PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonlu Bayan Doktora Saldırı

SEDAT
14.06.2013, 00:32
FATİH Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nce yapılan açıklamada, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir kadın doktorun, hasta yakını tarafından darp edildiği belirtilerek, saldırı kınandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün saat 15:00 sıralarında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi kadın doğum polikliniğinde görev yapmakta olan Kadın Doğum Uzmanımız Dr. Sahra Çavuşoğlu bir hasta yakını tarafından darp edilmiştir. Hastane personelinin olaya müdahalesi sonunda saldırgan adli makamlara teslim edilmiştir. Çalışan güvenliği birimimiz tarafından konu ile ilgili çalışmalar başlatılmış ve Genel Sekreterliğimiz avukatları görevlendirilmiş olup adli süreç yakından takip edilmektedir.

Yoğun bir çalışma temposu içinde tüm gayretleri ile sağlık hizmeti sunan sağlık çalışanlarına yönelik bu şiddet olayları kabul edilemez ve anlaşılamaz bir tutumdur. Hekimimize yönelik bu davranışı esefle kınıyor benzer olayların yaşanmamasını diliyoruz."

* Ayrıca Doktor kardeşimiz Forumumuz Üyelerinden İsmail Çavuşoğlu abimizin yiğenidir. Geçmiş olsun kendisine ve ne yapabilirsek yapılmalı. Yeter bu kaçıncı hemde Bayan doktor, bu kadar Allahsızlık olmaz.

Önemli Duyuru:
Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan asistan hekim Sahra Sultan Çavuşoğlu bugün poliklinikte darp edilmiştir. Yaşanan bu menfur saldırı
14 Haziran 2013 Cuma günü Saat: 13.30'da basın açıklaması ile protesto edilecektir.
Herkesin katılımı ve duyuruyu paylaşması rica olunur.

ilhan
14.06.2013, 00:39
Bu ilk değil, son olmayacaktır. Maalesef toplum olarak herhangi bir hata/kaza vb. durumlarda yaralansak ya da yakınımızdan biri yaralansa, hastalansa hastaneye gidince sanki suçlu doktormuş gibi hareket ediyoruz. Ama her ne olursa olsun bir doktora hele hele bir bayan doktora darp asla olmamalı.

Arkadaşımıza geçmiş olsun, tekrarının yaşamazsınız umarım.

atomantcum
14.06.2013, 01:06
Bu ilk değil, son olmayacaktır. Maalesef toplum olarak herhangi bir hata/kaza vb. durumlarda yaralansak ya da yakınımızdan biri yaralansa, hastalansa hastaneye gidince sanki suçlu doktormuş gibi hareket ediyoruz. Ama her ne olursa olsun bir doktora hele hele bir bayan doktora darp asla olmamalı.

Arkadaşımıza geçmiş olsun, tekrarının yaşamazsınız umarım.

Toplumumuzun büyük çoğunluğunda kabul gören, doğru ama eksik bir tepki.

Bayan doktor diye belirtmeye gerek yok, hiçbir doktora şiddet olmamalı, hatta doktoru bırak kimseye olmamalı. Ülkede insanın insana uyguladığı şiddete o kadar alıştık ki, bu ancak bir doktora yapıldığında haber niteliği taşıyor.

Bu söylediğim bir eleştiri değil, sadece farkındalık yaratma çabası.

ESER
14.06.2013, 01:20
bol reytingli filmlerimizde bile agir abiler doktorun girtlagina yapisiyor, yasatamazsan oldururum lan seni diye tehdit ediyor. Siddeti fistekleyen bu curuk ve dunyanin en asagilik medyasi sonrada yalandan haber yapiyor ve soruyor " bize neler oluyor " diye.

poetricus
14.06.2013, 03:10
Son zamanlarda dayak yiyen doktor ve öğretmen haberleri çoğaldı nedense?!..

yaranozlu
14.06.2013, 06:20
Tipik yöremizin cahil insanlarından. Detayı bilmiyorum, doktorlarda da bazen yanlış oluyor fakat doğu ve doğu karadeniz bölgelerimizde sıklıkla duyduğumuz utanç verici haberlerden

HOPA'LI TS'Lİ
14.06.2013, 07:42
Tipik yöremizin cahil insanlarından. Detayı bilmiyorum, doktorlarda da bazen yanlış oluyor fakat doğu ve doğu karadeniz bölgelerimizde sıklıkla duyduğumuz utanç verici haberlerden

Çok kutsal bir görev ifa eden doktorlarımıza yapılan şiddeti, şiddetle kınıyorum.

Ahmet Kuru
14.06.2013, 09:13
Geçmiş olsun. Elbetteki böyle şiddet içeren unsurları kabul etmemiz mümkün değil.

Fakat bazı doktorlar da var ki tam dayaklık, bunu kimse inkar edemez.

zekeriyya
14.06.2013, 09:44
şiddet kişinin neleri olduğu ile alakalı değil kesinlikle kınıyorum

lakin

bazı hemşire ve doktorlar çok duyarsız

insana saygı toplum bilnici olmalı

Veysel
14.06.2013, 09:48
Geçmiş olsun. Elbetteki böyle şiddet içeren unsurları kabul etmemiz mümkün değil.

Aynen

TRABZONSPOR ~| '

Badaloğlu
14.06.2013, 11:22
FATİH Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nce yapılan açıklamada, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir kadın doktorun, hasta yakını tarafından darp edildiği belirtilerek, saldırı kınandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün saat 15:00 sıralarında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi kadın doğum polikliniğinde görev yapmakta olan Kadın Doğum Uzmanımız Dr. Sahra Çavuşoğlu bir hasta yakını tarafından darp edilmiştir. Hastane personelinin olaya müdahalesi sonunda saldırgan adli makamlara teslim edilmiştir. Çalışan güvenliği birimimiz tarafından konu ile ilgili çalışmalar başlatılmış ve Genel Sekreterliğimiz avukatları görevlendirilmiş olup adli süreç yakından takip edilmektedir.

Yoğun bir çalışma temposu içinde tüm gayretleri ile sağlık hizmeti sunan sağlık çalışanlarına yönelik bu şiddet olayları kabul edilemez ve anlaşılamaz bir tutumdur. Hekimimize yönelik bu davranışı esefle kınıyor benzer olayların yaşanmamasını diliyoruz."

* Ayrıca Doktor kardeşimiz Forumumuz Üyelerinden İsmail Çavuşoğlu abimizin yiğenidir. Geçmiş olsun kendisine ve ne yapabilirsek yapılmalı. Yeter bu kaçıncı hemde Bayan doktor, bu kadar Allahsızlık olmaz.

Önemli Duyuru:
Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan asistan hekim Sahra Sultan Çavuşoğlu bugün poliklinikte darp edilmiştir. Yaşanan bu menfur saldırı
14 Haziran 2013 Cuma günü Saat: 13.30'da basın açıklaması ile protesto edilecektir.
Herkesin katılımı ve duyuruyu paylaşması rica olunur.

Arkadaşlar,

Bu haberin başka bir özelliği ise, saldıraya maruz kalan doktor hanımın BMN-Bolu üyesi olan, çok değerli ağabeyimiz İsmail Çavuşoğlu'nun yeğeninin olması bizleri ziyadesiyle üzmüştür.

Bu vesile ile saldırya maruz kalan Sahra Sultan Çavuşoğlu'na büyük geçmiş olsun diyoruz. Aynı zamanda öğretmen ve doktorlara yapılan bu tip saldırıları şiddetle kınıyoruz.

NOT: İsmail ağabey, varsa yapmamız gereken birşey biz burdayız ağabey...

Her zaman yanındayız...

Emre Emiroğlu
14.06.2013, 11:22
Genel olarak onaylamasamda kimisi gerçekten hakediyor. 4 Yaşında çocuğun gözümün önüne sadece kabalığından ötürü kolunda iğne kıran doktor gördüm. Dünyanın en ukala insanları doktorlar olsa gerek. Tavırları inanılmaz itici.

Tüm bunlar tabi hasta yakınları içinde geçerli. Cahil insanların hiç yoktan verdiği fevri tepkilerde mevcut.

Sahra Hanıma Geçmiş olsun.

Külünkoğlu
14.06.2013, 11:24
Geçmiş olsun.

Külünkoğlu
14.06.2013, 11:25
İstanbul'da olan hadiseyi nasıl yöremize bağladın anlamadım ?

bordoylamavi
14.06.2013, 11:27
öğretmene saldır doktora saldır oh ne güzeli. insanlıktan nasibini almamış yaratıklar bunlar. öyle bi alışmışısız ki karşımızıdakini gafil avlayıp vurmaya. durup dururken yumruk at tokat at ne pislik insanlar ya bunlar

gece_bekcisi
14.06.2013, 11:27
Geçmiş olsun. Umarım doktorlara şiddet son bulur.

Tayfun Aydın
14.06.2013, 11:29
genel olarak onaylamasamda kimisi gerçekten hakediyor. 4 yaşında çocuğun gözümün önüne sadece kabalığından ötürü kolunda iğne kıran doktor gördüm. Dünyanın en ukala insanları doktorlar olsa gerek. Tavırları inanılmaz itici.

Tüm bunlar tabi hasta yakınları içinde geçerli. Cahil insanların hiç yoktan verdiği fevri tepkilerde mevcut.

Sahra hanıma geçmiş olsun.

sana diyecek tek bir kelime bile bulamıyorum cehaletin yazdıklarından dışarı fışkırıyor.

Badaloğlu
14.06.2013, 11:33

Evet senin mesajından da anlaşılacağı çok yerinde bir tespitlerle tipik ''cahillik örneği'' gösteriyorsun. Hem konuyu bilmiyorum diyorsun, hemde en kral yorumu sen yapıyorsun. Seni tebrik etmek lazım! Bilgi olmadan fikir sahibi olmak buna derler herhalde...

Yöremizin cahili dediğin kim? Doktor hanım mı cahil? Yoksa onu darp edenler mi? Ayrıca darp edenlerin nereli olduğundan haberin var mı? Üstelik bu haber Doğu Karadeniz'de yaşanmadı. Bu haberin gerçekleştiği yer Haseki hastahanesi...

gece_bekcisi
14.06.2013, 11:37
Genel olarak onaylamasamda kimisi gerçekten hakediyor. 4 Yaşında çocuğun gözümün önüne sadece kabalığından ötürü kolunda iğne kıran doktor gördüm. Dünyanın en ukala insanları doktorlar olsa gerek. Tavırları inanılmaz itici.

Sahra Hanıma Geçmiş olsun.

Hepsi için geçerli değil çok cana yakın güleryüzlü doktorlarda var ama Dediğin gibi bazılarına bende şahit oldum hastalara resmen azarlama derecesinde bağırdıklarını şahit oldum. Şiddeti onaylamasam da bu böyle maalesef.

Emre Emiroğlu
14.06.2013, 11:47
sana diyecek tek bir kelime bile bulamıyorum cehaletin yazdıklarından dışarı fışkırıyor.

Kusura bakma da , çalıştığım şirketin Özel bir hastanesi var. Ve yaklaşık 40 doktor çalıştırıyoruz. Sen neyin cehaletinden bahsediyorsun efendi ? Yukarıda yazdığım şey yorum değil birebir izlenimdir.

Tayfun Aydın
14.06.2013, 11:51
Hepsi için geçerli değil çok cana yakın güleryüzlü doktorlarda var ama Dediğin gibi bazılarına bende şahit oldum hastalara resmen azarlama derecesinde bağırdıklarını şahit oldum. Şiddeti onaylamasam da bu böyle maalesef.

Pardon da her meslekte bu böyle değilmidir ben sabah akşam her gelene gülmek zorunda mıyım? Herkesin acısını paylaşma zorunda mıyım her ölenle ölüp her hastanın acısını çekmek zorunda mıyım?

Peki o zaman ben de işini yaparken gülmeyen banka vezne memurunu aşşalayım dozer operatörü ne bağırıyosun diye döveyim avukata ana avrat söveyim. Bırakın bu işleri doktorluk profesyonel bir meslektir. İşini yaparken de hiçbir doktor şaklabanlık yapmak zorunda değildir. Doktorunu beğenmediysen değiştirirsin olur biter. Ben kimseye bana muayene ol diye yalvarmıyorum mesela.

Erhan Sezer
14.06.2013, 11:57
Yazıklar olsun !

gece_bekcisi
14.06.2013, 12:00
Pardon da her meslekte bu böyle değilmidir ben sabah akşam her gelene gülmek zorunda mıyım? Herkesin acısını paylaşma zorunda mıyım her ölenle ölüp her hastanın acısını çekmek zorunda mıyım?

Peki o zaman ben de işini yaparken gülmeyen banka vezne memurunu aşşalayım dozer operatörü ne bağırıyosun diye döveyim avukata ana avrat söveyim. Bırakın bu işleri doktorluk profesyonel bir meslektir. İşini yaparken de hiçbir doktor şaklabanlık yapmak zorunda değildir. Doktorunu beğenmediysen değiştirirsin olur biter. Ben kimseye bana muayene ol diye yalvarmıyorum mesela.

Doktorlar hastalarına iyi davranmalıdır ve asık suratlı olmamalıdır. Bu bir giyim mağazasında çalışan birinin müşterisine iyi davranması güler yüzlü davranması gibidir. Sizin dediğiniz gibi gülmezse müşteri mağazayı terkeder. Bu heryerde böyledir.

Emre Emiroğlu
14.06.2013, 12:03
Tamam şimdi karar verdim kesin eziklikten.

Baksana becerebilirsen Giray Kaçar a sorarsın beni.

Benim gibiler ne yazıkki senin gibilere şifa dağıtmak için çırpınıyor.HAK ETMEDİĞİNİZ HALDE.

Sizin son söyleminiz Doktorluk yemine aykırı bir kere. Yapacağınıza yemin ettiniz.. Etmeseydiniz.

Size 40 doktor çalıştırdığımızı ve içlerinden söz konusu eylemi hakedenler olduğunu söylüyorum. Siz hala nerden dem vuruyorsunuz. Ben genelleme yapmamama rağmen siz hakaret ediyorsunuz. Hakaten tam örneksiniz.

Doktorsunuz işte. Hayatınız ticari. İnsanlar hasta yakını olarak geliyor , siz onlara müşteri gözüyle bakıyorsunuz. Kazandığınız ücretlerde göz önüne alındığında güler yüze, sıcakkanlılığa sizin gibiler için pek gerek kalmıyor tabi.

Giraya muameleniz hoştur tabi. Sebebi belli.

Gördüm , yaşadım.. Doktoru bir tek doktor anlar. O ego ve ukalalık başka hiçbir meslekte yok çünkü..

Aynı ego ve ukalalığa sahip güler yüzlü doktorlarda var. Benim ayrımım bunun üzerine değil , itici olanlar ve olmayanlar üzerine.

omondoles
14.06.2013, 12:17
Kuzey Kıbrıs için konuşuyorum; doktorlar bizi görünce gözlerinde $ işareti oluyor. Bizzat kendimden biliyorum. Özeline çağırmak için 40 takla atıyorlar. Tabi bunda devletinde hatası çok ya neyse!

Loading.. %61

Courage
14.06.2013, 12:19
Geçmiş olsun.

(Bazı meslek sahiplerinin dayak yemeyi haketmesi yada etmemesi böyle bir olayın altına girilecek yorum olmamalı. Her olay,kendi içinde değerlendirilmeli.)

Tayfun Aydın
14.06.2013, 12:23
Geçmiş olsun.

(Bazı meslek sahiplerinin dayak yemeyi haketmesi yada etmemesi böyle bir olayın altına girilecek yorum olmamalı. Her olay,kendi içinde değerlendirilmeli.)

Tebrik ederim arkadaşım. Şiddetin her türlüsüne karşı olmalıyız.

Badaloğlu
14.06.2013, 12:26
Emre ve Tayfun kardeşlerim...

Olayı kişiselleştirmeyin!

Bu başlık saldırıya uğramış bir kardeşimize destek amacıyla açılmıştır. Geçmiş olsun mesajlarının haricinde olayı kendi özelinize indirmenize bir anlam veremiyorum. Lütfen daha fazla konunun başka yerlere gitmesine neden olan mesajlar atmayın.

Tayfun Aydın
14.06.2013, 13:16
Böyle bir konu başlığı altında bile ne yazıkki nefret kusuluyor. Şahsen bu konuya son yazacaklarım.

1)Hayrına yapılan bir meslek yoktur doktorlukta para için yapılır.
2)Bir meslek dalının tamamını aynı kefeye koymak hepsini paragöz ilan etmek hiçbir mantıkla izah edilemez ve darp edilmesini gerektirmez.
3)Hiç bir maaş para getiri bir doktorun 10 günlük bebeğini karısını bırakıp 36 saat nöbet tutmasını karşılayamaz.
4)Evet kendimizi beğenmişiz çünkü şifa dağıtıyoruz ve her gülerek yanımızdan ayrılan mutlu olan hastayla bu kendini beğenmişliğimiz artıyor.
5)Hiç bir şey 80 yaşındaki bir nine Allah Razı Olsun Evladım demesi kadar değerli olamaz.
6)İsteyen doktorunu seçme hakkına sahiptir. Beğenmediğiniz zaman doktorunuzu değiştirebiliriz.
7)Doktora hak ettiği parayı vermezsen çok hasta bak çok para kazan diyenlere arka çıkarsan olup olmadık nedenlerle acil servisleri doldurursan 90 dk da 90 hasta bakmak zorunda bırakırsan o zaman güler yüz beklemeye de hakkın olmaz.
8)Her mesleğin iyisi kötüsü vardır. Bu insana göre değişir hatta ruh haline göre değişir.

Engin Koltuk
14.06.2013, 14:36
Geçmiş olsun.

Hiç bir şey şiddetin savunması olamaz. Ortada bir alışveriş vardır. Sadece insan hayatı söz konusu olduğu için taraflar daha hassas davranmalıdır.
Doktor hastaya psikolojik şiddet, hasta da doktora fiziksel şiddet uygulayamaz. Hak ediyorlar demek bunu desteklemektir.

SEDAT
14.06.2013, 15:16
Arkadas bir gecmis olsun demek bu kadar zormu ? O bayan bizden biri sevdigimiz bir abimizin yegeni ki baskasida olabilirdi. Dayagi hakedenlerde varmis ! Iyiki belirttiniz bilmiyorduk...

atomantcum
14.06.2013, 15:48
Şu başlık altında çıkan tartışmanın gelişimini izlediğimde gördüm ki, insanları biraz kaşıyınca içindekiler ortaya çıkıyor. Önce mecburi bir geçmiş olsun diyip, şiddeti tabi ki onaylamıyoruz diyip de hemen arkasından kendini tutamayıp "Ama hakedenler de var" diye tutarsız mesajlar yazmışlar. Sonra buna karşı çıkılınca da bütün şiddetiyle "Doktorlar en bilmemne meslektir, hemen hemen hepsi paragöz, insan sevgisinden mahrum tipler" diye hamasi duygularını ortaya dökmüşler. Hiç lafı dolandırmaya gerek yok, "dayağı hakedenler var" diyen kişi, imkan verildiğinde bunu gözünü kırpmadan yapacaktır. Toplum içinde kabul gören bir davranış olmadığı için, şu anda sadece bu eğilimini baskılıyordur. Bu durumu kanıtlayan yüzlerce deney yapılmıştır biraz araştırırsanız görürsünüz. Linç dediğimiz olay da bu şekilde gelişir zaten. Bir grubun bireylerine, bir kişiye şiddet uygulama serbestisi veren şey, fiziksel üstünlükten öte, o eylemi yaparken içinde bulunduğu topluluk tarafından kabul görecek olmasıdır. Bu forumda ya da benzer platformlarda sıklıkla karşılaştığımız psikolojik şiddetin de açıklaması budur.

Burdan çıkarmamız gereken şey şu: Doktora ya da herhangi bir insana şiddet uygulayan kişiler hiç de öyle sandığımız gibi çok çok başka, acayip tipler değil. Mağaralarda yaşamıyorlar; her gün konuştuğumuz görüştüğümüz, sevdiğimiz insanların içinde bu tür duygular olabilir. O yüzden her yerde, her fırsatta böyle duyguları sezdiğimiz anda önüne geçmeye, o insanları eğitmeye çalışmak gerekiyor. Çünkü başka türlü bu sorun tedavi edilemez. Eğer siz kötü bir davranışı sizin içinde bulunduğunuz toplumun dışından birilerinin uyguladığını düşünürseniz, içiniz rahat olur. Söylenir geçersiniz, "oralardaki cahil insanlar yapıyor işte bak hep" dersiniz, böylece hem kendiniz hem de kendinizi ait hissettiğiniz sosyal zümre bu anlamda lekelenmemiş olur. İnsan, doğası gereği yanlışı hep dışarda görür fakat bu kendini kandırmaktan başka bir şey değildir.

Edit: İmla

colman
14.06.2013, 15:57
gecimis olsun...

yaranozlu
14.06.2013, 17:41
İstanbul'da olan hadiseyi nasıl yöremize bağladın anlamadım ?

Önyargı olsa gerek, bizim ofta meşhurdur doktor dövmek de.

SADECETRABZON61
14.06.2013, 18:25
Konu Trabzonlu değil herhangi bir doktor nereli olursa olsun DAYAK YEMEMELİ..

omondoles
14.06.2013, 18:32
Dayağa karşıyız ama insanların doktorlardan yana şikayetlerini dile getirmesi bu kadar tepki çekeceğine doktorların acaba neden vatandaş böyle düşünüyor demesi lazım. Konu polis olunca insanların %90'ı olumsuz görüş bildirir ve yorum yazar. Acaba bu kadar tepki alır mıydı? Sonuç olarak her işte yanlış yapanlar var fakat polis olunca yorumlar subjektif oluyor.
Gezi olaylarında herkes polise saldırdı ama kimse polisin 90 saat evine gitmediğini, 3 saat kaldırımda dinlendiğini ve bu psikoloji ile eylemciler ile karşı karşıya geldiğini yazmaz.

Loading.. %61

atomantcum
14.06.2013, 18:49
Dayağa karşıyız ama insanların doktorlardan yana şikayetlerini dile getirmesi bu kadar tepki çekeceğine doktorların acaba neden vatandaş böyle düşünüyor demesi lazım. Konu polis olunca insanların %90'ı olumsuz görüş bildirir ve yorum yazar. Acaba bu kadar tepki alır mıydı? Sonuç olarak her işte yanlış yapanlar var fakat polis olunca yorumlar subjektif oluyor.
Gezi olaylarında herkes polise saldırdı ama kimse polisin 90 saat evine gitmediğini, 3 saat kaldırımda dinlendiğini ve bu psikoloji ile eylemciler ile karşı karşıya geldiğini yazmaz.

Loading.. %61

Bu başlıkta bu konudan hiç bahsedilmedi, muhtemelen de yöneticiler uyaracaktır ama siyasetle alakası olmayan bir konu aslında o yüzden cevap vermek gerekebilir.

Kimse hiçbir durumda hiçbir meslek grubunu zan altında bırakamaz, yaftalayamaz. Gezi parkı eylemlerinde de polisler o üç saatlik arada uyurken kimse gidip de polise saldırmadı, eyvallah kolay gelsin diye yanlarından geçip gittiler. Kimse onları düşman olarak görmüyor, fakat videolarda defalarca gördüğümüz kadarıyla polislerin "oradaki" çoğunluğu, insanlara böcek gibi davranmakta bir beis görmediler. İnsanların polisin bu şiddetine olan tepkisi o yüzden işte polise değil, böyle davranmaları yönünde onlara emir veren kişileredir. Polis olan bir kişi de insanca olmayan bu emirleri uygulamaktan zevk alıyorsa onun insanlığı sorgulanır, mesleği değil. Ama tıpkı yukarda yazdığım gibi, polis elinde gücü olan bir mesleği icra ettiği için, şiddete olan insani zaaflarını ortaya çıkarması çok daha kolay. Her insan potansiyel olarak kötü bir insandır. Bu potansiyeli ona güç vererek test edebilirsiniz. Tekrarlıyorum, yanlışlık varsa bu o insandadır, meslekte değil.

Fakat polisin insanları yaralayamak amacıyla silah gibi kullandığı gaz bombalarını, onların çalışma şartlarındaki zorluğa, bunun psikolojik sıkıntılarına yoruyorsanız ben de el insaf derim. Hiçbir şey bu tutumu masum gösteremez kusura bakmayın. Eğer polisin müdahalesiyle insanlar ölüyorsa, bunu kimsenin hafif görmesi mümkün değildir. Hem, doktorlar da 36 saat nöbet tutuyor ama "ben çok yoruldum dinlenmem lazım" demek bir tarafa, kendi yaralanmaları riskini göze alarak insanları tedavi etmeye giden doktorlar da gördük.

omondoles
14.06.2013, 19:01
@atomantkum bende dayağı tasvip etmem. Benim bahsettiğim konu bir polis dayak yese idi yorumlar nasıl olurdu acaba? "Dayağa karşıyız ama onlarda vs" yazıldığında böyle tepki olmazdı. Benim kızdığım konu olaylara objektif bakılmaması. Doktor 36 saat çalışınca ( ki oda 36 saat sürekli çalışmıyor, gece sakin olunca uyuyabiliyor ( en azından Kıbrıs'ta öyle)) gülmek zorunda değil, profesyonel vs gibi şeyler normal ama polis 90 saat fiziki ve psikolojik olarak yıpranınca yaptığı hareketleri anormal görmek en kadar normal? ( tasvip etmediğimi yineliyorum). Nasıl ki herkes yaşadığı örnekler üzerinden yorum yapıyorsa bende kuzey Kıbrıs'ta yaşadığım olaylar üzerinden yorum yaparım. Doktor arkadaşımız (isim vermese de bana da cevap verdi gibi düşünüyorum ).

Loading.. %61

Yeniklasör
14.06.2013, 19:07
Geçmiş olsun

Tayfun Aydın
14.06.2013, 19:17
Hakan kardeşim Kıbrıs taki durumları bilmiyorum ben özel hastane de çalışıyorum ve özel hastanler hayır için değil para kazanmak için açılır.

Polisin dayak yemesini ayrıca neden normal görelim ki. Olağan üstü durumlarda ki toplumsal olaylar bunlar polisler çok zor şartlarda çalışıyorlar katılıyorum ama sana bir beyin cerrahisi ortopedi genel cerrahi vb branşların asistan doktorlarının çektiği çileleri anlatamam bile. 2 yıl boyunca gün aşırı nöbet tutan arkadaşlarım var.

Ben acil servis doktoruyum ve inan bana gelen hastaların %90 ı asık suratla ve ön yargıyla geliyor. Bilip bilmeden yorum yapanlar mı istersin film çekemeyecek misin diyenler mi yazdığı ilacı beğenmeyip meslektaşını sana kötüleyenler zorla serum taktırmak isteyenler uzar gider.

Diğer arkadaşın dediği gibi biz doktorlar hiç öyle ukala tipler değilizdir. Sadece kendi mesleğimiz dışından insanlarla zor anlaşırız.

omondoles
14.06.2013, 19:46
Geçmiş olsun. Dayağı kim attı ise en kısa zamanda cezalandırılması dileği ile. Sanırım toplum olarak rektifiye ihtiyacımız var.

Loading.. %61

Kasım Hilal
14.06.2013, 19:51
Mesele Trabzonlu ya da bayan olması değil. Aslında mesele doktor olması da değil.
Doktora geçmiş olsun.

Hüseyin Çümen
14.06.2013, 20:08

sağlık çalışanlarının üzerinde çok büyük bir yük var poliklinik günlerinde 4 dk ye 1 hasta bakmamız bekleniyor. hastaya röntgen iste röntgeni değerlendir ardından muayene et bunalrın hepsini 4 dk içerisinde yapmanız gerekiyor. buna karşılık hasta ve yakınları kendilerinin oraya gelen tek hastaymış gibi ilgilenilmesini bekliyor. 4 dk içerisinde bunu yapmak tabiki mümkün değil. sonuç olarak hasta ilgisiz kalıyor duyarsızlaşıyor doğal olarak. bukadar yük üzerine hastaların yaklaşımı biraz kötü olunca doktorda geriliyor. tartışma kaçınılmaz olabiliyor. bir kısım doktoru dayaklık olarak nitelendirmişsin ama hastaların birçoğu dayaklık. ben dayaklık olduğu halde bugüne kadar kendimi korumak amacının dışında hiç bir hasta veya yakınını darp etmedim yapabilecek olmama rağmen.
şuan bir devlet hastanesinde görev yapmaktayım ve çalışma şartlarını görseniz şaşırırsınız. ayda 15 nöbet ve nöbet ertesi diye birşey yok sana uykuda haram gecenin bir yarısında ekıyadan bozma birisi geliyor alkollü madde bağımlısı tinercisi hepsi mevcut bu adam elini kolunu sallayarak muayene ye geliyor. inanınki can güvenliği diye birşey yok hastanemizde bıçaklanan darp edilen bir çok doktor arkadaşımız oldu olmayada devam ediyor. ve doktorların bir kısmı dayaklık diyorsun.
ee dayaklık hasta ve yakınları neolacak karşılıklı çatışmayamı gireceğiz. arada sırada emin olun ölüm tehdide alıyoruz ve bunlar artık doğal bir durum gibi geliyor gözümüze.

o yüzden işin iç tarafını hiç bilmeden bu tarz rahatsız edici yorumlardan uzak durun. hakedene darp varsa kaşı gözü yarık çok hasta çıkmalı muayenehanelerden.

Hüseyin Çümen
14.06.2013, 20:15
kimse hastaya güler yüz göstermek zorunda değil. bi çok sıkıntısı olan bir doktorun o sırada rol yapıp hastalara güler yüz göstemesini neden bekliyorsunuz? mağaza örneği çok yanlış mağazaya gelen müşteri orda beğenirse alacak istediği malezemeyi yani muhtaç değil. ama doktor saygıyı hakediyor. saygılı yaklaşan birisine asla ters bi harekette bulunmazki doktor. hasta doktora öyle muhtaçtırki ona sonsuz saygı duymalıdır sevmesede. mesele bizim ortopedi acil imiz bakırköyden tekirdağa kadar olan mesafede tek nöbet tutan acildir. gecenin bir yarısnda çatalcan başakşehirden şifa bulmak amacıyla doktorun ayağına gider. muhtaçtır çünkü mağazaya kim muhtaç olmuşki arkadaşlar?

Tayfun Aydın
14.06.2013, 20:20
husolee61 kardeş nerede çalıştığını özelden yazabilir misin? Merak ettim.

Bu arada yazdıkların çok doğru bankaya gidip kredi çekerken ben karşımdakinden güler yüz beklemiyorum. Doktorluk da profesyonel bir meslek ve gerekleri neyse o yapılır.

omondoles
14.06.2013, 20:26
@husolee siz bunu söyleyebiliyorsanız bütün devlet dairesindeki çalışanlarda pekala söylemeye hakları vardır. Size göre doktor başkasına göre kendi mesleği zordur. Tamam belki 32 dişini göstermek zorunda değil ama somurtmak, azarlamak, işi yüzünden yaşadığı stresi, sorunlarını hastalarına yansıtmaya hakkı yoktur. O zaman adama derler bu mesleği seçmeseydin kardeşim.

Arkadaşlar siz bence olayın insani boyutunu kaçırıyorsunuz. Profesyonel olabilir ama insansın karşındaki de insan.

Evvelki gün trafik kazasında köylümüz vefat etti. Sabah 5'te polis merhumun babasını arayıp "oğlun kaza yaptı, öldü" dedi. Şimdi bu polis arkadaş profesyonel sınıfına mı giriyor?

Şunu da belirtmeden edemeyeceğim. Ben size çokta kızmıyorum. Çünkü aynı işi yapa yapa bazı şeyler normal geliyor. Fakat olaylara kendi açınızdan bakmayın.

2 sene evvel otopsiye girmiştim ve doktorun ölüye davranışını görünce kasabın kurbana daha kibar davrandığını gördüm.

Loading.. %61

Tayfun Aydın
14.06.2013, 20:33
Hakan kardeş bana 24 saat nöbet tutup uyumadan ertesi gün çalışmaya devam eden bir devlet dairesi çalışanı söyler misin. Burda konu kimin mesleği zor kimin ki kolay değil.

İnsan gibi şartlarda çalıştıktan sonra herkes mesleğini severek yapar.

Bu mesleği seçmeseydin demişsin. Valla herkes bir şekilde ailesini doyurmak zorunda kimsenin bunu demeye hakkı yok. Zaten aklı olanlarda erkenden Tıp ı bırakıyor:)

Gerçi bana sormamışsın ama bende üstüme alındım.

omondoles
14.06.2013, 20:41
Tayfun bey yanlışları ve doğruları hep beraber konuşup tartışalım :)

Sizin çalışma koşullarınız baya ağrımış. Bence hakkınız verilmeli, ne bileyim iyileştirme yapılmalı. Fakat dediğim gibi yanlışa yanlış doğruya doğru demek lazım. Ben size de hak veriyorum ama bence siz sadece kendi pencerenizden bakıyorsunuz:)

Bu arada sizin kadar çalışıyor mu bilmem ama polisinde çalışma koşulları çok ağır. Üstelik onların eylem hakkıda yok. Müdürler korumaz. Vatandaşa saldırtır. Vatandaş tepki gösterir, başbakan polis şiddet uyguladı der vs :)

Loading.. %61

Hüseyin Çümen
14.06.2013, 20:47
hakan genç doktorluk mesleği eskiden beri böyle güler yüz yok beğenmiyorsan gelmeyeceksin madem hasta hasta gezersin. hayatın o parmakların ucunda belkide. senin demene göre şartlar böyle kardeş işine gelirse gel. bide bir geyik vardır sinir bozucu vede komik. benim vergimle çalışıyorsun ulan be adam bende senin paranı veriyorum sanki ben vergi ödemiyorum. yeşilkartlı hastalar bunu deyince şoke oluyorum sen neyin vergisini veriyorsun? öyleyse hastalarla sağlam bir dövüş yapılmalı sana göre herşey karşılıklı sonuçta

omondoles
14.06.2013, 20:50
hakan genç doktorluk mesleği eskiden beri böyle güler yüz yok beğenmiyorsan gelmeyeceksin madem hasta hasta gezersin. hayatın o parmakların ucunda belkide. senin demene göre şartlar böyle kardeş işine gelirse gel. bide bir geyik vardır sinir bozucu vede komik. benim vergimle çalışıyorsun ulan be adam bende senin paranı veriyorum sanki ben vergi ödemiyorum. yeşilkartlı hastalar bunu deyince şoke oluyorum sen neyin vergisini veriyorsun? öyleyse hastalarla sağlam bir dövüş yapılmalı sana göre herşey karşılıklı sonuçta

Öncelikle Allah senin gibi doktorların eline kimseyi düşürmesin. Belki işsiz kalırsında mesleği bırakırsın.

Polis örneğine cevap verir misin?

Loading.. %61

Hüseyin Çümen
14.06.2013, 20:55
valla senin gibi hasta da eksik kalsın diyeceğim de senden milyonlarca var alıştım yani hiç problem değilsiniz sen ve senin gibiler. polisler en azından hakedene vuruyor kırıyor stresini çıakrıyor biz yapsak soruşturma açılıyor bu yönden de iyi iş aslında.
birde hatırlatayım lucescunun söylediği çok güzel bir atasözü vardı atlarla ilgili romen atasözü beğenirim çok

omondoles
14.06.2013, 20:58
valla senin gibi hasta da eksik kalsın diyeceğim de senden milyonlarca var alıştım yani hiç problem değilsiniz sen ve senin gibiler. polisler en azından hakedene vuruyor kırıyor stresini çıakrıyor biz yapsak soruşturma açılıyor bu yönden de iyi iş aslında.
birde hatırlatayım lucescunun söylediği çok güzel bir atasözü vardı atlarla ilgili romen atasözü beğenirim çok

O atasözünü yazımı yazdıktan sonra söyleyeceğini tahmin etmiştim;)

Sanırım işten yazıyorsun veya işten henüz çıktın. Bence git yat, dinlen ne bileyim yüzünü yıka falan:)

Loading.. %61

Hüseyin Çümen
14.06.2013, 21:02
biliyosun sende işte ölmüyor atlar ölmüyorlar bile bile lades neden yapıyorsun sende bi abdest alsan fena olmaz

omondoles
14.06.2013, 21:06
biliyosun sende işte ölmüyor atlar ölmüyorlar bile bile lades neden yapıyorsun sende bi abdest alsan fena olmaz

Atlar ölmüyor ama doktorlar dayak yiyor ve siz karşılık veremiyorsunuz:) ama polisler öyle mi?

Loading.. %61

Hüseyin Çümen
14.06.2013, 21:11
ilk saldırıyı yapmadıktan sonra sıkıntı yok elini kaldıranın elini, bacağını eline verebiliyoruz mesela ama siniri bozunca dövemiyorum tek sıkıntı bu ama zorlarsada herşeyi göze alabilirim insanım dayanamam bende biryere kadar polislerle ilgili konuşulacak okadar çok şey varki mesleki tecrübelerimdende çok örnekler verebilirimde başlıkla alakası ne bilemiyorum? illa istiyosan bir başlık açta orda tatrışılır sen burdan uzaklaş bence burası doktor a uygulnan şiddeti protesto etme başlığı doktora şiddeti saçma sapan nedenlerle savunup ardından polis mesleki sorunları paylşma bölümü değil ben mi yanılıyorum yoksa senmi haklısın

hadi sen bi başlık açta belki orda bu meselelri konuşabilirsin

omondoles
14.06.2013, 21:22
Polisin dövmesini haklı gören sensin, Ben değil. Polis örneğini ise zorluk derecesi sizin kadar olmasa da yakın olduğu için verdim. Ayrıca hala "sence bu polis profesyonel mı?" Soruma cevap vermedin. Beklemedeyim..

Dikkat etti isen başlıkta sizden serzenişde bulunan çok. Başlık size yapılan şiddet diye her dediğinizi doğru kabul edecek değiliz ya! Ayrıca bende yapılan şiddeti kınadım. Konuyu doktorların davranışlarına getiren de ben değilim.

Loading.. %61

kudu_61
14.06.2013, 21:47
bmn de bazıları özel olarak devlet kurumları ile ilgili bir başlık açılsada ben de konuyu deşsem bi şekilde ortalığı karıştırma sevdası içindeler benim gözlemlediğim polis ile ilgili başlıkta polis düşmanları, doktor ile ilgili başlıkta doktor düşmanları ama iki düşmanında hedefi belli devlet düşmanlığı kendi fikrini kabul ettirmek başka bişey değil....
doktorumuza geçmiş olsun der yapılan bütün bu tür saldırıları kınarım
SAYGI DUYACAKSIN Kİ SAYGI DUYULAN OLASIN

Hüseyin Çümen
14.06.2013, 21:56
bana göre içinde bir doktor darp etme isteği olan da sensin sadece bunun olmadığını kendine kabul ettirmeye çalışıyorssun. polisin davranışıyla ilgili soruyu bana sormanı abes gördüğüm ve konunun muhatabı olmadığımı düşündüğümden dolayı soruya cevap vermiyorum. bu ülkede kim işini profesyonelce yapıyor tartışılır.
adli tıp örneğin de çarpıcı kasapın kurbana davranışının daha kibar olmasından söz ediyorsun. bana arkadaşlarım isnanı nasıl kesebiliyorsunuz diyor kafa yapısı bu olsaydı gerçekten insanlara cerrahi bir müdahele yapmak söz konusu olamazdı. mesela bir hastaya protez çakılırken çekiçle çakma işleminde çıkan ses üst katalara çıkar. bunu gören bir cahil göz insanlık dışı müdahele diye nitelendirebilir durumu. o yüzden anlamadığımız bilgimizin eksik olduğu konularda yorum yapmaktan uzak durmalı bilgi sahiplerinede saygı duymalıyız. kendimizi aştığında durmasını bilebilmeliyiz.

işsiz kalasın diye bir temennin olmuştu
bir beddua var doktorlar arasnda doktorsuz kalasınız diye sitem dolu bir cümle aslında. acaba doktorsuz kalınsa kimi darp edebilecek isnanlar meraktayım gidip kasaptan narince doğranmış 2 kg pirzolayla şifayı ozaman bulasınız

S.Seymen
14.06.2013, 22:01
meslekte 27 yılı devirdim, yavaş yavaş emeklilik yaklaşıyor acilde de s. ocağında da 112 dede özelde de çalıştım 200 hasta baktığım günler de oldu 50 hasta baktığım günler de 48 st nöbete kaldığım günler de oldu..

her bir dr un hayatı boyunca kaç hasta hasta yakını karşılaşması olduğunu varın siz hesaplayın... elbette bazı karşılaşmalar sıkıntılı olacaktır olmaması mümkün değil.

hasta ve hasta yakınları her zaman gergindirler aslında çünkü hastadır ve genel olarak drlara karşı önyargılılardır.. filmler diziler haberlerde mesela İst da günlük 1000 den fazla 112 çıkışı varken bir kaza olmuştur ambulans nerede diye bağıran insanları izleriz haberlerde gibi nedenler le... 999 u zamanında gitti diye söylenmez hiç bir yerde

insanın olduğu yerde tüm mesleklerde bazı olaylar ve değişik kişilikler vardır her kes insandır sonuçta

benim başımdan da 2 ya da 3 olay geçmiştir bunca yıldan sonra Allahtan kavga boyutuna varmadı ama birini yaka paça poliklinikten attığım olmuştur...

küfür eden hastasını ambulansa atıp döven arkadaşımda oldu
e bunca yıl bir çok olay doktor darp edildiklerini de duyduk her şey mümkün ama bunlar neden oluyor...

öncelikle hastalar hastalık acil ölüm korkusu gibi nedenlerle gelirler ve gergindirler oysa dr her günki rutinini yaşıyordur.. biraz önce ex olmuş hastasını resüste etmiş bir ölüm kalım savaşı vermiştir bir sonraki hasta grip dolayısıyla ateşlidir dr için kırmızı kod değildir ama hasta ve hasta yakını için kırmızı koddur alın size bir çatışma

tarafsız olmaya çalışalım dr evde karısıyla kavga etmiştir ya da başka bir sorunu vardır; hasta ve hasta yakını sağlık aramaya çalışmaktadır başkada bir suçu yoktur ama dr çok gergindir en ufak bir sıkışmada alın size bir çatışma daha

yani her türlü gergin ortamlarla karşılaşırlır kavganın olması biraz da kaçınılmaz çünkü toplum olarka çok bilinçli değiliz ve bilinçlendirilmek yerine sürekli şiddet pompalanıyor

çok yönlü karşılaşmalar serisi

toplum açısından dr çok para kazanan işi kolay iki tık tık bir şık şık; kolay para kazanan bir adamdır iyi evlerde yaşar bütün kızlar ona bakar vs vs oraya gittiğinde en iyi sağlığı vermesi gereken hiç hata yapmaması gereken bir adamdır (para konusunda meslektaşlarım içinde oldukça hatalı olanlar olduğunu kabul etmeliyim)

bakmak zorundadır gülmek zorundadır onlarla birlikte heyecanlanmak duygu yaşamak zorundadır

ünv profosörlerimizden biri derste şöyle anlatmıştı "çocuklar her hasta karşılaşması bir olay yeridir bir çok dramlarla karşılaşacaksınız" (ne olaylar ne ölümler ahlak dışı ne olaylar ve sonuçlarında başvurular gördüm anlatamam inanılmaz bir ömürdü)

"dram ve afetin olduğu yerde bir kişi sakin kalmalıdır bu bir doktorun mecburiyetlerinden biridir evet duygusuz, hissiz ve anlayışsız görünebilirsiniz aynı heyecanı hissetmenizi istemiyoruz. sakin kalan heyecanlanmayan olayların akışına kapılmayan adam doğru müdahaleleri yapabilir bazen ölümle hayat arasındaki çizgi çok incedir.. bu nedenle vaka karşılaşmalarında soğukkanlı olamk zo run da sı nız hastayla birlikte teleşlanan adam hiç bir şey yapamaz.."

dr larında bazı dertleri varıdr toplumu hiç düşünmediği anlaya madığı bazı dertler

lisede ünv sınavı için o çalışırken her kes gezmiştir o gezenler sonradan dr a 2 şık şık bi tık tık demektedir,

biz Hacettepede hazırlık dahil 7 yıl okuduk diğer ünv 6 yıl okumuştur

tıp çok kolay değildir beyler bazen çalışmaktan hbunalınır

neyse hasta sayısı çok tur bir de her hasta sorumluluk demektir bir enfeksşiyonda antibiyotik kullanmanız gerekir 100 hastadan birinde allerji yapabilir mesela penisilin 60000000 da bir anaflaksi dediğimiz kötü bir reaksiyon verme potansiyeli vardır ön test yaparsınız falan ama 5 999999999 hastanıın ona ihtiyacı vardır o sorumluluğu siz alırsınız

adamı ateşli silahla vurular kanaması varıdr kanamayı durdurmak serum takmak müdahale etmek ve hayatla ölüm arasında savaşmak zorundasınızdır.. bu arada kavga yerinden adamın arkadaşları gelirler genellikle içkilidirler ama en azından çok gergindirler her şey sizden bilinir

halbuki orda durup duruyorsunuzdur kimseyi vurmamışınızdır kimseyi siz hasta etmremişsinizdir bir admın kanser olması sizin suçunuz değildir hasta lık vardır siz sadece bulup sonucu olmasa bile tedavi etmeye çalışırsınız vs

bir hastanın etinde iğne kırmak mümkün değil özellikle anlaşması olan bir şirketin hastasına özen gösterilir .. enjeksiyon sırasında iğnenin kırılması sadece hastanın beklenmedik bir hareketinde yada sabitlenmeden kurtulup yan ya da ters diyebileceğim bir şekilde oluşur... ne meslektaşlar gördüm ama bir çocuğun üzerinde iğne kırmak bence doğru olamaz bunu yazan arkadaşın doktorlara karşı olan bakışını iyice değerlendirmesi lazım doğru bakamıyor malesef...

polis konusu geçti de şunu söylemeliyim tercihler mesleklerle ilgili değildir
biber gazını havaya sıkmak görevdir birinin kafasına sıkıp gözünü kör etmek kişisel tercihtir.. birisi sizle çatışıyorsa şidete mecbur kalabilirsiniz ama üç kişinin tuttuğu bir adamın yüzüne tekme atmak kişsel tercihtir... 15 kişi yerdeki bir adama yada kadına tekme atmak tercihitr.. bir kızı saçlarındans ürüklemek birer tercihtir görev tanımına girmez o yüzden her mesleğin yapılışiı ve tercihleri farklıdır insanın olduğu yerde olay vardır ama tercihler doğru olmalı

sonuçta bu bitmez çünkü bizim meleğimiz risklidir hastalar olarak sarılık aids dahil her türlü enfeksiyonu alıp direk muayeneye gelirsiniz

doğal olarakta hastalar gergin olur onun için dr daha tecrübeli olup iletişimde daha akıllı olmalıdır

hastaların gergin duruşu çok ta haksız değildir sizin ,(dr arkadaşlara söylüyorum) bir yakınınız yaralansa kan kaybıyla hastaneye gitseniz stresli olmaz mısınız?

hastalara söylüyorum hastanızla hastaneye gittiğinizde dr un hastayla uğraşmasını mı sizle uğraşmasını mı isterisniz

bu şekilde karşılıklı empati ve eğitimle hallolabilir ama ülke olarak neremiz doğru kiş söyleyeceklerim bu kadar :))
konu uzun kısa örneklerle vermeye çalıştım
sürçü lisan ettikse affola...

omondoles
14.06.2013, 22:09
Husolee Doğru hata bende. Kasap deyince hemen kesme olarak algıladın. Haklısın gerçektende öyle bir algı ortaya çıkıyor. Ben otopside yapılan müdahaleyi kastetmedim.

Örnek verecek olursam; çocuğun ayağı kırılmıştı doktor " aa böyle çirkin oldu. Ayağını düzeltelimde yakışıklı olsun" ve
Doktorun artık alışmış olmasından kaynaklandığını düşündüğüm alaycı konuşmaları ve hareketleri idi. Ama önceki mesajımda da belirttiğim gibi çokta kızmıyorum. Çünkü belli bir süre sonra bazı şeyler çok normal geliyor insana. Tabi ben ilk defa karşılaştığım için yadırgamıştım.

Bu arada husolee ettiğim beddua bütün doktorlara değildi. Senin zihniyetinde olanlara idi. Bunu da önceki yazdığın mesaja binaen söyledim. Yazdıklarından farklı düşünüyorsan amenna ama yazdığın gibi düşünüyorsan fikrim aynıdır.

@Drrr Allah razı olsun abi. Objektif bakış açısı budur. Sabahtan beri bunu anlatmaya çalışıyoruz. Şimdiden hayırlı emeklilikler diliyorum.

Konu benim açımdan kapanmıştır. Olay kişiselleşti.

Loading.. %61

zisinoli
14.06.2013, 22:39
Bir bayana, 24 yaşında yanında kimsesi olmayan, gurbette bir bayana, aslında kız çocuğuna 3 kendini bilmez erkek saldırıyor, darp ediyor, dövüyor, hakaret ediyor ve tehdit ediyor. Burada ise bazı tipler bazı doktorlar hak ediyor deyip başka başka süslü cümleler kuruyor. Dünyaya, insana, kadına, mağdura bakışınız ortadadır. Ahlakınız ortadadır. Ciğeriniz ortadadır. Zihninizin -başınıza gelene kadar, eşiniz bir pazacıdan, kız kardeşiniz bir psikopattan, anneniz bir pos bıyıklıdan dayak yiyene dek bunu anlamayacak kadar- küçüktür. Neyi hak ediyor lan 24 yaşında yanında yakını olmayan bir bayana 3 erkek tekme tokat girmesinin neresinde hak var. Sizin hak anlayışınızı, adaletinizi, insanlığınızıı!

Courage
14.06.2013, 22:49
Doktorların saygınlığını kaybetmesi hastalık üretip çözüm getirmeyen ve bunun rantını yiyen devasa ilaç endüstrisi yüzündendir,kişisel yanlışlıklar buna yol açamaz.

Doktorlar kusura bakmasınlar ama şifa falan dağıtmıyorlar. Tedavi, belli bir süre içinde bitiriilr ve kesin netice alınır.

Ama şimdi yapılan şeyin adı tedavi midir? (hastalıkları kronikleştirip hastayı mezara kadar ilaçlara mahkum etmek)

......

Arkadaşımıza tekrar geçmiş olsun diyorum.

Hüseyin Çümen
14.06.2013, 23:30
Doktorların saygınlığını kaybetmesi hastalık üretip çözüm getirmeyen ve bunun rantını yiyen devasa ilaç endüstrisi yüzündendir,kişisel yanlışlıklar buna yol açamaz.

Doktorlar kusura bakmasınlar ama şifa falan dağıtmıyorlar. Tedavi, belli bir süre içinde bitiriilr ve kesin netice alınır.

Ama şimdi yapılan şeyin adı tedavi midir? (hastalıkları kronikleştirip hastayı mezara kadar ilaçlara mahkum etmek)

......

Arkadaşımıza tekrar geçmiş olsun diyorum.

şifa dağıtmıyorlarmı Allahın izniyle baya bir şifa dağıtıyorlar.
tıp sadece ilaç değil birde ameliyat yapıyorlar farkındasın değilmi kalçası kırılıyor ameliyatla ayağa kalkıyor. toksik guatr oluyor tiroid bezi alıyor birdaha ilaç kullanmıyor apandisit oluyor bikaç saatte apandix alınıyor ve ölümden dönüyor. hasta şoka giriyor sıvı tedavisi gerekiyorsa resütasyon yapılıyor cpr yapılkıyor duran kalp tekrar atıyor hayata tutunuyor.

aslında bunlardan bihaber renkdaşım size cevap neden verdim onuda bilmiyorum bukadar uzak olmanız şaşırtıcı.

ama konunun buralara gelmeside çok üzücü bir insan dayak yemiş dr lerin saygınlığı tartışılır durumda

şike yapan febe taraftarının takımalrını koruma çabasından farksız bir durum

SEDAT
14.06.2013, 23:59
* Doktor Hocam ağzınıza sağlık ne güzelde anlatmışsınız bazen bizde hatalar yapıyoruz affedin lütfen.

* Yahu şurda Hemşerimiz, Bizim insanımız kendisine moral olsun diye başlık açalım destek olalım dedik konu nerelere gelmiş. Zaten o Doktor dayağı hakeder ama sen hiç haketmezsin dimi 4x4'lük hayat yaşarsın anasını satayım !

* Yahu siz nasıl bir kafadasınız kusura bakmayında okuyunca bazılarıyla aynı takımlı, memleketli olduğum için utanıyorum tek kelimeyle.

* 3 kişi o bayan kardeşimize saldırmış buna kılıf arayan var. Daha çok şey yazıcaktımda değmezsiniz siz. Yuh olsun sizin gibi anlayışa, zihniyete...

Courage
15.06.2013, 00:14
şifa dağıtmıyorlarmı Allahın izniyle baya bir şifa dağıtıyorlar.
tıp sadece ilaç değil birde ameliyat yapıyorlar farkındasın değilmi kalçası kırılıyor ameliyatla ayağa kalkıyor. toksik guatr oluyor tiroid bezi alıyor birdaha ilaç kullanmıyor apandisit oluyor bikaç saatte apandix alınıyor ve ölümden dönüyor. hasta şoka giriyor sıvı tedavisi gerekiyorsa resütasyon yapılıyor cpr yapılkıyor duran kalp tekrar atıyor hayata tutunuyor.

aslında bunlardan bihaber renkdaşım size cevap neden verdim onuda bilmiyorum bukadar uzak olmanız şaşırtıcı.

ama konunun buralara gelmeside çok üzücü bir insan dayak yemiş dr lerin saygınlığı tartışılır durumda

şike yapan febe taraftarının takımalrını koruma çabasından farksız bir durum

Dertlerine derman bulamayan milyonlardan sadece biriym ve emin olun ardıardına vakalar sıralayarak birşeyler ispat etmeye çalışan sizden daha fazla neyin ne olduğuna şahidim.

Fıtık v.b. ameliyatların %90'ının fuzuli yere yapılıyor olmasından tutunda ömür boyu ilaca ve kısıtlara bağlı olarak yaşayacak olan şeker,kalp,damar tıkanıklığı ..... (liste uzaaaar gider) hastalarının ne çektiğini ve doktorları ne kadar saygın gördüklerini işi reçete yazmak olanlardan öğrenecek değilim.

Ben kendi gerçeklerimi yaşamaktayım. Sizin şifaya kavuşturduğunuz insanlarda kendi gerçeklerini yaşasınlar.

İitrazım kelimelerin anlamlarının değişmiş olmasına. Tedavi olmak demek bu değildir,olamaz.

....

U.Sadıkoğlu
15.06.2013, 00:19
Bu yapılana söylenecek tek söz var " hayvanlık "

Ülkemizde malesef eğitimsizlik Siyaset'ten , Halk'a kadar en büyük sorun... Doktor'un Trabzon'lu olup olmaması benim nazarımda bir şeyi değiştirmiyor bu hareketi yapan insan cezalandırılmalıdır..

Tabii Türkiye'de ne kadar mümkün olur bilmiyorum.. Şike'de " Şüpheye dayalı itiraf " diye bir olgu çıkaran Hukuk bunada bir şey uydurabilir :)