PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ünal Karaman

Sayfa : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

İskender YILMAZ
10.07.2009, 09:52
Çok sevindirici bir haber .. :) İnşallah olur, hayırlı uğurlu olur ..

Sümeyye Şahin
10.07.2009, 09:54
Yanlış zaman!

Yönetim önce teknik direktör ve ekibini, şimdi de sportif direktörü seçerse en azından zamanlama hatası yapmış olur. Bu aceleye getirilecek, düşünülmeden atılacak adım değildir.

Trabzonspor yeni bir yapılanmanın planlarını yapıyor. Buna göre yönetim kurulu, futbol organizasyonunun başına ‘Sportif Direktör’ sıfatıyla bir futbol adamını, ‘Genel Menacer’ eşdeğeri bir görevlendirmeyle de idari bir üst düzey yöneticiyi iş başına getirmeyi düşünüyor.
Yönetim kurulunun söz konusu görevlendirmelerle ilgili isim tespitleri de mevcut. Ancak şu an itibariyle belirlenen isimler üzerinden değil de, yapılanmanın zamanlaması ve temel kriterleri açısından konuyu değerlendirmeyi uygun görüyoruz.
Sportif Direktör anlamındaki görevlendirmenin, kulübün eşdeğer birimleri arasındaki yetki düzenini ne derece etkileyeceği, cevabı verilmesi gereken ilk ve en önemli soru. Hele de Trabzon gibi bir kentte, üstelik teknik direktör diploması taşıyan ve aktif olarak bu görevi yapan bir kişiyi kulüp bünyesine katarsanız, ilk etapta oluşacak kaotik ortamı bertaraf etmek için de ayrı bir enerji tüketmek zorunda kalırsınız.
Futbolda profesyonel yapılanma elbette önemli ve gereklidir. Yönetenlerin yetkilerini işinin ehli kişilere devretme kabiliyetlerinin yüksekliği, onların başarı seviyelerini de olumlu etkiler. Ancak yapılanma, temelinde doğru hamlelerin atılması gereken sürekli bir olgudur. Sıralaması hata kabul etmez.
Karadenizspor örneği
Örneğin Trabzonspor Yönetim Kurulu, yakın geçmişte geçen sezon başında bir Karadenizspor gerçeği yaşadı. İyi niyetle ve sportif gerekçelere uygun bu yapılanma, maalesef oluşum sürecinde zamanın doğru kullanılamaması nedeniyle, hem bir sonuç üretemedi hem de yeni kavgaları beraberinde getirdi. Sportif direktörlük meselesinde de en azından bu uygulamayla ilgili örnekler mutlaka dikkate alınmalı.

Bahsedilen türde bir yapılanmanın temelinde karar verme sırası ve ehliyeti önemlidir. Sportif direktör en temel anlamıyla kulübün sportif politikalarını belirleyen kişidir. Oysa Trabzonspor, sezon öncesinin yaşandığı bugünkü süreçte, politikasını belirlemiş hatta gerekli görevlendirmeleri de yapmıştır. Daha açık konuşmak gerekirse teknik direktörünü ve yardımcılarını seçmiştir. Eğer bugünkü yönetim önce sportif direktörünü belirleyip, sonra onun görüş ve önerileri doğrultusunda alt kadrosunu oluşturma yolunu tercih etseydi, doğru bir yapılanmanın en azından işaretlerini verebilirdi.
Broos ve Sümer’in durumu
Bir diğer açıdan bakıldığında Trabzonspor’da sıfatı farklı olsa da sportif direktör içeriğinde görev yapan bir teknik adam kulüp bünyesinde bulunmaktadır. Yanal sonrası ve Broos öncesi dönemi büyük ölçüde onun görüşleri doğrultusunda şekillendirmiştir. Ancak teknik direktör gibi kritik bir kararda yönetici örüşü etkili olmuştur. Elbette nihai karar yönetenindir. Ama modern bir yapılanmanın temelinde gerekirse yöneten de uyarıyı dikkate almalıdır. İşte Trabzonspor için asıl sorun buradadır. Broos böylesi bir görevlendirmede neler hissedecektir? Özkan Sümer eski öğrencisinin direktiflerini ne kadar kabullenecektir? Tabii ki en önemlisi bu görevlendirmede gerekli donanım var mıdır, yok mudur? Ancak son soruya cevap verene kadar asıl sorun kurumun hiyerarşisinin yeniden belirlenmesi sorunudur. Aksi halde yapılan organizasyon, birilerini yanına alma adına sus payı vermekten öteye gidemez. Bu da Trabzonspor’a onlarca örneğinde olduğu gibi hiçbir fayda sağlamaz.
Ergun ATA

:confused:

İskender YILMAZ
10.07.2009, 09:58
Yanlış zaman!

Yönetim önce teknik direktör ve ekibini, şimdi de sportif direktörü seçerse en azından zamanlama hatası yapmış olur. Bu aceleye getirilecek, düşünülmeden atılacak adım değildir.

Trabzonspor yeni bir yapılanmanın planlarını yapıyor. Buna göre yönetim kurulu, futbol organizasyonunun başına ‘Sportif Direktör’ sıfatıyla bir futbol adamını, ‘Genel Menacer’ eşdeğeri bir görevlendirmeyle de idari bir üst düzey yöneticiyi iş başına getirmeyi düşünüyor.
Yönetim kurulunun söz konusu görevlendirmelerle ilgili isim tespitleri de mevcut. Ancak şu an itibariyle belirlenen isimler üzerinden değil de, yapılanmanın zamanlaması ve temel kriterleri açısından konuyu değerlendirmeyi uygun görüyoruz.
Sportif Direktör anlamındaki görevlendirmenin, kulübün eşdeğer birimleri arasındaki yetki düzenini ne derece etkileyeceği, cevabı verilmesi gereken ilk ve en önemli soru. Hele de Trabzon gibi bir kentte, üstelik teknik direktör diploması taşıyan ve aktif olarak bu görevi yapan bir kişiyi kulüp bünyesine katarsanız, ilk etapta oluşacak kaotik ortamı bertaraf etmek için de ayrı bir enerji tüketmek zorunda kalırsınız.
Futbolda profesyonel yapılanma elbette önemli ve gereklidir. Yönetenlerin yetkilerini işinin ehli kişilere devretme kabiliyetlerinin yüksekliği, onların başarı seviyelerini de olumlu etkiler. Ancak yapılanma, temelinde doğru hamlelerin atılması gereken sürekli bir olgudur. Sıralaması hata kabul etmez.
Karadenizspor örneği
Örneğin Trabzonspor Yönetim Kurulu, yakın geçmişte geçen sezon başında bir Karadenizspor gerçeği yaşadı. İyi niyetle ve sportif gerekçelere uygun bu yapılanma, maalesef oluşum sürecinde zamanın doğru kullanılamaması nedeniyle, hem bir sonuç üretemedi hem de yeni kavgaları beraberinde getirdi. Sportif direktörlük meselesinde de en azından bu uygulamayla ilgili örnekler mutlaka dikkate alınmalı.

Bahsedilen türde bir yapılanmanın temelinde karar verme sırası ve ehliyeti önemlidir. Sportif direktör en temel anlamıyla kulübün sportif politikalarını belirleyen kişidir. Oysa Trabzonspor, sezon öncesinin yaşandığı bugünkü süreçte, politikasını belirlemiş hatta gerekli görevlendirmeleri de yapmıştır. Daha açık konuşmak gerekirse teknik direktörünü ve yardımcılarını seçmiştir. Eğer bugünkü yönetim önce sportif direktörünü belirleyip, sonra onun görüş ve önerileri doğrultusunda alt kadrosunu oluşturma yolunu tercih etseydi, doğru bir yapılanmanın en azından işaretlerini verebilirdi.
Broos ve Sümer’in durumu
Bir diğer açıdan bakıldığında Trabzonspor’da sıfatı farklı olsa da sportif direktör içeriğinde görev yapan bir teknik adam kulüp bünyesinde bulunmaktadır. Yanal sonrası ve Broos öncesi dönemi büyük ölçüde onun görüşleri doğrultusunda şekillendirmiştir. Ancak teknik direktör gibi kritik bir kararda yönetici örüşü etkili olmuştur. Elbette nihai karar yönetenindir. Ama modern bir yapılanmanın temelinde gerekirse yöneten de uyarıyı dikkate almalıdır. İşte Trabzonspor için asıl sorun buradadır. Broos böylesi bir görevlendirmede neler hissedecektir? Özkan Sümer eski öğrencisinin direktiflerini ne kadar kabullenecektir? Tabii ki en önemlisi bu görevlendirmede gerekli donanım var mıdır, yok mudur? Ancak son soruya cevap verene kadar asıl sorun kurumun hiyerarşisinin yeniden belirlenmesi sorunudur. Aksi halde yapılan organizasyon, birilerini yanına alma adına sus payı vermekten öteye gidemez. Bu da Trabzonspor’a onlarca örneğinde olduğu gibi hiçbir fayda sağlamaz.
Ergun ATA

:confused:

En karamsar bakış .. Ama gerçek bir bakış .. Bekleyip göreceğiz ..

Halil Atalay
10.07.2009, 10:17
hoşgeldin karaboğa

futbolculuk hayatımda örnek aldığım bir insan malatyaspor maçı için malatya da gittiğimde kendisini yakından gördüm onu görünce eski günleri aklıma geldi çok alçak gönüllü bir insan biz kendisine büyük kaptan diye bağırınca oda yanımıza geldi

hoşgeldin büyük kaptan

ARAGORN01
10.07.2009, 11:00
Ünal karaman sportif direktör oluyor..iyi hoş da sportif direktör ne demek oluyor ki?
Bunu bi açıklasınlar biz de yorumumuzu yaparız..

Ezikbahçe- Aykut Kocaman
Real Madrid- Butregueno- Valdano
Liverpool-Kenny Daglish

pozisyonu

Hasan61
10.07.2009, 11:04
Ezikbahçe- Aykut Kocaman
Real Madrid- Butregueno- Valdano
Liverpool-Kenny Daglish

pozisyonu
ne iş yapıyor bu adamlar??

ARAGORN01
10.07.2009, 12:02
ne iş yapıyor bu adamlar??

Hepsinin yetkileri farklı farklı. Yönetimin ne kadar yetki vereceğine göre değişir.
Ancak başlıca görevleri tüm transferleri planlamak ,öngörüşmeleri yapmak, futbolcular ile yönetim ya da futbolcular ile teknik kadro arasında yaşanan sıkıntıları çözmek , takımın marka değerini arttırmak, sponsor anlaşmaları organize etmek , basın toplantılarına katılıp kulüp ile ilgili genel ve özel açıklamalar yapmak vs vs. Ne kadar yetkilendirildiklerine bağlı olarak değişir.
Yani sportif direktör olan kulüplerde yönetim kurulu üyeleri çıkıp zırt pırt açıklama yapmaz. Gazeteciler ya da kamuoyu bir şey merak ediyorsa sportif direktör cevaplar.

En taze örnek: Platini'nin Ronaldo'ya verilen transfer parasını eleştirmesi üzerine Butregueno çıkıp bütün dünya imza atıldığı gün Real Madrid i konuştu, tv ler canlı yayınladı, bunun için bile o paraya değer şeklinde yaptığı açıklamadır.

Ali İhsan
10.07.2009, 12:16
Ünal Karaman'ın bizi bu alanda çok iyi temsil edeceğini tahmin ediyorum.

Ama umarım Sadri başkan hem Ünal Karaman'a hem de Metin Diyadin'e bu takımın hocası olmak için herhangi bir çaba sarfetmemeleri gerektiğini ve zamanı gelince herşeyin olabileceğini iyi bir şekilde anlatır.

Daha önceki Lazaroni - Hüsnü Özkara olayından net hatırlıyorum ki hocalar arasında Belçikalılar - Türkler gibi bir iki başlılık olursa çok kötü olur. Tüm teknik ekibin acilen ciddi bir uyum yakalaması gerekiyor.

İHTİLALL
10.07.2009, 12:19
Son anda pürüz çıkar,olmaz..
Olsa bile yürümez,istifa etmek zorunda kalır...
Başka türlüsü çok şaşırtır...

halil ibo
10.07.2009, 12:37
Sportif direktör nedir ? Ne değildir ?

''İngilizler başlattı

BBC’nin bu konuyu ele alan haberinde Leicester’ın eski sportif direktörü Dave Basset, bu pozisyonun görev tanımını çok açık bir şekilde yapmış: “Sportif direktör bir tampondur. Futbol takımıyla ilgili yönetime hesabı veren kişidir. Öte yandan da teknik direktörü asiste etmekle yükümlüdür. Futbolla ilgili deneyimlerini hem teknik direktörle hem de yönetimle paylaşır. Ancak özellikle yönetimle paylaşır çünkü kulüp yöneticilerinin bu tür deneyimleri yoktur.”

Daha genel bir tarif yapıp, sportif direktörün, teknik direktörden nerede ayrıldığına bakmak gerekirse şöyle farklılıklar sayabiliriz: Teknik direktör, gün gün takımın durumuyla ilgilenecek kişidir. Form durumları, taktiksel hamleler, oyun anlayışının geliştirilmesi, futbolcuların kişisel gelişimi gibi konular, teknik direktörün işi. Öte yandan takımın transfer ve kamp bütçeleri, oyuncu takip sistemi (scouting), gençlik geliştirme birimi (altyapı) sportif direktörün sorumluluk alanıdır.''

Uygulanabilirse ki uygulanmalı.Çok iyi olacağını düşünüyorum.Ergun Ata'nın yazılarını beğenerek okurum.Bu defa beğenmedim.
Önyargılı ve sabit bakış açısı hoşuma gitmiyor.Yapıcı eleştiriden yanayım.Karamsar ve olumsuzluk aşılayan eleştirileri sevmiyorum.

halil ibo
10.07.2009, 12:39
Şimdi görüşleriniz alalım kardeşlerim.Sportif direktöre ihtiyaç var mı ? Yok mu ? Ünal Karaman bu işi yapabilir mi ?Yapamaz mı ???

KDRDYN
10.07.2009, 12:45
Bir defa bu sistem trabzon için yeni bir sistem. Keza Trabzon için gerekli de değil,tutmaz...!
İkincisi Ünal ortalamanın üstünde bir topçu olabilir (Gerçi buda tartışılır) ama teknik direktörlük kariyeri kötü... Konyasporda bir ileri bir geri...! Temiz bir insan olabilir fakat sosyal yönü zayıf, futbol mantalitesi vasat, çağdaş futbol anlayışına kapalı bir görüntüsü var.... Trabzonda oynadığı dönemde birleştirici, ön planda bir yönünü anımsamıyorum. Problem çıkarmayan kendi halinde, aile hayatı düzgün bir futbolcu anımsıyorum... Bu sebeple bir katkısı olacağını zannetmiyorum.... !! (İnşallah bizi yanıltır)

ben de senin gibi düşürken ünal hoca nın ceyhun'u trabzonspor aldıktan sonra onunla ilgili verdiği bir röportajı okumuştum. bunları söyleyen de ünal hoca mı gerçekten diye de şaşırmıştım. bence sen de oku seni de şaşırtsın. (sosyal yönü zayıf, futbol mantalitesi vasat, çağdaş futbol anlayışına kapalı bir görüntüsü var) cümlesi ağır kaçmış. çünkü gerçekten bunların aksi yönde bilgiye sahip.

aaahmet61
10.07.2009, 15:19
http://www.medyatrabzon.com/news_detail.php?id=3309 ünal gelmeden şimdiden tepkiler gelmeye başlamış.bu ortamda ünal ne kadar kalır bilemem.trabzonda iş yapmak çok zor.hadi hayırlısı.ünal takımla uğraşmaktan çok trabzon medyası ve eski yöneticelerden çok çekeceği benziyor.

peker61
10.07.2009, 15:43
Hayırlı olsun çok sevindim inşallah anlaşmışızdır..

Muhammet*
10.07.2009, 16:27
Ünal Karaman Tamam
10 Temmuz 2009 / 16:23

TS' de Sportif Direktörlüğe Ünal Karaman getirildi.

Dün akşam Trabzon'a gelen Ünal Karaman, bugün öğle saatlerinde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ile bir araya geldi.
İkili arasında yapılan görüşmeler sonrasında Sportif Direktörlüğe Ünal Karaman getirildi.

İmza töreninin Trabzonspor'un Hollanda kampında Kulüp Başkanı Sadri Şener'in de katılımıyla gerçekleşeceği öğrenildi.

Haber61.net

SDinc
10.07.2009, 16:27
Galiba kesinleşti :
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=40192

FATİHLİ
10.07.2009, 16:48
ünalı çok severim ama boş işler takım hala eksik ,şehirde hava yok kimsede umut yok ünal gelse ne olur

İHTİLALL
10.07.2009, 16:54
ünalı çok severim ama boş işler takım hala eksik ,şehirde hava yok kimsede umut yok ünal gelse ne olur
Neden böyle söylüyorsunuz?
Ne güzel bütün dostlarımız bizi alışverişte gördüler işte:)

Murat 61
10.07.2009, 17:04
http://www.medyatrabzon.com/news_detail.php?id=3309 ünal gelmeden şimdiden tepkiler gelmeye başlamış.bu ortamda ünal ne kadar kalır bilemem.trabzonda iş yapmak çok zor.hadi hayırlısı.ünal takımla uğraşmaktan çok trabzon medyası ve eski yöneticelerden çok çekeceği benziyor.

Daha 1 ay öncesine, teknik direktör belli olmadan bu insanlar Ünal bu takımın teknik direktörü olur demiyorlarmıydı ? Ben mi yanlış hatırlıyorum:rolleyes:

Hiç mi destek vermezler bu takıma anlamadım gitti :confused::confused:

halil ibo
10.07.2009, 17:19
Bu kadar eleştiriyi hatta daha ileri gideceğim karalamayı ve çamur atmayı sevevn bir topluluğun başarılı olması mümkün mü ?
El cevap:gayrı mümkün.Olumlu yada olumlu olabilecek bir harekete muhalefet etmek bizim insanımıza daha hoş geliyor herhalde...

macka61
10.07.2009, 17:19
galiba değil kesin resmi sitede haberi var metin kazancıoğluda genel sekreterliğe getirildi ünal ise sportif direktörlüğe

cengizalioğlu
10.07.2009, 17:24
ewet kesin metin ve ünalın vereceği motivasyon desteği bize çok maç kazandıracak inşallah:alkış::alkış::alkış:

OLCAY ÇAKIR
10.07.2009, 17:26
Başkan bir çok konuda bizden farklı şeyler düşünüyor takım hakkında.

Bunu anlamak yada saygı duymak gerekiyor.

selcuk
hayirli ugurlu olur insallah

İskender YILMAZ
Kazancıoğlu ve Karaman göreve başlıyor

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2139-2O9Z1J2L.jpg

Kulübümüzde kurumsallaşma hamlesi devam ediyor.

Kulübümüzün sağlam temellere oturması adına çalışmalarına kararlı adımlarla devam eden yönetim kurulumuz bir yeniliğe daha imza atıyor.

Kurumsallaşmaya büyük önem veren kulübümüz bu anlamda yeni bir ilke imza atarak Kulüp Genel Sekreterliğine Metin Kazancıoğlu, Sportif Direktörlüğe ise Ünal Karaman’ı getirme kararı aldı.

Teknik konularda tek yetkili olan Teknik Direktörümüz Hugo Broos’la birlikte hareket edecek olan Ünal Karaman, takımla ilgili tüm organizasyonları planlayacak, oyuncu alım ve satımlarıyla ilgili konularda görev yapacaktır.

Bu anlamda gerekli görüşmeler yapılıp her iki isimle de mutabakata varılırdı. Başkanımız Sadri Şener’in de katılacağı bir törenle Metin Kazancıoğlu ve Ünal Karaman’la sözleşme imzalanacak. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2139-7D4H7I3Y.jpg

Trabzonspor.org.tr

Mehmet Fatih Yavuz
10.07.2009, 17:33
"O kadar Trabzonlu oyuncu boşta dururken ünalın gelmesi olmaz."

Bu tam bir odun açıklaması.. Abartmıyorum..
Yontulmamış bir beyindenn çıkmış.

Burası birilerini doyurma yerimi?
Yoksa liyakâti olduğu düşünülenin göreve getirildiği bir müessese mi?

Bu denli kütük zihniyete sahip olmak için hangi tür kafa yapıcı ilaçlar kullanıldığını merak ediyorum.

Ayrıca birileri boşta ise bundan kime ne?

Trabzonsporda oynarken emeklerinin karşılığını almadılar mı?

O para onlara ömrü billah yeter.

Harbiden bu kadar da kütük olunmaz.

Oha artık.

winner
10.07.2009, 17:34
Broos takımdan ayrıldığında hocanın kim olacağı belli oldu...

nbay
10.07.2009, 17:37
metin kazancıoğlu da çok kaliteli bir insan,20 yıl futbol federasyonun genel sekreterlik görevinde bulunmuştu

Ümit Küçük
10.07.2009, 17:37
Ünalın bu takıma gelmesi çok iyi oldu....ünal abi bize fatihi al aldırırsan bir sen aldırırsın dünya görüşleriniz nede olsa aynı

.....
10.07.2009, 17:41
Hayırlı ugurlu olsun çok iyi olur...

Hüseyin İlkin
10.07.2009, 17:42
Hayırlı olsun.. Sevindirici bir gelişme...

Murat 61
10.07.2009, 17:45

Broos eğer ki takımdan ayrılırsa yerine geçecek kişi Ünal hoca değil, oraya kimin geçeceğine karar verecek olan kişi Ünal hocadır.

( Eğer ki Özkan SÜMER herzaman ki gibi karışmaz ve Ünal hocayı rahat bırakırsa )

halil ibo
10.07.2009, 17:53

Komplo teorisine uygun va kurum bilicinden uzak bir düşünce ürünü.Sizin gibi düşünen az değil.
Fakat insanlar bir takım görevlere getirilirken beklenen yada istenen şeyle düşünce okuyarak atılan iftiralar arasında farklılıklar olmuyor değil.

mahmuter61
10.07.2009, 17:54
bu senenin en iyi transferidir bu!sporun içinden biri Trabzonspora çok şey vermiş bir değerdir Ünal Karaman işaallah hayırlı olur.

Travelair
10.07.2009, 17:56
Bana öyle geliyor ki bu iş "Futbol şube sorumluluğu" görevinin profesyonel yapılma işidir. O halde Dr. İhsan Alioğlu'nun bu görevi Ünal Karaman'a devretmesini bekleyebiliriz önümüzdeki günlerde

İHTİLALL
10.07.2009, 18:16
Bana öyle geliyor ki bu iş "Futbol şube sorumluluğu" görevinin profesyonel yapılma işidir. O halde Dr. İhsan Alioğlu'nun bu görevi Ünal Karaman'a devretmesini bekleyebiliriz önümüzdeki günlerde
Bunu düşünerek uzun ömürlü olmaz diye yazmıştım bir önceki sayfada..
Çek baba çek çarşafı işine devam yani..
Paramparça edeceğiz tabi çarşafı..
Da çarşaf ,marşaf kalmayınca ne halt yiyeceğiz diye düşünür bu zavallı..

Tangerine Dream
10.07.2009, 18:23

Bu denli kütük zihniyete sahip olmak için hangi tür kafa yapıcı ilaçlar kullanıldığını merak ediyorum.

Oha artık.

Adı üstünde zaten "boşta"lar. Bunu söyleyen kişi onlardan birinin sportif direktörlüğe niye getirilmediğini değil, onların niye boşta olduklarını sorgulasın önce. Türkiye liglerinde yüzlerce takım varken niye hiç kimse kendilerine talip olmamış acaba? Hami ve Abdullah niye boşta değil de onlar boşta?

deepmavi
10.07.2009, 18:25
Şampiyonluğa doğru çok iyi bir hamle Büyük Başkan çok doğru bir karar helal olsun. Bir Allahın kulu Efsane futbolcumuz Ünal Karamana karışmasın herkes kendi işini yapsın Efsanemiz görevini kat ve kat fazlasıyla yapacaktır Şampiyonluğa az kaldı Eleştirenlere cevap 26 senedir eleştiyorsunuz bu sene rahat bırakın engel olmayın....

Mesut
10.07.2009, 18:57
oluyorr demiyelim artık oldu resmı sitedende açıklama geldi

Emre B.
10.07.2009, 18:58
Hayırlı olsun.Sistem güzel işlerse yararlı olur.

İlker ToSun
10.07.2009, 19:01
bence doğru bir karar. tek korkum özkan sümer ile birbirlerinin alanlarına müdahil olmazlar inşallah. onun dışında sistemi düzenli oturturlarsa çok güzel bir düzen olur.

Fatih
10.07.2009, 19:33
Son zamanlarda yapılan en olumlu işlerden biri.

Ünal kendi bilgi ve birikimini Trabzonspor'a aktaracak ,Trabzonspor ona kariyer ve deneyim kazandıracak.

İki taraf için de hayırlı olmasını temmeni ediyorum.

Hüdai Pervaneli
10.07.2009, 19:33
Sportif Direktör tam olarak ne is görüyor

lazkopatfaroz
10.07.2009, 19:38
hayırlısı olsun.. inş. başarılı olur. Allah utandırmasın

mehmets61
10.07.2009, 19:39
iş bölümü yapılmışsa,herkes sınırları içinde düzgün yaparsa işini güzel bi sonuç ortaya çıkabilir...

turgut kasap
10.07.2009, 19:47

Oha artık.
kardeşim sana katılıyorum bu insanlar ziya doğana yılmaz vurala samete zamanında ses çıkarmadı onların trabzonla hiç alakası yoktu 9 yıl bu takımın formasını giyip yıllarca kaptanlık yapan belkide bizim öz çocugumuzdan daha öz ünala tahammül edemiyoruz sanki bizim öz çocuklarımız hayrına bu takıma hizmet etti trabzonspor toplama kampı diğil

atomania
10.07.2009, 19:58
Bu Adama bi bakin

7896760832410555525

Bursa Zaferinden sonra

atomania
10.07.2009, 20:00
Yemin ederim o zamanlar rahat Kurtlar Vadisinde oynardi:)

Vural Kuyumcu
10.07.2009, 20:41
basarilar ünal hocam

halil ibo
10.07.2009, 20:45
Sportif Direktör tam olarak ne is görüyor

Sportif direktör nedir ? Ne değildir ?

''İngilizler başlattı

BBC’nin bu konuyu ele alan haberinde Leicester’ın eski sportif direktörü Dave Basset, bu pozisyonun görev tanımını çok açık bir şekilde yapmış: “Sportif direktör bir tampondur. Futbol takımıyla ilgili yönetime hesabı veren kişidir. Öte yandan da teknik direktörü asiste etmekle yükümlüdür. Futbolla ilgili deneyimlerini hem teknik direktörle hem de yönetimle paylaşır. Ancak özellikle yönetimle paylaşır çünkü kulüp yöneticilerinin bu tür deneyimleri yoktur.”

Daha genel bir tarif yapıp, sportif direktörün, teknik direktörden nerede ayrıldığına bakmak gerekirse şöyle farklılıklar sayabiliriz: Teknik direktör, gün gün takımın durumuyla ilgilenecek kişidir. Form durumları, taktiksel hamleler, oyun anlayışının geliştirilmesi, futbolcuların kişisel gelişimi gibi konular, teknik direktörün işi. Öte yandan takımın transfer ve kamp bütçeleri, oyuncu takip sistemi (scouting), gençlik geliştirme birimi (altyapı) sportif direktörün sorumluluk alanıdır.''

Cafer KILIÇSOY
10.07.2009, 20:57
Yazmayayım diyorum ama olmuyor. Adam çıkmış ''Onca Trabzonlu dururken niye Ünal'' diyor. Utanmıyor, yüzü kızarmıyor. Hay Ünal kadar taş düşsün kafanıza!!! Çıkar dersin ki ''ben şu şu nedenlerden dolayı Ünal'ın başarılı olacağını sanmıyorum ve getirilmesini hatalı görüyorum''. Kimse katılmaz size ama düşüncenize saygı duyabilirler en azından. Ama adam çıkmış ''Niye biz varken Ünal'' diyor. Bu kadar basit ve odun bir düşünce olabilir mi yaa. Trabzonspor fakir fukara fonumu?

Siz 20 senedir sokaklarda ''Biz şampiyon olduk diye avare avare dolaşıp bir arpa boyu yol alamazken şimdi bu göreve getirilen kişi kendini her alanda geliştirdi. Futbolun her kademesinde çalıştı. Bunu anlamayacak kapasitede ki malukatlardan sağlıklı bir düşünce beklemek hayal olur zaten. Allah aşkına rahat bırakın bu takımı. İstirahata çekilin biraz.

Galatasaray bırakın şampiyonlukları UEFA Kupasını kazandı. Ve o kupayı kazananlardan bir ALLAH'ın kulu yok takımda. Kimseninde sesi çıkmıyor. Medine dilencisi gibi kulüp kapısında dolaşmıyor kimse!! Birde kendinize bakın. Gökyüzünden güvercin süzülse kente doğru ''Biz varken bunun ne işi var burda'' diyorsunuz. O kem gözünüzü bir doyuramadınız gitti!!

Neymiş 20 sene once şampiyon yapmışlar bizi. Bir türlü bu takımın sırtından inmek bilmediniz. Kene gibi yapıştınız.

Hay sizin kazandığınız şampiyonluklara diyesi geliyor ya insanın... neyse.

TS-FAN
10.07.2009, 21:39
Ünal Karaman Trabzonspor için çok önemli bir değerdir.
Çok sevindim.
Başarılar dilerim.

Tolunay Abdioğlu
10.07.2009, 21:42
Hayırlı uğurlu oLsun.
Çok güzel bir karar verildi tebrik ederim yönetimi...

halil ibo
10.07.2009, 21:45
Yazmayayım diyorum ama olmuyor. Adam çıkmış ''Onca Trabzonlu dururken niye Ünal'' diyor. Utanmıyor, yüzü kızarmıyor. Hay Ünal kadar taş düşsün kafanıza!!! Çıkar dersin ki ''ben şu şu nedenlerden dolayı Ünal'ın başarılı olacağını sanmıyorum ve getirilmesini hatalı görüyorum''. Kimse katılmaz size ama düşüncenize saygı duyabilirler en azından. Ama adam çıkmış ''Niye biz varken Ünal'' diyor. Bu kadar basit ve odun bir düşünce olabilir mi yaa. Trabzonspor fakir fukara fonumu?

Siz 20 senedir sokaklarda ''Biz şampiyon olduk diye avare avare dolaşıp bir arpa boyu yol alamazken şimdi bu göreve getirilen kişi kendini her alanda geliştirdi. Futbolun her kademesinde çalıştı. Bunu anlamayacak kapasitede ki malukatlardan sağlıklı bir düşünce beklemek hayal olur zaten. Allah aşkına rahat bırakın bu takımı. İstirahata çekilin biraz.

Galatasaray bırakın şampiyonlukları UEFA Kupasını kazandı. Ve o kupayı kazananlardan bir ALLAH'ın kulu yok takımda. Kimseninde sesi çıkmıyor. Medine dilencisi gibi kulüp kapısında dolaşmıyor kimse!! Birde kendinize bakın. Gökyüzünden güvercin süzülse kente doğru ''Biz varken bunun ne işi var burda'' diyorsunuz. O kem gözünüzü bir doyuramadınız gitti!!

Neymiş 20 sene once şampiyon yapmışlar bizi. Bir türlü bu takımın sırtından inmek bilmediniz. Kene gibi yapıştınız.

Sakın bu kendini bilmez Serdar Bali olmasın ! Ancak ona yakışır bu beyanat.

hasannuhoglu
10.07.2009, 21:46
cok güzel oldu cok güzel..burda ünal hakkında cok boş konuşanlar var yalnız..insan bizim takımın taraftarı oldugundan şüphe ediyor,o derece

sessizkral_1
10.07.2009, 21:52
Bu Adama bi bakin

7896760832410555525

Bursa Zaferinden sonra
tüylerim diken diken oldu aynı benim gibi seviniyor...

Oktay AKKUŞ
10.07.2009, 21:56
Hayırlı Uğurlu Olsun

Kaya
10.07.2009, 21:57
Hoş geldin Ünal Karaman... :)

Bu senenin en iyi transferi...

Kendisine ve kulübümüze hayırlı olsun.

oskanonur
10.07.2009, 21:57
Kaptanımıza yeni görevinde başarılar dilerim. İnşallah Ünal Karaman' ın göreve başlaması Özkan Sümer' in görevden alınmasının başlangıcı olur.

Erbay
10.07.2009, 21:58
Hoşgeldin kara boğa...

erol-61
10.07.2009, 22:04
Bu Adama bi bakin

7896760832410555525

Bursa Zaferinden sonra

bu maçta ben oradaydım ÜNAL hocaya laf atanın dili tutulur aynı bizim gibi onunda TRABZONSPOR luluğu tartışılamaz ADAM GURURLA TRABZONSPORLUYUM DİYEBİLİYOR

Dursun Kaplan
10.07.2009, 22:04
Adam gibi adam hoşgeldin.

Başarılar. :)

hasancolak
10.07.2009, 22:05
hayırlısı bırde topcu ala bılsek

Cyzio
10.07.2009, 22:16

Bu yazdıklarınıza o takımın kalecisi de dahil mi :D:D:D?

nakzo
10.07.2009, 22:21
sonuna kadar doğru kanal futbol hayatı boyunca bir trabzonludan daha trabzonsporlu vede has delikanlı ÜNAlllllllllllllllllllllllllllllllll

Aytaç Çakıroğlu
10.07.2009, 22:24
hoşgeldin KARAOĞLAN, hoşgeldin adam gibi adam, hoşgeldin

Selman
10.07.2009, 22:27
Hoşgeldin Ünal abi.Başarılar ;)

Nihal Ayvaz
10.07.2009, 22:36
Hayatımdaki ilk Trabzonspor formam Ünal'ınki olmuştu.8 numara.
O zamanlar pek anlamadığım için sırf formam var diye seviyordum onu .:)

Aramıza tekrardan hoşgeldin..:)

Ahmet Kuru
10.07.2009, 22:38
Tekrardan Hoşgeldin....
Trabzonspor'un sana,senin Trabzonspor'a vereceğin çokşeyler vardır...
Umarım yine uzun yıllar bu camiaya hizmet etmeye devam edersin...

Mustafa Çolak
10.07.2009, 22:40
Tekrar Aramıza Hoşgeldin.

Semih58
10.07.2009, 22:45
ÜNAL KARAMAN'ın misyonu bitmiştir.BEn başarılı olacağına İNANMIYORUM.

Muhammed KOÇ
10.07.2009, 22:52
hoşgeldin abi hoşgeldin

Mustafa Önal
10.07.2009, 22:54
hayırlı olsun inşallah güzel çalışma ortamı bulur.

sozveren
10.07.2009, 23:09
Bazı arkadaşlarımız maalesef yorum (eleştiri) yaparken kantarın topuzunu kaçırıyor. Sabretmeyi öğrenene, birbirimize inanmayı becerebildiğimiz zamana ve bu kulübe az veya çok emeği geçenleri kırmadan, küstürmeden onlardan faydalanmayı öğrenene kadar başarılı olabileceğimize inanmıyorum. Misyonunu tamamlama ifadeleri çok saçma. Ünal Karaman daha yolun başında. Başaracağına eminim, yeter ki köstek olmayalım. Hoşgeldin Karaoğlan. Bizler sana inanıyoruz. Senden mucize beklemiyoruz. Sen işini yap, çevrenden yükselen homurtulara aldırmadan.

_SeRKaN_
10.07.2009, 23:18
Hoşgeldin kaptan inşallah başarılı olur ve daimi kalırsın...

magicyattara
10.07.2009, 23:21

:alkış:
Dahil dahil hocam canınızı sıkmayın.
Siz daha çok beklersiniz şampiyonluğu...

Cafer Bulur
10.07.2009, 23:28
Hosgeldin ünal karaman,yeni görevin hayirli ugurlu olsun.:)

Umarim yönetim ünal a ciddi yetkiler verir ve gercek manada kurumsallasmanin önü acilmis olur.

Simdi ünal hocamizdan takimin eksik mevkiilerini belirlemesini ve bir an önce harekete gecmesini umuyoruz.;)

a d bacan
10.07.2009, 23:29
ÜNAL KARAMAN'ın misyonu bitmiştir.BEn başarılı olacağına İNANMIYORUM.

ben inanaıyorum çunki, o nun başarısızlığını kabul etmek TRABZONSSSPOR un da başarısız olacağını kabul etmektir

ben asla kabul etmem. İnatçıyımdır.

ve benin için TRABZONSPOR her maçı 3-0 alır anlayışı hakimdir rakip klim olursaolsun maç nerede olursa olsun.

başarılar diliyorum Ünal ağabey...

FANATIK61
10.07.2009, 23:38
Ünal abi Trabzonspora tekrar hosgeldin. Sana basarilar diliyorum.

1991 Yılı...Karaboğamız ve ben ;)

http://img142.imageshack.us/img142/8782/tsob4.png

lazkerem
10.07.2009, 23:51
hayırlı uğurlu olsun

Sadri şener ne düşündüde ünal hoca'yi göreve getirdi bilmiyorum ama galiba başkan bu seneki hoca bulamama krizini kulüpteki yerli olsun yabancı olsun , öz evlat olsun - olmasın kavgasını görünce
Gelecek yıllardada takım böyle sıkıntılar çekmesin diye simdiden sistemini kuruyor önce metin hoca göreve getirildiğinde böyle düşünmüştüm şimdi ünal hoca'da gelince bu düşüncem dahada pekişti
Insaallah ünal hoca ile ilerleyen yıllarda tek sorumlu olarak çoook büyük başarılar kazanacağız

macka61
10.07.2009, 23:55
hayırlı olsun ve hoş geldin karaoğlan

Murathan
10.07.2009, 23:56
Akıllıca bir hamle ;)

Cafer Bulur
10.07.2009, 23:56
Sezgin nerde cekildin o fotografi ünal ile?

Izindeyken mi?

KUTADGU
10.07.2009, 23:59
Hoşgeldin büyük futbolcu, Hoşgeldin yürekli adam, Hoşgeldin Büyük Kaptan!

Hoşgeldin Sportif Direktörümüz.

Allah utandırmasın! El birliği ile nice başarılar yakalayalım inşallah.

Dik duracağından en ufak bir şüphemiz de yok.

Tekrardan hayırlı olsun!

Ozan Gözaçan
11.07.2009, 00:01
Bence gÜzel bİr baŞlangiÇ oldu hem kurumsallaŞma hemde baŞkalarinin dİyİp durduklari eskİye vefa boarcu İŞte tamamlandi bence ... HoŞ geldİn kaptan !!!!!

Ömer Kibar
11.07.2009, 00:04
hayırlısı olsun hoşgeldin büyük kaptan

CEMEFKER
11.07.2009, 00:06
Medya karşısındaki duruşu, konuşması, asaleti yeter.........

Şu anda gerekli miydi, gereksiz miydi tartışılır, ancak KARABOĞA ÜNAL asla........

Fazla söze gerek yok.

Fatih
11.07.2009, 00:08
Bir defa bu sistem trabzon için yeni bir sistem. Keza Trabzon için gerekli de değil,tutmaz...!
İkincisi Ünal ortalamanın üstünde bir topçu olabilir (Gerçi buda tartışılır) ama teknik direktörlük kariyeri kötü... Konyasporda bir ileri bir geri...! Temiz bir insan olabilir fakat sosyal yönü zayıf, futbol mantalitesi vasat, çağdaş futbol anlayışına kapalı bir görüntüsü var.... Trabzonda oynadığı dönemde birleştirici, ön planda bir yönünü anımsamıyorum. Problem çıkarmayan kendi halinde, aile hayatı düzgün bir futbolcu anımsıyorum... Bu sebeple bir katkısı olacağını zannetmiyorum.... !! (İnşallah bizi yanıltır)

Bahsettiğin adam Ünal Karaman değil bir daha düşün istersen.;)

jako13
11.07.2009, 00:28
Ben başka Ünal bilmiyorum...Teknik direktörlük kariyeri aşağıda!! Bir bakıver,beni hiç etkilemedi,sence çok parlak mı gözüküyor? Kötü demesekte vasat hakkı olur....

Teknik Direktörlük Kariyeri [değiştir (http://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=%C3%9Cnal_Karaman&action=edit&section=3)]
Faal futbol yaşamını tamamladıktan sonra 2000 (http://tr.wikipedia.org/wiki/2000) yılları 2004 (http://tr.wikipedia.org/wiki/2004) arasında A Milli Futbol Takımı (http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye_Mill%C3%AE_Futbol_Tak%C4%B1m%C4%B1) yardımcı antrenörlüğü görevinde bulunan Karaman, 2005 (http://tr.wikipedia.org/wiki/2005) yılında Ümit Milli Takım (http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye_21_Ya%C5%9F_Alt%C4%B1_Mill%C3%AE_Futb ol_Tak%C4%B1m%C4%B1) teknik direktörlüğü görevine getirildi. 26 Eylül (http://tr.wikipedia.org/wiki/26_Eyl%C3%BCl) 2007 (http://tr.wikipedia.org/wiki/2007)'de Konyaspor (http://tr.wikipedia.org/wiki/Konyaspor)'u çalıştırmaya başlayan Karaman 24 Mart (http://tr.wikipedia.org/wiki/24_Mart) 2008 (http://tr.wikipedia.org/wiki/2008) tarihinde Konyaspor (http://tr.wikipedia.org/wiki/Konyaspor) 'daki görevinden istifa etmiştir.
2008 yılının Kasım ayında Hakan Kutlu'nun istifası ile Ankaragücü (http://tr.wikipedia.org/wiki/Ankarag%C3%BCc%C3%BC)'nün başına geçmiştir.7 Aralık 2008 tarihinde lig de Galatasaray ile yaptığı ve 3-0 mağlup ayrıldığı karşılaşma sonrası istifa etmiştir.
19 Mayıs 2009 günü 2008-2009 sezonunun son iki haftasında tekrar Konyasporda göreve başlamıştır. 2009 haziran ayında trabzonspor sportif direktörü olmuştur

Erdinç Barutçu
11.07.2009, 00:33
Ben başka Ünal bilmiyorum...Teknik direktörlük kariyeri aşağıda!! Bir bakıver,beni hiç etkilemedi,sence çok parlak mı gözüküyor? Kötü demesekte vasat hakkı olur....

Teknik Direktörlük Kariyeri [değiştir (http://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=%C3%9Cnal_Karaman&action=edit&section=3)]
Faal futbol yaşamını tamamladıktan sonra 2000 (http://tr.wikipedia.org/wiki/2000) yılları 2004 (http://tr.wikipedia.org/wiki/2004) arasında A Milli Futbol Takımı (http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye_Mill%C3%AE_Futbol_Tak%C4%B1m%C4%B1) yardımcı antrenörlüğü görevinde bulunan Karaman, 2005 (http://tr.wikipedia.org/wiki/2005) yılında Ümit Milli Takım (http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye_21_Ya%C5%9F_Alt%C4%B1_Mill%C3%AE_Futb ol_Tak%C4%B1m%C4%B1) teknik direktörlüğü görevine getirildi. 26 Eylül (http://tr.wikipedia.org/wiki/26_Eyl%C3%BCl) 2007 (http://tr.wikipedia.org/wiki/2007)'de Konyaspor (http://tr.wikipedia.org/wiki/Konyaspor)'u çalıştırmaya başlayan Karaman 24 Mart (http://tr.wikipedia.org/wiki/24_Mart) 2008 (http://tr.wikipedia.org/wiki/2008) tarihinde Konyaspor (http://tr.wikipedia.org/wiki/Konyaspor) 'daki görevinden istifa etmiştir.
2008 yılının Kasım ayında Hakan Kutlu'nun istifası ile Ankaragücü (http://tr.wikipedia.org/wiki/Ankarag%C3%BCc%C3%BC)'nün başına geçmiştir.7 Aralık 2008 tarihinde lig de Galatasaray ile yaptığı ve 3-0 mağlup ayrıldığı karşılaşma sonrası istifa etmiştir.
19 Mayıs 2009 günü 2008-2009 sezonunun son iki haftasında tekrar Konyasporda göreve başlamıştır. 2009 haziran ayında trabzonspor sportif direktörü olmuştur
Türkiye de "eski futbolcuların" kaderi bu....Hangisine büyük takımlarda görev veriyorlar ki? Veriliyor da dayanabiliyor mu spor kamuoyu?Bu bir Türkiye klasiği....Teknik direktörlük tek başına yapılıp başarı getirse yönetimlerin v.b. oluşumlara gerek kalmazdı....Öyle yada böyle bazı yorumları yapmak için çok ama çok erken....FB Aragonesi getirdi, BJK Del Bosque'yi getirdi de ne oldu?Göndermek için çuvalla para verdiler.Geçmişe bakarak ne başarılı ne de başarısız diyebiliriz...Bekleyelim görelim....Umarım herkesi memnun edebilecek sonuçlara neden olur.

Fatih
11.07.2009, 00:34
Sapla samanı karıştırmayınız.

Teknik Direktörlükle Sportif Direktörlük farklı şeylerdir.

Samet Yildirim
11.07.2009, 00:35
T.Direktör baska Sportif Direktör Baska..

Resmi Site:
"Teknik konularda tek yetkili olan Teknik Direktörümüz Hugo Broos’la birlikte hareket edecek olan Ünal Karaman, takımla ilgili tüm organizasyonları planlayacak, oyuncu alım ve satımlarıyla ilgili konularda görev yapacaktır."

Fatih Kuloğlu
11.07.2009, 00:36
Hoşgeldin karaboğa :D

jako13
11.07.2009, 00:46
Türkiye de "eski futbolcuların" kaderi bu....Hangisine büyük takımlarda görev veriyorlar ki? Veriliyor da dayanabiliyor mu spor kamuoyu?Bu bir Türkiye klasiği....Teknik direktörlük tek başına yapılıp başarı getirse yönetimlerin v.b. oluşumlara gerek kalmazdı....Öyle yada böyle bazı yorumları yapmak için çok ama çok erken....FB Aragonesi getirdi, BJK Del Bosque'yi getirdi de ne oldu?Göndermek için çuvalla para verdiler.Geçmişe bakarak ne başarılı ne de başarısız diyebiliriz...Bekleyelim görelim....Umarım herkesi memnun edebilecek sonuçlara neden olur.

Ünal futbol oynadığı dönemde Milli takımda daha iyi konsantre olduğunu ifade etmiş zaman zaman iyi maçlarda çıkarmıştır. Bunu gözeterek klüp takımlarına göre çok daha iyi imkanlar sunan milli takımlarda (Özellikle uzunca bir süre tek başına görev yaptığı Ümit Milli Takım) performansını araştırdım. Malesef önemli bir başarısı veya atılımı yok..!! Ünal Karaman düşmanı değilim.Bu takıma dokuz sene hizmet etmiş,kaptanlık yapmış bir futbolcuya düşmanlık olmaz. Ama bu sportif direktörlük işi benim aklıma oturmuyor,Ünal ile hiç oturmuyor...!!

FANATIK61
11.07.2009, 00:46
Sezgin nerde cekildin o fotografi ünal ile?

Izindeyken mi?

Evet 1991'de araba ile izine gitmistik ;)

Erdinç Barutçu
11.07.2009, 00:52
Ünal futbol oynadığı dönemde Milli takımda daha iyi konsantre olduğunu ifade etmiş zaman zaman iyi maçlarda çıkarmıştır. Bunu gözeterek klüp takımlarına göre çok daha iyi imkanlar sunan milli takımlarda (Özellikle uzunca bir süre tek başına görev yaptığı Ümit Milli Takım) performansını araştırdım. Malesef önemli bir başarısı veya atılımı yok..!! Ünal Karaman düşmanı değilim.Bu takıma dokuz sene hizmet etmiş,kaptanlık yapmış bir futbolcuya düşmanlık olmaz. Ama bu sportif direktörlük işi benim aklıma oturmuyor,Ünal ile hiç oturmuyor...!!
Hayatımda hiçbir zaman ne amatör nede prof. olarak futbol oynamadım.Tek bulunduğum saha voleybol sahasıydı.4 yıl üniversite takımında oynadım ve başarılı olduğum da söylendi ama hep yalnızdık..Ama üniversitenin basketbol takımının hem abileri hemde ant. vardı.onlar o yıl dereceye bile girdiler.Sportif direkötrlük belki cafcaflı bir isim olabilir ama takımın içinde olamadığımız için Ünal KARAMAN'ın tam olarak hangi yaraya merhem olabileceğini bilemeyiz.Birde şu var kim nederse desin ant. yapmış birisi "Sportif direktör" olmayı pek istemez.Yani rütbe düşürmek gibi birşey.Demek ki kendini orada gerekli gördü ve teklifi de bu yüzden kabul etti...örneğin Aykut KOCAMAN.Takım çalıştırmak varken sportif direktörlük niye?

jako13
11.07.2009, 01:01
Bana bu işler Türkiyede sen ben kavgasını tetikler gibi geliyor...! Aykut ne kadar egosantriktir bilmiyorum ama Daum kesin arıza çıkarmaya aday!!! Bize gelince hocayla,başkanın aklı ve hegomanyası bizlere yeter bu arada Ünal ne iş yapar bilemiyorum...Sözler,laflar, ünvanlar tatlı geliyor belki ama akıllar,zihinler böyle işlere ne kadar hazır bunu iyi tartmak gerekiyor...
Malesef çok profesyonel düşünen adamlar değiliz Mancester United üzerinden bu işler oluyor demek iyi ama bu misal elma ile armudun kıyası gibi..!!

Erdinç Barutçu
11.07.2009, 01:07
Bana bu işler Türkiyede sen ben kavgasını tetikler gibi geliyor...! Aykut ne kadar egosantriktir bilmiyorum ama Daum kesin arıza çıkarmaya aday!!! Bize gelince hocayla,başkanın aklı ve hegomanyası bizlere yeter bu arada Ünal ne iş yapar bilemiyorum...Sözler,laflar, ünvanlar tatlı geliyor belki ama akıllar,zihinler böyle işlere ne kadar hazır bunu iyi tartmak gerekiyor...
Malesef çok profesyonel düşünen adamlar değiliz Mancester United üzerinden bu işler oluyor demek iyi ama bu misal elma ile armudun kıyası gibi..!!
Evet altını çizdiğim cümleye bazen ben ve etrafımdaki arkadaşlarım da dahil oluyor...Biz değişik bir taraftar kitlesiyiz....Normal hayatımız da belki gerçekten çok prof. olabiliyoruz ama konu Trabzonspor olunca.... işte o zaman herkesin ayarı kaçıyor, kanı daha hızlı akıyor....Sonuç olarak sende katılırsın ki hiçbir takımın uygulayamadığı birşey bizde tutabilir, ama herkesin uyguladığı bir yöntem bizde tutmayabiliyor...Zaten sorunumuzda bu..Zor takımız zor camiayız.. Biz futbol takımı tutmuyor, onunla yatıyor onunla kalkıyoruz...Herkes başarıyı istiyor ama herkesin reçetesi ayrı...Herşey bir yana artık başarılı olalım....O yol Ünal KARAMAN'dan geçiyorsa ona da varım..Tek canımı sıkan şey erken kararlar verip insanları yıpratmamak....

TS-FAN
11.07.2009, 01:07
Başarı için:
Görev tanımı yuvarlak cümlelerle değil;açıkça belirlenmeli.
Görev alanına girilmemeli.
Uzun vadeli planlamalar yapmasına ve çalışmasına izin verilmeli.
Trabzonsporumuza hayırlı olsun.

Cafer KILIÇSOY
11.07.2009, 01:13
O da Kadir Özcan Serdar Bali gibi düşünüyorsa dahil hocam

26 sene önce şampiyon olmuş ve o zamandan beri bu kulübü adeta menfaat kapısı olarak görenleri gördükten sonra pek şampiyonluk hevesim de kalmıyor açıkcası.

Bu arada biz yine bekleriz şampiyonluğu önemli değil, yeterki siz olun.

mashal61
11.07.2009, 01:23
Teknik konularda tek yetkili olan teknik direktör Hugo Broos'la birlikte hareket edecek olan Ünal Karaman, takımla ilgili tüm organizasyonları planlayacak, oyuncu alım ve satımlarıyla ilgili konularda görev yapacaktır.

Öncelikle hayırlı olsun. Ünal Karaman'a gösterilen vefayı takdir etmek gerekir. Ama bir taraftan da ikilik olmasından endişe etmiyor değilim. Oyuncu alım satımını Ünal hoca belirleyecekse ya Broos'un istediği bir futbolcuyu Ünal hoca istemezse veya Ünal hocanın istediğini Broos beğenmezse... Ya Broos'un satılsın dediğine Ünal hoca satılmasın derse... Ya yönetime hem Ünal hoca hem de Broos transfer için bazı isimler verir de yönetim Ünal hocanın istediklerini alır da Broos'un istediklerini almazsa...

Kadir
11.07.2009, 01:46
Hoşgeldin Ünal Karaman !
http://www.avniaker.net/mkportal/modules/gallery/album/a_498.jpg

yorumsuz6117
11.07.2009, 01:48
yine o esmer çocuk geldi:D

Enes
11.07.2009, 01:56
Hayırlı olsun...
Hoş geldin kaptan..

Tunga
11.07.2009, 02:16
Ünal'ın başarılı olmasını ve hoca olarak da kendini ispatlamasını çok istiyordum. Kısmet böyle buluşmaktaymış.

Ünal'ın başarılı olmasını çok istiyorum; ama Trabzonspor'un başarılı olmasını çok daha fazla istiyorum. Umuyorum ki, görev tarifleri net olarak bellidir. Görev ve sorumluluk çatışması olmadıktan sonra, Trabzonspor'u bu kadar çok seven ve Trabzonsporlular'ın da bu kadar çok sevdiği birinin buluşması elbette faydalı olmalıdır.

Hayırlı olsun.

Özkan
11.07.2009, 02:22
Görev tanımının net olmaması sıkıntı ama Ünal Karaman Trabzonspor'da başarılı olacaktır.

Transfer işinde birilerinin yetkisi kısıtlanmalıydı, umarım altyapıda da aynısı olur.

Kadir
11.07.2009, 02:23
ve Ünal yuvasında ..

cyberentalpi
11.07.2009, 02:29
Artık altyapı ve transfer diyip akımın herseyine karisan birlerinin yetkisini kaldirmak iyi olcak Ts me. Hos geldin Unal Karaman

isa sağlam
11.07.2009, 02:37
çok sevindim evinedondune helal sana buyuk başkan -:alkış:sanada bu yakışır

matalar
11.07.2009, 02:48
yuvana hoşgeldin karaboğa.
büyük kaptan.kulübün bünyesinde olduğunu bilmek bile güzel.

magicyattara
11.07.2009, 09:12
O da Kadir Özcan Serdar Bali gibi düşünüyorsa dahil hocam

26 sene önce şampiyon olmuş ve o zamandan beri bu kulübü adeta menfaat kapısı olarak görenleri gördükten sonra pek şampiyonluk hevesim de kalmıyor açıkcası.

Bu arada biz yine bekleriz şampiyonluğu önemli değil, yeterki siz olun.

Ben 3 şampiyonluğu bizzat yaşadığım için şampiyonluk takıntım yok.
Yalnız böyle düşünülmeye devam edildiği sürece,bu takım bir daha şampiyonluk falan göremeyecektir.
Yanlış yoldasınız...

kudu_61
11.07.2009, 09:36
karaboğam hoş geldin daha senin gibi orta saha görmedim aldın mı gidişin yeter di kaleye şut çekmeyi sende bilmezdin ama benim için tam bir buldozerdin
hoşgeldin yuvana...

Özge
11.07.2009, 10:56
Hoşgeldin:)

Emirhan Makul
11.07.2009, 10:57
Hoşgeldin Ünal Hoca.

Serdar A
11.07.2009, 11:02
Ünal hoca orada şeklen bulunmamalı .

Bizim kimsenin para almadan rica minnet çalışmasına ihtiyacımız yok . İşini iyi yapan insalar , iyi paralar alsınlar . Ancak her iş ehline verilsin .

Ünal hoca pekçoğumuzun bir ayrı sevdiği değerimiz . Yönetim madem bu adımı atmıştır , o halde onun yok yere harcanmasını engelleyecek , yeteneklerini tam manasıyla kullanmasını sağlayacak yetkilerle orada bulunmasını sağlamalıdır .

Ünal hoca için bu yapının oluşturulması , kulübe kazandırılmasından daha önemlidir .

Kulüp , bizleri bu konuda bilgilendirmedikçe ve inandırmadıkça çok fazla sevinmeye gerek olmadığını düşünüyorum .

kurtcebe
11.07.2009, 11:24
Ünal Karaman; Namı değer Karaboğa
Malatyaspordan Trabzonspora gelişi olay olan şu anda Mehmet Topuziçin koparılan onca yaygaraya bakıldığında daha fazlasının 3 eziklere gitmesi için yapıldığı, zamanının en iyi orta saha oyuncusu, onurlu duruşu ile Trabzonsporu tercih eden, yıllarca bu şehre hizmet eden, takım kaptanlığına kadar yükselen Konya doğumlu olmasına rağmen öz be öz Trabzonlu.
Kırmızı mazdası, farları yukarı doğru açılıp kapanan, Trabzonun en fiyakalı delikanlısı. Çocukların sırtında 8 numaralı formalar. Hepimizin evinde bir veya iki tane imzalı kartpostalı veya sadece imzası mutlaka var.
Şimdi vuslat zamanı, Karaboğa Trabzonspora tekrar kazandırıldı. Karşı çıkanlar, malum her zamanki gibi icraatını beklemeden karşı çıkanlar, ahhhh o körü körüne karşı çıkanlar. Niye karşı çıktığınızı çok iyi biliyoruz. Yine utanacaksınız yine sanki karşı çıkanlar sizler değilmiş gibi davranacaksınız.
Serdal Bali iki kelimeyi bir araya getiremeyen adam Ünalın Gelmesine kendince tepki koymuş hesapta tek kelime yorum yapmış, komik.
Tekrar hoşgeldin diyorum, Allah mahcup etmesin diyorum.
Hoş geldin yiğitler sultanı.

peker61
11.07.2009, 11:28
Hoşgeldin efsane kaptan seni çok özledik ..

hodlu
11.07.2009, 11:30
Ünal KARAMAN, o bizim için efsane kaptanlardan birisidir.Karizması,dik duruşu,halk çocuğu olması,Anadolu insanı gibi mert olması ve en önemlisi Trabzonspor takımını para ve şöhrete değişmeyerek istanbula takımlarına rest çekmesi; Karaboğa evine hoşgeldin.Sen bizlerin idolü, kahramanısın...

vaslat
11.07.2009, 11:41
hoşgeldin Karaboğa çok başarılı olacağına inanıyorum karizması yeter

bingolts
11.07.2009, 11:45
Seni çok seviyorum ve takımın başında da görmk isterdim ama maalesef gittiğin ve tercih ettiğin takımlar bu şansını kötü kullanmana sebebiyet verdi keşke hamlelerin daha doğru olsaydı

Murat 61
11.07.2009, 11:51
Yuvana hoşgeldin Karaboğa .

Başarılı olman temennisiyle,
Aarkanda değil yanındayız herzaman.

Kamil Çakmak
11.07.2009, 11:59
Ünal'ın Trabzonspordaki futbol kariyeri hep üst düzeyde olmuştur. Onların döneminde Türkiyede en iyi orta saha Ünal ve Oğuz çetindi.Tek başına kazandırdığı maçlarıda bilirim ben Ünalın o yaptığı asistlerle. Bazı arkadaşlar vasat veya vasatın biraz üzerdinde bir futbolcu derken neye dayanarak diyorlar hayret.

Futbol kabiliyetinin yanında adamlığı da üst seviyede Olan Ünal kardeşimizin, çok katkı sağlayacaağını düşünüyorum.

legend_of_61
11.07.2009, 12:03
hayirli olsun :)

Sinem Yılmaz61
11.07.2009, 12:07
Hosgeldin eski yuvaya, Ünal Hoca :)
Hayirli ve ugurlu olsun!

Ali Tunahan Güllü
11.07.2009, 12:08
hoşgeldin kara boğa...

adem73
11.07.2009, 12:23
Ünal'ın Trabzonspordaki futbol kariyeri hep üst düzeyde olmuştur. Onların döneminde Türkiyede en iyi orta saha Ünal ve Oğuz çetindi.Tek başına kazandırdığı maçlarıda bilirim ben Ünalın o yaptığı asistlerle. Bazı arkadaşlar vasat veya vasatın biraz üzerdinde bir futbolcu derken neye dayanarak diyorlar hayret.

Futbol kabiliyetinin yanında adamlığı da üst seviyede Olan Ünal kardeşimizin, çok katkı sağlayacaağını düşünüyorum.
96 da sampiyonluga oynadiysak ünal in katkisi büyüktür.bir fener maci hatirlarim.tek basina fener macini cevirmisti.ezmisti feneri tek basina.

Muhammet*
11.07.2009, 12:39
Hoşgeldin Ünal hocam :)

mavikan
11.07.2009, 12:47
sonunda ya! sevindim :D

Şahin_53
11.07.2009, 13:38
Hoşgeldin Kara Boğa yuvana uzun bir aradan sonra hoşgeldin...

Umarım bu sefer senin kıymetini bilirler,ve sende başarılı olabilesin.

karaman6106
11.07.2009, 13:39
sağ bek aramayın!!!!songu sağ bek oynatın....

A.Gökhan AKIN
11.07.2009, 13:56
Hoşgeldin Büyük kaptan hoşgeldin adam gibi adam; yuvana hoşgeldin...

Acaba Tekke de böyle sessiz ve derindenmi gelecek ????

Mira_61
11.07.2009, 13:59
Hoşgeldin Kaptan.:)
Bu sezon tek sevindiğim haber.:)

Serdar Ersoy
11.07.2009, 14:01
hayırlara vesile olsun inşallah hoşgeldin ünal karaman....

Enes Başkaya60
11.07.2009, 14:09
hayırlı ugurlu olsun camiamıza....

ibilek
11.07.2009, 14:24

ünal için vasat diyenler o zamanlar daha doğmamıştılar abisi, o yüzden vasat diyorlardır...

asimetrik
11.07.2009, 14:28

Yaşları genç o yüzdendir:) Oyunu her iki yönüyle bu kadar üst düzey oynayan çıkmamıştı Türkiye'de. Dünya'da da sayılıdır. Bu kadar enerjik, hırslı, isyankar, takım için oynayan ve daha da önemlisi bu kadar yetenekli.
Aradan geçen yıllarda da boş durmamış, her türlü eğitimini sürdürmüş gibi duruyor.
Umarım yetkilerini kullanması için gerekli şartlar oluşturulur ve uzun yıllar orada kalır.
Aynı başarıları masa başında da göstermesi dileğiyle.
Başarılar Kaptan..

Cafer KILIÇSOY
11.07.2009, 14:43
Ben 3 şampiyonluğu bizzat yaşadığım için şampiyonluk takıntım yok.
Yalnız böyle düşünülmeye devam edildiği sürece,bu takım bir daha şampiyonluk falan göremeyecektir.
Yanlış yoldasınız...
Ne yapalım şampiyonluk görmek için? Necmi Perekli'yi, Kadir Özcan'ı, Serdar Bali'yı ve 26 sene önce şampiyonluk yaşayan ama gelin görün ki bunca zamandır sadece Trabzon'lu olmalarını kariyer sayan insanları mı toplamalıyız takıma? Bu mudur sizin şampiyonluk formulünüz. Bir insanın sadece şampiyon olmuş bir kadroda yeralması mıdır Trabzonspora hizmetin referansı? Kadir Özcan ne verebilir bu takıma ALLAH aşkına. Ya da Necmi Perekli ne verdi bu takıma? Karşısında taraftarı gördüğü zaman ineklerin hakim olduğu dağlara kaçıyordu Gerede'de. Üstelik o zaman da teknik menejerdi. Kusura bakmayın ama siz bu tip insanların Trabzonspora nasıl faydalı olacağını düşünüyorsunuz. Getirin Serdar Bali'yi bu takımın başına sportif Direktör olarak koyun şimdi. Ne olacak? İki kelimeyi bir araya getirip konuşamayan, her konuşmasında taraflı tarafsız herkesin tepkisini çeken birini mi layık görmeliyiz bu göreve? Biz böyle olursak mı başarılı olacağız?

Bakınız işini yapabilen herkesin başımın üstünde yeri vardır. Öz evlat Üvey evlat, yabancı ayırımı yapmam bu konuda. Benim için önemli olan bu takıma verebilecekleridir. Tugay'da Trabzonludur mesela, gelsin başımın üstünde yeri var. Ama yukarıda saydığım isimleri Trabzonsporun şampiyonluğuyla endekslemek bence olmayacak bir duaya amin demekdir.

Kadir Özcan'ı çağır ve ''Bu sene Trabzonsporu şampiyon yapacaksın'' de, ''Yaparım'' der. Yapamayacağını bile bile yaparım der. 26 sene önce şampiyonluk yaşamış ya, bilir bu işlerin nasıl olacağını (!) Halbuki o zamanın futboluyla şimdiki zamanın futbolunun arasında dağlar kadar fark olduğunu da bilir Ama gel bu teklifi yabancı birine yap ''Bir sene de olacak iş değil bu'' der. Bu da sanırım bizim insanımızı bilgili, işten anlayan sınıfına koyuyor (!)

Son olarak ben yalnış yolda olduğumu sanmıyorum hocam. Düşüncenize saygı duyuyorum ama sanmıyorum. Eğer biraz sabretmeyi öğrenebilirsek ve bu takıma sahip çıkmayı başarabilirsek hangimiz yalnış yoldayız görürüz hocam:)

En güzel günler sizlerin olsun. Saygılarımla.:)

Selman
11.07.2009, 14:43
Hem saha içinde hem saha dışında kulüpte 2 kaptan oldu.Geçen sene 1 tane bile yoktu, değerini bilin :)

Cafer Bulur
11.07.2009, 16:32
Hem saha içinde hem saha dışında kulüpte 2 kaptan oldu.Geçen sene 1 tane bile yoktu, değerini bilin :)
Sen forum yöneticisi olmasaydin,coktan cezayi yemistin.

Salla bakalim sallayabildigin kadar,nasil olsa meydan senin...

trabzonsporfan
11.07.2009, 17:07
talihsiz bir mesaj oldu bu.

ahmetdemircioglu
11.07.2009, 17:07
karaboğa bu takıma çok şey verdin zamanında eminim yine oyle olacak fırtına seninle yine sert esicek !!!!

İskender Çakmak
11.07.2009, 17:15
hoş geldin ünal hoca ümit milli takımdan sonra şansız şeyler yaşadı ama sonunda yerini buldu ve kendini ispatlayacaktır

kemal_efe
11.07.2009, 18:00
reis hoşgeldin...

Nebiye
11.07.2009, 18:03

Yuhh Selman.Külünkoğlu yok mu etrafta :)

Cafer KILIÇSOY
11.07.2009, 18:24
Selman Pazartesi sabahına kadar yaşadığını kâr saysın bence:D

magicyattara
11.07.2009, 19:27
Ne yapalım şampiyonluk görmek için? Necmi Perekli'yi, Kadir Özcan'ı, Serdar Bali'yı ve 26 sene önce şampiyonluk yaşayan ama gelin görün ki bunca zamandır sadece Trabzon'lu olmalarını kariyer sayan insanları mı toplamalıyız takıma? Bu mudur sizin şampiyonluk formulünüz. Bir insanın sadece şampiyon olmuş bir kadroda yeralması mıdır Trabzonspora hizmetin referansı? Kadir Özcan ne verebilir bu takıma ALLAH aşkına. Ya da Necmi Perekli ne verdi bu takıma? Karşısında taraftarı gördüğü zaman ineklerin hakim olduğu dağlara kaçıyordu Gerede'de. Üstelik o zaman da teknik menejerdi. Kusura bakmayın ama siz bu tip insanların Trabzonspora nasıl faydalı olacağını düşünüyorsunuz. Getirin Serdar Bali'yi bu takımın başına sportif Direktör olarak koyun şimdi. Ne olacak? İki kelimeyi bir araya getirip konuşamayan, her konuşmasında taraflı tarafsız herkesin tepkisini çeken birini mi layık görmeliyiz bu göreve? Biz böyle olursak mı başarılı olacağız?

Bakınız işini yapabilen herkesin başımın üstünde yeri vardır. Öz evlat Üvey evlat, yabancı ayırımı yapmam bu konuda. Benim için önemli olan bu takıma verebilecekleridir. Tugay'da Trabzonludur mesela, gelsin başımın üstünde yeri var. Ama yukarıda saydığım isimleri Trabzonsporun şampiyonluğuyla endekslemek bence olmayacak bir duaya amin demekdir.

Kadir Özcan'ı çağır ve ''Bu sene Trabzonsporu şampiyon yapacaksın'' de, ''Yaparım'' der. Yapamayacağını bile bile yaparım der. 26 sene önce şampiyonluk yaşamış ya, bilir bu işlerin nasıl olacağını (!) Halbuki o zamanın futboluyla şimdiki zamanın futbolunun arasında dağlar kadar fark olduğunu da bilir Ama gel bu teklifi yabancı birine yap ''Bir sene de olacak iş değil bu'' der. Bu da sanırım bizim insanımızı bilgili, işten anlayan sınıfına koyuyor (!)

Son olarak ben yalnış yolda olduğumu sanmıyorum hocam. Düşüncenize saygı duyuyorum ama sanmıyorum. Eğer biraz sabretmeyi öğrenebilirsek ve bu takıma sahip çıkmayı başarabilirsek hangimiz yalnış yoldayız görürüz hocam:)

En güzel günler sizlerin olsun. Saygılarımla.:)

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim..

Geçmişiyle barışık olmayan bir camianın başarılı olması söz konusu değildir.
Her camianın kendine ait değerleri vardır.Bizim yolumuzda bellidir.
Trabzonspor kurulup 2. lige alındıktan sonra,aynı bugünkü yolları izleyip yıllarca 2. ligde sürünmüş.Flaş transferler yapmış,1.lig takımlarının gol krallarını getirmiş yine olmamış.
O zamanlar hatta o dönemden yıllar öncesinden futbolcu ihraç eden bir şehir,şampiyonluk için dışarıdan futbolcu almak yolunu seçmiş.Haliyle de başarılı olamamış.
Şampiyonluğun hangi kadroyla geldiğini yazacak değilim.
Çamurdan olsun Trabzon'lu olsun mantığında hiç değilim,yalnız genç Trabzonspor'lular arasında hızla yayılan yabancı hayranlığı ve Trabzon'luya karşı oluşan antipati beni rahatsız ediyor.

Bugün Barcelona,alt yapısından yetiştirdiği 7 oyunculu kadrosuyla CL'yi kazandı.
Bu bize ışık olmalı.
Zira Ajax,Lyon ve UEFA kupasını kazanan gs kadrosu hep alt yapı ürünüdür.

Bu şehrin gençlerine,yetiştirdiği değerlere sahip çıkılmadıkça şampiyonluk hayalden öteye gidemeyecektir.

Bu küçük olsun bizim olsun anlayışı değildir.
Serdar Bali gelmesin,Necmi Perekli gelmesin,Şenol Güneş hiç gelmesin...tarihimize sırtımızı dönelim.
Peki kim gelsin..

Kimdir bu işin pirleri,tanımadığımız,dokunmadığımız insanlar mı?
Ersun Yanal'ın performansını bir Trabzon'lu hoca gösterseydi kaç hafta takımın başında kalabilirdi acaba?

Trabzonspor büyükse o insanların sayesindedir.3 istanbul takımına 10 yıl boyunca kan kusturan bu insanlara bugün reva görülen muamele taraftarın ayıbıdır.
Onların yolunda bir şehrin,bir takımın iddiasının ruhu vardı.
Ali Kemal bu şehirden ağlayarak gönderildiği zaman,kaybedeceği ve bir daha asla sahip olamayacağını bildiği bu ruha ağlıyordu,kazanacağı onca paraya rağmen...

Size yolunuz açık olsun demekten başka bir şey yapamam...

Gökhan KAN
11.07.2009, 19:29
Çok güzel oldu bu...Hoşgeldin Kara Boğa..

alptug_kd
11.07.2009, 19:30
Hoşgeldin Ünal Karaman......

BDiler61
11.07.2009, 19:37
Hosgeldin Kara Boga

Cafer KILIÇSOY
11.07.2009, 20:08
Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim..

Geçmişiyle barışık olmayan bir camianın başarılı olması söz konusu değildir.
Her camianın kendine ait değerleri vardır.Bizim yolumuzda bellidir.
Trabzonspor kurulup 2. lige alındıktan sonra,aynı bugünkü yolları izleyip yıllarca 2. ligde sürünmüş.Flaş transferler yapmış,1.lig takımlarının gol krallarını getirmiş yine olmamış.
O zamanlar hatta o dönemden yıllar öncesinden futbolcu ihraç eden bir şehir,şampiyonluk için dışarıdan futbolcu almak yolunu seçmiş.Haliyle de başarılı olamamış.
Şampiyonluğun hangi kadroyla geldiğini yazacak değilim.
Çamurdan olsun Trabzon'lu olsun mantığında hiç değilim,yalnız genç Trabzonspor'lular arasında hızla yayılan yabancı hayranlığı ve Trabzon'luya karşı oluşan antipati beni rahatsız ediyor.

Bugün Barcelona,alt yapısından yetiştirdiği 7 oyunculu kadrosuyla CL'yi kazandı.
Bu bize ışık olmalı.
Zira Ajax,Lyon ve UEFA kupasını kazanan gs kadrosu hep alt yapı ürünüdür.

Bu şehrin gençlerine,yetiştirdiği değerlere sahip çıkılmadıkça şampiyonluk hayalden öteye gidemeyecektir.

Bu küçük olsun bizim olsun anlayışı değildir.
Serdar Bali gelmesin,Necmi Perekli gelmesin,Şenol Güneş hiç gelmesin...tarihimize sırtımızı dönelim.
Peki kim gelsin..

Kimdir bu işin pirleri,tanımadığımız,dokunmadığımız insanlar mı?
Ersun Yanal'ın performansını bir Trabzon'lu hoca gösterseydi kaç hafta takımın başında kalabilirdi acaba?

Trabzonspor büyükse o insanların sayesindedir.3 istanbul takımına 10 yıl boyunca kan kusturan bu insanlara bugün reva görülen muamele taraftarın ayıbıdır.
Onların yolunda bir şehrin,bir takımın iddiasının ruhu vardı.
Ali Kemal bu şehirden ağlayarak gönderildiği zaman,kaybedeceği ve bir daha asla sahip olamayacağını bildiği bu ruha ağlıyordu,kazanacağı onca paraya rağmen...

Size yolunuz açık olsun demekten başka bir şey yapamam...
Hocam bu söylediklerinize söyleyecek sözüm olamaz. Sanırım ben anlatamıyorum düşüncelerimi.

Tabiki de bu şehrin değerlerine sahip çıkmalıyız. Çıkıyoruz da... Hami'yi, Ogün'ü Kemal'i Fatih'i hangimiz bağrımıza basmadık yıllarca söylermisiniz. Bana göre futbola en vefalı şehirdir Trabzon. Bu kulübe hizmet edeni bu taraftar her zaman gururla hatırlamıştır. Serdar Bali, Kadir Özcan, Şenol Güneş'in bu takıma ve bu şehre katkılarını inkar edemeyiz. Ama bu insanlar da yaptıkları açıklamalarla devamlı kendilerini bitirdiler.

Emin olun Ünal Karaman'ın yerine Kadir Özcan'ın veya Serdar Bali'nin gelmesi bu takıma zerre kadar birşey kazandırmaz. Ne kazandırdı bize Necmi Perekli söylermisiniz?

Neyse uzatmayayım. Günün birinde biraraya gelme şansınız olursa konuşuruz inşallah:)

Saygılarımla.

Mustafa ÖZDEMİR
11.07.2009, 20:14
camiamıza hayırlı olsun...

cem arin
12.07.2009, 00:43
Camiamiza ne gibi bir hayri dokunacak merak etmekteyim!
daha önce bu konu hakkinda bir yazi/yorum yazdim ancak silindi!
Ünal karaman doksanlarin basinda malatyadan M. ali yilmaz tarafindan getirildi trabzona ve istanbul takimlarina attigimiz en büyük calimlardan biriydi o yillarda!
oynadigi sürece ünal benim aklimda hep müzmin sakat olarak kaldi cok büyük yetenekleri olmasa dahi o yillarda cok önemli bir ortasaha oyuncusuydu ve bugün selcugu begenmeyenler en azindan süreklilik anlamanda ünalin selcugun yanina bile yaklasamayacagini bilmeliler!ilk iki yilin ardindan sürekli sakatliklarla gecen bir kariyeri oldu ünalin trabzonda ve bolca da siyasi calisma yapti! bugün sayet trabzonda mhp ve onun ekseninde yürüyen partilerin gücü varsa bunu ünala borcluyuz da diyebiliriz!.
Ünalin istatistiklerine baktigimiz da hangi yillarda kac mac oynamis katkisi ne olmus daha iyi görebiliriz!
futbolcu olarak kariyerini noktalayip direkt kontenjandan senol hocanin yardimciligina getirildi milli takimlarda, ardindan hep basarizlikla sonuclanan kulüp deneyimleri. konya,ankaragücü tekrar konya bir ara genc milli takimlar sorumlulugunu da üstlendigini hatirliyorum!
futbolculugunun disinda senol günesin yaninda gecirdigi staj dönemini ve antalyada futbol federasyonunun T. direktör kursunu da saymazsak futbolun mutfaginda herhangi bir tecrübesi yok ünalin ve bir kulup icin cok önemli olan bir görevi üstleniyor simdi takimimizda ve görevleri hakkinda-anlasilmis ve kontrat yapilmis olmasina ragmen-hala varolan muglaklik devam ediyor!

almanyada her takimin kendi icinden cikardigi ya da disardan getirdigi ve profesyonel olarak kulübe monte ettigi sportif direktörler mevcut ve onlarin almanyada takimlardaki görevleri aslinda kulüp yönetimlerinin yükünü azaltarak kimi cok önemli konularda yönetimle hoca arasinda köprü olmak ve kulüpici kararlarda yönetime danistiktan sonra hocayla birlikte bu kararlari alarak kulüp icinde cok önemli roller oynamaktadirlar!
bir kac örnek vermek gerekirse bir kac yil öncesine kadar schalkede rudi assauer ve hala görevlerinde olan bayernde uli hoenes bremende klaus allofs K´lauternde Stefan kuntz bu görevleri yürüttüler ya da hala yürütüyorlar! örnegin bremende allofs bu görevi yaklasik 7-8 yildir yapiyor bayernde Hoenes seksenli yillarin basindan bu yana spordif direktör olarak görev yapiyor ve transferlerden tutun da kulübün izledigi politikara kadar yönetimle birlikte kulüp icinde cok etkin rol oynuyor. hocayla birlikte sahaya iniyor ancak hocanin hicbir kararina karismiyor ve böylece de baskan beckenbauer ve yönetim kurulu bir dünya kulübü olan bayern´i her alanda daha iyi temsil edebiliyor! bir örnekle anlatmak gerekirse baskanimizin yaptigi bir cok sey bu örnek verdigim takimlarda bu sportif direktörler tarafindan gerceklestiriliyor!böylece kurumsallasmis bir kulübün de oyuncularla cok hasir nesir olmadan profesyonellerce yönetilmesi gerceklesmis oluyor! cok önemli baska bir rolü de bu sportif direktörlerin takimin medyada sesi olmasi! yani hicbir baskan cikip konumuyor ve sportif direktörler kulüp adina gerekli aciklamalari yapiyorlar! almanyada sportif direktörlerin gücünü göstermesi acisindan bir örnek vermek gerekirse hamburg kulübü baskani ve sportif direktörü arasinda yasanan güc savasi baskanin direktörü zorla göndermesi ve bunun kulüb bünyesinde taraftarlar da dahil cok büyük yanki uyandirmasi ve baskana karsi tavir alinmasiyla sonuclanan bir gelisme oldu!
bize geri dönersek! ben sahsen ünalin bu görev icin ne yeteneginin ne de bilgisinin olduguna inaniyorum! bu görev icin secilen insanin herseyden önce gercekten toplumla icice, olaylara hakim ve düsündüklerini dile dökebilen birisi olmasi gerekiyor ancak bizim takimda hacisalihoglunu sener baskani düsününce ünalin sadece bize köstek olacagini ve hocamizin da performansina negatif katki yapacagini düsünüyorum! ben ünalin görevlendirildigi mevkisinin aslinda t. direktörden daha yüksek oldugunun farkinda oldugunu dahi düsünmüyorum ve asil amacinin bu yolla takimin hocaligini ele gecirmek olduguna inaniyorum ki umarim bu savim yanlis cikar ve ünalda beni ve benim gibi düsünenleri yaniltir! onun siyasi olarak camianin tamamini kucaklamadigini söylememe gerek yok sanirim cünkü bunu hepimiz biliyoruz! böyle bir göreve gelen sahsin politik olarakta tarafsiz bir konumda bulunmasi gerekmektedir! ben böyle düsünüyorum!

Erdal
12.07.2009, 00:48

Şimdi sorsak hakaret yok mesajımda diyeceksin...Hakaret var mı yok mu bilmem ama ayıp var...Sahiden ayıp oluyor Selman...Sahiden ayıp oluyor....

Erdal
12.07.2009, 00:56
Fırsatın olurda konuşma şansın olursa bir gün Yattara'ya sor takımda kaptan varmıydı yokmuydu diye...Gökhan Ünal a sor...Umut a sor....Hatta Egemen e sor....Stephanov a sor....

Paksoy
12.07.2009, 01:01
hoşgeldiniz

Erdal
12.07.2009, 01:08
Yahu adam gitti işte nasıl bir kindir bu....La havle ve la...Bu ayıbı, bu ayıbın daniskası mesaj ve imzayı koca forumda bir ben mi görüyorum....

Mehmet Sarigül
12.07.2009, 01:48
Hüseyin konusundaki önyargilarini dile getirmek icin kaptanimizi ve gecmisde kaptanlik yapmis Ünal Karaman'i örnek vermen hic hos degil.

Bir kisiyi degerli göstermek icin, neden baska bir kisiyi degersiz gösterme ihtiyaci duyuyoruz?...

Oruç
12.07.2009, 02:02
Umarım şu Sportif Direktörlük işe yarar. Hoş geldin hocam..

Çagman
12.07.2009, 02:04

Anlamsız ve rezalet bir mesaj!

Mehmet Sarigül
12.07.2009, 02:06
...ben sahsen ünalin bu görev icin ne yeteneginin ne de bilgisinin olduguna inaniyorum! bu görev icin secilen insanin herseyden önce gercekten toplumla icice, olaylara hakim ve düsündüklerini dile dökebilen birisi olmasi gerekiyor...

Yine önyargilar...

Ne güzel örnekler verdin, Klaus Allofs, Uli Hoeness, Stefan Kuntz...

Bu insanlar sportif direktör olarak mi dünyaya geldiler?...Hayir, kulüplerinde bir sans buldular, daha dogrusu o kulüplerde onlara inanan birileri vardi...ve zamanla basarili oldular.
Neden bu önyargilar?...Bir insanin siyasi görüsünün futbol bilgisi ile ne ilgisi var?...
Hugo Bros'un memleketinde hangi partiye oy verdigini biliyormusunuz?...

Birakin bu önyargilarinizi ve Ünal Karaman'a destek olun...

Önemli olan isimler degil, siyasi görüsleri hic degil...

Önemli olan bakis acimiz,...anlayisimiz.

taner*61
12.07.2009, 02:09
Hüseyinin futbolculuğu bir yana adamlığı bir yana Trabzonsporluyum diyenlerin bence futbolcularımız için kullandığı kelimeler rencide edici ve hakaret vari olmamalı

Mehmet Sarigül
12.07.2009, 02:32
...ben ünalin görevlendirildigi mevkisinin aslinda t. direktörden daha yüksek oldugunun farkinda oldugunu dahi düsünmüyorum ve asil amacinin bu yolla takimin hocaligini ele gecirmek olduguna inaniyorum ki umarim bu savim yanlis cikar ve ünalda beni ve benim gibi düsünenleri yaniltir!

Ünal Karaman görevlendirildigi mevki T.D.'den daha yüksek oldugunun farkinda degilse, nasil "asil amaci bu yolla takimin hocaligini ele gecirmek" oluyor?...:confused:

Sen herhalde ne yazdiginin farkinda degilsin.:)

muratt
12.07.2009, 10:13
Tam olarak gorev tanimi nedir ben anlamis degilim, bilen varsa anlatsin lutfen de bizde bilelim. Transfer edilecek oyuncuya mi karar verecek, kamp programina mi karisacak, hocayla muhabbet edip dertlerini mi dinleyecek, imza torenlerinde mi bulunacak ? Yani merakimdan soruyorum. Ornegin Fenerbahce'de Aykut Kocaman ne yapiyor tam olarak ?

Real'de Zidan Hoca'ya da transfere de karar veriyor ama bizde Aykut Kocaman veya Unal Karaman icin bunu diyebilir miyiz ? Ben sanmiyorum. Zamanla gorecegiz ama gorev tanimi aciklanmadigi surece "sportif direktorluk" bi anlam ifade etmez..

Cafer KILIÇSOY
12.07.2009, 11:02
Selman seni ne kadar severim bilirsin ama bu mesaj benim tanıyıp sevdiğim Selman'a kesinlikle yakışmamış. Hem mesajından hemde imzandan oldukca rahatsızım. Çok talihsiz, çok gereksiz bir açıklama.

Ayıp, vallahi ayıp yaa.:(

serdar avcı
12.07.2009, 11:09
gereksiz işler yapıyor başkan,hügo bros,ünal karaman,metin diyadin,özkan sümer, bu kadar hoca bir arada iyi olmaz .

shade6161
12.07.2009, 14:06
çok isabetli bir karar olmuşş..umarım hami mandiralida belli mevkilere getirilir.onunda trabzonspora katacağı çok şey olur..

Ahmet Kuru
12.07.2009, 14:14
O adam Serdar Bali kızmasın bu işe:)
Trabzonlu değil ya..
Biz varken Ünal'a kadar niye gittiniz der mi der...
Beklerim vallahi...

eren_61
12.07.2009, 14:35
hoşgeldin Ünal abi.Allah yardımcın olsun inş seninle birlikte büyük başarılar alırız.Allahım yüzümüzü kara çıkarmasın

mkmsas
12.07.2009, 15:31
7896760832410555525

Bursaspor'u 3-0'lık ilk maçın ardından 5-1 EZEREK alınan kupanın ardından Ünal'ın yumruk şovu...

bu site için sınırsız mesai veren Sevgili Kaya için...

Teşekkürler Kaya :)

Yalnız videonun 1dakika 50.saniyesine ve aynı sahnenin tekrarlarına dikkat..

Ünal'ı tribünlere götüren kimse, fena bi yumruk yemiş..

Ünal'ın Avni Aker'e büyük kaptan tezahüratları ile çıkacağı ilk maçı heyecanla bekliyorum, çokları gibi..

cem arin
12.07.2009, 17:31
Ünal Karaman görevlendirildigi mevki T.D.'den daha yüksek oldugunun farkinda degilse, nasil "asil amaci bu yolla takimin hocaligini ele gecirmek" oluyor?...:confused:

Sen herhalde ne yazdiginin farkinda degilsin.:)

hayir ben ne yazdigimi biliyorum da sen ne dedigimi anlamamissin. türkiyede t. direktör olmak ülkede yeni yeni ortaya cikan sportif direktörlükten daha önemlidir kimi insanlar icin özellikle ünal karaman gibi yaptiklari iste yillardir ileriye dönük herhangi bir adim atamayanlar icin bu durum sözkonusudur. ayrica bir cok insanin gelisine bu kadar sevinmesinin altinda ünalin o cok görkemli kariyeri yatmiyor herhalde!

umarim meramimi anlatabildim ancak anlamadigin yer olursa sor cekinme! ayrica yazidan cimbizla bölümler alarak yapma bu isi!

61viya
12.07.2009, 17:45
"Yine o esmer çocuk..."

Hoşgeldin yuvana Ünal abi!

Kadir
12.07.2009, 17:54
gereksiz işler yapıyor başkan,hügo bros,ünal karaman,metin diyadin,özkan sümer, bu kadar hoca bir arada iyi olmaz .

Metin Diyadin yardımcı hoca ,

Ünal Karaman Sportif Direktör ,

ama cidden Özkan Sümer emekli olmalı artık .

krdnz
12.07.2009, 18:02
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/30-9K0Q6U3C.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/30-3K1N4P0E.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/30-1A8L0V1X.jpg

İnşallah yeniden mutlu günlere...

Asprilla
12.07.2009, 19:18

evet
son 25 sene de şenol'la geçirilen her sezonda açık ara şampiyonluklar gördüğümüz için hasretle çok bekleriz şampiyonluğu....

Erbay
12.07.2009, 19:52
evet
son 25 sene de şenol'la geçirilen her sezonda açık ara şampiyonluklar gördüğümüz için hasretle çok bekleriz şampiyonluğu....

Diğer sezonlar nerdeydik şampiyonluk kutlamasında mı?

alexispapas
12.07.2009, 20:34
soner vardı bilir misiniz , soner boz . hani kısa boylu dev gibi yüreği olan adam . kulakları çınlamıştır şimdi... hepinizden çok trabzonlu olmak tam da bu noktada beni acıttı .. anlayana ....

irfan61
12.07.2009, 20:38
soner vardı bilir misiniz , soner boz . hani kısa boylu dev gibi yüreği olan adam . kulakları çınlamıştır şimdi... hepinizden çok trabzonlu olmak tam da bu noktada beni acıttı .. anlayana ....İlk fotoğrafta Soner var.Kocaelispor'dan gelmişti yada bizden Kocaelispor'a mı gitmişti tam hatırlamayadım ama bizde oynadığı maçları az çok hatırlıyorum.Pire Soner.

Erdal
12.07.2009, 20:47
Hocam bu yazdıklarınızı hangi bilgiye dayanarak yazdığınızı merak ediyorum. Ünal Karaman'ın sportif direktörlüğe getirilmesi gerek görevin tanımındaki belirsizlik gerek se Ünal hoca'nın bu işin üstesinden gelip gelemeyeceği gibi sebeplerden dolayı "acaba" dedirtiyor herkese....Ama öyle partileşme falan nerden çıktı yahu...O dönem ( ve halen de bu özelliği baki olmak üzere) takımda Ünal hoca'nın dünya görüşüne en uzak adam Tolunay Kafkas idi...O niçin nasibini almamış peki...Söylenti dedikodu eksik olmaz bizim şehirde...Ama her söylenti ve dedikodu gerçekmiş gibi hareket edilirse "adam" kalmaz...

Erdal
12.07.2009, 20:50
Ünal hoca'nın siyasi kişiliği....Ne münasebet yahu...Hami ile aralarında problem varmış? Ne zaman biri gol atsa diğeri ötekine sarıılıyordu ne hikmetse...Kaldı ki bir takımda herkesin birbiriyle dünya ahiret kardeş olması gerekmiyor. Olursa ne ala ama olmazsa olmaz şart değil bu...Lemi Çelik aynı bu göreve gelmiş olsa başkaları aynı gerekçe ile itiraz mı edecekti yani....

alexispapas
12.07.2009, 20:52
Hocam bu yazdıklarınızı hangi bilgiye dayanarak yazdığınızı merak ediyorum. Ünal Karaman'ın sportif direktörlüğe getirilmesi gerek görevin tanımındaki belirsizlik gerek se Ünal hoca'nın bu işin üstesinden gelip gelemeyeceği gibi sebeplerden dolayı "acaba" dedirtiyor herkese....Ama öyle partileşme falan nerden çıktı yahu...O dönem ( ve halen de bu özelliği baki olmak üzere) takımda Ünal hoca'nın dünya görüşüne en uzak adam Tolunay Kafkas idi...O niçin nasibini almamış peki...Söylenti dedikodu eksik olmaz bizim şehirde...Ama her söylenti ve dedikodu gerçekmiş gibi hareket edilirse "adam" kalmaz...

peki söylenti ve dedikodu olsun :)

TSelif
12.07.2009, 20:54

Abdullah'ın yanındaki formalı uşacuk dayımın oğlu benim Fatih Çağrı :D Ey gidi küçücüktü o zaman şimdi eşşek gada oldu ççç

Bu arada yuvana hoşgeldin Ünal :)

gerenimo
12.07.2009, 20:59
ne kadar kolay insanlara sıfatlar takıp onları suçlamak. nasıl olsa forum burası, zaten herkes bir takma isimle yazıyor. söyle uydur birşey, desteksiz, kanıtsız at. insanların aklını, algısını değiştir. önem verdiği tüm değerler hakkında suyu bulandır. sorumluluğu da yok nasıl olsa. ben yazdım oldu...

yok öyle işkembeden sallamak. bi ansanı suçluyosanız dedikodu kabilinden değil, gerçek bilgi ve belgeyle suçlayın....

bu foruma üye olduğumdan buyaana suçlanmayan, karalanmayan, hakkında kötü yazılmayan kimseyi görmedim. ünal, tolunay, hami, ogün abdullah, şenol hoca, serdar bal,(ben de çok kızıyorum kendisine), özkan sümer, ahmet suat hoca... yani bizim hiç lekesiz, temiz bir insanımız yok mu?

Erdal
12.07.2009, 20:59
Öyle imalı gülüp kenara çekilmek yok...Ünal Karaman ın bu görev için biçilmiş kaftan olup olmadığı tartışılır. Görevin ne olduğu net değilken daha da tartışılır. Ama bu başka şey Ünal hoca'nın siyasi düşüncesi bambaşka...

Trabzonspor'a ideolojimizin sembolü gözüyle bakmanın sakıncası yoktur. Mesela Kazım için Trabzonspor "devrim" in sembolü olabilir. Bir başkası için "ergenekondan çıkış" ya da bir başkası için " çarıklıların iktidarının sembolü" benim için "çevrenin merkeze kutlu yürüyüşü" olabilir. Bütün bunların hiç bir sakıncası yoktur da....Yeterki herkesin Trabzonspor'a atfettiği anlamı saygıyla karşılayalım.

Yazdığımın sizin mesajınızla direk ilgisi yok belki...Ama nedense bunları getirdi aklıma....

cengizalioğlu
12.07.2009, 21:00
kesin söylentidir dostum ben ünalın ve metinin takıma motive açısından çok destek olacağını düşünüyorum bide geçen seneki taraftar havası yakalansaydı lokum olurdu sankitakımı dağıttık sanki herşey perişan hiç umut yokmuş gibi bir hava var bunuda saha sonuçları değiştirecek inşallah

nakzo
12.07.2009, 21:07

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/30-1A8L0V1X.jpg

Gerçek Trabzonspor buydu. Şampiyon olamasada, o yıllarda henüz 12 13 yaşında olanlar için bambaşka şeyler ifade ederdi.Bir din gibi ya da bir başka tapınma şekliydi. 90 dakikalıkta olsa dertlerinden ;günahlarından arınma şekliydi ..........

Kaya
12.07.2009, 21:13
Başlıkla ilgisi olmayan iletiler göndermeyelim lütfen!

Erdem Keser
12.07.2009, 21:21
Hoşgeldin Büyük kaptan...

Selman
12.07.2009, 21:29
Sözleşmesi bitmiş Trabzonspor'la ilişiği kesilmiş adama hakaret etmeden istediğimi söylerim.Ayıbı da bana günahı da.Bence Kaptan değildi.Nokta.

Can basten
12.07.2009, 21:32

Finalde Galatasaray'ı iki maçta da yenerek aldığımız 94-95 Türkiye Kupası.

Staddaydım o maçta ve o Ünal'ın üstündeki forma da şu an bendedir, söylemesi ayıp. :D

Erdal
12.07.2009, 21:32
Ayıp senin ayıbın Selmancım...Seni bundan mani edecek bir güç nasıl yoksa beni de bunun ayıp olduğunu söylememden mani edecek bir güç yok. Sen ayıp ettikçe ben ayıp diyeceğim. Yarın ben ayıp ettiğimde sen ayıp olduğunu söyle....Sahiden derdimiz Trabzonspor ise böyle olmalı...

bingolts
12.07.2009, 21:33
Hoşgeldin cannnnnnnnnnnnnnnnnn

Erdal
12.07.2009, 21:36
2 senedir bu takımın kaptanı yok diyen sormalı; Yattara'ya sormalı, Gökhan Ünal a sormalı, Hatta Ersun Yanal a sormalı hatta şimdiki kaptan a sormalı...Forum kuralları o mesaja ne der bilmiyorum. Benim Trabzonsporluk anlayışım o mesajı görünce ayıp diyor...

Can basten
12.07.2009, 21:36
Hoşgeldin cannnnnnnnnnnnnnnnnn

Hoşbulduk abi??? :rolleyes:

Harun-61
12.07.2009, 21:37
[QUOTE=Selman;2446130]Hem saha içinde hem saha dışında kulüpte 2 kaptan oldu.Geçen sene 1 tane bile yoktu, değerini bilin :)[/QUOTE

Bu mesaj icin bir özür borcun var Selman kardesim….

Selman
12.07.2009, 21:38
Ayıp senin ayıbın Selmancım...Seni bundan mani edecek bir güç nasıl yoksa beni de bunun ayıp olduğunu söylememden mani edecek bir güç yok. Sen ayıp ettikçe ben ayıp diyeceğim. Yarın ben ayıp ettiğimde sen ayıp olduğunu söyle....Sahiden derdimiz Trabzonspor ise böyle olmalı...

Eyvallah Erdal abicim.

Sana göre ayıp olabilir, bana göre bir futbolcuyu kaptanlığa layık görmemek normaldir.Tabii ki söyleyebilirsin, söyledin de zaten kendi fikrini.

Konu dışına çıktık, diğer arkadaşlar kusura bakmasın.

Kaya
12.07.2009, 21:39
Evet, bence de Ünal Karaman harici konulardan bahsetmesek iyi olur...

www.unalkaraman.net (http://www.unalkaraman.net)

:)

cengizalioğlu
12.07.2009, 21:43
Finalde Galatasaray'ı iki maçta da yenerek aldığımız 94-95 Türkiye Kupası.

Staddaydım o maçta ve o Ünal'ın üstündeki forma da şu an bendedir, söylemesi ayıp. :D
ilk maç bende samiyendeydim hani bülent ayağının altından kaçırdı hami attı arkadaşının teyzesinin kızının düğünü vardı tabi biz maça geldik maçtan sonra yetişeceğiz diye tamgaz giderken arka koltukta g s li arkadaşla makara yapıyoduk bir yandan ve haliç köprüsünde hayatımdaki ilk ve tek trafik kazasını yaptım tabi o zaman cep telefeonuda yok gece 3 e kadar kaldık oralarda ama trabzonum yendiye gerisi teferruattı bizim için
( konuyla çok alakalı değil ama napıyım hatıra işte :D)

ibilek
12.07.2009, 21:48
O yıllardaki futbolu, o takımı çokkkk özlüyorum.yensede yenilsede sahada her zaman ordu gibi bir takım vardı...tekrar tekrar hoşgeldin büyük kaptan....

Erdal
12.07.2009, 21:51
Selman yüzünden Ünal kaptan a bir hayırlı olsun deme fırastı bulamadık :)...Hayırlı olsun...İnşallah Trabzonspor a uzun seneler hizmet eder Ünal Karaman...

magicyattara
12.07.2009, 22:01
Ünal,futbolu bıraktıktan sonra Şenol Güneş ile Milli takımda görev yaptı.
İlk tecrübesi zannedersem oydu.

Şenol Güneş'e bu kadar antipati duyan taraftarımız Ünal Karaman'ı bağrına bastı.Çıkıpta kimse,bu adam Şenol Güneş'in asistanlığını yaptı,o nedenle kapasitesi yoktur demedi.

Biraz karıştırayım ortalığı:)
Ünal bizim ilk büyük transferimizdi.Büyük futbolcuydu ve çok iyi bir insandı.
Bizimle ilk maçı Altay maçıydı.
3.golü Ünal atmıştı.Akıl dolu bir goldü.
Sakatlıklarla çok boğuştu,bilhassa derbi maç önceleri nükseden sakatlıkları oldu.Bu yüzden çok kızdım ona o zamanlar.
Oynadığı derbiler dahil her maçta büyük oynadı.

Bu görevinde başarılı olacaktır.Lakin kulübümüz henüz bu görevleri kaldıracak kadar profesyonel olabildi mi,tek kuşkum orada.
Başarılar Ünal Karaman.

OLCAY ÇAKIR
12.07.2009, 22:15
Dün CNN TÜRK'de Cem KOZLU ile başarı öyküleri(programın ismini tam hatırlamıyorum)vardı.

Konuk SANİ ŞENER idi.

Adama hayran kaldım.

Tekrarı olursa izlemenizi tavsiye ederim...

Bazı insanların taa çocukluktan,aileden,eğitimlerine,kariyerlerine ve en önemlisi görgülerine saygı duymak gerekiyor.

Bizim gibi düşünmedikleri,bizden 10 adım ileriyi düşündüklerini ve buna inanıp saygı duymamız gerektiğini,en azından kendi payıma bir ders olarak çıkardım.

Sonuç;Sadri ŞENER'e Tekke konusunda kızılıyor.

Ama hepimizi yanıltacak hamleleri yapıyor olduğunu ve sırrına en yakınındaki yönetim kurulundakilerin bile eremediğini düşünmekteyim.

Sadri başkanın hamlelerine güveniyorum...

Ünal KARAMAN önemli bir isim.

Hemde öyle böyle değil.

Hele o transferi...

Hayırlı olsun.

Muhammed
12.07.2009, 22:20
Yaşı büyük kişiler bilgilendirirse iyi olur. Ünal Karaman bize ilk transfer olduğunda sanırım baya gösterişli bir imza töreni varmış İstanbul'da doğru mu bu?

Cafer Bulur
12.07.2009, 22:24
Yaşı büyük kişiler bilgilendirirse iyi olur. Ünal Karaman bize ilk transfer olduğunda sanırım baya gösterişli bir imza töreni varmış İstanbul'da doğru mu bu?
Sadece transferi büyük sükse yapmisti zaten.

M.ali yilmaz en olumlu icraatlarindan birini yaparak onu 3 eziklerin önünden kaparak bize kazandirmisti.

Gecen sezonki gökhan transferi gibi bir seydi...

Muhammed
12.07.2009, 22:27
Sadece transferi büyük sükse yapmisti zaten.

M.ali yilmaz en olumlu icraatlarindan birini yaparak onu 3 eziklerin önünden kaparak bize kazandirmisti.

Gecen sezonki gökhan transferi gibi bir seydi...

İstanbulda bir Yat'da sanırım imza töreni düzenlemiş ama o zaman çok yankı uyandırmış. Umarım yanlış hatırlamıyorumdur

highlander
12.07.2009, 22:29
Ünal Karaman'ın oyunculuğu büyüktü.O dönem herkes istemişti ama bizi seçmişti.Bu sebeple de farklı bir konumu vardı.Oynadığı zaman ağızda tat,zihinlerde hayranlık bırakıyordu.4-3'lük Lyon maçını hiç kimse unutmamıştır sanırım.Ortasaha oyuncusu budur dedirten bir performanstı. Teknik Direktörlük kariyeri ise oyunculuğunun aksine pek iyi gitmedi. Herhangi bir başarı veya hatırda kalacak bir iş yapamadı maalesef.Şimdi sportif direktör olarak tekrar yuvaya döndü. Fakat tam olarak görevi nedir bir netlik kazanmadı. Klübün bir futbol felsefesi kazanması için mi kafa yoracak, bütün bir sene yetenek avına mı çıkacak,teknik direktörle beraber taktik mi geliştirecek, yoksa hepsini birden mi yapacak?Bu soru çok önemli bir soru.Buna net bir yanıt verilemezse boşuna gelmiş demektir.Gönül ister ki Cruyff gibi, Beguiristein gibi,Valdano gibi yetkilerle gelsin ve bunları kullansın. Yinelemekte fayda var:Ünal Karaman'ın görevi tam olarak nedir? Ünal Karaman'ın bu işlerin altından kalkabilecek kabiliyeti var mıdır?Umarım hayırlı olur...

Tahir
12.07.2009, 23:03
ünalımız yuvAna hoşgeldin başarılı olmanı diliyorum

Volkan
12.07.2009, 23:07
hayırlı olsun bütün camiamıza

Acar Altan
12.07.2009, 23:10
Kaptan yuvana hos geldin.Bu taraftar seni hic unututmamisti.

Mehmet Öztürk
13.07.2009, 00:28
Bu Adama bi bakin

7896760832410555525

Bursa Zaferinden sonra

koçum benim!!!

büyük kaptan yuvada!!!

Onur Akyüz
13.07.2009, 10:38
Beyler bu adamın transferi zamanın en önemli olayıydı,

Bize geldiği andan itibaren hep peşinde gezdi hacimliler,

ama o hiçbir zaman bizi terketmedi,Konyalıdır kendisi;)

Cengiz Çubukcu
13.07.2009, 11:30
Hayırlı uğurlu olsun...ben iyi işler yapacağını düşünüyorum...

Engin Koltuk
13.07.2009, 11:59
Sportif direktörlüğün görev tanımını yapabilecek kimse var mı içimizde? Teknik direktör ile farkı nedir? Bu görev tanımını Ünal Hoca biliyor mu? Hayırlı olsun. Umarım başarılı olur. Başarısını nasıl ölçeklendireceğiz onu da bilmek lazım.

Birtan Karaman
13.07.2009, 15:01
Hoş Geldin Ünal Hocam !

oflubektas
13.07.2009, 15:26
Gerçek Trabzonspor buydu. Şampiyon olamasada, o yıllarda henüz 12 13 yaşında olanlar için bambaşka şeyler ifade ederdi.Bir din gibi ya da bir başka tapınma şekliydi. 90 dakikalıkta olsa dertlerinden ;günahlarından arınma şekliydi ..........

Ya da bize öyle geliyordu "nakzo" kardeşim. Bana da sorsan Urbain Breams'ın geldiği 1989-90 sezonundan Şota ve Şenol Güneş'in gittiği 1997 senesine kadar Trabzonspor ligin en iyi top oynayan takımı, taraftarı Dünyanın en iyi, en coşkulu taraftarıydı. Eğer futbolda adalet mefhumu olsa o 7 sezonun en az 5'inde şampiyon olmalıydık. Ama olmadı işte, olamadı...

melâl
13.07.2009, 16:01
haberi ilk duyduğumda BMN nostalji bölümündeki "eyvah yine o esmer çocuk... " başlığı geldi aklıma...

hayırlı uğurlu olsun... Trabzonsporumuza çok güzel şeyler katacağı inancındayım...

tabi destek yerine köstek olmadığımız sürece :)

.....
13.07.2009, 16:19
Kazancıoğlu ve Karaman sözleşme imzaladı http://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a1.gif http://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a2.gif http://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a3.gif http://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a4.gif http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2153-9C6O9X9A.jpg Metin Kazancıoğlu ve Ünal Karaman Başkanımız Sadri Şener’in katılımıyla İstanbul’da faaliyette bulunan iletişim büromuzda sözleşme imzaladılar.

Başkanımız Sadri Şener Kazancıoğlu ve Karaman’ın üstlendikleri görevlerle kulübümüze faydalı olacaklarına inandığını belirterek, “Kurumsallaşmaya büyük önem veren yönetim kurulumuzun almış olduğu kararla faydalı olacaklarına inandığımız TFF eski Genel Sekreteri Metin Kazancıoğlu ve eski takım kaptanımız Ünal Karaman’la çalışmaya başlıyoruz. Bu iki ismin kulübümüzde bulunan diğer arkadaşlarla koordineli bir şekilde çalışarak başarılı olacaklarına inanıyor ve kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyoruz” dedi.

Kulüp Genel Sekreterliğine getirilen Metin Kazancıoğlu ve Sportif Direktörlük görevini üstlenen Ünal Karaman’a yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Ahmet AYDIN-28
13.07.2009, 16:37
Aykut Kocaman Fenerbahçe'de

hurriyet.com.tr 11 Haziran 2009

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Aykut Kocaman, Fenerbahçe Kulübü'nde sportif direktörlük görevine getirildi.

Kocaman daha önce, İstanbulspor, Malatyaspor, Konyaspor ve son olarak Ankaraspor'da teknik direktörlük yapmıştı.

Ünal Karaman'ın takımımıza dönmesi konusunda olumlu olumsuz bir görüş belirtmeden sadece hayırlısı olsun her iki taraf için diyeceğim.
Ama merak ettiğim bir konu var. Yukarıdaki haber fb forumlarında nasıl değerlendiriliyor ve buradaki kadar ciddi tartışmalara yol açıyor mu acaba.

Kaya
13.07.2009, 17:37
Başlık kısa bir süreliğine kilitlenmiştir. Siyasi görüşe yönelik her türlü ileti silinecektir...

Kaya
13.07.2009, 17:40
Temizlik tamamlanmıştır. Ünal Karaman'ın siyasi görüşüne yönelik olumlu & olumsuz hiç bir iletiye izin verilmeyecektir.

Bu bakımdan düşüncelerinizi futbol çerçevesinde dile getirirseniz seviniriz.

Teşekkürler...

Cengiz Çubukcu
13.07.2009, 17:46
Sportif direktörlüğün görev tanımını yapabilecek kimse var mı içimizde? Teknik direktör ile farkı nedir? Bu görev tanımını Ünal Hoca biliyor mu? Hayırlı olsun. Umarım başarılı olur. Başarısını nasıl ölçeklendireceğiz onu da bilmek lazım.

benim de görev tanımı, yetki ve sorumluluklarıyla ilgili kafam karışık...danışman gibi birşey olacak herhalde :) ya da kulüpte futboldan sorumlu en üst yetkili olacaktır ( gerçi sportif deniyor , içine her spor dalı girer)

Kaya
13.07.2009, 17:59
Cem Arin, lütfen artık yapılan uyarıları dikkate alınız ve BMN'de siyasi yorumlarda bulunmayınız...

el_conquistador
13.07.2009, 20:31
Bu Adama bi bakin

7896760832410555525

Bursa Zaferinden sonra

Arkadaslar, lütfen video'yu biraz dikkatlice izleyin. Tribünleri selamlarken, yumruk salliyor Ünal. Salladigi yumruk yaninda kosturan adama geliyor ve adam söyle bir metre kadar yana zipliyor. Bu olay tam 1:50'de oluyor. Görünce gülme krizine girdim vallahi...:p

OLCAY ÇAKIR
13.07.2009, 21:23
Müthiş yakalamışsın müthiş.

Koptum.:)
Arkadaslar, lütfen video'yu biraz dikkatlice izleyin. Tribünleri selamlarken, yumruk salliyor Ünal. Salladigi yumruk yaninda kosturan adama geliyor ve adam söyle bir metre kadar yana zipliyor. Bu olay tam 1:50'de oluyor. Görünce gülme krizine girdim vallahi...:p

TSezgin61
13.07.2009, 21:30

zaten o yumrugu yiyende iyice afalladi "noluyor" diye... :D

mükemmel ya. ünalda hicbirsey yokmus gibi devam ediyor....

İskender66
13.07.2009, 21:30
Defalarca izlememe rağmen o ayrıntıyı farkedememişim. Helal olsun gözünden kaçmamış :) Ünal'ın eli ağırdır. Yumruğu yiyen kişinin yerinde olmayı istemezdim. Acıdım o çocuğa. :)

OLCAY ÇAKIR
13.07.2009, 21:35
Zaten,
Geleneksel olarak,koşan futbolcunun elinden tutma,olaya dahil olma,bi rahat yüzü göstermeme halimiz var ya.

Bu dostumuz,okkalı bir yumruk yemiş Ünal'dan.

Ders olsa keşke bu eğlendirmeyen,sevindirmeyen tiplere...

Tıpkı Selçuk'un ringindeki alakasız kişiler gibi.

Bırakında sevinelim yahu:)

OLCAY ÇAKIR
13.07.2009, 21:37
Birde,

Bu elemanın yumruk yediği yer morarmıştır.
Gül bitecek değil ya?

Bunu mahalleye,konu komşuya,eşe dosta,en önemlisi evdekilere nasıl izah ettiğini merak etmekteyim:)

Bir tarih aydınlanıyor,milattır bu video:)

el_conquistador
13.07.2009, 21:39
Ünal'ın eli ağırdır. Yumruğu yiyen kişinin yerinde olmayı istemezdim. Acıdım o çocuğa. :)

Bunu yazdinda, aklima birsey geldi abicigim. Bir kere Ünal'in futbolculuk döneminde, antreman'daydi galiba, bir paf futbolcu'sunu tokatladigi söylentisi vardi. O tokatladigi kiside ya Fatih Tekke yada Oktay Derelioglu idi. Böyle birsey gercekten olmusmuydu, olduysa niye olmustu? Yoksa ben bu video'dan sonra cok'mu fantasi yapmaya basladim:)?

salihismet
13.07.2009, 22:04
Bunu yazdinda, aklima birsey geldi abicigim. Bir kere Ünal'in futbolculuk döneminde, antreman'daydi galiba, bir paf futbolcu'sunu tokatladigi söylentisi vardi. O tokatladigi kiside ya Fatih Tekke yada Oktay Derelioglu idi. Böyle birsey gercekten olmusmuydu, olduysa niye olmustu? Yoksa ben bu video'dan sonra cok'mu fantasi yapmaya basladim:)?

Oktay Derlioglunu tokatladi, nedenini yazmiyayim cünkü söylenenler dogru olmayabilir. Ünalin bu göreve gelmesine bir elestiri getirmiyecegim, cünkü böyle bir görevi önceden yapmadigi icin bir fikir yürütmek dogru olmaz. Insallah basarili olur,bence basarili olabilmesi icin pes etmemesi direnmesi lazim, malum, Trabzon kolay bir yer deyil, Ersun Yanal öyle diyor. Hatta Ahmet Agaogluda
Amerikan baskanini Trabzonspora baskan secsek 6 aydan fazla dayanamaz demisti.

HAYRETTİN
14.07.2009, 04:19
Bu habere bayıldım en guzel transfer bu oldu bu sene

Külünkoğlu
14.07.2009, 08:35
Şu spekülasyonlara bir son verelim.
Oktay Derelioğlu şöyle böyle yaptı deniyor.

Bizzat K.Soner'in ağzından dinledim. " Bizim takımda bir kimsenin ailesi ilgili bir şey olacak ? o çok büyük cesaret ister. Böyle bir şey mümkün mü ? bütün bunlar dedikodu. Oktay'ın yaptığı idman sahasındaki saygısızlığı idi ve bu yüzden gönderildi "

OLCAY ÇAKIR
14.07.2009, 09:28
Oktay'ı tokatlayan Juri(Yuri) degilmiydi?:)

Gereksiz ama detay işte:)

OLCAY ÇAKIR
14.07.2009, 10:01
Emin ol,Ünal'ın siyasetle alakalı hiçbirşeyine tanık olmayacağız.
Futbolculuğunda olmadığımız gibi.

Adamlığıyla ilgili birçok haberine hazırlıklı ol derim ben:)
...

Emirhan Ömeroğlu
14.07.2009, 10:03
Hoşgeldin Ünal abi.

Çocukluğumdan beri seni çok seviyorum.

cobts28
14.07.2009, 10:04
Emin ol,Ünal'ın siyasetle alakalı hiçbirşeyine tanık olmayacağız.
Futbolculuğunda olmadığımız gibi.

Adamlığıyla ilgili birçok haberine hazırlıklı ol derim ben:)
inşallah renktaş dedigin gibi olur...

a f s
14.07.2009, 10:31
Hoş geldin kaptan, umarım işini doğru dürüst yapmana izin verirler.

Yapılacak çok iş var.

BALKAN 06
14.07.2009, 11:07
hayırlı uğurlu olsun
inşallah çalışacabileceğin,faydalı olabileceğin bir makamdır gelmiş olduğun yer.

sportif direktörlük nedir bilmiyorum ama kağıt üzerinde bir etiket değildir,değilse bile çalışmasına izin verirler inşallah.

ünal karaman dan faydalanmak lazım...

lutfu61
14.07.2009, 11:17
ne gerek vardı ünala
olası kötü birkaç sonuçtan sonra hugoyu gönderip ünalı koyarlar takımın başına, bunun için zemin ayarlanıyor

KUTADGU
14.07.2009, 11:23
ne gerek vardı ünala
olası kötü birkaç sonuçtan sonra hugoyu gönderip ünalı koyarlar takımın başına, bunun için zemin ayarlanıyor

Taraftarın aklında bazı korkular var. Yalan değil.

Ama şunu düşünmemiz de lazım.
Türkiye'de kurumların muhakkak profesyonelleşmesi lazım. Kaçarı yok.
Ben Ünal'ın sportif direktörlüğe getirilmesine bu gözle bakıyorum.
Kafamızda bizim bir yetki karmaşası var. Doğrudur.
Ama umarım yönetim bu yetki karmaşası işini çoktan çözmüştür.

Dursun Kaplan
14.07.2009, 11:27
http://img144.imageshack.us/img144/6156/nostalji423rz7cc.jpg

Tekrar bu kupayı senin ellerinde görmek dileğiyle kaptanım. :)

Travelair
14.07.2009, 11:56
Ünal Karaman iyi bir tercih bence de. Liderliğini ve ciddiyetini takıma hissettirse yeter yanlarındayken

Hüseyin Gündoğdu
14.07.2009, 12:05
futbolcuların yanında Türk usulü "abi" diyebilecekleri, yine Türk usulü onlara gaz verebilecek bir adama
her zaman ihtiyaç vardır. Ünal Karaman bunu milliyetçi ruhuyla belki de Türkiye'de en iyi yapacak olan
kişidir. zaten kendisi de teknik konulara kesinlikle müdahale etmeyeceğini belirtti.

hoşgeldin yiğit kaptan,
hoşgeldin olgun kaplan:)

oguzhann
14.07.2009, 12:35
ünal karaman denilince akan sular durur,hoşgeldin yuvana kaptan karaboğa ünal.

lutfu61
14.07.2009, 12:36
benim bahsettiğim şey zaten teknik konulara karışması değil, yerel baskılar sonucu bir şekilde öz evlat psikolojisiyle tepki çekmeden ünalın teknik direktörlüğe getirilmesidir

lig başlayınca alınacak mağlubiyetler sonucunda, broosun yerine kim bu göreve getirilir, aynı sivastaki durum söz konusudur, orda da bülent uygun böyle göreve getirilmişti, şimdi o başarılı oldu diye ünalda başarılı olacaktır anlayışı çok yanlış

işte söylemek istediğim bu, ünal trabzonsporun artık yedek teknik direktörüdür, yerel kesimin baskısı sonuç vermiştir, abilik diye birşeyi günümüz futbolunda kabul etmiyorum, song var takımda, egemende kaptandır, ünalın bu klüpte yapacağı iş nedir, profesyonellik adına yönetimle teknik direktör arasına neden böyle bir set koyasınki...

sadri başkan yanlış işler yapmaya devam ediyor, ah be başkanım sen bizim için velinimetsin, ama abartarak getirdiğin teknik direktör sana 2 transfer istiyorum diyor, ama sen yöneticilerin aracılığıyla hala, hocamız elindekine hollanda kampında bakacak, ona göre 1 veya 2 transfer yapacağız diye mesaj gönderiyosun, zaten herşey ortada al sağ bekle forveti gerisini bırak hocaya, sen gidip adamın önüne dikkatli ol bak arkanda artık yedeğin var diyosun :)

inşallah trabzonsporumuz güzel bir sezonu geçirir, ve ünal karaman eski efsane kaptanımız olarak kalır

Ali İhsan
14.07.2009, 12:59
Ünal özevlat değil... Ünal öz futbolcudur...

_SeRKaN_
14.07.2009, 13:11
Öz kavramınıda kategorilere ayırdık ya helal olsun bize...:)

Cengiz Çubukcu
14.07.2009, 13:41
Hakan Kulaçoğlu Abimizin yazısını da dikkatle okumak lazım....

Çoklu Direksiyon...

Kırk yıllık gözlem sonucunda vardığım nokta şu: Kaç milyon Trabzonsporlu varsa o kadar Trabzonspor var. Her Trabzonsporlu'nun tanımladığı, diğerinden farklı. Beklenti farklı, yaklaşım farklı. En karşılıksız sevgiden, kişisel çıkarı en yoğun içeren taraftarlığa kadar geniş bir yelpaze. İnsanın doğası bu. Diğer kulüpler için de benzer şeyler geçerli. Daha geneli, her seçmenin partisini, her çalışanın kurumunu, her vatandaşın ülkesini tanımlaması kendince. Eyvallah, yapacak bir şey yok. Peki ya kurumların kendilerini tanımlamasında bir kesinlik olmamasına ne diyeceğiz? Mesela Trabzonspor kulübünün kendini tarifinin sabit olması gerekmez mi? Öyle olmazsa ne mi olur? Kurum olur kurumsallık olmaz. Bir şeyi yaparken bir diğerinin yıkıldığını görmek, her sonraki gün üstüne bir şey katılamadığını tecrübe etmek kaçınılmaz olur. Trabzonspor'un hep yaşadığı budur işte. Başka bir göreceliliği, başka bir standart eksikliğini konuşalım. Kurumların görev verdiği elemanların görev tanımlamasındaki belirsizliği mesela Fenerbahçe, Aykut Kocaman'ı, Trabzonspor da Ünal Karaman'ı 'sportif direktör' yaptı. İki kurum, futbol kulübü olarak ne kadar benzerse, özde de o kadar farklı. Ünal ile Aykut'un görev tanımlamaları tam olarak bilinmediği için o unvanların pratikte ne kadar benzeşeceği de belirsiz. Soyadlarının 'K' ile başlayıp 'aman' ile bitmesi kadar bir benzerlik olabilir iş tanımlarında da.

Profesyonellik adımı
Güvenoyu alan yönetim, profesyonelleşme için bir adım attı. Bu, eksik görevlere eleman almak mıdır yoksa bir görev devri mi olacaktır, net değil. Yönetim Karaman, Kazancıoğlu, Çuvalcıoğlu, Sümer ve Broos isimlerinin görev tanımlarını tam yapmadıkça milyonlarca direktör, milyonlarca menajer var demektir. Bırakın Trabzonsporluları, bu 5 isme "Sizin ve diğerlerinin görev tanımını yapın" desek 25 maddelik bir liste çıkar ortaya. Kurumsallaşmış bir kulüple diğerini nasıl ayırt edebiliriz? Şöyle: İkincisinde 'sportif direktör' havalı ismine rağmen bir işe yaramaz, ilkinde ise 'dportif sirektör' diye kimsenin anlamadığı bir elemanla çok şey üretebilirsiniz. Trabzonspor yönetimi, iyi bir iş yapmaya çalışıyor. Ancak zor bir sürecin işaretlerini de alıyoruz. Ya baştan net görev tanımları yapıp sınırları çizecekler ya da el değemedikleri noktaları bir süre doğal dalgalanmaya bırakıp taşların yerine oturmasını bekleyecekler. Benim bildiğim kurumsallık ilkini öğütler, ama ya birden fazla kurumsallık varsa...

Ertuğrul ATALAY
14.07.2009, 14:35
Aynen katılıyorum.Kurumsal olamadığımız için günlük ve geçici çözümler üzerinde duruyoruz.Alınan kararlar gelen tepkiler üzerine hemen vazgeçiliyor.Kaos çıkıyor vb...Takımızın başarılarına sevinemiyoruz..Başarısızlığına üzülemiyoruz..Başarıyı veya başarısızlığı kişilere malediyoruz(İçselleştiremiyoruz)
Ama sonuç olarak Ünalın gelmesi iyidir bu ortamda...Sevindim.

İsmail Çavuşoğlu
14.07.2009, 14:41
-KARAMAN VE KAZANCIOĞLU'NUN İMZALARI-
Şener, genel sekreterliğe getirdikleri Metin Kazancıoğlu ile sportif direktörlüğe getirdikleri Ünal Karaman'ın Trabzonspor'a fayda sağlayacaklarını düşündüklerini söyledi.

Bu iki ismin göreve başlamasıyla yönetim kurulunun üstündeki yükün de biraz yayılacağını ifade eden Şener, ''Hayırlısı olur. Trabzonspor'a faydası olacağını düşünüyoruz. Bizden sonraki nesillere örnek olur. Amacım o'' dedi.

Trabzonspor'un yıllardır FIFA olsun, Futbol Federasyonu nezdinde olsun hatalar yaptığını ve bu konuda Metin Kazancıoğlu'ndan faydalanacaklarını kaydeden Şener, ''Trabzonspor, çok cezalar ödemiş, mahkemeler kaybetmiş. O konularda artık Metin uğraşacak. Ünal Karaman ise kendini ispat etmiş, artık hocalık yapmayacağını söylemiş, kendini Trabzon'dan hiçbir zaman ayrı görmemiş biri. Transfer konularında olsun, hoca ile ilişkilerde olsun görev alacak. Bu makamlar önemli'' diye konuştu.

ajansspor

Engin Koltuk
14.07.2009, 14:41
Tanım:

“Sportif direktör, genelde eski teknik direktör ya da eski futbolculardan seçilir; çoğunlukla kulübün birikimlerinden faydalanmak istediği önemli spor adamlarıdır bunlar. Teknik direktörü asist eder, (meslekleri gereği doğal olarak futboldan anlamayan) yönetim kuruluyla köprü vazifesi görür. Teknik direktör bütün mesaisini idmanlara, takım seçmeye, taktik çalışmalara ayırdığı için; onun (tabiatıyla) yetişemeyeceği birtakım işler de sportif direktörün kapsamındadır: Oyuncu izleme ekipleriyle ilişkiler kurar, bütçe ve altyapıya (veya akademiye) kafa yorar. Genelde teknik direktör seçiminde de bulunur, hatta bulunmalıdır da… Zira eğer sportif direktörün, teknik direktör seçen masada olduğu bilinirse, yeni gelen hoca da tam bir güven hisseder; sportif direktörle çatışma içine girmez”

Ayrıntı:
http://www.3puan.net/2009/06/sportif-direktor-nedir/