PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bahçeli & Kılıçdaroğlu'nun Açıklamaları & Şike Lobisinin Adımını UEFA'ya Şikayet

Ender Kuyumcu
01.07.2013, 17:23
MHP liderinin bugün yaptığı açıklamalar üzerine siyasetin Şikecileri korumak için yeni oyunlar içine girdiğini ve UEFA'nın buna izin vermemesi gerektiğini UEFA'ya ve AB Spor bakanlarına bildiriyoruz.

Burada vermek istediğimiz mesaj Türkiye'de Şikecileri kurtarmak için siyasi müdahalenin olduğu ve UEFA'nın TFF'ye buna izin vermemesi için baskı kurması.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları üzerine mail genişletilmiş ve yaptığı saçma açıklama UEFA'ya aktarılmıştır.

Konu Kısmına : '' Political Intervention after UEFA's Decision '' yazın

F.A.O ;
Mr. Michel Platini Mr. Gianni Infantino

Appeals Body
Pedro Tomás Marques , Björn Ahlberg, Barry W. Bright, Goetz Eilers, Mario Gallavotti, Ivaylo Ivkov, Michael Joseph Maessen, Antonio Mortagua, Patricia Moyersoen, Michel Wuilleret, Olga Zhukovska

Control and Disciplinary Body
Dr Thomas Partl, Jacques Antenen, Sándor Berzi, Emilio García Silvero, Jim Stjerne Hansen, Hans Lorenz, Gheorghe Popescu, Rudolf Řepka, James Shaw, Joël Wolff

Disciplinary Inspectors
Chris Georghiades, Anna Bordiugova, David Casserly, Karl Dhont, Petr Doležal, Josef Geisler , Jean-Samuel Leuba, Peter J. van Zunderd

I am writing this letter to you to give you some information on what happened in Turkey since UEFA’s decision regarding the Turkish Match Fixers Fenerbahçe SK and Beşiktaş JK.

Since the decision was announced media and the clubs tried to manipulate the your verdict by spreading false information and accused UEFA of not doing their job properly and being unfair.

In last two days brought the war against UEFA and justice a step further and used the leader of a party in parliament to attack UEFA and the decision made.

Firstly; Devlet Bahçeli, leader of MHP, accused UEFA of being hostile against Turkish clubs and giving an unfair verdict regarding the case and asked Turkish Prime Minister to protect these two clubs and not to let Turkish Football Federation to penalise them despite UEFA’s verdict.

Just after his statements regarding this case Fenerbahçe SK published a thank you note to him, which proved this to be an organised action involved Fenerbahçe SK and the politicians in order to prevent justice.

Secondly, Kemal Kılıçdaroğlu, leader of CHP, told in group meeting of his party that UEFA should not punish these teams by looking at the verdict of Turkish courts as there is no democracy in Turkey and these courts are the voices of government. But he ignores the fact that his party acted alongside government to change the law to protect the match fixers.

This statement shows that Kemal Kılıcdaroğlu is also clueless about how UEFA works and is betond political reach and gives its own decision by following the rules and regulations.

This is a typical example of political intervention on Turkish football and the only way to prevent this is your help and your firm determination to penalise match fixers with maximum degree and make sure Turkish Football Federation will do the same too.
Therefore, as I Turkish football fan who only wants fair play in Turkey, it is crucial that UEFA does not only penalise these match fixers, but also make sure Turkish political intervention will not be tolerated if Turkish FF chose to bend the rules and regulations to protect match fixers once again.

Best regards

Adınız Soy Adınız

Mail Adresleri :

michel.platini@uefa.ch, alasdair.bell@uefa.ch,
thomas.giordano@uefa.ch, william.gaillard@uefa.ch, marios.lefkaritis@uefa.ch, info@uefa.com, contact@uefa.com, discipline@uefa.ch, media@uefa.ch, uefadirect@uefa.ch, giancarlo.abete@uefa.ch, thomas.partl@schule.at, jacques.antenen@vd.ch, joel.wolff@football.lu, jmsh@dbu.dk, hans-eberhard.lorenz@swfv.de,
sport.austria@sport.gv.at, office@bso.or.at, g.hoefner@bso.or.at, h.ranner@gmx.at, harald.treiber@sport.gv.at, gernotwainig@gmx.at, hsz@bmlvs.gv.at, hls@bmlvs.gv.at presse@bmlvs.gv.at, norbert.darabos@bmlvs.gv.at, cism@bmlvs.gv.at jan.kocourek@msmt.cz, kovar@cstv.cz, info@msmt.cz, office@sport-fed.sk, lars.allert@rf.se, registrator@culture.ministry.se, arkivsupport@adm.ministry.se, ivana.petricevic@cjsm.vlaanderen.be, an.vermeersch@cjsm.vlaanderen.be, nancy.barette@cjsm.vlaanderen.be, sport@vlaanderen.be, kabinet.muyters@vlaanderen.be, vassosk@cso.org.cy, paraskevopoulou.j@sportskoa.org.cy, pavramides@sportskoa.org.cy, sondes.elfekimhiri@jeunessesports.gouv.fr, valerie@valeriefourneyron2012.fr, hans-peter.friedrich@bundestag.de, silke.schaefer@bmi.bund.de, dya1967@gmail.com, vntakouris@gga.gov.gr, ntakourisbas@ath.forthnet.gr, minister@ypepth.gr, henriett.vass@otm.gov.hu, reka.veress@nefmi.gov.hu, hubert.eschette@sp.etat.lu, m.koornneef@minvws.nl, roelof.janssens@minvws.nl, o.heil@minvws.nl, i.freriksen@minvws.nl, kontakt@msport.gov.pl, agata.dziarnowska@msport.gov.pl, suska@msport.gov.pl, anna.zdunek@msport.gov.pl, dwm@msport.gov.pl, rzecznik@msport.gov.pl, luis.sousa@ics.ul.pt zoran.verovnik@gov.si, hitesh.patel@culture.gsi.gov.uk, fernando.gortega@csd.mec.es, nieves.palacios@csd.mec.es, enrique.lizalde@csd.gob.es, joseluis.terreros@csd.gob.es, info@uksport.gov.uk, info@sportengland.org, pressoffice@culture.gsi.gov.uk, enquiries@culture.gov.uk, sutcliffeg@parliament.uk, mediaenquiries@goc2012.gsi.gov.uk, anticorruption@mpes.government.bg, question@mpes.government.bg, segreteria.passera@mit.gov.it, n.novi@governo.it a.falessi@governo.it, segr.capogabinetto@mit.gov.it, stefano.porro@mit.gov.it, notizie@governo.it, kum@kum.dk, ash@kum.dk, lhv@kum.dk, mnj@kum.dk

oflubektas
01.07.2013, 17:27
Uefa genel başkanlıktan ömür boyu men cezası verecekse edelim tabi :)

Uğur Odabaş
01.07.2013, 17:31
Görev tamamdır

Samet Türkmen
01.07.2013, 17:32
Photon torpedos fired captain !

ESER
01.07.2013, 17:36
:ok gonderildi

6Şafak Aydın1
01.07.2013, 17:38
ok

Fatih Öztürk
01.07.2013, 17:40
Gönderildi.

İlker Gazioğlu
01.07.2013, 17:42
Maili gönderiyorum ama acınacak haldesin Devlet Bahçeli, ülke siyasetinde hiç bir etkinliğin yok ancak böyle gündeme gelirsin, tabi bir de komikliklerinle. Her zaman belli bir tabana hitap eden partinin haline bak, Devlet Bahçeli - Oktay Vural. Üçüncü bir adam yok partide.

Parti ayırmaksızın tüm siyasetçilere dersini verecek bir Trabzon benim için 10 şampiyonluğa değerdir. Ah öyle bir gün yaşabilsek.

vuralkara
01.07.2013, 17:45
Ender,
korkulur senden :)

f1bekir
01.07.2013, 17:48
Allah sizden razı olsun abilerim, ablalarım, kardeşlerim.

Biz çok bişey yapamıyoruz mesaj göndermek dışında. Bizleri organize eden, akıl veren, yol gösteren, yol yordam öğreten, bu süreçte kafa yoran, emek veren herkesten Allah razı olsun.

Adalet sağlanacaksa bu sizin sayenizde olacak, helal olsun.

Ilelioglu
01.07.2013, 18:30
Gönderdim. Siyasi müdahale cok tehlikeli, UEFA'nin hic istemedigi birsey bu.

..

ibrahim
01.07.2013, 18:43
UEFA tarafından sorun yok. Dış basınq haber vermek daha mantıklı..

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Mehmet Fatih Silik
01.07.2013, 19:12
Ba$ka hangi ülkede acaba siyaset bu kadar futbolun icindedir...
Kafamizi nereye cevirsek bir partinin temsilcisi veya eski temsilcisi cikiyor kar$imiza...
Bi bitmediniz arkada$!

atf61
01.07.2013, 19:24
değmez yaw

Ali Can
01.07.2013, 19:25
ilk başta başlığı görünce gülümsedim :D sonra acımasızca yolladım :)

gece_bekcisi
01.07.2013, 19:35
Hiç bir parti benim gözümde bir Trabzonspor değil, heleki şikeci zihniyeti koruyonlar varsa. Mail gönderildi.

F. Yıldırım
01.07.2013, 19:35
ADALET'e siyaset'te engel olamayacak. Gönderildi.

delikoyun
01.07.2013, 19:54
bahçeli kendine yazık etti 'hak güçlünündür'dedi bende güçlüden yana olurum dedi.ben onun yerinde olsam bu topa girmezdim içimde saklardım.aynı topa erdoğan girdi kaybetti.kılıçdaroğlu girdi kaybetti.siyasilerin durumuna bakın bu ülkede maç izleyen takım tutan 20 milyon insan var bunların 3 milyonu trabzonsporlu 6 milyon fenerli 4.5 milyon bjk lı 6.1 milyon gs li var diye oturuyorlar hesap ediyorlar ve şu kanaate varıyorlar 6 milyon fener +4.5 milyon bjk çoktur trabzondan dolayısıyla hak bunlarındır kısa vadede kazanırlar ama uzun vadede kaybedecekler çünkü her şey unutulur gönül kırıklığı asla unutulmaz tamir de edilmez gönlü kırılanlar bunları toplar çıkarır sandıkta cevap verir.bugün olmazsa yarın mutlaka

Courage
01.07.2013, 20:14
gönderildi /rezilliğini herkes duysun.

Metin için teşekkürler abi.

SADECETRABZON61
01.07.2013, 20:16
Aynı Hassasiyeti Keşke diğer Partilerin yaptıklarındada Gösterseydiniz Keşke..Mhp'nin demesi mi bunları yapmaya itti sizi ?

Mehmet Fatih Silik
01.07.2013, 20:20
Aynı Hassasiyeti Keşke diğer Partilerin yaptıklarındada Gösterseydiniz Keşke..Mhp'nin demesi mi bunları yapmaya itti sizi ?

Niye Ba$bakan'in demecini maillerde belirtmedik mi?
Bu kadar acimasiz olmayin lütfen...

SADECETRABZON61
01.07.2013, 20:24
Niye Ba$bakan'in demecini maillerde belirtmedik mi?
Bu kadar acimasiz olmayin lütfen...

Ne zaman Ak Partiyi Uefaya Şikayet ediyoruz diye bir konu açıldı gösterirmisin?

6Şafak Aydın1
01.07.2013, 20:30
mailin icerigi siyaset karisiyor, bahceli örnek olarak gösteriliyor. Yazi yerinde, renkdas oturtmus.

fteotdgs
01.07.2013, 20:31

Su surecte BMN'nin yaptiklarini, e-mail kampanyalarini takip ettin mi bilmiyorum ama, sunu demen haksizlik.

SADECETRABZON61
01.07.2013, 20:32
Su surecte BMN'nin yaptiklarini, e-mail kampanyalarini takip ettin mi bilmiyorum ama, sunu demen haksizlik.

Ben 2010'dan beri buradaym böyle bir Liderin Karalandığını görmedim duymadım 3-4 tane bu şekil Başlık var..Aynı Şeyleri Başbakana yapın neden yapamıyorsunuz ?

memozcan
01.07.2013, 20:32
arkadaşlar bence bu hamle son derece yanlış olur.. daha iki hafta önce bizim başkanımız parti mitingine katılmışken bu durum elimizi güçlendirmez..

memozcan
01.07.2013, 20:34
hacının amatörce hareketleri bize çok ayak bağı olacak bence.. ben fenerlilerin tahkimdeki savunmalarında kesinlikle bu duruma değineceklerini düşünüyorum..

fteotdgs
01.07.2013, 20:35
arkadaşlar bence bu hamle son derece yanlış olur.. daha iki hafta önce bizim başkanımız parti mitingine katılmışken bu durum elimizi güçlendirmez..

Benim de gonderdikten sonra aklimdan bunlar gecti. Bir o mitinge katilmasi, bir Odyakmaz aciklamasi..., adam, kasti ya da degil, resmen sirtimizdan hancerledi bizi.

SADECETRABZON61
01.07.2013, 20:37
Başkan Gitsin Akp Mitingine Sonra Bahçeli Fener Bjk açıklaması yapınca suclu Oluyor Başkan Safını belli etti..Gidip Bahceli nedemesini bekliyordunuz ben anlamadım.

MuratJ
01.07.2013, 20:42
başlığı doğru buluyorum. bir diğer önerim MHP grubuna, bahçeli özelinde sert tonda bir mail kampanyası düzenleyelim. etkisi olacaktır. bu isteğimde çok ciddiyim. yetkili yönetici kardeşler, abiler ciddiye alıp bir başlık açsa çok yerinde olur diye düşünüyorum.

SEDAT
01.07.2013, 20:44
* Allah'a havale ettim ben bunları, oy uğruna yapmayacakalrı iğrençlik yok...

memozcan
01.07.2013, 20:45
Benim de gonderdikten sonra aklimdan bunlar gecti. Bir o mitinge katilmasi, bir Odyakmaz aciklamasi..., adam, kasti ya da degil, resmen sirtimizdan hancerledi bizi.

uefa cevap mail gönderse ve hacının miting videosunu koysa resmen mort oluruz:)

SADECETRABZON61
01.07.2013, 20:45
Daha Bahçeli Şike sürecinden bile haberi yoktur emin Olun yoksa böyle bir açıklama yapmazdı..Ben Bir Mhpli olarak bu açıklamayı kınıyorum fakat bunu kullanacak Akplilerede sesleniyorum Futbola SİYASET Karıştırmayın..

memozcan
01.07.2013, 20:47
bence bu partiye gönül ya da oy vermiş arkadaşlar parti içinde sert bi şekilde bu durumu dile getirsinler. en başta da koray aydının trabzonsporluluğunun test edilme zamanıdır diye düşünüyorum. bakalım .... yiyecek mi?

MaEsTrO
01.07.2013, 20:48
Hayir derdin ne anlamadim ki?

Mail atmazsin, destek vermezsin, okumazsin, yorum yapmazsin olur biter. Niye gocunuyorsun ki anlamadim.

Samet Türkmen
01.07.2013, 20:48
değmez yaw

Bu mu yani ? Tövbe estağfurullah ! Şu maillerin yarattığı etkiyi ne zaman anlayacaksınız ? Kenarını yakıp mektup mu gönderecektik ?

memozcan
01.07.2013, 20:50
al paketi vur tokatı demişti zatı muhterem.. böylelerinin paketine tokatı vuracaksın.. barajlarda boğulur işallah.. sanki fenerlilerden oy alacak!!

Mehmet Fatih Silik

Mail'de MHP'yi mi $ikayet ediyoruz yoksa onun ba$kanini mi?
Ve hatta Ba$bakani mi?

-----------------------

Aralik 2011'deki attigimiz mail...
Daha Ba$bakan'in "Ki$ilerle kurumlar ayrilsin!" diye bir demeci yokken biz politikacilari $ikayet ettik...

Turkish Football is in a chaos because of match-fixing scandal,since 3rd July 2011. In this period, interest to football is decreasing day by day, due to impunity of quilties. In addition to this, both politicians in the country and Turkish Football Federation are working hard to hide this crime.

Fenerbahçe Club, which is the match-fixing centre of Turkey, has created a match-fixing lobby. Turkish Football Federation authorities, some of Turkish politicians, a big part of the media, are working hard at the service of this lobby. It is seriously spoken in Turkey that, this match-fixing lobby has paid 5 million Euros to media authorities in order to just mold public opinion. As following the media publishes, we can understand that, this claim is true.

For weeks, Turkish public is being tryed to make believe that match-fixing is just an unimportant crime, and we regret to inform that the lobby is successful in this case.

Football is a fair competition in its spirit. While Fair-Play spirit has to gain value, if participating in a crime like match-fixing which is a betrayal to football will not be punished, this will encourage whom intend to make these immoral acts, in the coming years. According to new legal regulations, the legal punishment for match-fixing is nearly nothing.

In Turkey, nowadays, the sports punishment for match-fixing is brought into question. Match-fixing lobby has begun to mold public opinion for not relegating the teams that are engaged in match-fixing. Even it is told that relegation will be excluded in Turkish Football Federation's regulations and 2010-1011 season will be considered as not played. According to this, in Turkey match-fixing will not require any criminal sanctions.

We know that Uefa, boss of football in Europe, react in zero-tolerance to a crime like match-fixing which offends against football spirit. We are now sure that match-fixing problem will not be solved in Turkey. We believe that you will not allow football to fade into background in a country of mostly young 70 millions. We want to continue to love football passionately. We can exactly say that, in a match-fixing dominated country, our love for football will not continue, and tend towards other areas.

Continuing of speedy corruption in Turkish football, which is a part of European football, will not harm only the brand value of Turkish football, but European football as well. For this reason, we want Uefa not to sit back and watch disgusting events occuring in Turkey. As long as you are late to intervene in the situation, Turkish football will be corrupted more.

---------------------------------------

Ayni aydaki ba$ka yazimiz...
Bu sefer Suat Kilic'in demeci üzerine....

Dear Sir/Madam,

Suat Kilic, Turkey’s Sport Minister, said that relegation should be abolished. He commented on the match-fixing scandal in the Turkish football league on a TV interview and gave the messages below:

“One person is in charge in our clubs. What the president and the directors of the clubs do is not supposed to oblige the clubs.

Even if the court hands down that those people are involved in the match-fixing activities, that should never relate to the clubs having more than 100 year history.

I am not a Fenerbahce fan... Nobody should have a gloating understanding like “Yes, it should be relegated.”

I don’t know what the Turkish football federation does. I don’t have authority to say ‘Change it.’ The Turkish football federation should consult with the 18 clubs.”

Turkish football deserves an independent, impartial federation free from any political or interest groups’ intervention maintaining its autonomy.

With the high sensitivity on its principles, we do believe that UEFA sees such intervention unwarranted and unwelcome and will not wait to take the strong action on this issue whenever such a possibility arises.

Sincerely,

--------------------------------------

30 Nisan'daki gönderdigim maillerden....

Dear Mr. Platini,

I would like to make an official complain about Turkish Football Association for legalising match fixing
by announcing the change of article 58 of Diciplinary Procedure. The only aim of this change is to save Fenerbahçe SK
from relegation that you know were involved in several match fixing activity last season.

As yourself and Mr. Infantino mentioned several times, this is UEFA’s and FIFA’s must have diciplinary act and all Federations have to obey this rule.
Please take prompt action on this matter and save Turkish Football.

[B]Political interfere and unfair treatment in Turkish Football must be stopped now.
Bring justice to Turkish Footbal by following your diciplinary procedures no later than today.

Best regards

----------------------------------------------

21 Mayis 2012'de gönderilen emaillerden...

Dear Sir,

Since the beginning of the match fixing scandal in Turkey, we have appealed to you many times and asked for UEFA's assistance. We have started petitions, ran campaigns on Twitter, tried to reach policy makers and even tried to exercise our legal rights and filed a complaint against Turkish Football Federation. In the essence of all these efforts, we were trying to warn the world football community that the scandal was being covered-up by the politicians, Turkish Football Federation, clubs that are under investigation and the media.

As we had no faith in our country's authorities, we held great expectations that UEFA and FIFA's "Zero Tolerance" policy against match fixing and racism would bring us justice and clean football at the end. But since July 3rd neither UEFA nor FIFA has acted in any concrete way other than impact-less warnings and announcements.

After the damage done by the Mehmet Ali Aydinlar's football federation and it's demise the new federation is even worse, it is full of advocates of the culprits and they are acting full speed to cover up the whole scandal. They are coming up with baseless ideas, raping the law in order to save handful of clubs from penalization. They are taking Turkish football to it's doom in the expense of the teams that are guilty as charged.

Now the Turkish Football Federation is being run by Yildirim Demiroren the ex-president of Besiktas JK, one of the teams that has been charged with foul play and Yildirim Demiroren's board member and his technical manager are still being tried in court. The Arbitration Board's president is Engin Tuzcuoglu, who has been hired by Fenerbahce SK and given judicial opinion in favor of Fenerbahce SK at the match fixing trial. He also publicly declared Fenerbahce SK's innocence before being assigned to the board's presidency. Again Turkish Football Federation's new responsible person for legal affairs is Faruk Oksuz, Emre Belozoglu's lawyer during the match fixing trial. The list goes on with the likes of Serdar Olmez, Kemal Dincer and other highly questionable personalities.

Under these circumstances any decision given by Turkish Football Federation would be scandalous, biased and illegal. There is no doubt about it. If UEFA and FIFA wants football to prevail, it is time to act immediately. We are disappointed in the inaction of UEFA and FIFA which is casting a great shadow over the football in the world. If UEFA and FIFA do not fight against such illegalities, corruption and criminal acts, one day it is going to be too late.

We demand action.

Sincerely yours,

-------------------------------------

Degi$en maddeden sonra...

Dear Sir,

Turkey football match-fixing investigation that rocked the agenda has been completed. The indictment was accepted (09.12.2011) by the court so confidentiality of the investigation has been lifted. Since then there has been alarming developments in Turkey.

First "Violence In Sports Law No. 6222" which was put into effect on 14.04.2011 was amended on 10.12.2011 by TBMM (Parliament). Apparently the purpose of this amendment was not to establish the balance of crime and punishment, this amendment was a rescue operation for the criminals.

The second stage of this operation is saving the clubs involved in crime. The report of the Turkish Football Federation's Ethics Committee concludes match fixing allegations to be authentic and according to Article 58, clubs involved in match fixing have to be relegated. Turkish Football Federation (TFF) amended Football Disciplinary Regulations Article 58, the clubs will not be severely punished on charges of match fixing. So, to be able to manipulate the public and amended Article 58, TFF have joined forces with the biased media, some of the Superlig clubs and the culprits to stage a comprehensive PR campaign in this effect.

This final step is another disgraceful attempt against the universal ethics and codes. The disciplinary code and zero tolerance policy of UEFA and FIFA is clear. The penalties for such crimes that undermine football's spirit and its future should be harsh and applicable to all, as no one is above law. Recently enforced in Greece, Switzerland and Italy, these disciplinary measures have to be same for all member countries to ensure a fair football environment.

So now is the time for UEFA and FIFA to act in order to put a stop to this deliberate, disgusting scenario. We demand this for the good of the game, your actions should signal the world that no one is immune from penalties and such acts will not be tolerated in football."

--------------------------------------

Yine o ay ki mail...
Ve Ba$bakan'in da yanli$ i$ler icinde oldugunu anlatan yazi...

Dear Sir,

I would like to officially complain about Turkish Football Federation (TFF) for their unfortunate actions to legalize match fixing by diluting 58th article of TFF Disciplinary Regulations.
It’s sad to say but TFF aims not to punish related football clubs especially with relegation in result of match fixing scandal, which is subject to investigation.

As Mr. Platini and Mr. Infantino have mentioned several times, in UEFA Congress Istanbul as well, FIFA & UEFA’s predefined disciplinary measures are evident and all countries have to act in line with the same principles. I kindly request you to take all necessary actions and to save Turkish Football as soon as possible.

Political interference, biased decisions and unfair treatment in Turkish Football must be stopped now, possibly not even tomorrow.
Turkish Prime Minister Mr.Erdogan is very keen on taking part in decision making processes and he defends to punish only individuals but not instituions (clubs)
Turkish football fans have difficulties to understand how people involve in match fixing and clubs benefit from match fixing can be evaluated separately?

Although we clearly remember Signor Moggi & Juventus and “Calciopoli” case, as though it was yesterday, six years have now passed and in that time; TFF rejects to apply rules and procedures in order not to punish clubs by claiming “value of the football economy and money” !

I am sure that you are capable to investigate people who are in charge of managing different committes and councils in TFF. If you conduct this investigation, you would find out that such a “pre-fixed” organization exists in all departments of the management.
Even if TFF Presidents are subject to change, their minds about such things remains almost the same because there is a vicious cycle in Turkish football managed by different bodies.
Please be sure of that there is a risk of even more serious to harm Fair Play (soul of the game) in Turkey, as compared to other football scandals.

Although you manage football globally, your formal authority can not create a genuine change
Turkish Footbal still lacks justice which prompts us to look for your help by adopting international rules and procedures.

To carry out this responsibility, you must clearly influence Turkish Football Federation, which means you must intervene immediately to protect the soul of the game.

Kind Regards,

---------------------------------

11 Eylül'deki mail

A columnist of Hurriyet newspaper, Mehmet Aslan, in Turkey wrote an article on 10.09.2012 regarding the meeting between the Prime Minister of Turkey and president of UEFA that took place on 22nd of March 2012. According to him, Mr. Recep Tayyip Erdogan and Mr. Michael Platini aggreed on finding a way to save Fenerbehce FC from being penalised for match fixing offences they were involved in 2010-2011 season.

This claim would not be taken seriously under normal circumstances, but you must aggree that UEFA has not been acting according to the rules and regulations lately that they have to follow whilst running the European football.

UEFA Discipline Committee should have announced their decision regarding the match fixing case of Fenerbahce FC long time ago, but they are yet to make a decision on this matter despite all solid evidence proving that Fenerbahce FC were involved in several match fixing activities.

Turkish citizens were ready for Turkish Authorities to bend the rules to save Fenerbahce FC, but were not expecting UEFA being a part of this crime too. Mr. Michel Platini and Mr. Gianni Infantino announced several times that UEFA is strict on Zero Tolerance to Match Fixing policy, but the decision is yet to be announced and this delay increases the concerns amongst Turkish football fans that the rumours about UEFA and Discipline committee members were bribed by people and organisations to save Fenerbahce FC from being penalised.

Despite all previous examples such as; relegation of Juvestus FC, Marseille FC and O.Valou FC to a lower division due to match fixing offences, Fenerbahce FC is still not only competing in Turkish Super League, but also competing at European Cups too. This is disgrace to football and unacceptable for UEFA to allow a team to participate in European Cups, whose president, vice presidents and several board members were sentenced to imprisonment for match fixing offence by Turkish Court.

The later UEFA leave the decision the worse the rumours will get and leaving Fenerbahce FC unpunished will be the proof of corruption at UEFA and its committees. Therefore, I would like to ask you once more to follow your rules and regulations on this matter and make the right decision for the sake of protecting the soul of the game and make people beleive that there still is JUSTICE in football and UEFA is there for the game to be played FAIRLY.

Finally, you need to know that, as Trabzonspor FC fans and club members we are forcing our club to take this matter to FIFA and CAS and complaing about UEFA for not taking the right actions against match fixing crime. You have to understand that WE WILL NOT LET THIS CASE GO UNLESS FENERBAHCE FC IS PENALISED.

Yours truly

------------------------------------------

2 ay önceki mail...

Despite millions of complaint letters, phone calls, faxes regarding the Turkish Match Fixing Scandal since the 3rf of July 2011, UEFA took no action up to this date.

To this date Pierre Cornu filed you a report regarding the match fixing case, Turkish court given its verdict and sentenced several people into
imprisonment for fixing several games during the 2010-2011 season in Turkey.

Mr. Platini and Mr. Infantino warned Turkish authorities several times to act quickly during the process and not to wait for the court’s verdict but
UEFA itself has not given its verdict yet.

Mr. Infantino and Mr. Platini told Turkish Prime Minister and other authorities during the UEFA Congress in Istanbul that the individuals can not be
separated from their clubs and even gave examples of
UEFA’s past actions taken on such matters.

They both also warned Turkish Football Federation not to change the discipline codes during the progress of the case,
but Turkish Footbal Federation not only changed the Discipline Code 58,
but also invented a solution to save match fixers : ‘ NOT REFLECTED ON TO THE PITCH’.

The Professional Football Discipline Committee banned two vice president of Fenerbahce FC, board members of Fenerbahce FC and players they committed the crime with,
but did not penalise Fenerbahce FC,
the club that won the championship by help of these fixed games, for that season.

The biggest match fixing scandal ever was all over the media around the world since the very first day,
but UEFA is yet to make a decision and take an action against this crime despite UEFA’s very own statement below :
On Friday 22 June 2012, the UEFA Control and Disciplinary Body issued a decision saying; ‘’For the time being, therefore,
Fenerbahçe may participate in the UEFA competition for which they are eligible, pending a final decision of the UEFA disciplinary body on the matter.’’

There are rumours in Turkey and Europe that UEFA was bribed not to take an action against Fenerbahce FC, and Yapi Kredi Bank sponsoring the UEFA was a part of this bribery,
which is owned by Fenerbahce FC’s ex vice president.
We have sent letter, faxes and match fixing reports to UEFA, FIFA, EU Parliament, Sport Ministers of Europe, All Media Associations,
filed a report to Fifa’s Match Fixing Hot Line and Finally hannded in a detailed match fixinf report to Mr. Jerome Valcke in person during his visit to Istanbul.

Some of the newspapers covered the story were, The Times, The Washington Post, Die Zeit, Sueddeutsche, Tages Woche and thousands of web sites,
local papers and media organisations covered the story too.

Turkish fans seeking justice organised protest in front of UEFA’s headquarters, FIFA’s headquarters and have been ptotesting UEFA and TFF all around Europe and

WE WILL NOT STOP UNTIL THE JUSTICE IS MAINTAINED AND WILL CONTINUE TO PROTEST UEFA WHO SHOULD HAVE GIVEN A VERDICT BY NOW.
Therefore, We demand Justive and request you to take responsibility and act as you are obliged to, because you are head of football and you have to act like it.

Finally we are asking all of you ; ‘Where is ZERO TOLERANCE?’

Best regards,

--------------------------------

6Şafak Aydın1
uefa cevap mail gönderse ve hacının miting videosunu koysa resmen mort oluruz:)

nedenmis? bizde onlara haci istifa basliklarini yolllariz.

Mehmet Fatih Silik
01.07.2013, 20:53

Biz Hacinin askerleri degil bu takimin gercek sahipleriyiz...
Babam olsa farketmez arkada$...
Biz TRABZONSPOR TARAFTARI olarak bu takima siyasetin bula$mamasi icin ugra$iyoruz...
Ayni $ekilde de $ike sürecine de bula$masini istemiyoruz...
Buna comak sokmak isteyen bu kulübün ba$kani dahi olsa kar$isinda olurum...

memozcan
01.07.2013, 21:01
Biz Hacinin askerleri degil bu takimin gercek sahipleriyiz...
Babam olsa farketmez arkada$...
Biz TRABZONSPOR TARAFTARI olarak bu takima siyasetin bula$mamasi icin ugra$iyoruz...
Ayni $ekilde de $ike sürecine de bula$masini istemiyoruz...
Buna comak sokmak isteyen bu kulübün ba$kani dahi olsa kar$isinda olurum...

bunun için müracaat mercii uefa değildir.. şu durumda trabzonsporda 1500 kongre üyesinin imza toplayıp olağanüstü seçime gitmesi gerekirdi.. böylece hem ülkeye hem uefaya dünyada eşi görülmemiş bir mesaj verilirdi

Mehmet Fatih Silik
01.07.2013, 21:04
bunun için müracaat mercii uefa değildir.. şu durumda trabzonsporda 1500 kongre üyesinin imza toplayıp olağanüstü seçime gitmesi gerekirdi..

Müracaatdan degil $ikayetden bahsediyor mailde...
Kisaca her mail ile "BIZ BURADAYIZ!" demek istiyoruz...
Olaganüstü kongreyi bende isterim...
Ama $u durumda bu cok zor gözüküyor...
Aralik ayini beklemekten ba$ka care yok...
Kulübe üyeligin ne kadar önemli oldugunu en cok $u son bir kac gün daha iyi anladim...

fteotdgs
01.07.2013, 21:07
bunun için müracaat mercii uefa değildir.. şu durumda trabzonsporda 1500 kongre üyesinin imza toplayıp olağanüstü seçime gitmesi gerekirdi.. böylece hem ülkeye hem uefaya hem de dünyada eşi görülmemiş bir mesaj verilirdi

Zaten bu camia bu kadar kisa surede oyle bir omurgali durus gelistirmis olsa ay ne ki, feza ne ki, simdiye kopup gitmistik. Sonucta hepimiz, bizim camia da, bu ulkenin bir parcasi. Boyle bir durusu bizim camiadan beklemek haksizlik bunu goz onune alinca.

Burçin Aydoğdu
01.07.2013, 21:18
Ortada birden fazla suçlu olması onların hiçbirinin üzerine gidilmesine mani değildir. Devlet Bahçeli hassas olması gereken bir süreçte futbol mafyasının tarafını tutmuştur ve şahsı adına hak ettiği tepkiyi buradan görmektedir. Mesele bu kadar basit.

memozcan
01.07.2013, 21:24
[QUOTE=fteotdgs;1919159856]Zaten bu camia bu kadar kisa surede oyle bir omurgali durus gelistirmis olsa ay ne ki, feza ne ki, simdiye kopup gitmistik. Sonucta hepimiz, bizim camia da, bu ulkenin bir parcasi. Boyle bir durusu bizim camiadan beklemek haksizlik bunu goz onune alinca.[/QUOTE

biraz ütopik olduğunun farkındayım:)

Mert'
01.07.2013, 21:31
İspiyonladım

orhan42
01.07.2013, 21:33
tamamdır..Püskevitimi çayıma katık ederken gönderiverdim..

MaEsTrO
01.07.2013, 21:34
5 mail birden gitti.

gece_bekcisi
01.07.2013, 21:36
başlığı doğru buluyorum. bir diğer önerim MHP grubuna, bahçeli özelinde sert tonda bir mail kampanyası düzenleyelim. etkisi olacaktır. bu isteğimde çok ciddiyim. yetkili yönetici kardeşler, abiler ciddiye alıp bir başlık açsa çok yerinde olur diye düşünüyorum.

Kesinlikle ve Kesinlike katılıyorum. Hem UEFAYA hemde onlara tepki maili atalım.

colman
01.07.2013, 21:40
Trabzona ayak basmasin pislikler..

Gökhan ARSLAN
01.07.2013, 21:42
Tamamdır..

Togrul
01.07.2013, 21:46
Ben yardımcılarından bahsettim. Kaldıki yorumlarımı incelerseniz bu forumda AKP-yi en sert üslupla eleştirenlerin başında geldiğimi görürsünüz. Kılıçtaroğlunu da eleştirmişliğim var. Tek eleştirmediğim MHP idi. Trabzonsporun hakkını gaspedenleri savunan kardeşimde olsa düşmanımdır.

Kaya
01.07.2013, 21:50
Ben yardımcılarından bahsettim. Kaldıki yorumlarımı incelerseniz bu forumda AKP-yi en sert üslupla eleştirenlerin başında geldiğimi görürsünüz. Kılıçtaroğlunu da eleştirmişliğim var. Tek eleştirmediğim MHP idi. Trabzonsporun hakkını gaspedenleri savunan kardeşimde olsa düşmanımdır.

Yardımcıların yediği olağanüstü iğrençlikten pay biçtiniz...

Bence Bahçeli'yi şahıs olarak yaptıkları neticesinde ağır biçimde eleştirmek lazım. O olay üzerinden vurmak hoş değil...

:)

Yoksa kendisinin yediği halt ona pek çok ağır laf etmek için yeterli zaten...

Anıl C
01.07.2013, 21:52
devlet bahçeli'nin kendisini ve de partisini ciddiye almayan biri olarak uefaya bu mesaj göndermiyorum. çünkü uefa nasıl ki istanbul basını ve şikecilerin açıklamalarını, tehditlerini kaale almamışsa devlet bahçeli ve saz arkadaşlarınında onlardan farkı olmayacaktır.

Togrul
01.07.2013, 21:54
Yardımcıların yediği olağanüstü iğrençlikten pay biçtiniz...

Bence Bahçeli'yi şahıs olarak yaptıkları neticesinde ağır biçimde eleştirmek lazım. O olay üzerinden vurmak hoş değil...

:)

Yoksa kendisinin yediği halt ona pek çok ağır laf etmek için yeterli zaten...

Haklısınız, burada biraz hatalıyım

Kaya
01.07.2013, 21:56
Haklısınız, burada biraz hatalıyım

Estf.

İnsan bazen haklı olduğu konularda çok ağır eleştiri yapma amacıyla bu tip örnekler verebiliyor...

Enes Ünal Kaya
01.07.2013, 22:09
Bahçeli Bundan sonra şu parti kapatılsın falan gibi diyaloglara girmeyin siyasetde..

kişilerin yaptıkları partileri etkilemez

Enes
01.07.2013, 22:14
Gönderilmiştir...

lazibere
01.07.2013, 22:16
MHP ye birileri yanlış talimatlar ve bilgiler vererek habire yanlış üstüne yanlış yapıyorlar:)

AKP -PKK anlaşırken ve PKK lılar sınırda kurdukları karakollarda yargılanıp serbest bırakılırken de duymuştum bir kaç laflarını '' Türk milleti ile başlayıp,, Kimse bizim sabrımızı zorlamasın diye biten

Sonra AKP_ PKK anlaşıp, Apo ile pazarlıklar yapılırken de duymuştuk gene bir kaç kelam ağızlarında
Vur de vuralım sloganları atılırken de ' Ona da sıra gelecek demişti en sonunda

Nedense bir türlü sıra gelmiyor

Son olarak Gezi olaylarında da '' oraya gidenler PKK lıdır bile demişti yanlış hatırlamıyorsam..

Şimdi de , Fenerin yanında yer alarak, sabır taşını mı bilemeye çalışıyor

Bir kere doğru bir hamleni görsek de , Türklük dediiniz 40 senedir siyasettesiniz ülke bölünüyor hala sesleri solukları çıkmıyor. Birileri bunların kulağını çekti gibime geliyor, Yada İddalarda olduğu gibi MİT ajanımızın nesin, Toplumun gazını almak için mi görevlendirdin

lazibere
01.07.2013, 22:18
Siyaset köküne kadar futbolun içinde. Boşuna uğraşmaya gerek yok. Bunu UEFA sanki bilmiyor.

Bizim başkan Başbakan ile Mitinge katılabilyorsa, Diğer parti de diğer tarafa yaranmaya çalışacaktır..

Hepsi birbirinden iğrenç şeyler

SADECETRABZON61
01.07.2013, 22:18
MHP ye birileri yanlış talimatlar ve bilgiler vererek habire yanlış üstüne yanlış yapıyorlar:)

AKP -PKK anlaşırken ve PKK lılar sınırda kurdukları karakollarda yargılanıp serbest bırakılırken de duymuştum bir kaç laflarını '' Türk milleti ile başlayıp,, Kimse bizim sabrımızı zorlamasın diye biten

Sonra AKP_ PKK anlaşıp, Apo ile pazarlıklar yapılırken de duymuştuk gene bir kaç kelam ağızlarında
Vur de vuralım sloganları atılırken de ' Ona da sıra gelecek demişti en sonunda

Nedense bir türlü sıra gelmiyor

Son olarak Gezi olaylarında da '' oraya gidenler PKK lıdır bile demişti yanlış hatırlamıyorsam..

Şimdi de , Fenerin yanında yer alarak, sabır taşını mı bilemeye çalışıyor

Bir kere doğru bir hamleni görsek de , Türklük dediiniz 40 senedir siyasettesiniz ülke bölünüyor hala sesleri solukları çıkmıyor. Birileri bunların kulağını çekti gibime geliyor, Yada İddalarda olduğu gibi MİT ajanımızın nesin, Toplumun gazını almak için mi görevlendirdin

Ülkenin Bölünmesine Biz varoldğumuz sürece kimse izin vermez bence..

lazibere
01.07.2013, 22:25
Ülkenin Bölünmesine Biz varoldğumuz sürece kimse izin vermez bence..

Siz biz meselesi değil bu, Hepimizin ortak şiarı olmalıdır

SADECETRABZON61
01.07.2013, 22:26
Siz biz meselesi değil bu, Hepimizin ortak şiarı olmalıdır

Herkesinde zaten bence Ortak sorunudur bu.Sadece ne olup bittiğini kimse tam bilmiyor.

Badaloğlu
01.07.2013, 22:26

Değerli kardeşim,

Seninle açık konuşacağım... BMN YK'da inan senden daha fazla, fanatik mhp'li de var, CHP'li de var, Ak partili de var... İnan bu bahsi geçen partilerin hiçbiri bizim için Trabzonspor'dan üstte değildir. O yüzden sanki diğer partileri bu şike sürecinde yaptıkları yanlışlardan dolayı eleştirmediğimizi ima dahi etme. Haksızlık yaparsın bize... Bizim derdimiz ne Bahçelidir, ne Kılıçtaroğlu, ne de Tayyip Erdoğan'dır. Bizim tek derdimiz tek aşkımız Trabzonspor'dur. Ona kim kem gözle bakarsa karşısında bizi bulur. Çünkü biz Trabzonsporluyuz...

Sen mhp'li olabilirsin buna saygı duyarım ama haksızlığı senin inandığın mhp'de yapsa buna göz yumuyorsan o zaman seni ancak Allaha havale ederim. Ne diyor Hz. Ali? ''Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır''

Devlet Bahçeli bu konuda konuşmasaydı, şikecilere yalakalık yapmasaydı biz bu bildiriyi kaleme alırmıydık? Biz siyasetçi değiliz. Biz Trabzonsporluyuz. Başka da hiçbir yakıştırmayı kabul etmiyorum. Bizim için ne söylerseniz söyleyin ama asla Trabzonspor inandığımız siyasi partilerden sonra gelemez. Trabzonspor en öndedir, her zaman.

15 sene evvel Özalcı olan Anap'lılar şimdilerin Tayyipçileri Ak partililerini oluşturuyor. Ama Biz 15 sene evvelde Trabzonsporluyduk bundan sonra da Trabzonsporlu olacağız. Taaa ki ölene kadar! partiler değişir ama Trabzonsporluluğumuz asla değişmez.

Hepsi bu... Bunun altında üstünde başka birşey aramayın. Ayıp oluyor...

Ahmet Kuru
01.07.2013, 22:27
Bu tip başlıklar bizi her zaman siyesetin içine atacaktık.
Burası Trabzonspor forumu, parti sempatizanlığı yapanlar uzaklaştırılacak, bunun üzerinde konuşulur vs gibi yorumlar da dönmeye başladı... Hadi hayırlısı bakalım....

Madem öyle;

Kemal Kılıçdaroğlu içinde bir mail kampanyası görüşürüz inşAllah....

Spykinq
01.07.2013, 22:28
Burası Trabzonspor forumu, parti sempatizanlığı yapanlar uzaklaştırılacak, bunun üzerinde konuşulur vs gibi yorumlar da dönmeye başladı... Hadi hayırlısı bakalım....

Madem öyle;

Hımmmmmm

Kaya
01.07.2013, 22:30

Madem öyle;

Mail kampanyasını yaptıracak bir hamle değil ama kınanacak bir hamle yapmıştı Ahmet. Nitekim, kınandı...

Kılıçdaroğlu bence daha zeki taktik sergiliyor... Ne AKP ne de CHP, bugün MHP nin yaptığı gibi bir açıklama yapmamıştı. AKP de CHP de şike sürecine dair basiretsiz davrandılar. Hakkı yenileni görmediler ama açık açık söylemde bulunmadılar...

MHP nin çok acemice bir hareket...

Badaloğlu
01.07.2013, 22:34

Madem öyle;

Bari sen yapma adaş yaaa...

Yahu biz değilmiydik CHP Trabzon il teşkilatı, Sadri başkan yokken Trabzon'da kulübü ziyarete gittiğinde eleştiri yağmuruna tutan...

Kılıçtaroğlu 1-2 defa Aziz ile fotoğraf çektirip onun mağdur olduğunu söylediğinde yerden yere vurmadık mı?

Allahını seven bıraksın şu partizanlığı kafayı yiyorum okuyunca... Siz nasıl Trabzonsporlusunuz? :(

Taner Gündoğdu
01.07.2013, 22:35
yaptık yine akşam akşam vatan hainliği :)

Ahmet Kuru
01.07.2013, 22:48

Hımmmmmm

nasıl yani?

Ahmet Kuru
01.07.2013, 22:51
Mail kampanyasını yaptıracak bir hamle değil ama kınanacak bir hamle yapmıştı Ahmet. Nitekim, kınandı...

Kılıçdaroğlu bence daha zeki taktik sergiliyor... Ne AKP ne de CHP, bugün MHP nin yaptığı gibi bir açıklama yapmamıştı. AKP de CHP de şike sürecine dair basiretsiz davrandılar. Hakkı yenileni görmediler ama açık açık söylemde bulunmadılar...

MHP nin çok acemice bir hareket...

Kaya, ben işin ne akp sindeyim ne mhp sindeyim ne de chp sindeyim.
Burada Trabzonsporluluktan dem vuran herşey Trabzonspor için diyenler gezi parkı olaylarında görüşlerine ters bir şey söylendi diye tavır koydular, bazıları tavrı da geçti hakarete varan şeyler söylediler. Bunu Trabzonsporlu kardeşlerim dediği kişilere yaptılar.

Bende onlara şimdi diyorum ki sizin öyle Herşey Trabzonspor için demeye çok fazla hakkınız yok. böyle ucuz numaralara da gerek yok. en azından benim karnım tok Kaya abi.

Ahmet Kuru
01.07.2013, 22:58
Bari sen yapma adaş yaaa...

Yahu biz değilmiydik CHP Trabzon il teşkilatı, Sadri başkan yokken Trabzon'da kulübü ziyarete gittiğinde eleştiri yağmuruna tutan...

Kılıçtaroğlu 1-2 defa Aziz ile fotoğraf çektirip onun mağdur olduğunu söylediğinde yerden yere vurmadık mı?

Allahını seven bıraksın şu partizanlığı kafayı yiyorum okuyunca... Siz nasıl Trabzonsporlusunuz? :(

Ahmet abi, ben BMN nin duruşundan yada olaylara bakış açısından bahsetmiyorum, ben BMN nin duruşundan bir kere şüpheye düştüm o zaman da sağolsun Kaya herşeyiyle açıkladı ve şüphelerimi sonuna kadar sildi kafamdan. Zaten ben BMN den şüphe duyacak olsaydım abi şuan burada yazıyor olmazdım. Allah da beni bu aileden ayırmasın. BMN bana Trabzonsporluluk anlamında çok şey kattı...

Benim burada belirtmeye çalıştım abi şahıslar, siyaset istemeyenler aslında siyasetin en kralını yapıyorlar, Trabzonspor u siyasete bulaştırmak istemeyenler aslında Trabzonspor u siyaset üzerinden örneklerle seviyorlar... Benim gördüğüm bu yönde. Yanlış görüp, yanlış yorumluyorsun diyorsan abi, ben inat uğruna yanlışımdan dönmeyecek adam da değilim.

Ayrıca abi. Ben MHP li de değilim.

Selçuk Aydın61
01.07.2013, 23:04
bir MHP li olarak üzüldüm liderimin bu konuya 2. kez daHİLolmamasını beklerdım.

Helvacı61
01.07.2013, 23:17
gönderilmiştir..
milliyetçi biri olarak MHP benim için bdp ile eşdeğer hale gelmiştir..bunun sorumlusu ben değil devlet bahçelidir

SADECETRABZON61
01.07.2013, 23:25
gönderilmiştir..
milliyetçi biri olarak MHP benim için bdp ile eşdeğer hale gelmiştir..bunun sorumlusu ben değil devlet bahçelidir

MHP İle BDPYİ Aynı Kefeye Koyuyorsan sen Milliyetci Olamassın her konuya aynı yazıyı yazma.Apoyu Cezaevinden çıkarmaya Uğraşan Bir partiye Oy vermekten bahsediyorsun Ağzından Çıkanı Kulağın duysun...Mhp'nin senin gibilerin Oyuna İhtiyacın yok safını belli etmişsin..Devlet Bahçeliye tepkin varsa atarsın msjını tepkini getirirsin.Gidip MHP'yi karalaman hoş değil. BU KONUDA DEVLET BAHÇELİNİN HATASINI ZATEN HERKES KABÜLLENMİŞ DURUMDA.

Cüneyt Canlıca
01.07.2013, 23:29
Mhp den başka partiye oy vermemiş bir olarak gönderilmiştir...

Yalnız takıldığım bir şey var... Bırak siyasileri bizim yönetim komple bizi satıyor gibi geliyor... Herkes birbiriyle dost ve ahbabmış..Arada aziz yıldırıma sövüyor hepsi ikide bir başka icraat yok...

Lokman
01.07.2013, 23:37
gönderilmiştir, gönderelimki bu ülkede hırsızın ne denli savunulduğunu anlasınlar. Anlasınlarda kendileri müdahale etmeden yada baskı uygulamadan hakkın haklıyı bulmayacağını görsünler.

Ilelioglu
01.07.2013, 23:40

Siyasi müdahale var diye binlerce mail attik, üstelik yazilardan bir tanesini ben kendi ellerim ile hazirladim. O Baslik mutlaka duruyordur halen, ilk Basliklardan biriydi, gir bak inanmiyorsan. Akp sinden mhp sine kadar herkes yine o zaman hak yiyenlerden taraf aciklamalar yapmislardi.

BMN'in olaya bakis acisi basindan beri ayni ve hic degismedi, en azindan ben buna sahit olmadim. Siyasete olan tepki belli, burada hicbir partiye ayricalikli davranilmiyor.

Ama sen senin gibiler önce Trabzonspor neden diyemezler? Siyaset veya mhp veya x bir parti Trabzonsporundan daha mi önemli? Degerlerimize böyle mi sahip cikiyoruz?

..

Bülent AKBULUT61
02.07.2013, 00:14
şimdiye kadar oyumu hep Mhp'ye verdim ama konu Trabzonspor olunca iş değişir arkadaş sonuna kadar ölumune kadar TRABZONSPOR
GÖNDERİLMİŞTİR gönderilmiştir gönderilmiştir

Kaya
02.07.2013, 00:16
Her Zaman Önce Trabzonspor Diyeceksin!..

AKP, CHP, MHP şike sürecinde sınıfta kalmıştır...

BMN 3 parti liderine de her zaman en sert tepkiyi vermiştir, bundan sonra da verecektir...

jacek cyzıo
02.07.2013, 01:06
oyumu hep mhp ye verdim.Ama eğer ilk seçimde bahçelinin mhp sine oy verirsem kendimi aciz hissederim.önce trabzonspor.bahçeli erdoğanı bir yalamadığın kalmış.senden tiksindim.

Necat Ulusoy
02.07.2013, 01:08
gönderildi...

MuratJ
02.07.2013, 02:08
MHP'ye mail kampanyası düzenlemeyi teklif ediyorum. Bi arkadaş öncü olsun başlığı açsın. Çok etkisi olacaktır. Gündem üzerinde hiçbir bilgisi olmayacan cahil bahçelinin eline bu kağıdı tutuşturup bu konuşmayı hazırlayan partili hangi fenerli çakal acaba. bahçeli üzerinde aşırı sert tepki ve eleştiri maili düzenleyim gönderelim. ses getirir etkisi olur diye düşünüyorum.

bahçeli hesap vereceksin.

Fatih Özkan
02.07.2013, 02:10
Komik adamsın Devlet Bahçeli.
Kendini küçük düşürüyorsun.
Devam et...

Fatih Özkan
02.07.2013, 02:53
Şikeci yandaşı siyasi partileri, Trabzonspor'dan üstün gören zihniyetlere acıyorum.

Ertan1982
02.07.2013, 06:46
Mailleri yolladim.Ülkücü hareketin yüz karasi.O koltuga yapisip kaldin.Herkezi küstürdün Partiden kendi adamlarini doldurdun koltuna saglam alomak icin.Simdikte sikebahcelerden medet umuyor.Kücük düsünen kücük insan.Asla bir lider olamasin.

ozturk
02.07.2013, 07:23

Madem öyle;

Bugün grup toplantısında o da benzer ifadeler kullanacaktır.

fenerbahçe cumhuriyet cemaat falan..

S.ÖZKAN
02.07.2013, 08:16
Gönderildi

Doğukan Uçan
02.07.2013, 09:43
mhpliyim ama bahçeli oldugu sürece oy vermem ve kullanmam.

Gönderdim.

Tayfun Aydın
02.07.2013, 09:43
Ben mhp ye mail attım.
UEFA ya atmaktan daha kolay

Solcu bir babanın oğluyum ve kendimide öyle tanımlardım. Sonra ülke gerçekleri doğu da çalışma ve gönlüm MHP ye kaydı destekledim oyu mu da verdim. Dün sayın Bahçelinin basına yansıyan konuşmalarını okuyunca HİÇBİR farkınız olmadığını gördüm. Yazıktır bu ülke onuruyla mücadele eden insanlara hiçbir zaman kimse destek olmamıştır ve bizde buna alışkındık ama bu sürecin başından beri susan sayın Bahçelinin bu çıkışı beni derinden yaraladı.
Trabzon için futbol sadece bir oyun değildir. Bu artık bizim onur mücadelemizdir. Bu saatten sonra bu duruşunuzla benden oy alamazsınız. ama ne önemi var HAK HUKUK MAHKEME KARARLARI HİÇE SAYILSIN YETERKİ fenerbahçe kurtulsun belki bir iki oy fazla alırsınız. Belki de alırsınız ama şimdiden bir oy kaybettiniz. Yazıklar olsun. Bir kere bile bu şehrin insanların onurlu mücadelesinde yanında durmadınız hangi yüzle gidip oy isteyeceksiniz.

BulentOzkul
02.07.2013, 10:14
Gönderildi..

Asıl Merak Ettiğim Trabzon MHP İl ve ilçe teşkilatlarından nasıl bir açıklama gelecek veya gelecek mi.

Acilen Trabzon Mhp Merkez Ve İlçe Teşkilatları İstifa etmelidir..

Bir açıklama bekliyor Trabzonspor Taraftarı

Diye bir mail yazabiliriz bence.

28TS61
02.07.2013, 13:17
yüzsüz, hakki yenenin hakki ne olacak peki ?

kudu_61
02.07.2013, 13:20
şike - adaletsizlik - hak gaspı = devletin milliyetçiliği

Fatih Özkan
02.07.2013, 13:28
Trabzon İl Başkanlığı'nı aradım.
Bir hanımefendi çıktı.
Tepkimi gösterirken, il başkanına bağlayayım sizi dedi...
%90 telefona çıkmayacaktır dedim.
Dediğim gibi de oldu :)
Bunlarda telefona çıkacak kadar bile cesaret yok.

Ender Kuyumcu
02.07.2013, 13:38
Genel Açıklama;

Yaklaşık senelik bir süreçte 30'un üstünde mail yazıldı.

Bunların hiç birinde siyasi düşmanlık gözetilmedi. Zaten defalarca belirttim ki bu partilerin ortak özelliği Trabzonspor düşmanlığı ve fenerbahçe yalakalığı.

İngilizce bilenler mailde asıl amacın Bahçeli'yi şikayet etmek olmadığı, Bahçeli'yi kullanarak Şike lobisi tarafından atılan yeni adımın önünü kesmek ve bu yönde UEFA'yı ve kurullarını uyarmak olduğunu anlamışlardır. İngilizce bilmeyenler için de mailin üstünde özetlemeye çalıştım ama görüyorum ki yeterli olmamış.

UEFA kararı sonrası Tahkim'e gelmiş olan dosya üzerine Şike lobisi basın ve siyaset yoluyla yanlış bilgilendirme yapıp Trabzonspor'un kupasını vermemk ve küme düşmeyi engellemek için düğmeye basıp alt yapı oluşturmak için Bahçeli'yi kullanıp bu açıklamayı yaptırmış ve akabininde de fb'den Bahçeli'ye teşekkür yazısı yazılmıştır.

Bunun bir organizasyon olduğu ve Bahçeli'nin son günlerde televizyonlarda boy gösteren fb avukatlarının ağzından açıklama yaptığı daha doğru kendisine verilen metni okuduğunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek.

Süreç boyunca yazılan her mail bir satranç ustası mantığıyla Şike lobisi tarafından atılan bir adıma karşılık yazılmış ve UEFA, Avrupa Spor basını, AB vekilleri-bakanları, Spor Kulüpleri vb. kim varsa gerektiği zaman gerektiği oranda bilgilendirilmiştir.

Sizden ricam hiç olmazsa bu mail kampanyalarını sığ siyaset tartışmalarınıza alet etmeyin.

Bir de diğer liderleri de şikayet edelim diyenlere EL İNSAF DİYORUM !!!

Biz sürecin başından beri ne yapıyoruz?

Bu kadar mı balık hafızalısınız?

Meclisteki bütün partileri değişen kanunlar sonrasında şikayet etmedik mi?

Başbakanın söyledikleri ve yaptıklarından sonra defalarca her adıma karşılık olarak mail yazmadık mı?

Şu anda konuşan Bahçeli olduğu için mail oradan hareketle yazıldı ve mailin içinde Bahçeli'nin geçtiği bir paragraf var topu topu...

Burada sadece Trabzonspor'un menfaatleri gözetilerek mail yazılıyor ve buna siyasi her hangi bir önyargıyla da yaklaşılmıyor.

Bu açıklamanın yerterli olduğunu ve bu tartışmaların son bulacağını ümit ediyorum.

Sadece Trabzonspor'un hakkını arayan renktaşlarımdan ricam da bu ve Tahkim'e yazılmış olan son iki maili bol miktarda göndermeniz.

İskender Çakmak
02.07.2013, 13:40
Devlet Bahçeli'nin açıklamalarını kaçırdım. Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

calavera
02.07.2013, 13:45
beyler dusunmeden edemiyorum, bu mail a gerek varmiydi acaba, antipatik de kacmayalim UEFA nin gozunde olduk olmadik maillar atarak. Bahceliyi UEFA ya sikayet etsek ne etmesek ne, ne yapmasini bekliyoruz UEFA dan anlamadim, 2+1 :) yil grup toplantisinda konusma yasagi mi vericek?

İskender Çakmak
02.07.2013, 13:47
Açıklamaları okudum. Şike yapan için başbakanı göreve çağırmıyor şike yapanın cezası verilmiş bu cezayı iptal ettirmek için başbakanı göreve çağırıyor. Ne kadar ters bir adam bu Devlet Bahçeli. Nerede senin bahsettiğin hak,adalet anlayışı. 3 Temmuzdan sonra zaten bütün partilerden soğudum. Ama sen kendinden nefret ettirdin Bahçeli.

oksoholu
02.07.2013, 14:15
Bu bahceliyede uefa çeza verse de seçmeni rahatlasa yoksa bir yere gideceği yok kuru sıkı tabanca

000061
02.07.2013, 14:46
Bahçeli, şu andan itibaren ocak dışındasın!

http://cdn.internethaber.com/gallery/24614/6.jpg

Mustafa ÖZDEMİR
02.07.2013, 14:54
diğer lavukta bi açıklama yapmış ...

zeki gursoy
02.07.2013, 14:56
koş koş ....
oy var alırısınız yetişin...

bahçeli konuşurda kılıçdaroğlu dururumu
buyurun:

Kılıçdaroğlu, "Bu mahkemelerin verdiği karalar karar değildir. Siyasi otoritenin sadece görüşleridir. Bu mahkemelerin verdiği kararlara da uymakta doğru değildir. UEFA'ya sesleniyorum. Bu kararlarla siz Türk sporunu cezalandıramazsınız. Türkiye'de demokrasini olmadığını öğrenemediniz mi siz? Bu mahkemelerin mahkeme olmadığını öğrenemediniz mi siz?" diye

ESER
02.07.2013, 15:03
ne sikeymis bee

kac tane adam taklidi yapan naylon adamsi varsa hepsinin ne mal oldugunu ortaya serdi.. Dunya uzerinde suca prim veren bir parlementonun , siyasi partilerin ve siyasi liderlerin oldugu bir ulkenin insani olmak sikeden daha utanc verici.

demek ki adalet , insan haklari trasmis. oy almak icin tanga giyilmesi gerekse tanga giyip ortada kic sallayacak kadar karaktersizlerin insafina kalmis bir ulke. yazik laa hepinize.

Ertan 51
02.07.2013, 15:10
mhp genel merkezine mail attım ben de,
asker kaçağı,çete lideri ve aynı zamanda şikeci olan bir utanmazın dümen suyuna gidip oy için yapmayın bunları dedim,yakışırmı hırsızı arsızı kollamak sizlere dedim.
Trabzonspor bu ülkenin takımı değil mi,
Allah belasını versin böyle siyasetin de zihniyetin de dedim.

6Şafak Aydın1
02.07.2013, 15:12
yollllllandi

Berkedogan
02.07.2013, 15:15
bu partilerin il teşkilatları ne iş yapar hemen istifa etmeleri lazım .

calavera
02.07.2013, 15:16
Abi ne sacmaliyoruz ya, neden bunlari UEFA ya sikayet ediyoruz, genel merkezlerinin telefonlarini kitlemek lazim, Trabzon il baskanlarini kitlemek lazim, ne UEFAsi!!!

Ertan 51
02.07.2013, 15:20
Abi ne sacmaliyoruz ya, neden bunlari UEFA ya sikayet ediyoruz, genel merkezlerinin telefonlarini kitlemek lazim, Trabzon il baskanlarini kitlemek lazim, ne UEFAsi!!!
Uefa ya mail atılsın tabi ama Calavera'nın dediği de çok önemli bana göre,
önemli gördüğüm için ben üstte de yazdığım gibi tepkimi koydum,
hemde baya ağır bi şekilde.

Murathan
02.07.2013, 15:22
Kılıçdaroğlu da mı açıklama yaptı ?

Şenol Altunsoy
02.07.2013, 15:23

Dostum dediğin doğruda bu şikayet değil daha önce siyasetin şikecileri koruyup kolladığına dair söylemlerimizi

güçlendiren argümanlar bunlar.Tabii senin dediğini de yapmalıyız.

Mustafa ÖZDEMİR
02.07.2013, 15:28

bunların milletvekilleri zamanında ağzını açmadılar il teşkilatlarında hiç bişey beklemeyin...

Fatih Birinci
02.07.2013, 15:31
Evet cezam sona ermiş,acaba kime küfür etmişim ? Şimdi uzun zamandir üyeyim okumayi cok seviyorum yav tapatalki indireli 2hafta oldu,yazmadan duramiyorum ama bakiyorum ki dogrulari yazanlar burda fazla barinamiyo galiba. Evet siyasetcilere gelince hicbiriniz adam degilsiniz.korkuyorum agir şeyler yazmaya sonra BMN yönetimindekileri beyfendiler ceza keser bana

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk 2

Mahmut Baran
02.07.2013, 15:33
Burada belki tepki olarak bir konu açılıp Makarnacı taifesinin içindeki nefreti kusması gerçekten acizlik oluşturmuş sitede.Aynı söylemi Başbakan Kişiler ile kurumları ayırarak 3 yıl önce yapmış Tahminimce UEFA'nın tavrını yumuşatarak bize en büyük darbeyi vurmuştu. Hiç bu kadar tepki olduğunuda görmemiştim. Gerçi tepki verenler hep kopya gibidir.''Söylemleri de hep aynı ,Şimdiye kadar hep oyumu verdim diyen makarnacı taifesi'' çok basitsiniz bu durumda bile rant elde etme peşindesiniz;
Kısaca diyorum ki ; Ben tepkimi dün saat 15-16 sıralarında MHP GENEL MERKEZ HATTI olan 444 6 647 nolu telefonu arayarak verdim. Yarım saat sonra arandım sizin gibi çok sayıda telefon geldi Mahmut Bey durum Genel Başkana iletilmek üzere Genel Merkeze gönderilecek notlara iliştirildi dendi . Aynı durumu BMN olarak yapıp söylem değişmelerini sağlamamız daha doğru olmaz mıydı ? telefon numarası 444 6 647 .

Ertan 51
02.07.2013, 15:37
il başkanları m.vekilliği adaylığı düşünür,
m.vekilleri yeniden aday olabilirmiyim diye düşünür,
bu düşünceler onları öyle bir kimliğe büründürür ki,
bırak Trabzonspora dolayısıyla adalete sahip çıkmayı,
analarına avratlarına sövsen yarabbi şükür derler.

Ne iş yaptıklarını anlatabilmişimdir heralde Berk.

Kaya
02.07.2013, 15:38
Lan bu nasıl iş lan!

Önce MHP,
Sonra CHP,

Kasım Hilal
02.07.2013, 15:38
Yakındır iktidar da aynı minval üzere bir açıklama yapar.. Eğer yapmaz ise ve "adalet yerini bulsun" derlerse, başkana "Ak Parti mitingine neden katıldın" demeyeceğim.

Emrah Akcagöz
02.07.2013, 15:39
Sanırım bunlar oy dağılımına göre açıklama yapıyorlar. Dün Mhp, bugün Chp yarın da aynı hareketi Akp'den bekliyoruz. :)

Sezgin Öztürk
02.07.2013, 15:45
Al birini vur ötekine bunların alayı oy yalakası adam değilsiniz ulan hiçbiriniz!!! pis düzenin pis insanları bu ülkede namuslu siyasetçi hiç mi olmayacak...

Sezgin Öztürk
02.07.2013, 15:50
Burada belki tepki olarak bir konu açılıp Makarnacı taifesinin içindeki nefreti kusması gerçekten acizlik oluşturmuş sitede.Aynı söylemi Başbakan Kişiler ile kurumları ayırarak 3 yıl önce yapmış Tahminimce UEFA'nın tavrını yumuşatarak bize en büyük darbeyi vurmuştu. Hiç bu kadar tepki olduğunuda görmemiştim. Gerçi tepki verenler hep kopya gibidir.''Söylemleri de hep aynı ,Şimdiye kadar hep oyumu verdim diyen makarnacı taifesi'' çok basitsiniz bu durumda bile rant elde etme peşindesiniz;
Kısaca diyorum ki ; Ben tepkimi dün saat 15-16 sıralarında MHP GENEL MERKEZ HATTI olan 444 6 647 nolu telefonu arayarak verdim. Yarım saat sonra arandım sizin gibi çok sayıda telefon geldi Mahmut Bey durum Genel Başkana iletilmek üzere Genel Merkeze gönderilecek notlara iliştirildi dendi . Aynı durumu BMN olarak yapıp söylem değişmelerini sağlamamız daha doğru olmaz mıydı ? telefon numarası 444 6 647 .
Aslında birşey yazmaya çalışmışsın fakat okuyunca anladım ki boş yazmışsın...İnsanlar istediği tepkiyi istediği şekilde verir bu da kimsenin derdi değil. İnsanların derdi bu düzenle ilgili bilmem anladınmı

Hüseyin Bağdat
02.07.2013, 15:56
Sanırım bunlar oy dağılımına göre açıklama yapıyorlar. Dün Mhp, bugün Chp yarın da aynı hareketi Akp'den bekliyoruz. :)

Ben bu akşam bekliyorum. Geç kadık diye düşünüp hemen açıklama yaparlar...

lazibere
02.07.2013, 15:59

Onlar en baştan söylemişti zaten, 2 senedir bu noktaya gelirken kımler getirmişti

Tayfun Aydın
02.07.2013, 16:00
Yazıklar olsun bize bunları böyle konuşturuyoruz. Parti ayrımı yapmadan. Hepimize ben dahil helal olsun. Kendi hiç bu kadar ülkemden ayrı hissetmemiştim.

Ender Kuyumcu
Evet cezam sona ermiş,acaba kime küfür etmişim ? Şimdi uzun zamandir üyeyim okumayi cok seviyorum yav tapatalki indireli 2hafta oldu,yazmadan duramiyorum ama bakiyorum ki dogrulari yazanlar burda fazla barinamiyo galiba. Evet siyasetcilere gelince hicbiriniz adam degilsiniz.korkuyorum agir şeyler yazmaya sonra BMN yönetimindekileri beyfendiler ceza keser bana

Forum kurallarına uymakla yükümlü olduğunu bilmen ve buna göre hareket etmen gerekir.

Bunu polemik olsun diye yazmıyorum.

Ceza gerektirecek hareketler gerekli yaptırımla karşılaşır.

Fatih Özkan
Aynı siyasiler kupa Trabzon'a gelince sitelerinden tebrik mesajı da yayımlarlar... Çünkü bunların ar damarı çatlamış.

Emrah Akcagöz
02.07.2013, 16:02
Onlar en baştan söylemişti zaten, 2 senedir bu noktaya gelirken kımler getirmişti
Önceden diğerleri de söylemişti ancak son gelişmelerden sonra ilk açıklamalar bunlar.

Ender Kuyumcu
02.07.2013, 16:05

Başlıkları takip edersen her parti lideri ve genel siyaset için açılmış ve tepki verilmiş bir çok başlık bulursun.

Ayrıca genel merkezlerin iletişim bilgilerinin olduğu ve tepki vermemizi söyleyen bir başlık da bizzat tarafımdan çok önce açıldı ve forumda mevcut.

Gerekli araştırmayı yaparsan hepsini bulursun.

zeki gursoy
02.07.2013, 16:20
dün söylemiştim, chp hazırlık yapıyordur diye...
katranı eritsen olurmu şeker, cinsine yandımın cinsine çeker...

Lan bu nasıl iş lan!

Önce MHP,
Sonra CHP,

Mehmet Fatih Silik
02.07.2013, 16:35
hepsi ayni iste!

Tayfun Aydın
02.07.2013, 16:52
aradım mhp yi sizde arayın

Tayfun Aydın
02.07.2013, 16:55
olay a partisi b partisi meselesi değil

orhan42
02.07.2013, 17:07
Hepsinin köküne kibrit suyu..Kıvırdaroğlu oy hesabı yapıyor..Bahçeli ha keza..Başbakan bunları kurtaran adam.Eeee birinizden birine oy verirmiyim ben..Topunuzu Allaha havale ediyorum..

Ali Can
02.07.2013, 17:14
Bildiğin oy yarışına döndürdüler olayı, sonraki seçimde trabzondan bağımsız adaylar çıksın onlara atalım , aynı durum istanbulda da yapılabilir herkes aynı kişiye atsa istanbuldan 1 kişi çıkar

Kenan Dikbıyık
02.07.2013, 17:16
gönderildi

bahadır2561
02.07.2013, 17:20
Yarin kupa bize verilsin bu partilerin alayi yine aciklama yapacak bu sefer Ts'nin hakliligi yonunde,utanmaz arsizlar
Şike yasasi meclisten gectiginde oy verdigim partiyi arayip bundan sonra benden ancak babayi alirsiniz demistim,simdi bi daha arayacagim bakalim ne sacmalayacaklar

Fatih Birinci
02.07.2013, 17:29
Forum kurallarına uymakla yükümlü olduğunu bilmen ve buna göre hareket etmen gerekir.

Bunu polemik olsun diye yazmıyorum.

Ceza gerektirecek hareketler gerekli yaptırımla karşılaşır.

Kendi taraftarina biraz daha hoşgörü kimseye zarar getirmez

Doğukan Uçan
02.07.2013, 17:31
Türkiyede yıllarca Ne kadar 3 ezik birbirini sevmesede, bunlar hem kendilerini kollamıştır hemde büyükler tarafından kollanmıştır.

ilker mumcu
02.07.2013, 18:07
...gönderildi...

NFeS NeVa
02.07.2013, 18:34
Gezi olaylarinda Bahcelinin yaptigi Tutarsiz aciklamalari hatirlayin...
Hükümete laf sokuyor ve diyor ki,
"sokaga cikan gencleri alaya alan ve onlara capulcu diyen,bu insanlarin hakli söylemlerine kulak tikayan bir basbakan var bu ülkede " diye grup konusmasi yapmis,
fakat ayni zamanda kendi sempatizanlarina "bizim meydanlarda isimiz yok"mesaji vermistir...yani sokaktaki gencler hükümetin gercek yüzünü göstersinler,bizde kaymagini yiyelim,fakat asla olaylar gelisirken icinde olmayalim durusu!!!! Yani o aciklamalarda hem yardan yana hem serden,döndür kazi yanmasin misali...Devlet bey ne zaman söylemlerinde tutarliydi ki simdi dogru bir yaklasim göstersin...kadiköyden oy cikarma pesinde,kim takar adaleti..

lazzz61
02.07.2013, 18:43
benım ulkemın vatandaşları su serefsızlere oy verıyorr cok yazık alayınız şerefsızsınız ulaan yeterr bıraknn trabzonsporumun yakası bu ne düşmanlıktır

colman
02.07.2013, 19:44
Gönderildi...

Mert'
02.07.2013, 19:53
Ben MHPliydim bu olaydan sonra hiçbirini desteklemiyorum yazıklar olsun ayrıca mail gönderildi.

F. Yıldırım
02.07.2013, 19:59
Adalet Zengin bir hazinedir günü gelince herkese lazım olur. Bu da gönderildi.

HH_52
02.07.2013, 21:21
Ne MHP nede CHP. Trabzonsporun asıl düşmanı bu videonun sonunda ortaya çıkacaktır. Gerçek Trabzonsporlular artık uyansın. Siyasi düşüncelerini bir kenara bırakarak o Başbakanında Allah kulu olduğunu unutmasınlar. O ne bir Peygamber nede bir Sultandır. O Trabzonsporun defalarca şampiyonluğunun çalınmasına göz yummuş birisidir. O yüzden emek hırsızlarına yardım eden birisidir. Hakkımı helal etmiyorum o şahısa!!!!!

Bunu herkes böyle bilsin!!! Hz. Fatihin bile adalete saygısı vardı. Ama bu şahıs kendisini adalet ilan etti. Kurum ve kişileri ayırdı.

Soruyorum. Bir futbolcu gol atarsa. İlk önce o gol kime yazılır? Kendisine mi yazılır yoksa takımına mı? Ayırdık kurumları kişilerden. Demekki bundan sonra en çok gol atan futbolcu şampiyon oluyor. Öyle mi?

k4EM34BDBIM

My
02.07.2013, 21:29
Ben outlook kullanıyorum başlıkta adreslerin bir kaçında problem çıktı göndermediydi. Benim outlook kullananlar için düzeltilmiş adres listesi belki birisinin işine yarar.

'michel.platini@uefa.ch'; 'alasdair.bell@uefa.ch'; 'thomas.giordano@uefa.ch'; 'william.gaillard@uefa.ch'; 'marios.lefkaritis@uefa.ch'; 'info@uefa.com'; 'contact@uefa.com'; 'discipline@uefa.ch'; 'media@uefa.ch'; 'uefadirect@uefa.ch'; 'giancarlo.abete@uefa.ch'; 'thomas.partl@schule.at'; 'jacques.antenen@vd.ch'; 'joel.wolff@football.lu'; 'jmsh@dbu.dk'; 'hans-eberhard.lorenz@swfv.de'; 'sport.austria@sport.gv.at'; 'office@bso.or.at'; 'g.hoefner@bso.or.at'; 'h.ranner@gmx.at'; 'harald.treiber@sport.gv.at'; 'gernotwainig@gmx.at'; 'hsz@bmlvs.gv.at'; 'hls@bmlvs.gv.at'; 'presse@bmlvs.gv.at'; 'norbert.darabos@bmlvs.gv.at'; 'cism@bmlvs.gv.at'; 'jan.kocourek@msmt.cz'; 'kovar@cstv.cz'; 'info@msmt.cz'; 'office@sport-fed.sk'; 'lars.allert@rf.se'; 'registrator@culture.ministry.se'; 'arkivsupport@adm.ministry.se'; 'ivana.petricevic@cjsm.vlaanderen.be'; 'an.vermeersch@cjsm.vlaanderen.be'; 'nancy.barette@cjsm.vlaanderen.be'; 'sport@vlaanderen.be'; 'kabinet.muyters@vlaanderen.be'; 'vassosk@cso.org.cy'; 'paraskevopoulou.j@sportskoa.org.cy'; 'pavramides@sportskoa.org.cy'; 'sondes.elfekimhiri@jeunessesports.gouv.fr'; 'valerie@valeriefourneyron2012.fr'; 'hans-peter.friedrich@bundestag.de'; 'silke.schaefer@bmi.bund.de'; 'dya1967@gmail.com'; 'vntakouris@gga.gov.gr'; 'ntakourisbas@ath.forthnet.gr'; 'minister@ypepth.gr'; 'henriett.vass@otm.gov.hu'; 'reka.veress@nefmi.gov.hu'; 'hubert.eschette@sp.etat.lu'; 'm.koornneef@minvws.nl'; 'roelof.janssens@minvws.nl'; 'o.heil@minvws.nl'; 'i.freriksen@minvws.nl'; 'kontakt@msport.gov.pl'; 'agata.dziarnowska@msport.gov.pl'; 'suska@msport.gov.pl'; 'anna.zdunek@msport.gov.pl'; 'dwm@msport.gov.pl'; 'rzecznik@msport.gov.pl'; 'luis.sousa@ics.ul.pt'; 'zoran.verovnik@gov.si'; 'hitesh.patel@culture.gsi.gov.uk'; 'fernando.gortega@csd.mec.es'; 'nieves.palacios@csd.mec.es'; 'enrique.lizalde@csd.gob.es'; 'joseluis.terreros@csd.gob.es'; 'info@uksport.gov.uk'; 'info@sportengland.org'; 'pressoffice@culture.gsi.gov.uk'; 'enquiries@culture.gov.uk'; 'sutcliffeg@parliament.uk'; 'mediaenquiries@goc2012.gsi.gov.uk'; 'anticorruption@mpes.government.bg'; 'question@mpes.government.bg'; 'segreteria.passera@mit.gov.it'; 'n.novi@governo.it'; 'a.falessi@governo.it'; 'segr.capogabinetto@mit.gov.it'; 'stefano.porro@mit.gov.it'; 'notizie@governo.it'; 'kum@kum.dk'; 'ash@kum.dk'; 'lhv@kum.dk'; 'mnj@kum.dk'

esirgolge
02.07.2013, 21:39
Gönderildi.

HH_52
02.07.2013, 21:41
ben MHP genel merkezine sayfalarca fax yolladım. Syn Devlet Bahçeli titresin ve kendine gelsin diye.

S.ÖZKAN
03.07.2013, 08:40
Bütün siyasetçilerden ister iktidar ister muhalefet olsun hepsinden tiksiniyorum

Mail Gönderildi

özgür6161
03.07.2013, 11:55
Boş konuşma üstadı Devlet Bahçeli...

İlkelerinizi ne de çabuk unuttunuz?...

Sayın Kılıçdaroğlu sizler değilmiydiniz haklının herdaim yanında olan?..

Sizleri allaha havale ediyorum!!!

iso_4939
03.07.2013, 12:05
chp mhp ak partı dıye ayırmıyorum bu sıyaset hepsı aynı kardesım...

HH_52
03.07.2013, 14:27
Aziz Yıldırım emek hırsızıdır ama Başbakan Erdoğandan daha gerçekcidir. Başbakan Erdoğan yalakanın birisi....

D2siZo1bbvM

S.ÖZKAN
04.07.2013, 08:23
Gönderildi

esirgolge
04.07.2013, 12:05
gönderildi

S.ÖZKAN
05.07.2013, 08:23
Gönderildi

Ender Kuyumcu
08.07.2013, 12:28
Şike lobisi siyaseti maşa olarak kullanıp UEFA Tahkim kurulunun kararı sonrası Türkiye'de gerekli cezaların verilmemesi için adımını attı ve iki kukla bahçeli ve kılıçdaroğlu meşaleyi yaktı.

Bu utanmaz ahlaksızlara UEFA kanalıyla gerekli cevabı verip adalet tokadını çatlamış ar damarlarının tak ortasına indiriyoruz.

UEFA'nın siyasetin pis ellerinin futbolun üzerinde olduğunun farkına varmasını ve TFF'ye şikecileri küme düşürmesi için baskı vermesini sağlayacağız.

unique
08.07.2013, 12:43
Gönderildi..

since1967_
08.07.2013, 17:44
Gönderildi ancak bazı adreslere ulaşamadı maili geldi neden acaba

enesco
08.07.2013, 20:13
gönderildi

şenol.08.borçkalı
09.07.2013, 08:14
bu yaptıkları siyaset tarihinde hıcbır zaman unutulmayacak..
bence ders kitaplarına konu olacak kadar cıddı bır durum.hatta bir ders başlığı olacak.

DERSİN BAŞLIĞIDA , ''OY COKLUĞUNA GÖRE SAÇMALAMA TEORİSİ ''

hodlu
09.07.2013, 11:54
Bu ülkede Zalimlerin adaleti işliyor malesef.................