PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMN Kamuoyuna Duyurumuzdur | 02.07.2013 | Kemal Kılıçdaroğlu Hakkında!

ilhan
02.07.2013, 16:10
http://bordomavi.net/images/haber/02-07-2013/1372769156_b.jpg

Ülkemizde şike süreciyle ilgili olarak UEFA kararlarına yönelik yapılan açıklamalara CHP başkanı Kemal Kılıçdaoğlu da kendisinden beklediğimiz bir yaklaşımla dâhil olmuştur. Zaten fenerbahçe kulübünün şikeden hapis cezası almış başkanını ayağına giderek ziyaret etmiş bir siyasi parti liderinden başka türlü bir üslup kullanması da beklenemezdi. Dün bir diğer muhalefet partisinin lideriyle başlayan ‘adaletin karşısında güçlüye biat et’ zihniyeti ideolojik olarak karşı yönde bulunduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu tarafından da aynen dile getirilmiştir.

Futbol bilgisi ve derinliği "Çocukluğumuzda Lefter çok iyi bir kaleciydi, ondan etkilenip Fenerli oldum" sözleriyle net olarak anlaşılan Kılıçdaroğlu'nun adalet anlayışının da bundan farklı olmadığı görülmektedir.

Dünkü hamaset edebiyatı yaparak Trabzonspor’u hiçe sayma anlayışı, bugün yargılama süreçlerini töhmet altına alarak Trabzonspor’u hiçe saymaya dönüşmüştür.

Ne kadar acıdır ki bu sefer adaletin hiçe sayılmasını isteyen Atatürk’ün modern bir Türkiye için öncü olabilmesi adına kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’dir.

Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda da ahlaklısını severim derken cumhuriyetimizin kurucusu ‘siyasiler bundan muaftır’ demek istememiştir. Ama görülüyor ki ahlak yoksunluğu bu ülkede sadece futbolu değil tüm kirli elleriyle siyaseti de, ticareti de, günlük yaşamı da etkisi altına almıştır. Bu ahlaksızlığı oy kaygısı yarışına dönüştüren tüm siyasiler de bu utanç tablosunun bir parçası olma hususunda bir sorun görmemektedirler.

Hiçbir zaman siyasi bir duruş sergilemeyen ve de bunu ŞAMPİYONLUĞUNU ÇALAN tüm siyasi partilere karşı duruşuyla sergileyen BMN olarak ülkenin içinde bulunduğu süreçlerden bihaber olmadığımızı da belirtmek isteriz. Son bir ayda yaşananlar esnasında sesi çıkmayan Kılıçdaroğlu konu fenerbahçesini korumaya geldiği zaman tam bir amigo gibi bağırabilmektedir. Siyaset yapmayı bilemeyen ama taraftar olmayı çok iyi bilen bu anlayış her anlamda bu ülkenin bir sorunudur. Bu taraftarlık ve güç aşkı Trabzonspor üzerine oynanan oyunların da temelini oluşturmaktadır.

CHP başkanının konu hakkında hiçbir fikri olmadığı, sadece ve sadece fenerbahçe Ulusal Basını tarafından yapılan haberleri kaynak aldığı yaptığı açıklamalarından da bellidir. Haklarını Avrupa’dan almak zorunda kalan bir Türk takımı karşısında utanç duyup, bu süreci düzeltmeye çalışacaklarına, tüm ‘şikeciler’ cehalet dolu savunmalar yapmaya dört bir koldan devam etmektedirler.

Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar Atatürk’ün bu ülkede de olması için mücadele ettiği medeni bir devlet anlayışı, bunu yüzyıllardır uygulayan Avrupalılar tarafından şike sürecinde adaletin uygulanmasıyla kendisini zorla da olsa gösterecektir.

Dün dediğimiz gibi bugün de “Oy kaygısıyla hareket ettiklerini anlamanın zor olmadığı ve sayısal çoğunlukları çok seven siyaset, sürekli adını andığı ancak uygulamaktan imtina ettiği adalet ve ahlak söylemlerini yerine getirmemenin bedelini ağır ödeyecektir” diyoruz!

Bordomavi.net Yönetim Kurulu

Gamze
02.07.2013, 16:11
Yazık ki her gün bir başka açıklama yapmak zorunda kalıyoruz...

Bizleri bu duruma sokanlara yazıklar olsun

ilhan
02.07.2013, 16:13
Ayrıca bizi o'cu, bu'cu, şu'cu olarak görmekten vazgeçilmesini rica ediyoruz. Biz sadece Trabzonsporluyuz. Her zaman önce Trabzonspor diyoruz ve bu yolda yürümeye devam ediyoruz.

Hüseyin Bağdat
02.07.2013, 16:19
Açıklama için teşekkürler.
Yılmayacağız...
Pes etmeyeceğiz...
Bu işin peşini bırakmayacağız...

murat
02.07.2013, 16:25
Vatanimi UEFA olarak degistirmek istiyorum! Nebicim bir ülkemiz var, vatan diye özlem duydugum güzel Türkiyem ne hale gelmis.

Kamil Çakmak
02.07.2013, 16:26
Çok güzel yazı olmuş büyük bi zevkle okudum.

Biri emeğin partisi, biri milliyetçi ahlak dürüstlük üzerine bir diğeride Adalet üzerine kurulmuş ve güya bu zihniyeti bünyesinde barındıran partiler. Zihniyet bunların sadece parti adlarında var. Allah belanızı versin ulan.

Mehdi
02.07.2013, 16:34
Zoruma gidiyor arkadaş. Açıklama filan tamam ama okumuyorlar. Biz okuyoruz. Ağlamamak için zor tutuyorum kendimi. Bunun başka bir yolu olmalı ya. Yemin ederim bir intihar bombacısının ruh halini yaşıyorum.

Recep Çaltepe
02.07.2013, 16:42
Ellerinize sağlık, çok yerinde ve güzel bir yazı olmuş..

TSarıalioğlu
02.07.2013, 17:07
Yarın hangisi açıklama yapıcak diye beklemedeyiz
Sanırım bu sefer diğer bi yönetim kurulunda olan üye açıklama yapıcak
bunlara en güzel cevap benim seçimimde trabzonspor yazıcaksın
Benim Trabzonsporum Siyasettende ötediri kişilerdende kurumlardanda bu işlere çekilmesinin tek açıklaması acizliktir

SEDER
02.07.2013, 17:59
harika olmuş.. bu yazıyı aramızda para toplayıp ulusal basında yayınlatalım..

Steril61
03.07.2013, 14:25
Bir şikebahçeli de burda... Trabzon'dan Trabzonspor kulübünün haklarını savunabilecek bağımsız milletvekili adayı çıkarmalıyız bence. Meclistekilerden bize hiçbir fayda yok.

Mollasalihoğlu
03.07.2013, 17:55
Hangisi saçmalarsa karşısında bizi bulacak.

Onlar ruhlarını sattıkça biz Trabzonspor'u koruyacağız..

sanatik
03.07.2013, 18:05
Cok gerekli ve iyi bir aciklama oldu.

Icimi dökmüs gibiyim.

tesekkürler.

S.ÖZKAN
03.07.2013, 18:06
Babam 45 yıllık chp liydi ama bunların şike davası için söylediklerinden sonra bir daha oy vermem dedi ve ömrünün sonuna kadar yolunu ayırdı bu oy simsarları ile.

Mehmet BAL
03.07.2013, 18:13
yarın da diğer partilerden sırası ile açıklama bekliyoruz!!!
açıklama yapmaları fb yi savunmaları umurum da değil zaten suçluyu değil de haklıyı savunacak adam ŞİKE yasası değişirken çıkıp konuşurdu değişmesin diye savunurdu çok görmüyorum

Gökhan Koç
03.07.2013, 18:34
Kılıçdaroğluna laf yok, kılıçdaroğlucuyum ben :)

Şaka Şaka :)