PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şike'nin Belgeseli

Arrive
13.06.2013, 21:31
Arkadaşlar merhaba,

daha önce açmak isterdim bu başlığı fakat imkan bulamadım. Bugün de bir renktaş bahsetmiş, ben de sizlere sormak istedim.

İlerde çocuklarımıza bu tarihi süreci en güzel şekilde anlatabilmek, olayları en başından en sonuna, bütün detayıyla anlatabilmek adına oluşturulabilecek herhangi bir

-dergi
-belgesel

vb

görsel & yazılı medya için bir çalışma başlatıldı mı?

Eğer başlatılmadıysa, bunu kesinlikle yapmamız gerekiyor. 3 Temmuzdaki gazete manşetleri, Azize tahliye olduğu günkü "beraatmişçesine" yansıtan gazete manşetleri, "UEFA dosyayı kapatmıştır" diye yapılan yalan haberler vb bütün bilgileri tarihine göre sıralayıp, harika bir belgesel hazırlasak.

Yapılabilecek herhangi birşeyde benim de elimden geleni yapacağımdan şüpheniz olmasın.

Bu konuda neler yapılabilir?

U.Sadıkoğlu
13.06.2013, 21:32
Önce bi kupayı kaldıralım..

Belgesel'e sıra gelir hemde ne belgesel...

+18'i geçer...

KadirHekimoğlu
13.06.2013, 21:36
Önce bi kupayı kaldıralım..

Belgesel'e sıra gelir hemde ne belgesel...

bence böyle düşünmemeli. emeğimizin karşılığını aldıktan hemen sonra bu belgesel koyulmalı ki daha etkili olsun. paylaşmayanı kalmasın. inancımızı yansıtsın hem.

KadirHekimoğlu
13.06.2013, 21:41
bu arada bu belgesel için bir çok video haber ve fotografın ganzilis tv de olduğunu twitterdaki paylaşımlarından görüyorum. ganzilis tv nin de böyle bir çalışma içerisinde olacağından eminim. ama önemli olan biraraya gelip ortak ve etkili bir belgeselin ortaya çıkması. çıkabilmesi.

Furkan Özdem
13.06.2013, 22:12
Bunu sonraya bırakmak hata olur. Sadece taraftarlarımızın değil, kamuoyunun gerçekleri daha iyi görmesi açısından, futbolseverlerin desteğini almak için bu belgesel hazırlanmalı. Bu işi yapabilecek, yardım edebilecek Trabzonspor aşığı, adalet savunucusu birçok taraftarımız vardır.

Biz dahil insanlar balık hafızalı. Belgeselde 3 temmuz 2011'den bugüne olanlar sırasıyla anlatılıp, konuyla alakalı ya da bilgili kişilerin görüşleri yer alsa zaten fenerli bile izlese bu kupa bizim hakkımız değil der. (Delili gözüne soksan yine demez de içinden geçirir kesinlikle)

Bence tam zamanı, finali gerçekleşmemiş bir belgesel. Şu şu şu oldu, olması gereken bu. Bakalım olacak mı? gibisinden...

artvints
13.06.2013, 22:18
benim de fikrim var bu konuyla ilgili.söyleyeyim bari.şimdi cezalar verilir, herşey kesinleşirse klübe tazminat davası açma hakkı doğar diye düşünüyorum.sonuçta iki senedir çekmediğimiz kalmadı.fenerbahçeden alınan o parayla trabzona şike müzesi yapılır.tüm dünyanın dikkati çekilir.türist bile çeker.dünyanın ilk şike anıtı ya da müzesi olarak tarihe geçer.belgeselde de yerini alır.

Mert Acar
13.06.2013, 22:49
Ganzilistv el atsa keşke böyle bir şeye :)

uzungöllü
13.06.2013, 22:49
belgesel,sinema filmi,dizi,dergi,kitap... arkadaş her alana malzeme verir bu olay...

Arrive
14.06.2013, 01:15
Olayı sadece GanzilisTV'ye yıkarsan bitmez. Ben 2 dakikalık bir videoyu bilgisayar üzerinde 10 günde bitirebiliyorum. Çekimleri de 2 gün sürüyor.

Biz Ganzilisin de desteğiyle, yönetimiyle her şehirden insanların katıldığı, bütün Türkiyeden çekilen görüntüler, halkın görüşleri, bütün şehirlerde toplanan Trabzonsporlularla, herkesin katkısıyla sıfırdan yeniden çekerek, herşeyi yeniden toparlayarak ya bir belgesel yapalım.

Ya da büyük bir dergi çıkaralım belki 250 sayfalık.

ĞS'nin UEFA kupası sonrasında "Eski Açık Sarı Desene" diye bir 2 CD'lik belgeselini görmüştüm yıllar önce ablamın eşinde.

Forum yönetiminden de arkadaşlar bu konuda çalışma var mı, yoksa yapılabilir mi diye fikirlerini belirtirse eğer, güzel olabilir diye düşünüyorum.

Belki Şenol Hocayla, Sadri Başkanla yapılacak kısa röportajlar, o zamandan futbolcularla yapılacak kısa röportajlar vb....

Furkan Özdem
14.06.2013, 03:36
Gereken ilgi yok başlığa. Çok önemli bence...

HOPA'LI TS'Lİ
14.06.2013, 07:44
Kupayı kaldırdıktan sonra, tff'nin şikeci emek hırsızlarını koruyan 2 yıllık icraatlarını ve bunlara karşı bizim yaptığımız büyük mücadeleyi içeren bir belgesel kesinlikle yapılmalı (3 Temmuz 2011-24 Haziran 2013)

alone_6161
14.06.2013, 10:41
Bu proje belki Fatih Akın'ın ilgisini çeker. Kendisi de el atarsa harika olur.

Celal Demir
14.06.2013, 10:58
mutlaka yapılmalı ama adalet yerini bulsun bi önce...

Gökhan ARSLAN
14.06.2013, 12:07
Tarihe geçecek bir film bile yapılabilir profesyonel kişilerle irtibata geçilerek
Tabi şu son aşamalarıda geçelim mutlu sonla bitsin ondan sonra herşey yapılır

ardasa61
14.06.2013, 17:39
Bence şike ile alakalı ayrı, şike'den sonraki süreçte adaletin yerini bulması için yaptıklarımız ayrı iki belgesel çekilebilir ve çok da güzel olur. Eminim bunu yapabilecek yetkinlikte biri çıkar.

Sibel
14.06.2013, 19:22
Kitap bile yazarız gerekirse.

asil suskun
14.06.2013, 20:40
sikenin degilde 2010-2011 sampiyonlugunun ve kupanin hikayesi belgeseli yapilmalidir

Tunç Tosun
14.06.2013, 23:18
super fikir ama hic trabzonsporlastirmadan bir michael moore havasinda, elestirel belgesel cok daha vurucu olur ve genis kitlelere ulasir. Duzgun ve unlu bir ses ile ingilizce belgesel tadinda dublaj (konusma) koyarsaniz dunyayi sallarsiniz..

Tahir61
14.06.2013, 23:36
azizin metriste gardiyanlarla ilşkisi de olsun

Ali Can
14.06.2013, 23:53
güzel bir düşünce, kupayı beklememeliyiz bence

Kader KORELİ
15.06.2013, 01:46
Ganzilis TV tek kişi paydaşlar. O videoları yapan Ayhan abimiz gibi birkaç az çok profesyonel taraftar bir araya gelip bir proje başlatabilirler. Oğuzhan İnce var mesela bildiğim, örnek olsun diye diyorum, profesyonel olarak Erdal Eksert var, yine örnek olarak. Fatih Akın da belgesel sözü vermişti, o destekleyebilir bu projeyi. Cennetteki Çöplük belgeselinin görüntülerini mesela büyük oranda Çamburnu'nda fotoğrafçı Bünyamin Seyrekbasan çekti, kendisi çekmedi. Bu tarz bir ortak çalışmaya gidilebilir.

Furkan Özdem
15.06.2013, 02:04
Kim yapar bilemiyorum ama kupadan önce olmalı...

Tayfun Aydın
15.06.2013, 11:26
İyi bir senaryo ile filmi çekilecek bir 2 yıl yaşadık. Koca bir ülke ahlaksızlığın üstünü örtmeye çalıştı biz direndik bu konu çok önemli. Belki ilk aşama için film belgesel bizi aşabilir ama youtube koyulacak etkili bir video ile Dünya yı ayağa kaldırabiliriz. Bunu daha önce de yazdım bu konuyla ilgili kesinlikle BMN bünyesinde bir komite oluşturulup ortak bir çalışma yapılmalı. Avrupa lılar böyle romantik olaylara bayılıyorlar. Bizmi için sıradan bir yardım olayından adamlar oscarlık filmler çıkartıyorlar.

Hep konuşulan bişey ama artık eyleme geçmeliyiz. Derdimiz insanlara tek tek anlatacağımıza bir tek video ile bu işi çözebiliriz.

Berat Akçay
15.06.2013, 13:45
Kitap yazmalı
Bu 2 senede ne hikayeler vardır kim bilir

Bud Spencer
15.06.2013, 13:52
fatih akin --> belgesel --> müthis olur

artvints
15.06.2013, 14:06
belgesel kitap, mini dizi, müze, ne gerekirse yapılsın.

asil suskun
15.06.2013, 19:54
site yöneticileri bu belgesel düsüncesini fatih akina ulasdirsin

28TS61
16.06.2013, 01:09
fatih akin yaparim ederim dedi millette gercekten yaparim saniyor. birakin su adami. anca laf olsun torba dolsun, baska bisey degil

Kader KORELİ
16.06.2013, 01:33
fatih akin yaparim ederim dedi millette gercekten yaparim saniyor. birakin su adami. anca laf olsun torba dolsun, baska bisey degil

torbayi sen doldurdun.

poetricus
16.06.2013, 01:46
Bu belgesel yapılmalı ve bütün imkanlar kullanılarak dünyaya izletilmeli.

28TS61
16.06.2013, 02:32
torbayi sen doldurdun.

iyi, tasi o zaman