PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 30 Ağustos Zafer Bayramı'mız Kutlu Olsun

Sayfa : [1] 2

Kaya
29.08.2006, 23:50
Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun...

coolank
29.08.2006, 23:51
BÜtÜn TÜrk Mİlletİne Kutlu Olsun ..

İslam Sezer
29.08.2006, 23:56
Şehitlerimize selam olsun ki onlar diridir biz bilemeyiz.Allah bu millete bir daha kurtuluş savaşı yaptırmasın...

bastigin yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tani:
düsün altinda binlerce kefensiz yatani.

UğuR
30.08.2006, 00:08
Zafer Bayramımız Türk milletine kutlu olsun.

YIKILMAZ_61
30.08.2006, 00:11
yüce türk milletinin zafer bayramı kutlu olsun..şehitlerimizin ruhları şaad olsun..ALLAH TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN..AMİN..

Murat Acar
30.08.2006, 00:29
Tüm Müsliman aleminin bayramıdır bu aslında batı alemine müslümanlığın başkaldırısıdır bu ama sadece gerçek müslümanlar anlar bunu.Tüm tük ve müslüman aleminin zafer bayramı kutlu olsun...

Tunga
30.08.2006, 00:49
Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin, güçlülere karşı güçsüzlerin başkaldırışının, emperyalist güçlere 20.yy'da vurulan en büyük tokadın ve Müslüman Milletlerin "tek dişi kalmış canavara" karşı elde ettiği en büyük zaferin sembolüdür 30 Ağustos.

O da Türk Milletine yakışırdı doğrusu. Kutlu olsun.

mavic
30.08.2006, 01:17
ülkemizin bu şanlı bayramı hepimize kutlu olsun arkadaşlar, bizlere bu bayramı
hediye eden tüm şehitleri bir kez daha sonsuz sevgi ve rahmetle anıyoruz..

Oğuzhan Görkan
30.08.2006, 02:52
zafer bayramı bütün türk milletine kutlu olsun
ALLAH TÜRKÜ KORUSUN!

Recep Çaltepe
30.08.2006, 02:53
Tüm Türk Milleti'nin Zafer Bayramı kutlu olsun. Nice bayramları birlik beraberlik içerisinde yaşamak dileğiyle...

Nytre
30.08.2006, 08:10
zafer bayramımız kutlu olsun şehitlerimizin ve gazilerimizin ruhları şad olsun!

Gürkan
30.08.2006, 08:15
Bayramimiz Kutlu Olsun.

Burçak
30.08.2006, 08:58
Zafer Bayramımız Kutlu olsun.

Selman
30.08.2006, 09:32
30 Ağustos Zafer Bayramı Tüm Türk Milletine Kutlu Olsun.

Mert67
30.08.2006, 09:44
30 Ağustos zafer bayramı kutlu olsun.İnşallah özgürlük içinde daha çok 30 Ağustoslar görürüz.

TSelif
30.08.2006, 09:59
Binbir zorluk ve güçlüklerle kazanılan bu ülke bizim..Sahip çıkalım ..NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun

The Legend
30.08.2006, 10:04
Bayramımız kutlu olsun. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

YERBORDOGÖKMAVİ
30.08.2006, 10:05
Ne Mutlu TÜrkÜm Dİyene.
Ne Mutlu TÜrk Olup Da Bunun DeĞerİnİ Bİlene.

Şentürk
30.08.2006, 10:30
Ne Mutlu TÜrkÜm Dİyene.
Ne Mutlu TÜrk Olup Da Bunun DeĞerİnİ Bİlene.

Ne Mutlu Türküm Diyene.
30 AĞUSTOS sonsuza kadar var olacaktır.

İ.Öztel
30.08.2006, 10:31
Zafer bayramımız kutlu olsun.

Nebiye
30.08.2006, 10:39
http://img165.imageshack.us/img165/7954/ih0bnsyt6.gif

Herkesciklerin Zafer Bayramı kutlu Olsunnn.BİZE DURMAK YARAŞMAZZZ Bi arkadaşımızın bu güne özel hazırladığı bi flash animasyon.10 yıl marşı eşliğinde.

TIKLAYIN SEYREDİN,DİNLEYİN (http://img150.imageshack.us/img150/7254/30agustosdu6.swf)

Atalay
30.08.2006, 10:40
herkesin 30 agustos zafer bayramı kutlu olsun...bize bu zaferi yaşatan ulu önder atatürk ve onun silah arkadaşlarının ruhu şad olsun.... allah razı olsun!!

Ozan
30.08.2006, 11:01
evet herkesin 30 ağustos zafer bayramı kutlu olsun . nice zafer bayramlarınaa.

Erkin
30.08.2006, 11:02
Tüm Türk milletinin bu anlamlı ve büyük Zafer Bayramı kutlu olsun.. Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Atam sen rahat uyu, Bölücülere geçit yok! Ne Mutlu Türküm Diyene !

kutoz
30.08.2006, 11:17
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 84 ncü yıl dönümü, kutlu olsun. Bu zaferin nasıl ve ne şartlarda kazanıldığını hepimiz biliyoruz. Ama malesef, bu zaferi tam manasıyla ülke olarak bir türlü kutlayamıyoruz.

ABD bile, 4 temmuz'u kurtuluş günü (kimden kurtulduysa) olarak, birsürü etkinlikle kutlarken, bizlerin yedi düvele ders verdiğimiz, bu bağımsızlık zaferimizi kutlayamadığımızı düşünüyorum.

atlantis
30.08.2006, 11:17
Büyük Türk Milletinin 30 ağustos zafer bayramını yürekten kutlarım.
Göklerde şanlı bayrağımız hep dalgalanacaktır.

uslanmazlaz61
30.08.2006, 11:20
herkesin zafer bayramı kutlu olsun ALLAH TÜRKÜ korusun.

Erkin
30.08.2006, 11:22
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 84 ncü yıl dönümü, kutlu olsun. Bu zaferin nasıl ve ne şartlarda kazanıldığını hepimiz biliyoruz. Ama malesef, bu zaferi tam manasıyla ülke olarak bir türlü kutlayamıyoruz.

ABD bile, 4 temmuz'u kurtuluş günü (kimden kurtulduysa) olarak, birsürü etkinlikle kutlarken, bizlerin yedi düvele ders verdiğimiz, bu bağımsızlık zaferimizi kutlayamadığımızı düşünüyorum.

Haklısın abi sadece 1-2 saatlik devlet törenleri ve stad etkinlikleriyle geçiştiriliyor ayrıca TSK uçakları ufak gösteriler yapıyor hepsi bu.. Planlı ve organize şekilde bu etkinlikleri daha artırmalıyız ama yıllardır böyle malesef..

Çakır
30.08.2006, 12:51
Zafer Bayramı'mız kutlu olsun!

Bugün kahraman Türk Ordusu ve Türk Milleti için çok önemli, çok değerli bir gün. Ulusumuzun eşsiz Zafer Bayramı'nı, Kurtuluş Savaşı'mızın başarıya ulaştığı bu kutsal günü, tüm kalbimizle, büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Daha nice 84 yıllara...

Ne mutlu Türk'üm diyene!..

Berat
30.08.2006, 13:04
Zafer Bayramımız kutlu olsun..Allah bize bu vatanı bırakanlardan razı olsun.Ruhları şad olsun..

cavenaghi
30.08.2006, 13:10
"Hacıanestiii! Nerdesin? Gel de ordularını kurtar!"

Buyuk Onderin Yunan İşgal Komutanına Seslenişi...

SDanışmaz
30.08.2006, 14:06
Tüm Türk haLkının Zafer Bayramı kutLu oLsun...

antagonist
30.08.2006, 15:04
http://www.konyaalti.bel.tr/resimler/ataturk.jpg

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun...
Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhları şad olsun...
Akif'in dediği gibi "Allah bu ülkeye bir daha istiklal marşı yazdırtmasın."

degok
30.08.2006, 15:06
30 Ağustosta ülkemizin bağımsızlığını tekrar elde etmesini sağlayan tüm şehit ve gazilerimize teşekkür ederim. Onların yaktığı bu ateşin hiç sönmemesi dileğiyle.

Emre GÜRDAL
30.08.2006, 15:17
tum turk halkının 30 agustos zafer bayramını en ıcten dılekleklerım le kutlar ıyı gunlerde gecmesı dılegıyle NE MUTLU TURKUM DIYENE

Külünkoğlu
30.08.2006, 15:54
Asil Türk milletine kefen biçenlerin her zaman kahr-ı perişan olmaları dileğimle 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

saglam
30.08.2006, 18:17

Aynı şeyleri düşünerek yürümüştüm bugün sokaklarda.

Turgut Özakman'ın yazdığı gibi, "...Gençlerimize uzun zamandır Milli Mücadele'yi gerektiği gibi anlatmıyoruz. Bu yüzden şimdiki birçok orta yaşlılar da Milli Mücadele'yi iyi bilmiyor. Bilmemek oranı gittikçe artıyor. O görkemli olayı eskli, soluk fotoğraflara benzettik. Oysa cumhuriyetimiz o mücadelenin ürünü ve kaçınılmaz sonucudur. Yeni devletin kuruluş felsefesini o mücadele belirlemiştir. Anadolu aydınlanması, birliği ve yurttaşlık bilinci o büyük mücadeleyle başlamıştır. O dönem bilinmeden bugünü okuyamayız, yarını göremeyiz..."

Kafamızı çevirdiğimiz her yerde bayrağımızın dalgalanması çok güzel, ancak bugünü panayır havasında kutlamamız, o günleri yad etmemiz gerek diye düşünüyorum.

O devri yaşamış birisinin anılarından bir kısmı buraya aktararak bugünün ne kadar önemli olduğunu size göstermek istiyorum. (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=zafer bayramı/%239978944) (alıntı) (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=zafer bayramı/%239978944)

(Kurtuluş Savaşı sırasında İstanbul'da gazetecilik yapan Falih Rıfkı Atay (http://tr.wikipedia.org/wiki/Falih_R%C4%B1fk%C4%B1_Atayhttp://tr.wikipedia.org/wiki/Falih_R%C4%B1fk%C4%B1_Atay), Büyük Taarruz'dan bir türlü haber alamamanın sıkıntısını yaşamaktadır.)
"...
Fakat içimizdeki sorunun, kimseden aramaya cesaret edemediğimiz cevabı kendiliğinden yayılıverdi: Başkomutan Mustafa Kemal Paşa bütün karargahı ile beraber esir olmuş...

Keder insanı öldürmez derlerse, bu söze inanınız. Kalb denen şeyin ne dayanıklı bir maddeden yapılmış olduğunu ben, o akşamüstü Büyükada vapurunun güvertesinde öğrendim.

Türkleri Büyükada Yat Kulübü'nden kovmuşlardı. Yalnız bir iki sırnaşık, yolunu bularak içlerine sokulabilmişlerdi. Bunlar, o akşam cezalarını çekmişlerdir. Çünkü kulüpte, Mustafa Kemal'in esir olması şerefine kulübün bütün şampanyaları patlatılıyor ve Türkler de dağıtılan kadehleri içmeye zorlanıyordu. Ada sokakları, çoluk çocuğun çığlıklarıyla geçilmez bir hale geldi.

Ölümü bir uyku, rahat bir uyku gibi arayarak sabah ettik. İlk vapurun en görünmez köşelerine sığınarak, iki büklüm köprüye indik.

Bütün Türkleri, yas içinde bulacağımı sanıyordum. Meğer ne kadar soysuzluğa uğramışız. Acaba sokakların hepsi, şu veya bu Muhipler Cemiyeti üyeleri mi idi? Bizimkiler utançlarından evde mi kalmışlardı? Bu gülüşler, bu çırpınışlar, bu el sıkışanlar ne idi?

Meğer bütün karargahı ile Başkomutan Mustafa Kemal değil, Yunan Başkomutanı Trikopis esir olmuş...

Size, kalbin ne dayanıklı bir maddeden yapılmış olduğunu yukarıda söylemeseydim, burada söylerdim. Bir çocuk gibi sıçramaya başladım. Habere, havadise, telgrafa koşuyorum. Yunan ordusunu yok etmişiz ve İzmir'e iniyormuşuz.

Ben, ömrümde hiçbir edebiyat eserinde, ordulara “ilk hedeflerinin Akdeniz” olduğunu bildiren günlük emri okurken duyduğum zevki duymadım. Bu, bütün heyecanların üstünde bir heyecan veren, bütün şiirlerin üstünde bir şiirdi. Ne olmuştuk, biliyor musunuz? Kurtulmuştuk.

Ah Mustafa Kemal, Mustafa Kemal, sen ölünceye kadar o günün sevincini ödeyebilmekten başka bir şey düşünmeyeceğim.

Konuşmak için dilim, yazmak için kalemim tutuldu.(...)

Nemiz varsa, bağımsız bir devlet kurmuşsak, hür vatandaş olmuşsak, şerefli insanlar gibi dolaşıyorsak, yurdumuzu batının, vicdanlarımızı ve kafamızı doğunun pençesinden kurtarmışsak, şu denizlere bizim diye bakıyor, bu topraklarda ana bağrının sıcaklığını duyuyorsak, belki nefes alıyorsak, hepsini, her şeyi 30 Ağustos Zaferine borçluyuz.

"Akşam"ın ilk sayfası için koskoca bir klişe hazırlamıştık: "Elhamdülillah, İzmir'e kavuştuk!" kapıları açmanın imkanı mı var? Gazeteyi pencereden akıtıyorduk. Alan, yüzüne gözüne sürüyordu.
..."

Falih Rıfkı Atay, Çankaya, pozi+if yayınları, 2004 baskı, sf. 339

A.Hilal Çakıroğlu
30.08.2006, 18:51
Zafer Bayramımız kutlu olsun. Şehitlerimizin ruhları şad olsun

Ehrimen
30.08.2006, 20:34
Herkesin 30 Ağuston Zafer Bayramı KutLu Olsun ;)

oskanonur
30.08.2006, 21:18
Oncelikel butun Türk Milletinin Zafer Bayramini tum samimi duygularimla kutluyorum.Dedelerimizin nasil zorluklarla kazanmis oldugu bu buyuk zaferi unutmamak ve gerektigi gibi kutlayabilmek icin herkesin Şu Çılgın Türkler adli eserini okumasini tavsiye ederim.Amacim reklam yapmak degil.Kitasbi okumus olan arkadaslar ne demek istedigimi anlamistir zaten.

Kobalas61
30.08.2006, 21:26
zaferimiz herkese kutlu olsun

Gökhan Bozyiğit
31.08.2006, 09:33
Arkadaşlar daha önce 19 Mayıs'ta gönderdiğim linki 30 Ağustos şerefine bir kez daha gönderiyorum. Askerlerimizin bu muhteşem resimlerini görmeyenlerin mutlaka görmesini tavsiye ederim.

http://forum.donanimhaber.com/m_6232765/tm.htm

hamibasoglu
31.08.2006, 20:12
dün atv de haber bülteni sonunda gerçek savaş görüntüleri gösterildi.
Siperde nişan alıp mermi savuran mehmetciklerimize su dağıtan ana bir mehmete su verdikten sonra nankör bir kurşunla şehid oluyordu.
hüngür hüngür ağladım.zor toparladım kendimi.yine mermi taşıyan bir bacı koşarken hemen yanına bomba düşüyordu.O da şehit oldu.
Bizlere bu güzel yurdu bahşeden mehmetçik ve analarımızın ruhları şad olsun.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Berk
28.08.2008, 17:26
http://www.fmscreenshots.com/images/hig80o5kw8s48cyp7wlo.jpg (http://www.fmscreenshots.com/)

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Birinci Dünya Savaşı sonunda imzalanan Mondros Mütarekesi ve Sevr Antlaşmasıyla yurdumuz tamamen elimizden alınıyor, vatanımızda hür olarak yaşama hakkımıza son veriliyordu. Yüzyıllardır üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu topraklar düşmanlara veriliyor, bizim de bunu kabul etmemiz isteniyordu.

Türk milletinin bu durumu kabul etmesi elbette mümkün değildi. 19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkmasıyla, lideriyle kucaklaşan Anadolu, Atatürk'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı başlattı. Amasya Genelgesi'nin yayınlanmasının ardından Erzurum ve Sivas Kongreleri yapıldı. Daha sonra 27 Aralık 1919'da Ankara'ya gelen Atatürk, 23 Nisan 1920'de TBMM'yi kurdu. Böylece hem memleketin yönetimi halkın iradesine verilmiş oluyordu. Hem de Kurtuluş Savaşı'nın merkezi Ankara oluyordu.

TBMM meclisi yaptığı görüşmelerde yurdun durumunu ve kurtuluş çarelerini aradı. "Misak-ı Millî sınırları içinde vatanın bir bütün olduğu ve parçalanamayacağı görüşü"nden hareketle, düşmanla mücadele kararı alındı. Oluşturulan düzenli ordularla savaşa girildi. İlk başarı, Doğu'da Ermeni çetelerine karşı kazanıldı. Daha sonra, Batı cephesinde, Yunanlılarla, I. İnönü ve II. İnönü Savaşları yapıldı. Bu savaşların kazanılmasıyla Yunanlılar'a büyük bir darbe indirilmiş oldu. Bunun üzerine Yunan ordusu yeniden saldırıya geçti. Saldırı üzerine Mustafa Kemal, or-dularına: "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Bu satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz." emrini verdi.

Türk askeri, büyük bir azim ve fedakârlıkla bu karara uydu. 23 Ağustos ve 12 Eylül 1921 tarihleri arasında yapılan Sakarya Meydan Muharebesiyle, Türk milleti 1699 Karlofça Antlaşmasından beri ilk defa toprak kazanmaya başlıyordu. Sakarya Savaşı, Türk milletinin savunma durumundan taarruz durumuna geçtiği önemli bir savaş olarak da tarihe geçti. Bu zafer sonunda, TBMM tarafından, Mustafa Kemal'e "gazi" unvanı ve "Mareşal" rütbesi verildi.

Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan Sakarya Savaşı'ndan sonra, büyük bir taarruzla düşmanı tamamen yok etme kararı alındı. 1922 yılı Ağustosuna kadar, hazırlıklar tamamlandı. Güneydeki Türk birlikleri, büyük bir gizlilik içinde Batı cephesine kaydırıldı. İstanbul'daki cephane depolarından silah ve cephane kaçırıldı. İtilaf Devletleri tarafından tahrip edilerek kullanılmaz hâle getirilen toplar onarıldı. Yeni silâhlar satın alındı. Ordumuza taarruz eğitimi yaptırıldı. Bu hazırlıklardan sonra, Gazi Mustafa Kemal'in başkomutanlığını yaptığı ordumuz, 26 Ağustos 1922'de düşmana saldırdı. Bir saat içinde düşman mevzileri ele geçirildi. 30 Ağustos'ta düşman çember içine alındı. Sağ kalanlar esir alındı. Esirler arasında Yunan Başkomutanı Trikopis'te vardı. Bu savaş, Atatürk'ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarak adlandırıldı.

Büyük Tarruzun başarıyla sonuçlanmasından sonra düşman, İzmir'e kadar takip edildi. 9 Eylül 1922'de İzmir'in kurtarılmasıyla yurdumuz düşmandan temizlenmiş oldu. Hain düşmanın, haksızca ve alçakça işgaline "dur" diyen ve kanımızın son damlasını akıtmadan yurdumuzu bırakmayacağımızı dünyaya ispatlayan bu büyük zaferi her yıl, 30 Ağustos günü, bayram yaparak kutluyoruz.

http://www.fmscreenshots.com/images/dvox5xb4tpc6i0ubze.jpg (http://www.fmscreenshots.com/)

http://www.fmscreenshots.com/images/5byhscjaut2za8omt1af.jpg (http://www.fmscreenshots.com/)

En yüce mertebeye ulaşan aziz şehitlerimize
Göküyüzü pırıl pırılotuz Ağustos bu gün
Şehitlikte tören varyürekler dolu hüzün! ..
Her taraf gülistanlıkher yan cennet kokuyor
Gözyaşları içinde herkes Kur'an okuyor...
Şanlı Türk Zaferini yazan yürekler burda
Haçlı'nın oyunu bozan bilekler burda...
'Bir boyda dizilmişlerhepsinde ay-yıldız var
Hizaya girmiş gibibu gün de ayaktalar! ..'
Can verenler yan yanavatan millet uğruna
Komutanı ile erigirmiş koyun koyuna! ..
Dua ve şükran bizdenaz gelir şanlar size
Yüce Rab'bim müjdelercennetini sizlere! ..
Eri ile erbaşı hepsi birer kahraman
Size olan borcumuzödenmez hiçbir zaman...
Yetimler mermerlere sevgi ile dokunur
Kitâbelerde tek tekkahramanlık okunur! ..
Okudukça taşlarıyüreğimiz eriyor
Huzur ile karışıktatlı hüzün veriyor! ..
Hemen hemen her baştayazar:'Vatan sağ olsun! '
Binlerce selam duaruhlarınız şad olsun! ..

ilhan
28.08.2008, 17:49
30 Ağustos olsunda yazacak bir kaç şeyimiz olacaktır elbette. :)

Sen rahat uyu Atam..

ilhan
29.08.2008, 13:01
Önemli bir konudur. ~~

Berk
29.08.2008, 13:04
Önemli bir konudur. ~~

Bu önemi sadece birkaç kişi veriyor bu konuya sanırım, yarın buraya atılacak mesajların artması dileğiyle..:(

Sultan-ı Rum
29.08.2008, 13:05
Yeniden kendimize gelmenin sonucunda ilk başarı...

Harun-61
29.08.2008, 13:09
Zafer Bayramimiz simdiden kutlu olsun...

.

Kadir
29.08.2008, 15:35
Türk Milleti'nin Zafer Bayram'ı kutlu olsun.
Ulu Önder Atatürk'ü , silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

Semih
29.08.2008, 16:11
Bayramımız kutlu olsun.
Bana hep çok sevdiğim birinin vefatını hatırlatır.
Üç yıldır layıkıyla kutlayamadım.

Egemen Yılmaz
29.08.2008, 17:49
Zafer Bayramımız kutlu olsun..

Mayls
29.08.2008, 20:23
Yüce milletimin Zafer bayramı kutlu olsun.

61viya
30.08.2008, 00:38
An itibariyle ağustos 30'dayız.

Anlatılacak çok şey var da Ata'm,sana anlatmaya yüzüm hiç yok bunları.Dilerdim ki,bugün bu sayfalarda devrettiğin bayrağın geldiği güzel yerlerden bahsedeyim.Ama hiçbir şey bıraktığın gibi değil...O fıkradaki gibi,sana o iksiri döktüklerinde sen kalkarsan eğer,100 metreyi 7 saniyenin altında koşacak türde bir haldeyiz.

Küçükken her 10 Kasım'da sana yazdığım şiirler var aklımda. Çocukluğumun saflığıyla,senden dileklerimi sıralayışım.Ama en başında da,senin kalkıp,yerine benim yatma isteklerim...Her şey kötü Ata'm,her şey ters...Sana anlatmaya yüzüm yok hiçbir şeyi...

Ama "sen" diye çarpıyor bu kalbim,gözlerim dolarak seni andığım her günde.Daha ötesine varmıyor dilim.

Bayrağını yükseklere çıkarmak gayemiz.Başarılı olabilmek tek dileğimiz...Kimbilir,sana bundan sonraki 30 ağustosta,neler diyeceğiz.

Yabancıların imrenerek baktığı o zaferleri,herkese aktarmak vazifemiz.Bu ülkenin nasıl var olduğunu,herkese anlatmaz görevimiz.

Ulu Önder Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının anısı önünde saygıyla eğiliyorum,ruhları şad olsun diyorum.

Bayramamız kutlu olsun!

Ozan
30.08.2008, 00:53
Tüm Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun !

Şiir ve yazı için teşekkürler 61viya . Yazdıklarına katılmamak elde değil . Umarım dünyanın sonu gelene kadar bu bayramı onurlu bir şekilde kutlarız .

Burak
30.08.2008, 01:07
http://www.resimvadisi.com/data/media/1276/30Agustos.jpg

Armağan Dere
30.08.2008, 01:14
zafer bayramımız kutlu olsun

Erkan
30.08.2008, 01:14
Zafer Bayramımız kutlu olsun..

Mert67
30.08.2008, 09:40
Zafer bayramınız kutlu olsun.

Dursun Kaplan
30.08.2008, 09:45
Şanlı,şerefli milletimizin " Onurlu Zafer Bayramı " kutlu olsun..

Atakan
30.08.2008, 09:46
30 Ağustos Zafer Bayramı'nız kutlu olsun.

Berk
30.08.2008, 09:46
Bu zaferi bize yaşatan başta Atatürk ve kahraman Türk ordusuna şükran ve minnetlermizi sunuyor, Türklüğü yüreğinde hisseden herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum..

ilhan
30.08.2008, 09:47
Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun!

Tarihin en şanlı zafer günü, yeniden dirildiğimiz gün. Bu günü bizlere yaşatan Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına, kahraman Türk askerine şükranlarımı sunarım.

Mustafa K. Demirbaş
30.08.2008, 09:54
30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Akif Gür
30.08.2008, 10:45
30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun
:):):):):)

SpOtLesS
30.08.2008, 10:58
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun

AYYILDIZ
30.08.2008, 11:00
Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Sadullah KAPICIOĞLU
30.08.2008, 11:09
Zafer Bayramımız kutlu olsun...

Mustafa K. Demirbaş
30.08.2008, 11:12
:):):):):)

komik olan ne :confused:

Travelair
30.08.2008, 12:26
Çanakkale Şehitlerine

Şu Boğaz Harbi nedir ? Var mı ki dünyada eşi ?
En kesif orduların yükleniyor dördü beşi,
-Tepeden yol bularak geçmek için Marmara'ya-
Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya

Ne hayâsızca tahaşşüt ki ufuklar kapalı!
Nerde -gösterdiği vahşetle "bu, bir Avrupalı"
Dedirir-yırtıcı, his yoksulu, sırtlan kümesi
Varsa gelmiş, açılıp mahbesi, yahut kafesi!
Eski Dünya, Yeni Dünya, bütün akvâm-ı beşer,
Kaynıyor kum gibi... Mahşer mi, hakikat mahşer.

Yedi iklimi cihanın duruyor karşında;
Ostralya'yla beraber bakıyorsun Kanada!
Çehreler başka, lisanlar, deriler, rengârenk.
Sâde bir hadise var ortada: Vahşetler denk.

Kimi Hindû, kimi Yamyam, kimi bilmem ne belâ...
Hani tâûna da züldür bu rezil istîlâ...
Ah o yirminci asır yok mu, o mahlûk-u asil
Ne kadar gözdesi mevcûd ise hakkıyla sefil

Kustu Mehmed'ciğin aylarca durup karşısına;
Döktü karnındaki esrârı hayâsızcasına.
Maske yırtılmasa hâlâ bize âfetti o yüz...
Medeniyet denilen kahpe, hakikat, yüzsüz.

Sonra mel'undaki tahribe müvekkel esbâb,
Öyle müthiş ki: eder her bir mülkü harab.
Öteden sâikalar parçalıyor âfâkı;
Beriden zelzeleler kaldırıyor a'mâkı:

Bomba şimşekleri beyninden inip her siperin;
Sönüyor göğsünün üstünde o arslan neferin.
Yerin altında cehennem gibi binlerce lâğam;
Atılan her lâğımın yaktığı yüzlerce adam.

Ölüm indirmede. gökler, ölü püskürmede yer;
O ne müthiş tipidir: savrulur enkaaz-ı beşer...
Kafa, göz, gövde, bacak, kol, çene, parmak, el, ayak;
Boşanır sırtlara, vadîlere sağnak sağnak.

Saçıyor zırha bürünmüş de o nâmerd eller
Yıldırım yaylımı tûfanlar, alevden seller.
Veriyor yangını, durmuş da açık sînelere,
Sürü halinde gezerken sayısız tayyâre.

Top tüfekten daha sık, gülle yağan mermiler...
Kahraman orduyu seyret ki bu tehdîde güler!..
Ne çelik tabyalar ister, ne siner hasmından;
Alınır kal'a mı göğsündeki kat kat iman?

Hangi kuvvet onu, hâşâ, edecek kahrından râm?
Çünkü te'sis-i ilâhî o metîn istihkâm.
Sarılır, indirilir mevki-i müstahkemler,
Beşerir azmini tevkîf edemez sun-u beşer;

Bu gögüslerse Hüdâ'nın ebedî serhaddi;
"O benim sun-u bedîim, onu çiğnetme!" dedi.
ÂSIM'ın nesli.. diyordum ya... Nesilmiş gerçek;
İşte çiğnetmedi nâmûsunu, çiğnetmeyecek,

Şühedâ gövdesi, baksan a, dağlar, taşlar
O, rükû olmasa dünyâda eğilmez başlar,
Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor;
BİR HİLÂL uğruna, yâ Rab, ne GÜNEŞLER batıyor!

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker!..
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor TEVHÎDİ...
BEDR'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi...

Sana dar gelmiyecek makberi kimler kazsın?
"Gömelim gel seni târîhe!" desem, sığmazsın.
Herc ü merc ettiğin edvâra da yetmez o kitâb...
Seni ancak ebediyyetler eder istiâb.

"Bu, taşındır" diyerek KÂBE'yi diksem başına;
Rûhumun vahyini duysam da geçirsem taşına;
Sonra gök kubbeyi alsam da, ridâ nâmiyle,
Kanayan lâhdine çeksem bütün ecrâmiyle,
Ebr-i nîsânı açık türbene çatsam da tavan,
Yedi kandilli Süreyyâ'yı uzatsam oradan;
Sen bu âvîzenin altında, bürünmüş kanına,
Uzanırken, gece mehtâbı getirsem yanına,
Türbedârın gibi tâ haşre kadar bekletsem;
Gündüzün fecr ile âvizeni lebriz etsem;
Tüllenen mağribi, akşamları, sarsam yarana...
Yine birşey yapabildim diyemem hâtırana.

Sen ki, son ehl-i salîbin kırarak savletini;
Şarkın en sevgili sultânı SELÂHADDÎN'i,
KILIÇ ARSLAN gibi iclâline ettin hayran...
Sen ki, İslâmı kuşatmış, boğuyorken husran;
O demir çemberi göğsünde kırıp parçaladın;
Sen ki rûhunla berâber gezer ecrâmı adın;
Sen ki a'sâra gömülsen taşacaksın... Heyhât!
Sana gelmez bu ufuklar, seni almaz bu cihat...

Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,
Sana âğûşunu açmış duruyor PEYGAMBER.

Mehmed ÂKİF ERSOY

Zafer bayramınız kutlu olsun. Herkesi ülkesine sahip çıkmaya çağırıyorum

antagonist
30.08.2008, 12:44
http://www1.picturepush.com/photo/a/1017274/640/1017274.jpg

winner
30.08.2008, 13:05
30 Ağustos Zafer Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun.

Evlerinde kaldığım İngiliz aileye İzmir Marşı'nı öğrettim,hep birlikte söylüyoruz.Çok keyifli gerçekten...

ATAM İZİNDEYİZ.

OLCAY ÇAKIR
30.08.2008, 13:08
İçerde ve dışarda olup bitenleri önyargısız,hiçbir kalıba girmeden,sadece ve sadece akıl ve mantığıyla süzmeye çalışanlar ATATÜRK'ün nelerle ve kimlerle uğraşıp bu ülkeyi TÜRKİYE CUMHURİYETİ'ni kurduğunu,çektiği sıkıntıları,ona ayak bağı olanların bugünde içerde ve dışarda aynı şevkle emellerine ulaşabilmek için savaş verdiğini görebilirler.

Onu ve tüm silah arkadaşlarını,bu ülke için canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi bu güzel bayramda minnet ve şükranla anıyorum.

ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN ARKADAŞLAR.

Kadir
30.08.2008, 13:13
Türk'ün Zafer Bayramı Kutlu Olsun .

Özkan
30.08.2008, 13:14
Dünyânın en eski ordusunun bayramı kutlu olsun.

61viya
30.08.2008, 13:15
Serbest kürsüde var aynı konu :)

ARAGORN01
30.08.2008, 13:53
Tüm arkadaşların zafer bayramını kutlarım

Ahmet Kuru
30.08.2008, 13:58
Zafer Bayramı herkesin kutlu olsun...
Lakin Bayramlarda Fatih Vatan Caddesini kapatmasalar daha bir içten kutlayacam ama işte kutlayamıyorum....

TS-Tiryaki
30.08.2008, 16:00
30 Agustos Zafer Bayramimiz Kutlu olsun.

61viya
30.08.2008, 16:09
Kendisini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı hisseden herkesin bayramı kutlu olsun!

28TS61
30.08.2008, 16:14
Bu topraklar üzerinde baris icinde özgürce yasamamizi saglayan bütün sehit ve gazilerimizin ruhlari sagolsun.
Herkesin 30 Agustos Zafer Bayrami kutlu olsun

Sultan-ı Rum
30.08.2008, 16:37
http://img402.imageshack.us/img402/6867/avatar8ca1.jpg

Bir arkadaşım yapmış. İstediğniz gibi kullanabilirsiniz. ;)

macka61
30.08.2008, 18:33
Bu değerli bayramımız kutlu olsun

Hüseyin İlkin
30.08.2008, 19:31
30 Ağustos Zafer Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun.

Mira_61
30.08.2008, 19:33
Hepimizin Zafer Bayramı kutlu olsun :)

TolgaTopçu61
30.08.2008, 19:35
Zafer Bayraminiz kutlu olsun

Remzi
30.08.2008, 20:18
Büyük Türk milletinin Zafer Bayramı kutlu olsun.Bayramımız Kutlu olsun..

hamdi_61
30.08.2008, 20:39
30 AĞustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Ali Haydar
30.08.2008, 22:44
Yüce milletimin Zafer bayramı kutlu olsun.:Bayrağımız:

#10 Fietra
30.08.2008, 23:12
M.Kemal Atatürk ve onun büyük önderliğinde savaş vermiş askerlerimizi de anarak;bu ülkede yaşayan herkesin Zafer Bayramı kutlu olsun.

antagonist
30.08.2009, 00:26
http://www1.picturepush.com/photo/a/1017274/640/1017274.jpg

OLCAY ÇAKIR
30.08.2009, 00:27
Kutlu Olsun..

Miraç Atalay Çiftçi
30.08.2009, 00:29
Yaşasın tam bağımsız TÜRKİYE...

Kaya
30.08.2009, 00:30
Zafer Bayramı'mız kutlu olsun...

http://www.tsk.tr/10_ARSIV/10_4_Diger_Haberler/2009/30_agustos_zafer_haftasi/1k.jpg

Kubilay ŞAHİN
30.08.2009, 00:31
30 Ağustos Zafer Bayramı Tüm Türk Milletine Kutlu Olsun..

Mayls
30.08.2009, 00:36
Zafer Bayramı kutlu olsun...

macka61
30.08.2009, 00:38
Zafer Bayramımız kutlu olsun

İHSAN
30.08.2009, 00:38
http://www.netkeyfim.com/wp-content/uploads/2009/01/30agustos.jpg

Zafer Bayramı'mızın tüm Türkiye'ye barış ve huzur getirmesini dilerim.

Hüseyin İlkin
30.08.2009, 00:44
Zafer Bayramı kutlu olsun.

Özkan
30.08.2009, 00:46
Başta TSK mensubu üyelerimizden Süleyman olmak üzere hepimizin Zafer Bayramı kutlu olsun.

"Ordumuz Türk birliğinin, Türk kudret ve kâbiliyetinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifâdesidir"

ApoCaN28
30.08.2009, 00:48
Zafer bayramımız kutlu olsun ...

Murathan
30.08.2009, 00:52
Zafer Bayramımız tüm Türk halkına kutlu olsun ...

Onur Şeref
30.08.2009, 01:07
Zafer bayramımız kutlu olsun

ilhan
30.08.2009, 01:14
Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer bayramı kutlu olsun! Başta Yenilmez Şövalyemiz Ulu Önder Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını ve canını gözünü kırpmadan vatan için şehit eden tüm atalarımıza teşekkür ediyoruz, ruhlarını saygıyla anıyorum.

Remzi
30.08.2009, 01:30
Zaferimiz, Bayramımız Kutlu olsun. Bu vatanı bizlere bırakan Atalarımıza binlerce kez teşekkürler.

Kadir
30.08.2009, 01:34
Milletimiz bayramı kutlu olsun.

Dursun Kaplan
30.08.2009, 01:42
http://www.nette68.com/68/wp-content/uploads/2008/08/zafer-bayrami.jpg

TÜRK ulusunun 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Herşeye rağmen " Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene ! "

Adem Erdoğan
30.08.2009, 01:44
Zafer Bayramı kutlu olsun..

SüRMeNe_6161
30.08.2009, 02:00
Zafer Bayramı'mız kutlu olsun...

Sümeyye Şahin
30.08.2009, 02:01
Zaferi yaşatan atalarımıza teşekkürler. Teşekkürler Mustafa Kemal Paşam.

Bayramımız kutlu olsun.

Mustafa K. Demirbaş
30.08.2009, 02:02
Zafer Bayramı kutlu olsun.

hos_cocuk61
30.08.2009, 02:10
Zafer Bayramımız kutlu olsun. Teşekkürler ulu önder, Mustafa Kemal ATATÜRK.

SDanışmaz
30.08.2009, 03:02
Şanlı Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayamı kutlu olsun...

Cabri61
30.08.2009, 03:21

Misina
30.08.2009, 04:42
Yaşasın Tam Bağımsız ve Gerçekten Demokratik Türkiye...

Tüm Şehitlerimizi Saygıyla,Rahmetle Anıyoruz

Cem Akyüz
30.08.2009, 05:06
Yaşasın Tam Bağımsız ve Gerçekten Demokratik Türkiye...

Tüm Şehitlerimizi Saygıyla,Rahmetle Anıyoruz

Kutlu Olsun:alkış:

Fatih
30.08.2009, 10:06

İskender66
30.08.2009, 10:20
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

AdemS
30.08.2009, 10:52
http://img2.blogcu.com/images/u/m/i/umitgun55/sigpic18459321cp6.jpg

http://www.batmanfenlisesi.k12.tr/dosya/haber/30%20A%C4%9Fustos%202008.jpg

http://img1.blogcu.com/images/g/u/r/gurgenburanlar/istiklal_marsi.jpg

AdemS
30.08.2009, 10:54
http://www.turkyildizlari.hvkk.mil.tr/dosyalar/dergi2.jpg

Mustafa Çolak
30.08.2009, 10:54
Tüm Hakkımızın Zafer Bayramını Kutlarım.

iskenderunlu
30.08.2009, 12:00
Varlığımızın tüm Dünyaya duyulduğu bu anlamlı günümüz tüm yurttaşlarımıza kutlu olsun
GÜÇLÜ ORDU--GÜÇLÜ TÜRKİYE

Semih Aydın
30.08.2009, 12:02

hatice_61
30.08.2009, 12:09
tüm türk halkının zafer bayramı kutlu olsun

Ozan
30.08.2009, 12:32
http://img75.imageshack.us/img75/9150/bayrakq.gif (http://img75.imageshack.us/i/bayrakq.gif/)

Zafer Bayramı'mız kutlu olsun !

Kazım Uzunboy
30.08.2009, 12:47

Muhammed
30.08.2009, 13:00
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

champions
30.08.2009, 13:53
http://2.bp.blogspot.com/_iK7Dl_38dj0/SppHbnfj5mI/AAAAAAAAD8g/a3-v1iQYWjc/s400/65743325.png

O, daha 18 yaşındaydı.

O, harbin ortasında 2 saatlik uykusundan fedakarlık yaparak serçe parmağı kadar kurşun kalemiyle ufacık bir saman kağıdına anasına, yarine olan hasretini, sevgisini, özlemini yazmaya çalışandı.

O, sırtında 30 kiloluk çantası, üstünde yırtık dökük, yamalı üniforması, ayağında sağı solu patlamış bir postal ve elinde her an teklemeye müsait tüfeğiyle, günlerdir yediği 2 kuru ekmek parçasının verdiği güçle, sağından solundan geçen kurşun ve top mermilerine rağmen düşman siperlerine doğru ilerleyendi.

O, düşman askeriyle burun buruna çarpışırken ufacık bir hatasının sonucu düşmanın soğuk süngüsü karnına girip organlarını parçalarken son nefesini anasını, yarini, vatanını, toprağını, ayyıldızlı bayrağını düşünerek verendi.

O, benim dedemin dayısıydı. Ali Okancının bloğundan alıntıdır.

Allahın rahmeti, vatan uğrunda herşeylerini feda eden o güzel insanların üzerine olsun.Amin.

Melek
30.08.2009, 14:03
Bugünleri bize sağlayan başta Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK'e ve silah arkadaşlarına sonsuz teşekkürler...

POYRAZ
30.08.2009, 15:05
Zafer bayrami kutlu olsun.

Mert67
30.08.2009, 15:17

Vural Kuyumcu
30.08.2009, 15:28
ZAFER BAYRAMIMIZ kutlu olsun

Celâl Emre Samancı
30.08.2009, 16:50
Ne mutlu tÜrkÜm dİyene!!!

deepmavi
30.08.2009, 16:58
http://www.mypicx.com/uploadimg/1684791078_08302009_6.jpg

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) Türk milletini anlatan Hadis-i Şerifi ve Kuran-ı Kerim'den bazı ayetler :

*** ALLAH bu ümmete mevalilerden bir ordu gönderecektir. onlar ata binmede Araplardan çok üstün silah kullanmada onlardan çok daha mahirdir.Bu kavim TÜRKLER'DİR. İşte ALLAH bu dini onlarla yeniden ihya edecektir Hz.Muhammed (s.a.v)***

***Mertlikte ve cesarette on kısıma ayrıldı dokuzu TÜRKLER'E diger biri ise diger milletlere Hz.Muhammed (sav)***

*** Hayır! doğuların ve batıların Rabbine yenim ederimki her halde biz onların (yani arapların) yerine kendilerinden daha hayırlılarını getirmeye elbette bizim gücümüz yeter ve kimsede önümüze geçemez (Kuranı Kerim el-Mearic 40,41) ***

*** Ey inananlar! Aranızda dininden kim dönerse bilsinki, ALLAH, kendisinin ( çok ) sevdiği ve onlarında Onu sevdiği, ( üstelik ) inananlara karşı alçak gönüllü , inkarcılara karşı güçlü , ALLAH yolunda şavaşan , yerenin yermesinden korkmayan bir millet getirir Bu ALLAH'ın dilediğine verdiği bir nimettir ALLAH herşeyi kaplar ve bilir (Kuranı Kerim el-Maide 54 ) ***

http://www.mypicx.com/uploadimg/1201154231_08302009_4.jpg

*** "İşte sizler ALLAH yolunda ( mallarınızı ) sarfetmeye çağırılan kimselersiniz Kiminiz cimrilik yapıyor ama, ( O ) cimrilik yapan bilsinki , ancak kendine karşı cimrilik etmiş olur ALLAH zengindir, siz ise fakirsiniz Eğer ondan yüz çevirirseniz, sizi ortadan kaldırır ve sizin yerinize , sizden olmayan ve sonrada sizlere benzemeyecek olan başka bir milleti getirir" ( Kuran-ı Kerim Muhammed s 38 ) ***

*** And olsun! biz zikr ( yani tevrattan ) sonra zeburda da ;" Arza salih kullarım varis olacaklardır!" diye yazmıştık ( Kuran-ı Kerim el-Enbiya 105 ) ***

*** " Onlar ki ; Eğer kendilerine yer yüzünde bir iktirad , mevki verirsek namazlarını dosdoğru kılarlar , zekat verirler , iyiliği emreder, kötülükten vaz geçirmeye çalışırlar Bütün işlerin sonucu ALLAH'a aittir" (Kuran-ı Kerim el-Hac 41 ) ***

http://www.mypicx.com/uploadimg/272834129_08302009_3.jpg

*** Büyük çarpışmada (Malazgirt) harbinin o kan gövdeyi götürdüğü günlerde "kırmızı çehrelilere" ( TÜRKLERE ) müjdeler olsun! ALLAH'a yemin ederimki insanlar çatlasada patlasada ALLAH onları , hem bu dünya , hemde öbür dünyada kesinlikle mükafatlandırılacaklardır ( Tubeyin kab) ***

*** "Ey Ali ! sizler beni asfar ( rumlarla) çarpışacaksınız Oysa sizden sonra onlarla asıl çarpışacak ( bir millet ) "İSLAMIN YÜZ AKLARI" uluları gelir Onlar öyle kimselerdirki ALLAH yolunda cihad etmekten ; ne bir kınayanın kınamasından ve nede onlarn dedikodusundan aska çekinmezler" ( ibn Kesir )***

*** Yakın bir gelecekte kantura oğulları ırak ahalisini ıraktan çıkaracaklardır Sanki ben bunu gözlerimle görür gibiyim Onlar kısık gözlü , yassı burunlu , değirmi yüzlü insanlardır (ebul-Kemal)***

http://www.mypicx.com/uploadimg/374486512_08302009_4.jpg

*** TÜRKLER size dokunmadıkça sizde TÜRKLERE dokunmayınız Zira onlar çok sert ve haşin tabiatlı insanlardır (el-Cüveyni)

*** Çok yakın bir gelecekte ALLAH (CC) ellerinizi (yurt ve yuvalarınızı) bazı yabancılar (TÜRKLER)’le dolduracaktır Onlar aslanlar gibi cesurdurlar Harblerde düşmandan yüzgeri edip kaçmazlar İşte bunlar ; daha önce sizin harbettiğiniz kavimlerle harbedecekler ve sizin ganimetlerinizide onlar yiyeceklerdir (harblerde aldığınız ganimetler bundan böyle onların eline geçecektir. ( et-Taberani) ***

*** Yüce ALLAH'ın Hz Adem'i yarattığından bu güne kadar , şu sema gölgesinin altında katledilmek suretiyle öldürülenlerin(şehit) en hayırlıları şunlardır: bunlardan birincisi Habildir onun kardeşi Kabi melun öldürmüştür Daha Rumların kanlı harblerinde öldürülenlerdir bular bedir harbinde öldürülen ( mümin) ler gibidir Daha (moğol ) Türklerinin öldürdükleridir bunlar Uhud harbinde ölen (müslüman) lar gibidir ( el- fiten) ***

http://www.mypicx.com/uploadimg/186648602_08302009_1.jpg
http://www.mypicx.com/uploadimg/289544072_08302009_2.jpg

*** Mümmetimden iki askeri birlik vardırki ALLAH onları cehennem ateşinden mutlaka koruyacaktır Bu birliklerden biri hindistana gaza eder ve diğeri ise Hz. İsa (a.s) ile birlikte olur ve ona yardım eder (Kıyametin başlanmasına yakın zamanda çıkacak deccali yenmesi için Hz. İsa'nın ALLAH tarafından yer yüzüne indirileceği 3. savaşın olacağı Dünya savaşı). (et-tac fie hadis er-rasul)***

***ALLAH' ın ordusu idi onları Cenab-ı Hak doğu cihetine yerleştirmişti adını bizzat kendisi TÜRK olarak koymuştu herhangi bir kavme öfkelendiği zaman , onlardan bu TÜRK ordusu ile intikam alırdı. ( Hadis-i Şerif )***

http://www.mypicx.com/uploadimg/1275786596_08302009_3.jpg

http://www.mypicx.com/uploadimg/1341150821_08302009_5.jpg

deepmavi
30.08.2009, 17:10
http://www.lastik-is.org.tr/resimler/atat%C3%BCrk%20rsmi.jpg

Cesur Olmak

Mustafa Kemal, vatanı ve milleti için canını feda etmekten kaçınmazdı. Çanakkale Savaşı esnasında Anafartalar Grubu Komutanı iken, hep en ön safta savaştı. Bu savaş sırasında Atatürk'e bir şarapnel parçası isabet etmiş, fakat sağ cebinde bulunan saati kendisini ölümden kurtarmıştı. Sakarya Savaşı sırasında atından düşmesi üzerine kaburga kemikleri kırılmıştı. Buna rağmen cepheden ayrılmamış, savaşı sedye üzerinden yönetmişti. Mensubu olduğu Türk Milleti'ni sonsuz bir aşkla seven Mustafa Kemal Atatürk, milleti için her türlü zorluğa katlanmış ve kendini ona adamıştır. Onun "Ben, gerektiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milleti'ne canımı vereceğim." sözü, vatan sevgisinin ve cesaretinin en güzel örneklerinden birisidir.
http://www.delidolufm.org/yeni/images/fbfiles/images/mustafa_kemal_ataturk.png

Atamızın cesareti Bağımsızlık Savaşı boyunca Türk askerlerine de cesaret vermiş, bu cesaretle büyük bir mucize gerçekleştirilmiştir. Cephede hep ön saflarda yer alan Atatürk, "Savaşta yağan mermi yağmuru, o yağmurdan ürkmeyenleri ürkenlerden daha az ıslatır." demektedir. Cephane ve asker gücü olarak son derece kısıtlı imkanlara sahip olan, yokluk ve fakirlik içindeki Türk Milleti, dünyanın gelişmiş ordularına karşı tarihi bir zafer kazanmıştır. Atatürk'ün Bağımsızlık Savaşı'nda gösterdiği sayısız cesaret örneklerinden bir diğeri de Çanakkale Savaşı sırasında Conkbayırı'nda yaşanır:
9. Tümen'e bağlı 27. Alay'ın askerlerinin Conkbayırı'na doğru kaçtıklarını gören Mustafa Kemal, askerlerin önünü keserek sorar:

- Nereye gidiyorsunuz?
- Düşman geldi.

- Nerede?

Kaçan askerler 261 rakımlı tepeyi işaret ederler. Gerçekten de, düşman önünde hiçbir engel olmayan tepeye doğru yaklaşmaktadır. Mustafa Kemal'in yanında ise bir, iki subay ve kaçan erlerden başka hiç kimse yoktur. Kendi alayı hala Kocaçimen'dedir. Hemen kumandayı ele alarak emir verir:
- Düşmandan kaçılmaz.
- Cephanemiz yok.
- Cephanenizden daha güçlü süngünüz var.
- Süngü tak! Hücum!
- Hemen arkasından "Allah, Allah" sesleri bütün ovaya yayılır.

Kahraman Türk askeri süngüsüyle, boğaz boğaza düşmanla savaşır.45
İşte vatanımızı esaretten kurtaran bu asil ruh ve büyük cesarettir. Ve bu tarihi cesaret, tüm Türk Milleti'ne örnektir.

deepmavi
30.08.2009, 17:19
http://www.mypicx.com/uploadimg/1143734534_08302009_8.jpg
http://www.mypicx.com/uploadimg/161137521_08302009_7.jpg
http://www.mypicx.com/uploadimg/957252964_08302009_1.jpg

Türk Milleti şüphesiz bu dünya yok olana kadar var olacaktır.Her sene daha da güçlenerek ilerlicez Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.

Özge
30.08.2009, 18:06

Mehmet Fırat
30.08.2009, 18:07
Kutlu olsun!

OnurKul
30.08.2009, 18:11
Bir tane Kurtuluş Savaşı yaptık bir tane daha yaparız. Biz birlik olunca güneş gibi doğarız !

Zafer Bayramımız Kutlu olsun.

Dursun Kaplan
30.08.2009, 19:23
Zafer Bayramı'nı yine kana buladı adi köpekler !

Hakkari'de 4 askerimiz şehit oldu. :(

Mekanları cennet olsun yiğitlerimizin.

Sümeyye Şahin
30.08.2009, 19:28
Yine!

Allah rahmet eylesin...

shade6161
01.09.2009, 00:56
biraz gecikmeli oldun ama bende herkesin bayramını kutlarım..

Kaya
29.08.2010, 21:30
http://www.bordomavi.net/2010_30agustos800.jpg

www.bordomavi.net (http://www.bordomavi.net)

KUTLU OLSUN SONSUZA DEK!

Bilhan Özhan
29.08.2010, 21:32
Türk Milletinin Zafer Bayrami kutlu olsun

SEDAT
29.08.2010, 21:33
:Bayrağımız::bayrak3::tr::trbyrk::tsbayrak:

ilhan
29.08.2010, 21:39
‎"Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Bu satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz." -Mustafa Kemal Atatürk-

Zafer Bayramımızın 88. yılı kutlu olsun!

ÜNAL
29.08.2010, 21:46
Zafer bizimdir !

Kutlu olsun.

:trbyrk:

Misina
29.08.2010, 21:47
Zafer Bayramımızın 88.yılı kutlu olsun...!

OLCAY ÇAKIR
29.08.2010, 21:51
Zafer Bayramımız KUTLU OLSUN.

Zafer BİLGİN
29.08.2010, 21:53
En sevdiğim bayram kutlu olsun:)

Aykut Uçar
29.08.2010, 21:55
Nice nice 30 Ağustoslara.
Bayramımız kutlu olsun.

temel_yilmaz
29.08.2010, 22:02
Zafer Bayram'ımız kutlu olsun nice mutlu zafe Bayram'larına

macka61
29.08.2010, 23:04
zafer bayramımız kutlu olsun

Özer Öztekin
29.08.2010, 23:25
Ulusumuzun Zafer Bayramı kutlu olsun.

bugrahankazaz
29.08.2010, 23:29
ArkadaŞlarim,abİlerİm sİzİ bu zafer bayraminin Şerefİne trabzonda ÖrgÜtlenmesİnİ ÜstlendĞİm ve ÇaliŞmalar baŞlattiĞim atatÜrk'Ün gİzlİ vasİyetİ meselesİne destek İÇİn beklİyorum.İsteyenler İnternetden bu baŞlik altinda konuyu araŞtirabİlİr ve gÖrev almak İsteyen benle gÖrÜŞebİlİr...

Aker
29.08.2010, 23:31
Zafer Bayramımız kutlu olsun:bayrak3:

Hami-Ünal-Orhan
29.08.2010, 23:31
Bu bayramlar coşku değil hüzün olmaya başladı. Atalarımızın mirasını çok çabuk tükettik. Bu vatan için mücadele etmiş atalarımızın, şehitlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Nur içinde yatsınlar.

mehmets61
30.08.2010, 00:09
zafer bayramımız kutlu olsun nice 30 agustoslara:)

.....
30.08.2010, 00:15

Başka Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarıyla birlikte bize vatanımızı bırakan bütün Dedelerimizi rahmetle anıyoruz.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,Toprak uğrunda ölen varsa vatandır...

EmreYavuz61
30.08.2010, 00:20
30 ağustos zafer bayramı ve aynı zamanda annemin doğum günü kutlu olsun ... :)

Bayraktaroğlu
30.08.2010, 00:22
Emperyalizme karşı onurlu mücadelemizin 88. yılı kutlu olsun.Bu vatan için savaşan askerlerimize ve gazilerimize Allah rahmet eylesin...Mekanları cennet olsun...

Hüseyin İlkin
30.08.2010, 00:30

Ali Tunahan Güllü
30.08.2010, 00:30

Keramettin
30.08.2010, 00:31
:Bayrağımız:

Hürgün Aygün
30.08.2010, 00:38
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.:)

:Bayrağımız::bayrak3:

kemal_efe
30.08.2010, 00:38
Türk Milleti!!! Zafer Bayramımız kutlu olsun...

Egemen Yılmaz
30.08.2010, 00:39
Bayramımız kutlu olsun

Sefa Murat Dokuz
30.08.2010, 01:28
zafer, zafer benimdir diyebilenindir, Zafer bayramınız kutlu olsun arkadaşlar...

Esmoface
30.08.2010, 01:37
Başkumandan Atatürk'ün önderliğinde, malını ve canını sakınmadan feda eden milletimizin kazandığı Büyük Taarruz'u anan Zafer Bayramı'mızı kutlarım.

Çağatay_
30.08.2010, 01:40
Zafer Bayramımız Kutlu Olsun ..

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ve aziz şehitlerimizi saygıyla selamlıyorum.

Mehmet S. Pervan
30.08.2010, 01:41
Zafer Bayramımız Kutlu Olsun..

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha saygı ve seygiyle anıyoruz.

Oğuz B.
30.08.2010, 01:44
Bayramımız kutlu olsun..

Sefa
30.08.2010, 01:45

Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve Silah Arkadaşlarını saygı ile anıyoruz..

Çetin
30.08.2010, 02:14
30 ağustos memleketi kurtarmanın önemini hepimize tekrar hatırlatır umarım.

Mustafa Yüksek
30.08.2010, 02:17
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun...Kolay kazanılmayan, kolay unutulmaması gereken bir zaferin bayramıdır...

MuratJ
30.08.2010, 03:17
"Bazı arkadaşların yoksulluk içinde bu büyük dâvanın başarılamayacağını zannederek, memleketlerine dönmek arzusunda olduklarını duydum. Arkadaşlar! Ben sizleri bu millî dâvaya silâh zoruyla davet etmedim, görüyorsunuz ki sizi burada tutmak için de silâhım yoktur. Dilediğiniz gibi memleketlerinize dönebilirsiniz. Fakat şunu biliniz ki, bütün arkadaşlarım beni yalnız bırakıp gitseler, ben bu Meclis-i Âli'de tek başıma kalsam da, mücadeleye ahdettim. Düşman adım adım her tarafı işgal ederek Ankara'ya kadar gelecek olursa, ben bir elime silâhımı, bir elime de Türk bayrağını alıp Elma Dağı'na çıkacağım. Burada tek başıma son kurşunuma kadar düşmanla çarpışacağım. Sonra da bu mukaddes bayrağı göğsüme sarıp şehit olacağım. Bu bayrak kanımı sindire sindire emerken, ben de milletim uğruna hayata veda edeceğim. Huzurunuzda buna and içiyorum."
Mustafa Kemal ATATÜRK - 1920

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla, sevgiyle anıyoruz. Bu büyük bayramımız, zaferimiz kutlu olsun.

Atalarımıza layık olabildiğimiz günü görebilmek dileğiyle...

Fatih Özkan
30.08.2010, 03:41
Bayramımız kutlu olsun!

faik celikoflu
30.08.2010, 04:03
"Vatanını en çok seven, vazifesini en iyi yapandir."
M. Kemal ATATURK

30 Agustos Zafer Bayramimiz kutlu olsun...

Uğur GEMİCİOĞLU
30.08.2010, 04:32
O'na para yok! dediler "Bulunur" dedi. Düşman çok dediler "Yenilir!" dedi.Silah yok! dediler "Halledilir" dedi.Ve sonunda tüm dedikleri oldu. Hayatta bazen aksilikler üst üste gelebiliyor inanarak, sabırla, çalışarak ,bunları aşmak bizim elimizde yeter ki gerçekten isteyelim. ATAM İZİNDEYİZ…

Bıyıklıoğlu
30.08.2010, 06:54
Zafer, “Zafer benimdir” diyebilenindir. Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

İlker Akçay
30.08.2010, 08:37
Büyük TÜRK Milletinin Zafer Bayramı Kutlu Olsun...

TÜRK çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

Biz TÜRKler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz.

Zafer, bir fikrin istihsâline (elde edilmesine) hizmeti nispetinde kıymet (değer) ifade eder. Bir fikrin istihsâline dayanmayan bir zafer pâyidar olamaz (yaşayamaz). O, boş bir gayrettir.

Her büyük meydan muharebesinden, her büyük zaferin kazanılmasından sonra yeni bir âlem (dünya) doğmalıdır, doğar. Yoksa başlı başına bir zafer, boşa gitmiş bir gayret olur.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

Dursun Kaplan
30.08.2010, 09:11
http://www.hurriyet.com.tr/_np/3714/11413714.gif

Cumhuriyet Yandaşıyız !

Kutlu olsun Zafer Bayramı.

Oğuz ZEYTİN
30.08.2010, 09:30
26-30 Ağustos tarihi, TÜRK MİLLETİ için mühim bir zamandır.

Zaferler Ayı olarak bilinen ağustosun; sadece stadyumlarda devlet erkanının selamlanması, akşamları yine aynı zatların (üst düzey siyasetçi-iş adamları-askerler-bürokratlar-medya mensupları) birbirlerine samimiyetsiz yaklaştıkları kokteyl ve balolarda sözüm ona kutlama yapmasını kabul edemiyorum.

Ulu Alp Arslan'ın 1071 Malazgirt Meydan Zaferi ve Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Dumlupınar Meydan Zaferleri'ni milletçe kutlamak en büyük hakkımızdır. TÜRK'ün ana yurdundan sonra edindiği ikinci ve son vatanı Anadolu'nun kapıları Malazgirt (ve 1048 Pasin Zaferi'ni de unutmamak gerek) ile açılırken, Dumlupınar'da sefil düşman kazınarak Anadolu'dan atılmıştır. Bu zaferler için harekat 26 Ağustos'ta başlamıştır.

Ayrıca bu seneki 30 Ağustos, milattan önce 209 yılında Tanrıkut Mete tarafından temelleri atılan TÜRK ordusunun 2219. Kuruluş Yıldönümü'dür.

Kutlu olsun!

O zaferlerle bugün gurur duyabilmeme vesile olan, vatan toprağını ve al bayrağı bize kanlarıyla emanet eden yüce şehitlerimize de Allah'tan rahmet dilerim.

Atalay
30.08.2010, 10:32
Bayramımız kutlu olsun arkadaşlar....

Ozan Yazıcı
30.08.2010, 10:42
Bildiğim kadarıyla son İstiklal Savaşı gazimiz 2008 yılında vefat etti. Allah hepsinden razı olsun, mekanlarını cennet eylesin.
Haklarını helal etsinler bize.

Serdar Ersoy
30.08.2010, 10:47
Zafer Bayramımız Kutlu Olsun ..

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyorum...

Benim Yaratılışımda Fevkalade Olan Bir Şey Varsa, Türk Olarak Dünyaya Gelmemdir !!! ( M.KEMAL ATATÜRK )

Melek
30.08.2010, 11:30
Zafer Bayramımızın 88. yılı kutlu olsun!

Özge
30.08.2010, 12:39

muhammets
30.08.2010, 13:26
30 Ağustos Zafer Bayramımızın 88.yılı kutlu olsun.

Mert67
30.08.2010, 14:19
Tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Celil Köse
30.08.2010, 15:45
Zafer Bayramımız kutlu olsun...

Şahin_53
30.08.2010, 17:01
Bayramımız 88 kere kutlu olsun.

Cabri61
30.08.2010, 17:19

Tangerine Dream
30.08.2010, 17:57
Zafer Bayramı'mız kutlu olsun. Allah, bu vatan için canını feda edenlerin ve gazi olanların tümünden razı olsun.

Samet Yildirim
30.08.2010, 19:40
Türk Milletinin Zafer Bayrami kutlu olsu...:Bayrağımız::bayrak3::tr:

İlker ToSun
30.08.2010, 19:43
bu 30 ağustosta da Mustafa Kemal'i bizlere hediye eden güce şükranlarımı sunuyorum

bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir kahramanı ve bir kahraman da bir milleti kurtardı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman askerlerinin ruhu şad olsun

iskenderunlu
30.08.2010, 20:00
Bizlere milli duyguları unutturmaya çalışan ve bunun için mücadele eden birilerine rağmen bu milli duygularımızı daha içten ve coşkuyla yaşıyoruz KUTLU OLSUN yurttaşlarımıza

Anıl Caner
30.08.2010, 20:04
23 Nisan ve 19 Mayıs'ın hep gölgesinde kalmış üvey bayram. Oysa diğer tüm bayramlara sahipsek o gün sayesinde sahibiz.

Kutlu olsun.

Kaya
29.08.2013, 23:26
Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yoldaki en önemli adımlardan birisi olan ve sömürgeci niyetlerin vatanımızdan sökülüp atıldığı 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 91. yıldönümünü kutlu olsun!

Aziz Türk Milletine 30 Ağustos zaferinin büyük mutluluk ve gururunu yaşatan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını Anadolu’yu bize yurt olarak kazandıran ve bırakan bütün kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyor Büyük Türk Milletini ve onun bağrından çıkan kahraman ordumuzu kutluyoruz.

http://bordomavi.net/images/haber/29-08-2013/1377807785_b.jpg

Mert M.
29.08.2013, 23:30
Kutlu olsun!
Ne mutlu Türk'üm diyene!

Mollasalihoğlu
29.08.2013, 23:30
Bayrağımız başımızdan eksik olmasın.

İlker Yazıcıoğlu
30.08.2013, 00:15
Milli bayramlarımızın kıymetinin bilinmediği dönemlerden geçiyoruz malesef.
Zafer bayramımız kutlu olsun....

Kadir
30.08.2013, 00:19
TÜRK MİLLETİNİN bayramı kutlu olsun..

Yiğit Gayretli
30.08.2013, 00:23
Kutlu milletimizin kutlu bayramı...

Cem
30.08.2013, 00:24
Zafer bayramımız kutlu olsun. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

vyno
30.08.2013, 01:13
Nur içinde yatsınlar bizlere bu vatanı armağan ettiler savaştılar mücadele ettiler yılmadılar hayatlarını harcadılar.

Ne mutlu Türküm diyene

Tolga
30.08.2013, 03:15
Kutlu olsun ...

Ahmet KESKİN
30.08.2013, 05:52
Şanla,şerefle ve atalarımızın kanıyla var olan bayramımızın.. Türk milletine eski birlik ruhunu getirmesini temenli ederim....

Oğuz ZEYTİN
30.08.2013, 06:28
Dandanakan, Pasinler, Malazgirt, Karamuk Beli (Miryakefalon) ZAFERLERİ!

Çanakkale, Sakarya, Dumlupınar ZAFERLERİ!

Coğrafyayı VATAN yapan,

Anadolu'yu ANAVATAN yapan,

TÜRK yapan ve birbirlerini tamamlayan bu şanlı ZAFERLER kutlu olsun.

*

Allah; TÜRK'ün zaferlerine, temiz mazisine, toprağına, asilliğine ortak olmaya kalkan aşağılık etnik soysuzları bu topraklardan atacağımız yeni zaferleri de bizlere göstersin.

Çağrı Bey'e, Tuğrul Bey'e, Kutalmış'a, Afşın'a, Alparlsan'a, Enver Paşa'ya, Fevzi Paşa'ya, Bozkurt ATATÜRK'e...

Selam olsun; yüksek ırkımın büyük evlatları!

GÖLONSA
30.08.2013, 09:04
Değersizleştirmeye,unutturmaya çalışanlara inat,UNUTMUYORUZ.

Her savaş elbette ki kötüdür.O yüzden her zafer bir miktarda olsa suçluluk içerir.

Ancak bir savaş bir milletin yok olmaması içinse o mücadelenin karşısında ancak saygıyla eğilinir.

Bizim için zamanında bu mücadeleyi verenlere,ve bu mücadeleyi Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferiyle taçlandıranlara, bugün hala daha o savaşa katılmamış bizlerin böyle bir onuru taşımasına vesile olanlara,başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere en derin şükranlarımı ve bağlılığımı sunarım.

Bu gün bir tanesi dahi fiziki olarak aramızda değil.Büyük Allahım hepsine gani gani rahmet eylesin.

Umarım bizde onlara layık olacak bir şeyler yapabilmişizdir bu dünyada.Allahtan en büyük dileğim yarın o büyük günde karşılaştığımızda bizlere haklarını helal etmeleridir.

Tüm Ulusumun Zafer Bayramı kutlu olsun.

Doğukan Uçan
30.08.2013, 09:06
http://www.muhabbetim.com/wp-content/uploads/30-a%C4%9Fustos-zafer-bayram%C4%B1.jpg

Yavuz Bektaş
30.08.2013, 09:13
Bayramımız kutlu olsun

Derbeder-53
30.08.2013, 09:23
Fazla söze gerek yok..
Zafer bayramımızı her sene kutlarım! :)

28TS61
30.08.2013, 11:24
Ne mutlu Türk'üm diyene

chener
30.08.2013, 11:35
yaşasın bağımsız cumhuriyetimiz

F. Yıldırım
30.08.2013, 11:40
Herkese bayramımız kutlu olsun.

tslionur
30.08.2013, 11:50
Nice Zafer Bayramları'na !!

Berke6198
30.08.2013, 12:24
Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

Ertan 51
30.08.2013, 13:39
Bayramımız kutlu olsun.

VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.

Alper Beyazay
30.08.2013, 13:40
Zafer bayramımız kutlu olsun..

GULER
30.08.2013, 13:42
Vatanimizin ZAFER bayrami kutlu olsun.

Mehmet
30.08.2013, 16:33
Bu güzel gün için bu fotoğrafım iyi gider.

http://i41.tinypic.com/23tlglu.jpg

Yiğit SARI
30.08.2014, 00:53
http://i59.tinypic.com/4rrq80.jpg

Bizlere bu vatanı armağan eden, uğrunda savaşan, mücadele eden yılmayan, gerektiğinde hayatlarını harcayan yiğit insanlar nur içinde yatsınlar

30 Ağustos Zafer Bayramı'mızın 92. yılı Kutlu Olsun

http://www.resimarabul.com/wp-content/uploads/30-a%C4%9Fustos-zafer-bayram%C4%B1-pa%C5%9Fam.jpg

A.Ali Karanis
30.08.2014, 01:00
Kendi toprakları için savaşmaktan kaçmayan ve bize vatan mirasını bırakan atalarımızın ruhları şad olsun,zafer bayramımız kutlu olsun!

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 01:01
Dumlupınar'da, emperyalist haçlı ordusunu bozguna uğratan muzaffer başkomutan ve ordusuna müteşekkiriz.

Zafer Bayramımız kutlu olsun!

*

Fakat yaklaşık üç ay önce Türk toprağı Musul Başkonsolosluğumuz işgal edildi, konsolosluktaki bayrağımız indirildi, devlet görevlilerimiz ve aileleri rehin alındı.

Milli onur sahipleri, bu durumu kabul etmemeli.

Burçak
30.08.2014, 01:10
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.
Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını saygı, sevgi ve 'özlemle' anıyoruz.

emre duman
30.08.2014, 01:12
Ata larımız bu ülkeyi bize sevdirdi emanet bıraktı , yıl oldu 2014 adalet adı altında hırsızların kollanıldıgı bir ülkeye dönüştük hiç bir aidat duygusu hissetmiyorum bu ülkeye ama atamın hatrına kutlu olsun.

Anıl C
30.08.2014, 01:34
http://i.hizliresim.com/jzGQln.jpg

“Bilmeyen kalmamıştır ki: Ulusumuz, egemenliğini eline aldığı gün, en karanlık yoksulluğun, en derin uçurumun kıyısında idi. Bütün güçleri yıpranmış, bütün savunma araçları elinden alınmış, kutsal varlıkları saldırıya uğramış, pek acıklı bir durumda idi. Bütün bunları hiçe sayarak varlığını ve bağımsızlığını kurtarmaya karar verdi. Bu kararını başarıya ulaştırabilmek için kendine bir toplu davranış, bir belirli erek seçmesi gerekiyordu. Ulusun bütün varlığı ile, bütün inanıyla, canını dişine takarak o yolda birlikte yürümesi ve er geç başarıya ulaşması gerekti. İşte baylar o erek bu yerdi, burasıydı. Umulan ve istenen başarı, işte burada kazanılan zaferdi.”

“30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi’nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Besbelli ki yeni Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, bu göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır.”

“Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz, almakta olduğunuz eğitimle, bilgi ile, insanlıkta üstünlüğün, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz.”

Mustafa Kemal Atatürk

Berke6198
30.08.2014, 09:07
Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhu şâd olsun, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun!

Allah milletimizin o zamanki ruhunu tekrar görmeyi nasip etsin...

Tunç Tosun
30.08.2014, 09:19
Bayramimiz kutlu olsun arkadaslar.

cakalkerem
30.08.2014, 13:21
daha nice 30 Ağustoslara

Adem Akyüz'
30.08.2014, 13:28
Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhu şâd olsun, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun !

Kadir Yeter
30.08.2014, 18:43
TEKRAR.

http://i.hizliresim.com/y2rvq0.jpg

Üç çelenk gördüm sâdece, düşünüyorum; ne demek!?
Kaç bayram oldu; Atatürk, Heykel' yasak çelenk dikmek!. .......kadiryeter

Bayramlar, düğünlerimizdir... düğüne çelenk göndermek yasaklandı!.

Bayramda susulur mu?...

kadiryeter Kadir Yeter.

30 AĞUSTOS 2014 CUMARTESİ, SAAT: 10.08 TÂRİHLİ TRABZON FOTOĞRAFI.

tp://forum.bordomavi.net/

İsmail Sezgin
30.08.2014, 20:37
Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhu şâd olsun, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun !

AdemS
30.08.2014, 20:53
Zafer'imiz kutlu olsun.
Şehitlerimizin ruhu şad olsun..

LG-P880 cihazımdan gönderildi

61viya
31.08.2014, 17:51
30 Ağustos'a kadar 30 Ağustos'tan hiç bahsedilmemiş bir 30 Ağustos. Gündem çok yoğun Atam, kusura kalmayasın. Allah razı olsun hepinizden. Ruhunuz şad olsun.

U.Sadıkoğlu
30.08.2015, 00:38
Bağımsızlığın ve hürriyetimizin ilanı olan 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

Ruhları şad olsun.

İlker Yazıcıoğlu
30.08.2015, 00:43
Allah hepsinden razı olsun,başta Mustafa Kemal Atatürk....

Ehrimen
30.08.2015, 00:44
Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa!

melihergun
30.08.2015, 00:44
Şehitlerimizin ruhu şad olsun.Bayramımız kutlu olsun

riv riv riv
30.08.2015, 00:52
Tüm şehitlerimize Allah gani gani rahmet eylesin, mekanları zaten cennettir.
Kutlu olsun.

Sevda61
30.08.2015, 02:13
Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı yıldönümünde,Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.
Allah hepsinden razı olsun...Bayramımız kutlu olsun!

Adem Akyüz'
30.08.2015, 08:55
Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının ruhu şad olsun.

Mustafa ÖZDEMİR
30.08.2015, 10:55
Gazi mustafa kemal atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve saygıyla anıyoruz

HOPA'LI TS'Lİ
30.08.2015, 11:38
ŞEHİTLER ÖLMEZ
VATAN BÖLÜNMEZ

Ruhunuz şad olsun M. Kemal, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz,

carantinas
30.08.2015, 11:44
Milli Kurtuluş Savaşı’mızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 93′üncü yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir gurur ve coşkuyla kutlamak dileğiyle.

Oğuz B.
30.08.2015, 13:44
Bazılarının zoruna gitse de emperyalizme karşı onurun zaferidir 30 Ağustos. Türk Milletinin atmış olduğu tokatlardan biridir. Allah mekanlarını cennet eylesin bu uğurda mücadele edenlerin.

" Hiçbir zaman ümitsiz olmayacağız, çalışacağız, memleketi kurtaracağız! Bizi öldürmek değil, canlı mezara atmak istiyorlar. Şimdi çukurun kenarındayız. Son bir cüret belki bizi kurtarabilir; zaten başka türlü de dönüş imkânı yoktur."

Mustafa Kemal ATATÜRK.

Sibel
30.08.2015, 14:32
Ne mutlu Türküm diyene!

DEEP BLUE
30.08.2015, 15:45
Emperyalizm ve emperyalizm uşaklığının tepesine inen balyozun adıdır 30 Ağustos... Rıza Nur ve türevi gibi yavşakları mezarda bile huzursuz eden o ruhun muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e selam olsun...

Yiğit Gayretli
30.08.2015, 18:01
Gazi Mustafa Kemal ve tüm ecdadımıza selam olsun.

30 Ağustos zaferlerin içerisinde en müstesna olandır.