PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bahçeli'den Anlamsız Şike ve UEFA Açıklaması...

Sayfa : [1] 2

Gökhan Koç
01.07.2013, 13:52
"FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞ'A HAKSIZLIK YAPILDI"
Son günlerde en önemli konu başlıklarından biri de UEFA Disiplin Kurulu’nun, iki güzide kulübümüz hakkında verdiği kararlar olmuştur. Beşiktaş ile Fenerbahçe UEFA tarafından haksız ve peşin hükümlerle suçlanmış ve cezalandırılmıştır.Fenerbahçe 3, Beşiktaş ise 1 yıl men cezası almıştır. UEFA kararının elbette tartışılacak bir çok yanı bulunmaktadır. Her şeyden önce UEFA tüzel ve gerçek kişi ayrımı gözetmemiştir. İlk tarafta şahıslar ceza almazken, kulüplerimizin hangi mantıkla cezalandırıldığı olmuştur.
Bu kararı şike iddialarıyla ilgili kanaat oluştu diye yorumlamak ise gereksizdir. Madem ki bazı şahıslarla ilgili kuşkular vardır. UEFA bunu niçin teşhis edilememiştir? Kulüplerimizin günahkar gösterilmesi, UEFA’nın kestirme yollarına gittiğinin ayan beyan kanıtıdır.Türk futbolunun yüz akı iki kulübümüzün onuruyla oynamak bize göre art niyetliliktir. Elbette mesele sadece iki kulübümüzün suçlanması değildir. Asıl üzerinde durulması gereken, türk futbolunun yargılandığı aşağılandığı gerçeğidir.
"ÇİFTE STANDARTTIR"
İsviçre’den Türk futbol (http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/) kulüplerini rencide etmek batılı anlayışın ifşasından başka bir anlama gelmemiştir. UEFA’nın kararlarında objektif olmadığı, incelediği Romanya’nın bir takımına karşı takındığı tutumla açıktır. Ceza yağdıran bu kurumun, sıra bir Avrupa takımına gelince yelkenleri suya indirmesi ve denetimle iddiaları savuşturması çifte standarttır. UEFA’nın verdiği karar itiraz edilemez olduğu için sırayı tahkim aşaması almıştır.
"BAŞBAKAN VE TFF SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRMELİ"
TFF üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli, kendi sahasında top çevirmemelidir. Başbakan gerekli çalışmayı yapmalı sahip çıkmalıdır. Elbette kim şike yapmışsa, bulunup gerekli işlemler yapılmalıdır. Sporun ruhu da bunu getirecektir.Başbakan Erdoğan meseleye seyirci kalmamalıdır. Özellikle Çarşı grubunun muhalif duruşunu bahane ederek, Beşiktaş’la sürtüşmeyle Fenerbahçe’ye şaşı yaklaşmamaktadır. Herkes bilsin ki bu iki kulübümüze yönelik desteğimiz hiç azalmayacaktır.

Kaynak: Hürriyet

Şenol Altunsoy
01.07.2013, 13:56
Haydi Hacı,Bahçeli mitinginde de el salla

Güce tapanların bol olduğu bir ülke burası ne demiştik al birini vur ötekine

Gökhan Koç
01.07.2013, 13:57
1 - Devlet bahçelinin olaydan zerre buçuk haberi yoktur. Belliki danışmanları bile mevzuyu bilmiyor. Çünkü UEFA kişilere de ceza veriyor, hatta "ömür boyu men" cezaları vermeye hazırlanıyor.

2- "Türk kulüplerini rencide etmek"... Bu Türk kulüplerinin Türk kimliğini rezil ettiğinden bir habersin heralde Bahçeli !!!

3- "Özellikle Çarşı grubunun muhalif duruşunu bahane ederek, Beşiktaş’la sürtüşmeyle Fenerbahçe’ye şaşı yaklaşmamaktadır. Herkes bilsin ki bu iki kulübümüze yönelik desteğimiz hiç azalmayacaktır."

Trabzonspor'un hakkını kim savuncak peki bunu da söylesin madem bahçeli ! Madem AKP, CHP, MHP fenerin hakkını (hakları falanda yok) savunuyor. Trabzonspor'un hakkını kim savuncak laaaaaaaaannnnn !!!!!!!

Fatih Öztürk
01.07.2013, 13:58

Bahçelinin kendine faydası yokki Hacıosmanoğluna olsun.

Gökhan Koç
01.07.2013, 13:59

Aynen öyle abi, al birini vur ötekine,

DİNÇ
01.07.2013, 14:00
Maalesef bazı parti liderleri kişilerin daha neden ceza aldığını bilmeyecek ölçüde konudan bihaber...

Yani bildiğin cahil...

Ey siyasetçi...Bilmediğin konuda yorum yapma...

Komik olup, iktidarın ekmeğine yağ sürüyorsun...

Güçlünün değil haklının yanında olun....

Hüseyin Başoğlu
01.07.2013, 14:00
Bahçelinin kendine faydası yokki Hacıosmanoğluna olsun.

olsa gider sallar yani abi :)

bu ülkedeki en büyük sorun rte dir ama tek sorun değildir...rteden daha önemli sorun bu ülkede bir muhalefetin bir alternatifin olmayışıdır...

Sadettin_
01.07.2013, 14:01
Bunlar degilmiydi mecliste kan davalilar gibi bagrisanlar kavga edenler birbirlerine hakaret ustune hakaret yagdirip sike yasasinda 40 yillik kardes gibi el ele sakin sakin yasayi degistirenler ?

Gökhan Koç
01.07.2013, 14:01
Türk kulüplerini rencide etmekmiş !!!

AKP'si, CHP'si, MHP'si, TFF'si, FB'si, BJK'si hepiniz bir oldunuz kimliğimizi rezil kepaze ettiniz !!!

Bunu nasıl çözeceğiz ! ?

Sadettin_
01.07.2013, 14:02
bahceli ne futboldan anlar ne sikeden anlar konusmus oyle .

Fatih Öztürk
01.07.2013, 14:03
olsa gider sallar yani abi :)

bu ülkedeki en büyük sorun rte dir ama tek sorun değildir...rteden daha önemli sorun bu ülkede bir muhalefetin bir alternatifin olmayışıdır...

Ortada güç varsa maalesef öyle:)

Bu ve türevinden olsa olsa zurna olur ne muhalefeti.

Pkk partisi bdp kadar olamadı kansızlar.

calavera
01.07.2013, 14:03
Bahcelinin aciklamasina bak, bu adam ulkenin en buyuk 3 partisinden birinin genel baskani. Hala diyoki UEFA kisilere ceza vermedi. Ulan bir tane mi danismanin yok sana UEFA nin o adamlara omur boyu men verecegini soyleyen, sen nasi bu kadar bayagi konusursun ya. Bizim bu alay ettigimiz Hurriyet, Vatan gibi gazeteler Bahceliyi bile yonlendirebiliyosa bu Devlet Bahceli gerizekali demektir. Kimse kusura bakmasin.

DİNÇ
01.07.2013, 14:05
Bunlar degilmiydi mecliste kan davalilar gibi bagrisanlar kavga edenler birbirlerine hakaret ustune hakaret yagdirip sike yasasinda 40 yillik kardes gibi el ele sakin sakin yasayi degistirenler ?

Onlar ; işte bunlardı...

Türkiye'de siyasetin ne kadar sığ ve omurgasız yapıldığının parametresiydi...

Güçsüze karşı birleş ve hakkını çal....

Güçlünün (Sayısal anlamda çok olanın) her türlü pisliğini örtbas et...

Zengin babanın uyuşturucu kullanırken yakalanan oğlunu tertemiz kodesten çıkarması gibi...

Yunus Emre SEYHAN
01.07.2013, 14:06
Adam olaya bizim hakim olduğumuzun %5 'ine bile hakim değil.
Yazıklar olsun böyle sisteme.

Onur Akyüz
Şu şike sürecinde olan biten herşey ülkedeki herşeyin aynası, kopyasıdır.

Görmek isteyene tabi.

F. Yıldırım
Başbakan ve TFF'nin sorumluluğu neymiş sayın Bahçeli. Ulan hepinizi toplasak bir gram sorumluluk duygusu bulamayız.

Emre GÜRDAL
01.07.2013, 14:07
Koray aydin insallah agzinin payini verir...

Fatih Özkan
01.07.2013, 14:08
Bu adam komik...
Cidden komik...
Üç partiden de tiksiniyorum!
Bunlardan birine oy verecek olsam vicdan azabı çekerim!

Fatih Öztürk
İki dakikada şamar oğlanı oldun Bahçeli.

Gökhan Koç
Kolkola girelim, fenerimizi sevelim...

Allah belanızı versin hepinizin,

iktidarının da muhalefetinin de kafa nasıl çalışıyor görüyorsunuz, bunlar devlet yönetecek hemi !

DNA-TS
bahçelinin amacı belli bu olayda şimdilik!tarafsız kalan başbakanın topa müdahele etmesini istiyor. biliyor ki etmeyecek. ve burdan kendine oy toplamanın peşinde yoksa onunda umurunda değil futbol ülke namusu adalet falan.

Hüseyin Bağdat
01.07.2013, 14:09
Bütün siyasiler hepiniz birsiniz. Güçlü olandan yana olun bakalım. elbet bir gün hepsinin hesabı sorulur...

Gökhan Koç
01.07.2013, 14:10

Nasıl ki Muharrem İnce Kılıçdaroğlu salak salak konuştuğunda ağzının payını vermiyorsa, Koray Aydın da Bahçeliye vermeyecektir.

Fatih Özkan
01.07.2013, 14:11

Bu zamana kadar söylediklerine her hangi bir tepki gösterdi mi acaba ?
Benim şahsen haberim yok.

ibrahim
01.07.2013, 14:13
Demekki Bahçelnin haritasına görede Trabzon diye bir şehir yok. Hayatın boyunca ne b.k yemeye siyaset yaptın ozaman bölücü herif??

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

bordo(61)mavi
01.07.2013, 14:13
Oy kurnazlıkları bunlar... Geçiniz... Kaale almaya bile gerek yok...

Badaloğlu
01.07.2013, 14:15
Reziller! Yazıklar olsun bu zihniyete...

Ulan bir rahat yok mu sizden? Sıraya girdiniz, nedir bu :(

Bir kere daha anladım ki insanlara bu dünyada hayatı bu siyasetçiler zehir ediyor.

Allah hepinizin cezasını versin...

kncyalcin
01.07.2013, 14:16
Bunda şaşılacak birşey yok ki, bu Meclis değilmiydi bir gecede hemen yasayı değiştiren ki oysa kendi alt komisyonlarından tutunda komisyonlarında, ilgili bakanlık tarafından da tüm kulüplere gönderilerek görüş alınan ve sonrasında da yasayı yürürlüğe koyan, kendi yazdığını bozan yine bu Meclis ti.. 3 oy için adalet, ahlak ve hak kavramını hiçe sayan.. Malesef giderek omurgasızlaşıyoruz ama hey Büyük ALLAHIM sen nelere kadirsin ki UEFA hepsine tokadı vurdu..

Gökhan Koç
01.07.2013, 14:19
Reziller! Yazıklar olsun bu zihniyete...

Ulan bir rahat yok mu sizden? Sıraya girdiniz, nedir bu :(

Bir kere daha anladım ki insanlara bu dünyada hayatı bu siyasetçiler zehir ediyor.

Allah hepinizin cezasını versin...

Aynen öyle abi,

UEFA sorunumuzu çözse ne olur, bu adamlar yönettikten sonra ülkeyi bizim burnumuz b.ktan çıkmaz.

Emre GÜRDAL
01.07.2013, 14:22
Nasıl ki Muharrem İnce Kılıçdaroğlu salak salak konuştuğunda ağzının payını vermiyorsa, Koray Aydın da Bahçeliye vermeyecektir.

Gokhan ben verercektir diye dusunuyorum.....:) vermezse ters duser soledilelrinle zaten

Adem Erdoğan
01.07.2013, 14:22
Haçlı UEFA'nın oyunu bunlar Sn. Bahçeli. :)

Gökhan Koç
01.07.2013, 14:23
3 partinin de Trabzonlu vekilleri var,

Onlarında gözlerinden öpüyorum.

Ulan az biraz birşeyleri değiştirdiğinizi görelim ya,

Tırnak kadar faydanız yok bu memlekete de Trabzona da

ibrahim
01.07.2013, 14:23
Gokhan ben verercektir diye dusunuyorum.....:) vermezse ters duser soledilelrinle zaten

Yasa değişikliğinde kalbime girdi, bu palyaçoya ağzının payını verdiği an fethedecektir.

Şenol Altunsoy
01.07.2013, 14:25
Yorulduk bunaldık sıkıldık ama vazgeçmedik

Bunca olan bitenden sonra ne koyacak biliyor musunuz?

Gene o eyyamcı siyasi parti liderlerinin benim güzel şehrimde boyunlarına atkı takılacak ya

İşte o her seferinde olduğu gibi kahredecek bizi.

Adnan Özkan
01.07.2013, 14:26
Bu bahçeli için başlık bile açmayın.. Reytingi artmasın.. Kendini bitirmiş ne dediği belli olmayan bir adamdır.. uzatmaya gerek yok..

Tayfun
01.07.2013, 14:29
Şimdi kızmaya gerek yok .

Şike yasası nerden geçti? Meclisten

Kim onayladı? Meclistekiler

Bunların hepsi aynı ayrım yapmıyorum hiçbiri için.

Üstad Neyzen Tevfik ne güzel demiş; "Ben sana bok demem, boklar duyar ar eder. Bir zerren düşse boka, onu da mundar eder.

HOPA'LI TS'Lİ
01.07.2013, 14:32
"FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞ'A HAKSIZLIK YAPILDI"
Son günlerde en önemli konu başlıklarından biri de UEFA Disiplin Kurulu’nun, iki güzide kulübümüz hakkında verdiği kararlar olmuştur. Beşiktaş ile Fenerbahçe UEFA tarafından haksız ve peşin hükümlerle suçlanmış ve cezalandırılmıştır.Fenerbahçe 3, Beşiktaş ise 1 yıl men cezası almıştır. UEFA kararının elbette tartışılacak bir çok yanı bulunmaktadır. Her şeyden önce UEFA tüzel ve gerçek kişi ayrımı gözetmemiştir. İlk tarafta şahıslar ceza almazken, kulüplerimizin hangi mantıkla cezalandırıldığı olmuştur.
Bu kararı şike iddialarıyla ilgili kanaat oluştu diye yorumlamak ise gereksizdir. Madem ki bazı şahıslarla ilgili kuşkular vardır. UEFA bunu niçin teşhis edilememiştir? Kulüplerimizin günahkar gösterilmesi, UEFA’nın kestirme yollarına gittiğinin ayan beyan kanıtıdır.Türk futbolunun yüz akı iki kulübümüzün onuruyla oynamak bize göre art niyetliliktir. Elbette mesele sadece iki kulübümüzün suçlanması değildir. Asıl üzerinde durulması gereken, türk futbolunun yargılandığı aşağılandığı gerçeğidir.
"ÇİFTE STANDARTTIR"
İsviçre’den Türk futbol (http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/) kulüplerini rencide etmek batılı anlayışın ifşasından başka bir anlama gelmemiştir. UEFA’nın kararlarında objektif olmadığı, incelediği Romanya’nın bir takımına karşı takındığı tutumla açıktır. Ceza yağdıran bu kurumun, sıra bir Avrupa takımına gelince yelkenleri suya indirmesi ve denetimle iddiaları savuşturması çifte standarttır. UEFA’nın verdiği karar itiraz edilemez olduğu için sırayı tahkim aşaması almıştır.
"BAŞBAKAN VE TFF SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRMELİ"
TFF üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli, kendi sahasında top çevirmemelidir. Başbakan gerekli çalışmayı yapmalı sahip çıkmalıdır. Elbette kim şike yapmışsa, bulunup gerekli işlemler yapılmalıdır. Sporun ruhu da bunu getirecektir.Başbakan Erdoğan meseleye seyirci kalmamalıdır. Özellikle Çarşı grubunun muhalif duruşunu bahane ederek, Beşiktaş’la sürtüşmeyle Fenerbahçe’ye şaşı yaklaşmamaktadır. Herkes bilsin ki bu iki kulübümüze yönelik desteğimiz hiç azalmayacaktır.

Kaynak: Hürriyet

Trabzonspor'un kupası nolacak Sn. Bahçeli,
Çalınan sevinçleri, duyguları nolacak?
Hep suçludan yana olun, şikeci yandaş basın gibi
Allah sizin cezanızı versin...

SADECETRABZON61
01.07.2013, 14:33
Trabzonspor Başkanı Akp Mitingine Katılırsa olacağı Bu..Futbolu Siyasete Karıştırmayın Bahceliye Bölücü diyenler AKp neci acaba ?

Bahçelinin Sözlerinden kesit :
"Elbette kim şike (http://www.cnnturk.com/guncel.konular/futbolda.sike/692/index.html) yapmışsa, teşvik primine kimler tevessül etmişse bulunup haklarında gerekli işlemler yapılmalıdır. Buna diyeceğimiz bir şey yoktur. Sporun ruhu, sportmenlik ahlakı da bunu gerektirecektir. "

Süleyman50
01.07.2013, 14:36
herkesin tek derdi oy kaygısı, yani koltuk davası...

salihismet
01.07.2013, 14:38
Sike sürecinden sonrs herkes futboldan anlamaya basladi, Bahceli bile..Hatta Haci bile.

ESER
01.07.2013, 14:41
dövlet, sen bosver bu isleri , otur evinde piskevüt yee, caya batirmayi da ihmal etme;)

biz sana zaten he he deyip geciyoruz.. hani birse seni sallayip icerlersek isimiz var demektir.

zeki gursoy
chp de hazırlıyordur konuşma taslağını...
fenerbahçemizeeeeee....beşiktaşımızaaaaaa......

tristram
artik iyice mide bulandirmaya basladilar.
trabzonspor taraftarlari olarak uc partiye oy verme verdirme kampanyasi baslatmamiz lazim.gerekirse bagimsiz bir aday cikarmak gerekiyor..

erdogan-bahceli-kilicdaroglu

simdi bu ucune soylenecek sey cok da bos yere gunaha girmeye gerek yok..

Ali Can
bahçelinin kendine ekibine faydası yok bide el atmasın futbola

arkadaş şu olayı doğru düzgün yorumlayacak bir siyasetçi çıkmayacak mı, sanki trabzonspor mağdur olmadı, 2 senedir hayatımız güllük gülüstanlık geçiyor, seçim olsa bir partiye oy atamayacağım işe bak, 1 tane adam çıkıp ta empati yapıp adam akıllı açıklama yapmadı, yazıklar olsun

Fatih
01.07.2013, 14:42
Acıyorum bunlara ben mevki makam için yapmayacakları şey yok.

alper*
01.07.2013, 14:45
Oy.

ozturk
01.07.2013, 14:45
Bahçelinin de aziz gibi olan bitenden haberi yok. Yanlış yorumluyor.UEFA kişi ve kurumları ayırmadı.

azizin konuşmasından öğrenmiş olayları anlaşılan.

Demek ki bu işin iktidarı muhalefeti yokmuş. Bütün siyasiler meseleye OY SAYISI olarak bakıyor. bjk+fb liler fazla olduğundan isteseler de istemeseler de onları savunuyorlar.

Eğer bjk + fb taraftarları kulüplerini şikeye bulaştıranlara sert tepki gösterseydi siyasiler bu duruma düşmezdi.

Yiğit Gayretli
01.07.2013, 14:46
Bahçeli bunu ilk defa yapmıyor. Kendisinden ne özür ne de bir başka şey bekliyorum...

Benim beklentim şike yasası değiştirilirken dik duran ve red oyu veren, her seferinde ve gittiği her yerde Trabzonspor'un haklılığını savunan, TFF'yi eleştiren Koray Aydın'ın eleştiri oklarının yönünü çevirmesi gerektiğine inanıyorum. O eleştiri okları artık partisinin Genel Başkanı'na bakmalıdır. Çünkü; Bahçeli, Koray Aydın'ın hiç taviz vermeden ve acımadan eleştirdiği, haklı olarak tepki gösterdiği TFF ile aynı kafa yapısında ilerlemektedir.

Koray Aydın parti teşkilatında çok önemli bir yere sahiptir ve Trabzon'da partisi için can suyudur. Koray Aydın'ın Genel Başkanı'nın bu sözlerine yönelik yapacağı eleştiri, bir çok şeyi değiştirebilir. Belki yazın bile kış uykusunda yatan diğer Trabzon milletvekilleri için bir uyanışın sebebi olur.

yavuzbaha
bahceli ne futboldan anlar ne sikeden anlar konusmus oyle .

Mesele Erdoğan olunca burası kaynıyordu,hakaretler havada uçuşuyordu...mhp olunca bahçeli birden çocuk oluverdi...anlamaz abisi o işlerden...ben her zaman diyorum ve diyeceğim aziz in şike yaptığını yine en çok akp den milletvekili açık ve net söyledi...bu iktidardan önce hiçbir delikanlı fb için şike operasyonu yapamadı.. Yok efendim akp ye oy veren Trabzonsporluyum demesin miş..buyrun burdan yakın,mhp ye oy veren de demesin,chp ye veren de demesin...eee o zaman kimse demesin..esas işe siyaset bulaştıran zihniyet budur.benim siyasi tavrımın bana göre nedenleri vardır,kimse benim nereye oy verdiğii sorgulayamaz..

SADECETRABZON61
Bahçelinin tam olarak konuyu bilmediğine eminim yoksa Böyle bir açıklama yapılmazdı..

Emre Emiroğlu
Akp Chp Mhp .. Bu partileri yönetenlerin anlayışı , kafa yapısı günümüz dünyasına ne kadar uzak farkındamısnız ? Her birinden cahillik akıyor. Bir o kadar ukala bir o kadar da geri kafalılar. Hepsi güce ve ranta köpek olmuş.
Her söylemleri politik , her faaliyetleri siyasi.

Lanet olsun böyle düzene. Siyaset bu kadar pis insanların işi olmamalı. 550 millet vekilinden , 4 partiden toplasan 10 temiz adam seçemeyiz.

Ve ne yazık ki ülkemiz de " Hukuk , adalet, demokrasi vb." kavramları en çok kullananlar da bu seçilmişler.

Hala buraya gelip erdoğana sallayanlar vs.. yazanlar var.

Kafa hep aynı. Birine aidiyet. Biat. Partizanlık vs..

Günümüz Türkiyesinde gördük ki herkesin üst kimliği " siyasi ideolojisi "

yavuzbaha
01.07.2013, 14:49
Trabzonspor Başkanı Akp Mitingine Katılırsa olacağı Bu..Futbolu Siyasete Karıştırmayın Bahceliye Bölücü diyenler AKp neci acaba ?

"Elbette kim şike (http://www.cnnturk.com/guncel.konular/futbolda.sike/692/index.html) yapmışsa, teşvik primine kimler tevessül etmişse bulunup haklarında gerekli işlemler yapılmalıdır. Buna diyeceğimiz bir şey yoktur. Sporun ruhu, sportmenlik ahlakı da bunu gerektirecektir. "

Vay be ne maharetlisin arkadaş...işi nasıl da hacıOsman a bağlayıverdin...demek bizim başkan milli irade mitingine gidince Bahçeli nin bjk ve şikebahçeyi koruma içgüdüsü kabardı..alemsiniz

SADECETRABZON61
01.07.2013, 14:51
Vay be ne maharetlisin arkadaş...işi nasıl da hacıOsman a bağlayıverdin...demek bizim başkan milli irade mitingine gidince Bahçeli nin bjk ve şikebahçeyi koruma içgüdüsü kabardı..alemsiniz

Senin Gibi Akparti yandaşları zaten anca buna der..Nedemeli Bilmiyorum Size Allah Akıl Fikir versin Halen Akpyi savunanlar var Neredeyse Dışarıda Türküm diyemiyecek hale geldik senin gibi kaç yaşına gelmiş insan böyle düşünüyor.

Görende sanacak Mhpnin bu yazdğını destekliyoruz.Kabül edilir birşey değil zaten yazdıkları Ama işte Siyasetcilerin genel durumu "Oy"

Fatih Özkan
01.07.2013, 14:52

Çıkarın şu at gözlüklerinizi!
Mühim olan sadece TRABZONSPOR'dur!

Fatih
01.07.2013, 14:52
Mesele Erdoğan olunca burası kaynıyordu,hakaretler havada uçuşuyordu...mhp olunca bahçeli birden çocuk oluverdi...anlamaz abisi o işlerden...ben her zaman diyorum ve diyeceğim aziz in şike yaptığını yine en çok akp den milletvekili açık ve net söyledi...bu iktidardan önce hiçbir delikanlı fb için şike operasyonu yapamadı.. Yok efendim akp ye oy veren Trabzonsporluyum demesin miş..buyrun burdan yakın,mhp ye oy veren de demesin,chp ye veren de demesin...eee o zaman kimse demesin..esas işe siyaset bulaştıran zihniyet budur.benim siyasi tavrımın bana göre nedenleri vardır,kimse benim nereye oy verdiğii sorgulayamaz..

Ya chp yi kabul etmesi çok yakışıksız,adamların genel başkanı ÇOK AÇIK VE NET olarak Fb ye şike sürecinde destek verdi ve mağdur biz iken onlara mağdur dediler...bu işin başka boyutu...birde benim senelerdir düşündüğüm bişey var oda şu; Bu Nevzat Şakar hangi özelliği sebebiyle bizim asbaşkanımızdır...Vallahi iyi niyetle soruyorum,ben bu zamana kadar bu adamda bi numara göremedim...bilen varsa beni aydınlatsın lütfen

Mesele Akp olmayınca ne güzel konuşuyorsunuz.

alper*
01.07.2013, 14:53
Hayır, diğerlerininki oy da bizimki patates mi anlamadım.

Fatih
01.07.2013, 14:54
Mehmet Şimşek Aziz'le maç izlerken kafalar kumdaydı tabi...

ozturk
01.07.2013, 14:54
Hayır, diğerlerininki oy da bizimki patates mi anlamadım.

Bizim sayımız onların yanında çok çok az.Ve maalesef daha kötüsü onların taraftarlarının çoğu ŞİKE ye sahip çıkıyor.

cewat
01.07.2013, 14:55
sırf oy yaLakaLığı kesinLikLe katıLıyorum. ama yinede bekLiyorum ben, bu saçma sapan açıkLamadan sonra MHP Trabzon MilletvekiLLeri ya istifa etsinLer, yada tepki koysunLar bu acıkLamaya.. yoksa Trabzon'LuLukLarından şüphe ediLmesinden başka bit şey oLmaz..

Gökhan Koç
01.07.2013, 14:59
Hakan Kulaçoğlu istanbul bağımsız milletvekili adayı olsun,

Trabzonspor'a başkan olmak isteyen diğer insanlarda kendilerine bir şehir seçip bağımsız adaylıklarını açıklasınlar,

Böylece biz de görelim bunların gerçekten tüm siyasi partiler ile mücadele etmeye cesaret edip edemeyeceklerini,

Olur da seçilirlerse Trabzonspor'un hakkını savunacak birileri olur mecliste,

Öbür türlü bu 20-30 başkan adayı birbirleri ile yarışıp duracak ve sadece 1 tanesini TS başkanı olacak.

Kenan Dikbıyık
01.07.2013, 15:00
sırf oy yaLakaLığı kesinLikLe katıLıyorum. ama yinede bekLiyorum ben, bu saçma sapan açıkLamadan sonra MHP Trabzon MilletvekiLLeri ya istifa etsinLer, yada tepki koysunLar bu acıkLamaya.. yoksa Trabzon'LuLukLarından şüphe ediLmesinden başka bit şey oLmaz..
kimse istifa etmez kardeşim merak etme, başkanımız öyle demek istemedi de, kıl dı tüy dü, faiz lobisiydi, dış güçler var işin içinde vs vs

cewat
01.07.2013, 15:03
kimse istifa etmez kardeşim merak etme, başkanımız öyle demek istemedi de, kıl dı tüy dü, faiz lobisiydi, dış güçler var işin içinde vs vs

işte sorun bu. bizi kendi insanLarımız koLLamazsa o siyasi oLuşumLarın içerisinde, taraftar oLarak ne yaparsak yapaLım hep 1 - 0 yenik başLarız bu durumLara..

TSarıalioğlu
01.07.2013, 15:03
Oldu Paşam Abi Ne içirtiyorlar bunlara ya hepsinin kafa ayrı ayrı

cafon
01.07.2013, 15:05
elemanlar tarla suluyorlarrrrr,şakalaşıyorlarrrrrrrr, maç oynuyorlarrrrrrr,şike yapıyorlarrrr, şikebahçeye kupayı alıyorlarrrr..

şimdi sormaz mı UEFA TFF ye

sizin neden ŞEMŞİYENİZ yokkkkk ,, İNFİANTİNO TFF ye neden şemsiye yollamıyorsunnnnnn, ŞİKEBAHÇEYE neden kimse ŞEMSİYE vermiyorrrr:D::D

Külünkoğlu
01.07.2013, 15:07
Ha gayret !
Hadi aslanlar koçyiğitler! bu işi Trabzonspor'un üzerine yıkmaya az kaldı.

Gamze
01.07.2013, 15:11
Bunlara şaşırmıyorum. Beklediğim hareketler. Üzülmem ve kızmam Trabzonspor'dan ötürü değil.

Böyle apaçık ortada olan bir mevzuda bile adil davranamayan, çıkar neredeyse oraya koşan kişilerce memleketin yönetildiği gerçeğine üzülüyorum, kızıyorum.

Yazık...
Hepinize yazık

sadık
01.07.2013, 15:14
Ha gayret !
Hadi aslanlar koçyiğitler! bu işi Trabzonspor'un üzerine yıkmaya az kaldı.
Metin arkadaş şundan emin olun , ben daha önceleri de bu forumlara yazmıştım , tekrar yazıyorum ;

şayet şu şike süredinde hükümet de Ak Parti değilde mesela bir CHP - MHP koalisyonu olaydı bu iş bizim başımıza çok dan patlamışdı bile.....

ozturk
01.07.2013, 15:21
Bunları da söylemiş bahçeli.

Başbakanı fb ye sahip çıkması için göreve çağırmış.

12numaraorg ‏@12numaraorg 1 sa
2 yıl ortalarda gözükmeyip, geç de olsa yaptıkları açıklamalar ile destek olacaklarını ifade eden Devlet Bahçeli'ye teşekkür ederiz.

Devlet Bahçeli: "Herkes bilsin ki bu iki kulübümüze yönelik desteğimiz hiç azalmayacaktır."

Devlet Bahçeli: "Başbakan gerekli çalışmayı yapmalı sahip çıkmalıdır."

Devlet Bahçeli: "Özellikle Çarşı grubunun muhalif duruşunu bahane ederek, Beşiktaş’la sürtüşmeyle Fenerbahçe’ye şaşı yaklaşmamaktadır."

mkesen1982
01.07.2013, 15:22
oy kullanma hakkına sahip olduğum tüm seçimlerde mhp ye oy verdim.Haklının adaletin yanında olması gereken genel başkanımızın söyledikleri için utanıyorum.Adaletin yanında olmayan bir başkana güvenemem.İnşallah ilk genel seçimde haklının yanında olan bir başkana sahip oluruz.yazıklar olsun

Gökçebey
01.07.2013, 15:22
Bu memlekette ne çektiysek bu fırsatçılardan çektik. Siyasetçisi de fırsatçı, destekçisi de.

Murat'
01.07.2013, 15:25
Sağı, solu, ortası hepsi Şikebahçe için birleşmiş.

Hepsinin canı cehenneme, bunların hiçbirisini Trabzon'a sokmayacaksın o zaman görecekler günlerini.

Tayfun
01.07.2013, 15:26
Devlet Bahçeli: "Herkes bilsin ki bu iki kulübümüze yönelik desteğimiz hiç azalmayacaktır."

Trabzonspor Faroe Adaları takımı tabii

EnjoyTheMusic
01.07.2013, 15:29
şike konusunda akp ve rte ye saydıran mhp ve chpliler ortalıkta görünmüyor.işte taraftardaki samimiyetsizliğin göstergesi.milletin siyasi görüşü Trabzonspor'dan daha önemli.Trabzonsporu kendi siyasi düşünceleri uğruna kullanıyorlar

Gökhan Koç
01.07.2013, 15:31
şike konusunda akp ve rte ye saydıran mhp ve chpliler ortalıkta görünmüyor.işte taraftardaki samimiyetsizliğin göstergesi.milletin siyasi görüşü Trabzonspor'dan daha önemli.Trabzonsporu kendi siyasi düşünceleri uğruna kullanıyorlar

Dalga mı geçiyorsunuz !

Biraz diğer mesajlara da bakın, Allah Aşkına !

alone_6161
01.07.2013, 15:32
Arkadaş memleketimizde hırsızın, şikecinin, teşvik primi verenin hakkını savunan ne çok adam varmış...Biraz da sizleri doğrunun, dürüstün, temiz kişilerin, kurumların yanında görmek isteriz.

Gökhan Koç
01.07.2013, 15:33

Başlığı açalı 1,5 saat oldu ve 75 mesaj düşüldü.

Daha ne eleştiri olacak, burda yazan herkes AKP'yi de eleştiriyor.

Ama siz bunu yapmıyorsunuz şu an ve ne yazıkki o söylediğiniz tanımlamaya da bir tek siz uyuyorsunuz bu sayfada.

ilhan
Akp-Chp-Mhp'nin peşinden koşan Trabzonsporlu varsa, onlardan da utanıyorum.
Siz Trabzonsporlu falan değilsiniz, bildiğin partizansınız. Trabzonspor umrunuzda değil, aman birisi partinize laf atmasın.
Midem bulanıyor alayınızdan.
*
Aha buyrun;

Başbakan şikeciler için yasa tasarısı hazırlar, Chp-Mhp kayıtsız şartsız kabul eder. Olan Trabzonspor'a olur. Trabzonspor'un anası ağlar. Ama aman ha bu partilerimize laf söylenmesin. Aman başbakana ya da muhalefet parti liderlerine laf söylenmesin.. Aman ha.. Trabzonspor'un bir duruşu vardı, onun da içine edildi.

Şike sürecinde Trabzonspor taraftarlarının %60-70'i gösterdi ki;

Siyaset > Trabzonspor.

Kimse birbirini kandırmasın.

*

Aman ha, partinize laf edilir. Hemen çıkarın kılıçlarınızı.

Sadettin_
oy maksimizasyonu ... fb liler bu yasadiklari durumun iktidar ve cemaat yuzunden oldugunu dusunuyorlar . Bahcelide klasik bir siyasetcii gibi ne kaparsam kardir diyo iste . isin icinde kitleler varsa zaten siyasetciler ordadir

bkandil
01.07.2013, 15:35
Bunlara inat bağımsız bir belediye başkanı seçmek lazım...

Arif Timurcioğlu
01.07.2013, 15:36
Bahçeli son yıllarda anlamlı ne yapıyor ki şike açıklamasını da anlamlı yapsın.

ESER
01.07.2013, 15:37

her mevzuyu basbakana yontup , onu vicdanen aklama ugrasina hastayim sayin abim.

devlet bahceli denen kisinin yapabilecegi en buyuk icraat sekil a'da goruldugu uzere fbye ve bjkye yagcilik olabilir en fazla ki ona da tepki koymak adina forumda baslik acilmis ve elestiriliyor. Ne yapsin insanlar , galiz kufurler mi etsinler sizi rahatlatmak icin. adamin aldigi oy ve ulkede kendisine duyulan saygi zaten ortada. bu adami basbakan ile bir mi tutalim ?

devleti yoneten devlet olsaydi ve muhalefette olup bos beles sallayan tayyip olsaydi insanlar kendileri ile ilgili degerlendirmeleri yine ayni siddette yapacakti.

bkandil
01.07.2013, 15:37
Ulan sen git önce "ekonomi" demeyi öğren diyesim geliyor...

mkmoglu
01.07.2013, 15:39
dünyanın en sevimsiz adamına bak sen..

Mustafa Demir
01.07.2013, 15:39
Bahceli kadar basiretsiz beceriksiz bi lider gelmemistir turkiyeye isin aci tarafi 10 yil once kovuasi gereken koltukta hala oturmasi

mkesen1982
01.07.2013, 15:40
yapılan yorumlar utanç verici.herkes kendi partisini kollama derdinde.seninki şöyle dedi benimki böyle demişti.iyiye iyi kötüye kötü demesini bir türlü öğrenemicez.

ilhan
01.07.2013, 15:45
Partizanlığı bir kenara bırakıp yorum yapılmıyor daha..
*
Senin partin şunu yaptı,
Senin partin şunu dedi,
Senin partin şöyle..

Açın gözünüzü yahu, üçü de aynı dışkının laciverti.. Kendinize gelin artık. Siz akpspor, mhpspor, chpsporlu değilsiniz, Trabzonsporlusunuz.

Armağan Dere
01.07.2013, 15:50
Zamanında idam cezasının kaldırılması yasasına imza atıp ondan sonra
2007 seçimleri öncesi Erzurum'dan ip atan ve
''Neden asmıyorsun'' diyen de sayın Bahçeli değil miydi?
Akp'nin oylarının artmasında payı olan muhalefet lideri.
sahi bu ülkede muhalefet var mıydı?
!!!!!!!!!!!!!!

http://www.aktifhaber.com/ip-atmanin-sonuclari-anket-56812h.jpg

Fatih Öztürk
01.07.2013, 15:50
Particilik yapanları atın forumdan kardeşim ne diye müsamaha gösteriliyorki.

Berkay Yılmaz
01.07.2013, 15:51
Seçim yaklaştı Fenerbahçe yalakalığıda başladı ama unuttukları birşey var bu ülkede 5 Milyon Trabzonsporlu var.

Ahmet Kuru
01.07.2013, 15:52
Siyasilerin oy kaygısı yüzünden şike konusunda bu zamana kadar dürüst ve net olarak açıklama yapanını görmedim.en azından meclisteki partilerden.
Bundan sonra görürmüyüz? Zor.

ozturk
01.07.2013, 15:54
Yarın grup toplantıları var:

Erdoğan : Bu cezalar haksız. Kişilerin yaptığı kurumlara mal edilemez.
Kılıçdaroğlu : Cumhuriyetin kalesi fb bazı güçler tarafından kuşatılmıştır.

Bahçeli söyleyeceğini bu günden söyledi zaten. Başbakanı fb ye sahip çıkmaya davet etti.

f1bekir
Akp-Chp-Mhp'nin peşinden koşan Trabzonsporlu varsa, onlardan da utanıyorum.
Siz Trabzonsporlu falan değilsiniz, bildiğin partizansınız. Trabzonspor umrunuzda değil, aman birisi partinize laf atmasın.
Midem bulanıyor alayınızdan.
*
Aha buyrun;

Başbakan şikeciler için yasa tasarısı hazırlar, Chp-Mhp kayıtsız şartsız kabul eder. Olan Trabzonspor'a olur. Trabzonspor'un anası ağlar. Ama aman ha bu partilerimize laf söylenmesin. Aman başbakana ya da muhalefet parti liderlerine laf söylenmesin.. Aman ha.. Trabzonspor'un bir duruşu vardı, onun da içine edildi.

Şike sürecinde Trabzonspor taraftarlarının %60-70'i gösterdi ki;

Siyaset > Trabzonspor.

Kimse birbirini kandırmasın.

*

Aman ha, partinize laf edilir. Hemen çıkarın kılıçlarınızı.

İlhan kardeşim bu partileri protesto etmemiz lazım demiştim ama kabul görmedi. Hala daha particilik yapabilenleri hayretle izliyorum, lan gözünüz mü kör, kalbiniz mi, beyniniz mi?

Bu işin tek çözümü bağımsız aday çıkarmak. Kesinlikle Trabzonspor adına bir bağımsız aday çıkmalı önümüzdeki seçimde. O zaman görürüz ancak insanımız ne kadar samimi bu şike konusunda.

ilhan
Particilik yapanları atın forumdan kardeşim ne diye müsamaha gösteriliyorki.

Bu konuyu değerlendirmeye alacağız zaten. Bizim iyi niyetimizi ve toleranslarımızı çok yanlış anlıyor arkadaşlar.

6Şafak Aydın1
Muhalefetinde bir seviyesi olur arkadas.

arifberkay
01.07.2013, 15:57
Bu adamın söylemlerini dikkate almya değmez bunu kim takıyor ki biz takalım

Bera B.
01.07.2013, 15:59
Bahçeli'den anlamlı bir çıkış olmuş mu ki 15 senede? Geçiniz.

barisb
01.07.2013, 16:01
şikeci yalakalığı + şikeci yamağı yalakalığı + biraz gezi olayları + biraz terör = %40

şu siyaset pisliğini futbola bulaştıranlara ve bundan medet umanlara selam olsun.

Armağan Dere
01.07.2013, 16:03
Şimdi eski bakan Koray Aydın Trabzon'dan nasıl oy alacak
Bu açıklamanın ve bu kadar beceriksizliğin üstüne.

Fatih Özkan
01.07.2013, 16:05
Bu konuyu değerlendirmeye alacağız zaten. Bizim iyi niyetimizi ve toleranslarımızı çok yanlış anlıyor arkadaşlar.

Vallahi İlhan...
Yönetimden en kısa zamanda bu konuda yaptırım bekliyoruz.

Emrah Akcagöz
01.07.2013, 16:06
Boş beleş gereksiz bir adam bu Bahçeli. Böyle bir yorum yapması normal.

Sayın Bahçeli Trabzon, Yunanistan'ın adalarından biri değil.

Bu saatten sonra tüm siyasi partiler birleşseniz de bu işin dönüşü yok. Fbye giren o şemsiye dikkat edin manevra yapıp önce size uğramasın !

Ahmet Kuru
01.07.2013, 16:09
Herkesin bir siyasi görüşü , bir siyasi partiye sempatizanlığı olabilir. Bunu kimse eleştiremez, kimsenin buna hakkı da yok zaten . Lakin Trabzonspor üzerine siyasi rant üzerinden geliniyorsa ve buna kendince haklı bir gerekçe ile savunmaya geçiliyorsa bunun kabul edilmesi mümkün değildir. Herşeyden önce haksızın yanında olana,taraf olana, seninde taraf olduğunu göstermen için tepkini vermen gerekir. Veremiyorsan eğer, senin de doğruluğun tartışılır.Demek ki seninde Doğru dediğin şeyler sana göre görecelidir ve buda senin karakterinin göstergesidir.

zeki gursoy
01.07.2013, 16:09
hala işe partizanlık gözlüğüyle bakan arkadaşlar var...
bende bir partiye oy vereceğim ama bu söylemlere göre oy vereceğim parti değişecek...
ama maalesef bazı arkadaşların değil şike olaylarına verilen tepkileri, ülke batsa siyasi görüşleri aynı...
hreşye rağmen önce Trabzonsporun menfaatleri....

polatmu
01.07.2013, 16:11
bahçeli bigitişine yaawwww!!! anlamıyorsan susacaksın kimse öğretmedi mi sana....

Ahmet Kuru
Ama şuda bir gerçek ki, açıklamayı yapan hangi siyasi lider olursa olsun eleştiriler hakaret boyutunda olmamalı... Buna da özen göstermemiz gerekir diye düşünüyorum.

Siyasi bir lidere burada hakaret ediliyorsa, o üyenin de ceza alması gerekir.

Külünkoğlu
Şunu da söyleyeyim.
Partisine ve liderine göre yorum yapanlar çok belli ediyorsunuz kendinizi...

Fatih Öztürk
Bölücü pkk sözcüsü parti bile 6222 sayılı kanuna imza atmadı.

polatmu
01.07.2013, 16:12
yeri gelmişken!!!

http://k1307.hizliresim.com/1c/1/pspl2.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Fatih Öztürk
01.07.2013, 16:14
Bu düzen ne kadar yılışık bir düzendir arkadaş.

Ahmet Kuru
01.07.2013, 16:17
Devlet Bahçeli nin partinin başına geçtiği günden itibaren , güncel konular hakkında sağlam, dayanıklı, üzerinde durulacak '' işte bir parti liderinin söylemi böyle olur '' diyebileceğim bir açıklaması olmadı... Böyle bir açıklama yapmasıda beni şaşırtmadı açıkcası...Doğruya doğru, yanlışa yanlış söyleyebiliyorsan ozaman güçlüsün, o zaman lidersin demektir. Oy için söylemlerini değiştiriyorsan vay haline...

DeAgLeMaNyAq
01.07.2013, 16:19
Ben bu tip bir açıklamayı spor bakanından bekliyordum ama o bile böyle laflar söylemedi be...

ESER
01.07.2013, 16:19
evinizde fenerli cocuklar, televizyonunun karsisina dizilmis oturuyorlar. ekranda, karsilarina cikan cocuklar nese icinde sampiyonlar ligi maclarini seyrediyorlar, birbirleriyle sakalasiyorlar...

o cocuk aklindan geciriyor, benim de takimin sampiyonlar ligine katilsa, benim de takimim avrupadan **tir edilmese..

anne uefa benim takimimi neden avrupaya almiyor ? , neden avrupadan ***tir ettiler diyor :D

ilhan
01.07.2013, 16:20
İlhan kardeşim bu partileri protesto etmemiz lazım demiştim ama kabul görmedi. Hala daha particilik yapabilenleri hayretle izliyorum, lan gözünüz mü kör, kalbiniz mi, beyniniz mi?

Bu işin tek çözümü bağımsız aday çıkarmak. Kesinlikle Trabzonspor adına bir bağımsız aday çıkmalı önümüzdeki seçimde. O zaman görürüz ancak insanımız ne kadar samimi bu şike konusunda.

İyi güzel, hoş söylüyorsun Bekir, altına imza da atarım. Hatta sorsan herkes bağımsız adayı destekler ama, iş sandığa geldi mi "Ya nasıl olsa bizimkisi kazanamazdı" deyip vazgeçecek %70-80 olur. :)

Sen ben yine şikeyi ve fenerbahçeyi aklayanlara "Trabzonsporluluğumuzdan ötürü" oy vermeyiz de, verecek olanları n'apıcaz? Mesele onlar zaten.

tristram
01.07.2013, 16:21
madem forum sadece trabzonspor'lularin forumu o halde particilik yapanlari
bir zahmet forumdan atin..banlayin..burada particilik yapan adamlar belli..
bu tip partizan kiliklilardan kimseye fayda gelmez..bunlarin alayi ayni..
akp+chp+mhp..sike sureci boyunca bu uc parti de buyuk omurgasizliklara
imza atmislardir.hepsi trabzonspor'un karsisinda yer almistir.

bizim yapmamiz gereken sey belli..secime yakin bu uc parti aleyhine oy verme
verdirme kampanyasi baslatmak..mumkun oldugunca butun trabzonspor'lulara ulasip bunlarin gercek yuzunu anlatmaya calismaliyiz..
yerel secimde hem istanbul hem trabzon'da bagimsiz trabzonspor adayi cikaralim
bizim tepkimizi gorsunler..hatta yeterli reklam yapildigi takdirde trabzon adayimizin secilme olasiligi bile var:)
gorelim bakalim trabzon halki ne kadar trabzonspor'u seviyormus..
herkes etegindeki taslari doksunde dost dusman belli olsun.bize her daim
once trabzonspor diyen yoneticiler-taraftarlar lazim.

Helvacı61
01.07.2013, 16:23
senin başkanın mitinge giderse diğer partilerde ahlaksızlık ve şikeden oy devşirmeye çalışır..hacı büyük bir yanlışa düşmüş zaten ötelenen, yok sayılan trabzonsporu antipatik yapmıştır...bu partilerin tutmlarını zaten 3 temmuz sürecinde gördük. devlet bahçelinin açıklamaları şaşırtıcı değil..bunlarda ahlak yok namus yok..şeref hiç yok hepsi ahlaksız..

zekeriyya
01.07.2013, 16:24
ne olacak şimdi
a , b , c ne fark var şimdi
Trabzonspor neci peki gavur takımımı
biride bizim haklarımızdan bahsetses ya
heeeeeey
yoksa biz yokmuyuz

zekeriyya
01.07.2013, 16:25
alayına isyan bir şeyler yapmalı ?

arifberkay
01.07.2013, 16:25
Bağımsız bir aday çıksa Ts yi temsilen hem kazanır hem de bu ahlaksızlara kapak olur..

Fatih Öztürk
01.07.2013, 16:28
Ben bu tip bir açıklamayı spor bakanından bekliyordum ama o bile böyle laflar söylemedi be...

Spor bakanı Suat kılıçla bir kaç sene önce yüzyüze görüşmüşlüğüm oldu.kendi ağzından Trabzonsporlu olduğunu duymuştum.hatta bazı akrabalarınıda tanıyorum.vekil ve bakan olunca düzene ayak uydurmak için çark etti galiba.

Ahmet Kuru
01.07.2013, 16:30
Trabzon dan Trabzonspor 'un Milletvekili çıkarma oranı bence yüksektir. Bağımsız aday olsun. Seçilebilir..

Fatih Öztürk
01.07.2013, 16:32
evinizde fenerli cocuklar, televizyonunun karsisina dizilmis oturuyorlar. ekranda, karsilarina cikan cocuklar nese icinde sampiyonlar ligi maclarini seyrediyorlar, birbirleriyle sakalasiyorlar...

o cocuk aklindan geciriyor, benim de takimin sampiyonlar ligine katilsa, benim de takimim avrupadan **tir edilmese..

anne uefa benim takimimi neden avrupaya almiyor ? , neden avrupadan ***tir ettiler diyor :D

:D

Mehdi
01.07.2013, 16:35
Şu mübarek günlerin hürmetine Allah gani gani gazabını versin.

Bartuğ13
01.07.2013, 16:36
Yazıklar olsun. Oy kaygısıyla böyle aşağılık hareketlerin yapılmasını kaldıramıyorum.

Az evvel internet sitelerinden iletişim formu aracılığıyla fikirlerimi ilettim.

Pkk ile masaya oturuyor dediği başbakanla aynı şeyi savunuyor Bahçeli. 3 partinin liderleri de oy peşinde olduklarından Trabzonspor'u ve onu destekleyenleri hakir görüyor, ciddiye almıyor. Suçu işleyen cezasını çekecek, hak yerini bulacak. Oy için suçluları savunanları da tarih affetmeyecek.

Benim partim Trabzonspor'dur. Bu lafı ne yazık ki İHO'nun AKP mitinginde boy göstermesi derinden yaralasa da, utanılacak şeyi yapan orada koltuğu hak etmediğini gösteren İHO'dur. Benim lafım benim için değişmemiştir ve değişmez.

Benim partim Trabzonspor'dur. Ona haksızlık yapan her kim olursa olsun fark etmez karşısında olurum. Ancak bir gün Trabzonspor bir şekilde birilerine haksızlık yaparsa o zaman Trabzonspor'un hatasını yokmuş gibi göstermem, Trabzonspor'un da karşısında önce ben geçerim. Çünkü güçlünün değil, haklının yanında olmak bana göre bu dünyadaki en ulvi harekettir.

Derin Trabzon
01.07.2013, 16:38
Bahçeliye hiç kızmıyorum sonuna kadar haklıdır.

Adam doğru konuşuyor.

Neden kızdınız?

Adam baktıki kim Trabzonsporun hakkını yerse Hacı mitingine katılıyor, destekliyor, 10 sene daha devleti yönetsin diyor, Bahçelide dediki bende Trabzonun hakkını yiyim banada oy verirler benim mitingimede katılırlar.

Ne var bunda neden kızdınız ki gayet doğal.

Gordon Freeman
01.07.2013, 16:41
Bunların ne mal olduklarını bılıyoruz zaten.
Devam edın bakalım.Coğunluğa oynayın siz.
Kanınızda var.

bitirim
01.07.2013, 16:43
Bağımsız bir aday çıksa Ts yi temsilen hem kazanır hem de bu ahlaksızlara kapak olur..

Bizim içimizde bu kadar kaypak adam varken çok zor. Ama gel görki taraftar parti fanatizminden vaz geçecek olursa bırak Trabzonu istanbul ve izmitten bile en azından birer tane vekil çıkartırız

Emrah Akcagöz
01.07.2013, 16:53
Yakın zamanlar da onlardan da açıklama bekliyorum. Adamların tek birleştikleri, anlaştıkları nokta fb.

MURAT İNCE
tek çare, bağımsız adaylar

Lazman
Onemli bisey diil. Sisteme uygun bla bla blar. Cikar iliskilerinin yatak seviyesinde oldugu bi yerde bahceli efendinin cikip febe bejeke den anlatmasi normal.niye sasirdikki.

BIzim baskanin ayaginin bosa gitmeside bu yuzden.
Tr de illa birilerini arkana alman lazim biseylere ulasmak icin. Isinin yurumesi icin dogru,insanlik tarafinndaan bakarsan yanlis.
Onemli olan Ne istedigini bilmek.bence.

Burhan Dikbıyık
ne çektiysek bu siyasetten çektik...

Tayfun Aydın
01.07.2013, 16:54
Bravo ona da gerçi ne bekliyordum ki ne karışıyorsun

DeAgLeMaNyAq
01.07.2013, 16:57
Yakın zamanlar da onlardan da açıklama bekliyorum. Adamların tek birleştikleri, anlaştıkları nokta fb.

O kendisinden beklenmeyen bir açıklama yaptı aslında ama ne kadar arkasında duracak göreceğiz...

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, UEFA'nın kararına ilişkin "Önemli olan adaletin sağlanması, doğru bir karara varılması" dedi. İşin siyasi kararlara kalması halinde yüzyıl karar verilemeyeceğini ifade eden Kılıç, şöyle konuştu: "Sürece müdahil olmadık, yargıya bıraktık. UEFA'nın yetkilileri var. Biz girsek o süreçlerin içerisine o işler bitmez, sonu gelmez. Biri memnun olsa, diğeri memnun olmaz. Kupanın kime ait olduğu, hangi müzede olması gerektiği konusuna ne başbakan karar verebilir ne spor bakanı ne de bir başka siyasetçi karar verebilir. O kararlar tamamen siyaset dışı olarak karara bağlanır."

bkandil
01.07.2013, 17:01

Milletvekili seçimlerinde bağımsız aday çıkarılabilir ama 6-7 vekilin kazanacağı bir yarışta 1 bağımsız vekilin kazanmasının hiç bir önemi olmaz...

Yerel Seçimlerde yapılabilirse iş değişir... Bu iş olur mu? Bence Olmaz...

Bağımsız bir aday çıksa illa birileri bir tarafına bir kulp takar diye düşünüyorum...

Emrah Akcagöz
01.07.2013, 17:03
O kendisinden beklenmeyen bir açıklama yaptı aslında ama ne kadar arkasında duracak göreceğiz...
Evet doğru böyle bir söylemi vardı. Ancak ne kadar arkasında duracaklar bu bence tam bir soru işareti.

arifberkay
01.07.2013, 17:03
Şu mübarek günlerin hürmetine Allah gani gani gazabını versin.

Amin amin amin amin amin

Berkedogan
01.07.2013, 17:12
Böylemi haklının yanında duracaklar böylemi adalet sağlayacaklar . Allah hepsini bildiği gibi yapsın bizim bizden başka dostumuz yok arkadaşlar.

Ali Özcan
01.07.2013, 17:14
başlığa kesinlikle katılmıyorum, bu çıkış anlamsız değil, şikeciler de resmi sitelerinden anında teşekkür ettiklerine göre, başbakana açıktan mesaj veriyorlar...

şu dönemde bizim taraftar, bizim başkana biraz fazla yükleniyor...sis perdesi kalsın, süreç tamamlansın, daha net konuşacağım...

Külünkoğlu
01.07.2013, 17:16
Her geçen gün daha anlamlı oluyor.
http://www.bordomavi.net/forum/showpost.php?p=1917383217&postcount=479

zekeriyya
01.07.2013, 17:17
Bizim içimizde bu kadar kaypak adam varken çok zor. Ama gel görki taraftar parti fanatizminden vaz geçecek olursa bırak Trabzonu istanbul ve izmitten bile en azından birer tane vekil çıkartırız

İstanbul , Ankara , Bursa , Kocaeli , Sakarya , Zonguldak

iyi organize olmak ve güçlü adaylar çıkarmak gerek.

zor zooor bir iş ama yapılamaz değil

Kaan
01.07.2013, 17:23
18 yaşında olmama rağmen bu 3 düzen partisini de reddedebilecek akla sahibim çok şükür. Benden yaşça büyük insanlar da aynı olgunluk ve objektifliğe sahip olabilseydi keşke...

lazibere
01.07.2013, 17:25
Politika tam da budur işte. Her parti kitlesi daha fazla olanın yalaması olmak için sıraya giriyor. Bir Allah'ın kulu da şike vardır diyemiyor. Oy kaybederim diye korkuyor. Futbol faktörü nedeniyle hiç kimse partisini değişmeyecek boşuna sağa sola yaltaklık yapmanıza gerek yok..

Berkedogan
01.07.2013, 17:28
uefa böyle devam etsin uefaya vericem oyu .

f1bekir
01.07.2013, 17:38
İyi güzel, hoş söylüyorsun Bekir, altına imza da atarım. Hatta sorsan herkes bağımsız adayı destekler ama, iş sandığa geldi mi "Ya nasıl olsa bizimkisi kazanamazdı" deyip vazgeçecek %70-80 olur. :)

Sen ben yine şikeyi ve fenerbahçeyi aklayanlara "Trabzonsporluluğumuzdan ötürü" oy vermeyiz de, verecek olanları n'apıcaz? Mesele onlar zaten.

Ben yine de bu iş yapılmalı diyorum İlhan. Yüzdeler dediğin gibi olsa bile bu iş yapılmalı. Gerçek Trabzonsporlular kaç kişi bi görelim, ona göre plan yapalım.

Kimse ''sen benim Trabzonsporluluğumu tartışamazsın'' demesin. Şu ortamda, şu söylem ve eylemlere rağmen Trabzonspor adına ortaya çıkacak bağımsız adaya değil de bu üç partiye oy veren adam Trabzonsporlu olamaz kardeşim, tartışmıyorum bunu zaten.

Hasan YAYLI
01.07.2013, 17:39
Koray Aydın ne diyecek bakalım parti başkanına...

Siyaset karışma artık şu futbola....

Erbay
01.07.2013, 17:40
Yazıklar olsun. Güce tapıyor hepsi. Şikeyle alakalı yasa mecliste tartışılırken gece izlemiştim. Üç parti de "güç"e destek vermişti. Unutmadım, unutmayın.

Yalnızsın ey Trabzonsporlu!

SEDER
01.07.2013, 17:41
şu adamdaki seviyesizliğe bakın.. sanki fener ve bjk türk takımı sanki Trabzonspor bu ülkenin takımı değil.. şimdi ki bana bu adamın adalet inden ahlakından dem vurabilir. şike yaptılar ulan şike milyonlarca TS linin umutlarını çaldılar. neyin derdindesin sen..bu saatten sonra sana oy verene acırım.

Küçükalioğlu
01.07.2013, 17:47
Alparslan Türkeş gibi bir başkandan bu adama nasıl gelindi iyi araştırılması lazım. MHP'nin en büyük sorunu üç hilalin ilkinin Allah olduğunu unutmasıdır. Dolayısıyla kendi geleneklerine ihanet eden bi adamdan da bugün ahlak beklemek ahmaklık olur.

Sefaenes
01.07.2013, 17:48
Ya su partilere sormak lazim fb bjk Türkiyenin takimida ya Trabzonspor nerenin takimi

Kaya
01.07.2013, 17:49
Yazıklar olsun...

Nasıl bir cehalettir bu yau...

bordo08
01.07.2013, 17:54
Hacı başkan akp den vekil seçilince mecliste hesabını sorar bunların merak etmeyin!!..

Fatih
01.07.2013, 18:05
Şike mevzu nihayete ersin siyasetin S'si geçmeyecek herkes müsterih olsun.

Furkan Dündar
01.07.2013, 18:11
açıklamayı dikkatli ve özenle okudum o kadar boş beleş bir açıklama ki 2-3 oy kaparım mantığı ile hareket edildiğinin kanıtı bence bu açıklamanın içeriği ve anlamsızlığı

ESER
01.07.2013, 18:12
http://www.youtube.com/watch?v=y0IJOak5uJQ

piskevüt abimizin oy hesabi :)

fteotdgs
01.07.2013, 18:14
Büyük ihtimal yazılmıştır ama şöyle bir ihtimal var: Bahçeli, başbakanın artık sürece etki edemeyeceğini gördü ve muhalefette olmanın dayanılmaz hafifliği ile boş keseden atıyor. Kesin böyledir demiyorum ancak bence öyle:)

manomat
01.07.2013, 18:17
Baskanin Mecnun'u aklamasindan sonra Bahceli'nin böyle bir aciklama yapmasina sasirmamak lazim.

temel_yilmaz
Seçim geliyor,gelirler dükkana milliyet vs vs dedikleri zaman duvardaki Trabzonspor resimlerini gösterip,gidin çok milliyetçi bağdat caddesi gay'lerinden oy isteyin onlar sizi sizde onları çok seversiniz diyeceğim..

MARVEL
Buna bizim yönetimin sert bir cavap vermesi gerekir. Ama şimdi siyasi taraf olduk. Tepki bile versek hak arama değil siyaset olarak algılanacak. %100 haklı olduğun bir süreç bukdar kötü yönetilir ancak.

alihan_61
01.07.2013, 18:20
bahcelıyı gordukten sonra hacıosmanoglunun basbakanla ılgılı laflarına kızmıorum artık..zamnında azız hepsıyle kankaydı ozman febelıler kızmıodu adamlar ıslerıne bakıodu ..sımdıde bızımkı kanka olsun yeterkı hakkımız yenmesın.bu serefsızlerle mucadele ıcın her yol mubahtır.sıyaset ısımıze yarıyorsa onuda kullanmak gerekıo demekkı

ESER
01.07.2013, 18:20
herkes 5 arkadas ilk okuldan, 5 arkadas liseden ,5 arkadas kahveden getirsinde iktidar olalim felsefesinin acinasi bir yontem oldugunu farketmis olacak ki sikecilere goygoy yaparak oy alacagini dusunuyor garibim.

iktidarin neden her konuda kafasina gore at kosturabildiginin kaniti gibi bu piskevut ve yandan gandi kardesler. boyle kepaze bir muhalefet muz cumhuriyetlerinde bile yoktur.

Ilelioglu
01.07.2013, 18:26
Siyasetin Allah belasini versin, nefret ettirdi su sürecte.

..

Kemal Öztel
01.07.2013, 18:32
Bahçeli gerçekten şaşırmadan ve kekelemeden bunları söyleyebildi mi? :D

MARVEL
01.07.2013, 18:45
bahcelıyı gordukten sonra hacıosmanoglunun basbakanla ılgılı laflarına kızmıorum artık..zamnında azız hepsıyle kankaydı ozman febelıler kızmıodu adamlar ıslerıne bakıodu ..sımdıde bızımkı kanka olsun yeterkı hakkımız yenmesın.bu serefsızlerle mucadele ıcın her yol mubahtır.sıyaset ısımıze yarıyorsa onuda kullanmak gerekıo demekkı

Evet Hacıosmanoğlu koşa koşa gidip Bahçeliyle kanka olsun. Onuda yalamaya başlasın.. Yalakalıkla kimse bir yere gelemaz.. O siyasilerin sen yalakalık yaptın diye sana birşey vereceğinimi zannediyorsun.. Haciosmanoğlunun desteğinemi ihtiyaçları var. Olay buraya gelirse bir dakikada seni satarlar.. Sende ortada öylece kalakalırsın. Kimseyede söyleyecek lafın kalmaz. Sende aynı yoludenedin şimdi avucunu yala derler sana

Berke6198
01.07.2013, 18:48
Elinizi eteğinizi çekin artık Futbol'dan...

Hepinize lânet olsun.

TurnaSuyu
01.07.2013, 18:49
Bu siyasilerin hepsi bir işe yaramaz iş birlikçi çıkar! Pes doğrusu. Ama bir sonraki seçimde Trabzon halkı bunları el üstüne tutar!

yavuzbaha
01.07.2013, 18:52
Bakın ne diyor chp milletvekili;

"Fenerbahçe cumhuriyetle eşdeğer saygın ve başarılı spor kulübümüz. Recep Tayyip Erdoğan , cumhuriyetin simgessel değerlerini yok etmedeki çabalarına Fenerbahçe'yi de alarak onu da yok etmek için devlet gücüyle suni şike iftiralari tezgahları kurdu. Amaç kulüp yönetimini ele geçirmekti. Başaramayınca emperyal güçlerle işbirliği yaparak bu onurlu kulübü yok etmeye çalışmaktadır. Oynanan kirli ve karanlık oyun budur.Recep Tayyip Erdoğan bunu diktator olmak uğruna yapyor"

TurnaSuyu
01.07.2013, 18:54
Trabzon'da oto boka açıklama yağdıran sivil toplum örgütleri sizlerinde allah belasını versin.

ESER
01.07.2013, 19:00

"Fenerbahçe cumhuriyetle eşdeğer saygın ve başarılı spor kulübümüz. Recep Tayyip Erdoğan , cumhuriyetin simgessel değerlerini yok etmedeki çabalarına Fenerbahçe'yi de alarak onu da yok etmek için devlet gücüyle suni şike iftiralari tezgahları kurdu. Amaç kulüp yönetimini ele geçirmekti. Başaramayınca emperyal güçlerle işbirliği yaparak bu onurlu kulübü yok etmeye çalışmaktadır. Oynanan kirli ve karanlık oyun budur.Recep Tayyip Erdoğan bunu diktator olmak uğruna yapyor"

bu ulkede serefli , namuslu , hirsiza hirsiz diyebilecek politikaci hic mi yok arkadas?

bir bacagi kisa olan amcasinin oglunu kendiymis gibi muayeneye sokup curuk raporu alabilecek kadar asagilik bir dombelege gobekten ne kadar da bagli kisi varmis ulkede.

ilhan
01.07.2013, 19:00
Ben yine de bu iş yapılmalı diyorum İlhan. Yüzdeler dediğin gibi olsa bile bu iş yapılmalı. Gerçek Trabzonsporlular kaç kişi bi görelim, ona göre plan yapalım.

Kimse ''sen benim Trabzonsporluluğumu tartışamazsın'' demesin. Şu ortamda, şu söylem ve eylemlere rağmen Trabzonspor adına ortaya çıkacak bağımsız adaya değil de bu üç partiye oy veren adam Trabzonsporlu olamaz kardeşim, tartışmıyorum bunu zaten.

Kesinlikle. :alkış:

*

Şenol Güneş gibi kimsenin "Hööö, hııı, hiiii, haaa" diyemeyeceği bir isim şart. :)

Gamze
01.07.2013, 19:02
Tencere dibin kara, seninki benden kara durumu partilerimizin durumu.

Ne yazık ki bir kısım taraftarın da öyle.

Şike sürecini lütfen bir tarafa koyun. Normal bir dönemde olduğumuzu varsayalım. Diyelim ki bunlar hiç yaşanmadı.

Yine de;

Kulüp yönetimlerinin siyasilerle bu kadar sıkı fıkı ilişkiler içerisinde olmaması gerektiğini, olamayacağını, iktidar ya da muhalefete yakın bir tavır konulamayacağını, hele hele bunu mitinglere katılacak, destek açıklamaları yapacak kadar ileri götürmenin ne kadar tehlikeli olduğunu, bugün forumun durumundan da anlayabiliyoruz.

Taraftarlarını bu kadar birbirine sokan bir hareket, her ne niyetle, sebeple ya da bahaneyle yapılırsa yapılsın, koca bir yanlıştır.
Bunu anlamak için sadece forum sayfalarına bakmak yeterlidir.

Kaldı ki normal bir süreçten de söz etmiyoruz.

Trabzonsporlulukta buluşan ve ortak bir yolda yürüyen bu insanların alt kimliklerini kaşıyarak, onları çatışmaya sokan bir yönetim hareketi kabul edilemezdir.

Lütfen bunu artık bir anlayalım.

Bu işin A'sı, B'si yok.

Tekrarlıyorum...

Taraftarını birbirine sokan, kavgalara sevk eden, çatışmalarına sebep olan, ayrıştıran hiçbir tavır doğru olamaz.

Bakın işte iktidarıyla muhalefetiyle karşınızdaki insanlar sizi nasıl görüyor. Nasıl öteliyor?

Hala mı partizanlık? Hala mı sempatizanlık? Hala mı kraldan çok kralcılık?

MARVEL
01.07.2013, 19:03

Haksızlık etmiş. Halbuki şike için nedemişti Başbakan:

BAŞBAKAN ŞİKE İÇİN NE DEMİŞTİ?

Başbakan Tayyip Erdoğan, UEFA kongresinin açılış konuşmasında “Kişiler ile kurumları ayrı tutmak lazım” demişti. UEFA Başkanı Michel Platini ise “Evet haklısınız ama yıllardır bu işler böyle yürüyor” ifadesini kullanmıştı. Erdoğan konuyla ilgili gazetecilere yaptığı değerlendirmelerde “Şike sahaya yansımış mı bakılır ve karar ona göre verilir. Aksi halde kulübü cezalandırmak neden? Para cezası vermek neden? 8 takım birden ligden düşerse ne olur, futbol biter. Ceza davası ile Futbol Federasyonu’nun kararını birbirinden ayırmak lazım. Platini’ye de İngiltere örneğini verdim. Orada holiganlar yüzünden Thatcher, İngiliz takımlarının Avrupa’ya çıkışını 5 yıl yasakladı. Ne oldu? Kendi aralarında gayet güzel devam ettiler. Döndükleri sene de şampiyon oldular” açıklaması yapmıştı.

Gamze
01.07.2013, 19:07
Devlet Bahçeli'nin açıklaması hakkında BMN Kamuoyu Açıklamasıdır:

http://bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=1307

İki yıldır sürdürdüğümüz adalet mücadelesinin sadece şike yapan kulüplere ve de federasyona karşı olmadığı bugün bir kere daha kanıtlanmıştır.

Türkiye’nin muhalefet partilerinden birinin başkanı olarak Devlet Bahçeli, partisi adına yaptığı açıklamalarda Türk Yargısı’nın ve de uluslararası futbol kurallarının hiçe sayılması gerektiğini aleni bir dille başbakandan yardım isteyerek ifade etmiştir. Başbakandan istediği yardım şaşırtıcı değil gayet normal olandır. Zira sürecin başından beri söylediğimiz üzere haklarımızın gasp edilişi bu ülkenin en tepesinden başlayarak sürdürülen bir oyundur. Yapılan açıklamanın korkutucu tarafı yalnızca Trabzonspor’un bu ülkenin bir parçası değilmiş gibi görülmesi değil, aynı zamanda güçlü olanın her türlü haksızlığı ve hırsızlığı yapmasının da mubah olduğu yaklaşımını içermesidir.

Spor alanında ortaya çıkan bu adaletsiz düzen herkes tarafından kınanıp, bu tarz haksız uygulamaları sonlandırmak için mücadele edileceğine, Türk siyaset, ekonomi, sanat ve de doğal olarak spor dünyası bu adaletsizliğin sürdürülmesi için var güçleriyle haykırmaya devam etmektedirler.

Sayın Bahçeli Avrupalı kurumları Türk düşmanlığı ile suçlamak gibi mantık kaygısından uzak ama hamaset edebiyatına yakın bir açıklama yaparken acaba aynı Avrupalı kurumun bir diğer Türk takımı olan Trabzonspor’un haklarını koruduğunu hiç mi aklına getirmemiştir?

Siyasilerimiz şike konusunda bu kadar dertli iken, neden davaya müdahil olmamışlardır?

Şikeye omuz veren tüm siyasilerimiz 16. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği kararı yok sayarak ülkedeki adalet sistemini rencide etmek mi yoksa tümden yıkmak mı istemektedirler?

Meclisteki politikacılar hiçbir konuda anlaşamazlarken, sadece konu Trabzonspor düşmanlığı olduğu zaman mı ortak bir yol izleyeceklerdir?

Avrupa’yı Türk düşmanı olmakla itham ederken Sayın Bahçeli’nin disiplin kurulunun gerekçeli kararlarına bakmaya bile tenezzül etmediği çok açıktır. Eğer kararlara çok az zamanını ayırıp bir göz atmış olsaydı, kişilerin de cezalandırılacağı sürecin bir sonraki aşama olduğunu ve ayrımcılıkla suçladığı Romanya kulübünün dosyasının ise farklı bir içeriğe sahip olduğunu anlardı. Ne yazık ki bu açıklamada ortaya çıkan da bugüne kadar şikeyi savunanların yaptıklarıyla aynı amacı taşıdığıdır: Adaletin değil güçlünün dediği olur. Bir kere daha belirtmek gerekir ki maalesef bu bakış açısı ülkenin büyük bir çoğunluğunca da desteklenmektedir.

Tarihe kara bir leke olarak yazılacak bu sürecin yanında yer alan tüm kurum ve kişiler şunu bilmelidir ki kendileri de bu kara lekenin bir parçası olarak anılacaklardır. Türkiye’de görmezden gelinmek istenen adalet er ya da geç Avrupa’nın adil uygulamalarıyla tecelli edecektir.

Oy kaygısıyla hareket ettiklerini anlamanın zor olmadığı ve sayısal çoğunlukları çok seven siyaset, sürekli adını andığı ancak uygulamaktan imtina ettiği adalet ve ahlak söylemlerini yerine getirmemenin bedelini ağır ödeyeceklerdir.

Bordomavi.net Yönetim Kurulu

Sadettin_
01.07.2013, 19:11

emperyal guclerle beraber feneri bitirme plani ? cemaat da dese antu uyesi bu adam diyecegim .

SADECETRABZON61
01.07.2013, 19:15
Daha Geçen Gün Koray Aydın Kupa Trabzona Gelmeli demiyormuydu? Büyük ihtimal Devlet Bahçeli Kimin Şike Yapıp yapmadğndan bile haberi yok..Olsa Böyle söylemler içine girmezdi..

Courage
01.07.2013, 19:19
Seni Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın. :mad:

Hala daha kulüplerin arkasındayız diyor. Ulan onlar senin arkana geçmişler haberin yok!

Bu işledikleri suç yüzünden insan öldü efendi İNSAN (kalp krizinden) /Manen verdikleri tahribattan hiç bahsetmiyorum zaten.

Tüh suratına senin....

Gamze
01.07.2013, 19:21
Böyle bir muhalefet şekli de ben hiç görmedim yalnız. Hükümet ne yapsa eyvallah diyen muhalefet mi olur argadaş? Muhalefetin tanımını değiştirsin TDK :)

Erkan YILMAZ
01.07.2013, 19:22
sen bu partiyi hiç haketmiosun da bunları konusmanın yeri değil burası koray aydın umarım cevap verir

biz de devlet bahçeli gibi bi adamın çıkıp 2010-2011 şampuanı trabzonspor demesini beklemeyelim arkadaşlar

Celal Demir
01.07.2013, 19:22
diğerleri neki bu bişey olsun.. hepiniz aynısınız...

Şenol Altunsoy
01.07.2013, 19:23
Böyle bir muhalefet şekli de ben hiç görmedim yalnız. Hükümet ne yapsa eyvallah diyen muhalefet mi olur argadaş? Muhalefetin tanımını değiştirsin TDK :)

Halbuki gelip benden ders alabilirler dimi :)

Kaya
01.07.2013, 19:25
Bir oy uğruna ya Rab ne işler dönüyor...

gece_bekcisi
01.07.2013, 19:29
Vay be , bütün devlet erbabları şikeçi zihniyetin yanında ! Zaten bu partiler değil şike yasasını onaylayanlar. Bir bakıma bunlarda şike yapmış olmadımı :)

Allah Trabzonspor Taraftalarını Korusun..

gece_bekcisi
01.07.2013, 19:31
Ve Ne olursa Olsun ve hangi partiyi tutarsanız tutun ama Birbirimize destek olmayı bir saniye unutmayın. Bu siyasi partilerin aramıza girmlerine izin vermeyin.

Ve Bizden başka kimse yok bu Adaletsiz Türkiyede..

Mustafa ÖZDEMİR
01.07.2013, 19:32
ne mal olduğunu anladık bahçelinin...

Kaya
01.07.2013, 19:35
O artık "DevletBahçeli" değil; "FenerBahçeli" @dbdevletbahceli

Soner Albayrak
01.07.2013, 19:37
Bir Bahçelimiz eksikti :)

alihan_61
01.07.2013, 19:39
Evet Hacıosmanoğlu koşa koşa gidip Bahçeliyle kanka olsun. Onuda yalamaya başlasın.. Yalakalıkla kimse bir yere gelemaz.. O siyasilerin sen yalakalık yaptın diye sana birşey vereceğinimi zannediyorsun.. Haciosmanoğlunun desteğinemi ihtiyaçları var. Olay buraya gelirse bir dakikada seni satarlar.. Sende ortada öylece kalakalırsın. Kimseyede söyleyecek lafın kalmaz. Sende aynı yoludenedin şimdi avucunu yala derler sana

benım anlatmaya calıstıgım sey yalakalık yapalım demıorum. hep durust olduk da bıze madalya mı verdıler ? hep gonullerın sampıyonu olduk gayselılerın alay konusu olduk.sıyasetı basamak olarak goruceksek kullanalım dıorum sadece

Cagdas Topal
01.07.2013, 19:41
Yaziklar olsun iyice sogudum bu psiliklerden .

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Uğur Odabaş
01.07.2013, 19:49
Bugün bir köpek daha havlamış hoşt diyelim gider zanlımca :)

ts_ozkan
01.07.2013, 19:53
anlaşılmıştırki siyasetteki hiçkimsenin TRABZONspor umrunda değil, gene tayyep kadar TRABZONspor düşmanı olduğunu sanmıyorum, bakalım bahceli tepkiler için birşey yapacakmı, önümüzde TRABZON a TRABZONspor a küfreden tayyepe, yalaka ve yalama olan binlerce TRABZONluyu gördükden sonra TRABZON lular bahcelinin ağzıba biber sürer de diyemiyorum malesef... :(

chener
01.07.2013, 20:05
Akrep gibisin kardeşim,
korkak bir karanlık içindesin akrep gibi.
Serçe gibisin kardeşim,
serçenin telaşı içindesin.
Midye gibisin kardeşim,
midye gibi kapalı, rahat.
Ve sönmüş bir yanardağ ağzı gibi korkunçsun, kardeşim.
Bir değil,
beş değil,
yüz milyonlarlasın maalesef.
Koyun gibisin kardeşim,
gocuklu celep kaldırınca sopasını
sürüye katılıverirsin hemen
ve âdeta mağrur, koşarsın salhaneye.
Dünyanın en tuhaf mahlukusun yani,
hani şu derya içre olup
deryayı bilmiyen balıktan da tuhaf.
Ve bu dünyada, bu zulüm
senin sayende.
Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer
ve hâlâ şarabımızı vermek için üzüm gibi eziliyorsak
kabahat senin,
— demeğe de dilim varmıyor ama —
kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!

Faruk UYSAL
01.07.2013, 20:11
Hah İşte! Bu da benim oy verdiğim parti...
Kınıyorum, ayıplıyorum, hatta "Yuh!" diyorum...
Ligin yarısında şike yapılmış sen neler söylüyorsun...
Bu ne rezillik yahu.

aksamvakti
01.07.2013, 20:12
biz ezikmiyiz arkadas niye bizim camia yı kımse takmıyor..

tayyipi sildim kılıcdaroglunu sildim şimdi bahçelide bitti gozumde. sebahat tuncele zorla oy verdırecekler..

MaEsTrO
01.07.2013, 20:13
Ülkümüzün icine etmisti simdi yetmedi futbolun da icine etti.

Hürgün Aygün
01.07.2013, 20:29
Adaletsizliği savunan herkesi çok iyi görüyoruz bu süreçte. Vicdanları rahat oluyor mu böyle konuştuktan sonra en çok merak ettiğim konu bu benim.

Furkan Özdem
01.07.2013, 20:32
Oyum artsın diye onurunu hiçe sayıp hırsızı kollayanlar ülke yönetiyor, yönetmek için aday oluyor... Sırf bu konuda bütün büyük siyasi partiler bir oluyorsa ülkenin halini siz düşünün. Yazık...

Şenol Altunsoy
01.07.2013, 20:33
Edit...

memozcan
01.07.2013, 20:37
ovada kurt şehirde kuzu kesilen sayın bahçeli, bu mantıkla gitttiği müddetçe sittin sene yalama olmaktan kurtulamaz.. bi duruşun olsun be adam iki de bir domalık bi duruş ne sana ne camiana kazandırır..

MuratJ
01.07.2013, 20:40
Gelelim konuya. Hayatta en büyük övünç, gurur kaynağı olarak Türklüğü gören, Türkçü olmaktan gurur duyan ben türlü türlü hakaretler ettim Bahçeli'ye. süreçten eminim zerre kadar haberi yoktur. partililerden bir çakal fenerli bir çakal yaptırmıştır ona bu konuşmayı. bunun hesabını nasıl verdiğini seçimlerde çok net göreceksin Bahçeli. bu konunun peşini bırakmayalım. uefaya düzenlenen mail kampanyasını yerinde buluyorum. bir diğer önerim MHP grubuna, bahçeli özelinde sert tonda bir mail kampanyası düzenleyelim. etkisi olacaktır. bu isteğimde çok ciddiyim. yetkili yönetici kardeşler, abiler ciddiye alıp bir başlık açsa çok yerinde olur diye düşünüyorum.

hos_cocuk61
01.07.2013, 21:03
Yahu ne bekliyordunuz ki? Adamların oy kaygısı var bunlar(Genel bütün siyasiler) oy için sülalesini bile satar. Lanet olasıca siyaset böyle bir şey.

Gamze
01.07.2013, 21:10
Başlık altında konuyla alakası olmayan mesajlar silinmiştir.

İnsanların tercihlerine kimse karışamaz. Kalkıp kimin kime oy vereceğine de kimse karar veremez.

Başlığı amacından saptıracak olan tüm mesajlar silinecek ve gerekli hallerde ceza verilecektir.

Konuyla ilgili son uyarıdır.

Mehmet Fatih Silik
01.07.2013, 21:10
Biz bo$a "ÖNCE TRABZONSPOR DIYECEKSIN!" diyoruz megerse...

Gamze
01.07.2013, 21:13
Arka sayfada kalmasın

Başlık altında konuyla alakası olmayan mesajlar silinmiştir.

İnsanların tercihlerine kimse karışamaz. Kalkıp kimin kime oy vereceğine de kimse karar veremez.

Başlığı amacından saptıracak olan tüm mesajlar silinecek ve gerekli hallerde ceza verilecektir.

Konuyla ilgili son uyarıdır.

Hasan Arslan
01.07.2013, 21:16
Şaşırmadım doğrusu Bahçeli'nin açıklamalarına..Zira Bahçeli yetersizliği ve zavallılığıyla mevcut ülke siyasetinin çaresizliğidir..Asla ve asla ülke milliyetçiliğine hitap ve hizmet etmemektedir..

Buna benzer bir açıklamaya da dün bizzat şahit oldum.Benimki ana muhalefet kanadındandı.
Bu yıl 11.sini düzenlemiş olduğumuz Geleneksel Kazdağı Karadenizliler Şenliğine katılan Chp Genel Başkan Yardımcı ve Samsun Milletvekili Haluk Koç'a ayak üstü şike davasındaki mağduriyetimizden bahsettim..Tabii o da biliyor mevzuyu..Ahlak ve etikten bahsetti öncelikle.Yuvarlak laflar etti..137 kişiye 327 kişiyiz,onlar daha fazla dedi.(Akp'yi kastederek) Herkesi kollayıcı kucaklıyıcı açıklamalar yaptı..-
Seni ve Trabzonsporluları anlıyorum dedi.
-Hayır dedim anlamıyorsunuz,anlayamıyorsunuz.Her fırsatta demokrasiden bahsedip,Haktan ve adaletten yana olduğunuzu söyleyip bir duruş sergileyemiyorsunuz,çünkü oy kaygınız var.Bu sizin gerçeklerden yana olmanızı engelleyen en büyük engel dedim son olarak..
Neticede siyasiler açısından oy kaygısı sahip oldukları belkide inandıkları bütün doğruları götürüyor..

https://www.facebook.com/video/video.php?v=290283687782114 bu bağlantının 3.40 dakikasında diyaloğumuzun bir kısmı yer alıyor..İlginize..

F. Yıldırım
01.07.2013, 21:17
Yemişim böyle siyaseti, arkadaşlar boşuna kendinizi heder etmeyin. Gavur diyip duruyoruz ama en basitinden futbolda bile onlar bizim adaletimizi sağlıyor varın gerisini siz düşünün.

Kaya
01.07.2013, 21:19
Siyasi parti ve oy tercihlerinin tartışılacağı ve paylaşılacağı forum BMN değildir...

Bu tip içerikli tüm iletiler silinecektir...

mawro61
01.07.2013, 21:22
Bu siyasi partiler yarin secim olsa en az alan yuzde 20 oy alacak. Utanmasi gereken trabzon halkidir. Sonucta onlar gorevlerini ve kendilerine yakışanı yapıyor

mavikan
01.07.2013, 21:24
tamam tamam.. siyasi partiler baş tacımız.. ne isaya ne musaya ne de foruma!?

Mesut
01.07.2013, 21:30
Ah bahçeli ah
adam olamadın bir türlü.Gezi parkı olayını iyi yönetmiştin tamda gözümde değer kazanırken şimdi senın yaptığın gezicilerden farkı nedir ? Çelişkilerdesin bahçeliiiiii

Hüseyin Gündoğdu
01.07.2013, 21:34
UEFA'nın kararından sonra AK Parti'den üst düzey bir şikecileri savunma açıklaması geldi mi?
Öğrenmek için soruyorum. Geldiyse oy vermeyeceğim...

Mehmet Fatih Silik
01.07.2013, 21:37
UEFA'nın kararından sonra AK Parti'den üst düzey bir şikecileri savunma açıklaması geldi mi?

Ba$bakan'in yaptiklari ve söyledikleri sence yeterli degil midir?

Gökhan ARSLAN
01.07.2013, 21:39
Allah belanızı versin..
Hepinizin !
Şuraya bak o makamlarda oturan insanların zihniyete bakarmısın
Ne kadar dar pencereden bakıyorlar aslında istedikleri gibi bakıyorlar diyebiliriz
Ama hepinize inat gerekirse tüm dünyaya inat o adalet yerine gelecek !

gece_bekcisi
01.07.2013, 21:40
Kişi ve Kurumlar birbirinden ayrılmalı sözü kime aittir ?

Hüseyin Gündoğdu
01.07.2013, 21:41
Ba$bakan'in yaptiklari ve söyledikleri sence yeterli degil midir?

UEFA'nın kararından sonra diyorum hocam. Bu karardan sonra hala şikecileri savunan zihniyetin hukuka saygısı yoktur zira. Hukuk tanımayan adam da devleti yönetemez.
Türkiye'deki yargıya hadi taraflı dediniz, ideolojik dediniz.
UEFA'da mı ideolojik hüküm verecek?

SADECETRABZON61
01.07.2013, 21:42
Kişi ve Kurumlar birbirinden ayrılmalı sözü kime aittir ?

Çok doğru bir söz kime aitse..Bu Açıklamayı Tüm Mhpye bağlamak son derece yanlıştır..Devlet Bahçeliye ait bir açıklama sonucta..

Mert M.
01.07.2013, 21:44
Fransızcada, içerisinde teknik terimlerin terimlerin olduğu bir sözlük vardır. Adı Lexis. Üniversitedeyken ben de bu Lexis'in Türkçeye çevirlemesi projesinde yer almıştım.
İngilizcede "politics", İtalyancada "politica", Fransızcada "politique" ve dilimizde "politika" teriminin tanımı ilgili sözlükte şu şekilde veriliyor.

Politika: "Yalan ve düzenbazlık üzerine kurulu sistemler bütünü".
Politikacı: "Kişisel veya kurumsal menfaatleri uğruna yalan ve düzenbazlık uygulamalarına başvurmaktan çekinmeyen insan".

Bu basit tanımlardan hareketle düşünce havuzunu sonsuz okyanuslara dönüştürmek mümkün. Demokrasi, özgürlük vs masallara inanmayınız.

gece_bekcisi
01.07.2013, 21:44
Çok doğru bir söz kime aitse..Bu Açıklamayı Tüm Mhpye bağlamak son derece yanlıştır..Devlet Bahçeliye ait bir açıklama sonucta..

MHP'ye bağlamıyorum sadece bu söz kime aittir dedim. Anlamak isteyen anladı sanırım. Ben partisinde falan değilim kim TS karşısındaysa bende ona karşıyım.

Hüseyin Gündoğdu
01.07.2013, 21:49
Fransızcada, içerisinde teknik terimlerin terimlerin olduğu bir sözlük vardır. Adı Lexis. Üniversitedeyken ben de bu Lexis'in Türkçeye çevirlemesi projesinde yer almıştım.
İngilizcede "politics", İtalyancada "politica", Fransızcada "politique" ve dilimizde "politika" teriminin tanımı ilgili sözlükte şu şekilde veriliyor.

Politika: "Yalan ve düzenbazlık üzerine kurulu sistemler bütünü".
Politikacı: "Kişisel veya kurumsal menfaatleri uğruna yalan ve düzenbazlık uygulamalarına başvurmaktan çekinmeyen insan".

Bu basit tanımlardan hareketle düşünce havuzunu sonsuz okyanuslara dönüştürmek mümkün. Demokrasi, özgürlük vs masallara inanmayınız.

Ben bir siyaset bilimciyim. Böyle bir tanımne gördüm ne duydum. Bu sanki Aziz Nesin Terimler Sözlüğü'nden alınmış bir tanım gibi geldi bana:)

Mert M.
01.07.2013, 21:52
Ben bir siyaset bilimciyim. Böyle bir tanımne gördüm ne duydum. Bu sanki Aziz Nesin Terimler Sözlüğü'nden alınmış bir tanım gibi geldi bana:)
Üstadım,
Ben sözlüğün yalancısıyım.
Bir siyaset bilimci olarak "kime göre, neye göre" sorularının cevabının kişiden kişiye göre değişebileceğini de biliyorsunuzdur kuşkusuz :)

Kaya
01.07.2013, 21:55
MHP Lideri Devlet Bahçeli şike sürecine dair her zaman AKP ye vurmak ve oy almak amacıyla saf tuttu...

Maalesef haklıyı ve haksızı ayırt edecek bir çalışma yapmadı...

Konuya cahil kalıp bir de üstüne yukarıda söylediğim 2 amaç doğrultusunda hareket etti...

Kendine de yazık etti...

sanatik
01.07.2013, 21:56
Haksiz yere suclanan diyerek baslayan yazini gerisini okumak sadece zaman kaybi, hedef oy kapmak.

Trabzonsporlular peslerine takilsin bunlarin.

Hüseyin Gündoğdu
01.07.2013, 21:56
Üstadım,
Ben sözlüğün yalancısıyım.
Bir siyaset bilimci olarak "kime göre, neye göre" sorularının cevabının kişiden kişiye göre değişebileceğini de biliyorsunuzdur kuşkusuz :)

Şüphesiz sosyal bilimlerde görelik esastır. Tanım yapmak da tehlikelidir ama söz konusu en temel bir kavram olunca sanki uzlaşılmış bazı tanımlar aranmalı. Siyaset en basitinden 'güç mücadelesidir'. Yalan söyleyerek gücü elde edebilirsiniz ama elde tutamazsınız.

Mehmet Fatih Silik
01.07.2013, 21:57
UEFA'nın kararından sonra diyorum hocam. Bu karardan sonra hala şikecileri savunan zihniyetin hukuka saygısı yoktur zira. Hukuk tanımayan adam da devleti yönetemez.
Türkiye'deki yargıya hadi taraflı dediniz, ideolojik dediniz.
UEFA'da mı ideolojik hüküm verecek?

Zaten bu dediginizi destekleyen I.Haciosmanoglu olmu$tur Mecnun Otyakmaz ile ilgili söyledikleriyle...
Aci ama gercek...
UEFA kararindan sonra da zaten siyasetciler de Devlet Bahceli gibi demeclerde bulunacaklardir...
Ilerleyen zamanda bunu görecegiz...

Kaya
01.07.2013, 21:59
Haksiz yere suclanan diyerek baslayan yazini gerisini okumak sadece zaman kaybi, hedef oy kapmak.

Trabzonsporlular peslerine takilsin bunlarin.

Kesinlikle öyle...

Bahçeli şike sürecinde kim haklı, kim haksız araştırmadan ve incelemeden sırf oy avcılığı amacıyla çok saçma bir adım daha attı...

Benim hatırladığım en net 3. hatası oldu Bahçeli'nin... Bu da hem kendisine hem de partisine büyük zarar vermiştir...

Gerçi çok dert etmiyordur Bahçeli... En büyük derdi Fenerbahçe'ymiş...

SADECETRABZON61
01.07.2013, 21:59
Zaten bu dediginizi destekleyen I.Haciosmanoglu olmu$tur Mecnun Otyakmaz ile ilgili söyledikleriyle...
Aci ama gercek...
UEFA kararindan sonra da zaten siyasetciler de Devlet Bahceli gibi demeclerde bulunacaklardir...
Ilerleyen zamanda bunu görecegiz...

Senin Şu Mhpyi karalama kampanyanı anlamadım her başlıkta varsın..Sanki diğer Parti liderleri farklı Konuşmuş gibi laflar ediyorsun...Mhpyi sevmemiş olabilir oy vermemiş olabilirsin.Ama ben Bu Açıklama yüzünden Gidip MHPYE Tepki verecek değilm benim tepkim DEVLET BAHÇELİYEDİR.

sanatik
01.07.2013, 22:02

2 yildir kupayi kimin yüzünden bekliyoruz ?

Adamlarin tek derdi OY OY OY.

Kimde fazla oy varsa o tarafa dönüyorlar. Bir aciklama gelmisdi ama suat kilicdan, karismayacagiz diye.

Bizide cantada keklik görüyordur artik, haciosmanoglu yüzünden. Yani bizim tarafa dönüp Trabzonsprun haklari yenmisdir artik cezalar verilsin diyince diger taraftan oylar gidecek. Bunu yapamiyorlar, yapmak istemiyorlar. Bizimle ilgili aciklama yapilmasina gerek yok artik zaten, baskan arkasinda.

Simdi bunlari göre göre oy vermek ne kadar akilli bir is ?

Kaya
01.07.2013, 22:02
Senin Şu Mhpyi karalama kampanyanı anlamadım her başlıkta varsın..Sanki diğer Parti liderleri farklı Konuşmuş gibi laflar ediyorsun...Mhpyi sevmemiş olabilir oy vermemiş olabilirsin.Ama ben Bu Açıklama yüzünden Gidip MHPYE Tepki verecek değilm benim tepkim DEVLET BAHÇELİYEDİR.

Bence olaya biraz da şöyle bakmak lazım...

Bahçeli MHP'nin lideri... Bu tip açıklamaları biraz da yönlendirme neticesinde yapıyor... Danışmanları vs. önüne bunu koymuş olabilir, bilmiyorum...

Ancak, şike sürecine dair Koray Aydın dışında Bahçeli ve MHP sınıfta kaldı...

En çok Bahçeli sınıfta kaldı diyebiliriz ama parti içi birimler bu hatalara ilişkin bir hamle yapmıyor...

Mehmet Fatih Silik
01.07.2013, 22:03

Ne alaka?
Ben hicbir parti mensubu degilim...
3 Temmuz olayindan sonra da olmadim...
Daha da cok nefret ettim...
Aksine senin burda TRABZONSPOR'un önüne gecip MHP'ye toz kondurmaman benim gibi bir cok taraftara rahatsizlik veriyor...
MHP'li olabilirsin...beni ilgilendirmez...
Ama Devlet Bahce'liyi MHP'den ayiramazsin...
Nasil ki ben gibi bazi taraftarlar I. Haciosmanoglu'nu TRABZONSPOR'dan ayiramiyorsa, Ba$bakan'i AKP'den, Kemal Kilicdaroglu'nu CHP'den de ayirmiyoruz...
Tutturmu$sun bi AKP sempatizanligi...
BMN hicbir zaman buna prim vermedi...
Zorla bunu devam ettirirsen yöneticiler gerekeni yapacaktir bundan emin olabilirsin...

ibrahim
01.07.2013, 22:10
Aziz Nesin yüzde elli derken çok yanlış bir tespitte bulundu. Bu ülkedeki oy kullanma oranı neyse geri zekalılık oranıda aynısıdır. Meclisteki partilerinin birbirlerinin köpeği olduğunu idrak edemeyip hala bu sistemin emrettiği gibi davranmaktan vaz geçemiyor benim zavallı milletim...

Ahmet Kuru
01.07.2013, 22:12
ne oldu? oy kullanan insanları koyun yerine koymaya mı başladınız artık...

Kaya
01.07.2013, 22:13
Aziz Nesin yüzde elli derken çok yanlış bir tespitte bulundu. Bu ülkedeki oy kullanma oranı neyse geri zekalılık oranıda aynısıdır. Meclisteki partilerinin birbirlerinin köpeği olduğunu idrak edemeyip hala bu sistemin emrettiği gibi davranmaktan vaz geçemiyor benim zavallı milletim...

Açıkçası bu yoruma çok fazla katılamıyorum. Her ne olursa olsun bir millete yakışıksız ifade kullanmak hem doğru değil hem de yanlışa daha fazla sahip çıkmaya yönlendirir...

Hakaret hiçbir zaman çözüm değil...
Mağrifet sabırla doğruya yönlendirmek ve bunun için çaba göstermektir...

İlker Gazioğlu
01.07.2013, 22:24
R.T.Erdoğan ülkenin başbakanı ve AKP genel başkanı
Kemal Kılıçdaroğlu anamuhalefet partisi CHP'nin genel başkanı
Devlet Bahçeli MHP genel başkanı

Bu parti liderleri de , partileri de şikecilerin yanında yer almıştır. Şöyle düşünelim, aynı partilerden başka biri genel başkan olsaydı durum değişir miydi ? Mesela Oktay Vural MHP genel başkanı olsaydı, aynı sözleri ondan da duyardık. CHP'de Muharrem İnce genel başkan olsaydı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan farklı birşey mi söyleyecekti. AKP konusuna girmeye bile gerek yok. O yüzden benim gözümde bu üç partide küme düşmüştür hatta siyaset küme düşmüştür. Şike'nin bana kazandırdığı olumlu yönler , televizyondaki futbol programlarından kurtuldum, siyasetten soğudum. Artık hepsine muhalifim, kafalar çok rahaaaad .

cerasus
01.07.2013, 22:26

Sanirsam kendisi 60% demisti.

Kendi halkina, hatta baska bir halka böyle bir sey söyleyen insan acaba hangi yüzdenin icindedir?
Siz kendinizi hangi yüzdeye sokuyorsunuz?

Elestiri asagilamak ile olmuyor.

sanatik
01.07.2013, 22:29
ne oldu? oy kullanan insanları koyun yerine koymaya mı başladınız artık...

Erman Toroglu dün aksam "toplumlar hak ettikleri gibi yönetilir" demisdi Aziz Yildirim ile Fenerbahce icin.

Bizim icinde farkli degil durum. Ödüllendirelim biz , yola devam. Trabzona yine gelip "Sampiyon oldunuzda bizmi etmedik"der ve atkiyi alir boynuna birde oylari ...

cerasus
01.07.2013, 22:36
toplumlar hak ettikleri gibi yönetilir

Bu kadar düz mantik sakincali. Her toplum en iyisini hak eder. Ne tür bir toplum olursa olsun.
Hic bir toplum sectigi idareden tümüyle sorumlu tutulamaz. Kandirilma ve kanma diye bir sey oldugunu inkar ediyorsaniz o ayri.
Tipik düz mantik edebiyati. "Sen kötüsün, öyle yönetilmeyi de hak ediyorsun" demek icin söylenir. Yani vurgu kötü yönetilmekte degil, söylenen kisinin kötü/salak/vs. oldugudur. Yani inceden hakaret edilir.

sanatik
01.07.2013, 22:38
cerasus aziz yildirima simdiye kadar niye tepki vermediler ? veremediler ? demekki begendiler hoslarina gitti kabul ettiler ve halende ediyorlar.

aziz yildirimin yapdiklarini simdi kabullenmeyip ama biz onu öyle bilmiyorduk demeye ne hakkin var ?

öyle bir adami basa getirirsen cezasini cekersin. Mesele bu.

EnjoyTheMusic
01.07.2013, 22:47

başlatma şimdi sana da kendi milletine gerizekalı diyen ünlü ateist ve islamdüşmanı aziz nesinine şimdi

Derin Trabzon
01.07.2013, 22:47

Kendi halkina, hatta baska bir halka böyle bir sey söyleyen insan acaba hangi yüzdenin icindedir?

Evet % 60 demişti hatta sonra çok tepki gelince özür diliyorum % 80 demişti,

Ayrıca bu bir hakaret değil tespittir, ne yani akıllımı deseydi, neden yalan konuşsunki

Derin Trabzon
01.07.2013, 22:50
başlatma şimdi sana da kendi milletine gerizekalı diyen ünlü ateist ve islamdüşmanı aziz nesinine şimdi

Müslüman olup hak yiyenlerden olcağına, adil olsunda ateistmi budistmi ne olursa olsun. Din iman allah kitap diyenleride gördük, bilselerki ateis olunca daha fazla oy alıcak , dinde değişir bunlar.

sanatik
01.07.2013, 22:54
Derin Trabzona son yazisina katiliyorum.

Maalesef inandirici degil söylenen ve yapilanlar. Gecen yil olmali " Güclünün hakli oldugu degil haklinin güclü oldugu sistemi getiriyoruz" diyenlerede soruyorum. Ben öyle bir sistem göremiyorum ?

Selçuk Aydın61
01.07.2013, 22:55
demekki siyaset güçlüden yana haklıdan yana olanlar nerde...

ibrahim
01.07.2013, 23:08

O bir gece ansızın meclisten geçen yasaya kadar ölümüne destekledigim bir parti vardı. O gece televizyonumun başındaydım. Çok sevdiğim partimin benim biricik Trabzonsporuma bu kötülüğü yapmayacağını düşünmüştüm.

O gece ülkenin çesitli problemleri varken hiç bir konuda uzlaşma sağlayamayan, karşı taraf diye tabir ettiğim oyun bozanlar ile ölümüne desteklediğim her hareketini doğru bellediğim partinin kol kola girdiğini ve tereyağından kıl çeker gibi o yasayı değiştirdiğini gördüm. Hepsinden nefret ettim o gece.

Üzerinden neredeyse iki sene geçti ve aynı partiler hala hiç bir konuda uzlaşamadılar. O süre zarfında anlaştıkları bir yasa daha vardı. Oda milletvekilleri maaşlarının artmasıydı. O an zamanında ne büyük bi geri zekalı olduğumun farkına vardım.

Ilelioglu
01.07.2013, 23:15
Yahu akplisi akp yi, chplisi chp yi, mhplisi mhp yi savunur. Ne zaman önce Trabzonspor diyeceksiniz? Bu kadar mi önemli bu Siyaset, bunca yildir o parti su parti iktidar oluyor, ac mi gezdiniz? Degerlerinize böyle mi sahip cikiyorsunuz?

..

cerasus
01.07.2013, 23:25
cerasus aziz yildirima simdiye kadar niye tepki vermediler ? veremediler ? demekki begendiler hoslarina gitti kabul ettiler ve halende ediyorlar.

aziz yildirimin yapdiklarini simdi kabullenmeyip ama biz onu öyle bilmiyorduk demeye ne hakkin var ?

öyle bir adami basa getirirsen cezasini cekersin. Mesele bu.

Korkularindan tepki vermemis olabilirler. Dün mesela Aziz Yilmaz öyle diyordu telegol programinda. Herkesi korkutuyormus.
Ayrica futbol takimi tutanin yüzde kaci bizim kadar detayli bir sekilde her sey ile ilgileniyor?
Cogu basarilara bakiyor. Ve A.Y. camiasinda gayet bir basarili bir dönem gecirdi. Niye indirsinler ki? Tabii kirli oldugu ortaya cikti ama kimi bunca süredir kirli oldugunu biliyordu? Düsünüyordu?

Evet % 60 demişti hatta sonra çok tepki gelince özür diliyorum % 80 demişti,

Ayrıca bu bir hakaret değil tespittir, ne yani akıllımı deseydi, neden yalan konuşsunki
Affedersiniz ama o zaman ben size aptal diyebilir miyim? Hakaret yerine saymayacak misiniz? Kimse bir halki asagilayamaz. Genetik bir sey degil cünkü. Irkciliktan baska bir sey olmaz, bir de hakaret edince akilli oluyorsak, o zaman bizim halkimiz kadar akilli baska bir topluluk yoktur...

O bir gece ansızın meclisten geçen yasaya kadar ölümüne destekledigim bir parti vardı. O gece televizyonumun başındaydım. Çok sevdiğim partimin benim biricik Trabzonsporuma bu kötülüğü yapmayacağını düşünmüştüm.

O gece ülkenin çesitli problemleri varken hiç bir konuda uzlaşma sağlayamayan, karşı taraf diye tabir ettiğim oyun bozanlar ile ölümüne desteklediğim her hareketini doğru bellediğim partinin kol kola girdiğini ve tereyağından kıl çeker gibi o yasayı değiştirdiğini gördüm. Hepsinden nefret ettim o gece.

Üzerinden neredeyse iki sene geçti ve aynı partiler hala hiç bir konuda uzlaşamadılar. O süre zarfında anlaştıkları bir yasa daha vardı. Oda milletvekilleri maaşlarının artmasıydı. O an zamanında ne büyük bi geri zekalı olduğumun farkına vardım.

Maalesef böyle oldu. Ama yine de kendimizi üstün göremeyiz. Ya da söyle diyelim. Dediginiz dogru diyelim. Her 5 kisilik ailede o zaman 3 aptal bulunuyor. Secim size kalmis, sizin ailenizde kim 60% kisimda, kim diger kisimda diye.

Lokman
01.07.2013, 23:29
Şahsım adına birdaha bu poker suratlı adam MHP nin başında olduğu sürece MHP ye yerel yada genel herhangi bir şeçimde oy verirsem ALLAH o oy kullandığım kolu tekrar kullanmayı nasip etmesin!...

sanatik
01.07.2013, 23:30
Korkularindan tepki vermemis olabilirler. Dün mesela Aziz Yilmaz öyle diyordu telegol programinda. Herkesi korkutuyormus.
Ayrica futbol takimi tutanin yüzde kaci bizim kadar detayli bir sekilde her sey ile ilgileniyor?
Cogu basarilara bakiyor. Ve A.Y. camiasinda gayet bir basarili bir dönem gecirdi. Niye indirsinler ki? Tabii kirli oldugu ortaya cikti ama kimi bunca süredir kirli oldugunu biliyordu? Düsünüyordu?

Son yillardaki AY ile SM basin aciklamalarina bak, hatta gecen kendim eklemisdim 2010 bursaporun sampiyon oldugu sezon sonu toplantisini youtube dan, hep sike suclamalarina cevap vermeye calisiyorlar.

Baskalari tepki vermiyor onlar (fenerliler) niye tepki versinler ? 2005 de 50.000 kisi sokaklara döküldü ne degisdi ? 2003 de özkan sümer istifa etti ne degisdi ?

TurnaSuyu
01.07.2013, 23:31
Yahu Bahçeli falan tamam da bizim yönetim de maşallah Mecnunu aklama yarışına girdiler! Onlara da bir mail kampanyası yapsak:.

güneyli
01.07.2013, 23:40

Şu aziz Nesin denen tipin yüzde elli kavramını kullanıp kendi milletini aşağılayan,kendisi gibi düşünmediği için anadolu insanına hakaret eden küçümseyen kafalar..hakim sınıf edasıyla anadolu insanını kurtuluş savaşından bu yana aşağıladı..Dışarıdan yabancılar.Türkler barbar,Türkler birşey yapamaz,kafaları iyi çalışmıyor,darvinizt kafayla tekamülünü tamamlayamamış bir ırk vs vs..Düşmanın içerideki satılık kişileri liberal,sosyalist şemsiye altında bizden adam olmaz,biz bulgur yedikçe düşünmeyi unuttuk ,biz köylüyüz ,halkın bilmem kaçta kaçı aptal vs vs.
Yukarıda alıntıladığım arkadaş bana bu yazıyı yazmam için sadece vesile oldu..üzerine alınmasın..Maalesef küçümsediğimiz ve dışladığımız kişileri etiketlemek üzere bol bol etiket ürettik..Bunuda birbirimize sık sık kullanıyoruz..ortada konuşacak fikir olmayınca ithamlar ve hakaret sözleri ilk başvurumuz oluyor.
Devlet bahçelinin bu sözeri söylemesi kadar doğal birşey yok..Bu ülkede siyaset ilkelerle yürümez.sadece reel politik yaklaşımlarla, birazda günlük çıkarlara göre her partinin dayandığı kitlelerin ruhunu okşamak üzere şekil alır.
İstisnasız tepedeki 3 parti sistemi biz daha iyi yürütürüz pastadan bizim kesimde faydalansın derdindeler.Onun için bahçeli hırsızların ve bjk nın içindeki milliyetçi kanada bir selam çakmıştır.Hemde şike yapanan cezalandırılsın derken birde niye ceza alıyorlar şeklindeki tutarsız açıklamasıyla..
Yarında kılıçtaroğlunun danışmanları ona bir açıklama yaptırır.sonrada hükümet birşey yapsına getirirler.
Bilmezlermi ki hükümette bu konuyu ilk günden bu yana hırsızları korumak üzere sahiplendi..
Velhasıl demokrasinin güce ve kalabalığa göre düşünüldüğü adaletin ,güçlülerin egemenliğini sağladığı kadar adil olduğunun düşünüldüğü bir ortamda bu partiler çok konuşur daha..şaşırmayın...
Sizi asıl şaşırtan Trabzonsporun hakkını verin diyen bir parti başkanı olursa ona şaşırın..

Kaya
01.07.2013, 23:41
Bahçeli bu başlık altında en ağır şekilde eleştirilebilir...

Ancak PKK & BDP üzerinden siyasi tartışmanın yeri burası değil arkadaşlar...

Yorumlarımızı tamamen Bahçeli'yi eleştirmek adına yapalım...

Sevgiler...

cerasus
01.07.2013, 23:42
@sanatik

Ne demek istediginizi tam anlayamadim. Ben sadece herkes hak ettigi gibi yönetili sloganina karsi ciktim. Cünkü düz mantik ile calisiyor bu hesap. Baska bir sey ima etmedim.

Lokman
01.07.2013, 23:43
mesajımın neresinde sakınca gördünüzde sildiniz? bir açıklarmısınız lütfen.

Derin Trabzon
01.07.2013, 23:47

Affedersiniz ama o zaman ben size aptal diyebilir miyim? Hakaret yerine saymayacak misiniz? Kimse bir halki asagilayamaz. Genetik bir sey degil cünkü. Irkciliktan baska bir sey olmaz, bir de hakaret edince akilli oluyorsak, o zaman bizim halkimiz kadar akilli baska bir topluluk yoktur...

Maalesef böyle oldu. Ama yine de kendimizi üstün göremeyiz. Ya da söyle diyelim. Dediginiz dogru diyelim. Her 5 kisilik ailede o zaman 3 aptal bulunuyor. Secim size kalmis, sizin ailenizde kim 60% kisimda, kim diger kisimda diye.

Tabi ki eğer birgün bende akıl ve mantığı bir tarafa bırakıp siyasi duygular uğruna doğruya yanlış yanlışa doğru dersem bana aptal diyebilirsin, 5 kişilik bir ailede 3 aptal bulunuyor diyince tekrar matematik dersi alman lazım bunu anladım. Bazı ailelerde 5 aptal birden olunca sağolsunlar oranı ayarlıyolar merak etme
, mesela şikebahçe taraftarı, azizi bile savunuyorlar al sana %60 tan estantaneler

Bekir
01.07.2013, 23:55
Forum yöneticilerinde ciddi anlamda samimiyetsizlik var,yapmayın herkese karşı uygulayın şu cezaları.

Birisi çıkmış parti sempatizanlığı yapıyor,birisi çıkmış Trabzonspor'u ilgilendirdiği için açılan başlık altında bi parti hakkında olumsuz propoganda yapıyor.

Hepsini geçtim bir halka açık açık gerizekalı denilmiş ama ceza verilmiyor,üstelik forum yönetimi sorumlusu bunu alıntılıyor,gayet güllük gülistanlık bi mevzu gibi müdahele edilmiyor.

Geçtiğimiz haftalarda da arkadaşın birisi Akp'ye oy verenler koyun demişti ve ailemde Akp'ye oy verenler olduğu için aileme koyun diyen şerefsizdir,domuzdur dedim diye ceza aldım,oysa o koyun mesajı saatlerce durdu ve kaldırılmadı.

Şimdi de aynı uygulama devam ediyor,ne diyelim herkes hakettiği lafı kaldırır,ben yakınlarım adına bu lafı kaldıramıyorum,ya siz cezayı uygulayıp kaldırın,ya da ben özelden gereken küfürleri edeceğim.

Bu arada yine parti kavgası çıkartmayın,benim oyum:

http://i41.tinypic.com/r2oz1s.jpg

Tamamen orjinal.