PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gönül Elçileri Projesine Destek

Uğurtan
08.06.2013, 13:31
http://i820.photobucket.com/albums/zz121/L4ZK0/bmngoumlnuumllelccedilileri_zps6a304743.jpg

BMN, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Trabzon Valiliği ile yürütülen bu güzel projeye katkıda bulunmalı diye düşündük.

Sevgi evleri, çocuk yuvaları gibi sosyal yardımlaşma kurumlarımızda gönüllülük esası ile elinden geleni yapacağına inandığımız Trabzonsporlulara ön ayak olmak istedik.

Her hangi bir zorunluluk beklentisi yok.

Proje şu şekilde işliyor. Gönül Elçileri sisteminde yerinizi alıyorsunuz.

Herhangi bir ihtiyaç halinde bu sistemdekilere haber ulaştırabilmeyi amaçlıyor.

Ve eğer isterseniz, uygunsanız gidip yardım ediyorsunuz.

Detaylı bilgi almak ve başvuru formunu doldurup sisteme girmek için:

www.gonulelcileri.gov.tr

Şehir olarak Trabzon Merkez'i seçerseniz gönüllülük listesinde şehrimizin duyarlı insan sayısını da yukarılara çekmiş olacaksınız.

Yiğit Gayretli
08.06.2013, 13:34
Bu güzel projeye destek vermek için tereddüt etmeyelim arkadaşlar...

İ. C. Ertem
08.06.2013, 21:19
Gayet faydalı ve başarılı olabilecek bir proje.
Son yıllarda bu konularda duyarlılık oluştu. Eminim katılanlar olacaktır. Benim de konu hakkında geniş bilgim var. Henüz başvurumu yapmadım ama yapacak olanlara hatırlatmak isterim ki aktif olarak çalışacak zamanınız ve imkanınız yoksa maddi imkanınız yeterliyse maddi olarak da yardım yapabiliyorsunuz.

Sibel
08.06.2013, 21:32
Çok güzel bir proje.
İmkânı olanlar muhakkak bir el uzatmalı.

Uğurtan
08.06.2013, 22:48
Proje hiç bir kimsenin tekelinde değildir.

Bu başlıkta siyaset olmayacaktır.

Vereceğiniz destek kimsesiz çocuklar içindir.

Destek isimdende anlaşılacağı üzerine gönüllülük esasına dayanmaktadır.

Konu ile alakasız mesajlar silinmiştir, silinecektir.

DEEP BLUE
08.06.2013, 23:51
Proje hiç bir kimsenin tekelinde değildir.

Bu başlıkta siyaset olmayacaktır.

Vereceğiniz destek kimsesiz çocuklar içindir.

Destek isimdende anlaşılacağı üzerine gönüllülük esasına dayanmaktadır.

Konu ile alakasız mesajlar silinmiştir, silinecektir.

Tamam abicim kızma... Silgi sende, saygı duyuyoruz.

poetricus
09.06.2013, 00:00
Çok ilginç;
Birkaç hafta önceki kongrede aynı mesajlar burada gırla gidiyordu, kimse; "Vereceğiniz destek Trabzonspor içindir. Siyaset yapmayın!" demiyordu. Bu minvaldeki mesajları da silmiyordu.

Bir mesajın siyasi olup olmadığı hakim havaya ve temayüle göre belli oluyor: Bir adayı karalamak ve diğerini seçmek içinse siyasi değil, kimsesiz çocuklar içinse siyasi ya da yönetici yazarsa siyasi başkası yazarsa siyasi değil. hatta şöyle de olabilir: Seçilmesi istenen adayın rakibini karalarken siyasi ona destek verirken değil... Anlamak için çok çalışmam lazım.

İroni de siyasileşti ya ne diyeyim?

Tarafgirlik ve sansürcülüğün alasını yapıyorsunuz bari apolitik kuyruk eklemeyin şuna...
Siz siyasetölçeri çalıştırdıkça bende de ironimetre tavan yapabilir.

Yiğit Gayretli
09.06.2013, 00:11
Çok ilginç;
Birkaç hafta önceki kongrede aynı mesajlar burada gırla gidiyordu, kimse; "Vereceğiniz destek Trabzonspor içindir." demiyordu. Demek mesajın siyasi olup olmadığı hakim havaya ve temayüle göre belli oluyor: Bir adayı karalamak ve diğerini seçmek içinse siyasi değil, kimsesiz çocuklar içinse siyasi ya da yönetici yazarsa siyasi başkası yazarsa siyasi değil. hatta şöyle de olabilir; seçilmesi istenen adayın rakibini karalarken siyasi ona destek verirken değil... Anlamak için çok çalışmam lazım.

Tarafgirlik ve sansürcülüğün alasını yapıyorsunuz bari apolitik kuyruk eklemeyin şuna...

Devletle herhangi ortak bir aktiviteye kalkışan siyasete bulaşmış oluyor öyle mi?

poetricus
09.06.2013, 00:13
Devletle herhangi ortak bir aktiviteye kalkışan siyasete bulaşmış oluyor öyle mi?
Nöbetçimiz de buradaymış!
Yazdıklarımdan ne anlıyorsan...

DEEP BLUE
09.06.2013, 00:18

Yahu Yiğit,

Devletle ortak bir aktivite yaparak başkan seçelim dedik, siyasete bulaşıyoruz gerekçesiyle yemediğimiz küfür kalmadı. :D Nasıl olacak bu iş anlamadım.

Yiğit Gayretli
09.06.2013, 00:20
Nöbetçimiz de buradaymış!
Yazdıklarımdan ne anlıyorsan...

Sırf adımın önündeki sıfat yönetici diye tartışamayacaksak söyleyecek sözüm de bitmiş demektir.

Kime anlatacaksan...

Yahu Yiğit,

Devletle ortak bir aktivite yaparak başkan seçelim dedik, siyasete bulaşıyoruz gerekçesiyle yemediğimiz küfür kalmadı. :D Nasıl olacak bu iş anlamadım.

Aynı şey olmadığı ortada değil mi abi? :) O yönetim siyasidir veya değildir demiyorum, aynı şey değildir diyorum...

poetricus
09.06.2013, 00:22
Sırf adımın önündeki sıfat yönetici diye tartışamayacaksak söyleyecek sözüm de bitmiş demektir.

Kime anlatacaksan...
Sana ve mesajı silen arkadaşa anlatamayacağım kesin...

DEEP BLUE
09.06.2013, 00:26
Aynı şey olmadığı ortada değil mi abi? :) O yönetim siyasidir veya değildir demiyorum, aynı şey değildir diyorum...

O şey aynı olmayabilir ama devlet aynı devlet, hükümet aynı hükümet... Hani kupamızı çalan, bizi 3. Boğaz Köprüsünde horon oynamaya mecbur bırakan hükümet... Burada sen değil de, ''kulübü kurtaranların'' bir şeyler yazmasını beklerdim doğrusu. Ne yazacaklarsa...

Yoksa çocuklar canımız, ciğerimizdir... Tartışmak bile yersiz.

Yiğit Gayretli
09.06.2013, 00:36
O şey aynı olmayabilir ama devlet aynı devlet, hükümet aynı hükümet... Hani kupamızı çalan, bizi 3. Boğaz Köprüsünde horon oynamaya mecbur bırakan hükümet... Burada sen değil de, ''kulübü kurtaranların'' bir şeyler yazmasını beklerdim doğrusu. Ne yazacaklarsa...

Yoksa çocuklar canımız, ciğerimizdir... Tartışmak bile yersiz.

Eh konu son cümle zaten. Yukarıdaki üyenin anlattığı şey değil yani abi :)

poetricus
09.06.2013, 00:54
"Yukarıda üye" ben oluyorsam anlattığım değil, anlatamadığım... Ya da aşağıdaki üyenin anlayamadığı...

Kısa bir açıklama yapayım:
Yazdığım ve silinen mesajın siyasetle de alakası yoktu, çocuklarla da. Forumda gördüğüm ironik ve çelişik bir yaklaşımı dile getirmek için müsait bir konuydu sadece...

Çocuklara gelince:
Bu başlık açılmadan önce de onlar için çok şeyler yapmaya çalıştım, bundan sonra da çalışacağım. Bu proje de çok güzel. İnşallah umulan netice alınır, hepimizin desteğiyle.

Yiğit Gayretli
09.06.2013, 01:02
Belki forum yöneticisi olduğumuzdan anlayamamışızdır. Olur mu olur :)

poetricus
09.06.2013, 01:06
Belki forum yöneticisi olduğumuzdan anlayamamışızdır. Olur mu olur :)
Şahsınızı tenzih ederek söylüyorum, forum yönetici olmak anlayışı artıran değil, kimi zaman azaltan bir şey. Müşahedeyle sabit.

Yiğit Gayretli
09.06.2013, 01:12
Şahsınızı tenzih ederek söylüyorum, forum yönetici olmak anlayışı artıran değil, kimi zaman azaltan bir şey. Müşahedeyle sabit.

Sıfatıyla kıtlaşan tespiti, ilk sizde gördüm. Neyse çok saptık konudan. Varsın kıt olalım.

poetricus
09.06.2013, 01:19
Sevgili Kardeşim;
"Şahsınızı tenzih ederek söylüyorum." cümlesini okumadınız galiba. Mealen; "Şahsınızı hariç tutuyorum, size asla bu kusuru yakıştırmıyorum" demektir. Neyse buyurduğunuz gibi konudan çok saptık. Bu projeyi destekliyor ve herkesi gücü yettiğince destek olmaya çağırıyorum.

Yiğit Gayretli
09.06.2013, 01:25
Sevgili Kardeşim;
"Şahsınızı tenzih ederek söylüyorum." cümlesini okumadınız galiba. Mealen; "Şahsınızı hariç tutuyorum, size asla bu kusuru yakıştırmıyorum" demektir. Neyse buyurduğunuz gibi konudan çok saptık. Bu projeyi destekliyor ve herkesi gücü yettiğince destek olmaya çağırıyorum.

"Oh ben kıt değilmişim, diğerleri başının çaresine baksın" diyerek diğer yönetici dostları kendimden uzaklaştıracağımı sanmanız talihsiz bir hata olmuş. Kendi adıma son mesajım olsun :)

Destek için teşekkür ederim.

poetricus
09.06.2013, 01:29
"Oh ben kıt değilmişim, diğerleri başının çaresine baksın" diyerek diğer yönetici dostları kendimden uzaklaştıracağımı sanmanız talihsiz bir hata olmuş. Kendi adıma son mesajım olsun :)

Destek için teşekkür ederim.
Öyle sandığımı sanman da büyük hata olmuş! Neyse bu da benim son mesajım olsun.

Ender Kuyumcu
09.06.2013, 13:46
Değerli forum yöneticim Yiğit ve değerli üyemiz poetricus her ne kadar tartışma seviyesini koruyor olsanız da ikili tartışmayla hem konu açılan başlıkla alakalı olmayan yerlere gidiyor hem de sonuç alamayacağınız bir tartışmanın içindesiniz.

Sizden ricam konuya sadık kalmanız ve konu ile alakalı söyleyecekleriniz varsa bizimle paylaşmanız.

Ilelioglu
09.06.2013, 14:12
Güzel ve anlamli bir proje.

..

İ. C. Ertem
09.06.2013, 15:29
sosyal devlet politikasıdır bu. siyasal bir proje değildir. dahası ben böyle algıladım o açıdan siyasi olmadığı kanaatindeyim.

Rahim.K
10.06.2013, 03:33
istanbulda olmasam katılırdım.

Gökçebey
10.06.2013, 09:30
Merhaba arkadaşlar. Bilenler bilir, biz Trabzon'da uzun yıllardır her yıl Ramazan veya Kurban bayramında çocuk yuvasını ziyaret etmeye çalışırız. Elimizden geldiğince, "tamamen sizlerin katkılarıyla" bu sevgi ve şefkate ihtiyacı olan küçük kardeşlerimizin yanında olmaya çalışırız. En son 2 bayram önce büyük bir organizasyonla Fatih Çocuk yuvasında kalan, yaşları 6 ile 12 arasında değişen kız-erkek 34 çocuğumuzu baştan aşağıya TS Club ürünleriyle donatmıştık. TS Club'tan ihtiyacımızı karşılayamadığımız ürünlerde piyasadan faydalandık.

Bizler zaten gönül elçileriyiz, elimizden geldiğince Trabzon'da yuva ziyaretlerimizi geleneksel olarak sürdürmekteyiz. Fakat organizasyonu bizim gerçekleştirmek durumunda olduğumuz zamanlarda tüm sorumluluk bizde oluyor. Hassas olan bu ziyaretlerde beklentileri ziyadesiyle karşılamak zorundayız. Bu da kolay değil. Hal böyleyken, bu sefer daha geniş bir yardım/dayanışma yelpazesi var önümüzde. Yuva ziyaretleri yanında, huzur evi ziyaretleri, okulların fiziki emek isteyen ihtiyaçları, okuma yazma bilmeyen yetişkinlere yardımlar, engelli insanlarımıza destekler gönül elçileri projelerinin içinde. Bu bizler için birer fırsattır. Yılda 1 defa yapabildiğimiz, bazen hiç yapamadığımız yuva ziyaretlerimiz bir kenarda dururken, tamamen gönüllülük esasına dayalı bu projenin içinde BMN grubu olarak yer almak bize siyasi bir etiket yapıştırmaz. Bu düşünceyle bu projelerde gönüllü olarak yer almayı kabul ettik.

Bayramda iyi bir organizasyon ile BMN olarak yine çocuk yuvası ziyareti gerçekleştirebileceğimiz gibi, ihtiyaç halinde BMN olarak bu sefer de bir okulun boya badanasını yapabiliriz. Ya da engelli insanlarımızı pikniğe götürebiliriz. Değişen sadece organizasyonun sorumluları.

Burada sizleri bu işe ikna etmeye çalışmıyorum. Ya da BMN'nin siyasete angaje olmayacağını anlatmıyorum. Bizi bilen biliyor zaten. Eğer her türlü zorluğun altından kalkabiliyorsak, gönül elçileri organizasyonlarını biz yapalım. Kalkamıyorsak, kalkabilenlere destek olalım. Olay budur.

Teşekkürler.