PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İş Güvenliği Uzmanlığı

Armağan Dere
27.06.2013, 01:50
Arkadaşlar bu iş ile ilgili çalışan ya da çalışmayı düşünen,kursa giden vs.
Bir fikir verir misiniz?
Bu işi Önerir misiniz?
Geliri nasıldır?
Riskleri tabiiki var.
Onu anlıyorum ancak bu işte de yine bir yığılma söz konusu sanırım.
İyi bir kurs mu yoksa yüksek lisans mı önerirsiniz.

Taner Gündoğdu
27.06.2013, 17:12
18 mayısta sınava girdim ve geçtim, başvurumu yaptım sertifika mı bekliyorum. kesinlikle tavsiye ederim. şuan üniversite sınavına girmiş iyi bir bölüm kazanamayacak durum da olan tüm yakınlarıma bunu öneriyorum. eğer bir iş tecrübeniz yoksa iki yıllık bölümünü yada tezsiz yüksek lisansını yapmanız da yarar var. ama yok eğer iş tecrübeniz varsa ve o ve benzeri sektörlerde İSG mühendisi olarak çalışmak istiyorsanız kurs yeterli olacaktır

Armağan Dere
27.06.2013, 20:12
Saol Taner.

Yeniklasör
27.06.2013, 20:18
Artık herkes sizin gibi düşünüyor. Kanun ertelendi ve bir çok kişi ve kurum mağdur oldu. Sektörde eksik çok sıkıntıda çok gelecek planı yaparken iyi yapın ve bir daha Düşünün ne olacağı belli değil sektörün. Bu kadar insanı kaldıracak mı.

DNA-TS
27.06.2013, 22:41
yasada ki değişiklikten sonra aranan kan olacaktır diye düşünmüştüm ilk ondan dolayı bir araştırdım ama devam zorunluluğu kurs uzaklık falan derken olmadı sonra yukarıda yazılan gibi bir durum oldu hayırlısı böyleymiş dedim. nitekim olmadı

Taner Gündoğdu
27.06.2013, 22:42
kanun bir yıl ertelendi, sadece 50 kişi altında çalışanı bulunan işyerleri için, ertelenmiş olması mağduriyet yaratır mı tartışılılır. zaten mevcut C sınıfı, B sınıfı ve A sınıfı sayısı işyerlerinin ihtiyaçlarını karşılayamacak durumdaydı. ben çok umutluyum gelecekten.

Ahmet Kuru
27.06.2013, 22:56
Trabzon da köylümün iş güvenliği eğitim merkezi var, en son 6 ay önce ofisine gitmiştim Trabzon da işler tıkırındaydı valla :)

Hatta istanbul da da bir şube açmayı düşünüyordu... Demek ki iyiymiş.
Ozaman söylemişti sanırım istanbul iş güvenliği üzerinde toplamda 70 küsür şirket varmış. Tabi bu 6 ay önceki rakam şuan kaçtır bilemiyorum.

ayrıca sadece eğitim değil iş elbiseleri , iş gereçleri falan da satıyor anlaşmış olduğu firmalara.

Benim bildiğim bu kadar. Umarım hakkında hayırlısı olur kardeşim.