PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadri Şener'e Suç Duyurusu

özgür6161
09.07.2013, 16:16
Trabzonspor'un eski başkanı Sadri Şener döneminde avukatlara ödenen 12 milyon TL, Başkan Hacıosmanoğlu tarafından doğrulandı. Yapılan sözleşmeleri ve ödenen rakamları incelemeye alan Başkan’ın, anlaşmaları tek başına imzalayan Şener hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlandığı öğrenildi.

BAŞKAN ŞAŞKIN

Trabzonspor’da Eski Başkan Sadri Şener tarafından 2009 yılından, mayıs ayında yapılan kongreye kadar kulüp için sözleşme yapılan 5 avukata, ödenen milyonların yankıları devam ediyor. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun avukatlarla yapılan sözleşmeler ve ödenen paralar karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadığı ortaya çıktı. Sözleşmeleri, tek tek incelemeye alan Hacıosmanoğlu’nun önünüzdeki günlerde bütün sözleşmelerin altında tek başına imzası bulunan Eski Başkan Sadri Şener hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlandığı öğrenildi.

HESAPLAR İNCELENMEYE ALINDI

Yapılan incelemelerde avukatlarla yapılan sözleşmelerin yanında iddia edilen en dikkat çekici husus ise şok edici. Eski Başkan Şener’in ortada sözleşme ve fatura yokken, ödeme yapmak için kendi adına tutanak tutarak 6 milyon TL’yi elden nakit aldığı, bunun altına Kulüp Mali İşler Sorumlusu Sinan Zengin’in imza atmaması olmuş. Paranın bir kısmının da kulüpteki bir personelin üzerinden çıkışının yapıldığı belirlenmiş. Ankara’dan gelen Dernekler Masası yetkililerinin incelemede bu olayı görünce müdahale etmesi sonrası, Şener’in eski tarihli sözleşmeler yaparak, yeni tarihli faturalar keserek tekrar ödeme yaptığı belirlenmiş.

Kaynak:61saat.com

Bu ve bu gibi geçmiş yönetimin;bütün icraatlarını abluka altına alıp incelenmesi ve adeta bir hesaplaşmaya dönen bu işin,artık ciddi yargı makamlarınca görülmesi gerekir.

Unutulmamalıdır ki;Trabzonspor Kulübü'nde görev almış kişiler,her türlü sorumluluğa bakidir.Bu sorumlulukları neticesinde;kişi ve makam gözetmeksizin herkes hesap verebilimelidir.

Yönetimimizin unutmaması gereken bir husus ise;bu tür hassas konularda dikkatli davranmalarıdır.Bir diğer unutulmaması gereken husus ise;kendilerininde çok ciddi ve detaylı bir incelemeden geçirelecekleridir.

İnsanları zan altında bırakmak ve kanıtlanmadan ''DEDİKODU'' şeklinde özellikle bir kesim basın kuruluşlarına servis edilen haberlerin,yargı merciine taşınmadan havada kalacağı iyi bilinmelidir.

Yönetim elindeki bilgi,belge ve bir takım kanıtları adli makamlara sunarak sonuç almalıdır.Bu tür vakkalarda;yönetime talip olanların feyz alması gereken ve bu bilinçle hareket etmelerine olanak sağlayacak,ehemmiyeti olan bir konu olduğunun farkına varılmasını ortaya çıkarılmasına sebep olacaktır.

Lakin bu iddialar;adli merciilere taşınmaz ve yalnızca basına sızdırıp taraftarı bilinçli yönlendirme şekline bürünürse,elimizde hasıl olan bu ciddi ''Hesap Verebilme ve Şeffaf Yönetim'' ilkelerini ıskalamış olacağız.

Gayrı ciddi bir atack olarak hafızalarda kalmaması gereken bir konu olduğunu düşündüğüm bu vakkada, herkes üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmelidir.

Bu konuda yönetimin samimiyetini ve doğru ilkelerle hareket etme yeteneğini zamanla göreceğiz.Ya bazı hesapların içerisine girip iyice yok olacaklar;yahut Trabzonsporluluk ilkelerine sahip çıkı, herşeyi şeffaf yönetim tarzıyla ortaya koyacaklar...

Bahsi geçen konularda netice alınamaz ve yalan beyan olduğu ortaya çıkarsa;kulüpte yöneticilik vasfına sahip bütün herkesin ceketini alıp gitmesi gerekiyor...

Umarım beklentilerimizi karşılayacak bir yapılanma ve olayları yakında göreceğiz.Aksi takdirde;adım atılan bu konunun altında ezilip yok olacaklardır.

Saygılarımla...

ardasa61
09.07.2013, 17:00
bir işe yaramayan adamlara ödenen paralar bunlar bir de. atilla dilaver gibi isimlerin gönüllü yürüttüğü davanın kaymağını bu adamlar yiyor.

zekeriyya
09.07.2013, 17:09
YETER ARTIK
her gün bir pislik dökülüyor ortaya
her gün bir kargaşa ortamı
şike şike 2 sezonumuz gitti
yönetim siyaset derken
şimdi de yönetimlerin çekişmesi
YETER ARTIK
soğuttunuz herşeyden bizleri

Ali Bektaş
09.07.2013, 17:14
Beş avukata 4 yıl için 12 milyon !!! Arkadaş doğruysa be ne yaaa. Bide uefa da futbolcuların açtığı bütün davaları kaybettiler

Ahmet AYDIN-28
09.07.2013, 17:22
İstanbul basınında "Bu paralar şikeye mi gitti?", "teşvik parası kulüpten avukat parası diye alındı", "Şener bu paraları kime verdi" başlıklı ve "bildirildi", "iddia edildi" diye biten kaynağı belirtilmemiş haberler çıkmaya başlarsa yakında hiiiç şaşırmam...

Enisc
09.07.2013, 17:24
Parasızlıktan transfer yapamayan Sadri Şener 5 avukata ödenen parayla 3 tane Jaja alırdı.

Fatih Öztürk
09.07.2013, 17:26
Anlaşılan bu ve benzeri mevzular sürekli gündeme gelip baş ağrıtacak.suçlamalar rahatsızlık verici.umarım fazla hasar görmeden atlatırız.

Ender Kuyumcu
09.07.2013, 17:31
Bu yönetimin yaptığı en doğru iş geçmiş yönetimin yaptıklarını sorgulamak ama bunu da Trabzonspor kulübüne ve ciddiyetine uygun yapmak zorundalar.

Bu tür suistimaller varsa, ki ben olduğunu biliyorum, gerekli adımları atıp hesabı sorulmalı.

Bir diğer nokta da henüz iddia aşamasında olan bu konunun yönetim gerekli adımı atmadan tartışılmasını da doğru bulmuyorum.

Bu yüzden bu başlık gerekli aşama sağlanana kadar dondurulabilir, haberiniz olsun.

Tabi bu benim şahsi görüşüm bu yönde bir karar alınana kadar herkes istediği gibi konu hakkında fikirlerini belirtebilir.

MaEsTrO
09.07.2013, 17:49
Benim anlamadigim bütün bu verilen paralar zaten bize dagitilan kitapciklarda yaziyordu. Gizli, sakli bir sey degildi ki bu.

Genel kurulda niye kimse cikip tek kelam etmedi bununla ilgili?

Sanki yeni bir seymis gibi ortaya atmanin manasini da anlamadim.

Samet Türkmen
09.07.2013, 17:53
Hangi avukatlar bunlar ? İsimlerini öğrenebilir miyiz ? Hacıosmanoğlu'nun doğruladığını nereden biliyoruz ?

Yaşar
09.07.2013, 18:00
Peki Mecnun Odyakmaz şike yapmış mı?

Derin Trabzon
09.07.2013, 18:01
Benim anlamadigim bütün bu verilen paralar zaten bize dagitilan kitapciklarda yaziyordu. Gizli, sakli bir sey degildi ki bu.

Genel kurulda niye kimse cikip tek kelam etmedi bununla ilgili?

Sanki yeni bir seymis gibi ortaya atmanin manasini da anlamadim.

12 milyon avukat parasımı ? Bu kitapçıkta yazıyoduda genel kurulda kimse sormadımı bu nedir kardeşim diye.

12 milyon avukat parasımı olur, şeytan kendine avukat tutsa bundan ucuza bulur, anayasa mahkemesinimi tutmuşlar.

Derin Trabzon
09.07.2013, 18:04
Lan düşündükçe tepem atıyor 12 milyon. Biri şaka desin yalan desin bu nasıl bir hayinliktir.

Fatih
09.07.2013, 18:07
Peki Mecnun Odyakmaz şike yapmış mı?

O konuyla bu konunun ne alakası var?

Ender Kuyumcu
09.07.2013, 18:09
Avukatlardan bir tanesi levent bıçakçı ve aldığı ücret yanlış hatırlamıyorsan 1 milyon dolardı.

İsimlerini hatırlamamakla birlikte Sadri Şener'in savunmasını yapan avukatların da ücreti oldukça yüksekti ve bu ücret de kulüp tarafından ödendi. Trabzonspor başkanının bu davada avukatlık ücretinin kulüp tarafından ödenmesi gayet normaldir fakat fahiş ücretler ödenmiş olması ve bu avukatların davaya sadece zarar vermiş olması ise düşündürücü.

Öyle ki davaların birinde şirketin göndermiş olduğu geri zekalı bir avukat mahkemede yaptığı bir müdahale ile neredeyse Trabzonspor da şike yaptı demeye getirdi ama Allah'tan müdahil avukatlar Nusret Yılmaz ve Hakan Orhan durumu düzeltti.

Rakamın toplam miktarının ne olduğunu bilmiyorum ama abartılı bir rakam olduğu doğru.

Yaşar
09.07.2013, 18:15
O konuyla bu konunun ne alakası var?

Alakası yok doğru ama sadri şener'e yapılan karalama politikasını o hırsızlara uygulamıyor işte, hazmedemiyorum.
Sadri Şener yaptıklarının hesabını vermelidir orası ayrı mevzu.
Ama samimiyet yok işte.

Hüseyin Başoğlu
09.07.2013, 18:16
Kendi kanaatimce Sadri Şener mutlaka yemiştir para bunu yapmayan yok...

Ama Başkan bu olaya amatörce yaklaşıyor..Yanlış strateji yürütüyor...

Badaloğlu
09.07.2013, 18:25
Kizito Musampa davasını CAS'ta kaybettik... Trabzonspor Nuri Albayrak döneminde transfer ettiği Kiki Musampa’ hem UEFA’ hemde CAS'taki daki davayı kazanarak Trabzonspor tazminat ödemeye mahkum ettirdi

Trabzonspor’dan 200 bin eurolak alacağı ödenmediği için önce UEFA’da dava açan ve Trabzonspor’u 1.milyon 268 bin euro tazminat ödemeye mahkum ettiren Kizito Musampa ardından CAS’daki davayıda kazandı

UEFA’ya dava açan Musampa’yı UEFA haklı buldu ve Trabzonspor’u 1.milyon 268 bin euro ödemeye mahkum etti

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Daha konuşmaya gerek var mı? Yıllardır bu kulüp kimler tarafından nasıl yönetildiğini herkes biliyor. Yazıktır, günahtır, bu paraları nasıl ödemez bu yönetimler zamanında... Şimdi ne oldu? çok mu iyi bir sonuç çıktı ortaya? Nuri Albayrak ya da bu adamın parasını zamanında kim ödemediyse çıkıp ödesinler. Resmen yılbaşında büyük ikramiye çıkmış gibi sevinmiştir, Musampa... Hak etmediği halde bu parayı alıp çatır çatır yiyecek. bizd eburada kafayı yiyeceğiz :(

Bu işlere sebep olanları da kulüpten atmak için ne bekliyorsun başkan? Ver disiplin kuruluna uçur gitsin... Rezalete bakın yaaa :(

ilhan
09.07.2013, 18:29
"Sadri Şener şikeye karşı mücadele ediyor" algısını ve böyle bir şey ortada yokken sanki böyleymiş gibi konuşan insanların bu avukatlara ödenen paradan ve o avukatların hiçbir şey yapmadığından haberi yoktu. Şimdi yavaş yavaş öğreniyorlar.
*
Geçmiş yönetim borçsuz kulübü bu duruma nasıl getirdi diye sorunca Sadri Şener düşmanı ilan ediliyorsun. Ama bu para senin, benim, Trabzonspor'un parası. Neden sormayalım deyince "haklısın" oluyor.

Ender Kuyumcu
09.07.2013, 18:32
Kizito Musampa davasını CAS'ta kaybettik... Trabzonspor Nuri Albayrak döneminde transfer ettiği Kiki Musampa’ hem UEFA’ hemde CAS'taki daki davayı kazanarak Trabzonspor tazminat ödemeye mahkum ettirdi

Trabzonspor’dan 200 bin eurolak alacağı ödenmediği için önce UEFA’da dava açan ve Trabzonspor’u 1.milyon 268 bin euro tazminat ödemeye mahkum ettiren Kizito Musampa ardından CAS’daki davayıda kazandı

UEFA’ya dava açan Musampa’yı UEFA haklı buldu ve Trabzonspor’u 1.milyon 268 bin euro ödemeye mahkum etti

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Daha konuşmaya gerek var mı? Yıllardır bu kulüp kimler tarafından nasıl yönetildiğini herkes biliyor. Yazıktır, günahtır, bu paraları nasıl ödemez bu yönetimler zamanında... Şimdi ne oldu? çok mu iyi bir sonuç çıktı ortaya? Nuri Albayrak ya da bu adamın parasını zamanında kim ödemediyse çıkıp ödesinler. Resmen yılbaşında büyük ikramiye çıkmış gibi sevinmiştir, Musampa... Hak etmediği halde bu parayı alıp çatır çatır yiyecek. bizd eburada kafayı yiyeceğiz :(

Bu işlere seep olanları da kulüpten atmak için ne bekliyorsun başkan? Ver disiplin kuruluna uçur gitsin... Rezalete bakın yaaa :(

Peki Trabzonspor'u 1 milyon 268 bin avro zarara uğratan Nuri Albayrak'ın ikinci başkanının kim olduğunu hatırlayan var mı?

taita
09.07.2013, 18:33
Sadri Şener in dönemindeki tüm mali kurullar ibra edildiğinden yargıdan başka yol kalmadı. Bence yargıya taşınsın. Araştırılsın. Pislik varsa ortaya çıksın. Kim bu paraları ne için harcamış. Ortaya çıksın.

Mehmet BAL
09.07.2013, 18:37
her geçen gün bir şeyler çıkıyor ortaya şu dönemi en az hasarla atlatırız inşallah.

Yiğit Gayretli
09.07.2013, 18:38
BU kadar içi boşaltılmış bir kulüp... Büyüksün Trabzonspor...

Mehmet BAL
09.07.2013, 18:38
Peki Trabzonspor'u 1 milyon 268 bin avro zarara uğratan Nuri Albayrak'ın ikinci başkanının kim olduğunu hatırlayan var mı?

???

Samet Türkmen
09.07.2013, 18:42
???

Hacıosmanoğlu

aaahmet61
09.07.2013, 18:44
en azından kupayı alana kadar bu konuları dondursak daha iyi değil mi? hadi sadri şener bir şeyler yaptı ? ya mali kuruldaki üyeler niye sustu ?bu konuları komple kapatmak istiyorsak şeffaf yasalar getirilmeli ve ağır cezalar verilmeli.eğer işimiz üzüm yemek değilde bağcıyı dövmek değilse.

DeAgLeMaNyAq
09.07.2013, 18:51
Daha Gabric ve Brüls davaları var...

özgür6161
09.07.2013, 18:52
Bugün edindiğim bir bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum...

Trabzonspor Sportif A.Ş. 3 Temmuz 2011-Mayıs 2013 tarihleri arası Hukuki,Mali ve Diğer Danışmanlık Giderleri olarak toplamında; 4,9 Milyon TL ödeme yapılmıştır.

2009-2011 yılları arasında ise toplamında 1,5 Milyon TL ödeme yapılmıştır.

Saygılarımla

GÖLONSA
09.07.2013, 18:56
Bütün suistimal iddiaları bir seferde gündeme gelsin.Böyle parça parça olunca ciddi erezyona yol açıyor.

Üstelik temizlenme bu şekilde daha kolay ve çabuk olur.

Oysa şu an kulübümüz için ciddi bir kirlilik algısı oluşuyor.İş sürüncemede kaldıkça da birilerinin ekmeğine yağ sürülüyor.

Tekrar ediyorum;makul bir sürede bağımsız denetçiler tarafından tüm hesaplarımız incelensin,varsa şayet tüm suistimaller ortaya konsun,hesap sorulması gerekenlerden hesap sorulsun,kulüp içinden temizlenmesi gerekenler için gereken yapılsın.Hiç kimseye acınmasın.

Bütün bunlar şeffaf bir şekilde kamuoyunun gözü önünde yapılsın.

Ama asla hergün yeni bir iddia şeklinde ortaya konmasın,medya ya servis edilmesin.

özgür6161
09.07.2013, 18:59
Bütün suistimal iddiaları bir seferde gündeme gelsin.Böyle parça parça olunca ciddi erezyona yol açıyor.

Üstelik temizlenme bu şekilde daha kolay ve çabuk olur.

Oysa şu an kulübümüz için ciddi bir kirlilik algısı oluşuyor.İş sürüncemede kaldıkça da birilerinin ekmeğine yağ sürülüyor.

Tekrar ediyorum;makul bir sürede bağımsız denetçiler tarafından tüm hesaplarımız incelensin,varsa şayet tüm suistimaller ortaya konsun,hesap sorulması gerekenlerden hesap sorulsun,kulüp içinden temizlenmesi gerekenler için gereken yapılsın.Hiç kimseye acınmasın.

Bütün bunlar şeffaf bir şekilde kamuoyunun gözü önünde yapılsın.

Ama asla hergün yeni bir iddia şeklinde ortaya konmasın,medya ya servis edilmesin.

Kulübümüz TTK gereği her yıl bu denetimden geçmek zorunda...

SPK 2 üyesi kulübümüzü denetlemekle görevli...

Trabzonspor Yönetim kurulunun görevlendirdiği 1 üye SPK da görevli...

Her yıl mali denetimler ve her hareket borsada bildirime tabiidir...

Bilginize

GÖLONSA
09.07.2013, 19:06
Kulübümüz TTK gereği her yıl bu denetimden geçmek zorunda...

SPK 2 üyesi kulübümüzü denetlemekle görevli...

Trabzonspor Yönetim kurulunun görevlendirdiği 1 üye SPK da görevli...

Her yıl mali denetimler ve her hareket borsada bildirime tabiidir...

Bilginize

İşte sorunda burada başlıyor.Bu denetimlerde yapılan şey harcamaların yerindeliği değil,belgeli olup olmadığı şeklindedir.Maalesef işin içine ahbap çavuş ilişkileride girince....

Ayrıca diğer bir sorun spor(aslında futbol)kulüplerine her olayda tanınan toleranslı uygulamalar.

Ana konumuz değil ama zaten şikecileride onca radara rağmen cesaretlendiren bu toleranslardı.

özgür6161
09.07.2013, 19:23
İşte sorunda burada başlıyor.Bu denetimlerde yapılan şey harcamaların yerindeliği değil,belgeli olup olmadığı şeklindedir.Maalesef işin içine ahbap çavuş ilişkileride girince....

Ayrıca diğer bir sorun spor(aslında futbol)kulüplerine her olayda tanınan toleranslı uygulamalar.

Ana konumuz değil ama zaten şikecileride onca radara rağmen cesaretlendiren bu toleranslardı.

Mesela siz bu söylemlerle suç işlemiş oluyorsunuz...

Denetimlerde usülsüzlük gibi bir durum varsa o zaman bütün Ticari işleyiş yerle yeksan olur ki bu durum çok ama çok vahim bir durumdur.

O halde ne geçmiş ne şuan ki ne de gelecekteki yönetimlerin her attığı adım şaibe taşır...

Yani bu söylemeniz herkesi ve herşeyi töhmet altında bırakır...

özgür6161
09.07.2013, 19:43
Kesin olmayan verilere göre;

Fenerbahçe SK A.Ş. 3 Temmuz 2011-Şubat 2013 Hukuki Danışmanlık Giderleri olarak 5,625 Milyon TL ödemiştir.

bahadır2561
09.07.2013, 19:49
CL'den gelen paralarin nereye gittigi belli oluyo

erkankoc
09.07.2013, 19:52
Vay be sadri. Sener resmen kulub soymus aga baska aciklamasi yok

cerasus
09.07.2013, 20:20
Bugün edindiğim bir bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum...

Trabzonspor Sportif A.Ş. 3 Temmuz 2011-Mayıs 2013 tarihleri arası Hukuki,Mali ve Diğer Danışmanlık Giderleri olarak toplamında; 4,9 Milyon TL ödeme yapılmıştır.

2009-2011 yılları arasında ise toplamında 1,5 Milyon TL ödeme yapılmıştır.

Saygılarımla

Kaynak?

biltrabzon
09.07.2013, 20:22
Ulaş Özdemir ‏@ulas_ugras 4 sa

Trabzonspor'un avukatlara ödediği ücretler belli. Hepsi mali kayıtlarda var. Mali genel kuruldaki kitapçıklarda da vardı.

Ulaş Özdemir Ulaş Özdemir ‏@ulas_ugras 4 sa

Ya ben anlamıyorum arkadaş. Bu avukatlara ödenen ücretler gizli miydi de, sanki ortaya çıkartılmış gibi yaygara kopartılıyor.

aksamvakti
09.07.2013, 22:36
İnşAllah yandaş ayırmadan bütün yapılan pislikleri ortaya dokerler benımde aklım almıyordu bu kadar borc nasıl oldu. Afedersınız ama resmen para aktarmıslar..

özgür6161
09.07.2013, 22:48
Kaynak?

TTK 376. Madde gereği 14.06.2013 tarihli bağımsız denetçi tarafından yapılan mali denetim sonrası açıklanan belgelerde mevcuttur.

Ahmet Kuru
09.07.2013, 23:36
Daha çok şeyin ortaya çıkacağını düşünüyorum.
Zira bu borç açıklandıktan sonra her zaman söyledim yine söyledim. Eski yönetim masum değil...

Taner Gündoğdu
09.07.2013, 23:37
3 Temmuz 2011-Mayıs 2013 arası 4.9 milyon TL
2009-2011 arası 1.5 milyon TL

açıkcası bu ücret fazla mıdır değil midir diye karar vermek için bu işin piyasasını bilmek gerek. eğer aynı dönemde fb 5.6 milyon TL ödemişse bizim ödediğimiz ücret çok uçuk değil. en az onlar kadar mahkemelerde kendimizi savunmak zorunda kaldık, bu işi uefaya taşıdık bu işin mutlaka maddi bir külfeti olacaktır.

Sacit
09.07.2013, 23:40
Sadri Şener böyle bir utanmazlığa nasıl imza attın ?
Şaşırmadım, ne olduğunuzu çok iyi biliyorum, reziller

özgür6161
09.07.2013, 23:51
3 Temmuz 2011-Mayıs 2013 arası 4.9 milyon TL
2009-2011 arası 1.5 milyon TL

açıkcası bu ücret fazla mıdır değil midir diye karar vermek için bu işin piyasasını bilmek gerek. eğer aynı dönemde fb 5.6 milyon TL ödemişse bizim ödediğimiz ücret çok uçuk değil. en az onlar kadar mahkemelerde kendimizi savunmak zorunda kaldık, bu işi uefaya taşıdık bu işin mutlaka maddi bir külfeti olacaktır.

Rakamlar resmi rakamlar...

Şimdi diğer kulüplerin danışmanlık hizmet bedellerini öğrenmeye çalışıyorum...

Yüzlerce sayfa okuyorum bunları bulabilmek için...

Yığınla telefon trafiği cabası...

Şimdi bir ''SKALA'' oluşturacak olursak...

2013-2014 yılı tahmini hukuki danışmanlık gideri 500.000 TL olarak hesaplanmış...

2011-2012 yılı 3. çeyreği sonu toplamında 1,9 Milyon TL hukuki danışmanlığa ücret ödenmiş.

Yıl sonunda ise 3 Milyon TL yi geçmiş...

Yani 6 katı bir ücret ödenmiş ''ŞİKE'' nedeniyle...

Haberde bahsi geçen ödemelere sonradan kılıf uydurma gibi bir husus yok zira toplam bedellerle yıllık ödeme bedelleri birbirine uyuyor.

Afaki bir ödeme yok aslında...

Aynı yıl içerisinde fenerbahçe 1.395.000 USD + 1.236.300 USD ödeme yapmış...

Not:Yakında gözlüklü fotoğrafımı buraya atacağım :)

TekfurÇayır 61
10.07.2013, 02:05
Başkanımızın adını târihimize altın harflerle yazdırabilmesi için Sadri Şener'in adının yerin dibine sokulması gerekiyor.

Sivasspor'un başkanına kefil oluruz ama Trabzonspor'un eski başkanı Sadri Şener'e kefil olamayız, şâyet olursak "kupa kazandıran büyük başkan" sıfatına şirk koşmuş oluruz.

"Kupa kazandıran büyük başkan" sıfatı şirk kabul etmez. Hâşâ ! :)

Kahrolsun şerikler. (şerik: ortak)

Meraklısına not: kupayı almamız için - ki alacağız - kimsenin bir şey yapmasına gerek yoktu ve hâlen de yok.

UEFA bu işi kapattı sözü nasıl ki çocuk kandırmacası idiyse ve buna kananlar oldu ise, bir süre sonra yönetimden duyacağımız "kupayı biz aldık" sözü de çocuk kandırmacasından ibâret olacak ve buna kananlar da az sayıda olmayacak.

Ben şimdiden bize kupa kazandıran büyük başkan İbrâhim Hacıosmanoğlu'nu tebrik ediyor, istikbâlimize baktıkça bir mücrim gibi titriyorum.

zeki gursoy
10.07.2013, 09:24
katılıyorum size...
maalesef burda siyasi görüşlü başkan sıfatı öne çıkmış...
hacısoman sadece geçmiş yöneticilerin hatalarını öne çıkararak kendi hatalarını kapatmaya ve aslan payını tamamen kendine almak peşinde...
daha göreve dün geldi ama en büyük icraatı taraftarı bölmek oldu...

Başkanımızın adını târihimize altın harflerle yazdırabilmesi için Sadri Şener'in adının yerin dibine sokulması gerekiyor.

Sivasspor'un başkanına kefil oluruz ama Trabzonspor'un eski başkanı Sadri Şener'e kefil olamayız, şâyet olursak "kupa kazandıran büyük başkan" sıfatına şirk koşmuş oluruz.

"Kupa kazandıran büyük başkan" sıfatı şirk kabul etmez. Hâşâ ! :)

Kahrolsun şerikler. (şerik: ortak)

Meraklısına not: kupayı almamız için - ki alacağız - kimsenin bir şey yapmasına gerek yoktu ve hâlen de yok.

UEFA bu işi kapattı sözü nasıl ki çocuk kandırmacası idiyse ve buna kananlar oldu ise, bir süre sonra yönetimden duyacağımız "kupayı biz aldık" sözü de çocuk kandırmacasından ibâret olacak ve buna kananlar da az sayıda olmayacak.

Ben şimdiden bize kupa kazandıran büyük başkan İbrâhim Hacıosmanoğlu'nu tebrik ediyor, istikbâlimize baktıkça bir mücrim gibi titriyorum.

biltrabzon
10.07.2013, 10:00
Bordo-Mavililerin Eski Başkanı Sadri Şener, Görevi Bıraktıktan Sonra İlk Kez Taka Gazetesi’ne Konuştu

Trabzonspor eski Başkanı Sadri Şener’den, TAKA’ya inanılmaz açıklamalar. Siyasete gireceğini ifade eden Şener, UEFA’nın şike kararı ile ilgili olarak, “Çok güçlü savunma yaptık. Ektiğimizi, biçiyoruz şu anda” dedi. Sadri Şener, Yıldırım Demirören’in, kendisine kupa ile ilgili, Başbakan’ı işaret ederek; “Abi durumları biliyorsun…” şeklinde söylemler bulunduğunu da ekledi.

TAKA: 6 Yıl önce Trabzonspor Başkanı oldunuz. Bu serüvenle başlayalım.

ŞENER: Ben eskiden başkanlık işi filan bunları bırakmıştım. Faruk Özak ve Necmettin Aytekin geldiler bana, o dönem de Nuri Beyli Trabzonspor pek de iyi gitmiyordu… Çok ısrar ettiler. Aileme, kardeşim Sani’ye, ablamla filan istişare yaptık. Girdik bu işin içine. İşin içine girince de çok başka bir boyut çıktı. 20 sene önce başkandım, o zaman başkaydı işler, şimdi başka… Ama hem üstesinden geldiğimize hem de iyi işler yaptığımıza inanıyorum. Trabzonspor’da boyut değiştirdik. Hem yönetimsel hem de temsili anlamında, Trabzonspor’u iyi bir imaja ulaştırdığımızı düşünüyorum. Sonra yorulduk. Dedik başka arkadaşlar gelsin, gençler gelsin… Bu arkadaşlar geldi. Genel kurul onları seçti.

TAKA: Başkan olurken, ne umdunuz, ne buldunuz?

ŞENER; Şunu öğrendim, çok flaş oyuncuları; Trabzon kentinin sosyal yaşamından, eninin boyunun küçüklüğünden elde tutamıyoruz. Mesela Selçuk ile Burak gibi… Trabzonlu olmayan veya yabancı oyuncuları, parayla elde tutamıyoruz. Trabzon’da sosyal aktivitenin onların tarzında bir şeyler olursa ki bir gün olmaya çok müsait, o zaman değişebilir bu durum. Ama ben 20 seneden sonra çok daha gelişmiş, değişik Trabzon beklerken, yine aynı Trabzon’u veya 3 yıldızlı 5 yıldızlı bir oteli olan Trabzon gördüm. Göreve geldiğimizde Akyazı Stadı dediler, 6 yıl oldu, temeli atılmadı.

Akyazı Zor Biter

TAKA: Akyazı Stadı sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz?

ŞENER: Olmuyor. Çok karışanı oldu. TOKİ filan dediler… Mesela çok daha sonra programa girmesine ve de Samsun’da futbol etkinliklerinin daha az olmasına rağmen Samsun Stadı ihale oldu. Antalya Stadı ihale oldu. Müteahhitleri belli… Bizim ki ihale oldu. Şikâyetler oldu, o şikâyet etti, bu şikâyet etti, daha yeni başlayacak ihale ki çok da iyi fiyata ihale olmadı. Bitmesi de meçhul…

TAKA: Başbakan ile stat işini konuştunuz mu?

ŞENER: Tabi, kaç defa konuştuk. Projeleri çizildi. Sonra ilk müteahhit, bizim eski başkan oldu. Onlar biraz aksattılar, işi çok ucuza almışlardı. Spekülasyon konusu da oldu. Şimdi bu alan da ucuza aldı…

TAKA: Başbakana demediniz mi ki, altı üstü bir stat. Nesini bitiremiyorsunuz, diye?

ŞENER: Dedik. Kaç defa dedik. Konuştuk, ettik. Sen merak etme dedi, başbakan. E sonunda adamcağız da bıktı. Sonra bir ihale yaptı. Alan da benim hemşerim, Tonyalı. Çok ucuza aldılar. Müteahhit-Mühendis olduğumdan dolayı rahatça söylüyorum… Zor biter.

TAKA: Neden zor biter?

17 BAŞKANLIK MI? ASLA!ŞENER: Yanlış yapıyorlar. Bak, Kayseri müteahhidi de battı, belediye üstlendi. Mersin müteahhidi, bizim Trabzonlu, Oflu, o battı, Limak bitirdi. Bursa müteahhidi battı, kayyumda şimdi. Burada, işi ucuza ihale etmeye çalışıyorlar. Ucuz ihale edilen her iş battı.

TAKA: O zaman, Akyazı Stadını yapan müteahhitte batacak, başka biri devralıp bitirecek, cümlesini buradan çıkarmak zor olmasa gerek…

ŞENER: Yani inşallah batmazlar. O şey baya sarsıldı, bizim eski başkan, dolgu işinden. Üstten de inşallah bu arkadaş sıyrılır. Ne diyeyim…

TAKA: 80 Trilyon borçlu bir kulübü devraldınız. Neye güvenerek aldınız?

ŞENER: Bir kere, bu kulübün, kredibilitesi var mı ona baktık. Biz mesela, yıllık kombine satışlarımızı 16 binlere getirdik. 8 ila 10 Trilyon arasında, hayal edilmeyen bir para getirmiş olduk. Hisse senetlerimiz fırladı, onların bir kısmını sattık, oradan çok ciddi gelirler elde ettik. Sonra iki şirketi birleştirdim, kulübü oradan 10 Trilyondan kurtardım. Çok önemli bir şey bu… Ama millet anlamadı. Onlar sadece kaleye giren golden bakıyorlar bu işe. Sonra mahkemeler, onlar bunlar… Bunlara büyük masraflar ettik. TS Club’ı 1 Milyondan aldık 13 Milyona çıkardık cirosunu. Şimdi, iyi çalışırlarsa, 20’lere çıkarılabilir…

TAKA: Siz ticari zekânıza güvendiniz yani bu işin altına girerken…

ŞENER: Zekâdan daha ziyade, İstanbul’da yaşamam… Çevremin geniş olması… Trabzon’da yaşasam, bunları yapamazdım. Çünkü çevrem kısıtlı olurdu. Bunlar sayesinde, bu gelirleri elde ettik. Gelirleri elde ettik ve büyüttük kulübü. Şu anda bir marka değeri… Eskiden 4 kulüpten biri değildik, şimdi olduk. İnşallah böyle gider.

TAKA: Trabzonlu iş adamlarının zaten katkısı yok…

ŞENER: Hiçbir katkısı yoktu. Trabzon’da çok ciddi iş adamı yok.

TAKA: Medyatik ve parasıyla sürekli şov yapmasıyla gündemde olan bir isim ayrıca da ilk aklıma gelmesi açısından soruyorum, Ali Ağaoğlu’ndan yardım istediniz mi?

ŞENER: Yok.

TAKA: O yardım teklif etti mi?

ŞENER: Ben öyle herkesle konuşmam. Benim stilim biraz farklıdır.

TAKA: Hacıosmanoğlu’nun çevresi geniş midir?

ŞENER: Bizim Hacıosmanoğlu’nun çevresi olmaz. Öyle bir bakıyor ki, bununla dövüşecez sanki, diyorsun.

TAKA: Futbolcular ile aranızda ki ilişki nasıldı?

ŞENER: Futbolcularla resmiyimdir. Öyle arada bir espiri yaparım ama çok karışmam işlerine, hocanın filan. Kamplara giderim, eksiklerini tamamlarım. Arada bir beni antrenmanlarda görmek, onlara moral verir. Onun dışında, problemleriyle uğraşırım. Bazı yöneticiler gibi, cıvık ilişkiler içinde olmam.

TAKA: Burak’ın gidişinde en çok merak edilen soru, bence şu: Hiç mi tahmin edemediniz, bu adamın yıldız olacağını ki tahmin etmek de zor değildi. Neden 10-15 Milyonluk Yıldız Futbolcunun sözleşmesine, 5 Milyon getiren alır, maddesi koydunuz?

25 BAŞKANLIK MI? ASLA!ŞENER: Burak’ın menajeri değişik işler yaptı. Yurt dışı filan dediler, bunların tabi hepsi hikaye senaryo yalan olduğu sonradan çıktı. Benim o kadar cinlik düşünecek halim yok. Burak için şu da var, Burak diyor ki, ben burada aldığım paradan daha azını alarak İstanbul’da yaşamak istiyorum. Ona bir şey yapamıyorsun. Bizden de beni eleştirenler var. Yahu beyler, bir de kendimize dönelim şu şehre ne yaptık. Bir tane Novotel yapıldı. 6 Senede Trabzon’a bir Arap geldi, otel yapacakmış. Dedim ki, Arap otel yapmaz, satın alır. Yanlışın var vali beyciğim, dedim. Sonra benim dediğim gibi oldu. Ama 6 sene bunu tartıştık.

TAKA: Valiye gelelim o zaman. Trabzon valisi Fenerbahçeli…

ŞENER: Vali de Fenerbahçeli, Emniyet Müdürü de… Yapacak bir şeyim yok.

TAKA: Emniyet Müdürünü, Trabzonspor’a tavrından ötürü görevden aldırmışsınız. Çevreniz geniş…

ŞENER: Yok öyle bir şey. Ben böyle şeylere karışır mıyım?

TAKA: Trabzonspor Başkanı, validen önce gelir Trabzon’da…

ŞENER: O vali, Batman’da vali iken, Nihat Özdemir, tuttu Fenerbahçe Kongre üyesi yaptı. Ben ne yapayım.

TAKA: Siyasileri konuşalım. Faruk Özak, Erdoğan Bayraktar…

Şener: Faruk, Trabzon’a gelmiş iyi değerlerden biridir. Benim de iyi arkadaşımdır.

TAKA: Aranızda ki ilişkiyi ben çözemedim açıkçası. Bir kavga ettiniz, bir tartıştınız, bir çıkıp protokolde poz verdiniz… Çok değişik…

Şener: Aynı yerde staj yaptık Faruk ile. Kırmızı Faruk’tu. Çok sevdiğim biridir. İlişkilerimiz, çok iyi. Oğlu hala bizim TAV’da çalışır. Benim her lafıma kızar Faruk. Çünkü ben her şeyi lambur lumbur diyorum Faruk’a. Millet diyemiyor ya… Özel ilişkimiz vardır. Erdoğan Beye gelince… Erdoğan Bey ile çok hukukumuz yoktur ancak pratik bir adam. İnşallah faydalı olur Trabzon’a ancak Trabzon’u çok sevdiğine inanmıyorum. İstanbul’u daha çok seviyor yani… O da haklı. Trabzon’da her gün başına mı yığılıyorlar ne…

TAKA: Şenol Güneş konusu…

ŞENER: Şenol Güneş çalışılması çok zor bir hocadır. Parayı sever. Önce para, sonra diğer işler gelir. Değişik, ummadığım biri çıktı.

TAKA: Şenol Güneş’in, bana sorulmadan transfer yapıyorlar, iddiası..?

ŞENER: Olur mu ya? İstifa et o zaman…

TAKA: Sizce niye etmedi?

ŞENER: Para alacak ondan.

TAKA: Ünal Karaman konusu… Galiba Şenol Hoca demiş size, ben gideceğim, Ünal’ı benim yerime getirebilirsiniz…

54 BAŞKANLIK MI? ASLA!ŞENER: Olur mu öyle şey? Kimin hoca olacağına ben karar veririm. Öyle bir şey bana diyemez ki. Ünal’ı gönderdi, sonra geri aldı. Sonra onları düşünmeden kendi gitti.

TAKA: Kulübü 80 Trilyonla aldınız, 170 Trilyonla bıraktınız. Burada bir anormallik yok mu?

ŞENER: Ama bunun 35’i vergidir. 70’i Denizbank’tır. Temliği filan vardır. Otomatik ödenip, geri alınır. Çok sıkıntılı bir şey değil…

TAKA: Hacıosmanoğlu bu borcu kapatabilir mi?

ŞENER: Bilmiyorum. O biraz yetenek, biraz çevre ve ilişki işi. Sempati… Bence, sermaye artışı yapmaları lazım… O zaman kulübe 30-35 Trilyon para girer. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray öyle yaptı. Ama bu bilimsel bir iştir. Lambur lumbur bir iş değildir. Hiç oyuncu transfer etmeden de tribünleri dolduramazsınız…

Nezarette neler yaşandı?

TAKA: 3 Temmuz sürecine girelim yavaş yavaş… Aziz Yıldırım’ı aldılar. Nezarete götürdüler. Siz bazı şeyler söylediniz. Başbakan ile görüştünüz mü?

ŞENER: Başbakan ile görüştüm. Dedi bana ki, çok sert demeçler veriyorsun. Dedim ben de, burası Trabzon, ne yapayım. Ben de ondan ricada bulundum, karışmasanız bu işe iyi olur, diye. Hakikaten de karışmadı. Öyle böyle bugüne geldi. Ama kupanın verilmesinde, siyaset de var…

TAKA: Trabzonspor Başkanı olduktan sonra, Başbakan ile konuşmalarınız, ne çehrede olmuştur?

ŞENER: Daha çok yatırım ile ilgili konuştuk. Stat ile ilgili konuştuk. O yönde bize yardımları oldu. 20 Trilyon para harcadım Avni Aker’e… Ben geldiğimde, orada fareler dolaşıyordu. Sonra UEFA’dan teşekkür plaketi aldık. Bunun 5-6’sını Başbakan verdi. Sağ olsun. Geri kalanını kulüp bütçesinden aldık. Diyorsun ki 170 Trilyon borç var… E parayı buralara harcadık. Yeni, 1461 binası yaptık. Türkiye’de hiçbir kulüpte yok. 2-3 Trilyon oraya harcadık. Millet zannediyor ki, bunlar öpücükle olmuyor. Bunlar parayla oluyor, parayla…

TAKA: Başbakan size telefonda hiç tepki gösterdi mi?

ŞENER: Yok, yani… Çok sert konuşuyorsun, ortamı germeyin, dedi. Ama yardımcı oldu bize. Doğruya, doğru. Sadece bu kupanın bize verilmesine çok tavır koymadı.

TAKA: TFF Başkanı verseydi. Siz, Demirören’e ciddi destek oldunuz.

ŞENER: Yıldırım Beye biz oy verirken, bu kupayı şart koşmuştuk ama vermedi.

TAKA: Mahmut Özgener’i de desteklemiştiniz, onun da tapelerde değişik konuşmaları var.

ŞENER: Var. Kötü, rezalet…

62 BAŞKANLIK MI? ASLA!TAKA: Hadi diyelim Özgener’de bir hata yaptınız. İkinci hatayı (Demiören) göz göre göre nasıl yaptınız? Trabzonlunun Trabzonludan başka dostu yoktur, bunu herkes bilir. Ama siz BJK Başkanını desteklediniz.

ŞENER: Kupayı alacam ama o hesap var…

TAKA: Onlar söz verse de tutmama ihtimalleri çok yüksek. Nitekim tutmadılar da…

ŞENER: Vermesen, yine seçilir.

TAKA: Neyse, başkanı seçtiniz. Demirören’i… Kupayı vermedi. Demediniz mi ki, yapacağım diye söz verdiğin şeyi neden yapmıyorsun?

ŞENER: Dedim. Kaç defa… O da gülüyor. Abi bilmiyor musun, diyor. Yani Başbakan böyle istiyor, demek istiyor…

TAKA: Türkiye Kupası Final maçında soyunma odasına girip, kupayı alın, kalayım, demişsiniz…

ŞENER: Öyle bir şey demedim. Şöyle dedim, Kupayı alın. Her şey başka şekil alabilir. Alamadılar. Her şeyin hayırlısı…

TAKA: Alsalardı, kalacak mıydınız?

ŞENER: Yok. Düşünmüyordum. Olsaydı, şimdi burada keyifle oturamayacaktım. Yurt dışında bir yerlerde, bir mahkeme salonunda, bunlarla uğraşacaktım. Ama ektiğimizi biçtik. Çok güçlü savunmalar yapmasaydık, bu cezalar gelmezdi. Ben her yolu denedim. Bana kimse, şu yolu denemedin diyemez. Her şeyi denedim. Sonuçlar da geliyor…

TAKA: En başta konuşmamanız eleştirildi…

ŞENER: Olur mu? Her günün ayrı politikası vardı.

TAKA: 3 Temmuz geldi. Aziz Yıldırım’ı aldılar. Sizi de o gün mü sonra mı ne almışlardı…

ŞENER: 3’te Aziz’i aldılar. Beni de 4-5 mi neydi…

TAKA: Başbakanı veya TFF Başkanını aradınız mı?

ŞENER: Hayır. İstanbul’da ki eve sabah polis geldi. Götürdü beni. 6’da gelmişlerdi.

TAKA: Gelen polisler ne dedi size?

ŞENER: İfadenizi almak üzere sizi emniyete getireceğiz, dedi. Savcılık kararını gösterdi. Peki dedim. Giyindim, gittim. Sonra hastaneye gittik, sağlık kontrolü için. Sonra nezarete. Bir baktık ki herkes orda. Polisler çok kibar davrandı bize. Giderken dediler ki buraya sizin gibi biri gelmedi. Yanı orda da pek bir kural yoktu. Avukatla görüşebiliyorsun sadece, kimseyle görüşemiyorsun. O da iyi oldu, kim dost kim düşman anladık.

TAKA: İçeri girdiniz. Nezarettesiniz. Kimlerle konuştunuz?

ŞENER: Mahmut (Özgener) ordaydı. Nevzat’ı göremedim, o Kıbrıs’taydı.

TAKA: Mahmut Özgener ile bir şeyler konuştunuz mu?

ŞENER: Mahmut’un biraz şeydi durumu, hoş değildi. İlaç verdim ona, iç bunu dedim. Biraz kendine gel, sakin ol dedim. Gece yarısına doğru ifademi aldılar, savcıya gittik sabah.

TAKA: İfadenizi alan polisle ne konuştunuz?

ŞENER: Dedim bunlar mı sorular? Evet dedi. E dedim bunlar için içeri adam alınır mı? Haklısın, dedi. Sonra gittik savcıya.

TAKA: Savcı ile ne konuştunuz?

ŞENER: Savcı dedi, idari bir şey koymak istiyoruz. Tehdit mi ne… 200 Milyar dedi, koyuyorum. Olur dedim. Sonra hakime gittim. Hakim dedi, 200 Milyarı gece bulamazsın. Çıkman için gece yatırman lazım. Bunu yurt dışı yasağına çevireyim. Sonra itiraz edersin, kaldırırlar. İtiraz ettik. Kaldırıldı. Kardeşim Sani’de dışarıda hazırlamıştı 200 Milyarı. Çıkarken de, benim yanımda bir Oflu vardı yardımdım. Çıktığımı haber verdi. 2 Bin kişi karşıladı beni. Mahmut’u kimse karşılamadı, çok üzüldü ona.

Siyasete gireceğim

44 BAŞKANLIK MI? ASLA!TAKA: Tekrar Trabzonspor’a Başkan olur musunuz?

ŞENER: Yok artık!!

TAKA: Rize’ye Eren ile Sercan’ı neden sattınız?

ŞENER: Başbakan rica etti. Biz de dedik, komşu il. İlişkilerimiz düzelir… Doğru da yaptım. 1461’de de iddia yoktu. Öyle bir derdim de yoktu. Çünkü benim oyuncu yetiştirmem lazımdı. Gördüğünüz gibi de yetiştirdik.

TAKA: Siz Başkanken, İbrahim Hacıosmanoğlu bir maça gelmiş. Şeref Tribününün merdivenlerinden çıkarken “Ben başkanken, Hacıosmanoğlu buraya giremez” demişsiniz. O da geri döndü. İddialar bu yönde…

ŞENER: Hiç karışmadım protokole, oraya buraya. Ben bile bir iki defa oturdum protokole. Hiç de merak etmem. Trabzon’da kiler bayılır öyle şeylere…

TAKA: Şimdi de Hacıosmanoğlu penceresinden bir iddia var. O da, “Başkan ben oldukça Sadri Şener buraya giremez” diyor.

ŞENER: Nereye giremem?

TAKA: Stada…

ŞENER: Bütün stada girerim, kimseyi de sokmam oraya. Ben Oflu değilim ha, Tonyalıyım.

TAKA: Ben Ofluyum Sayın Başkanım…

ŞENER: (Kahkaha) Oraları ben yaptığım için, Şeref Tribününe, ömür boyu girme hakkım var.

TAKA: TFF Başkanı Olur musunuz?

ŞENER: Olmam.

TAKA: Siyasete girmeyi düşünüyor musunuz?

ŞENER: Siyasete gireceğim.

TAKA: Hangi partiden?

ŞENER: Bilmiyorum, bakalım nereden gelecek.

TAKA: Teklif gelirse, değerlendiririm diyorsunuz.

ŞENER: Tabi. Kendim girmem. Çocuk muyum?

TAKA: Belediye Başkanlığı mı?

ŞENER: Yok. Belediye Başkanlığı yapamam.

TAKA: Milletvekilliği mi?

ŞENER: Milletvekilliği yaparım.

Fatih Öztürk
10.07.2013, 10:18
2008 yılında mali verilerde 39 milyon tl resmi borçla aldığın kulüpten eski başkan N.Albayraka 8 milyon tl borcu düşünce kalanını hesaplayalım bakalım 80 milyon tl'mi çıkıyor?

Eski başkan Sadri Şenerin matematiğinden yola çıkarsak N.Albayrakın dünkü demecinde Sadri Şener kulübü 300 milyon tl borca soktu demişti.benim anlamadığım husus mali kongreler fasa fisodanmı ibaret?

Ayrıca başkanlık süreci boyunca tek şansı olan Şenol Güneş hocaya ''Şenol Güneş çalışılması çok zor bir hocadır. Parayı sever. Önce para, sonra diğer işler gelir. Değişik, ummadığım biri çıktı'' demeside çok ilginç!

Kendisine göre Trabzonspor önceden 4 büyük kulüpten biri değilmiş.kendi göreve gelince 4 büyük kulüpten biri olmuşuz.bunlar gibi onlarca safsata var röportajta.kendisinden kurtulduğumuzda taraftarın nasıl göbek attığını bilmiyor garibim.Trabzon meydanda bir çay içsinde görsün nasıl taraftar tepkisi var.

toksoy61
10.07.2013, 10:21
Sadri şener in belgeli, kayıtlı bir yolsuzluk yapacağına inancım sıfırdır. sadri şener böyle bir şey yapsa bile bunu başka yollarla yapar. sadri şener ts nin başına gelmiş en kurnaz, en zeki insandır bence.

hataları, kusurları elbette vardır. ama yukarda bahsi geçen konuda böyle aleni bir işe girişeceğini düşünmem inanmamda.

biltrabzon
10.07.2013, 10:34
Senol Günes icin baska bir baskanda ayni lafi söyledi,hatta yakin arkadaslari bile paraci oldugunu iddia etmisti.Sadri Sener gelmeden Trabzonspor büyükten görülmüyordu,orada kastettigi budur.Biz gelince marka degerini artirdik tekrar gündem olmaya basladi Trabzonspor ki; bende ayni fikirdeyim.Sadri Sener den kurtulduguna göbek atan taraftar olabilirsin, bizler degiliz en azindan.Basari varsa borcta olacak,basari istemiyorsan borcunda olmaz,genclerbirligi örnegi.Sadri Sener in dedigi gibi bu isler öpücükle olmuyor parayla oluyor para....Hata yok mu var,ama 6 senede yapilan hatalarin kat ve kat fazlasi 1 ayda yapildi.

Fatih Öztürk
10.07.2013, 10:42
Şenol hoca için o lafları kullananlar Şenol hocanın kulübe verdiği hizmetin ondan birini bile verecek kapasitede değil.Trabzonspor 2004 ve 2005 yıllarındada çatır çatır şampiyonluğa oynadı.hemde borçsuz harçsız.yine olimpiyatı elli atmış binlerle rahat dolduruyorduk.kendisi gelmedende çok rahat kupalar kaldırıyorduk.Trabzonspor her zaman büyük külüptü.Sadri Şenerin kişisel ihtirasları sayesinde kümeye düşmemeye oynadık bir sene.bunuda gördü bu camia.marka değerimiz başarıya göre paralel gidiyor.tarihimizde ilk defa geçen sene düşme korkusu yaşadık.başkan gidince haliyle sevindim göbek attım.Sadri Şenere verdiğim oy için büyük pişmanlık duyuyorum.2011 yılı dışındaki 5 sene şampiyonluğa oynayamayan ve tarihi borçlanma yapanları taraftar affetmez.

biltrabzon
10.07.2013, 10:48
Kendisi gelmeden kac kupa kaldirdin mesela.Tarih bugün isvicre ye giden ahlaksiz ve emek hirsizlarinin paydaslarini ve onlara kefil olanlari affetmeyecek,gerisi laf kalabaligindan baska bir sey degildir.

Fatih Öztürk
10.07.2013, 10:53
O gelmeden hemen 2.5 sene önce 2 kere üst üste T.kupaları kaldırmıştık.aynı dönem 2 kere bariz bir şekilde şampiyonluklarımız çalınmıştı.o dönemle bu dönem arasındaki büyük fark,o zaman fazla para harcanmadan yapılıyordu şimdi kulüp mali yönden bataklığa sokularak yapıldı.üstünede küme düşme korkusu tuz biber.

İlker Yazıcıoğlu
10.07.2013, 10:54
Şenol hoca için o lafları kullananlar Şenol hocanın kulübe verdiği hizmetin ondan birini bile verecek kapasitede değil.Trabzonspor 2004 ve 2005 yıllarındada çatır çatır şampiyonluğa oynadı.hemde borçsuz harçsız.yine olimpiyatı elli atmış binlerle rahat dolduruyorduk.kendisi gelmedende çok rahat kupalar kaldırıyorduk.Trabzonspor her zaman büyük külüptü.Sadri Şenerin kişisel ihtirasları sayesinde kümeye düşmemeye oynadık bir sene.bunuda gördü bu camia.marka değerimiz başarıya göre paralel gidiyor.tarihimizde ilk defa geçen sene düşme korkusu yaşadık.başkan gidince haliyle sevindim göbek attım.Sadri Şenere verdiğim oy için büyük pişmanlık duyuyorum.2011 yılı dışındaki 5 sene şampiyonluğa oynayamayan ve tarihi borçlanma yapanları taraftar affetmez.

Fatih Allah'tan kork.Ben öyle bir korku yaşamadım.
Nuri başkan zamanında kaçıncı bitirdik birader?
Yapma böyle,bilmesek...

biltrabzon
10.07.2013, 10:56
Tekrar yaziyorum.Tarih bugün isvicre ye giden ahlaksiz ve emek hirsizlarinin paydaslarini ve onlara kefil olanlari affetmeyecek,gerisi laf kalabaligindan baska bir sey degildir.

Fatih Öztürk
10.07.2013, 10:59
Fatih Allah'tan kork.Ben öyle bir korku yaşamadım.
Nuri başkan zamanında kaçıncı bitirdik birader?
Yapma böyle,bilmesek...

Kaçıncı bitirdik birader:)

N.Albayrak yönetimi 2.5 sene görevde kaldı.2005-2006 sezonu ilk yarı bitmeden küme düşme hattının hemen üzerinde aldıkları takımı lig sonunda 4.bitirerek uefa kupasına götürdü.
2006-2007 senesindede ligi 4.bitirip uefa kupasına gittik.
2007-2008 senesinde ligi 6.sırada bitirdik.küme düşme korkusu hiç yaşamadık.aşağısıyla 20 puan fark vardı aramızda.

Tablo bu İlkerim.

Fatih Öztürk
10.07.2013, 11:00
Tekrar yaziyorum.Tarih bugün isvicre ye giden ahlaksiz ve emek hirsizlarinin paydaslarini ve onlara kefil olanlari affetmeyecek,gerisi laf kalabaligindan baska bir sey degildir.

Doğru diyorsun.kupamı verecekler diye tff'ye oy verdiğim içinde affetmeyecekler beni!

Armağan Dere
10.07.2013, 11:01
2001-2002 sezonunda hani stadı yaktığımız sezon
Antalya'da 1 kişi daha atılsaydı
zaten aynı sezonda 2 kez hükmen mağlubiyetten küme düşecektik.

GÖLONSA
10.07.2013, 11:22
Mesela siz bu söylemlerle suç işlemiş oluyorsunuz...

Denetimlerde usülsüzlük gibi bir durum varsa o zaman bütün Ticari işleyiş yerle yeksan olur ki bu durum çok ama çok vahim bir durumdur.

O halde ne geçmiş ne şuan ki ne de gelecekteki yönetimlerin her attığı adım şaibe taşır...

Yani bu söylemeniz herkesi ve herşeyi töhmet altında bırakır...

Maalesef dün 19.00 gibi çıkmak zorunda kaldığım için yazdığınız yanıtı göremedim.Bu sabah gördüğüm için yanıtınıda şimdi yazıyorum.

Hangi söylemin suç olup hangisinin olmadığını yüksek müsadelerinizle birazcık bilirim.Nasıl böyle bir yargıya vardınız.Eğer bir suç işlediğim konusunda eminseniz,suç işlediğimi iddia ettiğiniz yazımı en yakınınızdaki müracat savcılığına götürebilirsiniz.Alacağınız yanıtı şimdiden merak etmekteyim.Şayet bunu siz yapmak istemezseniz eski veya yeni yönetimlerimize başvurup onları harekete geçirtebilirsiniz.

Tabii sizi bu konuda ciddiye alırlarsa....

Öncelikle ''tolerans'' ile ''usülsüzlük'' sözcüklerinin anlamları birbirinden çok farklıdır.Yazdıklarımdan denetimlerde bir usülsüzlük yapıldığını iddia ettiğim sonucunu nasıl çıkardınız,hayret.

Gerek bürokrasinin,gerekse siyasetin spor kulüplerine toleranslı davrandıkları zaten herkesin malumu.Örneklendirmem gerekirse en basiti spor kulüplerinin muhataplarından tahsil edip devlete vermeleri gereken kdv lerin neredeyse her yıl çıkarılan yasalarla affedilmeleri.İşte size devletin toleransı.Ortada bir usülsüzlük yok.Çünkü bu af yasayla yapılmakta,böylece durum kanuna uygun olmakta.

Bu tip toleransların denetimlerde de uygulanmadığını düşünmek biraz saflık olur.

Zaten spor kulüplerine uygulanan bu toleranslara neredeyse toplumun hiç bir kesiminden ses çıkmamaktadır.

Ayrıca bu denetimi yapanlarda insanlardır.O insanların hemen hemen her biri sizin benim gibi taraftardır.Konu futbol olunca herkesin bir fikri vardır.Ve bu fikirlerimizi her ortamda anlatmayı,aslında dünyanın en iyi teknik adamının kendimiz olduğunu karşımızdakilere kabul ettirmeye hepimiz bayılırız.Hele hele bir futbol kulübünün yetkililerini karşımızda bulmuşsak...İşte size en basitinden ahbap çavuş ilişkisi...

Yine denetimlerde denetime tabi olmayan şeyin yerindelik denetimi olduğunu yazdım.Yerindelik denetimi kavramının taşıdığı anlama biraz daha dikkat etmeni isterim.Bu kavramın ne olduğunu mesleki konuları olmadığı için bilmeyen arkadaşlarımız olabilir.Anlaşılması için bir örnekle izah edeyim;

Bir futbolcu bir kaç kulübe 800.000-1.000.000 euro fiyatla önerilir.O kulüpler bu fiyatı çok bularak bu öneriyi reddederler.Daha sonra aynı oyuncu başka bir kulüp tarafından 4.000.000 euro fiyatla alınır.Örneğimiz bu.Şimdi denetçilerin bu konuda ne yapacaklarına bir bakalım.

1-Denetçiler böyle bir futbolcu gerçekten transfer edilmişmi edilmemişmi ona bakarlar.Transfer doğruysa denetimin ilk aşaması geçilir.

2-Denetçiler bu futbolcu için yapılan ödemelerin miktarının sözleşmede yazan miktarı aşıp aşmadığına bakar.İki miktarda denk ise yine sorun yoktur.

3-Denetçiler söz konusu transfer bedelinin usüllere uygun bir şekilde ödenip ödenmediğine bakar.Örneğin bu tip ödemelerin bankalar yoluyla yapılması esas olduğundan bu şekil şartına uyulmuşsa sorun yoktur.

Böylece bu konudaki denetleme bitirilmiş olur.

Peki bu denetçiler bu futbolcunun bu kadar edip etmediğine bakar mı?Eğer bunu denetleyecek olsalardı yaptıkları bu denetime yerindelik denetimi denirdi.

Tekrar ediyorum,bütün kulüpler için yerindelik denetimi yapacak bir yapının oluşturulması şarttır.Anti parantez belirtmek isterimki bu denetimi resmi kurumlar aracılığıyla yapmamalısınız.Sonuç amaçlanandan çok daha kötü olabilir.Bunun için başka bir oluşum düşünülmelidir.

Yanıtım biraz uzun oldu,artık kusuruma bakmayın.Ama suç işlediğim iddiasıda son derece abartılı(hatta bence saçma)bir ifadeydi.

Umarım meramı mı anlatabilmişimdir.

Faik Yılmaz
10.07.2013, 11:56
Sadri Şener'in açıklamalarında bir şey dikkatimi çekti.....

Şenol Güneş'in parayı herşeyden çok sevdiğini , takımı umursamadığını söylüyor.....

Dikkat ederseniz Mehmet Ali Yılmaz'da aynı ibareleri kullanmıştı....

Demekki insanları çok yakından tanımamak efsane halleriyle hatırlamak lazımmış.....

Bunları biz söyleyince ise genellikle çeşitli yakıştırmalarda bulunuluyor buda ilginç bir ayrıntı....

Badaloğlu
10.07.2013, 12:51
Sadri Şener'in açıklamalarında bir şey dikkatimi çekti.....

Şenol Güneş'in parayı herşeyden çok sevdiğini , takımı umursamadığını söylüyor.....

Dikkat ederseniz Mehmet Ali Yılmaz'da aynı ibareleri kullanmıştı....

Demekki insanları çok yakından tanımamak efsane halleriyle hatırlamak lazımmış.....

Bunları biz söyleyince ise genellikle çeşitli yakıştırmalarda bulunuluyor buda ilginç bir ayrıntı....

Velevki öyle, Şenol hoca parayı çok sevir olsun...

İyide ben mi yalvardım Şenol Güneş'e?

Adamı Kore'den zorla kim getirdi?

Tanıyamamışlar mı o zamana kadar Şenol Güneş'i?

Ayrıca şampiyon olduğumuz sene bunların lafını etmeyen Sadri Şener, şimdi şenol Güneş'in arkasından bunları konuşmasını çok şık bulmuyorum. Belliki ona kızgın. Onu rencide edip, yaralamak istiyor anladığım kadarıyla. Ama başkanın bir şeyi çok iyi bilmesi lazım. Yakışmıyor başkana bu tip laflar...

özgür6161
10.07.2013, 12:53
Maalesef dün 19.00 gibi çıkmak zorunda kaldığım için yazdığınız yanıtı göremedim.Bu sabah gördüğüm için yanıtınıda şimdi yazıyorum.

Hangi söylemin suç olup hangisinin olmadığını yüksek müsadelerinizle birazcık bilirim.Nasıl böyle bir yargıya vardınız.Eğer bir suç işlediğim konusunda eminseniz,suç işlediğimi iddia ettiğiniz yazımı en yakınınızdaki müracat savcılığına götürebilirsiniz.Alacağınız yanıtı şimdiden merak etmekteyim.Şayet bunu siz yapmak istemezseniz eski veya yeni yönetimlerimize başvurup onları harekete geçirtebilirsiniz.

Tabii sizi bu konuda ciddiye alırlarsa....

Öncelikle ''tolerans'' ile ''usülsüzlük'' sözcüklerinin anlamları birbirinden çok farklıdır.Yazdıklarımdan denetimlerde bir usülsüzlük yapıldığını iddia ettiğim sonucunu nasıl çıkardınız,hayret.

Gerek bürokrasinin,gerekse siyasetin spor kulüplerine toleranslı davrandıkları zaten herkesin malumu.Örneklendirmem gerekirse en basiti spor kulüplerinin muhataplarından tahsil edip devlete vermeleri gereken kdv lerin neredeyse her yıl çıkarılan yasalarla affedilmeleri.İşte size devletin toleransı.Ortada bir usülsüzlük yok.Çünkü bu af yasayla yapılmakta,böylece durum kanuna uygun olmakta.

Bu tip toleransların denetimlerde de uygulanmadığını düşünmek biraz saflık olur.

Zaten spor kulüplerine uygulanan bu toleranslara neredeyse toplumun hiç bir kesiminden ses çıkmamaktadır.

Ayrıca bu denetimi yapanlarda insanlardır.O insanların hemen hemen her biri sizin benim gibi taraftardır.Konu futbol olunca herkesin bir fikri vardır.Ve bu fikirlerimizi her ortamda anlatmayı,aslında dünyanın en iyi teknik adamının kendimiz olduğunu karşımızdakilere kabul ettirmeye hepimiz bayılırız.Hele hele bir futbol kulübünün yetkililerini karşımızda bulmuşsak...İşte size en basitinden ahbap çavuş ilişkisi...

Yine denetimlerde denetime tabi olmayan şeyin yerindelik denetimi olduğunu yazdım.Yerindelik denetimi kavramının taşıdığı anlama biraz daha dikkat etmeni isterim.Bu kavramın ne olduğunu mesleki konuları olmadığı için bilmeyen arkadaşlarımız olabilir.Anlaşılması için bir örnekle izah edeyim;

Bir futbolcu bir kaç kulübe 800.000-1.000.000 euro fiyatla önerilir.O kulüpler bu fiyatı çok bularak bu öneriyi reddederler.Daha sonra aynı oyuncu başka bir kulüp tarafından 4.000.000 euro fiyatla alınır.Örneğimiz bu.Şimdi denetçilerin bu konuda ne yapacaklarına bir bakalım.

1-Denetçiler böyle bir futbolcu gerçekten transfer edilmişmi edilmemişmi ona bakarlar.Transfer doğruysa denetimin ilk aşaması geçilir.

2-Denetçiler bu futbolcu için yapılan ödemelerin miktarının sözleşmede yazan miktarı aşıp aşmadığına bakar.İki miktarda denk ise yine sorun yoktur.

3-Denetçiler söz konusu transfer bedelinin usüllere uygun bir şekilde ödenip ödenmediğine bakar.Örneğin bu tip ödemelerin bankalar yoluyla yapılması esas olduğundan bu şekil şartına uyulmuşsa sorun yoktur.

Böylece bu konudaki denetleme bitirilmiş olur.

Peki bu denetçiler bu futbolcunun bu kadar edip etmediğine bakar mı?Eğer bunu denetleyecek olsalardı yaptıkları bu denetime yerindelik denetimi denirdi.

Tekrar ediyorum,bütün kulüpler için yerindelik denetimi yapacak bir yapının oluşturulması şarttır.Anti parantez belirtmek isterimki bu denetimi resmi kurumlar aracılığıyla yapmamalısınız.Sonuç amaçlanandan çok daha kötü olabilir.Bunun için başka bir oluşum düşünülmelidir.

Yanıtım biraz uzun oldu,artık kusuruma bakmayın.Ama suç işlediğim iddiasıda son derece abartılı(hatta bence saçma)bir ifadeydi.

Umarım meramı mı anlatabilmişimdir.

İsminizi bilmiyorum ama yaşınız gereği abi demekle yetiniyorum şuan...

Kamu kurum ve kuruluşlarını görevini yeterince ifa edememesini ifade etmek ve bu konuda örnekler vermek...

Ben sizin bu yazınıza istinaden kamunun bu gibi ciddi konularda görevini yerine getiremediğini ilgili şahısların yazılı beyanına istinaden Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunurum...

Savcı celseyi açarsa ifadeye çağırılırsınız.Bildiklerinizi anlatırsınız...

Konu hakkında kanıtlarınız yeterli olmazsa dava düşer ve kamunun ilgili kuruluşu sizi usulsüzlük yapıldığı iddiası ile asılsız ve karalamak suçundan dava edebilir ve tazminata mahkum edebilir.

Tölerans gösteriliyor bu konuda diyorsunuz.E işte bu da ''USULSÜZLÜK'' yapılıyor demek değil midir sayın abicim?...

Neyse ben uzun cevap vermeyeyim bari ;)

Faik Yılmaz
10.07.2013, 12:54

Ayrıca şampiyon olduğumuz sene bunların lafını etmeyen Sadri Şener, şimdi şenol Güneş'in arkasından bunları konuşmasını çok şık bulmuyorum. Belliki ona kızgın. Onu rencide edip, yaralamak istiyor anladığım kadarıyla. Ama başkanın bir şeyi çok iyi bilmesi lazım. Yakışmıyor başkana bu tip laflar...

bu işler böyledir abi ne yaparsın...

işler iyi giderken herkes dost görünür.....

özgür6161
10.07.2013, 12:57
Eski başkanın Şenol Güneş ile ilgili söylemleri şık değildir doğru...

Lakin kulübü çok büyük bir zarara uğratan ve başkana çok büyük bir yara veren de Şenol Güneş'tir.

İstifa ettikten sonraki süreç ve arkadaşım dahi değildire gelen bir durumdan bahsediyoruz.

Taraftar Şenol Güneş'ten ziyade başkanın anasına kadar küfür edince...

Başkan da sorulan sorulara artık bildiği,gördüğü cevapları vermiş...

Bence yine de böyle olmaması gereken bir durumdur.

özgür6161
10.07.2013, 12:59
Şener, Trabzonspor'un 6 yıllık dönemde yaptıklarının görülmesini isteyerek “6 yılda yaptıklarımızı insan biraz görür. Kupalar ve şirket birleştirmeleri var. Ondan sonra 12 Milyon bilmem ne bu kadar küçük rakamlarla kulübü idare edeceklerse hiç etmesinler. Hiç bu işe soyunmasınlar, burası büyük bir kulüp, seçilebilirsin ama yönetemezsin” diye konuştu.

İHA muhabirine son dönemde basında kendisi hakkında yer alan konularla ilgili açıklamalarda bulunan Sadri Şener, avukatlık ücretlerine açıklık getirdi. Şener “12 Milyon TL avukatlara verdiğimiz doğru fakat avukatlara verilen para az mı çok mu onun önce bir hesabını yapmak lazım. İki şirketi birleştirme davasının toplam değeri 330 milyon dolar, biz temettülerden dolayı her yıl halka 15-20 Milyon TL ortalama para ödeyecektik. 5 senet, bu rakamlar 75 Milyon TL eder ve biz bu rakamları ödemiyoruz. 25 sene boyuncu ödemeyeceğimiz para dolar cinsinden gelir artışlarıyla beraber tahmini olarak 300 milyon dolardır. Avukatlık ücretleri minimum yüzde 10'dur, maksimum yüzde 25'dir. Biz minimum verelim, buna 30 milyon dolar eder. 30 Milyon Dolar TL karşılığı 60 Milyon TL eder. Biz 12 Milyon TL içinden bir bölümünü bu işe vermişiz. İnsanlar bu 12 Milyonun peşinde, yapılan iş peşinde değil" şeklinde konuştu.

Göreve geldiğinde kucağında bulduğu bir Lange davası olduğunu hatırlatan Şener "Lange davası, 5 Milyon 800 Bin Euroluk bir dava. Ben bu davayı bu avukatlarla 1 Milyon 800 Bin Euro'ya düşürdüm. Bu davadan 12 Milyon TL tasarruf ettik. Avukatlık ücreti yüzde 10 desek 580 Bin Euro eder ve 1 Milyon 500 Bin TL eder. Zafer Demiray diye bir futbolcu, hiç tanımam etmem. Kulübe 5 Milyon TL’ye mal oldu. Bu avukatlarla 700 Bin TL’ye anlaştık bunun avukatlık parası da bunun içinde. İsmail Demir diye birinden para almışlar; Mehmet Ali Yılmaz bey zamanında. Bu davaya Yargıtay’dan ayırdık. 7 Milyon TL gelmişti. Minimumdan 700 Bin TL buna avukatlık parası ödedik. Şike davasındaki avukatlık bedellerini söylemiyorum. İki şirketin birleşmesine minimum 60 Milyon TL vereceğine 37 davanın birleşmesine 12 Milyon verdin. Bazı avukatlar nakit istiyor. Bazı avukatlar elden istiyor. Bazıları havele istiyor. Makbuzlarda her paranın nereye verildiği yazıyor. İçişleri Bakanlığı müfettişleri geliyor diyor ki ben makbuzları istemiyorum. Fatura istiyorum. Bize biraz KDV maliyeti getiriyor ama böyle istiyorlar. Benim hibe ettiğim paranın hesabını Faruk Özak yaptı. Bakalım bunlar ne hibe edecekler bunu göreceğiz. Bazı avukatlara yüzde 2 ve 3 verdiğimiz de oldu. Şike davası avukat giderleri de bunun içinde” açıklamalarında bulundu.
“Trabzonspor'da 6 yıllık dönemde yaptıklarımı insan biraz görür” diyen Şener, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Kupalar ve şirket birleştirmeleri var. Ondan sonra 12 milyon bilmem ne. Bu kadar küçük rakamlarla kulübü idare edeceklerse hiç etmesinler. Hiç bu işe soyunmasınlar, burası büyük bir kulüp, seçilebilirsin ama yönetemezsin. Gündemi değiştirmek istiyorlar ben her zaman buradayım. Gazetelere el altından haber vermek yanlıştır. Çünkü Trabzonspor halka açık bir şirkettir. Hisse sahipleri tedirgin edersiniz, ceza gelir. Genel Müdür Sinan Zengin'in gönderilme şekli halka açık şirkette yanlıştır. SPK'dan 500 Bin TL ceza gelir. Bunları önceden bildireceksin. Trabzonspor tarihinde şöyle bir şeye rastladınız mı ? ‘en gariban başkan en gariban yönetici’ Futbolcudan para alır mı, futbolcudan para alınıp internet sitesinden teşekkür edilir mi ? Çalışanlar üzerinde bu kadar oynanır mı ? Ben göreve geldiğim zaman ne Sinan'ı tanırdım ne de bir başkasını hiç bir zaman korkmadım ki beni giderler Nuri Albayrak'a ispiyonlar diye. Böyle bir derdim olmadı ki nedir o kadar memuru değiştirme.”

zeki gursoy
10.07.2013, 12:59
o senin şahsi görüşün...
göbek atan falan yoktu...

2008 yılında mali verilerde 39 milyon tl resmi borçla aldığın kulüpten eski başkan N.Albayraka 8 milyon tl borcu düşünce kalanını hesaplayalım bakalım 80 milyon tl'mi çıkıyor?

Eski başkan Sadri Şenerin matematiğinden yola çıkarsak N.Albayrakın dünkü demecinde Sadri Şener kulübü 300 milyon tl borca soktu demişti.benim anlamadığım husus mali kongreler fasa fisodanmı ibaret?

Ayrıca başkanlık süreci boyunca tek şansı olan Şenol Güneş hocaya ''Şenol Güneş çalışılması çok zor bir hocadır. Parayı sever. Önce para, sonra diğer işler gelir. Değişik, ummadığım biri çıktı'' demeside çok ilginç!

Kendisine göre Trabzonspor önceden 4 büyük kulüpten biri değilmiş.kendi göreve gelince 4 büyük kulüpten biri olmuşuz.bunlar gibi onlarca safsata var röportajta.kendisinden kurtulduğumuzda taraftarın nasıl göbek attığını bilmiyor garibim.Trabzon meydanda bir çay içsinde görsün nasıl taraftar tepkisi var.

Fatih Öztürk
10.07.2013, 13:00
o senin şahsi görüşün...
göbek atan falan yoktu...

Tabiri caizse zaten. çookk gördüm gittiğine sevinen.

Faik Yılmaz
10.07.2013, 13:04
İnsanlar konuşacağı zaman konuşmuyor.....

Genel Kurul'da yönetimin borçları açıklanıyor 175 milyon tl deniyor....

Biraz sonra ibra edenler diyor.... Büyük çoğunluk el kadırıyor...

Ben kaldırmıyorum alyhine kaldırıyorum... Yani ibra etmiyorum azınlıktaki belki %15-20 arkadaş gibi....

Yani Genel Kurulda bu tablo ibra edlmiş....

Konuşmamaız gereken yer orası idi diye düşünüyorum....

Mollasalihoğlu
10.07.2013, 13:12
Büyük iki yüzlülükler var.

Transfere karışamıyorsa istifa etseydi diyor Şenol Hoca için Sayın Sadri Şener.

Peki Şenol Hoca önce Antep, sonra Videoton maçlarından sonra istifa ettiğinde hangi açıklama ile olmaz demiş, açıklasın. Bu kadarı fazla!

MuratJ
10.07.2013, 14:02
Şenol Güneş hakkında söylediklerine katılıyorum.
Bu kepaze kadro için Sadri Şener ne kadar hakarete, eleştiriye maruz kalıyorsa en az o kadar Şenol Güneş de maruz kalmalıdır. Bu kepaze takımın teknik direktörü sonuçta adam.

GÖLONSA
10.07.2013, 14:15
İsminizi bilmiyorum ama yaşınız gereği abi demekle yetiniyorum şuan...

Kamu kurum ve kuruluşlarını görevini yeterince ifa edememesini ifade etmek ve bu konuda örnekler vermek...

Ben sizin bu yazınıza istinaden kamunun bu gibi ciddi konularda görevini yerine getiremediğini ilgili şahısların yazılı beyanına istinaden Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunurum...

Savcı celseyi açarsa ifadeye çağırılırsınız.Bildiklerinizi anlatırsınız...

Konu hakkında kanıtlarınız yeterli olmazsa dava düşer ve kamunun ilgili kuruluşu sizi usulsüzlük yapıldığı iddiası ile asılsız ve karalamak suçundan dava edebilir ve tazminata mahkum edebilir.

Tölerans gösteriliyor bu konuda diyorsunuz.E işte bu da ''USULSÜZLÜK'' yapılıyor demek değil midir sayın abicim?...

Neyse ben uzun cevap vermeyeyim bari ;)

Yaşıma hürmet gösterdiğiniz için öncelikle teşekkür ederim.Adım Mehmet Küçük.Bana nasıl hitap etmek istiyorsanız kabulümdür.

Kamu kurum ve kuruluşlarının kötü işlediğini örneklerle belirtmek eleştiri sınırlarındadır.Asla bir suç olarak kabul görmez.

Yanıtınızın üçüncü satırında ne demek istediğinizi anlayamadım.Benim yazıma istinaden savcılığa suç duyurusunda bulunacağınızı mı anlatmak istediniz,yoksa benim,örneğin denetçilerin görevlerini iyi yapmadıkları için savcılığa suç duyurusu yapmamı mı önerdiniz?
Yada başka bir şey mi söylemek istediniz?

Eğer benim yazımdan dolayı savcılığa suç duyurusunda bulunacağınızı kastettiyseniz buna yanıtımı zaten bir önceki yanıtımda vermiştim.Tekrar etmeye gerek yok.Başvurunuzu yapın,yanıtınıda bana bildirmeyi unutmayın.

Eğer benim denetçiler hakkında görevlerini kötü yaptıkları için savcılığa başvurabileceğimi kastettiyseniz bir önceki yazımı bir kez daha okumanızı önermek isterim.Benim yazdığım denetçilerin işlerini kötü yaptıkları anlamına gelmez.Verdiğim örnekte denetçilerin kanunun kendilerine emrettiği gibi denetim yaptıklarını ama kanunun kapsamadığı yerindelik denetimini yapamadıkları anlatılmaktaydı.Bu konuda ki asıl eleştiri denetçilere değil bu konudaki yasal düzenlemeye idi.

Üçüncü satırınızda başka bir şeyi kastettiyseniz bu iki yanıtımı dikkate almayınız.Ama neyi kastettiğinizi daha açık yazarsanız bende ona uygun bir yanıt verebilirim.

Savcılıkta ki işleyiş hakkında sanırım aceleyle yazdığınız durumu genel bilgi açısından düzeltmek isterim.

Cumhuriyet savcıları her hangi bir konuda kendilerine gelen bir ihbar yada şikayet üzerine veya re'sen öncelikle tahkikata başlar.Yaptığı tahkikat sonucunda söz konusu konunun bir suç ihtiva etmesi olasalığı görürse soruşturma açar.Soruşturma sonucu elde ettiği delillere göre de gerekli görürse dava açar.İşin özeti bu şekildedir.Savcılar celse açmaz.Celse oturum yani duruşma demektir.Duruşmaları hakimler açar ve kapatır.

Tolerans göstermek usülsüzlük anlamına gelmez.Toleransın nasıl gösterildiğine de bir örnek bir önceki yazımda vermiştim.Konuyu uzatmamak için yeni bir örnek vermiyorum.

Kusura kalmayın her şeyi yanıtlamaya kalkınca iyine biraz uzun oldu.

bach72
10.07.2013, 14:24
Sadri Şener döneminde kulüp soyulup soğana çevrilmiştir diye çok yazdım forumda.Avukatlara 12 trilyon para yedirilmiş veya ortak yenmiş.Kim bilir daha neler vardır.

özgür6161
10.07.2013, 14:34
Yaşıma hürmet gösterdiğiniz için öncelikle teşekkür ederim.Adım Mehmet Küçük.Bana nasıl hitap etmek istiyorsanız kabulümdür.

Kamu kurum ve kuruluşlarının kötü işlediğini örneklerle belirtmek eleştiri sınırlarındadır.Asla bir suç olarak kabul görmez.

Yanıtınızın üçüncü satırında ne demek istediğinizi anlayamadım.Benim yazıma istinaden savcılığa suç duyurusunda bulunacağınızı mı anlatmak istediniz,yoksa benim,örneğin denetçilerin görevlerini iyi yapmadıkları için savcılığa suç duyurusu yapmamı mı önerdiniz?
Yada başka bir şey mi söylemek istediniz?

Eğer benim yazımdan dolayı savcılığa suç duyurusunda bulunacağınızı kastettiyseniz buna yanıtımı zaten bir önceki yanıtımda vermiştim.Tekrar etmeye gerek yok.Başvurunuzu yapın,yanıtınıda bana bildirmeyi unutmayın.

Eğer benim denetçiler hakkında görevlerini kötü yaptıkları için savcılığa başvurabileceğimi kastettiyseniz bir önceki yazımı bir kez daha okumanızı önermek isterim.Benim yazdığım denetçilerin işlerini kötü yaptıkları anlamına gelmez.Verdiğim örnekte denetçilerin kanunun kendilerine emrettiği gibi denetim yaptıklarını ama kanunun kapsamadığı yerindelik denetimini yapamadıkları anlatılmaktaydı.Bu konuda ki asıl eleştiri denetçilere değil bu konudaki yasal düzenlemeye idi.

Üçüncü satırınızda başka bir şeyi kastettiyseniz bu iki yanıtımı dikkate almayınız.Ama neyi kastettiğinizi daha açık yazarsanız bende ona uygun bir yanıt verebilirim.

Savcılıkta ki işleyiş hakkında sanırım aceleyle yazdığınız durumu genel bilgi açısından düzeltmek isterim.

Cumhuriyet savcıları her hangi bir konuda kendilerine gelen bir ihbar yada şikayet üzerine veya re'sen öncelikle tahkikata başlar.Yaptığı tahkikat sonucunda söz konusu konunun bir suç ihtiva etmesi olasalığı görürse soruşturma açar.Soruşturma sonucu elde ettiği delillere göre de gerekli görürse dava açar.İşin özeti bu şekildedir.Savcılar celse açmaz.Celse oturum yani duruşma demektir.Duruşmaları hakimler açar ve kapatır.

Tolerans göstermek usülsüzlük anlamına gelmez.Toleransın nasıl gösterildiğine de bir örnek bir önceki yazımda vermiştim.Konuyu uzatmamak için yeni bir örnek vermiyorum.

Kusura kalmayın her şeyi yanıtlamaya kalkınca iyine biraz uzun oldu.

Sanırım birbirimizi anlayamıyoruz...

Bu da sözlü ifade yöntemini kullanamayışımızdandır...

MaEsTrO
10.07.2013, 14:43

Meksikalilar'in bir lafi vardir: 'Bir insanla ayni cati altindan beraber uyumadikca o insani taniyamazsiniz.'

özgür6161
10.07.2013, 14:46
5581

5582

İlk resimde Firma adı ve işin Mahiyeti yer almaktadır.

İkinci resimde ise ilgili kısım yer almaktadır.

Saaygılarımla

Mert Oğuzlu61
10.07.2013, 17:04
Şener Kendi Döneminde Avukatlara Ödenen Paralarla İlgili Açıklama Yaptı

Trabzonspor eski başkanı Sadri Şener kendi döneminde avukatlara ödenen 12 trilyon lira ile ilgili olarak önemli açıklamalar yaptı.

haber61net'e konuşan eski başkan Şener avukatlara ödenen 12 trilyon lira ile ilgili olarak sessizliğini bozdu. Başkan Sadri Şener Avukatlara ödenen ücretin yasal olduğunu belirterek” Şike davası hariç 37 dava için çeşitli avukatlar tutuldu Bakın Borsa birleşti .

Borsa birleşmesi öyle çocuk oyuncağı bir dava değil. Başta Prof. Dr. Mehmet Helvacı olmak üzere birkaç avukat görev yaptı birleşmede. Borsa Trabzonspor için çok önemliydi .Yılda 15-ile 20 milyon artı KDV ödeyecektik. Trabzonspor bunu 30 yıl ödeyemezdi.Bir kaç yıl daha öder sonra battık derdik. Borsadan bizi kurtardılar. Yaklaşık 300 milyon dolar öderdik 20 yılda. Bunu nasıl ödeyecekti kulüp.Bu iş için avukatlara ödediğimiz para normalden bile az.Kişisel ilişkilerimle bunu yaptık.

Beni avukatlara fazla para vermekle ya da başka şeyle suçluyorlar. Bakın ben göreve geldiğimde Lange davasını önümde buldum. 5 milyon 800 bin euro Lange'ye ödeyecektik. Avukatlar bu parayı 1.800 civarına indirdiler. Buradan Trabzonspor 4 milyon euro kar etti. Bu mu avukatlara verdiğim yüksek ücret. Trabzonspor’un hisselerini elinde bulunduran bir yabancı şirket var onla ilgili dava vardı.

Bakın Mehmet Ali bey döneminde yönetici İsmail Demir vardı. Kulübe verdiğini iddia ettiği parayı kulüpten istiyordu . 7 trilyon liralık dava açmıştı.Bundan Trabzon’u bu durumdan kurtardık. Yine Zafer Demiray davasında Yargıtay kararın vermişti .5,5 trilyon ödeyecektik,bu parayı da 700 bine indirdik. Trabzonspor’un o dönem UEFA’da yurt içinde yurt dışında bir çok davası vardı.Bunları Trabzonspor lehine sonuçlandırdık

Şike davasında da avukatlara para ödedik. 3 Temmuzda şike davası patladı. Neler çektiğimizi birde bize sorsunlar. Sabah evimden gözaltına alındım. Pardon avukatlarla pazarlık yapacak zamanım olmadı. Ben gözaltındayım yöneticiler göz altında. O durumda neler çektik neler yaşadık. Bakın şike davasında CAS’a AHİM’e her tarafa gittik. UEFA’da o kadar uğraştık.Türkiye’de mahkemelerde uğraştık.

Her şeyden önce mahkemeden aklanarak çıktık. Trabzonspor ‘a en küçük leke getirecek bir şey yapmadık. Bunun için bize teşekkür etmeliler. Türkiye’de bir sürü mahkeme süreci oldu. Davalar görüldü. Avukatlar geldi gitti bizi savundu. Şimdi bizim yönetim avukatlara ne kadar ödediğimi bakacağına buraya kadar getirdiğimiz davanın sonucunu almaya baksınlar.

Şimdi bende basından okuyorum. Yok bir davada imzayı ben atmışım avukatlık ücreti için falan filan. Niye beni arayıp sormuyorlar. Bakın onu da anlatayım. Bizim dönemimizde devam eden çeşitli davalar var. Avukatlarımız duruşmalara girip çıkıyor. Kulüp denetlenirken denetçiler bana o davaların faturalarını sordu. Bunların makbuzları var ancak faturaları yoktu.

Çünkü devam eden davalar var bitmemiş davanın faturası olmaz. Avukatlar duruşmalara girip çıkıyor.Hem yurt içinde hem yurt dışında . Duruşma biter ödeme yaparsın faturanı alırsın. Kural bu. Kulüp denetlenirken bizi denetleyen yetkililer bitmemiş davaların faturalarını sordu. Bende onlara şunu dedim” Bu davalar devam ediyor henüz sonuçlanmadı Davalar sonuçlanınca avukatlara ödeme yapar faturasını alırız .Zaten ödenen paraların makbuzları elinizde dedim

Eğer bu kadar davayı 12 trilyona halletdiysem iyi. Çünkü daha fazla tutardı bu ücret

Ben bu kulübün bir kuruşunu bile korumaya çalıştım. Kimseye yedirmemeye çalıştım. Kaldı ki ben bu kulübe zamanında da neler verdim. Birileri o dönem kulübe verdiğim para TMSF'ye gidecektdi diyor. Eee daha iyi ya oraya olan borcumdan düşülürdü bu para.O dönem verdiğin paranın bu gün faiziyle birlikte yaklaşık 61 trilyon lira olduğunu da Sn. Faruk Özak söyledi. Onlar bana böyle dedi. Bakalım bu günküler giderken ne verecekler. Benle uğraşacaklarına transfer yapsınlar,sponsor bulsunlar. Kulübün gelirlerini artırsınlar. Bakın onlara HES Projesi bıraktım. Kağıdı 15 milyon dolar. Yaparsalar 100 milyon dolar. Bunlarla uğraşsınlar.

Bakın yeni yönetim işten çıkarmalar yapıyor.Ben göreve geldiğimde kimseyi tanımıyordum. Ama kimseyi de işten çıkarmadım.Nuri Albayrak başkanın ekibiyle çalıştım.Ona haber verirler mi tele kulaklık yaparlar mı diye düşünmedim. Çünkü kendimden korkmuyorum ben. Genel Müdürü işten çıkarıyorlar. Ama ceza yiyecekler. Trabzonspor halka açık şirket. Genel müdürünü çaycı gibi işten kovamazsınız. Borsadan ceza yiyecekler.Onu göndermeleri için izlenmesi gereken prosedür var. O şekilde göndere bilirdiler.

TAV konusunda da bazı açıklamalar var.Ben sadece şunu söyleyeyim., TAV' a biz ücretleri geç yatırdık. Kimsede bir sıkıntı yaratmadı. TAV istese gecikme faizi alabilirdi.Bir başka şirket olsaydı bize bunu uygulardı.TAV bunu yapmadı.İstese yasal gecikme faizini de alırdı. Buda 500 milyar lire civarında bir para.

HABER 61 NET

Hacıosmanoğlu ile arasında dağlar kadar fark var, birkez daha bunu göstermiş. keşke şu son 2 yılda şenol güneş le el ele verip takımı enkaza çevirmeseydi, keşke bu durumda olmasaydık.

yaylamda bakkal yönetemeyecek adamları kulübün başına getirdik. tek derdi aziz yıldırım olan, yeğeninin başörtüsü için parti mitingine gittiğini söyleyen, siyasete girme düşüncesi olan ve bunu kulüp yoluyla yapmak isteyen birisini tuttuk koskoca TRABZONSPOR un başına getirdik.

acınacak haldesin Trabzonspor....

Fatih Öztürk
10.07.2013, 17:11
Evet bencede arada çok büyük fark iki başkanın.el ele verip takımın anasını s... ligden düşme potasına getirmek,borç içinde yüzdürmek,yabancı çöplüğüne çevirmek yaylada inek beklemekten daha kolay değilmi?.hele bir Hes projesi varki 6 yıldır dillere destan.sorduk ne zaman netice alırız.cevap;2017,pilemedun 2018!kağıt oğlu kağıt.anasını ağlattın kulübün hala konuşuyorsun başkan.bence sus ve çekil köşene.

Mert Oğuzlu61
10.07.2013, 17:17
Şener Kendi Döneminde Avukatlara Ödenen Paralarla İlgili Açıklama Yaptı

Trabzonspor eski başkanı Sadri Şener kendi döneminde avukatlara ödenen 12 trilyon lira ile ilgili olarak önemli açıklamalar yaptı.

haber61net'e konuşan eski başkan Şener avukatlara ödenen 12 trilyon lira ile ilgili olarak sessizliğini bozdu. Başkan Sadri Şener Avukatlara ödenen ücretin yasal olduğunu belirterek” Şike davası hariç 37 dava için çeşitli avukatlar tutuldu Bakın Borsa birleşti .

Borsa birleşmesi öyle çocuk oyuncağı bir dava değil. Başta Prof. Dr. Mehmet Helvacı olmak üzere birkaç avukat görev yaptı birleşmede. Borsa Trabzonspor için çok önemliydi .Yılda 15-ile 20 milyon artı KDV ödeyecektik. Trabzonspor bunu 30 yıl ödeyemezdi.Bir kaç yıl daha öder sonra battık derdik. Borsadan bizi kurtardılar. Yaklaşık 300 milyon dolar öderdik 20 yılda. Bunu nasıl ödeyecekti kulüp.Bu iş için avukatlara ödediğimiz para normalden bile az.Kişisel ilişkilerimle bunu yaptık.

Beni avukatlara fazla para vermekle ya da başka şeyle suçluyorlar. Bakın ben göreve geldiğimde Lange davasını önümde buldum. 5 milyon 800 bin euro Lange'ye ödeyecektik. Avukatlar bu parayı 1.800 civarına indirdiler. Buradan Trabzonspor 4 milyon euro kar etti. Bu mu avukatlara verdiğim yüksek ücret. Trabzonspor’un hisselerini elinde bulunduran bir yabancı şirket var onla ilgili dava vardı.

Bakın Mehmet Ali bey döneminde yönetici İsmail Demir vardı. Kulübe verdiğini iddia ettiği parayı kulüpten istiyordu . 7 trilyon liralık dava açmıştı.Bundan Trabzon’u bu durumdan kurtardık. Yine Zafer Demiray davasında Yargıtay kararın vermişti .5,5 trilyon ödeyecektik,bu parayı da 700 bine indirdik. Trabzonspor’un o dönem UEFA’da yurt içinde yurt dışında bir çok davası vardı.Bunları Trabzonspor lehine sonuçlandırdık

Şike davasında da avukatlara para ödedik. 3 Temmuzda şike davası patladı. Neler çektiğimizi birde bize sorsunlar. Sabah evimden gözaltına alındım. Pardon avukatlarla pazarlık yapacak zamanım olmadı. Ben gözaltındayım yöneticiler göz altında. O durumda neler çektik neler yaşadık. Bakın şike davasında CAS’a AHİM’e her tarafa gittik. UEFA’da o kadar uğraştık.Türkiye’de mahkemelerde uğraştık.

Her şeyden önce mahkemeden aklanarak çıktık. Trabzonspor ‘a en küçük leke getirecek bir şey yapmadık. Bunun için bize teşekkür etmeliler. Türkiye’de bir sürü mahkeme süreci oldu. Davalar görüldü. Avukatlar geldi gitti bizi savundu. Şimdi bizim yönetim avukatlara ne kadar ödediğimi bakacağına buraya kadar getirdiğimiz davanın sonucunu almaya baksınlar.

Şimdi bende basından okuyorum. Yok bir davada imzayı ben atmışım avukatlık ücreti için falan filan. Niye beni arayıp sormuyorlar. Bakın onu da anlatayım. Bizim dönemimizde devam eden çeşitli davalar var. Avukatlarımız duruşmalara girip çıkıyor. Kulüp denetlenirken denetçiler bana o davaların faturalarını sordu. Bunların makbuzları var ancak faturaları yoktu.

Çünkü devam eden davalar var bitmemiş davanın faturası olmaz. Avukatlar duruşmalara girip çıkıyor.Hem yurt içinde hem yurt dışında . Duruşma biter ödeme yaparsın faturanı alırsın. Kural bu. Kulüp denetlenirken bizi denetleyen yetkililer bitmemiş davaların faturalarını sordu. Bende onlara şunu dedim” Bu davalar devam ediyor henüz sonuçlanmadı Davalar sonuçlanınca avukatlara ödeme yapar faturasını alırız .Zaten ödenen paraların makbuzları elinizde dedim

Eğer bu kadar davayı 12 trilyona halletdiysem iyi. Çünkü daha fazla tutardı bu ücret

Ben bu kulübün bir kuruşunu bile korumaya çalıştım. Kimseye yedirmemeye çalıştım. Kaldı ki ben bu kulübe zamanında da neler verdim. Birileri o dönem kulübe verdiğim para TMSF'ye gidecektdi diyor. Eee daha iyi ya oraya olan borcumdan düşülürdü bu para.O dönem verdiğin paranın bu gün faiziyle birlikte yaklaşık 61 trilyon lira olduğunu da Sn. Faruk Özak söyledi. Onlar bana böyle dedi. Bakalım bu günküler giderken ne verecekler. Benle uğraşacaklarına transfer yapsınlar,sponsor bulsunlar. Kulübün gelirlerini artırsınlar. Bakın onlara HES Projesi bıraktım. Kağıdı 15 milyon dolar. Yaparsalar 100 milyon dolar. Bunlarla uğraşsınlar.

Bakın yeni yönetim işten çıkarmalar yapıyor.Ben göreve geldiğimde kimseyi tanımıyordum. Ama kimseyi de işten çıkarmadım.Nuri Albayrak başkanın ekibiyle çalıştım.Ona haber verirler mi tele kulaklık yaparlar mı diye düşünmedim. Çünkü kendimden korkmuyorum ben. Genel Müdürü işten çıkarıyorlar. Ama ceza yiyecekler. Trabzonspor halka açık şirket. Genel müdürünü çaycı gibi işten kovamazsınız. Borsadan ceza yiyecekler.Onu göndermeleri için izlenmesi gereken prosedür var. O şekilde göndere bilirdiler.

TAV konusunda da bazı açıklamalar var.Ben sadece şunu söyleyeyim., TAV' a biz ücretleri geç yatırdık. Kimsede bir sıkıntı yaratmadı. TAV istese gecikme faizi alabilirdi.Bir başka şirket olsaydı bize bunu uygulardı.TAV bunu yapmadı.İstese yasal gecikme faizini de alırdı. Buda 500 milyar lire civarında bir para.

HABER 61 NET

Hacıosmanoğlu ile arasında dağlar kadar fark var, birkez daha bunu göstermiş. keşke şu son 2 yılda şenol güneş le el ele verip takımı enkaza çevirmeseydi, keşke bu durumda olmasaydık.

yaylamda bakkal yönetemeyecek adamları kulübün başına getirdik. tek derdi aziz yıldırım olan, yeğeninin başörtüsü için parti mitingine gittiğini söyleyen, siyasete girme düşüncesi olan ve bunu kulüp yoluyla yapmak isteyen birisini tuttuk koskoca TRABZONSPOR un başına getirdik.

acınacak haldesin Trabzonspor....

arkada kalmasın, başlığa direk cevabı vermiş sadri başkan... önemli açıklamalar bunlar, bilgilenelim dedikodu olmasın sonra...

özgür6161
10.07.2013, 17:21
Evet bencede arada çok büyük fark iki başkanın.el ele verip takımın anasını s... ligden düşme potasına getirmek,borç içinde yüzdürmek,yabancı çöplüğüne çevirmek yaylada inek beklemekten daha kolay değilmi?.hele bir Hes projesi varki 6 yıldır dillere destan.sorduk ne zaman netice alırız.cevap;2017,pilemedun 2018!kağıt oğlu kağıt.anasını ağlattın kulübün hala konuşuyorsun başkan.bence sus ve çekil köşene.

ÇED raporu bekleniyordu.Olumlu çıktı.Bundan sonrası yönetime kalmış...

Başkanın dediği gibi eğer doğru değerlendirilirse 100-150 Milyon TL gelir bırakacak seviyeye gelebilir...

Dünyada haber olmuş bir konudur bu proje.Hemen öyle yabana atmayın bence ;)

Başkan ayrıca benim aylardır söylediim sermaye arttırımı ve borsa yatırımlarından bahsetmiş...

Kendisi 35-40 Milyon TL diyor ama benim hesabım 60 Milyon TL gelir elde edilebilinir ama çok ciddi ve dikkatli çalışılması gerekir.

Fatih Öztürk
10.07.2013, 17:32

Başkanın dediği gibi eğer doğru değerlendirilirse 100-150 Milyon TL gelir bırakacak seviyeye gelebilir...

Başkan ayrıca benim aylardır söylediim sermaye arttırımı ve borsa yatırımlarından bahsetmiş...

Kendisi 35-40 Milyon TL diyor ama benim hesabım 60 Milyon TL gelir elde edilebilinir ama çok ciddi ve dikkatli çalışılması gerekir.

Kulüpler muallakta değil kısa vadede gelirleri hedef almalıdır Özgürüm.6 senedir ha oldu ha olacak olursa şöyle olur böyle olur diye diye atı alan üsküdarı geçti.stad konusundan ne farkı kaldı bu işin?
Ayrıca sermaye artırımına gidilirse 35 milyon tl civarı kaynak gelebilir doğrudurda olan küçük yatırımcının kağıdına olmayacakmı?

Külünkoğlu
10.07.2013, 17:33
Büyük iki yüzlülükler var.

Transfere karışamıyorsa istifa etseydi diyor Şenol Hoca için Sayın Sadri Şener.

Peki Şenol Hoca önce Antep, sonra Videoton maçlarından sonra istifa ettiğinde hangi açıklama ile olmaz demiş, açıklasın. Bu kadarı fazla!
Aklın yolu bir.

Hem transfere karışmamakla hem de büyük zarara uğratmakla aynı adam nasıl suçlanır?

Sadri beyin mantığına göre bende Trabzonspor'a 400 milyar $ kulüp diyorum. Çevirin parayı yapın kulübü 400 milyarlık.
Peki gerçek öyle mi ? gerçek şu ki 200 trilyon yok ortada ve sen hala pişkin pişkin konuşabiliyorsun.

aaahmet61
10.07.2013, 17:34

bu başkandan korkuyorum bu hes ide satarsa şaşmayın .yılda 20 milyon tl gelir getirecek.

Fatih Öztürk
10.07.2013, 17:35
bu başkandan korkuyorum bu hes ide satarsa şaşmayın .yılda 20 milyon tl gelir getirecek.

Bu zamana kadar neyi satmışta kağıt üzerindeki projeyi satacak diye korkuyorsun?

özgür6161
10.07.2013, 17:36
Kulüpler muallakta değil kısa vadede gelirleri hedef almalıdır Özgürüm.6 senedir ha oldu ha olacak olursa şöyle olur böyle olur diye diye atı alan üsküdarı geçti.stad konusundan ne farkı kaldı bu işin?
Ayrıca sermaye artırımına gidilirse 35 milyon tl civarı kaynak gelebilir doğrudurda olan küçük yatırımcının kağıdına olmayacakmı?

Zaten geçen borsadaki olayda küçük yatırımcı kıyameti koparmıştı...

Sportif faaliyet gösteren takıma uzun süreli yatırım yapılması zordur...

Kar elde ederken sesleri çıkmaz...

Zaten Trabzonspor hisseleri alanlar bence takıma katkısı olsun diye alıyorlardır.

Abi HES projesi 6 yıl olmadı bu arada...

Stat işiyle karıştırıyorsun bence :)

Stat 6 yıl oldu...

Ayrıca bu tür HES projeleri fizibiliteydi,ihalesiydi,ÇED raporlarıydı zaman alan konular...

Önemli olan önlerinde duran bu altın fırsatı nasıl değerlendirecekler...

Bence önemli olan bu...

özgür6161
10.07.2013, 17:38
Bu zamana kadar neyi satmışta kağıt üzerindeki projeyi satacak diye korkuyorsun?

Abi sırf Sadri Şener yaptı diye satmazda dokunmazda bu konuya...

Boş yere para verilmiş olur gibime geliyor...

özgür6161
10.07.2013, 17:40
:)

Burada ilginç mantaletesi olan insanlar var...

Transfere karışmadığı ve yanlış yönlendirmeler neticesinde;ayrıca eldeki kadroyu müthiş hatalarla yönetmesinden ötürü kulübü onca zarara sokmuş olabilir mi?...

Fatih Öztürk
10.07.2013, 17:40
Zaten geçen borsadaki olayda küçük yatırımcı kıyameti koparmıştı...

Sportif faaliyet gösteren takıma uzun süreli yatırım yapılması zordur...

Kar elde ederken sesleri çıkmaz...

Zaten Trabzonspor hisseleri alanlar bence takıma katkısı olsun diye alıyorlardır.

Abi HES projesi 6 yıl olmadı bu arada...

Stat işiyle karıştırıyorsun bence :)

Stat 6 yıl oldu...

Ayrıca bu tür HES projeleri fizibiliteydi,ihalesiydi,ÇED raporlarıydı zaman alan konular...

Önemli olan önlerinde duran bu altın fırsatı nasıl değerlendirecekler...

Bence önemli olan bu...

Sadri başkan ilk geldiği 2008 senesinde seçim salonunda Hes projesinden bahsettiğini hatırlıyorum.ulan bizim orda 20 km derede 30 tane Hes santrali yaptı adamlar.bu kıçı kırıklar hemen izin alıyorda bizi niye uğraştırıyorlar:)

özgür6161
10.07.2013, 17:45
Sadri başkan ilk geldiği 2008 senesinde seçim salonunda Hes projesinden bahsettiğini hatırlıyorum.ulan bizim orda 20 km derede 30 tane Hes santrali yaptı adamlar.bu kıçı kırıklar hemen izin alıyorda bizi niye uğraştırıyorlar:)

Abi bir örnek hatırlıyorsan başkan iş TRABZONSPOR olunca Trabzonlular bile değişiyor demişti.

Kaya için bile adam binlerce lira istiyor...

Bu nasıl iştir?Biz bunu kendimiz için değil Trabzonspor için yapıyoruz ama Trabzonsporlu insanlar bizim önümüze engel çıkıyorlar demişti...

Fatih Öztürk
10.07.2013, 17:49
Abi bir örnek hatırlıyorsan başkan iş TRABZONSPOR olunca Trabzonlular bile değişiyor demişti.

Kaya için bile adam binlerce lira istiyor...

Bu nasıl iştir?Biz bunu kendimiz için değil Trabzonspor için yapıyoruz ama Trabzonsporlu insanlar bizim önümüze engel çıkıyorlar demişti...

Dere kenarında yerim var ama Hes'e vermem:)Kulüb gelsin başka bir proje yapayım desin 49 yıllığına kiralarım:D

özgür6161
10.07.2013, 17:51
Dere kenarında yerim var ama Hes'e vermem:)Kulüb gelsin başka bir proje yapayım desin 49 yıllığına kiralarım:D

:) HES'e ben de çok karşıyım ama sırf doğa tahribatı en aza insin diye ekstradan fazla yatırım yapılarak bu proje sunulmuş...

Yaşar
10.07.2013, 17:56
İlk senesinde son 3 maçta kaybedilen şampiyonluk ve lig 3. Lüğü.
2. Senesinde Türkiye Kupası.
3. Senesinde Siper Kupa ve Şampiyonluk.
4. Senesinde ilk defa Şampiyonlar Ligi grupları ve son maçta kaçırılan gruptan çıkma şansı.
Ölü denen geçen sezonda bile Uefa kupasına katılmış bir takım ve bu takımın başkanı olan Sadri Şener kadar başarılı olsunlar, sonra konuşsunlar.

efes61
11.07.2013, 07:44

Genelde satmıyor, kovuyor

Sibel
11.07.2013, 12:43
Bildiğimiz, duyduğumuz şeyler.
Ortaya çıkıyor.
Yazık.

Vkgz
15.07.2013, 23:28
kendisini daima şu video ile hatırlayacağım

HCLZI4j0L7I