PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'a Diyarbakır'da Sevgi Seli !

Doğukan Uçan
15.08.2013, 20:39
Trabzonspor'a Diyarbakır'ın Çınar ilçesi Bağaçık köyünden büyük ilgi.

Trabzonspor Yönetim Kurulu üyesi Çetin Kansız, Trabzonlu iş adamı Arif Yavuz ile birlikte Diyarbakır'ın Çınar ilçesinin 1500 nüfuslu Bağaçık köyünü ziyaret etti. Bağaçık köyü muhtarı Ömer Tunç'un yoğun davetini kıramayan Çetin Kansız ve Arif Yavuz burada yaklaşık 600 kişi tarafından karşılandı.

Köyün tamamının Trabzonsporlu olması ve bir aydır yoğun ısrarların bulunması ile köye giden Arif Yavuz ve Çetin Kansız gördükleri manzara karşısında adeta şok oldular. Çetin Kansız yaşadığı gururu, " Trabzonspor'un Diyarbakır'ın bir köyünde bu kadar sevilmesi beni şoke etti. Gördüğüm manzara karşısında gurur duydum. Trabzonspor'un ne anlam ifade ettiğini Bağaçık Köyü bizlere gösterdi. Bizler gücümüzü bu sevgiden alıyoruz" sözleriyle ifade etti.

http://www.medyatrabzon.com/d/other/img_0884.jpg
http://www.medyatrabzon.com/d/other/img_0979-001.jpg
http://www.medyatrabzon.com/d/other/img_0981.jpg
http://www.medyatrabzon.com/d/other/img_0991.jpg

Kaynak: MedyaTrabzon

DNA-TS
15.08.2013, 20:42
hoş bir durum.

melekcilingir
15.08.2013, 20:44
Çok güzel bir haber. Çok güzel bir başlık olmuş. Çok teşekkürler Doğukan.

Taraftar grubu olarak bu ilişkiyi güçlendirsek ne kadar güzel olur.

Doğukan Uçan
15.08.2013, 20:46
Çok güzel bir haber. Çok güzel bir başlık olmuş. Çok teşekkürler Doğukan.

Taraftar grubu olarak bu ilişkiyi güçlendirsek ne kadar güzel olur.

Öd renktaş.

Murat Varol
15.08.2013, 20:51
Mardin'de de buna benzer köyler varmış eskiden. Çocuklar mahalle maçlarında Trabzonspor forması giyermiş. Görev yaptığım yıllarda Trabzonsporlu çok insan gördüm. Bu görüntüleri ülkenin her yanına yaymalıyız.

alper*
15.08.2013, 21:10
Çok mutlu oldum, çok güzel bir haber :)

Doğukan Uçan
15.08.2013, 21:16
Taraftar anketlerinin yalan oldugu belli zaten.Benim tanıdıgım bir sürü trabzonspor'lu var burda hiçbiri internet kullanmıyor.

A.Ali Karanis
15.08.2013, 21:25
Çok güzel bir haber..Özellikle Doğu bölgelerimizde Trabzonspor'a ilginin büyük olduğunu biliyordum zaten,nitekim bir kaç yıl önce okuduğum bir haber hala hafızamda taze..Muş'un Hasköy ilçesinde bir duvara 'Babam olasan Yattara' yazmışlardı :)

aaahmet61
15.08.2013, 21:28
bu takıma 100 tane kaliteli forvet gelmiş gibi mutlu oldum bugün.

zafer6161
15.08.2013, 22:02
tam da üstüne denk geldi,,,

biraz duygusal

bu gün yaşadığım bir olayı size anlatayım
sene 75..
amcam edirnede karayollarında çalışmaktadır(şu an yaşasaydı sanırım 90 yaşında vardı..mesai arkadaşı nın oğlu nun askerliği trabzon bostepeye düşer...gel zaman git zaman.aradan 5*6 ay geçmiş,adam oğluna para göndermiş, (bu günkü şartlar gibi parayı anında çekemiyorsun)para en az posta yoluyla trabzona 1 hafta geliyormuş,,neyse çocuk bu parayı bir türlü alamamış,ve geri iade edilir,,,çocuk aç susuz.parasız burada askerliğini sürdürürken.adam hemen amcamı bulur.durumu anlatır,amcam da sen hiç merak etme ,keşke önceden söyleseydin trabzonda askerlik yaptığını,,ve hemen babamı arar,bu çocuk sana emanet diye,,,babamda gider,çocuğa para verir,çarşı izinlerin'de gezdirir,her çarşı izninde avni akere maç seyretmeye götürür,yani anlayacağınız çocuğun her çarşısı babamla gezmekle biter....
neyse gel zaman git zaman ,amcam 20 sene önce vefat eder,aradan yılar gecer,bu çocuk da babamı aramaz sormaz,unutlur gider,,amaaaaaaaa

taki 6 sene öncesine kadar,,,,
6 sene önce adam internet'ten okey oynar,
karşısındaki rakibinin nickinin sonun da 61 görür,,
adam trabzon merkezde oturuyormuş
başlamış bununla muhabbete,,babamı sormuş
böyle böyle diye,,61 li adam da babamı çok iyi tanımasın mı,,hemen babama anlatmasını söylemiş,derken internet gider,telefon falan alamaz ve o adama daha ulaşamaz
61 li işyerine gelir durumu anlatır.babamda çok ister tanışmayı ama ne soyadını ne adını hatırlar...

aradan 6 sene geçer,babam vefat edli 5 yı oldu,

bugün saat 6 civarı işyerimin önüne edirne plakalı bir araba park eder..içinde çoluk çocuk bayanlar ve iki yaşlı abi,,,
tabi ben olayı bilmiyorum..
iki yaşlı abi içeri girer,hemen babamı sorar.ben durumu anlattıktan sonra üzülürler,,
mevzu ne abi diye sorunca,
benim babana bir vefa borcum vardı.tokat ta düğünümüz vardı,düğünden sonra hazır buraya gelmişken trabzona gidelim ve babanla görüşelim dedik,

ama kısmet değilmiş,biraz duygulu anlar yaşandı tabi...1 saate yakın konuştuk,sonlara doğru,e abi sen edirnelisin ama artık trabzonsporlu olmussundur heralde dedim,,,abi bana,istanbuldaki çoğu maçlara gittiğini.çoluk çocuk sülalesi neredeyse hespsinin ts li olduğunu söyledi,,,

olay bu şekilde gelişti

Emre EFENDİOGLU
15.08.2013, 22:08

biraz duygusal

sene 75..
amcam edirnede karayollarında çalışmaktadır(şu an yaşasaydı sanırım 90 yaşında vardı..mesai arkadaşı nın oğlu nun askerliği trabzon bostepeye düşer...gel zaman git zaman.aradan 5*6 ay geçmiş,adam oğluna para göndermiş, (bu günkü şartlar gibi parayı anında çekemiyorsun)para en az posta yoluyla trabzona 1 hafta geliyormuş,,neyse çocuk bu parayı bir türlü alamamış,ve geri iade edilir,,,çocuk aç susuz.parasız burada askerliğini sürdürürken.adam hemen amcamı bulur.durumu anlatır,amcam da sen hiç merak etme ,keşke önceden söyleseydin trabzonda askerlik yaptığını,,ve hemen babamı arar,bu çocuk sana emanet diye,,,babamda gider,çocuğa para verir,çarşı izinlerin'de gezdirir,her çarşı izninde avni akere maç seyretmeye götürür,yani anlayacağınız çocuğun her çarşısı babamla gezmekle biter....
neyse gel zaman git zaman ,amcam 20 sene önce vefat eder,aradan yılar gecer,bu çocuk da babamı aramaz sormaz,unutlur gider,,amaaaaaaaa

böyle böyle diye,,61 li adam da babamı çok iyi tanımasın mı,,hemen babama anlatmasını söylemiş,derken internet gider,telefon falan alamaz ve o adama daha ulaşamaz
61 li işyerine gelir durumu anlatır.babamda çok ister tanışmayı ama ne soyadını ne adını hatırlar...

bugün saat 6 civarı işyerimin önüne edirne plakalı bir araba park eder..içinde çoluk çocuk bayanlar ve iki yaşlı abi,,,
iki yaşlı abi içeri girer,hemen babamı sorar.ben durumu anlattıktan sonra üzülürler,,
benim babana bir vefa borcum vardı.tokat ta düğünümüz vardı,düğünden sonra hazır buraya gelmişken trabzona gidelim ve babanla görüşelim dedik,

ama kısmet değilmiş,biraz duygulu anlar yaşandı tabi...1 saate yakın konuştuk,sonlara doğru,e abi sen edirnelisin ama artık trabzonsporlu olmussundur heralde dedim,,,abi bana,istanbuldaki çoğu maçlara gittiğini.çoluk çocuk sülalesi neredeyse hespsinin ts li olduğunu söyledi,,,

olay bu şekilde gelişti

Başlıktaki haber çok güzel. Sizin anınızda ayrı güzel.

Bize her yer Trabzon 3 kitabı çıkarsa kesinlikle yer almalı.

Mehmet Fatih Silik
15.08.2013, 22:09

biraz duygusal

sene 75..

olay bu şekilde gelişti

Vay be...olaya bak sen...
Babamin mekani cennet olsun Zafer abi...

Oğuzhan Fidan
15.08.2013, 22:12
mutluluk duydum .. düşmanlık değil böyle yerlerde ts sevgisini aşılamak asli görevleri.. tebrikler yöneticiye

zafer6161
15.08.2013, 22:12
Vay be...olaya bak sen...
Babamin mekani cennet olsun Zafer abi...
sağolasın ALLAH razı olsun

altinkaya08
15.08.2013, 22:14
Çok güzel hareketler bunlar...

bitirim
15.08.2013, 23:24
Mardin Kızıltepedede bir yığın fanatik Trabzonsporlu var. Hatta benimde şöyle bir anım var gittiğim spor salonunda bir tanesiyle tanışmıştım 2010–2011 sezonuydu ligin bitmesine bir kaç hafta kalmıştı buna dedim şampiyon olursak sana Forma hediye edicem. Neyse sezon bitti ve şikeciler şampiyon ilan edildi ama ben sözümü tuttum ve formayı aldım. abi hayırdır dedi, şampiyon olan onlar değil biziz onlarınki şike dedim ve sözümü tuttum. Aradan bir ay geçti 3 temmuz sabahı ne kadar haklı olduğumu herkez gördü :) sanırım ilk formasını ona ben almıştım çünkü o güne kadar hiç forma giyerken görmemiştim ama o günden sonra sırtında hep benim hediye ettiğim forma vardı. 3 temmuzdan önce şikecisiniz deyip kavga ettiğim fenerliler 3 temmuzdan sonra yüzüme bile bakamadılar :D

Courage
16.08.2013, 00:11
Çok güzel görüntüler.

Devamının gelmesi dileğiyle...:alkış:

Fatih Öztürk
16.08.2013, 00:23
Trabzonspora sıkı sıkı sarılmamın tek sebepi Trabzonlu olmayıpta Trabzonsporu tutanlar.sız olmazsanız Trabzonspor yağsız tuzsuk yemektır.varolun güzel insanlar...Zafer hıkayene çok duygulandım...Doğukan başlık için teşekkür ederım.

zafercalikoglu
16.08.2013, 00:34
helal olsunn gardaşlarımıza destek heryerden destek

Yaşar
16.08.2013, 00:37
2003 senesinde Ağrı iline öğretmen olarak atandım. İlk maaşımla da Tsclub'dan 3 tane forma aldım. Ağrı'da 1 tanesi Samsunlu, diğerleri Trabzonludan oluşan bir halı saha takımı kurduk. Takımımız bayağı iyi bir takımdı ve hepsi Trabzonsporlu olan ve Trabzonspor formalarıyla oynayan bu takım bayağı ünlenmişti. Çevreden birçok takımdan bizimle maç oynama teklifi geliyor ve geleni geçeni tokatlıyorduk. Bir gün bir maç çıkışı 18 yaşlarında bir genç benim yanıma yaklaştı ve ''abi, ben buradaki ender Trabzonspor taraftarlarından birisiyim. Kahvede bile maçları tek başıma izliyorum. Bizim mekan şurası, siz de oraya gelin de bir grup oluşturalım, maçlarda biraz sesimiz çıksın.'' şeklinde beni tebessüm ettiren bir açıklama yaptı. Ardından '' Ben Ağrı şehrinin dışına çıkmadım, burada da TsClub yok. Giyecek bir formam da yok, bana formanı hediye eder misin'' dedi. Ben de bunu memnuniyetle karşılayıp evdeki çubuklu ve hiç giymediğim formayı kendisine hediye ettim. O günden sonra maçları da beraber izlemeye başladık. 4 yıl boyunca bir aksilik olmadığı müddetçe 10-15 kişilik bir grup ile sürekli aynı mekanda, maçları beraber izlemeye devam ettik. Formayı hediye ettiğim o genç de formayı sırtından hiç çıkarmadı.

GencZonguldak
16.08.2013, 00:49
konu başlığının sonundaki ünlem işareti (!) olumsuz bir durumu işaret ediyor gibi. düzeltilirse sevinirim.

Fatih Öztürk
16.08.2013, 00:54
Yaşar senin anında çok hoş.

DEEP BLUE
16.08.2013, 09:11
konu başlığının sonundaki ünlem işareti (!) olumsuz bir durumu işaret ediyor gibi. düzeltilirse sevinirim.

Parantez içinde olmayan ünlem işareti olumsuzluk içermez.

oflubektas
16.08.2013, 09:41
Türkiye'nin her yerinde, hiç ummadığınız insanların sağlam Trabzonspor'lu olduğunu görebilirsiniz. Kökü Trabzon'da dalları Türkiye'nin her yerinde olan tam bir Anadolu takımıyız.

Ancak düşündüm de Kıyı Ege ve Akdeniz'de çok zayıfız... Buralarda Trabzon ve Karadeniz göçmeni olmayıp Trabzonsporlu olanların sayısı çok az.

HOPA'LI TS'Lİ
16.08.2013, 09:43
Helal size Diyarbakırlı kardeşlerim

TekfurÇayır 61
16.08.2013, 09:46
Türkiye'nin her yerinde, hiç ummadığınız insanların sağlam Trabzonspor'lu olduğunu görebilirsiniz. Kökü Trabzon'da dalları Türkiye'nin her yerinde olan tam bir Anadolu takımıyız.

Ancak düşündüm de Kıyı Ege ve Akdeniz'de çok zayıfız... Buralarda Trabzon ve Karadeniz göçmeni olmayıp Trabzonsporlu olanların sayısı çok az.

Kıyı Ege'de Karadeniz insanı hakkında oluşmuş olumsuz bir önyargı var, bu önyargı aşılırsa ve Trabzonspor başarılı sezonlar yaşarsa orada da taraftar oluşumu başlar.

bingolts
16.08.2013, 09:50
Bir Bingöllü olarak Trabzonsporu tutmaktan şeref duyuyorum..

TSezgin61
16.08.2013, 09:55
Mükemmel bir baslik daha.

Yöneticilerin ziyareti,
Diyarbakirin sevgi seli,
Anilar...

Gercekten mükemmel...

Trabzonlu olmayan Trabzonsporlularin gücünü tam anlamiyla kullanabilse yönetim, durdurulamayiz...

Bunlar ilk adimlar olsun...

TRABZONSPOR SEVGISI BÖYLE BIRSEY...

2010-2011 sezonunda avni akerde bir maca mardinden sürüp gelmis bir abimiz vardi... Cok sevinmistim.

Ben Almanyada Trabzonspor maclarini 2 kisi izlerdim bulundugum ilcede. Ben ve Diyarbakirli, abisi fenerli olan bir cocuk...

alper*
16.08.2013, 10:08
Ben de sizin varlığından şeref duyuyorum, iyi ki varsınız :alkış: :)

calavera
16.08.2013, 10:11

Eee dusununce cografi olarak ulkenin Trabzona en uzak bolgesi, normaldir o kadar

gabriel omar
16.08.2013, 11:03
Doğu bölgesindeki taraftar sayımızı arttırmak için yeni projeler üretilmesi taraftarıyım.Mesela bir altyapı okulu.

Sacit
16.08.2013, 11:10
http://www.medyatrabzon.com/d/other/img_0884.jpg
http://www.medyatrabzon.com/d/other/img_0979-001.jpg
http://www.medyatrabzon.com/d/other/img_0981.jpg
http://www.medyatrabzon.com/d/other/img_0991.jpg

Kaynak: MedyaTrabzon

adamın elindeki bayrağın Trabzonspor ile ilgisi nedir ?
Trabzonspor arması da yok. renkler ise bizi temsil etmiyor, böyle mi tanıtım yaptılar ?

alper*
16.08.2013, 11:12
Trabzonspor arması da yok. renkler ise bizi temsil etmiyor, böyle mi tanıtım yaptılar ?
Bordo-mavi. Belli ki oralarda ürünlerimizin satıldığı bir yer yok. El yapımı bir bayrağa benziyor :)

Oğuz ZEYTİN
16.08.2013, 12:33
Van'da yasiyorum. Burada ve Bitlis'te ve dahasi yorenin genelinde takimimiza ilgi azimsanmayacak derecededir.

Mesela Mutki... Bu ilcede Trabzonsporlu sayisi oldukca fazla.

Ilce takimi renkleri bordo mavi.

Elazig, Malatya tarafindaki ilgi daha fazla. Buna Maras'i da ekleyeyim.

Hüseyin Çümen
16.08.2013, 13:35

siz bingöllü kardeşlerimizin Trabzonspora nekadar sahip çıktığınızı yıllar önce bir bingöllü abimizden öğrenmiştim. Okulumuz güvenliklerinden birtanesi beni formayla gördüğünde kendisinin de bordomavi renklere gönül verdiğini söylemişti. Abi hayırdır taa oralardan nasıl oluyor bu sevda deyince bizim köyün %90 ı Trabzonsporludur demişti.

birkeresindede 4-0 lık gençler le oynadığımız kupa finali sonrası kadıköyde birşeyler yemeye gitmiştik formayı gören plavcı çevirdi beni adam Trabzonspro sevgisini anlattı adam biraz topallıyordu. oda maça kaçak girerken yüksekten düşüp bordo mavi sevdası yüzünden bacağını sakatladığını anlatmıştı. Ve neymiş illa plavından bana yedirecekmiş bende aklımda olmasada tavuk plavından bir porsiyon almıştım parasını birtürlü almıyordu ben Trabzonsporludan para almam diye diretti. ama ben parayı atıp kaçmıştım böyle mükemmel bir abimize ufacıkta olsa maddi katkımız olmalıdır elbette :)
çok tatlı olaylar bunlar

Sacit
16.08.2013, 13:41
Van'da yasiyorum. Burada ve Bitlis'te ve dahasi yorenin genelinde takimimiza ilgi azimsanmayacak derecededir.

Mesela Mutki... Bu ilcede Trabzonsporlu sayisi oldukca fazla.

Ilce takimi renkleri bordo mavi.

Elazig, Malatya tarafindaki ilgi daha fazla. Buna Maras'i da ekleyeyim.

Oğuz, elinden geldiği kadar sende tanıtım yap orada.. lisanslı ürün vermeye çalış, bende yardımcı olurum sana

CAFER ÖZER
16.08.2013, 13:55
BMN olarak Bu köye bir sefer yapmaya ne dersiniz
Okulda BORDOMAVİ NET kütüphanesi kuralım URFA gibi birseferde buraya yapalım

HOPA'LI TS'Lİ
16.08.2013, 13:57
Ne güzel bir duygudur Trabzonspor sevgisi
Yurdumun dört bir yanına yayılmış

CAFER ÖZER
16.08.2013, 14:04
Trabzonsporun Süper ligde takımı olmayan Tüm illerde Doğu güneydoğu Akdeniz Karadeniz Marmara Ege her sene bir bölge seçip hazırlık maçları yapıp takımı O illerde Gezdirmesi en büyük hayalimdir

digo
16.08.2013, 14:33
Trabzon'u görmeyen bir Mardinli olarak Kazım Koyuncu'nun çok güzel şekilde tarif ettiği Trabzonsporlu duruşunu seviyorum, o yüzden Trabzonsporluyum!!

Fatih Öztürk
16.08.2013, 14:38

Renkleri nasıl bizi temsil etmiyor arkadaş görmüyormusun hangi renklerde olduğunu.geçmişten bugüne kadar elli çeşit renk tonu kullanımıştır bayraklarımızda.her bordo mavi bayrakta amblem olacak diye kaidemi var.

Alihan Ertürk
16.08.2013, 14:42
Öyle şeyler duyuyoruz ki ''Yeter artık'' diyoruz, bir daha Trabzonspor'un T'siyle ilgilenmem diyoruz. Eminim bunu büyük çoğunluğumuz yaşıyordur, ama şimdi bu güzelliği görüp de duygulanmamak elde mi?

İyi ki Trabzonsporlu'yuz.. ''Saf Trabzonspor'' inanın çok ama çok güzel. Biz o ''saf'' Trabzonspor'u sevdik ve bırakamıyoruz.

Özellikle doğudaki Trabzonsporlular'a ayrı bir imreniyorum. Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular candır. Bunların sayısı artmalı..

Fatih Öztürk
16.08.2013, 14:44
Trabzon'u görmeyen bir Mardinli olarak Kazım Koyuncu'nun çok güzel şekilde tarif ettiği Trabzonsporlu duruşunu seviyorum, o yüzden Trabzonsporluyum!!

Siz Trabzonlu olmayıpta Trabzonsporlular ne kadar çok olursanız camiamız o kadar büyür.kısacası gururumuzsunuz.

Doğukan Uçan
16.08.2013, 15:07
Ts clup tırı buralara gitse çok iyi olacak ama hep karadenizde tıkanıp kalıyo anlamış degilim

Gurpas
16.08.2013, 15:11
Giresunlu bir tüccar:

Bu arada Trabzonlu, Giresunluyu'da sevmez Rizeli'yi de... Trabzonlu'da bir büyüklenme var. Ben, Yahudi, Ermeni gibi ayırım yapmam , inançlı bir müslümanım ve bizim dinimizde böyle bir şey yok, ama Trabzon şunu yaşamış: Her dönem başkent olmuş, Trabzonlu kendi kimliğini oluşturmuş, Karadeniz'in ilk lisesi, üniversitesi oraya yapılmış , Fakülte hastaneside öyle. Doğu arkayla bağlantıyı sağlayan Zigana geçidi, havaalanı Trabzon'a yapılmış. Trabzon un kendine has bir kültürüde var. Benim çok sevdiğim toprağım Giresun çok güzel ama, bizde mikro milliyetçilik gelişmemiş. Trabzon bu kimliği edinmiş. Trabzon o büyüklük kimliğinden dolayı Giresunla geçinememiştir.

Oğuz ZEYTİN
16.08.2013, 18:31
Oğuz, elinden geldiği kadar sende tanıtım yap orada.. lisanslı ürün vermeye çalış, bende yardımcı olurum sana

Allah razı olsun. Yapılan söylenmez. Gözünüz arkada kalmasın. Selamlar...

*

Yukarıda da okudum, kulübe e-posta olarak da yazmıştım. Okul ziyaretleri!!!

Bu bölgede değil ülkenin birçok noktasında hem efsane oyuncularımız hem de mevcut kadrodaki oyuncularımızın okulları ziyaret etmelerini, orada söyleşilere katılmalarını, imzalı forma-poster-top vb. dağıtmalarını isterdim.

Cevap veren olmadı...

Ertuğrul ATALAY
16.08.2013, 18:34
tebrikler...

ibrahim
16.08.2013, 19:52
Yahu o değilde iki gün önce Alman vatandaşlığına geçtim. Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular klasmanınamı dahil oldum şimdi bende? :p :D

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

zekeriyya
16.08.2013, 20:28
BMN olarak Bu köye bir sefer yapmaya ne dersiniz
Okulda BORDOMAVİ NET kütüphanesi kuralım URFA gibi birseferde buraya yapalım

Abi bence süper olur kütüphane artı forma vs org, olsa süper süper olur

Doğukan Uçan
16.08.2013, 21:41
30 40 kisi gitse super olur ama haaaa