PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garip Açıklama ?

Doğukan Uçan
02.07.2013, 17:43
http://www2.sporx.com/futbol/superlig/trabzonspor/trabzondan-fifaya-kafa-karistiran-cevapSXHBQ334911SXQ

?

Kaan
02.07.2013, 17:49
Aynen buna gelecektim ben de. Sporx saçmalamış, savunma doğru. Sportif başarı elde ettik ama maddi anlamda ödüllendirilmedik. Sporx bunları neden yazmıyor?

Şikeci yandaşları...

alper*
02.07.2013, 17:49
Buradan bir şey çıkmaz.

DeAgLeMaNyAq
02.07.2013, 18:13
Sporx'in artniyeti olabilir ama ben Fifa'yı haklı buluyorum. Sporx'in manşetinde şampiyon olmadık ki ibaresi tamamen ilgi çekme amacıyla. Sözleşmede şampiyonluk için değil Şampiyonlar Ligi için ek madde vardı. Maddi anlamda ödüllendirilmedik ne demek? Şampiyonlar Ligi'nden 23 milyon euro almışız. Senin 2 milyon euroluk şampiyonluk geliri farkını kim takar. Aynı durum Zokora için Sevilla kulübü ile de davalığız. Hatta 1.5 ay önce bunu dile getirmiştim.

O değil de Zokora'nın bonservisi alındığında Sevilla ile yapılan anlaşmada Şampiyonlar Ligi'ne katılmamız halinde ilave 150 bin euro ödenir maddesi konulmuş. UEFA bizi Şampiyonlar Ligi'ne alınca adamlar haklı olarak bu parayı istemiş. Bizimkiler ise ön elemede elendik diye vermemekte diretmiş ama Fifa yer mi bu numarayı...

Buradan bir şey çıkmaz düşüncesi doğru değil. Fifa hükmü vermiş, bu parayı ödeyeceksin demiş. Bu saatten sonra CAS'a gitsek bile bir şey çıkmaz. Bizim eski yönetim sağa sola milyon euroları saçıp, bu şekilde istenen cüzi rakamlar için türlü taklalar atmış. Sen kalkıp 2010-2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur diye pankart açan ve bu yüzden ceza alan GS'ye karşı, doğru yazmışlar buna karşı bir ceza verilmişse biz öderiz diyip göz boyayacaksın, ondan sonra da perde arkasında Fifa'ya biz şampiyonlar ligine öyle gitmedik böyle gittik diye masal anlatacaksın. Al işte 125 bin euro ödenecekken bu rakam şimdi 150 bin euroya çıktı. Zokora için de 150 bin euro istemişlerdi o da 175'e çıkar artık. Hak aramak başka, hak ararken haksız duruma düşmek başka...

Yavuz Bektaş
02.07.2013, 18:21
tescil edildikten sonra bu davayı açsalardı resmi olarak değiliz(şimdilik) ondan sonra sözleşme ne ise gereği yapılır

Kaan
02.07.2013, 18:31
Sporx'in artniyeti olabilir ama ben Fifa'yı haklı buluyorum. Sporx'in manşetinde şampiyon olmadık ki ibaresi tamamen ilgi çekme amacıyla. Sözleşmede şampiyonluk için değil Şampiyonlar Ligi için ek madde vardı. Maddi anlamda ödüllendirilmedik ne demek? Şampiyonlar Ligi'nden 23 milyon euro almışız. Senin 2 milyon euroluk şampiyonluk geliri farkını kim takar. Aynı durum Zokora için Sevilla kulübü ile de davalığız. Hatta 1.5 ay önce bunu dile getirmiştim.

Ben haberin içeriğine göre yaptım. Sözleşmede ne vardır, ne yoktur bilmem. TFF bizi "şampiyon" olarak değerlendirmediği için maddi kazancımız olmadı demek istiyorum. Madde Şampiyonlar Ligi ile ilgiliyse bilemem...

DeAgLeMaNyAq
02.07.2013, 18:42
Ben haberin içeriğine göre yaptım. Sözleşmede ne vardır, ne yoktur bilmem. TFF bizi "şampiyon" olarak değerlendirmediği için maddi kazancımız olmadı demek istiyorum. Madde Şampiyonlar Ligi ile ilgiliyse bilemem...

Haber kesinlikle dezenforme edilmiş ona katılıyorum. Özellikle şampiyon olmamız halinde o paranın verilmesi gerektiği şeklinde lanse edilmiş. FB'liler de o şekilde saldırıya geçip yorumlar yapıyor. Oysa Wisla Krakow'un hak iddiası şampiyon olduğunuz için değil, Şampiyonlar Ligi'ne gittiğiniz için o parayı istiyoruz şeklinde. Lâkin bu olay yeni değil aylar öncesine ait ama sözde Trabzonspor'lu Tahir Kum'a Şekip Mosturoğlu'ndan yeni emirler gelmiş ki, bu şekilde eski mevzuları manşete taşıyıp karalamaya başladılar...

Wisla Krakow tarafında oyuncular Pawell Brozek ve Piotr Brozek’in transfer sözleşmesinde belirtilen; Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi’ne katılması durumunda ödenecek ek ücretin tahsili talebiyle FIFA’ya başvurulmuştur. FIFA, Pawell Brozek için 125.000 Euro, Piotr Brozek için 25.000 Euro’nun faizi ve yargılama masrafları ile birlikte Wisla Krakow Kulübü’ne ödenmesi yönünde karar alınmıştır. Kararın aleyhine CAS başvurusu yapıldıktan sonra Wisla Krakow ile 154.066 Euro’nun taksitle ödenmesi hususunda anlaşmaya varılmış, sulh sözleşmesi imzalanmıştır.

Kaan
02.07.2013, 18:52
Haber kesinlikle dezenforme edilmiş ona katılıyorum. Özellikle şampiyon olmamız halinde o paranın verilmesi gerektiği şeklinde lanse edilmiş. FB'liler de o şekilde saldırıya geçip yorumlar yapıyor. Oysa Wisla Krakow'un hak iddiası şampiyon olduğunuz için değil, Şampiyonlar Ligi'ne gittiğiniz için o parayı istiyoruz şeklinde. Lâkin bu olay yeni değil aylar öncesine ait ama sözde Trabzonspor'lu Tahir Kum'a Şekip Mosturoğlu'ndan yeni emirler gelmiş ki, bu şekilde eski mevzuları manşete taşıyıp karalamaya başladılar...

Farklı düşünmüyoruz. :)

Ali Can
02.07.2013, 19:03
bence mantıklı bir şekilde savunma yapmışız, sporx abartmış

Mert'
02.07.2013, 19:03
Bu haberler çok doğal. Her yerden açığımızı arayacaklardır. Tahir Kum mu yaptı bu haberi bilmiyorum ama Aziz'in adamı kendisi.

colman
02.07.2013, 19:39
ulan bunlarda gerçekten şerefte kalmamış...

bach72
02.07.2013, 19:45
"sportif başarı elde etmedik" ne demek yahu?Başka cümle kuramamışlar mı?250 bin lira için değer mi?

Armağan Dere
02.07.2013, 22:08
Trabzonspor dün bir internet sitesi tarafından yapılan Trabzonspor'da Paulo Henripue'nin parasının TAV'a yöneticilerin uçak masrafları için yatırıldığı iddialarını bugün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla doğruladı. Ancak usulsüzlükte adı geçen Trabzonspor'un o dönem ki Genel Müdürü Sinan Zengin ise aynı siteye yaptığı açıklamayla olayı yalanladı.

İŞTE HER İKİ AÇIKLAMA

TRABZONPOR'UN YAPTIĞI AÇIKLAMA
Bazı internet sitelerinde kulübümüzün ve TAV Şirketler Grubu’nun isimleri birlikte kullanılarak çeşitli haberler yer almaktadır. Bu haberlerde verilmeye çalışılan mesajın gerçekle ilgisi bulunmamaktadır. Kulübümüzle TAV Şirketler Grubu arasındaki ticari ilişki normal prosedüründe sürmektedir.

Yönetim kurulumuzun görevi devraldığı gün mesai saatleri bitimine doğru yabancı bir oyuncumuzun alacakları gerekçe gösterilerek serbest kalmasını engellemek adına 1 milyon 100 bin TL. ödemesi gerektiği bildirilmiş ancak daha sonra yapılan incelemede bu rakamın sadece 150 bin euroluk bölümünün futbolcumuzun hesabına aktarıldığı tespit edilmiştir. Bahse konu olayda yaşanan gelişmeler kulübümüzün iç meselesi olmakla birlikte olaya sebebiyet veren Genel Müdür görevinden istifa etmek durumunda kalmış ve konu bizim açımızdan kapanmıştır.

Yukarıdaki gerçekler ışığında TAV Şirketler Grubu'yla aramızda bir sorun varmış gibi gösterilmesinin doğru olmadığını belirtir, konuyu bu açıklığıla kamuoyunun bilgisine sunarız. Saygılarımızla.

SİNAN ZENGİN'İN AYNI SİTEYE YAPTIĞI AÇIKLAMA:
İnternet üzerinden yayın yapan haber sitenizde, 01.07.2013 tarihli ve saat 19.26 da servis edilen “ Trabzonspor'da usulsüzlük şoku” manşetini taşıyan haber gerçeklerle bağdaşmayan ve benim kişilik haklarıma saldırı niteliği taşıyan bir nitelik arzetmektedir.
Bu sebeple aşağıda metni bulunan açıklama ve düzeltme metninin 5187 sayılı Basın Kanununun 14. Maddesi gereğince 3 gün içerisinde yayınlanmasını saygılarımla talep ve rica ederim:
“Açıklama ve düzeltme;
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, Trabzonspor Kulübü'nde, ilgili haberde bahsedildiği gibi, ilkel bir çalışma modeli bulunmamaktadır.
Trabzonspor Kulübündeki ödemeler, önceden hazırlanmış olan planlara göre yapılır. Bu planlamalarda, gün, hafta ve ay bazında olmak üzere nereye ne için ve ne şekilde ödeme yapılacağı çok açık bir şekilde belirtilir.
Planlanmış olan bu ödemeler, başkan veya başkanın belirlediği bir yönetim kurulu üyesine aktarılır, sonrasında başkan veya ilgili sorumlu yöneticinin onayı ile bu ödemeler gerçekleştirilir.
Söz konusu yazıda belirtilen ödemeler de aynen bu kapsamda planlanmış olan ödemelerden oluşmaktadır.
Bahsedilen ödemeler, bir gün öncesinden, başkanın görevlendirdiği, finanstan sorumlu başkan yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih' e aktarılmış ve ödeme tabloları ayrıca kendisine de verilmiştir.Bir gün sonra ise, Abdi Serdar Üstünsalih' in talimatı ile bu ödemeler gerçekleştirilmiştir. Yapılan bu ödemeler, oyuncu Paulo'nun 180.000.-€ tutarındaki ödemesi, TAV firmasına olan 700.000.-TL tutarında çek ve diğer birçok küçük tutarlı çek ve piyasa ödemeleri ile birlikte yaklaşık 2.milyon TL lik ödemelerden oluşmaktadır.
Yani haberde bahsedildiği gibi absürd bir durum asla söz konusu değildir.
Zira Trabzonspor Kulübünde başkanların veya başkanların belirlediği sorumlu yöneticilerin bilgisi ve onayı olmadan hiç bir şekilde ödeme yapılamaz ve yapılmamıştır.
Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi amacıyla dikkatlerinize sunarım. Saygılarımla.

Arrive
02.07.2013, 22:21
Size bir fıkra anlatayım.

İki kör oturmuşlar yaprak sarması yiyorlar. Bir tanesi demiş ki:

-- Yahu arkadaş, şu sarmaları teker teker yer misin, ayıp oluyor!

Diğeri de şaşkınlık içinde cevap vermiş:

--Sen nasıl gördün benim ikişer ikişer yediğimi yahu?

--Ben ikişer ikişer yiyorum da sen de öyle yiyorsundur diye düşündüm...

İşin özetine gelirsek, ülkemizin gazetecilerinin, yazarlarının, yorumcularının, Bulvar gazetesinin "Maria Türk erkeklerini çok seviyor" gibi uydurma haberleriyle aynı kaliteyi taşıyan yazılarının, söylemlerinin halkı kandırabileceğini, inandırabileceğini sanmaları ne yazık ki kendi zeka seviyelerini ortaya koyuyor.

Arrive
03.07.2013, 00:11
Arkadaş bir fıkra anlattık, başlığa kramp girdi, herkes kaçtı. Hasan Mezarcı vol2 olduk :s

Özür dilerim Doğukan renktaşım.

fteotdgs
03.07.2013, 00:52
Haberin artniyetli oldugu asikar da, bizim yonetimin savunmasinin hicbir mantiki yani yok. Sen SL'ne oyle ya da boyle katildin, oradan alacagin paralari aldin mi, aldin. E, davanin konusu para. Daha da mirin kirin etmenin, lagaluga yapmanin manasi ne? Yok, hakikaten boyle bir savunma ile su davadan siyrilabileceklerini mi saniyorlardi? Her gun bir baska rezalet (eski yonetim, yeni yonetim, al birini vur otekine). Daha neler gorecegiz, duyacagiz bakalim?