PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Kulübünü Göreve Çağırıyoruz | Çok Önemli...

Gamze
16.07.2013, 15:32
UEFA Temyiz Kurulu’nun onamış olduğu şike kararının ardından Trabzonspor Kulübü, TFF Hukuk Müşavirliği’ne hiç süre kaybetmeden “Yargılanmanın Yenilenmesi” için başvuruda bulunmalıdır. Bu başvurunun gerekçesi ise UEFA nezdinde alınan şike kararının, yargılanmanın yenilenmesini gerektiren yeni bir delil hükmü taşıyor olması ve de TFF Kuruluş ve Görevleri Kanunun amir hükümleri gereğince TFF’nin FİFA ve UEFA Talimat ve Kararlarına uyma zorunluluğudur.

Tüm bu uluslararası bağlayıcılığı olan ve de TFF’nin de altında imzası bulunan kurallar gereği TFF Hukuk Müşavirliği gerekli işlemleri başlatmaya zorunludur. Şike davasında Türkiye ayağında bugüne kadar alınan kararların, UEFA kararlarının ardından yeniden ele alınması için Trabzonspor Kulübü ivedilikle TFF Hukuk Müşavirliği’ne görevini hatırlatmalı ve de gerekli resmi başvuruları yapmalıdır.

Şayet kulüp tarafından yapılacak resmi “Yargılanmanın Yenilenmesi” talebi TFF yetkili organları tarafından uygulamaya koyulmazsa, TFF Hukuk Müşavirliği’ne bağlı Disiplin Kurulu Müfettişleri kamu adına çalıştıkları için haklarında İhmal ve Görevi Kötüye Kullanma suçlarından dava açılması için harekete geçilmelidir.

İki yılı aşkın bir süredir Trabzonspor camiası olarak sürdürmekte olduğumuz ADALET mücadelesinde sona gelinmek üzeredir. UEFA kendi adına şike süreciyle ilgili vermesi gereken kararları tüm disiplin kurullarının da onayıyla tamamlamış ŞİKEYİ TESCİL ETMİŞTİR. Şimdi sıra, en başından beri konunun üzerini akıl-dışı uygulamalarla örtmeye çalışan TFF’nin ilgili kurullarına gelmiştir. Bu kurulların kendi başlarına harekete geçmeyeceği gerçeği doğrultusunda Trabzonspor Kulübü hukuki olarak tüm haklarını aramalıdır.

Artık tarihi önemi olan resmi adımların atılması bir zorunluluktur.

Saygılarımızla,

BMN - BordoMavi.Net
Trabzonsporlular Birliği
Yönetim Kurulu

bkandil
16.07.2013, 15:36
Bir imza da benden bu bildiriye...

Ender Kuyumcu
16.07.2013, 15:39
UEFA kararı sonrası Trabzonspor yönetiminin hiç zaman kaybetmeden bu adımı atması gerekmektedir.

Trabzonspor'un çalınan kupasısının ve gasp edilen haklarının temini ancak bu yolla mümkün olacaktır.

Trabzonspor kulübü'nün bundan daha önemli ve daha acil bir görevi yoktur.

Özellikle bugün gerçekleşen Yıldırım Demirören-Suat Kılıç görüşmesi bir kez daha göstermiştir ki mevcut hükümet Trabzonspor'un hakkının gasp edilmesi ve hırsızların korunması için elinden geleni ardına koymayacak.

Bu noktada gerek yurt içinde gerekse yurt dışında gereken adımlar atılmalı ve Trabzonspor'un hakkı aranmalıdır.

ozturk
16.07.2013, 15:56
İnşallah yönetim gerekeni yapar.

Murat Aydın
16.07.2013, 15:58
Yönetim, bu bildiriyi dikkate alıp biran önce gerekeni yapmalıdır.

Mollasalihoğlu
16.07.2013, 16:01
Başlığa olan ilgi duygulandırdı(!) beni.

Doğru Malouda yolda.

alper*
16.07.2013, 16:10
Şu sessizlik hiç hoşuma gitmiyor.

Yönetimin derhal harekete geçmesi gerekir.

Trabzonspor kamuoyu oluşturması gerekir.

Güçlü bir duruş sergilememiz gerekir.

Bir sürü şey gerekiyor ama hiçbiri olmuyor!!!

Mustafa YILMAZ
16.07.2013, 16:10
işte olayın en can alıcı en önemli kavgasına geldik bu konuda eskisinden daha sert daha kararlı ve daha istekli olmamız lazım zira yine ülke içine döndük işin uefa tarafı kolaydı zira "elin gevuru" hukukun gücünü işletiyor biz ise güçlünün hukukuna karşı savaşıyoruz bu yüzden daha kararlı ve daha kitlesel davranmalıyız başkanı her türlü rahatsız etmeliyiz bu konuda yoksa ben yine işin içine siyasetin ve çıkarların gireceğini düşünüyorum güvenmiyorum inanmıyorum hiç birine o yüzden bir bütün olarak ortak hareket ederek bir eylem planı hazırlanmalı bence önümüzde bir derry city maçı var o maçta konuyla ilgili bir kareografi yapılsa stad full dolsa tezahuratlar buna göre söylense ve en önemliside sessizliğini koruyan başkana biz burdayız şimdi susarsan bir daha hiç konuşturmayız dense gibi.

bunun haricinde mutlaka katılımı yüksek organizasyonlar yapılmalı

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
16.07.2013, 16:11
Hadi artık!...

Oğuzhan Fidan
16.07.2013, 16:13
neyi bekliyo lan bunlar !!!! çileden çıkıcam artık iyice bu ne sessizlik esti gürledi bi anda sustu sesi çıkmıyo ! hayırdır başkannn !!!!!

Mollasalihoğlu
16.07.2013, 16:17
İşte samimiyet testi.

Yönetimin samimiyetini bu süreç ortaya koyacak.

Emrah Akcagöz
16.07.2013, 16:18
Hadi bakalım yönetim top sende.

Uğur ÇIRAKMAN
16.07.2013, 16:18
Bu yönetim icraattan çok konuştu kimse üzerine alınmasın lakin HAVLAYAN KÖPEK ISIRMAZ bu yönetimden bir cacık olmaz beklentiler boş.... yine vefakar trabzonspor taraftarı yapacak ne yapacaksa birde benim ince zekalı başkanımmmmmmm

Hekimoğlu
16.07.2013, 16:19
Başbakan otur uslu çocuk ol demiştir hacıya.Hacı da emir kulu kongrede büyük kazık yedik.

Murathan
16.07.2013, 16:22
Yönetimin sözünü tutma vakti.

Mehdi
16.07.2013, 16:24
Tek amacı ''o kupayı alacağız'' olan adamlar UEFA'nın al senindir dediği kupayı becerip çalıntı durduğu yerden isteyemiyor. Tarih bunu da yazıyor.

Ender Kuyumcu
16.07.2013, 16:25
Açık ve net olarak belirteyim ki bu adımı atmayanlar Trabzonspor'a ihanet ediyor demektir.

Metin Mollasalihoğlu'na katılıyorum.

İşte açık bir samimiyet testi.

Bunu kendilerinin düşünüp harekete geçmesi gerekirdi kısmını bir kenara bırakıyorum ve en azından uyarılarımızı dikkate almaları konusunda kendilerine sesleniyorum.

Trabzonspor'un hakkını aramayan HAİNDİR.

Hasan Algan
16.07.2013, 16:27
bir mail kampanyası da trabzonsporun kendisine mi yapsak ne..

bu saat oldu hala bir açıklşama ve girişim gelmedi.. demirören köpeği gerçek yalan bilemiyoruz ama kararımızın arkasındayız diyormuş.. anlaşılan o ki bunlar fbyi düşürmemek için dünyaya rezil olmayı göze aldılar..

enesco
16.07.2013, 16:27
işte olayın en can alıcı en önemli kavgasına geldik bu konuda eskisinden daha sert daha kararlı ve daha istekli olmamız lazım zira yine ülke içine döndük işin uefa tarafı kolaydı zira "elin gevuru" hukukun gücünü işletiyor biz ise güçlünün hukukuna karşı savaşıyoruz bu yüzden daha kararlı ve daha kitlesel davranmalıyız başkanı her türlü rahatsız etmeliyiz bu konuda yoksa ben yine işin içine siyasetin ve çıkarların gireceğini düşünüyorum güvenmiyorum inanmıyorum hiç birine o yüzden bir bütün olarak ortak hareket ederek bir eylem planı hazırlanmalı bence önümüzde bir derry city maçı var o maçta konuyla ilgili bir kareografi yapılsa stad full dolsa tezahuratlar buna göre söylense ve en önemliside sessizliğini koruyan başkana biz burdayız şimdi susarsan bir daha hiç konuşturmayız dense gibi.

bunun haricinde mutlaka katılımı yüksek organizasyonlar yapılmalı
Stadyumda gerekli tepkinin verilmesi en büyük organizasyon olur. Bütün stad aynı anda bağırmalıdır. Neyin söyleneceği nelere tepki verileceği herkese bir şekilde iletilmelidir. Yapılacak pankartlar büyük ve gösterişli olmalı hem ekranlarda hem stad içerisinde herkes görebilmelidir. Özelliklede başkan ve yöneticiler.

zekeriyya
16.07.2013, 16:29
başkan bu konuda birşey yapmayacağını tv de söylemedi mi
kurullar ve kurumlar görevlerini yapmalıymış mış mış

Jackal Wile
16.07.2013, 16:32
o miting olayındaki tepkimiz bu günlereydi işte birilerinin talimatları ile davranan başkan istemiyoruz. Kendisini çok destekledim çok dua ettim seçilsin diye ama görüyorum ki yine kandırılmışız. Umarım bu dediklerime pişman ederler beni

Şenol Altunsoy
16.07.2013, 16:32
Sadece yönetim için değil taraftar içinde samimiyet testi bu süreç

Hüseyin Bağdat
16.07.2013, 16:33
Bu yönetimi şimdiye kadar hiç eleştirmedim. Ama gerekli adımları atmazlarsa istifalarını isteyenlere katılacağım...

Hemen gerekli açıklamayı yapmalarını bekliyorum. Yarın federasyona müracaatlarını yapmalarını istiyorum...

Geliş amacınız o kupayı almaktı. Bunu unutturmayacağımıza emin olabilirsiniz...

zekeriyya
16.07.2013, 16:34
yönetime mail kampanyasımı yapsak ?

MuratJ
16.07.2013, 16:34
Dünden beri en büyük derdim bu. Bir kaç yere yazdım buraya da yazayım.

şerefsizlerin tutunacak dalı kalmadı. uefa dünyaya açıkladı bjk ve fb şike yapan şerefsizlerdir diye.
şimdi iş hacı ve ekibine düşüyor. lig başlamadan kupa da alınmalı casa gereken tüm yerlere maddi manevi tazminat davaları açılıp haklarımız maksimum değerlerinde alınmalı. uefanın harekete geçmesinden sonra döndüğünü düşündüğüm hacıyı bekliyorum. süreci sükunutle takip etmek sürece ihanettir. hiç beklemem hain ilan etmek için şu durumdan sonra. sportif olarak sıfırsın. bunu diye diye geldin. uefa 2 hamle yaptı elinde inanılmaz büyük kozlar var. şimdi git kupayıda al tazminatlarımızıda. gereken heryere davaları aç. kupa ile kesinlikle yetinmeyeceksin. şikebahçe ve şiketaş yurt içinde gereken yaptırımlara maruz kalmalıdır. uefa ile müzakereler ADALET için bu yönde sürdürülmeli.

evet hacı beklemedeyiz. hain ilan etmem çok zaman almaz.

sportif olarak büyük ivmeyle Trabzonspor'u küçülten hacı ve ekibinden başkan olmalarını sağlayan konuda ki edebiyatlarını icraata döküp uefanın işi bitirmesiyle son hamleleri yapıp kupa + tazminatlarımızı bi an önce almalarını bekliyoruz. hacıya sıfır tölerans gösterilecektir.

Saat 16.00 oldu ölüm sessizliği devam ediyor yönetimde. Yarın bu saatlerde hain ilan ederim kendilerini.

arkada kalmasın. bu konu çok mühim. sadri şener bu politikayı izliyordu kendisine şikeyi örtüyor neredeyse diyordum.
süreci sükunetle takip etmek=davaya ihanet etmek, şikecilerin piyonu olmak.

bekliyoruz !!!

Külünkoğlu
16.07.2013, 16:35
Derhal ve vakit kaybetmeden bu başvuru yapılmalı.

Berkedogan
yönetim niye sessiz bu kadar baskımı yapıyor birileri susun diye.

MuratJ
yönetime mail kampanyasımı yapsak ?

derhal yapmalıyız.

MuratJ
16.07.2013, 16:36

şerefsizlerin tutunacak dalı kalmadı. uefa dünyaya açıkladı bjk ve fb şike yapan şerefsizlerdir diye.
şimdi iş hacı ve ekibine düşüyor. lig başlamadan kupa da alınmalı casa gereken tüm yerlere maddi manevi tazminat davaları açılıp haklarımız maksimum değerlerinde alınmalı. uefanın harekete geçmesinden sonra döndüğünü düşündüğüm hacıyı bekliyorum. süreci sükunutle takip etmek sürece ihanettir. hiç beklemem hain ilan etmek için şu durumdan sonra. sportif olarak sıfırsın. bunu diye diye geldin. uefa 2 hamle yaptı elinde inanılmaz büyük kozlar var. şimdi git kupayıda al tazminatlarımızıda. gereken heryere davaları aç. kupa ile kesinlikle yetinmeyeceksin. şikebahçe ve şiketaş yurt içinde gereken yaptırımlara maruz kalmalıdır. uefa ile müzakereler ADALET için bu yönde sürdürülmeli.

sportif olarak büyük ivmeyle Trabzonspor'u küçülten hacı ve ekibinden başkan olmalarını sağlayan konuda ki edebiyatlarını icraata döküp uefanın işi bitirmesiyle son hamleleri yapıp kupa + tazminatlarımızı bi an önce almalarını bekliyoruz. hacıya sıfır tölerans gösterilecektir.

Saat 16.00 oldu ölüm sessizliği devam ediyor yönetimde. Yarın bu saatlerde hain ilan ederim kendilerini.

arkada kalmasın. bu konu çok mühim. sadri şener bu politikayı izliyordu kendisine şikeyi örtüyor neredeyse diyordum.

bekliyoruz !!!
arkada kalmasın. niye her mesajım her sayfanın sonuna denk geliyor.
dünden beri fena dertlendim bu konuyu. gerekirse onbinlerle beklemeden tff binasını istila edip tüpçüyü indirelim.

atomantcum
16.07.2013, 16:38
Aynen öyle, bir yandan Trabzonspor'un davasını sahiplendiğini , dik durmaktan bir adım geri adım atmayacağını söyleyip, bir yandan da parti mitinglerinde boy gösteren, mecnunlarla leyla olan başkanımızın adını temizlemesi, ne olduğunu kim olduğunu belli etmesi için son şansı. Yok eğer bu kadar gelişmenin, kesin olarak verilen cezanın bile üzerine yönetimimiz gerekli adımları bir an önce atmazsa, ölmüşüz ağlayınımız yok demektir.

Murat 61
16.07.2013, 16:38
Bir ses verin çok şey istemiyor bu taraftar.
Susmayın.

O koltuğa oturduğunuz tek vaadinizi nasıl gerçekleştireceksiniz görelim.
İnandık size !!!

Emrah Akcagöz
16.07.2013, 16:41
Taraftarın belli bir kesmi miting olayı ve mecnun muhabbetinden zaten başkana soğuk bakıyor. Eğer bu işte kılı kıpırdamayacaksa orada beklemelerinin lüzumu yok.

Badaloğlu
16.07.2013, 16:42
Allah'ın tüpçüsü, Suat Kılıç efendiye: ''biz aldığımız kararların arkasındayız'' mesajı vermiş. Yani bunun anlamı şu, TFF bu konuda bir icraat yapmayacak. Hiç birşey olmamış gibi davranacaklar...

Suat efendi hani sen ''TFF özerk'' diyordun. Ne oldu bu özerk TFF'ye? zırt pırt sana gelip hesap veriyorlar.

Mert Oğuzlu61
16.07.2013, 16:45
Allah'ın tüpçüsü, Suat Kılıç efendiye: ''biz aldığımız kararların arkasındayız'' mesajı vermiş. Yani bunun anlamı şu, TFF bu konuda bir icraat yapmayacak. Hiç birşey olmamış gibi davranacaklar...

Suat efendi hani sen ''TFF özerk'' diyordun. Ne oldu bu özerk TFF'ye? zırt pırt sana gelip hesap veriyorlar.

anladığım kadarıyla dün bize CAS yolu açıldı.

45 milyon euroluk dava açalım, isterlerse bodrumda çeşmede tatillerini yapmaya devam etsinler. yeterki biz şu davayı açalım, fenerin bjk nin davası tırıvırı, bir sonuç çıkmaz.

ama adam gibi avukatlarla biz rekor tazminat kazanırız. isterlerse dikkate almasınlar, bize göre hava hoş.

AMA İŞTE NEYİ BEKLİYOR PAYDAŞ BAŞKAN ONU ANLAYAMADIM BEN !!!! bir açıklama yapılmayacak mı, yol haritası çizmedi mi bunlar ?!

Ahmet Kuru
16.07.2013, 16:46
Yönetimin bu konuda sessiz yada az sesli kalacağını düşünmüyorum.

Yapmaları gereken neyse hepsini yapacaklardır.

Uğur ÇIRAKMAN
16.07.2013, 16:48
arkada kalmasın. niye her mesajım her sayfanın sonuna denk geliyor.
dünden beri fena dertlendim bu konuyu. gerekirse onbinlerle beklemeden tff binasını istila edip tüpçüyü indirelim.

olur abicim ya o akp mitinglerine katılsın... kime yürümez hacı şöyle bir 200-300 bin toplasın anca yürürler...

HOPA'LI TS'Lİ
16.07.2013, 16:50
Mücadeleyi daha da hızlandırma zamanı

bravo bmn.

Sen de olmasan yandık.

Sıra yönetimde. Iho patlar yakında.

alper*
16.07.2013, 16:50
Yönetime mail kampanyası yapalım bari.

İlker Yazıcıoğlu
16.07.2013, 16:52
Hacı ve yönetimini asla beğenmiyorum ve de bir an önce bu takımın başından gitmelerini istiyorum.

Fakat,UEFA'nın kararı sonrası yönetimin harekete geçmeyeceğini de düşünmüyorum açıkçası.

Yarın mutlaka bir açılama gelecektir diye düşünüyorum.

Geçemeyecek kadar da şaşırmış ve iş bilmez olamazlar herhalde:)

Şenol Altunsoy
16.07.2013, 16:53
Hacı ve yönetimini asla beğenmiyorum ve de bir an önce bu takımın başından gitmelerini istiyorum.

Fakat,UEFA'nın kararı sonrası yönetimin harekete geçmeyeceğini de düşünmüyorum açıkçası.

Yarın mutlaka bir açılama gelecektir diye düşünüyorum.

Geçemeyecek kadar da şaşırmış ve iş bilmez olamazlar herhalde:)

Emir demiri kesebilir İlker :)

ardasa61
16.07.2013, 16:54
yönetime e posta kampanyası yapacak duruma geldiysek kapatalım o kulübü.

İskender Çakmak
16.07.2013, 16:55
Yönetim ne bekliyor acaba? Çok değil 1 ay önce art arda resmi siteden bildiri yayınlıyorlardı şimdi herhangi bir ses yok.

Ahmet Kuru
16.07.2013, 16:55
yani öyle bir ortam oluşturulmaya çalışılıyor ki sanki yönetim şikenin üstünü örtmeye çalışıyorda biz örttürmemeye... :) Buda ayrı bir komik.

Yönetim gerekenkeri yapacaktır.

Hürgün Aygün
16.07.2013, 16:58
Bu davada en büyük mücadeleyi kuşkusuz ki biz taraftar verdik. Bu noktaya gelinmesinde taraftarın büyük emeği var. Kulübün de artık bir şeyler yapma zamanı. BMN'nin en anlamlı bildirilerinden olmuş yine.

Uğur Odabaş
16.07.2013, 16:59
Bugün salı hala yapılmadı mı o başvuru!

Ali Can
16.07.2013, 17:00
Açık ve net olarak belirteyim ki bu adımı atmayanlar Trabzonspor'a ihanet ediyor demektir.

Trabzonspor'un hakkını aramayan HAİNDİR.

:alkış:

Uğur ÇIRAKMAN
16.07.2013, 17:01

bekliyoruz !!!

:)

İlker Yazıcıoğlu
16.07.2013, 17:02
2nın
Haklısın Şenol abim yalnız,Hacı'nın tek dayanağı ve vaad şike mücadelesiydi.Hoş mücadele edecek bir şey de yok ortada.Zaten herşey kendiliğinden sonuçlandı.En azından bundan sonraki süreçte ilgili başvuruları da yapsınlar bir zahmet.

Emir demiri keserse,Aralık'ta zaten taraftar cevabı verir diye düşünüyorum.

Ahmet Kuru
16.07.2013, 17:06

Başbakan tarafından mı abi emir gelecek? üstüne gitme diye?

Fatih Özkan
16.07.2013, 17:07
Gereken her ne ise yapılsın artık!

Fatih
16.07.2013, 17:09
Yönetim göreve talip olurken kupa sözü vermişti asıl sınavları şimdi başlıyor UEFA da nihai kararını verdiğine göre gerekli adımlar atılmalı bekliyoruz.

arifberkay
16.07.2013, 17:10
Ya çok çalışıyorlar ya da hiçbirşey yapmıyorlar...

Hüseyin Bağdat
16.07.2013, 17:13
Ya çok çalışıyorlar ya da hiçbirşey yapmıyorlar...

İnşallah ilkini yapıyorlardır...

Bu saatten sonra susma zamanı değil. Hakkımız olanı alana kadar mücadeleye devam...

Uğur ÇIRAKMAN
16.07.2013, 17:16
ben başkan olduğumda 1 ay içerisin de gelecek dediği kupa nerede az kaldı aralığa....

Murat Kuyumcu
16.07.2013, 17:18
Üzülerek söylüyorum ki, kulübümüzden ses çıkmaması durumu bu süreçte alışık olmadığımız bir tutum değil. Onun içindir ki, her koşulda dile getirdiğimiz Trabzonspor taraftarları olarak bizlerin bilinçli bir şekilde kamuoyunu harekete geçirme eylemlerimiz devam etmelidir ( bu eylemler kulübümüzü de harekete geçirmek adına bir zorunluluk olduğu maalesef ortadadır). Bu konuyla ilgili bordomavi.net üzerinden yapılan son kamu oyu açıklaması da atılması gereken adımlara işaret etmektedir. Bu aşamada bizler mücadelemizden yılmadan, usanmadan ADALET isteğimizi dile getirmeye devam edeceğiz. Yapılması zorunlu hukuki başvuruların neler olduğu ve de bu başvuruların sonucunda fbyi de küme düşürmenin kaçınılmaz olduğu Türk kamu oyundan saklanmaya çalışılıyor. Zaten Türk kamu oyunun büyük bir çoğunluğunun da adaletli ya da ahlaklı olmak hususunda bir beklentisi de bulunmuyor.

UEFA'nın ilk aldığı şike kararlarının ardından, siyasi bir manevra ile parti başkanlarına yaptırdıkları açıklamalarla süreci görmezden geleceklerini belli edenler, temyiz ardından da aynı tutumu federasyon başkanı nezdinde sürdürmektedirler. Yapılan tüm bu manevralar iktidarı elinde bulunduranların (burada kastım sadece hali hazırda hükümet görevini sürdürenler değil aynı zamanda da ticareti, genel yapısıyla her dönem siyaseti ve de günlük yaşam koşullarını şekillendiren sınıfın tamamı) kendi çıkarları için verdikleri mücadelenin göstergesidir. Burada amaç sadece futbol pastasını ellerinde bulundurmak ya da bu pastanın ekonomik getirilerine sahip olmak değil; Avrupa'nın kendilerine verdiği " öyle canın istediği gibi her şeyi yapamazsın" mesajının toplumun tamamına sirayet etmesini engelleyebilmektir. Bir başka değişle bu ülke insanlarının da Türkiye'de maruz kaldıkları adaletsizlikler karşısında mücadelelerini yurtdışında da sürdürülebileceğinin farkına varması korkusudur.

Kaçınılamaz olanı engelleyebileceklerini sananlar ancak ve ancak kendi kurdukları bu adalet yoksunu dünyada netice alacaklardır. Medeniyetten ve de adaletten haberdar olan gerçek dünyanın uygulamacıları, gerekli dersi zamanı geldiğinde bu akıl tutulması yaşayanlara vereceklerdir; elbette ki bizim de taraftarlar olarak aynı mücadeleyi her kulvarda vermeye devam etmemiz koşuluyla.

özgür6161
16.07.2013, 17:19
İlgili sorunun cevabı bizzat Sadri Şener tarafından verildi.
Başbakanın kendisine yaptığı uyarı,Sadri Şener tarafından dile getirildi.
Bir şey olmadı Sadri Şener'e Ahmet,burada yeregöre sığdıramadığın Hacı başkanın,o yerin dibine soktuğunuz 'sadri' nin kazandığı kupayı almanın peşinde.

Artık şu tüpçüye oy verme demogojisini de bırakın artık kabak tadı verdi.
Öve öve bitiremediğiniz Hacı,o tüpçünün vekili olarak 2006 federasyon seçimlerinde oy kullandı.Hem de Ulusoy lehine....
Bunları konuşmaz ve dile getirmezsiniz ne var ki!!

Hacı'nın mitinge çıkmasını bu kadar eleştirmedin Ahmet.Sen dahil bir çok arkadaşın niyetleri o kadar belli oluyor ki kabak tadı verdiniz artık.

Çok doğru kelamlar bunlar...

Yönetimin sadece bir açıklamadan öteye çok şey yapması gerekir şu evrede...

Bugün için bakalım tam da Sadri Şener ne demiş;

Trabzonspor eski başkanı Sadri Şener UEFA Tahkim kurulunun Fenerbahçe ile ilgili verdiği kararı değerlendirdi. Eski başkan Şener büyük bir hukuk mücadelesi verildiğini belirterek “ Çok acılar çektik ama her şeye değdi. Taraftarlarımız Türkiye’de Şike yapıldığını ispatlamak için yaptıkları eylemlerle de sürece destek oldular.Sonuçta öyle yada böyle karar çıktı. UEFA Tahkim Kurulu Disiplin Kurulu kararını az bir değişiklikle onadı. Bizlerde 3 Temmuzda acılar çektik. Gelinen bu nokta çekilen acıları bir nebze olsun hafifletti . Bu kararın çıkmasında katkısı olan herkese teşekkür etmek gerek

Başkan Şener artık Şike konusunda Avrupa’da işin bittiğini sıranın Türkiye’ye geldiğini de sözlerine ekleyerek” Asıl mücadele şimdi başlıyor. TFF’den Trabzonspor’un kupasını almak için camia tek ses olmalı. Çünkü TFF Trabzonspor'a kupasını vermemek için diireniyor.Emin olun her türlü oyunuda yapacaklardır.

Onun için herkes bu süreçte Trabzonspor’a destek olmalı. Trabzon tüm dinamikleriyle birlik olmalıtek ses çıkarmalı. Bizi bıraktıkları gibi inşallah bu mücadelede yeni yönetimi yalnız bırakmazlar. Asıl mücadeleyi yeni yönetim verecek. Ancak ne tür bir hazırlık yapıyorlar bilmiyorum. Yada hazırlıkları var mı onu da bilmiyorum. Ama mücadeleye hazır olmalılar kupayı Trabzon’a getirmeliler” dedi

Başkan Şener Emre’nin kendisini Anayasa Mahkemesine breysel olarak şikayet ettiğini belirterek” Trabzonspor’da başkanlık görevini bırakanlar 3 gün sonra unutulurken maalesef ben hala işin içindeyim. Emre Bölezoğlu beni Anayasa mahkemesine şikayet etmiş. Yine uğraşacağım bu işlerle demek ki. Bana huzur yok herhalde. Emre olayı farklı.

Emre’ye UEFA’dan ırkçı söylemden ötürü ceza gelirse bu ceza öyle hafif bir ceza olmayacak. Irkçılığa da UEFA’da ağır ceza var. Zokara’ya söyledikleri ispat edilirse o daha ağır bir ceza alacak. Onun için de her yolu deniyor.Ne yapalım kaderimiz bu. 3 Temmuz sabahı nasıl gittiysek ,daha sonra da mahkemede nasıl hukuk mücadelesi yaptıysak yine yapacağız.Kaderimiz bu demek ki “ Trabzon’dan ayrılan başkan üç günde unutuluyor ama beni unutmuyorlar.Herkes benle uğraşıyor” dedi

Ender Kuyumcu
16.07.2013, 17:21
Arkadaşlar;

Bu başlık tartışma yeri değil.

Yönetim ve diğer konularda fikirlerinizi savunmak ve paylaşmak istiyorsanız ilgili başlıklara giderek bunu gerçekleştirin lütfen.

İlker Yazıcıoğlu
16.07.2013, 17:27
Neyse,çıkıyorum ben.
Ahmet kırdıysam kusura bakma ama gözlemim budur.
Forum zaten bölünmüştür,her şey ortada.Çok daha buna eskisi gibi malzeme olmak istemiyorum.
Vallahi sürekli buradayım ama sırf şu lanet,aksi siyasi yaklaşımlardan dolayı şuraya yazmaktan nefret eder duruma geldim.
Yazık vallahi.

Bazı arkadaşlar,Hacı'nıın bizzat kendi elleriyle taraftarı böldüğünü göremeyecek kadar gözlerini kapatmışlar bazı şeylere.
Onlar da farkındalar da bunların...nEYSE...

Yiğit Gayretli
16.07.2013, 18:03
Kulübümüzü bu konuda uyarmak zorunda oluşumuz ne acı...

Fatih
16.07.2013, 18:27
Malouda'yla falan bu işi unutacağımızı sanıyorlarsa yanılıyorlar derhal en acele şekilde başvurular yapılmalı taraftar da takipçisi olmalı.

CAFER ÖZER
16.07.2013, 18:27
Açıkcası benim başkana olan güvenim sarsıldı
Başkan susturuldu

hodlu
16.07.2013, 18:31
Bu yönetimi şimdiye kadar hiç eleştirmedim. Ama gerekli adımları atmazlarsa istifalarını isteyenlere katılacağım...

Hemen gerekli açıklamayı yapmalarını bekliyorum. Yarın federasyona müracaatlarını yapmalarını istiyorum...

Geliş amacınız o kupayı almaktı. Bunu unutturmayacağımıza emin olabilirsiniz...

Aynen katılıyorum. Sn. İ.HACIOSMANOĞLU; senden seçim öncesi duruşunu bekliyoruz, aksi olursa o koltuğu başına çevirmesini de biliriz...

Royal Heart
16.07.2013, 18:38
Hele de erken seçimin konuşulduğu bir Trabzonspor'da böyle bir durumda Başkan geri adım atar mı ? Hiç sanmıyorum ama nasıl bir yol izlediklerini ben de merak ediyorum. Hukuki hamleler için neler bekleniliyor ya da bekleniliyor mu meraktayım. Kulüp açıklaması gerekli şu safhada.

zaferyıldız
16.07.2013, 18:44
kesinlikle bir şeyler dönüyor
kupayı alacağımızı biliyoruz ancak ; şerefsizler az acı çeksin diye bu taraftar daha fazla üzülemez...
kupa hemen trabzona getirtilmeli
ne gerekiryorsa yapılsın
bu kadar maddi sıkışıklıkta-her ne kadar iyi transfere tabiki sevinsemde -maluda transferinin ;kupa için trabzonspor taraftarının biraz daha bekletilme hamlesi olduğunu düşünüyorum...
bu arada sadece klüp değil bizim yapabileceğimiz şeyler olmalı,lütfen düşünelim ,paylaşalım ve yapalım....

Hasan YAYLI
16.07.2013, 18:49
Bu yönetimin seçilme sebebi tamda şu anda gerekli ölümcül vuruşu yapabileceklerini iddia etmeleriydi...Şuana kadar sessizliklerini bozmamaları beni sinirlendirmeye başladı...

Hasan YAYLI
16.07.2013, 18:51
Yönetim yargılamanın tekrar yapılmasını istemeli,bunun yanında liglerin bu gelişmeler ışığında başlamamasını da sağlamalıdır...Bu şikecileri daha fazla zarar görmesin diye küme düşmelerini 1 sezon daha bekletmelerine asla izin vermemeliyiz...

MuratJ
16.07.2013, 18:59
uefa ilk darbeyi vurduğu günden sonra dedim ki bunlar döndüler. başbakanı partililerinden daha fazla canlı yayınlarda mitinglerde yağlayan bir başkan bunun için icazet almış olabilir. bu çok ciddi bir konu. başbakan kendisine hacıcığım bırak kupa işlerini partimize zarar verir bu spekülasyonlar dese eyvallah başbakanım ailemde başörtüsü sorunu var safımızı belli etmemiz lazım der bırakır bu işleri. o tarz bir adam. ben korkuyorum aynı zamanda çok sinirleniyorum.

uefa gerekenleri fazlasıyla yapmış işi bitirmiştir. sportif olarak 10 koyun güdemeyecek halleriyle Trabzonspor'u hızlıca küçültüyorlar. tek bu konuda edebiyat yapmışlardı. bunda da büyük sıkıntı var. şike sürecini sessizce takip etmek şerefsizlik yapıp sürece ihanet edip şikecilerin piyonu olmakla aynı anlama gelir. bugün sondu. bugün bu şekilde bittiğinde hacı benim için şike sürecini örtmek için yeni görevini almış bir hain olacaktır. bunu da alenen açıklayacağım.

Trabzonspor elini uzatsa gerekeni yapsa tüm haklarını alacak durumdadır. taraftarlar olarak gerekeni bizlerde yapmalıyız. kupa lig başlamadan gelmeli. kupa yetmez. cas yolu açılmıştır. casa gereken heryere maddi-manevi haklarımızı tedarik edecek tüm davaları açıp profesyonelce sonuçlandırmalıyız. bu haklar maddi anlamda klübü üst sınıra çıkaracaktır. bu da yetmez uefa ile fifa ile müzakereler yurt içinde şerefsiz şikecilerin yaptırıma uygulaması için sürdürülmeli. adalet tam tecelli edene kadar mücadele en üst düzeyde sürdürülmeli.

yönetim bugün bu şekilde bittiğinde benim için HAİN olacaktır. bu durumda taraftar darbesi şarttır. kupa 1 adım önümüzde. lig başlamadan aldık aldık almadık biter o işler. bugün böyle biterse aralık çok geç olacaktır taraftar darbesi şarttır. onbinler olarak tff binasını yere yıkmaya hazır olalım her an.

poetricus
16.07.2013, 19:35
Sıkı yazı. Her kelimesi doğru.

DEEP BLUE
16.07.2013, 20:30
uefa ilk darbeyi vurduğu günden sonra dedim ki bunlar döndüler. başbakanı partililerinden daha fazla canlı yayınlarda mitinglerde yağlayan bir başkan bunun için icazet almış olabilir. bu çok ciddi bir konu. başbakan kendisine hacıcığım bırak kupa işlerini partimize zarar verir bu spekülasyonlar dese eyvallah başbakanım ailemde başörtüsü sorunu var safımızı belli etmemiz lazım der bırakır bu işleri. o tarz bir adam. ben korkuyorum aynı zamanda çok sinirleniyorum.

uefa gerekenleri fazlasıyla yapmış işi bitirmiştir. sportif olarak 10 koyun güdemeyecek halleriyle Trabzonspor'u hızlıca küçültüyorlar. tek bu konuda edebiyat yapmışlardı. bunda da büyük sıkıntı var. şike sürecini sessizce takip etmek şerefsizlik yapıp sürece ihanet edip şikecilerin piyonu olmakla aynı anlama gelir. bugün sondu. bugün bu şekilde bittiğinde hacı benim için şike sürecini örtmek için yeni görevini almış bir hain olacaktır. bunu da alenen açıklayacağım.

Trabzonspor elini uzatsa gerekeni yapsa tüm haklarını alacak durumdadır. taraftarlar olarak gerekeni bizlerde yapmalıyız. kupa lig başlamadan gelmeli. kupa yetmez. cas yolu açılmıştır. casa gereken heryere maddi-manevi haklarımızı tedarik edecek tüm davaları açıp profesyonelce sonuçlandırmalıyız. bu haklar maddi anlamda klübü üst sınıra çıkaracaktır. bu da yetmez uefa ile fifa ile müzakereler yurt içinde şerefsiz şikecilerin yaptırıma uygulaması için sürdürülmeli. adalet tam tecelli edene kadar mücadele en üst düzeyde sürdürülmeli.

yönetim bugün bu şekilde bittiğinde benim için HAİN olacaktır. bu durumda taraftar darbesi şarttır. kupa 1 adım önümüzde. lig başlamadan aldık aldık almadık biter o işler. bugün böyle biterse aralık çok geç olacaktır taraftar darbesi şarttır. onbinler olarak tff binasını yere yıkmaya hazır olalım her an.

Altına imza atıyorum... 300.000 kişiyi sokağa dökeriz diyen adam mum olmuş... Ne demiştik; çok atarlanma, bir telefon gelir mum olursun!..

Ilelioglu
16.07.2013, 21:16
Bundan sonraki sürec cok önemli, Yönetim iyi bir Avukat grubu ile bu ise egilmeli.

..

Oğuz B.
16.07.2013, 21:17
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=42776

İbrahim Bey, katıldığı tv programında bundan sonra ne yapacaksınız sorusuna "hiçbir şey" yanıtını verdiğinde şaka sanmıştım ancak, gerçekmiş sanırım..

şenol.08.borçkalı
16.07.2013, 21:26
yönetim, tüpçünün bugünkü yanlı acıklamasına 9 şiddetinde bir yanıt vermeli..

ve acil kararları gözden geçirmeyi talep etmeli..

böyle olursa maalesef ve maalesef gidişat, cası ve yargıtayı bekleye gidiyor..

Bera B.
16.07.2013, 22:41
Yönetim şimdi gerekeni yapmalı. Ettiği tek vaat olan kupa için şimdiden tezi yok harekete geçilmeli, ki şimdi bile geç neredeyse. Hareket bekliyoruz.

İşin kötü yanı şu ki hayati bir olay tek kişinin tekelinde ilerliyor. 2 senelik emek başkanın harekete geçip geçmemesine bağlı şu aşamada.

Cyzio
16.07.2013, 23:34
Sıkı yazı. Her kelimesi doğru.

Üstâdım;

Size bu Oflu düşmalığını hiç yakıştıramadım.

.

GULER
16.07.2013, 23:44
Evet tff'ye baski kurmanin tam zamani. HAK ettigimiz kupayi alma zamani geldi geciyor! Bu bildiriyi mail olarak kulube gonderiyorum izninizle.

Derin Trabzon
16.07.2013, 23:47
Yahu renkdaşlar neden burda safı oynuyorsunuz?

İHO nun neden herşey bukadar lehimizeyken tff ye, laf atar gider haricinde gerçekçi ve resmi bir tepki veremediğini bilmiyormusunuz?

Yahu yazılanları görünce sinirden elim titriyor

Kardeşim her şey siyasiiiiiiii, başbakan İHO ya haber yolluyor, ortalığı gerecek bir girişimde bulunma diye, bunu tahmin edemiyormusunuz?

Siyasi onay gelmeden bizimkiler ancak göstermelik tepkiler verebilirler, zaten Sadri başkanda bundan pasif kalmıştı.

hodlu
16.07.2013, 23:52
Gelinen nokta lehimize görünüyor ancak Tff'nin şampiyonluğumuzu tescil edeceğini gösteren hiçbir ibare yok. Yunus Egemenoğlu-Turgay Demir bile tff Trabzonspor'u şampiyon ilan edecek demiyor. Gidişat hiç de olumlu değil ama TS yönetimi uyuyor o zaman iş yine bizlere düşecek. Benim burnuma kötü kokular geliyor...

My
17.07.2013, 01:36
Yeminlen şu süreçte kendimizle uğraşmaktan yoruldum. Yoksa diğerleri hikaye. Hep acaba içten mi fethedildik tedirginliği beni mahfetti.

Başkanlığı kazandıysa sırf şike yüzünden kazandı. "Hiç bir şey yapmayacağız" söylemi aklıma geldikçe tüylerin diken diken oluyor. Korku ve tedirginlikle ne yapacaklar diye bekliyorum/uz. Bence sadece UEFA'ya felan değil kulübe de mail kampanyası gerçekleştirmek lazım. Hatta telefon, faks artık Allah ne verdiyse.

Cyzio
17.07.2013, 01:46
Yeminlen şu süreçte kendimizle uğraşmaktan yoruldum. Yoksa diğerleri hikaye. Hep acaba içten mi fethedildik tedirginliği beni mahfetti.

Başkanlığı kazandıysa sırf şike yüzünden kazandı. "Hiç bir şey yapmayacağız" söylemi aklıma geldikçe tüylerin diken diken oluyor. Korku ve tedirginlikle ne yapacaklar diye bekliyorum/uz. Bence sadece UEFA'ya felan değil kulübe de mail kampanyası gerçekleştirmek lazım. Hatta telefon, faks artık Allah ne verdiyse.

Sizi bu köşeye (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=42555) alalım.

.

Fatih
17.07.2013, 01:49
UEFA'nın Fenerbahçe hakkında aldığı karar sonrasında gözler Trabzonspor'a çevrildi.

Fenerbahçe'nin cezasının kesinleşmesinin ardından Trabzonspor yönetimi de harekete geçme kararı aldı. Bordo-mavililer, UEFA'nın gerekçeli kararını resmi bir yazı ile UEFA'dan talep etti.

Söz konusu kararın gelmesinin ardından Trabzonspor Yönetimi, yeniden yargılamanın yapılması ve 2010-2011 sezonunun şampiyonu olarak resmen Trabzonspor'un tescil edilmesi talebinde bulunacak.

Öte yandan Trabzonspor, TFF'den şampiyonluk kupasını da isteyecek ve aynı zamanda o sezon TFF tarafından Fenerbahçe'ye verilen tüm ödüllerin ve takip eden sezonlarda şampiyonluk sayısı nedeniyle yayın gelirlerinden alınan payın da kendilerine tahsis edilmesini isteyecek.

Bununla da yetinmeyecek olan Trabzonspor'da o dönem görev yapan yerli futbolcular TFF'ye, yabancılar ise CAS'a dava açmayı planlıyor.

TurkFutbol.Com Özel / Burak KARAKUŞ

Hadi inş.

Fatih Özkan
17.07.2013, 01:52
Trabzon'daki TS Club'da Lig Şampiyonlukları kısmına 2010 - 2011 sezonu da ekleniyordu...

28TS61
17.07.2013, 02:05
yönetim hic zaman kaybetmeden bu ise el atmalidir

Jackal Wile
17.07.2013, 02:17
insanın içi içini yiyor ya adamlar madem biz şike yaptık siz gidip neden kupayı istemiyorsunuz halen daha sizde bunun fenerbahçe yi bitirme operasyonu olduğunu biliyorsunuz diyor.

Öyle kurmuşlarki kurguyu birşeyde diyemiyosun ne diyecem adama bizim yönetimden tam konuşması gereken yerde ses yok aziz yıldırım taktiği yapıyor topçu alarak taraftarı uyutmaya çalışma. umarım yanıltırlar beni hiç tükürdüğümü yaladığıma bu kadar sevineceğim aklıma gelmezdi ama işte inş. diyoruz.

Sefa Alış
17.07.2013, 02:19
Şikeciler haksız olduğu davada, üste çıkmak için her yolu denerken,
dibine kadar haklı olduğumuz davada neden susuyoruz?
Bu kadar büyük konuşanlar, şimdi niye susuyor?

Sefa Alış
17.07.2013, 02:20
Yönetimin bu işlerde hafif falso vereceği, Hacıosmanoğlu'nun Mecnun Odyakmaz'ı televizyonda savunmasından belliydi.

alperrr
17.07.2013, 02:55
size farklı bir fikir ve bakış açısı öne süreyim..

öncelikle bu bildiriye uyulmasını usulen mi istiyorsunuz yoksa gerçekten bu tüp kafa federasyonuna bu pfdk ya bu tahkime inanarak adil bir sonuç çıkacağını düşünerek mi başvuru yapılmasını istiyorsunuz ..

usulen ise geçen seferki başvurumuz için pinpon topu benzetmesi yapılmıştı..

bence bundan sonra en ciddi yapılacak şey genele katılıyorum direkt olarak kılıç ve baçbakan sorgulanmalı hedef alınmalı ama yönetim veya başkanın arkasında bu şehir duracakmı.. temiz futbol eylemleri bile 3-5 kişi ..bizim camia şikebahçeliler gibi koyun değil herkes bağımsız ortak bir nokta bulmak çokzor bu yeni seçilen başkan bile 1-2 hareketle krediyi bitirmiş elin başkanı kulüpte şeref onur bişey bırakmamış hala yavşak topçuları uefa türkçe biliyormuymuş diyo..

neyse karışmaya başladı..

strateji belirlemeliyiz fikir üretmeliyiz..bir ülkede öteki olarak görülenler ne yapar nasıl çözüm bulur..(ama ortada bir sorun var öteki olarak görülen insanların büyük çoğunluğu bu ülkenin gerçek sahibi kendilerini görüyorsa diyede bir durum var ,,,,,,,,,,,,,,)

kalavara
17.07.2013, 04:49
bakalım miting insanı büyük başkanımız sevdiklerinin hevalarını klüp menfaatlerine feda edebilecek mi?

Hüseyin Bağdat
17.07.2013, 08:58
Esip gürlemenizi geçtim hiç değilse bir iki kelam bir şeyler söyleyin...

İlk geldiğinizde bağırıp çağırıyordunuz şimdi susma emrimi aldınız...

Biz açıklama bekliyoruz...

fındıkoğlu
17.07.2013, 09:06
Zaman geç olmadan derhal bu işin peşine düşmek lazım...

Ender Kuyumcu
17.07.2013, 09:51
Bu çağrı dün ve bugün gazetelerde ve internet sitelerinde de yankı buldu.

Şu anda Trabzonspor camiasının en önemli meselesi budur.

Demirören spor bakanını ziyaret ediyor ve şikecileri korumaya devam edeceğiz diye açıklama yapıyor ama Trabzonspor cephesinden hala ses yok.

İkinci bir Sadri Şener vakası yaşamayız umarım.

Yapmadım dediği her şeyi yapan ama atılması gereken hiç bir resmi adımı atmayan bir yönetim olmaz umarım bu yönetim.

enesco
17.07.2013, 09:56
Yönetim çok mu sesiz. Çıkın yapın açıklamarı. Neyi beklıyorsunuz. Başvuruları yapmak için bir saniye bile beklemeyin. Ben mi bilmiyorum bu işleri yahu. Yoksa başkanın iyi bir politikası mı var !!

Adnan Özkan
17.07.2013, 10:13
Yönetimle temasa geçen oldumu? soruldumu hayırdır neden suskunsunuz diye?? ne oluyor acaba?

Ahmet Kuru
17.07.2013, 13:44
Yönetimin gerekli hamleleri, gerekli müdahilliği yapacağına inancım tam....

Yönetime gelirken verilen en büyük söz buydu... Bu söz uğruna neredeyse başkan seçildi Hacıosmanoğlu. onun içindir ki. Gereken ne ise yapılır. Kimse o güzel canını sıkmasın,kendinide kasmasın.

S.DEMİRCİ
17.07.2013, 13:46
Yönetimle temasa geçen oldumu? soruldumu hayırdır neden suskunsunuz diye?? ne oluyor acaba?
bende bu sorunun cevabını merak ediyorum.....

Fatih Özkan
17.07.2013, 13:47

"Perşembe günü önemli bir maçımız var." diye açıklama yapmışlardı en son.
O şekilde duydum.

AntiŞike
17.07.2013, 14:12
Acil olarak yönetim bir strateji, taraftarlar olarak ta bizler, bir eylem planı oluşturmalı ve uygulamalıyız..

Mollasalihoğlu
17.07.2013, 16:13
bu hafta resmi bir başvuru yapmaz ise kulüp, ortalığı ayağa kaldırıyoruz!

Derin Trabzon
17.07.2013, 16:16
Eyyy yönetimm, Geldiysen 3 defa tff ye vur.

ilhan
17.07.2013, 16:46
Trabzonspor'un yapması gereken Türkiye Futbol Federasyonuna kararları gözden geçirmek için başvuru/baskı yapmak. Ama yönetim tam da UEFA kararını vermişken transfer yapıyor ve asıl ilgilenmesi gereken konuyu ikinci plana atıyor. Bu çok sakıncalı ve ilerisi için endişe veren bir durum. Kulüp bünyesinde şike davası ile ilgileneceği söylenen yöneticimiz transferleri konuşuyor. Tamam transfer yapalım eyvallah ama biz 2 senedir neyin mücadelesini veriyoruz? Çok mu zor futbol federasyonuna gerekli başvuruyu yapmak?

Fatih
17.07.2013, 16:49
UEFA'dan resmi yazıyı istemişler sanırım.

bkandil
17.07.2013, 16:50
"Perşembe günü önemli bir maçımız var." diye açıklama yapmışlardı en son.
O şekilde duydum.

Maçta başkan ve yöneticiler mi oynayacakmış?
Yönetimin tek maçı var, şike davası ve kupa, seçim öncesi sloganı bile bu maç içindi. Kendi maçı duruken takımın maçını öne atmak olmaz...

alper*
17.07.2013, 16:55
UEFA'dan gerekçeli karar istendi ve bu kararın (resmî evrak) gelmesinin ardından gerekli başvuru yapılacak.

GÖLONSA
17.07.2013, 17:04
Yönetimi hiç beğenmeme rağmen bu konuda gerekli adımı atacağını düşünüyorum.

uefa tahkim kurulunun kararından sonra olup biteni dikkatlice izledikleri kanısındayım.Umarım yanılmıyorum,sanki farklı bir strateji izliyorlar.

Stratejileri yangın henüz çok sıcakken ateşi maşayla tutmak yönünde.Zamanı gelince olaya bodoslama dalacaklarına inanıyorum.

fb nin bütün öfkesi şu an gs ve şeneze yönelmiş durumda.Neredeyse bizi hedef alan tek bir açıklama yapmadılar.fb nin bu öfkesi ona hata yaptıracak.Nitekim daha önce CAS davasını ülke menfaatleri için geri çektik derlerken şimdi şenezle ve platiniyle bir takım pazarlıklar yaptıklarını söylüyorlar.Bu şekilde devam ederlerse başka itiraflarda gelebilir.

fb şu an serseri mayın gibi.Onu patlatmasına patlatacağız elbetteki,yanlız bunu en uygun yerde yapmalıyız.Böylece sadece kendine zarar verebilsin.

Daha fazla uzatmadan şunu söyleyeyim;bu saatten sonra Trabzonspor'un başında aziz yıldırım şikecisi bile olsa o başvuruları yapmak zorunda.

ilhan
17.07.2013, 17:31
galatasaray resmi sitesinden federasyon ve şikecilere ana avrat dümdüz küfretmiş.

Fatih Özkan
17.07.2013, 17:52
İnşallah beklenen tepkiyi gösterirler.
Bekliyoruz!

Badaloğlu
17.07.2013, 18:22
Yönetimi hiç beğenmeme rağmen bu konuda gerekli adımı atacağını düşünüyorum.

uefa tahkim kurulunun kararından sonra olup biteni dikkatlice izledikleri kanısındayım.Umarım yanılmıyorum,sanki farklı bir strateji izliyorlar.

Stratejileri yangın henüz çok sıcakken ateşi maşayla tutmak yönünde.Zamanı gelince olaya bodoslama dalacaklarına inanıyorum.

fb nin bütün öfkesi şu an gs ve şeneze yönelmiş durumda.Neredeyse bizi hedef alan tek bir açıklama yapmadılar.fb nin bu öfkesi ona hata yaptıracak.Nitekim daha önce CAS davasını ülke menfaatleri için geri çektik derlerken şimdi şenezle ve platiniyle bir takım pazarlıklar yaptıklarını söylüyorlar.Bu şekilde devam ederlerse başka itiraflarda gelebilir.

fb şu an serseri mayın gibi.Onu patlatmasına patlatacağız elbetteki,yanlız bunu en uygun yerde yapmalıyız.Böylece sadece kendine zarar verebilsin.

Daha fazla uzatmadan şunu söyleyeyim;bu saatten sonra Trabzonspor'un başında aziz yıldırım şikecisi bile olsa o başvuruları yapmak zorunda.

Kardeş zaten hata üstüne hata yapıyorlar. UEFA'daki savunmalarına götürdükleri adamlara bak!

Orhan Şam, Mehmet Yıldız, İbrahim Akın, Korcan... Yahu bu adamlar zaten şike yapmakla suçlanıyor. UEFA'dakileri salak mı zannediyor bu ezikler? Ben anlamadım böyle bir salaklıkta ilk defa görüyorum...

Bu şuna benzyor... Adamın biri bir eve hırsılık yapmak için giriyor, dışarda da gözcüsü erketeye yatmış. Tabi polis gelip bunları topluyor. Hakimin karşısına çıkarıyorlar baş hırsızı kendini savun diyorlar o da ''ben suçsuzum ahanda şahidim'' diyerek erketedeki hırsızı mahkemede şahit diye gösteriyor :D

Bu arada bende Hacıosmanoğlu'nun bu konuda zakmanı gelince icraat ortaya koyacağını tahmin ediyorum. Bunu birazda Trabzonspor başkanı laf konuşmaz icraat yapar sözünün hakkını vermek için yapacağını düşünüyorum...

atomantcum
17.07.2013, 18:49
Tepki geldi yine paydaşlı bir yazıyla.

"UEFA Tahkim Kurulu’nun vermiş olduğu karar sonrası, karanlık ilişkilerle Türk futbolunu kirletenlerin, pervasızca çalmış oldukları haklarımızı, sanki kendi haklarıymışçasına, yüzsüzce kamuoyuna yansıtmaları kabul edilemez. Türkiye Cumhuriyeti’nin adli makamlarını, devletin polisini suçlu gibi göstermeye çalışan bu kişiler, kendilerine yakışan sözüm ona ilkeleriyle, bu süreçte tüm enstrümanları bittikten sonra, şimdi de futbolcularını kullanarak ne kadar çaresizlik içinde olduklarını göstermiş oldu.

Bilinmelidir ki; haklı olduğumuz bu dava da sessizliğimizin tek sebebi UEFA sürecinin tamamlamasını beklemeyi tercih etmemizdir. Süreç tamamlandıktan sonra, yanlış kararlarından dönecek olan Türkiye Futbol Federasyonu da hakkımız olan şampiyonluğu bize teslim edecektir. Emek hırsızlarının, sahibi olmadıkları bir hak için her türlü tutarsız ve mesnetsiz davranış içinde bulunan bu kişilerin eylemlerini hesaba katanların, hakkımızı vermedikleri takdirde, hem Trabzonspor’un milyonlarca sevdalısının hem de ahlaklı temiz futbol paydaşlarının eylemlerinin önüne nasıl geçeceğini merak ediyoruz."

Trabzonspor Yönetim Kurulu

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=14020#Icerik

atomantcum
17.07.2013, 18:50
Bu açıklamaya göre UEFA sürecinin bitmesini bekliyormuşuz. Bununla neyi kastetmişler anlamadım. UEFA süreci bitmedi mi?

ilhan
17.07.2013, 19:46
Birisi kulübe UEFA sürecinin bittiğini ve UEFA Disiplin Kurulu ile Tahkim Kurulunun nihai kararı verdiğini söylesin. :)

chener
17.07.2013, 19:57
Tepki geldi yine paydaşlı bir yazıyla.

"UEFA Tahkim Kurulu’nun vermiş olduğu karar sonrası, karanlık ilişkilerle Türk futbolunu kirletenlerin, pervasızca çalmış oldukları haklarımızı, sanki kendi haklarıymışçasına, yüzsüzce kamuoyuna yansıtmaları kabul edilemez. Türkiye Cumhuriyeti’nin adli makamlarını, devletin polisini suçlu gibi göstermeye çalışan bu kişiler, kendilerine yakışan sözüm ona ilkeleriyle, bu süreçte tüm enstrümanları bittikten sonra, şimdi de futbolcularını kullanarak ne kadar çaresizlik içinde olduklarını göstermiş oldu.

Bilinmelidir ki; haklı olduğumuz bu dava da sessizliğimizin tek sebebi UEFA sürecinin tamamlamasını beklemeyi tercih etmemizdir. Süreç tamamlandıktan sonra, yanlış kararlarından dönecek olan Türkiye Futbol Federasyonu da hakkımız olan şampiyonluğu bize teslim edecektir. Emek hırsızlarının, sahibi olmadıkları bir hak için her türlü tutarsız ve mesnetsiz davranış içinde bulunan bu kişilerin eylemlerini hesaba katanların, hakkımızı vermedikleri takdirde, hem Trabzonspor’un milyonlarca sevdalısının hem de ahlaklı temiz futbol paydaşlarının eylemlerinin önüne nasıl geçeceğini merak ediyoruz."

Trabzonspor Yönetim Kurulu

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=14020#Icerik

açıklama olsun diye açıklama derler buna.lafın kısası diyor ki bizimkiler;bizde maşa yok.duvar dibinde paydaşlarla birlikte dileniyoruz.paşa gönlünüz ne derse o.

Ahmet Kuru
17.07.2013, 20:00
açıklama yapmazlar, niye yapmazlar....

Açıklama yaparlar, beğenilmez...

ilhan
17.07.2013, 20:13
gaassarayın bugün yaptığı açıklamaya bakıyorum bir de bizim yönetimin yaptığı açıklamaya bakıyorum. Şu hasbelkader başlık başlık dolaşıp yönetimi cansiperhane savunan tayfayı memnun etmiş ama onlarda içeriğini okuyup yazıyı pek anlayamamış.

Gamze
17.07.2013, 20:14
Lütfen ilgi:

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1919192387#post1919192387

Arrive
17.07.2013, 20:16
Bu saatten sonra zaten Hacıbaşkanın sağda solda tv'de radyoda vs konuşmasına gerek yok diye düşünüyorum.

Ak Parti - TFF görüşmeleri ve görüşmeden çıkan "biz süreci tamamladık" cümleleri de yarın birgün söyleyecekleri "biz /Fenerbahçemizi/ kurtarmak istedik, fakat UEFA bizi kararlara uymak zorunda bıraktı" cümlesinin altyapısıdır. Yarın birgün alacakları karar için tüm suçu Azize'ye yıkabilme amacıyla kendilerini Şikebahçe sevgisiyle dolu insanlar gibi göstermeye çalışıyorlar.
Hacıbaşkanın "bizim Şikebahçeyle sorunumuz yok, Aziz'le sorunumuz var" demesi de buna paralel bir durum.

Çünkü Şikebahçe taraftarının "hükümet bizi hedef aldı, TFF bizi hedef aldı" gibi şeyler düşünmesini istemiyorlar.

Ben sürecin sonunda Şikebahçenin cezasını çekeceğini ve Şikebahçe taraftarının tüm suçu Azize'de arayacağını düşünüyorum.

Bunun bir yolu da yargıtay kararını beklemektir. Bu düşüncelerini de Yargıtay kararıyla destekleyecekler.

Hassas davranıp hata yapmak istemiyorlar. Bu da biraz gecikmeye yol açıyor. Farkındayız ki Şikebahçe taraftarları da yavaş yavaş olan biteni kabul etmeye ve Azize'yi suçlamaya başladı.

Bunlar benim sürece dair olumlu düşüncelerim.

Olumsuz düşüncelerimi de şimdilik kendime saklıyorum.

S.ÖZKAN
18.07.2013, 09:05
Davulda bizde tokmak da neyi bekliyorlar hala?

Badaloğlu
18.07.2013, 09:16
Bu açıklamaya göre UEFA sürecinin bitmesini bekliyormuşuz. Bununla neyi kastetmişler anlamadım. UEFA süreci bitmedi mi?

Birisi kulübe UEFA sürecinin bittiğini ve UEFA Disiplin Kurulu ile Tahkim Kurulunun nihai kararı verdiğini söylesin. :)

açıklama olsun diye açıklama derler buna.lafın kısası diyor ki bizimkiler;bizde maşa yok.duvar dibinde paydaşlarla birlikte dileniyoruz.paşa gönlünüz ne derse o.

Davulda bizde tokmak da neyi bekliyorlar hala?

Bence Trabzonspor yönetimi sadece yargıtayın İstanbul 16.ağır ceza mahkemesinin verdiği kararları onamasını bekliyor. Bu karar yargıtaydan onandığı gün Trabzonspor gerekli girişimleri başlatacaktır.

Çünkü artık Fenerbahçe'nin: ''yargı süreci daha bitmedi'' bahaeneside kalmayacaktır. Türkiye'de yargı süreci tamamlandığında devreye Trabzonspor girerek hakkımız olan zararımızı tazmin yoluna gidilecektir. Hem TFF'ye hemde Fenerbahçe kulübüne dava açmak için elimizde çok güçlü mahkeme kararları olacak.

CAS'taki dava bizi bağlamayacaktır!

Ahmet Kuru
18.07.2013, 09:27
Şike süreciyle alakalı yönetime haksız yere yükleniliyor...
Vakti zamanında transfer içinde aynen böyle yüklenilmişti...

Bence biraz sabırlı olmakta fayda var. Ama yok illa da ben eleştireceğim, benim doğamda bu var diyorsanız o ayrı...

atomantcum
18.07.2013, 09:31
Bence Trabzonspor yönetimi sadece yargıtayın İstanbul 16.ağır ceza mahkemesinin verdiği kararları onamasını bekliyor. Bu karar yargıtaydan onandığı gün Trabzonspor gerekli girişimleri başlatacaktır.

Çünkü artık Fenerbahçe'nin: ''yargı süreci daha bitmedi'' bahaeneside kalmayacaktır. Türkiye'de yargı süreci tamamlandığında devreye Trabzonspor girerek hakkımız olan zararımızı tazmin yoluna gidilecektir. Hem TFF'ye hemde Fenerbahçe kulübüne dava açmak için elimizde çok güçlü mahkeme kararları olacak.

Belki gerçekten yönetim bunu düşünüyor bilemiyoruz ama öyleyse de çok saçma. Yargıtay'ın kararının bizimle hiçbir alakası yok. Bizi, futbolu sadece sportif yargılama ilgilendirir. Böyle düşünüyorlarsa Aziz'in halkı uyutmaya yönelik bahanelerini kendi taraftarından önce bizim yönetim yutmuş demektir.

Badaloğlu
18.07.2013, 10:17
Belki gerçekten yönetim bunu düşünüyor bilemiyoruz ama öyleyse de çok saçma. Yargıtay'ın kararının bizimle hiçbir alakası yok. Bizi, futbolu sadece sportif yargılama ilgilendirir. Böyle düşünüyorlarsa Aziz'in halkı uyutmaya yönelik bahanelerini kendi taraftarından önce bizim yönetim yutmuş demektir.

Ne alakası var? Türkiye'de bu işler böyle yürüyor. Ağır aksak ilerler ama adalet eninde sonunda tecelli eder. Yargıtay kararını vermediği sürece neden bir hamle yapalım ki? Bende sizi anlamıyorum. Yargıtaydan istediğimiz karar çıktıktan sonra elimizde mahkeme kararı ile TFF'ye, Fenerbahçe'ye ya da kimse bizim hakkımızı gasp edenlere garantili dava açsak daha iyi olmaz mı?

Evet Aziz her tarafa saldırıyor belki, onun amacıda bu zaten... Zaman kazanmak, ama yemezler yolun sonu göründü, az kaldı. UEFA kararını zaten verdi, birde yargıtaydan istediğimizi alırsak o zaman sen seyreyle cümbüşü... UEFA'nın kararı belki CAS'ta başka türlü bir kararla değişecek. Bu kararları göremeden nasıl olurda acele bir şekilde hamleler yapmayı istersiniz?

Haaaa... Eğer yargıtaydan ve CAS'tan istediğimiz bir karar çıkarsa ve buna rağmen Trabzonspor kulübü bu konuda bir girişimde bulunmazsa o zaman bizden çekecekleri var demektir...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
18.07.2013, 10:21
Şike süreciyle alakalı yönetime haksız yere yükleniliyor...
Vakti zamanında transfer içinde aynen böyle yüklenilmişti...

Bence biraz sabırlı olmakta fayda var. Ama yok illa da ben eleştireceğim, benim doğamda bu var diyorsanız o ayrı...

Eleştirilere saygıyla yaklaşmak lazım.
Forum demek insanların benzer ya da karşıt görüşlerini paylaştıkları ortam demektir.

Elbette sizin gibi düşünenler olduğu kadar sizin tersinizi düşünenler de olabilir.
Herkesin aynı şeyi düşündüğü ortamda kimse bir şey düşünmüyor demektir.

Lütfen bu tarz ötekileştirici ve diğer düşünceleri rencide edici yaklaşımlardan uzak duralım.

Ahmet Kuru
18.07.2013, 10:29
Eleştirilere saygıyla yaklaşmak lazım.
Forum demek insanların benzer ya da karşıt görüşlerini paylaştıkları ortam demektir.

Elbette sizin gibi düşünenler olduğu kadar sizin tersinizi düşünenler de olabilir.
Herkesin aynı şeyi düşündüğü ortamda kimse bir şey düşünmüyor demektir.

Lütfen bu tarz ötekileştirici ve diğer düşünceleri rencide edici yaklaşımlardan uzak duralım.

Elbette eleştiriye saygıyla yaklaşmak lazım. Bunu Burada söyleyeceğin en son kişilerden biri benim.

Lakin sırf eleştirmek olsun. eleştirerek çorbada bizimde tuzumuz olsun modunda olanlar için söyledim,söyleyeceğim.

Ender Kuyumcu
18.07.2013, 10:34

Ahmet'cim Trabzonspor'un sportif alanda çalınmış olan haklarını istemesi için yargıtay kararını beklemesine gerek yok.

Kaldı ki 15 Kasım 2012 tarihli Mahkeme kararında Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu ve diğer sanıklar suç işlediklerini kabul ederek kararın geri bırakılması talebinde bulunmuşlardır yani suç sabittir.

UEFA da gerekli kararları verip onadığına göre bu saatten sonra başka bir karar beklemek ya da TFF Hukuk Müşavirliğine başvurup Trabzonspor'un gasp edilmiş haklarını resmi yolardan talep etmemek Trabzonspor'a değil Trabzonspor'un haklarını çalan ve gasp edenlere hizmet etmektir.

Sen de çok iyi biliyorsun ki Sadri Şener ve yönetimi de atması gereken adımları atmayarak ve sürekli topu başka yerlere atarak ve bahaneler üreterek taraftarı oyalama taktiğini kullanmış ve sürecin bu kadar uzamasına sebep olmuştur.

Yine aynı taktiklere kanacak değiliz herhalde...

Badaloğlu
18.07.2013, 11:24
Ahmet'cim Trabzonspor'un sportif alanda çalınmış olan haklarını istemesi için yargıtay kararını beklemesine gerek yok.

Kaldı ki 15 Kasım 2012 tarihli Mahkeme kararında Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu ve diğer sanıklar suç işlediklerini kabul ederek kararın geri bırakılması talebinde bulunmuşlardır yani suç sabittir.

UEFA da gerekli kararları verip onadığına göre bu saatten sonra başka bir karar beklemek ya da TFF Hukuk Müşavirliğine başvurup Trabzonspor'un gasp edilmiş haklarını resmi yolardan talep etmemek Trabzonspor'a değil Trabzonspor'un haklarını çalan ve gasp edenlere hizmet etmektir.

Sen de çok iyi biliyorsun ki Sadri Şener ve yönetimi de atması gereken adımları atmayarak ve sürekli topu başka yerlere atarak ve bahaneler üreterek taraftarı oyalama taktiğini kullanmış ve sürecin bu kadar uzamasına sebep olmuştur.

Yine aynı taktiklere kanacak değiliz herhalde...

Evet haklı olabilirsin Ender ama ne yazık ki, bunlarda taktik bitmiyor! Karşında ülkenin spor bakanına ''biz UEFA'ya verdiğimiz kararların arkasındayız'' mesajını verdik, diyen bir TFF'nu var. Yanisi adamların niyeti çok açık duruyor. Bence bu konuda siyasete rağmen bize kupayı vermezler... Adamlar herşeyi göze almışlar. UEFA umurlarında bile değil...

Benim düşünceme göre eğer yargıtay bizim arzu ettiğimiz şekilide davayı sonuçlandırısa artık siyasetinde bahanesi kalmayacaktır.

Derin Trabzon
18.07.2013, 11:28
Yönetime baskı yapalım nefes alıp versin, yemek yesin, su içsin, belli olmaz belki bu yönetim onları yapmayı da unutur ölür mölür. Hatırlatmakta yarar var.

Hüseyin Çümen
18.07.2013, 11:34
şarjörleri takın eylemler yakın

Ender Kuyumcu
18.07.2013, 11:46
Evet haklı olabilirsin Ender ama ne yazık ki, bunlarda taktik bitmiyor! Karşında ülkenin spor bakanına ''biz UEFA'ya verdiğimiz kararların arkasındayız'' mesajını verdik, diyen bir TFF'nu var. Yanisi adamların niyeti çok açık duruyor. Bence bu konuda siyasete rağmen bize kupayı vermezler... Adamlar herşeyi göze almışlar. UEFA umurlarında bile değil...

Benim düşünceme göre eğer yargıtay bizim arzu ettiğimiz şekilide davayı sonuçlandırısa artık siyasetinde bahanesi kalmayacaktır.

Bu işin yolu yargıtayı beklemek değil, TFF'ye gerekli başvuruyu yapmak ve gereği yapılmazsa UEFA'ya gitmek.

Adamlar yargıtaydan ne karar çıkarsa çıksın kararlarını değiştirmeyeceğini açıkladılar zaten.

Öyle UEFA'yı dinlemeyiz ayaklarını da geçsinler Türk futbolu değil Türk sporu biter.

Önce UEFA sonra FIFA takımları ve milli takımları süresiz men eder. Sonra da FIFA Olimpiyat komitesine Türkiye'nin hiçbir dalda olimpiyatlara alınmaması için başvurur.

Özetle yemez yani :)

ibrahim
18.07.2013, 12:21
Bu işin yolu yargıtayı beklemek değil, TFF'ye gerekli başvuruyu yapmak ve gereği yapılmazsa UEFA'ya gitmek.

Adamlar yargıtaydan ne karar çıkarsa çıksın kararlarını değiştirmeyeceğini açıkladılar zaten.

Öyle UEFA'yı dinlemeyiz ayaklarını da geçsinler Türk futbolu değil Türk sporu biter.

Önce UEFA sonra FIFA takımları ve milli takımları süresiz men eder. Sonra da FIFA Olimpiyat komitesine Türkiye'nin hiçbir dalda olimpiyatlara alınmaması için başvurur.

İşte tamda böyle bir tehditle kapılarını çalma şansımız var şu an. Hatta bırak kapılarını çalmayı, bir resmi açıklama ile bile ortalığı karıştırabiliriz. :)

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Serdær
18.07.2013, 12:23

Biz Türkiye'yi Olimpiyat Komitesine şikayet edelim.

Şike'nin üstü örtülüyor hiçbirşey yapılmıyor bu ülkede Olimpiyat düzenlenmez diye.

Yunus Danışmaz
18.07.2013, 12:32

Şike'nin üstü örtülüyor hiçbirşey yapılmıyor bu ülkede Olimpiyat düzenlenmez diye.

Aynen, sonra bi tarafları tutuşur zaten...

Ender Kuyumcu
18.07.2013, 12:35

Biz zaten elimizden geleni yapıyoruz ama Trabzonspor Kulübü resmi olarak gerekli adımları atmazsa süreç bundan sonra da çok ağır işler.

Adamlara yapmaları gerekenleri söylediğimiz yetmezmiş gibi iki yıldır yapmaları gereken herşeyi de dolaylı yoldan onlar adına yapıyoruz ama kulüp adına resmi başvuru yapma hakkımız yok maalesef.

Murat HİÇYILMAZ
18.07.2013, 12:37
"Vatan Hainliğine!" devam diyorsun.
VARIM sonuna kadar ;)

Ender Kuyumcu
18.07.2013, 13:25
Kulübün saçma sapan açıklaması yetmezmiş gibi Çakıroğlu'da aynı minvalde bir açıklama yapmış ;

Çakıroğlu : UEFA Tahkim Kurulu'nun Fenerbahçe verdiği cezaya ilişkin olarak ise "Benim bu konuda söyleyeceğim her şeyi UEFA söyledi. Bundan sonra UEFA'nın kararlarına Türkiye Futbol Federasyonu'nun uymasını bekliyoruz. UEFA, Trabzonspor'un 2010-2011 sezonu şampiyonluğunu tasdiklemiştir. Bundan sonraki gelişmeleri takip edeceğiz. Federasyonun da bu kararlara uymasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kararın TFF tarafından kendi kendine alınacağını zannedecek kadar saf mı yoksa bizi mi bu numaralara kanacak kadar saf zannediyor anlayamadım.

Ahmet Kuru
18.07.2013, 15:02
Yönetime de sallamak için bahane arayanlar CAS ın vermiş olduğu karardan sonra biraz sakinleşirler herhalde?

ilhan
18.07.2013, 16:40
UEFA'nın nihai kararından sonraki ilk 2 günü boş geçen Trabzonspor yönetimi, 1 ay beklemek zorunda kaldı.

UEFA kararlarını bekliyormuşmuşuz. UEFA kararı zaten vermişti. Otur CAS kararlarını bekle şimdi. Nasıl olsa durumun farkında olmayıp iki transferle şampiyon olduk sanan taraftar çoooooo....oooook.

admiral99
18.07.2013, 17:58
CAS mail kampanyasi baslayacak mi?

UEFA Temyiz Kurulu’nun onamış olduğu şike kararının ardından Trabzonspor Kulübü, TFF Hukuk Müşavirliği’ne hiç süre kaybetmeden “Yargılanmanın Yenilenmesi” için başvuruda bulunmalıdır. Bu başvurunun gerekçesi ise UEFA nezdinde alınan şike kararının, yargılanmanın yenilenmesini gerektiren yeni bir delil hükmü taşıyor olması ve de TFF Kuruluş ve Görevleri Kanunun amir hükümleri gereğince TFF’nin FİFA ve UEFA Talimat ve Kararlarına uyma zorunluluğudur.

Tüm bu uluslararası bağlayıcılığı olan ve de TFF’nin de altında imzası bulunan kurallar gereği TFF Hukuk Müşavirliği gerekli işlemleri başlatmaya zorunludur. Şike davasında Türkiye ayağında bugüne kadar alınan kararların, UEFA kararlarının ardından yeniden ele alınması için Trabzonspor Kulübü ivedilikle TFF Hukuk Müşavirliği’ne görevini hatırlatmalı ve de gerekli resmi başvuruları yapmalıdır.

Şayet kulüp tarafından yapılacak resmi “Yargılanmanın Yenilenmesi” talebi TFF yetkili organları tarafından uygulamaya koyulmazsa, TFF Hukuk Müşavirliği’ne bağlı Disiplin Kurulu Müfettişleri kamu adına çalıştıkları için haklarında İhmal ve Görevi Kötüye Kullanma suçlarından dava açılması için harekete geçilmelidir.

İki yılı aşkın bir süredir Trabzonspor camiası olarak sürdürmekte olduğumuz ADALET mücadelesinde sona gelinmek üzeredir. UEFA kendi adına şike süreciyle ilgili vermesi gereken kararları tüm disiplin kurullarının da onayıyla tamamlamış ŞİKEYİ TESCİL ETMİŞTİR. Şimdi sıra, en başından beri konunun üzerini akıl-dışı uygulamalarla örtmeye çalışan TFF’nin ilgili kurullarına gelmiştir. Bu kurulların kendi başlarına harekete geçmeyeceği gerçeği doğrultusunda Trabzonspor Kulübü hukuki olarak tüm haklarını aramalıdır.

Artık tarihi önemi olan resmi adımların atılması bir zorunluluktur.

Saygılarımızla,

BMN - BordoMavi.Net
Trabzonsporlular Birliği
Yönetim Kurulu

Ali Can
02.08.2013, 04:33
Yönetim daha neyi bekliyor?

Yaşar
02.08.2013, 04:58
Yönetimin derdinin sadece kupayı almak olduğu bunun dışındaki küme düşme veya puan silme gibi cezalara ise müdahale etmeyeceği belli olmuştur.
Başbakanın '' kupa fb'den alınamaz'' veya '' fb küme düşürülemez'' nutkuna cevap vermeyen kişiler onunla aynı görüştedir demektir.

Mert'
02.08.2013, 05:08
Artık birşeyler yapılmalı

Necmettin ALTUNTAŞ
02.08.2013, 05:27
Bu federasyon şampiyonluğu ve kupayı bize asla vermez.Ancak UEFA sıkıştırırsa belki.Çünkü bu adamlarda ve onları orada tutanlarda yüz yok.İHO da kupayı almakla ilgili bir niyetinin olduğunu zannetmiyorum.Bu iş hükümet ve onun boşbakanı tarafından sulandırılıyor.İHO da hamasi nutuklarla buna eşlik ediyor o kadar.

Ali Can
02.08.2013, 15:59
"Fatmagül kadar bile olamadınız o bile davasından vazgeçmemişti"