PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nuri Albayrak'tan Yönetime Mesaj: Ulusoy'u Desteklemek İhanettir

Hıdır ÇALIŞAN
10.07.2013, 19:38
Trabzonspor eski başkanı Nuri Albayrak, göveve seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu ve yönetimine bir takım uyarılarda bulundu. Albayrak, 18 Aralık 2005 tarihinde göreve geldiklerinde TFF Başkanlık seçiminde Trabzonlu olması nedeniyle Haluk Ulusoy'u desteklediklerini belirterek, "Federasyon başkanlığı seçiminde adaylar Ayhan Bermek ve Haluk Ulusoy’du. O süreçte Trabzonlu olmasından dolayı Trabzonspor Kulübü olarak Ulusoy'u destekledik. Seçim döneminde kulüp başkanı ve yöneticilerin çizdiği zikzakları Kulüpler Birliği’nde hayretle izlemiştim. İçeride başka, dışarıda başka konuşuyorlar. Son dönemde ise çok başka hareket ettiler. O zaman Türk futbolunu iyi tanımıştım. Daha sonra aynı Haluk Ulusoy özellikle Trabzonspor’un üzerine oynadı. Ve o dönem birçok hakemi kullandı ve o hakemlerin hepsi hakemliği onun döneminde bırakmak zorunda kaldı. Yönettikleri birçok maçta kasıtlı hareketler yaptılar. Bir Sivas maçı yaşadık ki bu maçın 1 numaralı adamı Haluk Ulusoy’dur. İki numarası da hakem Bülent Demirlek'ti. Bu maçla ilgili sus emri verildi ve hakemlik hayatı bitti. Aynı hakem Galatasaray-Fenerbahçe maçını 3 kez durdurdu ve oynattı. Bu maçın 3 numaralı adamı Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz’dır. 4 numaralı adamı ise Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun’dur. 5 numarası ise sahaya atlayan o gençtir. Bu olayı gerek Haluk Ulusoy, gerekse yönetimdeki İbrahim Usta, ustaca yönettiler. 30 saniye kala hakeme maçı tatil ettirdiler. Türk futbolunda hakemleri en fazla bozan Haluk Ulusoy olmuştur. Bugünkü şike olaylarının temelini de Haluk Ulusoy atmıştır. Türk futbolunu kirletmiştir. Bugün TFF’nin mevcut yönetiminin almış olduğu yabancı futbolcu sınırlama kararının yanlış olduğu ortadayken ve Türk futbolunun marka değeri kaybolurken, aynı aktörlerin yeniden ortaya çıkmaya çalışmasına anlam vermek gerçekten zor. O dönemde başka aktörler de vardı. Onları da zamanı geldiğinde açıklayacağım. Şu anda Haluk Ulusoy başkan adayı olursa, Trabzonspor Kulübü de Ulusoy ve İbrahim Usta’nın arkasında durursa, Trabzonspor’a ve camiaya ihanet etmiş olurlar. Bu olayın karşısında olup, bu ikilinin yaptığı tüm ihanetleri kamuoyu önünde aydınlatmaya devam edeceğim. Gerek federasyon seçimlerindeki gerekse futboldaki büyük kirliliği gördüm. Tutulacak ve düzeltilecek tarafını ise maalesef göremedim. Camianın da bu işlerle ilgili kulübün menfaatlerini gözetmedikleri, Trabzonspor’a yapılan haksızlığa duyarsız kaldıkları için adaylığımı koymadım" ifadelerini kullandı.

Albayrak, 2008 Şubat'ında başkanlığı Sadri Şener yönetimine devrettiklerini belirterek, "Bu yönetimin gelirken yaptığı ilk iş Nuri Albayrak yönetiminin ibra olmaması için faaliyet başlatmak oldu. Başlattılar ve başardılar. 39 Milyon TL ile kulübü aldılar. Sezon sonu Gökdeniz’in satışı ve göğüs reklamlarıyla borcu sıfırladılar. 5 yıl sonra gelinen nokta şu 300 Milyon TL borç 100 Milyon TL. Borsaya satışla batık bir kulüp ve yabancı hurdalığına dönmüş yüksek bedellerle alınmış futbolcular topluluğu haline dönüldü. Eli, kolu, ayağı bağlı bir kulüp olarak kalmış oldu. Sadri Şener yönetiminin yaptıkları, suistimalleri, fahiş bonservis bedeli ve menajer ödemeleri, yüksek futbolcu ödemeleri, alınan personel, yapılan lüzumsuz sözleşmeler, yapılan cari harcamalarla ilgili olarak bir usulsüzlük var ise gereği yapılmalıdır ve hesap sorulmalıdır" şeklinde konuştu.

Son derece dogru ve isabetli aciklamalar geldi bu surecte. Yonetimin titiz davranmasi lazim...

Ender Kuyumcu
10.07.2013, 20:19
Bunu söyleyeceğimi hiç düşünmezdim ama Albayrak'ın bu açıklamalarının altına imzamı atarım.

Haluk Ulusoy benim tanıdığın en büyük Trabzonspor düşmanlarından biridir.

SEDAT
10.07.2013, 20:21
* Hayatında ilk defa doğru bişey söylemiş...

Doğukan Uçan
10.07.2013, 20:21
İlk defa doğru bir açıklama yaptı

Berkedogan
10.07.2013, 20:23
hiç sevmem ama doğru konuşmuş adam.

fteotdgs
10.07.2013, 20:26
Hepsini gectim de Odyakmaz icin de bir seyler demis kendisi. Bizim baskan mavi ekran vermesin simdi :)

sanatik
10.07.2013, 20:31
cok önemli ve dogru aciklama.

Fakat ulusoy cokdan basa gecebilmek icin ugrasiyor kimbilir engellenemez bile belkide.

ibrahim
10.07.2013, 20:41
Aynı aktörler:

Ulusoy ailesinin damadı Demirören = Haluk Ulusoy.

Bu adam başa gelirse halimiz şu ankinden daha iyi olmayacak...

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Emre İskender
10.07.2013, 20:47
bugün seçim olsa ve Nuri Albayrak ın seçim konusması olsa bu yazı acık ara kazanır :)

Doğukan Uçan
10.07.2013, 21:06
galatasarayli ulusoy adam olsun

Berkedogan
10.07.2013, 21:12
şenol güneşin alacaklarını ödemeyen federasyon başkanı haluk ulusoy değilmiydi benmi yanlış biliyorum ?

Tayfun
10.07.2013, 21:14
Federasyon başkanı iken canımızı yakan beş para etmezin tekidir.

Bir Türkiye kupasını kendi eliyle takımımıza verişi vardır, oradaki asık suratlı, memnuniyetsiz yüz ifadesini yıllar geçse de unutma zaten.

Bu camiadan ona destek filan çıkılmamalı. Ha Demirören ha Ulusoy fark yok .

bkandil
10.07.2013, 22:45
Albayrak'a katılıyorum. Ulusoy'un fırsattan istifade etmesine çanak tutmamalıyız. Ulusoy en son röportajında Demirören'i eleştirirken rengini belli etti zaten...

memozcan
10.07.2013, 22:57
nuri albayrakın başkanlığını pek beğenmesem de bu demecinin altına imzamı atarım.. nuri albayrakı kumpasa getirip sırtından vurarak büyük yanlışlar yapmasına sebep olan ekip bugün trabzonsporun başındadır..

memozcan
10.07.2013, 22:59
tpkı 13. sandık gibi aykut demir transferi de şaibelidir.. ekip aynı ekip.. umarım bir gün, sözleşmesinin bitmesine 1 yıl kalan birine neden 3 milyon eur verildiğini trabzonspor camiası öğrenir..

Vkgz
10.07.2013, 23:20
ulusoy çoktan federasyon başkanı oldu bile bence. gidişat belli.

Erdal DİLEK
10.07.2013, 23:38
sivas macında ulusoyun bir kabahati yoktu. kimse kusura bakmasın tatil kararı doğruydu, sonra verilen tekrar mı kaldığı yerden oynama kararı tamamen hataydı ve 3-0 hükmen karar doğruydu.

mac oynanırken sahadaki adama vurulmaz. . neyi savunuyorsunuz ki. .

Ahmet Kuru
10.07.2013, 23:43
Haluk Ulusoy un Trabzonspor a vermiş olduğu zararları saymakla bitiremeyiz...

Ama karşısına sağlam bir aday çıkmazsa kazanır...

Ender Kuyumcu
10.07.2013, 23:47
sivas macında ulusoyun bir kabahati yoktu. kimse kusura bakmasın tatil kararı doğruydu, sonra verilen tekrar mı kaldığı yerden oynama kararı tamamen hataydı ve 3-0 hükmen karar doğruydu.

mac oynanırken sahadaki adama vurulmaz. . neyi savunuyorsunuz ki. .

Hafızan seni yanıltıyor. O maçta sahaya atlayanlar oldu ama fiziki bir müdahale kesinlikle olmadı.

Yapılan tek müdahale Mehmet Yıldız'ın taraftara yaptığı müdahaleydi.

Kaldı ki buna benzer sahaya inme olaylarında tatil edilen maç yok.

demir
10.07.2013, 23:48
adam kesınlıkle haklı baskanımızda bu olayları hatorlamaması ımkansız.. tabıkı birileri ona ulusoy olacak demedıyse....

Erdal DİLEK
11.07.2013, 00:12
hafızan seni yanıltıyor. O maçta sahaya atlayanlar oldu ama fiziki bir müdahale kesinlikle olmadı.

Yapılan tek müdahale mehmet yıldız'ın taraftara yaptığı müdahaleydi.

ben tokat attı diye hatırlıyorum ama yinde bir araştıracağım. .

Ender Kuyumcu
11.07.2013, 00:15
ben tokat attı diye hatırlıyorum ama yinde bir araştıracağım. .

Hatta ben tokat yemesine sahaya atlamasından daha çok kızmıştım.

Allah'ın salağı hem sahaya atlayıp takımı yaktı hem dayak yeyip rezil oldu diye de tepki göstermiştim TV başında.

S.DEMİRCİ
11.07.2013, 00:32
mecnuna kefil olan başkanın ulusoya(TRABZONSPOR düşmanıdır) destek vermesi kimi şaşırtır???????????

Hıdır ÇALIŞAN
11.07.2013, 00:35
Nuri Albayrak Sivas maci oncesi istihbarat alip yetkilileri goreve cagirdi ama yinede gerekli onlem alinamadi. Hakem maci tatil etmeye karar verdikten sonra "stadi bosaltma" bile teklif edildi ama bas aktor ULUSOY hakemlere tesir etti ve gerekli olan hicbirsey yapilmadi ve TS ile yonetimi yipratildi.

Hıdır ÇALIŞAN
11.07.2013, 00:36
Basbakan devreye girer Ulusoy bir daha Turk futboluna leke suremez.

İleli
11.07.2013, 00:39
sadece haluk ulusuyo degil yillardir federasyonlardan cekmedigmiz kalmadi, nuri albayrak birde kendi donemde Trabzonspor icin neler yapmis onlari aciklasin bakalim?

Ender Kuyumcu
11.07.2013, 00:40
Basbakan devreye girer Ulusoy bir daha Turk futboluna leke suremez.

Başbakan izin vermemiş olsa ne İHO Ulusoy'u önerirdi ne de Ulusoy aday olurdu.

O iş halledildi yani.

Ali Can
11.07.2013, 00:43
rak yerinde ve zamanında açıklama yapmış, Ulusoy TFF başına gelmemeli

cihayan
11.07.2013, 00:50
Nedense Trabzonspor-Sivas macinda kendine ulasmaya calisan yonetimimizin bir turlu telefonuna cikmayan Ulusoy hazretleri ayni yil febe - gese macinda savas cikmasi ve hakemin uc kere maci durdurmak zorunda kalmasina ragmen,macin iptal olmamasi icin dakka basi hakemi arayarak yonlendirmisti.

Nuri Albayrak burada soyledigi herseyde hakli, ozellikle Ulusoy donemiyle ilgili. Bu adam gesenin ve istanbul dukaliginin hizmetinde. Isine gelince Trabzon'lu kimligini kullanarak oradan saglayacagi ranti dusunuyor. Benim korkum Haciosmanoglu'nun bu adamla iliskisi. Umarim su Sivas ve baskanlari konusundaki mide bulandirici aciklama ve desteklerin bir benzerini bu Ulusoy konusunda da yasamayiz.

POYRAZ
11.07.2013, 00:56
Nuri Albayrak hakli.
Ulusoy döneminde ziyadesiyle Trabzonspor'un hakki yenmistir.

Erdal DİLEK
11.07.2013, 00:57
Hatta ben tokat yemesine sahaya atlamasından daha çok kızmıştım.

Allah'ın salağı hem sahaya atlayıp takımı yaktı hem dayak yeyip rezil oldu diye de tepki göstermiştim TV başında.

HAKEMİN raporuna m. yıldıza tokat atıldığı şeklinde yazdığı var ama görüntüleri bulamadım. yani macın son andaki görüntüleri bulamdım. neyse yinede sahaya girlmesi yanlıştı. tabi bunlarıda ulusoyuda savunma amaclı yazmıyorum, sistm,n içinde bırak istanbul paydaşlarını kendi paydaşlarımızın bile sisteme hizmet ettiğine şahit olmuştuk. .

Hıdır ÇALIŞAN
11.07.2013, 01:23
Başbakan izin vermemiş olsa ne İHO Ulusoy'u önerirdi ne de Ulusoy aday olurdu.

O iş halledildi yani.

Nuri Albayrak bugun boyle bi aciklama yapiyorsa, baska bir aday olacak demektir. Basbakana ragmen yine de bugun Ulusoy'a karsi cikiyorsa gercek Trabzonspor sevdalisidir.

memozcan
11.07.2013, 01:37
sivasspor maçında trabzonspor ihanete uğramıştır.. nuri albayrakı bitirmek için trabzonspor harcanmıştır.. ne yazık ki bu kumpasın ayarlayıcısı haluk ulusoy, uygulayıcıları da iho ve odyakmazdır.. kefalet kardeşliği eskiye dayanmaktadır yani.. boşuna birbirlerine kefil olmuyorlar..

Yiğit Gayretli
11.07.2013, 01:46
Çok romantik konuşmuş, kıyamam ya :(

GÖLONSA
11.07.2013, 09:06
Ulusoy'un federasyon başkanlığı dönemini iyi hatırlayanlar o dönemde Trabzonspor'un nasıl doğrandığınıda hatırlayacaklardır.

Ulusoy'un başkanlığına en az demirörene karşı olduğum kadar karşıyım.

Kasım Hilal
11.07.2013, 09:16
Nuri Albayrak bu sefer tepeden tırnağına kadar doğru bir açıklama yapmış.

GÖLONSA
11.07.2013, 09:21
Hafızan seni yanıltıyor. O maçta sahaya atlayanlar oldu ama fiziki bir müdahale kesinlikle olmadı.

Yapılan tek müdahale Mehmet Yıldız'ın taraftara yaptığı müdahaleydi.

O olayı çok net hatırlıyorum.İlk tokadı sahaya giren taraftar atmıştı.Yaptığına bir mazeret değil ama attığı tokat son derece beceriksizceydi.Üzerine bir miktar dayak yediğide doğru.

O olay olmadan hemen önce Mehmet Yıldız'ın transferi konusunda sivasla anlaşmaya varmıştık.Bu olay yüzünden o transfer gerçekleşememişti.

Daha sonraki yıllarda Mehmet Yıldız'ın yalancı bir şikeciye dönüşmesini izlediğimiz için her ne kadar onaylamasamda o tokata içten içe şükretmekten kendimi alamıyorum.Ya o tokat olmasa ve o şikeci bizim takımımızın oyuncusuda olsaydı.

Ünal Er
11.07.2013, 11:14
Arkadaş tamamda bana bir tane düzgün adam gösterin...

GÖLONSA
11.07.2013, 11:23
Arkadaş tamamda bana bir tane düzgün adam gösterin...

En zor konuya girdin.Elinde lamba ile gündüz vakti dolaşan Diyojen bile bulamamış,biz nereden bulalım.

tolga1461
11.07.2013, 12:45
nuri albayrak ı hiç sevmem ama haluk ulusoy konusunda kesinlikle haklı.

EnjoyTheMusic
11.07.2013, 12:59
ulusoy, TESCİLLİ bir TRabzonspor DÜŞMANIDIR!
ona destek vermek, TRabzonspor'a İHANETTİR

zekeriyya
11.07.2013, 13:32
mesaj zamanı değil icraat zamanı
mesajı herkes veriyor iş yapsın iş kamuoyu oluştursun takımın yanında olsun

Ustaalioğlu
11.07.2013, 13:43
muşambanın parasını versin o önce.
nalbayrak TS tarihininin en kötü başkanıydı. MAY da dahil olmak üzere. Kendisini ancak belki dayısı günaydın geçebilir bu konuda...

hodlu
11.07.2013, 23:56
Nuri başkan gerçekten çoook haklı. Federasyon başkanı H.ULUSOY,Spor bakanı F.ÖZAK, ama gelgelelim Trabzonspor'un maçı 28 saniye kala hemde hiçbir güvenlik zaafiyeti yokken yarım bıraktırıldı. Hükmen mağlubiyet,5 maç saha kapama ve giden koca bir yıl. Haluk ULUSOY sen hangi yüzle bu ülke futbolunu yönetmeye geliyorsun. 1997-2000 yıllarında senin başkanlığında gs hakemlerce ihya edildi.....

Misina
12.07.2013, 00:51
Konuşana bak beğenmediğimiz Sadri Şenerin verdiği mücadelenin yarısını o dönem verseydin Sivas maçı için o karar çıkmazdı daha dün gibi Tvde fblilere karşı iki lafı bir araya getiremeyip konuşamadığın günleri hatırlıyorum

My
12.07.2013, 01:46
Bunu yazacağımı 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi ama Albayrak haklı.

Kimse Kulaçoğlu'na önem vermiyor ama Hacıosmanoğlu'ymuş Usta'ymış bunların hepsi bizlere yaptıklarıyla saç-baş yolduracak tipler. Hakan Kulaçoğlu Trabzonspor başkanlığına yakışacak en baba Trabzonsporlu'lardan birisiydi ama adama bir kere yetersiz yaftasını yapıştırdık adı çıkmış 9'a inmez hayatta 8'e.

bitirim
12.07.2013, 02:17
bizim bilmediğimiz daha ne dolaplar dönüyor. e tabi bizlerde bu bilgisizliğimizle ne yazıkki kendi değerlerimizi harcayıp duruyoruz. Son örnek Şenol Güneş olmadımı. 3temmuzdan sonra sürekli yine bizim üzerimize oynandı durdu hakemler bildiğiniz katliyam yaptı biz perde arkasındakilere tepki verecekken Şenol Hocayı harcadık. emin olun arkadaşlar topçularımızın içinde bile bunlara hizmet edenler vardır

Royal Heart
12.07.2013, 02:37
Tespit var peki ya çözüm ?

Travelair
12.07.2013, 11:05
İbrahim Usta İbrahim Hacıosmanoğlu'na seçimi kazandırdığı söylenen İbrahim Usta mı?

Bu arada Sivasspor maçı için de organize/Planlı bir eylem olduğu iddia ediliyordu

Mali tablo için de haklı

yaranozlu
12.07.2013, 11:16
Bu utanmaz albayrak bile bizim hakkımızda konuşuyor, ne kadar küçüldüğümüzü görebiliyor musunuz? Zaten net söylüyorum, oftan Trabzonspora hayır gelmez, oflunun yapısında spor ve yöneticilik vasıfları yoktur. (İstisnaları ve eski ofluları dışarda tutuyorum) Mali yılmaz, haluk ulusoy, oktay saral, erdoğan bayraktar, hacıosmanoğlu vs. Kayseri, kasımpaşa, bursa ve antalyanın bizden iyi olduğunu tahmin ediyorum. Bunlara karabük bile ilave edilebilir. Allahtan elazığ, akhisar gibi takımlar var, bu ikisi düşer. 3. olmayalım da. Küme düşmeyle uğraşmaktan yine hakkımızı arayamayacağız, hakem hataları daha fazla olacak bakalım hacının delikanlılıkları ne işe yarayacak? Ben de merak ediyorum.

Not: doğuştan ofluyum

DEEP BLUE
12.07.2013, 11:31
Zavallı Trabzonspor...

Emirhan Makul
12.07.2013, 11:33
Lütfen sakin olalım. Küfür içerikli mesaj atmayalım.

Fatih Öztürk
12.07.2013, 11:41
Sakin olalım diyorsun ama adamın yaptığı yorum yerinde duruyor Emirhan nasıl bir iş bu?