PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sayın Başkan'a Açık Mektup...

coolank
29.08.2006, 23:24
Sayın BAŞKANIM NURİ ALBAYRAK ....

Kongrede bir çok delegeyi söylemlerinizle ve samimiyetinizle inandırdınız ...hiç kimse sizin iyi niyetinizden şüphe etmiyor fakat sayın başkanım artık bıçak kemige dayandı ...şu soruları acaba kendi kendinize cevaplayabilir misiniz ?

1)kongrede liste yapılırken niye acaba müdahil olma geregi hissetmediniz ? özellikle istemediginiz bir kaç kişi oldugu halde ? kongreyi kaybetme durumunuz olması mümkün değildi ? bir çok konuda şu an fikir ayrılıkları oldugunuz yönetimdeki çok kişi ile acaba ne kadar daha dayanacaksınız ?

2) isminizin yıpratıldıgını görmüyormusunuz ? yönetim kurulu için hiç kimse başarısız oldu demez nuri albayrak beceremedi başarısız oldu derler .. trabzon kamuoyunda sizin gibi hırslı bir insan hakkında bu şekilde konuşulması sizi üzmez sinirlendirmez mi ?

3)yönetimde para verilecekse tek siz vereceginiz bu kadar belli iken (yıldız sözünüzü demiyorum ) niye davulu boynunuza astırıp tokmagı ellerine veriyorsunuz ??

4) menajerlik müessesini kurmayı istediğiniz halde ( ki çok çok dogru bir adımdı ve isim de çok dogru idi )bunu engelleyenlere karşı niye sert çıkmadınız ? camiada bölünme veya kargaşa olmasından mı korktunuz ? biz de o iş hiç eksik olmadı ki ?

5)kaleciyi aldıgınız halde sizin de çok fazla benimsemediğiniz lazaroniyi niye dinlediniz ? tazminat maddesi için değil bunu biliyorum ama niye dinliyorsunuz sayın başkan lazaroniyi ?kaleci budur deyip niye kestirmediniz ?

6)sırf şahsi kaprisleri yüzünden sezon başı kampından beri kafayı taktıgı simko yu yemesine niye bu kadar izin verdiğiniz sayın başkanım ?

SAYIN BAŞKANIM ben kendi adıma her şeye ragmen size çok tşk ediyorum ...zamanınızı paranızı enerjinizi gücünüzü bu takıma harcıyorsunuz ve çok da iyi niyetlisiniz ...yapmış oldugunuz transferler hem sizin için hem takım için umarım ii olur .. sayın başkanım yukarıdaki sorulara dogru cevabı buldugunuz zaman sanırım çok daha başarılı ve huzurlu olacaksınız ... sayın başkanım arkanızda sadece tek güç olsun yeter .. o da taraftar gücü ... kongre delegelerine kim hakim olursa olsun bu kulube sadece taraftar hakim olur ... taraftar oy veremese dahi o taraftar tribünde oyunu verir bu gücü arkanıza alın ve kimseye minnet etmeyin ... davul da siz de olsun tokmak da ...ben sizi aziz yıldırımın ilk dönemlerine çok benzetiyorum o da aynı sizin gibi gelmişti listeye hakim değildi çok iyi niyetli idi herkesi dinliyordu vs vs vs üstelik çok da para harcamıştı o okocha yı satmıştı siz de fatih tekke yi .. ki dogru karar ... ama sayın başkanım aziz yıldırımı tek adam diye nasıl eleştiriyorlarsa siz de tek adam olun gerçekten tek adam olun masaya yumrugunuzu vurun öle hoca bunu istemiyor diye susmayın ...hoca kim sizin maaşlı elemanınız siz bu takımın hayallerini umutlarını amaçlarını gerçekleştirecek kişisiniz ve o makamdasınız ....siz düşündüğünüz dogruları yapın bu taraftar arkanızdan yürüyerek değil koşarak gelir hem de öle yalandan değil sonuna kadar gelir bu taraftar ki 20.000 kişi bir olup yürümüş takımına ve yönetimine sahip çıkmış bırakmamış siz yeter ki başkanım korkmayın bildiğinizi yapın ....

SAYGIALRIMLA ...

İslam Sezer
29.08.2006, 23:32
umarım okur bu mektubu başkanımız.bende izninle altına imzamı atmak istiyorum

coolank
29.08.2006, 23:37
ne demek kardeşim çok memnum olurum ...

coolank
29.08.2006, 23:38
tek bir şeyi unutmuşum onu da yazayım başkan lucesku için çok ugraştı öle böle değil ama olmadı ondan sonra bir ara sanırım moral bozuklugu yaşadı o dönemde de bu mahlukat geldi işte ... 2 başkan o aralar tarbzonda olsaydı gene gelemezdi trabzon kanadı çok kötü gol attı o sırada

Sinan Akyıldız
29.08.2006, 23:47
+ sinan akyıldız

Murat Acar
29.08.2006, 23:59
+ rutav0861

zinnos
30.08.2006, 01:02
[quote=coolank;439517]Sayın BAŞKANIM NURİ ALBAYRAK ....

Kongrede bir çok delegeyi söylemlerinizle ve samimiyetinizle inandırdınız ...hiç kimse sizin iyi niyetinizden şüphe etmiyor fakat sayın başkanım artık bıçak kemige dayandı ...şu soruları acaba kendi kendinize cevaplayabilir misiniz ?

1)kongrede liste yapılırken niye acaba müdahil olma geregi hissetmediniz ? özellikle istemediginiz bir kaç kişi oldugu halde ? kongreyi kaybetme durumunuz olması mümkün değildi ? bir çok konuda şu an fikir ayrılıkları oldugunuz yönetimdeki çok kişi ile acaba ne kadar daha dayanacaksınız ?

2) isminizin yıpratıldıgını görmüyormusunuz ? yönetim kurulu için hiç kimse başarısız oldu demez nuri albayrak beceremedi başarısız oldu derler .. trabzon kamuoyunda sizin gibi hırslı bir insan hakkında bu şekilde konuşulması sizi üzmez sinirlendirmez mi ?

3)yönetimde para verilecekse tek siz vereceginiz bu kadar belli iken (yıldız sözünüzü demiyorum ) niye davulu boynunuza astırıp tokmagı ellerine veriyorsunuz ??

4) menajerlik müessesini kurmayı istediğiniz halde ( ki çok çok dogru bir adımdı ve isim de çok dogru idi )bunu engelleyenlere karşı niye sert çıkmadınız ? camiada bölünme veya kargaşa olmasından mı korktunuz ? biz de o iş hiç eksik olmadı ki ?

5)kaleciyi aldıgınız halde sizin de çok fazla benimsemediğiniz lazaroniyi niye dinlediniz ? tazminat maddesi için değil bunu biliyorum ama niye dinliyorsunuz sayın başkan lazaroniyi ?kaleci budur deyip niye kestirmediniz ?

6)sırf şahsi kaprisleri yüzünden sezon başı kampından beri kafayı taktıgı simko yu yemesine niye bu kadar izin verdiğiniz sayın başkanım ?

............
1)Kongredeki liste de Başkanın istemediği bir kaç kişinin olduğu doğru hatta suan başkanla ters düştüler ve yönetim ikiye bölünmüş durumda (istanbul kanadı , trabzon kanadı)...Ama zaten senin Başkanin bu yönetimi oluşturmadı,bu baştan beri siyasi baskıların ve çıkar ilişkilerinden doğmuş bir yönetim.1 2 si hariç hepsi tecrubesiz daha da kotusu bunu kabul de ediyorlar..

3)Yıldız sözü verdiği doğru ama 8 milyona fatihi satıp sonrada kulupten beş kuruş çikmadan marcelinho yu ben aldım demesi buyuk yanlış.Adama sorarlar Fatihin parasi nerde diye.((Transferde gereken bölgeye değil sadece marceliho kadro dişi kaldiği ve hiçbir kulubun onu alkol ve parti hastalığından dolayı istemediğinden oldu.)

4)Başkanin kendi yönetimi değilki bu birkaç yönetici dışında siyasi bağ hariç hiçbir bağı yok..Nası söz geçirsin!

5)Senin o fazla benimsemediğin dediğin Lazoroniyi direk olarak kendisi Trabzona getirmiştir ,hemde başka bir trabzonlu yönetici dişarda başka teknik direktörlerle anlaşmışken(bisürüde olay oldu zaten hatırlarsan)...Brezilya liginde 16. olmuş bir takımın teknik direktörünü getiriyorsun son 15 senede iki kupası var biri suudi arabistanda dieride uzak doguda.Avrupa deneyimi tam bir hüsran..300 gunde bir takim deiştiriyor..avrupada caliştirdiği butun kuluplerden kovulmuş ....Buyuk başkana sor bakalım niye BU TEKNİK DİREKTÖR*

6) Lazoroni her geldiği takimda takımın 1 veya 2 en iyi futbolcusunu yer ve takımdan uzaklastırır zaten bu huyuyla meshurdur .Daha kendisi ilk geldinde ben yazmiştim foruma (şim, yattara veya fatihten 1 kesin kadro dişi kalcak diye)..adam daha kotusunu yaptı şim i bitirdi..

Son olarak sorsana başkanaina daha önceden Trabzonspor maçlarını izlermiydiniz?Futbolla ilginiz ne kadar ? Transfer için kendi danişmanlariniz futbolcu seyrettirmeye göndermeniz ne kadar profosyenelce bir davraniş?Lazaroniyi hangi başarısına göre transfer ettiniz? Yönetime ve başa geçmenizde acaba siyasi baskılar sonucu mu oldu yoksa bizim goremedimiz onceden olan bir trabzonspor sevginiz mi var?trabzon limanı ihalesi hakinda ki düşünceleriniz? 50 gune yakındır brezilyada olan arkadaş niye transfer yapamadi? fatih tekkenin transfer parası nerde? yönetim ikiye ayrılmiş durumda napcaksiniz? Musampa transferinde yanlış menejerle masayı oturmaniz biraz gulunç değil mi?Bu takım kendi seyircisi cağirdiğinda gidemiycek kadar aciz duruma niye dustu? yazcak cok sey var...

Karadenizn mavisyle batan gunesin bordosunun buluşmasini ilk defa bu kadar içim yanarak izliyorum...!

coolank
30.08.2006, 01:21
Son olarak sorsana başkanaina daha önceden Trabzonspor maçlarını izlermiydiniz?Futbolla ilginiz ne kadar ? Transfer için kendi danişmanlariniz futbolcu seyrettirmeye göndermeniz ne kadar profosyenelce bir davraniş?Lazaroniyi hangi başarısına göre transfer ettiniz? Yönetime ve başa geçmenizde acaba siyasi baskılar sonucu mu oldu yoksa bizim goremedimiz onceden olan bir trabzonspor sevginiz mi var?trabzon limanı ihalesi hakinda ki düşünceleriniz? 50 gune yakındır brezilyada olan arkadaş niye transfer yapamadi? fatih tekkenin transfer parası nerde? yönetim ikiye ayrılmiş durumda napcaksiniz? Musampa transferinde yanlış menejerle masayı oturmaniz biraz gulunç değil mi?Bu takım kendi seyircisi cağirdiğinda gidemiycek kadar aciz duruma niye dustu? yazcak cok sey var...

zinnos öncelikle şunu belirteyim bu son paragrafta yazdıgın bir çok konuya katılıyorum ama zaten bunalrın olması yukardaki eksikliklerden ....bir de şu var ben bazı şeyleri gördüğüm halde şimdilik görmemeyi seçiyorum ... ama lazaroni konusunda sanırım getiriliş biçiminde görüş ayrılıklarımız var .... tekrar yazayım son paragrafta yazdıkalrına çoguna katılıyorum ama sebebi olarak yukardaki eksiklikler oldugunu belirtiyorum zaten... ( cümle düşük oldu kusura bakma ) bir de ben dediğim gibi bazı şeylere bakmıyorum görmüyorum ... ve bardagın dolu tarafına bakıyorum .. ayrıca başkanı sonsuz savunmuyor zaten soru soruyorum ama hakkını teslim ederek ... son bir şey bana demişsin ki sor bakalım başkanına diye bir cümleye başlamışsın arkadaşım bu başkan senin de başkanın değil mi begen veya begenme senin de başkanın değil mi ?

saygılarımla .....zaten benim başkanım değil dersen benim sana diyecek bir tek lafım olmaz olamaz ... ben de özkan sümeri hiç ama hiç sevmezdim hatta nefret ederdim ama başkanım olarak hisseder görrüüdüm

Tunga
30.08.2006, 01:28
Yönetimde bir deyim vardır, bordomavi.net'te sık sık tekrarlıyorum.

Yönetici olarak yetkini devredebilirsin ama sorumluluğunu asla!

Aynı hatayı Atay Başkan da yapmıştı. Çok çok iyi bir başkandı bana göre. Ama yetkilendirdiği adamlar, bu yetkilerini harap etti ve kulübü getirdikleri nokta da ortada. Sonunda yetkiyi beceremeyenlere devrettiği için sorumluluk ve dolayısıyla hesap da ona çıktı ve maalesef gitti.

Aynı kaseti başa sardık devam ediyoruz. Atay Aktuğ, Nuri Albayrak'ın bile desteklediği bir başkandı. Hatta Nuri Bey onun gitmesini de istememişti. Onu seçenlerin çoğunluğa yakını Atay Aktuğ gitsin derken hem de.

Şimdi bu makamda o bulunuyor. Ben de tıpkı senin gibi Nuri Albayrak'ın iyi niyetine inanıyorum. Ama kendi adını (zaten ülkenin siyasi ve ekonomik gündeminde büyük yaralar almış adını) bu kadar kolay harcatmasına da anlam veremiyorum. Çünkü kaçınılmaz olarak tüm başarısızlıkların ardında giden kelle sadece onun ki olur.

Yanındakilere gelince. Seçim öncesinde listesini gördüğümde anlam verememiştim. Bu kadar iddialı gelişinde, çok iyi bir kadro kuracağını tahmin etmiş ve listeyi görünce de büyük hayal kırıklığına uğramıştım. Ama doğruya doğru zaten benim ve ailemizde o kongrede oy kullanabilecek 3 akrabamın da adayı Özkan Sümer'di. Bununla beraber Nuri Albayrak'ın kazanacağı görünüyordu ve listesi de beni tatmin etmemişti. ha kimin listesi iyiydi ki dersen o da ayrı mevzu.

Bu listenin iyi ve ahenkli bir çalışma ortamı yaratamayacağını çoğu kişi görürken, bu önemli makama talip olanların görmemesi de ilginç gerçektende.

Şu anda başkan bu yönetim içinde kime güveniyor bunu anlamadım. Benim gördüğüm herkese güveniyor ki bu da yanlış. Yüzyüze tanımadığım insanlara haksızlık etmek istemem ama bence icraatlara bakınca başkanın yönetim kurulunun da, kendisinin de bu başkanlık için hiç hazır olmadıklarını, hatta geçen 8-9 ay zarfında da derslerine pek iyi çalışmadıklarını, belli bazı sorunlar burunlarının dibine girmeden farkedemediklerini görüyorum.

Benim başkandan talebim sopayı eline alması ve tek başına belli bir süreliğine bu başkanlığı yürütüp, kadrosunu zenginleştirerek yeni bir kongrede aday olmasıdır. Bu süreçte şanssızlıklar da yaşayabilir. Ama ben iyi niyetli bir gayrete bile pirim vereceğim ve aklımdan bile geçirmezdim ama bir sonraki seçimde ona oy bile vereceğim.

Ama aynı kadro, aynı düzenle devam etmeye ısrar ederse zaten saha sonuçları da bana kalmadan onu Trabzonspor'dan ayıracaktır. Ki bunu da hiç istemem.

coolank
30.08.2006, 01:39
Yanındakilere gelince. Seçim öncesinde listesini gördüğümde anlam verememiştim. Bu kadar iddialı gelişinde, çok iyi bir kadro kuracağını tahmin etmiş ve listeyi görünce de büyük hayal kırıklığına uğramıştım.

tüm olay burada işte .....tek sevinilecek taraf başkan profesyonel yönetim biçimine karşı değil ... hatta dediğim gibi menajerlik sistemini getirecekti .. ama olmadı olamaz da zaten ... kongreye kadar böle gidecek ha nasıl gider seyredip görecegiz

akdin
30.08.2006, 13:22
'''Benim başkandan talebim sopayı eline alması ve tek başına belli bir süreliğine bu başkanlığı yürütüp, kadrosunu zenginleştirerek yeni bir kongrede aday olmasıdır. Bu süreçte şanssızlıklar da yaşayabilir. Ama ben iyi niyetli bir gayrete bile pirim vereceğim ve aklımdan bile geçirmezdim ama bir sonraki seçimde ona oy bile vereceğim.''''

'''Ama aynı kadro, aynı düzenle devam etmeye ısrar ederse zaten saha sonuçları da bana kalmadan onu Trabzonspor'dan ayıracaktır. Ki bunu da hiç istemem.'''
Yukarda ''Coolank'' arkadaşımızın yazısından bir alıntı var,yazdıklarına katılıyorum.Böyle durumlarda liderlere ihtiyaç vardır,başkan olanın liderlik vasfının ağır basması gerekir.Çevresindekilere yol gösterici olup nihai kararı kendisi vermelidir.En azından bu tarz bir ekip kurmalıdır.

abdullah60
30.08.2006, 13:29
hadi ya cok bılıyorsunuz.adamlar para harcasın transfer yapsın.baskınızla sılahınızla tehdıtlerınızle huzursuz olup kacan fatıh ın gıdısını baskana yukleyın hadı ya. ne getırınız var kı klube bu kadar ıstek falan.onlarada ıstıyor klubun basarısını fenerın ajanı degıller ya.maya tutmadıysa adam napsın.sen 30 sene sampıyon olama.sonra gel her yıl sampıyon olan bır takımın taraftarıymıs gıbı baskana dah 4.haftadan sıkayet sıkayet sıkayet

Gamze
30.08.2006, 15:16
hadi ya cok bılıyorsunuz.adamlar para harcasın transfer yapsın.baskınızla sılahınızla tehdıtlerınızle huzursuz olup kacan fatıh ın gıdısını baskana yukleyın hadı ya. ne getırınız var kı klube bu kadar ıstek falan.onlarada ıstıyor klubun basarısını fenerın ajanı degıller ya.maya tutmadıysa adam napsın.sen 30 sene sampıyon olama.sonra gel her yıl sampıyon olan bır takımın taraftarıymıs gıbı baskana dah 4.haftadan sıkayet sıkayet sıkayet

ne güzel(!) ifade etmişsin!!!bu saldırgnlık niye??şikayet edilenler takımın,senin benim iyiliğim için düzeltilmesi gereken şeyler...bi daha oku yazıları...

Badaloğlu
30.08.2006, 16:03

Ne yapacak bu taraftar?Kendince eksik gördüğü şeyleri söylemesin mi? ''En büyük başkan bizim başkan,bravo başkan,alkışlar başkan,sen en büyüksün başkan,sen başkasın başkan'' mı diyeceğiz?Bizi başkaları ile karıştırdınız herhalde...
Başkanın kişiliğine kimsenin bir şey diyeceği yok,öyle olursa zaten ilk müdaheleyi biz yaparız.Ama başkanımız ve ekibi bizce yanlış ya da eksik olduğuna inandığımız uygulamaları yaptığı için burada insanlar fikirlerini beyan etmektedirler.

Trabzonspor'un kaç yıldır şampiyon olamadığını başkanımız ve ekibi bilmiyormuydu?kendisi yaptığı açıklamalarda geçen sezonun ikinci yarısında: ''gelecek yıl hedef şampiyonluk'' demedi mi?Ayrıca Trabzonspor'un her sene hedefi şampiyonluk olmasınmı?Madem hedef şampiyonluk, neden o zaman bu takım şampiyonluğa oynayacak futbolu sergilemiyor ve o havayı bize veremiyor?
Bu taraftar gibi genel kurul üyeleride başkanımızın samimiyetine verdiği sözlere inanmalarımı kabahat'da; ''hep şikayet, hep şikayet'' diyorsun!...Ortada şikayet yok kardeşim, sadece eksik olan şeyleri kendimizce gündeme getiriryoruz.Birileri bu yazılanları okur ya da okumaz o ayrı ama kimsenin Trabzonspor ile ilgili olumlu ya da olumsuz düşüncelerine gem vuramazsın.

coolank
30.08.2006, 17:48
abdullah 60 adlı üye arkadaş .... başkana saldırganlık yok lütfen iyi oku sadece zinnos adlı üye arkadaşın sert bir muhalefeti var ona da zaten cvp verilmiş durumda .... muhalefet olmadan olmaz zaten bu işler... gerçi zinnos adlı üye arkadaş da senin gibi yanlış yorumlamış benim yazdıgım yazıda başkana sorulan sorular var eleştiri var ama hakkını da teslim etme var destek var inanç var kendince yol gösterme var ... bilgilerinize...

coolank
30.08.2006, 23:58
konu agır oldu pek kimseyi açmadı anlaşılan

zinnos
31.08.2006, 12:10
abdullah 60 adlı üye arkadaş .... başkana saldırganlık yok lütfen iyi oku sadece zinnos adlı üye arkadaşın sert bir muhalefeti var ona da zaten cvp verilmiş durumda .... muhalefet olmadan olmaz zaten bu işler... gerçi zinnos adlı üye arkadaş da senin gibi yanlış yorumlamış benim yazdıgım yazıda başkana sorulan sorular var eleştiri var ama hakkını da teslim etme var destek var inanç var kendince yol gösterme var ... bilgilerinize...

Yazdıklarimin tamamen arkasindayim ve bardağın dolu yanından bakmak yerine gerceklerle yuzleşirseniz hepsi doğru . tek yanlişim iyide kotude olse coolank in soylediği o bizim başkanimiz. İyişalah hatalarından ders alır ama şuan bana bataklığa dusmuste cabaladıkça daha cok batiyormuş gibi geliyor...

keşke en baştan baskılara boyun eğmeyip kendi yönetimini kendi yakın arkadaşlaiyla kursaydi.Keşke siyasi kaygılar taşimayan sadece trabzonspor değerleri için gelmiş bir yönetim olsaydi.. keşke 2 ye bolunmuş olmasalardi..keşke lerin sonu bitmeyecek..

Ama gerçekten bu başkan ve bu yönetim beraber çok zor.

coolank
31.08.2006, 12:26
Ama gerçekten bu başkan ve bu yönetim beraber çok zor.

işte her şeyi açıklayan cümle ..... aklınıza ne gelirse onun cevabı bu cümlenin içinde.... kaleci olayından tekke nin gitmesine kadar çok geniş bir yelpaze...hal böle olursa tek çözüm var bana katılan arkadaşlar da var başkan masaya yumrugunu vuracak yoksa olmaz olmuyacak olamaz da.... idari yapılanmadan başladı her türlü sakatlıklar ... daha yazmanın da anlamı yok ... kongre sonrası anlatık anlattık duvara anlattık ...bazı şeyler yazacagım çok agır kaçacak ama kendimi de tutamıyacagım bir gün yazacagım ve buradaki çok arkadaş yanlış anlayacak onun için içime atıyorum ...

halil ibo
31.08.2006, 12:38
Güzel kardeşim bir takım tesbitlerde bulunmuşsun.Bunlara katılmamak mümkün değil.Benim sorum bunları başkana direkt olarak iletebildin mi ?

coolank
31.08.2006, 13:08
bunları başkanla konuşma şansım olmadı ama başkanın çok yakınında olan kişilerle konuştuk hatta bir kısmı ile ankarada denk geldik ... hep yazdım beni asıl sevindiren olay şu başkanın paralı olması yıldız sözü vermesi vs vs vs değil beni sevindiren başkanın bu olaylara sıcak bakması ve bu anlamda düşünmesi .. uygulama için biraz zaman ve kendi kafasına göre yönetim lazım bu yönetimle bunlar hiç mümkün değil yapılması bu kadar açık ... başkan özellikle menajerlik konusunda çok ısrarlı idi ama olmadı ...tıpkı kaleci konusunda oldugu gibi

vse61
31.08.2006, 13:31
Ben katılıyorum. Bir lazoroni uğruna takım harcandı. Takımın en iyi oyuncuları küstürüldü. Sadece diğer kaleci brezilyalı diye avrupa'nın sayılı kalecilerinden biri alınmadı. Takımın geleceği başka takımlara satıldı....

zinnos
31.08.2006, 13:39
Size en başindan beri anlatmak istediğim bu spyledikleriniz tamamen bir kısır dongu..Lazaroniyi sayin başkanim bir kaç yöneticiyi ezerek bu takimin başina getirdi ,sonra diosiniz ki kalciyi lazaroni yuzunden alamadi..
Lazaronin şim. bitirmesinede izin verdi.
Manajerlik sistemninide cok istiyordu ama yapamadi.
En başindan beri yakin arkadaşlarina söylüyor bu onun yönetimi deil.

evet cok iyi niyetli ama bazen iyi niyetli olmaktan başka sifatlar gerekiyor! özelikle böle bir konumdayken

ozcan_asanoglu
31.08.2006, 13:47
atay aktuğ da iyi niyetliydi ama ekibi onu bitirdi..ekip çok önemli..üstelik aktuğ yönetimini yenilemişti..

albayrak da aynı hataya düşmüş anlaşılan..ağaoğlu'nun da neden gece yarısı kaçtığı irdelendiğinde konunun aktuğ, albayrak meselesi olmadığı, yaranın çok daha derinlerde olduğu görülecektir.

coolank
31.08.2006, 13:54
oooooo konunun eger çok içine girersek ilçeleri de katmak gerek .. zaten hatta belki ilk oradan başlıyor ... siyaset vs sonra önce ilçelerden başlıyor .)) ama bunlar aşılmıyacak şeyler değil ... bu başkan biraz saha sonuçları alsın takım iyi gitsin stadı biraz başlasın bakın nasıl tırpan geliyor yönetime ... olmazsa zaten kendi gider .. olan da gene takıma olur .. çünkü bu başkan geniş ve büyük düşünebiliyorlar ah bir de yapabilse ..

zinnos
31.08.2006, 13:56
atay aktuğ da iyi niyetliydi ama ekibi onu bitirdi..ekip çok önemli..üstelik aktuğ yönetimini yenilemişti..

albayrak da aynı hataya düşmüş anlaşılan..ağaoğlu'nun da neden gece yarısı kaçtığı irdelendiğinde konunun aktuğ, albayrak meselesi olmadığı, yaranın çok daha derinlerde olduğu görülecektir.

Tamam haklısın bazi kesimler zorla kendi adamlarini yönetime sokuyorlar, agaogluda ondan kaçti.
Ama aktugda en azindan 1 2 tane vardi bu yönetim tamamiyle diş destekli, cunku normalin dişinda siyasi ricalar sonucu yönetime girmiş kişilerde var.Kendileri bile kabul ediyorlar 2ye bolunduklerini....

coolank
31.08.2006, 15:09
bütün arkadaşlara şunu söylüyeyim .... aziz yıldırım da ilk listesinde buna benzer sıkıntılar yaşamıştı ... ama sonra malesef yaptıkalrı müthiş şeyler ve biz bu anlamda çok geri kaldık hala daha da onun sıkıntısını çekiyoruz .. ben bu dönemi geçiş dönemi olarak görüyorum .. ama tabii ki saha sonuçları çok önemli .. ben takımdan ziyade başkana da sabır gösterilmeli diyorum en azından kendi yönetimini kuruncuya kadar .... liste yapılırken niye müdahale etmedi derseniz o çok uzun bir cvp olur ve şu an için bitmiş gitmiş bir konu gerek yok kaşımaya .. önümüze bakacagız

poetricus
31.08.2006, 16:35
İyi niyet tek başına bir şey ifade etmez. "Cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla döşenmiştir." Her yanlışlığı, her başarısızlığı iyi niyetle maskelemek pek "iyi niyetli" bir davranış olmasa gerek. Kendi adıma Sadri Şener'den sonra gelen bütün başkan ve yöneticilerin "iyi niyetinden" şüpheliyim. Çok keskin bulabilirsiniz ama bu benim fikrim. Başkanın oluşturduğu listenin uyumsuzluğu, iş bilmezliği, sorumsuzluğu, gamsızlığı, vasıfsızlığı, izansızlığı vs. az çok hepimizin malumu. Daha düzgün bir liste yapılarak kongreye gidilmesi gibi görüşleri saygıya değer bulmakla birlikte gerçekçi bulamıyorum. Zira Trabzonspor'a başkan olacak kişi, özellikle de İstanbul kanadındansa derin Trabzonspor'un onayından geçecek kişileri listesine almadan burada bir varlık gösteremez. Teferruata girmek istemiyorum. Sadece son 5 yılda olup bitenleri gözden geçirin ne demek istediğim anlaşılır.

Seçilen yönetimlerin siyasi bağlantıları olduğu pek çok kulüpte pek çok zaman gündeme gelmiştir. Yalnız tuhaftır bu eleştiriye en çok maruz kalan iki yönetim vardır: Biri Faruk Özak başkanlığındaki yönetim diğeri de bu. Hâlbuki Atay Aktuğ Mehmet Ali Yılmaz gibi kişiler doğrudan bir siyasi kimliği temsil ettikleri halde onlara bu kadar yüklenilmedi. Galiba mesele siyasi bir tarafın olması değil hangi siyasi harekete yaslandığınız. Siyasi bağlantılarını "Trabzonspor'un menfaatleri" doğrultusunda kullanacak her yöneticinin benim başımın üstünde yeri vardır. Ama Trabzonspor'u siyasi bir fraksiyon için kullanıyorsa hangi siyasi görüşten olursa olsun karşına dikilmek Trabzonsporlu olduğunu söyleyen herkesin boynunun borcudur diye düşünüyorum.

Yeri gelmişken Sayın Başkan'a birkaç soru da ben sorayım:
1. Sayın Başkan Trabzonspor'u bu kadar çok sevdiğiniz doğruysa bunca yıl olup bitene neden seyirci kaldınız. Hadi bütün mazeretlerinizi siz arz etmeden kabul ettim. Peki Trabzonspor sevginize rağmen başkan adayı olmanız için niye dört ay boyunca bazı kişiler sizi ikna etmeye çalıştı? Sevginiz bu kadar zor mu harekete geçiyor?

2. Seçildiğinizde kutlamak için sizi aradığımda birkaç dakika konuşmuştuk. Bana, "Futbolcular bizim evlatlarımız." demiştiniz. Bunu söylerken ciddi miydiniz? Futbolculara baktığımda hep aklıma bu sözünüz geliyor ve her defasında Allah çoluk çocuğunuza yardım etsin diyorum. Bu arada mümkünse evlatlarınızın başına musallat ettiğiniz Lazaroni denilen herifi sepetleyebilir misiniz? Bunu yaparsanız pek çok kişi size minnettar kalacaktır ve emin olun evlatlarınız daha mutlu huzurlu ve başarılı olacaktır.

coolank
31.08.2006, 16:46
sadri şenerle ilgili yorumuna aynen katılıyortum

Kobalas61
31.08.2006, 17:39
Albayrak butun beklentileri boşa cıkardın

Adem CAKIR
31.08.2006, 17:40
Zaman birazcık zaman, daha iyi olucaz inşallah

kuzey_lee
31.08.2006, 17:53
sayın başkana açık mektup..

en kısa zamanda düş yakamızdan.

git belediyesporunun maçlarının ardından ''takım 4 gün önce maç oynadı çocuklar çok yorgun'' açıklamasını yap.

dünya klubunun başkanının mazereti takımın bu olamaz çünkü.

hadi başkan,bu mektup sana,kırma beni bırak git.gerçekten kızmıycam sana gidersen

zinnos
31.08.2006, 20:07
Sadri sener le ilgili yorumlarina aynen katiliorm ama siyasi olarak ..
Siyasi kadrolaşma arasinda Atay aktuğ M.ali yilmaz gibi yonetimlerle arasinda daglar kadar fark var..
Bu yonetim birleşirken siyasi birleşti ,yoksa onceden siyasi arkadaşliklardan değil ...
Benim için siyasi yön farketmez ama bu yönetim trabzona zarar veriyor,siyasi olduklari için değil birbirleriyle uyumsuz olduklari için ,birbirlerini tanimadiklari için ,ddaha simdiden 2ye bolundukleri için,birsi bi teknik direktörle anlaşmişken başkan lazaroni transferi yaptiği için ,beceriksizliklerinden musampa transferinde yanliş menejerle konuştuklari için, lazaroni gibi 3oo gunde bir takim deiştiren butun avrupa takimlarindan kovulmus bir adami getirip sonrada istikrar her şeyi çözcek dedikleri için.özel danişmanlarini brezilyalara göndermek gibi bir amatörlük yaptiklari için...

Anlatmak istediği bu yönetim siyasi karakter taşidiği doğru ama asıl zarar veren bu değil .. yönetimin birbirinden alakasiz sadece siyasi ortak yönleri olan kişilerden ve başkandan uzak kişilerden kurulmasi trabzona zarar veriyor.

Muhalif
01.09.2006, 17:06
Mektuba gerek yok.. sitede bahsedilenler doğruysa şöyle kısa bir not yeterli olur başkana.
Sayın Başkan Eğer siz istediniz fakat Haşim Sayitoğlu arkadaşlarının muhalefet şerhiyle kaleci transferini yapamadıysanız derhal istifa ediniz!

Ben bu işleri anlayamadım gitti yahu.. her sene geliriz bir yere kadar en mühim meseleyi eksik bırakırız ve göz göre göre gider şampiyonluklar.. '2 yıl önce Zurawski'yi alsak Papila'ya rağmen şampiyon olurduk ' tezimi sonuna kadar savunurum.. bir oyuncu bu kadar mı etkili? evet!
Geçen yıl Jun yerine kaliteli bir forvet alabilsek şampiyonlar ligine girerdik..
Ve bu sene herşey tamam (ön libero mevzuuna girmiyorum artık) bir kaleci alabilsek ve Lazaroni dışında herhangi bir vatandaşı yedek kulübemize oturtsak ilk 2 ve hatta şampiyonluk şansımız vardı.. yine olmadı, yine olmadı..
Yöneticilerin bilmem ne yarışına kurban gitmekten bıktık yahu.. Lazaroni denen bu teknik direktör müsveddesini takımın başına getiren yönetici ile kaleci transferine karşı çıkan aynı kişi.. kenarda bostan korkuluğu gibi duran bir başkan görülüyor şu an dışarıdan bakınca.. ve gurbet elde fakru zaruret içre harap ve bitap düşmüş, dillere eğlence olmuş bir Kanca..
Yazık.. Lazaroni nin gideceği gün gibi ortada, kalecisiz bir takımın başarılı olamayacağı da..

champions
01.09.2006, 17:09
kaleciyle anlaşmanıza rağmen lazaroni ve sayitoğlu yüzünden bu takıma kaleciyi neden almadınız kaleci transferine karşı çıkan ve daha kötüsü jeffersona güvendiğini söyleyen lazaroninin bu takımda ne işi var

since1967_
01.09.2006, 18:51
bu sorulara şampiyonluk için oynayacağız hedefte uefada başarıda var dediniz ve fatih tekkeyi sattınız yerine kimi aldınız eklenebilir.

yönetimin en büyük yanlışı hoca ve jeffersondur bu yanlış bizi yakar beyler.