PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Sene Hedef Stadyum Projesi Olmalı!

Atalay
23.08.2006, 13:03
degeli bmn üyeleri ne yazıkki bu sezon lig maratonuna moral motivasyon vede performans olarak ne yazıkki erken havlu attık!!şimdi diyeceksinizki çok erken degilmi diye ama ne yazıkki görünen köy klavuz istemiyor!!!bazı gerçekler insanın canını fena yakıyor....şimdi burda yönetimin akıllı davranarak stadyum projesini derhal hayata geçirmesi gerekiyor...ligin ikinci yarısı maçların istanbulda güngören veya maltepe stadında derbi maçlarıda olimpiyat stadında oynayarak avni aker stadyumunun yıkım işlemine başlamalı stadyumu 2007-2008 sezonuna kadar bitirilmelidir..bu projeye başlanması acılarımızı biraz olsun hafifletecektir!!saygı ve sevgilerimle..

Mehmet
23.08.2006, 13:09
Gökhan abi her şey daha bitmedi.
Daha 2 maç kaybettik. Her şey kaybedilmiş değil yani.
Ama bunun önlemini alıp eksiklerini telafi etmesini bilen için daha fırsatlar bitmedi. Tabiki bir yandan da Stad projesi vs. işler de hayata geçirilmelidir.
İnşallah Apoel maçından sonra her şey iyiye gider umud ederken
bu şanlı Hoca Lazaroni handikapına rağmen bakalım neler olacak?

Sinan Akyıldız
23.08.2006, 13:11
Bu hafta yada en geç önümüzdeki hafta ön fizibilite çalışması bitecek ama bu sene stad hayal unutun arkadaşlar , stadın bu sene yapılmasının tek yolu var oda başka bi yere stadı yapmak .
Eğer stad Avni Akerin yerine yapılacaksa mutlaka gelecek seneye kalmıştır demektir , çünkü sene başında federasyona bildirmeleri gerekirdi sanırım maçları başka bir yerde oynayacaklarını , malum eğer stadı yıkarlarsa istanbulda oynama durumları var yada yakın bi şehirde fakat sene başında bunu federasyona bildirmedikler ve bunun için bi çalışma yapmadıklarından sebep ne yazıkki stad işi ya başka biyere yada seneye kalmıştır ...

invisibleman
23.08.2006, 13:14
Aslında stad öyle ha deyince yapılacak bişi değil...Gs llileri yıllardır neler cektiğini görüyoruz...İnşallah bizimkiler de bizi aynı masallarla uyutmazlar...

@FLU
23.08.2006, 13:15
degeli bmn üyeleri ne yazıkki bu sezon lig maratonuna moral motivasyon vede performans olarak ne yazıkki erken havlu attık!!şimdi diyeceksinizki çok erken degilmi diye ama ne yazıkki görünen köy klavuz istemiyor!!!bazı gerçekler insanın canını fena yakıyor....şimdi burda yönetimin akıllı davranarak stadyum projesini derhal hayata geçirmesi gerekiyor...ligin ikinci yarısı maçların istanbulda güngören veya maltepe stadında derbi maçlarıda olimpiyat stadında oynayarak avni aker stadyumunun yıkım işlemine başlamalı stadyumu 2007-2008 sezonuna kadar bitirilmelidir..bu projeye başlanması acılarımızı biraz olsun hafifletecektir!!saygı ve sevgilerimle..

kesinlikle katılıyorum heleki maçların istanbulda oynanmasına bir sezon da biz izleyelim takımımızı yakından biz de insanız dimi ayrıca bugün gene maltepesporun maçı var önce o maça gidicem ve daha sonra trabzona yola çıkıcam daha önce maltepe stadında maç izledim stad kapasite hariç herşeyi ile on numara küçük maçlarda bize yeter de artar bile ...

Atalay
23.08.2006, 13:18
bu görüşünüz dogru degil ikinci yarıdaki maçlar için federosyona müraacaat yapılabilir bunun önü acık yani siz projeye başlamak isterseniz bu konu ile ilgili bir sıkıntı yok bence bir an önce gerekli müracaatlar yapılmalı!!vede ikinci yarı stadyum derhal yıkılmalıdır!!

Burçak
23.08.2006, 13:24
bu görüşünüz dogru degil ikinci yarıdaki maçlar için federosyona müraacaat yapılabilir bunun önü acık yani siz projeye başlamak isterseniz bu konu ile ilgili bir sıkıntı yok bence bir an önce gerekli müracaatlar yapılmalı!!vede ikinci yarı stadyum derhal yıkılmalıdır!!
projeye başlamak istediklerine inanmıyorum ki. nekadar ertelenirse onlar için okadar iyi. hatta ben öyle düşünüyorumki görev süreleri bitmeye yakın hala bu işe başlanmamış olur. ozamanda görev süremiz doldu. seçileceğimizin garantisi yok derler.

k@ndemir
23.08.2006, 13:26
seçime 3 ay kala kazmayı vururlarrr

Mustafa Ayazoğlu
23.08.2006, 13:28
evet stad bu yıl bitmeli..

cipses
23.08.2006, 13:59
fatihin paralarının yatacağı yer belli oldu
eh hiç yoktan taraftar rahat otursun
belki bu şekilde yatıştırabilirler

okan6161
23.08.2006, 14:06
eh bu yönetim kalıcı hiç bir şey yapmadı şuana kadar bari stad yapsınlarda bişi bıraktı diyelim bular yoksa hiç bişi yapmadan gidecek

Kadir Aydın
23.08.2006, 15:31
Bunlar takımın kötü performansını unutturmak için bahanelerini de hazırlamışlardır: Efendim biz tesisleşmeye önem verdiğimiz için sportif alanda pek başarılı olamadık. Duyar gibi oluyorum bu sözleri. Bir de stadı aynı yere yapmazlar inşallah, dünyanın her yerinde spor kompleksleri yerleşim yerlerinin uzağına yapılıyor. Bizde de tam ortasına, zaten neyimiz düzgün ki bunu doğru yapsınlar.

hamibasoglu
23.08.2006, 15:47
YÖnetİm Transfer Yapmakta Acİz, Bİ De Stad Mi Yapacaklar?
Oldu GÖzlerİm Doldu!!!

ceserdar
23.08.2006, 15:48
Stad mı? Allah aşkına stadla uğraşmasın yönetim. Takımı getirdikleri nokta belli. Düşünün adamlar taş gibi dergi çıkaran bir adamı görevden uzaklaştırıp yerine bir çapulcuyu getiriyor. Ve derginin süpermarket kataloğundan farkı yok. Yok kardeşim Nuri bey stada el atmasın. Sonra yıkık döükü ama şirin stadımızdan da oluruz. Yok kardeşim sonra Akçaabattaki fatih stadını bile mumla ararız.

sametaydin
23.08.2006, 18:46
hiçbişey yapamadılar bari stadı yapsınlar. bu sene bu şekilde gitmesin.

Nytre
23.08.2006, 20:35
o kadar ümitsizliğe kapılmayın arkadaslar...

omer61
23.08.2006, 22:04
.ligin ikinci yarısı maçların istanbulda güngören veya maltepe stadında derbi maçlarıda olimpiyat stadında oynayarak avni aker stadyumunun yıkım işlemine başlamalı stadyumu 2007-2008 sezonuna kadar bitirilmelidir..bu projeye başlanması acılarımızı biraz olsun hafifletecektir!!saygı ve sevgilerimle..

ya böle bişiyi nası soleyebiliyosn yaaa.. ne demk gungoren stadnda weya maltepe stadnda oynayalm.. orda oynrsak senye ligA da oynarz unutma..

Kasım Hilal
23.08.2006, 22:31
Gökhan abi her şey daha bitmedi.
Daha 2 maç kaybettik. Her şey kaybedilmiş değil yani.
Ama bunun önlemini alıp eksiklerini telafi etmesini bilen için daha fırsatlar bitmedi. Tabiki bir yandan da Stad projesi vs. işler de hayata geçirilmelidir.
İnşallah Apoel maçından sonra her şey iyiye gider umud ederken
bu şanlı Hoca Lazaroni handikapına rağmen bakalım neler olacak?

Geçen yıl cincon sadece üç maç kaybetti.
Bir daha üçüncü haftada ikinci mağlubiyetimizi aldık..
Pek içaçıcı bir tablo görünmüyor önümüzde..
Ama olur da İstanbul takımlarını yenebilirsek aslında şampiyonluk yine de çok zor bir ihtimal değil..
Bakın Kiev'e..
Eziyor yine ezikleri..

Berk Akçay
23.08.2006, 22:33
bence bu yönetimin birşey yapacagı yok valla şeçim yaklaştıkca kazma kürek koşarlar

Kasım Hilal
23.08.2006, 22:35
Yapsınlar abi ama..
Hakikaten düşününce akla yatıyor..
En azından stad kazanmış oluruz..
Artık o hale geldik ki ona bile avunacağız..

ahmetansu61
23.08.2006, 22:59
beyler bugun apoeli maçka otelden şehre gelinceye kadar yandan cok güzel bi şekilde eşlik ettik. kimse apoel elini kolunu sallayarak şehirde dolaştı sanmasın. gereği neyse yapılmıştır. sağolsun polis arkadaşlarda destekçi oldular.

Adem Erdoğan
23.08.2006, 23:56
Stadyum yapılsın.Hedef şampiyonluk ve uefada başarıdır.Stadyum her zaman arka plandadır.

Atalay
24.08.2006, 11:40
ben bu başlıgı açarken elimizden giden bir başarıdan sonra boş oturmayalım!!bari stadyum projesi konusunda yönetime baskı yapıp bir an önce avni akerin yıkılmasını saglayalımki inşaatımız hız kazanarak bir sonraki sezona yetişsin diye idi!!ama görüyorumki bizim hayalperest taraftarımız hala bu kadro bu teknik direktör(kendisi bile şampiyonluga inanmadıgını ilan etti)bu yönetimle hala şampiyonluktan bahsediyor....vallahi ben neden 20 küsür sene şampiyon olamadıgımızı çözdüm darısı sizlerin başına!!sevgilerimle..

Adem CAKIR
24.08.2006, 11:56
Stat projesi Trabzonspor'un geleceğidir. ilgili firmadan 2-3 ay içinde projelerin geleceği söyleniyordu. Takip etmek ve sallandığını hissedersek tepki vermek lazım. Bence de bu konu TS'un bu yıl alacağı her türlü sportif sonuçtan daha önemlidir...

Kaya
24.08.2006, 12:11
Stadyumu yapmak isteyen bir adam bunu sezon başında söyler ve hayata geçirir. Yeni stadyumun yapım aşamasında alınacak kötü sonuçlara da taraftar aşırı tepki vermezdi. Böylelikle hem takımın performansı yavaş yavaş gelişir hem de yeni ve modern bir stadyumun sahibi olurduk. Ama şuan herşey tam tersi gelişiyor. Lige kötü başladık ve hala aynı şekilde devam ediyoruz. Bunun yanında da stadyum projesi felan yok ortada. Yönetimde bulunan kişiler eğer gerçekten samimi iseler bu işi beceremediler.

Gürkan
24.08.2006, 12:20
Stadyumu yapmak isteyen bir adam bunu sezon başında söyler ve hayata geçirir. Yeni stadyumun yapım aşamasında alınacak kötü sonuçlara da taraftar aşırı tepki vermezdi. Böylelikle hem takımın performansı yavaş yavaş gelişir hem de yeni ve modern bir stadyumun sahibi olurduk. Ama şuan herşey tam tersi gelişiyor. Lige kötü başladık ve hala aynı şekilde devam ediyoruz. Bunun yanında da stadyum projesi felan yok ortada. Yönetimde bulunan kişiler eğer gerçekten samimi iseler bu işi beceremediler.

bazıları diyorki şuan transfer dönemi herkes ona yoğunlastı.yönetimler neden bir çok kişi ile kurulur.herkes bir işe baksın iş bölüşümü olsun diye.ama bizim yönetim aynı anda bırak bir kaç işi 2 işi bile yapamıyo.ve özellikle 4 isim dısında adı gecen yok.bu adamlar ne yapzr ıcraatları ne,bir işleri yoksa yetkılerı sorumlulukları yoksa neden oradalar.

zeyyat kafkas
kanca
hasımoglu
sayıtoglu
baskan.

gerı kalanlarda stad işi
forma vs ile uğraşsa olmaz mı.?

Atalay
24.08.2006, 12:51
bu konuda ayrı bir olay bende stadyum projesi ile sorumlu bir yönetici ismi duymadım!!ama her işte oldugu gibi amatör yönetimlerde padişah başkan!!

Egemen Yılmaz
04.09.2006, 20:19
stadyum işi de "3 yıldız transferi" gibi asılsız bir seçim propagandasından ileri gitmeyecek bundan adım gibi eminim

@FLU
04.09.2006, 20:21
o da yalan olur

vse61
04.09.2006, 20:55
Bu işi yhapsa yapsa kanca yapar gibime geliyo...

#10 Fietra
05.09.2006, 00:13
Benden evet çıkar ancak bu yönetimin bu sezon sonuna kadar böyle bir adım atacağı aklımın ucundan geçmiyor.

hakanhan
05.09.2006, 00:41

daha hicbirsey bitmedi inancinizimi kaybettiniz. taraftarin öteki adıda inanmakdir. suan 3 kulvardada hedefimizden geriye düşmüş degiliz!!! ne zamankji hedeflerimizi kaybedersek o zaman tartısılabılır...

ISTS
05.09.2006, 09:32
Bence bu stat işi de on milyon dolarlık transferler gibi taraftarı uyutmaya yönelik bir proje. Yönetim bu iş bilmezliği ile değil stad halı saha bile yapamaz.

Altan 61
07.09.2006, 11:35
“Projeler sürüyor”
Stadyum ve İstanbul’daki benzin istasyonu projelerinin hızla devam ettiğine dikkati çeken Albayrak, “Önce bütçeyi ayarlayacaksınız, ondan sonra bu işleri yapacaksınız. Önce büyük takım kurup, sonra bütçeyi ayarlamaya çalışırsanız bu takım batar. Bir sefer borsaya girdik, 25 milyon dolar borçlandık. Bundan sonra kulübün bir 25 milyon dolar daha borçlanmaya tahammülü yok. Önecelikle fiziki olarak her şeyi hazırlamamız gerekli. Ondan sonra ona uygun takım oluşturmak lazım. Bu projelerle önümüzdeki sene Trabzonspor'un maddi sıkıntısı olmayacak. Bizim tek çıkmazımız borsaya açılmamızdır. İlerleyen dönemde kulübü rahatlatacağız'' dedi.

yalnizsimitci
07.09.2006, 12:06
olimpiyat stadi cok uzak
istanbullu oligarsi bile sevmiyor

cozum bellidir.PORTATİF STAD
stad yikilip yeniden yapilana kadar 15-17.500 kisilik portatif bir stad getirilip maclar burada oynanir...sonra bu stadi satmak kiralamak da mumkun

keles76
07.09.2006, 14:17
stad işi büyük iş bu yönetim dışarıda destek bulması lazım özellikle ülkerden bunun fizibilite çalışmaları yapıldı tek stad projesi gelecek ve yapımına başlanacak ama stad yapımı esnasında transfer yapmak falan zor işler buna katlanabilirmiyiz bilemiyorum. Ama yeni stad her şeye değer

FERO61
14.09.2006, 03:02
proje nerde proje 2 ay oldu hala tik yok

eren_61
14.09.2006, 11:31
ne oldu bu stad projesi bilen yada kulağına bişeler gelen var mı?

Tufan_61
14.09.2006, 23:26
stad cok guzel olur ama onun baya bi sIkIntsi var keske hemen baslasalar ama takima stad bulmak zor istanbulda olmasi kötu olur bence guzel degil hadi hayirlisi insaallah bu stad isine careler bulunur.

tsakrep61
15.09.2006, 01:02
bıkere ben bu baslıga katılmıyorum trabzonsporun hersene hedefı sampıyonluk ve avrupada basarı olmalı stad sponsorluklar vs icraat olmalı hedef degıl
ayrıca malesef benım bu yonetıme bu konuda da guvenım yok..

Bülent Bayraktar
15.09.2006, 09:43
nuri albayrak stadıda deniz kumuyla yapar ilk maçta çökmeye başlar stad
baksanıza aldığı dünya yıldız marcelinho ya yattaranın yanında staj yapması lazım daha

empty61
15.09.2006, 10:57
Öyle ya da böyle yapılsun stad artık..İster başkan yapsın ister sponsorlar yapsın..Tezahüratlarımız havaya uçup gidiyor..

Berberoğlu
25.09.2006, 17:01
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/haberler/ihale37.htm

Kayseride stad ihalesi yapılmış. Teklifler 59 milyon ytl ile 79 milyon ytl arasında.
Bizim stad işi de bir an önce netleşse iyi olacak. Rakam olarak bu civarlarda bir maliyetle stadı ancak yapabiliriz....

murat
25.09.2006, 18:40
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/haberler/ihale37.htm

Kayseride stad ihalesi yapılmış. Teklifler 59 milyon ytl ile 79 milyon ytl arasında.
Bizim stad işi de bir an önce netleşse iyi olacak. Rakam olarak bu civarlarda bir maliyetle stadı ancak yapabiliriz....

yapsinlar bizim yapilacak stad daha guzel ;)

erdal6167
25.09.2006, 23:19
Bu Sene Mİ Bİlmem Amam Bİr An Önce Stad Yapilmali Katiliyorum, Kattİyen Yapilmali

Hüseyin Çümen
26.09.2006, 00:28
stad projesi başlasın nası olsa taraftar gese maçında bile stadı doldurmuyo fazla bişe kaybetmeyiz

Adem Erdoğan
01.10.2006, 01:55
Sebat malatya maçının özetini izlerken dikkatimi çekti fatih stadına tr,bün yapılıyodu.Daha inşaat halinde arka taraflar.Bu trabzonspora yönelik olabilir.

ÇaGaTaY
01.10.2006, 02:00
Kayserinin stadı da bizimkinden daha güzel ona rağmen yaptırıyorlar...
Bizde kale arkası diye birşey resmen yok...Trabzonspor adına utanç verici bir durum...

coolank
01.10.2006, 03:37
arkadaşlar yılbaşına kadar stad konusunda fizibilite biter ... sanırım yeni sezonda avni aker olmayabilir ... 2 görüş var ya komple yıkıp yapmak ya da fb gibi parça parça yapmak .. ama ilk görüş agırlıklı .. ilk görüş olacak gibi ...stad olayı da olacak .. bu başkanın en büyük hedefi ...hiç de öle boş oturmuyorlar .. yılbaşına kadar en geç somut bazı kararlar alınmış olacak .. bu arada bu stad ile ilgili olarak yazdıgım yazıyı copy yapayım ... o yazıyı yazdıktan sonra yönetimde benzer açıklamalar yapmıştı yani kafadan atmıyorum ...

Stadımızın şimdiki yerine yapılması çalışmalarında bazı eksiklikler var bildiğim kadarı ile düşünülen proje de etrafın yüzölçümü eksik kalıyor onun için bir takım m2 anlamında sorunlar var ..sanıyorum proje 27 000 kişilik idi ama tabii ki locası basın tribünü vs dahil ...sezon sonu başlama amacı var sanırım kış aylarında ciddi hazırlıklar başlayacak ...stad başkanında dediği gibi yaşayan bir stad olacak ...alışveriş merkezi ( armada ya da akmerkez değil hiper marketler sinema anlamında ) formatına uygun olacak ..kaynak konusunda ise düşüncem belki çok kişiye yanlış gelebilir ama yukardaki bir arkadaşın dediği gibi işte fatih in parası ülkerin parası yayın parası ile yapılması mümkün değil o kadar yani yazıldıgı gibi 9 10 milyon gibi euro eksik kalması mümkün değil ..çok daha fazla eksik kalır ... o yazılan gelirler takıma illaki harcanacak bu takımın ciddi giderleri var sadece transfer bedelleri anlamında ve geçen seneye göre en az 4 5 milyon euro daha fazla ödeme yapılacak şöyle bir düşünün hak verirsiniz .. ayrıcaaaaaaaaaaaa çok kişi belki farkında değil ama bizim kulubun borsadaki şirket yapısı her sene temettü ödemeye yönelik bu sene sanırım 4 5 trilyon civarında ödeme yapılacak karı yanlış hatırlamıyorsam 25 trilyon idi.... bizim hisse senedi yapımız digerlerinden değişik yatırımcıya korrumaya dayalı zaten 7 8 kat teklif gelmesinin de altında bu yatıyor .. bu konuda çok teknik detaylar vermek istemiyorum çok arkadaş sıkılabilir ...atay aktug yönetiminin müthiş takdir ettiğim bir davranışı idi ama sonraki bazı işlemlerrde çok acemi oldukları ortaya çıkmıştı ( paranın kullanılması anlamında değil ya da yapılan iyileştirmeler anlamında değil dediğim borsa anlamında )...trabzonspora saglam sayılabilecek gelir istanbuldaki araziden yıllık 10 milyon eurro civarında gelecek olan gelir .. aslında en büyük iş o iş başkanın stad kadar önemli olan bu işi çözmesi lazım ...ki sanırrım da çözecek ... gelecek sene transfer bütçesinde ekstıra 10 milyon euro yakını olabilir ... ya da bu hiç takıma koymadan direk stada havale edecekler...ben başkanın cebinden 15 milyon eoru çıkarıp hibe edecegini sanmıyorum ...zaten bunu beklemek de ne kadar dogru tartışılır .. yeter ki gerekli izin ve çalışmaları yapıp stada başlayabilsin .... benim bu anlamda kaynagım hala açık olan % 15 hissemizi ikinci halka arz yaparak % 30 a çıkarmak .. sanırım hiç bir mantıklı trabzonspor taraftarı buna hayır demez ... bu en son yol olmalı ama ...son cümlem stadın kapasitesi ile ilgili ... trabzonda 40 000 kişilik stad yapmanın hiç bir anlam ve mantıgı yok eger proje olursa 27 000 kişi olacak ki bence akustiği çok iyi olan bir stad için yeterli bir sayı ...stadın kapasitesi değil rakibi bogmak önemli ve 40 bin kişi olup boş olacagına 25 bin kişi her maç full olsun ...

saygılarımla ...

Terzioğlu
01.10.2006, 03:44
27.000 kisilik stad cok cok az en az 30.000 kisilik ve en fazlada 40.000 kisilik stad yapilmali

Adem Erdoğan
01.10.2006, 04:46
30.000 rakamı çok ideal.Biraz daha zorlarsak 35.000.Bunun üstü gereksiz olur.Trabzonun nüfusu belli.Şu anda akçaabat fatih stadında tribün çalışmaları var.Büyük bir ihtimal trabzonsporun yeni stad çalışması ile alakalı.Mecburen maçlarımızı orda oynayacağız çünkü.Stad konusunda 2 seneye razıyım.gseziklerin halini görüyoruz.Kendi paraları ile olimpiyatta rezil oluyolar. Yani bu işi oldu bittiye getirmemek lazım.Güzel olsun nekadar zamanda olursa olsun.Stad konusunda bu yönetime güveniyorum.Başkasıda yapamaz zaten.

Hüseyin Çümen
01.10.2006, 05:25
bencede en uygunu 35 bin kişilik stad yakışır trabzonuma

selcuk
01.10.2006, 06:20
30.000 rakamı çok ideal.Biraz daha zorlarsak 35.000.Bunun üstü gereksiz olur.Trabzonun nüfusu belli.Şu anda akçaabat fatih stadında tribün çalışmaları var.Büyük bir ihtimal trabzonsporun yeni stad çalışması ile alakalı.Mecburen maçlarımızı orda oynayacağız çünkü.Stad konusunda 2 seneye razıyım.gseziklerin halini görüyoruz.Kendi paraları ile olimpiyatta rezil oluyolar. Yani bu işi oldu bittiye getirmemek lazım.Güzel olsun nekadar zamanda olursa olsun.Stad konusunda bu yönetime güveniyorum.Başkasıda yapamaz zaten.

sanmiyorum avni akeri yikip oraya yeni stadi dikeceklerine
yönetim en kisa zamanda olbildigince ucuz bi stad yapmayi düsünüyor, ve bu durumde bunu simdiki stadin yerine yaparsalar hem pahaliya gelir hemde cok zaman kayibolur diye düsünüyordurlar
tabiiki bence ayni yere yapilmali ve kayseri bilen 32 binlik stad yapiyorsa biz mecburen en azindan 34 binlik yapmaliyiz

Gürkan
01.10.2006, 08:56
o zaman zorlamaya gerek yok.10 bın kıslık satad yapalım.tum macları full oynayalım.

stad 25 bın cıvarı olursa zaten mıllet bılet pahalı bahanesıyle maca gıtmıyo.o zaman elımızde 25-27 bınlık yarısı bos bır stad olur.he 24 saat yasar ama bu takıma ne katar orası muamma.

o kadar ufak yapılacak bır satad ıcın neden sımdıkını yıklaım o zaman en mantıklısı fenerın taktıgı parca parca yapmak.zaten kosu pıstıde kalkınca bayagı bır yer acılır. surede kısalır.

Hüseyin Çümen
01.10.2006, 21:37
seneye keşke yeni stadımızda oynayabilsek ama seneye yetişmez heralde gerçi hızlıca yapılsa yetişir ama sanmıyorum

sweetrose
02.10.2006, 07:32
seneye değil ondan sonraki seneye de zor bu iş bence.... bu konu hakkında hala detaylı bir bilgi verilmedi... ne yaptılar ne ettiler hala belli değil...

UğurB
02.10.2006, 08:32
Bir de sunu unutmamak lazim. UEFA ya da FIFA Dunya Kupasi, Avrupa Kupasi gibi organizasyonlari bir ulkeye verirken bir statta en az 30,000 koltuk kapasitesi ariyor. Bu nedenle Turkiye boyle organizasyonlara katilacaksa ve bu organizasyonun bir ayaginin Trabzon'da gerceklesmesini istiyorsak stadin kapasitesi en az 30,000 olmali. Bence ideal olani ise 35,000.

BOZOHAN
02.10.2006, 15:27
ben stad mıtad anlamam bu sene tam şampiyon olunacak ortam var bu yılda olamazsak işimiz bundan sonra allaha kalır.

oskanonur
02.10.2006, 15:51
bize yakisir buyukuluk ve guzellikte bir stadda takimimizi izlemek ve desteklemek istiyorum.soyle 35 bin kisilik canavar gibi bir stad cok guzel olur.haydi yonetim is basina.

GULER
02.10.2006, 16:33
Bir de sunu unutmamak lazim. UEFA ya da FIFA Dunya Kupasi, Avrupa Kupasi gibi organizasyonlari bir ulkeye verirken bir statta en az 30,000 koltuk kapasitesi ariyor. Bu nedenle Turkiye boyle organizasyonlara katilacaksa ve bu organizasyonun bir ayaginin Trabzon'da gerceklesmesini istiyorsak stadin kapasitesi en az 30,000 olmali. Bence ideal olani ise 35,000.

Aynen katiliyorum arkadas.. en ideali 35000, organizasjon japarsa turkiye trabzon katilmali tabii

Murat'
02.10.2006, 16:43
bence bugünü düşünmemek lazım 35 binden aşağıya olmaması lazım kesinlikle...ne biliyim ilerde belki türkiye avrupa şampiyonası gibi bir organizasyon alabilir

Muhammet Ali Senocak
02.10.2006, 18:15

hakLısın en az 35 binLik kişiLik stad oLması.... türkiyeye veriLir bir organizasyon ama şuanki gibi bir federasyon oLursa trabzonda oLması zor oLur

turkercan
02.10.2006, 18:44
ya ne 30 u ne 35 i yaaa.. bu stad yapılırsa bidaha anca 100 sene sonra y apılır mantıklı düşünün biras? yap stadı 50 bin kişilik yap biletide 1 ytl bak nası doluo o stad? hatta 2 yap yine dolar o stad yeterki ucuz olsun ve başarı olsun takımda. zaten yeni stad yapılınca çok ilgi olacaktır buna eminim.30 35 yetmicek. bi fener maçında çılgınlarda en az 500 kişi biletsiz giriyo zaten bide bütün stadda kaç kişi biletsis giriyodur bi düşünün. + kapasite 20 bin ise bütün biletler satılıo. bu 20 binin üstüne bide biletsisleri düşününü stad oluyo 25 30 bin kişi. bence 50 bin den aşağı olmasın biletler ucuz olsun. hem taraftar çekersin hemde stadın görkemli olur trabzonspora yakışır olur.

Gürkan
02.10.2006, 22:56

bu göz ardı edılmememsı gereken bır krıter eger dogru ıse kesınlıkle ve kesınlık dıger nedenlerde goz önüne alınarak stad 30 bını ustunde olmalı.

Gürkan
02.10.2006, 23:01
Bence satadı ülker grubuna yptırmak lazım.Malum kendılerı taklıt konusunda uzman.

Bize ajax arena yada noucamp benzrı bır satad verırler.hemıde tıpa tıp aynısı.

solmazkvsr
03.10.2006, 12:44
stad mı dediniz
size mi soracaklar sanki kaç kişilik olacağını.
işi ihale etmeye çalıştıkları firmayı nasıl size bize sormadılarsa bunu da size sormayacaklar.
yok 24 saat yaşayan şehir
yok 20 binlik
yok 30 dan aşağı olmaz
bizim sadece ağzımızı yorar bütün bunlar o kadar
gerçekçi olalım

ballast nedamla görüşüyorlarmış ya. derinden ve gizliden
şimdi birden bire çıkar stad projesi ortaya merak etmeyin. ihalesiz sorgusuz sualsiz yaparlar onu. hem de nereye isterlerse oraya yaparlar

unutmuştum bi de şikecimi idi ne idi o firma
hani fotomaçta yayınlanmıştı ya devletin ihalelerinde yolsuzluk yapmıştı bu nedenle de ceza almıştı.

crazyman_61
03.10.2006, 17:29
kaç ay oldu tık yok stad gelimesinde hayırlı bişeye benzemiyor bu sessizlik...

murat
03.10.2006, 17:55
stad mı dediniz
size mi soracaklar sanki kaç kişilik olacağını.
işi ihale etmeye çalıştıkları firmayı nasıl size bize sormadılarsa bunu da size sormayacaklar.
yok 24 saat yaşayan şehir
yok 20 binlik
yok 30 dan aşağı olmaz
bizim sadece ağzımızı yorar bütün bunlar o kadar
gerçekçi olalım

ballast nedamla görüşüyorlarmış ya. derinden ve gizliden
şimdi birden bire çıkar stad projesi ortaya merak etmeyin. ihalesiz sorgusuz sualsiz yaparlar onu. hem de nereye isterlerse oraya yaparlar

unutmuştum bi de şikecimi idi ne idi o firma
hani fotomaçta yayınlanmıştı ya devletin ihalelerinde yolsuzluk yapmıştı bu nedenle de ceza almıştı.

Kardesim bilmeden konusuyorsun iste, senin Ballast Nedam hakkinda nekadar bilgin varda boyle konusuyorsun merak ediyorum ?

Bilmedigin konulara girme ve hele hele fotomaci kaynak vererek hic konusma bence sonra yanilirsin.

galyanlim
03.10.2006, 17:59
[quote=MuratDinc;482115]bence bugünü düşünmemek lazım 35 binden aşağıya olmaması lazım kesinlikle...ne biliyim ilerde belki türkiye avrupa şampiyonası gibi bir organizasyon alabiilir
avrupa için 35 az bence en az 50 bin kişilik olmalı ama 20 bin kişi gelse bile stat inlemeli

Altan 61
03.10.2006, 19:04
Bence az 40.000 kisilik stadium olmasi lazim,bakarsiniz uefa da final bile ederiz orda ,bilmem olmaz,ettikmi guzel ve iyi kapasiteli olsun ki gelecekte buyuk maclara konuk olalim.

solmazkvsr
03.10.2006, 20:52
murat
bey

fotomaçın yazması önemli değil ki konu

siz madem biliyorsunuz söyleyin o halde ballast nedam kendi ülkesinde devlet ihalelerinde yolsuzluk yapışmı yapmamış mı
öyle yazıyor dünya gazetesindeki haberde

murat
03.10.2006, 21:07
murat
bey

fotomaçın yazması önemli değil ki konu

siz madem biliyorsunuz söyleyin o halde ballast nedam kendi ülkesinde devlet ihalelerinde yolsuzluk yapışmı yapmamış mı
öyle yazıyor dünya gazetesindeki haberde

Dogrudur vede yapmistir, bununla beraber hollandanin en buyuk 7 insaat sirektide yapmistir. Devlet memurlari rusvetsiz is yapmayinca mecbursun sende boyle birsey yapmaya. Bunu yapan ballast nedam holdingin 7 sirketinden sadece biridir ve bu sirket stad yapmiyor.

Sonucta Ballast Nedamin yaptigi stadlar yapacaklarinin garantisidir!

solmazkvsr
04.10.2006, 00:14
saol murat kardeş
ballast nedamın yolsuzluk yaptığını doğruladığın için

hırsızları kapısından içeri sokmayan bir kulübümüz var
koruyalım
lütfen
ne pahasına olursa

yönetimden beklentim gene dünya çapında bir firma bulsunlar ama en azından temiz bir ismi olsun değil mi?
oldu bitti yapılmasın yeter

keramiya
04.10.2006, 14:09
stadyum işi biraz zor..yönetim anca kandırsın sanki taraftar bebe yaa

KuĞu
04.10.2006, 15:11
evet yine başladık!
neden hollandali şirket, bizim yerli şirketlerimiz değil vs.cs.bs.ns.ks.is.
yakınıdır, hele proje netleşsin asıl curcuna ozaman çıkacak!

coolank
04.10.2006, 17:38
bu sene bir kaç güne kadar en büyük proje stadyum projesi idi çok dogru ve bununla ilgili olmasına olacagına dair yazılar da yazdım ve olacak da .. yakında alırsınız haberleri ......... ama arkadaş bu senenin en büyük projesi veya bu sezonun stadyum değil artık en büyük proje hüseyin çimşir i zenithe satmak ... bundan daha büyük bir proje olamaz en büyük proje bu ... üstelik de 6 milyon euro ya .. ben 3 milyona dahi razıyım ... bundan daha büyük proje olamaz yönetimin .... bir de jeff i gönderdikleri zamn bence çok başaralı bir yönetim olur bu yönetim .... hele en büyük icraaat hüseyini öle o fiyata satmak

cableTS
06.10.2006, 19:33
yeni yapılacak stadın yeri belirlendimi???

Bülent Bayraktar
06.10.2006, 20:39
daha belli değil daha maketi yok ortada yerimi belli olacak:)

sweetrose
06.10.2006, 20:50
daha belli değil daha maketi yok ortada yerimi belli olacak:)
makedini değil resmi var mı onu sormak lazım? yazık valla.... bu kadar insanı kandırmak bu kadar kolay mı? Ama tepki olmazsa ne olabilir ki? bence Takımımızın en büyük sorunudur bu mesele...

Sinan Akyıldız
06.10.2006, 21:09
Bence satadı ülker grubuna yptırmak lazım.Malum kendılerı taklıt konusunda uzman.

Bize ajax arena yada noucamp benzrı bır satad verırler.hemıde tıpa tıp aynısı.

o dediğin stadları biz anca rüyamızda görürüz kusura bakma ama benzerleri bile zor bence cok ucmayalım belkı 150 sefer söledim ama yine sölicem "Pire Karaiskaki Stadyumu " biz yunanistanla d. kupası eleme grubu maçını orda yapmıştık ve bu eleme grubunda da oraya gidicez arkadaşlar araştırabilir inanılmaz bi futbol stadı stadyumda hiç bi bölünme ve ayrılma yok tek düzen ve 33.330 kişilik bence yapılırsa mükemmel olur

SDanışmaz
06.10.2006, 23:17
o dediğin stadları biz anca rüyamızda görürüz kusura bakma ama benzerleri bile zor bence cok ucmayalım belkı 150 sefer söledim ama yine sölicem "Pire Karaiskaki Stadyumu " biz yunanistanla d. kupası eleme grubu maçını orda yapmıştık ve bu eleme grubunda da oraya gidicez arkadaşlar araştırabilir inanılmaz bi futbol stadı stadyumda hiç bi bölünme ve ayrılma yok tek düzen ve 33.330 kişilik bence yapılırsa mükemmel olur

Bu stadLarı niye rüyamızda göreLim ki? UfaLtıLmış haLLeri gayet güzeL oLabiLir..

Atalay
07.10.2006, 18:44
şimdi adama sorarlar bu proje ne oldu?? nerde bu hollandalı şirket???ön fizibilitemidir ne halttır ondan ne haber!! resmi sitede nede başka bir yerde bunla ilgilim en ufak bir konu yok!!bu işler ciddiyet ve kamu oyunu ve taraftarı bilgilendirmek ister.....bakınız kayserispor stadın ihalesini yaptı... biz ise cek cak!!!! kalın saglıcakla

KuĞu
08.10.2006, 01:41
evet ne yazıkki bizde cak cak çok

adamlar 3 ay süre istedi proje için ne bekliyorsunuz ki her hafta şuan çizimin şu aşamasındayızmı diyecekler laf olsun diye konuşmayın ayrıca hatırladığım 3 farklı proje istemiştik ve seçim yapacaktık bunların hazırlıkları öyle cak cak demekle olmuyor adamlar çalışıyordur herhalde, profesyoneller dünyası iş dünyası, işi bana ver be baba ben trabzonluyum ciddiyetsizliğinden uzak!

solmazkvsr
08.10.2006, 11:24
birileri gene stad mı dedi?

hani şu sorgusuz sualsiz hollandalı üç kağıtçı firmaya ihale edilmeye çalışılan stad yani

o işin fizibilitesi üç aydı
üç ay geçti
açıklama sizlere ömür
gerçi açıklama olsa ne yazar

stadyumu o firmanın yapması temiz lig istiyoruz diye pankart açan kulübümüzün ayıbı olur. senin gücün kaaranlığı yenecek diyen taraftara yakışmaz.

bu söylediklerimden yabancı müteahhitlere karşıyım anlamı çıkmasın lütfen. tanınmış ama Trabzobspor gibi TEMİZ bir geçmişe sahip yapancı firma tercih edilebilir.

profesyonel bir kulüp her gün bilgi vermez doğru
ara sıra verse profesyonelliğin gereği yerine gelmiş olur
hatta bizim kulüp hiç vermez
niye?

çünkü bir işi birilerine peşkeş çekmenin yolu ondan bahsetmemektir. gündemden düşürmektir.
bakınız ülker sponorluğu da böyle unutturuldu
ne oldu sponsorluk. birileri sayesinde ülkere masaya oturanlar masadan kalkmasını mı beceremediler. yoksa elde avuçta kocaman bir sıfırla mı kalktılar masadan

birileri de maalesef buralarda ülker boykotunu manipüle etmek için anlaşma yapıldığını yaymaya çalışıyorlar

birileri stad mı dedi?

fatihten gelen parayı temettü olarak dağıtan yönetim bu kafa ile satad değil çadır yapar ancak.

profesyonellik böyle bir şeydir işte.
taraftara ve trabon halkına hiç bilgi verme. işi gizli kapaklı birilerine ihale etmeye çalış. birileri firmanın ipiğini pazara çıkarınca işi soğutmaya çalış
sonra
sonrası yok

dünyayı ve profesyonelliği sadece siz bilmiyorsunuz

takipteyiz bilmiş olun

birileri gene stad mı dedi?

Erman
08.10.2006, 11:40
Baskan, Albayraklar'in bir stadyum insaati firmasi kurmasini bekliyor. Bir kursalar, isi onlara havale edecek. Ya da ne bileyim belki Ulker bir de insaat isine el atar, "Ulker Insaatlari" falan, ona verilir ihale. Ne de olsa onemli olan kalite degil, paranin akraba cebine gitmesidir.

Kisa vadede kendimizi stadyum gibi, acikca soylemek gerekirse, boyumuzu asacak islere kaptirmayalim. Cok eksikleri var ama Avni Aker bize yeter. Oraya modern bir ses sistemi yapabilsek, bir de ozellikle ic kisimlarini estetik olarak makyajlayabilsek bize simdilik yeter gibi geliyor bana. Mactan sonra bizim Bulvar karisiyormus. Karissin, ne olacak? Haftada bir degil mi.

Ancak sunu soyleyeyim; beni Avni Aker konusunda en cok kaygilandiran sey, iki hatta uc hastanenin dibinde olmasi. Gerek mac ici tezahuratlar gerek mac sonrasi kendimize hakim olamamamiz o insanciklar icin sikinti yaratiyor. Gerci, Allah rahmet eylesin, bu sene 29 Agustos'ta kaybettigim canim dedem, Apoel maci sirasinda Numune Hastanesi'nde yatiyordu. Gol attigimizda annem aradi ve kendi basina yurumekte zorlanan dedem hakkinda söyle demisti: "Oglum, dedeni tutamiyorum, biraksam camdan atlayip kutlamalara gidecek!"

Taraftar birlik sagladiktan sonra Saracoglu'nun 55.000 kisisi neymis bizdeki taraftar yaninda. Ayrica bu Avni Aker bir sampiyonluk daha gormeyi hak etmiyor mu?

Gürkan
08.10.2006, 12:31
stadın yerıne tam olarak karar verılmedıkten sonra proje yaptırmak ne kadar mantıklı.

yer bellı olupta proje ona gore yapılsa dah uygun olmazmıydı.

her yerın kendıne has ozellıklerı vardır.nasıl yapılacak once proje kabul edılıp yer ona gore mı ayarlanacak acaba.:confused:

solmazkvsr
08.10.2006, 13:12
stadın yeri neresi

güzel soru

kulüp mevcut yerinde yapacakmış diye biliyorum
bu bayağı tartışıldı bildiğim kadarı ile
yerinde olsun
şehrin dışında olsun
şehrin içinde başka bir yerde olsun vs

hatırladığım kadarı ile bu konuda trabzon fikir kulübünün önerisi de şehrin dışında oldun idi

büyükşehir olma hedefi ile örtüşen bir yaklaşımla bun savunmuşlardı
hatta araklı veya söğütlü olabilir demişlerdi
araklı olursa metro ile ulaşım sağlanır demişlerdi

bence önemli olan bu stadın yapımında bir şehir konsensusu sağlanmasıdır
yani stadın nerede yapılacağına şehir karar vermeli

bunun için şehirde bir çalışma ekibi oluşturulsun.

bu gurubun yönetimi gene kulüpte olsun
içinde ise

şehir plancıları
mimar
mühendis
esnaf odaları
belediyeci
diğer stkların temsilcileri

bulunsun

nereye yapılacağına bu gurup karar versin

önce kimler karar verecek onu belirlemek gerek
sonra nereye yapılacağı konusu çözülür

Nytre
08.10.2006, 17:15
stattan sadece biz bahsediyoruz farkındamısınız... başka kimsenin (yönetimin) umrunda değil gibi.

Nytre
08.10.2006, 17:16
bunlara dövüş kavga stat yaptıracağız

sweetrose
08.10.2006, 17:17
ne yapacağız.... bu stadı yaptırmanın başkayolu var mı?

Cabri61
10.10.2006, 00:10
A.AKER'DE SONA DOĞRU
EĞİLİM REHABİLİTE
Trabzonspor'da Yönetim, A.Aker projesini hayata geçirmek için gün sayıyor. Gündemine stadı yıkıp yapmak ile tribünü rehabilite etme seçeneklerini alan Yönetimin, stadın kapasitesini arttırma seçeneceğinden yana eğlimde olduğu, bu ay sonunda düğmeye basılacağı belirtildi.
27 BİNE ÇIKACAK
Stadın yıkılıp yapılmasının 1-2 yılı bulabilecek olması bu seçeneği ikinci plana iterken, Yönetimin Hollanda firmasıyla A.Aker'in seyirci kapasitesinin nasıl yükseltileceği ve stada nasıl bir düzenleme yapılabileceği yönünde görüşmelerini sürdürüyor. Stadın kapasitesi 27 bine yükseltilmesinin planlandığı belirtilirken, yapısının Avrupai şekilde olacağı öğrenildi.

yani bu avni akerin onarılacağını gösteriyor.yeni stad diye bir şey var mı yok mu?

KuĞu
10.10.2006, 00:56
kaynak nedir?

Cabri61
10.10.2006, 02:10
karadeniz gazetesi

coolank
11.10.2006, 00:48
.: Hakkımızda .: Haber Arşivi .: Kadro .: Abonelik
Haber Ara

Haber Tarihi : 2006-10-11
A.AKER YIKILIYOR
SÜRPRİZ KARAR
Trabzonspor'un A.Aker projesinde Başkan Nuri Albayrak'tan sürpriz karar. Yönetimdeki stadın tribün kapasitesinin yükseltilerek rehabilite edilmesi yönündeki ağırlıklı eğilime rağmen "Trabzonspor'a yakışan stadı yapmalıyız" diyerek son sözünü söyledi: A.Aker'in yıkılacak.
MAÇLAR İSTANBUL'DA
Gelecek ay ihaleye çıkacak yeni projeye göre; A.Aker yıkılıp yerinde 28 bin kişilik Avrupai bir stad yapılacak. Yıkım işlemleri sezon sonu başlarken, stadın 18 ay içerisinde bitirilmesi öngörülüyor. Trabzonspor'un bu süreçte maçlarını İstanbul'da oynayacağı ifade edildi.

KAYNAK KARADENİZ GAZETESİ

Uğurtan
11.10.2006, 02:52
evet bende okudum bu haberi birkaç kişiden duyumlarımda bu yönde büyük bir fikir değişikliği olmazsa seneye Trabzonsporumuz İstanbul'da oynayacak maçlarını sanırım..Her şeye tamamda 28 bin kişilik stada sonuna kadar hayır!!! 28 bin kişilik küçük bir stada ve bunu düşünen KÜÇÜK YÖNETİME KOCA BİR HAYIR!!!

Nytre
11.10.2006, 08:06
dün gazetede stadın yıkılmadan yapılacağı yani onarılacağı söyleniyordu. ama aynı gazetede bugun "başkanın yönetim üyelerinin stadı yıkmadan büyütelim demelerine rağmen stadı yıkıp avrupai bir görünüme kavuşturacaklarını" söylüyor.. bu aradada maçların istanbulda oynanacağı belirtiliyor. ve kapasitenin de 28.000e çıkacağı yazıyor...
28.000 az. 30-40 arasında olmalı

Gürkan
11.10.2006, 08:19
Daha kendı ıclerınde fıkır bırlıgı yok nasıl ıs yapacaklar.

stad illa 20 li bir rakam olacak.bizim bilmediğimiz bir şeymi varda hep telaffuz edılen rakamlar 30 un altında,Trabzonda hiç organızasyon istemiyorlar galiba.Uefa ve Fifa 30 Altındaki stadlara final macı vs. vermıyomus.

firidin61
11.10.2006, 11:12
Habere göre maçlar İSTANBULda oynanacak.ALLAHım rüyamı bu:D yani her harükarda 17 maç izliyebilicez sonunda(inş)...Gel TRABZONum gel de Seni burda da görmek isteyen milyonlarımızın yüzü gülsün.....:)

ayrıca stad kapasitesi hakkında dalga geçiyolar sanırım o zaman bu stadı yıkmasınlarda bosu bosuna borçlanmasınlar bari:mad: en az 35000 olmalı daha aşagısı sampıyonluga oynayan takım için komik bir rakam olur...

Atalay
11.10.2006, 11:13
stadın kapasitesi önemli ama yıkılıp yapılması daha önemli!! şimdi stadyum kapasitesi için burda bir sene tartışırız....her halde bu yönetim bunu bilerek yapıyor taraftarın eline yeni bir elma şekeri verdiler haydi hayırlısı!!ama bana sorarsanız stadyum kapasitesi en az 32 bin kişilik olmalı(:

Hekimoğlu
11.10.2006, 12:14
aslında küçük ve boğucu bir stad daha iyi.küçükten kastım 30 bin.yönetimde aşağı yukarı bu rakamı düşünüyor sanırım.

eren_61
11.10.2006, 12:15
kesinlikle yıkılıp doğru düzgün bi stad yapmalılar ancak bu stadın kapasiteside 28 bin olmamalı en az 35-40 bin olmalı.ayrıca maçlar istanbulda oynanırsa harika olur kombiemi hemen alırım ve her maç stattaki yerimi alırım inşallah böyle olur

POYRAZ
11.10.2006, 18:26
Stad muhabbeti bizim icin hakikatten cok ama cok önemli arkadaslar.
Hayatimda yanlizca 1995 yilinda Avni Aker'de mac seyredebildim. Her yil dünya para harcanarak stada makyaj yapiliyor. Bu paralar toplansa bir stad parasi cikardi. Kale arkalarimiz amatör kulüplerin stadlarinin kale arkalari görünümünü veriyor adeta. 2008 de maclarimizi yeni stadda oynamak istiyoruz. Stad yapmak, yeni bir stad yapmak hem son derece külfetli, hem de maddi acidan oldukca agir bir yük demektir. " Yeni Stad yapacagiz" seklindeki sözlerini tutup yeni stadi yapmalilar. Zaten Yeni stad yapacaklarini söylemeleri onlarin büyük oy farkiyla koltuga oturmalarini saglamisti büyük oranda. Yeni stad yapilinca bu, tezahürata da olumlu yönde etki yapacaktir. Yeni bir stad, yeni bir heyecan, yeni tezahüratlar, grup halindeki tezahüratlara daha cok katilim, futbolcular icin daha iyi motivasyon, Trabzonspor'un sayginliginin artmasi vs. vs. Bunlarin hepsi yeni bir stad ile gelecek. Yeni stad yeni bir baslangic demek.

coolank
12.10.2006, 04:18
arkadaşlar bazı arkadaşlar takip eden arkadaşlar yani bilir ki bu stad ın Ekim ayı sonunda bir avam projesinin çıkacagını kapasitesinin 27 000 olacagını ve yıkılıp yapılacagını basına haber olmadan çok önce yazmıştım ... bunu yani ben yazdım haaaaaaaaaa biliyordum bak çıktı anlamında yazmadım bunu yani bu işlerin öle 1 hafta 10 günde olmadıgını belirtmek için yazdım ....yönetimin çok dogru yapmış oldugu iki iş var .. 1) istanbuldaki arsa dan benzinlik yani yıllık yaklaşık 10 milyon dolar gelir gelecegi ki bunu başkan kendi şahsi beceresi ile yapmıştır ..2)stad olayı .....

maçları istanbulda oynamak belki çok taraftarımıza ters yanlış gelebilir ama stad bitinceye kadar bu mecbur hem bakarsınız takım için daha da iyi olur ... tribün destegi olarak kesin daha iyi olacagını düşünüyorum ...kapasite konusunda ise yazılanları hayretle okuyorum 35 bin olmalı diyen var hatta 40 bin diyen var ilginç .. sadece şunu söylüyeyim tam emin değilim rakam konusunda ama şu an stad kapasitesi 22.000 21.000 civarı yani bir tv kanalında tesadüfen duymuştum ...27 000 kişilik atletizm pisti olmayacak olan stad bize çok uygun baskı ve doluluk anlamında ....

Gürkan
12.10.2006, 08:41
...kapasite konusunda ise yazılanları hayretle okuyorum
35 bin olmalı diyen var hatta 40 bin diyen var ilginç .. sadece
şunu söylüyeyim tam emin değilim rakam konusunda ama şu an
stad kapasitesi 22.000 21.000 civarı yani bir tv kanalında
tesadüfen duymuştum ...27 000 kişilik atletizm pisti olmayacak
olan stad bize çok uygun baskı ve doluluk anlamında ....

Baskı için full doldurulmus bagıran seyırcı ıle 10 bin de yeter.hem ustunude kaparsın daha sık durur.kendi açımdan söylemek gerekirse 35 bin hem gelecek için hem de bir arkadasın demıs oldugu "uluslar arası organızasyonlara ev sahıpliği yapmak icin 30 bının ustunde kapasite olması" nedenıyle tercıh edılmelı.

ayrıca 30 altında bu kadar ısrar edılmesı sadece maddı mı yoksa bızım dusunemedıgımız yada bılmedıgımız bır neden mı var stadın ufak olması ıcın.

zaten pıst kalkınca sımdıkı stadta o rakama rahat ulasır.kale arkaları ıle bırlıkte.yenı stad ıcın o kadar beklenmezde saracoğlu gıbı bolum bolum yapılır.

her 10 sene de bır stad yapılacak degıl bu stad uzun yıllar bu sehre ve Trabzonspora hızmet edecek.

son olarak.
21 bınlık stad gs macında dolmadı 27 bınlık satad nasıl dolacak.
bunun cevabı zaten 35-40 bınlık satad ıcın de gecerlıdır sanırım.

Hekimoğlu
12.10.2006, 10:22
görsek şu projeyi artık sabırsızlanıyorum.

abbas
16.10.2006, 22:27
Ön fizibilite raporu tamamlandı
Kulübümüze daha modern bir stadyum kazandırılması doğrultusunda başlayan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Buna göre Ballast Nedam firması ve TCN Property Projects ile birlikte yürütülen projenin ön fizibilite raporu tamamlandı.

Başkanımız Nuri Albayrak, Ballast Nedam Genel Müdürü R.L.M Jacobs, firma yetkilileri ve TCN Property Projects Satış Müdiresi Manon L.A Snel’in de katılımıyla, projenin taslağı ile finansman yöntemleri üzerinde gelinen son nokta dört saat süren bir toplantıda tartışıldı.

Toplantının sonunda Genel Müdür R.L.M Jacobs, projenin hazırlanıp, bitmiş haliyle yapılan illüstrasyon çalışmasının iki model resmini Başkanımız Nuri Albayrak’a teslim etti.

http://trabzonspor.org.tr/images/haberpic/161006stad1.jpg

http://trabzonspor.org.tr/images/haberpic/161006stad3.jpg

http://trabzonspor.org.tr/images/haberpic/161006stad4.jpg

abbas
16.10.2006, 22:30
arkadaşlar ikinci fotoğrafa bakılacak olursa bizi bomba gibi bi stad bekliyor.. :)

nuri albayrak cehennemi olur heralde ismi.. :P

SiNo
16.10.2006, 22:30
inşallah yapılır stad ımız çok güzel yani daha olmadan insan a zevk veriyor böyle gelişmeler çok güzel olacka yapılırsa

abbas
16.10.2006, 22:32
tabi bakalım kac senede biter bu stad.. haketen cok güzel görünüyo ama yaaa.. :D

aman aman bi başlasında yarım kalmaz biter bi şekilde.. :D

ts_fan
16.10.2006, 22:42
Nuri Albayrak'tan tek isteğim şu stadı yapsın, başka bir isteğim yok vallahi:)

D.N: Rakip takım bu statta, bu akusttikte boğmaca olur:)

sweetrose
16.10.2006, 22:44
O resimde ki stadın yapılması kaç sene sürer bilmem ama herhalde şampiyonluk gören nesil göremicek gibi....:D:D Allah korusun...

bordox
16.10.2006, 22:45
Nuri Albayrak'tan tek isteğim şu stadı yapsın, başka bir isteğim yok vallahi:)

Resimi tutuşuna bakarsak yapacak valla.

ts_fan
16.10.2006, 22:53
O stat çok değil maksimum 36 bin kişilik olsa yeter, dediğim gibi o atmosferde rakipler boğmaca olurlar.İşte o zaman, ''Burası Trabzon burdan çıkış yok'' tezahüratı gerçek olur:)Haklısın bordox, Başkan stadı yapacakmış gibi duruyor, Albayrak tut sözünü;)

sweetrose
16.10.2006, 22:56
O stat çok değil maksimum 36 bin kişilik olsa yeter, dediğim gibi o atmosferde rakipler boğmaca olurlar.İşte o zaman, ''Burası Trabzon burdan çıkış yok'' tezahüratı gerçek olur:)Haklısın bordox, Başkan stadı yapacakmış gibi duruyor, Albayrak tut sözünü;) BEnce nerden bulacağız bu kadar parayı der gibi bir hali var bence....:) Ama yapılacak stadın atmosferini yine çekirdek yiyici tayfa oluşturacaksa hiç yapmasınlar bence...

sadman
16.10.2006, 23:07
görüntü olarak mükemmel bi stad. projenin gerçeğe dönmesini sabırsızlıkla bekliyorum tüm trabzonsporlular gibi. bana kalırsa başkan harbiden yapacakmış gibi sıkı sıkı sarılıyor resme. kapasite konusuna gelince 30 bin yeterli bi sayıdır trabzon şartlarına göre. tez zamanda yeni stadımıza kavuşmak dileğiyle...

ts_fan
16.10.2006, 23:09
sweetrose senin bakış açında güzeldi:)''Nerden bulacağız bu kadar parayı'' der gibi hali var:DBu da senin bakış açın, saygı duyuyorum, valla ben iyi düşünüyorum.İnşallah sonuda iyi olur ve hakettiğimiz güzel bir stada kavuşuruz (Yukarıda bir dediğine katılıyorum, hakedenler asla çekirdekçiler değil;))

eren_61
16.10.2006, 23:17
inşallah tez zamanda kavuşuruz statımıza.harika gözüküyor

kuzey_lee
16.10.2006, 23:18
daha stadın projesi bile hazırlanmadı.bu bir proje resmi bile değil :) ne öyle hemen manyak oldu,süper oldu demeler.durun bi projeyi görelim,stadın iç dizaynını görelim,alışveriş merkezi vs gibi yerleşkelerin konumunu görelim ona göre söyleyelim söyleyeceklerimizi..

akustik konusunda çok da sevinmeye gerek yok ayrıca.2007 yılında inşaatına başlanacak bir projeden bahsediyoruz.mühendislik teknolojilerinin ne kadar ilerlediğini bilmek için yüksek inşaat mühendisi olmaya gerek yok.akustik artık çok da öyle 70lerdeki gibi halledilmesi zor bir sorun değil.hele hele stad yapan bir inşaat firması siz ona söylemeden o stadın akustiğini düzenlemiyorsa hiç çalışmayın o firmayla daha iyi...

ayrıca aralık ayında genel kurul var.bu genel kurulda seçim maddesi konulması için bazılarının baskı yaptığı açıkça biliniyor..o yüzden bu hamleler kongre hamlesi olabilir.metanetli olmak,gaza gelmemek lazım..

kazma vurulana kadar beklemek en iyisi.

GULER
16.10.2006, 23:21
ben N.Albayragin bu stadi yapacagindan COK COK EMINIM.. sozunu tutan bir baskanimiz var..isini iyi bilen, hedefleri olan bir baskan ve yonetim.. Cok super proje olmus kutlarim!!!

Cenkhan
16.10.2006, 23:25
BEnce nerden bulacağız bu kadar parayı der gibi bir hali var bence....:) Ama yapılacak stadın atmosferini yine çekirdek yiyici tayfa oluşturacaksa hiç yapmasınlar bence...

O stad 30.000+ kişilik olsun da kim gelirse gelsin. Taraftar bilet fiyatıyla, köşe yazarlarının yorumlarıyla, emniyet görevlilerinin tutumlarıyla sıkıştırılmaktan kendini çekirdeğe verdi.

Milleti ayırmaya değil birleştirmeye yönelik bir stad olacak inşaallah. Ayrıca takımın renklerini taşıyan, Türkiye'nin en modern en boğucu stadı olacak. Başkanın danışmanlara güvenmenemesek de, gerekli sponsorlarla anlaşılırsa 1 senede biter stadımız. Bu sene şampiyon olursak, Olimpiyat'ta her maç 50 bin kişiye oynarız; 2. Trabzonspor dönemi de açılmış olur.

AYYILDIZ
16.10.2006, 23:33
bu stad bizim geleceğimizdir böyle tesisler olsun büyük futbolcularda gelmek ister.

Tufan_61
16.10.2006, 23:38
resimi bile süper ya insaallah birde ölmeden gercegini görelim baska ne isterim be helal olsun baskanim insaallah sözunde durup bu stadi yaptirirsin insaallah en kisa zamanda stad biter.

SiNo
16.10.2006, 23:43
ula bir an önce başlansada :P taraflar bile yardım a gelir be:D hehe yarım sezonda biter be:D

okan6161
17.10.2006, 00:02
zehirli vatuz balığına benziyor biraz onu gibi kıvrımları var ama çok güzel hakikaten de bunun kaç bin kişilik olduğunu bir açıklasaydılarda inşallah 50 den aşşağı değildir ömürlük çünkü bu işte bu stad olduktan sonra gelen takımlar nasıl nefes alıcak bilmiyorum:D:D:D

zafer6161
17.10.2006, 00:07
ama bu statda koltuk yok
betonamı oturacağız... :)

Emre7
17.10.2006, 01:29
abi stadı gördüm tüylerim diken diken oldu ne stad bu ya ambiyansı düşünemiyom aklıma ata demirelin espirisi geldi davul "getirin bana" ," hep beraber" , "lay lay layyyyyyyyyyyyy"

Tansu Onur Erdoğan
17.10.2006, 01:35
Trabzonuma En İyİsİ Yakisir Ama Bu Sene Sampİyon Olursak Stat Dahada Anlam Kazanir DÜsÜnsenİze O Stada Real Barcelona Gelecek?

Mesut AKYILDIZ
17.10.2006, 02:01
Ben bu yönetime başından beri güveniyorum bize gerçekten son yılların en zengin kadrosunu kurdular ve şuana kadar dediklerinin hemen hepsini gerçekleştirdiler, umarım stad projeside gerçekleşir ve Trabzonumuz güzel bir stada kavuşur. Stad projeside hayata geçirilirse müthiş olur, inşallah proje finansmanında ciddi problemlerle karşılaşılmaz, eğer 20 bin kombine satılması yoluyla projenin bir kısmının finansmanı düşünülüyorsa ben hiç maça gidemeyecek olmama rağmen böyle bir stad için kombine almaya razıyım vallahi.

Laz_61
17.10.2006, 02:15
Baskan sen o stadi yap Trabzona bizde senin Heykelini dikelim...

coolank
17.10.2006, 03:35
stadın yapım süresi 18 ile 24 ay arası .. yani buradan şu çıkıyor sezon sonu stad yıkılacak ve tam 2 sezon trabzonspor trabzon da oynamayacak ..2 sezon istanbul da oynayacagız .... bunun 2 tane olumlu yanı var ... şimdi trabzondaki arkadaşlar kızacak ama gerçek şu ki 1) hem çok daha iyi bir taraftar gücü olacak 2)transfer yapılırken özellikle yabancı transferinde sosyal hayat anlamındaki sıkıntı geçilecek ....şu da bir gerçek ki bu stad bittikten sonra yani 3. sezonun başında trabzondaki seyirci büyük bir hırs azim ve istekle o stada gidip takımı destekleyecek ..

Lapina
17.10.2006, 05:39
stadın yapım süresi 18 ile 24 ay arası .. yani buradan şu çıkıyor sezon sonu stad yıkılacak ve tam 2 sezon trabzonspor trabzon da oynamayacak ..2 sezon istanbul da oynayacagız .... bunun 2 tane olumlu yanı var ... şimdi trabzondaki arkadaşlar kızacak ama gerçek şu ki 1) hem çok daha iyi bir taraftar gücü olacak 2)transfer yapılırken özellikle yabancı transferinde sosyal hayat anlamındaki sıkıntı geçilecek ....şu da bir gerçek ki bu stad bittikten sonra yani 3. sezonun başında trabzondaki seyirci büyük bir hırs azim ve istekle o stada gidip takımı destekleyecek ..

Dedigin gibi olursa istanbul dan tayin almayi dusunuyordum ama kovsalar gitmem.. : )

Hüseyin Çümen
17.10.2006, 05:41

3. de benden ozman trabzonsporaa doymuş maçlara gitmeyen trabzon halkı yeni stadında trabzonsporunu daha ateşli destekleyecek

selcuk
17.10.2006, 06:09
http://trabzonspor.org.tr/images/haberpic/161006stad4.jpg

harika duruyor
istanbul konusunuda görecegiz oyasakda en fazl bi sezon oynanilir istanbulda artik yeni stad icinde cogu ts li razi olur

ve bence stadin ismi TRABZON HÜSEYIN AVNI AKER ARENASI olmali

-

sweetrose
17.10.2006, 07:07
ama bu statda koltuk yok
betonamı oturacağız... :) stad olsun da betona da oturmaya razı bu taraftar...ne oturması be ya... bu çoşku ile kim yerinde oturabilir... çekirdekçiler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı:D:D

efsane55
17.10.2006, 08:26
o stadda yapılan maçları izlemek o atmosferi hissetmek gerçekten güzel olur.hele bide 90 dk boyunca taraftarımız takımı desteklerse istanbul takımlarının hali nice olur

Gürkan
17.10.2006, 08:38
zehirli vatuz balığına benziyor biraz onu gibi kıvrımları var ama çok güzel hakikaten de bunun kaç bin kişilik olduğunu bir açıklasaydılarda inşallah 50 den aşşağı değildir ömürlük çünkü bu işte bu stad olduktan sonra gelen takımlar nasıl nefes alıcak bilmiyorum:D:D:D

28 bınlık mıs. " 5 bınlede arttırııyomus" ama burasını anlamadım.

Ayşe Aygün
17.10.2006, 08:40
Bittim bu sdayuma.Gerçekten bu sdatyum yapılınca kimse bizi tutamaz büyüklüğümüze laf edenler önce sdatyumumuzu görsünler

muratt
17.10.2006, 08:44
Arkadaslar, bu resimler muhtemelen konsept calismasi sadece. Sekil olarak da proje olarak da cok degisecektir. Eger yapilirsa (insallah) bittigi zamanki goruntusu genel olarak bunun gibi olacak ama detaylari cok farkli olacak. O yuzden endise etmeyin kimsenin betonda oturacagini sanmiyorum.
Eger bu yonetim bu stadi yaparsa bugune kadar yonetim ve baska hakkindaki olumsuz tum yazip soylediklerimi geri aliyorum, ve bir daha olumsuz bir sey yazmama ve soylememe konusunda ahan burda soz veriyorum.. Trabzon'a boyle bir stad yakisir..
Bir baska konu ise neden bu stadin yapilmasi iki yil suruyor anlamis degilim. Boyle bir stadin yapilmasi (eski stadin yikilmasi dahil) 10 ayda cok daha rahat tamamlanabi. Ashgabat'taki Olimpic stadyum (ki burdaki olimpic kelimesini vurgulamak istiyorum) eski stadin yikilmasi dahil 9 ayda bitti. Yapan firmada Metis-Nurol-Yuksel ortakligi, yani 100% Turk muteahitler. Trabzon'un ve baskanimizin da muteahit oldugu dusunulurse 9-10 ayda bu stadin yapilamamasi icin bir neden olmamali. Kaldi ki surenin kisa olmasi projenin butcesini arttirmaz aksine ciddi oranda azaltir.
Sonuc olarak; bu proje yapilacaksa kesinlikle sureyi bir yila indirmelere gerekiyor (yani 2007 haziran'da ilk kazma vurulur, 2007-08 sezonu istanbul'da oynanir, 2008-09'da yeni stadimizda oynariz maclari)
Insallah yapar yonetim bu stadi.. Dusuncesi bile guzel...

Travelair
17.10.2006, 09:01
Proje güzel; her tarafı kapalı, modern görünüm, yakın tribünler... Umarım güzel bir stad olur ve umarım taraftarımız orayı doldurur ve tezahurat kültürünü geliştirerek hak ettiğini gösterir

Gürkan
17.10.2006, 09:02
bence hızlandırmak malıyetı arttırır. ayrıca tum para bı kenarda durmuyo parca paca bulunacaktır.

zisinoli
17.10.2006, 09:06
1. Maçlarımız İstanbul'a alınacaksa ilk işim tayin istemek olacak bu kesin.
2.Stad muhteşem gözüküyor ama 30 bin kişilik olması iyi mi kötü mü tartışılır. Evet tribünlerin boş durması hoş olmuyor ancak bilet fiyatları düşük olursa ya da 25-30 kombine hedefi koyulursa 40 bin Trabzonsporlu o stada gelir. Ama bazen gelmez bu nedenle 30 bin kişilik stad doğru bir karar gibi duruyor.Ancak gönül ister 40 bin kişilik bir stad.
3.Stadın 30 bin 40 bin kişilik olmasından daha önemlisi akustiğidir. Tribünler sahaya yakın ve dik/Ayrıca her mahallenin ayrı telden çalması sorunu bu yeni stad ile birlikte giderilmelidir. Tribünde birlik tek elden hareket sağlanmalıdır.
4.Kapılar açılsın çalışmalar başlasın bir an önce. Şimdiden darlandım. Gösterip elletmemek olmaz hani.
5.BMN olarak bu projeyi sürekli gündemde tutmalıyız.

Travelair
17.10.2006, 09:21
Evet akustik çok önemli, ayrıca tribünlerin sahaya yakın olması ve baskı açısından zemine dik bir açıyla yapılması önemli. Zeminin de iyi olması dileğim

ozcan_asanoglu
17.10.2006, 09:24
bazı şeyler bazı şeyleri çeker..bu stad yapılsın, sadece böyle bir stad yapıldığı için 10 bin seyirci gelir.hele de saha sonuçları iyi giderse ful çekir bu stad. kimse bugünkü uyduruk stada bakıp aldanmasın.

hayırlı olsun şimdiden...

Külünkoğlu
17.10.2006, 09:45
28 - 30 bin kişilik stad Trabzon için idealdir arkadaşlar. Önemli olan etkin ve baskı unsuru oluşturabilecek taraftar sayısı. Stadın iç dizaynını göremediğimiz için fazlaca yorum yapamıyoruz. Tribunlerin kale arkası ve kapalı diye tabir ettiğimiz bölümünde ( hoş her taraf kapalı ama) çıkış merdivenlerinin aralığı geniş olmalı. Bütünlük açısından araya dar olan zırt pırt merdivenler yerine seyrek ve geniş çıkış merdivenleri koyulsa hem güzel bir görüntü elde ederiz hem de bölünmüşlüğü bir nebze olsun ortadan kaldırmış oluruz. Tribunlerin sahaya yakınlığı ve dikliği konusunu söylemeye gerek bile yok. İnşallah istediğimiz gibi bir stad olur.

grandiose
17.10.2006, 09:55
uzun zamandır bu kadar heyecanlandıgımı hatırlamıyorum arkadaşlar... harika bir görüntüsü var prototipin... hadi Başkan.. kendi hayallerin gibi bizlerin hayalini de gerçeğe dönüştür....Yolun açık olsun..

champions
17.10.2006, 10:10
30 bin şimdilik yeterli olabilir ama kapasitenin artırılabilir olması iyi olur taraftarın vereceği tepkiye göre 5 bin daha artırılabilir mesela bide avrupa şampiyonası maçı oynanabilmesi için kapasite ne kadar olmalı bu iller arasında trabzon neden yok çünkü stad yeterli değil
bu tür maçlar için ne kadar olması gerekiyo bilen varmı

abbas
17.10.2006, 10:17
ula bir an önce başlansada :P taraflar bile yardım a gelir be:D hehe yarım sezonda biter be:D

haketen ya başlasalar şu stada... gönüllü çalışmak isteyen heralde bi 10bin kişi cıkar... bedavaya calısır üstelik iki ayda bitirir bizim taraftar orayı.. :D

Emorfo
17.10.2006, 10:27
Yeni stadla ilgili bir kaç konu var hangisine yazsak acep. Birleştiriverin.

Gürkan
17.10.2006, 10:28
Stad kapasıtesı anlasılan 28 bını gecmeyecek.bu rakam bugun ıcın makul goruolebılecek bır rakam.ama sonrası.bu stadın omru 50 yıl cıvarıdır sanırım.20 yıl sonra Trabzona 30 yetecek mı.ha su yapılabılır.stad 28 olur 10-15 sene sonra kapasıte artırılabılır.ama onun ıcın sımdıden kapasıte artırılmasına uygun bır sekılde yapılmalı.

ama buda sunu gosterıyorkı Trabzon bu rakamla buyuk bır organızasyona ev sahıplıgı yapamayacak 20 yıl daha.

Bu konu Stad projesı baslıgı ıle bırlestırlse hemen hemen aynı seylerı ıkı yere yazıyoruz.

ozcan_asanoglu
17.10.2006, 10:32
dünya kupasında birçok maç 30 bin kişilik stadlarda oynandı. japonyada da öyle oldu.

Nytre
17.10.2006, 10:44
bu stadın kaç kişilik olduğunu resmi sitede göremedim...
ama stadın görünüşü çok güzel.. ayrıca böyle bir stadın olsun insan 24saat orada durmak ister.. maçlardada insanlar bu stada gitmek için can atacaklarını düşünüyorum

Burçak
17.10.2006, 10:44
Statyum ile alakalı asıl başlık burada. tıklayın gelin arkadaşlar.
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=499025#post499025

solmazkvsr
17.10.2006, 10:50
kuzey-lee

dediklerinize katılıyorum. daha ortada fol yok yumurta yok. bi fizibilite çalışmalarını görelim hele.
gerçi bizlerle paylaşma lütfunda bulunurlar mı bilmeyiz ama..

zaman, maliyet, kaynak b unları görmeden yorum yapmayacağım

hele bir açıklansın o zaman konuşalım derim
bence beklenti içinde girip hayal kırıklığı yaşamaktansa. itidalli davranıp sonuca göre davranmak en iyisi.

doğrusu yıldız diye muşambanın alındığı bir yönetim anlayışına çok güvenemiyorum kendi adıma

tigin
17.10.2006, 10:57
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=1039