PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alanya Gezisi 2013

Mehmet Fatih Silik
25.06.2013, 02:43
Selamün aleyküm dostlar!

Alman arkada$imla önümüzdeki ay 1 haftaligina Alanya'ya ucmak istiyoruz...
Biletleri ayirtmi$tik ama ara firma maalesef iflas etti...GTI adi...bide bi ucak $irketi de...
Gelecek olan iflas raporunu bekliyoruz...
Ama $imdiden bir kac bilgi almak istedigim icin bu konuyu acmak istedim...
Rahatsizlik verdigim icin $imdiden özür dilerim...
Gelelim soruya...
Alanya'ya yakin olan veya orada tatil yapmi$ olan renkta$larimdan gezilecek ve görülecek olan yerleri ögrenmek istiyorum...
Antalya'da olur aslinda...sonucta pek uzak degil oraya...
Tavsiye edebileceginiz restoranlar da olabilir...me$hur tatlar ve lezzetler...
Hayatimda Türkiye'de hep Trabzon'a uctugum icin gezmek istiyorum artik güzel memleketimi (:
Vereceginiz tavsiye ve bilgiler icin $imdiden te$ekkürler...

Selam ve Dua ile...!

Ba®ış
26.06.2013, 19:42
geçen hafta 1 hafta alanyadaydım kısaca gördüğüm kadarıyla bilgi geçeytim,

oteli ne yaptınız bilmiyorum ama denize kleopatra plajında girmeyi tercih edin.bana da öyle demişlerdi ama gitmek nasip olmadı ama girdiğimiz yer de gayet iyiydi temizlik açısından.(keykubat plajı)alanya merkez gayet canlı bir yer diskolar falan hep yakın mesafede.yemek konusuna gelince mekanların %90'ı avrupalı özellikle iskandinav ülkelerinden gelen turistler için.ama fiyatları euro için konuşursak fena sayılmaz.gezilecek yerlerden dim çayı ve dim mağarası var.biz gitmedik ama meşhur yerleri oralarmış.gündüz tekne turları var koyları falan dolaşan.gidersen iskelenin orada görürsün zaten tur firmalarını ama sakın "SELAVİ" tura gitme,biz gittik pişman olduk.vikingen diye büyük bir tekne var o iyiye benziyor.şimdilik aklıma gelen bunlar sormak istediğin başka birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım

Mehmet Fatih Silik
26.06.2013, 21:14
Sagolasin dostum...
Zaten hic gitmedigim icin ön bilgi almak istedim sadece...
Peki Antalya'ya gittiniz mi ?

Alika87
26.06.2013, 21:32
geçen hafta 1 hafta alanyadaydım kısaca gördüğüm kadarıyla bilgi geçeytim,

oteli ne yaptınız bilmiyorum ama denize kleopatra plajında girmeyi tercih edin.bana da öyle demişlerdi ama gitmek nasip olmadı ama girdiğimiz yer de gayet iyiydi temizlik açısından.(keykubat plajı)alanya merkez gayet canlı bir yer diskolar falan hep yakın mesafede.yemek konusuna gelince mekanların %90'ı avrupalı özellikle iskandinav ülkelerinden gelen turistler için.ama fiyatları euro için konuşursak fena sayılmaz.gezilecek yerlerden dim çayı ve dim mağarası var.biz gitmedik ama meşhur yerleri oralarmış.gündüz tekne turları var koyları falan dolaşan.gidersen iskelenin orada görürsün zaten tur firmalarını ama sakın "SELAVİ" tura gitme,biz gittik pişman olduk.vikingen diye büyük bir tekne var o iyiye benziyor.şimdilik aklıma gelen bunlar sormak istediğin başka birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım

abi hersey saydin, ama kuleyi saymadin. Alanya Kulesine mutlaka gidin. Arkadas dedigi gibi en güzel plaj kleopatra plaji ve gece hayati komple iskelede. Aksamlari pek baska yere gidilmiyor. Discotek üstüne discotek var orada.

Ba®ış
26.06.2013, 21:45
evet Kale'yi atlamışız özellikle geceleri karşıdan müthiş manzarası var.taksicilere dikkat edin binerseniz.taksimetrenin açık olduğunu ve de gündüz tarifesi mi gece tarifesi mi olduğunu teyid edin.bizim gibi 4 km'lik yola 30 tl taksi pararsı vermeyin :) Antalya'ya gitmedim ama otogarına hayran kaldım dışarısı 40 dereceyken içerisi 10 derece :)

Cyzio
26.06.2013, 23:41
Bilmem ilgilenir misiniz ve o kadar zamanınız var mıdır? Ama Antalya Arkeoloji Müzesi çok güzeldir. Ödüllü bir müzedir. Yalnız, hakkını vererek gezmek şöyle bir üç saatinizi alabilir.

.

Mehmet Fatih Silik
27.06.2013, 23:55
@Alika87

Kuleye gidecem in$allah...Plajin hangi plaj oldugunu maalesef bilmiyorum...Oba Time Otel'de 8 günlük rezervasyon ayirttik...

@Ba®ış

Antalya'ya dönü$te zaten gitmemiz lagzim cünki ucak ordan kalkacak...kalkmadan önce de dedim hani bi son görülecek yerler varsa oraya giderdim...ali$veri$ filan yapardim...
Dolmu$a bineriz büyük ihtimal...taksilerle ilgili uyardigin icin sagolasin...

@Cyzio

Hocam aklimda olacaktir...te$ekkür ederim...degerlendirmeye cali$acagim in$allah...
Arkeoloji'yi severim...