PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 17 Ağustos !

Mustafa ÖZDEMİR
16.08.2013, 21:31
17 ağustos 1999 günü ölen bütün vatandaşlarımızın mekanları cennet olsun...

Hazar_
17.08.2013, 00:27
Unutmadık. Allah ölen vatandaşlarımıza rahmet eylesin. Aynı acıları yaşamayız inşallah

Hasan YAYLI
17.08.2013, 04:34
14 yıl önce yaklaşık 1,5 saat önce büyük bir gürültü kopmuştu...

Yıkılan binalar ve onların altına sönüp giden binlerce hayal...

Depremde ölenlere Allah rahmet eylesin,hatalardan ders çıkarmamızı nasip eylesin...

Hayatın ne zaman sona ereceğini bilemiyoruz,o yüzden insan sorumluluklarını bilmeli...Yapması gereken şeyleri ertelememeli,daha sonra bunu yapabilmek için yeteri kadar vakti olmayabilir...

TSezgin61
17.08.2013, 09:04
Allah ramet eylesin, mekanlari cennet olsun insallah...

Yukaridada yazildigi gibi, önemli olan hatalardan ders cikarmak.

Allah böyle bir aci tekrar yasatmasin...

TSezgin61
17.08.2013, 10:39
Bu deprem hakkinda simdi cok ilginc bir yazi okudum...

Depremin amerika ve israil tarafindan bir deney olarak yapilmak istendigi, bagladiklari makinenin patlamasi sonucu beklenmedik bir sekilde büyük bir depremin gerceklesitig yaziyordu...

1997de mel gibsonun oynadigi "komplo teorisi" adli filmde istanbulda 7.3 siddetinde deprem oluyor mesela... Depremden 2 sene önce cikti bu film.

Biz Allahtan gelene inaniriz. Onun isine karisip gercekten binlerce insanin ölümüne neden olanlar olduysa, Allah onlarin belasini versin...

ilhan
17.08.2013, 11:10
Unutmadık, unutmayacağız...
Hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımızın mekanı cennet olsun. Allah benzeri olaylardan tüm yurdumuzu ve dünyayı korusun.

Murat 61
17.08.2013, 13:02
Allah'ım yaşatma bir daha.

Fatih Öztürk
17.08.2013, 14:21
Nasıl unutabilirizki.çok acı bir seneydi.Allah bu tarifi imkansız acıyı bir daha yaşatmasın bizlere.depremde vefat eden tüm yurttaşlarımız için el fatiha.

Full HD
17.08.2013, 14:33
Allah rahmet eylesin! Bende o sene Izmitdeydim ve depremi yasadim.Cok korkunc bir sey ve insanoglunun ne kadar zayif/gücsüz oldugu ortaya cikiyor.

Mustafa Yılmaz.20
17.08.2013, 14:41
Bir solukta gözlerim dolmuş şekilde okudum. Ölen bütün vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin.

https://eksisozluk.com/entry/36095715

Oğuz ZEYTİN
17.08.2013, 16:33
Unutmadık diyoruz da; ne yaptık? Jeofizik ve yapı alanındaki toplantılar, kongrelerden hayatımıza yansıyan ne oldu? Marmara'nın inşasında neler değişti?

Üniversite'nin Avcılar Kampüs'teki binalarını gidip görünüz; sadece sıva değil ciddi çatlaklar var. Zemin ile duvar arasında boşluk var. O dersliklerde eğitim görülüyor.

Sahte güçlendirmeler...

Avcılar'ın nüfusu depremden sonra daha da arttı. Çünkü insanlar asla sağlam yapı aramıyor, insanoğlu ekonomik ev peşinde. Özellikle göçle gelenler... Herkes DAP, Ağaoğlu, Teknik Yapı, İnanlar projelerinde oturamıyor. Deprem öncesi yıkılmayan binalar ne durumda, analizleri gerçekçi şekilde yapılıyor mu?

Yıkılıp yeniden yapılması gereken binalar, apartman/site yönetimlerince geciktiriliyor. "Bina yeniden yapılırken biz nerede kalacağız" diyor insanlar. Ben şahidim, sizler de duydunuz veya gördünüz.

Deprem konusunda eğitimler yeterli mi? Birkaç gün yardım kampanyaları... Sözde acınızı paylaşıyoruz haberleri...

Sonra yılda bir gün gece 3'te göstermelik anma törenleri... Toplum bilincini geliştirecek ne yaptık? Devlet eliyle veya STÖ'ler kanalıyla?

Menekşe tarafından Avcılar'a giderken soldaki binayı hala yıkamamış yerel yönetimlere sahip bir ülkedeyiz. O binanın altında lastikçi (Bridgestone) vardı, hala duruyor mu?

Unutsak ne olur unutmasak ne... Aradan geçen o kadar yılda aynı yerdeyiz. Kötümserlik değil bu sadece üzülüyorum. Dersler çıkarıp gelişeceğimiz yerde, ne yazık ki umursamaz şekilde UNUTUYORUZ!

Van'ı yaşayınca yeniden hatırlıyoruz. Veli Göçerlere sövüp yeni Velilere göz yumuyoruz.

Allah benzer acıları bu millete yaşatmasın. Yitirdiğimiz canların mekanı cennet olsun.

Mert Oğuzlu61
17.08.2013, 17:06
6 yaşındaydım... Trabzon dan çıktık yola, tatilimiz bitmişti memleketten dönüyorduk... istanbul çok sıcaktı, geldiğimiz gündü. geldik ve düştük yatağa, çok yorgunduk.

o gece bir gürültü, çok korkunç bir gürültü... 6 yaşında bebeydim daha ama o anları kesit kesit hatırlıyorum. babam kaptı beni, her taraf karanlık, kapkaranlık ve beşik gibi sallanıyoruz, eşyalar zangır zangır sallanıyor düşüyor kırılıyor. can havliyle dışarı attık kendimizi, babamın kucağındaydım şaşırmıştım aşağı indik resmen korku filmi, insanlar nasıl bağırıyor, nasıl bir korkunç manzara... o an babama dönüp ''baba evimizi kim sallıyor ?'' demişim, babam hep der, o an şoktayken o lafım babamı kendisine getirmiş :) ama gerçekten korku filmiydi, o gün ve sonrası, okullarda arabalarda yatıp kalktık, evler yıkıldı insanlar öldü... şimdi düşünüyorumda, o yıkılan evlerden biri bizimkide olabilirdi, 6 yaşında bende belki.... of of of...

6 yaşındaydım ama unutamam asla...... o günler unutulmaz....... Allah bu acıyı bir daha yaşatmasın.

TSdepare
18.08.2013, 02:05
Bizde Bandırma'da yakalandık depreme ben o gece ateşliydim deprem kesildikten sonra uyandırdılar hala dün gibi hatırlarım kimisi pijamasıyla,kimisi yarı çıplak fırlamıştı heryer insan kaynıyordu yüzlerde tarifsiz bir endişe hakimdi geceyi sokakta geçirdik..

Biz şanslıydık deprem bizim bölgeyi çok fena sallasada yıkım olmadı ancak sabah gördük ki sadece 150 kilometre ötemizde taş üstünde taş kalmamıştı..

Allah tekrarını yaşatmasın diye dua ediyoruz ancak aldığımız tedbirler ne kadar yeterli orası muamma..

Marmara 1. derece deprem bölgesi yarın Allah göstermesin beklenen büyük İstanbul depremi olsa 99 depremin'in bilançosu yanında devede kulak kalır..

Tabiki bütün Türkiye deprem bölgesi hatta karadeniz bile İstanbulu örnek verme sebebim ülkemizin hem ekonomisine hemde insanına vereceği zararın görülmesi için 500 bin kişinin öleceğini iddia eden var böyle bir deprem Türkiyeyi 20 yıl geriye götürür..