PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aziz yıldırım Anadolu Yakası Of Hayrat Derneği İftarında

Ender Kuyumcu
08.08.2013, 18:03
Az önce twitter'da paylaşılan bir haber dikkatimi çekti ve içinde bulunduğumuz durumu daha net bir şekilde gözler önüne sermek ve aslında şike çetesiyle değil ama içimizdeki uzantılarıyla mücadele etmemiz gerektiğini anlatmak için sizlerle de paylaşmak istedim.

Şampiyonluğumuzu çalan fenerbahçe şike kulübü başkanı aziz yıldırım geçen akşam Ofluların iftar yemeğine katılmış.

Yapılan haberde aziz yıldırım'ın yanı sıra fenerbahçe’nin eski yöneticisi ve 2000 Derneği Başkanı Şevket Yılmaz'ın da Anadolu Yakası Of Hayrat Derneği Başkanı Hasan Çakıroğlu'nun iftar davetine katıldığı belirtildi.

Bu da ilgili haber;

http://www.fanatik.com.tr/baskan-yildirim-oflularin-iftarinda_3_Detail_34_328608.htm

Tayfun Aydın
08.08.2013, 18:08
Hasan Çakıroğlu Sebahattin Çakıroğlu soyadı benzerliğimi yoksa akrabalık mı sanırım ikisi de Of lu.

Bu dönemde gerçekten yapılabilecek en güzel hareket buydu kendilerini tebrik ediyorum. Göğüslerini gere gere TRABZON luyuz diye dolanmasınlar ortalıkta bir Arsin li olarak Of lulukları beni hiç ilgilendirmez.

Mert'
08.08.2013, 18:12
Şaşırmadım..

Yiğit Gayretli
08.08.2013, 18:29
Yazık. Cidden yazık.

Bülent AKBULUT61
08.08.2013, 18:34
daha neler göreceğiz ve duyacağız yazıklar olsun bile denmeye gerek yok Çünkü bu lafa bile değmezler

fteotdgs
08.08.2013, 18:47
Turkiye'de "Ben buyugum" diye gecinen tum futbol kuluplerinin ve camialarinin bu tur seylere karsi aninda, catir catir isleyen dinamikleri olmali. Misal: Senin elinden sampiyonlugunu tarihte gorulmemis sayida mac ayarlayarak almis ve bu mahkeme ve UEFA tarafindan tescillenmis birini bir etkinligine mi cagiriyorsun, tak! baskan da olsan ayni gun yonetimden tekme tokat atilman gerekir. Nerde o gunler tabii?

fteotdgs
08.08.2013, 18:50
Bayraktar doneminde "Bundan daha kotu bir yonetim olamaz herhalde" diyordum. Yanilmisim.

Ali Bektaş
08.08.2013, 18:56
Bayraktar doneminde "Bundan daha kotu bir yonetim olamaz herhalde" diyordum. Yanilmisim.

Yönetim konusunda belki haklısında bu olayın yönetimle alakası yok

Ertan1982
08.08.2013, 18:57
Yazik.Böyle kisileri bu reziliklerini yüzüne vurmak lazim.ama Utanma duygusu olmasi lazim insanin.Trabzonspor düsmanlarin ilk 10 icine giren kisiler bunlar.Hakkimizi calanlar bunlar,rezil 2 sezon gecirmemizin nedenlerinden birileri bunlar (Baska nedenlerde var).Ama cok iyi herkezin camia icinde gercek yüzlerini görüyoruz.

fteotdgs
08.08.2013, 18:58
Yönetim konusunda belki haklısında bu olayın yönetimle alakası yok

Zaten ben de herseyi ustuste koydugumda bunu soyluyorum. Yoksa sirf bu olaydan cikarak demedim onu :)

talibim
08.08.2013, 19:14
haberin doğru olup olmadigini bilmiyorum..
>>inanmak istediğimiz haberlerde fanatik'i referans göstermek inanmak istemediğimizde hadi canim fanatik zaten şikecilerin yayin organi diyip inanmamak yakisir bize!!

>>velev ki böyle bir iftar olsa bundan yönetimin kabahati ne ola ki!..
>>bir de neden "oflularin iftari" basligi atiliyor..bir oflu'nun her falso hareketi tum Oflularla mi alakali yani!..

>>yönetimi desteklelemeyebilirsin,her hareketinin savcisi olabilirsin ; fakat birisinin akrabasıyla,memleketiyle oluyor mu bu simdi!..

cakalkerem
08.08.2013, 19:29
afiyet olsun daha ne olsun İrlandalılar aramızda

U.Sadıkoğlu
08.08.2013, 19:45
Ne film dönüyor anlamak güç...

F.Levent Yavuz
08.08.2013, 19:46
Başlık varmış, buraya da yazalım:

Oflular gecesine şike hırsızı aziz yıldırım geliyor, tek bir kimseden ses çıkmıyor

İnanabiliyor musunuz?

ne içmişler ne almışlar meraktayım

emre duman
08.08.2013, 19:50
normalde oraya aziz yıldırım gelmese bırakın haber olmasını ben orda öle bir dernek oldunu bile duymucaktım

bence azizin bir oyunu bu askerliğini yapmamış bir adamın bilmem ne vs diyen bir adamın azizle arasnın iyi olucanı düşünmek bence çok komik olur

ince nokta fanatik bunu yayınladıysa emin olunki bişeler peşindeler piskolojik baskı gibi bişe olsa gerek bence cok yanlş düşünüyorsunuz

talibim
08.08.2013, 19:52
bu basligin uzamasi polemikten başka bir ise yaramayacak!
>>BU İFTARLA YÖNETİMİN ALAKASI YOK!!!
>>bildiğim kadariyla bu hasan cakiroglu fb kongre uyesi...aziz yildirim ile mesleki olarak münasebetleri olmuştur..
>>i.h nin son chp ye cikislarindan sonra bu adam piyasaya cikti..
>>fanatik gazetesi bulandırmak için bir haber yapıyor,sazandan kivrak hareketle atlıyoruz bu yeme!..
>>a.y 'nin evinin yanindaki oflu bakkaldan cakmak alsa onu da baslik yapin emi!..

fteotdgs
08.08.2013, 20:13
Uzun sure haberde adi gecen Hasan Cakiroglu'nun Trabzonspor yonetiminde oldugunu dusundum. Yukaridaki yorumlarim da o paralelde oldu.

Fatih Öztürk
08.08.2013, 20:55
Gerçekten gitmişmı varmı aslı astarı.

Ilelioglu
08.08.2013, 23:57
Of of of...

Verdigimiz mücadeleye yazik harbiden. Bazi Oflularin derdi ne harbiden?

..

Doğukan Uçan
08.08.2013, 23:57
Hatta biraz önce şikebahçeyi tutan birisi meydanda beraberligi kutluyolar diye tweet attı bastım küfürü şerefsize

Mustafa Ayazoğlu
09.08.2013, 00:00
şimdi bişe diyecem ama soyadım yeter.

alperrr
09.08.2013, 00:00
Gerçekten gitmişmı varmı aslı astarı.

gerçektir tabii fotoğraf da var..ben tesadüfen şevket yılmaz denilen adamın youtube de videosunu izledim..adam hasta fenerli..

oflu imiş fenerbahçe 2000 derneğini kurmuş aziz ile yakın dost imiş birgün dedikodu çıkmış aralarında aziz buna güvenmemiş araları bozulmuş yoksa azize kul köle olacak karakterde bir adam imajı çizdi..

şurayı dinledim sinir oldum tabii ama şike sürecinde çok aşağılık hemşeri sayısına ulaştım onu da söyliyim..

adam şike konusunda komplo vs. gibi saçma sapan fikirler öne sürüyordu..

Trabzon ve Trabzonspor ile ilgili bir gram bir şey hissetmediğini gördüm..hadi Trabzonlu olmasan da vicdanlı adaletli olursun haklıya hakkını verirsin o da yok..

aman tipik iğrenç şikeci işte ..Trabzon şehri bu tiplerin yüzüne tükürmediği sürece onurunu ve karakterini yavaş yavaş herşeyini kaybeder!!

alperrr
09.08.2013, 00:02
Fenerbahçe SK Eski Yön. Kur. Üyesi Şevket Yılmaz ... - YouTube

http://www.youtube.com/watch?v=d-OgQMfy3wc

Doğukan Uçan
09.08.2013, 00:04
Bu organizasyonu yapan baştan aşagıya şikebahçeli, Olmasa azize'nin orda ne işi var zaten yazıklar olsun.

biz 3 senedir neyin mücadelesini veriyoruz burda.

Tuğrul
09.08.2013, 00:05
Sebahattin Çakıroğlu, Sinan Engin, Aziz yıldırım, Olgun Peker , Mecnun Odyakmaz, İbrahim Hacıosmanoğlu

Farklı anlamlar çıkarılmasın ama bu isimlerin birbirleri ile dolaylı ve doğrudan olsa yakınlığı var mıdır? Araştırılması lazım.

Mustafa Ayazoğlu
09.08.2013, 00:07
adamlar içerden bizi fena yıktı hemde ne yıkış

parayla satıldık.

aziz yıldırım bunları ihaleye boğar.

Doğukan Uçan
09.08.2013, 00:07
Olayı özetliyorum arkadaşlar hepsi = HEPSİ AKP'li .

Emre GÜRDAL
09.08.2013, 00:09
Sebahattin Çakıroğlu, Sinan Engin, Aziz yıldırım, Olgun Peker , Mecnun Odyakmaz, İbrahim Hacıosmanoğlu

Farklı anlamlar çıkarılmasın ama bu isimlerin birbirleri ile dolaylı ve doğrudan olsa yakınlığı var mıdır? Araştırılması lazım.

Bence var sedat peker reis....baska bir sey olamaz bence

Sefer A.
09.08.2013, 00:14
gerçektir tabii fotoğraf da var..ben tesadüfen şevket yılmaz denilen adamın youtube de videosunu izledim..adam hasta fenerli..

oflu imiş fenerbahçe 2000 derneğini kurmuş aziz ile yakın dost imiş birgün dedikodu çıkmış aralarında aziz buna güvenmemiş araları bozulmuş yoksa azize kul köle olacak karakterde bir adam imajı çizdi..

şurayı dinledim sinir oldum tabii ama şike sürecinde çok aşağılık hemşeri sayısına ulaştım onu da söyliyim..

adam şike konusunda komplo vs. gibi saçma sapan fikirler öne sürüyordu..

Trabzon ve Trabzonspor ile ilgili bir gram bir şey hissetmediğini gördüm..hadi Trabzonlu olmasan da vicdanlı adaletli olursun haklıya hakkını verirsin o da yok..

aman tipik iğrenç şikeci işte ..Trabzon şehri bu tiplerin yüzüne tükürmediği sürece onurunu ve karakterini yavaş yavaş herşeyini kaybeder!!

:alkış:

Mustafa Ayazoğlu
09.08.2013, 00:17
her top yuvarlak değildir ;)

http://images.gittigidiyor.com/5479/Wilson-Amerikan-Futbol-Topu-NFL-Onay-Ultra-Grip__54791572_0.jpg

Jackal Wile
09.08.2013, 00:35
Oftaki sen mi büyüksün ben mi büyüğüm kavgalarının sonucu bunlar işte yazık bir oflu olarak şahsım adına utancımı anlatacak kelime bulamıyorum.

DEEP BLUE
09.08.2013, 00:36
Daha neler neler olacak dediğimizde, özelden anamıza bacımıza sövenlere ithaf olunur... Şaşırmıyoruz...

Fatih Öztürk
09.08.2013, 00:43
Daha neler neler olacak dediğimizde, özelden anamıza bacımıza sövenlere ithaf olunur... Şaşırmıyoruz...

Ne olmuş burada yönetimin suçu ne?

DEEP BLUE
09.08.2013, 01:14
Ne olmuş burada yönetimin suçu ne?

İyi bir biber dolma olsa yerdik... Acıktım nedense.

Fatih Öztürk
09.08.2013, 01:18
İyi bir biber dolma olsa yerdik... Acıktım nedense.

Dolaylı laftan anlamam.açık olalım.

Yaşar
09.08.2013, 01:21
Cenaze töreninde Sebahattin Çakıroğlu ile Aziz Yıldırım arasındaki samimiyet ve bir diğer Çakıroğlu'nun iftar yemeğinde Aziz Yıldırım'ın bulunması(akraba olup olmadıklarını bilmiyorum ama ikisi de Ofluymuş) beni rahatsız ediyor, iyi niyetli bakabilmeye çalışıyorum ama olmuyor.

Fatih Öztürk
09.08.2013, 01:25
Sebahattin Çakıroğlu nezaketen cenazelerınde bulunurken bır dostuyla sohbet esnasında azıze ıkılının yanına gelır ve tanısma olur.ben böyle duydum ve okudumg

DEEP BLUE
Dolaylı laftan anlamam.açık olalım.

Açık zaten... Açık büfe... İsteyen istediği kadar yiyor.

Mustafa Ayazoğlu
Birileri siyaset uğruna birileri maddi menfaat uğruna Trabzonspor'u kullanıyor.

açık ve net

Ilelioglu
09.08.2013, 01:27
O cümlede bir sacmalik yok, bence biraz fazla alinganlik yapiyorsun Fatih abi. Bazilari ile kim kastediyorum sence? Tabiki Azize'yi davet edenleri, onunla ayni ortamda olanlari.

..

Yaşar
09.08.2013, 01:28
Sebahattin Çakıroğlu nezaketen cenazelerınde bulunurken bır dostuyla sohbet esnasında azıze ıkılının yanına gelır ve tanısma olur.ben böyle duydum ve okudumg

Ben de Sebahattin Çakıroğlu'nun Aziz Yıldırım'ı taziye ettiğini ve cemaate girerken de Sebahattin Çakıroğlu'nun dışarıda kaldığını gören Aziz Yıldırım'ın onu yanına aldırdığını duydum.

DEEP BLUE
09.08.2013, 01:29
Ben bir şey duymadım.

talibim
09.08.2013, 01:30
bu basligi açan kişi bunu ne amaçla acti bilemeyeceğim ; fakat daha önceki yorumumda söylediğim gibi "polemik" cikarmaktan başka hiçbir ise yaramadi...
>>arkadaşlar bu organizasyonun yönetim kuruluyla alakasi yok!!!
>>daveti veren şahsiyet evvelinden fb kongre uyesi!!!
>>ayrica baslik "aziz yildirim oflularin iftarindaydi" diye acildi daha sonra eklemelerle güya düzene sokuldu..böyle olmuyor!!!of veya herhangi bir ilce ayrimi yaparak meseleyi daha da çirkefleştirmenin lüzumu yok!!!
>>bu haberi yapanlarin Trabzonspor'a vermeye calistigi zarardan daha cogunu bu tuzağa dusup birbirimizi suçlayarak biz yapmayalım!!!
>>cok lüzumsuz bir baslik..dedikodu ve polemikten başka bir sey değil!!

Fatih
09.08.2013, 01:31
Menfaatin varsa her bir şeyi olursun bu dünyada bunlarınki de o hesap.

Fatih
09.08.2013, 01:32
Konu kapanmayacaktır Of ve Hayratlı kardeşlerimiz burada yazanlara tepki göstereceklerine derneğe tepki göstersin.

Jackal Wile
09.08.2013, 01:34
Konu kapanmayacaktır Of ve Hayratlı kardeşlerimiz burada yazanlara tepki göstereceklerine derneğe tepki göstersin.

işin aslı hayratı oftan saymıyoruz aslında deyip ortalığı iyice karıştırıyım bari :)

Valla günahlarını aldım bu işi yapsa yapsa ofta çakıroğulları ile araları pek iyi olmayan malum aile yapmıştır dedim ama alakası yokmuş bayram günü günaha girdik

Berat Akçay
09.08.2013, 01:38
Aziz Yıldırım'a kefiliz

Mustafa Ayazoğlu
09.08.2013, 01:40
aziz yıldırım kaleyi içten fethi için çalışmalara başlamış işin içinde iş.

siyasetin daniskası , maddi menfaatin alası.

aziz sittin sene katılır mı o yemeğe !!

bir takım kişileri yanında fotoğraflatarak hacıosmanoğluna mesaj vermiştir.

Mustafa Ayazoğlu
09.08.2013, 01:49
aziz yıldırım hacıosmanoğlu nasıl böyle atarlı diye araştırıyormuş açığını kolluyor.

aynı sinan engin gibi birşey değil başkanım boşa konuşuyor demişler.

bu olay yemek öncesi

ilk fenerbahçe bildirisini yayınlamadan önce

3. sınıf mafya ve kısa süreli başkan söylemi bu bilgi üzerine aziz kasıtlı olarak yaptırıyor.

yemek görüşmesi hakkında şimdilik bilgim yok.

Bekir
09.08.2013, 01:53
Ben mi problemliyim,bazı arkadaşlar beynini kullanmıyor mu anlamıyorum.

Cidden bu olayda yönetimin ne suçu var?

Sefer A.
09.08.2013, 02:03
Oftaki sen mi büyüksün ben mi büyüğüm kavgalarının sonucu bunlar işte yazık bir oflu olarak şahsım adına utancımı anlatacak kelime bulamıyorum.

:alkış:
ben de Ofluyum, 2 taraftan

Sefer A.
09.08.2013, 02:08
işin aslı hayratı oftan saymıyoruz aslında deyip ortalığı iyice karıştırıyım bari :)

Valla günahlarını aldım bu işi yapsa yapsa ofta çakıroğulları ile araları pek iyi olmayan malum aile yapmıştır dedim ama alakası yokmuş bayram günü günaha girdik

hangi aile ? Albayrak ? Yilmaz ?

Ertan 51
09.08.2013, 08:05
Of lu lar gecesine şikecibaşı aziz geldi haberini okuyunca zannediyorsun ki Oflular TS li ve aziz iti oraya gelmiş hayret ediyorsun.Halbuki durum öyle değil,Rize de,Trabzonda bir sürü hain var istanbulun 3 köpeğini tutan dediğimiz tipler var ya Oflular hayrat derneği de öyle bişiymiş demek ki.Arkadaşlar şikebahçeliymiş ve kendilerine yakışan başkanlarını yemeğe çağırmışlar.Trabzonspor ile uzaktan yakından alakası yok,tek alaka bu daveti yapanların kimliklerinde memleketi Trabzon yazması.

Şöyle özetleyim,
Hani emre belezoğlu gibi tipler var ya,çokça var,
sövüyorsun sövüyorsun da o da çıkıyor ben aslen Trabzonluyum diyor ya ki gerçekten öyle,
bu azizi çağıranlar da öyle Trabzonlu.

Mustafa Ayazoğlu
09.08.2013, 10:47
aziz yıldırım ofa çalışma sebebi başkanın oftan oluşu.

katıldığı yemek of-hayrat

başkan tonyalı olsa tonyalı , akçaabatlı olsa ordan çalşacak

sadri şeneri in millet vekilliği bekleme isteği

hacıosmanoğlunun kazlıçeymeye gidişi

bakılırsa

herşey şahsi menfaate dayalı

az biraz çıkar yolu bulan Trabzonspor'u satma peşinde.

Murat Altun
09.08.2013, 11:23
Biz Trabzonlular Trabzonsporlular neden tepki göstermiyor haklarını savunmuyor şikecilere ve siyasetçilere derken

Yönetim siyasetçilere yanaşıyor mecnuna şikecilere kefil oluyor Azizle omuz omuza saf tutuyor bazı Trabzonlular ise Azizi iftara savet ediyor

Yazıklar olsun

Fatih Birinci
09.08.2013, 11:29
Beyler bende akcaabat liyim.lütfen her ofluyuda kötülemeyin.dogrudur oflularin bir kismi istanbul takimini tutuyodur ama hepsi de degil.sebahattin cakiroglu cenazeye gitmistir yani müslümanlik görevi.of hayrat dernegi yanlis yapmistir ama bizim yönetimle ne alakasi var?aziz istedigi kadar ugrassin haciosmanoglu bu oyunlara gelmez ve asla sadri sener gibi boyun egmez.

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk 2

Gökhan Koç
09.08.2013, 14:58
1 senedir söylediğimiz de tam olarak budur.

İlker Yazıcıoğlu
09.08.2013, 15:43
Bazı arkadaşlar o kadar fazla yönetimi savunma refkeksi gösteriyor ki,hemen fırlıyorlar ortaya.

Kardeşim,başlığın isminde yönetim ismi geçiyor mu?Ya da başlığı açan Ender Kuyumcu,yönetimle ilgili,bu başlıkta bir şey mi yazmış,yemeği yönetime mi bağlamış,*

Adam diyor ki;Of Hayrat derneğinin yemeğine aziz denen adam katılmış,biz de eleştiriyoruz bir Trabzonlu olarak.Yönetimle ilişkilendirildiğini nereden çıkardınız?

İnterneti olan yazıyor arkadaş.Şu foruma üyelik için hatta yazı yazmak için IQ testi olması lazım.

Gerizekalı adam yazmayacak arkadaş.Başlık ne ile alakalı,adam çıkmış yönetimle ne alakası var diyor..

Suyu çıktı bu işin.

Nytre
09.08.2013, 15:46
o iftar gecesinde haberlere bakilirsa haciosmanoglu bakan milletvekili basbakan da katilmis ve diyorsun ki kendi kendine bu kadar trabzonlu arasinda tsli arasinda aziz yildirimin da olmasi iftar ortaminin tamamiyle cikar amacli toplanti olayina donusmesine zemin hazirlayan ilgili dernek baskani yonetiminin ve uyelerinin nendenli gaflet icerisinde oldugunu goruyorsun.
adamlar ts falan dusunmuor onlarin derdi para gerisi hikaye...

İlker Yazıcıoğlu
09.08.2013, 15:49
bu basligi açan kişi bunu ne amaçla acti bilemeyeceğim ; fakat daha önceki yorumumda söylediğim gibi "polemik" cikarmaktan başka hiçbir ise yaramadi...
>>arkadaşlar bu organizasyonun yönetim kuruluyla alakasi yok!!!
>>daveti veren şahsiyet evvelinden fb kongre uyesi!!!
>>ayrica baslik "aziz yildirim oflularin iftarindaydi" diye acildi daha sonra eklemelerle güya düzene sokuldu..böyle olmuyor!!!of veya herhangi bir ilce ayrimi yaparak meseleyi daha da çirkefleştirmenin lüzumu yok!!!
>>bu haberi yapanlarin Trabzonspor'a vermeye calistigi zarardan daha cogunu bu tuzağa dusup birbirimizi suçlayarak biz yapmayalım!!!
>>cok lüzumsuz bir baslik..dedikodu ve polemikten başka bir sey değil!!

Bu foruma sadece mevcut veya eski yönetimle ilgili mi yazı yazılması zorunluluğu var?

"arkadaşlar,bu organizasyonun yönetim kuruluyla alakası yok!!!" demişsin.

Alakası olduğu mu yazıyor başlıkta?
Ne alakası var?

Biz,bir Trabzonlu olarak,Of Hayrat derneğinin fenerli bir şikeciyi yemeğine nasıl davet eder ve de o dernek üyeleri buna nasıl sesini çıkarmaz dye burada eleştiri yapıyoruz.

Yönetimi eleştirmekle ne alakası var bunun?

DNA-TS
09.08.2013, 17:02
zaten dernek binası kadıköy dereağzında of hayratlıların yoğun olarak eskiden beri yerliştikleri yer ve çoğu şikebahçeli ki ondan dolayı ,iho azize sallıyor ama akrabalarım var şikebahçeli derken dernektekileri kastediyordu. benim tanıdığım bir hayratlı var köyleri yarıyarıya şikebahçeliymiş hatta yönetim kurulu üyeliği yapmış olanları bile var.
bu olay yıpratma amaçlı olabilir belki ama eskiden böyle birşey denemeyi bile düşünemezlerdi ama şimdi icraate dönüştü.değişiyoruz.
ama şunu söyleyeyim of ta bu oran fazla da diğer ilçelerde yokmu ben bizim köy derneğinde baya mücadele ettim en son bıraktım derneği derneğin logosu bordomavi üyeler geseli şikebahçeli falan ama hayratlılar derneği kadar olamamıştık azizi falan ağırlamak gibi :)

Hamdi Karamahmutoğlu
09.08.2013, 18:08
Bir Oflu olarak bu organizasyondan utandım.
Oradaki kişiler ne kendi soyadlarını ne de Of'u temsilen orada değillerdi.
Tamamen kişisel çıkardan mütevellit orada bulundular, Çete Lideriyle iş yapmanın peşindeydiler muhtemelen.
O yüzden Of'la alakalı genelleme yapmadan önce lütfen ama lütfen biz Ofluları kırmadan, zaten orası hep öyle, sorun var, kendilerini Trabzon'dan saymıyorlar ki diyerek olayı farklı boyutlara taşımadan yorum yapalım.
Of'un direkt Allaha bağlı olduğu sözünün ince bir espriden ibaret olduğunu, Ofluların Oflu olmakla gurur duymalarının ise 1.Dünya Savaşında Rus ordusunu Baltacı deresinin doğu tarafında 27 gün boyunca tutmalarından kaynaklandığını ve bunu dolma tüfeklerle savaşarak yapmaları bambaşka bir vatan sevgisine işaret etmektedir. Ruslar çekilene kadar hiçbir Karadeniz ilinde dahi böylesine bir direniş olmadığını, Mehmet Akif Ersoy'un bu kahramanlığı Safahat'ta şu şekilde işlediğini;

Oflu'nun ilmi de olsaydı o imana göre
Şimdi baştanbaşa tevhid ile dolmuştu küre
O nasıl kalb, O nasıl azm, O nasıl itminan
İşte tevfik-i ilahiye yürekten inanan;
İşte "La havfe aleyhim*" diyen Kur'ân-ı Hakîm
Bu veli zümreyi etmektedir ancak tekrim.
"Mehmet Akif Ersoy - Safahat Syf.349''

bilmiyorsanız, kırmaya, dökmeye lüzum yok derim ben.

Birkaç yıl önce Trabzonspor Ofspor'u Of'ta 2-1 yendiği maçta stadyumdaydım.
O beğenmediğiniz Oflular, Ofspor gol atıp öne geçince üzülüp, Trabzonspor atınca deliler gibi sevinmişti.
Bazılarımıza göre Lokal Milliyetçiliğin dibine vuran insanlar bunlar ise Ofspor'u neden hiç desteklemediler?
Of'u, içini ve hatta gurbetteki Ofluları tanımıyorsanız, önyargılardan sıyrılmadan yorum yapmanız zor olacak.
Ama basit bir matematik hesabından yola çıkarsak, Of'un onyıllardır gurbete en çok göç veren Trabzon ilçesi olduğu için bu bozulmaların, çürük yumurtaların oran olarak diğer Trabzon ilçelerinden fazla olmasına şaşırmamak gerek.
Vurun ama öldürmeyin. ;)

Furkan Özdem
09.08.2013, 18:44
Utanç verici...

Doğukan Uçan
09.08.2013, 18:47
Bu yemek ak parti yemeğidir her iddaasına girerim.

Anıl C
09.08.2013, 19:16
Ben zamaninda memleketim Elazigi savunurken sikecilik yapma, onlara ortak olma deniliyodu
eee ne demisler keser döner sap döner, gün gelir hesap döner
taraftar, yonetici adi altinda ne mal olduklari ortada

talibim
09.08.2013, 19:21
bu baslik evvelinde soyleydi "aziz yildirim oflularin iftarinda" daha sonra bu haliyle değiştirildi..
>>ikincisi bu basligi açan polemik oluşturdu ve akabinde gelen yorumla meseleyi yönetim yapmmis gibi eleştiriye basladi
>>ayrica sevgili ilker yazicioglu,sakin ol...forumda yazanlarin iq seviyeleri vs... ukalaca yazilar yazma lütfen!..
>>ben ozur diliyorum yanlis anladigimi yanlis yazdiysam..
>>koru korune yönetimi savunmak değil yapilan,polemige,fitneye sebep olacak bir meseleye en azindan tepki göstermek!

Mollasalihoğlu
09.08.2013, 20:06
Başlıktaki bazı mesajlar silinmiştir.

Bu haberden Of ile ilgili genelleme yapmak en basit tabirle kolaycılıktır.

Misal Ömer Temelli fb'nin şikeci yönetimindeydi. Sürmeneli sanırım. Ne diyeceğimiz, bu Sürmenelilr de sorun var mı diyeceğiz?

Bütün bu nedenlerle yazdıklarımıza dikkat edelim.

Konuya dönersem, o dernek bir Oflu olarak beni temsil edemez. Trabzonspor'un hassasiyetlerinden haberdar olmayan kime beni temsil edemez.

Fatih Öztürk
09.08.2013, 21:19
Hamdi çok güzel yorumlamışsın olayı sağolasın dostum.arkadaşlar konu hakkında bılgı aldım.malum derneğin gayrımenkulunun yapımında 8 sene evvel azıze ıbnesı tarafından derneğe bağış adı altında yardım yapıldı.onur üyesıymış nezaketen davet edılmış.azız böyle fırsatları kaçırmaz.davet rutın mesele.rahat olun sıkıntı yok.

TekfurÇayır 61
09.08.2013, 21:40
Hamdi çok güzel yorumlamışsın olayı sağolasın dostum.arkadaşlar konu hakkında bılgı aldım.malum derneğin gayrımenkulu 8 sene evvel azıze ıbnesı tarafından derneğe bağışlandı. onur üyesıymış nezaketen davet edılmış.azız böyle fırsatları kaçırmaz.davet rutın mesele.rahat olun sıkıntı yok.

Âlemsin yahu.

61_Hasan_69
09.08.2013, 21:42
Satilduk

Courage
09.08.2013, 23:18
2. Oktay Saral vakasıdır bu.

1.si milleti etrafına toplayıp abuk sabuk konuşarak hangi saf'ın adamı olduğunu belli etmiştir
2.si ise Şikecibaşını masasına buyur edip günahına ortak olmuştur.

.....

2009 Türkiye Kupası finalinde Urfanın 40 derece sıcağında saatlerce Trabzonspor takım otobüsünü bekleyen Urfalılar kadar adamlığınız yokmuş,yazık!!!!

Rıza ÇOLAK
11.08.2013, 22:52
Para sen nelere kadirsin.....

Gökhan Koç
12.08.2013, 09:12
Genellemenin her türüne karşıyım ama bunu ne yazıkki sık sık yapıyoruz, kürtler, fenerliler, yahudiler, rumlar falan gırıla,

amerikada köleliği kaldıranın bir yahudi, maraşta ilk kurşunu atanın bir kürt olduğunu unutarak.

Bu ayıp ofluların değil, o adamı oraya çağıranındır, utandık mı ? hep beraber tabiki utandık.

CAFER ÖZER
12.08.2013, 09:26
OF lular diye Tüm OF lulara bu işi pas etmekle olmuyor
Ama Şaşırmadım
Başkanı Mecnun Odyakmazı aklayan camiada elbette Azizi aklayanlar Aziz İyi Dostum
Adam Şike Yapan şerefsiz dedi
Şike isbat edilsin Köprüden atlarım dedi daha ne olsun diyenler elbette Çıkacaktır
Birçoğunun Trabzonsporun haklarını korumak diye bir derdi yok o yüzden şaşırmadım

İlker Gazioğlu
12.08.2013, 09:39
İbrahim Hacıosmanoğlu'da bu iftara katıldı mı ?

Necmettin ALTUNTAŞ
12.08.2013, 09:46
Aziz nereye giderse gitsin şikeci damgasını silemez.

Kasım Hilal
12.08.2013, 09:46
Organizasyonu yapanın yalakalığı bu..
Bir de gazetenin.
Ne demek lan Oflular ile?
Kaç tane Oflu kabul eder ki böyle bir şey.?

oflubektas
12.08.2013, 09:55
Tüm Ramazan boyunca derneğin iftarı var, öyle özel bir organizasyon yapılmamış. Derneğin eski başkanlarından, aynı zamanda eski fenerbahçe yönetim kurulu üyesi Şevket Yılmaz da azizi yanına alıp iftara gitmiş, oradan da Cübbeli Hoca'yı ziyarete gitmişler :) iftara gelen adamı da sopayla kovalayacak değillerdi herhalde. Tamamen Şevket Yılmaz'ın işgüzarlığı.

Maalesef fenerbahçede yönetim kurulu ve kongre üyeliği yapmış çok sayıda hemşehrimiz var. Ancak temel sebep bunların fenerbahçe aşkıyla yanıp tutuşmaları değil, Bağdat Caddesi ve çevresindeki cillop gibi arsalar:)

Fenerbahçe - Dereağzı'na bordo-mavi renkli dernek binası yapmanın yan etkileri bunlar :)

GÖLONSA
12.08.2013, 10:42
Bu haber inanılır gibi değil.

Daha da inanılmaz olanı,hadi bu derneğin başkanı ve yönetim kurulu üyeleri böyle bir halt yedi,peki o iftara katılanlar ne yaptı.Öylece oturup önlerine konulanları mı yedi.

O iftara katılan sayın hemşerilerimiz ''iftarınızda sizin olsun,yemeğinizde sizin olsun'' diyip hiç olmazsa orayı terk etmedimi?

O binayı aziz vermişmiş...Of ile Hayrat'ın gücü yeni bir bina almaya yetmeyecek kadar düştümü? O binayı azizeye gerisin geri vermeyi niye akıllarına getirememişler. Yakıştımı şimdi bütün bunlar...Bunlar kesin çakma Of'lu veya Hayrat'lı...Gerçek olsalardı zaten ''Kasapa minnet edene kadar..........'' derlerdi.

Benim bildiğim Of ile Hayrat bunlara gereken cevabı verecektir.

Fatih Öztürk
12.08.2013, 10:46
Bu haber inanılır gibi değil.

Daha da inanılmaz olanı,hadi bu derneğin başkanı ve yönetim kurulu üyeleri böyle bir halt yedi,peki o iftara katılanlar ne yaptı.Öylece oturup önlerine konulanları mı yedi.

O iftara katılan sayın hemşerilerimiz ''iftarınızda sizin olsun,yemeğinizde sizin olsun'' diyip hiç olmazsa orayı terk etmedimi?

O binayı aziz vermişmiş...Of ile Hayrat'ın gücü yeni bir bina almaya yetmeyecek kadar düştümü? O binayı azizeye gerisin geri vermeyi niye akıllarına getirememişler. Yakıştımı şimdi bütün bunlar...Bunlar kesin çakma Of'lu veya Hayrat'lı...Gerçek olsalardı zaten ''Kasapa minnet edene kadar..........'' derlerdi.

Benim bildiğim Of ile Hayrat bunlara gereken cevabı verecektir.

Abi yukarıda Oflubektaş üstadın yorumuna bir göz at istersen.olay anlatıldığı gibi değil.

zafer6161
13.08.2013, 12:55
Tüm Ramazan boyunca derneğin iftarı var, öyle özel bir organizasyon yapılmamış. Derneğin eski başkanlarından, aynı zamanda eski fenerbahçe yönetim kurulu üyesi Şevket Yılmaz da azizi yanına alıp iftara gitmiş, oradan da Cübbeli Hoca'yı ziyarete gitmişler :) iftara gelen adamı da sopayla kovalayacak değillerdi herhalde. Tamamen Şevket Yılmaz'ın işgüzarlığı.

Maalesef fenerbahçede yönetim kurulu ve kongre üyeliği yapmış çok sayıda hemşehrimiz var. Ancak temel sebep bunların fenerbahçe aşkıyla yanıp tutuşmaları değil, Bağdat Caddesi ve çevresindeki cillop gibi arsalar:)

Fenerbahçe - Dereağzı'na bordo-mavi renkli dernek binası yapmanın yan etkileri bunlar :)

yeri gelmişken söylim,,,
cübbeli hoca bayramın 2. günü trabzon meydan da geziyordu :)

reisoğlu61
13.08.2013, 16:24
o gün azize ile ayni mekanda iftar yapanlarin orucu kabul oldumu acaba???