PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kiki Musampa Trabzonspor'da

Sayfa : [1] 2 3

guera
24.08.2006, 14:51
Bordo-mavili yönetim, Trabzon'a getirtip, anlaşamayınca geri gönderdiği Kizito Musampa (Kiki) ile sorunları giderdi.
Peşinat krizi çıkması nedeniyle vazgeçilen Hollandalı oyuncu geri adım atmasının ardından yeniden Türkiye'ye çağrıldı. Tarafların bugün üç yıllık sözleşmeye imza atması bekleniyor.
Bu arada transfer haberinin Lazaroni'nin yönetime eleştirisinin hemen ardından gelmesi dikkat çekti. Trabzon'un hocası, "Ricardinho'yla görüştüm, Beşiktaş'a gitti. Wagner de Betis'e gidiyor. Gilberto ve Mossoro ile de konuştum. Ancak görüşüp, oyuncuyu getiremezsek olmuyor. Benim de ülkemde ismim var. Hiç kaleci istemedim" demişti.
umarim bu kez dogru adimlar atilip taraftari yine cildirtmazlar....ayrica lazaroninin söyledikleri cok ilginc! sanirim trabzonspor yönetimine secilenlerin tek ortak özelligi transferkabizligi yasamalari...

stichus
24.08.2006, 15:03
marcelinho iyi oyuncu.
musampa da öyle.
yönetimdekilerin ortak özelliği iyi oyuncu transfer etmek olabilir..
taraftarın ortak özelliği nedir?
memnuniyetsizlik mi?
hoca güzel konuşmuş. ricardinho ile konuşrum ama almadılar diyor yani..
meseleleri araştırmak lazım.. aksi takdirde tigana lazaroniden daha çok tanınıyor olur brazilyada. veya lazaroninin tanınması aleyhine dönmüş olur.
beşiktaşın anlaştığı şartlarla ricardinho ts e gelmez. bunu görmek lazım.
mesele her zaman ve sadece para değildir. hoca kusura bakmasın ama kaleci istememekle kendisini trabzona da tanıtıyor. beş sene sonra beni almaya lazaroni aracı olsa güvenebilir miyim?
iyi araştırmak lazım..
yönetim güzel işler de yapıyor.. musampa gerçekten çok kaliteli bir oyuncu. inadı bırakıp anlaşmalarına sevindim..

since1967_
24.08.2006, 15:06
marcelinho iyi oyuncu.
musampa da öyle.
yönetimdekilerin ortak özelliği iyi oyuncu transfer etmek olabilir..
taraftarın ortak özelliği nedir?
memnuniyetsizlik mi?
hoca güzel konuşmuş. ricardinho ile konuşrum ama almadılar diyor yani..
meseleleri araştırmak lazım.. aksi takdirde tigana lazaroniden daha çok tanınıyor olur brazilyada. veya lazaroninin tanınması aleyhine dönmüş olur.
beşiktaşın anlaştığı şartlarla ricardinho ts e gelmez. bunu görmek lazım.
mesele her zaman ve sadece para değildir. hoca kusura bakmasın ama kaleci istememekle kendisini trabzona da tanıtıyor. beş sene sonra beni almaya lazaroni aracı olsa güvenebilir miyim?
iyi araştırmak lazım..
yönetim güzel işler de yapıyor.. musampa gerçekten çok kaliteli bir oyuncu. inadı bırakıp anlaşmalarına sevindim..

yav biz anlaşamadığına değil yalanlarına kızdık. on milyon avroluk adam 1.7 milyon avroya imza attı. kuyruklu yalancı bunlar.

guera
24.08.2006, 15:07
ben de zaten aksi bir sey iddia etmedim ki sadece yönetimin transferde acemice isler yaptigini belirtmek istedim ama anlasilan tma olarak anlasilamadim senin tarafindan. lazaroninin aciklamalarindna anlasilacagi üzere konusulan oyuncularla anlasamamis yönetim. richardinio nedne gelmesin ki trabzona! onun bjk´dan alacagi parayi biz de ona pekala verebilirdik kaldi ki fatihin transferinden sonra zaten bize en az onun kadar ses getirecek bir oyuncu gerekmiyor muydu! bu hem seyircinin takima yönetime ve hocaya olan baskisini azaltir ehm de zamaninda yapilmis bir transfer olarak bulundugumuz yerden daha iyi bir konumda olmamizi saglardi...

stichus
24.08.2006, 15:14
hmm.. biraz araştırdım ben.. bilgi paylaşabilirim. tahmin değil ama, bilgi..
ricardinho nun kulubü corinthians dünya kupasından önce on milyon euro istedi bizden.. topçu da yıllık dört milyon dolar istedi. biraz pazarlık ve uğraşmalardan sonra ricardinho ile dediği para, kulübü ile dört milyon euro ya anlaştık. imzalamadı. kupa sonrası atarız imzayı dedi.
sonraki süreçte bizi avrupalı bir kulübe karşı uzun süre oyaladı.(bkz. denilson-ts, zeroberto-bjk, roberto carlos-fb) bu oyalanmalar sonunda tekrar bize döndüğünde fiyatı artırdı. o defteri kapatmak zorunda kaldık. marcelinho ile daha uyumlu bir görüşme trafiği eş zamanlı olarak yürütülüyordu. neticeyi onunla aldık. ricardinho ile de kestik görüşmeyi. beşiktaş tüm kulüplerin ilgiyi kesmesinden sonra ve aniden ilgi duymuştur ricardinhoya.. tıpkı geçtiğimiz yıl zurawski ile bizden sonra devreye girdiği gibi.. o zaman zurawskiyi onlar da alamamışlardı. bu defa ricardinho brezilyada kalamayacağını görerek beşiktaşın bizimkine nispetle daha kötü teklifine ok demek durumunda kaldı.
beşiktaşın oyuncuyu hangi bedel ve şartlarla aldığını bilmemekle beraber, herhangibir yönetici veya başkan zaafı görmediğim bu olayda kimsenin yalan söylediğini düşünmüyorum. yalanı hayat tarzı haline getirmiş olan brezilyalılar hariç tabii..

Külünkoğlu
24.08.2006, 15:31
Musampa'nın havaalanında formayı bir türlü almak istememesi bende şüphe uyandırsada inşallah yararlı bir transfer olur, çünkü buna çok ihtiyacımız var. En azından iyi bir forvet alınmadığı sürece 5. lik için bu şart.

Mert67
24.08.2006, 15:47
Musampa'nın havaalanında formayı bir türlü almak istememesi bende şüphe uyandırsada inşallah yararlı bir transfer olur, çünkü buna çok ihtiyacımız var. En azından iyi bir forvet alınmadığı sürece 5. lik için bu şart.
musampa yine Türkiye ye geldi mi?

Bahtiyar
24.08.2006, 15:48

kiki ne zaman geldi,anlaşma yapılmışmı?imza atılmış mı? o zaman niye formayı almak istemedi.

SiNaNi
24.08.2006, 15:51
Adamın oynadığı takımlara bakılırsa künyesi iyi.Ama bize gelene bir şey oluyor.İnşallah faydalı olur.

Sevgi
24.08.2006, 15:54

forvet değil Metin Abi kaleci kaleciii, bu adamlar kalede olduğu sürece 3 atsak 4 yeriz 4 atsak 5 yeriz.Jeforsanu kalede görünce ''eyvahh'' diyorum Tolgayı görünce ''eyvah, eyvah, eyvahhhhh Allahım büyüksün yardım et yarabbim'' diyorum.İşe yaramıyor ama ne yapim :(

dün akşam lig tv de can karyağdı son dakika haberi olarak vermişti musampa ile ilgili pürüzlerin çözüldüğünü bugün tekrar Türkiye'ye geleceğini :confused:

61-POWER-2
24.08.2006, 15:55
hayirlisi olsun.

Külünkoğlu
24.08.2006, 15:55
Arkadaşlar ilk geldiğinde yaptığı hareketten bahsediyorum.

Badaloğlu
24.08.2006, 16:09
Bizim ilacımız o değil...Bize acilen çok kaliteli bir kaleci,Fatih Tekke'nin yerini doldurabilecek A kalite bir forvet.Birde çok kaliteli ön libero lazım.Musamba hikaye...Alsan ne olur almasan ne olur?
Haaa...yiğidi vur ama hakkını yeme...İlk geldiğinde bu adam şartları kendi belirlemeye kalktı Haşim Sayitoğlunun yerinde müdahelesi ile bu transfer olmamıştır.Ama şimdi bizim şartlarımızı kabul edip imza atmaya geliyor.Bu kulübün prestiji açısından iyi bir gelişme,tebrik etmek lazım ama dediğim gibi bana göre gereksiz bir transfer.Pek başarılı olacağına inanmıyorum.

Nytre
24.08.2006, 16:09
o zaman zaten anlaşmaya gelmişti almaması normal bence..
ama hangi akla hizmet 3 yıllık paranın yarısını peşin istedi...

bu adam için geçen sene futbol oynamadı diyorlar doğru mudur

Burçak
24.08.2006, 16:17
bu haberler basında var ama basında buna benzer haberer hep çıkıyor. artıık ben resmi sitede görmeden inanamıyorum bu haberlere.

Rutubet
24.08.2006, 16:26
resmi site yazana kadar mevsim geçiyor adam ülkeyi terk etmiş oluyor. İnanmıyorsunda adam niye geldi niye gitti resmi siteyi takip etmeye devam edersen android olursun

Badaloğlu
24.08.2006, 16:30
resmi site yazana kadar mevsim geçiyor adam ülkeyi terk etmiş oluyor. İnanmıyorsunda adam niye geldi niye gitti resmi siteyi takip etmeye devam edersen android olursun
Boşverin resmi siteyi, maç sonuçları ile ilgili bir şey bakmak istediğimde ancak giriyorum oraya...Bu transfer Trabzonspor'un istediği şekilde gerçekleşmiştir(en azından şartları biz belirledik)Hayırlı olsun, benden söylemesi...

kutoz
24.08.2006, 16:38
Musampa iyidir, kötüdür... Bu konuya dair hiçbir bilgim yok. Belki de, fırtına gibi bir sol açıktır... Benim endişem, Trabzonspor yönetim kurulunun iş bilmezliği ve Trabzonspor teknik direktörünün yetersizliği...

Çok iyi bir sol açıkta olsa, çok iyi ortalarda kesse kim gol atacak ki... Malesef sahaya sürülen 11 yanlış olduğu sürece, bu transferimizi de biz eleştireceğizdir...

lazpirana
24.08.2006, 16:48
Musampa iyidir, kötüdür... Bu konuya dair hiçbir bilgim yok. Belki de, fırtına gibi bir sol açıktır... Benim endişem, Trabzonspor yönetim kurulunun iş bilmezliği ve Trabzonspor teknik direktörünün yetersizliği...

Çok iyi bir sol açıkta olsa, çok iyi ortalarda kesse kim gol atacak ki... Malesef sahaya sürülen 11 yanlış olduğu sürece, bu transferimizi de biz eleştireceğizdir...

++++++++++++

kivancpehlivan
24.08.2006, 16:55
gol atabilecek bi forvet lazım ama musamba faydalı olur alınması iyi oldu...

Travelair
24.08.2006, 16:59
hmm.. biraz araştırdım ben.. bilgi paylaşabilirim. tahmin değil ama, bilgi..
ricardinho nun kulubü corinthians dünya kupasından önce on milyon euro istedi bizden.. topçu da yıllık dört milyon dolar istedi. biraz pazarlık ve uğraşmalardan sonra ricardinho ile dediği para, kulübü ile dört milyon euro ya anlaştık. imzalamadı. kupa sonrası atarız imzayı dedi.
sonraki süreçte bizi avrupalı bir kulübe karşı uzun süre oyaladı.(bkz. denilson-ts, zeroberto-bjk, roberto carlos-fb) bu oyalanmalar sonunda tekrar bize döndüğünde fiyatı artırdı. o defteri kapatmak zorunda kaldık. marcelinho ile daha uyumlu bir görüşme trafiği eş zamanlı olarak yürütülüyordu. neticeyi onunla aldık. ricardinho ile de kestik görüşmeyi. beşiktaş tüm kulüplerin ilgiyi kesmesinden sonra ve aniden ilgi duymuştur ricardinhoya.. tıpkı geçtiğimiz yıl zurawski ile bizden sonra devreye girdiği gibi.. o zaman zurawskiyi onlar da alamamışlardı. bu defa ricardinho brezilyada kalamayacağını görerek beşiktaşın bizimkine nispetle daha kötü teklifine ok demek durumunda kaldı.
beşiktaşın oyuncuyu hangi bedel ve şartlarla aldığını bilmemekle beraber, herhangibir yönetici veya başkan zaafı görmediğim bu olayda kimsenin yalan söylediğini düşünmüyorum. yalanı hayat tarzı haline getirmiş olan brezilyalılar hariç tabii..

Bjk bu futbolcunun kulübüne 1,7 milyon $/€ futbolcuya ise senelik 1,75 milyon $ verdi

Küçükalioğlu
24.08.2006, 17:01
Metin abi gene karıştırdın ortalığı bi muşamba ile :D

Bahtiyar
24.08.2006, 17:01
eğer vazaroni oynatırsa

yattara marce musampa
ersen

herhalde böyle bi dörtlüde forvete gerek yok hepsi rahatlıkla gol atar. oyun düzeni bölümüne yazdım ama bide buraya yazıyorum.

stichus
24.08.2006, 17:06
:)
ben beşiktaşın açıklamasını bilmiyorum demedim..
kaç para verdiğini bilmiyorum dedim..
sanıyorum bu forumdaki herkes bu ikisinin bazen farklı olabileceğini bilir..

degok
24.08.2006, 17:07
Dikkat edin arkadaşlar. Hepimizin farkında olduğu bir iki ayrıntı var takımla ilgili. Forvet ve kale yetersiz. Bir kaç gündür forumda bu konuşuluyor. Bana sorarsanın bunların dışında defansta pek iyi sinyaller vermiyor. Açıkçası aklıma hemen şu soru geliyor. Biz görüyoruzda yönetim görmüyormu. Bu zamandan sonra alsan alsan 1 tane adam alırsın. Oda anlaşıldığı üzere sol kanada. Gerisi ne olacak

İslam Sezer
24.08.2006, 17:09
Bizim ilacımız o değil...Bize acilen çok kaliteli bir kaleci,Fatih Tekke'nin yerini doldurabilecek A kalite bir forvet.Birde çok kaliteli ön libero lazım.Musamba hikaye...Alsan ne olur almasan ne olur?
Haaa...yiğidi vur ama hakkını yeme...İlk geldiğinde bu adam şartları kendi belirlemeye kalktı Haşim Sayitoğlunun yerinde müdahelesi ile bu transfer olmamıştır.Ama şimdi bizim şartlarımızı kabul edip imza atmaya geliyor.Bu kulübün prestiji açısından iyi bir gelişme,tebrik etmek lazım ama dediğim gibi bana göre gereksiz bir transfer.Pek başarılı olacağına inanmıyorum.
kesinlikle aynı fikirdeyim.çok iyi çıksa tabi ki katkısı olacak ama en önemli mevkilerde sorun yaşarken yani kale boşken,hazır forvet yok iken,appiah ayarında defansif bir orta saha oyuncusu yok iken insanı tam manaasıyla mutlu etmiyor bu haber.bir de her yer tamam olsa bile bir de bu oyuncuların kaynaşması yani takım olmasını bekliycez.sonumuz hayrola...

My
24.08.2006, 17:25
İnşallah hayırlısı olur fakat bence Musampa bizim aradığımız futbolcu değil. Çok hızlı, çevik bir futbolcu ama biraz düz diye hatırlıyorum. Kapalı savunmalara karşı pekte başarılı olabileceğini sanmıyorum.

Bir çoğumuzunda dediği gibi eksik, zayıf yerlerimiz belli. Bu sezon başındada belliydi, sezon bittiğindede. Ama her ne hikmetse koca bir transfer dönemini geride bırakıyoruz neredeyse, eksikik, zayıf yerlerimizi hala tam manasıyla takviye edebilmiş değiliz. Beni bu sene en çok korkutan bölge kale. Sağlam bir kaleci alsak bari.

Rasim YILMAZ
24.08.2006, 17:48
orta saha dahada şişti:D hasan ve hüseyin yanyana oynamaya devam ederse..yattara,syzmek,gökdeniz,mercelinho,ve musampadan ikisi yedek bekleyecek..yedeğe oturtmak için adam alıyoruz:D
hep oyuna girince direk katkı yapabilecek bir oyuncumuz yok diye yakınırdık, şimdi ilk 11 de oyuna katkı yapacak oyuncu yok diye yakınıyorum ben:D :D

......................... tolga(jeff).............................
ferhat(ufukhan).... milan.....akyel......celo(ocak)...
........hasan..................hüseyin............ ......
yattara(gökdeniz)...........syzmek...........musam pa(ocak)
...................................marcelinho..... ....................
.........................umut(ersen).............. .................

yada böyle 12 kişi oynıyacaz..federasyondan özel izin alıpta:D :D

GULER
24.08.2006, 17:54
abi simdi musampa trabzonsporlumu degilmi ?? imza nezaman yahu ??

Jackdaniels
24.08.2006, 17:56
Yarın imza için trabzona geleceği söyleniyo ama kesin olarak anlaşılmış hayırlı uğurlu olsun sol tarafa ilaç olur inşaLLah...

serkanisp
24.08.2006, 18:00
bence musampa iyi bir transfer ama marcelinho da öyledir belki ama symek i yerınde oynatmadan sen başarının geleceğinimi sanıyorsun. hangi mantıkla musa büyük gibi bizim 3 kez kapımızdan dönen şerefsizi bu takıma transfer etmek için adem koçak ı harcadılar anlamadım. Yazık ademe ya adam kampın en iyi çalışanı bütün hazırlık maçlarında direk oynadı. eee neden gönderdiniz. ersen martini almak içinmi. fatihi sattınız taraftar kızmasın diye hemen oldu bittiye getirdiniz. ama ayıp gerçekten ben sevdiğim efendi bir futbolcu idi üzüldüm. Lazoroni gitsin diyenlere de bir lafım var. adam gitsin de 3 haftada da buna karar vermeyelim yaa. biraz şans tanımayı öğrenelim. gene ahkam kesmeye başladı millet. o gitsin bu gelsin. herkez trabzonsporumuzu çok seviyor ama bırakında yöneticiler karar versin ki lazoroni nin sözleşmesinde çok kazık maddeler var. TS onu gönderemez :) adam her takıma aynı maddeyi koyuormuş sözleşmesine

Cengiz Çubukcu
24.08.2006, 18:27
ben futboldan geçtim , bu adamın sırf ismi espri konusu diye transferini çok istiyorum...ama bir yandan da ismi komik futbolcuların pek bugüne kadar tutunamadığını hatırlıyorum...misse misse vb..

Sacit
24.08.2006, 19:33
bu adamı önceden ispanyanın malaga takımın da iken izlemiştım.bende iyi izlenimler vermemişti ama şimdi daha tecrübe kazanmıştır inslh

argentina
24.08.2006, 19:42
bize forwet lazım yaa çıldıracam yeter artık bukadar yalnışlık olmazz

ayrıcada bu adamın başarılı olucanada inanmıyorum

gugula
24.08.2006, 23:41
bende bu aamın başarılı olacağına pek inanmıyorum. içimede sinmedi. bu adam pek para canlısı. belliki futbollunda para ağırlıklı oynuyor. sen kalkıp trabzona kadar geliyorsun, bizi enayi yerine koyup sonra bizi kazıklamaya çalışıyorsun..... ne diyim gene gelecekmiş hayırlısı allahtan

ahmetansu61
25.08.2006, 00:05
valla bence cok yalnış bi transfer hiç gerekli olmayan bi yere transfer yaptık. zaten elimizdeki 4 oyuncu oyun düzenini bozuyo şimdi bu sayı 5 olacak. halbuki onun yerine al bi sol ayaklı appiah tarzı bi adam. hem ön libero hem ortasaha. hasanın yeine boyle bi adam gelse takım ohhh diyecek. bu hoca bunu öremiyomu

Murat Acar
25.08.2006, 00:10
orta saha dahada şişti:D hasan ve hüseyin yanyana oynamaya devam ederse..yattara,syzmek,gökdeniz,mercelinho,ve musampadan ikisi yedek bekleyecek..yedeğe oturtmak için adam alıyoruz:D
hep oyuna girince direk katkı yapabilecek bir oyuncumuz yok diye yakınırdık, şimdi ilk 11 de oyuna katkı yapacak oyuncu yok diye yakınıyorum ben:D :D

......................... tolga(jeff).............................
ferhat(ufukhan).... milan.....akyel......celo(ocak)...
........hasan..................hüseyin............ ......
yattara(gökdeniz)...........syzmek...........musam pa(ocak)
...................................marcelinho..... ....................
.........................umut(ersen).............. .................

yada böyle 12 kişi oynıyacaz..federasyondan özel izin alıpta:D :D
bende diyorumki hasanla hüseyini çıkar oraya syzmek i koy marcelinhoyuda syzmek in yerine kaldı 11 bu takım iş yapar.syzmek vislada orada oynuyordu
..........................jeff.................... ........
ferhat(ufukhan)...milan.....akyel...ocak....
......................syzmek...................... .....
yattara..gökdeniz....marcelinho....musampa..
...................umut........................... ....
nası beğendinizmi...?????????

sanatik
25.08.2006, 00:13
szymekin su anki halini begeniyormusun ?

hüseyinden iyimidirr ?

hayir ve yedek oturmali.

Gercek sudurki, Tolga ve Petkovic satisi ile defans kendini kayipetti, halen kendine gelmis degil, fatih tekke gidisi ile gol yollarimizda tikandi, gerisini siz düsünün simdi.

takima gerekli yerlere takivye yerine iyileri gönderip geriye cürükleri birakmanin mantigi nerdedir ? Birde getirdiklerinde Cürük ? Ne olacak ?

sampiyonlukmu ? bu senemi ? gelecek senemi ?

uefaya gidersek iyidir.

tunganyan
25.08.2006, 00:42
valla okadar iyi biri olsaydı gidip gelip trabzonsprla anlaşmazdı heralde......pek işe yaramıyoki dönüp dolaşıp bize muhtaç kaldı...yada ben yanlış düşünüyomm!!!???

ts_fan
25.08.2006, 00:44
Bekleyelim görelim, tez canlılığı bırakalım;)

LORDOFLU
25.08.2006, 01:12
bu adamda gelecekse gelsinn..gelirse sol kanat ona emanet..hasan yedek kulubesine..gökdeniz ortaya

İleli
25.08.2006, 01:18
sende geleceksen gel ulan sabrimiz kalmadi zaten takim yerlerde surunuyor..

golebshera
25.08.2006, 01:50
Yok usta. Bu takımın göbeğine bi adam almadan sağı solu hikaye. Bu kadar pis top oynanırmı? Ayıptır ayıp.

hakanhan
25.08.2006, 02:04
Dikkat edin arkadaşlar. Hepimizin farkında olduğu bir iki ayrıntı var takımla ilgili. Forvet ve kale yetersiz. Bir kaç gündür forumda bu konuşuluyor. Bana sorarsanın bunların dışında defansta pek iyi sinyaller vermiyor. Açıkçası aklıma hemen şu soru geliyor. Biz görüyoruzda yönetim görmüyormu. Bu zamandan sonra alsan alsan 1 tane adam alırsın. Oda anlaşıldığı üzere sol kanada. Gerisi ne olacak

bence stepanov guven veriyor yasi genc olmasına ragmen sogukkanlılıgı gercekden super. sırbıstan mıllı takımın da da oynuyor. gercekden buyuk bir topcu kazandık allah nazarlardan korusun.. yıllardır aradıgımız stoperdi. inşallah futboluna nazar degmez..

golebshera
25.08.2006, 04:13
Stepanov iyide, birde hayal edinki tolga seyhanla yanyana oynuyor, akyel sağlarında. Defans nasıl olurdu?

Hayal bir yana defansımız güven vermiyor. Orta saha, kale, forvet de güven vermiyor.(hoca da güven vermiyor)

Belkide iskeletin değişip yeniden yapılanması gerek.

Mert67
25.08.2006, 09:20
karadeniz gazetesi musampa nın bugün geleceğini söylemiş.

Ali Özcan
25.08.2006, 09:50
walla Musampa kardeş biz kimseyi senin kadar beklemedik bunu bil yani ...bi de pletikosa yı bekliyorum ama dün gol yemediğimiz için Pletikosa işi yatabilir...bizimkiler günü kurtamaya çalıştığı için transferi bile noktalayabilirler...

frango
25.08.2006, 09:50
genemi pürüz çıktı yoksa gel bir an önce sende bunlar alacaklar musampayı ama transfer donemı bıttıkten sonra o zamanda bı dahakı seneye oynatırız onu

geronimo_61
25.08.2006, 10:10
valla bence cok yalnış bi transfer hiç gerekli olmayan bi yere transfer yaptık. zaten elimizdeki 4 oyuncu oyun düzenini bozuyo şimdi bu sayı 5 olacak. halbuki onun yerine al bi sol ayaklı appiah tarzı bi adam. hem ön libero hem ortasaha. hasanın yeine boyle bi adam gelse takım ohhh diyecek. bu hoca bunu öremiyomu

musampa manchester city'de bir sezonda 35-40 maç oynadığı zaman öyle oynuyordu zaten
yani sol ayaklı ve ön libero, ani çıkışları ve etkili vuruşları var. aynı zmanda boğa kadar da güçlü

tabi bahsettiğim premier lig de oynarken

coach
25.08.2006, 10:16
Musampa'nın Trabzonspor'a katkı sağlayacağından kesinlikle eminim hiç bi şey yapmasa orta yapar,korner atar uzaktan şut çeker İstanbul deplasmanlarında acemilik çekmez vs.vs..

Futbol bir takım oyunudur her oyuncu gibi Musampa'da giydiği formanın hakkını versin yeter,,

Bahtiyar
25.08.2006, 10:41
ya kardeşim bu adam sol kanat ve solak değilmi, ayrıyeten kaleye güzel şutta atıyor ee zaten bizim eksiğimiz ney. ileriye top taşıyamamak ve kaleye isabetli şutmuzun olmaması. bu adamın sakatlığı falan yoksa bizim işimize en çok yarayacak adalardan biri. gastelere bakıyom aynı mevkide çok adam varmışmış niye almışız bunlar t.d. den iyi o zaman bunlarıt.d. yapalım dahaiyi. hem bu adam defansta yapıyo bizde ileri giden geri gelebiliyomu. bu transferi üç büzükler yapsa dünyanın en iyi oyuncusu derler. lugano gibi kimdir nerde oynadı ben hala bilmiyom.

tunganyan
25.08.2006, 10:45
ya sonuç olarak geldi mi imza falan oldul mu noldu bi gelişme var mı...formayı giydi mi yani ne oldu???

Egemen
25.08.2006, 10:47
gerisi gene yalan olcak demirhan abi. amaaan sallayın gitsin. seneye işallah seneye :D:D muşamba da hayırlı ugurlu olsun tüm trabzonspor camiasına..

Keleşoğlu
25.08.2006, 12:41
yeni tur icin isim bildirmede bugun son gunmu? bari bu transferi yazdırsınlar listeye yine gec kalacak bu beceriksizler

champions
25.08.2006, 12:43
bu gün son değil galiba ben öyle biliyorum transferin son gününe kadar isim bildiriliyo

Özkan Erdem
25.08.2006, 13:11
Son gün bugün değil de kardeşler bu adamın akıbetinden haberi olan var mı? Geliyor mu gelmiyor mu?

Oğuz
25.08.2006, 13:39
Hayırlı olsun.
Şimdi bize bir hoca, bir kaleci ve bir forvet lazım. Hadi forveti geçtik. Hocayla kaleciye aynı uçaktan yan yana bilet alalım. İlk uçakla uçuralım.. Denizli'ye 5 tane atmazsak ben de birşey bilmiyorum..

Faik Yılmaz
25.08.2006, 14:52
ben imza atılmadan futbolcuyu antrenmanda görmeden inanmam....

saglam
25.08.2006, 15:01
Böyle de transfer olurmuymuş?
Sen mi futbolcuyla ilgileniyorsun, yoksa futbolcu mu seninle ilgileniyor?

Gürkan
25.08.2006, 15:10
hiç haber yokmu yahu neoldu musampa işi. ben bugun bır haber cıkar dıye bekıyodum ama.yinemi p tesiye kaldı.

krilov
25.08.2006, 15:40
en azından yattara'nın şımarması önlenecek. bir taktiğin işe yaraması için sağlı sollu çalışması gerekir. hatta musampa'yı DML giib oynatıp szymek'e de bir yer açabilir lazaroni. sol kanata alabileceğimiz en iyilerden birini aldık. musampa en az marcelinho kadar kıymetli bir transfer..

Ozan
25.08.2006, 18:01
bugün belli olcak diyorlardı ne oldu yine mi ertelendi yani . :(

Bahtiyar
25.08.2006, 18:14
alınırsa habu osasuna maçında falan tecrübesiyle hem de avrupada oynamış olmasının avantajıyla işimize yarar.

Gürkan
25.08.2006, 18:44
yokmudur musampadan bır haber hanı 1-2 saate kadar ımza atacaktı.

Orhan_Gazi
25.08.2006, 19:34
beklemekten baska care yok. Atar imzayi bugün, yarin.

EmrahYalçınalp
25.08.2006, 19:48
ya kardeşim bu adam sol kanat ve solak değilmi

Sağ ayağı ile 20 metreden falan golleri var adamın.

Enes Berfin
25.08.2006, 19:58
musampa iyi bir oyuncu ilk basta anlasamadik diye cok üzülmüstüm, insallah simdi imzayi atar ve bizede yararli olur, cok süper bir oyuncu...

Özkan Erdem
25.08.2006, 19:59
Bu yönetim delirtir adamı, kardeşim çık bi açıklama yap da

oskanonur
25.08.2006, 20:10
allah askina arkadaslar tartistigimiz adam avrupanin en iyi liglerinde top kosturmus kendisini ispatlamis kaliteli ve tecrubeli bir futbolcu.en kisa surede takima ve sehre uyum saglamsina yardimci olunmali.mutlaka bize faydali olacaktir da hala imza yok ortada

sametaydin
25.08.2006, 20:31
duyduğum kadarıyla musampa 2 senedir top oynamıyomuş.2 sene boyunca top oynamayan adamı ne diye alıyoruzki ben anlamadım.

selcuk
25.08.2006, 20:34
duyduğum kadarıyla musampa 2 senedir top oynamıyomuş.2 sene boyunca top oynamayan adamı ne diye alıyoruzki ben anlamadım.

ama son sezon ingiltere liginde 27 maca cikti %90ninda ilk onbirde oynadi

GULER
25.08.2006, 20:34
adamin bonservisi elinde yildiz futbolcu hemde takimin eksik goruldugu mevkiye...bu transfer olduysa tebrik ederim ve camiaya hayirli olsun !

Murat Acar
25.08.2006, 20:39
allah askina arkadaslar tartistigimiz adam avrupanin en iyi liglerinde top kosturmus kendisini ispatlamis kaliteli ve tecrubeli bir futbolcu.en kisa surede takima ve sehre uyum saglamsina yardimci olunmali.mutlaka bize faydali olacaktir da hala imza yok ortada

Bizdeki irsilikten olsa gerek kimi alsak mutlaka bi muhalefet yapan olacak.Şimdi Ronaldinhoyu transfer etseydi bu yönetim inanın diyecekleri şuydu vay efendim dünya kupasında rezalet oynadı brezilyada vatan haini ilan edilip heykelleri yıkıldı..Artık oynayacak klüp bulamadıda bize imza attı.yaw yeter Allah aşkına yaa...
Bakın febe geçen yıl 100 yıllarıında şampiyonlar ligini alacağız diye terane anlatıyolardı kiev i küçümsüyorlardı sonra alaşağı oldular ama admlar hala hiçbişey olmamış gibi takımlarını destekliyorlar bisse en ufak bişeyde hemen yıkıcı muhalefete başlıyoruz.
Bizim asıl sorunumuz içimizde bizi bizden başka kimse yıkamaz ama biz sağolalım kendi kendimizi bitirmek için elimizden geleni ardımıza bırakmıyoruz..
Hatırlayanlarınız vardır marchelinho için sorunlu oynamaz falan diye konuşuyorlardı ama adamın saha içindeki cansiperane hırsı için kimse tek bir övgü yapmıyor yaptıkları sadece kaçırdığı goller için eleştirmek..Son örnekte rum apoel maçında stadda yaşanan kavga Elin rum u bile nooluyoruz deyip korkmuş bunlar birbirlerine böyle girerse bizi ne yaparlar diye herhal.Biz niye htayı dışarda arıyoruzki.taraftar böyle yönetim desen heryıl aynı hataları tekrarlamaktan bıkmadı.Şu rum maçında marcelinho ve musampa olsaydı omaçta böyle rezil olurmuyduk soruyorum size...

Emre B.
25.08.2006, 20:58
Musambadan hiç haber yok mu?

kutoz
25.08.2006, 21:02
Sorun şuan futbolcu sorunu değil. Özünde elimizdeki futbolcularımız, bireysel olarak yetenekli futbolcular. Malesef, terzi kötü. Hep bir iki beden fazla dikiyor elbiseyi...

Musambadan, elbise dikebilir mi bilemiyorum. Bilmeli ki, musamba'dan elbise değil, masa örtüsü olur... Bu yüzden, sağ kanatta oynarsa bilin ki, masa örtüsü yerine, elbise dikmiştir...

poetricus
25.08.2006, 21:34
Vaktiyle Kemal Sunal'ın bir filmi vardı. Şaban istediği kızı vermeyen kayınpederini ayağına getirtip kendisini istetiyordu. Galiba bizim yönetim de transferde o mantıkla hareket ediyor.

Mehteroğlu
25.08.2006, 22:04
bjk konya macini izliyorum hakem 3 lehte kararla bjk yi desteklese de ( elle gol, penalti ve kirmizi) mac 1-1. kimse mükemmel değli inanın...konya taş gibi direniyor...

bu arada alex yordanov varken niye dışarılarda aradık ki sol kanadı döktürüyor yahu? hem de çok hırslı , yazık oldu...

Nytre
25.08.2006, 22:08
hürriyet sondakika haberi : bjk.ye ceza kapıda...

zamanında burada dedim türkiyede anadolu takımlarında iyi oyuncular var diye..
ama beni duymadılar :)

cınar#7
25.08.2006, 23:05
hala resmi bişe yokmu?ne beceriksiz bi yonetim bu ya bonservisi elinde bi oyuncuyu bile alamıyo

erol-61
26.08.2006, 00:08
MUSAMPA KOMEDİSİ

MENAJER BOLLUĞU
? Trabzonspor?da Kongolu oyuncu Kiki Musampa krizi bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz hafta Bordo-Mavili yönetimle anlaşmak için Trabzon?a gelen ancak fiyat konusunda anlaşamayan Musampa, bu kez menajerlerinin azizliğine uğradı. Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, Musampa?yı kadrolarına katmak istediklerini belirtirken, ?Oyuncu ile maddi konularda büyük oranda anlaşma sağladık. Ancak bir anda oyuncunun 8-9 menajeri ortaya çıktı. Hepsi de bizimle ayrı ayrı pazarlık yapmak istiyor? dedi.
ROTA AVRUPA
? Sayitoğlu, Musampa ile görüşüp, menajer sorununu ortadan kaldırmak isterdiklerini de belirtirken, ?Musampa ile görüşüp, menajerleri devreden çıkartmak için bize taahhütname vermesini istedik. Bugün son kararını bildirecek. Eğer teklifimizi kabul ederse transferi gerçekleştireceğiz. Aksi takdirde 8-9 menajerle uğraşacak zamanımız yok? dedi. Trabzonspor?da Musampa?n
ın transferinin gerçekleşmemesi halinde rotanın Avrupa?ya çevrileceği öğrenildi.

Keleşoğlu
26.08.2006, 00:55
yuh ya oyunmu oynuyo bunlar bizle madem tam olarak gerceklesmedi neden ortaya attılar tekrar bu musampa olayını ilk olaydan ders almadılar heralde rezil oluyoruz millete

cınar#7
26.08.2006, 01:06
MUSAMPA KOMEDİSİ

Trabzonsporda Musampanın
transferinin gerçekleşmemesi halinde rotanın Avrupaya çevrileceği öğrenildi.
geldik yine Tomas Jun olayına inşallah boyle bir hatayı tekrarlamazlar:mad:

MahmutHSO
26.08.2006, 01:09
Trabzonspor yönetimi; "acemiler mangası"
komiksiniz ya ,valla çok komik

unyelimetin
26.08.2006, 01:11
Bir delik muşamba için düştüğümüz durumlara bakın hele!

Özsu
26.08.2006, 02:00
Nasıl bir işdir anlamadım... Yötetimiz uzaktan izlemek bile işkence. acaba yönetimdeki diğer arkadaşlar nasıl dayanıyor

sanatik
26.08.2006, 02:48
geldik yine Tomas Jun olayına inşallah boyle bir hatayı tekrarlamazlar:mad:

anlasilan bedavaya gelmedi yine musampa, belese futbolcu beklesin bizimkiler daha sezon ortasinda belki alirlar, aclikdan oyuncu gelip yalvaracak, al beni yönetim al, aclikdan gidiyorum, para verin ne derseniz yaparim, yoksa son günleri ne bekler durur, lig bitmek üzere bizim icin, uefada aha bir güzel kura cekdik, bu mevcut takima iki kisi daha alsan ne becerecek iki hafta icinde ?

bedavaya almaya calisin, belki gelir.

birde gücsüz rakip gelecek, tam yönetim hesabi, gruplara kalacagiz uefadan gelen paralar ile kanca 3 aydir anlasamadigi birini getirecek, para gelecek ya, uefadan, onunla aliriz artik. ama yok yaaa osasuna cikdi, nasil yenecegiz simdi biz bunlari ?

hesaba bak cay demle.

en iyisi gidip yatiyim, delirdim zaten.

champions
26.08.2006, 09:55
bu yönetimin yapacağı transferin..........bu nasıl iş ya adamla 100 kere anlaştık ama sonuç ;00000000000

Mert67
26.08.2006, 09:58
arkadaşlar siz sürekli yönetimi suçluyosunuz.işin içinde olmadan. belki musampa biraz sorun dur.sürekli menejer çıkarıyomuş kendi kendine.

champions
26.08.2006, 10:01
tamam musampa sorun diyelim sen 40 gündür brezilyada adam aramadınmı git ordan al yönetimin hiçbir bahanesi olamaz musampadan başka bi sol kanat mı yok dünyada madem musampayı alıcaksın transfer döneminin başından beri başlasaydın şu işe belki şimdiye biterdi

stichus
26.08.2006, 10:09
bu başkan hem musampayı hem de breailyalı genç bir ortasaha oyuncusunu alamaz mı? neden bu kadar dar düşünüyoruz?
benim hesabımla pazartesi biter bu işler.. musampa sandığımdan uzun sürdü, ama hayırlı olacaktır inşaallah! güzel bakan güzel görüyor, güzel bakalım yahu!

champions
26.08.2006, 10:12
bu başkan hem musampayı hem de breailyalı genç bir ortasaha oyuncusunu alamaz mı? neden bu kadar dar düşünüyoruz?
benim hesabımla pazartesi biter bu işler.. musampa sandığımdan uzun sürdü, ama hayırlı olacaktır inşaallah! güzel bakan güzel görüyor, güzel bakalım yahu!

senin düşündüğün gibi olacağını bilsem zaten sorun yok ama ortada güvenilecek veya sabredilecek bi durum yok bende olumlu düşünmeye çaılışıyorum ama nereye kadar galiba 1 eylüle kadar

The Legend
26.08.2006, 10:12
başlık muşamba ile yine yeniden anlaşılamıyor olsun.

Raskolnikof
26.08.2006, 10:15
bu yönetimin acilen istifa etmesi gerekiyor. Musamba yine fosss çıkıyor.
Millet kezman ve bir zamanlar bizimde istediğimiz deivid de souza yı getiriyor.
Faruk kanca ne halt yiyor oralarda.Halen kalayımmı diye haber yolluyor. Ulan transfer sona erdi. halen faruk kanca kalayımmı diye soruyor.
Acilen istifa.....

Vegas
26.08.2006, 10:24
bu yönetimin acilen istifa etmesi gerekiyor. Musamba yine fosss çıkıyor.
Millet kezman ve bir zamanlar bizimde istediğimiz deivid de souza yı getiriyor.
Faruk kanca ne halt yiyor oralarda.Halen kalayımmı diye haber yolluyor. Ulan transfer sona erdi. halen faruk kanca kalayımmı diye soruyor.
Acilen istifa.....

Bende onu yazacaktim simdi buraya, fener saman altindan su yurutuyior adeta Kezman'i falan aliyor bizimkiler sonu gelmez son gorusmeleri yapiyor.

Bahtiyar
26.08.2006, 10:30
borcu olmayan klüp biziz hiç bişey yapamayanda biziz boşuna demiyorlar borç yiğidin kamçısıdır diye.

Emre B.
26.08.2006, 10:37
Yönetim Musambayla vakit kaybediyor.

Atalay
26.08.2006, 10:37
bizim mahallede bir tane çok iyi topcu var acaba haber versek yönetime trabzona cagırırlarda TRANSFERİNİ BİTİREBİLİRLERMİ kaçaçak çoçuk elimizden!! vah vah koca trabzonun düştügü hallere bak kıçıkırık bir topçu yüzünden madara oluyoruz tüm ülkeye ayıptır gülüyoruz aglanacak halimize!!yeter sayın başkan kurdeşen döküyoruz lütfen bütün hastalıkları bize birden geçirtmeden istifa edin sizden bu trabzonspora hiç bir fayda yok!!giderkende şu müthiş teknik direktörünüzüde uçaktan aşşagıya atın!!!!!!!

Bahtiyar
26.08.2006, 10:46
http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/2006/08/26/im/BD5642A6B0EF38499A337881b.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifMusampa garantisi

Trabzonspor'un Basın Sözcüsü Kafkas, "Musampa ile anlaştık, sorun yok" dedi.

Musampa'da sorun çıkmaz

Trabzonspor Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, anlaşma sağladıkları Musampa'nın transferinde herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Kongo asıllı Hollandalı futbolcunun büyük ihtimalle bordo-mavili formayı giyeceğini belirten Kafkas, "Ortaya atılan iddialarla ilgilenmiyoruz" dedi. http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)

Bahtiyar
26.08.2006, 10:47
bu haber şimdi doğrumu? bu nedir ya kanser olduk

FaLqOn_61
26.08.2006, 10:47
Yaa arkadaşlar anlamıyomusunuz işte yönetim bu oyunlarla zaman kazanmaya çalışıyo.Aha buraya yazıyorum 1-2 maç daha alalım yönetim diyecek ki takım artık oturdu transfere gerek yok.Bunlar hep dalaveracı.Bi halt olmaz bu yönetimden. Böle bişe nerde duyulmuş yaa.Sen transfer sezonu başladığı gibi brezilya ya adam gönder transfer sezonu bitiyo hala adam gelecek bekle.Üstelik gidip başka yerden adamın peşine düş.Daha ne bekliosun kancayı.Çağır şunu şuraya.Ne kadar meraklısın birine öbürüne bedavadan tatil yaptırmayı..YAzıktırr beee allah aşkına bırakın gidin....

Mert67
26.08.2006, 10:48
sabh gztsine güen olmaz ama.inşallah doğrudur.

champions
26.08.2006, 10:49
artık hiçbirşeye inanmıyorum alexde wagnerde mossoroda ve bunun gibi birçok futbolcuda aynı şekilde sorun yokdu ama yöneticiler kendi kendine sorun yaptı herhalde (musampanın geliceğini düşünüyorum ama bu yönetime güvenilmez)

stichus
26.08.2006, 10:50
kıçıkırık değil o topçu..
transferi için uğraştığınız topçunun kıymetli olması için onu fenerin alması lazım galiba. bu kompleks gibi geldi bana.. muşamba denmesi çok güzel.. harika bir espri.. sürekli tekrarlanmalı.. bence ilkokulu henüz bitirmemiş çocukların taraftara büyük katkısı oluyor.. muşamba! ne güzel espri yahu! hahahahaha... muşambaaa.. ne güzel çağrışım, ne ince zeka! trabzonspor taraftarının şu inceliğine bakar mısınız beyler hahahahaha... muşamba! naylon yani.. anladın? ne komik di mi?
hahahahahayt..
süpper zeka bunu bulan yahu!

ctmeoy
26.08.2006, 10:50
bu takımı musamba da kurtaramaz bu takıma branda lazım yani adam akıllı yönetim ve hoca lazım

champions
26.08.2006, 10:52
musampayı fener alsaydı eminim medyada kıyamet kopardı avrupanın en iyi sol kanat oyuncularından biri falan (ama şuna eminim fener getirdiği oyuncuyu geri gönderip sonra tekrar almaya çalışmazdı)

FaLqOn_61
26.08.2006, 10:55
kıçıkırık değil o topçu..
transferi için uğraştığınız topçunun kıymetli olması için onu fenerin alması lazım galiba. bu kompleks gibi geldi bana.. muşamba denmesi çok güzel.. harika bir espri.. sürekli tekrarlanmalı.. bence ilkokulu henüz bitirmemiş çocukların taraftara büyük katkısı oluyor.. muşamba! ne güzel espri yahu! hahahahaha... muşambaaa.. ne güzel çağrışım, ne ince zeka! trabzonspor taraftarının şu inceliğine bakar mısınız beyler hahahahaha... muşamba! naylon yani.. anladın? ne komik di mi?
hahahahahayt..
süpper zeka bunu bulan yahu!

Yahu sen ne demeye çalışıyosun şimdi.Burda önemli olan adamın muşamba branda olması diil.Adama öle demişiz de ne olmuş.Sanki demesek gelecek.Burda tartıştığımız konu yönetimin saçmalığı.lütfennn

Terzioğlu
26.08.2006, 10:55
Musampa’da yine sorun

Trabzonspor’un ikinci kez gündemine gelen Musamba’nın transferi bu defa menacer engeline takıldı. UEFA ile yapılan yazışmaların ardından Hollanda’lı futbolcunun birden fazla menacerinin ortaya çıkması ve hemen hepsinin hak iddia etmesi yönetimin önünü tıkadı. Gelişmeler hakkında bilgi veren asbaşkan Haşim Sayitoğlu, “Musampa kaliteli bir oyuncu, almak istiyoruz. Ama onunla pürüzleri çözüyoruz, menacer sorunu başlıyor. Onu Türkiye’ye getirecek menacerden başka bir kişinin sorumluluğunu kabul etmeyeceğimizi bildirdik. O da avukatları ile görüşecek ve yanıtını verecek. Ancak bu taahhütnameyi almadan asla Trabzonspor’u zora sokacak bir imza attırmayacağız” diye konuştu.

stichus
26.08.2006, 11:01
daha ne olduğunu bile anlayamıyoruz..
burada yönetimin saçmalığını konuşuyor muşuz.. neymiş saçmalık?
anlaşılırsa tribüne çağıracağın topçuya mı muşamba diyorsun?
ayrıca bir karar vermen lazım.. iyi topçu mu kötü topçu mu?
kararını yönetim karar vermeden vermen lazım.. ama olmaz değil mi?
duruşunu yönetime göre ayarlaman lazım..
alamazsak müthiş topçuyu kaçırdı beceriksizler, alırsak bu kıçıkırık muşambayı mı aldınız.. fener koca kezmanı alırken!
kooperatiflerde senin gibi muhalefet edenleri hemen yönetime alıyorlar, mum oluyor.. biliyorsun değil mi?

FaLqOn_61
26.08.2006, 11:07
alamazsak müthiş topçuyu kaçırdı beceriksizler, alırsak bu kıçıkırık muşambayı mı aldınız.. fener koca kezmanı alırken!
kooperatiflerde senin gibi muhalefet edenleri hemen yönetime alıyorlar, mum oluyor.. biliyorsun değil mi?

YAa sen nedir bi fener almışsın azına fener şöle yapsa yok fener böyle yapsa...Bak arkadaşım burda hiçkimsenin yönetime göre düşünce belirttiğini düşünmüyorum.Bu adamı az çok herkez tanıyo.Adam iyi birisi.Özellikle uzaktan çektiği hızlı ve isabetli şutlarıyla bizim takımın eksik noktasını dolduracak şekilde yararlı.Burda adamı tartışmıyoruz.Hem adamı alsak onu tribüne muşamba diye çağıracak kadar gerikefelı diiliz.Burda eğlence olsun die öyle söyleniyo. Yanlış anlıyosun bazı şeyleri ve yanlış eleştiriler yapıyosun..Biraz dikkat et

akdin
26.08.2006, 11:12
Daha transfer gerçekleşmeden,alanen bu kadar yıprattığın oyuncu,ne kadar yararlı olur?Yönetim her işte illaki bu kadar beceriksiz olmak zorunda mıdır?Yok efendim rest çektik,yok fazla para istedi falan filan.....Sanırsın ki Dünya'da transferi bizimkiler icat etti,paranla rezil olmak buna denir,sayın beyefendiler,kendi işyerlerinde böyle yöneticileri çalıştırırlar mı;acaba?Uyanın artık:Çorba taştı,kepçenin fiyatı sorulmaz........!!!!!!!!!!!!!

Hasan Ayvenli
26.08.2006, 11:18
fener aldı de souza yı da
bakalım ne olacak nası oynıcak
daha ucuza onu almayıp sora da gidip bi ton parayla junu almıştık bomba çıkmıştı
off offf

Mehmet_Mercanlı
26.08.2006, 11:21
:) cezam bitti yönetici kardeşlerim butakım böyle devam ettikce siz bana daha cok ceza verir siniz .. :mad: :D

stichus
26.08.2006, 11:22
emredersin!

Mehmet_Mercanlı
26.08.2006, 11:24
bizi değil musampa RONALDINHO bile kurtaramaz bizi kurtaracak tek isim "LUCESCU"

Bahtiyar
26.08.2006, 11:31
cu artes-pazar kiki çalışıyormu mesaisi varmıymış.

kutoz
26.08.2006, 11:45
Sorun Musamb(p)a sorunu değil arkadaşlar. Sorun Yönetim kurulunun iş bilmezliği. Şampiyonluk parolasıyla yola çıkan bir futbol takımı düşünün. Takıma direk katkı yapacak transferlerini ancak kamp sonrası gerçekleştiriyor. Öyle ki, bu transferlerimiz UEFA'nın ilk turunda bile oynayamıyor.

Brezilya'ya transfer yapılması için gönderilen yöneticimiz, 40 küsür gündür Brezilya'yı mesken tutmuş. Üstelik, orada polislerin çevirmesine bile girmiş, netice sıfır. Üstüne üstlük, Brezilye yerine yine Avrupa'dan transfer yapma girişimleri devam ediyor.

Daha öncede söylemiştim. Şuanki kadroda bulunan futbolcularımızı bireysel olarak incelediğimizde, hepsi yetenekli futbolcular. Elindeki kumaştan, iyi bir elbise dikemiyorsan sen terzi değilsindir.

Yönetim Aralık'ta kongre yaparak, bu işi aklı başında, bilgi ve birikimleriyle kendilerini ıspatlamış insanlara bırakmalı (gerçi yok ama...). Ve giderken de, Lazaroni'nin tazminatını da ödeyip, Trabzonspor'u ondan kurtarmalı.

Musamb(p)a gelse ne olur, gelmese ne olur. Lig 3 ncü haftada bitmiş bu kadar. Giden yine Trabzonspor'un paraları. En iyi golcünü satıp, ondan gelen parayı, onun yerini dolduramayacak bir futbolcu alamayan yönetim, becereksizdir. Bu kadar basit...

BOZOHAN
26.08.2006, 11:49
muşambanın 8-9 tane menejeri varmış ondan dolayı anlaşma yatmış olabilir duyurulur.

Muhalif
26.08.2006, 12:32

ya stichus hani bir kaleci de alacaktık ve herşey çok güzel olacaktı.. bu mesajda kaleciden bahsetmedin. kaleci işi yattı mı yoksa.. yakında brezilyalı oyuncuyu da çıkarıp musampa yı alacaz herşey çok güzel olacak, bir kademe sonra da bu kadroya güvenin herşey çok güzel olacak demezsin umarım:)

Çakır
26.08.2006, 12:39
Off be arkadaş, ne Musampa'ymış! Anlamadığım şey, bu adamın diğer menajerleri neden son anda ortaya çıkıyor? Adam daha önce Trabzon'a kadar geldiğinde neredeymiş bu menajerler, imzayı atsa atıyordu Trabzon'da... Nikah masasında tam imzalar atılırken "Durun siz evlenemezsiniz" hikayesi de ne böyle, iyice Türk filmine çevirdiler işi. Taraftara hikaye anlatmayı bıraksınlar, beceremiyoruz, alamıyoruz desinler, amenna. Hep bahane, hep bahane. Bahaneler bitmiyor yahu, ne zaman rahat ve huzurlu bir transfer yapacağız biz. Artık yeter, taraftar da bir yere kadar sabreder. Yeter, iyice oyuncak yaptılar Trabzonspor'u!

Bahtiyar
26.08.2006, 12:48
kiki yi almıyoz sanki ispanyayı fetetmek için sefere çıkıyoruz. fatih bile istanbulu almak için bu kadar uğraşmamıştır.

stichus
26.08.2006, 12:51
hakikaten güldürdün beni..
bir de yazdıklarını sanki senmişsin gibi jose nin surat ifadesiyle birleştirince.. harika oldu vallahi..
dostum hç kafanı yorma.. ben yormuyorum.. taraftar dedi diye olmaz bu işler.. onun için gaza gelmiyorum.. ama bildiğim bu söylediklerimin en geç pazar akşamı biz denizliyle oynarken neticeleneceğidir. pazartesi de resmen açıklanmasını bekliyorum. gerçi aklı evvel yöneticilerimiz trabzona piyasa yapmak için haberi yayabilirler ama sanıyorum artık tenbihle yürümüyor, habersiz bırakılıyorlar..
kaleciyi unutmuş değilim.
istek üzerine bir kez daha..
kaleci,
musampa,
kancanın pazar akşamı getireceği genç ortasaha(szymekin yerine)
ve ben..
her şey çok güzel olacak!
(bu arada pazartesi bir şov planlıyorum.. bu söylediklerimin gerçekleştiğini gördüğünüzde beni buralarda aramayın.. eğer gerçekleşmezse burada olacağım.. savunacağım.. ama takviyeler bu şekilde gerçekleşirse bu sanal alemde elde edecileceğim en büyük karizmaya sahip olarak(!) uzaklaşacağım.. artık üstüne ne desem boş anlamında!)

Bahtiyar
26.08.2006, 13:02
sen ne diin he o zaman biz UEFA cup ı alırız. bence biraz fazla bize kiki ile kaleci yeter.

@FLU
26.08.2006, 13:06
bir de yazdıklarını sanki senmişsin gibi jose nin surat ifadesiyle birleştirince.. harika oldu vallahi..
dostum hç kafanı yorma.. ben yormuyorum.. taraftar dedi diye olmaz bu işler.. onun için gaza gelmiyorum.. ama bildiğim bu söylediklerimin en geç pazar akşamı biz denizliyle oynarken neticeleneceğidir. pazartesi de resmen açıklanmasını bekliyorum. gerçi aklı evvel yöneticilerimiz trabzona piyasa yapmak için haberi yayabilirler ama sanıyorum artık tenbihle yürümüyor, habersiz bırakılıyorlar..
kaleci,
musampa,
ve ben..
(bu arada pazartesi bir şov planlıyorum.. bu söylediklerimin gerçekleştiğini gördüğünüzde beni buralarda aramayın.. eğer gerçekleşmezse burada olacağım.. savunacağım.. ama takviyeler bu şekilde gerçekleşirse bu sanal alemde elde edecileceğim en büyük karizmaya sahip olarak(!) uzaklaşacağım.. artık üstüne ne desem boş anlamında!)

kardeş bu kadar çok şey biliyorsun madem taraftarım diyorsun şu trübüne de bir el at daha fazla birbirimizi yemeyelim bide stad olayını bir an önce bitir be

stichus
26.08.2006, 13:09
kiki sakat biraz.. ama umutluyum..
öteki eleman daha garanti..
uefa cup ı alamayız.. bir kere kongrede sözü verilmiş değil.. taraftar sövebilir!

Jester
26.08.2006, 13:10
Stichus,

Şu bahsettiğin genç orta saha, sen ismini biliyorsun da mı söylemiyorsun, yoksa sende mi bilmiyorsun?

Eğer biliyorsan, ismini söylemeni beklemiyorum ama bize biraz ipucu verebilir misin? Örneğin takımı, daha önce basında adı geçti mi vs.

Pazartesi'ne kadar bir gelişme olmayacağı anlaşılıyor, bari biraz beyin cimnastiği yapalım, herkes çok gerildi çünkü...

Özsu
26.08.2006, 13:13
kaleci,
musampa,
ve ben..

ağzından bal damlıyo walla. abi kimsin , nesin:)

stichus
26.08.2006, 13:14
tribüne el atmak da nedir?
istanbulda yaşıyorum ben.. buradakilerle birşeyler yaparız.. beşiktaş maçına yetişirse.. trabzona nadiren geliyorum.. genelde maçları kuruttuğum bilindiği için arkadaşlarım engel olurlar bana..
stadla alakalı çalışmalar iyi gidiyor.. albayrak bir inşaat markasıdır.. başarıyla altından kalkacaklarını düşünüyorum stad işinin.. hollandalı firma avam projeleri getirsin hele..
ama taraftara yaranmak diyorsan o zor..
koltukların neden arkaya yatmadığını soracak ve bir tane mi yarım tane mi kaç taneyse o oyu vermeyerek albayrak ı süründürecek!
hepsi aşılır.. bu mutevazı başkana destek verelim.. sizi utandıracak hiç bir şey yapmadı, yapmaz! yıldız sözü vermeyen başkan olamasın bundan sonra zaten.. çıta yükselsin kardeşim..
bundan sonra:
almanyada yılın oyuncusu değilse o adamı yemeyiz..
brezilya çalıştırmadıysa o hoca dandiktir..
premier ligde oynamadıysa o topçu değildir..
yaşasın yeni beklentiler, yeni değerlendirmeler..

stichus
26.08.2006, 13:16
dostum daha önce duymadın.. ben de duymamıştım.. sonra araştırdım.. hem kancanın hem lazaroninin bir numaralı adayı bu imiş..
foruma artislik yapma amacında değilim ama adını verince gelecek adam havaalanında fiyat artırıyor..
genç orta saha..
pazar akşamı gelen herkes benim adamım olabilir yani:)
zaten söylediğim gibi.. pazartesi benim beklediğim gibi gelirse bir daha bu forumda olmayacağım ben.. artislik anlayışım işte bu..
nası plan?

@FLU
26.08.2006, 13:17
tribüne el atmak da nedir?
istanbulda yaşıyorum ben.. buradakilerle birşeyler yaparız.. beşiktaş maçına yetişirse.. trabzona nadiren geliyorum.. genelde maçları kuruttuğum bilindiği için arkadaşlarım engel olurlar bana..
stadla alakalı çalışmalar iyi gidiyor.. albayrak bir inşaat markasıdır.. başarıyla altından kalkacaklarını düşünüyorum stad işinin.. hollandalı firma avam projeleri getirsin hele..
ama taraftara yaranmak diyorsan o zor..
koltukların neden arkaya yatmadığını soracak ve bir tane mi yarım tane mi kaç taneyse o oyu vermeyerek albayrak ı süründürecek!
hepsi aşılır.. bu mutevazı başkana destek verelim.. sizi utandıracak hiç bir şey yapmadı, yapmaz! yıldız sözü vermeyen başkan olamasın bundan sonra zaten.. çıta yükselsin kardeşim..
bundan sonra:
almanyada yılın oyuncusu değilse o adamı yemeyiz..
brezilya çalıştırmadıysa o hoca dandiktir..
premier ligde oynamadıysa o topçu değildir..
yaşasın yeni beklentiler, yeni değerlendirmeler..

bende istanbulda yaşıyorum avni akere maça nerdeyse en az ayda 1 kere gidiyorum anlaşılan sen avni akere hiç maça gitmemişsin o zaman bir kerelik git de trübünün ne hale getirildiğini gör önce içimizdeki problemleri çözmeliyiz taraftar birbirini yiyor taraftar arasında kanlı savaş var yaa yöneticilerin de bunda payı var bilader

Sevgi
26.08.2006, 13:20
kaleci,
musampa,
ve ben..

ikinci Pelikan vukaatı :D Acaba forum üyelerinden Pelikanla bir bağlantınız varmıydı ?

yazdıklarınızdan sadece kaleci transferi gerçekleşsin bana yeter :)

Burçak
26.08.2006, 13:22
dostum daha önce duymadın.. ben de duymamıştım.. sonra araştırdım.. hem kancanın hem lazaroninin bir numaralı adayı bu imiş..
foruma artislik yapma amacında değilim ama adını verince gelecek adam havaalanında fiyat artırıyor..
genç orta saha..
pazar akşamı gelen herkes benim adamım olabilir yani:)
zaten söylediğim gibi.. pazartesi benim beklediğim gibi gelirse bir daha bu forumda olmayacağım ben.. artislik anlayışım işte bu..
nası plan?
yeterki dediğiniz şekilde olsun da bu adı geçen transferleri yapalım. sizinde gitmenize gerek yok forumdan. en azından gelecek adınada bilgilerinizi paylaşırsınız bizimle belki.

Burçak
26.08.2006, 13:23
ikinci Pelikan vukaatı :D Acaba forum üyelerinden Pelikanla bir bağlantınız varmıydı ?

yazdıklarınızdan sadece kaleci transferi gerçekleşsin bana yeter :)
heee vallahi yaa pelikan nikli bi üye vardı. o gelecek bu gidecek derdi. ama sonra göremez olduk. niye gelmiyoki foruma acaba. :rolleyes:

Jester
26.08.2006, 13:23
Stichus plan güzel ona lafım yok, ismini söylememek de gayet doğal, sadece biraz ipucu alabilirsek biz de biraz egzersiz yaparız, merak etme senden bu mudur falan diye teyit istemiycez, hem bakarsın sonra ola ki tahminlerden biri çıkarsa az buçuk biz de kendimizce mutlu oluruz.

Bir de gerçekten gündemi değiştirmek gerek, yoksa Pazartesi'ye kadar arkadaşların yönetime giydirmesini okuyacaz burada(halbuki transferleri tartışmak istiyoruz)...

Senin lisanınla söyliyim, bunu yaparsan bu da bir tür hizmet olur..

antagonist
26.08.2006, 13:29
Bundan önce de pelikan,filika vs. vardı.Onlar da aynı bu tarzda açıklamalr yaptılar.Hepsi de fos çıktı...

karayamayman
26.08.2006, 13:43

Senin dediğin gibi olsun alırsak Musamba, alamazsal Muşamba deriz. Bence adama takılan lakaptan çok bu transferin bizatihi kendisi komik. Ama Kanca'nın hakkını yemeyelim.

Kanca'nın Brezilya seferi 1. Muşamba (hala alamadığımıza göre yüksek müsaadenle Muşamba diyebiliriz herhalde) transferi 2. sırada

bahadır2561
26.08.2006, 13:49
yaw ne oluyor buralarda yine bi pelikan;filika işleri felan..onlarınıda agzından bal damlıyordu ama sonuc fos
inşallah bu arkadasın dediği dogru cıkar :)

stichus
26.08.2006, 13:52
öyle olsun..
bu kulübün taraftarıyla bir problemi yoktur. iletişim problemi vardır..
jester bırak karizmatik gidişimi engelleme yahu!:)
admaın adını versem olmaz..
takımını versem hemen anlaşılır..
adının son harfi a diyeyim..
benim bu ismi bilfdiğimi sizlere gösterme gibi bir artislik amacım yok ama kendinizi iyi hissedin diye söylüyorum. güzel transfer.
kaleci, musampa (adamın adı bu..) bir de szymekin yerine genç birezilyalı orta saha..
ne diyorduk..
herşeyçokgüzelolacak!
(pelikanı tanımadım ben.. malum yeni geldim sitenize)

@FLU
26.08.2006, 13:54
öyle olsun..
bu kulübün taraftarıyla bir problemi yoktur. iletişim problemi vardır..
jester bırak karizmatik gidişimi engelleme yahu!:)
admaın adını versem olmaz..
takımını versem hemen anlaşılır..
adının son harfi a diyeyim..
benim bu ismi bilfdiğimi sizlere gösterme gibi bir artislik amacım yok ama kendinizi iyi hissedin diye söylüyorum. güzel transfer.
kaleci, musampa (adamın adı bu..) bir de szymekin yerine genç birezilyalı orta saha..
ne diyorduk..
herşeyçokgüzelolacak!
(pelikanı tanımadım ben.. malum yeni geldim sitenize)

pazartesi bir kaleci bir orta saha bir de musakka gelmezse burda ol ama

Bahtiyar
26.08.2006, 14:00
ya ben musampa transferini takip ederken foruma üye oldum kardeş bu transferin gerçekleşmesini ençok isteyenlerden biriyim. bu transfer olcakmı olmayacakmı?

stichus
26.08.2006, 14:05
burada olacağım.. ama tarzın bir garip geldi bana.. okuyup inanamadın mı ki tekrar davet çıkarıyorsun..
adamlar gelmezse buradayım.. nedenleri açıklamak ve tekrar savunmak için..
adamlar gelirse: 'aferin.. tutuyosunuz sözlerinizi.. aferin..'yollu bir teşekkürle karşılaşmamak için gitmiş olacağım..
teşekkürleriniz ve yaklaşımınız eleştirilerinizde daha ağır..
bir başka zeka gösterisi de musakka ile karşımızda!
'korkunçtur yalnızlığımız, bir oyun oynanır oyalanırız.. orman değiliz artık(hakikaten değiliz) milli parkız!'
bu mfö şarkısı ismet özel sözleriyle az biraz değiştirilip süper bir marş olur..
ama taraftarın daha önemli işleri var..
daha oyuncusuna kelime çağrışımlarından süpper zeka lakaplar bulacak..
değil mi?

stichus
26.08.2006, 14:06
newyorker neden olmasın?

gerçekefsane
26.08.2006, 14:06
musampa heyecanlandırmıyor. Mehmet Topuz'u alalım. Erdinç ve Tayfun'u bonservisiyle verelim. Musampa transferi gölgede kalır.

Mehmet_Mercanlı
26.08.2006, 14:08
ya arkadaşlar sizce bugune kadar transfer konusunda cıkıpta duzgunbir basıntoplantısı duzenleyip bilgi veren oldumu ?????????

stichus
26.08.2006, 14:11
newyorker klavyende türkçe karakter yok.. hakikaten oralardansın herhalde.. oralarda şöyle uzun boylu bir tanıdığım vardı ama.. toptan anlamazdı o.. langırttan hiç anlamazdı!:)
bak şu işe:)

stichus
26.08.2006, 14:12
aleykumselam..
sen de patrona selam söylersin..
stres yapma.. taraftar takımına sahip çıkıyor.. buralarda asayiş berkemal!
apoel maçına katkılarından dolayı buradakilere ve özellikle abine sevgilerimi ilettim.. biliyorsun gidemediler maça:)

@FLU
26.08.2006, 14:13
burada olacağım.. ama tarzın bir garip geldi bana.. okuyup inanamadın mı ki tekrar davet çıkarıyorsun..
adamlar gelmezse buradayım.. nedenleri açıklamak ve tekrar savunmak için..
adamlar gelirse: 'aferin.. tutuyosunuz sözlerinizi.. aferin..'yollu bir teşekkürle karşılaşmamak için gitmiş olacağım..
teşekkürleriniz ve yaklaşımınız eleştirilerinizde daha ağır..
bir başka zeka gösterisi de musakka ile karşımızda!
'korkunçtur yalnızlığımız, bir oyun oynanır oyalanırız.. orman değiliz artık(hakikaten değiliz) milli parkız!'
bu mfö şarkısı ismet özel sözleriyle az biraz değiştirilip süper bir marş olur..
ama taraftarın daha önemli işleri var..
daha oyuncusuna kelime çağrışımlarından süpper zeka lakaplar bulacak..
değil mi?

kanka edebiyat yapıp bize nasıl taraftar olunur öğütleri veripte bir yere gelmeye çalışma eğerki dediklerin olursa benim umudum kalmamıştır ama olursa bir teşekkür edemiycek adam değilim sana da ederim yönetime de ama bu trannsfer bu duruma geldikten sonra olsa ne değişir bilmem onu zaman gösterecek bu sene hüsran ben sana bir soru sordum cevap alamadım tekrar sorucam cevaplarsan sevinirim ...

şimdi sen şu takımın sahada gösterdiği perfonmanstan memnunmusun bu takımı izlerken nasıl bir duyguya kapılıyorsun bu takımın bu durumda olmasının sebebi sana göre biz veya benim diyim cahil davranışlarımdan mı kaynaklanıyor ... musapba ya musakka demem den mi oluyor şimdi yönetimin ayıbını bana mı yıkıcaksın nedir yani

stichus
26.08.2006, 14:16
destek vermek lazım diyorum..
düzelir diyorum..
kaliteli takviyelerle pazartesi daha güçlü olacağız diyorum..
takımda hiç olmadığı kadar dünyaca tanınmış adamlar olacak diyorum..
teşekkür etme diye gideceğim diyorum..
böyle daha karizmatik olur diyorum..
nasıl pelikanı kötü hatırlatıyorsanız beni de iyi anarsınız diyorum..
daha ne diyeyim?

Lazo73
26.08.2006, 14:36
musampa gelirse, hüseyini yedeke cekip
symeki ön libero oynatir.........

BOZOHAN
26.08.2006, 14:41
musampa gelirse, hüseyini yedeke cekip
symeki ön libero oynatir.........

bu muşamba sol kanat değilmiydi

stichus
26.08.2006, 14:56
kızacaksın ama ben de merak ediyorum..
şu anda yönetim çalışma halinde.. yönetim derken bu işle vazifeli arkadaşları kastediyorum.. emin olun kulübün menfaatleri doğrultusunda(bu ifadenin hemen hepinizde sinir stres sebebi olduğunu biliyorum ama gerçek bu) çalışıyor.
umuyor ve istiyorum, inanıyorum olacak bu iş..
olmasa da mesele değil.. yine benim takımım.. ama takviyeye ihtiyacımız var ve yönetim bu meseleyi halletmeli..
musampa sıkıntıya girerse alternatifleri devreye sokulmalı( ulan hafiften kıvırıyor muyum ne?)
ama kaleci ve brezilyalı mutlaka hallolmalı, mutlaka..
(bir taneniz de çıkıp amin desin yahu.. bu işler bitmiş değil.. bitsin diye uğraşılıyor)

Oğuz
26.08.2006, 14:57
stichus,
net ol lütfen ya da hiç olma.. yeterince reklamını yaptın, yeterince tanındın artık uzatma..

murat
26.08.2006, 15:46
Arkadaslar bayagi bir msj sildim, gerekli veya gereksiz ama burda tartisma yaparken herkes once bir konuya baksin burda musampa transferi konusuluyor szymek veya birinin ne bilip bilmedigi degil. Bu baslikta konu disinda yazilacak msjlar silinecektir ve devam edilmesi haline ceza islemi yapilacaktir.

tesekkurler!

Özsu
26.08.2006, 16:22
musampa ne zaman netleşirse haber werınde içimiz rahatlasın

argentina
26.08.2006, 16:26
fenerbahçe kezbanı almış
kaynak trt 2 spor servisi

argentina
26.08.2006, 16:27
bizde gidliem musampa alalım takımda forwet yok

bide marcelinho gitmek istiyomus haber turkte (gerçi çok salak bir kanal) ama ordaki yprumcu aldım duyumlara gore gitmek istediini soylemiş

Nytre
26.08.2006, 16:37
kezman haberinin kaynağı fbtv

Badaloğlu
26.08.2006, 17:00
Kezman hikaye...Hep forvet olsa ne yazar?

Musamba'da bizim aradığımız oyuncu değil arkadaşlar.Ayrıca bu adam sakat olabilirmi diye sormadan edemeyeceğim.Bir adam Trabzona imza atmaya gelecek ama anlaşamadıkları için ülkesine gidecek soınra gene geri gelecek?????Bu nasıl iş?Bu transferde Kurt Vande Par hikayesine dönmesin?Adam sakat çıkmıştı hani...

Akşam Barcelona-Sevilya maçını seyrettinizmi?Bence bizim takıma Sevilya'nın forveti Kanute gibi bir fotvete ihtiyacımız var.Trabzonspor'a Kanute gibi bir adam lazım.Muşamba gibi birine değil...Yırtacak dağıtacak,koşacak,hava hakimiyeti olacak.

Murat Acar
26.08.2006, 17:05
şu anda yönetim çalışma halinde.. yönetim derken bu işle vazifeli arkadaşları kastediyorum.. emin olun kulübün menfaatleri doğrultusunda(bu ifadenin hemen hepinizde sinir stres sebebi olduğunu biliyorum ama gerçek bu) çalışıyor.
olmasa da mesele değil.. yine benim takımım.. ama takviyeye ihtiyacımız var ve yönetim bu meseleyi halletmeli..
musampa sıkıntıya girerse alternatifleri devreye sokulmalı( ulan hafiften kıvırıyor muyum ne?)
(bir taneniz de çıkıp amin desin yahu.. bu işler bitmiş değil.. bitsin diye uğraşılıyor)
LİG BİTİNCEMİ BİTİRECEKLER İŞİ NEDE OLSA LAZIZ DEĞİLMİ HEPİMİZ...İŞ İŞTEN GEÇTİKTEN SONRA NE İŞE YARAYACAK O TRANSFERLER.bU ZAMAN KADAR BİTMELİYDİ BU İŞLER.YÖNETİMİN EN BÜYÜK YANLIŞI YAVAŞ DAVRANMAK.GEÇEN YILIN AYNI HATALARINI TEKRARLIYORLAR.bÜYÜK HARF YAZDIM KUSURA BAKMAYIN...

Mehmet_Mercanlı
26.08.2006, 17:06
onunu bunu bilmem bizim ÖN LİBERO bas bas bağrıyo indad dıye
solkanat tan önce ÖN LİBERO VE KALEYE adam alınmalı daha sonrada BADALOĞLU' nun dediği gibi bir forver
ama öncelikle liberoooo

Murat Acar
26.08.2006, 17:08
bu muşamba sol kanat değilmiydiSol kanat evet.musampayı sola çekecek hüseyini kesip onun yerinede syzmek i oynatacak benim kadromda böyle ...

Oğuzhan Görkan
26.08.2006, 17:12
yokta yani isimi buraya yazınca ne oluyor anlamadım yazda görelim o mu gelecek.
benim hiç umumdum yok.
walla bmn de ünlü olmanın yolu böle gizemli haber vermek galiba bende mi yapsam:D
yazında wardı bi tane
ingilterede oynayan 20 gol ortalaması olan dünya kupasında oynayacak ama ingliz değil:D allahım sen sabır ver yaa

Murat Acar
26.08.2006, 17:12
onunu bunu bilmem bizim ÖN LİBERO bas bas bağrıyo indad dıye
solkanat tan önce ÖN LİBERO VE KALEYE adam alınmalı daha sonrada BADALOĞLU' nun dediği gibi bir forver
ama öncelikle liberoooo

ya ben anlamıyorum liberonun en iyisi var ama adam kullanmıyor syzmek kendi milli takımında bu mevkide oynuyor.Bana sorarsanız kaleci ve yırtıcı bir forvet şart muşampamı o olsada olur olmasada...

Mehmet_Mercanlı
26.08.2006, 17:20
ya ben anlamıyorum liberonun en iyisi var ama adam kullanmıyor syzmek kendi milli takımında bu mevkide oynuyor.Bana sorarsanız kaleci ve yırtıcı bir forvet şart muşampamı o olsada olur olmasada...

o mevkide takımdakı herkez hüseyinden güzel oynar bende SZYMEK'in orda oynaya bileceğini biliyorum ama bunu lazaroni bilmiyoo
szymek ortasağnın heryerinde oynaya bilecek biri bence ama biz yinede cok kalıteli birini alsak olmazmı oraya dimi bence sol kanattan daha acıl orası
ayrıca sol acıkta MURAT oynamalı

Terzioğlu
26.08.2006, 17:29
bizim ne musampaya ne ön liberoya ihtiyacimiz var bize lazim olan bir kaleci bir forvet bukadar......

Ön libero olarak Szymek i oynatmali ve umut'un yanina kaliteli yapanci bi forvet.

Terzioğlu
26.08.2006, 17:30
ah petkovic ah nerdesin mumla ariyoruz seni

Travelair
26.08.2006, 17:32
Musampa? Adamın bu sefer de 9 menejeri birden çıktı. Öyle ise bu tuzak adamı alacak halimiz yok. Bile bile lades demeyiz herhalde. Kulübe kazık atmaya gelen değil ekmek yemek isteyen oyuncular peşinde koşmamız gerek...

FaLqOn_61
26.08.2006, 17:36
Yaa herkes kaleci için yakınıyo ama jeferson en son maçta kusursuz oynadı.Neden kimse güvenmiyo ki o adama.Hem kaleci alma fikri sadece başkan da var.Kimse kaleciye ihtiyaç var demiyo ki.Lazaroni bile.Yeni kaleci alınsa bile adam yedek bırakacak onu açıkca belli.Daha neden tartışmasını yapıyosunuz

ÇaGaTaY
26.08.2006, 17:36
Bu takıma EN BAŞTA KALECİ lazım arkadaşlar.Antep maçını kaleci yüzünden kaybettik geçen sene bir düzine kaybettiğimiz maçlar gibi...

İkinci olarak bir sol kanat ki musampa olabilir bu...

Üçüncü olarak ise forvet...Takımdaki onca forvetten hiçbiri as kadro da oynayamaz...

Enes
26.08.2006, 17:54
:( bu hocayla devam etmek bu takıma ıhanettır trabzon hangı sezon boyle ımkanlarla bu kadar kotu oynadı hala takım duzelecek dıyor heralde sezon bıtınce bu takım form tutacak orta sahayı talan ettı adam. bu hoca gıder ama gıderken bızım basımızıda yakacak galıba gecen sene harıka olan mıroslaw hocanın sayesınde bu sene sac bas yolduruyo teknık dırektor olarak aldık ,macı okuyamıyo sonumuz hayırlı olsun ınsallah kaderımız bıozım kotu yazılmıs galıba

Murat Acar
26.08.2006, 17:58
o mevkide takımdakı herkez hüseyinden güzel oynar bende SZYMEK'in orda oynaya bileceğini biliyorum ama bunu lazaroni bilmiyoo
szymek ortasağnın heryerinde oynaya bilecek biri bence ama biz yinede cok kalıteli birini alsak olmazmı oraya dimi bence sol kanattan daha acıl orası
ayrıca sol acıkta MURAT oynamalı

SYZMEK İN en verimli olabileceği bir mevkiye daha iyisini arama şansımız yok çünki kalede ve forvette çok büyük bir sorunumuz var.buralar halledildikten sonra zaten yabancı kontenjanı doluyor oraya daha iyibir transfer şansımız yok bunu demek istedim.Lazaroni syzmek i solda oynatmaya kalkarak zaten hiçbirşey görmediğini gösterdi bize kalede ve forvetteki sorunları görmemeside çok doğal değilmi?

Ozan
26.08.2006, 18:19
valla ön liberoda szymek çok iyi olur mu bilmem ama hüseyinden iyi olur buna inanıyorum . kale , forvet ve ortasaha sol lazım takıma .

Enes Berfin
26.08.2006, 18:23
argentina (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=11587) vbmenu_register("postmenu_434224", true);

http://forum.bordomavi.net/image.php?u=11587&dateline=1154801318 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=11587)

Yer: istanbul
http://forum.bordomavi.net/images/reputation/reputation_balance.gif

http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon1.gif
bizde gidliem musampa alalım takımda forwet yok

bide marcelinho gitmek istiyomus haber turkte (gerçi çok salak bir kanal) ama ordaki yprumcu aldım duyumlara gore gitmek istediini soylemiş

kanma böle haberlere, bunlar sadece uydurmaca, türk milleti böle yalan haberlere alisti artik.

su musampa gelsin artikta oynasin, cok ihtiyacimiz var o bölgeye.

Sevgi
26.08.2006, 18:43

amin demeyle oluyorsa amin diyelim bakın diyorum AMİNNNNNN isterseniz bir organizasyonla transfer duasına çıkalım.:mad:

bakınız sayitoğlu'nun açıklama yapmasından sonra 2 gün geçti bahsi geçen futbolcu hala daha imza atmamıştır.Bu bir yönetim beceriksizliğidir.Bakınız transfer sezonu bitmek üzeredir hala daha kaleci olarak jeferson ve tolga'(10 yıl kalede dursa kaleci olamaz)dan medet umuyoruz.Bakınız orta alanda oyun kurucu özelliği taşıyan bir oyuncu olmadığı için takım kişisel beceriler olmadığı sürece atağa çıkamıyor.Ve siz bu transferler gerçekleşecek, gerçekleşmezse savunmak için burdaym diyorsunuz.Kalenin boş olduğunu görmeyen yönetimin anlaşma sağladıklarını söyledikleri futbolcuya iki gündür imza attıramayan bir yönetim , hasan ve hüseyin eziyetini taraftara çektiren yönetimin savunulacak bir tarafı yoktur.Herşey güzel olacakmışmış.:confused: Bende osasuna yı eleyeceğiz diyorum.:cool:

Mehmet_Mercanlı
26.08.2006, 18:49
sabahtan beri spor haberlerini izliyorum internetten takıp ediyorum ne bir gelişme var nede bir haber.. boş boş beklıyoruz

kimle ilgileniyorlar..?
nezaman bitiriyorlar..?
neden beklıyorlar.?
kalecı alıcaklarmı.?
3. adam denıyo kımı yolıcaklar.?
erdinç kovuldu onun yerine kim duşunuluyo.?
...............?

NERDE BU YÖNETİM
????????????????????????????????????

Şenol YİĞİT
26.08.2006, 18:54
yönetim çık artık bi açılama yap...şunu aldık bunu sattık,o geliyo. Sabahtan beri bilgisayar başındayım hala bi haber yok...gözlerim bozuldu walla
beynimi yicem ...

Enes Berfin
26.08.2006, 19:22
ya arkadaslar kusura bakmayin bu topic üzerinde baska bi aciklama yapacam,

ben kaleci transefewr ihtiyacimiz var diyen kisilere hala anlam veremiyorum, ya olamaz bukadar takim iyi degil dedik tamam kabul ettik ama kaleci problemini nerden cikardiniz ben bunu anlamis degilim, o gecen seneki tolgaya bukadar övgüler yagdiriyordunuz simdi ne oldu söleyin bana, eger o vahid o dönemler tolgayi kalede devam oynatsaydi bu durumdami olacakri ya simdi herseyi vahide suclamak istemiyorum, bi kaleci 3-4 macta cok kötü demeyim ama az hatalar yapti diye yeni kaleci transferimi edilsin böle bi sacmalik olmaz, biz takim halinde bu son 3-4 macta kötü yonuyoruz nezaman takim halinde iyi oynarsak ozaman bilinki kalecimizde iyi oynar, kapi gibi iki kalecimiz var, ve hala yeni kaleciye ihtiyacimiz var diyorsunuz, onu bunu birakinda biz önce dogru düzgün bir futbol oynayalim.

Bu konuda Lazoroniye hak veriyorum.

Analyzer
26.08.2006, 19:31
Hersey cok güzel olacak, insallah.
Zamanında pelikan da dermiş bu lafları:D Ahan da linki ayrıcana:
http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=358146&postcount=2779

kutoz
26.08.2006, 19:37
Pelikan'dı sonra kendine yeni bir rumuz yapmıştı. "Filika"... Oda Faruk Kanca gibi mit oluverdi... Şimdi "stichus" "Herşey güzel olacak diyor... Biz diyorum acaba Marsın Trabzonspor'unu mu izliyoruz. Hayır başka bir Trabzonspor'u izliyorsam, birisi bana çimdik atsın da uyanayım. Son üç haftada saçlarımdaki aklar çoğaldı. Bize de yazık.

Burçak
26.08.2006, 20:15
ya yok yaa şimdi de yok menejerler yok bilmemler kimler çıkmış . yine yatacak bu iş. sırf göstermelik birini alır gelirler.oooooof of

Umut ÖZTÜRK
26.08.2006, 20:23
bence bu iş yine yatacak boşuna beklemeyelim bu kadro ile devam

GolaMTuRi
26.08.2006, 20:25
ulan gorende ronaldinho geliyo sanir,bi gelemedi gitti bee...

sweetrose
26.08.2006, 20:28
Adam Trabzonu beğenmemiş ne yapacağız... İyİ bari her maçtan sonra serfgen gibi tutar istanbulun yolunu. Sonra bizim yönetim zor toplar onu barlardan...

ENKRALTS
26.08.2006, 20:52
yaa gelmesın.alex gelsın yaa.alex bu adamdan cok mu pahalıdır.ulan bu yonetım nerden buluyo boyle cins adamları anlamıyorum.

cınar#7
26.08.2006, 21:10
yaa gelmesın.alex gelsın yaa.alex bu adamdan cok mu pahalıdır.ulan bu yonetım nerden buluyo boyle cins adamları anlamıyorum.
Musampa Alexden çok daha iyi hemde Alexin bonservis problemi we uyum sıkıntısı war,Musampa bedelsiz we Avrupa tecrubesi war

Terzioğlu
26.08.2006, 21:15
surda transfer döneminin bitmesine 5 gün kaldi ozamana kadar sabredelim artik ozamanda almazlarsa gitsinler..

Bartuğ13
26.08.2006, 21:26
noldu musampa,nerde transfer yetti be of of

Mehmet_Mercanlı
26.08.2006, 21:36
öyle bir uyuz oldumki artık kımi alsalar yar olmaz
ama inat etim mutlaka birinialsınlar...
yok şimdi okadar adam hakkında bukadar aydır konuşuyoz kimseyi alamazsak cok komik olur

Selman
26.08.2006, 21:41
Bir galibiyet aldık ya, Denizli'yi de yenersek bakında görün takım iyi yolda diyip transfer yapmaz bunlar.

erdal6167
26.08.2006, 22:56
2 ay uğraşıp alamadığımız sauzo yu fener gitti 1 günde aldı. bizde musampayı 1 aydır alamadık.

ayıp ya ayıp biz bunları hakediyor muyuz.

İleli
26.08.2006, 23:16
1 hafta gecti ucak bileti bulamamislar daha gelir o gelir bekleyin..

diskus
26.08.2006, 23:20
az kaldi 31.8.2006 en gec saat 24 e kadar ondan sonra herkes rahat eder.

#10 Fietra
27.08.2006, 01:07
Hayırlısı neyse o olsun ne diyelim:)

Özkan Erdem
27.08.2006, 01:10
Kendi gelir o bi ara, yolu öğrendi nasılsa merak etmeyin. Gelir gider işte 2-3 saat takılır yine..
Ne adammışın be Musampa..

saglam
27.08.2006, 01:19
Pelikan'dı sonra kendine yeni bir rumuz yapmıştı. "Filika"... Oda Faruk Kanca gibi mit oluverdi... Şimdi "stichus" "Herşey güzel olacak diyor... Biz diyorum acaba Marsın Trabzonspor'unu mu izliyoruz. Hayır başka bir Trabzonspor'u izliyorsam, birisi bana çimdik atsın da uyanayım. Son üç haftada saçlarımdaki aklar çoğaldı. Bize de yazık.

Bu saatten sonra stichus'un çizdiği pembe tabloyu görsek ne olacak? 3 hafta geçmiş ve takımın "sadece 1"(yazıyla bir) puanı var. Hani ligler başlamamış olsa, sayın başkanımızı(!) ve Kancha'yı yeni transferlerle havalanında karşılarız da; şu saatten sonra pazartesiyi beklemenin, espiri hissinden öteye bende anlamlandırdığı bir duygu yok.

Lazaroni'nin bana göre yapacağı en faydalı iş; altyapıdan yetişen çocuklara şans tanıyıp, onlara tecrübe kazandırması olacaktır. Nasılsa ligi ilk 10'da bitiririz, bari Enis, Ufuk, Ufukhan, Tolga oynasın. Hem Hasan, Hüseyin ve Gökdeniz'e neden katlanıyoruz ki?

tunganyan
27.08.2006, 01:52
yaa adamlar kesmanı bi günde getirdiler allah bunların belasını ve....sn yaaa....bizimkiler hala adamın peşnde iki haftadırrr..fenerli arakadaşlar 2 hafatadr bi muşambaı alamaadınız biz 1 günde kezibanı aldık diolar..adamlar bizle resmen da....k geçiyoo rezilller bize bunügleri yaşatıyonuz ya allah sizi bildiği gibi yapsın..bu hocanında allah belasını versin ggeberip gitse keşkee

erol-61
27.08.2006, 02:04
MUSAMPA ISRARI

PAZARTESİ NETLEŞİR
? Trabzonspor yönetiminin Kongo asıllı Hollandalı oyuncu Kiki Musampa ısrarı sürüyor. Uzun zamandır Bordo-Mavili takımın gündemini meşgul eden Musampa?da son olarak menajer sorunu yaşanırken, Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, Kongolu oyuncudan yetkilerinin kendilerine verilmesi konusunda taahhütname istemişti. Asbaşkan Sayitoğlu, Musampa?nın istedikleri taahhütnameyi kendilerine gönderdiğini belirtirken, "Ancak taahhütnamede Hollanda Federasyonu?nun onayı olmadığı için konuyu pazartesi günü netleştireceğiz" dedi.
2-3 GÜNDE BİTECEK
? Haşim Sayitoğlu, transferi 2-3 gün içerisinde sonuçlandıracaklarını da belirtirken, "Hata yapmak istemediğimiz için transfer şu ana kadar gerçekleşmedi. Ancak 2-3 gün içerisinde ihtiyaç duyduğumuz transfer mutlaka gerçekleşecek. Musampa?nın transferi kendisinden kaynaklanan problemlerden dolayı gerçekleşmezse, alterna
tifleri de hazır bir şekilde bekliyor" diye konuştu.

Yönetici Kanca, kendisini eleştirenlere sert çıktı
20 kişilik liste verdim
GÖREVİMİZ BELLİ
? Trabzonspor?da şu ana kadar Brezilya?dan herhangi bir oyuncu alınmaması nedeniyle eleştirilere maruz kalan Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Kanca, Lazaroni?ye bugüne kadar her konuda anlaştığı 20 kişilik oyuncu listesi sunduğunu söyledi. Kanca, Brezilya?daki görevinin kendisine bildirilen oyuncular hakkında bilgi edinmek ve yeni oyuncular tesbit etmek olduğunu söyledi.
MERAK ETMESİNLER
? Faruk Kanca, 44 gündür Brezilya?da olduğunu belirtirken, "Bu süre içerisinde 20 kişilik oyuncu listesi hazırlayıp Lazaroni?ye sunduk. Oyuncu alınması konusunda son sözü kendisi söyleyeceği için benim beklemekten başka çarem yok. Bize isim verildiği an transfer gerçekleşir, kimse merak etmesin" dedi.

http://www.karadenizgazete.com.tr/haberdetay.php?id=6188

Ali Özcan
27.08.2006, 09:30
Bu Musampa yı çok seviyordum hatta adı ilk geçtiğinde uçmuştum ama adam o kadar sorun çıkardı ki iki haftadır kesinlikle istemiyorum gelmesin...menajerleriyle okey falan oynasın o zaten o kadar çok menajeri var ki 3 tane 4 li kurarlar walla...gENÇ bREZİLYALI İN mUSampa OuT

champions
27.08.2006, 09:33
alıcamız oyuncu müthiş bi oyuncu bile olsa anlaştık olmadı şu kadar menajeri çıktı gibi olaylar benim midemi bulandırmaya başladı alıcaksan al ne bu kadar uzatıyosun senden başka isteyende yok almıyorum de bitsin

gugula
27.08.2006, 10:03
herkes gibi bende transferi uzadıkca , bu tip sorunlar bu adamda cıktıkca bu adamı istememeye başladım....

Bahtiyar
27.08.2006, 10:04
ben hala kiki nin gelmesini banko istiyorum. çünkü bu adam bize brezilyalıdan daha faydalı olur kanısındayım. brezilya bize herşeyiyle ters saati, ligi, havası vs. onlar buraya alışana kadar biz uefa dan elenmiş şampiyonluğu kaçırmış oluruz. bence kiki olursa bu kadar sorun yaşamaz. bence ilk önce alınması gereken oyuncu.

zanoylu
27.08.2006, 10:38
Aga lig bitecek yakında bizim hallerimize bakın yaaa...Karabayrak nerden geldin başımıza belamısın beee

selcjK
27.08.2006, 10:57
nerde bu adam? 3 gün önce bi haber çıktı sonra ses yok seda yok

Bahtiyar
27.08.2006, 11:00
arkadaşlar başbakandan rica edelim de şu adamı gitsin ata uçağıyla alsın gelsin bilet bulamadı herhalde hem başbakanın gitmesi daha etkili olur. ama o da ispanya bir ay dan fazla kalırsa ülkeyi başbakansız bırakırız.:D

Jackdaniels
27.08.2006, 11:56
Bu transferin yapılışı tam bi rezalet yaaa elalemin ağzına sakız olduk....

yaranozlu
27.08.2006, 12:18
ya bu adam belli ki problemli, hiç gerek yok almaya... allahım ya bu ne rezilliktir yaaa.. nelerle uğraşıoz.... git belçikadan, portekizden, fransadan genç afrikalılardan al gel. antebin forvetini statta izledim, harika bir oyuncu(siyahi olan).... nebilim dieh vardı geçen sene o da iyiydi. bu tip adamları almak gerekir ama genç olsun....

Barış Cem
27.08.2006, 12:34
elin adamı kezmanı , deividi alıyo biz muşambaların yolunu gözlüyoruz hey allahım ya çıldırmamamk elde değil

Bahtiyar
27.08.2006, 12:42
arkadaşım muşamba dediğin adam eğer beceripte alınabilirse devid e de kezmana da havada karada basar. bide adını söyleyemiyorsan kısa adı var (kiki).

UğuR
27.08.2006, 12:44
Fotomaçın haberine göre gelmiyormuş.Kesin değil ama ben öyle biliyorum.

Gürkan
27.08.2006, 12:53
ya bu adam belli ki problemli, hiç gerek yok almaya... allahım ya bu ne rezilliktir yaaa.. nelerle uğraşıoz.... git belçikadan, portekizden, fransadan genç afrikalılardan al gel. antebin forvetini statta izledim, harika bir oyuncu(siyahi olan).... nebilim dieh vardı geçen sene o da iyiydi. bu tip adamları almak gerekir ama genç olsun....

fener bir ara toplu yodu antepten vs.hangısı kaldı bır jhonson (yanlıs olabılır) var akılda kalan. bız agustıne aldık noldu. onların ıcınden cıksacıksa 10 tane de 1 belkı cıkar.

bordoylamavi
27.08.2006, 14:43
linkte manchester city nin 1 0 kaybettiği maçtan görüntüler var. musampa nın da görüntüler içersinde bir kaç şutu var merak edenlere http://www.youtube.com/watch?v=baOfYdtqQ80

61viya
27.08.2006, 14:44
Bence maskot konusunda Faruk Kanca ile başabaş mücadele eder :D:D:D

Barış Cem
27.08.2006, 15:12
arkadaşım muşamba dediğin adam eğer beceripte alınabilirse devid e de kezmana da havada karada basar. bide adını söyleyemiyorsan kısa adı var (kiki).

hayal kurmak serbest tabi ki

SiNo
27.08.2006, 15:17
poşet ne zaman geliyor

Bahtiyar
27.08.2006, 15:22
hayal kurmak serbest tabi ki

güzel cevap, alnmasını çok istiyorum ama hayal kurmuyorum. unutmaki kezban da a.madrid in kapısının önüne konan topçu. ikisini de premier lig deneyimleriyle kıyaslayabilirsin. ts de ben bu zamana kadar hiç bir yönetimin klas topçular getirdiğini görmedim. alınırsa ilklerden olacak ondan heyecanlıyım. marce geldi geleli trabzonspor un maçlarını kaçırmıyorum. artık bizde yıldız topçu izlemek istiyoruz sanırım buna sende katılırsın.

hakanhan
27.08.2006, 15:27
poşet ne zaman geliyor

naylonu yokmus gelemiyor:D

argentina
27.08.2006, 15:27
beyler kancanın hiç bir gunahı yok bence adam anlaşıyor bizim başımzdaki koyun sürüsnüne çoban bile olacak kapasitede olmayan bi teknik adam var ya o istemiyormus

bende faruk kancada adam sıkıldı oralrda aleisni goremiyor 60 gundur bir dünya adamla anlaşmış hep adama giden mesaj sen bekle

since1967_
27.08.2006, 15:52
ya yeter artık gelecekse gelsin böyle saçmalık olmaz beyler.

k@ndemir
27.08.2006, 17:24
gelmesin ya!ortalık mı kurududa kaldık habu yamyama

invisibleman
27.08.2006, 17:56
Aslında takıma faydalı olabilecek kapasitede bi oyuncu ama bilemiyorum Türkiye de özellikle Trabzon da yapabilir mi emin değilim eger alısırsa Trabzon a bence cok iyi bi transfer olur..

Göktuğ Altuntaş
27.08.2006, 18:06
beklee beklee yok ortada adamı kaç haftadır ha aldık ha alacaz ortada bisey yok biz hala bekliyoruz!

sweetrose
27.08.2006, 18:26
daha bekleyecek miyiz? devre arasına yetişir mi bari

aytex
27.08.2006, 18:38
Yavuz Saltık'ın Günebakış Gazetesinde Bugün Musampa İle İlgili Yazısı

Evimin hemen yanında bir su sporları merkezi var. Yaz ayı malum sıcaktan bunalan bütün İstanbullular denize veya havuza koşuyor. Ben 4 yıldır burda oturmama rağmen çok kalabalık oluyor diye şimdiye kadar hiç gitmemiştim.

Geçen hafta sonu gözümü karartıp gitmeye karar verdim. Verdim vermesine de hanım evde yok, üzerimde anahtar da yok. Don lazım, terlik ve havlu lazım. Giriş 20 milyon, üzerimde nakit para taşımadığım için parayı da yok sayalım. Anlayacağınız havuza gitmek için sadece istek var, o da yarım yamalak. Ama gidebilmek için hiç bir malzemem yok.

O sırada evin önündeki bahçede komşu çocuklarının yaptığı naylon-Muşamba benzeri çadır dikkatimi çeki. Çizgi filmlerde aklına bir şey gelen kahraman gibi benim beynimde de şimşekler çaktı. Yaşasın. Donu buldum diye geçirdim içimden. Biraz cartlak kırmızı da olsa bu Muşambadan kendime bir don yapabilirdim. Siz öyle don dediğme bakmayın. Kastettiğim şey mayodur, şorttur.

Neyse kimseye aldırmadan bodoslama daldığım çadırın bezini hızla bir söküşümü vardı ki. Görselerdi kırkpınar pehlivanları bile kıskanırdı Alimallah. Muşambayı aldım. Merdiven basamaklarına oturdum ve ölçüp biçmeye başladım. Şurası bir bacağı, şurası diğer bacağı, burası ağ kısmı. Bir de beline şerit şeklinde kemer yapmak lazım ki havuzdayken suyun ağırlığı ile malzemeyi havuza dökmeyelim. Muşambadan kemeri de yaptık ama bu Muşamba bu bedeni taşımaz ki. Baktım ki olacak gibi değil giydiğim pantolonun kemerini çıkartarak bu işi sağlama almaya karar verdim. Neyse apartmanın boşluğuna gidip üstümü değiştirdim. Bir sorun vardı gene. Üstümü çıkarttığımda gördüğüm manzara. İki yıldır denize girmediğimden öyle zigana karı kadar beyaz vücüdumu görünce utandım doğrusu. Bu beyaz vücutla herkes bana bakacak diye yüzümün kızardığını hissettim. Ama gözüm kara, Muşambadan şortumu giyip ayakkabılarımın da arkalarına basarak öyle “Bafra Kabadayıları” gibi havuzun yolunu tuttum. Hafif bir yokuş inerek gidilen havuz yolundayken kendimi çocukluğumda Hayrat’taki evimizin yanındaki Kaban yokuşundan aşağıya top oynamaktan dönen Ali Kemal gibi hissettim.

Havuzun önü kalabalık her yerden, her milletten adam var. Entel mi ararsın, kıro mu, bikinili mi, haşemalı mı her cinsten adam var burda. Parasını verenler bir fiş alıyor ve içeri dalıyor. Bu fişle içerde bir tost ve meyve suyu da beleşe geliyormuş. Ne güzel ya. Evime bu kadar yakın olmasına rağmen ilk kez yakından tanıdığım bu mekan ne güzel bir yermiş meğer.

Kapıdaki kalabalığın azalmasını bekledim. Fırsatını bulunca o beyaz tenli vücudumla Aydemir Akbaş misali yürüyerek bilet kesen elemanın yanından ona hiç bakmadan geçtim. Kimse bir şey söylemeden tam içeri girmek üzereydim ki bir kıllı erkek eli önümü kesti. “Hoooop hemşerim nereye? ” Buyrun bakalım “Şattül Arap Su Yolunu dolaşıp eve gidiyorum. Elinin körü.” Havuza gidiyorum tabii ki. Ama adam kararlıydı ve tuttuğu gibi kapının dışına kadar beni sürükledi. Muşambadan donum düşmesin diye bir elimle onu tutarken diğer elimle de adama mukavamet ediyordum ama nafile. Ben orada öylece bağırırken görevinin “Müşteri İlişkileri Yönetmeni” olduğunu öğrendiğim bayan para neyse de bu kılıkla beni içeri alamayacaklarını söyledi. Demek para problem değildi. Ben de “ Dışarısı çok sıcak, karım evde yok, üstüme bir şey giyemedim, para da taşımıyorm. Bu şekilde içeri girmeme izin verirseniz çok memnun olurum” dedim. Ama hemen anlamıştım. Beyaz vücudum sorun oluyordu. “Hanımefendi ben erken yanarım. Siz beni içeri alın hele bak iki dakika da nasıl yanıyorum” dedim. Hanımefendi başını sağa sola sallayarak reddetti. O sırada saksıda bulunan topraklardan biraz alıp üstüme sürdüm. “Aha bakın karardım işte” Hanımefendi hiç istifini bozmadan gene başını sağa sola salladı.

Bu şekilde saatlerce süren girişimlerimden bir sonuç alamadım. Giriş kapısının oradaki boşluktan bakıp içerde bambaşka bir dünyada bir sürü insanın gönüllerince eğlendiğini, sarı , mavi, yeşil, pembe, beyaz mayo ve bikinileri ile bir sürü dünya çirkini kız ve erkeğin mutlu bir biçimde yüzdüğünü gördüm. Herkes oradaydı da bir ben yoktum orada işte. Bembeyaz vücuduma kızdım gene. Biraz yansaydım bunların hiç birini yaşamayacaktım. Ama sonuç ortada onlar havuzda ben ise dışarda Muşambadan donumla güneşin altındayım.

Sıcaktan başıma güneş geçti. Çok acıktım. Terledim.Muşambadan donum düşmesin diye bağladığım kemer belimi öyle acıtmaya başladı ki. Son bir can havli ile içeri girmek istediğimi söyleyince hanımefendi acı gerçeği yüzüme vurdu. “Hem paranız yok, hem havlunuz, hem terliğiniz. Bütün bunları kabul edeceğim ama Muşamba ile Olmaz beyefendi Muşamba ile Olmaz.....”

Derken eşim tv izlerken uyuya kaldığım koltukta dürttü beni. Televizyondaki spor haberlerini göstererek “Bak Yavuz, Trabzonspor Musampa diye bir futbolcu alıyormuş” dedi.

Uykulu bir sesle cevabı yapıştırdım orada “Muşamba ile Olmaz karıcığım Muşamba ile olmaz.”

murat
27.08.2006, 18:54
valla hic gulesim yoktu :)

My
27.08.2006, 18:54
Yazısını okuyunca aklıma geldi. Yavuz SALTIK acaba Şimal Yıldızı'nın yazısını Günebakış'ta izinsiz yayınladıktan sonra herhangi bir özür yazısı gibi birşey yayınladımı gazetede. Yada kendisinden özür dilemek gibi bir girişim...

Faik Yılmaz
28.08.2006, 10:03
bu işler vizyon işleri....
öyle birirlerinin siyasi itibarını getirmek için başkan olursanız böyle çuvarllarsanız.....
ya adam gibi transfer yapın bu takımı bu rezil halden kurtarın......
YA DA DEFOLUN GİDİN......
bizi böyle üzmeye hakkınız yok....

Ali Özcan
28.08.2006, 13:11
lig bitti geleceksen gel de iki topa vur...paslanacan orada burada gezmekten...

UğuR
28.08.2006, 13:14
Musamba imzayı atmış.
kaynak @stichus

Hadi bakalım hayırlı olsun.

eren_61
28.08.2006, 13:19
ee peki ne zaman gelcek bu hafta lig yok bari gelse de takımla tanışsa hafta ya beşiktaş maçında oynasa

gerçekefsane
28.08.2006, 13:19
Musamba imzayı atmış.
kaynak @stichus

inanmam, inanmam :eek: resmi sitede haber çıkmadan inanmam. :eek:

Emin
28.08.2006, 13:21
ne muşambaymış be
ligin son haftasına kalmasa bari. Hayır kazayla bu takım şampiyon olur elin oğlu bir hafta oynadı diye şampiyonluk pirimi alır. Zarar etmeyelim o bakımdan....

Keleşoğlu
28.08.2006, 13:22
bu kacıncı gelisi ya yeter artık geliyosa gelsin bi taraftarın siniriyle bu kadar oynanmazki

İslam Sezer
28.08.2006, 13:23
ne muşambaymış be
ligin son haftasına kalmasa bari. Hayır kazayla bu takım şampiyon olur elin oğlu bir hafta oynadı diye şampiyonluk pirimi alır. Zarar etmeyelim o bakımdan....

şampiyon olakta alsın be kardeş,en azından 2 gün trabzonun havasını aldı.az buçuk ts li sayılır artık...

saglam
28.08.2006, 13:26
Musamba imzayı atmış.
kaynak @stichus

Kendisi nerelerde? Dünkü protesto ağır mı geldi acaba?

Ali Özcan
28.08.2006, 13:28
STİCHUS purosunu içerken coşmuş yine...

UğuR
28.08.2006, 13:30
Kendisi nerelerde? Dünkü protesto ağır mı geldi acaba?
2006 2007 transfer dosyası topiğinde kendisi.

Hasan Ayvenli
28.08.2006, 17:03
Fotomaçın haberine göre gelmiyormuş.Kesin değil ama ben öyle biliyorum.
hala fotomaç gibi bi gazetenin haberlerini takip ediyosunuz
hadi edioyosunuz yazmayın buraya o şerefsizlerin haberlerini

Rasim YILMAZ
28.08.2006, 17:25
gelme musampa gelmee artık:):) çünkü bo.unu çıkardın işin..

champions
28.08.2006, 17:26
aynen öyle ne kadar iyi olursa olsun musampa ismini duyunca midem bulanmaya başladı

MahmutHSO
28.08.2006, 17:33
yönetimimizin transfer politikası,kazıklanmamak.adamların ödü patlıyo yanlış transer yapıp kazıklanacağız diye.hal böyle olunca da en iyisi hiç transfer yapmamak fikrinde birleşiyorlar.
içimden neler söylemek geliyor ah bir bilseniz nelerrrrr

Tansu Onur Erdoğan
28.08.2006, 17:36
bu hiç bişe siz zuravski transferini hatırlayın yarım sene sürdü :P

Ali Özcan
28.08.2006, 17:46
bu hiç bişe siz zuravski transferini hatırlayın yarım sene sürdü :P

sonu benzemez inşallah...

Sevgi
28.08.2006, 17:51
arkadaşalr ,bugün pazartesi ve mesai saati bitmek üzere iş yoğunluğum sebebiyle takip edemedim, kiki musampa,brezilya'dan genç bir orta saha oyuncusu ve kaleci transferi gerçekleşip EVET ARTIK HERŞEY GÜZEL OLACAK DEDİK Mİ ?

@stichus !!!

Ali Özcan
28.08.2006, 17:52
arkadaşalr ,bugün pazartesi ve mesai saati bitmek üzere iş yoğunluğum sebebiyle takip edemedim, kiki musampa,brezilya'dan genç bir orta saha oyuncusu ve kaleci transferi gerçekleşip EVET ARTIK HERŞEY GÜZEL OLACAK DEDİK Mİ ?

@stichus !!!

stichus transfer bölümünde Sevgi...Git de eğlen biraz.stres atarsın...

BOZOHAN
28.08.2006, 18:32
Yattarada sakatlandı iyimi napacz bilemiyorum. bu muşamba bari yi adammı yattaranın yerini bir nepze olsun doldurabilirmi.

61viya
28.08.2006, 18:35
Başlığı yazan arkadaş da amma yazmış he ;) Yeniden yayınlanan dizilerin reklamı gibi olmuş :D:D Her yaz izlenecek bu gidişle :D

coolank
28.08.2006, 19:49
bu adamı seyreden oldu mu ??? ve bu adam ön libero oynayabilir mi

Analyzer
28.08.2006, 20:24
Musampa Malaga'dayken baya bi izlemiştim. orta sahanın solunda oynuyordu. Dünya kupasında Dwight Yorke'un ön libero oynadığını gördüm ya artık değil Musampa Jefferson bile ön libero oynasa şaşırmam:)

bordoylamavi
28.08.2006, 21:08
ya ismiyle dalga geçmeyin falan diyoruz ama hakkaten de muşamba demesi zevkli öyle değil mi nolcak szykoviak formaya ismini szymek diye yazdırıyor ya belki o da seyircilerin arasında çok tuttu diye muşamba diye yazdırır. ama düşünsenize taraftar forması da çok satar

Kobalas61
28.08.2006, 21:15
ya ewt en onemli eksik defans ve forvette ama artık yapcak bişe de kalmadı maalesef yine hüsrana uğrucaz galiba

antagonist
28.08.2006, 21:24
Musampa'ya gerek yok bence.Onun yerine ön libero ya da kaleci alınmalı...