PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kiki Kizito Musampa

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9

Misina
19.07.2007, 01:43
abi yapma ya..

kendini koy onun yerine.. biz bile en azından halı saha maçlarında yedek olduğumuz zaman hafiften küsmüyormuyuz? şevkimiz kırılmıyormu? ona yapılanlar bunun yüzlerce kat fazlası .. adam haklı.. eğer hala biraz içinde oynama isteği varsa ziyan'ın gitmesini beklemek lazım

usta tamam bende diyorum zaten yeterli şans verilmedi.fakat açıklamaları saçma geldi bana.bu kadar zorlamaya rağmen istenmediğini halen anlamadımı abaca

üzüldüğünüde sanmıyorum.garanti param üzülmek haram:D

kivancpehlivan
19.07.2007, 09:38
Doğan entrika çeviriyor
19 Temmuz 2007 - Hürriyet
http://www.hurriyet.com.tr/_newsimages/3759727.jpg

Trabzonspor'da istenmeyen adam ilan edilen Kiki Musampa, "Ziya Doğan beni transfer etseydi bugün takımın banko ismi olurdum. Hoca yüzüme konuşmuyor arkamdan işler çeviriyor" dedi.

Yönetimin 'kayıp' dediği Hollandalı oyuncu Musampa, Takvim gazetesine ilginç açıklamalar yaptı.
Kendisiyle ilgili problemin Ziya Doğan'dan kaynaklandığını bir kez daha tekrarlayan Kiki "Eğer Ziya hoca beni transfer etseydi takımın değişmezi olurdum. Bana haksızlık yapıyor" dedi.

AYMAN KADAR OLAMADIM
Ziya Doğan'ın gittiği her takıma Ayman'ı götürdüğünü hatırlatan Musampa, "Herşey ortada değil mi" diye sordu. "Ne mukavelemi feshediyorlar ne de oynatıyorlar" şeklinde yakınan Bordo-Mavili oyuncu, "Trabzon yaşamak için ideal bir şehir. İnsanlar çok sıcak ve yemekler harika" diye konuştu.

ORGANİZATÖR MUSAMPA
Sokak çocuklarını futbola kazandırmak için "Master of the game" adında bir şirketi bulunduğunu belirten Musampa, "Hollanda, Macaristan, Portekiz, Çin, Amerika ve Brezilya'da proje devam ediyor. Spor kıyafetlerini Türkiye'de üretiyorum" dedi. Kiki en iyi arkadaşlarının ise Ömer Rıza ile Yattara olduğunu söyledi.

Bera B.
19.07.2007, 11:56
usta tamam bende diyorum zaten yeterli şans verilmedi.fakat açıklamaları saçma geldi bana.bu kadar zorlamaya rağmen istenmediğini halen anlamadımı abaca

üzüldüğünüde sanmıyorum.garanti param üzülmek haram:D

ben istiyorum kendisini abi :p

valla adam yaptığı açıklamalarda da son derece haklı bırak banko oynamayı iki kişinin yerine bile oynar bu adam o derece :p ben bekliyorum oynayacağı günleri.. zaten parasını alırsa bizimkiler artık gönderemez büyük ihtimal aralıktan sonra gelen teknik direktör(inşallah gider şu ziya da kurtuluruz:D) oynatır umarım..

+TS1967+
19.07.2007, 15:12
yolla gitsin.

TheRapZoNe
19.07.2007, 20:37
Az önce Akçaabat Akçakale plajında Musampayı gördüm. Köfte,tavuk ızgarası yiyip bayanlara haşin bakışlar atıyordu

Özsu
20.07.2007, 00:50
Musampa : AYMAN KADAR OLAMADIM
Doğru diyor adam burada..

Hüseyin Çümen
20.07.2007, 03:12
aymanı mahvetmiş ama adam haklı :D

+TS1967+
20.07.2007, 13:55
ayman kadar olamamis. ne yapalim. bir yildiz daha kaydi........

Jackdaniels
21.07.2007, 23:37
Adam futbol kariyerinin en rezil dönemini yaşıyo yaa..(birilerinin sayesinde tabi)

zanoylu
21.07.2007, 23:48
Ben diyorum bu adamın ölüsü Aymanı 5'e katlar.Ama ne yazıkki saçı uzun

+TS1967+
21.07.2007, 23:51
o zaman yusufun isi de yas

zanoylu
21.07.2007, 23:54
Kesinlikle

+TS1967+
22.07.2007, 01:44
..................

bakigokhan
23.07.2007, 01:13

ne yapsak para toplayıp ziyaya saç mı ektirsek.Eğer böyle bi kompleks varsa bari bunu biz halledelim

Mantalite61
25.07.2007, 18:08
Ya bu muşambayı bir kez izleyemidim kocas sezonda

Zifinaluk
25.07.2007, 23:16
Yahu kiki sende inat etme artık kes şu saçlarını ziya hoca seni belki oynatır.

LaZuRiBeRe_53
26.07.2007, 12:26
şans verseydin şimdi çok sert şut çeken bir oyuncumuz olacaktı... musampayıda bitirdiler

kurnaze
26.07.2007, 19:33
kabahat sende seğil seni buraya getirip satmayan veya satamayan ya da bi şekilde gönderemeyen zihniyeti taşıyan insanlarda

Mantalite61
26.07.2007, 22:22
muşamba delik çıktı yav :D

Jackdaniels
26.07.2007, 22:56
Bu sezon musampaya tesislerde çok iş düşecek :)

Emre İskender
27.07.2007, 13:59
Trabzonspor'da istenmeyen adam ilan edilen Kiki Musampa, "Ziya Doğan beni transfer etseydi bugün takımın banko ismi olurdum. Hoca yüzüme konuşmuyor arkamdan işler çeviriyor" dedi.

işte bu kadar acık ve seçik beni ziya dogan almadı diyor adam bu zihniyette iş olmaz...

asikaplan
27.07.2007, 16:20
musampa yı avrupadaki maçlarını izledim gerçekden dehşet güzel değil dehşt hiç bir topçu şans yanında olmadığı sürece 80 metreye ara pas atamaz musampa atıyor ama 3 kişiyi peşine takıp sürükleyemez bizde kim var bunları yapabilen bitek şansa çalım atan yattara var oda şımardıı iice ben musampayı her maçlarda ilk 11de görmek siterim açıksası sizce yanılıyormuym

Hüseyin Çümen
28.07.2007, 03:13
takımda en üst düzeylerde top oynamış tecrübesiyle maç kazandırabilecek adamdı yazık

Mantalite61
28.07.2007, 15:57
kalitesiyle en az 3 keçeli eder ama gel gör ki adam mançistır sitide atletiko madridde oynamış, mantaliteye ters ama şırpıksporda yada arhavisporda oynasaydı yeri ilk 11 de bankoydu

ismail tüfekçi
28.07.2007, 16:53
merhaba ben ismail yeni üye oldum ilk nereye yazacağımı bilemedim
bence musampa fazla bile durdu yollayın gitsin

POYRAZ
28.07.2007, 17:16
merhaba ben ismail yeni üye oldum ilk nereye yazacağımı bilemedim
bence musampa fazla bile durdu yollayın gitsin
Tamam bu aksam islemlerini yapar yollariz.:D
Hosgeldin.;)

umraniye34
28.07.2007, 18:10
bu adam bu sene faydalansak kötü mu olur bi ayman kadar olamaz bu adam ya ulen laz ziya ALLAH bildiği ğibi yapsın senin

bakigokhan
28.07.2007, 18:17
bu adamdan martık hayır gelmez para yiyor.Oynatması oynasa da kendini sahaya vermesi imkansız acilen yollanmalı.Bence yönetim seneye olan parasını peşin vermek istemeyeceğinden önümüzdeki ay sözleşmesini fesheder o da gider ajax da oynar bizde burda ziyaya bir dizi derdimizi anlatmaya çalışmaya devam ederiz.

jefferson61sefa
28.07.2007, 21:44
harcayanlar utansınnn

Özkan Erdem
28.07.2007, 22:18
Yazıklar olsun.. Sol kanat dökülüyor ve biz böyle bir adamı harcadık..

Zifinaluk
28.07.2007, 23:15
Ziyayı yollayıp bu adamı teknik adam olarak kullansak çok daha iyi olur valla.Bu adamın futbol bilgisi ve yeteneği ziyadan çoooookkkk daha fazla.

jefferson61sefa
29.07.2007, 00:39
vercen kaptanllığı vercen 10 numarayı bak ne oluyor

Yavuz Hasan
29.07.2007, 14:44
vercen kaptanllığı vercen 10 numarayı bak ne oluyor
vercen trabzon valiliğini asıl ozaman bak ne oluyor

Jackdaniels
29.07.2007, 15:33
Valla yolda karşılaşsam ben adamın yüzüne bakamam o derece rezil bi durumdayız...

Emre B.
29.07.2007, 16:11
Yolda görsem boynun atlarım valla.Ziya defolsa da bu adamı kullansak.

LaZuRiBeRe_53
30.07.2007, 14:34
kondisyonu yokmuş hazır değilmiş diye diye bu adamı bitirmeye karar verdiler ve kadro dışı bırakarak adamı bitirdiler.... madem oynatmıcaktın niye getirdiniz aadamı deme oynayacağı kulübe giderdi oda

Erbay
30.07.2007, 14:58
Şimdi Musampa bizden gitti mi ben hala bilmiyorum.Gitmediyse nerede?İdmanlara çıkıyor mu?Ne tuhaf iş ya...

zanoylu
31.07.2007, 00:25
Akşamki takıma bakıyorum ve musampa bu takımda banko oynar diyorum.Ama adamı mantalite silmiş ne yaparsın

Misina
31.07.2007, 01:22
oynamadığı halde 72 sayfa konuşulan başka oyuncu varmıdır acaba:)

cendelsahinov
31.07.2007, 01:43
Ziyayı yollayıp bu adamı teknik adam olarak kullansak çok daha iyi olur valla.Bu adamın futbol bilgisi ve yeteneği ziyadan çoooookkkk daha fazla.

katılıyorum tamamıyla...

macka61
31.07.2007, 03:29
bu adamı bi doksan dakka seyremedim ya yanarım ona yanarım hasanı celoyu ferhatı aymanı her maçta oynattında bu herifi niye bir maçta doksan dakka oynatmadın ziya efendi insan bir şans verir hep hazır değil diyip durdun biz senin hazır olan futbolcularınıda gördük

Faik Yılmaz
31.07.2007, 08:54
Aksiyon dergisinde Ziya Doğan röportajı var....

Hazretleri derki geçen yıl kendisine tam 2 maç 90 dakika şans verdim ( kupa maçları) bu şansını kulllanamadı....

oysa geçen yıl 50 ye yakın maç oynadık.. sorabilirmiyiz kendisine Ferhata kaç maç şans verdin ya da Keçeliye.....

Hazır değil diyorsun Aymanı gelir gelmez neden oynattın..... ayrıca bir oyuncuyu hazır etmek benim görevimmi.... oda senin görevin...

LaZuRiBeRe_53
31.07.2007, 09:23
Şimdi Musampa bizden gitti mi ben hala bilmiyorum.Gitmediyse nerede?İdmanlara çıkıyor mu?Ne tuhaf iş ya...

tomas junla beraber tak başlarına idman yapıyorlar

MarceloTS
31.07.2007, 10:12
musampa bari açıklama yapta yüzünü görelim ya yoksa bu ziya yüzünden seni sahada göreceğimiz yok çıkta şu yüzünü görelim hasret kaldım valla

kuthsal
31.07.2007, 10:50
musampa sabret az kaldı mantaliteden kurtulmaya. Sen ziyadan kurtuluş harekatının sembolü olacaksın. Kral topçusun bencede.

Yavuz Hasan
31.07.2007, 20:16
Aksiyon dergisinde Ziya Doğan röportajı var....

Hazretleri derki geçen yıl kendisine tam 2 maç 90 dakika şans verdim ( kupa maçları) bu şansını kulllanamadı....

oysa geçen yıl 50 ye yakın maç oynadık.. sorabilirmiyiz kendisine Ferhata kaç maç şans verdin ya da Keçeliye.....

Hazır değil diyorsun Aymanı gelir gelmez neden oynattın..... ayrıca bir oyuncuyu hazır etmek benim görevimmi.... oda senin görevin...
hiç sorma ya bide demiş ki anadoludan futbolcular la takımı doldurmuşlar adamlar takıkmın buyuklugunun farkıda değil ayman ı risp i jabi yi serkan ı ceyhun u babam mı getirtti bide getirttiğin adamlar kaç maç peş peşe iyi maçlar çıkarttı

ismail tüfekçi
31.07.2007, 22:14
ziya doğana nekadar daha tahammül edecegiz

yns61
31.07.2007, 23:09
elendik ya şimdi feshederler bunu.. bi transfer yapıp taraftarın gözünü boyamaya calısırlar

s.e.1979
31.07.2007, 23:57
musampayı oynatmayan mantalitenin allah belasını versin.kötü dahi oynasa(kenara alınmayan) her maç 90 dakka bana hüseyini,celaleddini izlettiren mantalitenin allah belasını versin.böyle rezil bir teknik kadroya bu kadar zaman tahammül edip istikrardan yanayız diyen mantalitenin allah belasını versin...

tsmusampa61
01.08.2007, 01:15
MUSAMPA adam afrika asıllı avrupalı, bizim ziya avrupa asıllı papua yeni gineli. Mantalite onu gösteriyo. Napalım suçu kampta internete girmek, kitap,gazete okumak, otelde bara inip dolaşmak, muhabet etmek. Heralde bilmiyodur musampa bunlar papua yeni ginede suç hemde yüz kızartıcı suç...

Yavuz Hasan
07.08.2007, 18:25
muşambayı sevmiyorum takımımızda olmasını da istemiyorum ama sol da oynayacak adamımız yok o bolgeye adam gibi tranfer yapıulana kadar oynamasını isterim

Emirhan Makul
07.08.2007, 18:27
bekle kikiii abii ersun baban seni oynatacak

ince_memed
07.08.2007, 19:39
ben artık bu sezondan bişey beklemiyorum.inter toto maclarını bile izlemedim.zevk verecek bi takım olmaktan cıktı bu takım.herseyi ellerirne yüzlerine bulastırıyorlar. sol kanat rezilleri oynarken musampa gibi bi futbolcuya daha sanş vermeden hercamak ne ile acıklanabilir aylardır cevabını bulamadım.tek sözüm şudur tayyip erdogan sen albayark ını,albayrak ta ziya yı alsın gitsin.başka caresi yok. vede bu yönetime oy verenler geceleri rahat uyuyabiliyomusuz,serefsizlik ve hassiyetsizlikler gün içinde kac kez aklınıza geliyor.aklınıza geldigi zaman vicdan azabı duyuyormusunuz.

hoscakalın

subay
08.08.2007, 23:13
ben artık bu sezondan bişey beklemiyorum.inter toto maclarını bile izlemedim.zevk verecek bi takım olmaktan cıktı bu takım.herseyi ellerirne yüzlerine bulastırıyorlar. sol kanat rezilleri oynarken musampa gibi bi futbolcuya daha sanş vermeden hercamak ne ile acıklanabilir aylardır cevabını bulamadım.tek sözüm şudur tayyip erdogan sen albayark ını,albayrak ta ziya yı alsın gitsin.başka caresi yok. vede bu yönetime oy verenler geceleri rahat uyuyabiliyomusuz,serefsizlik ve hassiyetsizlikler gün içinde kac kez aklınıza geliyor.aklınıza geldigi zaman vicdan azabı duyuyormusunuz.

hoscakalın

Tayyip Erdoganin Musampayla veya Albayrakla ne alakasi var simdi? Adamin baska isi yoktu gelip Trabzonspor'la ugrasacakti...

Keske su transfer dönemi gecsede Musampa kalsa diye deyinip duruyorum ne zamandir. ZD ile ligde iyi gidecegimizi sanmiyorum, yaniliyorumdur insallah ama Galati macinda oynadigimiz oyunla bu ligde ancak 4. - 5. lik icin yarisiriz. ZD giderde yeni bir td gelirse belki bir umut diyorum Musampayi kadroya alir. Ama en önemlisi en hayirlisi nasil ise öyle olsun.

irfanb
08.08.2007, 23:18
Tayyip zamaninda uyarmisti Nuri`yi ; " Sen bu isi beceremezsin diye "
Bos adam degilmis.:)

LaZuRiBeRe_53
09.08.2007, 10:17
acilen affedilip musampadan yararlanılması gerekir yada adamı serbes bırakın oynasın bi kulüpte

Sait Yıldız
11.08.2007, 18:03
Musampa cok büyük bi kayıp keske değeri ni bilen bi teknik adam olsaydı

Hüseyin Çümen
11.08.2007, 22:08
takımda eksik olan tecrübe eksikliğini kolaylıkla kaldırabilecek bi adam yazık ziyaya

NoPain-NoGain
12.08.2007, 13:53
facebook arkadaslik sitesinde ingilizler'in musampa icin kurduklari bir grupta bakin neler denmis:

-Musampa appreciation society
His talent is wasted at Turkish club of Trabzonspor. the premiership misses the most influential midfielder ever.
WE LOVE YOU KIKI !!!

Mark Wimbleton (http://mmu.facebook.com/s.php?k=10080&id=584860708&pwstdfy=cfdbada52285ac7ec71cd230fafc02f9) (Manchester Metropolitan University) wrote
at 9:47am on May 17th, 2007
kiki is god, if not for ronaldinho world player of the year would have been in the bag the last 2 seasons

Simon Richardson (http://lancs.facebook.com/s.php?k=10080&id=503049096&pwstdfy=cfdbada52285ac7ec71cd230fafc02f9) (Lancaster) wrote
at 4:52pm on February 26th, 2007
The man is indeed a God and was a superb dancer.

Adam Gilroy (http://www.facebook.com/s.php?k=10080&id=500435473&pwstdfy=eb9205338f708238c3c1d73a7ad791fa) (no network) wrote
at 2:03pm on November 21st, 2006
Musampa is undoubtably the best player to grace the blue of city!!! he is a living legend and his legacy will live on through generations on facebook

özetle: musampa'nin ingiltere'nin en yetenekli ortasaha oyuncularindan biri oldugunu, yeteneginin trabzonspor'da harcandigini, bir iki sezon daha ingiltere'de kalsaydi dünyanin en iyi futbolcusu secilebilecegini, bir futbol tanrisi oldugunu, yasayan bir efsane oldugunu belirtmisler.

----
simdi bunlardan sonra acikcasi "aman ziya hoca ne yaptin" da demiyorum. belki de adam hakkaten tahammül edilemeyecek disiplinsizliklerde bulunmustur. belki de kulübü ve türkiye'yi kücümsemistir, ya da sadece uyum dönemini atlatamamistir. gerci üc bes ingiliz dedi diye dünya yildizligi da tescillenmis olmuyor ama en azindan kulübümüzden bir an önce bir ingiliz takimina gönderilmesi belli ki hem trabzonspor, hem musampa hem de onu cok seven ingiliz taraftarlari icin en iyisi olacaktir.

Özgür Öztürk
12.08.2007, 14:38
Ajax, Bordeaux, Malaga, A.Madrid, M.City gibi kariyeri olan adam nasıl olurda Trabzonsporda oynayamaz akıl almaz bir iş. Yine bu forumda bir yerde Stepnanovun bir lafını okumuştum. '' Musampa Trabzonspor tek başına şampiyon yapabilcek kalitede bir oyuncu'' harcandı.

Ajax, Bordeaux, Malaga, A.Madrid, M.City bu takımlarda ki teknik heyetmi futbol fakiri yoksa bizim teknik heyetmi? :mad::mad:

poetricus
12.08.2007, 14:44
Elin gâvurlarına bakmayın siz. Onlar adam yerine konmayan ve her maçta hata yapan Milan'a 3.5 milyon verecek kadar cahil ve mantaliteden nasipsizler.

En büyük hoca bizim hoca. Herkes yanılıyor bir tek o akıllı.

champions
12.08.2007, 14:46
Hakikaten çok yazık hem Trabzonspora hem taraftara hemde Kiki'ye.. Yani bugün sahada olsa sadece atacağı paslarla bile "iyiler" arasına girebilecek bi oyuncu ki şimdiye kadar düzenli olarak oynasa takımın en önemli 3-4 oyuncusundan biriydi Yerine ona yakın birileri oynasa tamam ama uzaktan yakından geçemeyecek oyuncular oynadı ama Kikiye şans yok Mantalite bu olsa gerek

poetricus
12.08.2007, 14:57
Şimdi bunlardan sonra açıkçası "aman Ziya Hoca ne yaptın?" da demiyorum. Belki de adam hakikaten tahammül edilemeyecek disiplinsizliklerde bulunmuştur.
Bir takım disiplinsizlikleri vardı ama ayrıcalıklıların yaptıklarının yanında esamisi bile okunmaz. Hoca tarafından aforoz edişinden sonra daha da disiplinsiz olduğu doğru. O tarihe kadar en büyük disiplinsizliği idmana geç kalmaktı.

Belki de kulübü ve Türkiye'yi küçümsemiştir, ya da sadece uyum dönemini atlatamamıştır.
Ben kulübü daha beter küçümseyen birini hatırlıyorum; soyunma odasında takımı bırakıp başka bir takıma yamanmaya gitmişti. Tuhaftır aynı adam "Türkiye de başarılı olmak çok kolay" demişti. Kendisine hiçbir ceza verilmediği gibi ödüllendirildi de. Hocamız(!) Kemal Sunal filmlerindeki eşkıyalar gibi: Bilmem kaç tane leşi var. Harcadığı onca adamın hepsi disiplinsiz ya da Türkiye'yi küçümseyen kişiler miydi acaba? Yine tuhaftır bizim hocanın eline düşen bütün yetenekli futbolcular uyum sorunu yaşıyor.

Gerçi üç beş İngiliz dedi diye dünya yıldızlığı da tescillenmiş olmuyor ama en azından kulübümüzden bir İngiliz takımına gönderilmesi belli ki hem Trabzonspor, hem Musampa hem de onu çok seven İngiliz taraftarları için en iyisi olacaktır.
Doğrudur; üç beş İngiliz dedi diye Musampa'nın dünya yıldızlığı tescillenmiş olmuyor ama Trabzon garip bir yer. Tek kişi dedi diye Ayman, M. Keçeli ve Celalettin'in yıldızlığı, en azından vazgeçilmezliği tescillenmiş oluyor.

Bu arada benim daha iyi bir fikrim var: Musampa kalsın; hem onun, hem Trabzonspor'un, hem bizim hem de Türk ve dünya futbolunun selameti için Ziya Doğan'ın Antarktika’ya gönderilmesi en iyisi olacaktır.

sethfilo
12.08.2007, 16:18
Arkadaşlar ben işimden dolayı yaklaşık 3,5 yıl İngiltere'de kaldım ve M.Cıty maçlarına imkanlarım ölçüsünde gittim sadece Musappa'nın gerçekten özel bir seyirci grubu olduğunu biliyorum.
Trabzonspor'a transfer olduğunda çok sevinmiştim çünkü kendi gözümle seyrettiğim bir adam, teknik, yıpratıcı ve fırsatçı takımı oynatırken tempoyu istediği gibi ayarlayabilen bir oyuncu. Ancak ne hikmetse bizde düzgün yonatılmadı ve o kadar önyargılı yaklaşıldıki kendisine şimdi artık birşey yapsada yapmasada takımda istenmeyen adam. Bu benim şahsi düşüncemdir ve beni bağlar devamlı oynatılırsa 3-4 maç sonra takımı sırtlayan oyuncuların başında gelir sağda yattara solda musappa düşünmesi bile güzel. Ama bizde bu yürek ve mantıktaki hoca nerde olan Trabzonspor'a oluyor.
Gerçi balık baştan kokar böyle yönetime böyle hoca ve (bazıları için söylüyorum) böyle futbolcular yakışır.

zanoylu
12.08.2007, 17:22
Hay ağzına sağlık. ama bize böyle adam ne gerek bize hüseyin hasan ferhat ayman celo A.şahin çağdaş keçeli M.büyük ve bunlar ayarında adamlar lazım.Yaa şu adamları toplasan kaç adam eder acaba(futbol babında) o senin dediğin adam gol mol de atar allah muhafaza.

vuga61
13.08.2007, 10:42
musampaya sans tanınması lazım

cınar#7
15.08.2007, 13:51
Madem satılamıyo kadroya alınması lazım....

Kadir
15.08.2007, 14:40
Madem satılamıyo kadroya alınması lazım....

aynen ! hem satılmıyo hem de yabancı kontenjanını meşgul ediyo ee o zaman oynatılmalı.

Thedoors
15.08.2007, 14:49
Oynatılmasından yanayım...

futbalski60
15.08.2007, 23:59
üst üste 5 maç oynarsa eski performansını yakalar zaten antrenman futbolcusu değilim diye kendisi açıklamıştı ama yönetime küsüm demişti artık kapandı yani musampa dosyası

afsbahar
16.08.2007, 14:49
Ziya hoca üç-beş maç bilemedin 6-7 ay sonra bu takımla işin bitmiş olacak. Topu topu bu takım için 3-5 seneni harcamış olacaksın. Bu taraftar yıllarca bu takımı iyi gününde de kötü gününüde de yalnız bırakmadı. Sen takımı sıfırın altına düşürdün yine de içimizdeki Trabzon aşkını azaltamadın. Musampa ve Jun kaliteli oyunculardır. Senin senelerdir şans verdiğin Celalettin, Hasan, Ferhat, Tayfun, Çağdaş, Erdinç gibi oyunculardan daha başarılı olabileceğini düşünüyorum. En azından bu adamların bir altyapısı var. Sen neden bunlara şans tanımadın. Neden kendi egoların yüzünden Trabzonspor camiasını Avrupa'ya ve Dünyaya rezil ettirdin. Adam idmana gelmedi diye 250.000 Euro ceza verdiniz adama Buna insanlar neyiyle güler siz karar verin. Hangi mahkemeye çıkarsa çıksın bu olay bile bizi rezil etmeye yeter. Bıraktık Galatiyi, Famagustayı....

Misina
16.08.2007, 15:27
Ajax, Bordeaux, Malaga, A.Madrid, M.City gibi kariyeri olan adam nasıl olurda Trabzonsporda oynayamaz akıl almaz bir iş.

Bence Malaga, A.Madrid, M.City gibi kariyeri olan adam nasıl olurda Trabzonspora kadar düşer akıl sır erdiremiyorum.

poetricus
16.08.2007, 15:47
Ajax, Bordeaux, Malaga, A.Madrid, M.City gibi kariyeri olan adam nasıl olurda Trabzonsporda oynayamaz akıl almaz bir iş. (...) Ajax, Bordeaux, Malaga, A.Madrid, M.City bu takımlarda ki teknik heyetmi futbol fakiri yoksa bizim teknik heyetmi?
Mantalite efendim, mantalite.

Bence Malaga, A.Madrid, M.City gibi kariyeri olan adam nasıl olurda Trabzonspora kadar düşer akıl sır erdiremiyorum.
Marcelinho, Lars Olsen, Jean Mary Pfaf gibi dünya çapında yıldızlar da bu takımda forma giydi. Trabzonspor'a gelen kaliteli ve kariyerli futbolcular düşmüş mü oluyor?

Pes!

Emre B.
16.08.2007, 17:03
2 senede mantaliteyi öğrenememişse söylencek söz yok.Tek kural defans.

Misina
16.08.2007, 17:39
Mantalite efendim, mantalite.

Marcelinho, Lars Olsen, Jean Mary Pfaf gibi dünya çapında yıldızlar da bu takımda forma giydi. Trabzonspor'a gelen kaliteli ve kariyerli futbolcular düşmüş mü oluyor?

Pes!

marcelinho hemen elden çıkartılbildi.yani talibi vardı.musampa ya aylardır bi talip çıkmadı.kariyer hikaye demekki

Gökhan Uzun
16.08.2007, 18:56
bence bu adam ii bi topçu zaten topu ayaana aldıında kalitesi bellioluyo teknik ve akıllı bi adam türk liginin soluna damgasını cok rahat vurabiilir

TolgaTopçu61
16.08.2007, 21:16
kikiyi satamiyorsalar oynatmalilar

Ba®ış
16.08.2007, 21:19
kikiyi satamiyorsalar oynatmalilar
kim oynatacak ? Ziya doğan mı? hiç zannetmiyorum ;)

Özkan Erdem
16.08.2007, 21:28
İdman yapıyor mu bari...

TolgaTopçu61
16.08.2007, 21:32
İdman yapıyor mu bari...
idmani tomas jun ve jefferson la beraber yapiyor

Misina
16.08.2007, 21:48
idmani tomas jun ve jefferson la beraber yapiyor

jefferson takımla çalışıyor.

Jackdaniels
17.08.2007, 14:11
Şu adam ilk 18 e bile giremiyoya pes doğrusu...

danger_61
17.08.2007, 19:27
hayırlı olsun dedik öyle cıkmadı oda trabzonspor a tatil icin transfer olmus

Emirhan Makul
18.08.2007, 15:17
musampa şuandanet olarak nerdeeeeeeeee

Misina
19.08.2007, 21:23
musampa şuandanet olarak nerdeeeeeeeee

akçaabatta körfez köfte de:D

Emirhan Makul
20.08.2007, 16:58
dün akşam ziya tv8 de konuşdu musampaya birçok deneme verdim denedim onu ama olmadı teste tabi ttuum kondüsyon olarak takmıın en kötüsü dedii bir maçda son olarak seni forvet arkası oynatayım istersen sol kanatta oyna demiş musampa ben 90 dakka çıkaramam demiş antalya kampında gelmeyip diskoda kavga çıkarınca kadro dışı bıraktım dediiiii

nemo_61
20.08.2007, 20:16
Artık Ziya doğan bana pek inandırıcı gelmiyo..ayrıca geçen sene Musampayı oynattığı bikaç maçta bence iyi bir performans ortaya koydu..ama Ziya hoca onun yerine Mustafa keçeliyi tercih etti..İnşallah Musampa dan yaralanma yoluna giderler...

mckasap
21.08.2007, 10:46
Bana birisi anlatsın, neden Trabzonsporda 5-15M$ lık dünya çapında ismini duyurmuş yıldızlar yok, Trabzonda oynamak neden istemiyorlar? Trabzonspor'daki dolarların rengi de yeşil :)
Trabzon halkından ve misafir perverliğinden mi şikayet ediyorlar.? hiç sanmam. Trabzon birçok avrupa kentinden daha büyük. Kikideki kariyere ve tecrübeye sahip bir oyuncu yok kadroda.. Bu adam neden bu şekilde davranıyor.. Bir futbolcu için oynamamak intahar gibi bir şey olmalı diye düşünüyorum. Psikolojik problemleri var bence.
Bu adamı en kısa zamanda terapiye gönderip kazanmalı Trabzonspor. Hem Kiki hemde Trabzonspor için Kazan Kazan formülü budur..

KUTADGU
21.08.2007, 12:12
Bana birisi anlatsın, neden Trabzonsporda 5-15M$ lık dünya çapında ismini duyurmuş yıldızlar yok, Trabzonda oynamak neden istemiyorlar? Trabzonspor'daki dolarların rengi de yeşil :)
Trabzon halkından ve misafir perverliğinden mi şikayet ediyorlar.? hiç sanmam. Trabzon birçok avrupa kentinden daha büyük. Kikideki kariyere ve tecrübeye sahip bir oyuncu yok kadroda.. Bu adam neden bu şekilde davranıyor.. Bir futbolcu için oynamamak intahar gibi bir şey olmalı diye düşünüyorum. Psikolojik problemleri var bence.
Bu adamı en kısa zamanda terapiye gönderip kazanmalı Trabzonspor. Hem Kiki hemde Trabzonspor için Kazan Kazan formülü budur..

birileri bir yere gönderilecekse gönderilecek kişi ziya doğandır. hem terapi parasından da yırtarlar...

Emirhan Makul
21.08.2007, 12:12
ya şu adamı savunmayın Allah aşkına ziyayı dışlıyorsunuzda Allahın yabancısını savunuyosunuz adam koskoca medyaya klübe yalan mı söyleyecek adam testlerde 0 bu kadar adama 90 dakka oyna demiş ben çıkaramam demiş oynayamam adam * futbol hayatı bitmiş sizin gördüğünüzü kimse görmedimi o zaman neden transfer teklifi gelmiyoo adam son demlerini oynarken parayı trabzondan vuracak anlayın da tazminat işi olursa yüklü bir para alacak klübü fifaya vermiş siz hala adamı savunuyorsunuz

poetricus
21.08.2007, 12:53
Birileri bir yere gönderilecekse gönderilecek kişi Ziya Doğan'dır. Hem terapi parasından da yırtarlar...
Han'ım,
Diyorum ki; Celalettin, Ferhat, H. Üçüncü, Ayman, Tolga Seyhan, ve M. Keçeli'yi de Ziya Doğan'ın çantasına koysak da fazladan bilet masrafından da kurtulsak nasıl olur?

"Arslanlar kendi tarihçilerini yetiştirinceye kadar av hikâyeleri avcının kahramanlığından bahsedecektir." Musampa'yı Ziya Doğan'dan dinliyoruz. O da hakkında hiç iyi şeyler söylemiyor. Hem savcı hem yargıç hem davacı hem de cellat olan birinin eylem ve söylemlerine bakarak savunma hakkı olmayan biri hakkında ne kadar sağlıklı hüküm verilebilir ki?

Tek bir şeyi merak ediyorum: Musampa Hoca'nın vazgeçilmezlerinden daha kötü oynayabilir mi?
Bu arada Musampa'nın menajeri kim?

ÖmerFarukYılmaz
23.08.2007, 09:36
hehe güle güle kizito

cınar#7
24.08.2007, 00:32
...Ve Musampa Bavulunu Aldı gitti

Takımdan ayrı olarak kendisine tahsis edilen antrenman programını son 3 gündür uygulamayan Musampa kaldığı otel ile hesabını kapatarak Trabzon’dan ayrıldı. Trabzon’da kalmam bile teknik heyeti rahatsız ediyor diyen Musamba Medyatrabzon’a konuştu.

“Ben Trabzon’a futbol oynayama geldim.Ama bir türlü kendimi kabul ettiremedim.Bırakın futbol oynamayı şehirden uzaklaşmam için her şey yapıldı.Bana ev sözü verdiler ama benden sonra gelen futbolcuya bana söz verilen evi tahsis ettiler. Trabzonspor tarihindeki en ağır cezaları bana verdiler.Bu cezaları Türkiye liginde gören başka futbolcu yok.Fifa bu cezaları hak etmediğime karar verecektir.Takımdan uzak kalmam için antrenman saatlerimi bile değiştirdiler sırf takımı görmemeyim diye.Bir oyuncu için bundan daha fazla işkence olur mu?.Hem benim için hem de klüp için şehirden ayrılmam en iyi çözümdü .Bende ayrıldım.Bundan sonra kararı Fifa verecektir. “ dedi

Öte yandan Kiki Musampa’nın Trabzon’dan ayrıldığını doğrulayan Bordo-mavili yönetim bu oyuncuya kağıt üzerinde de olsa ağır ceza vermeye hazırlanıyor. Daha önce 400 bin ytl para cezası verdiği Musampa’ ya düşünülen katlamalı ceza ise 800 bin ytl. Ayrıca Bordo-mavili yönetim bu oyuncunun antrenmana çıkmadığını da belgelemek için noter tespiti yaptırdı.

Lancet_61
24.08.2007, 00:44
bu adam buraya yatmaya gelmiş tarzı yorumlar bana çok saçma geliyor..Ne demek arkadaş yatmaya gelmiş adamı alıyosan oynatmasını da bileceksin...Bence kendini kurtarmış musampa

Jackdaniels
24.08.2007, 15:57
Vayy be bi yıldızı daha kaçırmayı başardık helal olsun emeği geçenlere...

yorumcu28
06.09.2007, 12:06
transfer olacağı günleri hatırlıyorum. işte işte büyük transfer dediğimiz günleri adam geldi önce alışsın denildi oynatılmadı sonra kiloları atmalı denildi oynatılmadı sonra formsuz denildi sonra gençlere şans veriliyor denildi 1 2 maç 10 dk. 20 dk. zorla sokuldu şimdi de kulübede tatil yaptırılıyor. eyyyyyy ziya :mad: madem oynatmıyacaksın bu futbolcuyu neden aldın sen bu takımın teknik direktörü olabilirsin sözün geçiyor olabilir adam şeklini rengini sevmemişde olabilirsin ama unutma bu adam futbolcu hem de senin gibi 5 tane adamı cebinden çıkartacak yetenek te futbolcu. sen yıldız futbolculardan yararlanmayı bilemeyecek kadar cahilsin eğer yabancı futbolculara karşı bir düşmanlığın varsa 2.lig takımlarında t.direktörlük yap seni t.direktör diye bu takımın başına getirenlere hesap sormak lazım. Yoksa DEMİRÖREN sana git trabzonsporu dağıt mı dedi:confused:

gurkankyildiz
07.09.2007, 16:35
ah be musampa.Nereden geldin ki buraya.Yaktın kendini.Kariyerin bitme noktasına geldi.Yazık ettin kendine yazık.

MURAT İNCE
09.09.2007, 12:41
http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=29&takim=116&go=79092
güle güle musamba..yedin içtin yattın gezdin.yazık ki çok yazık paralarımıza..

Yasin N.
09.09.2007, 12:46
Bir darbede Kiki Musampa'dan

Trabzonspor, Ersen Martin sancısını dindirmeden Kiki Musampa depremiyle sarsıldı. Daha önce alacaklarını ödemediği için Trabzonspor’u FIFA’ya şikayet eden Musampa, haklı bulundu.

Geçen sene büyük umutlarla La Liga’nın güçlü takımlarından Atletico Madrid’den transfer edilen, ancak Trabzonspor’un oyuncuya ödemesi gereken 500 bin dolarlık ilk taksiti vermemesiyle taraflar davalık olmuştu. Hem Musampa’ya para vermeyen hem de Almanya ve İspanya’dan gelen transfer tekliflerine olumsuz cevap veren Trabzonspor’un tavrı FIFA tarafından adaletsizce bulundu. Böylece daha Ersen olayını çözüme kavuşturamadan Trabzonspor’da Kiki Musampa defteri hüsranla kapanırken, moraller de bozuldu.
AZ Alkmaar’a gitti
400 bin euroluk teklifler getiren ve Trabzonspor’dan ayrılmak istediğini açıklayan Musampa’ya izin verilmemiş ve bununla da kalınmayıp, oyuncuya idmanlara geç katıldığı için noter tespiti yaptırılmıştı. Musampa, tüm bunlar sonrası karşı atağa geçerek FIFA’ya taşıdığı olayda haklı bulundu. Musampa’nın menajerliğini de yürüten kardeşi Jean, Trabzonspor’un artık hiçbir hak iddia etme lüksünün kalmadığını ve bundan sonra hayatlarını ülkeleri Hollanda’da sürdüreceklerini açıkladı. İki hafta önce AZ Alkmaar’la antrenmanlara çıkmaya başlayan Musampa, FIFA’nın kendisini haklı bulmasıyla yeni takımıyla anlaşmaya vardı. Musampa, yıllık 900 bin dolar garanti para karşılığında Trabzonspor’la anlaşmaya varmış, ancak sadece 437 dakika bordo-mavi formayı giymişti.

Takımımıza büyük umutlarla gelen kadroya bir türlü giremeyen, oynayacağı zaman herkesi heyecanlandıran ama oynadığı futbolla kendini istaplayamayan, herkesin merak ettiği fakat ziya doğan tarafından ziyan edilen bir futbolcu daha elimizden kayıp gidiverdi, hemde tamamen bedavaya, hemde bize zarar vererek. Bu yaman çelişki içerisinde yönetim birkez daha cizliğini göstererek oyuncuyu elinden kaçırmış ve klübu tekrar bir zarara uğratmıştır. şimdi ne olacak bu futbolcuya harcanan parayı kim nasıl karşılayacak. kimin cebinden çıkacak bu acizliğin faturası. Büyük bir klub için yeni bir ayıp daha.

MarceloTS
09.09.2007, 12:48
Güle Güle Kiki.Layık olduğun yerlere gelmen dileğiyle gerçi kariyerin tartışılmaz harcayanlar utansın seni..

A.Alper
09.09.2007, 12:53
Bonservis falan alamadık mı?Ayrıntı var mı?

MURAT İNCE
09.09.2007, 12:54
bedavaya gitti

A.Alper
09.09.2007, 12:57
Sözleşmeli oyuncumuz nasıl bedavaya gider?!

antagonist
09.09.2007, 13:05
Bir darbede Kiki Musampa'dan
Trabzonspor, Ersen Martin sancısını dindirmeden Kiki Musampa depremiyle sarsıldı. Daha önce alacaklarını ödemediği için Trabzonspor’u FIFA’ya şikayet eden Musampa, haklı bulundu.

Geçen sene büyük umutlarla La Liga’nın güçlü takımlarından Atletico Madrid’den transfer edilen, ancak Trabzonspor’un oyuncuya ödemesi gereken 500 bin dolarlık ilk taksiti vermemesiyle taraflar davalık olmuştu. Hem Musampa’ya para vermeyen hem de Almanya ve İspanya’dan gelen transfer tekliflerine olumsuz cevap veren Trabzonspor’un tavrı FIFA tarafından adaletsizce bulundu. Böylece daha Ersen olayını çözüme kavuşturamadan Trabzonspor’da Kiki Musampa defteri hüsranla kapanırken, moraller de bozuldu.

AZ Alkmaar’a gitti

400 bin euroluk teklifler getiren ve Trabzonspor’dan ayrılmak istediğini açıklayan Musampa’ya izin verilmemiş ve bununla da kalınmayıp, oyuncuya idmanlara geç katıldığı için noter tespiti yaptırılmıştı. Musampa, tüm bunlar sonrası karşı atağa geçerek FIFA’ya taşıdığı olayda haklı bulundu. Musampa’nın menajerliğini de yürüten kardeşi Jean, Trabzonspor’un artık hiçbir hak iddia etme lüksünün kalmadığını ve bundan sonra hayatlarını ülkeleri Hollanda’da sürdüreceklerini açıkladı. İki hafta önce AZ Alkmaar’la antrenmanlara çıkmaya başlayan Musampa, FIFA’nın kendisini haklı bulmasıyla yeni takımıyla anlaşmaya vardı. Musampa, yıllık 900 bin dolar garanti para karşılığında Trabzonspor’la anlaşmaya varmış, ancak sadece 437 dakika ("Ziya Musampa'ya şans verdi." diyenlere saygıyla duyurulur!!!) bordo-mavi formayı giymişti.

Kaynak:sporx.com

dumanpub
09.09.2007, 13:15
yolu açık olsun

utkuts
09.09.2007, 13:22
Ziya saolsun ne diyelim...

Travelair
09.09.2007, 13:22
500bin dolar veya euro neyse peşinatı vardı. Verilmeyince bedava gitti. Haydi diyelim bonservis parasına sayıldı, öyle düşünüldü. Acaba, ayrıca, benim sözleşmem vardı diye geri kalan parayı da tazminat davasıyla tahsil edebilir mi?

poetricus
09.09.2007, 13:25
Haber dünkü Taka'da yer almıştı. Eğer doğruysa:
Avrupa kulüpleri resmen kafayı yemiş; bizde "işe yaramayan", "uyum sağlayamayan", bir tülü "hazır olamayan", "hata yapan", "mantalitesi eksik" ne kadar oyuncu varsa alıyorlar!
Kemal Sunal filmlerinde vardır ya; "Eşkiya Falanca, şu kadar leşi var diye..."
Bilmem neden aklıma geldi.

A.Alper
09.09.2007, 13:26
Yani Ziya Doğan Musampa'yı da resmi olarak kazanmış oluyor öyle mi?

Yasin N.
09.09.2007, 13:27
Farkındamısınız bilmiuyorum ama şu olaylara bir bakalım. 1- Syzmkoviak futbolu bıraktı. 2 - Fatih Tekke satıldı 3 - Ersen Martin rezilliği yaşandı 4 -Kiki musamba çekip gitti bakalım başımıza daha neler gelecek.:D

A.Alper
09.09.2007, 13:29
Farkındamısınız bilmiuyorum ama şu olaylara bir bakalım. 1- Syzmkoviak futbolu bıraktı. 2 - Fatih Tekke satıldı 3 - Ersen Martin rezilliği yaşandı 4 -Kiki musamba çekip gitti bakalım başımıza daha neler gelecek.
Aralık'ta da başkan seçemeyen bir büyük camia olacağız :(

Selman
09.09.2007, 13:29
Farkındamısınız bilmiuyorum ama şu olaylara bir bakalım. 1- Syzmkoviak futbolu bıraktı. 2 - Fatih Tekke satıldı 3 - Ersen Martin rezilliği yaşandı 4 -Kiki musamba çekip gitti bakalım başımıza daha neler gelecek.:D

Forum üyelerimizden Selim abi (selimag) dün oynanan Polonya Milli takım maçında Syzmek'in sahada olduğunu söyledi bana:confused::D

Bayramm61
09.09.2007, 13:31
Farkındamısınız bilmiuyorum ama şu olaylara bir bakalım. 1- Syzmkoviak futbolu bıraktı. 2 - Fatih Tekke, Stepanov satıldı 3 - Ersen Martin rezilliği yaşandı 4 -Kiki musamba çekip gitti bakalım başımıza daha neler gelecek.:D

Daha ne gelsin kardes ulusal rezilligin yaninda olayi uluslararasi boyutada tasiyabildikya helal olsun bize...
Almanlar bile gülmeye basladi ... Bir zamanlar H-P- Briegel, Sunderman gibi teknik adamlar vardi neticede bu takimin basinda..

sbay
09.09.2007, 13:34
yönetimi tebrik ediyorum...bu kadar hataları bir arada yapabilecek başka bir yönetici topluluğu dünyanın başka hiç bir yerinde yoktur heralde...

antagonist
09.09.2007, 13:39
Forum üyelerimizden Selim abi (selimag) dün oynanan Polonya Milli takım maçında Syzmek'in sahada olduğunu söyledi bana:confused::D

Artık Szymek'in futbol oynadığını hayal eder olmuşuz. :)

Dünkü Polonya 11'i:Artur Boruc; Marcin Wasilewski, Mariusz Jop, Michał Żewłakow, Grzegorz Bronowicki (55-Paweł Golański); Jakub Błaszczykowski, Dariusz Dudka, Jacek Krzynówek, Mariusz Lewandowski, Euzebiusz Smolarek (74-Wojciech Łobodziński); Maciej Żurawski (56-Radosław Matusiak).

A.Alper
09.09.2007, 13:41
Forum üyelerimizden Selim abi (selimag) dün oynanan Polonya Milli takım maçında Syzmek'in sahada olduğunu söyledi bana

Bu mesajı okuyunca kalpten gidecektim ama 11'ler şöyle :

http://img206.imageshack.us/img206/1897/sfghfgdrh2.png (http://imageshack.us)

uefa.com

Özkan Erdem
09.09.2007, 13:43
Bu arada Az Alkmaar'ın sitesinde böyler bir haber veya bilgiye rastalamadım.

Yasin N.
09.09.2007, 13:44
Musambayı a.akerde seyreden varmı aranızada, ben 2 maçını seyrettim sonradan oyuna girdiği ve ilk 11 de çıktığı 1'er maç ikisindede oyunda kaldığı kısa zamanlar içerisinde çok beğenmiştim. biraz daha takıma motive edilseydi bence çok yararlı olacaktı.

poetricus
09.09.2007, 13:44
Szymkowiak "kazanılmış" bir oyuncu. Boşu boşuna onu sahalarda aramayın artık.
Krakov'da bir manastıra çekilmiş Trabzon'da geçen günlerine tövbe istiğfarla meşguldür muhtemelen.
Belki de futbola dair bütün arzularından kurtulmak için Budist olup Tibet yollarına düşmüştür.

Yasin N.
09.09.2007, 13:45
Szymkowiak "kazanılmış" bir oyuncu. Boşu boşuna onu sahalarda aramayın artık.
Krakov'da bir manastıra çekilmiş Trabzon'da geçen günlerine tövbe istiğfarla meşguldür muhtemelen.
Belki de futbola dair bütün arzularından kurtulmak için Budist olup Tibet yollarına düşmüştür.

:D:D:D:D:D ve aklında kalan son mantalite izlerinden kurtulmaya çalışıyor.

Selman
09.09.2007, 13:46
Valla arkadaşlar eurosport da izlemiş kendi de ben onun yalancısıyım.Demek ki eski maçmış:D

A.Alper
09.09.2007, 13:47
Konuyla alakası yok ama Polonya takımı maç kadrosunda Brozek kardeşlerden teki bile yok.Haftalarca uğraşıp milyon dolarlar verip de alamadığımız oyuncular bunlar değil miydi?

Merak ediyorum ; bu oyuncuları Trabzonspor gündemine kim getiriyor? 4 - 5 milyon euro eder denilen futbolculardan biri bile ilk 18'e girmez mi yahu?

poetricus
09.09.2007, 13:48
Konuyla alakası yok ama Polonya takımı maç kadrosunda Brozek kardeşlerden teki bile yok.Haftalarca uğraşıp milyon dolarlar verip de alamadığımız oyuncular bunlar değil miydi?
Merak ediyorum; bu oyuncuları Trabzonspor gündemine kim getiriyor? 4 - 5 milyon euro eder denilen futbolculardan biri bile ilk 18'e girmez mi yahu?
Küçük bir menajer araştırmasıyla cevabını bulabileceğin bir soru Alper.

antagonist
09.09.2007, 13:49
Valla arkadaşlar eurosport da izlemiş kendi de ben onun yalancısıyım.Demek ki eski maçmış:D

Bırak şimdi...Siz ve sizin gibiler Ziya Hoca'ya komplo kuruyorsunuz!!!Halkı yanlış yönlendiriyorsunuz!!!Rahat bırakın hocamızı... :)

poetricus
09.09.2007, 13:54
Musampa Trabzon'u terk ettiğinden beri AZ Alkmaar’la antrenmanlara çıkıyordu. Hani bu adam antrenmanlara çıkmıyor, gün boyu kafayı çekiyordu. AZ Alkmaar’a transfer olduğuna dair resmi bir bilgiye ben de rastlamadım. Taka gazetesi o haberi Musampa'nın menajer olan kardeşine dayanarak vermiş. Bu arada taka'nın Trabzon'un Fıtomaç'ı olduğunu da unutmamak lazım.

Her ne olursa olsun, Musampa için Trabzon defterinin kapandığı bir gerçek. Yani o artık "kazanılmış" bir futbolcu.

Travelair
09.09.2007, 14:15
Her ne olursa olsun, Musampa için Trabzon defterinin kapandığı bir gerçek. Yani o artık "kazanılmış" bir futbolcu.

:alkış: Ya da "Seçilmiş kişi" :)

poetricus
09.09.2007, 14:18
:alkış: Ya da "Seçilmiş kişi" :)
Yok canım "seçilmiş kişi" Ziya Doğan'dır. Ne için seçildiğini sakın sormayın!

Ustaalioğlu
09.09.2007, 14:28
Defolsun gitsin, yatmaya gelmisti zaten Trabzon'a....

turgi
09.09.2007, 14:30
vayy bee desenize yönetim bi gol daha attı kendine

KUTADGU
09.09.2007, 14:31
işte budur...

Az Alkmar gibi Kazakistan 2. ligin'de kümede kalmaya çalışan bir takıma giderek
Ziya Doğan'ın ne kadar haklı olduğunu gördük.

bu arada...
Musampa sen topçu değilmişsin anladık da..
Kazaklarda futbolcudan anlamıyormuş, üzüldük....

turgi
09.09.2007, 14:31
yaa hani bu idmanlara cıkmıyor diye noterden tutanak tutulmustu bizde bi dava acalım oynamadıgına karsılık parasını yatırmadık diye olmaz mı

macka61
09.09.2007, 14:35
ziya eserlerinle mutlumusun mutlusundur bence sen başarısız değilsinki

MarceloTS
09.09.2007, 15:10
işte budur...

bu arada...

Bu mesajınla kendinin futboldan anlamadığını kanıtladın.Tebrik ediyorum..

Koray
09.09.2007, 15:14

msjı biraz daha dikkatli okursan ne demek istediğini anlarsın...

dinceraydogan
09.09.2007, 15:16

Merak ediyorum ; bu oyuncuları Trabzonspor gündemine kim getiriyor? 4 - 5 milyon euro eder denilen futbolculardan biri bile ilk 18'e girmez mi yahu?

Aynen menajerler futbolcuları öyle bir şişiriyorki ( bizde yiyoruz ) sanıyoruz bunlar bizi kurtaracak.Pricada oynamadı dün

Sweden 0 - 0 Denmark

Sweden
1 Andreas Isaksson
2 Mikael Nilsson
3 Olof Mellberg
4 Petter Hansson
5 Erik Edman
7 Niclas Alexandersson
6 Tobias Linderoth
8 Anders Svensson
9 Christian Wilhelmsson
10 Zlatan Ibrahimović
11 Johan Elmander
substitutes
12 Rami Shaaban
13 Daniel Andersson
14 Daniel Majstorovic
15 Kennedy Bakircioglü
16 Kim Källström
17 Marcus Allbäck
18 Rade Prica
Coach
Lars Lagerbäck
Denmark
1 Thomas Sørensen
2 Leon Andreasen
3 Martin Laursen
4 Daniel Agger
5 Niclas Jensen
6 Thomas Helveg
7 Daniel Jensen
11 Dennis Rommedahl
10 Thomas Kahlenberg
9 Jon Dahl Tomasson
8 Jesper Grønkjær
substitutes
16 Stephan Andersen
12 Michael Gravgaard
14 Hjalte Nørregaard
15 Jan Kristiansen
17 Peter Løvenkrands
18 Nicklas Bendtner
Coach
Morten Olsen
Referee
Frank De Bleeckere (BEL)
Assistant referee
Peter Hermans (BEL) Alex Verstraeten (BEL)
Fourth official
Paul Allaerts (BEL)
UEFA Referee observer
Hugh Dallas (SCO)Match Content

antagonist
09.09.2007, 15:19

Hoca ironi yapıyor ironi. :)

gurkankyildiz
09.09.2007, 15:27
işte budur...

bu arada...
:alkış::alkış::alkış::alkış:

Bartuğ13
09.09.2007, 15:35
ne denilebilirki?
bu kadar aciz bir yönetim ve teknik adamın olursa yapacak bişey olmuyor.
bu adamı kazanmaya çalışmak yerine yaptıkıları kaçırttırdı başka bir skandal oldu.

kaldı ki noterle tespit yaptırmayla olmuyor.adamın parasını vermediler hemen başvurdu fifaya aldı bonservisini.
profesyonellikle,işi bilmekle oluyor ama bizde bilen olmayınca ...

Kasım Hilal
09.09.2007, 15:48
Ziya Doğan sağolsun..
İnşallah doğru bir haberdir.
İnşallah başarılı olur!

Erbay
09.09.2007, 15:57
Ziya Doğan'ı ve Nuri Albayrak'ı kutluyorum.Bu başarının sırrı ne acaba?Nasıl bu kadar iyi yönetiyorlar Trabzonspor'u?

Emrah Aksoy
09.09.2007, 16:14
durun bi arkadaslar , musampa'da aralik ayindaki transfer doneminde yildiz transferimiz olur. :D

Kadir
09.09.2007, 16:22
Ziyanın istifa etmesi için bir neden daha.Bizim ziyanın beğenmediğini bana göre dünyanın en iyi hocalarından biri olan van gaal takımına alıyo düşünün artık.

Futbol cahili ziya istifa..

Taner Gündoğdu
09.09.2007, 16:31

bence de sen bu mesajınla "ince espriden" anlamadığını kanıtladın. bende seni tebrik ediyorum :D:D:D

MarceloTS
09.09.2007, 16:33
bence de sen bu mesajınla "ince espriden" anlamadığını kanıtladın. bende seni tebrik ediyorum :D:D:D

Rica ederim:D:D

ilhan
09.09.2007, 17:12
Trabzon'da tek başına çalıştı. Öyle ya da böyle form tuttu. Kendi kendine kendini buldu. Az Alkmar 'da bunu gördü ve aldı.

Avrupa'ya gönderdiğimiz kaçıncı futbolcu oldu arkadaşlar bu ? Yönetim gurur duyar şimdi 2sezon da Avrupa'ya en fazla ihracat yapan pardon transfer yapan takımız biz diye.

Başarılar Kiki ;)

OYılmaz
09.09.2007, 17:18
Yazıklar Olsun..

POYRAZ
09.09.2007, 17:28
Eger gittigi dogruysa faydalanabilecegimiz bir oyuncumuzu daha beceriksizligimiz yüzünden kaybettik.

Onur
09.09.2007, 17:38

Bkz. Ribery

A.Alper
09.09.2007, 17:43
Ribery'nin durumu farklı.

Selimag
09.09.2007, 17:44

:))
beyler inanin ruya gormuyordum, dun gece eurosportta 3 mac gosterdi... bunlardan biri de portekiz-polonya idi... ve maclarin basinda polonya'nin ilk onbirinde syzmkowiak yaziyor idi 10 numara ....

sonra oyunda goremedim ama zaten kisa goruntulerdi... mac da dun geceki 2-2 biten macti!!! gece de uefa.com dan bir daha bende baktim, nasil olur diye... orada ilk onbir de ismi yoktu evet...

ama dun eurosportta macin basinda, kadrolarda syzmkowiakin ismi yazdi..
ruya filan da gormedim,

OYılmaz
09.09.2007, 17:49
Güle Güle Musampa .. Yazıklar Olsun yönetime şampiyonlar ligi şampiyonu Ajaxın sol açığı , Mancter citynin değişilmez oyuncusu, Hollanda milli takımında Forma giymiş bir bu futbolcu Musampa , diğer yandan Futbol Anlayışı kıt bir Ziya Doğan ve 1 Kuruş para harcamaktan aciz Cimri Başkan ... Musampa İnş. alkmaarda Yıldız olursun acısını orda çıkartırsın , Çıkartta görsün Ziya & Nuri Futbolcu Mafyası...

Punisher-61
09.09.2007, 17:50

parasini zamaninda vermedin i gider..

ÖRNEK: Ribery

POYRAZ
09.09.2007, 17:53
Ya Musampa'nin parasi olan 500 bin Euro bir bucuk ay kadar önce yanlis hatirlamiyorsam onun banka hesabina yatmisti! Hatta ben kendi kendime "Ne güzel Türkiye" demistim. "Adamdan faydalanma, onu kzanmaya calisma, son dakikalarda oyuna sok ve 500 bin Euro yatir" Demistim.

KUTADGU
09.09.2007, 18:23

rica ederim, canım ne demek...
Sizlere layık olmaya çalışıyoruz...

Tebrikler bizden.....

İskender Çakmak
09.09.2007, 18:57
Şunu söyleyeyim transfer zamanında Trabzonspor'un tranbsferlerine karar verenler artık menejer oldu Brozek kardeşler de bize menejer oyunuyla gelecekti başka takımlarda böyleydi ama bunlar kurtuldu örn fb adamlar arrtık menejerleri kulübe bile sokmuyorlar kendi hallediyrlar ama biz menejerler ne derse onu yapıoyruz bunun örneğide LAZARONİDİR

İskender Çakmak
09.09.2007, 18:59
:))
beyler inanin ruya gormuyordum, dun gece eurosportta 3 mac gosterdi... bunlardan biri de portekiz-polonya idi... ve maclarin basinda polonya'nin ilk onbirinde syzmkowiak yaziyor idi 10 numara ....

sonra oyunda goremedim ama zaten kisa goruntulerdi... mac da dun geceki 2-2 biten macti!!! gece de uefa.com dan bir daha bende baktim, nasil olur diye... orada ilk onbir de ismi yoktu evet...

ama dun eurosportta macin basinda, kadrolarda syzmkowiakin ismi yazdi..
ruya filan da gormedim,
abi hepsi sarıya belki benzetmişsindir isimleride benziyor birbirlerine
bir de sorum var bu herkese diyelimki oynadı ne olur ?

EmrahYalçınalp
09.09.2007, 19:14
Musampa ile bir kez Milan'ı almak için tesislere gittiğimde uzun uzun konuşmuştum. Daha sonra bir kez de bir yerde karşılaşıp muhabbet etmiştik. Adam hakkında aklımda kalanlar:

1- "Milan'a göre, 5 maç üstü üste oynat, sonra seni şampiyon yapsın"dı.
2- Musampa para için buraya geldiği söylendiğinde kadeşiyle bir futbol şirketleri olduğunu, aylık 300 euro'ya bağladıkları futbolcuları 1-2 sene içinde en az 300 bin euro'ya sattıklarını söylüyordu. Ona göre geliş amacı iyi bir ligde yarışmacı bir takımda bulunmaktı.
3- "Disiplinsiz" olduğunun söylendiğinden bahsettiğimde "İngiltere'ye turist vizesi alabilecek tek bir kişi bunu söylerse kabul ederim" demişti.
4- "Sigara, içki" soruları sorduğumda takımda sadece antrenman ve maçlar sırasında zorunlu olarak içemeyen adamların doğrudan oynatıldığını söylemişti.

----

Son olarak, bir durum tespiti yapacağım ve bunun için "eski dost :)" Krang'i kullanacağım.
http://www.x-entertainment.com/articles/0804/3.jpg

Bizde vücut sorunu pek yoktu. Şu pembemsi olan şey orda kalsın diye tüm vücudun içine ettik, ona yanıyorum.

Alptuğ
09.09.2007, 20:25
iyi olmuş gitsin gerek yoktu musampaya falan gorduk neler yaptıgını

A.Alper
09.09.2007, 20:28
parasini zamaninda vermedin i gider..

ÖRNEK: Ribery

Ribery'nin durumu farklı diyorum herkes Ribery diyor :)

farfara
09.09.2007, 20:41
Musampa gitti yakinda Ersen`i de serbest birakirsa FiFa sasirmayin.

pReN@_61
09.09.2007, 23:29
ne denilebilir ki yolu açık olsun...

poetricus
09.09.2007, 23:45
Ne denilebilir ki yolu açık olsun...
Mesajınızdan ilham alarak biraz düşünce egzersizi yapayım. Ne denebilir:
Nihayet çilesi doldu...
Bir günahı varmış ki bunca zaman çile çekti...
Yaklaşan Ramazan'ın feyzi şimdiden kendini gösterdi, Kiki Kurtuldu...
Azm-ı râh-ı halas eyledi...
Darısı diğerlerinin başına...

Hollanda ligini hangi kanal veriyor?

___61___
09.09.2007, 23:50
sende haklısın sol kanatta mustafa keçeli varken musampa oynayaamaz tabi keçelinin üstün performansı kiki yi trabzonsporda barındıramadı!! celaleddin-keçeli ikilisi trabzonun herşeyi yaa işte kikiyi bile yedek bıraktılar way beeee!!:confused::confused::confused:

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
10.09.2007, 02:30
toplamda 6 maç dahhi oynatamadık seni
tribünler olarak kucaklayamadık seni
eski coşkulu günlerini yaşayamadık...

güle güle kiki
güle güle kizito
güle güle Musampa...

biz de sen de çok umutlu başladık...
hüzünlü bitti

suçluyu hatalıyı tarih yargılar zaten
kaçan fırsatlarımıza beraber üzülmekten başka ne gelir elden...

Gürkan
10.09.2007, 08:20
Allahım Marka Değerimizi Günden Güne Perçinleniyor.

Bu ne Mutluluk.

ÖmerFarukYılmaz
10.09.2007, 08:20
Nihayet çilesi doldu...

allah sonunu ve sonumuzu hayır etsin kiki

Faik Yılmaz
10.09.2007, 08:26
her birlikte göreceğizki alkmaaarda takır takır top oynayacak..... bizde arkasından ah vah edeceğiz tıpkı marce gibi....

Burçak
10.09.2007, 08:34
Yolun açık olsun Musampa. yazık ki kader senide ziya hoca ile aynı takımda buluşturdu.
ama üzülme be musampa. sen yinede futbol hayatına devam edeceksin. unutma ziya hoca yüzünden futbolu bırakan futbolcularda var. sen alkmaarda nasılsa kendini gösterirsin.

ÖmerFarukYılmaz
10.09.2007, 08:47
sen ziya gibi bir hocanın elinden en az hasarla kurtuldun

walla helal olsun

bir maç ön libero oynadın ama ondada atılmıştın zaten

Ayşe Aygün
10.09.2007, 08:59
Musampa sen kurtardın allahta bizi kurtarır inşallah.

EmrahYalçınalp
10.09.2007, 09:24
Hangi arada gördün yaw? :D Mesir macunu şenliklerine geldi de 13 mü oynadınız beraber? :)

Alemiz valla...

Faik Yılmaz
10.09.2007, 09:32
Fatih Tekke

Kizi Kirito Musampa

Fabiano Elller

Young Lee

Milan Stepanov

Marcelinyo

Miroslaw Symek

Yukarda Türkiyede bir takımı rahatlıkla şampiyon yapacak oyuncular var. Bunları kullanamayıp çeşitli nedenlerle yollayan sevgili yönetim kurulu üyeleri utanmadan yeni genel kurulda aday olacaklarını söylüyorlar.....

Hal böyle iken bide yeniden seçilirlerse Trabzon Genel Kurl üyelerinin takımın başarısını istemedikleri gibi bir sonuç çıkarki bunu düşünmek bile istemiyorum.

[KAPLAN]
10.09.2007, 09:36
Musampa yetenekli bir oyuncu olsa da, şu saatten sonra herhangi bir takımda başarı sağlayacağını veya ilk 11'in istikrarlı bir futbolcusu olacağını düşünmek kesinlikle yanlış olur.

Genel özellikleri ile Musampa, futbol hayatı bitmiş bir oyuncuydu. Sokaktan birinin kolundan tutup, " sana 1 trilyon vereceğim; gel bizim takımda oyna ! " dersen ; adam oynayamayacağını bilsede dahi, parayı alır. Oturduğu yerden yüklü bir paranın sahibi olur. Eee bu devirde haklı da ! Bu paraya kim " hayır " diyebilir ki !

Musampa belki (sıradan) bir ikinci lig de bitik futbol hayatını sürdürmeye çalışabilir. Bu söylediklerime kanıt , zaman olacaktır...

Ertan 51
10.09.2007, 13:49
;943928']Musampa yetenekli bir oyuncu olsa da, şu saatten sonra herhangi bir takımda başarı sağlayacağını veya ilk 11'in istikrarlı bir futbolcusu olacağını düşünmek kesinlikle yanlış olur.

Genel özellikleri ile Musampa, futbol hayatı bitmiş bir oyuncuydu. Sokaktan birinin kolundan tutup, " sana 1 trilyon vereceğim; gel bizim takımda oyna ! " dersen ; adam oynayamayacağını bilsede dahi, parayı alır. Oturduğu yerden yüklü bir paranın sahibi olur. Eee bu devirde haklı da ! Bu paraya kim " hayır " diyebilir ki !

Musampa belki (sıradan) bir ikinci lig de bitik futbol hayatını sürdürmeye çalışabilir. Bu söylediklerime kanıt , zaman olacaktır...

aynen katılıyorum özellikle son satıra.
buna benzer benim de 1-2 yazım var Musampa konusunda yanıldığımızıda zannetmiyorum.

Ali İhsan
10.09.2007, 13:57
Menejerlik şirketi olan adamdan çakallıktan başka ne beklersin ki. Buraya paraları yemeye gelmiş alamayınca FİFA var nasıl olsa demiş. Oyuna girdiği kısacık zamanda bile kırmızı kart yemeyi başardı. Yine de O'nda değil suç, O'nu zorla bize kakalayanlara inananlarda...

Erdinç Dilek
10.09.2007, 14:07
Nihayet çilesi doldu...

Hollanda ligini Business Channel veriyordu bi ara ama yanlış hatırlamıyorsam hala veriyormu bilmiyorum
Digiturk 51. kanal, D-Smart 83. kanal ve dijital uydu frekans bilgileri : 12133 frekansında, 3000 sembol oranında, vertical (dikey) pozisyonunda, 3/4 FEC

Mehdi
10.09.2007, 14:11

Hangi arada gördün yaw? :D Mesir macunu şenliklerine geldi de 13 mü oynadınız beraber? :)

Alemiz valla...
Emrah abi Allah seni bu forumdan eksik etmesin:D

Mehdi
10.09.2007, 14:27
http://img75.imageshack.us/img75/8609/musamppt4.jpg

utkuts
10.09.2007, 15:52
Arkadaşlar bu haber doğrumu? burdan başka hiç biyerde göremedim haberide ondan soruyorum

LazAnisT
10.09.2007, 16:14
Şaka gibi ama bizede böyle gitmesi yakışırdı.

erdal6167
10.09.2007, 16:36
ben kiki musampa konusunda suclunun musampa olduğuna inanıyoprum zaten adam düşüş içinde olduğu yukarıdaki verilkerden de belli ayrıca kac yıllık futbolcu sadece 2 sezon 30 un üzerinde mac yapmış bu tuhaf değil mi. . .

Murat Altun
10.09.2007, 16:43
adam kurtardı kendini ne cok sevinmisti futbola küsmeden yada iyice paslanmadan gitti.
yazıklar olsun bu ziyaya da yönetimede beceriksiz herifler

Rıza ÇOLAK
10.09.2007, 18:40
Ucuz Yırrtın Kiki....
İyiki Futbolu bırakma noktasına gelmeden gittin... Diğerlerine göre şanslısın

vatandas61
10.09.2007, 18:46
iyi ki gitti, bizimkilerin gönderecegi yoktu zaten. Gitsin de nasil giderse gitsin. yeni gelecek yönetimin önü acik, takimda 3 yabanci kaldi :D
zaten 1 tanesi bazen ilk onbirde oluyor.

Adem CAKIR
10.09.2007, 18:54
Gelişi gibi, gidişi de tuhaf oldu bu adamın.
evet en azından gelecek yönetim için 1 kontenjan daha açılmış oldu.
Zararın neresinden dönülürse oda kar ayrıca...

Ünyeli Murat
10.09.2007, 18:57
bize hiçbir katkı sağlamadın veya sağlatmadılar...ama benim gönlümde o parlak dönemlerindeki musampa olarak kalacaksın.....

Cabri61
10.09.2007, 19:31
bizim yönetimin istediği oldu fifalık olduk ancak bu şekilde çözülebilirdi musampa sorunu.
tomas jun u da öyle göndermek istiyorlardı ama jun dirençli çıktı

EmrahYalçınalp
10.09.2007, 22:11
;943928']

Şu anda Fatih Tekke de sıradan bir ligde çok da kötü bir performansla gidiyor, takımının bir düzine gol attığı maçta pozisyona giremiyor, ama bu kötü futbolcu olduğunun kanıtı değildir,

Hakan "Torinolu Şaban" ilan edilip buraya geri geldiğinde, sonra tekrar gidip tekrar geldiğinde, sonra 5 sene önce Şenol Hoca milli takımda oynatıyor diye tefe konduğunda bu kötü futbolcu olduğunu ispatlamıyordu...

Falan, filan...

Bir futbolcuya kondisyon kazandırmak yapılacak en kolay iştir. Hatta ZD bile yapabiliyor işte :) Kiki de çok adama göre genç, oynadığı kulüplerden kalitesi ortada olan biri. Milan, "Celalettin'e para verdiklerini öğrendiğimde çok şaşırmıştım" demişti bizim yemekte :) Öyle ya, bize ne lazım Kiki falan. Koyacaksın oraya bir kaç tane "herif", gelene gidene dalacak. Forma aşkı budur işte... Parçalayacan rakibi! Topa da arada bir vurursun işte. Zaten "içi boş" bir kavram :D

Harun-61
10.09.2007, 22:26
Ba$arilar Kiki...

Utandir Ziya'yi :-)))

Harun
10.09.2007, 22:33
Ben de haberi sadece burda gördüm.Şayet anlaşmaya varmışsa helal olsun.Hollanda liginde bir ekol olan A.Z. bu işi bilmiyor Ziya Doğan biliyor demek ki.Aylardır burda top oyanamadan giden adamı aldılar.Bakalım bizim Ziya gibi 6/7 ay da kondisyon eksiği var ,hazır değil diyecekler mi?
Hiç bir kulubun futbolcu izlemesi için menejerlerini sağa sola göndermesine gerek yok.Ziya Doğan'ın beğenmediği futbolcuları alsalar yılın bomba transferlerini yaparlar.

powerts61
10.09.2007, 23:25
Ba$arilar Kiki...

Utandir Ziya'yi :-)))

İnş hayırlısı olur herkes için Ziya bi yıldızı daha kaydırdı

celilmuhcu
10.09.2007, 23:34
ZD seyretsin şimdi beğenmediği adamı
ama şimdi junada muhtaç kaldı

Ali İhsan
11.09.2007, 00:14
mehdi senin bilgide yanlışlık var kiki bizden önceki sezon da Manchester City'de kiralık oynadı. O arada bir senelik boşluk yanlış olmuş...

isaret parmagi
11.09.2007, 00:45
Belki de Trabzonspor un görüp görebileceği "en kariyerli" futbolcuydu..Yararlı da olabilirdi .Ama Ziya Doğanın futbol anlayışına ters düştü sanırım.Premier Lig de ki herhangi bi takımda çok rahat oynayabilecek kalitede bir futbolcu bence kendisi.Ama Hasanlar,Ferhatlar ,Keçelilerin arasında forma şansı çok düşüktü (!)...
Ne diyeyim Türkiye yi ve Trabzonsporu iyi hatırlamayacak her aklına geldiğinde keşke gitmeseydim diyecek futbolcular arasında yerini almış bulunuyor böylelikle.. Ben sayamadım Ziya Doğanın gazabına ugrayan kacıncı yıldız futbolcu oldu acaba..

isaret parmagi
11.09.2007, 00:47
Bu arada bildiğim kadarıyla Eski hocası Luis Van Gaal takım bulana kadar Paf takımla idmanlara çıkmasına izin vermiş kendisine.

61_Lazzzo_11
11.09.2007, 04:21
az önce champions league finali seyrettim (95/96 ajax-juventus). musampa da vardi süper oynadi.

Selimag
11.09.2007, 04:29
abi hepsi sarıya belki benzetmişsindir isimleride benziyor birbirlerine
bir de sorum var bu herkese diyelimki oynadı ne olur ?

:) ben de merak ediyorum, bir bilen varsa cevap versin... futbolu biraktigini aciklayan bir futbolcu milli takimda oynayabilirmi?
gerci duz mantikla, milli takimda resmi maclarda oynamasi icin lisansli futbolcu olmasi sarti vardir sanirim...

Hekimoğlu
11.09.2007, 09:25
sen marcelinhoyu al musampayı al elinde yattara olsun szymek olsun sonra bunların başına hoca olarak ziya'yı getir!!!!!!!!!!!!!!!

Emre B.
11.09.2007, 09:41
Mantalite çarptı.

zeleka
11.09.2007, 13:53
Kiki Musampa heeft weer een club: AZ. Althans, hij traint er. Musampa: “Puur om mijn conditie op peil te houden, mag ik met AZ meetrainen. Ik heb een contractueel geschil in Turkije, met Trabzonspor, de club waar ik het laatst heb gespeeld. Ik had een clausule in mijn contract die bepaalde dat ik transfervrij zou zijn als de club mijn salaris niet zou betalen. Ik heb nog salaris van Trabzonspor te goed, de FIFA heeft me onlangs in het gelijkgesteld en nu ben ik dus transfervrij. Ik heb gevraagd of ik met AZ mocht meetrainen tot ik een nieuwe club heb en dat mocht. Daar ben ik ze erg dankbaar voor.”

UFAKDAN ACIKLAMASI AZ E TARANSFER OLMADIM YANLIZ VE YANLIZ KONDISYONUM ICIN BURDAYIM FIFA BENI HAKLI BULDU CUNKU KONTRAKTIMDA BULUNAN BIR MADDEDEN DOLAYI ODA MAGASIMI ODEMEDIKLERI HALDE ISTEDIGIM ZAMAN AYRILA BILIYORDUM VE AZ E SORDUM SIZLERLE ANTRAMANLARA CIKA BILIRMIYIM ONLARDA BUNU KABUL ETDILER VE BURDA BULUNMAMIM SEBEBI SIRF VE SIRF KONDISYONUM ICINDIR..

Wat vind je van het niveau van de trainingen?
“Anders dan ik was gewend in Turkije. Hoog niveau, het deed me denken aan de tijd dat ik bij Ajax speelde. Dat wist ik eigenlijk nog wel van vroeger dus, toen ik onder deze trainer speelde.”

ANTRAMAN SEVIYESI HAKKINDA NE DUSUNUYORSUN.
TURKIYEDEKI GORDUGUM YASADIGIM SEVIYEDEN COK KAT YUKSEK BIR SEVIYEDE ANTRAMAN YAPILIYOR AYNI AJAX ZAMANIMDAKI GIBI ANTRAMAN YAPILIYOR VAN GAAL ZAMANINDA OYNADIGIMDAN BANA FAZLA YABANCI GELMEDI....

Is er geen kans dat je bij AZ kunt blijven?
“Ik vind AZ echt een geweldige club die enorm groeit, maar het is toch echt de bedoeling dat ik hier enkel mijn conditie op peil houd.”

AZ DE KALMAN ICIN BIR SANS VARMI.
AZ GERCEKDENDE SUPER BIR KLUB COK GELECEGI OLAN AMA BEN BURDA SIRF KONDISYONUMU GELISTIRMEK ICIN OLDUGUMU BELIRTIRIM.

A.Alper
11.09.2007, 13:56
Sonuçta bizim ülkenin parasını çarptı gitti kahraman gibi muamele etmemek de gerek.

zeleka
11.09.2007, 14:01
Kiki Musampa heeft weer een club: AZ. Althans, hij traint er. Musampa: “Puur om mijn conditie op peil te houden, mag ik met AZ meetrainen. Ik heb een contractueel geschil in Turkije, met Trabzonspor, de club waar ik het laatst heb gespeeld. Ik had een clausule in mijn contract die bepaalde dat ik transfervrij zou zijn als de club mijn salaris niet zou betalen. Ik heb nog salaris van Trabzonspor te goed, de FIFA heeft me onlangs in het gelijkgesteld en nu ben ik dus transfervrij. Ik heb gevraagd of ik met AZ mocht meetrainen tot ik een nieuwe club heb en dat mocht. Daar ben ik ze erg dankbaar voor.”

UFAKDAN ACIKLAMASI AZ E TARANSFER OLMADIM YANLIZ VE YANLIZ KONDISYONUM ICIN BURDAYIM FIFA BENI HAKLI BULDU CUNKU KONTRAKTIMDA BULUNAN BIR MADDEDEN DOLAYI ODA MAGASIMI ODEMEDIKLERI HALDE ISTEDIGIM ZAMAN AYRILA BILIYORDUM VE AZ E SORDUM SIZLERLE ANTRAMANLARA CIKA BILIRMIYIM ONLARDA BUNU KABUL ETDILER VE BURDA BULUNMAMIM SEBEBI SIRF VE SIRF KONDISYONUM ICINDIR..

Wat vind je van het niveau van de trainingen?
“Anders dan ik was gewend in Turkije. Hoog niveau, het deed me denken aan de tijd dat ik bij Ajax speelde. Dat wist ik eigenlijk nog wel van vroeger dus, toen ik onder deze trainer speelde.”

ANTRAMAN SEVIYESI HAKKINDA NE DUSUNUYORSUN.
TURKIYEDEKI GORDUGUM YASADIGIM SEVIYEDEN COK KAT YUKSEK BIR SEVIYEDE ANTRAMAN YAPILIYOR AYNI AJAX ZAMANIMDAKI GIBI ANTRAMAN YAPILIYOR VAN GAAL ZAMANINDA OYNADIGIMDAN BANA FAZLA YABANCI GELMEDI....

Is er geen kans dat je bij AZ kunt blijven?
“Ik vind AZ echt een geweldige club die enorm groeit, maar het is toch echt de bedoeling dat ik hier enkel mijn conditie op peil houd.”

AZ DE KALMAN ICIN BIR SANS VARMI.
AZ GERCEKDENDE SUPER BIR KLUB COK GELECEGI OLAN AMA BEN BURDA SIRF KONDISYONUMU GELISTIRMEK ICIN OLDUGUMU BELIRTIRIM.

Sonuçta bizim ülkenin parasını çarptı gitti kahraman gibi muamele etmemek de gerek.

Bunu oku gerisini birakin Turkiyedeki Futbol Seviyesini vede Yoneticilik Seviyesini gosteriyor ne Carpmasi marpmasi Bizim daha cok ogrenecegimiz var!!!!!!!!

sanatik
11.09.2007, 14:15
az önce champions league finali seyrettim (95/96 ajax-juventus). musampa da vardi süper oynadi.

aradan 10 yil gecmis, herif dökülüyor, antreman, antrenör begenmiyor, sahada gezip duruyor, kibir yüzünden kendini bir sey sanma yüzünden degilmi ?

Gecmisde yasadiklarinin kime faydasi var tecrübeyi gösteremedigi sürece ?

Niye hep bize böyle düdükler gelir, anlamiyorum.

___61___
11.09.2007, 14:23
Bir yanda, "Her satıştan kâr ettik, oyuncu pazarlamak en iyi yaptığımız iş" zihniyeti, diğer yanda 23 yıllık özlem.
11.9.2007

Bir yanda, “Her satıştan kâr ettik, oyuncu pazarlamak en iyi yaptığımız iş” zihniyeti, diğer yanda 23 yıllık özlem... Böyle giderse bu hasret daha çok sürer
Dile kolay, tam 23 yıl geçmiş 1984’te gelen şampiyonluğun üzerinden... Zaman zaman yaklaşılmış belki aynı başarılara ama bir türlü zafer sayısı artırılamamış. Yöneticilerin de, futbolcuların da, teknik adamların da her fırsatta altını çizdiği gibi hasretin büyümesi, stresi de büyütüyor, takım üzerindeki baskı her mutsuz biten sezonun ardından artıyor.
Bordo-Mavili taraftarlar en azından kaliteli futbol ve yıldızlarla biraz olsun avunmaya çalışırken son dönemdeki politikayla beraber bu da hayal olmaya başladı. Her sıkıntılı dönemde, kaçan gollerde akıllara gelen, adı tribünlerden hâlâ yükselen Fatih Tekke, Avrupa’nın sayılı orta alan yıldızlarından biri olarak gösterilen Marcelinho, Trabzonspor’da A Milli Takım’a yükselen Stepanov, Karadeniz ekibinden gittikten sonra değeri daha da artan Eller... Bunlar bir çırpıda sayılabilenler, hâlâ zihinlerdeki yerini koruyabilenler! Gidenlerin yeri dolmuyor, doldur-boşalt taktiği saha içinde olduğu gibi transfer zihniyetinde de pek sonuç vermiyor.
Şampiyonluk ve eski Avrupa zaferlerinin yenileri beklenirken, Trabzonspor sezonu açmadan Avrupa’dan eleniyor, dünya sıralamasında adı sanı olmayan rakiplere tarih üzerine tarih yazdırıyor!
‘Kolay işler’ değilmiş!
Bunlar işin bilinen kısmı, herkesin farkında olduğu gerçekler. Neden tekrarlıyorsunuz diyenler, şunu bilmeliler ki, mevcut zihniyet sürerse, Trabzonsporlular daha çok bekler! Çünkü, yönetenler sorun olan zihniyetten hiç de rahatsız görünmüyor, hatta icraatları sebebiyle övülmemelerinden ötürü şikayet bile ediyor. Nasıl yani, o kadar da değil, diyorsunuz belki... Ama malesef işin gerçeği bu... Bir Trabzonspor Yöneticisi, üstelik ‘başkana yardımcı’ olması gereken kişi çıkıp, “1’e aldığımız oyuncumuzdan 10 kazanıyoruz. Bunlar kolay iş değil. Bu başarılı işleri de insanlar görmeli. Ersen’den 2.5 trilyon kâr ediyorduk. Düne kadar Ersen için gitsin, diyenler, şimdi satmamızı eleştiriyor. Bu çok komik. Hatalarımız olabilir ama futbolcu pazarlamak en iyi yaptığımız iş, diyebilirim. Futbolun doğası budur. Bir futbolcuyu, hak ettiği değeri bulduğunda satacaksın. Biz bu işi iyi yaptığımızı düşünüyoruz. Fatih’i, Stepanov’u, yararlı olamayan Marcelinho’yu büyük paralara satmak önemli işler. Tek hatamız Musampa” diyor...

Rakipler hata yapıyor!
Şaka değil okuduklarınız, abartı hiç değil. Aynen ifadeleridir, Trabzonspor Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren’in. Övülmek istiyor, takdir bekliyor. Hayırlı işler, çok iyi yapıyorsunuz! Şampiyonluk yolundaki rakipleriniz Fenerbahçe tesis üzerine tesis yapıp, dünya markalarını ülkeye taşımaya çalışıp, amatör branşlara bile önemli transferler yaparken, kamuoyunda da ekonomik sıkıntısı bilinen Galatasaray ‘bu sene ıska geçemeyiz, beklentiye yanıt vermeliyiz’ derken, Beşiktaş Yönetimi hocasının her istediği transferi yaparken, siz gerçekten de doğru olanı yapıyorsunuz! Değeri verilince satmak lazım!

Başarıya gerek yok
Aman ne gerek var şampiyonluğa, kombine satışına, marka ve reklam değerinin artmasına... Olmasa da olur, rakiplerin bilet fiyatına satılan kombineler bile satılmasa da olur, şampiyonluk yerine gönüllerin ikinciliği de avutur! Ama Trabzonsporlular bilmeli ki, Trabzonspor’u bu zihniyet yönetiyor. Yakında takımdaki diğer yıldızlara da değerleri verilirse onlar da gidecektir, yerine paralar gelecektir ve belki ileride Trabzonspor çok zengin bir kulüp haline gelecektir! Zaten müzedeki kupalar, madalyalar da para etmez!
Serhat DEMİRTAŞ
GidenlerFatih Tekke
7.4 milyon E (Zenit)
Marcelinho
2.7 milyon E (Wolfsburg)
Stepanov
2.7 milyon E (Porto)
Eller
1 milyon E (A.Madrid)
Szymek
Futbolu bıraktı

Rakiplerin aldığı yıldızlar
Fenerbahçe
R.Carlos (R.Madrid)
Vederson (Ankaraspor)
Ali Bilgin (Antalya)
Colin Kazım (S.United)
Yasin (Rize)
Gökhan Gönül (Oftaş)
İlhan Parlak (Kayseri)
Toplam harcama: Bonservislere yaklaşık 7.5 milyon Euro
Galatasaray
Lincoln (Schalke), Linderoth (Kopenhag), Serkan Çalık (Essen), Servet (Sivas)
Orkun Uşak (Erciyes)
Bouzid (Kaiserslautern), Hakan Balta (Manisa), Volkan Yaman (Antalya), Barış Özbek (Essen), Nonda (Roma)
Toplam harcama:
Bonservislere yaklaşık 13 milyon Euro
Beşiktaş
Rüştü (Fenerbahçe)
Hakan Arıkan (Ankaraspor)
Diatta (S.Etienne)
Tello (S.Lizbon)
Mehmet Y. (Fenerbahçe)
Cisse (PSG), Atilla Özmen (Altay)
Higuain (R.Plate)
Toplam harcama: Bonservislere yaklaşık 7 milyon Euro

zeleka
11.09.2007, 14:30
Bir yanda, "Her satıştan kâr ettik, oyuncu pazarlamak en iyi yaptığımız iş" zihniyeti, diğer yanda 23 yıllık özlem.
11.9.2007

Bir yanda, “Her satıştan kâr ettik, oyuncu pazarlamak en iyi yaptığımız iş” zihniyeti, diğer yanda 23 yıllık özlem... Böyle giderse bu hasret daha çok sürer
Dile kolay, tam 23 yıl geçmiş 1984’te gelen şampiyonluğun üzerinden... Zaman zaman yaklaşılmış belki aynı başarılara ama bir türlü zafer sayısı artırılamamış. Yöneticilerin de, futbolcuların da, teknik adamların da her fırsatta altını çizdiği gibi hasretin büyümesi, stresi de büyütüyor, takım üzerindeki baskı her mutsuz biten sezonun ardından artıyor.
Bordo-Mavili taraftarlar en azından kaliteli futbol ve yıldızlarla biraz olsun avunmaya çalışırken son dönemdeki politikayla beraber bu da hayal olmaya başladı. Her sıkıntılı dönemde, kaçan gollerde akıllara gelen, adı tribünlerden hâlâ yükselen Fatih Tekke, Avrupa’nın sayılı orta alan yıldızlarından biri olarak gösterilen Marcelinho, Trabzonspor’da A Milli Takım’a yükselen Stepanov, Karadeniz ekibinden gittikten sonra değeri daha da artan Eller... Bunlar bir çırpıda sayılabilenler, hâlâ zihinlerdeki yerini koruyabilenler! Gidenlerin yeri dolmuyor, doldur-boşalt taktiği saha içinde olduğu gibi transfer zihniyetinde de pek sonuç vermiyor.
Şampiyonluk ve eski Avrupa zaferlerinin yenileri beklenirken, Trabzonspor sezonu açmadan Avrupa’dan eleniyor, dünya sıralamasında adı sanı olmayan rakiplere tarih üzerine tarih yazdırıyor!
‘Kolay işler’ değilmiş!
Bunlar işin bilinen kısmı, herkesin farkında olduğu gerçekler. Neden tekrarlıyorsunuz diyenler, şunu bilmeliler ki, mevcut zihniyet sürerse, Trabzonsporlular daha çok bekler! Çünkü, yönetenler sorun olan zihniyetten hiç de rahatsız görünmüyor, hatta icraatları sebebiyle övülmemelerinden ötürü şikayet bile ediyor. Nasıl yani, o kadar da değil, diyorsunuz belki... Ama malesef işin gerçeği bu... Bir Trabzonspor Yöneticisi, üstelik ‘başkana yardımcı’ olması gereken kişi çıkıp, “1’e aldığımız oyuncumuzdan 10 kazanıyoruz. Bunlar kolay iş değil. Bu başarılı işleri de insanlar görmeli. Ersen’den 2.5 trilyon kâr ediyorduk. Düne kadar Ersen için gitsin, diyenler, şimdi satmamızı eleştiriyor. Bu çok komik. Hatalarımız olabilir ama futbolcu pazarlamak en iyi yaptığımız iş, diyebilirim. Futbolun doğası budur. Bir futbolcuyu, hak ettiği değeri bulduğunda satacaksın. Biz bu işi iyi yaptığımızı düşünüyoruz. Fatih’i, Stepanov’u, yararlı olamayan Marcelinho’yu büyük paralara satmak önemli işler. Tek hatamız Musampa” diyor...

Rakipler hata yapıyor!
Şaka değil okuduklarınız, abartı hiç değil. Aynen ifadeleridir, Trabzonspor Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren’in. Övülmek istiyor, takdir bekliyor. Hayırlı işler, çok iyi yapıyorsunuz! Şampiyonluk yolundaki rakipleriniz Fenerbahçe tesis üzerine tesis yapıp, dünya markalarını ülkeye taşımaya çalışıp, amatör branşlara bile önemli transferler yaparken, kamuoyunda da ekonomik sıkıntısı bilinen Galatasaray ‘bu sene ıska geçemeyiz, beklentiye yanıt vermeliyiz’ derken, Beşiktaş Yönetimi hocasının her istediği transferi yaparken, siz gerçekten de doğru olanı yapıyorsunuz! Değeri verilince satmak lazım!

Başarıya gerek yok
Aman ne gerek var şampiyonluğa, kombine satışına, marka ve reklam değerinin artmasına... Olmasa da olur, rakiplerin bilet fiyatına satılan kombineler bile satılmasa da olur, şampiyonluk yerine gönüllerin ikinciliği de avutur! Ama Trabzonsporlular bilmeli ki, Trabzonspor’u bu zihniyet yönetiyor. Yakında takımdaki diğer yıldızlara da değerleri verilirse onlar da gidecektir, yerine paralar gelecektir ve belki ileride Trabzonspor çok zengin bir kulüp haline gelecektir! Zaten müzedeki kupalar, madalyalar da para etmez!
Serhat DEMİRTAŞ
GidenlerFatih Tekke
7.4 milyon E (Zenit)
Marcelinho
2.7 milyon E (Wolfsburg)
Stepanov
2.7 milyon E (Porto)
Eller
1 milyon E (A.Madrid)
Szymek
Futbolu bıraktı

Rakiplerin aldığı yıldızlar
Fenerbahçe
R.Carlos (R.Madrid)
Vederson (Ankaraspor)
Ali Bilgin (Antalya)
Colin Kazım (S.United)
Yasin (Rize)
Gökhan Gönül (Oftaş)
İlhan Parlak (Kayseri)
Toplam harcama: Bonservislere yaklaşık 7.5 milyon Euro
Galatasaray
Lincoln (Schalke), Linderoth (Kopenhag), Serkan Çalık (Essen), Servet (Sivas)
Orkun Uşak (Erciyes)
Bouzid (Kaiserslautern), Hakan Balta (Manisa), Volkan Yaman (Antalya), Barış Özbek (Essen), Nonda (Roma)
Toplam harcama:
Bonservislere yaklaşık 13 milyon Euro
Beşiktaş
Rüştü (Fenerbahçe)
Hakan Arıkan (Ankaraspor)
Diatta (S.Etienne)
Tello (S.Lizbon)
Mehmet Y. (Fenerbahçe)
Cisse (PSG), Atilla Özmen (Altay)
Higuain (R.Plate)
Toplam harcama: Bonservislere yaklaşık 7 milyon Euro

bu baslikla ne alakasi var anlamis degilim vatandas uyanmasin vatandas farkli dusunmesin vatandas tepki gostermesin vatandas turkiyede futbolun yuksek seviyelerde oynanmadigini ogrenmesin vatandas yoneticilik diye bir seyin olmadigini anlamasin vatandas uykuya devam etsin diyemi bunu buraya koydun anlamis degilim kiki ile ne alakasi var bunun aciklaya bilirmisin lutven cevap vermedigin an us tarafda yazdiklarim icin bunu buraya koyduguna kanat getiriyorum bilgine sunulur.....

okan6161
11.09.2007, 16:30
az alkmar maçlarını yakından takip etmek lazım

Ertan 51
11.09.2007, 17:44
az alkmar maçlarını yakından takip etmek lazım

gerek kalmadı
zeleka yazmış kondisyon için az ile çalışıyormuş anlaşma felan yokmuş.
öyle üst düzey bi takımlada anlaşma yapabileceğini zannetmiyorum.

omermk
11.09.2007, 18:20
hala şu musampa yı savunan arkadaşları anlayamıyorum doğrusu.
tamam kardeşim adam zamanında süper top oynardı dünyanın en iyi sol açıklarından biriydi ben bize geleceğini duyunca inanamadım iyi de türkiye ye gelince gördük ki ahı gitmiş vahı kalmış.
çıkıpta şimdi '' ziya hoca adama şansmı verdi ki kendini göstersin'' diyen arkadaşlar olacaktır onlara da peşinen şunu söyleyeyim; adam yattara yı da sevmiyor, çünkü oyun felsefesine uymuyor ve aynı zamanda disiplinsiz buna rağmen oynatıyor değil mi üstelik aynı bölgede gökdeniz gibi oynatabileceği çokta iyi bir alternatif olmasına rağmen. oysa takımda 2 senedir sol açık yok buna rağmen bu adamı oynatmıyorsa artık bi bildiği var deyip susmak lazım.
adam olsaydı da antremanlarda çok çalışıp '' ben daha ölmedim hoca'' dedirtebilseydi.
yok az ye gidecek mi te yok oymuşta buymuş bu adam bu saatten sonra ya avrupa da 2. ligde oynar ya da arap ülkelerinden birinde oralarda da ne yapacağını hepimiz göreceğiz.

ne ziya doğan, ne albayrak ne de bi başkası herşeyden önemlisi TRABZONSPOR dur ve bu adam geldiğinden beri trabzonspor değerlerine uyum sağlayamamıştır.
bırakın ne hali varsa görsün bu forumda bu adam için başlık açmak bile abestir...

Mayls
11.09.2007, 18:29
tamam kardeşim adam zamanında süper top oynardı dünyanın en iyi sol açıklarından biriydi ben bize geleceğini duyunca inanamadım iyi de türkiye ye gelince gördük ki ahı gitmiş vahı kalmış.
çıkıpta şimdi '' ziya hoca adama şansmı verdi ki kendini göstersin'' diyen arkadaşlar olacaktır onlara da peşinen şunu söyleyeyim; adam yattara yı da sevmiyor, çünkü oyun felsefesine uymuyor ve aynı zamanda disiplinsiz buna rağmen oynatıyor değil mi üstelik aynı bölgede gökdeniz gibi oynatabileceği çokta iyi bir alternatif olmasına rağmen. oysa takımda 2 senedir sol açık yok buna rağmen bu adamı oynatmıyorsa artık bi bildiği var deyip susmak lazım.
adam olsaydı da antremanlarda çok çalışıp '' ben daha ölmedim hoca'' dedirtebilseydi.
yok az ye gidecek mi te yok oymuşta buymuş bu adam bu saatten sonra ya avrupa da 2. ligde oynar ya da arap ülkelerinden birinde oralarda da ne yapacağını hepimiz göreceğiz.

ne ziya doğan, ne albayrak ne de bi başkası herşeyden önemlisi TRABZONSPOR dur ve bu adam geldiğinden beri trabzonspor değerlerine uyum sağlayamamıştır.
bırakın ne hali varsa görsün bu forumda bu adam için başlık açmak bile abestir...

Musampa ahi gitti vahi kaldi demissiniz. Ben Musampa'yi bize gelmeden önceki sezon izledim. Manchester City'de ilk 11 oynuyordu. Adam 1 aylik iznindemi bu kadar kötülesti. Ziya Dogan bu adami harcadi. Marcelinho'dan solbek yapan, Szymkowiak'i futbola küstüren Musampa'yi da harcar. Premier Lig'te sezonun her macini oynayan (ufak tefek sakatliklari haric) adam Süper Lig'te hayli hayli oynar.

hüseyin1975
11.09.2007, 20:23

Tebrik ederim. Aynen katiliyorum

EmrahYalçınalp
11.09.2007, 21:53
Musampa ve hiç bir gerçek yıldız antremanda kendini yırtmaz. Yıldızı geçtik, Yattara gibi kendi meziyetlerinin farkında olan hiç bir kalbur üstü adam bunu yapmaz. Bunu anlamak için de ya standart seviyede çalışan bir kafa, ya da otoriteden güç almayıp kendine saygı duydurtmak için bilgi birikimini (varsa) kullanmaya izin verecek seviyede düşük bir ego gerekir. Bu adamdan, hele hele profesyonelliğe yaklaşımları malum olan Afrika kökenli bir adamdan antrenmanda üstün performans beklemek ya saflık ya da oynatmamaya sebep olabilecek bir art niyettir. Sen o performansı Hasan'dan beklersin, Keçeli'den beklersin... Çünkü bu adamların ne yapacakları belli değil, kendilerini yırtmak gibi bir zorunlulukları var. Oysa Musampa bu, daha ne kadar olacak? Adam belli ki yetenekleri üst seviyede olan ve maçları antreman kabul eden adam. Fatih Tekke antremanda çok mu yırtınıyordu? Bugün Fatih'i kim biliyor, Musampa'yı kim?

Hasılı... Marcel haksızdı, oynamayı beceremiyordu. Szymek haksızdı, kafası yerinde değildi... Milan haksızdı, kafasına gitmeyi koymuştu... Musampa haksızdı, çalışmıyordu... Yattara haksız, mental eksiklikleri var...

Temel İngiltere'de arabasıyla giderken radyoyu açmış. Radyoda spiker çılgın bir sürücünün ters istikamette ilerlediğini söyleyip herkesten dikkatli olmasını istiyormuş. "Ne bir tanesi" demiş Temel, "Bunların hepsi ters şeritte!"

Daha ne diyeyim...?

Emre B.
11.09.2007, 21:59
Adam istediği kadar çalışsın Keçeli ile Celaleddini kesemezdi.Ziya Doğan'ın kendi kafasında adamları var.O adamlardan başkasının oynaması çok zor.Gelmesi bile şaibeliydi.Olay adam oldu.

karatasof
11.09.2007, 21:59
''Bir Trabzonspor Yöneticisi, üstelik ‘başkana yardımcı’ olması gereken kişi çıkıp, “1’e aldığımız oyuncumuzdan 10 kazanıyoruz. Bunlar kolay iş değil. Bu başarılı işleri de insanlar görmeli. Ersen’den 2.5 trilyon kâr ediyorduk. Düne kadar Ersen için gitsin, diyenler, şimdi satmamızı eleştiriyor. Bu çok komik. Hatalarımız olabilir ama futbolcu pazarlamak en iyi yaptığımız iş, diyebilirim. Futbolun doğası budur. Bir futbolcuyu, hak ettiği değeri bulduğunda satacaksın. Biz bu işi iyi yaptığımızı düşünüyoruz. Fatih’i, Stepanov’u, yararlı olamayan Marcelinho’yu büyük paralara satmak önemli işler. Tek hatamız Musampa” diyor...''
Yukardaki ifadelere birşey demeğe gerek yok aslında.''Bana yöneticini söyle sana TD'ünü söyleyeyim'' misali.
Yada ''yöneticisi Aydın Pişiren olanın td'ü ZD olur.'' örneği..

samts
11.09.2007, 22:02
sonuçta gitmeliydi kendi futbolculuk hayatının bitmemesi için gitmeliydi işallah gitti yerde basarılı olur

gidene kalma denmez bizden krallar gitti bu hiç dokunmaz bile

Yasin N.
11.09.2007, 22:51

Bu forumda başlık açma hakkı olan herkes başlık açabilir, bu adam öyle yada böyle, az yada çok bu takımın formasını giyinmiş fakat katkı sağlayamamıştır. Bu takımın formasını sırtlayan herkes hakkında yorum yapmak bizim taraftar olarak en doğal hakkımız. Her ne sebeple olursa olsun bu forumda başlık açan arkadaşlarımıza saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum. Eğer bunun abes bir durum olduğunu bu kadar kesin olarak düşünüyorsanız yorumunuzla bu abesliğe ortak olmuş ve bu başlık altında yazan tüm arkadaşlarımızıda bu abesliğin bir parçası yapıyorsunuz. Konu eğer size göre abesse yazmazsınız. saygılarımla.
Musamba konusuna sıra gelince her futbolcu geldiği her takıma uyum sağlayacak diye birşey yoktur. Bazen yönetimle bazen hocalarla bazen diğer oyuncularla bazende taraftarla anlaşamayabilir ve bu anlaşmazlık onun oyununa yansır o sebepten ben hocayla musamba arasında bi anlaşmazlık ve uyum sorunu olduğunu düşünüyorum. Zaten ziya hocayla anlaşmak çoookk zor. Ben yakından kendisiyle konuşan biri olarak bunu gördüm.

asilhamsi
11.09.2007, 22:53

Kardeş sende mantalitenin esiri olmuşsun.Adamı kaç maç oynattık.Sol açık olmayan takımda ilaç olacak iken 18 e bile almadık.Sanki suç işlemiş gibi kadro dışı bıraktık.
Yapma etme adam bize 28 yaşında geldi.Oynadığı takımlar ajax,atletico,malaga,manc.city.....
Gözünüzü seveyim biraz gerçekçi olun.Mantalitenin esiri olmayın.Bu takımları çalıştıran hocaların hepsi kot kafada bir bizim mantalite ziyamı akıllı..Yapmayın etmeyin.Utanmasa marcello yu sol bek oynatacaktı.........

Halit Aydın
12.09.2007, 01:24
Fazla gülmezdi güldüğünü resimlerde göremezdik genelde :)

Berkay Kaya
12.09.2007, 10:41
sıra kimde gökdenizdemi ceyhundamı transfer politikasına bakılırsa bu ikıi isimden başkası gelmiyor aklıma.............

U.Sadıkoğlu
12.09.2007, 10:45
millet tek tek kaçıyor bakalım nolcak

poetricus
12.09.2007, 10:55
sıra kimde gökdenizdemi ceyhundamı transfer politikasına bakılırsa bu ikıi isimden başkası gelmiyor aklıma.............
Bence Yattara'yı aklınıza getirebilirsiniz.

Berkay Kaya
12.09.2007, 11:05
doğru yattara olabilir ziya efendi unutturmak için her yola başvuruyor zaten yarın satmak için kılf arıyor kendine unutmuşum.............

karaagac61
12.09.2007, 11:57
ben musampanın bir maçta liböro mevkiinden hucumdaki yattaraya öyle bir pas attı ki şaştım kaldım...şahsen musampanın %100 oynamasından yanaydım... hele ki o mevkide açık varken...musampanın pynadığı tüm maçları izledim.adam harika oynadı yaaa.iyi pas yaptı.. pres yaptı... şut çekti... ne bileyim oyunda kaldığı sürece iyi işler yapmaya çalıştı...yani biraz daha şans tanınsaydı çok iyi olurdu diye düşünüyorum...sizce marce neden sol bek oynatılmaya çalışıldı..adamın yeri orası değill...geldiği takımdan bunu görebilirzzz..eee o zaman ziya da bir problem var...düşünün eller step jeff marce musampa smek le young...böyle oyuncularla kurulu ts yi kimse yıkamazdı fatih tekke yi de düşününce....oysa ts kimlerin eline celo hasan ömer lerinn....

owenank
12.09.2007, 12:10
Ben musampayı gecen sen Gencler macında Ankarada izledim. Tam onumde 30 dakika sol kanatta oturduğum tribün tarafında oynadı. Yaptığı hareketlerden bir zamanlar cok iyi topçu olduğu belli idi, hatta girdikten sonra 2-3 zayıf sut da cıkardı ama yürümeye hali yoktu adamın.Ortasahada git gel yapacak durumu yok bu saatten sonra. Koşmadan forvet arkasında Alex gibi pas atabilir en iyi ihtimal.Ama çok zayıf, güçsüz bi hali vardı.Zaten o oyuna girdikten sonra gençler cok daha rahat kontraya cıkmaya basladı.Eskiden cok iyi topçu olabilir ama bence artık son demleri. Hani belki bundan sonra da iyi futbol oynayabilir ama buna inanmayan sadece TS yönetimi değil gözüktüğü kadar. Yoksa böyle bir topçu hiç boşta kalır mı?

Rıza ÇOLAK
12.09.2007, 19:58
Yabancıları sevmiyor diyeceğim ama Aymar orda duruyor. Banko ilk 11 nerdeyse.

EmrahYalçınalp
12.09.2007, 20:10
Ben musampayı gecen sen Gencler macında Ankarada izledim. Tam onumde 30 dakika sol kanatta oturduğum tribün tarafında oynadı. Yaptığı hareketlerden bir zamanlar cok iyi topçu olduğu belli idi, hatta girdikten sonra 2-3 zayıf sut da cıkardı ama yürümeye hali yoktu adamın.Ortasahada git gel yapacak durumu yok bu saatten sonra. Koşmadan forvet arkasında Alex gibi pas atabilir en iyi ihtimal.Ama çok zayıf, güçsüz bi hali vardı.Zaten o oyuna girdikten sonra gençler cok daha rahat kontraya cıkmaya basladı.Eskiden cok iyi topçu olabilir ama bence artık son demleri. Hani belki bundan sonra da iyi futbol oynayabilir ama buna inanmayan sadece TS yönetimi değil gözüktüğü kadar. Yoksa böyle bir topçu hiç boşta kalır mı?
Doğrudur... Lakin ben de şöyle bir şeyden bahsedeyim.

Benim 2-3 yıldır burada "yıldız adayı" diye belirttiğim, bizim PAF'tan çıkan, sonra Ukrayna'ya CL kadrosunda götrülüp Lee geldiği için kapı önüne konulan Çağlar Birinci şu an Denizlispor'da. Cumhuriyet Kupası'nda gördüğüm kadarıyla çok da iyi yolda. Güvenç Hoca şans vermeye başladı, sanırım yakında 61 numaralı formasıyla aval aval seyredip elimizdekilere de gülerek bakmamıza neden olacak bir topçu daha geliyor...

Çağlar ile o dönem sık gittiğim PAF maçlarından birinde tanıştık, baya muhabbetimiz oldu. halen ara-sıra görüşüyoruz. Ondan dinlediğim hikaye...

Şu an -bence- ligin en kaliteli adamlarınden biri olan Yusuf Denizlispor'a geliyor. 6-7 sene öncesi... Takım 2. ligde olmasına, son derece kötü bir performans çizmesine rağmen gerek idmanlarda, gerekse sonradan oyuna girdiği 3-5 maçta pek varlık gösteremiyor. Hocası onu isteksiz gördüğünü, iyi çalışmadığını ve onu düşünmediğini belirtiyor. Yusuf, kendisi için o anda yapılacak en doğru şeyin futbolu bırakmak olduğunu düşünerek yönetime haber gönderiyor. Takımın kötü gitmesinden rahatsız olan yönetim o dönemde bu tür işlerle uğraşmak istemediğinden konuyu sene sonuna kadar erteleme konusunda Yusuf'u ikna edip hocanın yerine o an için adı-sanı duyulmadık birini, Ersun Yanal'ı takımın başına getiriyor.

Ersun Yanal geldiğinde Yusuf'u görünce şaşırıyor. Durumu soruyor. Daha sonra Yusuf'u yanına çağırıp kendi oyun anlayışında onun ne kadar önemli olduğunu anlatıyor. "Maçın yarısında sahada oturup kalsan da 5 maç 90 dakika kredin var, istediğin gibi kullan" diyor. İlk maçlarında yenilmelerine rağmen harikalar yaratan ve futbolu bırakma noktasına gelen o Yusuf şimdi aradan geçen 6-7 seneye rağmen hala "futbol" oynuyor.

Halit Aydın
12.09.2007, 20:20
Fazla gülmezdi rahmetli

http://img131.imageshack.us/img131/7821/f0ee7860vg4.jpg

Ahmet Karadeniz
12.09.2007, 21:30
sahsen ben musampanın iyi bir futbolcu oldugunu dusunuyorum. ama ne yazık kı ziya adamı oynatmamata ısrar ediyor.adamı hiç sans vermediii

jason
12.09.2007, 23:20
Bu transfer hiç aklıma gelmemişti:confused:.Buna birşey diyemem.Çünkü çok şaşırdım:eek:.

Ertan 51
13.09.2007, 08:20
Musampa Az Alkmaar'da başlığı anlaşıldığı üzere yanlış bi haber ve bence bu başlığın kapatılıp diğer Musampa'yı ilgilendiren başlıklarından devam edilmesi tam süper olur.zira aslı olmayan bi haberden 6. sayfaya geldik haberimiz ola.

Erkin
13.09.2007, 12:19
Haklısın hocam Musampa FIFA'ya gitti ancak akıbeti konusunda henüz hiçbir şey belli olmuş değil.. AZ Alkmaar'la sadece idmanlara çıkıyor..

cuneytr
13.09.2007, 12:47
basarılar....

gurkankyildiz
13.09.2007, 13:17
Alkmaar'la takas yapsak olmaz mı?Onlarda mutlaka önlibero vardır.Ziya Doğan başka mevki bilmez de.

61viya
13.09.2007, 21:23
Kiki,Sivasa geldiği zamna,gecenin bir yarısı,salya sümük ağlayan,Trabzonspor formalı bendenizi gördüğündeki halini asla unutamayacağım :D Bir de sahayı dikine tekettiğin o maçı..:D
Hiç izleyemediğin bir adamı sevebilmek...Sevdim ben seni be..Açık olsun yolun...

Harun_ayar_ts
13.09.2007, 21:46
O adam bedevayada gitse zarar degil kardır bizim için

61viya
13.09.2007, 21:49
O adam bedevayada gitse zarar degil kardır bizim için

Valla ben bizden giderken kalitesiz kimliğiyle giden kişilerin,gittikleri klüplerde kalitesizlik maskesini attığı zaman ortaya çıkan gerçke yüzlerini çok iyi biliyorum.:D Ya o maskeyi biz taktırıyoruz bu adamlara,ya da o adamları oynatanlar gözlerindeki maskeden gerçekleri göremiyorlar.Ne cümle kurdum yav...Kaışığım karışk:D

Gidenler kervanında bir kişi daha işte...

Alıştık artık.

Emre B.
13.09.2007, 22:37
Valla ben bizden giderken kalitesiz kimliğiyle giden kişilerin,gittikleri klüplerde kalitesizlik maskesini attığı zaman ortaya çıkan gerçke yüzlerini çok iyi biliyorum.:D Ya o maskeyi biz taktırıyoruz bu adamlara,ya da o adamları oynatanlar gözlerindeki maskeden gerçekleri göremiyorlar.Ne cümle kurdum yav...Kaışığım karışk:D

Gidenler kervanında bir kişi daha işte...

Alıştık artık.Abla bizde mantalite diye birşey var sanki yıldız öğütme makinesi.Yetenekli, top tekniği yüksek kim varsa gidiyo.

Samet Berber
14.09.2007, 00:18
orada iyi futbol oynayacaktır...

Samet Berber
14.09.2007, 00:45
kesin orada harikalar yaratır...

61viya
14.09.2007, 01:06
Abla bizde mantalite diye birşey var sanki yıldız öğütme makinesi.Yetenekli, top tekniği yüksek kim varsa gidiyo.

Haklısın canım,naaaplım ki seviyoruz bu takımı:)

Mazoşist miyiz neyiz anlamadım ki:D Her sabah gözünü açtığında yeni bir sorunla karşılaşacağına emin olduğun bi takımı tutmak :) Ama olsun kardeşim,ne kadar debelenirlerse debelensinler,seviyoruz işte...Yok ötesi :)

Nytre
14.09.2007, 11:26
kendisi icin hayirli olsun...

Cem Balcı
16.09.2007, 20:37
valla yine ziya hocanın harcadığı adamlardan biri yazık günah adamı doğru düzgün ilk 11 de oynatmadan hemen karar vrdi bundan bişe olmaz diye çok yazık çoookkk...

Samet Yildirim
16.09.2007, 20:39
senin gibi oyuncuya yazik iste....

tuncii
27.09.2007, 23:38
Trabzonspor'a sezon başında büyük umutlarla gelen fakat bir türlü takıma uyum sağlayamayan Kiki Musampa, İngiltere'ye transfer oluyor

Trabzonspor'a büyük umutlarla transfer edilen fakat beklenen performansı sergileyemeyerek Trabzon'dan adeta kaçarak ayrılan Kiki Musampa İngiltere'ye transfer oluyor.

Daha önce AZ Alkmaar ile antrenmanlara çıkan ve bir dönem de Ada'da Manchester City'de top koşturan Musampa Sunderland ile antrenmanlara çıkmaya başladı.

Sunderand menajeri Roy Keane ise "Musampa kaliteli bir futbolcu. Onu diğer takımımızda deneyeceğiz ve performasına bakacağız. Büyük ihtimalle bu sezon Sunderland'te oynayacak. Ocak ayında sözleşme yapabiliriz" açıklamasını yaptı.

Öte yandan Musampa'nın Sunderland'in rezerv takımının Salı günü Liverpool ile oynayacağı maçta sahaya çıkacağı belirtildi.

Kaynak: ligtv.com.tr

adama bak yaa bizdemi fuybolcular oynamasını bilmiyor yoksa biz mi oynatmasını bilmiyoruz anlamadım gitti bu işi herif şimdi first class olur orda bizde burdan izleriz artık bakarsın liverpoola bi de gol atar sonra istanbul medyasının manşetlerini düşün
Musampa'dan trabzona altın gol-trabzonda yaşadıgı sorunlar nedeniyle ingiltereye transfer olan musamba ilk cıktıgı maçta liverpoola bi gol attı:D:D:D

Mustafa
28.09.2007, 00:07
rezerv lig te oynayacak yalnız premier lig degil karıştırmayalım

Harun-61
28.09.2007, 00:25
rezerv lig te oynayacak yalnız premier lig degil karıştırmayalım

2 hafta sonra Premier Lig kadrosuna dahil olur, bizde TV'den izleyip...vay beaaa; aslinda ne iyi adam'mi$ bu deriz...

.

lazooo28
28.09.2007, 00:27
2 hafta sonra Premier Lig kadrosuna dahil olur, bizde TV'den izleyip...vay beaaa; aslinda ne iyi adam'mi$ bu deriz...

.

aynen'de öyle olucak

Berat
28.09.2007, 00:35
Konu başlığı gündeme uygun olarak değiştirilmiştir..

Emre B.
28.09.2007, 00:41
Marce'nin asist ve gollerini izlediğimiz gibi onuda izleriz.İngiltere Premier Ligi başlığına Musampa asist yaptı diyede yazarız.
Adam gider gitmez maça çıkıyo.Yok yok bu İngilizler işi bilmiyo.Hiç kondisyonuna bakmışlar mı?En az 6 ay gerekli.

poetricus
28.09.2007, 00:44
Futboldan anlamayan takımlar; yönetimleri ve hocaları ile birer birer ortaya çıkıyor:
1. Porto
2. Wolfsburg
3. Sunderland
Biz de işe yaramayan, hatta "futbolcu olmayan" kişileri birer birer alıyorlar.
Bu liste dolar bu gidişle...

Çetin
28.09.2007, 00:54
By Nick Alexander

Roy Keane is considering a move for the former Manchester City midfielder Kiki Musampa.

Musampa, a free agent after leaving Trabzonspor in Turkey, is currently training with Sunderland.

Keane confirmed: "Kiki is with us and he'll possibly play in the reserves next week.

"We're always looking for players. People are looking at the transfer window in January, but there are one or two players out there who are not contracted to any club so it would be wrong of us not to go down that road.

"These contract situations can be a minefield but as far as we're concerned, Kiki would be available to play. We'll see how it goes - how the lad settles in and how his fitness levels are."

Musampa, a Dutch international, started his career at Ajax and has also played for Bordeaux and Atletico Madrid. He spent 18 months on loan at City before signing for Trabzonspor in the summer.

The winger completed a three-year deal with the Trabzonspor but has left the club after an alleged dispute and is now a free agent.

Keane hopes to get permission for Musampa to play in Sunderland's reserve game at Liverpool on Tuesday.

Meanwhile, Keane says that he is already earmarking players who he might try to sign in January when the transfer widow opens.

He said: "You're always on the look-out, I went to a game last week to watch a player.

"The transfer window opens in January and you've got to be prepared. A lot of the clubs are after the same type of player, it's unbelievable. It's not as if there are hundreds of top-quality players out there.

"It will be even more difficult in January, because clubs will be reluctant to sell decent players in the middle of the season."

http://www.safc.com/news/?page_id=13265

uzun lafın kısası musampanın "free agent" bir futbolcu olduğunu söylüyor roy keane yani fifadan bu şekilde karar çıkmasa bu tabiri kullanmazdı. bir diğer nokta ise malum transfer dönemi kapandı diyor ocak ayındada futbolcu bulmanın zorluğundan yakınıyor ve musampanın yedek takımla gelecek haftadan itibaren maçlra çıkacağını -gelecek hafta liverpool yedekleriyle maçları varmış- söylüyor.transfer dönemine kadar iyi performans gösterirlerse kontrat imzalayacaklar sanırım. son cümle benim yorumumdur