TURHAN
07.11.2004, 16:44
Kurumsallasma ve markalasma önemli bunu için biraz vizyon biraz kamuoyu biraz da sermaye lazim

Guests
07.11.2004, 16:53
bunlarin hepsi oldugunda dünya kulübü oluruz ve bizi kimse tutamaz

Guests
08.11.2004, 01:49
sevgili arkadasim blackseastorm, siraladigin temennilerintamamina katiliyorum ama, bunlarin kulübün kurumsallasmasiylapek alakasi yok. sikça adi geçen "kurumsallasma" dedikleri: kulübün profesyonelce yönetilen bir yapiya kavusturulmasi ve dolayisiyla parali veya medyatik kisilere bagli degil de,kendimizin belirleyecegi bir sisteme bagli olarak yönetilmesidir... bu da hepimizin temennisidir.

TSMareNero
08.11.2004, 07:10
bence dogrusunu cuttysark yazdi ama blackseastorm senin dediklerine de yüzde ikiyüz bende katiliyorum, hatta bazi noktalari bende baska basliklar altinda dile getirmistim( 3,4,5,6,)

Faik Yılmaz
12.11.2004, 19:50
sevgili arkadasim blackseastorm, siraladigin temennilerintamamina katiliyorum ama, bunlarin kulübün kurumsallasmasiylapek alakasi yok. sikça adi geçen "kurumsallasma" dedikleri: kulübün profesyonelce yönetilen bir yapiya kavusturulmasi ve dolayisiyla parali veya medyatik kisilere bagli degil de,kendimizin belirleyecegi bir sisteme bagli olarak yönetilmesidir... bu da hepimizin temennisidir.

sevgili arkadasim.söylediklerine kismen katiliyorum.evet kurumsallasma parali ve medyatik olmak degildir ama klubün saglam bir ekonomik yapiya kavusmadan ve bizim tarafimizdan yeterincedesteklenmeden kurumsallasmasi imkansizdir.önce ekonomik rahatlama,sonra destek en sonunda profesyonel yönetim.

ts20
17.11.2004, 14:16
arkadaslar kurumsallasma kulübün kurtulusu demek aslinda bunuda ne kadar elestirsekte özkan sümer devrinde olmustur.keske 10 sene önce baslayabilseydik bu islere simdi istanbul kulüpleriyle ayni seviyede olurduk( maddi açidan). bizim taraftar olarak görevimiz 100 bin üye kampanyasina destek olmaktir gerçekten büyük bir proje ,büyük bir mali kaynak olacak.