PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abdulkadir Parmak

Sayfa : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11

pReN@_61
13.08.2019, 11:01
Çalışmaya devam...

DeAgLeMaNyAq
15.08.2019, 22:46
İlk maçtaki tutukluğunu üzerinden attı ve geçen seneki formuna yaklaştı. Formayı kolay kolay vermeye niyeti yok lâkin bizim de acilen sert bir ön liberoya ihtiyacımız var. Bakalım geleceği nasıl şekillenecek...

artvints
16.08.2019, 00:40
Çok çalışıyor, ozellikle top ayagimizdayken sürekli yardım götürüyor, takim sıkışınca da dripling yapıyor. Onazi'ye en yakın performansı parmak gosterdigi için takım ancak böyle işliyor. Böyle kurulduğu için değiştirmek zor, gerek de yok.

pazarkapılı
16.08.2019, 01:20
Çok çalışıyor, ozellikle top ayagimizdayken sürekli yardım götürüyor, takim sıkışınca da dripling yapıyor. Onazi'ye en yakın performansı parmak gosterdigi için takım ancak böyle işliyor. Böyle kurulduğu için değiştirmek zor, gerek de yok.mesele oyun anlayisinin gerektirdigi karakterde olmak degil, burada ilerlemek ve uzerine katma noktasinda eksikler var, bir eksiklige en yakin cozum olarak yakinsamak var birde o eksiklik icin o cozumu sunmak uretmek formayi bu nedenle almak var...

Ege Kum
16.08.2019, 01:26
Bugün daha iyiydi çokta çabaladı ancak yinede son 30 dk oyuncusu benim gözümde. Ligde şampiyonluk ve uefada en azından bir çeyrek final hedefleyen takımın as oyuncusu olamaz.

artvints
16.08.2019, 01:31
mesele oyun anlayisinin gerektirdigi karakterde olmak degil, burada ilerlemek ve uzerine katma noktasinda eksikler var, bir eksiklige en yakin cozum olarak yakinsamak var birde o eksiklik icin o cozumu sunmak uretmek formayi bu nedenle almak var...

Parmak bundan çok uzakta değil. Defansif atletizm olarak onazi'nin yaptiklarını yapması mümkün değil. Ekstra mücadele ederek bunu kapatmaya çalışıyor. Üstüne onazi'den daha kreatif bir hücum gücü sunuyor. Sonuç olarak yine aksıyor orası çünkü aşırı ofansif bir yapı var buna uygun bir alan savunması inşa etmiş değiliz. Bunun yükünü taşımak haksızlık.

Ozan Yılmaz
16.08.2019, 01:32
Waka müsait bir pozisyonda pası biraksaydi önüne yazacak gibiydi fakat kendisi vurdu o pozisyonda. Kangayi bu maç bırakmadı iyiydi

Emre Veli
16.08.2019, 02:09
Rakip oyuncuyla münasebeti sadece anlık ve hızlı bir şekilde top kapmak olmamalı. pas arası iyidir ancak bazen sırf bu olayın peşine düşüp ceza yayını boş bırakıyor. hücum özellikleri zaten iyi ancak savunma kısmı için daha alması gereken çok mesafe var.

jairzinho
16.08.2019, 04:17
rakip sparta nın teknik adamının basın toplantısında almak istediği oyuncu parmak idi

şöyle dedi teknik adam:vakayeme ekuban ömür çok yetenekli oyuncular ama ben parmak ı takıma almak isterdim

İ. SARAL
16.08.2019, 08:57
Çok iyiydi.

Uğur Ö.
16.08.2019, 10:55
Seviyorum pes etmeyen topçuları. Formayı vereceğini düşünmüyorum.

Belki Onazi form tutarsa ona kaybeder, ama zor yine. Bu şekilde devam ederse o mevkiyi kaybetmez

pReN@_61
16.08.2019, 15:15
Çok çalışıyor:tsbayrak:

Gürkan Asma
16.08.2019, 15:24
Takımın en iyilerindendi akşam, oynadı mı resital sunuyor resmen. Kanga Kanga diyordu millet , parmak = kanga x 3

Murathan
16.08.2019, 15:25
Özellikle iç sahada her maçta olmalı. çok kaliteli topçu ama eku gibi basit eksiklikler kendisinde de var.

Mesut
17.08.2019, 16:43
İlk maçta hatalarından ders çıkarmış ki Kanga'ya ikinci maçta fırsat vermedi böyle devam

Mustafa YILMAZ
17.08.2019, 18:14
Takımın en iyilerindendi akşam, oynadı mı resital sunuyor resmen. Kanga Kanga diyordu millet , parmak = kanga x 3

başkasının olanı övmeyi nedense çok seviyor millet mesela kanga bizde olup a.parmak onlarda olsaydı emin ol hepsi a.parmak'ı isterdi

pReN@_61
18.08.2019, 11:48
Bugün için başarılar dilerim.

TSemih61
19.08.2019, 00:29
Sezona sana güvenerek girdik dalgalı performans çekecek halimiz yok daha iyi olmalı bir an önce. Hazırlık maçında ne iyi oynadın resmi maçlarda ortada yoksun.

Ozan Yılmaz
19.08.2019, 00:33
girişi pozitif etki eder diye bekledik fakat öyle olmadı

Yasin Altuntas
19.08.2019, 00:33
Ne yazik simdiye kadar gördügüm en kötü performansiydi. Gercekten girdikten sonra 1 tane olumlu hareketini görmedim.

CM olarak bu kadar kolay calim yememeli, orta sahamizi o kadar bos birakmamali.

Sent from my iPhone using Tapatalk

B.Yiğit
19.08.2019, 08:15
Obi Mikel çıkıp bu ne yaptığı belli olmayan adam girdikten sonra takım iyice oyundan düştü. Kasımpaşalı oyunculara şok pres yapıp kaç kere çalım yediğini sayamadım.

Abdülkadir Parmak olduğu müddetçe her maç gol yer bu takım. Sadece bu maç özelinde konuşmuyorum Abdülkadir Parmakla falan şampiyon olamazsın net.

Bahadır Şimşek
19.08.2019, 09:18
Parmak'ı defansa değil de, ofansa yakın oynatırsak daha başaılı olur gibime geliyor.

Hem rakip defansa yapacağı pres, hem de uzaktan şutlarıyla daha etkili olur.

----Parmak---

Sosa---Mikel ( veya Doğan)

Bu dizilişi görmek lazım.

pReN@_61
19.08.2019, 09:50
Vasattı.

smart
19.08.2019, 15:25
1:40 (Abdülkadir Parmak, Kanga'yı tutamıyor, Kanga uzaktan gol atıyor.)
https://www.trtspor.com.tr/videolar/sparta-prag-trabzonspor-ozet-36356.html (https://www.trtspor.com.tr/videolar/sparta-prag-trabzonspor-ozet-36356.html)

1:24 (Abdülkadir Parmak, Kanga'yı tutamıyor, Kanga asist yapıyor.)
http://tr.beinsports.com/haber/trabzonspor-sparta-prag

artvints
19.08.2019, 20:42
1:40 (Abdülkadir Parmak, Kanga'yı tutamıyor, Kanga uzaktan gol atıyor.)
https://www.trtspor.com.tr/videolar/sparta-prag-trabzonspor-ozet-36356.html (https://www.trtspor.com.tr/videolar/sparta-prag-trabzonspor-ozet-36356.html)

http://tr.beinsports.com/haber/trabzonspor-sparta-prag
Böyle bir futbol yok, stoperden bahsetmiyoruz. Rakip çalım atarak geliyor kaymalar tabi ki olacak, birinin peşine takılıp oynayamazsin bütün maç, ayrıca ekstra vuruşlar gelmiş.

My
19.08.2019, 21:20
http://tr.beinsports.com/haber/trabzonspor-sparta-pragİki şey dikkatimi çekti ilk golde :)

Birisi Sörloth kafayı vururken rakibini de darmadağın etmesi ve ikincisi de iki kişiyi birden kucaklayıp havaya kaldırması :D

https://i.postimg.cc/sXvGjT6J/Ads-z.jpg

fanatikdevri
19.08.2019, 21:23
Böyle bir futbol yok, stoperden bahsetmiyoruz. Rakip çalım atarak geliyor kaymalar tabi ki olacak, birinin peşine takılıp oynayamazsin bütün maç, ayrıca ekstra vuruşlar gelmiş.

Çok basit geçiliyor,biraz daha zorlaması gerekiyor.

smart
19.08.2019, 22:01
İki şey dikkatimi çekti ilk golde :)

Birisi Sörloth kafayı vururken rakibini de darmadağın etmesi ve ikincisi de iki kişiyi birden kucaklayıp havaya kaldırması :D

https://i.postimg.cc/sXvGjT6J/Ads-z.jpg
Kemik gücü hocam :) 1.90+ insanlarda sıkça rastlanıyor :)

My
19.08.2019, 22:32
Kemik gücü hocam :) 1.90+ insanlarda sıkça rastlanıyor :)Kucakladığı adamlar da Sosa Ve King Pereira :D Abdüş'ü de sırtına alıyor :D

artvints
21.08.2019, 01:50
Maçı tekrar izledim mikel çıkınca ortasaha kalmadı yorumları tamamen yalan. O anlarda mikel'in adı duyulmuyor, maç boyunca da hiçbirşey yapmamış. Bir kere aksiyona gireyim dedi kendi kalemize attı golü.

Parmak oyuna girmiş maç hizlanmış, doğru düzgün atak yapmaya başlamışız, nwakeme devreye girmiş. Sosa ve ömür, parmak'in yarattığı pas opsiyonlariyla birlikte daha fazla devreye girmişler.

Ekuban çok kötü oynamış, topla iş yapmadığı gibi ciddi bir pres yapmamış. 4 4 2'ye dönüş, uzun stoperler, rakibi zorlama derken dönüşlerde de pozisyon verdik. Bir kaç tanesi korner dönüşü zaten, yerleşim hataları, ilk yarıda da oldu.

Bence oyuncu denemeye devam etmek lazım. Diğer takımlar erkenden onbirini bulup daha sonra düşüş yaşarlar. Biz bütün performansları gördükten sonra onbir oluşturursak o takım lig sonuna kadar sarsılmaz. Kimin ne yapacağını bildiğimiz için yedeklerden de iyi katkı alırız. Tek yapacağımız puan farkını açtırmamak, onu da yapacak takım yok zaten.

Jackdaniels
22.08.2019, 01:00
Maçı tekrar izledim mikel çıkınca ortasaha kalmadı yorumları tamamen yalan. O anlarda mikel'in adı duyulmuyor, maç boyunca da hiçbirşey yapmamış. Bir kere aksiyona gireyim dedi kendi kalemize attı golü.

Parmak oyuna girmiş maç hizlanmış, doğru düzgün atak yapmaya başlamışız, nwakeme devreye girmiş. Sosa ve ömür, parmak'in yarattığı pas opsiyonlariyla birlikte daha fazla devreye girmişler.

Ekuban çok kötü oynamış, topla iş yapmadığı gibi ciddi bir pres yapmamış. 4 4 2'ye dönüş, uzun stoperler, rakibi zorlama derken dönüşlerde de pozisyon verdik. Bir kaç tanesi korner dönüşü zaten, yerleşim hataları, ilk yarıda da oldu.

Bence oyuncu denemeye devam etmek lazım. Diğer takımlar erkenden onbirini bulup daha sonra düşüş yaşarlar. Biz bütün performansları gördükten sonra onbir oluşturursak o takım lig sonuna kadar sarsılmaz. Kimin ne yapacağını bildiğimiz için yedeklerden de iyi katkı alırız. Tek yapacağımız puan farkını açtırmamak, onu da yapacak takım yok zaten.

Sonra siz yeşil vadiye atın üzerinde geldiniz , attan inip biranda otlamaya başladınız !

Mert Acar
22.08.2019, 09:00
Çook çalışması lazım. Parmakın sorunu pozisyon alma,topsuz oyun vs. gibi geliştirilebilir özellikler...

pReN@_61
22.08.2019, 09:29
Akşam iyi oyun çıkarması dileklerimle
:tsbayrak:

Hakan
22.08.2019, 23:00
Seviyoruz tabi de,ben dahil hak ettiği değeri vermiyoruz galiba.
Bu ne büyük futboldur be !

Kazım Bostan
22.08.2019, 23:01
Diyecek çok söz yok. Her zaman söylüyorum, Abdülkadir Parmak takımın olmazsa olmazı. Sadece futboluyla değil kimliğiyle de.

Adam her yerde, her pozisyonda ama minimum hata maksimum verim ile oynuyor. Helal olsun, Yolun her daim açık olsun kardeşim!

artvints
22.08.2019, 23:03
Mac boyu iyi oynamasına rağmen eleştirildi çünkü kenarda mikel var. Hazır değil ama taraftar için fark etmiyor.

Uğur Ö.
22.08.2019, 23:04
Tutuk başladı sonra oyuna harika döndü. Bu formu ile kesilmesi olmaz

İ. SARAL
22.08.2019, 23:07
Mac boyu iyi oynamasına rağmen eleştirildi çünkü kenarda mikel var. Hazır değil ama taraftar için fark etmiyor.Çok sinir bozucu bir durum. Aynisi Ekubana da olacak.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İ. SARAL
22.08.2019, 23:07
Maçta müthişti, ayağına sağlık.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yasin Altuntas
22.08.2019, 23:09
Ofansif anlamda yeri geldigi de cok iyi oynuyor, ama iste Sosa ile cift orta saha cok yumusak kaliyor. Topsuz oyunda ve defansif ikili mücadelelerde pek iyi degil. Haliyle rakip koly geliyor. Üstüne bir de Onazi gibi sok pres deniyor, bos kosunca hep tehlikeli oluyor.

Dedigim gibi ofansif anlamda iyi, ama uzun vaadeli özellikle zorluk seviyesi yüksek maclarda bu orta saha ile coooook gol yeriz.

DeAgLeMaNyAq
22.08.2019, 23:22
Maça kötü başladı ama Abdulkadir Ömür gibi ikinci yarıda eski performansına döndü. Hatta bi ara Sosa oyunu yönlendirmeyi tamamen ona bıraktı...

Ozan Yılmaz
22.08.2019, 23:37
Trabzon tarzı Modric

bazen savunmayı unutuyor

Tuğrul
22.08.2019, 23:39
Dışarıdaki maçlarda pres gördüğünde çabuk siniyor.

Baskı altında topa yön verecek, takımı öne taşıyacak kalibrede olmadığından hamle oyuncusu olmalı.

Mikel Kasımpaşa maçında iyi göründü.

Onda ısrar etmek lazım.

serdaracıl
22.08.2019, 23:52
Efsane oynadı

pReN@_61
23.08.2019, 00:30
Dikine inişlerine kızlar hasta hafız...

artvints
23.08.2019, 00:48
Dışarıdaki maçlarda pres gördüğünde çabuk siniyor.

Baskı altında topa yön verecek, takımı öne taşıyacak kalibrede olmadığından hamle oyuncusu olmalı.

Mikel Kasımpaşa maçında iyi göründü.

Onda ısrar etmek lazım.
Mikel Kasımpaşa maçında çok kötüydü, dripling de yapmadi. Parmak baskı anında topu metrelerce taşıyabiliyor.

Mert Oğuzlu61
23.08.2019, 00:50
Tahtaya Sosa ile yan yana yazilir, takimin gerisi sonra dizilir. Zaman zaman dinlendirilir formsuzsa yedek kalir rotasyon yapilir ama şu an banko oyuncumuz oldu. Kendini gelistirip level atlarsa ve defansif oyununu da gelistirirse tam bir modern merkez orta saha olacak.

DURAS
23.08.2019, 01:08
Bölgesinde tecrübe kazanması lazım. İkili mücadeler de zayıf. Alanını daha iyi savunmak ve parselisyonunu iyiy yapmak zorunda. Bunlar da tecrübe kazandıkça fizik gücünü geliştirdikçe olacak şeyler. O zaman top class futbolcuolacaktır.

İbrahim CİHAN
23.08.2019, 01:09
Her geçen gün daha bir klas oynuyor.

Emre Veli
23.08.2019, 02:24
pozisyon bilgisini ileriye seviyeye çıkarmadıkça trabzonspor cepheden atak yemeye devam edecek.

jairzinho
23.08.2019, 02:24
vakayeme nin vermediği pas'ta adeta çıldırdı.haklıydı

müthiş bir 8 numara

obi mikel in parmaka göre ilk 11 şansı yüzde 1 dir.

eğer bu akşam biraz parmaka dönselerdi 2 gol atması işten bile değildi.

tıpkı colman selçuk ikilisi gibi tranbzonspor tarihine sosa parmak ikilisi olarak kayıt edilecektir.

bu arada parmak ın sahadaki varlığı hücum gücümüzü acayip etkiliyor.kilit oyunculardan biri oldu şimdiden

Adem Akyüz'
23.08.2019, 05:17
Rakibi karşılamada sıkıntıları var. Ya doğru pozisyon alamıyor ya da hücuma çıkmayı sevdiği için geç kalıyor. Enerjisiyle ve çabukluğuyla bu açığı kapatmaya çalışıyor ama bir yere kadar maalesef. Rakip özellikle ilk yarı her atağı şutla sonuçlandırdı neredeyse. Daha etkili forvetler onlardan birini atar.

Bilal Karadeniz
23.08.2019, 07:57
Kaç kere pozisyon hatası yaptı resmen adam yanından geçiyor ve bunun farkında değilmiş gibi öylece kalıyor.

Onur Civelek61
23.08.2019, 08:48
Dün yine çalışkandı. Hataları çoktu. Forma sallantıda

OrkHun
23.08.2019, 08:55
top bizdeyken süper, top rakipteyken vasatın altında. pozisyon alma konusunda kendisini geliştirmesi lazım.
her halükarda mikel'e tercih ederim. yürekli oynuyor ve ben ofansif oyun seviyorum.

İlker Yazıcıoğlu
23.08.2019, 09:03
Beklentim çok fazla Parmak'tan...

Ama hala beklenenin yanında bile geçmiyor...

Çok mu kötüydü, çok kötü değildi ama son bir kaç maştır hiç de üste koymuş bir izlenim vermedi bana...

Umarım toparlarsın...

Sende potansiyel çok var kardeşim...

omondoles
23.08.2019, 10:37
Kötü değil. Özellikle de geçen yıl ile bu yılı karşılaştırdığımızda mükemmel. Topla dikine gitmesi de çok iyi ama önce asli görevini yapmalı. Rakip ortadan bu kadar rahat gelmemeli.

bingolts
23.08.2019, 10:45
Rakibi karşılarken eğilmesine anlam veremedim. Oyun olarak iyi ancak top çalma konusunda hala çok yetersiz. Onaziyi arattıryor o okonuda

diskus
23.08.2019, 10:53
Bir dahaki penalti atisinda topu alip ben kullanacagim demesi gerekli.Zaman zaman mükemmel bazen de cok kötü görünüyor oyunda yalniz muhtemelen hafif sakatligi var ondan da olabilir!

merdeme
23.08.2019, 16:41
A. Parmak'tan 6 numara özelikleri bekleniyor. Olmaz. Adam savunma yapamıyor. Fiziği de, gücü de uygun değil. Sosa 10 numaraya geçtiğinde ya da olmadığında 8 oynar, hareketli oynar ama rakibi karşılayacak adam değil Parmak.

Saint Castillo
23.08.2019, 17:05
sezonun kalanında 25 maç 11de çıksa 10-12 maç yedek soyunsa oyuncuyu harcamış mı oluyoruz ?

Uğur Ö.
23.08.2019, 17:30
Rakibi karşılarken eğilmesine anlam veremedim. Oyun olarak iyi ancak top çalma konusunda hala çok yetersiz. Onaziyi arattıryor o okonuda

Eğilme olayının sebebi rakip hızlandığı zaman rakibin koşu yoluna dönüşte zaman kazanmak için tamamen

Emre Veli
24.08.2019, 17:37
en ufak eleştiriye bile gelme tamam mı birader gelme ya. messi suarez ronaldo eleştirilsin ama sen gram eleştirilme tamam? yusuf abdülkadir bile kendini sorgulasın bazen ama sen aman sorgulama twitterdan millete engel at, sitemle mesaj falan beğen. böyle devam, eleştirilmeyin sakın eleştirilmeyin.

acayip şekilde aşağılık kompleksi var, üzerinden atmadığı sürece de istediği hiçbir noktaya da gelemez. kendisini beğenen biri olarak şu tavırlar ne kadar çocuksu tarif edilemez.

Salih Kara
24.08.2019, 17:47
Defansif olarak zaafları olduğu kesin ama takımın hücum organizasyonlarında etkili bir rolü olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Parmak ile ilgili yorumları etrafımdan da forumdan da gördüğüm zaman aklıma Yusuf Yazıcı yorumları geliyor. Muhtemelen eğer olur da Parmak da seneye giderse eksikliğini hissettiğimize dair yorumlar yapılacaktır.

Faruk BERBER
24.08.2019, 17:47
en ufak eleştiriye bile gelme tamam mı birader gelme ya. messi suarez ronaldo eleştirilsin ama sen gram eleştirilme tamam? yusuf abdülkadir bile kendini sorgulasın bazen ama sen aman sorgulama twitterdan millete engel at, sitemle mesaj falan beğen. böyle devam, eleştirilmeyin sakın eleştirilmeyin.

acayip şekilde aşağılık kompleksi var, üzerinden atmadığı sürece de istediği hiçbir noktaya da gelemez. kendisini beğenen biri olarak şu tavırlar ne kadar çocuksu tarif edilemez.

Hayırdır renktaş ne bu sitem :), ne yaptı ki ?

Emre Veli
24.08.2019, 17:57
Hayırdır renktaş ne bu sitem :), ne yaptı ki ?

abi adını falan aratıp hakında olumsuz eleştiri yazanları twitterdan engelleyip, instagramdan olumsuz yorum atanların da mesajını beğeniyor(!).

Faruk BERBER
24.08.2019, 18:02
abi adını falan aratıp hakında olumsuz eleştiri yazanları twitterdan engelleyip, instagramdan olumsuz yorum atanların da mesajını beğeniyor(!).

Olumsuz yorumları beğenmesi belki iyi bir şeydir ? Yani yorumunuzu okudum, o konuda daha dikkatli olacağım demek istiyordur belki ?

Twitter konusunda söylediğini yapmayan yok ki :)

B.Yiğit
25.08.2019, 08:04
Adamın Twitter'da engellemediği taraftar kalmadı. En ufak eleştiriye gelemiyor beyefendi.

Eleştiri duymak istemiyorsan yallah kırmızı guruba.. Burası Trabzonspor.. Ne bu havalar okuyup eksiklerini anlamak yerine engelliyorsun, tam eğitimsiz insan yapısı..

Yusuf Yazıcı'dan farkın bu işte adama eleştiri bile değil dünya küfür yazıyorlardı umurunda değildi. Sen kimsin ben eleştirilmem havalarına giriyorsun. Bu kulübün sahibi taraftardır bunu unutmayacaksın.

Uğur Ö.
25.08.2019, 09:12
Eğer hakarete girmeden eleştirileri bile engelliyorsa büyük hayal kırıklığı. Böyle düşünmemiştim Abdülkadiri. Diğer gelişmeyen Trabzonlulardan farkı bu olduğunu düşünmüştüm.

Vkgz
25.08.2019, 14:57
Hareketli ama sezgileri iyi değil o açıdan yetersiz . Ben daha iyisini bulursam oynatmam

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cshbilgin
25.08.2019, 15:52
Eğer eksiği varsa hocası eleştirir eksiğini giderir, taraftarın eleştirilerini derleyip kendini geliştirmesi fikri anlamsız bence, engellemesi de onun tercihi, gayet normal, yani hiç sosyal medya kullanmasa eleştirilerinizden mahrum kalıp hiç gelişmeyecek öyle mi?

DeAgLeMaNyAq
25.08.2019, 22:01
Mücadelesi takdire şayan lâkin çıkarken yaptığı gereksiz top kayıplarına ısrarla devam ediyor. Malatya maçında bunu 2 kez ciddi olarak yaşattı neyse ki golle sonuçlanmadı...

Mustafa YILMAZ
25.08.2019, 22:04
takım halinde savunma yapınca yani pres olunca a.parmak'ında yetersiz olmadığı bu maç net görüldü.

tek tek değil takım halinde oynarsan oyuncunun performansı yükselir bu kadar basit bu iş.

Oğuz ZEYTİN
25.08.2019, 22:19
Mücadelesi takdire şayan lâkin çıkarken yaptığı gereksiz top kayıplarına ısrarla devam ediyor. Malatya maçında bunu 2 kez ciddi olarak yaşattı neyse ki golle sonuçlanmadı...

Jahovic'e faul çalınan pozisyonda da topu ayağından erken çıkarmadı. Hakem faul çalmasa onu da kaybetmişti. Üstelik kale önünde...

Erdinho_61
25.08.2019, 22:37
kardeşim basit oyna.
senin gibi oyuncular basit futbol oynadimi daha faydalı olur. mücadelen tamam extra paslar extra isleri zaten yanindaki sosa yapıyor. yeterki basit oyna

artvints
25.08.2019, 22:47
Güçsüz olduğu için sıkıntı yaşıyoruz ama seri paslaşmalar başlayınca rakip kontrol etmekte zorlaniyor. Madem özelliğimiz bu, daha hızlı pas yapmamız lazım, daha seri sekilde topun olduğu yerde çoğalmamız lazım. Karınca misali halledeceğiz bu işi.

Anıl C
26.08.2019, 00:34
Yaninda sadece Sosa varken yine iyi mücadele ediyor. Orta saha ne kadar kalabalik olursa Parmak o kadar verimli olur.

Gökhan Uzun
26.08.2019, 08:26
Şok pres konusunda gerçekten iyi, bizim kaleden ne kadar uzakta oynarsa o kadar verimli olacağını düşünüyorum.

vetheksenol
26.08.2019, 09:14
Adamın Twitter'da engellemediği taraftar kalmadı. En ufak eleştiriye gelemiyor beyefendi.

Eleştiri duymak istemiyorsan yallah kırmızı guruba.. Burası Trabzonspor.. Ne bu havalar okuyup eksiklerini anlamak yerine engelliyorsun, tam eğitimsiz insan yapısı..

Yusuf Yazıcı'dan farkın bu işte adama eleştiri bile değil dünya küfür yazıyorlardı umurunda değildi. Sen kimsin ben eleştirilmem havalarına giriyorsun. Bu kulübün sahibi taraftardır bunu unutmayacaksın.

Bu maçta en iyi Parmak tı gene adamakıllı övgü göremedim.Parmak bu ikiyüzlülüğü gördüğü için engelliyordur.Hakkı var. Geeçn sene Sosa nın kaybettiği toptan yediğimiz bir sürü gol var.Tek bi eleştiri gelmedi adama.Aksine ilahlaştırdınız.Bizim insanımızın çocukluğuna inmek lazım.Büyük bir travma var orda bence.Bırakın şu çocukları allah aşkına.Senin benim gibi bunlar.Bizi temsil ediyor.

Isko6161
26.08.2019, 14:43
Bu maçta en iyi Parmak tı gene adamakıllı övgü göremedim.Parmak bu ikiyüzlülüğü gördüğü için engelliyordur.Hakkı var. Geeçn sene Sosa nın kaybettiği toptan yediğimiz bir sürü gol var.Tek bi eleştiri gelmedi adama.Aksine ilahlaştırdınız.Bizim insanımızın çocukluğuna inmek lazım.Büyük bir travma var orda bence.Bırakın şu çocukları allah aşkına.Senin benim gibi bunlar.Bizi temsil ediyor.

Bravo. 100% katiliyorum

reisoğlu61
26.08.2019, 15:13
biraz daha ofansif oynarsa takima daha da fazla etkisi olur, en azindan kaleye sut ve faul alma bakimindan.

Koray
26.08.2019, 16:09
Topsuz oyunda maalesef çok kötü.

Ofansif ruhlu bi futbolcu olmasına rağmen top rakipteyken stoperlerin arasına çok giriyor rakip hücumlarında mevkisini dolduramıyor bu da rakibe orta alanda daha çok pas alternatifi sağlıyor.

artvints
26.08.2019, 16:11
Geçen sene fener maçında çok temkinli oynamıştı, hata yapmamak için hiç topla dönmedi, aldığı yere pası attı. Bu sene biraz daha özguvenli oynayacaktır ama yine de pres altında hata yapmamak önemli.

Murathan
26.08.2019, 16:26
Maşallah.

Serdar A
26.08.2019, 16:51
Takımın en çok koşan futbolcusu. Son maçı baz alırsak, 12 ikili mücadele ( en yüksek ) 66 kez topla buluşma , %92 (en yüksek) ile 47 pas. Maç içerisinde iki çok kritik pas arası var. Yıllarca forvet arkası/kanat olarak yetiştirilmeye çalışılmış bir futbolcunun oyunun savunma ve takım organizasyonundaki bu gelişimi takdir edilmeyecekse , ne takdir edilebilir ?

Atiba bütün maçı şut çekmeden tamamlayıp üzerine yan ve geri %92 pas yaptığında transfer başlığında yazılanlar malum.

Parmak kesinlikle çok özel bir futbolcu. Türkiye ligi standartlarında konuşursak oynatıldığı pozisyonda benzersiz özellikleri bulunuyor. Ve an itibariyle ortasahamızdaki en önemli futbolcu. Çünkü takımın ciğeri durumunda. Önde rakip oyun kurucusunun ayağına basıyor dönüyor kendi ceza alanımız önünde rakip santrafora giden topu kesiyor. Çift forvet ve Sosa ile oynuyoruz ; sahadaki tüm boşluklara koşup takım dağılımını korumaya çalışıyor. Yusuf varken işi daha kolaydı ancak şimdi kendisine çok daha ağır bir sorumluluk vermiş durumdayız. Bunun da altından kalkabilirse , önü ardına kadar açıktır. Lütfen bunun için oyuncuya bir fırsat verin. Yıldız futbolcu gökten zembille inmez.

Sezgin Öztürk
26.08.2019, 21:36
Koca 90 dakikada yaptığı bir hatayı cımbızla çekip buraya yazan adamlar var. Oynanan oyun futbol ve hatalar oyunu...Merkezde oynamak her futbolcunun harcı değil. Adam Sosa ile beraber hem defansta hem ofansta elinden gelen gayreti gösteriyor.Eksik olduğu yönleri var ama bu çocuk geçen yıl lig başlamadan çöp damgası yiyordu.Geldiği seviye mükemmel ve eminim çok daha iyi olacak çünkü kendisinde o potansiyel fazlasıyla var.

artvints
26.08.2019, 22:20
Parmak da sosa gibi bek stoper arasına koşu yapıp top aldı, takimi öne çekti, yavaş yavaş öğreniyor. Uzun top da atması gerekir ama sosa varken değil. Kafasına göre her oyuncu final pası attığında akışkanlık bozuluyor. Bu açıdan güzel takımımız var. Kimse kafasına göre oynamıyor. Final paslarını sosa ve nwakeme kullanıyor. Parmak basit paslarla topu dolaştırıyor. Roller belli, ritim güzel, insanı sıkmıyor.

Adem Erdoğan
26.08.2019, 22:30
Maşallah.

BatuhanB
29.08.2019, 21:31
Koşuyor, mücâdele ediyor eyvallah ama sezon başladı başlayalı takımın en kötü oyuncusu.

a.fındıkoğlu
29.08.2019, 21:33
Sahanın en kotusu 10 kisi oynuyoruz rakibin rahat rahat ustumuze gelme nedeni

Vkgz
29.08.2019, 22:23
Varmı yoknu belli değildi

omondoles
29.08.2019, 22:24
11 oyuncusu değilsin.

Yasin Altuntas
29.08.2019, 22:28
Ya şu rahat takılmaları beni benden alıyor. Abi sen kendini yırtacaksın, 34lük Sosa her top’a basıyor, sen yürüyorsun.

BatuhanB
29.08.2019, 22:29
Koşuyor, mücâdele ediyor eyvallah ama sezon başladı başlayalı takımın en kötü oyuncusu.

Sosa'nın sırtından geçinmeye devâm... Bakalım nereye kadar sürecek?

hanzale
29.08.2019, 22:32
Hiçbir zaman iyi bir futbolcu olamayacaksın, anca saç uzatıp dolaş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cshbilgin
29.08.2019, 22:35
Girenler, çıkanlar dahil maçın en kötüsüydü bence, tabi genel olarak rehavet tüm takımı bozdu, inşallah daha iyi olur

bahadır2561
29.08.2019, 22:36
Rezil bi performans

Uğur Ö.
29.08.2019, 22:48
Klasik trabzonlu alt yapı topçusu, anca eleştirenleri engelle, yazıklar olsun

Ozan Yılmaz
29.08.2019, 22:55
Novak orta sahaya daha çok katkı sağlıyor gerçi Novak defansa ve ofansa da daha çok katkı sağlıyor Parmak nasıl olacak bu işler?

Harun-61
29.08.2019, 23:05
Bi Kaptan Sosa'ya bak birde kendine kardesim. Ne olur kendine gel.

Dawsofield
29.08.2019, 23:06
bu ne rezalet bir oyun?

atomantcum
29.08.2019, 23:09
Bu eleştirileri çok anlamadım. Parmak bence bizim takımın olmazsa olmazlarından. Evet zaman zaman hata yapıyor, zaman zaman adam kaçırıyor ama bu tipte dinamik oyuncu için bunlar çok doğal. Ekstra iş yaptığı için ekstra hata da yapar. Etliye sütlüye karışmaz rakibin bi adım gerisinde beklerse tabi göze batmaz.

Onazi için yapılan eleştirilerin bire bir aynıları Parmak için yapılıyor. Parmak bu kadar ileri geri oynamasa biz bu kadar uzun dakikalar boyunca hücum futbolu oynayamazdık. Yokluğunda durağan, sönük bir futbola döneriz bu da bizim sonumuz olur.

DeAgLeMaNyAq
29.08.2019, 23:12
Kötü başladı ve ilk yarı boyunca bu performansı devam etti. İkinci yarı nispeten toparlandı ama kendi çizgisinin altında oynadı...

Yasin Altuntas
29.08.2019, 23:12
Bu eleştirileri çok anlamadım. Parmak bence bizim takımın olmazsa olmazlarından. Evet zaman zaman hata yapıyor, zaman zaman adam kaçırıyor ama bu tipte dinamik oyuncu için bunlar çok doğal. Ekstra iş yaptığı için ekstra hata da yapar. Etliye sütlüye karışmaz rakibin bi adım gerisinde beklerse tabi göze batmaz.

Onazi için yapılan eleştirilerin bire bir aynıları Parmak için yapılıyor. Parmak bu kadar ileri geri oynamasa biz bu kadar uzun dakikalar boyunca hücum futbolu oynayamazdık. Yokluğunda durağan, sönük bir futbola döneriz bu da bizim sonumuz olur.

Hic ama hic katilmiyorum. Parmak‘in su anki oyununu begenen biri bence futboldan anlamiyordur.

Sefaenes
29.08.2019, 23:14
11 de değilde yedekte başlasa daha başarılı olur

Cem Balcı
29.08.2019, 23:15
Obi gibi kariyerine bakınca kendi kendime gaza geldiğim bir oyuncunun yaptığı rezil hataları,30 dk'yı dahi bukadar idman ve maç akabinde çıkaramamasını görünce,sana eleştiri yapmak ihanet gibi geliyor.

Enerjin yeter,koşmaya devam.

Dawsofield
29.08.2019, 23:16

onazinin geçen sezonki futboluyla hiçbir alaka söz konusu değil, en azından son maçlar itibariyle

redbul
29.08.2019, 23:16
39 yaşındayım amatör top da oynadım emnim bu halimle oynasam abdülkadirden kötü olmazdım dümdüz bir adam

Mustafa YILMAZ
29.08.2019, 23:22
sosa-obi orta sahasına kimi koyarsan koy sana vereceği bu olur.

günah keçisi ilan etmenin gereği yok o dizilimde rolü muallakta kalıyor ayrıca takım halinde savunma yapmadığımız için ortada kalıyor a.parmak.

Ufuk
29.08.2019, 23:38
Yani bilmiyorum fazla şey mi bekliyorum kendisinden ama bu değil miydi gol yer yemez hırsla vurup gol ile hem kendi çıldıran hem bizi çıldırtan?

Geçen sezon piyangodan çıktın, takımda yerin-ağırlığın yoktu ama artık 11 oyuncusu oldun. Alt yapıdan geldin. Takım dinamiklerine, tribüne hakimsin. Böyle tribünün gerildiği, homurdandığı zamanlarda başkalarının gölgesine saklanma lütfen. Yerli oyuncuların yeni lideri kendisi, bunun farkına acilen varırsın umarım.

Adem Akyüz'
30.08.2019, 02:08
Her maç sonu aynı şeyi diyoruz ama görünen köy kılavuz istemiyor. Rakibin elini kolunu sallaya sallaya gelmesinin sebebi maalesef. Hücumsal anlamda iyi işler yapıyor ama rakibi karşılama yönü çok zayıf. Abdülkadir'den bir Onazi yaratabilseydik vazgeçilmez olabilirdi bizim için.

serdaracıl
30.08.2019, 02:09
Gayet iyi oynadı.

Gürkan Asma
30.08.2019, 02:32
Kim pas atıyorsa aynen ona geri dönüyor, başka bişey yapmadı maçta. Bu kadar dengesiz performansı kaldıramayız kardeşim.

zerzebil
30.08.2019, 03:58
Takımın potansiyel günah keçisidir Abdülkadir.Rakip elini kolunu sallaya sallaya geliyorsa sebebidir, deniyor.Sıradan, risksiz bir oyun oynasa eminim beğenirdiniz.

Samet GÜVEN
30.08.2019, 09:16
Abdülkadiri büyüten iki ana etmen vardı.

1- Defansif mücadelesi.
2- Önlibero olmasına rağmen sıkça yaptığı ve çoğunda başarılı olduğu delici gidişleri.

İkisinden de vazgeçti. Sonuç ortada.

David_LuiZ4
30.08.2019, 09:57
Abdülkadir safkan bir önlibero değil ki ondan kesicilik babında bir şeyler bekleyelim..Bu çocuk pas oyununa yatkın dikine oynamayı seven topla dribbling olayını becerebilen nadide bir altyapı topçusu..Kendisinden gayet memnunum..Top ayağındayken rakipden baskı yediğinde reverse olayını da yapabilse tadından yenmez..Burayı okuyorsa kendisine tavsiyemdir topu aldığı zaman baskı yediğinde reverse olayını pratiğe dök kardeşim...Topla etrafında dön rakibi oyundan düşür bas geç dikine..

Abdülkadir gün geçtikçe daha iyi olacak..Bol bol Xavi-Iniesta videoları izlemesi veya hoca tarafından bu minvalde çalıştırılması lazım..

artvints
30.08.2019, 12:13
İkinci yarı sürekli topu sürüp nwakeme'yi buldu bu şekilde maçı bitirdik. Aslında araya boş koşular da yaptı ama nwakeme maçı bitirmeye odaklandığı için topu vermedi.

Basit pasları yapmaya devam etmeli , daha çok gezmeli saha içinde, pas alternatifi oluşturmalı. Pasla defans yapmak daha kolay bizim için.

Mesut
30.08.2019, 13:16
İlk yarı ve ikinci yarı siyah beyaz kadar fark var bu kadar değişken bana enteresan geliyor umarım ikinci yarıda ki futbolun devam eder

DeAgLeMaNyAq
30.08.2019, 20:54
Hem kendi çabası hem de kamuoyu baskısıyla milli takıma çağırıldı ama tercih edilmeyecektir...

Mehmet Fatih Silik
30.08.2019, 20:58
Tebrik ederim Aslanim

Serdar A
30.08.2019, 21:25
Hakkı olanı aldı sonunda.

Şöyle bir seçilen A milli takıma bakıyorum onun stilinde oyuncu da yok gibi... Aynı pozisyonu oynayan futbolcular arasında daha iyi pasörler var ama ya Abdulkadir'in defansif çabasına ya da delici özelliğine sahip değil. Milli takıma seçilmesine neden olan ana faktör de bu olabilir. Hoca şans verirse farkını göstereceğini dolayısıyla kadroda kalıcılaşabileceğini düşünüyorum. ŞG oynatır mı , orası meçhul. Yusuf'u Abdulkadir'i 80'den önce düşünmeyen bir hoca neticede...

Togrul
31.08.2019, 08:02
Tebrik ederim. Geçen sezonun son 10 haftasında aldığımız puanlarda büyük emeği vardı. Bu seneye de iyi başladı. Aek maçındakı şutu mükemmeldi. Bu denemeler olumlu sonuç verecekdir.

Saint Castillo
31.08.2019, 13:26
3 sezondur büyük maçlarda en önemli kozlarımız genellikle mahsul isimler oldu.

yusuf gitti, ömür sakat bu durumda fener maçında parmaktan ekstra bekliyorum.

TSemih61
01.09.2019, 03:09
Dorukhan, İrfan, Ozan ve Oğuzhan'ın olduğu ortasahada 1. tercih olması lazım diğer oyuncuların Parmak'tan bir ekstrasını göremiyorum izlediğim maçlarda. ŞG de aynı maçları izliyorsa Parmak 11 başlar.

Emre Veli
01.09.2019, 22:38
Birader cik hocaya adam akıllı ben sosa ile ortada oynayacak kadar degilim de bizi yakacaksin yoksa.

tsukru61
01.09.2019, 22:45
61 laneti

Uğur Ö.
01.09.2019, 23:44
Rezalet tek kelimeyle. Barış Memiş V2

omondoles
01.09.2019, 23:45
Go bench

Cem Balcı
01.09.2019, 23:51
Milletin ağzına laf vermek için her şeyi yapıyorsun.Bugün sayende sayısız pozisyona girdi adamlar.

castillo61
01.09.2019, 23:52
Çok kötü bi ilk yarı oynadı ama Doğan'ın girmesiyle orta alandaki presleri fayda veriyordu. Ekuban'dan sonra topu alıp hızlıca ileri sürecek tek adamdı. Bence çıkmamalıydı.

mustafakaya
01.09.2019, 23:54
her maç iyi olmaz ama bir pozisyonda topu kaptı ve pas vereceğine kendi giitmeyi tecih etti, verse belki asist yazacaktı kendisine.

arda.61
01.09.2019, 23:55
İyi bir hamle oyuncusu olabilirsin

Hakan
02.09.2019, 00:00
Ne kadar kötü de oynasa nankörlük yapmaya gerek yok.

Ozan Yılmaz
02.09.2019, 00:00
Düşüş devam ediyor

redbul
02.09.2019, 00:04
Ne kadar kötü de oynasa nankörlük yapmaya gerek yok.

müdür bu işin nankörlüğü felan olmaz sırf bu takımda trabzonlu diye oynuyor inan kendi hoca olsa ilk yarı bitmeden kendini oyundan çıkarırdı.

omondoles
02.09.2019, 00:04
Forumdaki herkes halı sahada top oynamıştır. Doğanın ne yaptığını yazayım, parmağın ne yapmadığını anlarsınız.

Doğan adama yakın oynuyor ve kafasını 360 derece çevirip çevre kontrolü yapıyor. Adam kaçınca kendisine yaklaşıyor. Veya takip ettiği adamı başkası alınca hemen önündeki adamı savunuyor.

Parmakta bunların hiç biri yok. Hatta daha da eksiklikleri var.

vetheksenol
02.09.2019, 00:16
Forumdaki herkes halı sahada top oynamıştır. Doğanın ne yaptığını yazayım, parmağın ne yapmadığını anlarsınız.

Doğan adama yakın oynuyor ve kafasını 360 derece çevirip çevre kontrolü yapıyor. Adam kaçınca kendisine yaklaşıyor. Veya takip ettiği adamı başkası alınca hemen önündeki adamı savunuyor.

Parmakta bunların hiç biri yok. Hatta daha da eksiklikleri var.

Parmak i her zaman savundum.Ama bugün hocası olsam falakaya yatirirdim.Berbat ötesi beyinsizce ve karaktersiz bir oyun oynadı.Ben altyapı topçularini her zaman savunurum.Bugun onun savunulacak hiçbir yanı yok.

smart
02.09.2019, 00:17
Oynadığı sürece orta sahamız kolay geçilmeye devam edecek ama işte yedekleyecek adam alamadık bu da bizim şanssızlığımız

Sefa
02.09.2019, 00:20
%100’ünü vermedikçe bir şey olmaz ayrıca 25 yaşından sonra orta saha yapmaya çalışıyoruz..

bordoylamavi
02.09.2019, 00:25
hiç birşey yapmadı. sene başından beri oynuyormuş gibi yapıyor

Harun-61
02.09.2019, 00:43
nazar degdi habu usaga!

TSemih61
02.09.2019, 00:45
Ortasahada her yere yetişebileceğini sanıp rakibe deli gibi saldırıyor, sonra her pozisyonda fizik olarak eksik kalıyor rakibin karşısında. Parmak da tek suçlu değil bu arada Sosa ile birlikte birbirlerini kötü etkiliyorlar. Bu iki oyuncu yan yana oynayamaz ama biz bir şekilde oldurmaya çalışıyoruz kaç haftadır.

omondoles
02.09.2019, 00:48
Ortasahada her yere yetişebileceğini sanıp rakibe deli gibi saldırıyor, sonra her pozisyonda fizik olarak eksik kalıyor rakibin karşısında. Parmak da tek suçlu değil bu arada Sosa ile birlikte birbirlerini kötü etkiliyorlar. Bu iki oyuncu yan yana oynayamaz ama biz bir şekilde oldurmaya çalışıyoruz kaç haftadır.

Suç parmağın. Aklını kullanacak.

Adem Akyüz'
02.09.2019, 00:53
Sparta Prag maçlarında Kanga,

Aek maçlarında kaptanları Mandalos,

Kasımpaşa maçında kısmen Aytaç,

Fenerbahçe maçında Kruse ve Emre..

Tesadüf değildir herhalde.. Top bizdeyken faydalı oluyor ama rakibe geçince o rakibi karşılamayı bilmediği için rakipler paldır küldür üzerimize gelmeye devam edecek. Üzgünüm ama Abdülkadir'den bir Onazi çıkmayacak.

Toraman
02.09.2019, 00:55
Biraz dinlenmesi lazım yedeğe çekilmeli

Ogün YAZICI
02.09.2019, 01:06
Ne hücum için kritik bir oyuncu
Ne de defansta önemli bir rol üstleniyor

Bu kadar fazla hücumuyla oynarken bu tarz bir oyuncu tamamen ziyan

Tamamen rölanti koşu ve etliye sütlüye karismam futboluyla zaman öldürüyor.

Yani yediğimiz gölde Garry'i sahte takibi herseyi özetliyor
Onunla beraber ceza sahasına gidemiyorsan bu takımın defansif orta sahası olamazsın

Arif Timurcioğlu
02.09.2019, 01:10
Abi hiç kimsede üst üste oynuyor kötü oynama şansı yok mu demiyor. Olabilir insan bu çocukta kötü oynayabilir dinlensin yine iyi oynar. Milli takıma seçildiğin için tebrikler.

61_Hasan_69
02.09.2019, 01:14
Bir adamda oyun aklı çevre kontrolü yoksa isterse Messi tekniği olsun bir sey olmaz ondan

Şerafettin Kara
02.09.2019, 01:18
Ne yaptığı kendi bile bilmiyordur aranan adam asla değil

David_LuiZ4
02.09.2019, 01:23
Parmak defansif orta saha oyuncusu değil kardeşim boş konuşmayın..Bu çocuk pas oyunu oynayan öne doğru oynayan önde basan her takımda iş yapar.

Ufuk
02.09.2019, 01:23
Adamlar yanından vız vız geçiyor. Bir omuz at, çelme çak birşey yap be Parmak. Orada Sosa bir tarafını yırtıp basıyor sen izliyorsun. Vallaha ayıp ya. Sadece top bizdeyken iş yapan adam mı olmak istiyorsun bu mudur? Trabzon'un çocuğusun çimleri yemen lazım elin Arjantinlisi senden daha hırslı oynuyor.

-Samet
02.09.2019, 01:30
Parmak defansif orta saha oyuncusu değil kardeşim boş konuşmayın..Bu çocuk pas oyunu oynayan öne doğru oynayan önde basan her takımda iş yapar.

Bunu yazmaya geldim tam da..

Biz orijini ofansif ortasaha/ acik olan oyuncuyu tutmusuz 6/ 8 olarak Sosa ile oynatiyoruz. Aslinda Sosa da ofans orijinli ama tecrube ve oyun gorusuyle mukemmel alan kapatiyor ve nerede duracagini bildigi icin top da kapiyor. Ama Parmak ta bu ozellikler olmadigi icin aslinda o bile cogu zaman hamle yapmaya cok cesaret edemiyor oyun icinde.

Gecen seneden beri performans olarak iyi oldugu bolumler oldugu icin ve su anki mevcut durumda Dogan- Mikel tam yeterli gorulmedigi icin 3 kulvarda birden yaristigimiz icin ve hoca da dogal olarak onu tercih ettigi icin beklentiler git gide yukseliyor ... Parmak 'tan 24 yasindan sonra rakibi karsilamak , top calmak , defansif anlamda dogru pozisyonu almak gibi yonlerini gelisitirip bizi Sosa gibi 3 kulvarda suruklemesini beklemek buyuk haksizlik. Keske Mikel hazir olsa da daha onde kalip daha iyi yapabilecegi isleri yapsa. Rakibi bunaltarak topu ileri tasimak, rakibi arkasina alip hizli hucuma cikarmak, sut denemek. Aslinda yapmasi gereken bunlar. Ama geri kosup rakip kovalamaktan ve bunu da tam yapamadigi icin hicbirsey yapmayan oyuncu huviyetine burunuyor dogal olarak.

Yine de buradaki gibi gomulecek bir oyuncu degil. Bu gidisle uzun sureler almaya da devam edecektir.

Numan Yerlikaya
02.09.2019, 02:00
Orta saha oyuncusu 1 top kapamaz mı. Bi pozisyonda zıplamadı bile adam benden uzun alır zaten diye. Orta saha oyuncusu değilse başka yerde dene o zaman

BatuhanB
02.09.2019, 02:09
Çok seviyor ve takdir ediyorum lâkin Sosa'nın sırtından daha fazla geçinmemeli. Bir süre yedek bekletilip hamle oyuncusu olarak kullanılmalı. Geçen sezondan bu yana üstüne koyduğu tek şey fiziksel güç.

Emre Veli
02.09.2019, 02:34
Kanat veya 10 numara olarak devam etsin edebiliyorsa. Ya da 3lü orta sahada hücumcu oynasın. vallahi göbekten pozisyon yemekten takımın iflahı kesildi. göbekte 2liden biri olmasın da nerede oynamak istiyorsa oynasın. yeteneği var azimli ziyan etmesin.

BlackPanther
02.09.2019, 02:41
17956

Bu resim herşeyi anlatıyor.

BlackPanther
02.09.2019, 02:47
Adamlar yanından vız vız geçiyor. Bir omuz at, çelme çak birşey yap be Parmak. Orada Sosa bir tarafını yırtıp basıyor sen izliyorsun. Vallaha ayıp ya. Sadece top bizdeyken iş yapan adam mı olmak istiyorsun bu mudur? Trabzon'un çocuğusun çimleri yemen lazım elin Arjantinlisi senden daha hırslı oynuyor.

Sen tv başında o da saha içinden izledi maçı :)

artvints
02.09.2019, 03:35
Taraftarimiz birseyi atliyor, hoca parmak'a adam veriyor mac icinde ona yakin oyna diyor. Merkezde dur alani kontrol et demiyor. O yuzden saga sola savrulan bir parmak goruyoruz. Gecen sene uc ortasaha ile adam adama karsiliyorduk rakibi, simdi kaldi 2 kisi

Sosa'yla karsilastirmak dogru degil , yillarin orta sahasi . Ne zaman kosacagini iyi bilyor. Bazen sosa da kontak kapatiyor, yetisemeyecegi top olunca direk birakiyor pozisyonu, yuruyerek donuyor.

Baska turlu savunma yapsak belki daha basarili olur. Topun rakipte daha cok kaldigi maclarda yuzde yuzle adam kovlayacak bir tip degil, onu dogan daha iyi yapar.

OrkHun
02.09.2019, 08:19
3'lü orta sahada nerede duracağını bulamıyor, 2'li oynayınca da eksik bırakıyor takımı. nasıl oynayacak bilemiyorum.
gençler maçında yerini doğan'a bırakmalı.

ÖmürKaradeniz61
02.09.2019, 08:29
Heyecanlandı bayağı panik yaptı gözlerinden anlarım adamın. Önceki maçlarda ortaya koyduğu mücadele olmayınca hemen sırıttı.

Tayfun
02.09.2019, 09:21
Yediğimiz golde Rodrigues'i takip etmeyi bırakıyor şaka gibi.

olcay_61
02.09.2019, 10:26
Yediğimiz golde Rodrigues'i takip etmeyi bırakıyor şaka gibi.

rodrigezin direkten dönen topunda da kendisini izlemeni tavsiye ederim..

Yasin Altuntas
02.09.2019, 11:04
rodrigezin direkten dönen topunda da kendisini izlemeni tavsiye ederim..

Tolg Cigerci‘nin karsi karsiya kaldigi top arasindaki en feci olani. Ki daha nice örnekleri mevcut!

Fatih Çelik
02.09.2019, 11:08
Refakatçi.

Emrah KabuL
02.09.2019, 11:41
Abartıldığı kadar iyi olamadı hiç bir zaman.

Alper Beyazay
02.09.2019, 11:42
Yerin yedek kulübesi. Fazlası değil.

alper*
02.09.2019, 11:44
Takıma lazım olan iyi bir oyuncu.

Akbabaları dikkate almayın.

jairzinho
02.09.2019, 12:17
topla dripling yapan kaç oyuncu var aga.

doğan erdoğan ın ilk 11 e monte edilmesiyle birlikte daha fazla hücum bölgesinden kendisini gösterecektir.

doğan erdoğan
önlerinde sosa ve parmak

LittleFinger
02.09.2019, 12:26
17960
17959

Ogün YAZICI
02.09.2019, 12:39
Oyuna giren oyuncular dahil takımın en az ikili mücadeleye giren ismi

Doğan Erdoğan 4/7 (45 dakikada )
Parmak 2/4

Rölanti koşuyor
Temas yapmıyor
Ikili mücadele yok
Hava topu yok

Ama top tekniği iyi :)

smart
02.09.2019, 12:53
Antrenman fotoğraflarına gelince maşallah her karede bu adam var ama sahada bakıyorsun ismini 1-2 defa falan duyuyoruz

AYYILDIZ
02.09.2019, 12:54
Milli aradan sonra iyi olacaktır. Düşüşler normal.

Yasin Altuntas
02.09.2019, 12:58
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190902/ed32b01db77b859a81d9fa375cc9e002.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190902/74484c45ef09fe90c53df2b4bdd597ae.jpg

Saka gibi bu pozisyonda gol yememis olmamiz, bu felaket savunma anlayisini degistirmez. Donis yerine kesinlikle kendisi cikmasi gerekirdi.

redbul
02.09.2019, 13:08
Milli aradan sonra iyi olacaktır. Düşüşler normal.

kardeşim olayın düşüş le kalkışla alakası yok bu adam bu seviyelerin adamı değil kendimizi kandırmanın bir analmı yok bu adam sıradan hiç bir özelliği olmayan dümsüz bir adam.

odyseuys
02.09.2019, 14:45
Taraftarimiz birseyi atliyor, hoca parmak'a adam veriyor mac icinde ona yakin oyna diyor. Merkezde dur alani kontrol et demiyor. O yuzden saga sola savrulan bir parmak goruyoruz. Gecen sene uc ortasaha ile adam adama karsiliyorduk rakibi, simdi kaldi 2 kisi

Sosa'yla karsilastirmak dogru degil , yillarin orta sahasi . Ne zaman kosacagini iyi bilyor. Bazen sosa da kontak kapatiyor, yetisemeyecegi top olunca direk birakiyor pozisyonu, yuruyerek donuyor.

Baska turlu savunma yapsak belki daha basarili olur. Topun rakipte daha cok kaldigi maclarda yuzde yuzle adam kovlayacak bir tip degil, onu dogan daha iyi yapar.

yani şunu maç başlıklarından anlatabilmek için göbeğim çatlıyor ilk prag maçından bu yana.

hem iki ortasaha oynayıp hem de birine adam markajı görevi verince ortalık karışıyor...

ha ben a.kadir'in yerinde olsam inisiyatif alır hocanın dediğini yapmam o başka.

ama çocuğu da anlamak lazım, çok uğraştı o forma için...

Gökhan Balcı
02.09.2019, 14:52
Tükendi adam artık tükendi bitti. Oynadığı oyunun temelini kimse öğretmemiş ona. Abdülün suçu değil bu. Yirmi beş yaşından sonra futbolcu oldu herif resmen. Ve olduğu mevkiden farklı bir mevkide hem de böylesi temeli ve fiziği eksik bir oyuncudan çok çok şey bekliyoruz. Ben kemfisimln bu takımın efsanesi olacağına inanıyorum gerçekten ama orada o şartlarda mümkün değil küfür kıyamet gider bu şekilde. Çocuk da bitecek bu şekilde. Parmak 'ı hem dinlendirip hem de doğanla forma rekabetine sokmak gerekli. Allah vere de milli maçta oynamasa

artvints
02.09.2019, 15:40
yani şunu maç başlıklarından anlatabilmek için göbeğim çatlıyor ilk prag maçından bu yana.

hem iki ortasaha oynayıp hem de birine adam markajı görevi verince ortalık karışıyor...

ha ben a.kadir'in yerinde olsam inisiyatif alır hocanın dediğini yapmam o başka.

ama çocuğu da anlamak lazım, çok uğraştı o forma için...

Belki yine tutamaz ortasahayı ama o da normal. Sen bu takımla maç çıkıyorsan, oyunu kontrol etmeyi ve hücum etmeyi düşünürsün, en azından hızlı geçişlerle pozisyon ararsın. Kötü performans var ama bunun önü de sonuna kadar açılmış.

pReN@_61
03.09.2019, 12:07
Çalışmaya devam hafız

BlackPanther
06.09.2019, 13:53
Çalışmaya devam hafız

Koşu bandına çıksın. Tepeye çıkış moduna bassın sonra hızı 14 km/h alıp 5 dakika nefesi tükenene kadar hızlı koşsun.

İnsin squad yapsın bol bol kaslar yanana kadar ve sonra koşu bandını tekrarlasın. Bu antrenmanı 30 dakika yapsa yeterli olacak.

Bunlara fizik ve kondisyon gücü depolamıyorlar mı? Kim bunların fizik hocası. Abdülkadir benimle 1 ay antrenman yapsın Bundesligada oynar.

matalar
06.09.2019, 14:45
10 sayfa geriye git göklere çıkarılmış, 10 sayfa sonra yerin dibine sokulmuş :-)

Vkgz
07.09.2019, 14:23
10 sayfa geriye git göklere çıkarılmış, 10 sayfa sonra yerin dibine sokulmuş :-)

sebebi şu hücumcu sayısı arttıkça orta sahada defans yapma işi iyice üzerine bindi ve onu kaldıracak kapasitei yok. daha dengeli bir takım olsak eski övgüleri almayadevam edebilirdi

Kemal Öztel
07.09.2019, 14:24
Şenol hoca bugün ilk kez milli olmasını sağlar umarım. Hak ediyorsun reis

artvints
07.09.2019, 14:31
Şenol hoca bugün ilk kez milli olmasını sağlar umarım. Hak ediyorsun reis

Emre'nin 100 mac oynamış olması daha önemli hoca için.

Kemal Öztel
07.09.2019, 15:36
Emre'nin 100 mac oynamış olması daha önemli hoca için.

Emreyi hiç sevmem ama hak ediyor oynamayı kalite olarak. Abdülkadir'e gelince sonradan oyuna girse bile kafi, hanesinde milli maç gözüksün. Hem böyle böyle başlar belki milli takımda tutunmaya. Ülkede hem defansif meziyetleri hem ofansif meziyetleri olan orta sahalarda Emre'den sonra bana göre Abülkadir Parmak geliyor. Umarım iki maçta da süre alır iki defa milli olmuş gözükür. Transferi de etkiliyor böyle şeyler. İsterim Almanya'ya veya Italya'ya transfer olsun..

Dawsofield
08.09.2019, 02:28
Tükendi adam artık tükendi bitti. Oynadığı oyunun temelini kimse öğretmemiş ona. Abdülün suçu değil bu. Yirmi beş yaşından sonra futbolcu oldu herif resmen. Ve olduğu mevkiden farklı bir mevkide hem de böylesi temeli ve fiziği eksik bir oyuncudan çok çok şey bekliyoruz. Ben kemfisimln bu takımın efsanesi olacağına inanıyorum gerçekten ama orada o şartlarda mümkün değil küfür kıyamet gider bu şekilde. Çocuk da bitecek bu şekilde. Parmak 'ı hem dinlendirip hem de doğanla forma rekabetine sokmak gerekli. Allah vere de milli maçta oynamasa
güzel yorum..

sahada izlerken futbola yetenekli bir insanla, türkiye süperlig seviyesindeki futbolcu'nun ayrımı hissediliyor.

fundamental, fizik... biraz kıpırdamaya çalıştığında sırıtıyor. fb maçındaki dikine dribling denemesi mesela, ozan'ın dalga geçer gibi metrelerce arkadan gelip süpürüp gittiği. hız, güç, dayanıklılık... hiçbir fiziki özelliği bu seviyede değil. göğsüyle yumuşatmak isterken yere yapıştı adam ya.. toplu-topsuz fundamentali ha keza.. ama tekniği iyi. çıplak gözle bu seviye farkını hissetmek açıkçası futbolsever olarak beni etkiledi :) sporculuk farklı bir olay.

bu seviye farkının kendisi de farkında olacak ki sosyal medyadan taraftar engelleme işlerine falan giriyor.

öte yandan özverili oynuyor. geçen sene onazi sakatlığından doğan fırsatta iyi savaştı forma için. tabiri caizse yoklukta gitti.

bu sezon şampiyonluk için ümitliydim açıkçası ama hayalkırıklıkları peşpeşe geliyor, ünal hoca merkez ortada alternatif üretmedi, abdülkadir'in sakatlığındaki skandal derken.. üzücü oldu.

konuyu dağıtmayayım. parmak bu takımda yedek olabilir. sezon başından beri 1-2 maçın belli bölümleri hariç oynadığı futbol takım seviyesinin çok altındadır.

Gökhan Balcı
08.09.2019, 13:27
güzel yorum..

sahada izlerken futbola yetenekli bir insanla, türkiye süperlig seviyesindeki futbolcu'nun ayrımı hissediliyor.

fundamental, fizik... biraz kıpırdamaya çalıştığında sırıtıyor. fb maçındaki dikine dribling denemesi mesela, ozan'ın dalga geçer gibi metrelerce arkadan gelip süpürüp gittiği. hız, güç, dayanıklılık... hiçbir fiziki özelliği bu seviyede değil. göğsüyle yumuşatmak isterken yere yapıştı adam ya.. toplu-topsuz fundamentali ha keza.. ama tekniği iyi. çıplak gözle bu seviye farkını hissetmek açıkçası futbolsever olarak beni etkiledi :) sporculuk farklı bir olay.

bu seviye farkının kendisi de farkında olacak ki sosyal medyadan taraftar engelleme işlerine falan giriyor.

öte yandan özverili oynuyor. geçen sene onazi sakatlığından doğan fırsatta iyi savaştı forma için. tabiri caizse yoklukta gitti.

bu sezon şampiyonluk için ümitliydim açıkçası ama hayalkırıklıkları peşpeşe geliyor, ünal hoca merkez ortada alternatif üretmedi, abdülkadir'in sakatlığındaki skandal derken.. üzücü oldu.

konuyu dağıtmayayım. parmak bu takımda yedek olabilir. sezon başından beri 1-2 maçın belli bölümleri hariç oynadığı futbol takım seviyesinin çok altındadır.

Bu işi devamlı üst seviyede yapmakla alt seviyelerde yapmak arasında ciddi fark var. Sadece oynanan futbolun kalitesi değil profesyonellik anlamında da alt ligler bizde zerre değerli değil. Çıkın oynayın hesabı var. Yani abdülkadir alt ligde bile olsa fiziken ve aklen kendini geliştirse yine bu durumda olmayabilirdi. Ama bugün Abdülkadir kendi mevkisinde oynasa bu sefer de ofansif olarak çok beklenti duyacağız. Bu konuda hep fatih örneğini veriyoruz ama fatih safi yetenekti. Aslen bir on numara olmasına rağmen bir forvet olarak da eksiği olmayan bir oyuncuydu. Dolayısıyla bu çocuğun üzerine bu kadar yüklenmektense ondan maksimum verimi nasıl alırız bunun hesabını yapmalıyız. Abdülkadir'in kafasından şu an binlerce şey geçtiği için çaresiz durumda. O kadar çalışıyorum ama olan bu diyor. Geçen sene Yusuf etkisi bir illizyondu ve kendisiyle beraber medya da olduğundan daha iyi gösterdi oyuncuyu. Şimdi yalnız kalınca defoları daha net gözükmeye başladı. Böylece geçen senenin parlayan yıldızı şimdi her şeyin sorumlusu olarak görülmeye başlandı. Halbuki buna gerek yoktu. Övgümüzün de sövgümüzün de ayarı yok. Abdülkadire en uygun mevkiyi bulup fiziken ve mental olarak geliştirip bundan sonra ne olura bakmamız gerekiyor diye düşünüyorum

Saint Castillo
08.09.2019, 14:23
volkan şen, soner aydoğdu, aydın yılmaz ve benzeri isimlerin milyonlar kazandığı bş süper ligde Abdülkadire amatörden dün gelmiş muamelesi yapmak haksızlık olur.

son zaman diliminde formsuz ve yılgındı. milli takım dönüşü duruma göre biraz dinlendirilir ama sonunda formayı alır.
kafasını rahatlatsın biraz, milli takıma gideceğini belki de 1 ay önce öğrenmiştir. küstürmeyelim adamı.

Sadettin_
08.09.2019, 23:00
Ciğeri yetene kadar koşuyor .
Başka bi numarası yok .
Hele sosa yerine falan koyanlar var . Böyle korkunç cahillikle nasıl yaşıyor millet anlamıyorum .
Sosadaki zekanın , oyun görüşünün milyarda 1 i yok bu adamda .
Sosa - parmak karşılaştırması = Pirlo -sezer badur karşılaştırması

erenslash
09.09.2019, 00:00
abdülkadir parmağı fb gs veya bjkyi ver tozunu attrırır şu anda ofansifi güçlü oyuncuları var çünkü adamların

bizde defansif anlamda istanbula kıyasla orta alanda daha eksik olduğumuz için o bölgeye yardım etmekten gına geldi çocuğa

Kemal Öztel
10.09.2019, 23:29
Güzel sonunda ilk milli maçına çıktı, umarım kalıcı olur milli takımda.

İsmail Sezgin
10.09.2019, 23:35
Milli formayı ilk kez giymene sevindim

DURAS
10.09.2019, 23:41
Goldeki patı büyüktü. Yaptığı koşuyla Yusuf’un önünü açtı. Başarılar

Cem Balcı
11.09.2019, 00:30
Başarılar ve hayırlı olsun.

DeAgLeMaNyAq
11.09.2019, 00:35
İnşallah devamı gelir ama pek sanmıyorum. Okay ve Mahmut varken ona sıra gelmez...

pazarkapılı
11.09.2019, 01:14
senol gunes tarafinda ilk defa milli olmasi icin oynatilan oyuncu...baska oyuncular hangi baska nedenlerle oynatiliyor merak ediyoruz....

TSemih61
11.09.2019, 02:54
İnşallah devamı gelir ama pek sanmıyorum. Okay ve Mahmut varken ona sıra gelmez...
Şenol Güneş varken hiç belli olmaz. Okay'ı sevdiğini ise hiç sanmıyorum tercih de etmedi zaten geçmişte statik, temposuz ve yavaş düşünen oyunculara alerjisi vardır ŞG'nin.

Mahmut'un partneri olabilir çok rahat ama oyun kalitesini bir miktar daha artırması ve çift yönü de dengeli oynaması lazım. Dorukhan ve Ozan gibi isimlerden çok daha iyi bir futbolcu. Son zamanlarda takımın yoğun maç temposundan dolayı beklentileri karşılayamadığı oldu, hoca bu yüzden güvenememiş olabilir Parmak'a takıntılı biri ŞG bunu biliyoruz zaten.

Aşırı hücumcu bir takımda oynamanın dezavantajını da yaşıyor Abdulkadir, Sosa da çift yönlü bir oyuncu sayılmaz sahada uzun dakikalar boyunca yürüdüğü de oluyor tüm yük Parmak'a kalıyor. Takım eskisi gibi pas oyununa döndüğünde kalitesini yansıtacaktır. Kendisini acımasızca eleştiren taraftarı utandırır umarım.

Kazım Bostan
11.09.2019, 13:41
Çok yakıştı milli forma. Maşallah.

17997

artvints
15.09.2019, 13:08
Üç ortasaha ile oynarsak hücumda kendisine çok iş düşecek. Yeterli üretimi yaparsa üç ortasaha ile devam ederiz daha emniyetli oynama şansımız olur.

Geçen seneki iştahı göstermesi önemli. Top taşıması, hizlı geçişler yapması, ceza sahasına girmesi gerekiyor. Geçen sene bunları yapacak potansiyeli gösteriyordu. Sol iç oynayarak hem nwakeme'yi daha aktifleştirip hem de kendi üretirse sıkıntılı dönemi aşarız.

Sefaenes
15.09.2019, 22:08
Asla ilk 11 de oynuyacak oyuncu değil yedek oynamali daha başarılı olur 11 de oynadığı maçlarda 2 yarı hiç yok

Giallorossi
15.09.2019, 22:10
Alternatiflik bir erdemliktir. 75'te, 80'de oyuna girip güzel katki saglar.

Aydın Tiryaki
15.09.2019, 22:10
İyi bir yedekten fazlası değil. Sosa'nın yedeği olur en fazla. Çok abartmayı seviyoruz bazı şeyleri.

BatuhanB
15.09.2019, 22:12
Yarım sezonluk rüyâ performansın için teşekkürler ve yedek kulübesinde başarılar.

Vkgz
15.09.2019, 22:14
Ne etliye karisiyor ne sutluye . Kaç top çaldı acaab

Mert'
15.09.2019, 22:15
Kendi evladımız seviyoruz falan da artık yedeğe çekilmekten korkulmamalı.

Emre.
15.09.2019, 22:15
Kanat oynasa daha iyi. Mikel kaç top kesti, sosa kaç top kazandı, sen de bir şeyler yapmalıydın.

a.fındıkoğlu
15.09.2019, 22:16
Mevkisiz oyuncu hayalet gibi hic bi yerde yok.

mustafakaya
15.09.2019, 22:18
Çıkmaması gerekiyordu, son 10-20 dakikada ani patlamaları ve çok isabetli paslarını gördük, Bu adam orta sahadan çıkıp nasıl kanat oyuncusu alınır anlamak zor. Hadi çıktı yerine başka bir orta saha al. kreatif istiyorsan ahmet canbaz var, defansif istiyorsan doğan erdoğan var. Orta sahadan ileriye anlamlı top atmakta zaten zorlanıyorken abdülkadir parmak ı çıkarıp kanat oyuncusu almanın anlamı ne?

DeAgLeMaNyAq
15.09.2019, 22:20
Şu aşamada o bölgede aranan oyuncu Doğan gözüküyor. Obi ve Sosa ile birlikte oynamasına rağmen orta sahamız yine yol geçen hanına döndü...

61_Hasan_69
15.09.2019, 22:36
Hadi artık yedek kulübesine

Alper Beyazay
15.09.2019, 22:52
Mevkin ne? Görevin ne? Amacın ne? Sahada ne yapıyorsun?

acan61
15.09.2019, 23:32
Abdulkadir beyefendi olmuş durumda, beyefendimiz geçen sene tabi ameleydi o zamanlar rakibe çift dalıp toplar çıkarırdı maçta basmadığı yer yoktu üstüne sağlam şutları vardı ama açılın o artık bir beyefendi Fıratcan gibi oyunculara beyefendilik yapacak.

Kusura bakma senden bu kulübün efsanesi olmanı bekliyorum inşallah uykudan uyanırsın kardeşim.

Ogün YAZICI
15.09.2019, 23:35
Kredisi nerden geliyor ?
Trabzon'daki Prag maçı dışında döküldü bu sezon

Refakatcilik yapıyor
Topla dribling yok
Kesicilik yok
Kademe yok
Adamını takip etme yok
Alan kapatmak yok

90 dakika refakatçi gibi koşuyor
Bugün kendisine el kol yapmayan oyuncu kalmadi

Perreira Nwakaeme Sosa Novak hepsinin tepkisini çekti sahada

Harun-61
15.09.2019, 23:39
Artis hareketlerini yine 2 defa yapti. Yine topu aldi rakip takim.

Ufuk
16.09.2019, 00:01
61'in laneti. Giyene bir şeyler oluyor. 100 kere söyledik.

61_Hasan_69
16.09.2019, 00:03
Iki mac üst uste oynamasin alttan alta bu takımı karıştıracak bir potansiyeli var

eraytaskin61
16.09.2019, 00:06
İyi maçların oldu A. PARMAK ama unutma Zeki de Lampard gibi oynamıştı ortasahada bak şimdi nerde

artvints
16.09.2019, 00:12
Yerine kim oynayacak onu merek ediyorum Fıratcan mi? Sorunun parmak'la alakası yok. Yine aynı şeyler yaşanacak. Top alıp taşıyan başka oyuncu da yok. Diğerleri kamera varken koşuyor aksi halde yürüyorlar, pozsiyonlara uzaklar. Ortasahanın yükünü 1 milyon euro üzerinde para alan adamların çekmesi lazım. Parmak bonustu, kadro yine yönetilemedi.

Yerine doğan oynayinca birşey değişmeyecek, öne gidecek oyuncu yine yok.

Anıl C
16.09.2019, 08:09
Bu çocuğa kapasitesinden büyük görevler verilmeye çalışılıyor. Burada hakkında felsefik yazılar yazmanız bile gereksiz. Sorun ortada çünkü. 2. sınıf oyunculardan kurtarici yapmaya çalışıyoruz.

OrkHun
16.09.2019, 08:55
"kendi mevkisi dışında oynayan adamın aşırı konsantre olması" sendromu sayesinde geçen sene kısa bir süre götürdü. ama ortalama konsantrasyon/motivasyon ile o bölgeyi idare edebilecek dönüşümü sağlayamadı. bundan sonra da yedek olarak arada o bölgede oynatıp yine yüksek motivasyona ulaşmasına sağlamalıyız. süreklilik göstermesi zor görünüyor şu aşamada.

Tayfun
16.09.2019, 08:58
Pozisyon bilgisi çok az. Alan daraltma, rakibi karşılama konusunda çok geride. Bu nedenle sahada ne yaptığını kendi de bilmiyor

pazarkapılı
16.09.2019, 09:03
tek basina yapabilecegi hicbisey yok, o degil kimsenin yapabilecegi bisey yok, esas moral bozucu kisim zaten bu...

Kemal Öztel
16.09.2019, 09:38
Mevkiini terk etme kardeşim kanada geçiyosun rakip kaleciye pres yapıyosun falan derken orta saha tamamen boşalıyor. Sen önce kendi yerini koruyacaksın. Yürüye yürüye geçiyo rakipler merkezden sezon başından beri bu böyle..

İ. SARAL
16.09.2019, 10:08
Her türlü halini, Mikel'in iyi haline tercih ederim.

Bedri Sertkaya
16.09.2019, 11:26
Mevcut durumda mecburiyetten oynuyor kredisini tüketiyor. Doğan derhal sahaya sürülmeli. Mikel'i demiyorum bile. Mikel'de Abdülkadir'de hayalet gibi geziyor sahada.

alper*
16.09.2019, 12:58
Attığımız iki golde de vardı.

Ama ulemalar tarafından yuhalandı.

Kaybettik kendisini.

Çıkın siz oynayın şimdi.

Sefa Toyer
16.09.2019, 15:20
Yedeğe çekilmeli.

Yasin Altuntas
16.09.2019, 19:27
https://twitter.com/atavratsosa/status/1173633825387307013?s=21

Su pozisyonda Abdulkadir‘d bakarmisiniz lütfen (Mikel icin de aynisi gecerli)......

Samet Berber
16.09.2019, 21:00
Sezon başında beri iyi bir 10 dakikası dahi yok ama her maç 11, çok ilginç.

pReN@_61
17.09.2019, 00:12
Dostum nabıon ?

Furkan Özdem
17.09.2019, 00:49
Yusuf gidince Abdulkadir in de büyüsü bozuldu...

Sezgin Öztürk
17.09.2019, 12:43
Geçen sene sahada basmadık yer bırakmayan,oyuna isyan eden adam gitmiş sahada boş boş dolaşan adam gemiş. Kendine gel tez zamanda yoksa geç bulduğun formayı kaybedeceksin.

Bud Spencer
17.09.2019, 12:48

Su pozisyonda Abdulkadir‘d bakarmisiniz lütfen (Mikel icin de aynisi gecerli)......

iyi niyetli degiller, hem mikel ham abdulkadir
ikiside yürüyüp izliyor

redbul
17.09.2019, 12:53
Sezon başında beri iyi bir 10 dakikası dahi yok ama her maç 11, çok ilginç.

kimliğinde trabzon yazıyor öz evlat

SamZuk
17.09.2019, 14:54
Gençlerbirliği maçında yenilen golde başrol oynadın artık okeyi bırakıp futbola odaklan. Sahada yürümek için değil koşmak için para alıyorsun. Senden 10 yaş büyük olanlar senden daha fazla efor harcıyor bu takıma...

artvints
17.09.2019, 15:01
Gençlerbirliği maçında yenilen golde başrol oynadın artık okeyi bırakıp futbola odaklan. Sahada yürümek için değil koşmak için para alıyorsun. Senden 10 yaş büyük olanlar senden daha fazla efor harcıyor bu takıma...

Parmak'la yenilen golün alakası yok. Hangi merkez ortasaha ani atakta sol bekin kademesine girebiliyor? Bu nasıl bir akıl dışı beklentidir? Böyle yenilen gol analiz edilmez.

SamZuk
17.09.2019, 15:11
Parmak'la yenilen golün alakası yok. Hangi merkez ortasaha ani atakta sol bekin kademesine girebiliyor? Bu nasıl bir akıl dışı beklentidir? Böyle yenilen gol analiz edilmez.

Dakika 84 pozisyonda topu gençlerbirliği aldığında sadece 1 futbolcu var parmaktan ilerde. Atak devam ediyor parmak yürüyor hem önünden hem arkasından iki rakip ceza sahasına giriyor ama parmakta hiçbir efor yok sağımdan solumdan geçiyorlar ben de geri koşayım demiyor veya diyemiyor.

Parmak tam yenilen golün merkezinde ama umursadığı söylenemez.

artvints
17.09.2019, 15:26
Dakika 84 pozisyonda topu gençlerbirliği aldığında sadece 1 futbolcu var parmaktan ilerde. Atak devam ediyor parmak yürüyor hem önünden hem arkasından iki rakip ceza sahasına giriyor ama parmakta hiçbir efor yok sağımdan solumdan geçiyorlar ben de geri koşayım demiyor veya diyemiyor.

Parmak tam yenilen golün merkezinde ama umursadığı söylenemez.

Takım bu pozisyona kadar abondane olmuş zaten, her top geriye geliyor, rakip sürekli atak tekrarlıyor. Bir iki koşarsın reflekslerin zayiflamaya baslar, ani atakta hücum oyuncusu avantajı alır.

Novak da arkasına bakıp ona göre pozisyon alabilirdi. Huseyin öne doğru cikabilirdi. Hosseini adama erken gitmek yerine ortanın yönüne göre pozisyon alabilirdi. Futbolda arka direğe top geçiriyorsan geçmiş olsun. Fotoğraf karesinden bu bunu tutmamış diye analizin gerçekliği yok.

SamZuk
17.09.2019, 15:34
Takım bu pozisyona kadar abondane olmuş zaten, her top geriye geliyor, rakip sürekli atak tekrarlıyor. Bir iki koşarsın reflekslerin zayiflamaya baslar, ani atakta hücum oyuncusu avantajı alır.

Novak da arkasına bakıp ona göre pozisyon alabilirdi. Huseyin öne doğru cikabilirdi. Hosseini adama erken gitmek yerine ortanın yönüne göre pozisyon alabilirdi. Futbolda arka direğe top geçiriyorsan geçmiş olsun. Fotoğraf karesinden bu bunu tutmamış diye analizin gerçekliği yok.

Sizin söylediğinizin pozisyonla alakası yok ,herhalde gol sırasında çekirdek çıtliyordunuz ve tekrarını izlemediniz .35 yaşında ki adamlar 40 metre koşuyor da parmak 20 metre koşamıyor bu mu açıklaman? Yanında ki adamlar parmaktan 10_15 metre geriden geldiler ani bir olay da değil parmak sadece izliyor adamları.

Anıl C
17.09.2019, 18:32
Keske Freiburg'a verseydik.

artvints
17.09.2019, 18:39
Sizin söylediğinizin pozisyonla alakası yok ,herhalde gol sırasında çekirdek çıtliyordunuz ve tekrarını izlemediniz .35 yaşında ki adamlar 40 metre koşuyor da parmak 20 metre koşamıyor bu mu açıklaman? Yanında ki adamlar parmaktan 10_15 metre geriden geldiler ani bir olay da değil parmak sadece izliyor adamları.
Adamlar pozisyona yakın, biri çalım yediği adamın peşine koşuyor, biri de bölgesine koşuyor. Adam takibi bambaşka bir refleks. Sanki sosa'nin uzak kaldığı pozisyonda yürüyerek geriye döndüğünü hiç görmedik.

Mustafa YILMAZ
18.09.2019, 12:53
defansa katkı vermiyor takımın diğer oyuncuları gibi ama golün başlangıcı yine bu adam.

eldeki orta sahalardan sosa-obi-doğan, tek dikine oynayan adam a.parmak.

jönts
18.09.2019, 12:58

Bundan daha kötüsü Fener maçında yediğimiz gol. Bu pozisyon yine zorlasak affedilebilir. Fener maçında peşinde olduğu adamı bırakıyor, akıl alır gibi değil.

Toraman
18.09.2019, 13:08
Geçen sene Fatih Tekke gibiydin her maç 5-6 tane kritik top kapar, top saklar gider ileride gol bulurdun. Ne oldu, nasıl oldu bu haldesin anlamak mümkün değil.

BlackPanther
18.09.2019, 16:00
Kesinlikle Trabzonsporun futbolcusu değil. Neden bu zamana kadar parlamadığını şimdi net görüyorum ve anlıyorum.

Kimse yediğimiz golde Parmakı savunmasın. Pozisyonu analiz edip bu adamın futbolcu olmadığını göstereceğim.

Geçelim ilk resime.

18018

Gördüğünüz gibi daha pozisyonun başlangıcı ve futbolcular sahada yerlerini almışlar. Yani tehlikeli bir atak söz konusu bile olamaz

18019

Gençlerbirliği kaptığı top ile sol kanattan atağa kalkıyor. Gençlerbirliğinin sağ kanat futbolcusu depara başlıyor. En yakınındaki futbolcu Parmak. Bu beyefendi hakem misali yavaştan koşmaya başlıyor.

18020

Geçlerbirliğinin sağ kanat futbolcusu gol pozisyonuna girmek için ceza sahasına doğru koşuyor. Bu arada Parmakın solundan bir başka Gençlerbirliği futbolcusu onu geçiyor.

Amatör liginde bile top oynayan bir futbolcu adam boş olduğu için peşinden koşar. Boş bırakmaz. Yani kademeye girer.

18021

Şu resimde Parmak artık koşmayı bırakıyor ve pozisyonu izleme moduna geçiyor. Yazıklar olsun!!! Gençlerbirliğinin futbolcusu bomboş durumda.

18022

Parmak ceza sahasına geri koşmayan tek futbolcu. Takip edeceği adam bomboş plaseyi bırakıyor ve Abdülkadir Parmak pozisyonu benim tv den izlediğim gibi adamın beş metre gerisinden izliyor. Bunu Trabzonsporun formasını giyen bir futbolcu yapıyor.

18023

Şu resimdeki detaya dikkatinizi çekerim. Novak Parmaka serzenişte bulunuyor adamı neden takip etmedin boş bıraktın diye.

Birde defans kötü diyoruz. Böyle biri ortasahada oynarsa Fabio Canavaro bile kötü olurdu.

Parmak birdaha kadroya alınmasın.

Zafer Fidan
19.09.2019, 10:33
Gücü yetmiyor. Oynadigi pozisyonu kaldiramiyor. Yedege cekilmeli.

omondoles
19.09.2019, 11:23
Tebrikler BlackPanther

İlker Yazıcıoğlu
19.09.2019, 11:32
Kesinlikle Trabzonsporun futbolcusu değil. Neden bu zamana kadar parlamadığını şimdi net görüyorum ve anlıyorum.

Kimse yediğimiz golde Parmakı savunmasın. Pozisyonu analiz edip bu adamın futbolcu olmadığını göstereceğim.

Geçelim ilk resime.

18018

Gördüğünüz gibi daha pozisyonun başlangıcı ve futbolcular sahada yerlerini almışlar. Yani tehlikeli bir atak söz konusu bile olamaz

18019

Gençlerbirliği kaptığı top ile sol kanattan atağa kalkıyor. Gençlerbirliğinin sağ kanat futbolcusu depara başlıyor. En yakınındaki futbolcu Parmak. Bu beyefendi hakem misali yavaştan koşmaya başlıyor.

18020

Geçlerbirliğinin sağ kanat futbolcusu gol pozisyonuna girmek için ceza sahasına doğru koşuyor. Bu arada Parmakın solundan bir başka Gençlerbirliği futbolcusu onu geçiyor.

Amatör liginde bile top oynayan bir futbolcu adam boş olduğu için peşinden koşar. Boş bırakmaz. Yani kademeye girer.

18021

Şu resimde Parmak artık koşmayı bırakıyor ve pozisyonu izleme moduna geçiyor. Yazıklar olsun!!! Gençlerbirliğinin futbolcusu bomboş durumda.

18022

Parmak ceza sahasına geri koşmayan tek futbolcu. Takip edeceği adam bomboş plaseyi bırakıyor ve Abdülkadir Parmak pozisyonu benim tv den izlediğim gibi adamın beş metre gerisinden izliyor. Bunu Trabzonsporun formasını giyen bir futbolcu yapıyor.

18023

Şu resimdeki detaya dikkatinizi çekerim. Novak Parmaka serzenişte bulunuyor adamı neden takip etmedin boş bıraktın diye.

Birde defans kötü diyoruz. Böyle biri ortasahada oynarsa Fabio Canavaro bile kötü olurdu.

Parmak birdaha kadroya alınmasın.
Genelde ağır yorumlarına katılmam ama bu konuda yanındayım, sonuna kadar...

Eğer Ünal hoca, şu pozisyonu Parmak'la oturup tartışmadıysa ve de kulağını çekmediyse ona da yazıklar olsun...

Ogün YAZICI
19.09.2019, 11:50
Fotoğraflı analiz güzel
Vahim olan 28 temmuzdaki prag deplasmanından beri yediğimiz en az 3-4 golde Parmak refakatçilik yapıyor

Hele Fb deplasmanında pozisyon anlamında rekor kırdı
Tolga Ciğerci'yi futbolcu yaptı takip etmemesiyle

huseyin1461
19.09.2019, 12:19
Gecen sezon iyi oynadiginda nasil herkes begeniyorsa bu sezonda elestiriyi bir o kadar hakediyor. Bence yedege alinip bi silkelenmesi lazim ben neyi yapmiyorum diye vir dusunmesi lazim. Kotu oynayabilirsin ama mucadelede yoksa elestiri gelir. Unal hocanin artik forma adaletini saglamasi lazim dogansa dogan diger denememis genclerde var

omondoles
19.09.2019, 12:24
Kendisini savunan taraftarımızın anlamadığı konu Parmak’tan beklenen ilk olarak orta sahaya sertlik, boşluğu doldurma, top kapma, mücadele etme vs etmesi.

Yoksa bizde dikine gittiğinde, füze gönderdiğinde mutlu oluyoruz.