PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ben Trabzonspor için mi Savaşıyorum Yoksa..?

U.Sadıkoğlu
29.06.2013, 02:05
Darbe üzerine darbe yemekten hayal kırıklığına uğramaktan TrabzBen Trabzonspor için mi Savaşıyorum onspor'u Piyon olarak görmekten bıktım.. Usandım.. Sahiden..

Ben ne için mücadele ediyorum ? Trabzonspor'mu yoksa Kişisel Menfaatleri uğruna Trabzonspor'u kullananlar için mi ?

Hacıosmanoğlu'nun bu akşam ki konuşmalarını dinlemişsinizdir.. Hacı değil Usta olsaydıda aynı şey olacaktı bunu hepimiz çok iyi biliyoruz mesele Hacı ya da Hoca meselesi değil.. Trabzonspor Taraftarı olarak yaşanan bu olaylar neticesinde Siyasi bir tezgahın sadece ucra köşesinde Takımımızın yer bulduğunu görüyorum..

Trabzonspor'luluk duruşunun ne olduğunu ben modern hayattan değil, o geçmişte yapılan mücadeleden öğrendim.. Ama hayretle seyrediyorum ki Trabzonspor üzerinden herkes birileri ile hesaplaşma , cebini doldurma menfaat peşinde.. Ben saf ve temiz duygularımla tüm kalbimle inandığım bu renklerin böyle kullanılmasını hazmedemiyorum.. Bunları kullananlara hizmet etmeyi bunların uğruna mücadele etmeyide kendime yediremiyorum..

Benim maçta orda burda bağırmaktan götüm çıkacak, uykusuz kalacağım " Şike " için Mailler atacağım AK Parti'ye fax çekeceğim... Benim Başkan'ım olacak şahıs çıkacak 6222 Sayılı Yasayı değiştiren , Fenerbahçeliliği ile nam salmış Başbakan'ı Televizyonda yıkayacak yağlayacak bir güzel Kulübüde Siyaset'in içine sokup AK Parti'nin Futbol'da ki ayağı yapacak.. Hazmedemiyorum bu sistemi kaldıramıyorum..

Trabzonspor resmen piyon.. Resmen satılıyoruz.. Resmen kullanılıyoruz... Taraftar 100 tane eylem yapıyor basında 2 Dakika yer bulmuyor ama Hacıosmanoğlu yıkama yağlama yaptığı zaman manşetten veriliyor.. Öyle pislik bir oyun ile karşı karşıyayız ki... Bitti sanki her şey benim içimde hiç bir şey kalmadı.. Sanki Davamız öldü.. Öldürüldü..

Mehmet Dalman , Kazım Koyuncu, Hüsnü Civelek.. Anlayamamışız... En azından sadece biz anlamışız.. Biz göz yaşı dökeriz birileri ekmeğini yer... Bu düzen böyle gelmiş böyle gider.. Türkiye'de Siyaset'in elini atmadığı kurum kuruluş kalmamış.. Türkiye'de samimiyetle yüreği ile bir şeyler yapmaya çalışan insanlar resmen sümen altında bırakılmış..

İbrahim Hacıosmanoğlu resmen AK Parti tarafından Trabzonspor'un başında Aziz Yıldırım'ı sıkıştırmak için kullanılan bir PİYON'dur.. Bunu hala göremeyen varsa diyecek sözüm yok :)

Benim için her şey bitti.. Hacı gider Bacı gelir... Trabzonspor hiç bir zaman o hayallerimizde ki " Bağımsız " kimliğine kavuşamayacak.. Evet pes ettim çünkü ortada inanabileceğim hiç bir şey yok.. Bir insanın tüm değerlerini nasıl alt üst ederler nasıl yıkarlar insanı..

Üzülüyorum burada gecesi gündüzü Trabzonspor olan insanlar var.. Mailler çalışmalar.. Ama ne için ? Kim için yahu ? Başımızda ki adamın tasması var tasması ! Yukardan nereye çekerlerse oraya gidecek.. Onu yapacak.. Yukardan ona " Aziz ile dost ol " denirse o icabında Ülke menfaatleri için dost olduk diyecek.. Artık bu Ülke'nin hiç bir kurumuna kuruluşuna inanmıyorum malesef bu süreç beni öyle bir hale getirdi ki her şeye düşman oldum psikolojik olarak öyle olumsuz etkilendim ki en basit bir olayda bile yıkılıyorum her seferinde bu olayları izlemek Trabzonspor'un kanının emildiğini görmek canımı yakıyor içimi acıtıyor..

BEN YOKUM..

Bu düzende bu sistemde; Trabzonspor'u adeta Siyasi bir parti gibi lanse edenlerin arkasında olmayacağım.. Benim Trabzonspor'um 1980'lerde kaldı sanırım.. Hani o babalarımızın bize anlatırken gözlerimizin dolduğu.. Yere göğe sığdıramadığımız izlemeden sevdiğimiz futbolcularda kaldı.. Onurlu yürekli samimi insanlarda kaldı..

Bitti her şey.. Satıldık işte.. Olayın aslıda astarıda budur.. Ne yapacağız yani Bordo-Mavi darbe mi yapacağız.. Devam etsem şu satırlar ansiklopedi olacak burada ki samimi insanların kandırılmasına dayanamıyorum, içimiz yanıyor yahu içimiz.. Hiç vicdan kalmamış birilerinde.. Tasmasını kaptıran biat kültürünü edinmiş buna her türlü kurum kuruluş aracı edilmiş ve taraftarlarda bu olayın en büyük yardakçıları konumuna çekilmiş..

YAZIK..

Şu takımı şu hallerde görüyorum.. Yönetim'in böyle bir tutum içerisinde bulunduğu Trabzonspor'un hesaplaşma makamı olarak görüldüğü bir Türkiye'de , Trabzonspor'un oynadığı her hangi bir maç samimi şekilde " GOL " diye ayağa kalkacak heyecan bile kalmadı bende.. Resmen satıldık kim gelse satılacaktık olan bize oldu..

Kulüp Yönetim'ini " Taraftarlığından " %100 Emin olduğum birisi geçene kadar ben ne forma alırım ne kombine alırım ne Hacı'nın yanında yürürüm lanet olsun hepsine.. Benim için her şey bitti.. İçimi dökmek istedim ama hala yazının başında ki ruh halindeyim.. Karmakarışık , üzgün, sinirli değişik işte..

Öyle işte..

Trabzonspor bu hallerde...

sessizkral_1
29.06.2013, 02:10
Muharrem usta olsaydı bunlar olacaktı kısmına katılmıyorum

1. Sportif olarak bukadar berbat hatalar yapmazdı

2. Gidip mitinglere falan katılmazdı

Sent from my iPad using Tapatalk HD

U.Sadıkoğlu
29.06.2013, 02:13
Muharrem usta olsaydı bunlar olacaktı kısmına katılmıyorum

1. Sportif olarak bukadar berbat hatalar yapmazdı

2. Gidip mitinglere falan katılmazdı

Muharrem Usta servetini hangi dönemde yapmış aç bi araştır.

Mitinglere katılmazdı kısmına katılıyorum çünkü zaten Siyaset'in adayı olduğu çok aşikardı..

Yahu bizim hakkımızı yiyen insana gık diyemiyorsun.. Arkanda bu dava için ölümüne savaşmayı bekleyen en az 200.000 adam var.. 200.000 insanlar Türkiye'yi yıkarsın..

Ama yok biat etmek daha güzel..

Eğilmek daha iyi..

Muharrem Usta gelse AK Parti'ye iyi sallardı aynen :):):):):)

sessizkral_1
29.06.2013, 02:14
Yaşamadan bilemeyiz ben ustanın bu takımı sportif olarak iyi noktalara getireceğine inanıyorum.

Kupa kısmına gelince hacı gibi yapıp kupayı getirecekse getirmesin zaten

U.Sadıkoğlu
29.06.2013, 02:15
Sportif başarısına başlarım abi..

Gelmesin Sportif başarı.. Küme düşelim şu duruşumuzdan taviz vermeyelim..

ATHLETIC BILBAO Gibi olmak çok mu zor yahu..

Zor ne kelime bu yüreksizlerle imkansız !

mhs61
29.06.2013, 02:15
usta olsaydı böyle olurdu demek doğru değil iyi kötü gelmeden bilinemez belki daha kötü duruma bile sokabilirdibçok ileri götürebileceği gibi

U.Sadıkoğlu
29.06.2013, 02:17
Valla sizin attığınız yorumlara bakınca..

Şu anda İbrahim Hacıosmanoğlu takıma üst düzey 3-4 tane adam alsa her şeyi unutacaksınız..

Allah mesut etsin :)

sessizkral_1
29.06.2013, 02:18
Sportif başarısına sıçayım abi..

Gelmesin Sportif başarı.. Küme düşelim şu duruşumuzdan taviz vermeyelim..

ATHLETIC BILBAO Gibi olmak çok mu zor yahu..

Zor ne kelime bu yüreksizlerle imkansız !

Hangi duruş ? Syasi mitinge katılan duruşmu

U.Sadıkoğlu
29.06.2013, 02:19
Hangi duruş ? Syasi mitinge katılan duruşmu

:D :D :D :D :D

Başlığı okudun mu ?

Ezbere yazıyorsun..

MUHARREM USTA ŞAK ŞAK ŞAK.. Allah şifa versin.

sessizkral_1
29.06.2013, 02:21
Ben Muharrem ustanın propagandasını yapmıyorum sen konu içeriğinde ona bir yafta yakıştırmışsın.

Ben buna karşıyım.herkesin bir siyasi düşüncesi olabilir.ancak bu yönetici olunca hepsi mitinge katılacak anlamına gelemez değilmi

Ayrıca benim için Trabzonsporun marka değeri ve sportif başarı önceliklidir sizin beklentiniz ne bilemem

U.Sadıkoğlu
29.06.2013, 02:26
Ben Muharrem ustanın propagandasını yapmıyorum sen konu içeriğinde ona bir yafta yakıştırmışsın.

Ben buna karşıyım.herkesin bir siyasi düşüncesi olabilir.ancak bu yönetici olunca hepsi mitinge katılacak anlamına gelemez değilmi

Ayrıca benim için Trabzonsporun marka değeri ve sportif başarı önceliklidir sizin beklentiniz ne bilemem

Trabzonspor için öncelik başarı değil , onu İstanbul takımlarından ayıran farklılığıdır bu takım 13. Olsa bile kimseye boyun eğmemeli kimseye biat etmemeli gerekirse arkasına ona inanan Mehmet Dalman gibi taraftarları alarak ölümüne savaşmalıdır.

Sportif Başarı istiyorsan FB,GS , Barça'yı tut niye Trabzonspor ?????

sanatik
29.06.2013, 02:31
Aziz Yildirimda kendini cok temiz biri olarak görüyor.

sessizkral_1
29.06.2013, 10:05
siportif başarı gelmezse yaptığın eylem 2 dk yayınlanmaz küçük çocuklar istanbul takımlarına sevdalanır yok olur gidersin.bu demek değilki siportif başarı için birilerine yalakalık yapacağız duruşumuzdan ödün vereceğiz.Trabzonspor siyaset üstü bi kurumdur.bence seçime siyaseti biz bulaşırdık

Öznur61
29.06.2013, 10:27
Ugur abi herseyi özetlemissin ellerine saglik.
Aslinda su cümlen "Trabzonspor üzerinden herkes birileri ile hesaplasma , cebini doldurma menfaati pesinde " diye ,bu cümlen herseyi özetlemis..
O mitinge katilmasi zaten..O gün yerin diplerine battim.Kime güvenicez simdi dedim kendi kendime.Dün aksamda dinlicektim ama dinlemedim.Iyiki dinlememism !Eger Trabzonsporun basganinin agzndan su kelimelerle baslyan bir konusma cikiyorsa "Mecnun basgan bizim dostumuzdur arkadasimizdir " diye..tamamdir..Artik benim icin basgan kalmamistir..bitmistir..Biz burda birsürü eylemler mail organizasyonlari yapalim basganin tavri bu olsun..Dedigim gibi benim icin IHO denen bir adam kalmamistir.Kimse kusura bakmasin...

Ahmet54
29.06.2013, 11:17
Başlığı açan kardeşim bilir ben en koyusundan Ak Partiliyimdir o açıdan yazdıklarıma bu minvalde bakınız...
Trabzonspor başkanı milyonları temsil ediyor o açıdan bu konuda taraf olması yada siyasi fikrini açıkca beyan etmesi en hafifinden aymazlıkdır!!!
Dün sayın başkan tamamıyla bizleri sükutu hayale uğratan bir konuşma yapmıştır gerçi ben o hayal kırıklığını o seçildiğini gün yaşamıştım ve Muarrem Usta'yı her daim ehveni şer görmüştüm...
Başkanın yönetim konusundaki başarısızlığı ortada üstüne birde siyasete aleni şekilde girip takımda huzursuzluk oluşturması bunun yanı sıra şikeciliği tescil edilmiş ve bu nedenle hapis yatmış birini aklama cabaları başkanın basiretsiz olduğu kadar o koltuğa yakışmadığınıda gösterir..
Her daim TS başkanlığının Türkiye'nin en önemli 10 koltuğundan birisi olduğunu dile getiren sayın başkan TS başkanı gibi değilde kanaryaseverler derneğinin başkanı gibi açıklamalar yapıyor..
TS'yi siyasetin kucağına oturtup, elimize el bombası koyan sayın başkan sadece laflada şike sürecini yönetmeye çalışıyor..
Acaba kendisine bir sonraki seçimlerde Ak Partiden teklif mi geldi?
Sayın bakan bayraktar bu konuda müdahil midir?
Yönetiminde bulunan herkes kendisiyle aynı görüşlerimi paylaşıyor?
Şikecileri kurtaran yasada en büyük payın Ak Partide olduğunu neden unuttu?
Kurumlar ve şahıslar ayrılmalı diyerek FB'yi kurtaran başbakan hakkında ne düşünüyor?

Bu sorular uzar, gider...

Uğur'unda dediği gibi bizim için öncelik hiç bir zaman sportif başarı olmadı biz yıllarca şampiyonluk görmedik, gerekirse yine görmeyiz bu nedenle koskoca Trabzonspor'u bir yerlere peşkeş çekmek yada birilerinin emellerine alet etmek kimsenin haddide, hakkıda değildir!!!
Zaten sayın başkanın sportif alanda yaptığı acemiliklerde o alandada bu sene hüsrana uğrayacağımızı gösteriyor!!!

Velhasıl kelam büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor, büyük bir umut erozyonuna uğramış durumdayım. ben 2000 yılında kümeye oynadığımızda bile bu kadar ümitsiz, çaresiz değildim ancak Trabzonspor'u şu an yönetenleri görünce Trabzonspor'un yarınlarından endişileniyorum...

F. Yıldırım
29.06.2013, 11:27
Sportif başarıyı hiçe saymak takımın küçülmesini göze almaktır. Peki size soruyorum eğer Trabzonspor zamanında şampiyonluklar almasa ve sportif başarı olmasaydı diğer anadolu kulüplerinden farkı olurmuydu ve Trabzonun büyük çoğunluğu 3 istanbul yavşaklarını tutuyor olmazmıydı?? Her ne kadar Trabzonspor benim için futbol ötesi bir değer olsa dahi insan sportif başarı görmedikçe takımdan soğuyor.

Samet Demir
29.06.2013, 11:27
Yağmurdan kaçarken doluya tutulduk başkan konusunda. Zamanında ben de Usta olmasın dedim ama ben eminim ki Usta siyasi görüşünü bu kadar ön plana çıkarmazdı. Herhangi bir siyasi oluşumun arka bahçesi yapacaksa başkan bu takımı üst üste 5 şampiyonluk da yaşatsa gittiği gün mutlu olurum.

lazibere
29.06.2013, 13:03
Ne diyeceğimi bilmiyorum, Hepimiz kırgın, kızgın ve bir o kadar duyguluyuz..

Para için, Nam için şerefinden ve haysiyetinden ödün veren büyun anlayışlara nalet olsun

Courage
29.06.2013, 13:26
Darbe üzerine darbe yemekten hayal kırıklığına uğramaktan TrabzBen Trabzonspor için mi Savaşıyorum onspor'u Piyon olarak görmekten bıktım.. Usandım.. Sahiden..

Ben ne için mücadele ediyorum ? Trabzonspor'mu yoksa Kişisel Menfaatleri uğruna Trabzonspor'u kullananlar için mi ?

Hacıosmanoğlu'nun bu akşam ki konuşmalarını dinlemişsinizdir.. Hacı değil Usta olsaydıda aynı şey olacaktı bunu hepimiz çok iyi biliyoruz mesele Hacı ya da Hoca meselesi değil.. Trabzonspor Taraftarı olarak yaşanan bu olaylar neticesinde Siyasi bir tezgahın sadece ucra köşesinde Takımımızın yer bulduğunu görüyorum..

Trabzonspor'luluk duruşunun ne olduğunu ben modern hayattan değil, o geçmişte yapılan mücadeleden öğrendim.. Ama hayretle seyrediyorum ki Trabzonspor üzerinden herkes birileri ile hesaplaşma , cebini doldurma menfaat peşinde.. Ben saf ve temiz duygularımla tüm kalbimle inandığım bu renklerin böyle kullanılmasını hazmedemiyorum.. Bunları kullananlara hizmet etmeyi bunların uğruna mücadele etmeyide kendime yediremiyorum..

Benim maçta orda burda bağırmaktan götüm çıkacak, uykusuz kalacağım " Şike " için Mailler atacağım AK Parti'ye fax çekeceğim... Benim Başkan'ım olacak şahıs çıkacak 6222 Sayılı Yasayı değiştiren , Fenerbahçeliliği ile nam salmış Başbakan'ı Televizyonda yıkayacak yağlayacak bir güzel Kulübüde Siyaset'in içine sokup AK Parti'nin Futbol'da ki ayağı yapacak.. Hazmedemiyorum bu sistemi kaldıramıyorum..

Trabzonspor resmen piyon.. Resmen satılıyoruz.. Resmen kullanılıyoruz... Taraftar 100 tane eylem yapıyor basında 2 Dakika yer bulmuyor ama Hacıosmanoğlu yıkama yağlama yaptığı zaman manşetten veriliyor.. Öyle pislik bir oyun ile karşı karşıyayız ki... Bitti sanki her şey benim içimde hiç bir şey kalmadı.. Sanki Davamız öldü.. Öldürüldü..

Mehmet Dalman , Kazım Koyuncu, Hüsnü Civelek.. Anlayamamışız... En azından sadece biz anlamışız.. Biz göz yaşı dökeriz birileri ekmeğini yer... Bu düzen böyle gelmiş böyle gider.. Türkiye'de Siyaset'in elini atmadığı kurum kuruluş kalmamış.. Türkiye'de samimiyetle yüreği ile bir şeyler yapmaya çalışan insanlar resmen sümen altında bırakılmış..

İbrahim Hacıosmanoğlu resmen AK Parti tarafından Trabzonspor'un başında Aziz Yıldırım'ı sıkıştırmak için kullanılan bir PİYON'dur.. Bunu hala göremeyen varsa diyecek sözüm yok :)

Benim için her şey bitti.. Hacı gider Bacı gelir... Trabzonspor hiç bir zaman o hayallerimizde ki " Bağımsız " kimliğine kavuşamayacak.. Evet pes ettim çünkü ortada inanabileceğim hiç bir şey yok.. Bir insanın tüm değerlerini nasıl alt üst ederler nasıl yıkarlar insanı..

Üzülüyorum burada gecesi gündüzü Trabzonspor olan insanlar var.. Mailler çalışmalar.. Ama ne için ? Kim için yahu ? Başımızda ki adamın tasması var tasması ! Yukardan nereye çekerlerse oraya gidecek.. Onu yapacak.. Yukardan ona " Aziz ile dost ol " denirse o icabında Ülke menfaatleri için dost olduk diyecek.. Artık bu Ülke'nin hiç bir kurumuna kuruluşuna inanmıyorum malesef bu süreç beni öyle bir hale getirdi ki her şeye düşman oldum psikolojik olarak öyle olumsuz etkilendim ki en basit bir olayda bile yıkılıyorum her seferinde bu olayları izlemek Trabzonspor'un kanının emildiğini görmek canımı yakıyor içimi acıtıyor..

BEN YOKUM..

Bu düzende bu sistemde; Trabzonspor'u adeta Siyasi bir parti gibi lanse edenlerin arkasında olmayacağım.. Benim Trabzonspor'um 1980'lerde kaldı sanırım.. Hani o babalarımızın bize anlatırken gözlerimizin dolduğu.. Yere göğe sığdıramadığımız izlemeden sevdiğimiz futbolcularda kaldı.. Onurlu yürekli samimi insanlarda kaldı..

Bitti her şey.. Satıldık işte.. Olayın aslıda astarıda budur.. Ne yapacağız yani Bordo-Mavi darbe mi yapacağız.. Devam etsem şu satırlar ansiklopedi olacak burada ki samimi insanların kandırılmasına dayanamıyorum, içimiz yanıyor yahu içimiz.. Hiç vicdan kalmamış birilerinde.. Tasmasını kaptıran biat kültürünü edinmiş buna her türlü kurum kuruluş aracı edilmiş ve taraftarlarda bu olayın en büyük yardakçıları konumuna çekilmiş..

YAZIK..

Şu takımı şu hallerde görüyorum.. Yönetim'in böyle bir tutum içerisinde bulunduğu Trabzonspor'un hesaplaşma makamı olarak görüldüğü bir Türkiye'de , Trabzonspor'un oynadığı her hangi bir maç samimi şekilde " GOL " diye ayağa kalkacak heyecan bile kalmadı bende.. Resmen satıldık kim gelse satılacaktık olan bize oldu..

Kulüp Yönetim'ini " Taraftarlığından " %100 Emin olduğum birisi geçene kadar ben ne forma alırım ne kombine alırım ne Hacı'nın yanında yürürüm lanet olsun hepsine.. Benim için her şey bitti.. İçimi dökmek istedim ama hala yazının başında ki ruh halindeyim.. Karmakarışık , üzgün, sinirli değişik işte..

Öyle işte..

Trabzonspor bu hallerde...

Hepimizi üzen açıklamaların yapıldığı programın saati 23:30 civarları.

Sizin BEN YOKUM kararı verdiğiniz yazınızın saati 02:05.

Bu kadar sıcağı sıcağına .... :rolleyes:

1 hafta sonra bir yazı daha yazın derim ben (Eleştiriniz yine daim kalsın ama taraftarlığınız askıya almayı gözden geçirmek için)

Mollasalihoğlu
29.06.2013, 14:26
Uğur'un yazdıklarının çoğuna katılıyorum. Özellikle Muharrem Usta ile ilgili kısmına..

Yapmamız gereken mücadeleyi bırakmak değil, mücadelenin tarafı olmak.

Bu da kulübe üye olmaktan geçiyor..