PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Unutulan Genç Oyuncular...

ENKRALTS
30.08.2006, 11:47
arkadaşlar şu an trabzonun durumu o kadar kötü ki onlarla ilgili tartışmaktan gençleri unuttuk.takımımızda ufuk ve enis gibi iki çok yetenekli genç oyuncu var.onlardan kimse bahsetmiyor.ufuk çok yetenkli bir sol kanat oyuncusu geçen sezon akçaabat ta kiralıktı.ve eminim sol kanatta şu an iyi işler yapabilecek bir isim ama lazaroni gençlerin de önünü tıkıyor.enis ortasahada yiy işler yapabilecek bir isim.bu çocuklar miili takımın her düzeyinde defalarca forma giymiş isimler.diğer problemlere o kadar takıldık ki bu gençler harcanıyor hiç fakında değiliz.

sametaydin
30.08.2006, 15:59
mesela bizim savunmada selim isminde genç bi oyuncu vardı. nerde şimdi bu oyuncu?ben bikaç hazırlık maçında izlemiştim geçen sene. fatih akyelin erdinçin şimdiki hallaerinden çok daha iyiydi.

Remzi
30.08.2006, 16:00
erman özgür vardı çok fazla iyi değildi ama sol kanattı sonuçta gerçi o da şimdi yaşlanmıştır:)

ENKRALTS
30.08.2006, 16:27
evet selim.çok harika bir savunma oyuncusu.şu an savumamızın ortasında rahat oynayacak bir isim ve gerçekten çok faydalı olur.geçen sene sebatsporda bi kaç maçını izledim adam harikaydı.oraya niye verdiğimizi de anlamadım zaten.

Emre B.
30.08.2006, 16:32
Ali Güzeldalı neden verdilerki?

oktay çavuşoğlu
30.08.2006, 16:46
bizde yıllardan beri her sezon birkaç genç oyuncu ismi anılır durur.belki gerçekten iyileri vardır.ama ben biraz genel konuşacağım genç oyuncular için.geçen sezon paf takımın trabzonda oynadığı maçların yarısına gittim.bakayım dedim nasıllar.içlerinde ben A takıma gelebilirim diyen varmı diye.ama gerçekten beyler yok yooooook.bunu bazıları gibi duygusal değil mantıklı bakarak söylüyorum.bir genç oyuncu çok afedersiniz ama köpekler gibi koşup çalışması lazım ki seviye kazansın.ben orada tesislerde maçlarını seyrederken imreniyorum oradaki sahalara.36 yaşındayım.gel abi sende bir kçşede şurada toplan oyna deseler çocuklar gibi sevinip koşacağım geliyor.yani herşey var o tesislerde(biz eski ziyabey sitesinin orada A takımımızın idmanlarını seyrederdik toprak zeminde,çamurda).ama istediğimiz oyuncular bir türlü gelmiyor nedense.ben bunun bir yönetim zaafı olduğunu düşünüyorum.gerçi şu an özkan sümer i getirmişler alt yapının başına.inşallah bazı dönemlerdeki gibi torpilli çocuklar alınmaz alt yapıya.bu topraklarda herkes futbol oynar ve buradan futbolcu çıkar.bu kadar zor değil bu çocukları bulmak.ama belkide daha önemlisi bence şu;bulduğun bu çocukları hem futbol hemde ahlak olarak topluma kazandırabilmek.geçen sene şampiyon olan gs paf takımıylan bizimkilerin maçınıda seyrettim.bizimkiler darmadağın oynuyor.ama onlarınkiler ayağa pas yapıyor,hemen üçgeni kuruyor,yardımlaşıyor ve en önemliside bence kendi çocuklarına bir özgüven vermişler.yani çocuklar biz galatasaray ın oyuncularıyız diyebiliyorlar.belkide bu yüzden onlardan A takımlarına giden oyuncular baskı altına girmiyor ve adaptasyonları daha kısa oluyor.ve bugünde olduğu gibi bir ARDA olabiliyorlar.bizim ne kadar böyle konuştuğumuz genç oyuncumuz varsa ,onlarda eninde sonunda kiralık yada satılıyor.ama geri gelip takımı sırtlayabilen ,yıldız oyuncular kolay gelmiyor.evet,değerlerimize ve gençlerimize sahip çıkalım.ama onları alt yapıda işçi maaşına çalışan hocalara bırakmayalım.gerçekten önem verelim.geçen 2 sezon suat kaya çalıştırdı gs ı.ve şampiyon yaptı.bizim hangi futbolcumuz yada futbol hocamız bu yükün altına girdi.hiç kimse.yıllar önce sadece sadi tekelioğlu buradaydı.ve onun döneminde hami ler,lemi ler,hamdi ler,soner ler ve sakatlanıp futbolu o dönemlerde bırakan kaptan selami ler vardı.bu kuşak bir tane oyuncu çıkarmadı.ama şimdi ne olduğunu ve ne verebileceğini bilemediğimiz genöleri ağzımıza sakız yapmışız.inşallah birkaç tanesi kendini geliştirirde geri döner.

ENKRALTS
30.08.2006, 17:23
ben bu senenin pafından değil iki sene önce şampiyon olmuş paf takım oyuncularından bahsediyorum.onlar ufuk, enis, selim, kaleci tolga, ergin.ben bu oyunculardan bahsediyorum.bu oyuncular paf takımdayken ts şampiyon olmuştu.ve onların bir kısmı şu an kadroda şans bulamıyorlar bir kısmı ise kiralık veriliyor.selim defansta çok iyi ve takımda şu an rahat oynar.ufuk sol kanatta harika driblingleri ve ortalarıyla.enis ortasahada oynar bu isimlerden bahsediyorum.

coach
06.09.2006, 13:57
Bir takım her sene dışardan oyuncu alarak sürekliliğini devam ettiremez mutlaka takımın alt yapısına ihtiyaç duyacaktır,gençlereri hafife almamak lazım.

BÜYÜK_TRABZON
06.09.2006, 14:21
bizim gençlerimiz önce adam olsunlar sonra gerisi gelir arda gibi adamlar milli takımda oynar bizim gençler ellerinde sıfır cep telefonları saçlar bir acayip sakallar zaten ayrı hikaye sahaya çıksın bitkin gibi oynasın bir havalar artistlikler bu yüzden onlara müstehak önce Trabzonspor formasını taşımasını bilsinler bence

Bahtiyar
06.09.2006, 14:22
elbette gençlere şans verilmeli. ama bu gençler akçabata kiralık verilerek vey klübede oturarak bu iş olmaz. Arda örneği geçen sezon kiralıktı ama şehir dışında. fatih tekke örneği trabzon şehrinden başka şehirlere kiralık verilmeli oyuncular. diğer birinci lig takımlarına hava değişimi olmalı trabzondaki ortamından koparılmalı. yoksa şöyle genç oyuncumuz var böyle var sadece avuntu kendimizi kandırırız.

zafercalikoglu
06.09.2006, 14:35
altyapı şart
hersene 2 topçu çıkartmamız lazım ama torpilli olanları degil,:(

Gürkan
06.09.2006, 14:39
genç topcu meselesı sadece bızde degıl tum takımlarda bu sorun var.gs suan alt yapısı en ıyı olan klub denıyo kac oyuncu cıkardı emre den sonra bıldıgım bır arda var bu sene.pekı sorun nerde;

spor akademısınde okuyan bır arkadasım anlatmıstı futbol ders hocaları soylemıs.bızde demıs cocuklara cok yukleme yapılıyo o yuzden de genc takımlar basarılı olmasına ragmen o oyuncular sonradan ayrı grafıgı gosteremıyo.yanı yabancılar yavas yavas yukselıse gecerken bızde once hızla tırmanan form grafıgı ama sonra dusen yada oldugu yerde kalan form grafıgı. bu neden kaynaklanıyo yetıstırılme klup alt yapılarının yanlıs yonetılmesı vs.lıse o kadar basarılı oldu kac oyuncu geldı oradan son ıkı senedır a takıma.

diğer faktor oyuncuların psıkolojısı.bakıyosun ıkı mac yıldızlasıp goze gırenler sankı ronaldınho bır havalar bır tafralar.hakeme rakıbe taraftarına karsı sımarık kustah hareketler.sonra ıclerınden arda cıkınca ıncı bulmus gıbı sevınıyo kamuoyu.trabzonspor gıbı bır kaynaga sahıp takımın alt yapısı her sene en az 1-2 tane a takıma oyuncu verebılmelı.o zaman işte özünede dönersin.
ama bakıyorum bu cocugun kuması ıyı denıyo 1 mac ıyı ondan sonra arakı bulasın. sonra yolla oraya buraya.yollayıpta gerı gelen kım var belkıde son orner fatıh. dıgerlerı nerde.

sorun ve cozum bellı sadece iş hayata gecırmekte.

klup alt yapısını duzgun yapacak.futbolcuların sımarmasıda bence psıkolog ve uzman kısılerle onlenebılır.a takıma geldıklerınde de bu yardım ların faydasını gorurler.en azından taraftarla dıyalogları ve ıkı bagırmada strese gırmelerı onlenmıs olur.

mesela kalecı tolga ornegı var.özellıkle ahmet agaoglu yere goge koyamıyodu.2 sene once bızde bır tolga var solede boyle.aradan ıkı yıl gectı tolga kalede.eeee.
şimdi ahmet agaoglumu anlamıyo bu ısten yoksa tolgada mı bır sey var. 2 sene once bu kadar ovulen adamın şimdi takımın banko kalecısı olması lazım o guvenı vermesı lazım ama transfer donemı kalecı dıye sayıkladık durduk.

Gürkan
06.09.2006, 14:43
altyapı şart
hersene 2 topçu çıkartmamız lazım ama torpilli olanları degil,:(

zaten su torpıl ılletı yokmu.samsunspor alt yapısında oynayan arkadasım vardı.
trabzonspordan ızlemeye gelırlermıs ama sadece kendılerıne soylenenlere bakarlarmıs.arkadas takımda daha yeteneklıler vardı onlara bakmazlardı dıyo.hatta o yuzden yanı kendınden yeteneksız adam secılıp kendı kalınca futbola kusup bırakanlar varmıs.birinide tanımıstım.

Mehmet_Mercanlı
06.09.2006, 15:18
mesela bizim savunmada selim isminde genç bi oyuncu vardı. nerde şimdi bu oyuncu?ben bikaç hazırlık maçında izlemiştim geçen sene. fatih akyelin erdinçin şimdiki hallaerinden çok daha iyiydi.
GERCEKTEN cok iyi deyindin bende o cocuğu cok beyeniyodum.
bi ara bursaya gitti ama sonra neoldu bilmiyorum
GELECEĞİN tolgası demiştim onun için

champions
06.09.2006, 15:25
enis apoel maçında son 1-2 dakika girmişti genç oyuncuların lig maçlarında
son 15-20 dakika oynayabilirler ilerleyen zamanda iyi performans gösterenler ilk 11 de oynarlar

ceserdar
06.09.2006, 15:39
Trabzonspor'u şimdiye kadar yönetenler A takımı iyi yönetebildiler de mi altyapı iyi yöneticilecek? Tamam bazen çok yetenekli futbolcular çıkmış zamanında da çamur sahalarda yüzlerce zıpkın gibi gençler çıkmış ama şimdi Trabzonspor her yönüyle çökmüş bir klüp. Bugün altyapıda görev alan Özkan SÜMER zamanında inat etmeyip istifa etmeseydi belki Türkiye'nin yeni starı Trabzonspor olacaktı ama o zaman altyapı için Trabzonspor model alınacaktı ama olmadı. Neyse boşverin ben 20 küsür yaşımdayım hepinizden daha az şeyler gördüm ama ben bildim bileli aynı şeyler söylenip duruyor. Bu da bizim alın yazımız herhalde.

#10 Fietra
06.09.2006, 17:59
Ufuk-Selim-Muhammet-Emre Aygün A.Sebat'ta oynuyor şu anda.Eskişehir maçında içlerinde adam gibi adam bi Muhammet vardı.

Cengiz Çubukcu
06.09.2006, 18:20
burda bütün hata yönetimindir....takımın başına lazaroni diye birini getirdiler, adamın umurunda mı gençler...takımı bu yönetim m. ali yılmaz zamanından bile geriye götürecek ...içimden yazı yazmak bile gelmiyor aslında..

EmrahYalçınalp
06.09.2006, 18:51
Ufuk-Selim-Muhammet-Emre Aygün A.Sebat'ta oynuyor şu anda.Eskişehir maçında içlerinde adam gibi adam bi Muhammet vardı.
Son şampiyon PAF takımımızdan Muhammet ve şu an Denizlispor'un oyuncusu olan, fb'nin alt yapısı haline gelen İstanbulspor'da kiralık oynayan Çağlar birazcık şansları yaver giderse ilerde sıkı topçular olacaklar. Can Çobanoğlu'nun ortak bir arkadaşımıza Çağlar'dan çok para kazanacaklarını söylediğini de biliyorum bu arada...

volcano61
06.09.2006, 18:58
arkadaşlar birer birer yollanıyorlar.hatta yollanmıyorlar harcanıyorlar.süper ligde en çok oyuncu trabzonlu muydu oyle birşey vardı.büyük çoğunluk trabzonlulardan oluşuyodu.bu bile yeter.ben lazaroni ye zaten ne diyecem adam kendini düşünüyor gençler umurunda mı?ama ziya doğan olsaydı böyle olmazdı işte.ne yapalım gençleri yolluyoruz ondan sonra dünya nın parasını verip geri alıyoruz.ne bileyim yaa bu takımın alt yapısında düzen var mı yok mu biri ilgileniyor mu ilgilenmiyor mu belli değil.

Sacit
07.09.2006, 10:53
boşuna dememişler unutulmamak dilegiyle..
ama biz bazı şeyleri çoktan unuttuk

halil ibo
07.09.2006, 11:32
Bir yandan hemen şampiyonluk diyeceksiniz diğer yandanda altyapıdan adam gelmiyor yada gelen kayboluyor diye sitem edeceksiniz.Buna hakkımız yok sanıyorum.Birşeye karar verip yönetimin ve takımın üzerindeki baskıyı kaldıracağız.O da şu :Hemen şampiyonluk istemiyoruz,altyapıdan gelenlerle başarıyı yakalayacağımıza inanıyoruz diyerek yönetimi ve camiayı böyle yönlendireceğiz.Bir 3 senede böyle kaybedelim.İmzama dikkat !

BOZOHAN
07.09.2006, 14:25
alişen kandil vardı gelecek vaad ediyor derlerdi ama pek vaad edemedi. şikeye falan bulaştı kendini yaktı. emre aygün şimdi akçaabatta onun içinde öyle söylerlerdi.

Faik Yılmaz
08.09.2006, 12:06
paf takımındakiler sanki real madriddde oynuyormuş gibi havaları var ... oys apaf liginde bile başarılı olamıyorlar.... TRABZONSPORLULUK ruhu maalesef kaybolmuş

Özkan Erdem
08.09.2006, 12:51
A takım kadrosu oturmuş olsa araya gençleri monte eder kazanırsın, bizde takım iyi gitmiyor ki gençlere şans verelim.. En iyisi süper lig takımlarına kiralamaktı, Ergin şu an en şanslısı..

Bizim esas sorunumuz alt yapıdan gelen oyuncunun devamlılığını sağlayamamak. Hepsi parlayıp sönüyor. Buna çözüm bulunmalı bence.

Cengiz Çubukcu
08.09.2006, 14:05
ziya hoca da pek gençlere pek şans veren bir şahsiyet değil açıkçası, bununla birlikte takımda bu kadar yabancı oyuncu varken işleri çok zor..

firidin61
08.09.2006, 22:38
yaa ezikbahçeden aldıgımız bi MURAT BÖLÜKBASI vardı nasıl harcadı TRABZONum o adamı hala anlamış diilim.HAla o adam için üzülüyorum!!!Adam feneri bırakıp TRABZONUMUZA gelmişti halbuki...

TRABZONSPORa ihanet edenleri savunurlarken hala(abdullah,ogün)biz o adama YAZIK ETTİK!!!!!!:( :( :(

Barış
08.09.2006, 23:09
yaa ezikbahçeden aldıgımız bi MURAT BÖLÜKBASI vardı nasıl harcadı TRABZONum o adamı hala anlamış diilim.HAla o adam için üzülüyorum!!!Adam feneri bırakıp TRABZONUMUZA gelmişti halbuki...

kendisi şu an Boluspor'da :)

ayırca trabzonlu, adamsa gelmesin :)

Adem Erdoğan
08.09.2006, 23:38
Gençleri pişsin diye 2. 3. lig takımlarına kiralarsan fazla pişer..

Oğuzhan Görkan
09.09.2006, 01:32
en çok merak ettiğim ve takımda görmek istediğim sol kanat ufuk bayraktar...

osmanli.61
09.09.2006, 14:45
evet genç oyunculara yazık oluyor. bide muhammet var sebatta şu an. o da çok iyi.

Canİlker
09.09.2006, 15:27
herkeste hata var arkadaşlar. yönetm torpile izin verdiği için hatalı ama bizim gençlerde hemen şımarıyo altlarında bmw araba meydanda gezmekle olmaz bu işler çlışacaksın sürekli . şota zamanında demiştiki ben her sabah kalkıp 2 saat koşuyorum adam bunu derken 27-28 yaşındaydı . ama benim gözüme çarpan ufukhan var sağbek iddia ediyorum gelecekte milli takımın değişmez elemanı olcak ama sakatlandı malesef geçen hafta