PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başkan! Taraftarı Ayrıştırdığının Farkında Mısın?

lazibere
29.06.2013, 12:35
Evet arkadaşlar, Çok rahatsız olduğum bir durum; A partili B partili taraftarlar döneminin başlamış olması. Bunu da genel hatlarıyla ülkede son zamanlarda yaşanılan '' Ben ''den olmayanların, söylediklerinin hükmü yoktur ve ölsünler, olmasınlar yok olsunlar gebersinler gibi hiç de gelecek adına umut vermeyen bir söylem sonrası gelişmiş olduğu gerçeğidir. Bunu da Mağdur söylemleriyle yola çıkanlar tarafından yaratılması çok ürkütücü bir duruma gitmektedir.

Bu anlayışı maalesef Bizim forum gibi bir çok başka konuların da konuşulduğu sayfalarda hissetmemek mümkün değil.

Forum'da, -Saygı duyduğum, Yazdıklarını okuduğumda tekrar tekrar okuyarak keyiflendiğim, bilgilendiğim, Sığ düşünmediği, geleceği düşündüğü için her zaman benım nazarımda gerçekten yönetici vasıflı onlarca arkadaş abi, kardeşlerimiz var. O kadar yetenekli ve o kadar karakterli yazılar yazılıyor ki bundan gurur duymamak mümkün değil.

Vaktinin çoğunu hiç bir zaman maddi bir beklenti içerisinde olmadan, Gönül verdiği renkleri uğruna harcayan bu kişiler, yazılarında takımını sanki kendi şirketi, sanki aile şirketi gibi koruyor ve maddi manevi sahipleniyorlar ve tekrar belirtmek istiyorum, Bunu yaparlarken karşılığında ONUR-GURUR VE BAŞARI dan başka hiç bir beklentileri yok

Bu kadar akil insanların bulunduğu Forumumuzda maalesef bir o kadar da , Söylenileni ve Söylenmek istenileni , yapılan analizleri, Gelecek ile ilgili öngörülerini idrak edemeyen kişi ve kişiler de var. Ve daha da kötüsü ne biliyormusunuz? Çoğu zaman, bu kişilerin söylemlerinın egemen olmaya başlaması

''Halk bunu istiyor'' '' Halk böyle konuşanı sever '' felsefesi gereği de özür dileyerek söylüyorum. Bu karakterdekı kişi ve Kurumları başımıza tac ediyor.

Geçen gün burda bir kişi, Yazmış olduğum bence çok masumane bir Yoruma cevap verirken '' Oraya gidenlerin,ne kendisine nede Trabzonspor'a faydası olabilir gibi bir cümle sarf etti. Sonra çok aradım o cevabını ama sanırım, Forum yöneticileri gerekeni yapıp silmişler mesajı. Arkadaşlar Hepimiz Şurda birşeyler paylaşıyorsak , Bu sadece Trabzonspor içindir.

Keşke , Kulubu idare etmek için aday olan ve seçilen kişiler de, Taraftarına şirin gözükmek için önce konuşup sonra farklısını yapmasalardı. Umarım bu farkı ayırt edebilecek kişiler gerekli mesajları algılayabilmişlerdir.

Bölmek ve Bölerek ayrıştırmak, Benim gibi düşünmeyenler, Ve bana itaat edenler diye ayırt edilmiş toplumların ve kurumların başarılı olması mümkün değildir. Bu ülke için de böyledir , Takım içinde böyledir.

O halde, Sn. Başkanı, Çocukça izlediği bu tavrından uzaklaşmaya ve gerçek manada, kendi taraftarını da iğrendirmeyecek, Saha içinde başarılı oyunuyla bizleri gururlandıracak Teknik ekip ve Futbolcularla daha fazla içli dişli olan bir kişi olmaya çağırıyorum.

Ve diyorum ki; Hukuk Sn.Başkan'nın sandığı gibi Kişilerden istenen bir şey değildir olmamalıdır. Bu maksatla Şu veya Bu parti kürsülerinde, YALAKANLAMA VE YARANMA VE YANDAŞ olma gayretlerinden derhal uzaklaşması gerektiğini ve Onun şikecisi kötüdür, benım şikecim iyidir gibi söylemler ile bizleri daha fazla utandırmamasını diyorum..

Saygılarımla

Sefa Murat Dokuz
29.06.2013, 12:44
Ağzına yüreğine sağlık abi.

salihismet
29.06.2013, 12:55
yazilanlara saygi duyuyorum, ancak bu isler yazarak cizerek olmaz, somut bir seyler yapmak lazim, cünkü
Trabzonsporda tarihinde olmayan seyler oluyor. Ben sahsen maddi manevi ne gerekiyorsa yapmaya hazirim,
artik hacinin dönemi hic iyi sonlanmayacak, bu acik net görünüyor.

U.Sadıkoğlu
29.06.2013, 12:57
Başlığı bence ; Başkan Trabzonspor'u sattığının farkında mısın ? Diye değiştirelim...

salihismet
29.06.2013, 13:04
Başlığı bence ; Başkan Trabzonspor'u sattığının farkında mısın ? Diye değiştirelim...

Aslinda o baslikta olur, ancak Haci her seyin farkinda, Trabzonspor onun icin bir aracdir, haci su anda onu yapiyor,
amacina ulasinca Trabzonsporuda birakir.

lazibere
29.06.2013, 13:11
Trabzon'da yaşayan kişiler için, Böyle söylemler elbette şirin gelebilir. Karşı bakkal da Trabzonspor'lu, Yan komşun da, Diğer mahallede ki de v.s herkes aynı düşünüyor. Orda Bir başka takım taraftarının söylemlerine muhalif olması mümkün değil, sesini bile çıkartamaz belki de korkusundan ve bundan dolayıdır, Söylenen bir cümlenin ve yapılan bir hareketin nelere mal olabileceğini tasavvur bile edemeyebilirler.Yerel medyasıyla v.s siyle

Oysa Büyükşehirde yaşayan bizlerin, İş hayatında veya bir çok alanda, Beraber olduğumuz kişierin bir çoğu Diğer takım taraftarları. Bizler bu zamana kadar Gururlu ve Onur lu duruşumuzla bu kişileri karşımızda konuşturtmadık, konuşanı 3 cümle ile alaşağa ettik. Bizim olduğumuz yerde bize racon kesemediler.

Ama Başkan çıkıyor, Bir Zümrenin taşeronu gibi konuşmaya başlayınca, Şikecileri ayırt edip, Bunlar benım bunlar onun şikecileri deyip gurur duymaya başladıktan sonra, BİZ NE SÖYLEYECEĞİZ??

''''Hadi gözünüz aydın olsun , Başkanınız Tayyip'e yalakanmaya başladı, yakında kupanızı verecekler size, biz zaten başından beri diyorduk ki, Bu iş Aziz operasyonudur, Bak başkanınız da sadece Aziz'e vuruyor, bize bile laf dokunduramıyor. Mecnun a da sahip çıktı. Hani temiziz diyordunuz gibi '' lafları söylemeye bile cüret edememeliri lazımken ediyorlar

Şike süreci patlamış, UEFA gerekli cezaları vermişken ve Gündem BİZİM MASUMİYETİMİZİN HER GEÇEN GUN GÜN GİBİ AŞIKAR OLDUĞU gerçeğini gösteriyorken, Ailemle ve Dostlarımla TV seyrederken Başkan, çıktığında acaba gene ne yumurtlayacak ve rezil olacağım diye korkuyor ve utanıyorum

Bu mudur yani???

SADECETRABZON61
29.06.2013, 13:34
Başkanın ayırmasına gerek yok zaten ülke olarak ayrışmış durumdayız..Ülkenin başındaki eserinle sevinsin..

lazibere
30.06.2013, 02:18
Aynen

MARVEL
30.06.2013, 02:30
Trabzon'da yaşayan kişiler için, Böyle söylemler elbette şirin gelebilir. Karşı bakkal da Trabzonspor'lu, Yan komşun da, Diğer mahallede ki de v.s herkes aynı düşünüyor. Orda Bir başka takım taraftarının söylemlerine muhalif olması mümkün değil, sesini bile çıkartamaz belki de korkusundan ve bundan dolayıdır, Söylenen bir cümlenin ve yapılan bir hareketin nelere mal olabileceğini tasavvur bile edemeyebilirler.Yerel medyasıyla v.s siyle

Oysa Büyükşehirde yaşayan bizlerin, İş hayatında veya bir çok alanda, Beraber olduğumuz kişierin bir çoğu Diğer takım taraftarları. Bizler bu zamana kadar Gururlu ve Onur lu duruşumuzla bu kişileri karşımızda konuşturtmadık, konuşanı 3 cümle ile alaşağa ettik. Bizim olduğumuz yerde bize racon kesemediler.

Ama Başkan çıkıyor, Bir Zümrenin taşeronu gibi konuşmaya başlayınca, Şikecileri ayırt edip, Bunlar benım bunlar onun şikecileri deyip gurur duymaya başladıktan sonra, BİZ NE SÖYLEYECEĞİZ??

''''Hadi gözünüz aydın olsun , Başkanınız Tayyip'e yalakanmaya başladı, yakında kupanızı verecekler size, biz zaten başından beri diyorduk ki, Bu iş Aziz operasyonudur, Bak başkanınız da sadece Aziz'e vuruyor, bize bile laf dokunduramıyor. Mecnun a da sahip çıktı. Hani temiziz diyordunuz gibi '' lafları söylemeye bile cüret edememeliri lazımken ediyorlar

Şike süreci patlamış, UEFA gerekli cezaları vermişken ve Gündem BİZİM MASUMİYETİMİZİN HER GEÇEN GUN GÜN GİBİ AŞIKAR OLDUĞU gerçeğini gösteriyorken, Ailemle ve Dostlarımla TV seyrederken Başkan, çıktığında acaba gene ne yumurtlayacak ve rezil olacağım diye korkuyor ve utanıyorum

Bu mudur yani???

Benim duygularımı yazmısşsınız.Bende resmen utandım dinlerken.

lazibere
01.07.2013, 01:08
yazilanlara saygi duyuyorum, ancak bu isler yazarak cizerek olmaz, somut bir seyler yapmak lazim, cünkü
Trabzonsporda tarihinde olmayan seyler oluyor. Ben sahsen maddi manevi ne gerekiyorsa yapmaya hazirim,
artik hacinin dönemi hic iyi sonlanmayacak, bu acik net görünüyor.

Üstad, eyleme geçmek gibi bir şansımız ne olabilir ki?
Seçim yapılıyor. Adamlar çıkıyor, Rakiplerinin kımlerden beslendiğini anlatarak ve Siyaseten birilerinin adamı olduğunu anlatarak konuşmalar yapılıyor ve Hiç kımse Trabzonspor'dan daha üstün değildir diyor, Bizi kımse kullanamayacka diyor ve Başkan seçiliyor ve İlk miting de Adamlarla görüntü veriyor hemde anons ettiriyor sonra da çıkıyor ve Türban meselesiden sebep destekledim diyor. Daha once neden desteklemedin diye sorası geliyor adama ama yapacak birşeyimiz olmuyor

Şimdi ne yapabiliriz ki; Oturdular koltuğa ve istedikleri gibi racon kesiyorlar. Bu kadar aptal konumuna düşürüldüğümüzü hemde kendi adamlarımız tarafından kandırıldığımız bir tarihe şahit olmamıştım

Ertuğrul ATALAY
01.07.2013, 14:08
Bu konu üzerine çok şey yazabilirim...Karşılığında başkalarıda birçok şey yazar...Ve açılan başlıktaki endişeyi güçlendirmiş oluruz....
O yüzden tek kelimeyle başkanın camiamızı kamplara böldüğünün bilincindeyim diyorum..başkada bişey demiyoırum....

sadık
01.07.2013, 14:16
Şu günlerde fb taraftarları gerek gezi parkın da gerekse de bağdat caddesinde yaptıkları eylemlerde UEFA dan aldıkları şike cezasından ötürü hükümeti ve Başbakanımızı sorumlu tutarken , bende bu durumda başkanımız Hacıosmanoğlu nun çok doğru bir tavır sergilediğini düşünüyorum.

SADECETRABZON61
01.07.2013, 14:55
Başkan cok büyük hata yaptı hemde Akp'li olduğunu göstererek..Futbola siyaset karıştırılmamalı.

Fatih Öztürk
01.07.2013, 15:19
Başkan cok büyük hata yaptı hemde Akp'li olduğunu göstererek..Futbola siyaset karıştırılmamalı.

Başkan akp'li değil ülkücü.başkan gücün yanında olmaya çalışıyor.şuan güç akp'de.tabiki siyaseti milletin gözünün içine sokarak yapmaması gerekiyor.umarım aynı hatayı bir daha yapmaz.

Hüseyin Başoğlu
01.07.2013, 15:20
Başkan akp'li değil ülkücü.başkan gücün yanında olmaya çalışıyor.şuan güç akp'de.tabiki siyaseti milletin gözünün içine sokarak yapmaması gerekiyor.umarım aynı hatayı bir daha yapmaz.

güce tapıyoruz yani abi...

O zaman ben bu sene gsli olayım...nede olsa en güçlü onlar Trabzonspor'un bana bu sene bi kazancı olmaz...

Fatih Öztürk
01.07.2013, 15:24
güce tapıyoruz yani abi...

O zaman ben bu sene gsli olayım...nede olsa en güçlü onlar Trabzonspor'un bana bu sene bi kazancı olmaz...

Tapmak ile güçten güç almak ayrı şeyler kardeşim.eğer tapıyorsa Allah cezasını verir zaten paydaş.

bkandil
01.07.2013, 15:46

Fatih,

Hacıosmanoğlu ülkücü, solcu, sünni, alevi v.s. olabilir. Fakat Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu sadece Trabzonsporlu olmalıdır.

Seçimden önce tek derdinin Trabzonspor olduğunu söylüyordu, son konuşmada gördüm ki bir derdi de Mecnun'muş, inşallah başka dertleri çıkmaz ne diyeyim...

Güçten güç almak iyidir tabiki, fakat güç aldığımız güç UEFA'nın gücü olsaydı keşke...

Fatih Öztürk
01.07.2013, 15:48
Fatih,

Hacıosmanoğlu ülkücü, solcu, sünni, alevi v.s. olabilir. Fakat Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu sadece Trabzonsporlu olmalıdır.

Seçimden önce tek derdinin Trabzonspor olduğunu söylüyordu, son konuşmada gördüm ki bir derdi de Mecnun'muş, inşallah başka dertleri çıkmaz ne diyeyim...

Güçten güç almak iyidir tabiki, fakat güç aldığımız güç UEFA'nın gücü olsaydı keşke...

İnşallah tek derdi Trabzonspordur:)

ardasa61
01.07.2013, 20:11
Şu günlerde fb taraftarları gerek gezi parkın da gerekse de bağdat caddesinde yaptıkları eylemlerde UEFA dan aldıkları şike cezasından ötürü hükümeti ve Başbakanımızı sorumlu tutarken , bende bu durumda başkanımız Hacıosmanoğlu nun çok doğru bir tavır sergilediğini düşünüyorum.

sen bir de düşünüyorsun yani?

Ali Can
01.07.2013, 20:18
aslında başkana yada başka birine gerek yok biz ayrıştırılmaya yada kutuplaştırılmaya artık ne denirse çok müsaitiz

lazibere
01.07.2013, 22:36
Sorunu neden kımse analiz ederken şuna dikkat etmiyor

Her alanda Hukuk Devleti ilkelerinden uzaklaşan bir devlet olduk

Mahkeme kararları kişilerin talimatları ile alınıyor, İçeri tıkılıyor insanlar, Mahkeme kararlarını takmıyor Başbakan,

Demkrasilerde, Bir ülkede Başbakan'nın haricinde kurumlar da vardır ve onlarda pektabiki seçimle gelirler

Belediye Başkanını takmayacaksın,
Valiyi takmayacaksın
Mahkeme kararını takmayacaksın
MMOB kararını takmayacaksın
Tabia varlıkları kurumun kararını takmayacaksın

Kimseyi dinlemeyeceksın? Bunu yaparken de seçimle geldim diye laf sokacaksın. İyi de senden başkaları da seçimle geldiler

İşte en büyük tehlike budur arkadaşlar, ERK'LERİN AYRILIĞI denen bir şey kalmadı. Şiracının şahidi bozacı

Hukuk devletinde olsaydık, Mahkeme kararları Başbakan'nın talimatlarıyla uygulanmamaış olsaydı, Şike 100 kere karara bağlanmış ve şimdi Kupa mız da bizdeydi, Şenol Hocamız da

Anlayabiliyormusunuz sorunun derinliğinin ta nerelerde olduğunuz

TEK ADAM OLAN YERDE HERKES ADALETİ ORDA ARAR

lazibere
01.07.2013, 22:39
2 TEMMUZ SİVAS KATLİAMININ YILDÖNÜMÜ, KONU İLE ALAKALI BİR BAŞLIK YOKTU BURDA PAYLAŞMAK İSTEDİM, ÖZÜR
AŞAĞIDA SİVAS DAVASINDA, İNSAN YAKANLARIN AVUKATLARININ TAM LİSTESİ VAR, ŞİMDİ NERDE VE NE GÖREVDE OLDUKLARI YAZIYOR..

HAZIR ADALETTEN BAHSEDERKEN, BU ADAMLARIN ADALET ANLAYIŞINI NEFRETLE NALETLİYORUM

Av. Şevket Kazan - Eski RP Milletvekili ve eski Adalet Bakanı;
Av. Celal Mümtaz Akıncı - AKP oylarıyla Anayasa Mahkemesi üyesi
Av. Hayati Yazıcı - AKP’nin Devlet Bakanı
Av. Haydar Kemal Kurt - AKP Isparta Milletvekili
Av. Zeyid Aslan - AKP Tokat Milletvekili, Başbakan Erdoğan’ın eski avukatı
Av. Hüsnü Tuna - AKP Konya Milletvekili
Av. Burhanettin Çoban - Afyonkarahisar AKP’li Belediye Başkanı
Av. Faik Işık - Başbakan Erdoğan’ın ve Süleyman Mercümek’in avukatı
Av. İbrahim Hakkı Aşkar - 22. Dönem AKP Afyon Milletvekili
Av. M. Ali Bulut - AKP Maraş Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi
Av. Bülent Tüfekçi - AKP Malatya İl Başkanı
Av. Halil Ürün - RP kayıp trilyon sanığı, AKP Afyon Belediye Bşk. adayı
Av. Mevlüt Uysal - AKP İstanbul Başakşehir Belediye Başkanı
Av. Nevzat Er - Eski AKP Eminönü Belediye Başkanı
Av. Suat Altınsoy - AKP Konya İl Başkanı Yardımcısı
Av. Tayfun Karali - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Darülaceze Müdürü
Av. Ferruh Aslan - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürü
Av. İbrahim Kök - AKP Elazığ Milletvekili Aday Adayı
Av. Ali Aşlık - Eski AKP İzmir İl Başkanı
Av. Bedrettin İskender - AKP Ümraniye Belediye Başkan adayı
Av. Ekrem Bedir - Sakarya AKP Hendek Belediye Meclis Üyesi
Av. Eyüb Karagülle - Eski Saadet Partisi İlçe Başkanı
Av. Faruk Gökkuş - AKP Kâğıthane Belediye Başkanlığı Aday Adayı
Av. Hasan Hüseyin Pulan - AKP İstanbul İl Disiplin Kurulu üyesi
Av. Hurşit Bıyık - AKP Trabzon İl Başkan Yardımcısı
Av. Reşat Yazak - Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi

Ali Can
02.07.2013, 01:04
2 TEMMUZ SİVAS KATLİAMININ YILDÖNÜMÜ, KONU İLE ALAKALI BİR BAŞLIK YOKTU BURDA PAYLAŞMAK İSTEDİM, ÖZÜR
AŞAĞIDA SİVAS DAVASINDA, İNSAN YAKANLARIN AVUKATLARININ TAM LİSTESİ VAR, ŞİMDİ NERDE VE NE GÖREVDE OLDUKLARI YAZIYOR..

HAZIR ADALETTEN BAHSEDERKEN, BU ADAMLARIN ADALET ANLAYIŞINI NEFRETLE NALETLİYORUM

Av. Şevket Kazan - Eski RP Milletvekili ve eski Adalet Bakanı;
Av. Celal Mümtaz Akıncı - AKP oylarıyla Anayasa Mahkemesi üyesi
Av. Hayati Yazıcı - AKP’nin Devlet Bakanı
Av. Haydar Kemal Kurt - AKP Isparta Milletvekili
Av. Zeyid Aslan - AKP Tokat Milletvekili, Başbakan Erdoğan’ın eski avukatı
Av. Hüsnü Tuna - AKP Konya Milletvekili
Av. Burhanettin Çoban - Afyonkarahisar AKP’li Belediye Başkanı
Av. Faik Işık - Başbakan Erdoğan’ın ve Süleyman Mercümek’in avukatı
Av. İbrahim Hakkı Aşkar - 22. Dönem AKP Afyon Milletvekili
Av. M. Ali Bulut - AKP Maraş Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi
Av. Bülent Tüfekçi - AKP Malatya İl Başkanı
Av. Halil Ürün - RP kayıp trilyon sanığı, AKP Afyon Belediye Bşk. adayı
Av. Mevlüt Uysal - AKP İstanbul Başakşehir Belediye Başkanı
Av. Nevzat Er - Eski AKP Eminönü Belediye Başkanı
Av. Suat Altınsoy - AKP Konya İl Başkanı Yardımcısı
Av. Tayfun Karali - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Darülaceze Müdürü
Av. Ferruh Aslan - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürü
Av. İbrahim Kök - AKP Elazığ Milletvekili Aday Adayı
Av. Ali Aşlık - Eski AKP İzmir İl Başkanı
Av. Bedrettin İskender - AKP Ümraniye Belediye Başkan adayı
Av. Ekrem Bedir - Sakarya AKP Hendek Belediye Meclis Üyesi
Av. Eyüb Karagülle - Eski Saadet Partisi İlçe Başkanı
Av. Faruk Gökkuş - AKP Kâğıthane Belediye Başkanlığı Aday Adayı
Av. Hasan Hüseyin Pulan - AKP İstanbul İl Disiplin Kurulu üyesi
Av. Hurşit Bıyık - AKP Trabzon İl Başkan Yardımcısı
Av. Reşat Yazak - Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi

aklıma geldikçe söverim, ne diyeceğimi şaşırıyorum, bir insan nasıl yapar ve tapar böyle bir şeye, görüntüleri her baktığımda donup kalıyorum, bu yapılanları desteklemek yada arka çıkmak yada ses çıkarmamak yapan kadar suçludur

Doğukan Uçan
02.07.2013, 09:53
Başkanın ayırmasına gerek yok zaten ülke olarak ayrışmış durumdayız..Ülkenin başındaki eserinle sevinsin..

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış::alkış:

Ahmet Kuru
02.07.2013, 09:54
ayrışmaya meraklı olanlar ayrışıyorlar...;)