PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taraftarımızın tepkisi olmalı mı, ne olmalı, nasıl olmalı?

Doğan BULAT
21.08.2006, 09:58
Sevgili arkadaşlar;

Göreve gelirken sözler verip tutmayan bir yönetim, en iyisi diyerek sıradan bir antrönere emanet edilen bir takım, eksik mevkiler belli iken gereksiz yerlere yapılan transferler, aylarca transfer adı altında yurtdışında kalıp hiç bir sonuç elde edemeyen ve at pazarlığı yapan yöneticiler, parayı şampiyonluğa tercih eden bir zihniyet, tek bir çivi dahi çakılmamış bir stad projei ve herşeyden önemlisi plansız programsız bir yönetim ve sonuç;

3. Hafta : 16. sırada bir takım
Oynanan 4 resmi maçta 0 galibiyet
Hala yapılmayan transfer vs...

Kısaca Trabzonsporumuz tarihinde bu kadar kötü bir durumda olamamıştır. Sizlere sormak istediğim tepkimiz ne zaman nerde ve nasıl koymamız gerekir? Vurun kırın parçalayın değil elbette ama bişeyler yapıp ağırlığımızı koymanın ve herşeyden önemlisi bu takımın gerçek sahibinin biz taraftarlar olduğunu hatırlatmak bizim görevimiz olduğuna inanıyorum ve özelliklede Trabzonda bulunan arkadaşlara bunun için ne yapabiliriz diye somak istiyorum..

Herkese saygılar

Not. (Eğer böyle bir topic önceden açılmıssa şimdiden özür dilerim)

28TS61
21.08.2006, 10:27
tepki göstermemz sart ama suan bunun nasil olacaginin düsüncesindeyim
saun aklimdan gecen apoel maci öncesi taraftarlar olarak birlesip tesislere gitmek ve yönetim ve futbolculara güven tazelemek
ve egerki apoel yada önümüzdeki lig macini bu takim yenilirse tek care olarakta külübün basilmasindan yanayim
belki ozaman akillari baslarina gelir diye düsünüyorum

Mustafa Ayazoğlu
21.08.2006, 10:33
Bence şimdi ki halimiz çok iyi takım ilerde daha kötüye gidecek.. eğer yerinde transfer yapılmaz ise..

Yönetim tabana kuvvet deyip çekip gicecek.. Birazcık akılları varsa şimdiden önlem alınmalı..

Yönetim gözünü dört aç.. hatta dört değil yıldız aç.. :)

Burçak
21.08.2006, 10:46
artık maille telefonla değil. herkesin sesimizi duyacağı şekilde olmalı tepkimiz. biz ler nekadar sessiz kalırsak bu adamlar düşünecekki nasılsa bişi olduğu yok. bu tepki için organizasyonuda dernek yapabilir. ama bi ses yok.

İslam Sezer
21.08.2006, 10:50
taraftar derneklerinin temsilcileri başkan ve yönetimle acil görüşüp taraftarın endişelerini ve tepkilerini iletmeli.sonrası zaten tribünlerde eski uygulamalarla kendiliğinden başlar.

DİNÇ
21.08.2006, 10:52
Bence Apoel maçına kadar bir tepki vermezsek iyi olur...
Ama Apoel maçını kaybedersek ya da kazanırsak yine tepki vermeyelim...
Tepkimizi Denizli maçına saklayalım...
Takımımızı ve Türkiyemizi avrupaya rezil etmeyelim...

Denizli maçında herkes eline beyaz bir mendil alıp maç başlarken başkana sallayalım...Stadda çıt çıkmasın...Kimse tek kelime etmesin...3-5 dakika sadece beyaz mendil sallayalım...
Bugüne kadar hep bağırdık çağırdık...Şimdi de sessiz eylem yapalım...

Bunlara En güzel cevap sessizlik olur...

Nytre
21.08.2006, 11:17
iğneleyeceğiz bu yönetimi .. hem utanacaklar hem de yaptıkları rezilliklerin farkına varacaklar...

istifadan beter edeceksin bunları...

"şanlı trabzonspor tarihine yaşattığınız bu ilk (3 maç 1 puan) için teşekkür mü edelim?"

horizon
21.08.2006, 11:40
Tepki vermek, neye tepki vereceğiz, nasıl tepki vereceğiz ve tepki karşısında kiminle muhatap olacak ve itirazlarımızın, önerilerimizin; her ne diyeceksek bunun peşine nasıl düşeceğiz.

Yönetimi ben seçmiyorum, o kadar kopuk bir bağ yani. Ben taraftarım sadece takımı destekler ve katkı sağlarım, bir de böyle forumlarda kendimi ve bir iki arkadaşı tatmin için yazı yazarım (yazımın okunma ömrü de sayfa ilerleyinceye kadardır). Genellemelerden bahsetmek mümkün olabilir o da her maçta istifa diye bağırılır, yönetimler gönderilebilir o kadar. Başka ne var ???

Ciddi bir organizasyon yapısı sözkonusu mudur? Bu organizasyonun ciddi entellektüel kadroları var mıdır? Yani bir basın yayın organına ulaşıp yönlendirebiliyor muyuz? İçimizden birileri tüm buradaki genel kabulü oluşturup, tasnifleyip yönetim kadrolarına fikir üretmek ve dışarıdan bir ses olmak üzere görevli midir. Bu kişi saygın mıdır?

Yani tepki verelim ama bunun kişiliğini, hüviyetini belirleyelim. Kazan kaldıran ve kelle isteyen Yeniçeriler mi olacağız ki, onlar bile bir iki kelleyi alırlar ve genelde bahşişlerini aldıktan sonra padişahı bir süreliğine rahat bırakırlardı. Yoksa saygınlık kazanmaya çalışan, söz sahibi, bilgili bir platformun basın yayın ve kitle iletişimlerini kullanmaya çalışan bir yapıdan mı söz etmeliyiz.

Bunlara ilk adımı ben atayım bu işler, stad taraftarı kimliğini bir kenara bırakıp, oturup konuşup, organize olarak yapılacak işlerdir. Yani konuşma platformları sonra ekipleşme ve kitle iletişiminin kullanılması çerçevesinde olabilir.

Eleştiri; herhangi bir konuyu açın bakın her maçtan sonra farklı bir sürü yorum, tepki vereceklerin ortak bir payda da buluşması bile o kadar zor görünecektir ki, yapıcı eleştirileri bulabilmek bile içlerinden, insanın içini karartıyor...

Ben taraftar olarak kendimi böyle tanımlıyorum (tanımlamaya çalışıyorum), önce herkes taraftarlığın ne olduğunu bir kendine tanımlasın, çerçevesini koysun. Önce hepimiz bir bunda mütabık kalalım, sonra gerisini konuşmak daha kolay olur gibi geliyor.

Faydalı olacağına inandığım bir başlık açıldığını görünce; bu anlamda da bir şeyler yapılması gerektiğini düşündüğümden içimi döktüm, başlığa açan arkadaşa teşekkür.

laz_hayri_61
21.08.2006, 11:41
daha öncede söyledim yine söylüyorum..yönetim bu gidişle hiç bir şey yapmaz, paraları cebe indirir ondan sonra ist kaçar...eğer biz tepki vermezsek bu böyle devam edecektir...Daha öncede söyledim yine söylüyorum BMN olarak bir şeyler yapmalıyız..bence kesinlikle apoel maçı beklenmemeli

kolombo
21.08.2006, 11:43
burada yazı yazmakla olm-uyor tepki vermek istiyor iseniz bir araya gelin konuşun tanışın daha somut adımlar atarsınız

horizon
21.08.2006, 11:51
Evet hadi bir yerde toplanıp konuşalım, ortak bir ses olalım. Gücümüzü görelim, aklımızı kullanalım.

Burçak
21.08.2006, 11:56
@horizon

dediğiniz gibi bi araya gelip konuşmalıyız. ama bu sadece bi araya gelip bizim aramızda konuşmamızla kalmamalı. bi şekilde sesimizi duyurmalıyız. bunun içinde dediğiniz gibi bu tepkimizi basında duyurabilecek birileri olmalı. gerekirse yazılı bi açıklama bırakalım gazeteciler cemiyetine. ama bunda önayak olacak birileri olmalı.

laz_hayri_61
21.08.2006, 12:09
BMN yönetimindeki abilerimizin desteğini bekliyoruz ortak bir karar alıp öyle hareket etmeliyiz

Doğan BULAT
21.08.2006, 12:24
Bence en iyi bir araya gelinecek yer maç öncesi stat çevresidir.. Burdaki gerek amigolarla gerek taraftar gruplarıyla konuşulup ne yapmak gerektiğidir. Ama bunu kimin konuşacağı hakkında bi bilgim yok.. Yanlız şunu söylemek istiyorum; Bizler trabzon dışında yaşadığımız için böyle bir şey yapma şansımız hiç yok bunu en iyi trabzondaki arkadaşlar organize edebilir..

İstanbulda beşiktaş çarşı grubunu yaptığı bi olay var... Beşiktaş semtinde bulunan KAZAN (İstanbuldaki arkadaşlar bilirler) adında bir yerleri var. Maç günlerinde taraftarlar (özellikle türübün grubu ) bu yerde toplanıp hem bişeyler içiyorlar hemde maçtan önce (o gün kimle maçları varsa) kendi aralarında yeni besteleri söyleyip ezberletiyorlar ve sonra maçta bu tezahuratı birlikte söylüyorlar ne yapacaklarına orda karar verip stada geliyorlar. Ben trabzonda olmadığım için varmı bilemiyorum ama trabzondada taraftarların toplandığı bir mekan varsa orada bi karar alınabilir diye düşünüyorum

61viya
21.08.2006, 12:28
Tepki verilecekse eğer,ki bence medeni bir şekilde bir tepki verilmeli, öyle bir tepki vermeliyiz ki,o koltukta oturmanın ağırlığını anlamalılar..
Küfür edersin,adam yatar bi gece,sabaha bişeyi kalmaz...Küfürden daha beter tepkiler vardır ki,insan bir ömür unutamaz...İşte ikincisini becerebilmeliyiz biz.

kolombo
21.08.2006, 12:28
Bence en iyi bir araya gelinecek yer maç öncesi stat çevresidir.. Burdaki gerek amigolarla gerek taraftar gruplarıyla konuşulup ne yapmak gerektiğidir. Ama bunu kimin konuşacağı hakkında bi bilgim yok.. Yanlız şunu söylemek istiyorum; Bizler trabzon dışında yaşadığımız için böyle bir şey yapma şansımız hiç yok bunu en iyi trabzondaki arkadaşlar organize edebilir..

İstanbulda beşiktaş çarşı grubunu yaptığı bi olay var... Beşiktaş semtinde bulunan KAZAN (İstanbuldaki arkadaşlar bilirler) adında bir yerleri var. Maç günlerinde taraftarlar (özellikle türübün grubu ) bu yerde toplanıp hem bişeyler içiyorlar hemde maçtan önce (o gün kimle maçları varsa) kendi aralarında yeni besteleri söyleyip ezberletiyorlar ve sonra maçta bu tezahuratı birlikte söylüyorlar ne yapacaklarına orda karar verip stada geliyorlar. Ben trabzonda olmadığım için varmı bilemiyorum ama trabzondada taraftarların toplandığı bir mekan varsa orada bi karar alınabilir diye düşünüyorummaç öncesi stad civarı olmaz sakin kafayla rahat düşünülebilecek biryer olması gerek

invisibleman
21.08.2006, 12:29
Şu an için gösterilecek tepki bence istifa isteği olmamalı...Herseyden önce istikrar lazım...Bunu sagalyabilmemiz için yanlışların düzeltilmesini istemek lazım bence su anda...

kolombo
21.08.2006, 12:30
@horizon

dediğiniz gibi bi araya gelip konuşmalıyız. ama bu sadece bi araya gelip bizim aramızda konuşmamızla kalmamalı. bi şekilde sesimizi duyurmalıyız. bunun içinde dediğiniz gibi bu tepkimizi basında duyurabilecek birileri olmalı. gerekirse yazılı bi açıklama bırakalım gazeteciler cemiyetine. ama bunda önayak olacak birileri olmalı.
bir araya gelinebilinir ise ayrıntılar konuşulur.....siz ilk önce bir araya gelmek için organize olun fakat gelen kişi sayısı mümkün oldukça fazla olsun

kolombo
21.08.2006, 12:31
BMN yönetimindeki abilerimizin desteğini bekliyoruz ortak bir karar alıp öyle hareket etmeliyizbmn den hareket beklersen çok beklersin....burada kendi aranızda organize olmalısınız..

kolombo
21.08.2006, 12:34
şu formun içinde bile birlik olunamıyor herkes bir konu açabilme sevdasında bırakın konu açmayıda doğru konu etrafında toplanmayı deneyin trabzonspor menfaatleri doğrultusunda..

keles76
21.08.2006, 12:34
Bu aşamada sadece ve ölümüne destek bundan farklı düşünmek olmaz .Ne yani istifa ettirip kimi getireceksin yönetimi küstürmek boştur ve ancak takıma zarar verir. zaten yönetim başarılıdır. tabi birde şu var hangi yönetim bundan daha başarılı olabilir trabzondan bundan iyi yönetim çıkmaz. Kimse kendini kandırmasın takım da kötü giden birşeyler varsa bunun çözümü zamandır. Biz maç kazanamıyoruz ama iyide oynuyoruz. Fatih gitmeseydi bunlar olmuyacaktı giden kendisidir kimse ona buna suç atıp Kaptanı aklamaya kalkmasın .GEçen senede tolga bunu yaptı . Ama bu takımda adam gibi kaleci olsaydı bizim bugün enaz 5 puanımız vardı.

Doğan BULAT
21.08.2006, 12:35
Tepki verilecekse eğer,ki bence medeni bir şekilde bir tepki verilmeli, öyle bir tepki vermeliyiz ki,o koltukta oturmanın ağırlığını anlamalılar..
Küfür edersin,adam yatar bi gece,sabaha bişeyi kalmaz...Küfürden daha beter tepkiler vardır ki,insan bir ömür unutamaz...İşte ikincisini becerebilmeliyiz biz.

Aynen arkadaşım bende bunu söylemeye çalıştım

melrok
21.08.2006, 12:41
Bence Apoel maçına kadar bir tepki vermezsek iyi olur...
Ama Apoel maçını kaybedersek ya da kazanırsak yine tepki vermeyelim...
Tepkimizi Denizli maçına saklayalım...
Takımımızı ve Türkiyemizi avrupaya rezil etmeyelim...

Denizli maçında herkes eline beyaz bir mendil alıp maç başlarken başkana sallayalım...Stadda çıt çıkmasın...Kimse tek kelime etmesin...3-5 dakika sadece beyaz mendil sallayalım...
Bugüne kadar hep bağırdık çağırdık...Şimdi de sessiz eylem yapalım...

Bunlara En güzel cevap sessizlik olur...

bende böyle bir tepkinin, bağırıp çağırmaktan daha etkili olacağını düşünüyorum. Allah göstermesin denizliden gol yenirse ve yenik duruma düşersek, tüm taraftar sahaya sırtını dönüp alkışlamalı. belki o zaman utanır bunlarda gol atmak ne demek hatırlarlar

keles76
21.08.2006, 12:49
ya arkadaşlar bu zamanda yönetim değişikliği yada teknik direktör değişikliği zarar getirir en kötü zamanda dahi kulübün yanında olduğumuzu bir kere olsun gösterelim .BAkın benim ömrüm bu kulüble geçti hep hesap sorma merkalısı taraftarlar gördüm kimden neyin hesabını soruyorsun adam sanki kulübün parasınımı yemiş transfer geçikti diye takımın moralini bozmanın alemi nedir kime hizmet ediyorsunuz.Hesap soracak adamlar vardır kulübte bunlar gerek hizmetleri gerekse işin içerisini bildikleri için sorarlar istifada ettirirler taraftar takımı motive etmekten aciz sonra hesap soralım sırtımızı dönelim başkana kızalım fatihi göndereni gönderelim bunlar sadece terbiyesizlik ve emeğe karşı saygısızlıktır . Herkes haddini bilecek kulübün faydasına olacak işler yapcaktır sorumluluk bunu gerektirir.

Doğan BULAT
21.08.2006, 12:49
ya da herkes ağzını siyah bantla bantlasın protesto amaçlı şeref türübününe 3-5 dk bakarak maça sırtını dönsün.. (biraz saçmaladım galiba):)

keles76
21.08.2006, 12:53
ya da herkes ağzını siyah bantla bantlasın protesto amaçlı şeref türübününe 3-5 dk bakarak maça sırtını dönsün.. (biraz saçmaladım galiba):)

oldu olcak birileri çakmak soksun stadı yakalım .

ersints
21.08.2006, 13:08
geçen yıl ki kadro ile mi lige devam etmeyi tercih ederdiniz yoksa şu an ki kadro mu devam etsin dersiniz?
uygun görülürse yetkili biri bu başlık için bir konu açabilir mi?

Burçak
21.08.2006, 13:32
ya arkadaşlar bu zamanda yönetim değişikliği yada teknik direktör değişikliği zarar getirir en kötü zamanda dahi kulübün yanında olduğumuzu bir kere olsun gösterelim .BAkın benim ömrüm bu kulüble geçti hep hesap sorma merkalısı taraftarlar gördüm kimden neyin hesabını soruyorsun adam sanki kulübün parasınımı yemiş transfer geçikti diye takımın moralini bozmanın alemi nedir kime hizmet ediyorsunuz.Hesap soracak adamlar vardır kulübte bunlar gerek hizmetleri gerekse işin içerisini bildikleri için sorarlar istifada ettirirler taraftar takımı motive etmekten aciz sonra hesap soralım sırtımızı dönelim başkana kızalım fatihi göndereni gönderelim bunlar sadece terbiyesizlik ve emeğe karşı saygısızlıktır . Herkes haddini bilecek kulübün faydasına olacak işler yapcaktır sorumluluk bunu gerektirir.

iyi güzel haklısınızda, herşeye sabır sabır dedikçe işler dha bi sarpa sarıyor. farkındaysanız hergeçen yıl hedefler küçülüyor daha çok tartışma konusu oluyoruz.

bizlerde klübün parasını alıp ceplerine koyduklarını , yediklerini söylemiyoruz.

ama bi düşünelim. son yıllarda hep transferde geç kalmakla neler kaybettiklerimizi. bu yönetim geçen yıl geldiğinde kimin beklentisi vardı? hiç kimsenin. ve son senelerde aynı hataların peşpeşe yapılmışolması klübe neler kaybettirdi diyede bi örnek önlerindeydi. bütün bunlara rağmen ve onca zaman varken , nasıl bukadar ciddiyetsiz amatörce davranılıp aynı hataları yapıyorlar. düşünün yani, yönetime geldiklerinde kimsenin bi beklentisi yoktu. herkes busene için onlardan kaliteli bi ekip ve verdikleri vaatlerin gerçekleşmesini bekledi. bu beklentiye bizi kimler sürükledi. verilen sözlerin gerçekleşmesini istemek suçmu. kimse kusura bakmasın ama başkan olduktan sonra okadarda zamanınız olduğu halde becerip bu takımın transferlerini kampa yetştiremeyip takımı hazırlayamıyorsanız siz bu işi bilmiyorsunuz demektir. ve iş bilmez bi yönetim içinde biraz daha sabredelim demek kendi kendimizi kandırmaktan başka birşey değildir.

chota
21.08.2006, 13:45
Trabzonsporun eski günlerini tek hatırlatan olay taraftarın koyduğu ve koyacağı tepkilerdir.Buda olmazsa elimizde hiç bir şey kalmaz...

Trabzonspor_29
21.08.2006, 13:46
Ya ben almanyada yasadigim icin maclara gelemiyorum, maclara giden arkadaslarima sesleniyorum:

Bu lazaroni den bise olmayacagi zaten belli, bekleyip görelim demeye gerek yok, artik maclarda baslayin ya LAZARONI ISTIFA, YÖNETIM ISTIFA diye bagirmaya, nekadar erken birakirlarsa takimi okadar KARLI CIKARIZ!!

BU TEZAHURAT LARA BASLAYIN ARTIK !!!!!!!!TRABZONSPOR ICIN !!

Cengiz Çubukcu
21.08.2006, 13:57
bu takımdan belki birşey olmaz ama bu taraftardan da hiçbirşey olmaz..hatalı gol yedi diye kendi kalecisine söven zihniyet her zaman iş başında ....daha ligin 3. haftası bmn'de açılan başlıklara bak...defol tolga, lazaroni gitsin mi kalsın mı, ah ziya hoca vah ziya hoca, yönetim istifa...hayatında trabzonspora 3 kuruş katkı yapmamış, kahvehanelerde digiturkten maç seyrederek zevkini tellendirmiş, küfürünü basmış seyircinin arasında olmaktan utanıyorum ve artık herşeyden soğudum..bizden birşey olmaz..

Nytre
21.08.2006, 14:04
yakında o güzelim koltuklar kırılmaya başlar..

selcuk
21.08.2006, 14:06
apoel maci boyunca
LAZARONI GO HOME tezahürati yapilmali

Trabzonspor_29
21.08.2006, 14:09
apoel maci boyunca
LAZARONI GO HOME tezahürati yapilmali

Evet olabilir, yeterki istifa etmesi icin tezahuratta bulunalim !!

LazEkrem61
21.08.2006, 14:20
cok agir suclama olacak ama icim rahat etmiyor,
cünkü ben bir Trabzonspor asigiyim !!!!

su an TD olarak Kulübüzdezde görev alan sahis bu takimin altini oyuyor !!!!

tek amaci var, kendisini kovdurup 1200000 € (birmilyonikiyüzbin avro) tazminati
cebe indirip brezilyaya geri dönmek !!!!

marcelinho transferinde ödenen komisyonlarin kimlerin cebine gittigi aciklansa Trabzonda yer yerinden oynar....

ama rüsvetin ve komisyonun belgesi olmazki

since1967_
21.08.2006, 14:24
apoel maçında olmaz. şu maç bir geçsin avniakerde denizli maçında yapın ne yapacaksanız. apoel maçı hassas bir konu. trabzonspor taraftarı hiç bir şey olmamış gibi takımına destek vermeli bu maçta.

61viya
21.08.2006, 14:25
yakında o güzelim koltuklar kırılmaya başlar..

Ona hiç girme hele...klübe zarar vererek,yönetime nasıl tepki veriliyorsa?

Naim
21.08.2006, 14:43
bu takımdan belki birşey olmaz ama bu taraftardan da hiçbirşey olmaz..hatalı gol yedi diye kendi kalecisine söven zihniyet her zaman iş başında ....daha ligin 3. haftası bmn'de açılan başlıklara bak...defol tolga, lazaroni gitsin mi kalsın mı, ah ziya hoca vah ziya hoca, yönetim istifa...hayatında trabzonspora 3 kuruş katkı yapmamış, kahvehanelerde digiturkten maç seyrederek zevkini tellendirmiş, küfürünü basmış seyircinin arasında olmaktan utanıyorum ve artık herşeyden soğudum..bizden birşey olmaz..

Hayellerin dert görmesin
Yaw bir parca kimse kendinde aramıyor suçu
Varsa yoksa Yönetim hocalar topcular
Ulan elin boktan takımının taraftarı gidip 100 lirayaya bok sarısı forma alıyor
demiyor ki bu formalar niye böyle
bizim taraftar sanki armani giyiyor her zaman yok forma böyle yok kombine şöyle
ulan biraz adam gibi taraftar olun
ondan sonra adam gibi tepkide koyarsınız adam gibi eleştride
bırakın bu takımın yakasını
biz sanki kudurmuyoruz
ama bekleyin perşembe günü geçsin

Lazoroniye go home diyeceklermiş Apoel macında
öyle işkembeği kübradan atmak güzel
bi düşün bu takımın yakasından bu hafta bari
ondan sonra bakalım işimize
Apoele elenip lazoroni kovulsa ne olacak kahrı çeken biz olacağız

Şu taraftar Yöneticilik Teknik direktörlük Menajerlik yapmayı bırakıp Taraftarlık yapsa

Yönetime Kızdım Kombine almam
Yakalara kızdım Forma almam
10 milyonluk biletmi olurmuş maça gitmem
üye olmam
Dergi almam
ondan sonra niye yıldızlar gelmiyor
Ulan etimiz budumuz ne bu takım 20 yıldır küçültülürken niye kimsenin ağzı düzgünce açılmıyor du?

paralı başkan diye niye albayrakın üstüne atlandı
Kimse elini cebine atmak istemiyor diye
En sevdiğim taraftar grubu bile bir iki resmi site haberi hatırına icraata gelince suspus olan reklam kokan hareketlere gelince gürleyen adamlara destek oluyorsa birazda kendimizde arayalım kusuru

Vel hasılı kelam siz büyük takım taraftarı gibi olun yönetimide büyük takım yöneticisi haline getiririz

birakın siz Yöneticiliği Menajerliği Teknik direktörlüğü
Önce Üye/Taraftar olun
ondan sonra konuşun

egeli
21.08.2006, 14:45
Tabiki olmalı ama denizli maçında ilk 5dk.Tüm maraton sırtını sahaya dönük alkışlamalı ve en az 5dk sürmeli.5 dk sonunda trabzonspor lehine tezahürat yapılmalıdır.Burdaki 5dk lık tepki biz taraftarın, yönetim+teknik kadro+futbolcularla işmizin olmadığı sadece Trabzonspor için varolduğumuzun kanıtı olacaktır.Taraftar hep bu takım için vardır 3.kişiler için değil.

saygılarımla

Trabzonspor_29
21.08.2006, 14:57
Tabiki olmalı ama denizli maçında ilk 5dk.Tüm maraton sırtını sahaya dönük alkışlamalı ve en az 5dk sürmeli.5 dk sonunda trabzonspor lehine tezahürat yapılmalıdır.Burdaki 5dk lık tepki biz taraftarın, yönetim+teknik kadro+futbolcularla işmizin olmadığı sadece Trabzonspor için varolduğumuzun kanıtı olacaktır.Taraftar hep bu takım için vardır 3.kişiler için değil.

saygılarımla

Cok süper valla, bu gercekten yapilmali!!!
BMN bu isi ele alir insallah, DENIZLI MACINDA YAPALIM LÜTFEN !!

BMN bu isi duyurmasi gerekiyor

Burçak
21.08.2006, 15:31
Bu şekildeki protesto alay konusu yapıyor sonra taraftarı. banada çok saçma geliyor sırtını takıma dönmek falan. yapılacak en iyi tepki anlamlı pankartlar olur. verdikleri sözleri hatırlatan pankartlar.

Trabzonspor_29
21.08.2006, 16:06
Bu şekildeki protesto alay konusu yapıyor sonra taraftarı. banada çok saçma geliyor sırtını takıma dönmek falan. yapılacak en iyi tepki anlamlı pankartlar olur. verdikleri sözleri hatırlatan pankartlar.

sözlerini hatirlatip ne yapacaksin??

bu saatten sonra sözünü mü tutacak?
TRABZONSPORU BIRAKMASI SART BU YÖNETIMLE ANTRÖNÖRÜN!!

Tek care

Burçak
21.08.2006, 16:19
hey Allahım yaa. arkamızı dönüp alkışlarsak bırakacaklarmı ki?

Kasım Hilal
21.08.2006, 16:20

Önemli olan iz bırakması ki bence bırakır!

melrok
21.08.2006, 16:23
yaw istifa beklemek vede istemek sağlıklı değil. istikrar şart ama verilecek bu yönde bir tepki sahadakilere ve yönetimdekilere bir mesaj olur ve küfürsüz, istifa söylemi içermeyen hakaret olmayan bir tepki sonucunda yüzü olan adamın yüzü kızarırda birdaha seyirciyi küstürmemek adına oynar.

Burçak
21.08.2006, 16:24
ya iz bırakması için en güzeli yapılabiliyorsa pankarttır. o pankartlar gazetelerde çıkar. kalıcıdır. maç boyunca yöneticilerin gözü önünde kalır.
taraftarın arkasını dönmesi bana çok saçma geliyor.

Trabzonspor_29
21.08.2006, 16:29
ya iz bırakması için en güzeli yapılabiliyorsa pankarttır. o pankartlar gazetelerde çıkar. kalıcıdır. maç boyunca yöneticilerin gözü önünde kalır.
taraftarın arkasını dönmesi bana çok saçma geliyor.

baskanin daha isi yokta sizin pankartlari mi izleyecek??
her macta pankart oluyo ama hangisi gazeteye cikiyo?

taraftarlarin arkasini dönmesi daha cok iz birakir diye düsünüyorum

EmrahYalçınalp
21.08.2006, 16:30
Ben futbolcuların yerinde olsam taraftara "go-home" derdim. O zaman çok daha rahat olurlar. Gerçi bizim taraftar eve giderken de yere tükürüp şehrin pisliğinden, arabasını yolun ortasına park edip trafikten şikayet eder ama olsun. En büyük taraftar!

@ironmaster, Armani esprine bittim :)

Burçak
21.08.2006, 16:31
ben anlatamıyorum galiba. daha önce bunun örneklerini yaşadık. bu olayı gerçekleştirdiğimiz zaman uzun süre alay konusu yapılmıştı. Trabzonspor taraftarı takımına arkasını döndü diye. dediğiniz gibi baya iz bıraktı ama rakipler için iz bıraktı. nasıl taraftarsınız dendi kendi statınızda takımınıza sırtınızı dönüyorsunuz.

Trabzonspor_29
21.08.2006, 16:37
ben anlatamıyorum galiba. daha önce bunun örneklerini yaşadık. bu olayı gerçekleştirdiğimiz zaman uzun süre alay konusu yapılmıştı. Trabzonspor taraftarı takımına arkasını döndü diye. dediğiniz gibi baya iz bıraktı ama rakipler için iz bıraktı. nasıl taraftarsınız dendi kendi statınızda takımınıza sırtınızı dönüyorsunuz.

kardesim, bizimkiler adam gibi oynadida bizmi izlemedik, bunlarin daha neyini destekleyelim??
bizim takimsa, TRABZONSPOR gibi mücadele etsinler alkislayalim.

Burçak
21.08.2006, 16:44
ben futbolculardan önce yönetime kızıyorum. Trabzonspor formasının ağırlığının bilincinde olmayan adamları teknik heyeti getirenlerdir suçlu. şöyle şöyle adamlar alacağım diyip alakasız transferler yapanlardır suçlu. protesto edilecek varsa yönetimdir. seçim zamanı verdikleri vaatleri hatırlayın. birde yaptıklarını. ozaman sorun nerede başlıyor daha iyi görebilirsiniz.

Adem CAKIR
21.08.2006, 16:45
Arkadaşlar bu tür maçlar sonunda yada kötü dönemlerde haberleri okumak, forumdaki yorumları okumak yada yazmak acı veriyor insana. Evet çok kötü bir dönemden geçiyoruz ama biraz daha sakin olup bu takıma sahip çıkmak, en az 3-4 ahfta daha destek olmak gerekir diye düşünüyorum.

Sonuçta yeni bir yönetimimiz, yeni bir hocamız ve büyük kısmı yeni oyunculardan oluşan bir takımımız var. Eski olan tek şey içimizdeki Bordomavi aşkı. Birde tezcanlılığımız. Biraz daha sabır lütfen...

Başka bir başlıkta olsa da bir hatasından dolayı Tolga'ya defol diyen arkadaşları da ayrıca kınıyorum. Bunca yılda kaçtane Tolga yetiştirdik ki elimizdekini bu kadar kolay kovabiliyoruz... Yazık. Tepki bu olmamalı.

zafercalikoglu
21.08.2006, 16:45
en güzel protesto sadece alkış yapmak ve kimsenin hahu diye bağırmaması sadece alkış hep bir elden tek ses halinde,

Nasıl fikir ,

Burçak
21.08.2006, 16:51
@zafercalikoglu

bencede bu güzel bi protesto olur. kendimizi (sırtımızı takıma dönerek alkışlamak) rakiplerimize karşı mahçup duruma düşürmeden alay konusu olmadan protestomuzuda yapmış oluruz. çokta anlamlı olur. sadece ve sadece alkış. ama 1 dakikalık bi alkış değil. 5 dakka sürecek bi alkış. bunu yapabiliyormuyuz . işte ozaman gereken mesaj yerine gitmiş olur. sonrasında yine yapalım trabzon diye tezahüratımızı.

Muhendis61
21.08.2006, 16:54
yaw arkadaşlar bende söz vereyim o zaman şunu alacaz bunu alacaz diye siyasetçiler gibi bol keseden atayım sonra hiçbirşey yapmıyayım üstüne fatih tekkeyi satayım millete dalga konusu olalım antep tribünü trabzon kümeye diye bağırsın ve bunun hesabını kimseden soramıyayım ben 28 yaşımdayım şampiyonluk falan hatırlamıyorum yaşım çok ufaktı böyle yapılanlar milletin yanına kar giderse gözlerimde açık gideceğim...

LazEkrem61
21.08.2006, 17:15
sevgi eylem gerektirir !!!!!!

zaman gecmeden sirtimizdaki kamburu atmamiz lazim, eger denizli macini beklersek is isten gecmis olabilir !!!!!!

sirtimizi 5 dakika sahaya cevirdigimizde laz aroninin cokmu umurunda olacak ???

son 3 hafta gösterdiki bu maya (Albayrak ve Lazaroni ) tut mu yor !!!!!

zararinin neresinde dönersek kardir !!!

laz_hayri_61
21.08.2006, 17:19
arkadaşlar ALBAYRAK ve YÖNETİMİ için verdiği sözleri tutmamak, Trabzonspor taraftarları ve delegelerine bu günleri yaşattığı için içinde iğneleyici sözler olan pankartlar yapılmalı ve en geç bjk maçında tribünde yerini almalıdır..bir öneri

Salih61
21.08.2006, 17:19
Şimdiye kadar Albayrak yönetiminin yanında oldum bu yüzden hakarette işittim...Kendimi rezil ettigimde oldu...Ama bu sefer YETER ARTIK!!!! Başta Lazaroni denen adam gidecek sonra da siz...ARTIK YETER!!! Elaleme rezil olduk...Trabzona kadar gelen bir adamı bile almakdan acizsiniz...Trabzonsporu dibe batırdınız...Bari artık kenidizi rezil etmeyin...Taraftara bakacak yüzünüz olsun...
LAZARONİ GO HOME!!!
YÖNETİM İSTİFA!!!!

LazEkrem61
21.08.2006, 17:20
arkadaşlar ALBAYRAK ve YÖNETİMİ için verdiği sözleri tutmamak, Trabzonspor taraftarları ve delegelerine bu günleri yaşattığı için içinde iğneleyici sözler olan pankartlar yapılmalı ve en geç bjk maçında tribünde yerini almalıdır..bir öneri

bjk maci cok erken, ligin bitmesini bekliyelim..

Vkgz
21.08.2006, 17:22
Arkadaşlar şuanlık tepkiye gerek yok geçen sene benficada aynı bunun gibiydi 3 haftada 1 çekmişti sonra bir seri yakaladı şamp. ligine kaldı lig sonunda . beşiktaş maçına kadar sabredilmeli ve kaleye sola adam alınıp alınmayacagına gore tepki verilmeli. biraz sabır 2 hafta daha

Yeni Kaleci (New goalkeeper)

Fatih ---- step---- Çağdaş--- Murat

Yattara(Gökdeniz) -- Hasan-- Marcelinho --Yeni Sol (New Left)

Umut(Gökdeniz)-- Ersen

laz_hayri_61
21.08.2006, 17:26
bjk maci cok erken, ligin bitmesini bekliyelim..

kardeş anlatmaya çalıştığın gibi çok geç bjk maçı...ama taraftarımızda bir bölünmüşlük var dolayısıyla bu organize olmamızı engelliyor.kalkalım bugün ayağa ama 20-25 kişiyle bu iş olmaz, geniş bir katılım olmalı

kolombo
21.08.2006, 17:28
@zafercalikoglu

bencede bu güzel bi protesto olur. kendimizi (sırtımızı takıma dönerek alkışlamak) rakiplerimize karşı mahçup duruma düşürmeden alay konusu olmadan protestomuzuda yapmış oluruz. çokta anlamlı olur. sadece ve sadece alkış. ama 1 dakikalık bi alkış değil. 5 dakka sürecek bi alkış. bunu yapabiliyormuyuz . işte ozaman gereken mesaj yerine gitmiş olur. sonrasında yine yapalım trabzon diye tezahüratımızı.
onlar laftan anlamıyo alkıştan ne anlıcaklar alkıştan sadece ölüler anlıyor malum bu ara cenazelerde moda

tsakrep61
21.08.2006, 17:31
valla bence butun stad yonetım ıstıfa dıye bagırmalı ama hep bır agızdan seref trıbundekı yonetıcelerde dahıl olmak uzere yoksa bu ısın sonu hayır degıl
- sen "cebımden 20 mılyon dolarlık transfer yapıcam ve trabzonlu bır ıosadamına da yıldız aldırcam" dedın mı dedın SONUC : marchelıno
- butun transferler en gec alamanya dakı hazırlık macına yetıscek dedın mı dedın SONUC : HALA TRANSFER BITMIS DEGIL
- paralı baskan parolasıyla geldın seneye fatıhten zarar edecegımız ıcın bu sene fatıhı sattık deyıp para sıkıntısı cektıgımız donemklerde bıle satılmayan fatıhı avrupanın sayılı kuluplerınden bırıne zenıte verdın oda bızımgıbı kumede kalmaya oynuyo
- bıde bu ısın gecmıste kalan teknık dırektor yuzu var vahıd hocayı gonder yerıne 2 ay sonra 20 snede 18 kulup degıstıren basarı abıdesı ıstıkrar abıdesı lazoronıyı getır hemde ypnetıcılere sms le bıldırerek

hocam daha yazıcak cok sey var bence butun stad yonetım ıstıfa dıye bagırmalı en basta yonetıcıler bu ıs boyle olmaz
paralı baskanımızda bence ıstanbul bshr beledıyesınde baskanlıga devam etmelı orda aradıgı basarıyı elde eder

goldeneye61
ya arkadaslar hepımız tabıkı sınırlıyız takımımızdan cok sey beklıyoruz evet ama bıraz daha sabırlı davtranmak geekır yanı yıkıp kırmalar yakmalar olmazkı hele hele uefa macında yaapılırsa sonumuz ne olur dusunebılıyormusunuz..ma su konuda solemek ısterımkı bu teknık dırektorle ve bu forvetlerle bız lıgı bıtıremeyız yaa.umut denen adam nasıl forvet kı ya bır tane top stop edemıyor yaaa.bole forvetmı olur yaa.mehmet yılmazın gıtmesını ısteyenlerdendım am a hanı gelen gıfdenı aratır laf var ya dsımdı ole oldu yaa.mehmet daha ıyıdı yaa.bole takım oyunu olmaz adamalrın hepsı bekleyerek top ıstıyolar ya ınsan bırazcık kosar alan acar yaa bekleyerek top mu oynanır ben anlamıyom.hazırlık kampı boyunca bu teknık traktor ne yaptı takıma ya bır oyun kurgusu duzenı olur yaa ıyı kotu yaprsın yapaamzsın orası tarrısılır ama oda yokkı yaa.sonra symek yok oabıcım ya bıtmıs ıste daha ısrar etmeye gerek yok oynamıyor ya.bız bunu goruyozda butun gun beraber olan lar bunu goremıyorlarmı ya ben bır sey anlamadım.orta sahada adamımız yok sen gıdıyorsun adem kocagı verıyosun yaa.nsıl bır zıhnıyet nasıl bır anlayıs kı bu.isonra topcu getırıysoun adamlar anlasamıyon tamamaem rezıllık bu yaaa.bır an once yonetımın acıl ve somut sekılde onlemler alması gerekıyo yoksa ısler ıyıce kızısacak.lafla peynır gemısı yurumez...

gugula
bence de sırtımızı 5-10 dk hatta daha uzun sahaya dönmeliyiz, yada uzun bir süre sessizlik + beyaz mendil sallamak olabilir diye düşünüyorum. eşşek olan bundan anlar artık. bundan medeni bir olay varsa paylaşalım

degok
21.08.2006, 17:50
bence de sırtımızı 5-10 dk hatta daha uzun sahaya dönmeliyiz, yada uzun bir süre sessizlik + beyaz mendil sallamak olabilir diye düşünüyorum. eşşek olan bundan anlar artık. bundan medeni bir olay varsa paylaşalım

Valla topçulara bir tepki vermenin anlamı yok. Adamların kapasitesi bu. Topu görse karpuz sanacak yöneticilere transfer yaptırılıp takım emanet edilirse olacağı bu. Açıkcası geçen seneki seçim öncesinden beri bu hususu dile getirdik buralarda. Sonucuds ortada. Bence sahay sırtı dönmektense yönetime bir mesaj vermek daha mantıklı. Bunun üzerinde durmak lazım.

erdal6167
21.08.2006, 18:02
kimse avni akere gitmesin
ben hüseyini seyretmek için o kadar para veremem alırım halı sahada bir mac oynarım olur biter

kolombo
21.08.2006, 18:28
ben hüseyini seyretmek için o kadar para veremem alırım halı sahada bir mac oynarım olur bitersende diyosun ki ben trabz,onsporluyum öylemi

Kaan Dilek
21.08.2006, 18:30
bencede apoel macini bekleyip denizli macinda tepkimizi göstermemiz gerektigini düsünüyorum,bunuda nasil yapariz bazi arkadaslar önerdigi gibi macin baslama düdügüyle birlikte en az 5 dk beyaz mendil sallaya biliriz mesela ama ben muhakak olarak yapilmasi gerekenin bunlari utandiracak tezahüratlar yapilmasidir,ama yönetim td istifa diye olmasin gercekten anlamli kisadan trabzonsporumuzun büyüklügünü degerini agirlini anlatacak birsey olmasi lazim ve gine söylüyorum bu kesinlikle yönetim istifa bagirmak olmamasidir cünkü adamlar gece yatip sabah kalkiyorlar ve birsey olmamis gibi davraniyorlar iz birakacak birseyler bunu nasil yapariz bilmiyorum mactan önce yada bir iki gün önce amigolar taraftar gruplari bir ararya gelerek konusmasi gerekiyor

erdal6167
21.08.2006, 18:36
sende diyosun ki ben trabz,onsporluyum öylemi evet hemde en kralından. niye ki. ne eksiğimi gördün. o sahada oynayanlar trabzonsporlu oluyorda ben olmuyor muyum yani.sana birşey diyeyim bu takım yenildimi ben bir hafta can sıkıntısından ölüyrum. benim ne olduğum sana kalmadı

Cengiz Çubukcu
21.08.2006, 18:39
ben hüseyini seyretmek için o kadar para veremem alırım halı sahada bir mac oynarım olur biter

işte tipik bir trabzonda yaşayan taraftar profili....ayırım yapmak istemem ama biz gurbette yaşayan ya da trabzonlu olmayıp trabzonsporu tutan taraftarlar sizin beğenmediğiniz hüseyin ya da hasan için ölürüz...
ayrıca bu sene izine gittiğim zaman o güzelim memleketimin insanının inanç olarak çok zayıfladığını ve herşeyi "armut piş ağzıma düş" kolaycılığına bıraktığını gördüm..takım iyi oldumu kombine al, tribünü doldur, takım kötü oldumu maça gitme, topçulara hakaret et....
trabzonda yaşayan ve hemen hemen her sene maça giden en az 10 akrabam bu sene maça gitmeyeceklerini söylediler...sebep ise tabi ki geçen seneki başarısızlık

ozturk
21.08.2006, 18:44
Bence taraftar yönetimi en şiddetli bir şekilde protesto etmeli ve yumruğunu masaya vurmalıdır! Artık yok efendim zamana ihtiyaç var yok zamanla takım düzelecek bu sözler boş artık bence gerekirse yönetime el koyulmalıdır..

erdal6167
21.08.2006, 18:45
işte tipik bir trabzonda yaşayan taraftar profili....ayırım yapmak istemem ama biz gurbette yaşayan ya da trabzonlu olmayıp trabzonsporu tutan taraftarlar sizin beğenmediğiniz hüseyin ya da hasan için ölürüz...
ayrıca bu sene izine gittiğim zaman o güzelim memleketimin insanının inanç olarak çok zayıfladığını ve herşeyi "armut piş ağzıma düş" kolaycılığına bıraktığını gördüm..takım iyi oldumu kombine al, tribünü doldur, takım kötü oldumu maça gitme, topçulara hakaret et....
trabzonda yaşayan ve hemen hemen her sene maça giden en az 10 akrabam bu sene maça gitmeyeceklerini söylediler...sebep ise tabi ki geçen seneki başarısızlık
sevgigli kardeşim cengiz birincisi ben boluda oturuyorum. ben maca gittim mi buradan kalkıp gidiyorum. ama hüseyini seyretmeye o kadar gittim hiç bir zevk alamadım, hatta zevkle gittim hüsran oldu. buyrun isterseniz beraber gidelim.
ben 95-96 sezonunda şampiyonluk kactığı zaman 55 yaşında hüngür hüngür ağlayan bir babanın evladıyım. kimse ama kimse benim ne kadar trabzonsporlu olduğumu tartişamaz. vahid hoca ne demişti gercekleri görmüyor trabzonspor taraftarı görün artık görün.

Cengiz Çubukcu
21.08.2006, 19:27
sevgigli kardeşim cengiz birincisi ben boluda oturuyorum. ben maca gittim mi buradan kalkıp gidiyorum. ama hüseyini seyretmeye o kadar gittim hiç bir zevk alamadım, hatta zevkle gittim hüsran oldu. buyrun isterseniz beraber gidelim.
ben 95-96 sezonunda şampiyonluk kactığı zaman 55 yaşında hüngür hüngür ağlayan bir babanın evladıyım. kimse ama kimse benim ne kadar trabzonsporlu olduğumu tartişamaz. vahid hoca ne demişti gercekleri görmüyor trabzonspor taraftarı görün artık görün.

biz burda kimsenin buna babalarımız da dahil taraftarlığını tartışmıyoruz....başarmak için sürekli düşünmeli, üretmeli ve yapıcı olmalıyız..senin beğenmediğin hüseyini yetiştirmek trabzon şehrinin kaç yılını aldı ..lütfen bunu düşün..

mavikan
21.08.2006, 19:45
önümüzzdeki iki maç evimizzde... tribünler ful dolmalı,skor ne olursa olsun 90 dk. stadı yıkmalı -olumlu- önce taraftarlığımızı göstermeliyiz... iki maçıda alamazsak; bi daha ki maça hiç gitmemeli veya sonuna kadar önce td sonra yönetim istifaya davet edilmeli-yeniyor olsak bile-... 1 eylül milat olmalı,başaramayan defolup gitmeli... sezon ortasına kadar beklemek aptallık...

erdal6167
21.08.2006, 19:45
tartışmıyoruz diyorsun ama tutmuş bana sende trabzon taraftarısın öyle mi diyorsun, hüseyin oynayamıyorsa ben ne yapabilirim, adam sadece trabzonlu diye sabretdemem, hatta yeterince sabrettikte. oynamayan adam kim olursa olsun defolsun gitsin. . .

Kasım Hilal
21.08.2006, 21:58
Ne olursa olsun şöyle birlikte tek yekün bir organizasyon olduktan sonra ses getirir..
5-10 dk susmak dahi (ama kaskatı susmak, saygı duruşu gibi) çok anlamlı olur..
Ama bakalım biz taraftar olarak hep beraber hareket edebiliyor muyuz?

Beytullah
21.08.2006, 22:52
taraftarın tepkisi olmalı tabi once bi boktan çakmayan lazaroniye sonra sozlerini tutmayan yonetime ve son olarak tabikide yüreksiz oynayan futbolculara..yıldız degil yüregini sahaya koyacak futbolcu yalancı degil adam gibi yonetim anlamayan degil anlayan hoca istiyorum.

Gürkan
22.08.2006, 08:46
tepki nasıl olursa olsun ama skora göre olmasın.yani bundan sonraki 3 maçı yani bir avrupa ikide ligteki 3 maçı Ts farklı kazanırsa herk yine aynı tepkşleri koyacakmı yoksa bır malubıyete kadar susacakmı.yanı o kazanılan maclar

lazaronıyı ıyımı yapacak
transerlerı yeterlımı yapacak
yonetımı basarılı mı yapacak

UZLU
22.08.2006, 09:00
yepki eşbette olmalı, ama yönten ve amaç iyi belirlenmeli, yönetim ve hoca susmaktan zeka seviyeleri gereği bişey anlayamayacakları gibi birde onay veriyormuşuz gibi keyif alabilirler. BİTİRMELERİNE AZ KALDI TAKIMI EYY MİLLET!!!!

UZLU
22.08.2006, 09:03
az önceki yazının başındaki cümlede klavyeyi kızgın olmam sebebi ile hatalı kullanmışım, kusura bakmayın, cümlenin doğrusu "Tepki elbette olmalı, ama yöntem......" saygılar

Keleşoğlu
22.08.2006, 09:45
apoel macında degil belki ama trabzondaki ilk macta tribunu tıklım tıklım doldurmak ama 10 dakka cıt cıkarmamak(cekirdek sesi dahil) veya 10 dakka herkesin sırtını sahaya donmesi anlayan anlar tepkiyi boylece

chota
22.08.2006, 10:08
apoel macında degil belki ama trabzondaki ilk macta tribunu tıklım tıklım doldurmak ama 10 dakka cıt cıkarmamak(cekirdek sesi dahil) veya 10 dakka herkesin sırtını sahaya donmesi anlayan anlar tepkiyi boylece

Zaten çıt çıkmıyoki en iyisi 2 dk bağırmaya çalışalım becerebilirsek anlarlar ne demek istediğimizi...

immortal_TS
22.08.2006, 10:09
Zaten çıt çıkmıyoki en iyisi 2 dk bağırmaya çalışalım becerebilirsek anlarlar ne demek istediğimizi...

En iyisi bu olsa gerek!!

MURAT_29
22.08.2006, 17:49
biz böyle tepkisiz kaldıkça onlarda bu şekilde devam edecekler bu takımın gerçek sahibi kim acaba biz olmadan takımın ne anlamı var taraftar şampiyonluk istiyor kimin umrunda bizde onlara heşeyin farkında olduğumuzu gösterelim gözlerini kulaklarını açalım ama hiç bir zaman takımımızdan desteğimizi çekmeyelim

Vkgz
22.08.2006, 17:54
apoel maçında 90 dakika ne olursa olsun oyunculara yönetime tepki vermek hata olur. apoel tepki maçı değil

Sacit
22.08.2006, 18:20
tepki verecez ama ne diyecez onu bilmiyom agzıma hangi kelimeyi alsam acaba diyorum.insan sinirli olunca ne olsa diyor,ama bir türlü tutmuyo.

since1967_
22.08.2006, 18:25
yav arkadaşlar ne yapacaksak apoel maçından sonra yapalım. bence teknik direktör gidene kadar tesisler yolunu tutup yönetimi sürekli rahatsız edelim. maçtada hepsini istifaya davet edelim. böyle bir rezalet olamaz. tarihe geçtiler rezillikleriyle.

emre1inci
22.08.2006, 18:28
arkadaşlar yönetimin acizliği çok açıktır,yapılan transferlere akıldığında taa en baştan hocadan hata yapılmıştır.birtek yıldız marcelinho ile bu işler olmaz..bakın bjk ye,ricardinho bize pahalı geldi adamlar aldı.bonservisi 1.7 milyon dolarmış,kendisinede yıllık 1.7 civarında bişey vereceklermiş.sen bu parayı veremezsen zaten şampiyon olma ya,herkes merak ediyor fatihten kazanılan parayı napacaklar diye..bu gidişle başkan aldığı cezaları ödicek galiba!!!

tuğba
22.08.2006, 23:09
Ben tepkisiz kaldım artık ya,tepki veremiyorum,her maçta donup kalıyorum.Hani yürüdük ya o kadar insan,bence böyle devam ederse tekrar yürüyelim nedir bu ya resil oluyoruz...

Özer Öztekin
22.08.2006, 23:49
Fatih den gelen parayı kulüpten zorla alalım....sonra stadı dolduran seyirciye bu parayla alınacak olan çekirdeği dağıtalım...Bu şekilde bir taraftan, tüm stad çekirdek çitleyerek saha içine yönelik tepkimizi herzaman olduğundan daha fazla gösterirken, paraya da hiç önem vermediğimizi yani o paralı başkan isteyen taraftarın artık değiştiğini gösterelim.

Özer Öztekin
23.08.2006, 00:13
Şaka bi yana bence asıl tepki şöyle olmalı...

1. ligde ilk şampiyon olduğumuz onbirdeki futbolcuların isimlerini tek tek bir grup taraftar sayarken, diğer grup ta her isimden sonra ayağa kalkıp bir eliyle kalbini gösterirken bir yandan da ''burdaa'' diye bağırmalı....Tüm isimler sayıldıktan sonra ''Lazaroni'' diye bağırıldığında hiç kimseden ses çıkmamalı...Buna yine ''yönetim'' dedikten sonra da ''sessizlik'' şeklinde devam edilmeli...Burada önemli olan bir nokta sessizlik olması gereken yerde ''yuhh'', ''istifa'' gibi seslerin çıkmaması...Ayrıca stada gelen taraftarların yanlarında bu futbolcuların posterlerini getirmesi ve mümkünse ya 'bordomavi forma'' ya da siyah ağırlıklı giyinmesi görselliği artırır.
Bu tepki Apoel maçından sonraki sahamızdaki ilk maçta gösterilmeli

Çetin
23.08.2006, 00:19
apoel maçını kazanalım tepkimizi verelim ama bu maçta değil. isterse 10 tane atalım bu takıma tepkimizi verelim. ama bu 90 dakikada olmaz. hele rumalra karşı hiç olmaz

Doğan BULAT
23.08.2006, 08:54
Şaka bi yana bence asıl tepki şöyle olmalı...

1. ligde ilk şampiyon olduğumuz onbirdeki futbolcuların isimlerini tek tek bir grup taraftar sayarken, diğer grup ta her isimden sonra ayağa kalkıp bir eliyle kalbini gösterirken bir yandan da ''burdaa'' diye bağırmalı....Tüm isimler sayıldıktan sonra ''Lazaroni'' diye bağırıldığında hiç kimseden ses çıkmamalı...Buna yine ''yönetim'' dedikten sonra da ''sessizlik'' şeklinde devam edilmeli...Burada önemli olan bir nokta sessizlik olması gereken yerde ''yuhh'', ''istifa'' gibi seslerin çıkmaması...Ayrıca stada gelen taraftarların yanlarında bu futbolcuların posterlerini getirmesi ve mümkünse ya 'bordomavi forma'' ya da siyah ağırlıklı giyinmesi görselliği artırır.
Bu tepki Apoel maçından sonraki sahamızdaki ilk maçta gösterilmeli

Gerçektende maça gelen herkes siyah giyinse olmazmı? sessiz bir protesto olur

golebshera
23.08.2006, 13:23
En mantıklısı 10 dakikalık kesin sessizliği sağlamak. Bunu yapmak için kapılarda sıraya girmiş insanlara minik el ilanları dağıtılabilir. Minimum masrafla bastırılan bu ilanlara kısa bir iki cümleyle durum özetlenebilir.

İşe yarar bence.

cipses
23.08.2006, 13:54
taraftarın tepkisi, yönetime ve lazaroniye inat maç boyunca takıma destekle olmalı

yoksa yapılacak ince nüktelerden ders alacak bir teknik direktöre ve yönetime sahip olduğumuzu sanmıyorum

biz yönetimin ve teknik direktörün gitmesini istemiyoruz. biz trabzonumuz başarılı olsun istiyoruz, ama lazaroniyle ama lazaronisiz,ama albayrakla ama albayraksız!

eğer taraftar taraftarlık görevini yapar, takımını 90. dakikaya kadar destek olursa, futbolculuk görevini yapmayan futbolculara, teknik direktörlük görevini yapmayan teknik direktöre ve başkanlık görevini yapmayan başkana laf söyleme hakkı olur.

biz desteği verdik, ama hiç biriniz bunu haketmediniz diyebilir.

daha ben bir maç görmedim ki taraftar takımı ateşleyecek tezahüratta bulunsun, desteğini göstersin.

bir kişi yanlış pas verdi mi homurdanmalar,küfürler başlıyor!

önce kendimizi düzeltmeliyiz bence!

ve türkiyenin en ateşli taraftarı olduğumuzu, takım oynamasa bile taraftarın maçı alabileceğini göstermeliyiz.

işte ince nüktelerden anlamayacak olanlar, belki bu durumdan utanır da taraftarın hakkını verir!

Murat Acar
23.08.2006, 13:58
taraftarın tepkisi, yönetime ve lazaroniye inat maç boyunca takıma destekle olmalı

yoksa yapılacak ince nüktelerden ders alacak bir teknik direktöre ve yönetime sahip olduğumuzu sanmıyorum

biz yönetimin ve teknik direktörün gitmesini istemiyoruz. biz trabzonumuz başarılı olsun istiyoruz, ama lazaroniyle ama lazaronisiz,ama albayrakla ama albayraksız!

eğer taraftar taraftarlık görevini yapar, takımını 90. dakikaya kadar destek olursa, futbolculuk görevini yapmayan futbolculara, teknik direktörlük görevini yapmayan teknik direktöre ve başkanlık görevini yapmayan başkana laf söyleme hakkı olur.

daha ben bir maç görmedim ki taraftar takımı ateşleyecek tezahüratta bulunsun, desteğini göstersin.

ve türkiyenin en ateşli taraftarı olduğumuzu, takım oynamasa bile taraftarın maçı alabileceğini göstermeliyiz.

işte ince nüktelerden anlamayacak olanlar, belki bu duurmdan utanır da taraftarın hakkını verir!

+1967
Tüm içtenliğimle yazdıklarına katılıyorum ağzına yüreğine sağlık.İşte bizim asıl görevimiz budur.Ne olursa olsun burada yönetimi istifaya davet etsekte t d'ü istifaya davet etsekte maç başladığı anda herşey bir kenara takımı ateşlemek için her halükarda 90 dakika hiç susmadan destek vermemiz gerekli önce aynaya bakmalıyız....

ceserdar
23.08.2006, 16:16
taksim meydanında nuriyi ve lazaroniyi asalım:
kabul edenler?
etmeyenler?
kabul edilmiştir Cuma günü nuri asıyoruz arkadaşlar :D

eross61
23.08.2006, 16:48
fatih tekke dıye bagarmasalar yeter butun oyuncuların ozellıkle forvet hattının hevesını kırmasınlar aslına bakılrsa turkıyedekı en iyi kadrolardan birine sahıbız ama oyuncular arasında da bır bırlıktelık baglılık yok bana gore

since1967_
23.08.2006, 16:50
En mantıklısı 10 dakikalık kesin sessizliği sağlamak. Bunu yapmak için kapılarda sıraya girmiş insanlara minik el ilanları dağıtılabilir. Minimum masrafla bastırılan bu ilanlara kısa bir iki cümleyle durum özetlenebilir.

İşe yarar bence.

ya zaten avniakerde çıt yok normal maç seyrediyoruz zannederler. on dakika aralıksız bağırırsak belki protesto olduğunu anlarlar. zaten tribün değil on dakika en az yirmişer dakika sessizce maç seyrediyor.

Emiroğlu
23.08.2006, 17:42
Bence (Apoel maçı hariç) bütün avni aker,önümüzdeki ilk maçta BOŞ çekmeli.Ama gerçekten boş hatta (imkansız gibi ama) TAMAMEN BOŞ....Sadece porotkol,tıpkı seyircisiz ceza almışız gibi....Bence en güzel,aşırıya kaçmayan,kimseye batmayan,sadece bizimle takımımız arasında kalan bi protesto olur...

Emiroğlu
23.08.2006, 17:45

!!!!! ve türkiyenin en ateşli taraftarı olduğumuzu !!!!!, takım oynamasa bile taraftarın maçı alabileceğini göstermeliyiz.

işte ince nüktelerden anlamayacak olanlar, belki bu durumdan utanır da taraftarın hakkını verir!

Kim ???????

Bizmiyiz türkiyenin en ateşli taraftarı ?????????????????????????????

Komik oğlu komik !!!!!!!!!!!!!!!

mahmuter61
23.08.2006, 18:09
Yönetim şu bmn yi takip etse bütün sorunlar çözülecek aslında.Her tepki istanbul maymunlarının zevke gelmesini sağlar ama taraftarda haklı yöneticiler daha duyarlı olmalılar.

ERDİNÇ_82
23.08.2006, 18:44
Statta Sadece Futbolculara Ve KulÜp Lehİnde TezahÜrat Olmalidir 10 MaÇta Yenİlsek Yİne Takimi Desteklemelİ Olumsuz EleŞtİrİlerİmİzİ Stad DiŞinda Yapmaliyiz ÇÜnkÜ Bİz Trabzonsporluyuz
ÖrneĞİz Bİz
Yattara Forvet Oynatilmalidir
En BÜyÜk Tek BÜyÜk Trabzonspor

Gürkan
23.08.2006, 19:50
macta yapılması gereken trabzonsora destek ıcın bagırmaka ama yonetımede tepkımızı koymak.yanı sız gıdıcısız trabzonspor bakı demek.

Gürkan
23.08.2006, 19:52
Yönetim şu bmn yi takip etse bütün sorunlar çözülecek aslında.Her tepki istanbul maymunlarının zevke gelmesini sağlar ama taraftarda haklı yöneticiler daha duyarlı olmalılar.

yönetim resmi sitedeki forumu kapatarak düşüncesini belli etti.tarafatarın dediği umurumuz da değil.bildiğimiz yaparız.

bence değil burayı okumak başkan buraya girmemiştir bile.

TSelif
23.08.2006, 19:55
Bence (Apoel maçı hariç) bütün avni aker,önümüzdeki ilk maçta BOŞ çekmeli.Ama gerçekten boş hatta (imkansız gibi ama) TAMAMEN BOŞ....Sadece porotkol,tıpkı seyircisiz ceza almışız gibi....Bence en güzel,aşırıya kaçmayan,kimseye batmayan,sadece bizimle takımımız arasında kalan bi protesto olur...

Ne diyorsun arkadaş. Kimse gitmesin sırf ben o BORDO MAVİ forma için icabında tek başıma giderim. Böyle protesto olmaz.
Bu aralar TRABZONSPOR umuzun bize en çok ihtiyacı olduğu zamanda stad boş haa..
Senin için her çileye razıyız TRABZONSPOR um.Ama sadece senin için ...Tek senin için

Nytre
23.08.2006, 20:33
10 dakika kimse bağırmamalı...
ayrca yarın gelen taraftar sayısı (gurbetçiler hariç) da bir tepki olabilir.

immortal_TS
23.08.2006, 20:39
Yarın full çeker stad ve tepki olacağını sanmıyorum!

cipses
23.08.2006, 22:05
Kim ???????

Bizmiyiz türkiyenin en ateşli taraftarı ?????????????????????????????

Komik oğlu komik !!!!!!!!!!!!!!!
bak bakalım
bu kadar hayal kırıklığına rağmen hala bu kadar peşinden koşan, hayatını futbola dayan başka hangi kulüp var, başka hangi şehir var, başka hangi taraftar var
bak o zaman görürsün türkiyenin en ateşli taraftarının kim olduğunu
bak o zaman görürsün şimdi ki ateşli taraftarların trabzonun külü olamayacağını

sanırım herşeyden önce taraftar gücünün farkında olmalı, herşeyden önce taraftar sahaya etkisini yapmalı.

sonra bakalım ne olur!

belki içindeki cevheri bilmeyen taraftarlar gibi, içindeki cevheri, yeteneği bilmeyen futbolcular da ayağa kalkar!

Adem Erdoğan
23.08.2006, 23:50
@lazoliii

fazla uçma düşersen bi tarafını kırarsın.

coolank
24.08.2006, 00:01
bence tepki olmamalı .. sonuçta bizim takımımız ..

Adem Erdoğan
24.08.2006, 00:04
Stadı boş bırakmak gibi saçma bi tepki olabilirmi.

Emiroğlu
24.08.2006, 00:15
@lazoliii

fazla uçma düşersen bi tarafını kırarsın.

Üslübunu bozma kardeşim ! Seviyeyi düşürme !

Ewet dediğimin hala arkasındayım,ne en ateşli taraftarız,ne de tepki koymasını biliyoruz...(arada bir güzel şeyler çıkıyo yalan yok)

Alıntı yaparak cevap veren arkadaşa da diyeceğim tek şey,anlattıklarından en CEFAKAR taraftar olduğumuz çıkar,ona da kimsenin tek lafı olmaz.Doğrudur...

Ama en ateşli taraftar felan değiliz,kendimizi haybiye övmenin anlamı yok...

Ateşli taraftar,gelip çekirdek çıtlamaz,desteğiyle karşı takımı,hakemi strese sokar ! Gerekrse maç bile alır... Hangisini yapıyoruz ???

Ya acaba kaç tane stadta söylenen güfte var ?? Bir sayın bakalım....95 sezonunda da aynı şeyler bağırılıyordu,hala aynı şeyler var.Değişim %10 civarında...Aman ne yaratıcılık....

Ha birde son aklımda kalan şey,manisa maçında bilmiyorum kimse dikkat etti mi,yaklaşım 6-7 dakika " kapalı" " şak şak şak " "kapalı " şak şak şak".......
Sonra " Maraton " " şak şak şak " "Maraton" " şak şak şak" .......Way be ateşli taraftarın karşı takımı boğmasına bak...Utandım resmen Peh !

Adem Erdoğan
24.08.2006, 00:31
@lazoliii

bazı konularda haklısın ama stadı boş bırakmak çözüm değil.ateşli taraftar olarak en ateşlisi tartışılmaz çarşıdır.Ama zamanında onlar takımlarını çağırıp futbolcularına ana avrat sövmüşlerdir hepbir ağızdan.Trabzon taraftarını galeyana getirmek oradaki taraftar gruplarına düşer.Çılgınlar erdoğdulular vs...
Başta onlar suçludur.Avni akerin ücra tribünlerinden diğer tribünler etki altına alınamaz.Traftar gruplarının maratonda bulunması lazım.Kale arkaları çok uzak.

Emiroğlu
24.08.2006, 00:38
@lazoliii

bazı konularda haklısın ama stadı boş bırakmak çözüm değil.ateşli taraftar olarak en ateşlisi tartışılmaz çarşıdır.Ama zamanında onlar takımlarını çağırıp futbolcularına ana avrat sövmüşlerdir hepbir ağızdan.Trabzon taraftarını galeyana getirmek oradaki taraftar gruplarına düşer.Çılgınlar erdoğdulular vs...
Başta onlar suçludur.Avni akerin ücra tribünlerinden diğer tribünler etki altına alınamaz.Traftar gruplarının maratonda bulunması lazım.Kale arkaları çok uzak.

Kesinlikle haklısın.hemde baya uzak.En basit örneği çılgınlar gibi bi topluluğun kale arkasından bu kadar uzak olması çok saçma bence...Her maç bişyler yapmaya çalışan tek taraftar grubumuz,diğer kale arkasından dürbünle görülüyo...Çok yanlış çok...

beratiabi
24.08.2006, 13:17
Sevgili arkadaşlar;

Göreve gelirken sözler verip tutmayan bir yönetim, en iyisi diyerek sıradan bir antrönere emanet edilen bir takım, eksik mevkiler belli iken gereksiz yerlere yapılan transferler, aylarca transfer adı altında yurtdışında kalıp hiç bir sonuç elde edemeyen ve at pazarlığı yapan yöneticiler, parayı şampiyonluğa tercih eden bir zihniyet, tek bir çivi dahi çakılmamış bir stad projei ve herşeyden önemlisi plansız programsız bir yönetim ve sonuç;

3. Hafta : 16. sırada bir takım
Oynanan 4 resmi maçta 0 galibiyet
Hala yapılmayan transfer vs...

Kısaca Trabzonsporumuz tarihinde bu kadar kötü bir durumda olamamıştır. Sizlere sormak istediğim tepkimiz ne zaman nerde ve nasıl koymamız gerekir? Vurun kırın parçalayın değil elbette ama bişeyler yapıp ağırlığımızı koymanın ve herşeyden önemlisi bu takımın gerçek sahibinin biz taraftarlar olduğunu hatırlatmak bizim görevimiz olduğuna inanıyorum ve özelliklede Trabzonda bulunan arkadaşlara bunun için ne yapabiliriz diye somak istiyorum..

Herkese saygılar

Not. (Eğer böyle bir topic önceden açılmıssa şimdiden özür dilerim)
Doğru söze ne denir. Taraftarı oyalamak ve hiçe saymak bu yönetimin asli görevi gibi geliyor bana. İnsan taraftarına saygı duyar hiçbir açıklama yok üçün beşin hesabını yapmak bunlarda işin açıkcası çok yazık. Bence sırf bir maç protesto yapılmalı ama yönetime takıma sahip çıkılmalı kesinlikle futbolcuları etkilemeden. Taraftarlar birliği toplanıp yönetimle taraftar arasında bağ kurmalı

ERDİNÇ_82
24.08.2006, 18:57
GerÇek Trabzonsporlu Sonuna Kadar MaÇta Takimini Destekler Bİzİ Trabzonlu Trabzonsporlu Yapan Da Budur MaÇta Sadece Takimi Ve Futbolculari Desteklerİz Bİz BaŞka Şeylere Gerek Yok

Bİz Bu Alemde Tekİz...

Unutmayalim

erdal6167
26.08.2006, 23:05
ya bu sdatta organisazyonu sağlayacak adam yok mu, neden taraftarın sesi cıkmıyor. bence alkış ve uğultu cıkarılsın en iyisi bu. .

İleli
26.08.2006, 23:09
Yarın full çeker stad ve tepki olacağını sanmıyorum!

gurbetcilerin yarisi cikmistir yola yine bi 14-15.000 taraftar olur..birde galibiyet bu mactada gelmedimi saglam tepki gelecek buna inaniyorum!

yağız61
27.08.2006, 12:58
arkadaşlar en kısa zamanda tepki verilmeli yoksa koca bir yıl başlamadan bitecek.trabzonda büyük bir yürüyüş yapılabilir.olmzsa stadda herkesin görebileceği yüzlerce pankart açılmalı.yoksa trabzonsporumuz elden gidiyor.futbol bile oynayamıyoruz.

Gürkan
27.08.2006, 13:30
tepkı tabı olmalı tepkısız taraftar bence taraftar degıldır.

bence asıl tartısılması gereken konu tepkı nasıl olmalı.

yerı zamanı ve seklı onemlı bence.

ENKRALTS
27.08.2006, 13:35
tepki vermemek gibi bir düşünce olabilir mi yaa.ne yani tepki evrmeyelim de boyle devam mı etsin takım.uyuyan yönetimi uyandırmanın tek yolu taraftarın tepkisidir.anında ve sert.aşırıya kaçmayacağız yıkıcı değil yapıcı tepkiler vereceğiz.

Akın_61
27.08.2006, 14:07
takımımızın adını kötüye cıkarmamak kaydı ile tepkimizi koyacağız tabi.....ezik basın zaten bizi kötülemek için elinden geleni yapıyor bise biz ellerine koz vermeyelim....