PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMN Kamuoyuna Duyurumuzdur! | 01.07.2013 | Devlet Bahçeli Hakkında!

Kaya
01.07.2013, 19:39
İki yıldır sürdürdüğümüz adalet mücadelesinin sadece şike yapan kulüplere ve de federasyona karşı olmadığı bugün bir kere daha kanıtlanmıştır.

Türkiye’nin muhalefet partilerinden birinin başkanı olarak Devlet Bahçeli, partisi adına yaptığı açıklamalarda Türk Yargısı’nın ve de uluslararası futbol kurallarının hiçe sayılması gerektiğini aleni bir dille başbakandan yardım isteyerek ifade etmiştir. Başbakandan istediği yardım şaşırtıcı değil gayet normal olandır. Zira sürecin başından beri söylediğimiz üzere haklarımızın gasp edilişi bu ülkenin en tepesinden başlayarak sürdürülen bir oyundur. Yapılan açıklamanın korkutucu tarafı yalnızca Trabzonspor’un bu ülkenin bir parçası değilmiş gibi görülmesi değil, aynı zamanda güçlü olanın her türlü haksızlığı ve hırsızlığı yapmasının da mubah olduğu yaklaşımını içermesidir.

Spor alanında ortaya çıkan bu adaletsiz düzen herkes tarafından kınanıp, bu tarz haksız uygulamaları sonlandırmak için mücadele edileceğine, Türk siyaset, ekonomi, sanat ve de doğal olarak spor dünyası bu adaletsizliğin sürdürülmesi için var güçleriyle haykırmaya devam etmektedirler.

Sayın Bahçeli Avrupalı kurumları Türk düşmanlığı ile suçlamak gibi mantık kaygısından uzak ama hamaset edebiyatına yakın bir açıklama yaparken acaba aynı Avrupalı kurumun bir diğer Türk takımı olan Trabzonspor’un haklarını koruduğunu hiç mi aklına getirmemiştir?

Siyasilerimiz şike konusunda bu kadar dertli iken, neden davaya müdahil olmamışlardır?

Şikeye omuz veren tüm siyasilerimiz 16. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği kararı yok sayarak ülkedeki adalet sistemini zedelemek mi yoksa tümden yıkmak mı istemektedirler?

Meclisteki politikacılar hiçbir konuda anlaşamazlarken, sadece konu Trabzonspor düşmanlığı olduğu zaman mı ortak bir yol izleyeceklerdir?

Avrupa’yı Türk düşmanı olmakla itham ederken Sayın Bahçeli’nin disiplin kurulunun gerekçeli kararlarına bakmaya bile tenezzül etmediği çok açıktır. Eğer kararlara çok az zamanını ayırıp bir göz atmış olsaydı, kişilerin de cezalandırılacağı sürecin bir sonraki aşama olduğunu ve ayrımcılıkla suçladığı Romanya kulübünün dosyasının ise farklı bir içeriğe sahip olduğunu anlardı. Ne yazık ki bu açıklamada ortaya çıkan da bugüne kadar şikeyi savunanların yaptıklarıyla aynı amacı taşıdığıdır: Adaletin değil güçlünün dediği olur. Bir kere daha belirtmek gerekir ki maalesef bu bakış açısı ülkenin büyük bir çoğunluğunca da desteklenmektedir.

Tarihe kara bir leke olarak yazılacak bu sürecin yanında yer alan tüm kurum ve kişiler şunu bilmelidir ki kendileri de bu kara lekenin bir parçası olarak anılacaklardır. Türkiye’de görmezden gelinmek istenen adalet er ya da geç Avrupa’nın adil uygulamalarıyla tecelli edecektir.

Oy kaygısıyla hareket ettiklerini anlamanın zor olmadığı ve sayısal çoğunlukları çok seven siyaset, sürekli adını andığı ancak uygulamaktan imtina ettiği adalet ve ahlak söylemlerini yerine getirmemenin bedelini ağır ödeyecektir.

Bordomavi.net Yönetim Kurulu

http://www.bordomavi.net/images/haber/01-07-2013/1372693149_b.jpg

Mollasalihoğlu
01.07.2013, 19:44
Teşekkürler BMN Yönetim Kurulu

000061
01.07.2013, 19:46
Güzel oldu bu.

Mehmet SELEN
01.07.2013, 19:47
Tüm siyasi partiler sayısal çoğunluğu olanlardan çekinirler.Bunun için onlar her zaman çıkarları doğrultusunda hareket ederler.Benim aklımın almadığı ise biz taraftarda bu siyasileri savunmak için kırk takla atarız.Hangi görüşte olursak olalım haklının yanında olmadığımız sürece bizi daha çok sorunlar bulacaktır.Bizim taraftar eğitimlerine önem vererek nasıl taraftar olunacağını öğretmemiz gerekiyor.Kısaca mantığımızı değiştirmemiz lazım.

Harun_ayar_ts
01.07.2013, 19:52
Teşekkürler BMN Yönetim Kurulu

Ali Can
01.07.2013, 20:01
Eilnize sağlık çok güzel bir yazı olmuş :alkış:

GULER
01.07.2013, 20:06
Kaya gibi bir yazi olmus. Eline saglik renkdas!

chener
01.07.2013, 20:11
her zaman derim BMN harika bildiriler kaleme alıyor.her kelimesi ölçülü,dikkatli,vurgulu,sonuç odaklı.

Mustafa ÖZDEMİR
01.07.2013, 20:12
şerefsizlere en güzel kapak...

Hüseyin Gündoğdu
01.07.2013, 20:12
Bahçeli'ye göre biz Rum'uz, Romenler zaten çingene.
Dolayısıyla halis Türk takımı Fenerbahçe'ye haksızlık yapılmış oluyor.

Sanki bu şikecilere Avrupa liglerinden ötürü ceza verilmiş.
Ulan lig Türk ligi. Temizlenmesine gayret göstersene.
O partindeki samimi milliyetçilerden de mi utanmıyorsun?

fteotdgs
01.07.2013, 20:17
Bahçeli'ye göre biz Rum'uz, Romenler zaten çingene.
Dolayısıyla halis Türk takımı Fenerbahçe'ye haksızlık yapılmış oluyor.

Sanki bu şikecilere Avrupa liglerinden ötürü ceza verilmiş.
Ulan lig Türk ligi. Temizlenmesine gayret göstersene.
O partindeki samimi milliyetçilerden de mi utanmıyorsun?

Tabani Bahceli'nin bu demecine tepki vermiyor mu? Buna da vermiyorsa diyecek birsey yok zaten :(

Mehmet Fatih Silik
01.07.2013, 20:25
Bu aciklama icin te$ekkürler BMN!
Yine taraf oldugumuzu söyleyecek olanlar olacakatir illaki...
Gözlerine de soksan degi$en bir$ey olmayacak...

mavikan
01.07.2013, 20:47
bütün siyasiler aynı tornadan çıkmış gibi.. aziz bunlar hakkında nasıl bir sır saklıyor acaba!? TİYATRO BİTSİN ARTIK!

ozturk
02.07.2013, 07:36
Aslında çok fazla yadırgamamak gerek. Demek ki siyaset böyle bir şey.Güçlü olana sana oy getirene mavi boncuk dağıtacaksın.

Bugün grup toplantılarında Tayyip Erdoğan ve Kılıçdaroğlu da benzer ifadeler kullanacaktır.

BMN nin Bahçeli'ye tepki vermesi hakkaniyet adına çok doğru.

Mollasalihoğlu
02.07.2013, 07:41
Çoğunluğu BMN'nin amacının farkında ve takdir ediyor ama bu bir kısım üye var ki, diğer siyasi partilere vurulurken kendinden geçiyor, kendisininkine gelince kuyruğun basılmış gibi feryat ediyor.

Arkadaşlar, "her zaman önce Trabzonspor!" diyeceğiz.. Değil siyasi partiler, muhatap babalarımız olsa böyle..

oksoholu
02.07.2013, 07:41
siyasi amaçla yüçelttiğimiz insanların aslında menfaatleri için herşeyi yapabilecek ahlak yapısında insanlar olduklarını anladığımızda bizde rahat edeceğiz forumda rahat edecek

HOPA'LI TS'Lİ
02.07.2013, 07:56
Bu yazıyı MHP'ye de gönderelim de kapak olsun :)

zekeriyya
02.07.2013, 08:08
popilist politika yapmak bu olmalı
topluluk ve sayı düşünceli sahil cahil açıklamalar
İnş. birileri parti yönetiminden görüp te hatalarını anlarlar.

S.ÖZKAN
02.07.2013, 08:20
BMN li olmaktan gurur duyuyorum.Her zaman ÖNCE TRABZONSPOR.

İktidarın ve muhalefetin canı cehenneme.

TSarıalioğlu
02.07.2013, 09:03
Teşekkürler BMN
Güçlülerin İktidarına Karşı Trabzonspor Diye Boşuna Demedik.

GÖLONSA
02.07.2013, 09:49
Farkındamısınız,bunca tepkiye rağmen bir tanesi(akp,chp,mhp)bile bir kere olsun Trabzonspor demedi.

Bunca yıldır bu ülkenin bir evladı olarak hep övündüm. İyisinide kötüsünüde kendimden saydım.

Hep beraber ne yapmaya çalışıyorlar,anlamıyorum.Bu yapılan adeta devlet eliyle ayrıştırma.

Eğer bu adamların ağzına bakacak olursak tamamen karşı olduğum ve hatta iğrenç bulduğum şovenist duygulara kapılacağım.

Neredeyse emre rezilinide geçip ırkçınında ırkçısı(yani Trabzon ırkçısı)olacağım.

İnsan benim yaşıma geldiğinde daha bir ılımlı düşünür.Gençliğin verdiği aşırı ve bazen abartılı heyecanları frenlemeyi öğrenir.

Yemin olsun size bazen aklıma gelenlerden daha sonra utanır oluyorum.

Meğer biz ne kadar kötüymüşüz de farkında değilmişiz!!!

Meğerse bu memlekete ne fenalıklar yapmışızda herkes ama herkes,futbolu bilende bilmeyende bize düşman olmuş.

Allahtan bu ülkede Trabzon'lu olmayıpta Trabzonspor'u tutan yığınla insanımız var.

Allah onlardan razı olsun ki onları düşümüyorumda sapıtmıyorum.

Örneğin Yunus'un yürümesi aklıma geliyor.

Eskiden Trabzon bu ülkenin çimentosudur diye övünürdük.Şimdi beni bu ülkeye bağlayan işte o arkadaşlar.

Yiğit Gayretli
02.07.2013, 11:46
Görüldüğü gibi, BMN sadece Trabzonspor'un tarafındadır.

Fatih Öztürk
02.07.2013, 11:48
BMN her zamanki gibi.
Yürekten alkış gönderiyorum.

Helvacı61
02.07.2013, 12:03
ben açıklama için bmn yönetimini kutluyorum...koca bir ülke, anadoluda küçük bir şehrin hakkını gasp etmek için bütün unsurlarıyla çalışıyor...biz kendimizi vatanın ve milletin yılmaz savunucuları görürken, ülkenin milliyetçi diye gezinen bayrak ve millet tüccarları hiç utanmadan,5 milyon insanı yok saymıştır.

Mehmet BAL
02.07.2013, 12:04
teşekkürler bmn teşekkürler yönetim kurulu

aslında çok şaşırmadım ne de olsa şike kanununun değişmesinden başka (milletvekili ücret zamları) hariç anlaştıkları tek konu bu. ama iş bu sefer savunmaya kadar gitti. Yarın da asıl suçlu bunlar diyerek bizi bile gösterirler. bunlardan her şeyi beklerim.
Ama bu kadar aleni beyan ve savunma bizi hiçe saymakdan başka bir şey değil. seçim zamanı da bizi unutmanız ve saymamanız dileği ile fenevbahçeli

osman23100
02.07.2013, 12:29
Neyin destekçisi olduğunu az çok biliyoruzda sayın devlet bahçelinin babası oğlunun adını yanlış koymuş devlet değil fener koyacakmış aslında fener bahçeli olacakmış yanlış koymuş....

cewat
02.07.2013, 12:32
eLLerinize sağLık gerçekten güzeL bir biLdiri..

cyberentalpi
02.07.2013, 12:39
Partisinin tabanını cogunlukla akp kaptıran,
600 yılın en buyuk vatan hainligi ile sucladigi hukumete her fırsattta koltuk cıkna
en cok oy alacagi zamanda ilkesiz durusu ile oy kaybeden

Mhp yi bitirmek uzere olan bir epcet hesabı aliminden ancak bu beklenir.

senin adaletin zaten ancak vatan haini dedigin isanlarla isbirliginden gecer

Hasan Cubukcu
02.07.2013, 12:39
Burda kesin herkes milliyetci ama bunun gibi milliyetci olmaz olsun neyin milliyetciligini yapiyor , rahmetli Alpaslanin tirnaginin kiri olamaz !!

Bu duyuruyuda MHP genel binasina yollaysak cok güzel olur !!

Hasan Cubukcu
02.07.2013, 12:40
Yedi bitirdi MHPyi .

zeki gursoy
02.07.2013, 13:21
oy verdiğim ve vermeyi düşündüğüm bir partiydi...
oda geçmişte kaldı....
gücün değil doğruların savunucusu olacaksın...
gereksiz bir açıklamada bulunmuş, gerekli bir cevap verilmiş...
budur...
önce Trabzonspor...

Emin Danışmaz
02.07.2013, 13:30
Bir siyasi'de çıkıp diyemiyor ki TRABZONSPOR'umuzun hakkı yenilmiştir.Kendilerinin analarının ak sütü gibi hak ettikleri kupa'sı ellerinden gasp edilmiştir..
Demek ki DÜNYA DÜZENİ! içinde varolmak için HIRSIZIN ve ARSIZIN yanında olacaksın ki o çok sevdiğiniz KOLTUKLARINIZ altınızdan kaymasın.

Bugünleri 2 sene'dir bağıran bizleriz.İşin içine şemsiye'de dahil olunca ne yapacaklarını şaşırdılar.

UNUTMAYIN EYYY SİYASİLER TARİH BUNU'da YAZAR ama BİZLER ASLA UNUTMAYIZ,UNUTMAYACAĞIZ.HAKLIYIZ ALLAH'ın izni ile HAKKIMIZI ALACAĞIZ.

Sizler'de HIRSIZ ve ARSIZLARIN arkasında olun geleceğinizi TEMİNAT altına alırsınız veya AYAKLAR ALTINA.Karar sizin ağzınızdan çıkacaklar ile orantılı HODRİ MEYDAN..

Ahmet AYDIN-28
02.07.2013, 13:40
Hocam yeri değil ama akrabanın transfer ihtimali var mı? (İnşallah yanlış hatırlamıyorumdur :) )

zekeriyya
02.07.2013, 15:20
Koray Aydın nerede hani muhalefetti Bahçeli'ye çıksın bir açıklama basın toplantısı yapsın.

Steril61
03.07.2013, 14:22
Trabzonsporun tek vefakâr dostu taraftarıdır. Başka da yok işte...