PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Taraftar Hak Ediyor mu?

Reha
27.07.2013, 11:16
Arkadaşlar senede bir konu açarım bunu da idare edersiniz diye düşündüm.Zira çok üzgün ve kırgın olduğum bir konu var. Belki biliyor belki bilmiyorsunuz internetspor.com da 2 ay önce yazarlığa başladım. Yazdığım yazılar "şike süreci" ile alakalıydı genellikle ve özel mailime gelen Fenerli hakaretler yüzleri bulmuştu.

Tamam onu anladıkta bizim adamlara ne diyeceksin? Hacısomanoğlu'nun yaptığı yanlışları eleştirdik yarın bugün kulübe zarar verecek dedik diye sayısız siteye hukuk bölümüne şikayet gelmiş. Şimdi aşağıda şikayet gelen son yazıyı paylaşıyorum. Allah aşkına bunun içinde hakaret ve küfür nerde var?

Hemen ifade edeyim bizim başkanımız değilmiydi top yuvarlaktır biz değiliz Tolgayı BJK a vermem diyen? Ve Tolga imza attığında Çarşı'nın internet sitesi değilmiydi başkanımıza biz adamı "top" ederiz diyen? Bunları söyleyen benmiyim?

Ondan sonra veryansın " istanbul medyasında hakkımızı savunan yok" " bize yeterli yer ayrılmıyor" ......E arkadaş sen elindekini sırf senin düşüncen de değil diye aşağıya çekersen bir de marifetmiş gibi "atın bu adamı " dersen ondan sonra veryansın etmeye hakkın kalır mı?

Ne Fenerliliğim kaldı, ne Azizin maşalığı yaptığım, ne de ajan olduğum; yani bu kadar cehalet bu kadar yazılanı okumayan bir taraftar topluluğuna nasıl sahip olduk anlamıyorum?

Daha önce uyardım; gitgide taraftar bazında Fenerlileşmeye başladık, eleştirinin ve şikayetin bile bir Trabzonlu adabı vardır dedik ama nerdeee?

Diyecek kelime hazinemde bulamıyorum. Site editörü diyor ki " bir süre yazmayın ya da maç yazıları yazın" yani taraftarın istediğini yazın, robot olun, gözünüzü,kulağınızı kapayın,sistem adamı olun!

Yapılan ve ilerde kulübe zarar verebilecek yanlışları görmeyin; başkanı,yönetimi,hocayı,topçuyu,taraftarı poh poh'layın!

Arkadaşlar yaşım 39; hem tribünde hem bir çok platformda yaklaşık 25 yıldır bu takım ve bu şehir için mücadele ediyorum ama emin olun en çok kendi insanımdan darbe yiyorum ve artık tükeniyorum...Şu BMN ailesinde bile yanlış yapılanı veya olmaması gerekeni söyledik diye yemediğimiz hakaret almadığımız ceza kalmadı.

Ne diyim kaçıp gideceğim yer olsa bu sevdadan gideceğim ama....Allah hepimizi ıslah etsin!

Zaman ayırdığınız için teşekkürler....
.................................................. .................................................. .................................................. ..........................

TOLGA VE HACIOSMANOĞLU VAKALARI

Bayağa bir zaman olmuştu Trabzonspor'u avrupa da maç kazanırken ve tur atlarken görmeyeli. Zira benim bakış açımla avrupa da getireceğiniz ses Türkiyedeki ile kıyaslanmayacak kadar önemlidir. Ahmet'in,Kemal'in beni tanıması veya başarılı bulması değil, Oliver'in, Hans'ın tanıması ve başarılı bulması önemlidir. Türkiyedeki başarı zaten avrupadan sonra mutlaka gelecektir. Ama dedim ya dilimde tüy bitti, başarı önceliğimizin Avrupa kupaları olduğunu bir türlü Trabzonspor camiasına dinletemedik.

Dinamo Kiev maçıyla başlayan avrupa kangreni, Anartosis,Videoton gibi karın ağrılarıyla devam etti. Fakat 3 Temmuz sürecinden sonra katılınan Şampiyonlar liginde yalnızca alınan 1 mağlubiyet ile toplanan 7 puan İtalyan oyunuyla 2.tur vizesi alamadan söndü,gitti. Sayın Şenol Güneş'in İtalyada İnter'i yenip, savunma ve mücadele futboluyla göz doldurduğu kadro aslında bugünkü kadronun 1-2 eksiği ile aynısıydı. Ama değişen neydi, ne olmuştu çözülemedi!

Aslında olan biten belliydi bana sorarsanız; 3 Temmuz süreci kimilerinin çığırtkanlığıyla onlara zarar verdiği söylense de asıl manevi ve psikolojik zararı TS gördü. Şenol hoca'nın açıkcası gardı düştü. "Ben ne yapsam bizi şampiyon yapmayacaklar" düşüncesi 3 Temmuzda vücud bulmuş oldu.

Ve hocam öyle bir hal aldı ki Alanzinho'yu sol bek oynatarak bu ülke futboluyla bağını kopardığını gösterdi.

Merak etmeyin ve hakaret maillerini başka zamana saklayın çünkü "şike" süreci ile ilgili son konuşma hakkımı CAS ve Yargıtay sonucuna bıraktım. Bazı okurlarım haklı olarak "o zaman " ne diyeceksin dediler ve müşteri her zaman "haklıdır" prensibi ile şimdilik susma hakkımı kullanıyorum. Ki ne sonuç çıkacağını, az buçuk okuma yazması olan adam'ın bile anlayabileceği delillerle sabit bir davanın hükmü bence belli iken!

İşte o zaman söyleyeceklerimden, saklanacak delik arayanlar olacak ama yüzlerinde Ar kalmamış insanlara ne desen pişkinliğin en son noktası olacak! Bu da benim davalar sonuçlanmadan bir iddaam olsun!

TOLGA VAKASI

Gümüşhane; yani Trabzonspor'un Trabzon şehrinden sonra en çok destek aldığı güzide illerden biri. Ve bu doğa güzeli şehrin güzel insanı 29 numaralı Tolga ZENGİN. Zamanında çokca kızdığım ama pes etmeyerek kaleciliğine ve insanlığına kattıkça değer katan bu güzel insan ve büyük kaptan rotasını İstanbu'un en çok ezilen kulübü Beşiktaş'a çevirdi. Annesi hasta,aklı hep İstanbuldaydı, en azından öyle biliyorduk ama son basın toplantısı kafalarda soru işareti bıraktı. Kulübün menfaati dedi,onlar istedi dedi. Yani koskoca Trabzon 3 milyon Euro'yamı muhtaç kaldı ? Ki bu bedel taksitle ödenecekken!
Ben işin için den çıkamadım ama, ülkemizde kıçıyla top durdurup,mikrofonu eline alıp ezeli dostlarına küfür eden kalecilerin olduğu yerde, İspanya Bilbao da kendine atılan ekmeği öpüp başına koyarak Avrupalılara Türk-İslam gelenekleri adına ders veren biri olarak anılara kazanacaktır Tolga. Yolun ve bahtın açık olsun gümüşhaneli...

HACIOSMANOĞLU VAKASI

Dedi ki başkanım" TS başkanlığı herkesin oturacağı bir makam değildir" doğru dedin de başkanım peki sen ne yaptın bu söylemden sonra? Şike sürecinde taraftar bazında her platformda TS a destek olan Kayserisporu ve taraftarını karşına aldın. Tolgayı Beşiktaşa vermem top yuvarkaktır dedin ama malum hem kendini hem camianı sosyal ortamda yerlere indirdin. Tavrın yapıcı ve birleştirici değil; yıkıcı ve külhanbeyi...

Bak başkanım bırak kabadayılığı taraftar yapsın, merak etme bu şehrin çocukları asidir, gözükaradır; haklarını evelallah söke söke ararlar. Ama sen başkansın; tribün lideri değilsin, şu sancılı süreçte sempati toplayıp haklılığını göstermen gerekirken, boşu boşuna antipati topluyorsun. Daha önce de parti mitingine katılman hataydı bu yaptıklarında hata...Yoksa sen Maludayı değil Messi'yi getirsen yaptıkların ve söylemlerinden bu camia zarar görürse herkes bunun hesabını senden sorar.

BİR VİDEO

Sitemiz yazarlarından ismi güzel Muhammed kardeşim Ozan İpek ile ilgili bir video paylaşmış;eline sağlık seyrettik,ama orda 2 arkadaşın şahsi kanuşması hariç başka bir şey göremedik. Oysa aşağıdaki video'da Muhammed kardeşimin asıl aradığı ve anlatmaya çalıştığı şey var. Yardımımız dokunduysa ne ala!
http://www.youtube.com/watch?v=5TMG9lY8a6o

Saygılarımla

REHA DİLEGE

hodlu
27.07.2013, 11:25
Görüşlerine aynen katılıyorum. Gidecek bir yer olsa vazgeçip bu sevdadan gideceğim ama yok. Nereye gitsen bu sevda seninle geliyor..

Bayundur Han
27.07.2013, 12:12
Bizim insanimiz boyle. Sevince belli etmiyor ama kizinca belli ediyor. Sevenlerde yazi yazsa ayni derecede dolar mail kutusu. Halkin onune gecince alisilmadik seyler oluyor. Diretip dik durup devam etmek esas olandir. Ergun Ata, Serhat Demirtas eskiden Orhan Kaynar bu yazarlarda cok elestiriler almistir. Takma diyecegim ama takmamak elde degil. Bir nevi bununla yasamayi ogrenmeniz gerekiyor diye dusunuyorum. Insanlari susturamayiz. Ama oralarda yazinizi begenip birseyler yazmayan insanlarda oldugunu bilmeniz gerekir.

Yazinin neresine kizdiklarinda anlamis degilim acikcasi. Insan dusuncelerini adam gibi bir sekilde yazdiginda buna kizanlar varsa o kizanlarda bir sorun var. Bu arada musteri her zaman hakli degildir. Musteri kralsa saticida sezardir.

zekeriyya
29.07.2013, 08:24
daha kaç köyün kaldı kovulacak ?

sistemin adamı olmadıktan sonra ?

Külünkoğlu
29.07.2013, 09:04
http://spor.internethaber.com/iletisim.html adresine girerek Reha Dilege'nin Trabzonspor üzerine söz söyleme hakkını savunuyoruz.

UğuR
29.07.2013, 09:10
Katkıda bulundum.

Berat
29.07.2013, 11:42
Ben de yapılan sansürle alakalı tepkimi göstermek için gerekli mesajı gönderdim.

Ender Kuyumcu
29.07.2013, 11:51
Sitenin Editörüne aşağıdaki mesajı gönderdim;

Reha Dilege'nin yazılarını büyük bir keyifle takip ettiğimi ve Trabzonspor'a ayrılan bu kontenjanı layıkıyla kullandığını bildirmek istediğim bir noktada kendisinin yazdığı bir Hacıosmanoğlu yazısı sonrası derdi Trabzonspor değil de adamcılık olan bazı kendini bilmezler tarafından tepki aldığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum.

İnternetspor'un gazetecilik ve medya ilkeleri gereği yazarının yanında olup bu tür mesnetsiz saldırılara boyun eğmeyeceğini umut ediyor bu yönde yazarınızı desteklemenizi bekliyorum.

Reha
01.08.2013, 08:58
Arkadaşlar siteye en son attığım mesaj aşağıda...Bu arada çağrımıza cevap veren BMN ailesinden yalnızca 7 kişi olması hem benim burada ne kadar sevildiğimi!! hem de haykırışımızın ne kadar haklı olduğunu ortaya çıkardı;teşekkür ederim.

Başkanımız kulübü iktidar partisinin hizmetine sunmuş, tribün lideri gibi herkesi tehdit etmiş ne önemi var? Biz her şeyi doğru bildiğimiz için 29 yıldır şampiyonluk bekliyoruz ! Bi 29 yıl daha ömrüm vefa eder mi bilmem ama BMN gibi eğitim seviyesi,skalası,dijital yaygınlığı en üst seviye de olan bir yerde bile bu kadar destek görmüş olmam; bu taraftarın neleri hak edip etmediğine en güzel örnek olmuştur.Tekrar destek olan sayısı az ama gönlü büyük arkadaşlara teşekkür eder, sizlerin istediği pohpohlamaları yazan yazarlarla size bir ömür mutluluklar dilerim.

Saygılarımla

.................................................. .................................................. ...............................

Son MAİL

reha dilege
31.07.2013
[Bu iletiyi gelen kutunun en üstünde tut]
Kime: Musa Uzun, mehmet internet spor, sedat tunalı, reha dilege

Sayın İnternetspor yetkilileri;

Geçen hafta yayınladığınız ve içinde Trabzonspor başkanı Sn.Hacıosmanoğluna hakaret edildiği için gelen şikayetler üzerine yayından kaldırdığınız yazımla alakalı düşüncelerimi paylaşmak isterim.

Daha önce de yazılarımda Trabzonlulardan başka taraftarlar tarafından da küfür ve hakaret içeren özel mailler aldım. Çünkü okuyanlar kendi düşünceleri olmadığı her fikri reddeder ve en kolay yolu ile şikayet eder. Üstelik editörümüz Musa bey tarafından bazı yazıların içeriği o olmasa da "yazarımız başkanı eleştirdi, yazarımız başkanı uyardı " gibi benzeri ifadelerle atılan manşetler; daha okunmadan şikayet halini almıştır eminim. Fakat özellikle Trabzonluların yapısını iyi bildiğim için bu tarz manşetlerin yazının bütününe hitap etmediğinden derhal tepki alınacağını tahmin etmeme rağmen henüz sitede yeni olduğum için, yanlış anlaşılmalara da mahal vermemek adına editörün bu yaklaşımına sessiz kalmak zorunda kaldım. Fakat görüldüğü üzere özellikle atılan manşetleri tıklayan okuyucu, yazının anlatmak istediğini değil,kendi anlamak istediğini anlayarak şikayetlerde bulunmuştur.

Kaldı ki ortada başkana bir hakaret yoktur, başkanın kendi ağzından söylediği sözler kullanılmış ve kulübe zarar verebilecek söylemlerden kaçınması TAVSİYE edilmiştir.
http://spor.mynet.com/trabzonspor/54196-top-yuvarlaktir-ama-biz-degiliz.html
http://skorer.milliyet.com.tr/-top-yuvarlaktir-ama-biz-degiliz-/trabzonspor/detay/1735166/default.htm
http://www.goal.com/tr/news/453/transfer-dosyas%C4%B1/2013/07/11/4109430/hac%C4%B1osmano%C4%9Flu-top-yuvarlak-ama

Yukarıda da görüldüğü gibi bu ifadeler benim şahsi görüşüm değil Sn. başkanın bizzat kendi söylemleridir, ve ulusal medya da sıkça yer bulmuştur.

Üzülerek belirtmeliyim ki sizlerden beklentim; benim yukarda kendimi ifade etmeye çalıştığım gibi gelen şikayetler karşısında yazarınızın arkasında durmanızdı.

Bu kadar açık ve her şey ortada iken(yukarda belirttiğim gibi) yazarınızı bir kalemde silmeniz akla başka sebebler de getiriyor ama sebebini bulamadım.

Anladığım kadarıyla yazarlarınızdan beklentiniz insanların duymak istediklerini yazmaları ve hiçbir eleştiri yazısı yazmamaları yani düzene ayak uydurmaları.

Zaten basın dünyasında icazet ile maaşla yazı yazdırılan yüzlerce yazar var olduğu için toplumdaki bu kin ve nifak tohumları hiç eksik olmamıştır asıl sorun bence buradadır.

Yine de şahsıma bir süre de olsa yer ayırdığınız için teşekkür eder yayın hayatınızda başarılar dilerim.

Saygılarımla

Reha DİLEGE

zekeriyya
01.08.2013, 12:28
dostum kalemini satma sistemin adamı olma
koy ver gitsin seni kimler anlamış
sen seni anlamışsın yeter ...

NFeS NeVa
01.08.2013, 13:03
Temelinde Trabzonspor baskanligini hedeflemis,özünde ise gücün iktidarda oldugunu benimseyip iktidarin emrine amade olmus bir Trabzonspor baskani....bunu hazmedemiyorum,sen siyasetle Trabzonsporun isi olmaz diyerek gel,basörtüsü icin mitinge ciktigini acikla..kac mitng yapmistir mevcut ktidar,Ts baskani olana kadar kacinn kürsüsüne ciktin...degil Mouluda yi Messiyi alsin getirsin bu adam bu takimin basnda oldugu sürece Ben cok sevdigim takimimin maclarini dahi takip etmeyecegim..cocuklarima,futbolda devrim yapmis,onun bunun adami olmamis,dik durmus yilmamis,bir takim diye sevdirdigim Trabzonsporun bu halini aciklayamiyorum..
Inancin düsüncen ne lursa olsun,sen o makami bir partnn istepnesi olarak kullanamazsin,senin gecmiste ailenin ugradigi haksizliklari iktidar mitinginde Ts baskani kimliginle dillendiremezsin..git sade vatandas olarak yap-yapaydin..sözlerin baska,uygulamalarin baska..delikanli adam güce bitaat etmez..el pencesin birilerinin önünde..sert demec vermekle,dik durmak ayni sey degildir...
kusura bakmasin baskan bey benim Dinimizden ögrendigim, birlerine yalakalk degil-zalime ve zulme yönelmislere karsi dik durmaktir..baskan saygisini esirgemedigi kesimin kisisel rantlarini inceler ve askerlikle ilgili ailevi gecmislerine bakarsa,$ike olaylarinda kimden yana ortaya koyduklari ahlaka!!! bakarsa,yaptiginin belki farkina varir..verdigi asparagas sert demecler ve ardindan elpence durumlari,asla göründügü gibi olmadigindandir baskan..
Gazeteci arkadasim Reha ;
Bu baglamda yazdiklarini destekliyorum,kalemini satmadigin ve herseye ragmen gercekleri yazdigin
icin sizi tebrik ediyorum..size yapilan muameleyi de ,birilerinin her daim git-gel otur-kalk emri dogrultusnda hareket bicare modern kölelerin cirpinislari olarak görüyorum...ruhunuzun efendisi olup gercekleri deklere ettiginiz icin ne mutlu size..
baki selamlar arkadaslar....Murathan

Adnan Özkan
01.08.2013, 14:23
Editöre ufak bir uyarı maili attık..

Reha
01.08.2013, 17:19
Temelinde Trabzonspor baskanligini hedeflemis,özünde ise gücün iktidarda oldugunu benimseyip iktidarin emrine amade olmus bir Trabzonspor baskani....bunu hazmedemiyorum,sen siyasetle Trabzonsporun isi olmaz diyerek gel,basörtüsü icin mitinge ciktigini acikla..kac mitng yapmistir mevcut ktidar,Ts baskani olana kadar kacinn kürsüsüne ciktin...degil Mouluda yi Messiyi alsin getirsin bu adam bu takimin basnda oldugu sürece Ben cok sevdigim takimimin maclarini dahi takip etmeyecegim..cocuklarima,futbolda devrim yapmis,onun bunun adami olmamis,dik durmus yilmamis,bir takim diye sevdirdigim Trabzonsporun bu halini aciklayamiyorum..
Inancin düsüncen ne lursa olsun,sen o makami bir partnn istepnesi olarak kullanamazsin,senin gecmiste ailenin ugradigi haksizliklari iktidar mitinginde Ts baskani kimliginle dillendiremezsin..git sade vatandas olarak yap-yapaydin..sözlerin baska,uygulamalarin baska..delikanli adam güce bitaat etmez..el pencesin birilerinin önünde..sert demec vermekle,dik durmak ayni sey degildir...
kusura bakmasin baskan bey benim Dinimizden ögrendigim, birlerine yalakalk degil-zalime ve zulme yönelmislere karsi dik durmaktir..baskan saygisini esirgemedigi kesimin kisisel rantlarini inceler ve askerlikle ilgili ailevi gecmislerine bakarsa,$ike olaylarinda kimden yana ortaya koyduklari ahlaka!!! bakarsa,yaptiginin belki farkina varir..verdigi asparagas sert demecler ve ardindan elpence durumlari,asla göründügü gibi olmadigindandir baskan..
Gazeteci arkadasim Reha ;
Bu baglamda yazdiklarini destekliyorum,kalemini satmadigin ve herseye ragmen gercekleri yazdigin
icin sizi tebrik ediyorum..size yapilan muameleyi de ,birilerinin her daim git-gel otur-kalk emri dogrultusnda hareket bicare modern kölelerin cirpinislari olarak görüyorum...ruhunuzun efendisi olup gercekleri deklere ettiginiz icin ne mutlu size..
baki selamlar arkadaslar....Murathan

Bi mukabele,olayı çok güzel özetlemişsiniz,sağolun

Cem
01.08.2013, 18:05
Doğru söyleyeni kaç köyden kovuyorlardı? =)