PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alt Yapımız Ölüyor Mu?

NGeN
27.08.2006, 10:49
Şu anki kadroya baktığımızda alt yapıdan direkt ilk 11 de oynayan kaç oyuncumuz var. sanırım artık alt yapımız ölmek üzere, 16 yaş altı takımlarımız dünya ile baş ölçüşürken biz neden bu çocuklara gerekli özeni göstermiyoruz.
hep Trabzon ruhu diyoruz. eğer Trabzon ruhunu isteyen alt yapıya dikkat eder ve onca yabancı futbolcuya vereceğimiz parayı bu çocukların alt yapısına harcasak nasıl olur?yalnız bunu yaparkende sadece trabzonu düşünmek gerek ne kendini ne de o çocukları.
biliyorsunuz sol kanata abdullahtan sonra kimse çare olmadı,1996 senesinden bu yana gelen gideni arattı peki 1996 da bu görülseydi de altyapıda en az 4 -5 futbolcu sol kanat yapılsaydı o zamanki çocuklarda 10 yaşında olsaydı şimdi 20 yaşında olurdu ve bunlaradan bir tanesi mutlaka takıma girebilirdi.
birde bize uygun yetenekli oyuncaları bulmak için türkiye çapında bir araştırma yapmalı ve erken yaşta bir veli anlaşması yapılabilir mesela 17 yaşında trabzon altyapısına alıması ile ilgili olarak.
son olarak belirtmek istediğim teknik direktörlere gelicem özellikle yılmaz vuraldan sonra takımımızın alt yapısı acayip derece bozuldu.yılmaz vural direkt alt yapıdan oyuncu almatansa bana hazır oyuncu lazım diyerek ilk defa trabzonun dengelerini bozan adam oldu.gerçi şu anda da onun dengeleri bozulmuyor yaaaaa.
şu an trabzonun sol kanat ,sağkanat,defans ve en önemliside ön libero için gelecek 5 yıl sonrasına bir oyuncumuz olmalı,
bu oyuncularımız yetiştirilirken özellikle bence dünyaca bilinecek oyuncular olmasının bilinci ile yetiştirilmeli.
hepimiz biliyoruz.şu an brezilya fiyaskolarını bunun yerine 17 yaşında ki afrikada yetenekli oyuncuları alt yapına katarsın geleceksenelere damganı vurursun.hem senin para kazanırsın hemde klübün gelceği garanti altına alınınr.ama bunu yapıcak gerçekten cesur ve gözünü trabzondan başka görmeyen bir alt yapı koordinaötürü gerekli. gelecek için bunlar şart.
brezilyalılar bile futbol akademilerinde tam olarak bilmediğim için yazamıcam ama daha ufak yaşlarda çocukları yoğun bir antremana ve maçlar yaptıryorlarmış.
bilmem anlatabildimmi arkadaşlar

SiNo
27.08.2006, 11:39
alt yapıdaki kopukluk bir kaç sene içinde giderilecek yani bir kaç yıl içinde kıyak topçular çıkacak bence

Mehmet_Mercanlı
27.08.2006, 11:49
öldü bile
nerde DUNYA ŞANPIYONLARI?? nerde 3 SENE ÜST ÜSTTE TÜRKİYE ŞANPIYONU ? NERDE REKORKIRAN PAFTAKIM??

yağız61
27.08.2006, 12:36
neremiz canlı ki. yapılan yanlışları gördükçe inanın tepkisizleşmeye başladım.allah sonumuzu hayır etsin.arkadaşlar gerçekten halimiz pek iç açıcı değil hem takım daha kötüsü yönetim kesinlikle sınıfta kalmıştır ve innandırıcılıkları kalmamıştır.bir an önce birşeyler yapmamız gerekiyor yoksa SEZON BAŞLAMADAN BİTECEK. SİTE YÖNETİCLERİ LÜTFEN BİR KAMPANYA BAŞLATIN.YÖNETİCİLERE BİR ŞEKİLDE ULAŞIN....

Burak
27.08.2006, 12:40
Glasgow Rangers ıle Celtıc ın ızlemeye geldıgını bılıyorum alt yapıyı ... harıka futbolcular cıkardık Mıllı takımlarda avrupalarda oynayan ...

artık cıkmıyor havasındanmıdır suyundan mıdır cıkmıyor ıste bıttı denebılır artık PAF ... ama ben yıne de umıtlıyım ...

sweetrose
27.08.2006, 12:53
Alt yapı mı? Trabzonspor'un mu? Yıllar önce adam çocuğunu cami avlusuna bırakmış;yıllar sonra bakmış ki dilendiricilikte iyi para var şimdi de o çocuğu arıyor.. Dünyada; futbol otoriteleri genç yeteneklere, alt yapıdaki genç oyunculara değer verilmesini isterken ve bu konuda bazı kurallar ortaya koyarken--bizim ileriyi gören yöneticilerimizde-- dünya starlarını Trabzona getirmek için gövde gösterisi yapmaya çalışıyorlar. Ne için? Erk? İktidar? Siyasal üsteleşme? Kadrolaşma? "İLTİMAS" !!! evet evet---iltimas olsa gerek bunun ismi.. Yıllarca yönetimde tanıdığı olduğu için Trabzonsporun tarihinde yer almak zorunda kalmış olan bazı futbolcular-bugün milyonlarca taraftarın tepkisini çekmesine rağmen neden bu takımdan çıkarılmıyor. Onuru olan insan kendi bırakırdı değil mi?

Alt yapıya acaba geçen sezon ne kadar yatırım yapıldı?

Alt yapıdaki futbolcuların yaşam koşulları nasıldır? Bilen var mı? Yöneticilerimiz biliyordur herhalde...

İleriye dönük 10 yıllık bir yapılaşma süreci için gerekli çalışmalar yapıldı mı?

Alt yapıdan sorumlu şahsiyetlerin ilgilendikleri konular arasında acaba alt yapıdaki oyuncular hangi sırada yer almaktadır?

Alt yapı için herhangi başarılı bir klubün alt yapısı incelendi mi?

neyse ki gerisini yazmama gerek kalmayacak çünkü bu saaten sonra ne değişecek onu çok iyi biliyoruz... mutlan...mutlan...

Mayls
27.08.2006, 13:46
"Gelecek 5 yılın takımını kuruyoruz" (Nuri Albayrak)

o 5 yılın oyuncularına niye para harcanıyor. altyapıya yatırım yapsa bonservis ödemek yerine gelecek 10-15 yılın takımını kursa ya

Yasin Berber
27.08.2006, 14:08
arkadaş alt yapımız ölmüyor size öyle geliyor hiç araştırdınızmı ben araştoırdım ve trabzonsporun 2 lig b katogorisinde 10 15 futbolcusu var kiralık ve onlar pişiyo zaten 5 tane göztepede var onun için alt yapıdaki futbolcular başka takımlara veriliyor ve pişiyorlar onun için alt yapı konusunda hiç şüpheniz olmasın

Mehmet_Mercanlı
27.08.2006, 14:16
gecen sene bedelsiz kiralık verdiği bonservisine 150 milyar istediği ARDA'ya şimdi 10 milyonn dolar istiyor gsliezikler onlarkadar olamıyoruz

ben bizim paftakımın onları istanbulda 9-1 yendine şahıt olmuştum
eskiyi arar olduk.......

Mehmet_Mercanlı
27.08.2006, 14:18
arkadaş alt yapımız ölmüyor size öyle geliyor hiç araştırdınızmı ben araştoırdım ve trabzonsporun 2 lig b katogorisinde 10 15 futbolcusu var kiralık ve onlar pişiyo zaten 5 tane göztepede var onun için alt yapıdaki futbolcular başka takımlara veriliyor ve pişiyorlar onun için alt yapı konusunda hiç şüpheniz olmasın

fazla pişiyo galıba bular lıllardan beri kalıteli biri cikmadı benim bildiğim ebfazla 1 veya 2 sene pişer bunlar kömür oldu adda

alinho17
27.08.2006, 14:38
bizim paf takımın hepsi a.sebat ta tolga gokdeniz huseyin hasan bunlar nerden cıktı en onemlisi fatih tekke turkiyenin en iyi altyapısı bizde bence benim dusuncem tabi bu

since1967_
27.08.2006, 15:57
alt yapı son 6 yıldır kimi çıkarmış a takımada banko oynamış en son gökdeniz var işte.

İslam Sezer
27.08.2006, 16:48
kadroda şans vermiyoruz ki,sanki as lar çok iyi imiş gibi bir tanesine bile kadroda yer vermemek,ilk 11 de oynatmamak önlerini kapatıyor gençlerin...

NGeN
27.08.2006, 19:08
Bence öyle değil ortam altyapıdan yetişen oyuncu pişsin diye verirsin ki öteki takımlara. senin takımına adapte olmalı o kiralık olarak verdiğin klüplere değil.
ayrıca büyük klübün stresini kaldırabilmek için daha çocuk yaşta psikolojik , kondisyon ve kafa yapısı olarak bunları bize hazır olarak gelmeli
ben ne anlarım bana paftan gelen oyuncunun pişsin diye diğer takımlara verilmesi. daha sonra uyum sağlıyamıyor diye satıyoruz. yalan mı?
artık enbüyük geleceğimizin alt yapımız olduğu görülsün.bizi türkiye liginde diğer takımlardan ayırt eden yönümüz buYDU. ama artık biz istanbul takımları olmaya başladık.
eskiden istabul gelirdi bizden topçu alırdı. şimdi biz onlardan alıyoruz.
tersine dönmeden bu işi düze çevirelim derim ben.......
ayrıca bizim şampiyonluğumuz gençlerimizin kendi takımlarında pişmesiyle olacak

golebshera
27.08.2006, 23:36
Evet kardeşim. Alt yapı ölmüş çoktan.
Ferhat Çökmüş kimdir? Onun yaptığı işi yapacak futbolcumuz yokmu bizim alt yapıda? Bu takımda ilk 11 oynayabiliyorsa onun ayarında bir adam alt yapıda yoksa, o alt yapıyı kapatki israf olmasın. Yazıktır günahtır.

Takımın üst yapısıda alt yapısıda bitmiş. Ne hale gelmiş koca Trabzon...

futbolmaniağı
27.08.2006, 23:39
Altyapımıza birşey olduğu yok. Öldüğü falan da yok. Ama kimse o gençlere güvenipte sahay koymuyor. Bazıları da sahip oldukları yetenekleri bir araba bir de daire aldıkları zaman unutuyorlar (For example Ali şen kandil, emre vardı bir de) yani futbolcular bir yere kadar geliyorlar sonra oradan sonra hiçbiryere gidemiyorlar. sorun bu.

Özkan Erdem
28.08.2006, 00:10
Galatasaray'ı takdir ediyorum. Altyapı projelerinin meyvalarını topluyorlar. Ajax'ı örnek aldıklarını söylemişti başkanları.
Bize bakıyorum son yıllarda bir çok yetenekli genci heba ettik. Genç futbolcularımız 1 yıl içinde parlayıp sönüyor, hiç üstüne katan olmadı.. Tayfun Cora, Ali Şen Kandil, Emre Aygün, Feridun..

Uluhan
28.08.2006, 00:21
bence ölmeye başladı ve bir an öncede toparlanması lazım..Oyuncuları kiralık veriyoruz ama oynayabilecekleri takımlara kiraya vermek lazım.Son olarak ergini sakaryaspora kiralık verdik bakalım kaç maç oynayabilecek ve bu kiralık gidişin ergine ne kadar katkısı olacak

Mustafa Enez
28.08.2006, 03:45
bence ilk 11 de yabancıların dışında hep gençler oynamalı.ufuk,ufukhan,enis,..diğerleri.bunların hasandan hüseyinden eksiği ne?tecrübeee..eee o nasıl kazanılıyor?

TSKara61
28.08.2006, 05:13
Bilmiyorum ben bizim altyapının hep güçlü olduğunu düşünüyordum, meğersem yanılıyormuşum.

golebshera
28.08.2006, 05:46
Eskiden öyleydi. Altyapıyı ayağa kaldıracak bir kişi var, oda Özkan Sümerdir. Bu konuda tek umudumuzda odur. Şimdi başlasın, birkaç seneye kadar en az 2 adet takımda direkt oynayacak topçu yetiştirir.

Özkan Hocaya tam destek!!!

TSKara61
28.08.2006, 05:49
İnşallah öyledir. Altyapı konuya gelmişken, Enis hakkında bilgisi olan varmı nerde oynar özellikleri nedir vs.

NGeN
28.08.2006, 09:51
arkadaşlar bence yönetiminde bunlardan haberdar etmemiz gerek. eğer aramızda bu durumu iletebilecek bir arkadaş vasa lütfen bir konuşsun.ben marcelinhoyu transfer etmektense onun kendi altyapımızdan gelmesini isterim.ama tam olarak futbolcu olarak gelip takımda oynamasını isterim kazma kürek olmasını isterim.nice gençler geldi kandini ya geliştiremedi ya da cesur bir teknikdirektör gelip oynatamadı.

Burçak
28.08.2006, 10:04
2 sene önce trb lisesi dünya şampiyonu olduğunda helal olsun Trabzonsporun geleceği emin ellerde diyorduk. bu sıradan bi başarı değildi yaa. dünya kupasını kaldırmıştı bu çocuklar. peki neredeler. nasıl bu çocukları değerlendiremiyoruz ben anlayamıyorum.

selçukabi
28.08.2006, 11:37
Kerim Zengin, Can Arat ( febe ), Arda, Özgürcan falan filan (gayse)....bizde de Enis ( ha girer ha girmez) alt yapı da bile rakiplerimizin gerisinde kaldık maalesef.Samet Aybaba gibi hocaları takımın başına getirmezsek çok da geri kalırız.

NGeN
01.09.2006, 13:11
bugün ligtv yi seyrettim.gs den 3 genç oyuncu vardı bunlar konuşurken suat kayada 91 doğumlu gençlerimiz var ve bular gelcekte gs ye damgasını vuracak diyor. ben artık kendi has değerlerimizin hepsinin üstüne çıkmasını istiyorum.gerek tesisleşme olarak gerek saha olsun.

zafercalikoglu
01.09.2006, 13:48
eskidendi bizim altyapı şimdi eser yok,
hani nerde son 3-4 sezondan beri gelip alkışlayacagımız bir adam,

Çetin
01.09.2006, 14:22
eee onun oğlu bunun kuzeni derken yetenekli gençlerin önünü tıkarsak olacağı bu. bide bizim geçnelrde hırs yok . ben arda yı izlerken onda ki hırsı azmi görüyorum. bizim gençler sanki dünya şampiyonu olmuşlar havasında.

Egemen Yılmaz
04.09.2006, 19:50
beğenmediğimiz tayfun cora kayseride banko oynuyor. ufukhan ortada yok, ufuk ortada yok, ali güzeldal gitti, ergin keleş kiralandı, öncesinde alişen gitti, emre aygün gitti, gitti gitti gitti. değerini bilemiyoruz. gidip bikaç djokaj alıp onu oynatmak uğruna harcıyoruz hepsini. yazık oluyor.

oguzkoc
04.09.2006, 20:14
tayfun, ufukhan, feridun, ergin, ufuk, aydın, enis, emre aygün, yavuz... ben bu çocukların hepsinden umutluydum heleki samet aybaba zamanındaki emre aygünden...

ama şuan ufukhan ve enisten başka hiçbirine güvenemiyorum...

Beytullah
04.09.2006, 21:21
alt yapının ölusu yeter..

oguzkoc
04.09.2006, 21:51
altyapıyla ilgili bir başka önemli konuda özkan sümerdir. trabzondan para kazanmaya çalışan bir adamın altyapıya getiriliş sebebini anlamıyorum. bir önceki seçimlerde aday olarak rakip olduğun, ve mevcut yönetimin bazı yöneticilerine ettiğin laflardan sonra onların emri altına girmek, trabzonu kullanmak ne kadar aşağılayıcı bi durumdur. özkan sümerin altyapıya hiç bir faydası olmayacak, tam tersi altyapıda oyuncuları satıp cebine para koyacaktır. kendisi futbolcu simsarıdır, bu işi herkesten daha iyi yapar, yapar ama bunun faydası %40 trabzona ise %60 kendi için yapar. böylesi bir insan işte özkan sümer...

maskeli61
04.09.2006, 22:18
ya lazoronimi alkt yapıdan adam çıkaracak oda elindeki 1.lig topçularını oynatamıyo bu adamla bu iş olmaz yani alt yapımızıda bitiriri bu adam.. ziya dogan zamanında böylemiydi...

Remzi
04.09.2006, 22:23
Altyapımız ölmüyor ßirileri tarafından öldürülüyor...

eren_61
05.09.2006, 11:35
ölmüşte ağlıyanı yok

Burçak
05.09.2006, 11:58
altyapıyla ilgili bir başka önemli konuda özkan sümerdir. trabzondan para kazanmaya çalışan bir adamın altyapıya getiriliş sebebini anlamıyorum. bir önceki seçimlerde aday olarak rakip olduğun, ve mevcut yönetimin bazı yöneticilerine ettiğin laflardan sonra onların emri altına girmek, trabzonu kullanmak ne kadar aşağılayıcı bi durumdur. özkan sümerin altyapıya hiç bir faydası olmayacak, tam tersi altyapıda oyuncuları satıp cebine para koyacaktır. kendisi futbolcu simsarıdır, bu işi herkesten daha iyi yapar, yapar ama bunun faydası %40 trabzona ise %60 kendi için yapar. böylesi bir insan işte özkan sümer...
kimi satmışta cebine para koymuş??

oguzkoc
05.09.2006, 12:16
kimi satmışta cebine para koymuş??

aurelio için 50 bin dolar daha fazla vermemek sence akla mantığa sığar mı? aurelio nezman çıkıpta demişki ben fenerbahçeye gideceğim. adam sözleşmesinde zam talep edip imza atacaktı ve özkan bey 50 bin dolar daha vermedi aureliyo. peki sebep? aurelio ya imza attırmaması için özkan sümer, fenerbahçeden para almıştır cebine. bu iş bu kadar basittir işte...

Burçak
05.09.2006, 12:26
valla işin iç yüzünü bilmeden bukadar suçlayıcı konuşmak doğru değil. sence 50 bin dolar yüzünden bunu yapar mı.
onuda geçelim Özkan Sümer gibi bi Trabzonsporlu klübün parasını yer mi, cebine koyar mı?

isaret parmagi
05.09.2006, 12:41
Özken Sümerin göreve baslamasından sonra alt yapının yavas yavas eski günlerine döneceğini umuyorum...

tsakrep61
05.09.2006, 15:32
ali sen kandıl ufukhan bayraktar ufuk bayraktar selım enis ergin keles yavuz bunlar aklıma gelen yıldız adayları ayrıca sadece bu sene eylul 1 ıtıbarıyle 12 genc futbolcumuzu cesıtlı kuluplere verdık bu ıs boyle gıderse hamıler fatıhlere gokdenızler bıdaha zor yetısır

erdal6167
25.10.2006, 23:49
evet özelikle şu günkerde tartışmamız gereken bir konu. nerede trabzonsporun futbolcu tarlası. niey yetişmiyor. bir sorun var sanırım. .

AYYILDIZ
26.10.2006, 00:01
sağ kanatta ufukhan varken oynamazsaölür tabi forvette ali güzeldal veya ergin varken oynamazsa ölür,,ufuk sol kanatta çok iyi teknik bir çocuktu yok şimdi idda ediyorum bu çocuklar daha hırslı oynarlardı ben takımın Trabzonlu ağırlıklı olmasından yanayım.

Mesut AKYILDIZ
26.10.2006, 00:16
Alt yapımız birçok takımın alt yapısına nazaran çok fazla A takıma oyuncu veriyor olmasına rağmen bu bu katkısı henüz bizlerin istediği seviyelerde değildir. Bugun birçok yıldız adayımızın unutulmaya yüz tutmasının sebebi onların teknik olarak yetersizliklerinden çok A takımı kaldırabilecek alt yapıya sahip olmamalarıdır. Bir futbolcunun A takıma çıkması ona çok farklı sorumluluklar yüklemektedir ve o futbolcu bu sorumlulukları kaldırabilecek eğitimi alt yapıda almalıdır. Malesef biz bu konuda futbolcularımıza gereken özeni göstermediğimizden ve birçok futbolcumuz da A takıma çıkmakla herşeyin bittiğini düşündüğünden bu futbolcularımızdan beklediğimiz verimi elde edememekteyiz. Umarım alt yapımızın başındaki bu işin duayeni Özkan SÜMER alt yapımızın tekrar eski verimliliğine kavuşması için üzerine düşen sorumlulugu fazlasıyla yerine getiriyordur.

kuzey_lee
26.10.2006, 00:20
alt yapıdan adam yetiştirsen ne olur ki?fakyeli alıyorsun ya yunanistandan..musa büyük var ya sağ kanatta.ufukhan niye oynasın ki?

boş laflarından biriydi nuri albayrakın ''gelecek 5 yılın takımını kuracağız'' lafı..onu da gördük

Recep Çaltepe
26.10.2006, 00:22
"Alt yapı ölmüş"ten çok "alt yapı kayıp" bence. Yani gerçek hayatta nasıldır mesela, ölmüş olan insanı bilirsiniz, öldü dersiniz bir kesinlik var. Ama birine kayıp derseniz, bilemezseniz onun ne halde nerede olduğunu.

Şimdi bizim altyapımızdan hiç ses soluk çıkmıyor. Ne biz görüyoruz duyuyoruz genç ve gelecek vaadeden oyuncuları ne de resmi sitemizde falan yeterince ve doyurucu açıklamalar yapılıyor. Bu nedenle diyeceğim odur ki bizim altyapımız kayıptır. Öldü mü kaldı mı ondan hiç bir haberimiz yoktur yani.

#10 Fietra
26.10.2006, 01:38
Tek umut Özkan Sümer.

Miraç Atalay Çiftçi
26.10.2006, 03:44
Alt yapımız ölmüyor da alt yapının başına üst yapıda bir teknik adama ihtiyacımız var...

Yapacagı tek iş alt yapı antrenörlügü olacak ve tek amacı takıma kalifiye eleman yetiştirmek olacak...

Egemen
26.10.2006, 03:49
kimi geturelum alt yapının başına??

Muhammet Ali Senocak
26.10.2006, 15:23
aLt yapımız öLmüyor da öLdürüLüyor desek.... bence cok yetenekLi oyuncuLar cıkıyor ama a takıma hemen aLınıp siLiniyorLar a takıma aLmadan önce bunLar 1-2 sne kiraLanıp tecrübe kazanıLması Lazım

oskanonur
26.10.2006, 16:04
A takimdaki sıkıntılarin hepsi Alt Yapimiz icinde gecerli.Evet zaman zaman alt yapidan profesyonel yapilmis pek cok oyuncu var.Ancak onemli olan nokta su eger bu arkadaslar gercekten bu formayi uzun yillar giymek istiyorlarsa herkesten cok calisip kendilerini gelistirmek zorundalar.Alt yapidan gelip sadece yeteneklisin diye yillardir profesyonel olarak super ligde top kosturan insanlari kesmek o kadar kolay olmasa gerek.Yapilan en buyuk hata profesyonel olduktan sonra herseyin bitmis oldugunu dusunmek bence.Tabiki yonetimsel anlamda alt yapimzla ilgili sorunlar var.Ancak isimleri gecen arkadaslarin gercekten Trabzonspor A takiminda oynamalari icin daha hirsli ve caliskan olmalari gerektigini dusunuyorum.

Tahir
27.10.2006, 14:16
alınan futbolcular kadar yetenekli gençlerin alt yapıda olduğu kesin onlara değer vermek ve şans tanımak zorundayız

TSunami
13.11.2006, 13:12
sahadaki futbolcular mücadele etmeyince diyoruz ya, "gönderin şunları paf takımı ile çıkalım daha iyi". derken aklıma geldi alt yapıdan en son çıkardığımız oyuncu Gökdeniz. 6-7 sene önce. Ufukhan, Tolga var da oynatmıyoruz.
hakikaten ne oldu "Avrupanın Brezilyası"na?

kudu_61
13.11.2006, 13:36
Sadece alt yapıya değil sürmeneye, arsine, araklıya, değirmendereye, sebata da önem vermeliyiz takip ediyormusunuz bilmem ama değirmenderenin araklının ve sürmenenin yediği gol sayısı 6 buralardan çıkarabileceğimiz 1 veya 2 topçu trabzonu uzun yıllar taşır hepsini genç yapmayalım aralara serpiştirelim başarı gelir AMA ACABA TRABZON TEKNİK HEYETİ BU AŞAĞIDA YAZAN TAKIMLARIN KAÇ MAÇINI İZLEDİ...
1. Araklıspor 10 7 3 0 15 6 24 2,4
2. Değirmenderespor 10 6 3 1 15 6 21 2,1
10.Sürmenespor 10 3 4 3 6 6 13 1,3

Burçak
13.11.2006, 13:56
lazkopat bende özellikle takip ederim Trabzon ekiplerimizi. hatta dediğin gibi 3 takımın yediği gol sayısıda sadece 6. niye biz bukadfar takımdan kimseyi kazanamıyoruz. ya heleki Lisenin Dünya şampiyonu olduğu kadrodan okadar umutluydum ki. ama ne yazıkki kimseyi göremiyoruz .

kudu_61
13.11.2006, 14:17
lazkopat bende özellikle takip ederim Trabzon ekiplerimizi. hatta dediğin gibi 3 takımın yediği gol sayısıda sadece 6. niye biz bukadfar takımdan kimseyi kazanamıyoruz. ya heleki Lisenin Dünya şampiyonu olduğu kadrodan okadar umutluydum ki. ama ne yazıkki kimseyi göremiyoruz .
Hani soru şeklinde sormuştum ya Trabzon teknik heyetin den bu takımların maçlarını izleyen var mı diye cevabını da herhalde biliyorum HAYIR... kesinlikle 6 profesyonel futbol takımdan 1 veya 2 futbolcu çıkar oralarda mücadele 1.lig deki mücadaleden daha hırslı sebat takımı 3.lig den 1. lige çıktı ama biz o kadrodan kimseyi kadromuza katamadık malesef...izlemiyoruz en büyük hata burada

Erdem Keser
13.11.2006, 17:01
bizim altyapidan kadire dikkat edin cok buyuk topcu olacak tabi ne oldum havalarina girmezse

Hüseyin Çümen
14.11.2006, 01:13
bizim altyapımız çok ii olduunuda hatırlıyoruz 7 sene üst üste şampiyon olduk ama otakımdan hiç bişe çıkmadı hasan ve gökdeniz trabzon llisesi hersene dünyayı sallar bi tane oyuncu yok bize ordan

Naim
14.11.2006, 09:57
Altyapıyla Övünmek Alt Yapıya Güvenmek

Biz Trabzonspor taraftarları ,her kötü gidişin ardından, her maddi çıkmazlara girildiği zaman ‘’dışardan gelen oyuncular istediğimizi veremiyor,özümüze dönmeliyiz’’ açıklamasını duyarlar. Nitekim son Divan Kurulu toplantısında sayın başkan 22 Trilyonluk borç açıklandıktan sonraki konuşmasında alçak sesle aynen bu cümleyi sarfetti. Harcanan trilyonlarca paranın ardından (F.Tekke’nin satışından gelen 15 trilyondan fazla para,25 trilyonluk sponsor ve naklen yayın girdisi, önceki yönetimden kasada kalan 5 trilyona yakın para ve 22 trilyon borç) profesyonel futbol takımının ligdeki durumunun ardından başkanın söylediği bu cümle nerden tutarsan tut elinde kalır cinsten…

Öncelikle şunu belirtelim ki her ne kadar performanslarından hiç haz etmesek de, başkandan daha çok bu futbolcuların performansını beğenmesek de bu sözler dışardan geldiği söylenen o futbolculara hakarettir. Bunun yanında, biz hata yaptık diyememenin başka bir yoludur…

Ama burada değineceğim nokta başkanın sözlerinin ardında yatan, zor dönemde altyapıya sarılma mantalitesinin camianın bilinçaltına yerleşmesi ve bunun zararlı etkileri. Efendim bildiğiniz gibi Trabzon şehri ve Karadeniz bölgesi ülkenin futbolcu fabrikası olarak adlandırılır ve Trabzonspor altyapısı ülkede futbol eğitiminin en kaliteli biçimde verildiği yer olarak adlandırılır(dı). Yakın zamana kadar bu şekilde devam eden genel kanı, yavaş yavaş etkisini kaybetmekte. Tabii ki bunda en büyük etki altyapıdan çıkan oyuncularımızın Avni Aker’deki maçlarda gördükleri haksız tepkiler ve onun sonucunda ‘’yerli’’ oyuncular tu kakadır anlayışının yerleşmesi. Geçen yıl Tayfun’a yapılanlar, daha önce ve bu yıl Hüseyin’e yapılanlar, Hasan’ın 7 gün 24 saat eleştirilmesi, F.Tekke’nin bile hak etmediği halde yerden yere vurulması bunun en açık örnekleridir…

Peki gerçekten bizim altyapımız ölüyor mu? Yoksa sorun başka yerlerde mi?

Şundan emin olun ki kesinlikle ama kesinlikle Trabzonspor altyapısı ölmüyor. Orası futbol eğitiminin ülkemizde en iyi şekilde verildiği yer ve inanın minik takımdan Paf takıma kadar yükselmiş normal standartlarda bir oyuncu kesinlikle bu ülkede herhangi bir Anadolu takımında forma giymeye yetecek teknik ve mental altyapıyı almış demektir. Sorun o oyuncuların gerçekten A Takım’da oynayacak kapasiteye sahip olduklarının onlara belli edilmemesinde, kısacası onlara güven aşılanmamasındadır.

Konuyu biraz daha açacak olursak, özellikle Paf (Profesyonele Aday Futbolcu) takımda oynayan gençler artık sadece oynamak için oynatılan, günü ve zamanı geldiğinde ya kiralık gidecek ya da suratlarına bile bakılmadan, kendilerine hiç yardımcı olunmadan kapı dışarı edilecek futbolcular olarak görülmektedir. Bunda baş etken seçim öncesi vaatlerinde ‘’cebinden’’ yıldız alacağını söyleyen (ki henüz görmedik öyle bir şey) ama bunun yanında altyapıyla ilgili hiçbir plan ve proje sunmayan yönetimler ve bunlara destek veren taraftarlardır. Yönetim göreve gelirken; o zor günlerde sığınacağı, her daim övünmekte hiçbir yanlış görmeyeceği alt yapıyla ilgili hiçbir proje sunmaz, bırakın projeyi altyapıyı 2 yöneticiye teslim ettikten sonra diğerleri maçtan maça paf takımı görürse (o da işleri yoksa) ilerde artık zor günlerde sığınılacak bir ‘’altyapı’’ olmayabilir demektir.

Daha da spesifik örnekler verip olayı daha anlaşılır hale getirebiliriz diye düşünüyorum. Şimdi şöyle söylemek gerekir ki bu gençler kendilerini hazırlamak için ilgiye ihtiyaç duyarlar. Trabzonspor profesyonel takımının teknik direktörünün idmanlarına gelmese bile hiç olmazsa M.A.Y tesislerindeki maçlarında 5 dakika da olsa görmek isterler. Bu onların ilerisi için motivasyonlarını artıracağı gibi kendilerinin takip edildiğini bilmelerini sağlayıp yukarısı için her daim hazır olmalarını gerektirecektir. Ama gelin görün ki mevcut Trabzonspor teknik direktörü hem ‘’yıldız’’ oyuncu takıntısına hem de ‘’genç’’ oyuncu korkusuna sahip bir teknik direktör olduğundan gözü asla ve asla o gençler görmeyecektir. Bahsettiğimiz teknik direktör göreve 2. kez gelişinin ardından aylar geçmesine rağmen henüz tek bir paf takım idmanını izlememiştir. Bu noktada sayın hocamızın gençler hakkında bilgilendirildiğini düşünebiliriz, yalnız o gençlerin idmanda Ziya Doğan’ı görmesinin,o çocuklara söyleyeceği 2 cümlenin kendilerine ne kadar pozitif etki yapacağının da farkında olmamız gerekmektedir.Bu sayın hocamızın mesela Ufukhan gibi altyapıdan çıkmış,halen daha genç milli takımın tercihi olan bir oyuncumuz dururken ısrarla,kurtarıcı gibi Musa Büyük’e sarılması da kendisinin altyapıdan yetişmiş oyunculara bakış açısıyla ilgili bize birkaç izlenim vermektedir. Konu Ziya Doğan’dan açılmışken kendisiyle paf takım oyuncuları arasında bu gün yaşanan bir olayı anlatmak isterim.

‘’Paf takım oyuncularından bir kaçı idmana gitmek için Emperyal dediğimiz yerde klup servisini beklemektedirler. O esnada bir araç yanaşır, gençler aracın Ziya Doğan’a ait olduğunu bilmektedirler. İçlerinden ‘’hocanın kendilerini arabasına alıp tesislere götüreceğini’’ geçirmektedirler. Araç yavaşlar ve tam önlerinde durur. Hoca camı açar ve oyunculara ‘’limana nasıl gidebilirim’’ diye sorar. Gençler yıkılmışlığın etkisiyle limanı tarif ederler, bir yandan da geleceklerini, ne kadar tanınıp takip edildiklerini düşünürler’’…

Paf takımın ilgisizliğinden nasibini sadece yönetim ve teknik kadro almamalıdır tabii ki. Önceki yıllarda ne kadar idmanlarını takip etmese de kaptan F.Tekke nerde görürse görsün paf takım oyuncularıyla ilgilenmiş, kendilerine akıl öğretmiş, yol göstermiştir. Mevcut kaptanlar Hüseyin ve F.Akyel’in (zaten kendisinden böyle bir hamle beklememiz abesle iştigal olur) bu konuda yaptıklarının hiçlerle sınırlı olması da olayın bir başka vahametini göstermektedir. Profesyonel futbolcu kadrosunun işi (özellikle Trabzonlu olanlar için bu kural geçerli) sadece idmanlara gelip müsabakalara çıkmak değil, arkalarından gelen gençlere yol göstermek, onların yetişmelerinde kardeşlerine yardımcı olmaktır.

Her zamanki gibi taraftarımızın da bu konuda üzerine düşen görevi yapması gerekmektedir. Maç günleri erken saatte tesislerde oynanan paf takım maçlarını izlemeye giden az sayıdaki taraftarımız da artık o gencecik pırıl pırıl çocuklara kötü oynadıklarında küfretmeyi bıraksın da akıttıkları teri, oynadıkları futbolu ne olursa olsun takdir etsinler. Unutmasınlar ki onların en büyük gayesi paf liginde şampiyon olmak değil, Trabzonspor A takımına yükselip Trabzonspor’a hizmet etmektir. Kısacası Avni Aker’dir. Sakarya deplasmanında 8-10 kişiden gördükleri yakın ilgiden, destekten dolayı o dondurucu soğukta gözleri parıldayan bu kardeşlerimizin herkesten çok taraftarın güvenine desteğine ihtiyacı vardır.

Altyapı aynı zamanda kulübün ekonomisi için de gerekli bir oluşumdur. 22 Trilyon borç yapılırken, trilyonlarca para harcanırken Ziya’nın Ferhat’tan, Emre Kahraman’ın Cem Demir’den, Erhan Kurt’un Çağdaş’tan, Kadir’in Mustafa Keçeli’den eksiklerinin sadece kendilerine güvenmememizin olduğunu düşünmemiz ve bu kulübün yaşaması için altyapıya sadece ekonomik olarak zor duruma düştüğümüz günlerde değil, her şartta sahip çıkmak gerekir. Gerçek anlamda Trabzonspor’un ihtiyacı olan zora geldiğinde sığınılacak altyapı değil, daha iyi verim almak için kaynak yaratılması gereken altyapıdır.

Ülkenin futbol fabrikasının umarım en kısa zamanda dumanı tüttürülür. Yoksa çok daha ‘’deve’’ler bekleriz bizi sıkıntıdan kurtarmak için…

Fatih Şahinoğlu
www.kalearkasi.net

--------------------------------------------------------

Fatih Arkadaşımızın Bu konuda yazdızı yazı

Faik Yılmaz
14.11.2006, 10:48
altyapı imiş....

torpille müdür çoçuklarını hatırlı insanların çocuklarını altyapıya doldurursanız olacağı budur...... Trabzonun altyapıs filan yok..... kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın.....

Çebi
14.11.2006, 11:23
altyapı imiş....

torpille müdür çoçuklarını hatırlı insanların çocuklarını altyapıya doldurursanız olacağı budur...... Trabzonun altyapıs filan yok..... kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın.....

İşte klasik bir örneksin, "aaa orda torpil var bizim bir arkadaşın oğlu gitmişti de öyle olmuştu böyle olmuştu..."...Belki de bahsettiğin konunun olmadığı tek yer Trabzonspor alt yapısı...Çok merak ediyorum ömr-ü hayatında kaç tane alt yapı takımının müsabakasını izledin, ne kadar biliyosun da bu yorumu yapıyorsun...Kulaktan dolma klasikleşmiş söylemlerle bence sen kendini kandırıyorsun arkadaşım...

Trabzonspor alt yapısında hep bir potansiyel vardır, büyük bir potansiyel...Ama bunu kullanmak istemeyen, genç oyuncuları dilim dilim edip yemek için fırsat kollayan yöneticiler, teknik adamlar varken; Trabzonlu oyuncuları sahipleneeğine tahammülsüz bir anlayışta olan taraftarlar varken bu gençler tabi ki değerlendirilemez, kazanılamaz...

Cengiz Çubukcu
14.11.2006, 11:42
ne kadar torpil olursa olsun gençlerde mutlaka bir ışık vardır. esas suç adam akıllı onları eğitime tabi tutamayan, yetiştiremeyen, şans vermeyen yönetimlerin, ilgisiz teknik direktötlerindir...ayrıca müdür çocukları yeteneksiz olur diye de birşey mi var? her zaman söylüyorum trabzon şehrinin şu anki yapısı herkesi baskı altına alıyor, genç çocuklara ha şımardı ha şımaracak gözüyle bakılıyor. şımarmayanlara da yeteneksiz damgası vuruluyor...

Cengiz Çubukcu
14.11.2006, 11:44
İşte klasik bir örneksin, "aaa orda torpil var bizim bir arkadaşın oğlu gitmişti de öyle olmuştu böyle olmuştu..."...Belki de bahsettiğin konunun olmadığı tek yer Trabzonspor alt yapısı...Çok merak ediyorum ömr-ü hayatında kaç tane alt yapı takımının müsabakasını izledin, ne kadar biliyosun da bu yorumu yapıyorsun...Kulaktan dolma klasikleşmiş söylemlerle bence sen kendini kandırıyorsun arkadaşım...

Trabzonspor alt yapısında hep bir potansiyel vardır, büyük bir potansiyel...Ama bunu kullanmak istemeyen, genç oyuncuları dilim dilim edip yemek için fırsat kollayan yöneticiler, teknik adamlar varken; Trabzonlu oyuncuları sahipleneeğine tahammülsüz bir anlayışta olan taraftarlar varken bu gençler tabi ki değerlendirilemez, kazanılamaz...
hay eline sağlık, seni kucaklamak istiyorum...çok doğru söylüyorsun..

kuzey_lee
14.11.2006, 12:02
altyapı imiş....

çebi sormuş ama bir de ben sorayım sana,kaç kez altyapı maçlarını izledin (idman demiyorum maç diyorum) ?..ya da şu kadarını sorayım sana paf takım kaptanı erhan kurt'un babası nerenin müdürüdür?senin mantığınla o takımda kaptan olmak için babanıın çok büyük yerlerde bi adam olması lazım..

veya fatih tekke torpille mi altyapıdan çıkmıştır..ya da gökdeniz.ya da ufukhan.ya da feridun..ya da tolga..ya da hami..ya da herhangi biri..

yazımda bahsettiğim ziya doğan örneği daha dün yaşanmış..hoca aralarında ''kaptan''ın da bulunduğu paf takım oyuncularını tanımıyor.yüzlerini bile görmemiş daha..rezaletin daniskası

Burhan61
14.11.2006, 12:12
Fatih'in yazısına ana hatlarıyla katılıyorum.

ancak altyapıdan yetişen oyuncularımızın bu işte hiç mi suçu yok? onlar bu işe kendilerini yeterince veriyorlar mı? kısacası hırsızın hiç mi suçu yok?

şahıslardan örnek vermek gerekirse 3-4 yıl önce istanbul'da fb-Ts paf takımları maçını izlemiştim.(tolga zengin,feridun sungur,tayfun cora,emre aygün, cemre atmaca,mustafa ramazan gibi isimlerin oynadığı takım) o takımdan mustafa ramazan tekniği ile oyun zekası ile göz kamaştırıyordu. aynı şekilde emre aygün de çok iyi bir forvet olacak görüntüsündeydi. ama aradan yıllar geçmesine rağmen bu arkadaşlarımız hala 2.ligde oynamaktalar. hadi diyelim ki Trabzonspor onlara haksızlık yaptı. onlara gerekli özgüveni sağlayamadı. peki bunca yıldır başka takımlarda oynarken neden hala bir 1.lig takımları onları transfer etmek istemiyor? cemre bugün eyüpspor'da(2.lig b kategorisi) ilk 11'e giremiyor. mustafa ramazan kahramanmaraş'ta doğru düzgün ilk 11 yüzü görememekte. şampiyon paf takımdan (çebi'nin takım arkadaşı) çağlar da gelecek vaadeden bir oyuncu olmasına rağmen takımında yer bulamamakta.

örnekler çoğaltılabilir. demek istediğim sadece bu oyunculara yeterli şans ve özgüven verilemediği için altyapıdan a takıma oyuncu kazandıramıyoruz demek kaçak güreşmek olur. ve onların özgüvenini daha da kırar. nasıl olsa ben Trabzonspor'da ne kadar iyi olsamda yer bulamayacağım diye düşünmeye sevk eder.bu arkadaşlarımız da kendilerine çeki düzen verecek ve profesyonelliğin gereklerini yerine getirecekler. yoksa altın yere düşmekle değer kaybetmez. bir şekilde değerlerini bulurlar.

en kısa sürede altyapıdan a takımda daha fazla oyuncu görmek isteriz tabi ki. bir Trabzonsporlu'nun buna hayır demesi beklenemez. ancak sadece altyapıdan yetişti diye a takımda yer bulmayı beklememeli kimse. zaten Türkiye'nin en büyük sorunu da bu değil mi? bir görev alırken liyakat sahibi olmak gerek.

Burhan61
14.11.2006, 12:22
bir notda torpil olayına. torpil ile bir oyuncu nereye kadar gidebilir bunu düşünün. veya bir futbolcu iyi ise onun yükselmesini kim engelleyebilir? kısacası oğlu veya akrabası altyapıya alınmayanların bir tepkisidir bu torpil söylemi.

OLCAY ÇAKIR
14.11.2006, 12:35
altyapıyı bitiren,sahada kendi evlatlarına küfür edenlerdir...fazla detaya gerek yok..
o minicik yürekler biliyorki;bu gün hüseyine küfür edenler yarın bize...
onların anaları babalarıda bunu biliyor...
hiç altyapın olmasada 3.lig ve 2.ligde oynayan bissürü profesyonel takımı var Trabzonun...

Faik Yılmaz
14.11.2006, 13:26

peki 1996 dan beri kaç tane yıldız çıkardık söylermisin bana.... 10 yılda 6 yaşındaki adamı alırsın futbolcu yaparsın. 10 yıl önce ortaokul okuyanlar bugün üniversitew bitirdiler. arkadaşım torpil olmasaydı adam gibi futbolcular çıkardı.....
sen kulaktan dolma bilgiler yerine somut bilgiler biliyosan benim görmediğim takımda banko oynayan yıldızlatrıda açıklarsın o zaman....

kuzey_lee
14.11.2006, 13:28
@vectra29

abi senin söylediğin konu da doğrudur..yani futbolcular da belki de kendilerini hazırlamıyorlar ancak verdiğin örnekte söylediğin takımda tolga feridun tayfun gibi bir çırpıda söylebileceğimiz 3 isim çıkıyor.mustafa ramazan örneği biraz spesifik kalıyor bence.tabi bu dediğinin yanlış olduğunu göstermiyor.bazı dönemlerde bazı oyuncuların kapasitelerinin farkıa varamadığı,kendilerini kafa olarak yeterince yetiştirmediği doğrudur..

ama burda bile suç onlara idarecilik yapanlardadır..onları kafa olarak hazırlamak için bir mentör,bir psikolog tutulmuyorsa,onlara yön verecek birisi yoksa bu şekilde olması gayet normaldir..

kuzey_lee
14.11.2006, 13:30
peki 1996 dan beri kaç tane yıldız çıkardık söylermisin bana.... 10 yılda 6 yaşındaki adamı alırsın futbolcu yaparsın. 10 yıl önce ortaokul okuyanlar bugün üniversitew bitirdiler. arkadaşım torpil olmasaydı adam gibi futbolcular çıkardı.....
sen kulaktan dolma bilgiler yerine somut bilgiler biliyosan benim görmediğim takımda banko oynayan yıldızlatrıda açıklarsın o zaman....

fatih tekke-gökdeniz karadeniz-hüseyin cimşir-ufukhan bayraktar-tayfun cora-tolga zengin...

insanlara iftira atıyorsun..bu saydığım isimlerden hangisinin ne torpili var?

somut bilgin varmı dediğin insan trabzonspor paf takımı oyuncusu idi bunu da ayrıca belirtelim..senden daha somut bilgilare sahip yani

Faik Yılmaz
14.11.2006, 13:33
çebi sormuş ama bir de ben sorayım sana,kaç kez altyapı maçlarını izledin (idman demiyorum maç diyorum) ?..ya da şu kadarını sorayım sana paf takım kaptanı erhan kurt'un babası nerenin müdürüdür?senin mantığınla o takımda kaptan olmak için babanıın çok büyük yerlerde bi adam olması lazım..

veya fatih tekke torpille mi altyapıdan çıkmıştır..ya da gökdeniz.ya da ufukhan.ya da feridun..ya da tolga..ya da hami..ya da herhangi biri..

yazımda bahsettiğim ziya doğan örneği daha dün yaşanmış..hoca aralarında ''kaptan''ın da bulunduğu paf takım oyuncularını tanımıyor.yüzlerini bile görmemiş daha..rezaletin daniskası

arkadaşım erhan kurt bugün hanigi takımda oynayabilir söyleyeyim araklıda yada ofsporda yada en iyi ihtimalle sebatta oynat. Trabzonsporda oynayamaz. sebat sporda bir sürü Trabzon altyapısından oyuncu var arsinde var araklıda var ama Trabzonsporda yok. Feridun meridunda hikaye o kalitede futbolcu ancak takımda top toplayıcı olur. sonra bi fatih tekke ile gökdenizi diğerleriyle bir görüyorsan oda senin futbol cahiiliğin gökdeniz kaç yılında pafta oynamış 1996 işte o yıldan sonra paf takım bitmiştir...... kimse boşuna konuşmasın ben laf değil icraat istiyorum.. aksini iddia edenler 1996 dan sonra bir fb li semih gibi futbolcumu çıkarrtttık açıklayın.....

Faik Yılmaz
14.11.2006, 13:36
fatih tekke-gökdeniz karadeniz-hüseyin cimşir-ufukhan bayraktar-tayfun cora-tolga zengin...

insanlara iftira atıyorsun..bu saydığım isimlerden hangisinin ne torpili var?

somut bilgin varmı dediğin insan trabzonspor paf takımı oyuncusu idi bunu da ayrıca belirtelim..senden daha somut bilgilare sahip yani

fatih 94 te gökdenizde 1996 da paf takımda idi son 10 yıl dşyorum....

geriye kalan isimlere yıldız diyorsanda bu senin düşüncen.. hüseyin ve yıldız çok komik duruyo valla. 5 metreye pas atamayan adam yıldızsa öyle her takımda 10 tane futbolcu var. ve diğer isimler bizden başka hangi büyük takımda oynar. hiç birinde oynayamaz yıldız diyorum arkadaşlar yıldız....

kuzey_lee
14.11.2006, 13:38
izlemediğin takım/oyuncu hakkında böyle net kararlar nası veriyosun?orda erhan kurt ismini torpil lafına istinaden yazdım ayrıca..

hala çocukların temiz emeklerine hakaret ediyosun..

Faik Yılmaz
14.11.2006, 13:47
izlemediğin takım/oyuncu hakkında böyle net kararlar nası veriyosun?orda erhan kurt ismini torpil lafına istinaden yazdım ayrıca..

hala çocukların temiz emeklerine hakaret ediyosun..

hayır futbolcular özveri ile oynayabilir ama kumaşı bu kadardır. şimdi hasan üçncü herkesten çok kşuyor oynuyor ama adamın belli bir teknik kapasitesi var.... bunun dışında kimse ondan teknik hareketler beklemesin...işte böyle futbolcu çıkar ama yıldız diyorum ben...
paf takıma çıktı diye havasından geçilmeyen bi halt olduğunu zanneden çok adam tanıyorum ben. isimlerini takımı yıpratmamak adına söylemiyorum. elinde son model telefonlar saçlar jöleli hava mükemmel ama iş sahada koşmaya gelince her şey fos çıkıyo..... artist çok altyapıda ama yıldız yok....

kuzey_lee
14.11.2006, 13:50
hayır futbolcular özveri ile oynayabilir ama kumaşı bu kadardır. şimdi hasan üçncü herkesten çok kşuyor oynuyor ama adamın belli bir teknik kapasitesi var.... bunun dışında kimse ondan teknik hareketler beklemesin...işte böyle futbolcu çıkar ama yıldız diyorum ben...
paf takıma çıktı diye havasından geçilmeyen bi halt olduğunu zanneden çok adam tanıyorum ben. isimlerini takımı yıpratmamak adına söylemiyorum. elinde son model telefonlar saçlar jöleli hava mükemmel ama iş sahada koşmaya gelince her şey fos çıkıyo..... artist çok altyapıda ama yıldız yok....

sorun burda işte..bakış açısına baksana.

saçlar jöleli,elinde son model telefon olmıycak...hava zaten olmamalı..

ps:erhanda son model telefon da yok saçları da jöleli değil :) :)

Faik Yılmaz
14.11.2006, 14:02

yok onu demedim arkadaşım tabiki genç dediğin bakımlı olacak ama havasına göre futbolunu diyorum ben.... olursun hami gibi sonra havalıda olursun şimdi haminin havasına kurban olurum ben. ama adam hem sıradan topçu olursa hemde havalı olursa işte ona dayanamam. bu arada erhanıda gerçekten tanımak isterim :) nası bi adammış.....

kuzey_lee
14.11.2006, 14:07
forumda yazıyor kendisi..havalarından fırsat buluyor ara sıra..burada kendisini bilenler de biliyor..

ps:ne işi var internette..gitsin idman yapsın yorumunu bekliyorum herhangi birinden :) :)

Faik Yılmaz
14.11.2006, 14:42
forumda yazıyor kendisi..havalarından fırsat buluyor ara sıra..burada kendisini bilenler de biliyor..

ps:ne işi var internette..gitsin idman yapsın yorumunu bekliyorum herhangi birinden :) :)

evet fazla bilgisayara bakınca gözleri bozuluyor.... sonra kalesine giden topları göremiyor. hem takım bu kadar köt ü durumdayken daha çok çalışmalı o formayı haketmek için o haketmeyenlerin elinden almak için. zaten bu hırs içinde yoksa biz bi şey yapamayız.... biz çaresizlik içinde kıvranırken o hala başka işlerle meşgul olabiliyorsa sorumun cevabıda alınmış oluyor otomatikmen.

neden eski Trabzon deiliz diyenler yenilgiden sonra 1 hafta utancından dışarı çıkamayan sonrada rakipleri darmadağın eden futbolcularımızın hayatını biraz okusunda feyz alsın....

sismolog61
14.11.2006, 15:04

valla Erhanı bende tanıyorum hani herkes onun gibi olsa :) efendilik Trabzonsporluluk açısından

Faik Yılmaz
14.11.2006, 15:24
inşallah erham ve diğerleri aramıza yıldız olarak dönerler ne diyewlim arkadaşlar ben istemezmiyim ogünler, abdullahlar, fatihler gökdenizler çıksın ama olmuyor işte....

#10 Fietra
14.11.2006, 16:26
Altyapımız takımımız kötü gittiğinde değil de iyi gittiği zaman da aklımıza gelmeli.

Berk Eren
14.11.2006, 17:20
paf takıma yukselen oyuncu,kendını herkesden ustun goruyor atık Trabzon'da..
Zorlu grand otele takılıp,artıst artıst gezmek alt yapımızı öldurdü bu bır gercek..
bı zamanlar Dünya'daki en iyi alt yapı ajax'ın,ıkıncısı bızımdı(en azından ole soylenıyordu),ama şimdi alt yapıdan topcu cıkartamıyoruz..
Ajax alt yapısında oynayan oyuncunun 24 saat nerde neyaptıgını klup bılır..zaten programa uymayan,o takımda oynayamaz...
disiplinsizlik bitirdi alt yapımızı disiplinsizlik...

tacon
14.11.2006, 17:25
gökdeniz'i ilk kez a takımda seyrettiğim zaman geldi aklıma. babamla beraber fındığa gelmiştik. tüm taraftarları büyülemişti daha o zaman. onun gibi bir çok genç oyuncumuz olduğu ve onlarında zamanla A takıma çıkacağı söyleniyordu. iki yıl içinde kesin şampiyon oluruz demiştim içimden. kaç iki yıl geçti 2.'likten öteye gidemedik. bu gidişle gökdeniz futbolu bırakır biz o gençleri beklemeye devam ederiz. dünya şampiyonasına katılan , dünyaya meydan okuyan gençlerimiz nereye kayboluyor çok merak ediyorum. geçmişte istanbul eziklerine kafa tutan hatta onlara futbol dersi veren takımımız genç takımımızda yaşamaya devam ediyor. dünyaya futbol dersi veriyor. fakat bir türlü A takıma çıkamıyorlar. bunun suçlusu yönetimden başkası değildir. elinin altındaki futbolcuları görmezden gelip dünyada futbolcu arayan, brezilyaya genç futbolcu bulmaya adam gönderen önceki ve şuandaki yöneticiler!!!

Faik Yılmaz
14.11.2006, 17:56
paf takıma yukselen oyuncu,kendını herkesden ustun goruyor atık Trabzon'da..
Zorlu grand otele takılıp,artıst artıst gezmek alt yapımızı öldurdü bu bır gercek..
bı zamanlar Dünya'daki en iyi alt yapı ajax'ın,ıkıncısı bızımdı(en azından ole soylenıyordu),ama şimdi alt yapıdan topcu cıkartamıyoruz..
Ajax alt yapısında oynayan oyuncunun 24 saat nerde neyaptıgını klup bılır..zaten programa uymayan,o takımda oynayamaz...
disiplinsizlik bitirdi alt yapımızı disiplinsizlik...

hah anlatmak istediğim tam olrak bu sayılır..... bizdekilerde daha yaş 17-18 i çki muhabeeti yaparlar.... sanki ronaldinyo olmuşlar gibi.....

ozcilingir
14.11.2006, 20:08
Altyapıdaki topçuların yerinde bende olsam , günümü gün ederim ,niye çalışayım,nasıl olsa her sezon bir kaç futbolcuyu A takımına almak mecburiyeti var.Türkiye'de Genç MİLLİ takım futbolcuları alt yapılarda oynayanlardan seçilmesi gerekiyor. Ancak uygulama öylemi ? GURBETÇİ GENÇLER çoğunlukta NEDEN ? Bende alt yapı topçusu olsam benimde şevkim kalmaz ve öylede oluyor. Milli takımlar alt yapılara böyle bakıyorsa , kulüpler ne yapacak onlarda aynı şekilde balıyor.Şu sponsor muponsor hikayeleri bir kalksa o zaman göreceğiz alt yapının önemini ,şimdi kulüplere bir yerlerden para geliyor, kulüplerde yarışmacı oldukları için ,hazır futbolcu arayışına giriyorlar.Bu sebeple TRABZONSPOR da değil tüm ülke takımlarında alt yapıya artık pek önem verilmediği , tesadüfen çok kabiliyetli bir genç çıkacakda ondan yaralanacaksınız. Yoksa alt yapıdan eğitim vererek futbolcu yetiştirme işi TÜRKİYE'de ÖLDÜ ALLAH RAHMET EYLESİN. A MİLLİ takıma BREZİLYA lı adamı devşirirsen, tüm süper LİG takımlarında 6 yabancı serbest olursa , niye ben futbolcu eğiteyim NİYE ?Çocuğun yeteneği varsa elbet biryerlerde birileri görür veya görürlerde görmezler ! Neyse bu konuda daldan dala atlıyorum sıkıntısını çeken biri olduğum için son olarak TÜRKİYE'de alt yapıya ALLAH RAHMET EYLESİN diyenler ,hep kendilerini düşündükleri , başarılı olmaları için hazır futbolculara ihtiyacı oldukları için ALT YAPI FUTBOLCUSUNU TANIMAZLAR ,AMA O FUTBOLCULARI BIRAKIN TANIMAYI , MAÇLARINI İZLEYEN KİŞİLER YOKMUDUR VARDIR.ÖRNEKLERİ ÇOKDUR.ANCAK ETKİN GÖREVLERDE DEĞİLLER HERHALDE, PARDON BİZİM ALT YAPI SAYIN ÖZKAN SÜMERE'E BAĞLI DEĞİLMİ ?

Bartuğ13
14.11.2006, 23:46
ruhuna el fatiha diyorum

Rasim YILMAZ
15.11.2006, 02:00
Yapının altı üstü olmaz!!!trabzonspor çok kötü yolda!!trabzonumuza bir Atatürk lazım!!Herşeyi yeniden başlatacak!! Ama yok?? En azından ben göremiyorum böyle birini...

NGeN
15.11.2006, 02:21
arkadaşlar ben bu konuyu açalı uzun zaman olmuştu.ben yönetimden tek istediğim; şu ana kadar alt yapı için yapılanları tek tek resmi sitede yayınlamaları.
resmi siteye giriyorum paf takıma bir bakayım dedim kim var kim yok onlarıda göremiyorum..sadece özkan sümerin resmi var...
ben bir düşünce ortaya atıyorum...destekleyen veya desteklemeyen kendi düşüncelerini-mantıklı olmak ve açıklamak koşulu ile-açıklasın.
Türkiyede 3 büyük şehir var biliyoruz istanbul,ankara ve izmir bu şehirlerimizin hepsindede statlarımız ve tesisler mevcut.peki biz şehirlerdeki tesislerde Trabzonspor futbol okulu ve Trabzonspor aday fubolcu seçlemeleri şeklinde bir organizasyon yapsak....Trabzonspor taraftarı dahi olmasa bile sırf gerçekte birşeyler öğrenmesi için çocuğunu buralara veya seçemelere yollıyacak çok insan vadır....bu 3 büyük şehirde bunun gibi bir örnekle işe başlanılabilir...
2. konum ise diğer şehirlerde daha önceden belirlenen tarihlerde futbolcu seçmleri yapılacağının duyurulması ile genç kaliteli futbolcuların belirlenip.takibi sağlanılarak uygun bir zamanda 1-2 sene paf takımında oynadıktan sonra a takıma kazandırılabilir...
3. konum ise türkiyede 2. ligde kaç takım oynadığını bilmiyorum 3. ligde kaç takımın oynadığınıda bilmiyorum.amatörde de bilmiyorum.belki bu katagorilerde s.lig de oynayacak kapaside futbolcu taraması yapıldı mı hiç?
benim önerim bu klüpşerin bütün hocalarına resmi web sitemizde ayrı bir bölüm açarak şifreli kullanıcı adlı...hocalara fax çekilip yetenekli gördükleri futbolcuları web sitesinden bildirerek gösterebilirler.ve uyugun zamanda bu çocuların 1-2 maçını seyrederk uygunluk durumu belirlenebilir.
4.konum avrupada altyapılarında top koşturan çok yetenekli türk ve ya olmayan birçok genç var bunları zamanında fark ederek kendi klübümüzce takibe alınıp..tam olarak yıldız adayı olma gibi durumları olduğu zaman kendi bünyemize katabiliriz.
5.konum dünyada en ucuz futbolcu bence afrikada var (yanlış biliyorda olabilirim) burada ki yetenekli yıldız adayı olabilecek minik ve genç futbolcuları takip edebiliriz.
eğerki bunlar yapılabilirse ki yapılabilir.bence türkiye yi bırakın dünyanın en iyi alt yapısı bizde olur.
bunu yapabilecek dürüst adam kayırmayan yönetici ve teknik adamlar gerek.
bu sıraladıklarımda ki gözlemcilerin futbolun ve trabzonsporun içinden gelmiş kişilerin olmasını isterim. kesinlikle menajerlerin olmasını istemiyorum.örneğin hami,ünal,soner, hamdi, czio v.s.
yorumlarınızı ve eleştirilerinizi bekliyorum

Faik Yılmaz
15.11.2006, 09:56
arkadaşım zaten bu dediğin kapsamlı çalışmalar yapılmış olsaydı şu anda paf takımdan 5-6 banko oynayan futbolcumuz olurdu.. yazdıkların çok güzel olması gereken şeyler.... bu dedikleri ajax çok güzel uyguluyor.. dilerim bizde bi gün yapabiliriz....

NGeN
16.11.2006, 01:10
önemli olan bunları söyleyip yönetiminde haberi olsun

kurtefe
16.11.2006, 08:40
istanbul karadenizspor başkan tekinküçükali türk futboluna armağan ettiği yıldızları uğur boral,riza şen(bck)m.çiçek(samsun)kaleci tuncay(pendik) pekala alt yapımız olabilir tekin başkan uğur ve rızayı senelert önce bedelsiz önermiş fakat özkan sümer istememişti . şimdi karadenizsporda adem,yaşar,ve erhan var saffet sancaklı kapatmaya calışıyor uğuruda saffet almıştı zamanında pendikli kaleci tuncayı mutlaka almalıyız çok kaliteli cocuk ve daha 20 yaşında

Faik Yılmaz
16.11.2006, 08:54

arkadaşım bu arkadaş hünerleri sahada göstersin bilgisayar başında deil.. :),

gördüğün gibi futbol yorumu yapan çok arkadaşımız var :)

Gürkan
16.11.2006, 08:55
istanbul karadenizspor başkan tekinküçükali türk futboluna armağan ettiği yıldızları uğur boral,riza şen(bck)m.çiçek(samsun)kaleci tuncay(pendik) pekala alt yapımız olabilir tekin başkan uğur ve rızayı senelert önce bedelsiz önermiş fakat özkan sümer istememişti . şimdi karadenizsporda adem,yaşar,ve erhan var saffet sancaklı kapatmaya calışıyor uğuruda saffet almıştı zamanında pendikli kaleci tuncayı mutlaka almalıyız çok kaliteli cocuk ve daha 20 yaşında

bu bahsettiğin çocukların Trabzonsporla ilgili bir yakınları varsa neden olmasın.

yönetici yakını,eski futbolcu veya spor yazarı. varsa böyle bir tanıdıkları hemen girerler takıma yoksa ronaldinho olsalar bizim takımın idman sahasına cıkamazlar.

Gürkan
16.11.2006, 09:22
90 yılların başı.
samsundayız.amatörde top koşturuyoruz.diğer amatör maçlarıda izliyoruz tabii.

ara sıra Trabzonspordanda maçları izlemeye gelirlerdi.daha doğrusu maçları değil belirlenen bir kaç ismi izlemeye gelirlerdi.
özellikle izlenen oyuncular isimleri verilenlerdi.

şu takımda bilmem kim var. söylenen isimde izlendiğini bildiği için yırttardı kendini.diğerlerine çoğu zaman bakılmazdı.

bir arkadaş demişki adam iyi ise bir şekilde görülür.malesef öyle olmuyo.
yükselebilmek için iyi olman lazım ama elinden tutanda olacak.

eğer tanıdıgın varsa idmana çıkarırlar izlenirsin iyi isen alırlar.tanıdgın yoksa kapının önünden geçemezsin. yada oynadıgın takımı kımse gelıp ızlemez.kendini gösteremedikten sonra ne işe yarar yeteneğin.

ayrıca diğer sorun bahsedıldıgı gıbı paf takımı oyuncularının gırdıgı hava.sadece bızde mı hayır.gecen lıd radyoda fb lı bır taraftar da konudan sikayetcı ıdı. tesıslere gıdın paf takı oyuncuların havalarına bır bakın dıyordu sankı hepsı barcelonanın yıldız oyuncusu.

sunu sormak lazım alt yapıda kı yada paftakı kac oyuncu gercektan Trabzonsporlu.hedefı Trabzonspor.

son olarak konuları tartısırken tarafsız olmaya calısın .olamıyorsanız en azından o konuda fıkır beyan etmeyın.

littlebighorn
16.11.2006, 16:00
Son yıllarda Trabzonspor' da A takıma gelip de (alt yapıdan ya da başka takımdan) futbolunu geliştirip, üzerine bir şeyler katıp giden ya da kalan kaç oyuncu hatırlıyorsunuz? Neden bilmiyorum ama bence sorun burada. Bir şekilde futbollarını geliştiremiyorlar. (Bence buna Fatih Tekke bile dahildir)

kuzey_lee
16.11.2006, 21:19
hah anlatmak istediğim tam olrak bu sayılır..... bizdekilerde daha yaş 17-18 i çki muhabeeti yaparlar.... sanki ronaldinyo olmuşlar gibi.....
hala ne diyor allahım..içki muhabbetiymiş..

biri de yukarda ''zorluya gidip takılıyorlar'' gibi bişey demiş..

bakın öncelikle şunu belirteyim ki trabzonspor paf takımı oyuncularına aylık 450 yetele maaş ve deplasmanlarda 30 yetele harcırah verilir.bunun dışında kimse kuruş para almaz..ayda aldıkları 450+60 yetele de onların luks yaşaması için bi gösterge/sebep olamaz..

eğer topçu babasının parasıyla son model telefon alıyorsa,zorluya gidip oturuyorsa kimseyi ilgilendirmez ki o tarz bir futbolcu şu anda paf takımda yok..

kimse o çocuklara iftira atmasın artık..yeter,hiç izlemediğiniz hiç konuşmadığınız adamlar hakkında ahkam kesmeyi de bırakın bi zahmet

ps:konuyu tekrar eş dost akraba olayına getiren arkadaşa soralım..şu anda paf takımda oynayan oyunculardan hangisi teknik açıdan yeteneksiz olduğu halde tanıdık sayesinde paf takımda oynuyor..tek bir isim rica ediyorum

61viya
16.11.2006, 21:42

bakın öncelikle şunu belirteyim ki trabzonspor paf takımı oyuncularına aylık 450 yetele maaş ve deplasmanlarda 30 yetele harcırah verilir.bunun dışında kimse kuruş para almaz..ayda aldıkları 450+60 yetele de onların luks yaşaması için bi gösterge/sebep olamaz..

eğer topçu babasının parasıyla son model telefon alıyorsa,zorluya gidip oturuyorsa kimseyi ilgilendirmez ki o tarz bir futbolcu şu anda paf takımda yok..

kimse o çocuklara iftira atmasın artık..yeter,hiç izlemediğiniz hiç konuşmadığınız adamlar hakkında ahkam kesmeyi de bırakın bi zahmet

ps:konuyu tekrar eş dost akraba olayına getiren arkadaşa soralım..şu anda paf takımda oynayan oyunculardan hangisi teknik açıdan yeteneksiz olduğu halde tanıdık sayesinde paf takımda oynuyor..tek bir isim rica ediyorum

ne diyorsa o...adam işin içinde.bilmeden konuşmayalım:)

HALİT KARAKAŞ
16.11.2006, 23:41
Arkadaşlar,Trabzonun ne futbolcusu biter ne alt yapısı,liglerdeki trabzonlu durumuna bakın,,,örnek,sakaryaspor,ragıp,alişen vb.Trabzon lisesinin başarısı ortada onlar alt yapımız değilmi?hoşçakalın

Faik Yılmaz
17.11.2006, 10:34

hangisi yetenekliki orda oynuyor. yetenekli olsalardı Arda gibi bir futbolcu çıkardı... 96 dan beri 1 tane yıldız çıkmadı bu paf takımından. kimse bana hasan hüseyini örnek göstermesin onlara yıldız diyenin futbol bilgisi zaten tartışılır çünkü....
içki meselsine gelince sadece içki olsa öpde başına vur kadın kız alemleri ve daha bir çok işin yapıldığını ben bizzat biliyorum. Bir kaç yıl önce Trabzonspora alt yapıdan gelen ve barınamayan futbolcuları araştır ve sen kendin gör madem o kadar tanımak istiyorsun....

kuzey_lee
17.11.2006, 13:32
hangisi yetenekliki orda oynuyor. yetenekli olsalardı Arda gibi bir futbolcu çıkardı... 96 dan beri 1 tane yıldız çıkmadı bu paf takımından. kimse bana hasan hüseyini örnek göstermesin onlara yıldız diyenin futbol bilgisi zaten tartışılır çünkü....
içki meselsine gelince sadece içki olsa öpde başına vur kadın kız alemleri ve daha bir çok işin yapıldığını ben bizzat biliyorum. Bir kaç yıl önce Trabzonspora alt yapıdan gelen ve barınamayan futbolcuları araştır ve sen kendin gör madem o kadar tanımak istiyorsun....

fuzuli konuşan insanlarla tartışacak kelamım olamaz..aynen bu kafayla devam et...

Faik Yılmaz
17.11.2006, 13:49
fuzuli konuşan insanlarla tartışacak kelamım olamaz..aynen bu kafayla devam et...

sende bu kafayla devam et arkadaşım ben sana delilleriyle konuşuyorum... bana 96 dan beri çıkan 1 yıldız söyle diyorum gıkını çıkaramıyosun sonrada laf ediyosun.... 10yılda futbol okulu açılır yeni bir nesil yetişir be....

ama beylerin öyle bir niyeti yok arsinspora futbolcu yetiştirme klübü olmuş Trabzonspor altyapısı.. yanlış anlaşılmasın Arsinspora bir antisempatim yok...

yakuphoca
17.11.2006, 17:27
Artık her edimin maddiyata dayandığı bu çağda altyapı için söylenecek tek bir şey var, oda Trabzonspor gibi " Allah Rahmet Eylesin"..

Nytre
17.11.2006, 19:59
özkan hocadan seneye a takıma girecek iyi bir kaç futbolcu bekliyorum açıkcası

TSelif
17.11.2006, 20:13
İçimizde ki sevdadan başka herşey ölüyo:(

Kasım Hilal
17.11.2006, 20:24
Biz Hüseyin'e ve Hüseyinlere sövdüğümüz müddetçe altyapıdan bir şey beklemeyelim.
Çok iyi gençler yetiştiriyoruz aslında ama genelde başka takımlara gidiyorlar..
Elimizde Tolga gibi bir kaleci var ama bugün bir taraftar yoklaması yapsak yarımızdan çoğu onu istemez..

NGeN
18.11.2006, 02:10
arkadaşlar bu tavır ve davranışlar olucak zaten...adıüstünde genç bunlar ama önemli olan biz taraftarların onlardan beklediklerimizi ve güvenimizi onlara anlatmalıyız..kendilerinede böylelikle çeki düzen versinler...benim bir önerim daha olacak;
bir arkadaşımız a takımdaki futbolcuların paf takımındaki futbolculardan habersiz olduğudur yada yardımcı olamamalarından kaynaklanıyor....t.d. ünde keza aynı şekilde olduğunu farzedersek...şu anki antreman saatlerinide izmirden takip edemediğimden şunu söyleyebilirim..
bence ilk antremanı paf yapsın hemen ardından da a takımı antreman yapsın yada tam tersi hem böylece a takımdaki futbolcular paf takımın oyuncuları görür ve izler hemde paftaki gençlere bir nebze moral ve hırs gelir....sayın ziya doğanda bu sayede paftaki gençlerin durumunu görebilir....bu benim acizane görüşüm
bu arada birşey daha söyliyeyim...resmi sitemizde paf kadrolarını artık görebiliyoruz...

6Şafak Aydın1
18.11.2006, 02:13
özkan hocadan seneye a takıma girecek iyi bir kaç futbolcu bekliyorum açıkcası

Özkan hoca su an görev yapiyormu

Berk Eren
18.11.2006, 02:19
Özkan hoca su an görev yapiyormuneyazıkkı ewet..secımlerde rakıp oldugu kısılerın altında calısıyor..para almıyor dendı ama duydugum kadarıyla alıyormus hemde yuklu bır mıktarda(burda solemıyorum nekadar oldugunu)
ne dıyelım Trabzonspor aşkının bu da baska bı şeklı olsa gerek!!
inşallah dendıgı gıbı bı kac iyi oyuncu yetıstırır..

hay1699
18.11.2006, 02:57
neyazıkkı ewet..secımlerde rakıp oldugu kısılerın altında calısıyor..para almıyor dendı ama duydugum kadarıyla alıyormus hemde yuklu bır mıktarda(burda solemıyorum nekadar oldugunu)

para almasinda bir sakinca yok bence.

turkercan
18.11.2006, 03:03
altyapıdan yetişenleri görüyoruz sebatta.. ve sebatın durumunuda. altyapı işi mazide kaldı arkadaşlar. trabzondan bir gökdeniz bir hami bir fatih bidaha yetişmez. bence altyapımız türkiye olmalı. her takımdan her şehirden yetenekli gelecek vaad eden gençleri toplamalıyız. sadece trabzondan futbolcu yetiştirip sahaya sürersek bizim sonumuz 3.lig olur.

NGeN
18.11.2006, 03:12
altyapıdan yetişenleri görüyoruz sebatta.. ve sebatın durumunuda. altyapı işi mazide kaldı arkadaşlar. trabzondan bir gökdeniz bir hami bir fatih bidaha yetişmez. bence altyapımız türkiye olmalı. her takımdan her şehirden yetenekli gelecek vaad eden gençleri toplamalıyız. sadece trabzondan futbolcu yetiştirip sahaya sürersek bizim sonumuz 3.lig olur.
+1967
+ zaten trabzonda göç nedeniyle ne kadar insan var ki artık?????????????

6Şafak Aydın1
18.11.2006, 03:12
neyazıkkı ewet..secımlerde rakıp oldugu kısılerın altında calısıyor..para almıyor dendı ama duydugum kadarıyla alıyormus hemde yuklu bır mıktarda(burda solemıyorum nekadar oldugunu)

insallah. Isin icinde degiliz. Para konusunda birsey söyliyemem.
Memo Aurelioyu kesfetmesi sonunda milli olay bile oldu :-)

6Şafak Aydın1
18.11.2006, 03:24
turkercana katilmamak mümkün degil. Almanyada veya baska ülkelerde herhangi resmi bir ofisimiz varmi takimimiza yetenek kazandirmak icin ve piyasayi takip eden ?

Burda yani Almanyadaki gurbetci gencleri takip ediyoruz. Son durum bizimle ilgilenmedikleri icin mesela Alman Milli takimini secenler cogaliyor. Bundan dolayida türkiyeden uzaklasiyor.

Mesela Malik Fathi Hertha Berlinden. Herhangi bir ofisimiz olsa cok daha kolay olurdu. Altyapiyi kolayca güclendirirdik.

Cengiz Çubukcu
18.11.2006, 07:58
türkercana katılmak mümkün değil , trabzonun ne demek olduğunu ve nasıl bir değer olduğunu iyi anlamak lazım, başka hiçbir yere benzemez...iyi altyapı organizasyonu olursa dünya çapında oyuncular yetişir...sebatın durumuyla orda oynayan oyuncuların kalitesinin kötü olması arasında anlamlı bir ilişki de kuramıyorum..

Hüseyin Çümen
18.11.2006, 08:09
bende arkadaşıma katılıyorum altyapı tüm türkiye olmalı trabzon dan gördüğümüz gibi oyuncu çıkmıyo tüm türkiyede okullar kurulmalı trabzonspor okulları her şehirden yetişecek gençleri bünyesinde bulundurmalı artık gereksiz milliyetçili,k yapmaa gerek yok bi bakalım kim hangi futbolcuları çıkarıyor cinconm arda die bi oyuncu çıkardı bence türkiyenin gelmiş geçmiş en yetenekli oyuncusu diğerleri ni zaten bilioruz

Gürkan
18.11.2006, 08:39
arkadaşlar bu tavır ve davranışlar olucak zaten...adıüstünde genç bunlar ...

yabancı ülkelerdeki ler genç değil mi ? onlarda bu kadar hava var mı ?bizdekiler (Sadece Trabzonsporu kastetmiyorum) sanki hepsi birer ronaldinho.

dün Lig tv Bordo Mavi programında sonlarına doğru yakaladım.Eski Başkan M.Günaydın dı konuk. Sunucu Sordu Trabzonspor Tekrar Şampiyon Olurmu diye.

cevap şöyleydi.Türkiye liglerinde 185 trabzon kökenli lisanslı futbolcu var.bizim tugay gibileri nihat gibileri 11 de bulusturmamız lazım.bunlardan bır 11 kurmamız lazım.
-bence burada dusulen en buyuk yanlıs su. onların nufus kagıtlarında Trabzon yazabılır.önemli olan kafalarında ve beyinlerinde ne yazıyor.yoksa sen 1000 yıldır Trabzonlu olan oyuncuyu al oynat onun kafasında istanbul varsa o oyuncudan alacagın verım Trabzonlu olmayandan alacagın verımden fazla olmaz. öze dönelim bence Trabzonspora zarar veren bir düşüncedir.

Cengiz Çubukcu
18.11.2006, 08:39
biz bunu yapmayalım demiyoruz ki , tüm türkiye de taransın hatta gürcistan , azerbaycan, iran vb. yerler de araştırılsın. ..ama trabzon da ihmal edilmesin..

TSelif
18.11.2006, 09:03
Bir Ufukhan şimdiye kadar ilk 11'imizin vazgeçilmezi olmalıydı.Aynı şekilde Ali Güzeldal,Ergin Keleş...vs

sweetrose
18.11.2006, 10:19
Gökdenizden sonra Türkiyede yıldız statüsünde futbolcumuz var mı? Yok... dÜZ MANTIK; ALTYAPI ÖLÜYOR...

Oğuuz
18.11.2006, 16:31
yaa boşverinsene ne alt yapısı, ne gerek var alt yapıya, nasıl olsa paramız bol işte marce gibi musampa gibi hazır yıldızları alıyoz ya,yada çağdaş, koray, fatih, ömer gibi türk yıldızlarıda albiliyoruz, ne güzelde Trabzonsporumuzu zirveye taşıyorlar işte, zaten Trabzondan futbolcuda çıkmaz!.. alt yapıyı filan boşverin böyle gayet iyiyiz,sanki şampiyonlukları alt yapıdan çıkan futbolcularla kazandık !

TameRHan
18.11.2006, 18:02
altyapı ölmedi

altyapıda oynayanlara gereken fırsatı veren kim? gençleri trabzonsporda oynatmayıp pişmesi için diğer takımlara yolluyorlar ama hiç kimse takip edilmiyor. trabzondan ayrılan öylece ayrılıyor gidiyor. türkiye liglerinde oynayan futbolcuların %30lara varan kısmı trabzon kökenli olmasına rağmen trabzonspor olarak bundan kendimize başarı açısından pay çıkaramıyoruz.

altyapı olayı sağlam bir sisteme dayandırılmalı, yamadan sistemlerle yürümüyor.görüyoruz

Semih GÜL
19.11.2006, 00:49
ufuklar var bizde ama umut yok

NGeN
19.11.2006, 01:30
ufuklar var bizde ama umut yok
işte asıl sorunda bu ya...neden bu umutlar , musampalar,marcelinholar bizim alt yapıdan çıkmasın...vereceğimiz onca dolarlar eurolar bunlara gideceğine klübün kasasına gitmesin...ben haklı olan kimse onun bu formayı giymesini istiyorum yok efendim bana yıldız lazım yok efendim altyapıdan çıkacak futbolcularla işim olmaz diyerek bu büyük klübe zarar verilir...3,5 milyon euro marcelinhoya verileceğine koy altyapı çalışmasına bir kişi için vereceğin paraya onlarca marcelinho bulabilirsin -tabiii istenirse-biz hazıra konmaya başladık arkadaşlar....bir atasözü vardır hazıra dağ mı dayanır..alırsın gençken futbolcuyu yıldız olur sonra satarsın daha büyük bir alt yapı için kullanırsın...ben şahsen stat mtat istemiyorum alt yapıya gerekli özenin sağlanmasını istiyorum....sn. başkanada sesleniyorum alt yapıdan kaç tane futbolcu ismi biliyor yöneticilerde....türkiyede ve avrupada ki türk gençleri arasından yıldız adayı kaç tane futbolcu izlemişler veya izletmişler ?
bu soruların aslında ardı arkası kesilmez..
size son bir örnek gazetede okumuştum şu an hatırlamıyorum. chelsea avrupada bir araştırma yapmış geleceğin en büyük yıldızı denilen daha 9-10 yaşlarında sırp bir futbolcuyu kendi alt yapısına katmış.devamlı yıldız alan bu klüp bile artık hazıra dağ dayanmıyacağını onlarda gördü demekki onlarda artık böyle bir uygulamaya geçmişler bence....
ben iddia ediyorum eğer gerekli özen,titizlik ,tesisleşme ve organizasyon yapılırsa gelecek en az 5 yıl içinde şampiyon olunur ve 6-7 sene de bu şampiyonluk kimseye bırakılmaz.tabii bunu yaparkende kafa olarak futbolcuları süperlige hazırlatılmalı...

Mayls
19.11.2006, 09:52
işte asıl sorunda bu ya...neden bu umutlar , musampalar,marcelinholar bizim alt yapıdan çıkmasın...vereceğimiz onca dolarlar eurolar bunlara gideceğine klübün kasasına gitmesin...ben haklı olan kimse onun bu formayı giymesini istiyorum yok efendim bana yıldız lazım yok efendim altyapıdan çıkacak futbolcularla işim olmaz diyerek bu büyük klübe zarar verilir...3,5 milyon euro marcelinhoya verileceğine koy altyapı çalışmasına bir kişi için vereceğin paraya onlarca marcelinho bulabilirsin -tabiii istenirse-biz hazıra konmaya başladık arkadaşlar....bir atasözü vardır hazıra dağ mı dayanır..alırsın gençken futbolcuyu yıldız olur sonra satarsın daha büyük bir alt yapı için kullanırsın...ben şahsen stat mtat istemiyorum alt yapıya gerekli özenin sağlanmasını istiyorum....sn. başkanada sesleniyorum alt yapıdan kaç tane futbolcu ismi biliyor yöneticilerde....türkiyede ve avrupada ki türk gençleri arasından yıldız adayı kaç tane futbolcu izlemişler veya izletmişler ?
bu soruların aslında ardı arkası kesilmez..
size son bir örnek gazetede okumuştum şu an hatırlamıyorum. chelsea avrupada bir araştırma yapmış geleceğin en büyük yıldızı denilen daha 9-10 yaşlarında sırp bir futbolcuyu kendi alt yapısına katmış.devamlı yıldız alan bu klüp bile artık hazıra dağ dayanmıyacağını onlarda gördü demekki onlarda artık böyle bir uygulamaya geçmişler bence....
ben iddia ediyorum eğer gerekli özen,titizlik ,tesisleşme ve organizasyon yapılırsa gelecek en az 5 yıl içinde şampiyon olunur ve 6-7 sene de bu şampiyonluk kimseye bırakılmaz.tabii bunu yaparkende kafa olarak futbolcuları süperlige hazırlatılmalı...

aynen katiliyorum. bence suanki ruhsuz futbolu göz önünde bulundurursak genc futbolculara sans verilse daha iyi oynariz.

Kaya
21.11.2006, 00:51
Altyapı burada...

caykarali_erdal
21.11.2006, 00:56
Arkadaslar senelerdir alt yapisi saglam bir Trabzonspor var diyor duruyorduk ama bakiyorumki alt yapidan dayisi amcasi parasi olmuyan kisi birinci takimda yer bulamiyor acinacak bir alt yapi 'ya sahibiz genclerden artik eski eser kalmamis .
bu boyle olunca birinci takimdada bunu goruyoruz hic bir genc alt yapidan yetismis genc de goremiyoruz arkadaslar bizler artik artisligi birakalim ozentiyi birakalim neymis efendim star oyuncu istiyoruz diyoruz ve getiriyoruz 5 milyona 31 yasinda futbolculari ne verdiler veriyorlar allah askina ne veriyorlarrrrrrrrr.

bu paralari alt yapiya harcasak gelecek 15 sene icin en azindan iki takim futbolcusu kazaniriz Trabzonspora ama nerde o dusunce gunu kurtarma politigini suren yonetimler ve Taraftarlarla bunu nasil gerceklestirecegiz en buyuk sorun yonetimler vede taraftarlar .

bende Sampiyonluk istiyorum ama allah askina gorduk 10 senedir ne hallere geldik alt yapimiz kayboldu gitdi futbolcu yetistiremez hale geldik yetisenide kovuyoruz sevmiyoruz, ozumuze donelim diyoruz ama has Trabzon usagina ilk tokati gene biz atiyoruz vah halimize vah.

ozenti icinde yasayan bir topluluk yok olmaya tabi tutulmusdur yok olacakdir ve bizlerde bunun icin yok oluyoruz.

kuzey_lee
21.11.2006, 01:14
boş nutuklar atmaya gerek yok..

kaç kez altyapı idmanını/maçını izledin de altyapı ölmüş bitmiş naraları atıyorsun..hangi oyuncu torpille oynuyor söylesene,,kmseye iftira atmaya kalkmayın

caykarali_erdal
21.11.2006, 01:21

kaç kez altyapı idmanını/maçını izledin de altyapı ölmüş bitmiş naraları atıyorsun..hangi oyuncu torpille oynuyor söylesene,,kmseye iftira atmaya kalkmayın

sagolasin kardesim senin bildigini biz bilseydik galiba nutuk degil bizde oynardik.

ve okadar iyi gidiyoruzki birinci takim doldu tasdi paf takimindaki oyunculardan helal futbol anlayisina hayran kaldim.

turkercan
21.11.2006, 02:30
trabzonspor staj yeri değildir diyoruz sonrada altyapıdan direk oyuncu çıkarmaya çalışıyoruz!!! Garip bi durum...tabiki altyapıdan oyuncu çıkarılmalı ama en fazla 1 - 2 tane çıkarılmalı. biz hedefi olan bir takımız küçük takım değiliz tecrübesiz oyuncu oynatamayız. altyapı futbolcusunun kiralanıp pişirilmesi bence çok mantıklı.. örnek olarak fatih tekkeyi gösterebilirim. gaziantepe gitti oraya gitti buraya gitti pişti geldi ve ne oldu hepimiz görüyoruz. kral oldu kral. kuzey_lee arkadaş sanada bir cvabım var. paf takım ligine trabzonspor kaçıncı sırada. altyapı ölmedi diyenler önce paf takımın ligdeki durumuna bakın sonra altyapıyı övün..14 maçın 7 sini kazanmış bumu güzelim altyapı?

Faik Yılmaz
21.11.2006, 08:34

sen son 10 yılda hangi yıldızları çıkartık söyle bende sana bir kaç isim sayayım..... 1996-2006 eder sana 10 yıl.... hani futbolcular uzaydamı oynuyor.... torpillle olmasaydı en az bir gökdeniz çıkarırdık 10 senede ... hamasi nutuklar atmayın icraat yapın icraat......

Faik Yılmaz
21.11.2006, 08:40
Arkadaslar senelerdir alt yapisi saglam bir Trabzonspor var diyor duruyorduk ama bakiyorumki alt yapidan dayisi amcasi parasi olmuyan kisi birinci takimda yer bulamiyor acinacak bir alt yapi 'ya sahibiz genclerden artik eski eser kalmamis .
bu boyle olunca birinci takimdada bunu goruyoruz hic bir genc alt yapidan yetismis genc de goremiyoruz arkadaslar bizler artik artisligi birakalim ozentiyi birakalim neymis efendim star oyuncu istiyoruz diyoruz ve getiriyoruz 5 milyona 31 yasinda futbolculari ne verdiler veriyorlar allah askina ne veriyorlarrrrrrrrr.

bu paralari alt yapiya harcasak gelecek 15 sene icin en azindan iki takim futbolcusu kazaniriz Trabzonspora ama nerde o dusunce gunu kurtarma politigini suren yonetimler ve Taraftarlarla bunu nasil gerceklestirecegiz en buyuk sorun yonetimler vede taraftarlar .

bende Sampiyonluk istiyorum ama allah askina gorduk 10 senedir ne hallere geldik alt yapimiz kayboldu gitdi futbolcu yetistiremez hale geldik yetisenide kovuyoruz sevmiyoruz, ozumuze donelim diyoruz ama has Trabzon usagina ilk tokati gene biz atiyoruz vah halimize vah.

ozenti icinde yasayan bir topluluk yok olmaya tabi tutulmusdur yok olacakdir ve bizlerde bunun icin yok oluyoruz.

arkadaşım ben sana söyliyeyim neredeler.. in meydana elinde son model cep telefonu arkalarında Trabzonspor forması jöleli saçlar etrafına hava atan gençleri görürseniz bilinki altyapımız oradadır.... yanlış anlamayın bakımlı insana saygım sonsuz ama havasının yarısı kadar top oynasalar yeter.... sanki ronaldo geziyor meydanda.....

drmustafa
21.11.2006, 15:30
Su Arda'yi gordukce kahroluyorum valla. Bizden kac senedir soyle bir futbolcu cikmadi. bir de ligde kac futbolcu Trabzonluymus diye ovunup duruyoruz. Yeni nesilden cikardigimiz kac tanesi Arda'nin yarisi kadar takimimiza fayda etti? Kahroluyorum...

NGeN
27.11.2006, 02:37
ewet gsın paff takımının özelliklerine bakın birde bizimkine adamlar şimdiden lider ve götürüyorlar nerdeyiz biz yaaaaa.....yok abi biz değerimize dönerken bile onlara önme vermeden olacak ....ben alt yapı oyuncusu istiyorum takımda arkadaş.....yıldız olmalı

Mustafa Ayazoğlu
27.11.2006, 02:48
Dalga mı geçionuz yahu ! Takım küme düşecek bide alt yapıdan bahsediyolar !

Efsane bitmiş !

Doğukan Uçan
17.04.2023, 15:13
bizim alt yapı ciddi anlamda iflas etti galiba. son 20 senede uğurcan, yusuf, abdülkadir ömür dışında elle tutulur oyuncu çıkaramadık. trabzon'da sayısız futbol takımı var halbuki. dışarıdan saçma sapan oyuncular alınıyor oynatılmadan kiralanıyor daha sonra takımdan gönderiliyor.

Harun CAN
03.05.2023, 12:33
Türkiye'de liyakat esaslı adam seçimi ve yerleştirme kalmadığı gibi Trabzonspor altyapısı da bunun bir kopyası. Hakeden değil de adamı olan oynarsa sonuç bu olur.

BrtnPnk
03.05.2023, 13:20
Altyapıdaki oyuncu kalitesinde sorun yok. Hakan Yeşil yerine gidip Kamil Ahmet'i libero oynatırsan, gidip nefes alıp verebilen herhangi bi altyapı oyuncusu yerine İsmail Köybaşı'yı alıp oynatırsan, Yunus Mallı, Flavio gibi boş adamlar getirirsen doğal olarak altyapından faydalanamazsın. Ayriyeten nadir istisnalar dışında hemen hepsi zargana gibi. Düzgün besleyeceksin, kadroda ihtiyaç olunca da çöp transfer edip oynatmak yerine bunlara şans vereceksin.

He tabi bazıları çok yetersiz olacak. Özellikle bazılarının çevre kontrolü 0 oluyor. Onlara ya şans vermeyeceksin ya da deneyip yanıldıktan sonra yollayacaksın direkt. İyi yanlarından biri de bu zaten maliyetleri olmadığı için deli tazminatlar vermek de gerekmiyor.

batugol
03.05.2023, 20:48
Başlığa cevaben

Yaşıyormuydu?

Doğukan Uçan
10.01.2024, 13:19
ülkenin her alanına torpil, hile, hurda yerleşmiş durumda. bu kadar fazla futbol takımının ve futbolcunun olduğu bir şehirde halen daha 20 senede iki üç tane futbolcu alt yapıdan a takıma çıkabiliyorsa ortada çok büyük şaibe var demektir.