PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu'nun Son UEFA Kararına İlişkin Açıklaması

U.Sadıkoğlu
12.06.2013, 16:57
Türk futbolunda 3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan ve büyük bir dalgaya dönüşerek gündemdeki yerini koruyan şike süreciyle ilgili gelinen son aşama kulübümüzün haklı ve onurlu duruşunun bir kez daha belgelenmesi anlamı taşımaktadır.

UEFA Disiplin Müfettişi’nin uzun süren inceleme döneminin ardından çalışmalarını tamamlayarak disiplin kuruluna sunduğu rapor artık süreçte sona yaklaşıldığının belgesidir.

Her ne kadar ülkemizde birileri bu pisliğin üzerini örtmeye çalışsalar da artık pisliğin kokusu bütün dünyayı sarmıştır.

Trabzonspor Kulübü olarak haklı olduğumuz bu davada bizi yolumuzdan döndürecek ve kararlılığımızı engelleyecek hiçbir gücün olamayacağının bilinmesini isteriz.

Söz konusu meseleye cezai ve sportif yargılama açısından bakıldığında Yüce Mahkeme delile dayalı kararını açıkça vermiştir. Oysa sportif yargılamayı yapanlar, mahkemenin kararına gerekçe olan delilleri göz önüne alıp, kanaate dayalı cezaları kesinleştirmeleri gerekirken, aksine bu delilleri hiçe sayan bir tavır sergilemişlerdir.

Sonuçta da hakkı sahibine teslim etmesi gereken kurumlar, hakkı gasp edenlere yardım etme cehaleti içine girmişlerdir. Ancak unutulmamalıdır ki; herkesin kendine göre bir adaleti varsa Yüce Allah’ın da bir adaleti vardır. Bu adalet er ya da geç tecelli edip, hak sahibine ulaşacaktır.

Kulübümüz temiz ve ahlaklı Türk futbolu adına geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da duruşundan asla taviz vermeyecektir.

Bizler temiz Türk futbolunu arzu eden diğer paydaşlarla birlikte haksızlığın, adaletsizliğin ve bunları yapıp alet olanların futbolumuzun dışına atılmaları yönündeki inancımız ve azmimizle yolumuza devam edeceğiz.

Bu süreçten geçilirken doğrunun yanında yer alması, ahlaklı ve temiz futbol olgusunu benliğinde hisseden bir birlik olması gereken Kulüpler Birliği’nin başkanının da sergilediği tutumu kamuoyunun dikkatine sunmak istiyoruz.

Genel itibariyle yukarıda bahsettiğimiz hassasiyetleri taşıyan kesimlerden oluşan bu birliği temsil eden bir başkanın, üyelerinin görüşünü almadan ve onları bilgi sahibi yapmadan adaletsiz düzen temsilcilerine hizmet eder açıklamalarda bulunmaya hem hakkının hem de haddinin olmadığının bilinmesini isteriz.

Süreçte karşımıza çıkan bir diğer düşündürücü gelişme de asıl hak gaspını yapanların 3 Temmuz sürecinden bugüne lobilerini de kullanarak, saha sonuçlarını olduğu gibi ülke gündemini de manüple etme alışkanlıklarını devam ettirdikleri gerçeğidir. Bu çevrelerin kamuoyunu haklılarmış gibi yönlendirme çabalarının ülkemizde futbolun adaletli zemine oturtulmasını bekleyen ahlaklı insanlar tarafından kabul görmeyeceğine yürekten inanıyoruz.

Trabzonspor Kulübü’nün yeni yönetim anlayışının da bu manüplasyonlara müsaade etmeyeceğinin herkesçe anlaşılmasını istiyoruz.

Toplumu yanlış yönlendirmeye çalışanlar şunu bilsinler ki; bundan sonraki süreçte hak mutlaka haklının olacak, hakkı olmayan da hak sahibi gibi davranamayacak. Bu yöndeki girişimlerin tamamının önü de her ne pahasına olursa olsun mutlaka kesilecek.

Bu gerçekler ışığında; tüm camiamızdan ve taraftarlarımızdan isteğimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de sağduyulu duruşlarını korumaları ve adaletin er ya da geç gerçekleşeceği yönündeki inançlarını kaybetmemeleridir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Trabzonspor Yönetim Kurulu

13.06.2013 Başkan'ın Yıldırım Demirören ile Telefon Görüşmesi ;

Başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu, basında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in UEFA Disiplin Kurulu sürecinde Fenerbahçe’ye yardımcı olacağı yönünde yer alan haberler üzerine Demirören’le bir telefon görüşmesi yapmıştır.

Söz konusu görüşmede, kendisine bu yöndeki haberleri soran Başkanımız Hacıosmanoğlu, Demirören’den, “Futbol Federasyonu’nun Türkiye’de hiçbir takıma ayrıcalıklı bir tavır içerisinde olamayacağı gibi her kulübe eşit mesafede bulunmak zorundadır. Ayrıca UEFA disiplin Kurulu’na sevk edilen bir dosyaya etki etmemiz de mümkün değildir. Basında bu yönde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bizim her zaman Türk futbolunun yanında ve çıkarları doğrultusunda tavır sergileyeceğimizden emin olabilirsiniz” cevabını almıştır.

Bu cevap üzerine Başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu da, “Futbol Federasyonu’nun haksız taleplerde bulunan kişi ve kurumların yanında olduğunu görmemiz halinde bu durumu bize ve temiz Türk futboluna karşı alınmış bir tavır olarak değerlendireceğimizin bilinmesini isteriz. Bizim açımızdan böyle bir algılama da beraberinde yeni ve farklı gündemleri getirebilir. Trabzonspor’un haklılığını masa başı oyunlarıyla engellemeye çalışanlar gerek ülkenin gerekse de dünyanın bir çok yerinde işaretimizi bekleyen ahlaklı ve temiz futbol isteyen paydaşların yürüyelim çağrısına davet çıkaracağımızı iyi bilsinler. Bugüne kadar sağduyuya davet ettiğimiz bu insanlar iki dudağımızın arasından çıkacak mesajla hem hakkımızı arama hem de temiz Türk futbolu adına cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir eylemi hayata geçirebilirler. Bu pisliği örtmeye çalışan herkes bunu da iyi anlamalı” karşılığını vermiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Mert Acar
12.06.2013, 17:01
Kanırta kanırta emek hırsızlarına seslenmiş :) gayet yerinde bir açıklama olmuş.

Yiğit Gayretli
12.06.2013, 17:03
Kurumsallıktan uzak, taraftarlığa yakın. İçerik hepimizin hoşuna gitmiştir muhakkak. Doğruları söyleyen bir açıklama; ama maalesef şekil olarak yanlış. Yine de teşekkürler...

alper*
12.06.2013, 17:04
Eleştireceğimiz bir şey olsun dane olursa olsun ;)

bordo(61)mavi
12.06.2013, 17:04
Yerinde bir açıklama olmuş... özellikle Halil Ünal'a çok güzel giderler var... Şike yardakcıları artık susmasını bilecek...

DeAgLeMaNyAq
12.06.2013, 17:14
Halil Ünal'a cevap vermeleri iyi oldu. Teşekkürler paydaşlar...

yaranozlu
12.06.2013, 17:22
Gezi parkı açıklaması ne derece kötüyse bu da o derece güzel açıklama olmuş. Ama ben o açıklama ve ince ayarcı görüşmesinden sonra hacının benim başkanım olamayacağına karar verdim. 20 senedir tribünlerde koştururum, geçici olarak maçlara gitmeyip evden izleme kararı aldım. İnşallah başarılı olurlar ama ben inanmıyorum. Ayrıca dik duruşlarını bozmalarından ötürü de hiçbir zaman destekleyemeyeceğim.

Hasan YAYLI
12.06.2013, 17:23
Güzel bir açıklama...Taraftarımıza güven aşılacağı kesin olmakla birlikte şikeci embesil grubu da endişeye sokacağı kesin...

Halil Ünal'ın bu süreçteki en masumane hareketine bile taviz vermez bir yönetimimiz olduğu için ben çok mutluyum...Allah maddi konularda da yardımcıları olsun...Bu süreçte desteği hakediyorlar...

Ali Özcan
12.06.2013, 17:23
halil ünal itinin takımına da sıra gelecek...beklemedeyiz...

poetricus
12.06.2013, 17:24
İyi açıklama. Başkan Sadri Şener olsa şimdi o sitede; "FB mağdur oldu" türünden saçmalıkları okuyor olurduk.

Royal Heart
12.06.2013, 17:29
Kulüpler Birligi Baskani nasibini almis. Ancak somut bir adim için henüz açiklama yok. Er ya da geç diyor ya artik er olur umarim. Inaniyoruz.

atomantcum
12.06.2013, 17:48
Kurumsallıktan uzak, taraftarlığa yakın. İçerik hepimizin hoşuna gitmiştir muhakkak. Doğruları söyleyen bir açıklama; ama maalesef şekil olarak yanlış. Yine de teşekkürler...

Katılıyorum. Açıklamayı yazan da belli ki başkanın kendisi, "paydaş"ı koymuş gene dayanamamış

oflupisiko
12.06.2013, 17:53
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/23486275.asp

Eğer durum buysa TFF’nin 18 Haziran’da Genel Kurulu var. O genel kurul öncelikle 30 Haziran sonrasına ertelenmeli.

Çünkü 24 Haziran’da çıkacak karar sonrası, genel kurulun yeniden toplanması gerekebilir.

O meşhur 58. madde yeniden gözden geçirilmeli. Çünkü UEFA, TFF’yi yeniden karar alma sürecine sürükleyebilir.

Bu durumda eğer 58. madde gözden geçirilmezse, küme düşürme cezaları gündeme gelebilir.

Bütün bu tablo iyi okunmalı ve genel kurul acilen ertelenmelı.

bu şikeciler acık acık 58. maddeyi tekrar degiştirin küme düşme tamamen kalksın diyor :D ben mi yanlış anladım :D

Ali Can
12.06.2013, 17:56
güzel :alkış:

Cihat K
12.06.2013, 17:56
akılli olun ayağınıza sıkaruk diyorlar kısaca :)

Ali Can
12.06.2013, 17:57
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/23486275.asp

Eğer durum buysa TFF’nin 18 Haziran’da Genel Kurulu var. O genel kurul öncelikle 30 Haziran sonrasına ertelenmeli.

Çünkü 24 Haziran’da çıkacak karar sonrası, genel kurulun yeniden toplanması gerekebilir.

O meşhur 58. madde yeniden gözden geçirilmeli. Çünkü UEFA, TFF’yi yeniden karar alma sürecine sürükleyebilir.

Bu durumda eğer 58. madde gözden geçirilmezse, küme düşürme cezaları gündeme gelebilir.

Bütün bu tablo iyi okunmalı ve genel kurul acilen ertelenmelı.

bu şikeciler acık acık 58. maddeyi tekrar degiştirin küme düşme tamamen kalksın diyor :D ben mi yanlış anladım :D

dayaklık bunlar embesil, sanki dünya kendi etraflarında dönüyor

Oğuz ZEYTİN
12.06.2013, 17:57
"Yağlı iki müşterisini kaybetme telaşındaki Kulüpler Birliği başkanı" denilseydi tam olacakmış dediğim,

"Yeni yönetim anlayışı" vurgulu,

"Mazluma Yunus, zalime Yavuz" günlerin yakında olduğunu hissettiren açıklama.

Yiğit,

Kurumsallıkla olan bağı çözemedim. Yakaladığınız noktayı merak ettim. Paylaşır mısınız?

Ali Can
12.06.2013, 18:04
"Yağlı iki müşterisini kaybetme telaşındaki Kulüpler Birliği başkanı" denilseydi tam olacakmış dediğim,

10 numara olurdu o zaman

Mehmet Ali Aydınlar ve Yıldırım Demirören beceriksizliğinin ve aklamacı politikasının ürünüdür bu olanlar, bence bu iki isimde yargılanmalı görevini yerine getirmedi diye, görevlerini suistimal ettiler diye

MuratJ
12.06.2013, 18:10
İşte budur. Az bile olmuş. Günlerdir beklediğim açıklamaydı. Öyle rahatladım ki anlatamam. Teşekkürler başkan teşekkürler yönetim. Doz arttırılarak gerektiğinde devam ettirilmeli.

Şerefsiz namussuz onursuz haysiyetsiz şikecileri boğacağız. satılmışşehirin ayısına yapılan gönderme hoşuma gitti.

Çağdaş DENİZ
12.06.2013, 18:22
İyi sallamışlar aynen devam

Fatih Özkan
12.06.2013, 18:26
Son derece yerinde bir açıklama olmuş.

Mustafa Ayazoğlu
12.06.2013, 18:27
Kulübün gezi açıklamasına o gün için anlamsız ve gereksiz bulmuştum

şimdiye kadar atılan adımlar ve açıklamalar

10 numara

Veysel
12.06.2013, 18:58
Güzel yazı :)

Fatih
12.06.2013, 19:02
Önceki yönetimin pısırıklığından gına gelmiştik çok yerinde bir açıklama olmuş.

Gökhan ARSLAN
12.06.2013, 19:16
İstediğimiz bu değilmiydi zaten
Yemişim kurumsallığı
Adamlar gözüne sokarak hırsızlık yapacak sen hala açıklama uslübünden gidicen
Yok arkadaş bunların anlayacağı dil bu işte !
Tam yerinde ve doğru bir açıklama

Hüseyin Başoğlu
12.06.2013, 19:17
Ben daha kesin ifadeler bekliyordum...Ama genel itibariyle güzel bir açıklama....

My
12.06.2013, 19:19
Kurumsallıktan uzak, taraftarlığa yakın. İçerik hepimizin hoşuna gitmiştir muhakkak. Doğruları söyleyen bir açıklama; ama maalesef şekil olarak yanlış. Yine de teşekkürler...Ya hu Yiğit şimdiye kadar kurumsal açıklama yapıyorduk ta ne oluyordu Allah aşkına :) Benim çok hoşuma gitti bu açıklama. İlk defa kulüp olarak hırsızlara sesleniyoruz. İlk defa namussuzlara, ahlaksızlara seslenip temiz futbol diye açıklama yapıyoruz. Önceden hep bir yuvarlama, alttan alma vardı hepimiz kendi kendimizi yiyorduk.

Kamil Çakmak
12.06.2013, 19:28
Güzel göndermelerde bulunmuş, muhtemel kendi düşüncelerini yazdırmış . paydaş falan:)

Hüseyin Başoğlu
12.06.2013, 19:31
Ben beklerdimki klübün beklentileride belirtilsin yazıda....Deselerdiki

Temiz bir türk futbolu adına ismi geçen klüpler suçlu bulunmaları halinde küme düşürülmeleri gerektiğini açık açık belirtseydi mesela...

Ben nedense Hacıosmanoğlunun kupayı bize ver azizi sil fenerede göstermelik - puan ver denilmesine razı olucağı görüşündeyim....Hacıosmanoğlunun fenerbahçenin düşmesini istediğini düşünmüyorum...

ibrahim
12.06.2013, 19:31
Yönetim hardcore yapmış. :D

Yazanın kalemine parmaklarına kalbine sağlık. :alkış:

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

lazibere
12.06.2013, 19:33
Devamını getiremeyeceğimiz hiç bir beyanatın yapılmaması gerekir. Bu açıklamların üzerine harekete geçecek şike lobisi ile umarım baş edecek irade de vardır.

O kupanın şikecilerin elinden alınması için ve şikeciler Esfeli safiline kadar yollanması için ne gerekiyorsa yapılmalıdır.

Ilelioglu
12.06.2013, 19:37
Yerinde bir aciklama olmus, ulusal medyada pek yanki bulmadi, tabi buna sasirmadik.

..

Derin Trabzon
12.06.2013, 19:43
Bunca yıllık okuyucuyum, böyle yazı görmedim

Hüseyin Başoğlu
12.06.2013, 19:50
bakalım kaç dakikada ceza yicek :)

ESER
12.06.2013, 19:55
aciklama darbeli matkap gibi olmus:)

Yeniklasör
12.06.2013, 20:36
Adamlar diyoki adalet sağlanmadan ronaldoyuda alsan messiyide alsan hikaye önce temiz futbol paydaşları lazım

C6603 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

28TS61
12.06.2013, 20:50
güzel güzel, sikebahceden bir aciklama bekliyorum artik :D

Furkan Özdem
12.06.2013, 20:55
Açıklama içinde "paydaş" kelimesi geçtiğine göre başkanın sözleri bunlar :)

ilyas BAHADIR
12.06.2013, 20:57
İHO : Yaz bakalım Altuğ
-Emret Başkanım
İHO : Muhterem paydaşlarımız......

tamam tamam.. güzel olmuş da okurken İbrahim beyin sesi neden beynimde canlandı çözemedim :P

Emirhan Makul
12.06.2013, 21:15
Ben çok beğendim açıklamayı, açıkçası adam gibi karar verilmezse bizde çıkacağız sokaklara demek istemş yönetim.

Adem ÖZER
12.06.2013, 21:19
Mukemmel bi aciklama.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Enisc
12.06.2013, 21:32
Zamanlama çok iyi :)

since1967_
12.06.2013, 21:56
Bunca yıldır futbolu en ince ayrıntısına kadar takip ederim, hemen hemen kulübümüzün resmi site öncesi ve sonrası yaptığı tüm açıklamaları okudum, ben böyle bir yazı görmedim. Bundan ağır bir açıklama zaten adliyede bitermiş.

Şu ezik Azize hiç cevap veremiyor farkındamısınız. Aysal'ı mahkemeye verdi, şahsına sülalesine demediğini bırakmayan başkanımıza tık yok. Tırsma Azize tırsmanının ecele faydası yok.

Halil ÜNAL denilen oduna da gerekeni söylemiş, helal olsun başkanım.

Kurumsallaşma derken neyi kastettin bende anlayamadım Yiğit, Trabzonspor taraftarı edebini korudukça bunlar edepsizliğini arttırdı. Herkes haddini bilecek artık. Taraftar olarak arkasındayız, kendi kendimizi yedik 2 yıldır artık sabrımız tükendi.

ESER
13.06.2013, 01:59

kurumsal olmus mu olmamis mi bilmemde on numara korumsal bir aciklama olmus.

acik acik hirsiza hirsiz , namussuza namussuz denilmis.

kivirma , yalpalama, yanaktan makas almak yok,, direk hirsizin ta koyarim anlina bir odun demis yonetim. tebrik ediyorum kendilerini.

POYRAZ
13.06.2013, 03:41
Açıklama içinde "paydaş" kelimesi geçtiğine göre başkanın sözleri bunlar :)
Benim de aklima ilk gelen o oldu.;)
Ayrica kurumsalliktan uzaklca bir yazi olmus.
Bence gayet atarli ve giderli. Güzel.

no NAME
13.06.2013, 04:55
http://youtu.be/w--ngAw6bI4
Metnin sonunda olması gereken sözü de biz ekleyelim. tarafımız belli olsun ;)
selam ve hürmetle.

İskender Çakmak
13.06.2013, 07:09
Bu zamana kadar kurumsalliğı düşünmedik bu saatten sonra da düşünmeyelim. Kupa gelsin adalet yerini bulsun en kral kurumsallaşmayı yaparız.

bahadır2561
13.06.2013, 07:40
Mukemmel bi yazi olmus, emegi gecen herkese tesekkurler

HOPA'LI TS'Lİ
13.06.2013, 08:03
Her ne kadar ülkemizde birileri bu pisliğin üzerini örtmeye çalışsalar da artık pisliğin kokusu bütün dünyayı sarmıştır.

BU CÜMLE OLAYI BİTİRMİŞ.
HELAL SANA BÜYÜK BAŞKAN.

Süleyman50
13.06.2013, 08:50
'pisliğin kokusu artık dünyayı sardı' bence güzel açıklama olmuş...

Süleyman Eruyar
13.06.2013, 09:35
Müthiş açıklama olmuş,

Bu yönetim gittikçe sarmaya başladı .

logitech
13.06.2013, 10:45
noktası virgüle katıldığım eksiği gediği olmayan açıklama.

Ahmet Kuru
13.06.2013, 10:46
AÇık ve net olmuş. Birilerine giydirmeye çalışarak lafları dolambaçlı anlatmamışlar. Teşekkür ediyorum.

cakalkerem
13.06.2013, 11:36
taşı gediğine oturtmuşlar

Selim ÖZCAN
13.06.2013, 12:02

Bu "Kurumsallık" denen ne idüğü belirsiz şeyin de sık sık kelli felli adamlar tarafından kullanılması ahalimizde "çok etkin, olmazsa olmaz" bişeymiş algısı yaratmış görünüyor. Bugünkü konjonktürde şu kurumsallık denen şeyin (geçmiştede öyleydi ama neyse) aslında içi boş bir iyi niyet temennisi olduğu aşikardır. Aslında en kurumsal kurumlarında kurumsalızda kurumsal diyerek yaptıkları açıklamalar ve elde ettikleri ortadayken, biz hala neyin kurumsalındayız arkadaş, hele de Türkiye Futbol Piyasasında...

art(w)in
13.06.2013, 19:08
Başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu, basında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in UEFA Disiplin Kurulu sürecinde Fenerbahçe’ye yardımcı olacağı yönünde yer alan haberler üzerine Demirören’le bir telefon görüşmesi yapmıştır.

Söz konusu görüşmede, kendisine bu yöndeki haberleri soran Başkanımız Hacıosmanoğlu, Demirören’den, “Futbol Federasyonu’nun Türkiye’de hiçbir takıma ayrıcalıklı bir tavır içerisinde olamayacağı gibi her kulübe eşit mesafede bulunmak zorundadır. Ayrıca UEFA disiplin Kurulu’na sevk edilen bir dosyaya etki etmemiz de mümkün değildir. Basında bu yönde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bizim her zaman Türk futbolunun yanında ve çıkarları doğrultusunda tavır sergileyeceğimizden emin olabilirsiniz” cevabını almıştır.

Bu cevap üzerine Başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu da, “Futbol Federasyonu’nun haksız taleplerde bulunan kişi ve kurumların yanında olduğunu görmemiz halinde bu durumu bize ve temiz Türk futboluna karşı alınmış bir tavır olarak değerlendireceğimizin bilinmesini isteriz. Bizim açımızdan böyle bir algılama da beraberinde yeni ve farklı gündemleri getirebilir. Trabzonspor’un haklılığını masa başı oyunlarıyla engellemeye çalışanlar gerek ülkenin gerekse de dünyanın bir çok yerinde işaretimizi bekleyen ahlaklı ve temiz futbol isteyen paydaşların yürüyelim çağrısına davet çıkaracağımızı iyi bilsinler. Bugüne kadar sağduyuya davet ettiğimiz bu insanlar iki dudağımızın arasından çıkacak mesajla hem hakkımızı arama hem de temiz Türk futbolu adına cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir eylemi hayata geçirebilirler. Bu pisliği örtmeye çalışan herkes bunu da iyi anlamalı” karşılığını vermiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=13771#Icerik

Colakoglu
13.06.2013, 21:28
Hacinin aradigimiz Baskan olmadigini düsünsemde, bu telefon görüsmesinden sora dört köseyim. Bravo

TSelif
13.06.2013, 21:33
Oyum sana helal olsun Hacı. Çok iyi olmuş canıma değsin :D