PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadri Şener'in Açıklamaları

6Şafak Aydın1
05.08.2013, 12:15
Şener: 'Başbakan germe' dedi

Eski Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Futbol Extra Dergisi'ne yaptığı açıklamada şike süreci ile ilgili olarak yaşananları adeta gün yüzüne çıkardı.

05 Ağustos 2013 Pazartesi - 11:11
Sporx.com
Trabzonspor’un eski başkanı Sadri Şener, Futbol Extra’nın Ağustos sayısına çarpıcı açıklamalar yaptı.

Kulüp başkanlığını bıraktıktan sonra basına hiç demeç vermeyen Sadri Şener, suskunluğunu Futbol Extra’dan Yavuz Atalay’a bozdu. Şike soruşturması süreci ve Trabzon’da yaptığı icraatlara ışık tutan Sadri Şener, o dönemde Başbakan’la arasında geçen konuşmaları da Futbol Extra’ya açıkladı.

6 yıl önce Trabzonspor Başkanı oldunuz. Bu serüvenle başlayalım.

Ben eskiden başkanlık işi filan bunları bırakmıştım. Faruk Özak ve Necmettin Aytekin geldiler bana, o dönem de Nuri Bey’li Trabzonspor pek de iyi gitmiyordu… Çok ısrar ettiler. Aileme, kardeşim Sani’ye, ablama filan. İstişare yaptık, girdik bu işin içine. İşin içine girince de çok başka bir boyut çıktı. 20 Sene önce başkandım, o zaman başkaydı işler, şimdi başka… Ama hem üstesinden geldiğimize hem de iyi işler yaptığımıza inanıyorum.

O STAT ZOR BİTER

Başbakan ile stat işini konuştunuz mu?

Tabi, kaç defa konuştuk. Projeleri çizildi. Sonra ilk müteahhit, bizim eski başkan oldu. Onlar biraz aksattılar, işi çok ucuza almışlardı. Spekülasyon konusu da oldu. Şimdi bu alan da ucuza aldı…

Başbakana demediniz mi ki, altı üstü bir stat. Nesini bitiremiyorsunuz, diye?

Dedik. Kaç defa dedik. Konuştuk, ettik. Sen merak etme dedi, başbakan. E sonunda adamcağız da bıktı. Sonra bir ihale yaptı. Alan da benim hemşerim, Tonyalı. Çok ucuza aldılar. Müteahhit-Mühendis olduğumdan dolayı rahatça söylüyorum… Zor biter.

Neden zor biter?

Yanlış yapıyorlar. Bak, Kayseri müteahhidi de battı, belediye üstlendi. Mersin müteahhidi, bizim Trabzonlu, Oflu, o battı, Limak bitirdi. Bursa müteahhidi battı, kayyumda şimdi. Burada, işi ucuza ihale etmeye çalışıyorlar. Ucuz ihale edilen her iş battı.

80 Trilyon borçlu bir kulübü devraldınız. Neye güvenerek aldınız?

Bir kere, bu kulübün, kredibilitesi var mı ona baktık. Biz mesela, yıllık kombine satışlarımızı 16 binlere getirdik. 8 ila 10 Trilyon arasında, hayal edilmeyen bir para getirmiş olduk. Hisse senetlerimiz fırladı, onların bir kısmını sattık, oradan çok ciddi gelirler elde ettik. Sonra iki şirketi birleştirdim, kulübü oradan 10 Trilyondan kurtardım. Çok önemli bir şey bu… Ama millet anlamadı. Onlar sadece kaleye giren golden bakıyorlar bu işe. Sonra mahkemeler, onlar bunlar… Bunlara büyük masraflar ettik. TS Clup’ü 1 Milyondan aldık 13 Milyona çıkardık cirosunu. Şimdi, iyi çalışırlarsa, 20’lere çıkarılabilir…

ESKİDEN 4 KULÜPTEN BİRİ DEĞİLDİK

Siz ticari zekânıza güvendiniz yani bu işin altına girerken…

Zekâdan daha ziyade, İstanbul’da yaşamam… Çevremin geniş olması… Trabzon’da yaşasam, bunları yapamazdım. Çünkü çevrem kısıtlı olurdu. Bunlar sayesinde, bu gelirleri elde ettik. Gelirleri elde ettik ve büyüttük kulübü. Şu anda bir marka değeri… Eskiden 4 kulüpten biri değildik, şimdi olduk. İnşallah böyle gider.

Trabzonlu iş adamlarının zaten katkısı yok…

Hiçbir katkısı yoktu. Trabzon’da çok ciddi iş adamı yok.

'HACIOSMANOĞLU İLE DÖVÜŞECEĞİZ SANKİ' DİYORSUN

Hacıosmanoğlu’nun çevresi geniş midir?

Bizim Hacıosmanoğlu’nun çevresi olmaz. Öyle bir bakıyor ki, bununla dövüşeceğiz sanki, diyorsun.

Futbolcular ile aranızda ki ilişki nasıldı?

Futbolcularla resmiyimdir. Öyle arada bir espri yaparım ama çok karışmam işlerine, hocanın filan. Kamplara giderim, eksiklerini tamamlarım. Arada bir beni antrenmanlarda görmek, onlara moral verir. Onun dışında, problemleriyle uğraşırım. Bazı yöneticiler gibi, cıvık ilişkiler içinde olmam.

YANLIŞIN VAR VALİ BEYCİĞİM

Burak’ın gidişinde en çok merak edilen soru, bence şu: Hiç mi tahmin edemediniz, bu adamın yıldız olacağını ki tahmin etmek de zor değildi. Neden 10-15 Milyonluk Yıldız Futbolcunun sözleşmesine, 5 Milyon getiren alır, maddesi koydunuz?

Burak’ın menajeri değişik işler yaptı. Yurt dışı filan dediler, bunların tabi hepsi hikaye senaryo yalan olduğu sonradan çıktı. Benim o kadar cinlik düşünecek halim yok. Burak için şu da var, Burak diyor ki, ben burada aldığım paradan daha azını alarak İstanbul’da yaşamak istiyorum. Ona bir şey yapamıyorsun. Bizden de beni eleştirenler var. Yahu beyler, bir de kendimize dönelim, bu şehre ne yaptık? Bir tane Novotel yapıldı. 6 Senede Trabzon’a bir Arap geldi, otel yapacakmış. Dedim ki, Arap otel yapmaz, satın alır. Yanlışın var vali beyciğim, dedim. Sonra benim dediğim gibi oldu. Ama 6 Sene bunu tartıştık.

Valiye gelelim o zaman. Trabzon valisi Fenerbahçeli…

Vali de Fenerbahçeli, Emniyet Müdürü de… Yapacak bir şeyim yok.

Emniyet Müdürü’nü, Trabzonspor’a tavrından ötürü görevden aldırmışsınız. Çevreniz geniş…

Yok öyle bir şey. Ben böyle şeylere karışır mıyım?

Trabzonspor Başkanı, validen önce gelir Trabzon’da…

O vali, Batman’da vali iken, Nihat Özdemir, bunu tuttu Fenerbahçe Kongre üyesi yaptı. Ben ne yapayım.

Siyasileri konuşalım. Faruk Özak, Erdoğan Bayraktar…

Faruk, Trabzon’a gelmiş iyi değerlerden biridir. Benim de iyi arkadaşımdır.

Aranızda ki ilişkiyi ben çözemedim açıkçası. Bir kavga ettiniz, bir tartıştınız, bir çıkıp protokolde poz verdiniz… Çok değişik…

Aynı yerde staj yaptık Faruk ile. Kırmızı Faruk’tu. Çok sevdiğim biridir. İlişkilerimiz, çok iyi. Oğlu hala bizim TAV’da çalışır. Benim her lafıma kızar Faruk. Çünkü ben her şeyi lambur lumbur diyorum Faruk’a. Millet diyemiyor ya… Özel ilişkimiz vardır. Erdoğan Bey’e gelince… Erdoğan Bey ile çok hukukumuz yoktur ancak pratik bir adam. İnşallah faydalı olur Trabzon’a ancak Trabzon’u çok sevdiğine inanmıyorum. İstanbul’u daha çok seviyor yani… O da haklı. Trabzon’da her gün başına mı yığılıyorlar ne…

GÜNEŞ PARAYI SEVER

Şenol Güneş konusu…

Şenol Güneş çalışılması çok zor bir hocadır. Parayı sever. Önce para, sonra diğer işler gelir. Değişik, ummadığım biri çıktı.

Şenol Güneş’in, bana sorulmadan transfer yapıyorlar, iddiası..?

Olur mu ya? İstifa et o zaman…

Sizce niye etmedi?

Para alacak ondan.

Ünal Karaman konusu… Galiba Şenol Hoca demiş size, ben gideceğim, Ünal’ı benim yerime getirebilirsiniz…

Olur mu öyle şey? Kimin hoca olacağına ben karar veririm. Öyle bir şey bana diyemez ki. Ünal’ı gönderdi, sonra geri aldı. Sonra onları düşünmeden kendi gitti.

Kulübü 80 Trilyonla aldınız, 170 Trilyonla bıraktınız. Burada bir anormallik yok mu?

Ama bunun 35’i vergidir. 70’i Denizbank’tır. Temliği filan vardır. Otomatik ödenip, geri alınır. Çok sıkıntılı bir şey değil…

Hacıosmanoğlu bu borcu kapatabilir mi?

Bilmiyorum. O biraz yetenek, biraz çevre ve ilişki işi. Sempati… Bence, sermaye artışı yapmaları lazım… O zaman kulübe 30-35 Trilyon para girer. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray öyle yaptı. Ama bu bilimsel bir iştir. Lambur lumbur bir iş değildir. Hiç oyuncu transfer etmeden de tribünleri dolduramazsınız…

“BAŞBAKAN İŞE KARIŞMADI”

3 Temmuz sürecine girelim yavaş yavaş… Aziz Yıldırım’ı aldılar. Nezarete götürdüler. Siz bazı şeyler söylediniz. Başbakan ile görüştünüz mü?

Başbakan ile görüştüm. Dedi bana ki, çok sert demeçler veriyorsun. Dedim ben de, burası Trabzon, ne yapayım. Ben de ondan ricada bulundum, karışmasanız bu işe iyi olur, diye. Hakikaten de karışmadı. Öyle böyle bugüne geldi. Ama kupanın verilmesinde, siyaset de var…

Trabzonspor Başkanı olduktan sonra, Başbakan ile konuşmalarınız, ne çehrede olmuştur?

Daha çok yatırım ile ilgili konuştuk. Stat ile ilgili konuştuk. O yönde bize yardımları oldu. 20 Trilyon para harcadım Avni Aker’e… Ben geldiğimde, orada fareler dolaşıyordu. Sonra UEFA’dan teşekkür plaketi aldık. Bunun 5-6’sını Başbakan verdi. Sağ olsun. Geri kalanını kulüp bütçesinden aldık. Diyorsun ki 170 Trilyon borç var… E parayı buralara harcadık. Yeni, 1461 binası yaptık. Türkiye’de hiçbir kulüpte yok. 2-3 Trilyon oraya harcadık. Millet zannediyor ki, bunlar öpücükle olmuyor. Bunlar parayla oluyor, parayla…

Başbakan size telefonda hiç tepki gösterdi mi?

Yok, yani… Çok sert konuşuyorsun, ortamı germeyin, dedi. Ama yardımcı oldu bize. Doğruya, doğru. Sadece bu kupanın bize verilmesine çok tavır koymadı.

“DEMİRÖREN: ABİ DURUMLARI BİLİYORSUN”

TFF Başkanı verseydi. Siz, Demirören’e ciddi destek oldunuz.

Yıldırım Bey’e biz oy verirken, bu kupayı şart koşmuştuk ama vermedi.

Mahmut Özgener’i de desteklemiştiniz, onun da tapelerde değişik konuşmaları var.

Var. Kötü, rezalet…

Hadi diyelim Özgener’de bi hata yaptınız. İkinci hatayı (Demiören) göz göre göre nasıl yaptınız? Trabzonlunun Trabzonludan başka dostu yoktur, bunu herkes bilir. Ama siz BJK Başkanını desteklediniz.

Kupayı alacağım ama o hesap var…

Onlar söz verse de tutmama ihtimalleri çok yüksek. Nitekim tutmadılar da…

Vermesen, yine seçilir.

Neyse, başkanı seçtiniz. Demirören’i… Kupayı vermedi. Demediniz mi ki, yapacağım diye söz verdiğin şeyi neden yapmıyorsun?

Dedim. Kaç defa… O da gülüyor. Abi bilmiyor musun, diyor. Yani Başbakan böyle istiyor, demek istiyor…

Türkiye Kupası Final maçında soyunma odasına girip, kupayı alın, kalayım, demişsiniz…

Öyle bir şey demedim. Şöyle dedim, Kupayı alın. Her şey başka şekil alabilir. Alamadılar. Her şeyin hayırlısı…

Alsalardı, kalacak mıydınız?

Yok. Düşünmüyordum. Olsaydı, şimdi burada keyifle oturamayacaktım. Yurt dışında bir yerlerde, bir mahkeme salonunda, bunlarla uğraşacaktım. Ama ektiğimizi biçtik. Çok güçlü savunmalar yapmasaydık, bu cezalar gelmezdi. Ben her yolu denedim. Bana kimse, şu yolu denemedin diyemez. Her şeyi denedim. Sonuçlar da geliyor…

ÖZEL KONUŞMALAR

3 Temmuz geldi. Aziz Yıldırım’ı aldılar. Sizi de o gün mü sonra mı ne almışlardı…

3 Temmuz’da Aziz’i aldılar. Beni de 4-5 Temmuz muydu neydi…

Başbakanı veya TFF Başkanını aradınız mı?

Hayır. İstanbul’daki eve sabah polis geldi. Götürdü beni. 6’da gelmişlerdi.

Gelen polisler ne dedi size?

İfadenizi almak üzere sizi emniyete getireceğiz, dedi. Savcılık kararını gösterdi. Peki dedim. Giyindim, gittim. Sonra hastaneye gittik, sağlık kontrolü için. Sonra nezarete. Bir baktık ki herkes orda. Polisler çok kibar davrandı bize. Giderken dediler ki buraya sizin gibi biri gelmedi. Yani orda da pek bir kural yoktu. Avukatla görüşebiliyorsun sadece, kimseyle görüşemiyorsun. O da iyi oldu, kim dost kim düşman anladık.

İçeri girdiniz. Nezarettesiniz. Kimlerle konuştunuz?

Mahmut (Özgener) ordaydı. Nevzat’ı göremedim, o Kıbrıs’taydı.

Mahmut Özgener ile bir şeyler konuştunuz mu?

Mahmut’un biraz şeydi durumu, hoş değildi. İlaç verdim ona, iç bunu dedim. Biraz kendine gel, sakin ol dedim. Gece yarısına doğru ifademi aldılar, savcıya gittik sabah.

İfadenizi alan polisle ne konuştunuz?

Dedim bunlar mı sorular? Evet dedi. E dedim bunlar için içeri adam alınır mı? Haklısın, dedi. Sonra gittik savcıya.

Savcı ile ne konuştunuz?

Savcı dedi, idari bir şey koymak istiyoruz. Tahdit mi ne… 200 Milyar dedi, koyuyorum. Olur dedim. Sonra hakime gittim. Hakim dedi, 200 Milyarı gece bulamazsın. Çıkman için gece yatırman lazım. Bunu yurt dışı yasağına çevireyim. Sonra itiraz edersin, kaldırırlar. İtiraz ettik. Kaldırıldı. Kardeşim Sani de dışarıda hazırlamıştı 200 Milyarı. Çıkarken de, benim yanımda bir Oflu vardı yardımcım. Çıktığımı haber verdi. 2 Bin kişi karşıladı beni. Mahmut’u kimse karşılamadı, çok üzüldü ona.

BAŞBAKAN RİCA ETTİ

Rize’ye Eren ile Sercan’ı neden sattınız?

Başbakan rica etti. Biz de dedik, komşu il. İlişkilerimiz düzelir… Doğru da yaptım. 1461’de de iddia yoktu. Öyle bir derdim de yoktu. Çünkü benim oyuncu yetiştirmem lazımdı. Gördüğünüz gibi de yetiştirdik.

BEN TONYALIYIM HA OFLU DEĞİLİM

Siz Başkanken, İbrahim Hacıosmanoğlu bir maça gelmiş. Şeref Tribünü’nün merdivenlerinden çıkarken “Ben başkanken, Hacıosmanoğlu buraya giremez” demişsiniz. O da geri döndü. İddialar bu yönde…

Hiç karışmadım protokole, oraya buraya. Ben bile bir iki defa oturdum protokole. Hiç de merak etmem. Trabzon’dakiler bayılır öyle şeylere…

Şimdi de Hacıosmanoğlu penceresinden bir iddia var. O da, “Başkan ben oldukça Sadri Şener buraya giremez” diyor.

Nereye giremem?

Stada…

Bütün stada girerim, kimseyi de sokmam oraya. Ben Oflu değilim ha, Tonyalıyım.

Ben Ofluyum Sayın Başkanım…

(Kahkaha) Oraları ben yaptığım için, Şeref Tribünü’ne, ömür boyu girme hakkım var.

TFF Başkanı Olur musunuz?

Olmam.

SİYASETE GİRECEĞİM

Siyasete girmeyi düşünüyor musunuz?

Siyasete gireceğim.

Hangi partiden?

Bilmiyorum, bakalım nereden gelecek.

Teklif gelirse, değerlendiririm diyorsunuz.

Tabi. Kendim girmem. Çocuk muyum?

Belediye Başkanlığı mı?

Yok. Belediye Başkanlığı yapamam.

Milletvekilliği mi?

Milletvekilliği yaparım.
http://www2.sporx.com/futbol/superlig/trabzonspor/sener-basbakan-germe-dediSXHBQ339245SXQ

Heisenberg
05.08.2013, 12:25
Şu açıklamayı okurken beni sinir bastı. Bu adam nasıl bu kadar yüzsüz olabiliyor anlayamadım. Milleti aptal sanıyor herhalde. Sanki doğru düzgün iş yapmış gibi bir de açıklama yapmaya nasıl yüzü var acaba. O kadar borca girdikten sonra, Galatasaray gibi kısa sürede istikrar sağlayamıyorsan, yaptığın işi düzgün yapamamışsındır bunun başka açıklaması yok. Düzgün bir başkan olsaydı o kadar harcamaya peşpeşe şampiyonluklar getirmesi veya verdiği sözleri tutabilmesi lazımdı. Adam başkan olurken Selçuk'la sözleşme yenileyeceğim demedi mi? Verdiği sözleri tutamayan adamın, dediği hiçbir şeye inanılmaz. Ayak üstü yine Şenol Hoca'ya sallamış. Kurban olsun onun gibi adama, o olmasaydı çoktan istifa etmek zorunda kalmıştı başkanlıktan.

Ertan 51
05.08.2013, 12:46
Şenol hoca hakkında 1.5 satır konuşmuş ama öyle böyle değil baya bi ağır olmuş,
ben en çok bu konuya şaşırdım,diğerlerini az çok bildiğimiz şeyler,Eren-Sercan dahil.

Misina
05.08.2013, 13:15
Kupanın verilmemesi ve Eren Sercan transferinde Padişahın etkisini hala anlamayanlara kapak olsun

Ilelioglu
05.08.2013, 13:24
Kupanın verilmemesi ve Eren Sercan transferinde Padişahın etkisini hala anlamayanlara kapak olsun

Kapagin en büyügü olsun hemde, su rezalete bak:

Neyse, başkanı seçtiniz. Demirören’i… Kupayı vermedi. Demediniz mi ki, yapacağım diye söz verdiğin şeyi neden yapmıyorsun?

Dedim. Kaç defa… O da gülüyor. Abi bilmiyor musun, diyor. Yani Başbakan böyle istiyor, demek istiyor…

..

Armağan Dere
05.08.2013, 13:27
Burada bazı forum üyeleri de Şenol Hoca'nın paracı olduğunu söylemişlerdi zaten.
Neyse 3 temmuz sürecinde hangi gün gözaltına alındığını da bilmiyor Sayın Şener, 11 Temmuz'da alındı.

Ve Şampiyonluğu,Şike sürecini çok güzel özetliyen cümle ihaleye,paraya ne işlerin döndüğünü..

Trabzonspor Başkanı olduktan sonra, Başbakan ile konuşmalarınız, ne çehrede olmuştur?

Daha çok yatırım ile ilgili konuştuk. Stat ile ilgili konuştuk. O yönde bize yardımları oldu. 20 Trilyon para harcadım Avni Aker’e… Ben geldiğimde, orada fareler dolaşıyordu. Sonra UEFA’dan teşekkür plaketi aldık. Bunun 5-6’sını Başbakan verdi. Sağ olsun. Geri kalanını kulüp bütçesinden aldık. Diyorsun ki 170 Trilyon borç var… E parayı buralara harcadık. Yeni, 1461 binası yaptık. Türkiye’de hiçbir kulüpte yok. 2-3 Trilyon oraya harcadık. Millet zannediyor ki, bunlar öpücükle olmuyor. Bunlar parayla oluyor, parayla

Ilelioglu
05.08.2013, 13:35
Zaten 58.madde Basbakanin UEFA Genel Kurulunda yaptigi aciklamalarin ardindan degistirildi.

Kisacasi Basbakan ne diyorsa, Demirören onu yapiyor. Basbakan kupayi verme dedigine göre, kupa asla gelmeyecek.

CAS'in verecegi kararin ardindan cok ses getirecek bir yürüyüs düzenlenmeli.

..

Mert Oğuzlu61
05.08.2013, 13:38
Şenol Güneş konusu…

Şenol Güneş çalışılması çok zor bir hocadır. Parayı sever. Önce para, sonra diğer işler gelir. Değişik, ummadığım biri çıktı.

Sizce niye etmedi?

Para alacak ondan.

oyş......

Ilelioglu
05.08.2013, 13:41
Şenol Güneş konusu…

Sizce niye etmedi?

Para alacak ondan.

oyş......

Yanliz burada ayni zamanda Transferlerin Hocaya sorulmadan yapildigini itiraf etmis oldu. Son sorunun cevabi bunu gösteriyor.

..

Sümeyye Şahin
05.08.2013, 13:43
Şenol Güneş'e söylediklerine şaşırdım sadece. Böyle bir durumu bilen duyan gören? Kendimden şüphe ettim şu an.

Mert Oğuzlu61
05.08.2013, 13:51
Yanliz burada ayni zamanda Transferlerin Hocaya sorulmadan yapildigini itiraf etmis oldu. Son sorunun cevabi bunu gösteriyor.

..

para alacak ondan diyor işte ? yani yıllık ücretinden kopamıyora getiriyor. ondan önceki soruda zaten söylüyor transferleri kendilerinin yapmadıklarını. eğer biz yapıyorsak istifa etseydi diyor ??

doğruysa ahh hocam ahh..

Yiğit Gayretli
05.08.2013, 13:54
Aldığı oyuncuların neden şu an elden çıkarılamadığını, ŞL parasının nereye gittiğini, Şenol Güneş 3 kez istifa ettiğinde paçasına salya sümük nasıl yapıştığını, şike davasını nasıl sattığını da anlatsaymış iyiymiş...

Yaşar
05.08.2013, 14:02
2 sezonda 3 kupanın(23 üst düzey başarı)nın hangi başkan zamanında olduğunu; Şenol Güneş'e kadar olan dönem(transferlere Şenol Güneş'in karışmadığı) ile, Şenol Güneş'in transfer yaptırdığı dönem arasındaki farkı, 1461 gerçeğini de incelemek ve ona göre konuşmak gerekiyor.

Ilelioglu
05.08.2013, 14:06
para alacak ondan diyor işte ? yani yıllık ücretinden kopamıyora getiriyor. ondan önceki soruda zaten söylüyor transferleri kendilerinin yapmadıklarını. eğer biz yapıyorsak istifa etseydi diyor ??

doğruysa ahh hocam ahh..

"Sizce niye etmedi" sorusuna söyle cevap vermis olsaydi haklisin:

"Cünkü Transferleri biz degil Hoca yapti, onun icinde istifa etmedi."

Ama o ne diyor? Para alacak ondan...

Yani bir nevi "Transferleri biz yaptik evet, ama buna ragmen Hoca para almak icin istifa etmedi" anlamina geliyor bu. Yani kisacasi Transferleri Hoca degil, Yönetim yapti.

..

Mert Oğuzlu61
05.08.2013, 14:11
"Sizce niye etmedi" sorusuna söyle cevap vermis olsaydi haklisin:

"Cünkü Transferleri biz degil Hoca yapti, onun icinde istifa etmedi."

Ama o ne diyor? Para alacak ondan...

Yani bir nevi "Transferleri biz yaptik evet, ama buna ragmen Hoca para almak icin istifa etmedi" anlamina geliyor bu. Yani kisacasi Transferleri Hoca degil, Yönetim yapti.

..

öyle diyor zaten, adam soruyor işte şenol güneş mi yaptı transferleri diye, sadri başkanda cevaplıyor ''ben yaptıysam istifa etseydi'' yani yok öyle birşey kendi transferleri demek istiyor.

sonra yine soruyor gazeteci, ''neden istifa etmedi o zaman ?'' diyor ve sadri başkan şenol hocanın aldığı paradan vazgeçemediğini ima ediyor ?

ben böyle bir anlam çıkardım.

Ilelioglu
05.08.2013, 14:12
Zaten Transferlere bakarsak cogunun Menajer Transferleri oldugunu anlarsiniz. Teknik heyet böyle Transferler yaptirmaz..Suan oldugu gibi.

..

Ilelioglu
05.08.2013, 14:17
öyle diyor zaten, adam soruyor işte şenol güneş mi yaptı transferleri diye, sadri başkanda cevaplıyor ''ben yaptıysam istifa etseydi'' yani yok öyle birşey kendi transferleri demek istiyor.

sonra yine soruyor gazeteci, ''neden istifa etmedi o zaman ?'' diyor ve sadri başkan şenol hocanın aldığı paradan vazgeçemediğini ima ediyor ?

ben böyle bir anlam çıkardım.

Ikinci soruya her insan, "eh Transferleri kendi yaptigi icin istifa etmedi tabi" diye cevap verir. Senol Hocaya sallayim derken yalani ortaya cikiyor.

Erhan Atalay
05.08.2013, 14:18
Demirören’i… Kupayı vermedi. Demediniz mi ki, yapacağım diye söz verdiğin şeyi neden yapmıyorsun?

Hala konuşan var mı? Evet beyler sahneye alalım sizi...

Onur Civelek61
05.08.2013, 14:21
Trabzonspor'un marka değerini yükselttiği büyük bir gerçek. Bana göre çok iyi bir başkandı. Hataları da çoktu elbet. Çok hatalı hamlelerde yaptı lakin buralardan atıp tutmakla da olmuyor. Sonuçta 3 yıl içinde şampiyon yapacağız dedi ve yaptı NOKTA

Ali İhsan
05.08.2013, 14:24
Şenol hoca paracıymış, peeeh..

Şenol hoca bir profesyonel olarak parasını tabi ki isteyecek ve alacak. Onun alacağı para da belli, onlarca trilyon yeme şansı da yok.

Şenol hoca gelirken ilk şart olarak futbolcuların paraları verilecek demişti.

Sadri Şener yönetimi hocayı sabote etmek için hem hocanın hem futbolcuların parasını vermeyerek hocanın belini kırmış demek ki, şimdi de hakkı olan parasını alacak diye Şenol Güneş'e laf ediliyor.

Ben de paramı vermese şirketimle aram bozulur ama aldığım parayı haketmek için gece gündüz çalışırım, profesyonellik budur.

Koskoca kulübü amatörce yönetip, transferleri kendi kendine yapıp, hoca futbolcuların parası ödensin, sınır var bu kadar yabancı alınmasın derken saçmasapan transferlerle kulüp batırılsın, suçlu, paragöz Şenol Güneş olsun...

Yunus Danışmaz
05.08.2013, 14:30
Hepsi bildiğimiz şeyler. Şenol Hoca ile ilgli sözlerini de daha önce duymuştuk...

must61
05.08.2013, 14:35
BAŞBAKAN RİCA ETTİ

Rize’ye Eren ile Sercan’ı neden sattınız?

Başbakan rica etti. Biz de dedik, komşu il. İlişkilerimiz düzelir… Doğru da yaptım. 1461’de de iddia yoktu. Öyle bir derdim de yoktu. Çünkü benim oyuncu yetiştirmem lazımdı. Gördüğünüz gibi de yetiştirdik.

:) Artık diyecek hiçbirşey yok.Padişahın karışmadığı iş yok.

ilhan
05.08.2013, 15:14
Şu paracı olan Şenol Güneş Kore'de çalışırken yapılan belediye başkanlık ve akabinde milletvekilliği teklifini niye kabul etmemiş? Şu paracı Şenol Güneş şu an televizyonlardaki spor programlarına katılma davetlerini neden kabul etmiyor? Oturduğu yerden kazanacak ve hiç haftalık telaşı olmayacak. Hayır bu adam paracı ama bu adama "Adrian'ı 1.5-2'ye hallederiz. Sen alalım de yeter" deyip, Adrian'a 5 milyon papel verenler neci?

*

Başbakanla olan diyaloglarına hayran kaldım. Hangisi başbakan şaşırdım valla.,

*

Armağan'ın söylediği durum daha vahim.
Şike soruşturmasında ne zaman içeri alındığını bile bilmiyor.
:D

Son olarak; "siyasete gireceğim" demesine takıldım ben. :)

Mehmet Mangan
05.08.2013, 15:18
Utanmadan Sercan ve Eren'i Rize'ye Başbakan'ın ricasıyla gönderdiğini söylüyorsun. Kulübün nasıl yönetildiği ortada. ŞL'den gelen paralar nerede Sadri bey. Hani yıldız futbolcu Trabzon'a gelmezdii ? Daha fazla konuşup küçülmene gerek yok.

Adnan Özkan
05.08.2013, 15:19
Bu başbakanın kupayı bize vermek istemediği kesindi bir kez daha kesin ve kesin oldu artık ne diyelim Allah onu ıslah etsin.Ayrıca her zaman dediğim gibi kupanın gelmeyeceği şöyle belli; Sayın !! çok çok!! sayın Boşbakan bize o kupayı verirse bilmem kaç milyon oyu bulunan şikecilere nasıl hesap verecek??? Akyazıyı beklet!! Kupayı hapset!! Transfere bile karış!! Yeter be ama yetr insanda azıcık yüz demiyorum haysiyet,şeref ve ar olur ..

Mehmet Mangan
05.08.2013, 15:21
TFF seçiminde kendi camiandan birisi olan Hacıosmanoğlu yerine, çocuklara bir şeker verip kandırılmaları gibi Demirören'in bir sözüne inanıp oy vermen bile ne kadar gülünç durumda olduğunu göstermek için yeterlı sanırım.

Adnan Özkan
05.08.2013, 15:22
Sadri Şenerin bu kulüpten nemalanıp nemalanmadığını bilmem ama fena bir yönetici değildi ancaaakkkk İHO ondan daha büyük konuşmuştur;
İHO Kupa benim namus davam gelecek demiştir. Umarım o kupa gelir ve ileride İHO da ben o sözü verirken boşbakan bana söz vermişti ne edeyim vermedi benimde namus gitti!!! demez inşallah. Başbakana sırtını yaslayan zararlı çıkıyor her seferinde.

erolizmts
05.08.2013, 15:25
Eğer Sadri Şener Eren ile Sercan’ı başbakan'ın isteği üzerine sattım diyorsa, Akp fanatiği Hacıosmanoğlu başbakanın isteğiyle neler yapabilir aklıma dahi getirmek istemiyorum. Böyle de vahim bir durumda kulüp.

halil ibo
05.08.2013, 15:26
Biri Sadri başkanı sustursun.Yeter artık ! Tutturmuş bir Trabzon'da durmuyorlar havası gidiyor.Tarihinin en ağır yabancı sözleşmelerinin kendi döneminde yapıldığı ortada iken,yerli sözleşmeler de acemice rakam koymalar.İbra edilmeyen bir önceki yönetimden daha çok maddi zarara uğratmışken kulübü çekip gitti ve hocayı toplumun önüne atıyor.
Şenol Hoca'nın yaptığı fedakarlıkları bilen biliyor.Kaç kere istifa ettiğini kendisinin kabul etmediğini de söyleyen zat;şimdi istifa etseydi diyor.Komik olursun başkan hemde trajikomik...

Gürkan Asma
05.08.2013, 15:29
Şenol Hoca'yı hepimiz seviyoruz tabi ama parayı çok seven biri.. bu konuda sadri haklı. Jübilesini daha fazla para kazanmak için Trabzonda değilde istanbulda yaptığını biliyoruz.

zaferyıldız
05.08.2013, 15:34
Sadri başkanın bu söylediğini görmek isteyen herkes baştan beri biliyordu
yalnız şu sıralar bu tarz açıklamalara ne gerek var
bence sadri şener kupayı trabzona getirene kadar hiç konuşmasın
sadece zararı dokunur

F. Yıldırım
05.08.2013, 15:38
Şenol Güneş bir efsanedir.
Ayrıca burda Sadri Şener sözünü tutup 3 sene içinde şampiyon yaptı diyenler var.
O kadro kağıt üzerinde şampiyon olamazdı, o kadroyu şampiyon yapan hoca'ya açıkca paragöz demek saygısızlıktır ve ihanettir.

DeAgLeMaNyAq
05.08.2013, 15:46
Eğer Sadri Şener Eren ile Sercan’ı başbakan'ın isteği üzerine sattım diyorsa, Akp fanatiği Hacıosmanoğlu başbakanın isteğiyle neler yapabilir aklıma dahi getirmek istemiyorum. Böyle de vahim bir durumda kulüp.

Bu zaten bilinen ama bu şekilde alenen dillendirilmeyen bir şeydi. Kaldı ki başbakanın da doğrudan Sadri Şener'i arayıp Sercan ve Eren'i Rize'ye verin falan dediğine ihtimal vermiyorum. Rize'lilerden Süper Lig'e çıkma adına gerekli hamlelerin yapılmasını istemiştir. Rize kanadı da Faruk Özak veya Erdoğan Bayraktar üzerinden bu ricayı iletmiştir...

Mert'
05.08.2013, 16:20
Başbakan bi yerden eksik kal

Deniz Tosunoğlu
05.08.2013, 16:36
Sadri bey,

04:32 ve 05:32 den itibaren dinlemenizi tavsiye ederim.

3Rqijr_xDGc

Senol Günes parayi cok severmis... Iftira atmak bugunlerin modasi galiba...

nakzo
05.08.2013, 16:39
Şenol Güneş konusu…

Sizce niye etmedi?

Para alacak ondan.

oyş......

sadece bu söylediklerine katılıyorum Trabzonsporu batıran ne şike ne başka şey direk şenol güneştir.

Ömer Öztürk
05.08.2013, 16:43
Sadri baskanin yanlislari yokmuydu vardi ama butun gorev suresi boyunca hacinin su 2 ayda yaptigi kadar yanlis yampadigi kesin.

cem1990
05.08.2013, 16:49
sadece bu söylediklerine katılıyorum Trabzonsporu batıran ne şike ne başka şey direk şenol güneştir.

Şu forumu da batıran ilk kişi sensin nasıl olacak o ?

Ömer Öztürk
05.08.2013, 16:50
Sadri baskan hayrettini kovunca senol gunesin ayari bozuldu. Efsane dedigimiz sevdgmiz saydgmz adam 1 lafina butun taraftarlarni sokaga dokebilcek kadar camiada etkisi olan adam kendini itibarszlastrdi transfer yapamadi takim kuramadi ben sunu istyorm diyemedi takimda bir dunya yabanci varken durun diyemedi takimin anasni aglatti ve gitti. Gozumde sadri baskanin degeri daha coktur suanda

Ömer Öztürk
05.08.2013, 16:53
Ayrica aykut mahkemelrde yatarken sen hakli olan baskaninin bir durusmasina bile gitmedin

Onur Akyüz
05.08.2013, 16:54
Daha çok yatırım ile ilgili konuştuk. Stat ile ilgili konuştuk. O yönde bize yardımları oldu. 20 Trilyon para harcadım Avni Aker’e… Ben geldiğimde, orada fareler dolaşıyordu. Sonra UEFA’dan teşekkür plaketi aldık. Bunun 5-6’sını Başbakan verdi. Sağ olsun. Geri kalanını kulüp bütçesinden aldık. Diyorsun ki 170 Trilyon borç var… E parayı buralara harcadık. Yeni, 1461 binası yaptık. Türkiye’de hiçbir kulüpte yok. 2-3 Trilyon oraya harcadık. Millet zannediyor ki, bunlar öpücükle olmuyor. Bunlar parayla oluyor, parayla…

Hızlıca okudum da en çok buraya takıldım.

170 Trilyon borcu nasıl yaptığını açıklamış.

20 Trilyon Stad- 5 Trilyon(tayyip)+3 Trilyon(1461)+80 trilyon(eski yönetimden)= 98 trilyon

Demek ki 72 trilyon yatırım harici borç yapmışsın.

Yayın gelirleri,tff paraları, CL ve transfer gelirleri, lisanslı ürün gelirleri vs derken kaba hesapla 150-200 milyon harcama yaptığın görülüyor.

Başkan uyanık bi adam ama bunları herkese yediremez!

O harcamaları açıklamadığı sürece kuru sıkı benim gözümde.

İnanılmaz usulsüzlük ve vurgun döndü O'nun döneminde bu kesin.

Fatih
05.08.2013, 16:54
Sen en iyisi siyasete gir seni orası paklar.

zafer6161
05.08.2013, 16:56
bu röportajı 1 ay önce vermişti,,gündeme bugün düştü,,

sadri başkanın şenol hoca hakkınd a parayı sever ifadeleri her ne kadar yanlış olsa da biraz da doğruluk payı var,,,

ali yavuz da bunu dile getirmişti,,,

eski futbolcularımızdan sanırım ali yavuz (tam hatırlamıyorum ,şuanda terzilik yapması lazım,durumu iyi değil )şenol hocadan kızının okul masrafları için yardım etmesini rica etmiş,,,şenol hocada hiç yardım etmemiş...

kadir özcan ve serdar bal devamlı yardım ediyorlarmış....

Ömer_
05.08.2013, 17:00

20 Trilyon Stad- 5 Trilyon(tayyip)+3 Trilyon(1461)+80 trilyon(eski yönetimden)= 98 trilyon

Yayın gelirleri,tff paraları, CL ve transfer gelirleri, lisanslı ürün gelirleri vs derken kaba hesapla 150-200 milyon harcama yaptığın görülüyor.

kulübü 39 trilyon borçla aldılar,80 trilyon işi yalan.

artvints
05.08.2013, 17:02
ben de parayı seviyom olsa da oyuncu alsak, emeğinin karşılığını istemek para sevmek oluyormuş.kardeşim, sözleşmeye imza atıyosan bunun karşılığını ödeyeceksin yoksa düzelmez bu işler.herkes yaptıklarını karşılığını ödeyecek ki sorumluluk duymayı öğrensin.bunun karşılığı para sevmek değildir.sadri şeneri seviyorum ama, yanlış kişiye yanlış laflar söylüyor.geçimini sadece t.direktörlükten sağlayan adam tabi parasına dikkat edecek.herkes sadri şener gibi mühendis, aileden zengin değil.

artvints
05.08.2013, 17:03
Ayrica aykut mahkemelrde yatarken sen hakli olan baskaninin bir durusmasina bile gitmedin

daha haklı olup olmadığı ortaya çıkmamıştı, mahkemede ya o sırada, belki ondan gitmemiştir.

DeAgLeMaNyAq
05.08.2013, 17:05

Yok o kadar eski değil. Futbol Extra'nın Ağustos sayısında yer aldı. Sporx'te Futbol Extra aynı kuruma bağlı olduğu için dergi satışlarını etkilememesi adına 1 hafta rötarlı olarak Sporx'te yayınlandı...

Hüseyin Başoğlu
05.08.2013, 17:09
yeni bir röportaj değil ki bu

zafer6161
05.08.2013, 17:10
Yok o kadar eski değil. Futbol Extra'nın Ağustos sayısında yer aldı. Sporx'te Futbol Extra aynı kuruma bağlı olduğu için dergi satışlarını etkilememesi adına 1 hafta rötarlı olarak Sporx'te yayınlandı...

ben ramazandan önce okumuştum..öyle hatırlıyom..

neyse sonuçta önceden çıkmıştı;)

Ömer_
05.08.2013, 17:11

röportaj 8 temmuz tarihinde yapılmış

http://www.takaonline.com/baskanlik-mi-asla.html

TekfurÇayır 61
05.08.2013, 17:14

sadri başkanın şenol hoca hakkınd a parayı sever ifadeleri her ne kadar yanlış olsa da biraz da doğruluk payı var,,,

ali yavuz da bunu dile getirmişti,,,

eski futbolcularımızdan sanırım ali yavuz (tam hatırlamıyorum ,şuanda terzilik yapması lazım,durumu iyi değil )şenol hocadan kızının okul masrafları için yardım etmesini rica etmiş,,,şenol hocada hiç yardım etmemiş...

kadir özcan ve serdar bal devamlı yardım ediyorlarmış....

Ali Yavuz'a sormak gerek, Şenol hoca ona kaç kere yardım etmiş, o yardımı nereye harcamış.

Ayıptır bu konulara girmek, dedikodu edeni, dedikoduya inanıp lâf taşıyanı Allah bildiği gibi yapsın.

Ömer_
05.08.2013, 17:14
aradan 1 ay geçmiş ne amaçla aynı röportaj servis edilmiş çok enteresan bi durum.

DeAgLeMaNyAq
05.08.2013, 17:17
Ben Taka'daki röportajı görmemiştim Futbol Extra'daki çıkış tarihini baz alarak öyle yazdım. Şimdi baktım da röportajı gerçekleştiren Yavuz Atalay aynı zamanda Futbol Extra'da çalışıyor demek ki malzeme yerel medyada kısıtlı kalmasın diye dergi ile de paylaşmış...

Ali Can
05.08.2013, 17:32
ben ramazandan önce okumuştum..öyle hatırlıyom..

neyse sonuçta önceden çıkmıştı;)

Sadri Şenerin lafları hep aynı

1 ay sonra yine röportaj yapsak aynı şeyleri söyler

Artık ufak bir gururu yüzü kaldıysa sussun

Bu ne utanmazlık, utanmasa güle oynaya televizyonlara çıkıp röportaj verecek

özgür6161
05.08.2013, 18:25
Yaklaşık 1 ay önceki konuşmasıdır Sadri Şener'in tekrar gündeme gelmesi bazı sitelerce bence kasıtlı...

Neyse söylemek istediğim birkaç şey var...

Evvela borç konusunda nereye paralar harcanmış hepsi mali raporlarda var.İsteyen bakar.Bu konuda Sadri Şener haklı.Kanımca gerçekten hatalarıyla son yılların en iyi dönemini geçirdik kendisi,bazı yöneticileri ve teknik heyeti sayesinde...

Sadri Şener'in kızgınlığını anlıyorum lakin Şenol Güneş konusunu kapatmalı artık.Unutmasın bu operasyon ''SADRİ ŞENER-ŞENOL GÜNEŞ'' operasyonu olmuştur.Haklı olduğu tek şey;Şenol Güneş bu operasyonları yapanlara 2 yıl öncesinde inanıp bu doğrultuda hareket etmesiydi.

Daha sonrasında anlaşıldı bu hamleler ikisininde altını oydu.Rüya gibi günlere imza atan ikili bertaraf edildi.Para konusuna girmesi yanlıştır.Burada resmi daha büyük görüp hareket etmeliydiler.Bu lafım her ikisine de...

Bu kulübün Şampiyon Başkan ve Teknik direktörünü bu durumlara düşürenler şuan aktif rol oynuyorlar.O kupayı biz getireceğiz ve taht kuracağız diyorlar...

Futbolcuların gitmek istemesi ve Yıldırım Demirören konusunda önceleri de söyledim mantıklı olan ve işin için de olanların çokta alternatifi olmazdı.Kim olursa olsun az-çok aynı şeyi yapardı.

Burada Sadri Şener'i Başbakan hakkındaki açık ifadelerinden ötürü tebrik ederim.Bu konuda herkes herşeyi açıkça bilmeli.Biat etmediğinden ötürü de bir teşekkürü hak ediyor.

Siyasete gireceğim demesi;bu adamı vazgeçiremedik :)

Bence çok yanlış bir karar olur.Kendi savunduğun ilkelere ters düşersin Sadri abi.Girerse şayet;yok yok düşünmek bile istemiyorum...

Stat ihalesini alan firma hakkında söyledikleri çok doğru.Hatta akraba da sayılır bu kişi ben de söyleyeyim bu fiyata batacak :)

Son olarak;herşey için teşekkürler Sadri Başkanım.Sadri Şener-Şenol Güneş...Herşeyinizle unutulmayacaksınız.Gerçekten...

Mustafa Ayazoğlu
05.08.2013, 18:31
Başbakan ile görüştüm. Dedi bana ki, çok sert demeçler veriyorsun. Dedim ben de, burası Trabzon, ne yapayım.

he heyyt :)

demek sadri tribüne oynamış

aynı şeyi hacıosmanoğlu'na söylemiş midir ?

kalavara
05.08.2013, 18:34
sadri şener'in başbakan mesajı gerekli yerlere posta yoluyla ulaşmıştır herhalde...dik dur da görelim!

Ali İhsan
05.08.2013, 18:53
Başbakan mevzuları, harcamalar falan tamam skandal, zaten herkes biliyor.

Ben hala Şenol Güneş'in, Tolunay Kafkas'ın yarısı kadar para alan Şenol Güneş'in, hakettiği parayı sevmesinin neresinin suç olduğunu merak ediyorum.

Ender Kuyumcu
05.08.2013, 18:58
Bir dostumun ricası ve uyarısı üzerine kendi özeleştirimi de yaparak yazdığım yazıyı duygularımı katmadan daha nesnel bir şekilde ifade etmeye çalışayım. Bunu yaparken de yazının ilk halini de silmiyorum ki hatalarımızı düzeltebileceğimize dair bir örnek oluştursun...

Sadri Şener sen bir YALANCISIN... ( Sadri Şener'in yaptığı açıklamaların ve hafızamızda yer eden yaşanmışlıkların bir karşılaştırmasını yapalım )

Bu kulübü 30 küsur milyon borçla aldın 200 milyon civarı borçla bıraktın...

Ben başkan seçilirsem Selçuk, Egemen kalacak diye insanları kandırdın oysa Selçuk sezon ortasında kalmayacağını bizzat sana söylemişti... ( 2010 senesi Kasım aylarında Selçuk ve Egemen'le konuştuğunu yeniden başkan seçilmen halinde takımda kalacaklarına dair söz verdiklerini söyledin ama tapelerden ortaya çıkan Selçuk'un sezon ortasında Adnan Polat'la konuşup anlaştığı ve bizzat sana kalmayacağını söylediğiydi... )

Şenol Güneş zaten iki defa istifa etti ama Trabzonspor'un çıkarları dedin, araya adam soktun istifadan vazgeçirttin...

Kendin açıklama yaptın hoca isim vermeyince başka hocalara sorup transfer yaptık diye, şimdi olur mu öyle şey diyorsun...

Yola çıktığın yöneticileri ve Hayrettin Hacısalihoğlu'nu sırtından vurdun, kendi yönetimimi oluşturacağım dedin, onu da oluşturdun ama o seçtiğin yöneticiler seni hapiste bile ziyarete gelmedi sonra tuttun yine laf ettin... ( 2010-2011 şampiyon kadrosunun temellerini atmış olan Hayrettin Hacısalihoğlu ve diğer yöneticilerle çalışmak istemediğini söyleyip yönetimini yeniledin. Bizzat seçtiğin yöneticilerseni hapiste ziyaret etmeyince onlara da sitem ettin )

Futbolcuları GS'ye resmen peşkeş çektin... ( Selçuk GS'ye bedava gittikten sonra Engin'in de çok düşük bir bonservis ücretiyle GS'ye satılmasına izin verdin, Burak için koydurduğun 5 milyon avro da dostun olduğunu iddia ettiğin camia tarafından yatırılıp futbolcu GS'li oldu )

aziz yıldırım adam mı öldürdü de bu kadar hapis yatacak deyip aziz'i savundun...

Adnan Polat benim aile dostumdur bana sormadan Trabzonspor'dan futbolcu alamaz dedin, oysa Adnan Polat Selçuk'la devre arasında anlaşmıştı ve bunu sen de gayet iyi biliyordun...

Egemen gitmemek için ağladı ama istediği parayı çok gördünüz. Oysa beşiktaş'ın teklifinden çok aşağıda bir para istemişti bizden... ( Egemen'e Nevzat Şakar'ın yaptığı muameleye izin verdin, Şenol Güneş kalsın demesine rağmen 200 bin avro gibi bir rakam için gitmesine müsaade ettin. Bunun da şahidi Trabzon'daki yöneticilerdir )

Menajerlere ödenen fahiş komisyonların hesabını ver... ( Menajerlere verilen komisyonlar ortada. Maksimum yüzde on olan gelen olarak yüzde beş civarı olan menajer komisyonları bazı futbolcuları alırken yüzde yirmi yüzde otuzlara kadar çıktı, hatta Jebrin transferinde menajerin aldığı ücret bonservisten daha pahalı. Bunun açıklaması nedir? )

Alanzinho biz almadan 6 ay önce 600 avroya Ankaraspor'a önerildi, adamlar o fiyata almadı ama sen tuttun 3 milyon 900 bin avro bonservis verdin.

Karabük'ün 800-900 bin avroya almadığı Henrique'ye 4.5 milyon avro bonservis verdin...

Mithat Halis sevdan sayesinde Brozekler, şunlar bunlar bir ton paraya geldi bedavaya gitti...

Bir önceki sene takım bulamadığı için futbolu bırakma noktasına gelen Adrian'a 5.3 milyon avro bonservis verdin...

Kulübe attığın Zokora, Janko, Emerson, Cech kazıklarını saymıyorum bile... ( Zokora, Janko, Emerson, Cech transferlerinde yaşanan fiyaskoları saymıyorum bile )

Şampiyonlar liginden gelen 23 milyon avro ve Burak'tan gelen 5 milyon avronun akıbetini bilen yok...

Şİke ile mücadele edeceğim dedin düşme olmasın teklifine Bursa ve Gs imza atmamasına rağmen imza attın ve imza atmadım diye yalan konuştun ama imza ortaya çıktı... ( Şİke ile mücadele edeceğim dedin düşme olmasın teklifine imza atmadım demene rağmen imza attığın ortaya çıktı ve o belgeye GS ve Bursa imza atmadı. Oysa şampiyonluğu çalınan takım senin başkanlığını yaptığın Trabzonspor'du )

2005 senesinde şampiyonluğumuzu çalan federasyonun başkanı Levet Bıçakçı'yı aziz'in jurnalcisi olduğunu bile bile kulüp avukatı yaptın... ( 2005 senesinde şampiyonluğumuzu çalan federasyonun başkanı Levet Bıçakçı'yı aziz'in jurnalcisi olduğunu, onunla olan ilişkileri basında yer almasına rağmen kulüp avukatı yapmakta sakınca görmedin )

Atman gereken hiç bir resmi adımı atmadın ve şike mücadelesini baltaladın... ( Trabzonspor'un hakkını alması, UEFA sürecinin hızlanması ve şikecilere yaptırım uygulanılması için atılması gereken hiç bir resmi adım kulüp tarafından atılmadı. Bunun mantıklı bir açıklaması varsa biz de bilmek isteriz )

Ayağına kadar gelen FIFA-Interpol heyetiyle görüşmedin, uyardık biz randevu aldık dedin o da Yalan çıktı... ( Ayağına kadar gelen FIFA-Interpol heyetiyle görüşmedin, uyardık biz randevu aldık dedin ama bu güne kadar öyle bir görüşme olmadı )

Önce fenerbahçeli M. Ali Aydınlar'ı sonra da fener'in uşağı Yıldırım Demirören'i destekledin. Seni uyaranlara da bunlar ince zeka işi dedin...

PFDK üyeleri hakkında suç duyurusunda bulun dedik, bulunmadın biz bulunduk, bize siz zarar göremediniz ki diye ret geldi. Oysa TS zarar görmüştü ama umursamadın... ( PFDK üyeleri hakkında suç duyurusunda bulun dedik, bulunmadın biz bulunduk, bize siz zarar göremediniz ki diye ret geldi. Oysa TS zarar görmüştü ve kulüp başvurmuş olsa hukuken bir zafer daha kazanılmış olacaktı )

TFF seçimlerinde Trabzonspor'a mahkemede iftira atmış olan mecnun odyakmaz'ın yanına oturdun, hesap sorulunca o benim yanıma oturdu dedin ama Sivas deplasmanında otelde sarmaş dolaş yemek yedin, resim çektirdin...

UEFA nezdinde çalışma başlatman gerektiğini ve İsviçre'de bir hukuk firmasıyla anlaşman gerektiğini söyledik, bu konuda da bizleri oyaladın ve böyle bir adım da atmadın...

Kulübün başına geldiğinde kredi kartı bile almaya hakkın yoktu, yüreğin yetiyorsa şimdi servetinin incelenmesi için tarafsız bir denetleme şirketine izin ver de görelim... ( Kulübün başına geldiğin zaman ve ayrıldığın zamanki mali durumun hakkında inceleme yapılsa nasıl bir tabloyla karşılaşırız? )

Şenol Güneş hoca iken Tolunay'la görüşüp arkasından kumpas kurdurdun... ( Toluay'la Şenol Güneş'in istifası sonrası görüştüm dedin ama kaleci antrenörünün oğlunun attığı tweetlerden Kasım ayında bütün ekiple anlaşıldığı ortaya çıktı. )

Bir çırpıda aklıma gelenler bunlar ama bunun haricinde burada yazamadığım İHANETLERİNİ de günü geldiğinde yazacağım. ( Bir çırpıda aklıma gelenler bunlar ama bunun haricinde burada yazamadığım bazı yaşananları da günü geldiğinde yazacağım )

Yaşar
05.08.2013, 19:07
Yine bütün başarılar Şenol Güneş'e, bütün başarısızlıklar başkalarına olacak.
Yine Şenol Güneş efsane, Sadri Şener hain olacak.

fteotdgs
05.08.2013, 19:27
Bir de kim hakli, kim haksiza hic girmeden Sadri Sener'in orada olmayan, birlikte calistigi, ucuncu sahislar hakkinda konusmasi (konustugu konularda yuzde yuz hakli olsa bile) dogru degil. Bunu yapan birine ben kisisel olarak saygi duymam, asla da guvenmem. Onu gectim, bunu yapan dogrudan o kuruma zarar verir. Kendisi, sagolsun, hicbir zaman takmadi bunu.

Armağan Dere
05.08.2013, 19:31

En basiti Trabzonspor'a başkan olmadan önce ne kadar serveti vardı,Şimdi ne kadar var.
Trabzonspor ve siyaset sayesinde kaç ihale almış
Neye karşılık ihaleleri almış araştırılmalıdır.
Onur Beye katılıyorum.

özgür6161
05.08.2013, 19:37
Can Yücel'in o meşhur lafı geliyor aklıma...

Burada düşünceleriyle,fikirleriyle hala utanmadan,hala cımbızla çekerek öyle bir manüple ederek birşeyler söylüyorlar ki...

Burada söylemlerim doğru diyerek yanlış olduğunu görüp çark edip hala ama hala ben zaten demiştim gibi .... soyunanlar var ki...

Can Yücel sen ne büyük adamsın diyesim geliyor her defasında...

Ali İhsan
05.08.2013, 21:01
Aklı sıra Şenol Güneş'e sallayanlar; kimse Şenol Güneş hatasızdır demiyor.

Şenol Güneş başarısız oldu ve istifa etti.

Şenol Güneş takımı şampiyon yaptı, sonra başarısız oldu, takıma zararı bir sezondur.

Sadri Şener takımı şampiyon yaptı, sonra tüm takımın dengesini bozdu, en azından beş sezon boyunca temizlenmeyecek oyuncu ve borç yükünü takıma yükledi.

Bir de kendi kendine yaptığı transferleri hocaya yüklemeye çalışıyor pişkin pişkin, kendini aklamak için yanlış hedefi seçmiş. Bu durumda Şenol Güneş'i savunmak müritlik midir ey aklıselim taraftar?

Şenol Güneş kaç lira almış üç senede bu takımdan araştırılsın. Tolunay Kafkas kaç liraya imza atmış ve bir kaç ay sonra söke söke kaç lira tazminat alacak bunlar da araştırılsın ben susacağım...

Fatih Birinci
05.08.2013, 21:14
Sadri sener seni gercekten cok sevdik ama sen bizi sırtımızdan vurdun,şerefsiz istanbul yandaşlarına sattın

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk 2

alperrr
05.08.2013, 21:18
ya neden bizim başkanlar eski başkanlar vs. mantık hatası yapıyor ellere

..düşmana malzeme veriyor

...kendine güldürüyor anlamıyorum..

elin diyarbakırlısı kadar olamıyor..

Şenol güneş e zarar verdikçe ona suç attıkça kendini yükselecek mi sanıyor ..

kendi değerini küçümsersen sende küçülürsün yok parayı severmişte ne kadar ayıp (ayrıca şehirde yakın olanlar bilenler açıklasın lütfen)

yok tonyalıymışta bende tonyalıyım ama doğum değil.. böyle şeyler gereksiz ve saçma ..

şimdiki başkanda eski başkanda delikanlıysanız 1 numaraya kafa tutacaksınız 2 ler 3 lerin bizim için değeri yok..

madem tonyalısınız veya oflusunuz hiç öyle böyle demeyin ya algınız düşük ya da cesaretiniz yetmiyor..kupa başbakanda bunu 13 yaşına gelmiş çocuklar bile bilir.

Yaşar
05.08.2013, 21:22
''Sadri Şener haindir'' mesajı bu başlıkta dururken, ''Şenol Güneş peygamber ilan edilmeli'' gibi ironik bir mesaj siliniyor.
Şenol Güneş'e hain dense neler olur kim bilir.

zekeriyya
05.08.2013, 21:23
Czyo hocamın akıl oyunlari aklıma geldi

Oğuz B.
05.08.2013, 21:28
Sadri Şener'in milyarda biri kadar bu şehre, bu kulübe hayrı dokunmayan şahıslar Sadri başkana hain diyecek de o hain olacak. Yok ya :)

Sibel
05.08.2013, 21:33
İnsan ne dese boş oluyor bazen.
İtirafları takdire değer! En azından başbakan konusunda...

Fatih Birinci
05.08.2013, 21:34
Sadri Şener'in milyarda biri kadar bu şehre, bu kulübe hayrı dokunmayan şahıslar Sadri başkana hain diyecek de o hain olacak. Yok ya :)

Kardesim o bizi temsil ediyor tabi ki sorumlu kisi o. Tamam hain kelimesi agir olmus olabilir ama nr yazik ki sadri baskan bizlere ihanet etmistir

Yaşar
05.08.2013, 21:36
Aklı sıra Şenol Güneş'e sallayanlar; kimse Şenol Güneş hatasızdır demiyor.

Şenol Güneş başarısız oldu ve istifa etti.

Şenol Güneş takımı şampiyon yaptı, sonra başarısız oldu, takıma zararı bir sezondur.

Sadri Şener takımı şampiyon yaptı, sonra tüm takımın dengesini bozdu, en azından beş sezon boyunca temizlenmeyecek oyuncu ve borç yükünü takıma yükledi.

Bir de kendi kendine yaptığı transferleri hocaya yüklemeye çalışıyor pişkin pişkin, kendini aklamak için yanlış hedefi seçmiş. Bu durumda Şenol Güneş'i savunmak müritlik midir ey aklıselim taraftar?

Şenol Güneş kaç lira almış üç senede bu takımdan araştırılsın. Tolunay Kafkas kaç liraya imza atmış ve bir kaç ay sonra söke söke kaç lira tazminat alacak bunlar da araştırılsın ben susacağım...

Aklım sıra Şenol Güneş'in geldikten sonraki icraatlarını beğenmeyip, onu eleştirme hakkını kendimde buluyorum.
Aynı Sadri Şener ilk geldiği zamanda da aynı paraları harcamış, kurduğu kadro ile başarılı olmuş bir başkan ve bu başkana hain deniyorsa;
O paraların harcandığı dönemde teknik direktörümüz olan Şenol Güneş ne oluyor bu durumda?

Oğuz B.
05.08.2013, 21:41
Bu ülkede öyle bir güç var ki, adaletin üstünde, ordunun üstünde, siyasetin üstünde. İnsanlar tarafından kutsallaştırılmış. Bu gücün hamiliğinde elimizden başarımız, sevincimiz, emeğimiz çalındı..Sonra da Sadri Şener hain. Değiştik yönetimi ne değişti ? Hiçbir şey. Değişmez çünkü. Bu şehir tek yürek olup desteklese idi başkanını belki. Yoksa bütün siyasi partilerle, medyayla, sermayenin % 99'uyla, ne tek bir Tonyalı ne de Oflu baş edebilir.

Kardesim o bizi temsil ediyor tabi ki sorumlu kisi o. Tamam hain kelimesi agir olmus olabilir ama nr yazik ki sadri baskan bizlere ihanet etmistir

alperrr
05.08.2013, 22:01
ya arkadaşlar aynı hatayı yapıyorsunuz bence Sadri Şener de hain değildir olamaz

Şenol Güneş te hain değildir olamaz

Hacı başkanda değildir.

hain ağır bir kelimedir ama kulüp başkanlarımız 1 numaraya kafa tutamıyorsa taraftarımızda mı tutamaz anlamıyorum görüşlerim siyasi değil sadece benim için öncelikli olan Trabzonspordur..

Avni Aker de bir ıslık bir yuhlama bile yürekleri ferahlatır..

maalesef yeter demirören sloganını duyamadığım tek stad!!! ben ne bekliyorum ki?

Fatih Birinci
05.08.2013, 22:06
https://www.youtube.com/watch?v=qY0iqZPIfMI&feature=youtube_gdata_player

Sadri sener HACIOSMANOGLU nun tırnagı olamaz. Kesinlikle o KUPA gelecek

Oğuz B.
05.08.2013, 22:12
O kupayı kazanan Sadri Şener. Bize o onuru yaşatan Sadri Şener. İbrahim Bey'in beklemekten başka attığı tek adım yok. Kesinlikle o kupa ait olduğu yere gelecek. İnşallah bu yıl İbrahim Bey'e de nasip olur böyle bir başarı.

Hüseyin Başoğlu
05.08.2013, 22:14
Kaç zaman öncesinin röportajının tekrar ısıtıp medyaya sürmek ne kadar doğru tartışılır..O zamanki yorumların yine hemen hemen aynısı yapılıyor...Sabit görüşlülükte son gaz devam....

Benim asıl zoruma giden şey ise Şenol Güneş ve Sadri Şener ikilisi bu klübün efsane 2'lisi olabilecekken birbirlerinin önüne bu derece taş koyup birbirlerini yemeye çalışmaları...

Onun haricinde değişen bir şey yok..Tek doğru kendi bildiklerinin olduğunu sananlar Şenol Güneş veyahut Sadri Şener denilince mesnetsizce kin kusmaya devam ediyorlar..Denilicek çok şey varda anlamazlar neyse :)

hodlu
05.08.2013, 22:17
Sadri Şener adını duymak dahi istemiyorum....

TekfurÇayır 61
05.08.2013, 23:41
Ender hocam, Sadri Şener'in ihânetine dâir yazdıkların delillendirilmeli bence.

Bunların delili sende olabilir, bizde yok. Böyle olunca söylediklerinle çamur at izi kalsın yaklaşımı arasında bir fark olmuyor.

Çamur atacak bir karakterde olmadığını buradan seni tanıyabildiğim kadarı ile biliyorum amma velakin senin yazdığın yazı çamur atacak karakterde birisinin yazabileceği yazıdan farklılıklar arz etmeli.

Belki yazarken senin bildiklerini bizim de bildiğimizi düşünerek yazıyorsun ama en azından ben bilmiyorum.

Ve benim süreç boyunca Sadri Şener hakkında edindiğim izlenim onun bir hâin olmadığı yönünde, hattâ bu süreçte istese bile hâinlik edebileceği imkânlara sâhip değildi kanısındayım.

Ender Kuyumcu
05.08.2013, 23:42
Ender hocam, Sadri Şener'in ihânetine dâir yazdıkların delillendirilmeli bence.

Bunların delili sende olabilir, bizde yok. Böyle olunca söylediklerinle çamur at izi kalsın yaklaşımı arasında bir fark olmuyor.

Çamur atacak bir karakterde olmadığını buradan seni tanıyabildiğim kadarı ile biliyorum amma velakin senin yazdığın yazı çamur atacak karakterde birisinin yazabileceği yazıdan farklılıklar arz etmeli.

Belki yazarken senin bildiklerini bizim de bildiğimizi düşünerek yazıyorsun ama en azından ben bilmiyorum.

Hangisi açık değil mesela?

Hepsi zaten bilinen ve kayıtlarda olan şeyler.

Hüseyin Başoğlu
05.08.2013, 23:44

Onur şuan galatasarayda zaten çeklerinide Sadri Şener iç etti çoktan...

alone_6161
05.08.2013, 23:46
Yanılmıyorsam Ender Bey siz, Onur'un GS'ye satıldığını hatta çeklerin GS'den alınıp kullanıldığı belirtmiştiniz. Bu konuyla ilgili açıklama yapabilir misiniz?

Ender Kuyumcu
05.08.2013, 23:47
Onur şuan galatasarayda zaten çeklerinide Sadri Şener iç etti çoktan...

Çok zekisin, öyle gizli laf sokmana gerek yok. Bilmeyenler de var açık açık yaz ki ne olduğunu anlasınlar.

Ben burada Sadri Şener'in Onur için GS ile anlaştığını hatta çek bile aldığı dedikodusunun olduğunu yazdım.

Ve ben bunu sana ıspatlarım, isimleriyle zamanıyla...

Ispatlarsam ne yapacaksın?

Velev ki yanlış bir bilgi paylaşmış olayım, ne olacak dünyanın sonu mu?

TekfurÇayır 61
05.08.2013, 23:47

Senin metinden bakıp yazayım hocam. Bu gece olmazsa yarın. Yazdığın maddeler içinden benim için muğlak olanların bir derlemesini yapacağım.

Ender Kuyumcu
05.08.2013, 23:50
Yanılmıyorsam Ender Bey siz, Onur'un GS'ye satıldığını hatta çeklerin GS'den alınıp kullanıldığı belirtmiştiniz. Bu konuyla ilgili açıklama yapabilir misiniz?

Yanılmıyorsun, haberin kaynağı Abdürrahim Albayrak'tı. Başkaları tarafından da teyit edilmiş bir haberdir.

Sadri Şener gitmeseydi ne olmuş olacağını görürdük ama gitti ve öyle bir şansımız olmadı.

Hüseyin Başoğlu
05.08.2013, 23:53
Çok zekisin, öyle gizli laf sokmana gerek yok. Bilmeyenler de var açık açık yaz ki ne olduğunu anlasınlar.

Ben burada Sadri Şener'in Onur için GS ile anlaştığını hatta çek bile aldığı dedikodusunun olduğunu yazdım.

Ve ben bunu sana ıspatlarım, isimleriyle zamanıyla...

Ispatlarsam ne yapacaksın?

Velev ki yanlış bir bilgi paylaşmış olayım, ne olacak dünyanın sonu mu?

Öncelike öyle çok zeki olduğumu düşünmüyorum ama iltifat olarak alıyım...

Siz dedikodu yazmadınız...galatasaraylı dostlarınızdan kesin bilgi aldığınızı artık yeter sadri şener futbolcuları peşkeş çekiyor diye milleti galeyana getirmeye çalıştınız...

İspatlıcak olsanız şimdiye kadar çoktan ispatlamanız gerekirdi..Haber yalan çıkmış başkan değişmiş hoca değişmiş bu saatten sonra ispatlasanızda pek umrumda kalmaz..

Yanlış bilgi paylaşabilirsiniz insanlık hali ama aldığınız yanlış bilginin Sadri Şener nefretinizle birleşip yanlışlıktan öteye gittiğini düşünüyorum..Bu durum benim sorunum değil sizin sorununuz..Sadece siz insanları yaptığı yanlışlardan dolayı hainlikle suçlarken her insan gibi sizinde yanlışlarınız var belirtmek istedim...

İnsanları karalamak bu kadar kolay olmamalı..

Ender Kuyumcu
06.08.2013, 00:01
Öncelike öyle çok zeki olduğumu düşünmüyorum ama iltifat olarak alıyım...

Siz dedikodu yazmadınız...galatasaraylı dostlarınızdan kesin bilgi aldığınızı artık yeter sadri şener futbolcuları peşkeş çekiyor diye milleti galeyana getirmeye çalıştınız...

İspatlıcak olsanız şimdiye kadar çoktan ispatlamanız gerekirdi..Haber yalan çıkmış başkan değişmiş hoca değişmiş bu saatten sonra ispatlasanızda pek umrumda kalmaz..

Yanlış bilgi paylaşabilirsiniz insanlık hali ama aldığınız yanlış bilginin Sadri Şener nefretinizle birleşip yanlışlıktan öteye gittiğini düşünüyorum..Bu durum benim sorunum değil sizin sorununuz..Sadece siz insanları yaptığı yanlışlardan dolayı hainlikle suçlarken her insan gibi sizinde yanlışlarınız var belirtmek istedim...

İnsanları karalamak bu kadar kolay olmamalı..

Dediğim gibi isimlerden biri Abdürrahim Albayrak, diğeri sadri şener'e çok yakın biri diğeri de gs camiasının içinden bir yetkili...

sadri şener'den nefret ettiğim doğrudur, bunu da sakladığım falan yok.

Takılmışsın Onur işine.

Orada belki 20 değişik şey yazdım ve bunların hepsini de sadri şener yaptı ve sonuçları da ortada.

sanki aynı kızı sevdik diye yazıyorum bunları...

Trabzonspor'a verdiği zararları anlatabilmek için yazıyorum, daha çok önemli ve çok büyük zararlarının olduğu noktalar da var ama yazmıyorum, zamanı geldiğinde çıkacak zaten ortaya.

Aslında Onur haberini de yazmayacaktım ama kamuoyu oluşsun, Selçuk ve Egemen de yaşananlar Onur'da yaşanmasın istedim ama derdi Trabzonspor değil de kişiler olanlar bütün hatalarına rağmen kişileri savunmaya devam ediyor.

Sen daha gençsin, biz bu tür hataları Mehmet ali Yılmaz zamanında da yazıyorduk, Nuri Albayrak zamanında da şimdi İHO zamanında da...

Ha diyeceksin ki yazıyorsun da ne oluyor?

Büyük bir çoğunluk ve özellikle beni tanıyanlar neden yazdığımı, yazdıklarım sonrasında yaşanan gelişmeleri ve değişimleri biliyor.

Sana gelince, nasıl istiyorsan öyle düşün...

cakalkerem
06.08.2013, 00:04
sadri bey açıklama mı yapmış?

hayret

MaEsTrO
06.08.2013, 00:21
iyi de iki ay önce yaptigi aciklamalari neden yeni gibi koydunuz ki?

DeAgLeMaNyAq
06.08.2013, 00:28
iyi de iki ay önce yaptigi aciklamalari neden yeni gibi koydunuz ki?

Ulusal medyada yeni yayınlandı...

Ali İhsan
06.08.2013, 00:29
Aklım sıra Şenol Güneş'in geldikten sonraki icraatlarını beğenmeyip, onu eleştirme hakkını kendimde buluyorum.
Aynı Sadri Şener ilk geldiği zamanda da aynı paraları harcamış, kurduğu kadro ile başarılı olmuş bir başkan ve bu başkana hain deniyorsa;
O paraların harcandığı dönemde teknik direktörümüz olan Şenol Güneş ne oluyor bu durumda?

Valla ben hain demedim, onu diyenler düşünsün.

Teknik direktör çıkıp konuştu net hatırlıyorum, dedi ki bu kadar yabancı fazla yabancı almayın, dinlediler mi?

Bana iki milyona Adrianı alıcaz izle dediler izledim iki milyonsa ok dedim beşe aldılar demedi mi? Ben kulağımla duydum, yalanlandı mı?

Ayrıca iki tane hocanın başarısız olduğu kadroyu gelip Şenol hoca oynattıysa o da onun maharetidir, anlayana...

Hocanın tek suçu bütün bu dümenler dönerken istifa etmemesiyse zaten amaç oydu, Sadri Şener Şenol Güneş'e söz geçiremeyince kendi adamını (Tolunay) getirebilmek için Şenol Güneş'i başarısız yapacak her türlü hamleyi yaptı ama o ince zekasının atladığı birşey vardı, Şenol Güneş gidince sıra kendisine gelecekti ve geldi de...

Şenol Güneş'in bu takıma faydaları da olmuştur zararı da ama oyuncu transfer etme yetkisi olmadığı halde sanki o yapmış gibi onun suçlanması komedidir. Bütün oyuncu transferlerini yönetim yapmıştır, iyi transferler onların başarısıdır, kulübü batağa götürenler de...

emre duman
06.08.2013, 00:42
baktılar tkım hava kazandı transferler uefada aldımız sonuclar filan attılar hemen bu haberi sizde konu olarak açtınız yemi yuttunuz vallahi he diyip geçiyorum sizde öle yapın

bunları bukadar tartışmak zarar veriyor bu klube

Gökhan Koç
06.08.2013, 00:43
En azından "sandıkta görüşürüz" demedi :)

Hüseyin Başoğlu
06.08.2013, 00:52
Kaynağınız gs için her türlü şerefsizliği yapıcak şaklaban Abdürrahim ise ....

Neyse sizin dediğiniz olsun :)

Adnan Mollasalihoğlu
06.08.2013, 01:30
Şimdi de Hacıosmanoğlu penceresinden bir iddia var. O da, “Başkan ben oldukça Sadri Şener buraya giremez” diyor.

Nereye giremem?

Stada…

Bütün stada girerim, kimseyi de sokmam oraya. Ben Oflu değilim ha, Tonyalıyım.

Aziz'e karşı KONYALI Hacı'ya karşı TONYALI hadi işine bak kolpacı...

Ender Kuyumcu
06.08.2013, 01:32
Ne kadar bilirsen bil anlatabildiklerin karşındakinin anlayabildikleri kadardır...

Sefa Alış
06.08.2013, 02:09
Hepsi az çok bilindik şeyler.
Şenol Güneş'i sadece para yönüyle değerlendirmesi çok yanlış olmuş.
Ayrıca akp li "Trabzonsporlular", tff yıldırım demirören muhabbetini ve Rize'ye verilen oyuncuları iyi okusunlar.

Fanatik34
06.08.2013, 02:13
Basa geldiginde Egemen, Selcuk ve Giray gibi yerlilerle 3 yillik, Colman gibi yabancilarla 5 yillik sözlesme imzalarken, bunu niye yaptigini acik acik yazdik (Gayse gizli ajanligi) O dönem bunu anlamayan coktu malum ama Sadri Sener´i anlamak icin, onun tabiri ile biraz "ince zeka" kullanmak gerekiyordu !

Daha sonra ögrendik ki, bununla da kalmayip, özellikle yerli oyuncularin kontratlarina düsük serbest kalma maddeleri eklemis beyzadeleri. Yani güya sözlesme uzatip gibi görünüp, futbolculari baska bir yolla Bizansa pazarlamak. Ama bunun öncesinde futbolculara camur atip, taraftarin gözünde kücültmek ise diger ince zeka ürünü.

Bu dönemde birsey daha ögrendik ondan..suclu olan hep futbolculardi, hakli olan ise hep kendisi !

savsat
06.08.2013, 02:14
sadri'yide biliyoruz Şenol'uda. ağzından para lafını düşürmeyen kim? sadri.Şenol hocanın tek hatası olduk olmadık transferlere onay vermesi oldu.Nihayetinde göreve geldiği il yıl şikecileri şampiyonluktan etti ve türkiye kupasını aldı,ertesi yıl takımı şampiyon yaptı.Şenol hoca türkiye'ye üç gömlek fazladır. nokta

emre duman
06.08.2013, 03:16
yine soktular klubu kısır tartışmaların içine bıkmadınız usanmadınz sizde bunları görüpte adma gibi bir tepk i veremednz senelerce yeter yahu

Yaşar
06.08.2013, 03:22
Valla ben hain demedim, onu diyenler düşünsün.

Teknik direktör çıkıp konuştu net hatırlıyorum, dedi ki bu kadar yabancı fazla yabancı almayın, dinlediler mi?

Bana iki milyona Adrianı alıcaz izle dediler izledim iki milyonsa ok dedim beşe aldılar demedi mi? Ben kulağımla duydum, yalanlandı mı?

Ayrıca iki tane hocanın başarısız olduğu kadroyu gelip Şenol hoca oynattıysa o da onun maharetidir, anlayana...

Hocanın tek suçu bütün bu dümenler dönerken istifa etmemesiyse zaten amaç oydu, Sadri Şener Şenol Güneş'e söz geçiremeyince kendi adamını (Tolunay) getirebilmek için Şenol Güneş'i başarısız yapacak her türlü hamleyi yaptı ama o ince zekasının atladığı birşey vardı, Şenol Güneş gidince sıra kendisine gelecekti ve geldi de...

Şenol Güneş'in bu takıma faydaları da olmuştur zararı da ama oyuncu transfer etme yetkisi olmadığı halde sanki o yapmış gibi onun suçlanması komedidir. Bütün oyuncu transferlerini yönetim yapmıştır, iyi transferler onların başarısıdır, kulübü batağa götürenler de...

Renkdaşım;
Yiğidi öldür ama hakkını yeme.
2 sezonda 3 kupa kazanan takımın başarısı sürekli Şenol Güneş üzerindek konuşulup, geçen sezonki başarısızlık sadece Sadri Şener'e mal edilemez.
Başarıda da , başarısızlıkta da herkes hakkını almalı.
Eski kulüp başkanına hain deyip, Şenol Güneş'i yüceltmek beni rahatsız ediyor.
Trabzonspor her zaman oyuncu sattı, Sadei Şener'den önce de oyumcular gitti, bundan sonra da gidecek.
Ayrıca her takım bu denli paralar harcıyor, başarısız olunca da bizim gibi maddi anlamda kötü durumlara düşüyor.
Bunlar üzerinden bir başkana hain demek olmaz.

hodlu
06.08.2013, 03:59
Sadri Şener'in ihanetini halen görmeyenler, anlamayanlar var mı gerçekten? Aynı şeyleri yazmaktan bıktık artık. Sadece Şenol Güneş'in arkasından yaptığı konuşma bile yeter. Ama Ender arkadaş oturmuş madde madde yazmış okuyun bir kez daha anlayın. Bu camia sayesinde neler kazandı ama her fırsatta Trabzon şehrini, insanını, taraftarı, hocasını, giden topçuyu, gelmeyen topçuyu kısacası uçan kuşu bile eleştiren zavallı bir kişiliktir...Siyasete girecekmiş. Hangi sıfat ve güçle? Trabzonspor başkanlığının verdiği güç ile. Yazıklar olsun böyle adaletsiz dünyaya...

hodlu
06.08.2013, 04:03
Sadri Şener sen bir YALANCISIN...

Ben başkan seçilirsem Selçuk, Egemen kalacak diye insanları kandırdın oysa Selçuk sezon ortasında kalmayacağını bizzat sana söylemişti...

Şenol Güneş zaten iki defa istifa etti ama Trabzonspor'un çıkarları dedin, araya adam soktun istifadan vazgeçirttin...

Kendin açıklama yaptın hoca isim vermeyince başka hocalara sorup transfer yaptık diye, şimdi olur mu öyle şey diyorsun...

Yola çıktığın yöneticileri ve Hayrettin Hacısalihoğlu'nu sırtından vurdun, kendi yönetimimi oluşturacağım dedin, onu da oluşturdun ama o seçtiğin yöneticiler seni hapiste bile ziyarete gelmedi sonra tuttun yine laf ettin...

Futbolcuları GS'ye resmen peşkeş çektin...

aziz yıldırım adam mı öldürdü de bu kadar hapis yatacak deyip aziz'i savundun...

Adnan Polat benim aile dostumdur bana sormadan Trabzonspor'dan futbolcu alamaz dedin, oysa Adnan Polat Selçuk'la devre arasında anlaşmıştı ve bunu sen de gayet iyi biliyordun...

Egemen gitmemek için ağladı ama istediği parayı çok gördünüz. Oysa beşiktaş'ın teklifinden çok aşağıda bir para istemişti bizden...

Menajerlere ödenen fahiş komisyonların hesabını ver...

Alanzinho biz almadan 6 ay önce 600 avroya Ankaraspor'a önerildi, adamlar o fiyata almadı ama sen tuttun 3 milyon 900 bin avro bonservis verdin.

Karabük'ün 800-900 bin avroya almadığı Henrique'ye 4.5 milyon avro bonservis verdin...

Mithat Halis sevdan sayesinde Brozekler, şunlar bunlar bir ton paraya geldi bedavaya gitti...

Bir önceki sene takım bulamadığı için futbolu bırakma noktasına gelen Adrian'a 5.3 milyon avro bonservis verdin...

Kulübe attığın Zokora, Janko, Emerson, Cech kazıklarını saymıyorum bile...

Şampiyonlar liginden gelen 23 milyon avro ve Burak'tan gelen 5 milyon avronun akıbetini bilen yok...

Şİke ile mücadele edeceğim dedin düşme olmasın teklifine Bursa ve Gs imza atmamasına rağmen imza attın ve imza atmadım diye yalan konuştun ama imza ortaya çıktı...

2005 senesinde şampiyonluğumuzu çalan federasyonun başkanı Levet Bıçakçı'yı aziz'in jurnalcisi olduğunu bile bile kulüp avukatı yaptın...

Atman gereken hiç bir resmi adımı atmadın ve şike mücadelesini baltaladın...

Ayağına kadar gelen FIFA-Interpol heyetiyle görüşmedin, uyardık biz randevu aldık dedin o da Yalan çıktı...

Önce fenerbahçeli M. Ali Aydınlar'ı sonra da fener'in uşağı Yıldırım Demirören'i destekledin. Seni uyaranlara da bunlar ince zeka işi dedin...

PFDK üyeleri hakkında suç duyurusunda bulun dedik, bulunmadın biz bulunduk, bize siz zarar göremediniz ki diye ret geldi. Oyda TS zarar görmüştü ama umursamadın...

TFF seçimlerinde Trabzonspor'a mahkemede iftira atmış olan mecnun odyakmaz'ın yanına oturdun, hesap sorulunca o benim yanıma oturdu dedin ama Sivas deplasmanında otelde sarmaş dolaş yemek yedin, resim çektirdin...

UEFA nezdinde çalışma başlatman gerektiğini ve İsviçre'de bir hukuk firmasıyla anlaşman gerektiğini söyledik, bu konuda da bizleri oyaladın ve böyle bir adım da atmadın...

Kulübün başına geldiğinde kredi kartı bile almaya hakkın yoktu, yüreğin yetiyorsa şimdi servetinin incelenmesi için tarafsız bir denetleme şirketine izin ver de görelim...

Şenol Güneş hoca iken Tolunay'la görüşüp arkasından kumpas kurdurdun...

Bir çırpıda aklıma gelenler bunlar ama bunun haricinde burada yazamadığım İHANETLERİNİ de günü geldiğinde yazacağım.

Kellemle beraber altına imza atıyorum. Bilmediğimiz bir çok gerçeği de öğrenmiş olduk...

Yaşar
06.08.2013, 04:05
Sadri Şener'in ihanetini halen görmeyenler, anlamayanlar var mı gerçekten? Aynı şeyleri yazmaktan bıktık artık. Sadece Şenol Güneş'in arkasından yaptığı konuşma bile yeter. Ama Ender arkadaş oturmuş madde madde yazmış okuyun bir kez daha anlayın. Bu camia sayesinde neler kazandı ama her fırsatta Trabzon şehrini, insanını, taraftarı, hocasını, giden topçuyu, gelmeyen topçuyu kısacası uçan kuşu bile eleştiren zavallı bir kişiliktir...Siyasete girecekmiş. Hangi sıfat ve güçle? Trabzonspor başkanlığının verdiği güç ile. Yazıklar olsun böyle adaletsiz dünyaya...

Trabzonspor taraftarının sevgilisi, büyük insan, büyük kişilik Şenol Güneş'in bu sevgiyi kazanmasına sebep olan şey nedir?
Yazdığınız şeylerin çoğu Şenol Güneş için de geçerlidir.
Bunlar bir insanı hain yapıyorsa, o insan haindir.

hodlu
06.08.2013, 04:14
Trabzonspor taraftarının sevgilisi, büyük insan, büyük kişilik Şenol Güneş'in bu sevgiyi kazanmasına sebep olan şey nedir?
Yazdığınız şeylerin çoğu Şenol Güneş için de geçerlidir.
Bunlar bir insanı hain yapıyorsa, o insan haindir.

Şenol Güneş 82 puanla iki tane şampiyonluk kazandırdı bu takıma saha içinde. Ama yönetimler ikisini de koruyamadılar. Sadri şener ise kendi koltuğu giderken Şenol hocaya sarıldı, onun sayesinde 2.5 yıl keyif sürdü. Sonra da bir çırpıda siliverdi büyük efsaneyi. Yazmayacağım daha fazla. Asabım bozuluyor...

Tolga
06.08.2013, 04:18
Ayrıca Yaşar abi, yukarıda yazılan neyide Şenol Güneş yaptı onuda merak ettim.Transferlere karşı çıksaydı vs. diyeceksek eyvallah der kaçarım.Sadri Şener ve Şenol Güneş'i bu şartlara rağmen aynı kefeye koymak( ki bundan öncede basbas bağırıyorduk) olumlu karşılanacak bir durum değildir.

Yaşar
06.08.2013, 04:33
Ayrıca Yaşar abi, yukarıda yazılan neyide Şenol Güneş yaptı onuda merak ettim.Transferlere karşı çıksaydı vs. diyeceksek eyvallah der kaçarım.Sadri Şener ve Şenol Güneş'i bu şartlara rağmen aynı kefeye koymak( ki bundan öncede basbas bağırıyorduk) olumlu karşılanacak bir durum değildir.

''Sadri Şener Trabzonspor sayesinde bir yerlere geldi'' sözüne karşılık ''Şenol Güneş Trabzon'un en sevilen şarküterisinin sahibi midir de bu kadar seviliyor.'' diye soruyorum ben de.
Hacıosmanoğlu'nun dediği '' Trabzonspor Başkanlığı bu ülkenin en önemli 10 koltuğundan birisidir.'' sözünün doğruluğu ile beraber '' Trabzonspor teknik direktörlüğü de bu ülkedeki en zirve kariyerlerden birisidir.'' tezi ortaya çıkar.
Şenol Güneş de bu kadar kariyeri Trabzonspor sayesinde yapmıştır.
Sadri Şener ile Şenol Güneş'i aynı kefeye koymaya çalışmıyorum ama Sadri Şener'e hain denilmesine içerliyorum.
Adamın futbolcu satması veya futbolcuları elinde tutamaması hainlik midir?
Trabzonspor geçmişten beri en önemli oyuncularını sürekli satmıştır.
Ogün, Abdullah, Hami, Şota...
Sözleşmesi biten ve o kadronun en önemli oyuncusu olan adamı tutamayan Sadri Şener hain ise, sözleşmesi devam eden, mevcut kadronun en önemli oyuncusu ve takım kaptanı olan Tolga'yı en önemli rakibine ucuza satan yönetim ne oluyor?
Veya mevcut kadronun içerisinde Trabzonlu olmayıp da yıldızlaşan bir oyuncuyu takımda tutabilecek herhangi bir başkan gelebilecek mi?
Şike meselesindeki duruşunun sebebini de , Hacıosmanoğlu'na bakıp anlayabilmek gerekiyor.
Mevut düzende şike sürecinde bizim kadar dik durabilecek, karşısına çıkan herkesi devirebilecek hiç bir başkan gelemeyecek.
Dışarıdan konuşmak kolay oluyor.

özgür6161
06.08.2013, 05:25
Kör cehalet çirkefleştirir insanları.
Suskunluğum asaletimdendir.
Her lafa verecek bir cevabım var elbet
Lakin bir lâfa bakarım laf mı diye,
Bir de söyleyene bakarım adam mı diye

Dünya Üç Beş Bilgisizin Elinde;
Onlarca Her Bilgi Kendilerinde.
Üzülme; Eşek Eşeği Beğenir;
Hayır Var Sana "Kötü" Demelerinde..

Ömer HAYYAM

Ne güzel demiş...

İlker Gazioğlu
06.08.2013, 09:18
Merak ettiğim bir şey var N'Doye transferini veto edenler acaba neden Alanzinho , Adrian , Henrique , Zokora, Brozekler, Sezer Badur , Mehmet Çakır , Barış Özbek, Emerson , Janko transferlerini veto etmediler. Neden bu transferlerde hep suçlu Sadri Şener oluyor , diğer yöneticiler , teknik direktörler, izleme komiteleri transfer süreçlerinde ne iş yapıyorlardı.

Ustaalioğlu
06.08.2013, 09:28
Siz asıl MAY'ın röpörtajını okuyun, kulüp nasıl batırılır onu anlatıyor, hatırlayabildiklerim;
-TS TV pahalı iş, girilmemesi lazım.
-Borçların ödenmesi için küçülmek yıldızları satmak lazım.
-Kupanın şikenin peşine çok düşmemek lazım, alabilineceğini sanıyormuş bazı insanlar.

Daha neler neler...

Ender Kuyumcu
06.08.2013, 11:29
Bir dostumun ricası ve uyarısı üzerine özeleştirimi de yaparak yazdığım yazıyı duygularımı katmadan daha nesnel bir şekilde ifade etmeye çalışayım. Bunu yaparken de yazının ilk halini de silmiyorum ki hatalarımızı düzeltebileceğimize dair bir örnek oluştursun...

Sadri Şener sen bir YALANCISIN... ( Sadri Şener'in yaptığı açıklamaların ve hafızamızda yer eden yaşanmışlıkların bir karşılaştırmasını yapalım )

Ben başkan seçilirsem Selçuk, Egemen kalacak diye insanları kandırdın oysa Selçuk sezon ortasında kalmayacağını bizzat sana söylemişti... ( 2010 senesi Kasım aylarında Selçuk ve Egemen'le konuştuğunu yeniden başkan seçilmen halinde takımda kalacaklarına dair söz verdiklerini söyledin ama tapelerden ortaya çıkan Selçuk'un sezon ortasında Adnan Polat'la konuşup anlaştığı ve bizzat sana kalmayacağını söylediğiydi... )

Yola çıktığın yöneticileri ve Hayrettin Hacısalihoğlu'nu sırtından vurdun, kendi yönetimimi oluşturacağım dedin, onu da oluşturdun ama o seçtiğin yöneticiler seni hapiste bile ziyarete gelmedi sonra tuttun yine laf ettin... ( 2010-2011 şampiyon kadrosunun temellerini atmış olan Hayrettin Hacısalihoğlu ve diğer yöneticilerle çalışmak istemediğini söyleyip yönetimini yeniledin. Bizzat seçtiğin yöneticilerseni hapiste ziyaret etmeyince onlara da sitem ettin )

Futbolcuları GS'ye resmen peşkeş çektin... ( Selçuk GS'ye bedava gittikten sonra Engin'in de çok düşük bir bonservis ücretiyle GS'ye satılmasına izin verdin, Burak için koydurduğun 5 milyon avro da dostun olduğunu iddia ettiğin camia tarafından yatırılıp futbolcu GS'li oldu )

Egemen gitmemek için ağladı ama istediği parayı çok gördünüz. Oysa beşiktaş'ın teklifinden çok aşağıda bir para istemişti bizden... ( Egemen'e Nevzat Şakar'ın yaptığı muameleye izin verdin, Şenol Güneş kalsın demesine rağmen 200 bin avro gibi bir rakam için gitmesine müsaade ettin. Bunun da şahidi Trabzon'daki yöneticilerdir )

Menajerlere ödenen fahiş komisyonların hesabını ver... ( Menajerlere verilen komisyonlar ortada. Maksimum yüzde on olan genel olarak yüzde beş civarı olan menajer komisyonları bazı futbolcuları alırken yüzde yirmi yüzde otuzlara kadar çıktı, hatta Jebrin transferinde menajerin aldığı ücret bonservisten daha pahalı. Bunun açıklaması nedir? )

Kulübe attığın Zokora, Janko, Emerson, Cech kazıklarını saymıyorum bile... ( Zokora, Janko, Emerson, Cech transferlerinde yaşanan fiyaskoları saymıyorum bile )

Şİke ile mücadele edeceğim dedin düşme olmasın teklifine Bursa ve Gs imza atmamasına rağmen imza attın ve imza atmadım diye yalan konuştun ama imza ortaya çıktı... ( Şİke ile mücadele edeceğim dedin düşme olmasın teklifine imza atmadım demene rağmen imza attığın ortaya çıktı ve o belgeye GS ve Bursa imza atmadı. Oysa şampiyonluğu çalınan takım senin başkanlığını yaptığın Trabzonspor'du )

2005 senesinde şampiyonluğumuzu çalan federasyonun başkanı Levet Bıçakçı'yı aziz'in jurnalcisi olduğunu bile bile kulüp avukatı yaptın... ( 2005 senesinde şampiyonluğumuzu çalan federasyonun başkanı Levet Bıçakçı'yı aziz'in jurnalcisi olduğunu, onunla olan ilişkileri basında yer almasına rağmen kulüp avukatı yapmakta sakınca görmedin )

Atman gereken hiç bir resmi adımı atmadın ve şike mücadelesini baltaladın... ( Trabzonspor'un hakkını alması, UEFA sürecinin hızlanması ve şikecilere yaptırım uygulanılması için atılması gereken hiç bir resmi adım kulüp tarafından atılmadı. Bunun mantıklı bir açıklaması varsa biz de bilmek isteriz )

Ayağına kadar gelen FIFA-Interpol heyetiyle görüşmedin, uyardık biz randevu aldık dedin o da Yalan çıktı... ( Ayağına kadar gelen FIFA-Interpol heyetiyle görüşmedin, uyardık biz randevu aldık dedin ama bu güne kadar öyle bir görüşme olmadı )

PFDK üyeleri hakkında suç duyurusunda bulun dedik, bulunmadın biz bulunduk, bize siz zarar göremediniz ki diye ret geldi. Oysa TS zarar görmüştü ama umursamadın... ( PFDK üyeleri hakkında suç duyurusunda bulun dedik, bulunmadın biz bulunduk, bize siz zarar göremediniz ki diye ret geldi. Oysa TS zarar görmüştü ve kulüp başvurmuş olsa hukuken bir zafer daha kazanılmış olacaktı )

Kulübün başına geldiğinde kredi kartı bile almaya hakkın yoktu, yüreğin yetiyorsa şimdi servetinin incelenmesi için tarafsız bir denetleme şirketine izin ver de görelim... ( Kulübün başına geldiğin zaman ve ayrıldığın zamanki mali durumun hakkında inceleme yapılsa nasıl bir tabloyla karşılaşırız? )

Şenol Güneş hoca iken Tolunay'la görüşüp arkasından kumpas kurdurdun... ( Tolunay'la Şenol Güneş'in istifası sonrası görüştüm dedin ama kaleci antrenörünün oğlunun attığı tweetlerden Kasım ayında bütün ekiple anlaşıldığı ortaya çıktı. )

Bir çırpıda aklıma gelenler bunlar ama bunun haricinde burada yazamadığım İHANETLERİNİ de günü geldiğinde yazacağım. ( Bir çırpıda aklıma gelenler bunlar ama bunun haricinde burada yazamadığım bazı yaşananları da günü geldiğinde yazacağım )

Gökhan Koç
06.08.2013, 11:38
Bir dostumun ricası ve uyarısı üzerine özeleştirimi de yaparak yazdığım yazıyı duygularımı katmadan daha nesnel bir şekilde ifade etmeye çalışayım. Bunu yaparken de yazının ilk halini de silmiyorum ki hatalarımızı düzeltebileceğimize dair bir örnek oluştursun...

Menajerlere ödenen fahiş komisyonların hesabını ver... ( Menajerlere verilen komisyonlar ortada. Maksimum yüzde on olan gelen olarak yüzde beş civarı olan menajer komisyonları bazı futbolcuları alırken yüzde yirmi yüzde otuzlara kadar çıktı, hatta Jebrin transferinde menajerin aldığı ücret bonservisten daha pahalı. Bunun açıklaması nedir? )

Şenol Güneş hoca iken Tolunay'la görüşüp arkasından kumpas kurdurdun... ( Tolunay'la Şenol Güneş'in istifası sonrası görüştüm dedin ama kaleci antrenörünün oğlunun attığı tweetlerden Kasım ayında bütün ekiple anlaşıldığı ortaya çıktı. )

Bence 2. yazdığın kusursuz olmuş abi,

1. ve 2. versiyonu ile bu yazı tüm forum ahalisine örnek olarak sunulsun ve herkes eleştirilerini bu "sıfat" "fiil" ayrımını gözönünde bulundurarak yapsın.

Eleştiride bile bir yumuşuma olmamış, gayet de güzel olmuş.

------------

Yukarıdaki yazı eleştiriye çok güzel bir ÖRNEK'tir, eleştiri ile hakaret çizgisi çok net ayrılmıştır. Pırıl, pırıldır.

TekfurÇayır 61
06.08.2013, 11:48
Ender hocam söz konusu yazından ihânet kelimesini çıkardığın için benim itirazım havada kalmış oldu. Bütün kalbimle diliyorum ki Sadri Şener Trabzonspor'a ihânet etmemiş olsun.

Aynı şekilde şu âna kadar yapıp ettikleriyle İbrâhim başkanı eleştirenler kervanına ben de katılmış olsam da İbrâhim başkanın da bir hâin olduğunu düşünmüyorum.

Allah yardımcımız olsun.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
06.08.2013, 11:50
Bu hali ile muazzam olmuş.

Kesinlikle örnek teşkil edecektir.

Tüm renktaşlarımızın bu pencereden bakıp diğer tüm ön yargılarından uzak "Önce Trabzonspor" düsturu ile hareket etmesi ve eleştirmesi gerekir.

Teşekkürler Ender Kuyumcu

demir
06.08.2013, 11:57
neden hep boyle bos konusmaların sonucu olmayan muhabbetlerın pesındeyız ???? birileri trabzonspor taraftarını oyalamaya csalısıyhor farkında degilmisiniz ?? iyisi ile kotusu ile sadrı senerin basarısız oldugunu idda etmek aptallıkdır sportif olarak bence cok basarılı olmustur... trabzon tarftarından zıyade ıkı sene ust uste tum dunyaya rezıl edılen ezeli rakıbımız var hangımız bundan keyıf almadık ??? sımdı burada aymanlı kadrodan bahsedecek degılım fakat sadrı senerın hatalarının yanında basarılarının gorulmemesınede bir mana veremıyorum... bırakın turkyeyı avrupoa ve dunyada borcsuz kulupmu var ? dıyorlarkı borc 80 den ıkıyuze cıktı evet ama o yılda kulubun degeri 15 mılyon du suan ıse 400 mılyonun ustunde ? buyuk takımlar basarılı oldugu surece borclarını hıc kımse dert etmez turkıyenın en borclu kulubu gs kımseden ses cıkıyormu yada bu konda elestırılıyorlarmı ?? ayrıca sıze ne kulubun borcundan muhasebecımısınız ..??? trabzonspor ıcın var olan borc buyuk bır rakam degıl bundan hıc suphenız olmasın bız taraftar olarak ısımızı yapalım borc ısını yonetıcılerımız halleder... sadri sener sportıf basarısından zıyade basarısız oldugu tek konu sıke konusudur.. ıstanbul buyuklerıne karsı dık durmamıs taraftarını satmıstır... ama bu saatden sonra bu konu uzerınde durmanında hıc bır manası yokdur.. yenı baskanımız bu acıgı fazla fazla kapatmıstır.. rakıplerımızın neden buyuk olarak kabul edıldıklerını tvlerde bas bas bagırıyorlar adamlar bukadar hırsızlık cete lıderlıgı yapmalarına raGMEN baskanlarına sahıp cıkarken bız en ufak seyde tukaka yapmaya baslıyoruz... bızım ısımız taraftarlık bızım ıcın ısımler onemlı degıldır kulubumuz basarılıysa ıstedıgımız oyun oynanıyorsa gerısı bızı ılgılendırmez zegınlerın kendı aralkarındakı kavgalara bızı alet etmelerıne ızın vermeyelım...

alper*
06.08.2013, 12:01
Alanzinho biz almadan 6 ay önce 600 avroya Ankaraspor'a önerildi,

Karabük'ün 800-900 bin avroya almadığı Henrique

Bir önceki sene takım bulamadığı için futbolu bırakma noktasına gelen Adrian

Bunlar gerçek mi yahu? Özellikle Adrian, Henrique :eek: Alanzinho'yu ben de duymuştum buna benzer bir şey ama diğer ikisi tam şok.

Heisenberg
06.08.2013, 12:04
Şu adamın laflarına hala inananlar var, diyecek bir şey bulamıyorum. İbrahim Hacıosmanoğlu şu kısa sürede, onun yaptığından çok daha büyük işler yaptı. Trabzon'a yıldız gelmez diyordu, Malouda, Bosingwa'yı aynı anda geldi ne hikmetse. Sanırım 2-3 ayda Trabzon bambaşka bir şehir oldu. Hacıosmanoğlu'nun tek eksi yanı siyasete çok bulaşması. Zaten şimdi Hacıosmanoğlu'nu kötüleyenler de biliyor aslında iyi işler yaptığını ama siyasete çok bulaştığı için, sevilmemeye başlandı. Sadri Şener gibi verdiği sözleri tutmamış, yukardaki harika yazıda yazılmış işleri yapan bir adamın sözüyle, Şenol Güneş gibi bir efsaneye sallayanlar var. Sonra niye Trabzon'da kimse kalmıyor diyoruz. Bu kadar vefasız olmayın lütfen. Ne zaman şampiyonluk yarışına girsek bu takımın başında Şenol Güneş vardı. İyi gün taraftarlığı yapmaya gerek yok. Sadri Şener bir güzel harcadı Şenol Hoca'yı. Lütfen bu kulübe gerçekten emek vermiş insanları böyle acımasızca, sözüne güven olmayan adamların sözlerine dayanarak harcamayalım.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
06.08.2013, 12:27
neden hep boyle bos konusmaların sonucu olmayan muhabbetlerın pesındeyız ???? birileri trabzonspor taraftarını oyalamaya csalısıyhor farkında degilmisiniz ?? iyisi ile kotusu ile sadrı senerin basarısız oldugunu idda etmek aptallıkdır sportif olarak bence cok basarılı olmustur... trabzon tarftarından zıyade ıkı sene ust uste tum dunyaya rezıl edılen ezeli rakıbımız var hangımız bundan keyıf almadık ??? sımdı burada aymanlı kadrodan bahsedecek degılım fakat sadrı senerın hatalarının yanında basarılarının gorulmemesınede bir mana veremıyorum... bırakın turkyeyı avrupoa ve dunyada borcsuz kulupmu var ? dıyorlarkı borc 80 den ıkıyuze cıktı evet ama o yılda kulubun degeri 15 mılyon du suan ıse 400 mılyonun ustunde ? buyuk takımlar basarılı oldugu surece borclarını hıc kımse dert etmez turkıyenın en borclu kulubu gs kımseden ses cıkıyormu yada bu konda elestırılıyorlarmı ?? ayrıca sıze ne kulubun borcundan muhasebecımısınız ..??? trabzonspor ıcın var olan borc buyuk bır rakam degıl bundan hıc suphenız olmasın bız taraftar olarak ısımızı yapalım borc ısını yonetıcılerımız halleder... sadri sener sportıf basarısından zıyade basarısız oldugu tek konu sıke konusudur.. ıstanbul buyuklerıne karsı dık durmamıs taraftarını satmıstır... ama bu saatden sonra bu konu uzerınde durmanında hıc bır manası yokdur.. yenı baskanımız bu acıgı fazla fazla kapatmıstır.. rakıplerımızın neden buyuk olarak kabul edıldıklerını tvlerde bas bas bagırıyorlar adamlar bukadar hırsızlık cete lıderlıgı yapmalarına raGMEN baskanlarına sahıp cıkarken bız en ufak seyde tukaka yapmaya baslıyoruz... bızım ısımız taraftarlık bızım ıcın ısımler onemlı degıldır kulubumuz basarılıysa ıstedıgımız oyun oynanıyorsa gerısı bızı ılgılendırmez zegınlerın kendı aralkarındakı kavgalara bızı alet etmelerıne ızın vermeyelım...

Öncelikle başkalarının fikirlerine "boş konuşmalar" demeniz hiç hoş değil. Adab-ı muhaşeret diye bir şey var.

Sadri Şener'in başarısız olduğunu söylemek aptallıktır demişsiniz. Haddinizi aşmakta beis görmüyorsunuz sanırım. Sizin gibi düşünmeyenlere aptal demek de malesef pek seviyeli bir tutum değil.

Ben de Şener'in ilk döneminde iyi işler yaptığını düşünüyorum ama kazandığı kupayı almaktan,
daha da beteri bunun için mücadele etmekten aciz olmak başarısızlıktır.

Aksini düşünebilirsiniz, bu benim fikrim ve aksini düşünürseniz de size aptal demem.
Bundan sonra siz de üslubunuza dikkat edin lütfen.

Finansal konulardaki yorumlarınızın hiç birine katılmıyorum.
Evet dünyada borçsuz takım yoktur belki ama fiyatı üç olanı onüçe almak iyi niyetle açıklanamaz.
Kulübün değeri 400'e çıktı demişsiniz bu 400 ne cinsinden bir değer bilmiyorum ama Transfermarkt'a göre Trabzonspor'un değeri 170.000.000 TL ki Fatih, Aykut, Caner, Kadir, Bosingwa, Abdulkadir, Bosingwa, Yusuf ve Batuhan dahil.
Yani bahsettiğiniz gibi devasa bir fark yok.

Kulübü GS ile kıyaslamışsınız ama Şener yönetimi forvete en iyi Henrique'yi, Janko'yu alabilmişken adamlar Drogba'yı, Burak Yılmaz'ı getirdiler. El insaf...

Zenginlerin kavgalarına karışmayalım falan demişsiniz bunu da anlayamadım.

Burada harcanan para Şener'İn ya da Hacıosmanoğlu'nun değil senin benim paralarımdır kardeşim, emin olun bu insanlar kulübe cebinden kuruş vermiyorlar.

Yani dün BJK'nin başına gelenler senin tabirinle "boşverirsek" yarın bizim de tepemize çöker.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak insanı hataya sürükler.

Hekimoğlu
06.08.2013, 12:29
Her zamanki gibi küstahça ve ahmakça açıklamalar.

Ergin Varlibas
06.08.2013, 15:24
Sen Şenol Güneş'in tırnağı olamazsin ey Sadri. Terbiyesizliğin bu kadarı. Ama merak etme Şenol Güneş senin seviyene düşüp aynı tarz acıklamalarda bulunmaz, bu nedenle de tepki bile görür taraftarlardan. Neden çıkıp konuşmadı diye.

Terbiyesiz herif, parayı çok severmişmiş. Ulan tanımasak bide yutturucak bize. Yazıklar olsun.. Böyle iğrenç herifleri gördükçe midem bulanıyor. Karma seni bir gün bulacak.

MaEsTrO
06.08.2013, 15:31
Sen Şenol Güneş'in tırnağı olamazsin ey Sadri. Terbiyesizliğin bu kadarı. Ama merak etme Şenol Güneş senin seviyene düşüp aynı tarz acıklamalarda bulunmaz, bu nedenle de tepki bile görür taraftarlardan. Neden çıkıp konuşmadı diye.

Terbiyesiz herif, parayı çok severmişmiş. Ulan tanımasak bide yutturucak bize. Yazıklar olsun.. Böyle iğrenç herifleri gördükçe midem bulanıyor. Karma seni bir gün bulacak.

ama haksiz da sayilmaz, sayemizde baya bir dünyalik yapti kendine.

Kamil Çakmak
06.08.2013, 15:40
Sadri şener'in açıklamalırı harbiden küstahça. Çok ayıp etmiş.

Ömer_
06.08.2013, 15:41

şenol hoca sayesinde 2010 şampiyonluğumuz var,bayadır övüne övüne konuşuyoruz dimi.

Ergin Varlibas
06.08.2013, 15:46

Adamın işi bu. Bu işten para kazanıyor. Sonuna kadar da hakediyor. Bunu neden hazmedemiyorsunuz? Bu ülkede neden hep başarılı insanlar çekilmez?

Dünyalık yapmışmış, Trabzonspor'un her başarısında Şenol Güneş varmı yokmu? Bırakta parasını kazansın, daha iyisini bile hakediyor.

Ömer_
06.08.2013, 15:49
Sadri Şener yalan mı konuşuyor

http://spor.internethaber.com/spor/super-lig/sadri-sener-yalan-mi-konusuyor-168243.html

Murathan
06.08.2013, 15:51
Ender Abiye yazısı için teşekkür ediyorum.
Çok kandırılmışız belli.
Yazıyı bilgisayarıma kaydettim.

Ergin Varlibas
06.08.2013, 15:54
Bu adamın yaptığı terbiyesizliğin daniskasıdır. Böyle insanlar hayatta iyi hiçbirşeyi haketmiyor, haketmemeli!

TekfurÇayır 61
06.08.2013, 16:13
Bu adamın yaptığı terbiyesizliğin daniskasıdır. Böyle insanlar hayatta iyi hiçbirşeyi haketmiyor, haketmemeli!

Birisi oportünist diğeri ilkeleri olan iki kişinin anlaşamamaları çok doğal. Sadri Şener bu açıklamasıyla yine oportünist davranmış.

Yaşar
06.08.2013, 16:41

2010-2011 senesinin şampiyon takımının başkanıdır.
O başarının tek mimarı Şenol Güneş değildir.

özgür6161
06.08.2013, 17:01
Birisi oportünist diğeri ilkeleri olan iki kişinin anlaşamamaları çok doğal. Sadri Şener bu açıklamasıyla yine oportünist davranmış.

Çokça konuştuk,çokça anlattık...

Bildiklerimizin bir kısmını anlattık...

Oportünist olanın kim olduğunu bir bilseniz...

Birilerinin birşeyleri biliyorum diye aynı şeyleri ki;4-5 tanesi bildiğiniz iftira alakası yok,kimlerle ilişkisi olduğunu bilseniz.

Kimlerin kuyruk acısı var bir bilseniz...

Aklıma Metin Atasoy'un Mali Genel Kurul sonrası basına yaptığı konuşma geldi...

''Biz bugün Sadri Şener'i neden eleştiriyoruz?Çünkü Sadri Bey bizi yanına almıyor.Bizlerle sınırlı ilişki kuruyor.Bugün bu eleştirileri yapmazdık.''

Kendisi de biliyor sallamakla eleştiri olmadığını...

Neyse...

TekfurÇayır 61
06.08.2013, 17:13

Birilerinin birşeyleri biliyorum diye aynı şeyleri ki;4-5 tanesi bildiğiniz iftira alakası yok,kimlerle ilişkisi olduğunu bilseniz.

''Biz bugün Sadri Şener'i neden eleştiriyoruz?Çünkü Sadri Bey bizi yanına almıyor.Bizlerle sınırlı ilişki kuruyor.Bugün bu eleştirileri yapmazdık.''

Neyse...

E söyleyiver de bilelim...

emre duman
06.08.2013, 17:16
danışıklı danışımlı kısır döngü

yatara
06.08.2013, 17:17
ancak gidersin sadri sener

taraftarlarin sana yaptigi besteyi iyi dinle h... agasi

özgür6161
06.08.2013, 17:47
E söyleyiver de bilelim...

Ben çok söyledim abi...

Birşeyleri konuştuktan sonra bir daha söylemenin anlamı yok...

Bugün aban bunları konuşmak ve hala aynı şeyleri söylemek yüzsüzlük geliyor...

TekfurÇayır 61
06.08.2013, 18:07
Sen de haklısın, insan bıkıyor bir süre sonra.

Ergin Varlibas
06.08.2013, 18:45
2010-2011 senesinin şampiyon takımının başkanıdır.
O başarının tek mimarı Şenol Güneş değildir.

Kimse o başarıyı sadece Şenol Güneşe yıkmıyor. Yıkıyorsada yanlış yapıyor. Şampiyonlukta su taşıyanın bile rolü vardır.

Ha ama bu demek değildirki, eski teknik direktörünün arkasından "Paragöz" yapıştırması yapabilirsin.. Böyle bir iftiranın hiçbir açıklaması yok. Takımın neredeyse her başarısında imzası bulunan bir kişiye böyle terbiyesizce laflar sarfedemezsin hemde o kişi sana karşı hiçbir terbiyesizlik yapmamasına rağmen.

Böyle laflar sarfediyor ondan sonra milletin ister istemez bilinçaltına giriyor bu dedikleri. Milletin aklında paragöz Şenol Güneş olarak kalıcak sonra. İzin vermicem

Ben hayatımı bu ve bunun gibi kalbi kötü insanlara karşı olmakla geçiricem.

Ergin Varlibas
06.08.2013, 18:47

Neyse...

Kim oportünist olan? Ben hiç yazdığını görmedim, lütfen bir daha yazarmısın eğer zahmet olmazsa. Son kez, çok merak ettim :)

talibim
06.08.2013, 19:10
hala konuşuyor..
yine "ince zeka" gerektiren aciklamalar yapmis..
bence bu roportajin amaci son iki-uc satir!..zarfida atmis..
yazik..bir kendisi Trabzon'a hizmet etti zaten..gerisi hep Trabzon aleyhine calisti!..

Trabzonspor baskanligina aday olduğunda divan kurulu yanlis hatirlamiyorsan 1996 senesinden beri klup aidatini yatirmadigi için aday olamayacagini söyledi daha sonra yöneticilerden birisi tarafından eski aidat ödemeleri yapildi ve aday oldu..

MehmeTS_ADANA
06.08.2013, 19:26
sadri şeneri şahsen severim ama bu röportajında siyasete gireceğim demişya keşke söylemeseydi zaten a dan z ye siyaset yaptı bu röportajında

MaEsTrO
07.08.2013, 02:47
Adamın işi bu. Bu işten para kazanıyor. Sonuna kadar da hakediyor. Bunu neden hazmedemiyorsunuz? Bu ülkede neden hep başarılı insanlar çekilmez?

Dünyalık yapmışmış, Trabzonspor'un her başarısında Şenol Güneş varmı yokmu? Bırakta parasını kazansın, daha iyisini bile hakediyor.

Size göre basarili, bana göre degil.

Benim icin kurulmus kadrolarin katilidir kendisi. Olmuyor onunla.

hodlu
07.08.2013, 03:46
Bence bir Trabzonspor başkanı düşünün ki başkanlığı süresince galatasaray takımına yaptığı katkılardan dolayı kendisine 'üstün hizmet madalyası' layık görülsün. Kendisi onur üyeliği bile teklif edilebilirmiş aslında. Bu taraftarı her defasında küçümsedi ya zannediyor ki sadri bey, verdiğim zararlar unutulur hep o 2011 başarısı hatırlanır. Halbuki o başarının %70'i hocanın başarısı. Ona sadece kaymağını yeme şerefi düştü...

Ergin Varlibas
07.08.2013, 13:25
Size göre basarili, bana göre degil.

Benim icin kurulmus kadrolarin katilidir kendisi. Olmuyor onunla.

Fikrine saygı duymak istiyorum, zorluyorum ama olmuyor :)

TekfurÇayır 61
07.08.2013, 14:57
Teknik direktör hazıra konmayı seven bir paragöz, başkanlarımız hâin, futbolcular şerefsiz, filmin iyi adamının kızı kötü yola düşmüş, oğlu uyuşturucu satıyor, o kupa zâten gelmeyecek, fakat gelebilir de :) gelebilirse taraftar getirecek (?), gelemeyecekse suçlu ben değilim kesinlikle, başkaları. V.s. v.s.

Ben iyiyim, onlar kötü.

30 Yıl sonra kazanılan şampiyonluktan manzaralar.

Yaşar
07.08.2013, 15:30
Teknik direktör hazıra konmayı seven bir paragöz, başkanlarımız hâin, futbolcular şerefsiz, filmin iyi adamının kızı kötü yola düşmüş, oğlu uyuşturucu satıyor, o kupa zâten gelmeyecek, fakat gelebilir de :) gelebilirse taraftar getirecek (?), gelemeyecekse suçlu ben değilim kesinlikle, başkaları. V.s. v.s.

Ben iyiyim, onlar kötü.

30 Yıl sonra kazanılan şampiyonluktan manzaralar.

Yok üstadım, öyle değil aslında.
30 yıl sonra gelen şampiyonluk Şenol Güneş sayesinde oldu, Şenol Güneş olmasaydı o takım şampiyon olamazdı.
Sadri Şener ise o adamları birer birer Galatasaray'a verdi, teknik direktöre rağmen onca gereksiz transfer yaptı.
Trabzonspor taraftarının genel izlenimi bu.
Yoksa ''efsane Şenol Güneş'' başlığının bulunduğu bir forumda ''hain Sadri Şener'' yazdırılmazdı.

özgür6161
07.08.2013, 15:39
Yok üstadım, öyle değil aslında.
30 yıl sonra gelen şampiyonluk Şenol Güneş sayesinde oldu, Şenol Güneş olmasaydı o takım şampiyon olamazdı.
Sadri Şener ise o adamları birer birer Galatasaray'a verdi, teknik direktöre rağmen onca gereksiz transfer yaptı.
Trabzonspor taraftarının genel izlenimi bu.
Yoksa ''efsane Şenol Güneş'' başlığının bulunduğu bir forumda ''hain Sadri Şener'' yazdırılmazdı.

Aslında kilit nokta bu...

Şenol Güneş'i başarılı kılmak isteyenler o kadar zorlamalara girerek Sadri Şener'e saldırıyor ki...

Bunların ikisi değilmiydi şampiyonluğu getiren?..

Yok.Şenol Güneş savaştı Sadri Şener'e rağmen şampiyon yaptı.Sadri Şener'de Fenevbahçe şampiyon olsun diye uğraştı.Açık açık bunu yazanlar bile oldu.

Neden böyle bir zorlama içerisine giriyorlar?Sokaktaki çocuğa da sorsan Sadri Şener hakkında kötü neler söylüyorlar diye,söyleyecekleri şeyleri burada neler biliyoruz neler diye anlatanlara çok gülüyorum.

Sahi neden bu kadar zorluyorlar?

Neden acaba?..

Ergin Varlibas
07.08.2013, 16:16

Şenol Güneş'i başarılı kılmak isteyenler o kadar zorlamalara girerek Sadri Şener'e saldırıyor ki...

Yok.Şenol Güneş savaştı Sadri Şener'e rağmen şampiyon yaptı.Sadri Şener'de Fenevbahçe şampiyon olsun diye uğraştı.Açık açık bunu yazanlar bile oldu.

Neden böyle bir zorlama içerisine giriyorlar?Sokaktaki çocuğa da sorsan Sadri Şener hakkında kötü neler söylüyorlar diye,söyleyecekleri şeyleri burada neler biliyoruz neler diye anlatanlara çok gülüyorum.

Neden acaba?..

Çünkü bütün gerçekleri bilioruz. Doğruları biliyoruz. Anlatmamıza rağmen dinlenilmiyor. Es geçiliyor.

Şenol Güneşin Selçuk İnan hakkında Zokora hakkında dediklerini biliyoruz.

Sadri Şenerin Eren Albayrak ve Sercan Kaya ikilisini nasıl ve neden sattığını biliyoruz.

Şike davaları ilk açığa cıktıgından nasıl sesini cıkarmadıgını bilioruz Sadri Şenerin.

Biliyoruz da biliyoruz.

Siz ne kadar basitleştirmeye calıssanızda Şenol Güneş bu takımın efsanesi olarak kalıcak. Değerlerimizi yok etmenize izin vermiyeceğiz.

Ender Kuyumcu
07.08.2013, 17:00

Neden acaba?..

Neler biliyoruz neler diyenlere gülüyorsun demek Özgür?

İnsanın kendine gülebilmesi önemli bir özelliktir, kendiyle barışık olduğunu gösterir :)

Şu seçim zamanı yazdığın yazılara bir bak istersen.

Gelelim zorlama işine...

Zorlayacak hiç bir şey yok. Trabzonspor müzesine git, kupalara bak, kaçında Şenol Güneş'in kaçında Sadri Şener'in payı olduğunu müze görevlisine sor, göreceksin ki bu yazdıklarımızı yazarken hiç de zorlamıyoruz.

Diğerleri ne der bilmem ama benim iddialarım açık açık yazıyor orada, hangisi zorlama?

Hadi bildiğimi söylediğim ama şimdilik ben de kalsın dediğim bir notu da paylaşayım. Madem Sadri Şener siyasete girebileceğini söylemiş benim de saklamama gerek yok.

Sadece Sadri Şener değil, ailesinden bir başkası da bir sonraki seçimlerde vekil olmak için harıl harıl çalışıyor ve çalıştıkları kapı da şimdilik CHP değil.

NOT: Müzeye gidecek kadar vaktin yoksa;

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=Basarilarimiz

Yaşar
07.08.2013, 17:18
Hayın başkanlar, hepsi Şenol Güneş'in başını yediler, kendilerini kurtarmak için Şenol Güneş'e türlü oyunlar oynadılar.
Ona sormadan oyuncular aldılar, ona sormadan oyuncuları sattılar.
Hepsi hayın bunların, hepsi.
Faruk Özak, Atay Aktuğ, Sadri Şener, hepsi hayın.

özgür6161
07.08.2013, 17:24
Çünkü bütün gerçekleri bilioruz. Doğruları biliyoruz. Anlatmamıza rağmen dinlenilmiyor. Es geçiliyor.

Şenol Güneşin Selçuk İnan hakkında Zokora hakkında dediklerini biliyoruz.

Sadri Şenerin Eren Albayrak ve Sercan Kaya ikilisini nasıl ve neden sattığını biliyoruz.

Şike davaları ilk açığa cıktıgından nasıl sesini cıkarmadıgını bilioruz Sadri Şenerin.

Biliyoruz da biliyoruz.

Siz ne kadar basitleştirmeye calıssanızda Şenol Güneş bu takımın efsanesi olarak kalıcak. Değerlerimizi yok etmenize izin vermiyeceğiz.

Biliyoruz dediğin şeyi zaten adam anlatıyor.Aylar öncesinden de biliniyordu.

Hala aynı kafa ben Şenol Güneş'i basitleştirmeye mi çalışıyorum sence?

özgür6161
07.08.2013, 17:33

İnsanın kendine gülebilmesi önemli bir özelliktir, kendiyle barışık olduğunu gösterir :)

Gelelim zorlama işine...

Zorlayacak hiç bir şey yok. Trabzonspor müzesine git, kupalara bak, kaçında Şenol Güneş'in kaçında Sadri Şener'in payı olduğunu müze görevlisine sor, göreceksin ki bu yazdıklarımızı yazarken hiç de zorlamıyoruz.

Diğerleri ne der bilmem ama benim iddialarım açık açık yazıyor orada, hangisi zorlama?

Hadi bildiğimi söylediğim ama şimdilik ben de kalsın dediğim bir notu da paylaşayım. Madem Sadri Şener siyasete girebileceğini söylemiş benim de saklamama gerek yok.

Sadece Sadri Şener değil, ailesinden bir başkası da bir sonraki seçimlerde vekil olmak için harıl harıl çalışıyor ve çalıştıkları kapı da şimdilik CHP değil.

Yarası olanlar gocunmaya başlamış...

Ender ben biliyorum dediklerime gülseydim senin ağlaman gerekirdi...

Neyse polemiklik konu olmasın...

Kafa bir yere odaklanınca veyahut bulunduğun ortamda beyin egzersizi yapacak imkanlar olmayınca ne dersek aynı anlıyorsun...

Ben Şenol Güneş'in başarılarına laf ettim mi acaba?Yoksa birini yüceltirken birisini yermek niye diye mi sordum?

O sor dediğin müzenin bir kısmını Sadri Şener yaptırmıştır zaten sormama gerek yok...Trabzonsporluyum diyen herkes bilir.

Sen bilmezsin,çevrendeki adamlar da bilmez abi Trabzon da bir ağabeyin varsa şöyle çıkarlara düşkün olmayan objektif olan sor sana anlatsın.Kuyruk acısı olmayanlara sor ama bunu...

Bilirsin bu ülkede doğru şeyler yapmak için birilerinin kuyruğuna basarsın.En çokta onlar havlar...

Aileden birisi dediğin kişi kim söyle bari.Hani geçen gazetelerin yazdığı kişi mi?

Ayrıca seni ne ilgilendirir ailesinden birisi bir partiye milletvekili olmak için çalışıyorsa.

Kıskandıysan sen de çalış ne diyeyim.Ne seni ne beni ilgilendirir.

Bugüne kadar söylediklerinde yanılan ve hatta buna rağmen pişkince hala millete bak biz doğruları biliyorduk diye anlatıyorsunuz ya.

Benimle beraber çooook gülen var ;)

NOT: Seçim zamanı aralıktan itibaren yazdıklarıma bak ve bugünümüze bak.Bir de senin yazdıklarına bak.Belki utanırsın...

DEEP BLUE
07.08.2013, 17:40

Gelelim zorlama işine...

Sevgili Ender,
Adrian ve Henrique transferlerinin hangi şartlar altında, kimlerin referansı ile yapıldığı ortadadır. Gayet nettir. Bunlarla ilgili en az beş yazı yazdım burada... Sadri Şener'in bu transferlerle ilgili en ufak bir dahli yoktur. Kıymetli efsanemiz, mümtaz kişilik, 100 Türk büyüğünden biri olan sayın Şenol Güneş'in transfer dönemlerinde ağzına vurduğu tuhaf kilitleri sorgulasak daha doğrusunu yapmış oluruz.

Şimdi aradan bir sene geçmiş, ''Sadri başkan Şenol beye salya sümük yalvardı'' kabilinden şeyler okuyunca dumur oluyorum. Niye iki defa dinlemiş başkanı da, üçüncüde gitmiş, merak ettim doğrusu...

Madem ilk yanlışı gördüğünde bırakıp gitseymiş de, dürüstlüğüne rahat rahat inanabilseymişiz keşke... Peşine takılıp, putları yıksaymışız... Kendisine, Trabzonspor'un Genel Kurmay Başkanı gibi güveniyordum... Ama ihanetin en büyüğü kendisine aittir. İstifa da bir hizmettir, tabi vakt-i zamanında olanı... Şimdi ''paragöz'' suçlamalarına bakıp bakıp çay demleme zamanı... Çıt yok... Tabi Trabzonspor sevgisindendir muhakkak...

Bunları sabahlara kadar konuşuruz. Asıl takıldığım şey, müzedeki kupalarda Şenol Güneş'in imzası varmış ama Sadri bey bu konuda zayıf kalırmış... Aslında belki de susmak lazım bunun karşısında ama olmuyor. Benim gibi bir kazmadan hiç beklenmeyecek bir sakinlik, naiflik ve nezaket içinde belirtmem gerekiyor ki; rahmetli Porsuk Mustafa'nın kupalardaki adı da Sadri Başkan'dan daha fazla geçiyor olabilir. Bu, mutlak bir anlam ifade etmez. 34 gol atıp 7 gol yiyerek şampiyon olunan dönemler bitti. Neyle neyi mukayese ediyoruz anlamadım. Bir başarıyı, başkasının başarısızlığı üzerinden tahlil etmek yakışmaz hiç birimize... Lütfen...

özgür6161
07.08.2013, 17:53
Sevgili Ender,
Adrian ve Henrique transferlerinin hangi şartlar altında, kimlerin referansı ile yapıldığı ortadadır. Gayet nettir. Bunlarla ilgili en az beş yazı yazdım burada... Sadri Şener'in bu transferlerle ilgili en ufak bir dahli yoktur. Kıymetli efsanemiz, mümtaz kişilik, 100 Türk büyüğünden biri olan sayın Şenol Güneş'in transfer dönemlerinde ağzına vuruğu tuhaf kilitleri sorgulasak daha doğrusunu yapmış oluruz.

Şimdi aradan bir sene geçmiş, ''Sadri başkan Şenol beye salya sümük yalvardı'' kabilinden şeyler okuyunca dumur oluyorum. Niye iki defa dinlemiş başkanı da, üçüncüde gitmiş, merak ettim doğrusu...

Madem ilk yanlışı gördüğünde bırakıp gitseymiş de, dürüstlüğüne rahat rahat inanabilseymişiz keşke... Peşine takılıp, putları yıksaymışız... Kendisine, Trabzonspor'un Genel Kurmay Başkanı gibi güveniyordum... Ama ihanetin en büyüğü kendisine aittir. İstifa da bir hizmettir, tabi vakt-i zamanında olanı... Şimdi ''paragöz'' suçlamalarına bakıp bakıp çay demleme zamanı... Çıt yok... Tabi Trabzonspor sevgisindendir muhakkak...

Bunları sabahlara kadar konuşuruz. Asıl takıldığım şey, müzedeki kupalarda Şenol Güneş'in imzası varmış ama Sadri bey bu konuda zayıf kalırmış... Aslında belki de susmak lazım bunun karşısında ama olmuyor. Benden hiç beklenmeyecek bir sakinlik, naiflik ve nezaket içinde belirtmem gerekiyor ki; rahmetli Porsuk Mustafa'nın kupalardaki adı da Sadri Başkan'dan daha fazla geçiyor olabilir. Bu, mutlak bir anlam ifade etmez. 34 gol atıp 7 gol yiyerek şampiyon olunan dönemler bitti. Neyle neyi mukayese ediyoruz anlamadım. Bir başarıyı, başkasının başarısızlığı üzerinden tahlil etmek yakışmaz hiç birimize... Lütfen...

Ya arkadaş diyor ya bana seçim dönemi ve öncesinde yazdıklarını hatırlıyor musun diye?

Kendisi bir dönüp baksın...

Savunduğu düşünce ve adam şuan başkan...

Ne diyor şimdi?...

Biz ne dedik vakti zamanında aylarca ne yazdık?..

Kendileri tutmuş bir de geçmiş yazılarını oku diyor.Allah aşkına bir oku da belki şimdi anlarsın.

Ben şubat ayında bir operasyon var Hacıosmanoğlu başkan olacak dediğimde senin yönetimindekiler dahil bak büyük sorumluluktur bu olmazsa kimse itibar etmez sana diyordunuz.

Bakıyorum da bugün itibarı elinize almış bunu söyleyen adama laf atıyorsunuz.

Dön bak bakalım Ender Bey ben orada Şenol Güneş İbrahim Cevahir ve Haluk Ulusoy'un olduğu toplantı masasına şahit oldum diye anlatmışım detaylarına girip plan hakkında bilgi vermişim.

Bugün bu isimlerin etkisini biliyorsunuz.Vakti zamanında Şenol Güneş yanlış kişilere inanıyor yanlış yapıyor diye anlattığımda linç kampanyası başlamıştı.

Ben ise bugün neler olacağını bunun hazırlığı yapılıyor dediğimde arkadaşın içtiğinden ben de istiyorum diye dalga geçen yine sizin düşüncenizdeki adamlardı.

Fatih Tekke olayından tutun da İstanbul AKP değil Trabzon AKP'nin kazanacağını dahi söyledim.Hem de 2-3 ay öncesinde.

Trabzon'a kadar gidip gözlerimle şahit olduğum 20 kişilik paraların dağıltığı delege toplamaları gördüm ve anlattım.Hatta bir haber geldi şuanlık duruyoruz dediklerini burada paylaştım.Sanırım bir aday geliyor demiştim.Muharrem Usta...Hepsini o dönem anlattım.Sırf bilgi alabilmek için maddi-manevi her şartları zorladım.

Sanırım onlarca bilgi sundum bunun gibi.Söylediklerimin tam tersi olsaydı beni burada linç ederlerdi.

Hatta UEFA'dan kupa konusunda sezon başında ilk haftalarda kupanın bize verileceği ile ilgili bilgi verdim.

Bu konuda başbakan iki tarafı da kollayacak hameleler yapacağını ve bu işten sıyrılacağını buna en çokta yeni başkanın yardımcı olacağını Nisan ayında söyledim.

Bugün o adamları savunanlar eleştiriyor.Kalkıp bir de biz neler biliyoruz deyip herkesin bildiği zaten konuşulan bir kısmınında yalan olduğu zaten bilinen mantık hatasına düşülen suçlamalar yapılıyor.

Birileri de diyor ki vayyyyy beee neler olmuş...

Neyse Ramazanın son günü oruçlu oruçlu gerildim...

MaEsTrO
07.08.2013, 17:57
Fikrine saygı duymak istiyorum, zorluyorum ama olmuyor :)

Olsun, ben bunu denemene bile saygi duyuyorum.

nakzo
07.08.2013, 18:15
sadri şenerin savunulacak tarafı yok gözümde ;ama şenol güneşin hiç hiççç hiçççç yok.Jaajyıda,enginide,ceyhunuda gönderen şenol güneştir ve de kimse kendine neden sormuyor şenol güneş her gittiğinde arkasında neden koca bir enkaz kalıyor?????????????????

fteotdgs
07.08.2013, 18:50
Sevgili Ender,

Madem ilk yanlışı gördüğünde bırakıp gitseymiş de, dürüstlüğüne rahat rahat inanabilseymişiz keşke... Peşine takılıp, putları yıksaymışız...

Son sezonunda ilk macin ardindan yazmaya baslamistim (burada kendi capimda :)), Senol Gunes bir an once istifa etmeli, olmadi istifa ettirilmeli diye. Sadri Sener'in bu konuda bir hatasi varsa o da Gunes istifa girisimlerini yaptiginda, ucuncusune kadar, kabul etmemesidir. Gunes'e gelirsek, kendisinin bahanesi nedir bu konuda? Ilk mactan belliydi artik takima birsey veremeyecegi. O kadar tepkiye kulagini tikadi, devam etti, ta ki takim kume dusme potasina girene kadar. Diyorlar ki, Sadri Sener kendisini ikna etti... Bu gecerli bir bahane degil. Cok basit: Ikna olmasaydi. Sener kendisine "Godfather" usulu reddemeyecegi bir teklif yapmadi ise, kendisini veya ailesini tehdit etmedi ise Senol Gunes'in "ikna" olmasinin bir ozru yoktur, olamaz. Bir de Sener'e, Gunes (ucuncu kere) istifa etmeden once T. Kafkas ile anlastigi icin getirilen elestiriyi de adil bulmuyorum. Kendinizi Sener'in yerine koyun, teknik direktorunuz daha once iki kere istifasini vermis (ustte de yazdigim gibi, bu konuda Sener sucludur, ilk seferde Gunes'in istifasini kabul etmedigi icin), kendisi ile ilerisi icin hicbir isik gorunmuyor, aksine isler giderek kotuye gidiyor, ucuncu girisimin gelecegi kacinilmaz, kendisinin ne yapmasi gerekiyordu, Gunes'in istifasindan sonra kac gun beklemesi gerekiyordu yeni teknik direktor arayisina baslamasi icin?

Yaşar
07.08.2013, 18:55
Ben hala ''Sadri Şener haindir'' sözünün bu kadar rahat nasıl kullanılabildiğini soruyorum?
Yazılanların hiç biri bir insana hain etiketi vurabilmek için neden olamaz.

DEEP BLUE
07.08.2013, 19:00
Bir de Sener'e, Gunes (ucuncu kere) istifa etmeden once T. Kafkas ile anlastigi icin getirilen elestiriyi de adil bulmuyorum. Kendinizi Sener'in yerine koyun, teknik direktorunuz daha once iki kere istifasini vermis (ustte de yazdigim gibi, bu konuda Sener sucludur, ilk seferde Gunes'in istifasini kabul etmedigi icin), kendisi ile ilerisi icin hicbir isik gorunmuyor, aksine isler giderek kotuye gidiyor, ucuncu girisimin gelecegi kacinilmaz, kendisinin ne yapmasi gerekiyordu, Gunes'in istifasindan sonra kac gun beklemesi gerekiyordu yeni teknik direktor arayisina baslamasi icin?
İki defa istifadan döndüğü belirtilen, bir ayağı çukurda ve gitti gidecek bir hoca varken, takım sürünüyorken, camiada ciddi bir kaygı söz konusu iken, hoca problemi 6 saatte çözülmüş ama yine de kimseye yaranmak mümkün olmamış...

Demek ki o sezon hocasız tamamlanmış olsaymış, Sadri Şener'in heykelinin dikilmesi, şart oğlu şart olurmuş...

DEEP BLUE
07.08.2013, 19:03
Ben hala ''Sadri Şener haindir'' sözünün bu kadar rahat nasıl kullanılabildiğini soruyorum?
Yazılanların hiç biri bir insana hain etiketi vurabilmek için neden olamaz.

Şenol Güneş : Sadri başkan yalancıdır.
Sadri Şener : Şenol Güneş paragözdür.
Taraftar : Şenol Güneş'e paragöz diyen haindir.

Sonuç: : Sebahattin Çakıroğlu, Aziz efendinin dibinde namaza durur. Kimin namazını kıldılar birlikte, zamanla göreceğiz...

Aha da durum budur...

Yaşar
07.08.2013, 19:18

Sonuç: : Sebahattin Çakıroğlu, Aziz efendinin dibinde namaza durur. Kimin namazını kıldılar birlikte, zamanla göreceğiz...

Aha da durum budur...

Şenol Güneş'e kötü bir şey söyleyen haindir, bu kadar basit.
Aziz Yıldırım'ın yanında cenaze namazı kılmak da neymiş ki?

fteotdgs
07.08.2013, 19:27

Aha da durum budur...

Diger ayrintilara hic girmeden bu iki ismin, basin araciligi ile de olsa, birbirlerinin arkasindan konusmalari beni ayrica rahatsiz ediyor. Bakin, kimin hakli kimin haksiz oldugunun hicbir onemi yok burada. Boyle yaparak ikisi de bir zamanlar calistiklari kuruma zarar veriyorlar. Bunu bilmemelerinin imkani var mi? Yoksa takmiyorlar mi?

özgür6161
07.08.2013, 19:32
Diger ayrintilara hic girmeden bu iki ismin, basin araciligi ile de olsa, birbirlerinin arkasindan konusmalari beni ayrica rahatsiz ediyor. Bakin, kimin hakli kimin haksiz oldugunun hicbir onemi yok burada. Boyle yaparak ikisi de bir zamanlar calistiklari kuruma zarar veriyorlar. Bunu bilmemelerinin imkani var mi? Yoksa takmiyorlar mi?

En başında ben de bunu demek istedim...Doğrusu bu...

Bakın bir dönemi konuşurken elbette hatalar olacak.Lakin hatayı sadece bir tarafa yüklersek bu kendimizi kandırmak olur.

Bir adım daha ileriye gidip mesnetsizce varsayımsal ihanete varan suçlamalara girersek bu da karakter yoksunu olduğumuzu gösterir.

İftar vakti yaklaşıyor herkese selametle...

Erman Aydın
07.08.2013, 19:39
İlk üç senesi ile efsane başkandır.Ancak şike sonrası inanılmaz bir biçimde saçmalamaya başlamıştır, hem şike süreci hem de takımı yönetme konusunda.
1-Demirörenden söz alıp ona oy vermesi tam bir faciadır.
2-Selçuktan söz alıp bedavaya göndermesi, aşırı amatörcedir.
3-Selçuk gibi birçok futbolcuyla anlaşamama konusu inanılmaz bir acizliktir, kulübü yönetememiş ve dağılmasına engel olamamıştır.
4-Şampiyonlar ligine gittik, transfer diye cech, sapara, vittek aldın , beni krize soktun. Ama o kadroyla , 7 puan toplayan teknik direktörüne bugün bile hala gereksiz yorumlar yapmaktasın. Bugün biz play off a seri başı olabiliyorsak , onun sayesindedir.

Şahin Yılmaz
07.08.2013, 19:47
Şenol Hoca şampiyon olamadığımız çeyrek asıra yakın bir zamandan sonra, takımı 82 puanla şampiyon yapmış, İstanbul takımları şike yapmak zorunda kalıp tüm iplikleri pazara çıkmış, asırlarda geçse alınlarında bu şike karasıyla gezmek zorunda kalmışsa evet bencede Şenol Hoca suçlu, paragöz..

İyiki istifa etmiş kurtulduk paragözden.

Mert M.
07.08.2013, 19:52
Arkadaş; Sadri Şener, Şenol Güneş... vb gibi isimler benim babamın oğlu değil ama ben bu ülke toprakları üzerinde çeyrek asır yaşadıysam burada şunu öğrendim:
Bu memlekette arkadaşım güçlünün, yani çoğunluğun borusu ötüyor, o kadar.
Kurabildin mi çoğunluk oluşturacak topluluk? Çıkabildin mi karşılarına şikecilerin? Dimdik ayakta destek olabildin mi zamanında seni yönetenlere?
Evetse, demek ki yanlış yapmışsın; hayırsa, o zaman hayırlı tıraşlar renktaşlarım!
Kasabın, sokak kedisinin önüne attığı parça ciğeri ondan önce kapan ev kedisine baktığı ve kabardığı gibi kabarır ve bakar dururuz ancak!

fteotdgs
07.08.2013, 19:55
Şenol Hoca şampiyon olamadığımız çeyrek asıra yakın bir zamandan sonra, takımı 82 puanla şampiyon yapmış, İstanbul takımları şike yapmak zorunda kalıp tüm iplikleri pazara çıkmış, asırlarda geçse alınlarında bu şike karasıyla gezmek zorunda kalmışsa evet bencede Şenol Hoca suçlu, paragöz..

İyiki istifa etmiş kurtulduk paragözden.

Insanlara "paragoz" yaftasi yapistirmak (siz ironi yapiyorsunuz, farkindayim- lafim bunu yapanlara) sakincali. Boylesine ciddi bir etiket yaziyorsaniz bunu maddi delillerle somut olarak kanitlamaniz lazim. Bu da neredeyse imkansiz olduguna gore ...

Asil demek istedigim suydu: Insanlarin gecmisteki basarilari sonraki basarisizliklarinin kredisi olamaz (olur da bir dereceye kadar; bu kadar degil). Senol Gunes istifa etmekte cok gec kalmistir.

Şahin Yılmaz
07.08.2013, 20:01
Insanlara "paragoz" yaftasi yapistirmak (siz ironi yapiyorsunuz, farkindayim- lafim bunu yapanlara) sakincali. Boylesine ciddi bir etiket yaziyorsaniz bunu maddi delillerle somut olarak kanitlamaniz lazim. Bu da neredeyse imkansiz olduguna gore ...

Asil demek istedigim suydu: Insanlarin gecmisteki basarilari sonraki basarisizliklarinin kredisi olamaz (olur da bir dereceye kadar; bu kadar degil). Senol Gunes istifa etmekte cok gec kalmistir.

Üstad ben Şenol hocanın istifa etmekte geç kaldığı konusunda sizinle hemfikirim.

Başarısızlıkta pay sahibiysen elbetteki gerekeni yapacak kulübün önünü açacaksın.

Herkes eleştirilir ve eleştirilmelidir. Bunda da bir sorun yok. Ancak bir kişi beraber çalıştığı ve belli bir dönemde gayet başarılı olan Hocasına da paragöz derse benden banı yer.

Takıldığım nokta usluptü.

TekfurÇayır 61
07.08.2013, 22:19
Şenol hoca istifâ etmekte geç kaldı diyen arkadaşlar düzenlenen mektup kampanyasına katılmışlar mıydı, katılmadılarsa en azından tutarlı davranıyorlar.

fteotdgs
07.08.2013, 22:24
Şenol hoca istifâ etmekte geç kaldı diyen arkadaşlar düzenlenen mektup kampanyasına katılmışlar mıydı, katılmadılarsa en azından tutarlı davranıyorlar.

Ben katilmamistim. Katilsam bugun (ve daha onceki) kendisine yonelik yazdiklarimi yaziyor olmazdim.

TekfurÇayır 61
07.08.2013, 22:32
Ben katilmamistim. Katilsam bugun (ve daha onceki) kendisine yonelik yazdiklarimi yaziyor olmazdim.

Hocanın istifàsı konusunda farklı fikirlerde olsak bile tutarlı davranmanı güzel bulduğumu söylemiş olayım.

Ben gök ikiye yarılsa bile bu ikilinin süreç tamamlanıncaya kadar başta kalmalarının en doğrusu olacağına inanıyordum, maalesef olmadı.

Önümüzdeki yıllarda şer cephesi ile yaşanması muhtemel ilk krizde umarım ki o zamanın başkanına ve teknik direktörüne sâhip çıkar ve bu kısır döngüyü kırarız.

Yaşar
07.08.2013, 23:26
Hocanın istifàsı konusunda farklı fikirlerde olsak bile tutarlı davranmanı güzel bulduğumu söylemiş olayım.

Ben gök ikiye yarılsa bile bu ikilinin süreç tamamlanıncaya kadar başta kalmalarının en doğrusu olacağına inanıyordum, maalesef olmadı.

Önümüzdeki yıllarda şer cephesi ile yaşanması muhtemel ilk krizde umarım ki o zamanın başkanına ve teknik direktörüne sâhip çıkar ve bu kısır döngüyü kırarız.

Ben, Şenol Güneş'e mektup kampanyasına sırf senin gibi düşündüğüm için katılanlardan birisiydim.
Ayrıca o kampanya yapılırken, Trabzonspor Şampiyonlar Ligi gruplarında oynuyor ve başarılı sonuçlar alıyordu.
Yani, sahada başarısızlık yoksa bir teknik direktörün istifasını neden isteyelim?
Ama geçen sezon yapılanlar ve geçmişi ile benzer şekilde icraatları ayrıca takımın sahadaki başarısızlığı ve özellikle Videoton rezaleti(benim için kriter Avrupa'da başarıdır) Şenol Güneş hakkındaki düşüncelerimi değiştirdi.

hodlu
08.08.2013, 01:23
İstifa etti gene kurtulamadık Sadri Şener'den. Resmini görmek, sesini duymak, bir yerlerde demeçlerini okumak istemiyorum. Uzak dur şu mahvettiğin camiadan. Biraz vicdan sahibi isen yaparsın zaten...

cakalkerem
08.08.2013, 01:43
sadri babadan boş zevzeklikler.....başkenken konuşsaydın ya.....şimdi sallamak kolay...

o kadar borcu nerede yaptın bunu anlat bize......gerisine karışmam

Yaşar
08.08.2013, 01:47
Olayı hainlik konusu çerçevesinin dışına çıkarak yorumlayacak olursak;
Sadri Şener'in röportajının büyük bir kısmı boş konuşma olmuş.
Trabzonspor'un geçen yıl o kadar para harcamasına rağmen neden başarısız olduğu, bu kadar borcu nasıl yaptığı, menajerlere ve farklı şekillerle ödenen paraların hesaplarını da verseymiş iyi olacakmış.

cakalkerem
08.08.2013, 02:07
bir başkan hele ki eski bir başkan bu şekilde açıklamalarda bulunuyorsa çirkeflikten başka birşey değildir...

Madem o kadar babaydın ş.g şi sen gönderseydin de boyunun ölçüsünü görseydik.....

Fatih
08.08.2013, 13:00
Yabancılara verdiği yüksek yıllık ücretler yüzünden elden çıkaramıyoruz hala yüz bulup konuşabiliyor.

Cyzio
09.08.2013, 12:48

Taş, kağıt, makas.

Ya da... Neyse...

.

oguzhants614
15.08.2013, 22:40
seni anlayacak zekaya sahip olamayanlar seni basarısız bulanlar neden 2 sene önce fener kupamızı çaldı diyor o kupa ne kupasıydı kimin zamnında alındı trabzonspor tarihinin en büyük baskanı seni uzun yıllar sonra arayacagımı zannetmiştim ama daha simdiden deli gibi arıyorum tarihin en iyi baskanı diyorum çünkü bugün sampiyon olmak dün olmaktan cok daha zor sen en zor zamanda sampiyon oldun ayrıca her sene avrupa gözbebeğimiz 1461 neler neler seni çok seviyorum büyük baskan