PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ünal Karaman

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

alper*
10.02.2019, 20:25
Seninle ve çocuklarınla gurur duyuyorum Hocam.

Vkgz
10.02.2019, 20:29
Bu nasıl saçma bir kadrodur... Çok yaratıcı

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Jackdaniels
10.02.2019, 20:57
Hocam akşam rezil bir futboldan sonra hiç müdahale etmeyip 88-89 da falan 1 oyuncu değişikliğiyle maçı tamamlayacağını düşğnüyorum. Ama yinede seviliyorsun :)

Nokta atışı ! Tebrikler Hocam.

Ali İhsan
10.02.2019, 21:03
Hoca opsiyonsuzluktan olsa gerek sosa sonrası çok fazla kötü kadro ve taktik ile çıkıyor, son 5-6 haftadır hiçbir maça imzasını atamadı.

DeAgLeMaNyAq
10.02.2019, 21:05
Belli ki kafasında oynattığı Toure hayal kırıklığı yaşattı. Bu yüzden pişmandır ama yapacak bir şey yok. Bugün bizim yerimize hangi takım olursa olsun o ilk 20 dakikadaki baskıyı yiyecekti. Hücum anlamında da gayet yeterli pozisyonu ürettik ama son paslarda bir türlü kilidi açamadık. Herkes Sosa niye girmedi diyip kızdı ama 2 aydır maça çıkmamış adamı böyle gereksiz bir maçta oyuna alıp riske etmenin bir gereği yoktu...

Sefa
10.02.2019, 21:06
Körü tercihler hakem faciasıyla gölgede kaldı..

artvints
10.02.2019, 21:09
sol bek tercihi doğru toure ortasahaya çıktı ama defans arasında kalsa daha iyiydi, ceza sahasında kalabalık kalmamız iyiydi. ama dışarıdan gelecek şutlar için kovalayacak bir ekstra orta saha eksik kaldı. biraz da şansızlık gereği kötü bir ikinci gol yedik.

çıkıp pas yaparak topu tutacağımızı düşünenler hayal görüyorlar malesef. maç ortada gitse maç boyu baskıyı yersin. ama çıkışlardaki cansızlık canımı sıkıyor. biraz daha çabuk tempolu çıkmamız gerekiyor. ona uygun bir kaç oyuncu almamız lazım.

fernandez
10.02.2019, 21:15
zargo hocanın beklentisini karşılayamadı maalesef. bunca eksiğe rağmen hocaya saçma sapan eleştiriler yöneltenler ya acımasız ya art niyetli ya da futbol yorumları dikkate alınmaması gereken hayalciler :)

serdaracıl
10.02.2019, 21:18
zargo hocanın beklentisini karşılayamadı maalesef. bunca eksiğe rağmen hocaya saçma sapan eleştiriler yöneltenler ya acımasız ya art niyetli ya da futbol yorumları dikkate alınmaması gereken hayalciler :)

Yav zargo’nun orada oynayamayacağını görmek için hoca olmaya gerek yok. He art niyetliyiz evet

fernandez
10.02.2019, 21:24
Yav zargo’nun orada oynayamayacağını görmek için hoca olmaya gerek yok. He art niyetliyiz evet
hoca keyfinden zargo yu orda oynatmadı. zargo nun geçildiği pozisyonlarda takip bile etmeyeceğini bu kadar rezil olacağını kimse tahmin edemezdi, stoperken geçilince izlemeyi bırakıyor mu bu adam? forvet olsan seni oraya koysalar böyle buyur geç demezsin. ben kimseye peşin hükümlü olarak art niyetli demedim, oraya başka seçenekler de koydum. onlar da olabilir, saygılarımla :)

artvints
10.02.2019, 21:26
ya batuhan oynayacak ya da ekstra bir stoper. verdiğimiz net pozisyon toure çıktıktan sonra belhanda'nın net cepheden vuruşu. öteki vuruşlarda bir şekilde bozduk. ama zargo ekstra kötü oynamayı başardı daha dirençli olabilirdi. hüseyin kötü oynadı o biraz moral bozdu.

rodallega ve ekuban'ı kesmek istemediği için bir ekstra orta saha oynatamadık o sorun oldu. daha iyi kapanmamız gerekir ama yapamıyoruz. gs maçında önde bastık, forvetsiz takımdan 4 tane yedik. olmuyor demek ki. bence bu maçtan bu taktikle puan çıkartabilirdik.

ibanez'i falan oynatmadı diye hocayı eleştirmek olmaz zaten.

fernandez
10.02.2019, 21:28
ya batuhan oynayacak ya da ekstra bir stoper. verdiğimiz net pozisyon toure çıktıktan sonra belhanda'nın net cepheden vuruşu. öteki vuruşlarda bir şekilde bozduk. ama zargo ekstra kötü oynamayı başardı daha dirençli olabilirdi. hüseyin kötü oynadı o biraz moral bozdu.

rodallega ve ekuban'ı kesmek istemediği için bir ekstra orta saha oynatamadık o sorun oldu. daha iyi kapanmamız gerekir ama yapamıyoruz. gs maçında önde bastık, forvetsiz takımdan 4 tane yedik. olmuyor demek ki. bence bu maçtan bu taktikle puan çıkartabilirdik.

ibanez'i falan oynatmadı diye hocayı eleştirmek olmaz zaten.

hocam ikinci yarı biraz da gs saldı desem katılır mısın? :) ilk gole kadar olan baskıyı sonradan pek devam ettirmediler zaten.

Dawsofield
10.02.2019, 21:31
şahsım adına tebrik ederim.

iyi bir taktik anlayış ve dizilişle çıktık maça, eldeki imkanlara göre.

sol bekte ibanez'le başlamaması çok yerinde, intihar olurdu. şaibeli penaltı ister istemez etkiledi planları. buna rağmen soğukkanlı kalıp golü buldu takım. ileri çıkışlarda gelişügzel değil akıllı organizasyonlar kovalandı. ikinci gol de hüseyin'in tecrübesizliğinden geldi.

eleştirilecek noktalar,
toure olabilir. çok ama çok kötüydü çünkü. böyle olacağı ne kadar öngörülebilirdi ayrı bir tartışma konusu.

ofansif anlamda birkaç seviye atladı takım fakat, özellikle onazi'den sonra savunmayı yapamıyoruz. ufak bireysel hatalardan ziyade, savunma yapamıyoruz. oyuncu grubunun etkisi vardır eyvallah, ama ekstra sıkıntılar mevcut.

tabii başakşehir, galatsaray gibi sık sık topun arkasına geçmemiz gereken maçlarda bu zaafın skora yansımaması imkansız oluyor. batuhan-parmak bir şekilde savunma organizasyonuyla uzlaştırılarak monte edilmelidir ilk sıralardan kopmak istemiyorsak.

bir de belki a. ömür formsuzluğu da göz önünde bulundurularak hamle oyuncusu gibi kullanılmalıydı. onun dışında söyleyebileceğim bir şey yok hocaya. yolu açık olsun

artvints
10.02.2019, 21:32
hocam ikinci yarı biraz da gs saldı desem katılır mısın? :) ilk gole kadar olan baskıyı sonradan pek devam ettirmediler zaten.
öyle tabi, iyi savunmadan çıkamazsın buralardan. baskı gevşeyince oynadığımız oyun yanıltıcı olur. iyi savunup çok adamla çıkmak gerekiyor, biraz avrupalı gibi oynamamız lazım.

ama gs de çok iyi bir takım değil. iyi pas yapmıyorlar, direk oynuyorlar. biraz fizikli bir takım geldiğinde sorun yaşarlar.

serdaracıl
10.02.2019, 21:34
Berkay, murat cem, behlül, ebrar ve kerem de bu takımın oyuncuları hocam.

Ufuk
10.02.2019, 21:37
Ah hocam ah. Madem Toure'yi orta sahada deneme fikrin vardı Ümraniye maçında görseydik ya. Amiri sol bekte ne yapacak deneseydik mesela.

Abdüsü falan oynatacağına Ümraniye maçında Toure'yi deneseymişiz bu maç orada denemezdik muhtemelen.

Tuğrul
10.02.2019, 22:38
Yetenekleri sınırlı olan Zargo Toure'yi orta sahada oynatmadığın kalmıştı.

Nihayet onu da gerçekleştirerek bize 10 şubat şakasını tattırdın.

Altın tepsi ile galibiyeti Fatih Terim'e verdin.

Elbette oyun olarak ezim ezim ezildin.

Z.Toure topla katedemez, ikiye bir yapamaz, pas arası yapamaz, hızlı hareket edemez, top saklayamaz, iki yönlü oynayamaz vs...

Başakşehir maçında da Abdülkadir-Yusuf orta sahası ile 3 puanı rakibe teslim etmiştin.

Hakemlerin konuşulduğu bir ortamda ne yazık ki hataların yine gözardı edilecek.

Bu anlayışla uzun vadeli planların parçası olamazsın

Vkgz
10.02.2019, 22:50
Çıkmış düşündü acaba bu kadroyu ... Ciddi bir yaratıcılık lazım. ... Hakem ile beraber maçı yediler ...

lizarazu
10.02.2019, 23:08
Aynı şeyleri bende düşünüyorum 5 dakika dahi oynayamazlar mi. İyi futbol oynatıyorsun ama teknik direktörlük teknik, taktiğin yanında adam yönetimidir aynı zamanda. Kupa maçında sokmuyorsun 3-1 olmuş sokmuyorsun. Yönetime gönderme yapıyorsan açık açık konuş hocam. Bu çocuklar 2 dakika daha da kalmak için can atıyorlar.Ersun Yanal'dan, Rıza Çalımbay dan ne farkın kalıyor.

lizarazu
10.02.2019, 23:11
Berkay, murat cem, behlül, ebrar ve kerem de bu takımın oyuncuları hocam.

Bu mesaja istinaden yazmıştım

TSemih61
10.02.2019, 23:41
Rakip hem kanattan hem de göbekten neredeyse hiç yan pas yapmadan çok rahat dikine seni yarabiliyorsa taktikte sıkıntı var demektir. Ünal Hocamın 2. devre performansı maalesef çok kötü. Yedekteki oyunculara süre vermemesi de oyuncuların özgüvenini öldürüyor.

Bir de Sosa oynayacak durumda değilse Batuhan'ı oynatmak zorundasın hocam, diğer ortasaha oynayabilecek tüm oyunculardan daha iyi taraftarı takmayacaksın bu mesleği yaparken.

Toure tercihinin hatalı olacağını ben sıradan bir taraftar olarak yazıp durdum hafta boyunca ama maalesef hocanın kamuoyunun etkisine girdiğini görüyorum, tercihlerini şekillendiriyor bu çok net.

Bu arada buraları yardımcıların vs. okuyordur belki hocam, şu Kerem'i lütfen A takıma al ve şans ver.

Sadettin_
10.02.2019, 23:56
https://www.youtube.com/watch?v=GY1xLkvoeVk

fernandez
11.02.2019, 00:02
Rakip hem kanattan hem de göbekten neredeyse hiç yan pas yapmadan çok rahat dikine seni yarabiliyorsa taktikte sıkıntı var demektir. Ünal Hocamın 2. devre performansı maalesef çok kötü. Yedekteki oyunculara süre vermemesi de oyuncuların özgüvenini öldürüyor.

Bir de Sosa oynayacak durumda değilse Batuhan'ı oynatmak zorundasın hocam, diğer ortasaha oynayabilecek tüm oyunculardan daha iyi taraftarı takmayacaksın bu mesleği yaparken.

Toure tercihinin hatalı olacağını ben sıradan bir taraftar olarak yazıp durdum hafta boyunca ama maalesef hocanın kamuoyunun etkisine girdiğini görüyorum, tercihlerini şekillendiriyor bu çok net.

Bu arada buraları yardımcıların vs. okuyordur belki hocam, şu Kerem'i lütfen A takıma al ve şans ver.
sosa oynayacak durumda değilse batuhan ı oynat hocam aynen beşiktaş maçının tekrarlarını yaşayalım bir tanesi yetmez :) zargo bu gece o kadar büyük batırdı ki sizin gibilere batuhan ı anabilecek cesareti verdi yeniden. çöp futbol görüşlerinize kılıf aramak adına hocaya kamuoyu etkisine giriyorsun falan filan diye de sallamayın komik oluyorsunuz.

yedektekilerin özgüvenini öldürüyormuş, yedekte özgüveni ölen hiç kimseyi göremiyorum. gençlerin hepsi sırası gelince oynayacaklarının bilincinde değillerse onlarda bir sorun olmalı!! yeterince genç oynatıldığı gayet ortada çünkü !!

batuhan yeteneğini geçtim cesareti olmadığı için süper ligde oynayamayacak bir futbolcu. gönül isterdi ki oynayabilsin bir oyuncu daha kazanalım ama maalesef olmayacak.

ünal hocam nasıl ki yetersiz oyuncuları trabzonspordan sildi attı elindeki imkanlar büyüdükçe sizin çöp futbol görüşlerinizi de silip atacak inşallah o günleri göreceğiz.

TSemih61
11.02.2019, 00:13
@fernandez (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=22054)

Sen ne anlatıyorsun ya :D Beşiktaş maçında ne gördün de tekrardan aynı şeyin olacağından bahsediyorsun. Siz hastasınız yemin ediyorum, adamın Süper Lig'de aldığı süre 65. Neye sebep olmuş bu adam?

Kafa vuramıyormuş? Ee bugün mü anladınız bunu? Bu sizin hatanız o zaman, bu adam piyasaya yeni çıkmadı 25 yaşında nasıl bir oyuncu olduğunu anlayamadıysanız bu sizin futbol cahilliğiniz. Pas mı verememiş? Aynı pası dünyanın en iyi oyuncuları veremiyor yeri geldiğinde.

Yaptığı genellemelere bak ya komedisin yemin ediyorum. :D Dünyanın en boş beleş tiplerinden biri olduğunu anladım bu mesajdan sonra cevap verip vaktimi boşa harcatma.

serdaracıl
11.02.2019, 00:15

Sen ne anlatıyorsun ya :D Beşiktaş maçında ne gördün de tekrardan aynı şeyin olacağından bahsediyorsun. Siz hastasınız yemin ediyorum, adamın Süper Lig'de aldığı süre 65. Neye sebep olmuş bu adam?

Kafa vuramıyormuş? Ee bugün mü anladınız bunu? Bu sizin hatanız o zaman, bu adam piyasaya yeni çıkmadı 25 yaşında nasıl bir oyuncu olduğunu anlayamadıysanız bu sizin futbol cahilliğiniz. Pas mı verememiş? Aynı pası dünyanın en iyi oyuncuları veremiyor yeri geldiğinde.

Yaptığı genellemelere bak ya komedisin yemin ediyorum. :D Dünyanın en boş beleş tiplerinden biri olduğunu anladım bu mesajdan sonra cevap verip vaktimi boşa harcatma.

Hocam batuhan’nı seviyesi buralar değil kusura bakma

trabzonsuz tsli
11.02.2019, 00:16
dik dur, dik oynat hocam. gerisi mühim değil

Fatih Çelik
11.02.2019, 00:25
Parmakla başlamalıydık hocam ama Zargo'nun böyle olacağını bilemezdin. Yine de kötü oynamadık doğru oynadık zaman zaman üstün oynadık gayet iyi iş yapıyorsun. Sen diğer öz evlatlar gibi degilmissin basta böyle düşünüp artık bu tip işlerden gına geldiği için çok yüklendim sana ama sen zaten malatyadan bu yana her şeyi tek tek önümüze döktün. Iyisin de doğrusun da bu açıdan çok mutluyum. Kolay gelsin.

pazarkapılı
11.02.2019, 00:29
Ersun yanalin en son doneminde, 2. Hafta osmanlispor macinda mustafa resit akcay bu takimin ( trabzonsporu kastederek) bunyesine savunma anlayisinin gelmesi gerekiyor demisti....

Aradan gecen ucuncu sezonda savunma karakterinin ersun yanal temelli yaklasik ayni oyuncu grubuna oturtulamasi sorununu artik baska yerlerde aramaya baslayacagim....

Ayni donemde, hucum sikintisi yasayan takim simdi bu sorundan ziyade takim savunmasinda yasiyor....savunma karakterli oyun bir geri adim degildir ve iyi defans oyuncusu elbette onemli ama ilkokul cocuguna alan yerlesimini dogru uygulatmazsaniz ortaokulda basari bekleyemezsiniz....

artvints
11.02.2019, 00:53
sakin tutumunu olumlu buluyorum. herşey olup bittikten sonra bağırıp, çağırıp şov yapmanın hiçbir anlamı yok. en azından klasını korumak gerekir. maç öncesinde uyarı yapmazsan hiçbir şey elde edemezsin.

fernandez
11.02.2019, 00:56

yetersiz bir oyuncuyu 25 yaşına kadar takip etmemiş olduğum için şahsınızdan çok özür diliyorum sayın futbol bilgesi... cehaletimi giderdiğiniz için kıymetlimiz sizlere çok teşekkür ederim...

sizin kadar olmasa da dünyanın en iyi oyuncularının da yeri geldiğinde hatalı pas verebildiğinin farkındayım haşmetliniz izin buyurursa...

4k üstü mesaj atmışsın, hatırladığım her mesajın çöp zihniyet ürünü sığ boş beleş mesajlardı. sinek küçük ama mide bulandırıyor hele bu aralar daha fazla. değerli beyzadem insanlar sizin boş beleş mesajlarını okumakla yeterince vakit kaybetmişler zaten, bendeniz sizin çok değerli vaktinizden birazcık çalmış bulunduysa lütfen affediniz... sizin gibi ulu kişiliklerin vaktini boşa harcatmak ne haddime...

böyle genellemeler yapıyorum çünkü senin gibi boş beleş tipler ne kadar zararlı, saçma salak fikirler beyan ettiğinin farkında değiller, durumu biraz abartılı anlatmak gerekiyor.

bundan önce savunduğun şeyler gibi yetersiz mesajlarına çok tahammül ettim ama senin gibi boş beleş tipler artık gerçekten can sıkmaya başladı. sahadaki büyük emeği senin gibilerin kirletmesine müsaade edemeyiz. dediğim gibi ünal hocam sayesinde yetersiz topçular gibi yetersiz zihniyetten yani senin gibilerden de kurtulacağız. hocam neden çubuklu değil de mavi forma giydik seviyesinde zırvalacağın günlerin yakın olmasını diliyorum. o günlerde senin gibiler ya neden daha fazla saçmalama fırsatımız olmuyor diye üzülecek ama trabzonspor için güzel günler olacak. kısmet artık yaşayıp göreceğiz.

TSemih61
11.02.2019, 01:07
fernandez Ciddi bir şekilde ruh sağlığının bozuk olduğu bu mesajdan anlaşılıyor. Senin gibi ruh hastalarının sadece toplumdan değil internetten de uzaklaştırılmaları gerekiyor.

fernandez
11.02.2019, 01:38
@fernandez (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=22054) Ciddi bir şekilde ruh sağlığının bozuk olduğu bu mesajdan anlaşılıyor. Senin gibi ruh hastalarının sadece toplumdan değil internetten de uzaklaştırılmaları gerekiyor.
benim hakkımda karar verebilecek beceriye sahip olabilmen beni sevindirdi. ben de aynı şeyleri senin gibiler için düşünüyorum merak etme. :) sağlıklı bir bireyin görüşlerine sahip değilsin çünkü, toplumu negatif etkiliyorsun.

bordoylamavi
11.02.2019, 08:43
her zman arkasında olmalıyız ünal hocanın . sürekli bişiler deniyor oturtmaya çalışıyor. ama bence dün maça savunma ağırlıklı çıkmamız hataydı. şu takım her zaman hücum ağaırlıkl oynamalı.savunma yaptığımız an bişiler oluyor müthüş bir koordinasyonsuzluk var. hücum da ise tam tersi oluyor her şey tıkır tıkır. ünal hocanın bunları zamanla çözeceğini düşünüyorum

Fatih Öztürk
11.02.2019, 08:50
Yapabileceği her şeyi yapıyor. Yanındayız patron...

ÖmürKaradeniz61
11.02.2019, 08:54
Bu sene oynadığımız 21 maçın hiçbirinde kötü oynadık diyemeyiz. Takımımızı izlerken hiç bu kadar keyif almamıştım. 2010 yılından sonra ilk defa bir kadro beni heyecanlandırıyor.

Yiğit Gayretli
11.02.2019, 08:56
Büyük saygı kazandın hocam. Zaten seviliyordun ama büyük saygı kazandın.

Umarım yakın gelecekte elinde daha iyi imkanlar olur ve çok daha güzel şeyleri paylaşırız birlikte.

Emre Veli
11.02.2019, 09:08
Seri galibiyet zamanı geldi, tek bir fire vermemeli.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

worldmaster
11.02.2019, 09:17
Toure kararinin tekrarlanmamasi dilegiyle. Hatalardan ders cikarmak kazanmak kadar degerlidir.

İlker Yazıcıoğlu
11.02.2019, 10:39
Adana Demirspor'dayken sinirden ağlamaklı sesinle yumruğunu masaya vurarak isyan ettiğin basın toplantısı gözümün önünden gitmiyor. Şimdi seni, hakkımız yenen her maçın sonunda sessiz ve tepkisiz görünce içim bir fena oluyor...

Bu sessizlik de bir tepki midir bilemiyorum ama bu takımın uzun yıllar sana ihtiyacı var hocam...

Umarım aksini düşünen bir yönetim çıkmaz karşımıza...

Harun-61
11.02.2019, 10:59
Adana Demirspor'dayken sinirden ağlamaklı sesinle yumruğunu masaya vurarak isyan ettiğin basın toplantısı gözümün önünden gitmiyor. Şimdi seni, hakkımız yenen her maçın sonunda sessiz ve tepkisiz görünce içim bir fena oluyor...

Bu sessizlik de bir tepki midir bilemiyorum ama bu takımın uzun yıllar sana ihtiyacı var hocam...

Ilker kardesim,

ADS'de masaya vurdu da ne oldu. Yani diyorum, keske ana avrat düz gitseydi ama degismiyor ki düzen.
Dün gece saatlerde bizi konustlar herkes hak verdi. Bu kadar!
2 güne unutulacak.
Yapanin yanina kar kaliyor. Ünal Hoca da aslinda iyi laf soktu, tabii anlayabilene.

Yiğit Gayretli
11.02.2019, 11:03

Her mevsim, meyvenin olgunlaşması içindir.

Ünal hoca çok mevsim gördü. Çiğ tadı vermiyor artık. Hem taraftarına hem de oyuncu grubuna karşı kazandığı muazzam bir saygı var. Onu kaybetmemek adına bu vakur duruşu çok önemli ve kaliteli buluyorum. Eminim isyan etmek istediğine ama bu tavrı çok saygın gerçekten.

İlker Yazıcıoğlu
11.02.2019, 11:09
Haklısınız da işte, içimizi kemiriyoruz çaresizlikten, sessizlikten, bir şey yapamamaktan...
Koyuyor insana...

Ozan Yılmaz
11.02.2019, 11:20
tekrar o öfkeli halini dışarıya yansıtmaması daha iyi, sonra bazıları çıkıyor adına zayıflık, duygusallık falan diyor, eleştirmek için hiçbir fırsatı kaçırmayacak olanlar hala fazlaca var

artvints
11.02.2019, 11:42
mükemmel duruş, böyle daha çok etkili oluyor. maçtan sonra ağlama deyip geçecekler nasılsa. sakin duruş huzurlarını bozuyor.

ErtuGrul
11.02.2019, 14:12
En kısa zamanda çok uzun süreli bir sözleşme yapılmalı.Futbolunu izleyebilen şanslı nesildenim, şimdide mükemmel bir hoca olarak karşımıza çıktın hocam.

Aydın Tiryaki
11.02.2019, 15:26
Bağırmadı denilmiş... Maçtan sonraki basın toplantısında, suratındaki o olayın saçmalığına delalet eden gülüşünün altındaki bağırışları duymadınız mı siz?

Ben duydum.

CEMEFKER
11.02.2019, 16:21
Hocanın son günlerdeki felsefik ruh halinden etkilenmemek imkansız...

Ne okuyor ne içiyor merak ettim doğrusu....

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CEMEFKER
11.02.2019, 16:26
Yani, dünki maç değil önceleri var doğranmamizin , kaç maçtır oldu dersek Ankaragücü (Kuco) ile başlayan operasyon en son dün geceki hali ile tezahür etti ve hoca "Adanademirspor" minvali patlamaması ilginç ve takdirlik.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ufuk
11.02.2019, 17:29
Toure tercihini ben yadırgamadım açıkçası. Eldeki oyuncular ile o bölgede ben olsam ya Hüseyin yada Toure'yi denerdim. Toure Donk tarzı bir performans sergileyebilse bizim için muhteşem bir opsiyon olacaktı. Onazi'nin yokluğunda yeni bir alternatif olacaktı ama o çevikliği yansıtamadı. İlk yarının ortalarına doğru Hüseyin ve Toure'nin yerini değiştirmesini bekliyordum ama denemedi hoca o da tercih.

Hocaya kızacağım konu Ümraniye maçında 15-20 dk dahi olsa oynat Toure'yi orta sahada. Bakalım nasıl oynuyor orada. O maç oynatıp etkisiz olsa bu maç denemezdik. Orta sahada Amiri'yi denedi mesela Ümraniye maçında. Orada olmayacağını anlayınca bu maç denemedi.

Gökhan Balcı
11.02.2019, 17:58
Sadece hayattayken değil hocamızken de kıymeti bilinmesi mecburi olan biri Ünal hoca. Geçen sene sol kanat forvetim yok diye ağlayan birinden buralara gelebilmek ya rabbim ne büyük mucize. Hangi yönetim gelirse gelsin Ünal hocayla devam etmeliyiz. Başkası olsa elli kere çeker gider ya da takımı uçuruma sürükleyip kovulurdu. Müthiş bir inancı ve onunla birlikte ortaya koyduğu emeği var. Genelde pek çok hoca için ulan bunun yerinde olsam ben daha iyi oynatırım şöyle böyle yaparım diye içimden geçirmişimdir. Varsın o da benim iflah olmaz kibrimden olsun ama inan sana diyecek tek lafım yok hocam. Ne kadar büyük bir iş yaptığın bence takım içinde bile anlaşılıyor. Sen bu takıma kimsenin veremediği bir şeyi verdin. Bu şartlarda bu oyuncular isyan etmiyor para diye delirmiyor sakinliğini koruyor son düdük çalana kadar mücadele ediyorlar ya sırf sana ve başkana saygılarından. Öyle müthiş bir takım oluşturdun sen işte. Dünya belki esmer çocuğu çoktan unuttu ama sen yeniden Avrupaya çıkıp ne kadar büyük bir adam olduğunu bütün dünyaya tekrar göstereceksin. Sana ve ekibine inancım, inancımız tam. Lütfen pes etme hocam lütfen.

Mert Oğuzlu61
11.02.2019, 19:44
Ben böyle bir etki yaratacağını düşünmüyordum. Kloop Dortmund olayına benzetmeye başladım, oraya gidişi ve yaptıkları benziyor. Şartlar da benziyor. Hatta oyun sistemi de korkak oyun sistemi değil, mevcut yapıdan verim almayı biliyor. Bu takımla kupa kaldırmak ve gelecek sezon Avrupa kupası maçına çıkmak sana çok yakışır Ünal hoca... Bize egoist futbol cahili yerli yabancı palyaçolar değil çöpten bile verim alacak, onu oynatıp değer kazandıracak hoca lazım.

Şehri biliyor, bizden biri ve Trabzon'da çalışmaktan çok mutlu olduğu belli. Kontrat bitse de gitsem ya da sezon bitse de tatil gelse, milli ara gelse de tatile çıksak kafasında değil. Kamuoyunun da desteğini aldı, sevilen biri oldu. Alttan 2-3 genç daha çıkartıp yabancılarla harmanlayarak Kloop un gittiği yoldan gitmek lazım. Yönetimden de bu konuda destek görüyor yani kafalar uyuşmuş durumda.

artvints
11.02.2019, 19:47
penaltı pozisyonunda 4. hakeme diyor ki penaltı değil mi, görmedin mi diyor. adam da gördüm ama ne biliyim diye gülüyor. benzer pozisyonlarda diğer hocaların ne yaptığını biliyoruz.

pazarkapılı
11.02.2019, 20:57
Farkli teknik adamlarin Takim uzerindeki uygulamalar ve dusuncelerini degerlendirmek sirf istatisliklerle aciklandigi icin- ki bu dunyanin bircok yerinde boyle - tartisilmasi gereken bu fikirler yok olup gidiyor ve tekillige yakinsiyorsunuz... Ornegin; bir teknik adamin transfer istemesi ile farkli bir teknik adamin transfer istemeyerek yola cikmasi tartismaki bir konudur ve istatistik olarak ilkinin kisa donemli basarj elde etme olasiligi daha yuksektir, dolayisiyla bence sonuclari incelemek yerine ana tabloda bu felsefeyi kurcalamak olgunlugna ve derinligne erisebilmek sizi zengin yapacaktir beslendigniz sportif dusunce zenginligi artacaktir....

Sadece, skor tartisilan alan da vardir ama tartismali kisimlardan direkt olarak sonuc almak futbolu kisirlastiriyor....ayrica, bu bir tercihde degildir; belirtildigi uzere sartlar kosullar bekirleyicidir....unal karamanin elinde ki sartlar bu sekildedir; bunu tercih edebilecek olmamasi yine az once tartismaktan kacinilan kismin bir sonucu olarak karsimiza cikar...

Bana kalirsa riza calimbay ersun yanal vahit halilhodzic i cok transfer yaptiriyor diye elestirip unal karamani aksi ile ovguler dizmek yanlis bir yaklasim...esas meselemiz, bu sartlari ne teknik adamlarin ne futbol asigi ve adanmisi insanlarin vermesi verebilmesi....

ilelebeTS
12.02.2019, 00:59
Son 8 senede çok teknik direktör geldi gitti. Yerlisi, yabancısı, yerlinin yerlisi... Hepsini denedik ama bu seneki gibi futbol oynatan olmadı. Eksikleri var mı, var. Onları da zamanla çalışarak halledecektir. İnşallah bu takımla beraber kupalar kaldırıp şampiyonluklar yaşar. Bu camiayı hor görmeyip Trabzonspor ismini her şeyin üstünde tutan Ünal Karaman, her şeyin en iyisini hak ediyor.

emre6117
12.02.2019, 01:10
on numara adamsın hocam.futbolculara da bu adamlığı öğretyorsun belli.eminim sosa dahil sana büyü saygı duyuyor ve seviyor.vrüsler de gitti.varsın burak virüsü 20 gol daha atsın bjksinde hiç üülmeye değmez.bize adam gibi admlar lazım.sene başında o genç çocuğu ne güzel gönderdin şimdi nasıl pişmandır erzuruma giden o çocuk.bu traftar eminim ki hep arkanda olacak.çünkü sende o ışığı o duruşu gördü hocam. maç sonu konuşmaların efsane.ama inşallah bir gün patlamazsın bu kadar sabrı nereden buluyorsun hocam.bu takıma da yansıdı.oyuncuların tepkileri de peraire hariç hep dengeli.

DeAgLeMaNyAq
12.02.2019, 04:27
Hocaya kızacağım konu Ümraniye maçında 15-20 dk dahi olsa oynat Toure'yi orta sahada. Bakalım nasıl oynuyor orada. O maç oynatıp etkisiz olsa bu maç denemezdik. Orta sahada Amiri'yi denedi mesela Ümraniye maçında. Orada olmayacağını anlayınca bu maç denemedi.

Çeyrek finalden sonra kupa iyice ciddiyete bindiğinden Hoca'nın farklı arayışlar içerisine girmesi ya da hiç kullanmadığı genç isimleri oynatma şansı pek kalmadı. Ha skoru bulsaydık işler değişebilirdi. Toure yanlış hatırlamıyorsam bir kupa maçında ortada oynamıştı ama maç rahat geçtiğinden sanırım hiç iş düşmemişti...

Sefer A.
12.02.2019, 04:37
penaltı pozisyonunda 4. hakeme diyor ki penaltı değil mi, görmedin mi diyor. adam da gördüm ama ne biliyim diye gülüyor. benzer pozisyonlarda diğer hocaların ne yaptığını biliyoruz.
var mi görüntü internette ? yolla daa haburaya :)

Gökhan Uzun
12.02.2019, 11:04
Her şeyden önce yalama basın bile Ünal Hoca'yı şimdiden sezonun hocası ilan etti ve inanılmaz sempati yarattı hem ulusal medya, hem taraftar hem rakipler nezdinde. Bunlar bile paranın alamayacağı şeyler. Oyuncularla çok doğru ilişkisi var, şu sıkıntılı kadroda bile ağzını açıp şikayet namına bir şey söylemeyip pozitif futbol oynatmaya çalışıyor (ki bu gözler 30 küsür transfer yapılıp, bunlar listenin en altlarındakilerdi diye atarlandıktan sonra seyircinin suratına telefon sallayıp aldığı transfer teklifini anlatan Alzheimer hastası kompleksli yaratıklar bile gördü)

Bu sezon çok şey kattı bize buna rağmen hala hatalarını cımbızla çekip hoca değil yüeaaeüyeayayaaaa, toure oynar mı yüaüaraüaüaaeeeeaa, parmak nerdeeüüeeee diye böğürenler görüyorum. Onlar için de ağızlarına bizzat şırdan sokmak suretiyle muhabbeti sonra erdirmeyi planlıyorum.

Mehmet Fatih Silik
12.02.2019, 11:33
Cok büyük karakter. Asil bir durusu var. Saygi gösterip saygi görüyor.
Parazitler hep vardi ve hep var olacak ama onlara kulak asmamak lazim.
Kendi bildigi yönde devam etmeli.

Harun-61
12.02.2019, 11:52
Hocam,

Papis Cisse icin özel önlem alman gerekiyor. Analizler cok önemli.

artvints
12.02.2019, 12:03
var mi görüntü internette ? yolla daa haburaya :)
nerede izledim bilmiyorum.

serdaracıl
12.02.2019, 12:48
Hocam, sistemle, futbolcuların yerleriyle oynayıp durma. Gerideki gençlerin de forma beklediğini unutma.

artvints
13.02.2019, 08:57
belli ki maçlık taktikler bu takımın karakteri değil. her yerde çıkıp bildiğini oynamak zorunda. o zaman bunun üstüne daha çok gitmeliyiz. yoğun baskı yeyince oyunumuz çok çabuk bozulmamalı. elimizde genç kadro varken böyle yoğurmak en doğrusu. başarı için çok uzun zaman gerekecek ama zamanı geldiğinde çok net bir başarı elde edilir. ayrıca her maçın izlenilir olması, sürekli üretim halinde olmak, oyuna bir standart getirmek de benim çok rahat başarı olarak kabul edeceğim hususlar. her sene en az 8 avrupa ligi maçı izlemek, türkiye kupasında final, yarı final oynamak, derbi galibiyetleri klübü sıcak tutar zaten.

seçuk
13.02.2019, 14:06
Doğrusu hocayı sezon başında yetersiz olarak düşünüyordum. Ama bu kısıtlı kadro ile oynattığı oyun beni mahçup etti. Sıralama benim için çok da mühim değil. Tek isteğim avrupa kupaları. Oynanan oyun ve sıralama şimdilik iyi sayılır.

Ama hocaya bir konuda eleştiri getirmem gerekiyor. Takımın genel şablonundan taviz vermemeli bana göre. Sol bek Amiri ve önlibero toure tercihleri bana göre yyanlıştı. KAdroyu gördüğüm anda bunu söyledim ve ayrıca bu durum rakibe de cesaret verdi. Adamlar 3 stoper oynatmamıza rağmen akın akın kaleye geldiler ilk 20 dakka.

Sonuç olarak hocam yanındayız. Bence uzun süreli bir sözleşme ile hocamızla devam edilmeli...

jairzinho
14.02.2019, 05:55
ünal hoca saha dışında sınıfı geçti.saha içinde ise maalesef gene sınıfta kaldı.

saha dışındaki açıklamaları soğukkanlı oluşu ikinci bir adanademirspor basın toplantısı yapmaması bir gelişim kendisi adına.takdir ediyorum.

ama saha içinde gs maçında taktiksel olarak sınıfta kaldı.yani bir alanyaspor dahi olamadık.alanyaspor galatasaraya göz açtırmadı aga.bizim maçta ise adeta idman havasında idi.bu ne yaman taktik anlayış hocam.

ünal hocadan zor ve dirençli takım yaratma beklentisi bende bitmiş durumda.zor takım olmazsan 3 puan aslanın midesinde olmazsa saha dışında da işin çok zorlaşır hocam.alanyaspor buna izin vermedi.ama sen verdin.

hiçbir taktiksel esneme yok.denemeler oldukça vasat altı.

poşettino nun totnım ı dortmund maçına nasıl çıkmış?onlarında birçok eksiği vardı.

https://www.transfermarkt.de/spielbericht/index/spielbericht/3135803

3-4-1-2

3 stoper + sol bek vertongen stoper+bir fizikli merkez orta saha+1 adet de defansif orta saha.önlerinde ericsen ve en önde son ve mauro

ya ünal hoca naptı? yılların stoperi zargo yu ön liberoya koydu.ve yılların açık oyuncusu olan amiriyi sol bek yaptı.arkadaş 3 lü stoper oyna.önlerine koy batuhanı.yanınada parmakı koy.ama yok.

ibanezi beğeniriz beğenmeyiz ama son maçlarda defansif açıdan gayet iyi işler yapmıştı.koy sol beke ibanezi.

ünal hoca sanırım direnç denen fiziksel oyun denen olayı çözmüş değil.

fb zenit maçında jailson topal elmas üçlüsü ile çıktı ve pres gücünü yükseltti.işe yaradı.

ankaragücü gs deplasmanına ilhan parlakı sağbek olarak başlattı 6 yediler.sende amiriyi sol bek olarak başlattın.ne farkın var aga mustafa kaplan dan teknik direktör olarak.futbol rakiple oynanıyor hocam.tedbir almak denen bişey var futbolda.hoca herhalde kendisini barça falan zannediyor.

buyur buda ankaragücü gs maçı 11 i

https://www.transfermarkt.de/spielbericht/index/spielbericht/3069860

çift forvet(kanatsızkuş ve biforuma) + forvet ilhan parlak sağbek

sonuç? 6-0

sanırım hakem kararları nedeniyle oynanan oyun ve rakibe oynattırılan oyun unutulmuş ve es geçilmiş.bu şekilde bir yol kat edilmez hocam.

gençleri oynatma kazanma bir sempati yaratır.lakin yumuşak takım olmak ve bunun olumsuz sonuçları bu sempatiyi zamanla yok eder olumsuz sonuçlar neticesinde.buda kazanılan gençlerin kaybedilmesi manasına gelir.

özetle ünal hocamın saha dışı olgun tavrı (başkan ağaoğlu maalesef bu konuda sınıfta kaldı) geçiş dönemi (interim trainer) teknik direktörü seçiminde doğru tercih olduğunu gösterdi.

geçiş dönemi bu yazın bitiyor ve artık bize taktik deha hocalar gerekiyor.benim adayım hatayspor teknik direktörü ilhan palut hocadır.

hay1699
14.02.2019, 14:44
İbanez’i oynatmadı diye eleştiriliyor adam, ironi olsun lütfen!

riv riv riv
17.02.2019, 17:23
Sen de hocasın değil mi Ünal?

Vkgz
17.02.2019, 17:24
Lig bitmiş penaltıcı belli değil bu nasıl hocalik

arsinli_akrep61
17.02.2019, 17:27
Çok seviyoruz ama ...

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sefa
17.02.2019, 17:30
Ne kadar iyi bir insansa o kadar kötü bir Hoca.. Takım gibi Hoca'yı da geliştirmeye uğraşıyoruz..

Penaltıcın penaltı kaçırmaktan başka bir şey yapmıyor. Her maça iki forvet çıkıyorsun ikisi de birbirinden rezil oynuyor birini hamle kullanmayı hiç düşünmüyorsun..

Eksiklere sığınmaya devam..

Ufuk
17.02.2019, 17:30
Hikaye ya. Burak'ın üstünü kesinlikle hoca çizmedi. Bunu kimse inandıramaz. Ne Onuru ne Burak'ı bırakacak yürek yok bunda. Küsecek diye Rodallegayi çıkaramayan, penaltıları sürekli ona kullandıran bir adam Burak'ı gözde çıkarabilir mi?

Şunu dahi beceremeyen adamla devam edemem ben. Savunmak istiyorum ama olmuyor. Parmaki tek hatasında çizen büyük hoca..

riv riv riv
17.02.2019, 17:33
BiİM oyuncu değişikliklerini Sergen yapsa böyle yapardı devam Ünal hocam

must61
17.02.2019, 17:40
Su macta rodallegayi oyunda tuttun yusuf yaziciyi cikardin. sana helal olsun

Ogün'
17.02.2019, 17:46
En az 5 maç kaybettik çift forvet sevdası yüzünden bu sezon. Hadi 2 hafta falan mecburiyetten oynadık. Şu maçta Sosa-Yusuf-Ekuban nedir? Takım deli gibi mücadele ediyor ama çift forvet sistemi yüzünden pozisyona giremiyor. İkinci yarıda gereksiz kendini yordugu için düşüyor oyundan. Üstelik böyle oynayinca yedekten girecek bir Ekuban'ın da olmuyor ve Toure alıyorsun oyuna. Hatalarımızdan ders çıkarmaya devam!

VIA_A3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emre Çömez
17.02.2019, 17:49
burak+rode
ekuban+rode

giden puanlar.

Uğur Ö.
17.02.2019, 17:51
İkili forvetten bir vazgeçemedin, ne zaman yendik bir takımı ikili forvetle. İşleyen bir sistem var devam ettir işte.

Ufuk
17.02.2019, 17:54
Maç sonu açıklamalarını şimdiden tahmin ediyorum.

Bazı maçları kaybetmek çok şey kazandırır. Oyuncular sakat sakat oynuyor, büyük bir özveri gösteriyorlar.

Fazlada belki bir topçuya üstü kapalı gönderme yapar ama ana fikri bu olur.

artvints
17.02.2019, 17:54
yazıklar olsun. sahada şu görüntüyü vermeye hakkınız yok. bütün maç ciddiyetsizlik izledik. sakat ve hazır olmayan oyuncuyu sahaya çıkarmayacak kadar bilgi yok mu? ilk golü yemenin ne kadar sıkıntı yarattığını bilemeyecek kadar maç izlenmiyor mu? en kötü alanya'nın bizde yarattığı tramvayı bilir insan da ona göre hazırlanır maça.

Mustafa YILMAZ
17.02.2019, 17:55
hugo arkası ekuban ısrarını anlayamadım bu maçta hocam hadi yokluktan öyle oynadık ama sosa gelmiş yanına formayı hakettiğini düşündüğüm parmak'ı koyup yusuf'u forvet arkasına alsan daha iyi olurdu hemde hamle şansın cebinde kalırdı.

bir daha hugo'ya penaltı attırma artık cidden yazık oluyor.6'da 3 tek kelimeyle skandal.

Vkgz
17.02.2019, 17:56
Biraz sonra o sakat sakat oynadı . Şunun psikolojisi bozuktu. Bu veyranda kalmıştı açıklaması yapacak yavaştan istifa yoluna giren hoca...

Dawsofield
17.02.2019, 17:57
sergen yalçın'a mat oldu. geçmiş olsun.

diğer maçların aksine mental olarak 1-0'dan sonra koptu takım. gs-başakşehir gibi maçlarda skordan bağımsız sabit kalan bir oyun disiplini vardı, bu maçta esamesi yoktu. bu yüzden maç sonunda özveri teşekkürü falan olmamalı bence. bu kontak kapatışta yapılan değişikliklerin de etkisi var. sosa dili dışarda 90 dakika sahada tutuldu, kamil-toure'yi hiç anlayamadım.

ders çıkarması lazım. alanya da içerde dışarda yenmiş oldu bizi.

İbrahim CİHAN
17.02.2019, 17:57
Bu mac sana yazilir hocam kusura bakma. Son 5 penaltının 2sini gol yapabilen bir adama penaltı kullandırmak hatan. Onun bu şekilde lakayıt penaltı kullanmasına ve sahada yürümesine ragmen 90 dk oyunda tutman bir başka hata. Koşan mücadele eden topçulara, farkın açılmasına mani olan kalecimiz Arda nin emeklerine yazık. Bileti kesilmeli Rodallega nin. Zaten lige de havlu attık resmen bu maçtan sonra.

H.Emre
17.02.2019, 18:01
Korner kullanıyoruz; takımın tümü ön direğe yığılmış, arkada kimse yok.
Rakip korner kullanıyor; kimin kimi tuttuğu belli değil.

Duran top organizasyonu yok, duran top savunması yok. Diziliş desen kimin nerede oynadığı, ne yaptığı belli değil. Oyuncu seçimlerin fiyasko. Bir dakika sahada olmaması gereken Roda 90 dakika oynuyor.

Roda-Ekuban ikilisinin verimsizliğini görmek için kaç maç daha denemek gerekiyor? Aynı şeyi defalarca yapıp farklı sonuç beklemekle ilgili Einstein'ın sözünü hatırlatıp başlığının altını terkediyorum hocam.

Manu61
17.02.2019, 18:02
Kendi kendine zarar veriyor ne gerek var anlamıyorum.

Oğuz B.
17.02.2019, 18:03
6 penaltının 4'ünü kaçıran bir penaltıcımız var. Garavel usta olsa koklaya koklaya daha fazla gol atardı.

Yazık oluyor emeklere.

Mert Oğuzlu61
17.02.2019, 18:04
Farklısın sandım yanıldım, bir çuval incir ancak böyle berbat edilirdi. Takımı 3-5 hafta sonra Rize'nin altına indirirsin 10. sıraya doğru gidiyoruz. Saha içi teknik, taktik, değişiklikler vs.. berbat berbat berbat !!! Çanlar tekrar çalmaya başladı.

Arda'
17.02.2019, 18:05
Yav Sosa ve Yusufla çift forvet oynamak nedir hoca gözünü seveyim. Hafta içi benficayı izledik onlar da 2 forvetle oynadı ama 2 tane hayvan gibi koşan ve teknik adamlarla oynadılar. Sosa ile 2 forvet oynayamazsın çok net. Yusufla Parmakla oynarsın ama Sosa ile oynayamazsın. Takım hücumdayken geride bekliyor ve arada hayvan gibi boşluk oluyor adamlar yürüyerek geçiyor ortayı. Kadrolar açıklanırken yazdık maç başlığına Ozan-Ceyhun-Villafanez orta sahasına Sosa-Yusufla çıkarsan durum bu.

Mert Acar
17.02.2019, 18:19
Hoca ikinci devre iyi maçımız yok henüz..
Evet sakatlıklar var eyvallah da hem ortasahayı yumuşak tutup hemde 2 forvetle oyuna çıkarsan bu düşüş kaçınılmaz.
Ekuban ve Roda olmaz hocam bunu göremiyosun kaç haftadır.

DeAgLeMaNyAq
17.02.2019, 18:24
Sadece skor odaklı yorum yaparsak hata yapmış oluruz. Oyun anlamında çok büyük bir düşüş var. Bunda kanat beklerinin sakat olması ve Sosa'nın hazır olmayışının etkisi olsa da Hoca'nın 2 temel yanlışı da etki ediyor. Bu yanlışlar zaten herkesin malumu. Mevcut oyuncular içerisinde Abdulkadir Parmak orta alanda en verimli olan oyuncu. O yüzden Yusuf ve Sosa kumarı çok yanlıştı. Keza ligin ikinci yarısından itibaren Ekuban'ı Rodallega ile birlikte kullanmanın da doğru dürüst getirisini göremedik. Alanya maçındaki mağlubiyeti, yine şansımızın tutmadığı Göztepe galibiyetiyle örtebiliriz. Lâkin kağıt üzerinde bakıldığında Alanya maçından çok daha zor bir maç olacak gibi duruyor...

Emre Veli
17.02.2019, 18:27
takımın puan tablosunda bulunduğu yerin aslında ne kadar dehşet verici olduğunun farkına varsa iyi olur. alttaki takımlar ivmeyi yakaladı ve birer birer kazanıyorlar. biz ise onazinin yokluğunda daha garantici bir oyun oynamamız gerekirken çok laubali tavır takınıyoruz. çift forvet çıkacak kadar delikanlı isek eğer, arkamızda bir mbia bir zokora olsa en azından da pozisyon bilgileriyle toparlar. ama biz bununla kalmayıp kesinlikle hiç bir savunma mahareti olmayan, vücudunu kullanma becerisinden yoksun yusuf ile henüz sakatlıktan yeni çıkmış sosa'yı yan yana koyup, üstüne bir de eksik olan sol bölgemize oranın adamı bile olmayan ( zorunluluk bu farkındayım ) bir adamı koyuyoruz.

gerçeklerle yüzleşmek, haddimizi de bilmemiz gerek. bu ligde her şeyden evvel savunma yapmayı bilmek gerek. takımın yaşadığı talihsizliklerin herkes farkındayken, hocanın da komik olacak ama ufaktan da olsa bayağı alt sıralarda kalma ihtimalimizi de farketmesi lazım.

Mert Oğuzlu61
17.02.2019, 18:29
3. lig takımlarıyla oynamıyorsun derdin ne senin, saçma sistemlerle ve tercihlerle takıma seri puan kayıpları yaşatıp orta sıralara düşürdün. Gerçi bu sistemle oyun anlayışıyla 3. lig takımlarını da yenemeyiz.

Wakayame zaten forvet özellikleri olan kanat forvet oyuncusu, ileri uca koy Ekuban'ı koy sağ tarafa kimi istiyorsan Abdül mü Berkay mı kimi koyarsan koy ama merkezde nasıl 3 lü oynamak varken ilerde 3 tane forvet oynatıp arkalarında dmc olmayan Sosa ile Yusuf'u oynatırsın, sen aklını mı yitirdin futbolu mu unuttun ?

İlerde 3 tane forvet, orta sahayı 2 adama emanet et sonra maç kazanacağum. Okan Buruk, Sergen den git ders al.

omondoles
17.02.2019, 18:45
Takımın en büyük sorunu otorite boşluğu. Kadro dışılarla ilgili sana destek olduk ama takımda hala otorite boşluğu var. Herkes kendi kafasına göre oynuyor. Hepsi kahraman olmak istiyor.

İ. SARAL
17.02.2019, 18:49
2 santrafor sacmaligini birak artik.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sefaenes
17.02.2019, 19:03
Bu takım bu kadar kırılkan olmamalı pen atışından sonra takım maçı bıraktı sende seyretdin o an rodelga alacaktin laubalige izin vermemeliydin. 3 puani yine seni tecrubiyetsizligin yüzünden kaybettik. Takım toparlarsan şimdiden tehlike farkına varmalısın

artvints
17.02.2019, 19:14
abi ben başakşehir maçından sonra bağırıp durdum. hoca takımı yapısal problemlere götürecek hamleler yaptı çünkü. ne gerek var yani. skor bulacağız diye oyunu riske ediyorsun. sonra gereksiz enerji sarfiyatı yapıyor takım. şeklimiz bozuldu resmen. bunun açıklaması şu. bu hocalar sistemi falan şaka sanıyor. birşey tutturduktan sonra ne yapsam olur diyorlar heralde. zaten her maç sonu moral motivasyon dinliyoruz.

TSemih61
17.02.2019, 19:53
Hoca en büyük yanlışı Onazi sakatlandıktan sonra o bölgeye Batuhan'ı monte etmeyerek yaptı. 5 maçtır da aynı hatada ısrar ediyor. İlk düğmeyi doğru ilikleseydik belki şuan daha farklı bir noktada olacaktık.

Mesela Ömür'ü de ortasahanın solunda 3'lü ortasaha ile değerlendirse bugün bu derece bir düşüş sergilemezdi. Amiri'yi sağ kanatta oynatabilirdi bugün mesela. Campos'un etkisi kırılırdı o golü yemezdik. Ibanez'i oynatmamak tamamen akıl tutulması zaten. Yani daha birçok varyasyon denenebilir.

Hoca hiçbir farklılığa gitmedi taktiksel olarak. Hala aynı oyunu oynatmaya çalışıyor ama bunun olmayacağı çok açıktı yani. Çift forvet çıkmasına karşı değilim mesela ama geçen sene Rıza daha iyi verim almıştı o bozuk futbol anlayışıyla.

Bi de bir takımın savunma yapamayacağına inanmıyorum ben. Bunun yetenekle alakası yok çalışmayla var. Devre arası sıkı bir taktiksel çalışmayla iyi savunma yapan iyi kontraya çıkan bir takıma evrilebilirdik. Sonuçta lig o kadar sert değil, adam adama presli oynasan rakibi etkisiz hale getirirsin onun seni pasla açmaya imkanı yok, o kalibrede 1-2 tane takım var en fazla. Aykut Kocaman'ın taktiğini biz uygulamalıydık resmen diyeceğim budur yani.

Jackdaniels
17.02.2019, 20:12
Sergen teknik direktörlük dersi verdi sana hocam bu bir ,ikincisi sahada sürekli çalım deneyen sürekli insanların üzerine üzerine topa abanan her topu ayağana alan en az 2 -3 kişi çalımlamaya çalışan bir takım var ve hala bu yorgunluğu anlayışla karşılamaya çalışacağız diyorsun ! Takımın sorunu yorgunluk değil Zira haftada 1 maç oynayan takım nasıl oluyorda yoruluyor dalgamı geçiyorsunuz anlamadım takımda inanılmaz bir otorite boşluğu ve laubailik var en önemli husus bu. Yarın Antrenmandan önce takımı sahada topla ve basit oynamayan 2. Çalımı denemeye kalkanı olcayın yanına göndereceğini net bir şekilde ifade et lütfen.

Oruç
17.02.2019, 20:35
Kötü bir teknik direktör olduğunu bir kere daha hatırlattı. Taktik bilgisi gram yok. Her maç öncesi “inandık, cart curt” diyor. Bize gazla çalışan hoca değil, iyi bir taktisyen lazım. Boş laflara karnım tok şahsen.

Bilal Karadeniz
17.02.2019, 20:42
Hocam hepsini geçtim su rodallegayi haftaya ilk 11 de oynatirsan sana olan inancım azalır. Instagram'da abuk subuk konuşuyor böyle futbolculara değil penaltı kadroya. İle almayacaksin.

Bilal Karadeniz
17.02.2019, 20:48
Abdulkadiri haftaya da ilk 11'e koyma hocam bu çocuk kaç haftadir kotu oynuyor.

Sefaenes
17.02.2019, 21:07
Sergen teknik direktörlük dersi verdi sana hocam bu bir ,ikincisi sahada sürekli çalım deneyen sürekli insanların üzerine üzerine topa abanan her topu ayağana alan en az 2 -3 kişi çalımlamaya çalışan bir takım var ve hala bu yorgunluğu anlayışla karşılamaya çalışacağız diyorsun ! Takımın sorunu yorgunluk değil Zira haftada 1 maç oynayan takım nasıl oluyorda yoruluyor dalgamı geçiyorsunuz anlamadım takımda inanılmaz bir otorite boşluğu ve laubailik var en önemli husus bu. Yarın Antrenmandan önce takımı sahada topla ve basit oynamayan 2. Çalımı denemeye kalkanı olcayın yanına göndereceğini net bir şekilde ifade et lütfen.

aynen öyle malesef gol yemeden önce ekuban çalım yerine pas atsa belki golü yemiyecektik. Ya normal pas atmasını bilmiyen K.Ahmet çalım atmaya gidiyor

OrkHun
17.02.2019, 21:13
herkes 2 santrafor falan diyor da, pardon hangi 2 santrafor??

ekuban santrafor falan oynamiyor ki, adami salmis cayira, kafasina gore takiliyor, bir bakiyorsun yusuf"un falan gerisinde top aliyor, a.omur'un kademesine giriyor vs.

hucumda da oyle, yeri yurdu belirsiz geziniyor. ki bence elinden gelenin de cok fazlasini vermeye calisiyor, asiri ozverili ama hoca adami harciyor. su gamsiz hugo'yu haftaya kulubeye almaz da yine ekuban'i sahada serseri mayin olarak koyarsa hoca net sinifta kalir gozumde. ki bu hafta bayagi rezildi tercihleri.

boyle orta saha olmaz, boyle gamsiz bir takim olamaz. kalede onur olsa 5'lik olmustuk. haftaya adam gibi 3 orta saha gormezsem mac baslamadan sovecegim artik..

ilelebeTS
17.02.2019, 21:25
Zorla bir sistem oturttun, oturttuğun sistemi kendin bozuyorsun. Onazi yoksa yerine bir adam koyup devam edersin. Golcülerin gönlünü yapmakla uğraşma hocam. Burak varken aynısını yapıyordun, hiç ders almadın mı? Takım yorgun deyip de ikili orta saha ile maça çıkarsan kendinle tezata düşersin. Hele o ikili sakatlıktan çıkmış Sosa ile Yusuf ise hiç olmaz. Arda'ya bir teşekkür borçlusun bence, maç 2'de kaldıysa onun sayesinde, rahat 5 olurdu.

Ahmet Kara
18.02.2019, 00:27
maçın sıcaklığında ben de çift forvet yazdım ama hakikaten sahada diziliş belli değil. görev dağılımı yok. ekuban'ı atmışsın sahaya, oradan oraya koşuyor. ne yapacağanı kendisi de bilmiyor.
ilk yarı burak ve rodallega ikilisini oynatacağım diye, göztepe, bursa, erzurum maçlarında puan bıraktık. takım disiplinden bir koparsa daha da toparlanmaz.

jairzinho
18.02.2019, 00:37
bir dönem barça mı oluyoruz hayalleri kurdurduğu için teşekkür edilip plaket verilmeli.ve vedalaşılmalı.

o kadar barça hayallerine kapıldı ki taraftar batuhanı görünce isyan bayrağını çekti.

hücum futbolunu nirvanaya ulaştırdı.bırak 8 numara orta sahaları artık merkez orta saha ikililerimiz 10 numara oyuncular oldu.bu barça yı bile geçmekti.

kağıt üzerinde tabi :D

teşekkürler hocam

jairzinho
18.02.2019, 00:50
Hoca en büyük yanlışı Onazi sakatlandıktan sonra o bölgeye Batuhan'ı monte etmeyerek yaptı. 5 maçtır da aynı hatada ısrar ediyor. İlk düğmeyi doğru ilikleseydik belki şuan daha farklı bir noktada olacaktık.

Mesela Ömür'ü de ortasahanın solunda 3'lü ortasaha ile değerlendirse bugün bu derece bir düşüş sergilemezdi. Amiri'yi sağ kanatta oynatabilirdi bugün mesela. Campos'un etkisi kırılırdı o golü yemezdik. Ibanez'i oynatmamak tamamen akıl tutulması zaten. Yani daha birçok varyasyon denenebilir.

Hoca hiçbir farklılığa gitmedi taktiksel olarak. Hala aynı oyunu oynatmaya çalışıyor ama bunun olmayacağı çok açıktı yani. Çift forvet çıkmasına karşı değilim mesela ama geçen sene Rıza daha iyi verim almıştı o bozuk futbol anlayışıyla.

Bi de bir takımın savunma yapamayacağına inanmıyorum ben. Bunun yetenekle alakası yok çalışmayla var. Devre arası sıkı bir taktiksel çalışmayla iyi savunma yapan iyi kontraya çıkan bir takıma evrilebilirdik. Sonuçta lig o kadar sert değil, adam adama presli oynasan rakibi etkisiz hale getirirsin onun seni pasla açmaya imkanı yok, o kalibrede 1-2 tane takım var en fazla. Aykut Kocaman'ın taktiğini biz uygulamalıydık resmen diyeceğim budur yani.

katılmadığım nokta bu takım bu oyuncu profilleri ile savunma yapamaz.savunma yapmak hem fiziksellik gerektirir hemde savunma melekelerin olacak.misal hücum oyuncusu faul yapmayı bilmez derler.doğrudur.

konyaspor örneği vermişsin.merkes orta sahaları jevtoviç 1.94 boyunda.findıklı ise 1.91 boyunda.solbekleri zuta 1.84 boyunda.hücumcu skubiç 1.77 bpyunda ve oldukça güçlü.

bizde en fazla şu olurdu bu kadro ile.türkmen-zargo -macid üçlü stoperi ve önlerinde batuhan.bunu yapabilirdi.

orta sahada fiziksel direnç olayı önemli.bunun için biraz fizikte lazım tabi.süper lig temaslı oynanan bir lig.konya fb maçında 11-11 iken çatır çatır mücadele vardı orta alanda.bunu fiziksel oyuncular ile yapabilirsin.

erolizmts
18.02.2019, 01:04
Kulübün ekonomik durumu ve kadronun darlığını biliyoruz. Lakin sahada genç takım oynuyor olsa dahi bu takımın bir sistemi bir oyun planı olmalı. Hoca bir 11 çıkarıp sahaya sürmüş. Çıkın oynayın demiş. Ama işte Sergen çalışmış. Bir plan koymuş. İlk yarı tutmayınca ikinci yarı planı sistemi değiştirmiş ve maçı almış. Biz ise maç bitsede gitsek modundaydık. Hep aynı oyuncularla oynuyoruz bahanesi pek kabul edilebilir değil. Nihayetinde kadro süper olsada belli bir onbirimiz olacaktı ve o onbir oyuncu aksi bir durum olmadığı müddetçe gerekirse 35-40 maç oynayacaktı. Allahtan Türkiye kupasında grup olayı kalktı.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yiğit SARI
18.02.2019, 01:09
Ekuban'ı hamle oyuncusu olarak saklamasını beklerdim Sosa da dönmüşken. Kenarı boş bırakmamalısın bence Ünal hoca

Sefer A.
18.02.2019, 06:14
Hikaye ya. Burak'ın üstünü kesinlikle hoca çizmedi. Bunu kimse inandıramaz. Ne Onuru ne Burak'ı bırakacak yürek yok bunda. Küsecek diye Rodallegayi çıkaramayan, penaltıları sürekli ona kullandıran bir adam Burak'ı gözde çıkarabilir mi?

Şunu dahi beceremeyen adamla devam edemem ben. Savunmak istiyorum ama olmuyor. Parmaki tek hatasında çizen büyük hoca..
üzülerek katiliyorum...

Sefer A.
18.02.2019, 06:34
herkes 2 santrafor falan diyor da, pardon hangi 2 santrafor??

ekuban santrafor falan oynamiyor ki, adami salmis cayira, kafasina gore takiliyor, bir bakiyorsun yusuf"un falan gerisinde top aliyor, a.omur'un kademesine giriyor vs.

hucumda da oyle, yeri yurdu belirsiz geziniyor. ki bence elinden gelenin de cok fazlasini vermeye calisiyor, asiri ozverili ama hoca adami harciyor. su gamsiz hugo'yu haftaya kulubeye almaz da yine ekuban'i sahada serseri mayin olarak koyarsa hoca net sinifta kalir gozumde. ki bu hafta bayagi rezildi tercihleri.

boyle orta saha olmaz, boyle gamsiz bir takim olamaz. kalede onur olsa 5'lik olmustuk. haftaya adam gibi 3 orta saha gormezsem mac baslamadan sovecegim artik..
Ekuban'i yedege atip Roda'yi 11'de tutarsa, nasil bir sövme plani yapmaliyiz ?
sövmek az bile gelir bu duruma... ders aldin mi yoksa pisirikliga ve rodallega'dan korkmaya devam mi

erenslash
18.02.2019, 08:15
kadromuz sakatlarla beraber kötü bu yüzden ikinci devre için bir şey demiyorum Trabzonsporun yapması egreken hamle hocadan önce kadro sağlam olmalı daha sonra yabancı bir hocayla anlaşılmalı ancak bu kadroyla bu kadar olur

artvints
18.02.2019, 08:55
Sakat coksa kadro zayif demektir. Zayif kadro orta sahasini acmaz boyle. tamamen oyuncuya gore takim yapildigi an isler bozuluyor istisnasi yok. tabi ki eldeki oyunculara gore sistem belirlenir ama bunun bir siniri vardir. Elde saglam 4 forvet varsa hepsi oynayacak mi? Ben sahaya cikan kadrodan teknik taktik, oyuncu tipi onemli degil diye dusunen bir hocamiz oldugunu anliyorum, bu da beni endiselendiriyor.

iyi oldugumuz donemdeki kadro bile cok ofansifti ama orada herkes yerini bulmustu. Ayrica disipli oynuyorduk. Kimse topla oyalanmiyordu.

Ayni oyunu oynamaya calissaydik eksikler manali olurdu. Ama biz elimizde ne var ne yok sahaya surduk, skor odakli maclara ciktik top oynamayi unuttuk.

Vkgz
18.02.2019, 09:13
Takıma hakim olduğunu sanmıyorum bir çok oyuncuda bu genişlik rahatlık var . Biri en kritik haftada panenka atıyor biri 5 adamı calimlamaya çalışıyor biri boş adama vermeyip süt atıyor . Galatasaray'a yenilmisler maç sonu saha içinde uzulen isyan eden yok

Umarım seneye başımızda olmaz bu sene bitti bizim için . Türkiye kupasını aldı (alırsa) diye takımda tutulma umarım

Samet Berber
18.02.2019, 09:15
Takımda pas kaybından başka bir şey yapamayan Yusuf, Ekuban ve Abdülkadir gibi oyuncuları kendilerini toparlayana kadar yedeğe çekmezsen daha böyle çok maç kaybederiz.

OrkHun
18.02.2019, 09:18
lan bi gün de bi hocamız çıkıp kendi özeleştirisni versin. desinki "orta saha kurgumuz yanlıştı, nicelik olarak da eksik kaldık, nitelik olarak da yetersiz. doğru kadro ve taktikle takımı sahaya sürememişim, özür dilerim." bu kadar ya. çok basit.

yok duruşumuz yanlıştı, yok bize yakışmadı bu duruş. ne duruşu birader? kama sutra hocası mısın sen, duruş ne?
penaltı oranı %50 olan adama penaltı atmayı yasaklamıyorsun, sonra duruş falan anlatıyorsun..

riv riv riv
18.02.2019, 09:26
Ünal hoca ile olmayacak, sene sonunda güzel bir şekilde yollar ayrılmalı.
1) Bu kadar genç oyuncu ile kurulu bir takım bu kadar kolay pes etmez.
2) İsmi lazım değile bu istatistiklerle penaltı kullandırılmaz.
3) Oyuncu değişiklikleri fecaat.
4) Takımdaki tüm oyuncularda gerileme olmaz, olmamalı.

Fatih Öztürk
18.02.2019, 09:30
Burada kendisini benden çok eleştiren olmasın fakat bu imkansızlıklar ve tarafımıza çekilen operasyonlar nedeniyle hocayı eleştirecek tek neden bulamıyorum.

TSKara61
18.02.2019, 10:19
Hatalarını ben de eleştirdim. Kararları ve hataları bir çok puan kaybına sebep oldu.

Fakat ilk devrede oynattığı futbol adına kredisi bol benim gözümde. O topu Ersun oynatabildi mi? Rıza oynatabildi mi?

Sosa'ya Onazi'ye Roda'ya hayat veren, takıma kazandıran kendi sistemi oldu. 5 yediğimiz Malatya maçında bile sağlam top oynadık. GS ve Başak maçlarında ONCA sakat ve hakem katliamına rağmen sağlam top oynadık. Bunlar az buz silinebilecek başarılar değil.

Tekrar ediyorum, Aynı kadroyu Riza'nin ve Ersun'un elinde gördük. Kabız heyecansız futboldan başka bir şey seyretmedik.

Ünal hoca'yı kovunca yerine getiren adam kim olacak?

Burda milletin çöp diye dalga geçtiği Sosa'dan, Novak'tan, Onazi'den kim aynı verimi alabilecek? Gelen adamın oyuncu değişiklikleri, taktik anlayışı, takım hakimiyetinin daha iyi olacağını ispatlayabilecek, iddia edebilecek biri var mı?

İsimleri dinleneye razıyım? Fatih Tekke? MRA? Giray Bulak? Bütçemize uygun ve bize gelecek yabancı hoca?

Bana hatası ve eksiği olmayan bir hoca gösterin?

Halilodzic'in taktikleri, tercihlerini hepimiz istisnasız beğendik mi? Peki Şenol Güneş bizi deli etmedi mi? Șota'nın iyi nitetlerine rağmen eksikleri yok muydu?

Benim için Ünal Hoca Avrupa'ya bilet kaparsa başarılıdan da ötesindedir.

Bu sezon için beklentiniz neydi Allah aşkına? Afedersiniz ama at gözlüklerimizi bir kenara bırakalım lütfen. Bu takımın devreye 2. girmesi, Fener'i, GS'yi yenmesini kim bekliyordu?

Sezona herkesin sildiği Sosa, dalga geçtiği Onazi ve Novak, ve sadece Amiri, Husseini, Tony transferlerinlen girdik. EL INSAF be.

Bu takım Murat Cem'lerlen, Batuhan'larlan kamp geçirdi. Kucka stoper oynuyordu. EL INSAF be.

Takımın anahtarları olan Sosa, Onazi, Novak, JP sakatlandı. Zaten kıt kadrondan Husseini ve Amiri 1,5 aylığına milli takıma ayrıldı. Yerlerinde milletin dalga geçtiği Parmak ve kimsenin duymadığı Hüseyin'ler Arda'lar oynuyor. EL INSAF be.

Beklentiniz neydi? Söyleyin ona göre tartışalım. Bu başlıkta gerilere bakın. Ben Ünal hocanın gelmesine razı değildim. Ve hatalarını eleştirdim. Fakat bu hatalar başardıklarimizin 10/1'i silmeye yetmez. Aylarca Rıza ve Ersun'un eziyetini izledi bu gözler. Futboldan soğuduk.

seçuk
18.02.2019, 11:47
Hocamın kredisi bende sonsuz. Bu oyuncu kadrosu ile en iyi mücadeleyi gösteriyor. Hocayı eleştirmek de istemem sonuçta yılların tecrübesi var kendisinde. Ama benim GS maçında ve alanya maçından önce gördüklerimi hoca neden göremiyor. Dün belki kazanacaktık ben yine bunu söyleyecektim. Sosa madem oynayacak yanına koy A.Parmak'ı adam gayet iyi son haftalarda. Solbek Amiri olamazzz hocam ibanez öldü mü de onu oynatmıyorsun. GS maçındaki Toure tercihi felaket... Sonuç olarak şu anki kadronun en ideal dizilimi Arda-Kamil-Hüseyin-Hüseyni-İbanez-Sosa-Yusuf-A.parmak-Abdüş-Nwakame-Roda(Ekuban)

Bakın haftalardır takımın yıldızı olan yusuf dün sahada gezdi resmen. Çünkü yerini ve rolünü anlayamamış. Sosa ile görev paylaşımını yapamamış hoca. Dünki en büyük sorun dizilişte idi. Kim nerede belli değildi. Sosa-A.Parmak yap önüne de Yusufu at bakalım ne olacak. Belki de sonuç kötü olacaktır ama denenmesi gereken format şu anda bu.

emrahtuna
18.02.2019, 13:39
ben bi neden buluyorum abi..rodallega ve ekubanı aynı anda sahaya sürerek orta sahayı zayıflatıyor..gs maçında da alanya maçında da bunun olmayacağını gördük ısrar etmemesi lazım bu fikrinde..onun dışında dediklerin tamamen doğru..
Burada kendisini benden çok eleştiren olmasın fakat bu imkansızlıklar ve tarafımıza çekilen operasyonlar nedeniyle hocayı eleştirecek tek neden bulamıyorum.

redbul
18.02.2019, 13:49
Hocamın kredisi bende sonsuz. Bu oyuncu kadrosu ile en iyi mücadeleyi gösteriyor. Hocayı eleştirmek de istemem sonuçta yılların tecrübesi var kendisinde. Ama benim GS maçında ve alanya maçından önce gördüklerimi hoca neden göremiyor. Dün belki kazanacaktık ben yine bunu söyleyecektim. Sosa madem oynayacak yanına koy A.Parmak'ı adam gayet iyi son haftalarda. Solbek Amiri olamazzz hocam ibanez öldü mü de onu oynatmıyorsun. GS maçındaki Toure tercihi felaket... Sonuç olarak şu anki kadronun en ideal dizilimi Arda-Kamil-Hüseyin-Hüseyni-İbanez-Sosa-Yusuf-A.parmak-Abdüş-Nwakame-Roda(Ekuban)

Bakın haftalardır takımın yıldızı olan yusuf dün sahada gezdi resmen. Çünkü yerini ve rolünü anlayamamış. Sosa ile görev paylaşımını yapamamış hoca. Dünki en büyük sorun dizilişte idi. Kim nerede belli değildi. Sosa-A.Parmak yap önüne de Yusufu at bakalım ne olacak. Belki de sonuç kötü olacaktır ama denenmesi gereken format şu anda bu.

kardeşim ünal karaman adamdır bunun tartışmasına girmem bile ama adamlık ayrı hocalık ayrı meziyetler ister her iyi oyuncu iyi hoca olacak diye bir kuralda yoktur örnek maradona pela hagi bunalr fıtbola damga vurmuş ama hocalık anlamında sıfırlar morinho erikson benitez klop bunlarda son derce vasat futbol oynamış ama iyi hocalar ve bir çok başarıları var örnekler geliştirilip çoğaltılır çok önemli değil ünal karamana gelnce ben ünal karamanın taktik teknik oyn okuma oyun stratejisi anlamında çok yetersiz ve sıradan görüyorum ayrıca oyuncu değişiliği giren olsun çıkan olsun ve bunalrın zamanlaması konusunda ilk günden beri hep sıkıntı ben ünal karamanla ancak bu olur diyorum daha fazlası olmaz çok ta ısrar her iki tarafa zarar vereceği düşüncesindeyim.

özçelik61
18.02.2019, 14:37
hocam senin sevgin yerin apayrı gönlümüzde..
lakin alanya maçı özelinde:
2-0 geriye düştük oyuncu değişikliklerimiz: abdülkadir-yusuf çıkıyor...zargo-abdülkadir parmak giriyor..her ne olursa olsun gole ihtiyacımız varsa oyun içi formasyon değişikliği ile ofansif adamlarımızı oyunda tutmalı idik..zaten rakip kaleye gidemiyoruz, hepten durduk..
gs yeni forveti (diagne) 2 maçtır leş oynamasına rağmen 90 dakika sahada tuttu sinyor onu tehdit sanan rakiplerini arkalarındaki ortasaha ile yıktı..
bakınız son 2 maçı..ortasahaları yıldız oldu, belhanda-feguli hayatlarının topunu oynadılar..
özetle:
-mevcut kadroda Yusuf asla oyundan çıkmaz
-dünkü maçta da Abdülkadir çıkmazdı.

Vkgz
18.02.2019, 14:44
Tek forvetle başarı yakalamış takımı bozup tekrar çift forvete döndürmesi bile iyi bir hoca olmadığının göstergesi.

Ara ara Umut verdi ama bu yapbozlar ısrarla kötü performansların oynatılması gözden düşürmeye başladı ...

Harun-61
18.02.2019, 15:02
Hocam,

Papis Cisse icin özel önlem alman gerekiyor. Analizler cok önemli.

Ahhh Hocam ahhh :)

Saint Castillo
18.02.2019, 15:17
HUGO yu haftalar önce kulübeye almalıydın. Ekubanı tek santrafor denesen yazıcının performansı da yükselecek.

Ozan Yılmaz
18.02.2019, 16:48
HUGO yu haftalar önce kulübeye almalıydın. Ekubanı tek santrafor denesen yazıcının performansı da yükselecek.

https://www.transfermarkt.com.tr/spielbericht/index/spielbericht/3152691

Sefer A.
18.02.2019, 16:57
https://www.transfermarkt.com.tr/spielbericht/index/spielbericht/3152691
ohooooo
o zaman roda ile devam
mi ?

artvints
18.02.2019, 17:17
maç sonu tespiti yanlış bir kere. yorgunluk falan dedi ama takım gayet istekliydi maç başında. kazanacak duruma kadar geldik. ama boş orta saha yüzünden takım giderek düştü. herkes yerinde oynasın, sakatlar dinlensin, formu düşük olanlar sonradan girsin.

Ozan Yılmaz
18.02.2019, 17:47
ohooooo
o zaman roda ile devam
mi ?

Yok, fark etmiyor pek yani tek forvet Eku ile de çıktığımızda, Ümraniye karşısında sonuç alamadık kendi sahamızda, asli beklerimiz dönmesi lazım bir an önce.

Fatih Öztürk
18.02.2019, 18:45
ben bi neden buluyorum abi..rodallega ve ekubanı aynı anda sahaya sürerek orta sahayı zayıflatıyor..gs maçında da alanya maçında da bunun olmayacağını gördük ısrar etmemesi lazım bu fikrinde..onun dışında dediklerin tamamen doğru..

Doğrudur kardeşim. Çift forvet sevdasından A.Gücü maçıyla birlikte vazgeçer diye düşünüyordum fakat olayın merkezinde olan hocanın muhakkak kendince tasarrufu icap etti. Belliki kadronun kısır oluşu hocanın elini ayağını bağlıyor. Sakatlar dönse de adam rahata kavuşsa.

Tuğrul
18.02.2019, 18:48
Ünal Karaman'ın sahaiçi organizasyonu, belirli bir oyun düzeni olmadığını.

Bu yüzden uzun vadeli olmayacağını söylemiştim.

Nedir bunlar ?

1- Takım boyunu kısaltamadı(Savunmayı öne çıkaran, alan daraltan, atak ve pas sürekliliği sağlayan vizyonu yok )

2- Geriden pas ile çıkabilen takım yaratamadı( Büyük liglerde ortalama bir takım bile kaleciyi pas istasyonunda kullanıyor )

3- Geniş alanda oynayan, pas temposunu hızlandıran bir takım oluşturamadı ( Doğaçlama bir oyun var )

4- Oyun içi hamlelerde zayıf, geç kaldı. Doğru sistem ve tercihler yapamadı ( Zargo'yu orta alanda kullanması, Batuhan tercihi, 4-4-2 anlayışı vs.)

5- Tahtada çizdiği bir oyun yok ( Atıyorum duran topları ezbere kullanıyoruz, topsuz oyunda yerleşim bozukluğu var

Ünal hoca için güllük gülistanlık bir tablo çizmek isterdim

Gelgelelim vaziyeti hiç parlak değil.

Korkarım ki teknik yetersizliğinden ötürü rekabetçi olmamız sözkonusu olmadığı gibi görevde kalması da zor olacak.

Bu durumda modern futbol gereksinimlerini karşılaması için öğrenmesi, kendisini yenilemesi lazım.

Yahut takıma savunma ve hücum koçu almalı.

tsukru61
18.02.2019, 20:31
Trabzonspor için Kamil Ahmet neyse Ünal Karaman da odur.

Şampiyonluk hedefleyen bir takımın yedeği bile olmaz. Şimdilik sırma saçlımız.

artvints
19.02.2019, 11:40
Surekli ayni kadroyla maca cikmak cesitli nedenlerle yipranmalara sebep oluyor. Sakatligi, yorgunlugu bahane edip birer ikiser yedek veya genc oyuncuyu oynatmak gerekiyor yoksa 5 tane yedek oyuncuyla oynamak zorunda oldugumuz donemler yasiyoruz.

İnsallah boyle bir kanaate varmistir. Her maci final havasinda gormek ve direk skora oynamak yanlis, mental sorunlara neden oluyor.

Vkgz
19.02.2019, 13:08
Geçen senenin gerisindeyiz yani bize hiçbir şey katamamıs .. kötü başladı sonra bi umutlandik ama sonucunda değişen bir şey yok

artvints
19.02.2019, 15:36
Trabzonspor ilk devreyi ikinci sırada bitirdi.

Sakatlıklardan dolayı özellikle orta sahaya transfer ihtiyacı doğdu. Bu arada transfer yasağı söylentisi çıktı.

1461'den oyuncular çağrıldı, aralarında önlibero yoktu. Devre arası boyunca yasağın kalkıp kalkmayacağı belirsiz kaldı.

Hazırlık maçlarında Batuhan önlibero oynadı. Yusuf, Sosa'nın yerine monte edildi, Ekuban boşalan yere geçti, pas sitemi sekteye uğradı.

Kampın sonuna doğru yasağın kalkmayacağı konusunda kanaat oluştu. yasak kalkmadığı için 1461'den gelen oyuncular geri gönderildi. (Nedenini çok anlamadım. Transfer yasağı olan Bursaspor Kubilay'ı geri çağırabildi. ) Daha sonra bu oyuncuların yerine u21'den başka oyuncular a takım antrenmanlarına alındı.

İkinci yarı başladı, Başakşehir maçında bir anda Kamil'den önlibero icat edildi, taraftarın da etkisi söz konusu tabi. Sağ bek performansı tartışmalı oyuncu en kritik mevkide hazırlıksız oynatıldı. İş bu ya pereira sakatlandı, kamil'in önlibero kariyeri başlamadan bitti.

Sonra Sivas maçında tesadüfen Parmak maç içinde orta sahaya geçti ve iyi oynadı. Sonra Ankaragücü maçı sıkıntılı olsa da kazanıldı. arada kupa maçında yine Batuhan önliberoda maça başladı.

Sonra gs maçı geldi yine hiçbir hazırlığı olmadan Toure önliberoda maça başladı. O da Kamil gibi maçı başladığı mevkide tamamlayamadı dışarı alındı. Yine maç içinde bu bölgeye geçen Parmak iyi performans gösterdi.

Sonra Alanya maçında Parmak yine yedek oturdu. Alanya'nın topu kapıp hızlı çıkmak üzerine plan yaptığı açık iken orta sahada hazır olmayan Sosa ve sürekli öne gitmeyi düşünen Yusuf maça başladı. iki forvet de sarı kart sınırında olmasına rağmen 90 dakika sahada kaldılar. Senenin en kötü performansı ortaya çıktı. Hoca bunu yorgunluk olarak açıkladı.

Bu bir aylık dönemde takımın zayıflığından faydalan hakemler adeta takımı doğradılar, sakatlıklar daha da arttı. Rakiplerin orta sahaları İrfan, Ozan, Belhanda maçların yıldızları oldular. Boşalan orta sahamız herkesin oynamasına izin verdi. Takım Alanya maçında 5 yemekten kurtuldu. son yarım saatte sistem tamamen çöktü, her oyuncu kendi başına top oynamaya, problem çözmeye kalktı. çoğu oyuncunun performansı düştü. Ekuban ve Yusuf gibi devre arasını iyi geçiren fizik olarak iyi oyuncular mevkisizlikten dolayı bir şey üretemediler.

Tüm bu süreçte genç oyuncularla övünen takım maçları bir değişikle geçti. Önliberoya gençlerden alternatif üretemedi. Son olarak 5 genç oyuncusunu antrenmanına almadı. Bununla ilgili tatmin edici bir açıklama da yapılmadı.

MİSSE_MİSSE
20.02.2019, 12:36
Surekli ayni kadroyla maca cikmak cesitli nedenlerle yipranmalara sebep oluyor. Sakatligi, yorgunlugu bahane edip birer ikiser yedek veya genc oyuncuyu oynatmak gerekiyor yoksa 5 tane yedek oyuncuyla oynamak zorunda oldugumuz donemler yasiyoruz.

İnsallah boyle bir kanaate varmistir. Her maci final havasinda gormek ve direk skora oynamak yanlis, mental sorunlara neden oluyor.
Unal Hocmizin gecmisine bir bakiyorum. doneminin en iyi futbolcusuyken Istanbula karsi mucadele etmek icin trabzonsporu tercih etmesi, her zaman maneviyati maddiyata tercih etmesi gibi ornekler, biraz da olsa hayata bakisina dair ip uclari veriyor. rigit( esnek olmayan)yani dogrularindan sasmayan, hayatini ve meslegini bir mucadele, savas olarak tanimlayan biri gibi. sezon basinda da takim oyuncularina herseyini ortaya koyan bu takimda kalir mesajini net olarak vermisti. cogu cocuk olan ve yasam felsefelerini oturtmamis oyuncularimizda boylesine dayatmalar belli bir noktaya kadar etkili olur ve ise yarar ama her bireyin karekteri farklidir. bazilari hayati o kadar ciddiye alamaz.
Ikinci yarida yasanan bireysel dususlerin, unal hocanin sezon basinda kodladigi kamikaze felsefesinin yarattigi yipranmadan kaynaklandigini dusunuyorum.

artvints
22.02.2019, 22:29
Alanya macinda niye actik ortashayi gel de anla simdi. Bu ligde tempo cok dusuk ilk golu yemek ciddi sorun. Niye bedavadan gol hediye ediyoruz rakibe. is uretmeye gelince rakiplerin defolari ortaya cikiyor. Saglam oynayalim aradaki fark cok daha net ortaya cikiyor. Bu takim senin eserin. Hic bu kadar cabalayan oyuncu grubu gormemistim. Bu devirde isin zor kismini hallediyorsun. Basit taktik hatalardan elestiri yeme gozunu seveyim.

Ayrica sert elestri gelince takim daha iyi oynuyor. Elestiriyoruz ama seviyoruz. Bin tane ersun senin bir parmagin etmez.

Mert Acar
22.02.2019, 22:32
Hocam yapılacak olan buydu.Ortasahada dinamizm sağlıyoruz en azından Parmakla.
Yusuf-Sosa ortasahası ilerdede Ekuban-Roda ile takımın dağılmama şansı yok.
Bazen geç görüyorsun bazı şeyleri ama hatada ısrar etmiyor,öğreniyorsun.
Sezon başı da Burak-Roda çift forvet işi bizi geriletmişti misal.
Hata da eleştri varsa galibiyette de tebrik var.Darısı kupa maçına inşallah.

Sefa
22.02.2019, 22:42
Berkay Sefa bu maçta sonlara doğru parlayabilirdi..

serdaracıl
22.02.2019, 22:47
Teşekkürler hocam

Vkgz
22.02.2019, 22:48
İyi tıp çeviriniz tebrikler hoca.

hay1699
22.02.2019, 22:48
Hocam yapılacak olan buydu.Ortasahada dinamizm sağlıyoruz en azından Parmakla.
Yusuf-Sosa ortasahası ilerdede Ekuban-Roda ile takımın dağılmama şansı yok.
Bazen geç görüyorsun bazı şeyleri ama hatada ısrar etmiyor,öğreniyorsun.
Sezon başı da Burak-Roda çift forvet işi bizi geriletmişti misal.
Hata da eleştri varsa galibiyette de tebrik var.Darısı kupa maçına inşallah.
Aynen biraz geç anlıyor, geçen hafta neden kesti Parmak’ı hala anlamadım.

ilelebeTS
22.02.2019, 22:49
Eskiye dönünce skor da kendiliğinden geldi. Hazır oturmuş bir sistem varken sahadaki dizilimi kurcalamak 4-5 haftadır bize zarar verdi. Bundan sonra orta saha üçlü olmalı, bu net belli. Onazi'nin yerine Parmak'ı koyup oyuncuların yerlerini fazla kurcalamadan devam.

DeAgLeMaNyAq
22.02.2019, 23:05
Doğru bir deplasman oyunu sergiledik. Abdulkadir Parmak tercihinden artık dönülmeyeceğini gördük.. Özellikle kontralarda ceza sahasına kadar iyi gelmemize karşılık son paslarda ve vuruşlarda beceriksizdik. Buna rağmen Ünal Hoca'nın 2.golden sonra Batuhan'ı hemen alması gerekiyordu. Sosa'nın oyundan düşmesiyle orta sahayı bir süre tamamen boş bıraktık. Bu dönemde bir gol yeseydik çok yazık olacaktı. Diğer taraftan ligin açık ara en zayıf yedek kulübesine sahip olmamız, Hoca'nın kusurlarını ister istemez örtüyor...

alone_6161
22.02.2019, 23:25
Yönetim kesinlikle Ünal hocayla 4-5 yıllık sözleşme uzatmalı. Bir sürü sakatlık, transfer yasağı, felaket mali duruma rağmen 4. sıraya yerleşmişsek, ki o kadar hakem operasyonlarına rağmen, oyuncu kadrosuna da hocaya da helal olsun.

Mali durum biraz rayına girip, kadro derinliği artıp, hocanın bir kaç transfer isteği karşılandığında daha da iyi olacağımıza şüphem yok.

artvints
22.02.2019, 23:26
Batuhan bu kadar da yerin dibine sokulacak oyuncu degil. Rakibin karsisina dikilecek sonra basit pas yapacak. Hucum edecek oyunculari bir inat ugruna yipratmaya gerek yok. Parmak da uretken oyuncu. bence onu da yipratmamak lazim bu kadar. Rotasyon sorunu cekmeyelim sonra.

Murat cem ve batuhan'a sure vermekten cekinmemeli hoca. Bir tane kosan oyuncu onune hucum beslimizi koyup iki oyuncuyu da yedekten kullanmak daha dogru

Kritik maclarda parmak yusuf sosa uclusu oynar yine.

Ahmet Kara
22.02.2019, 23:28
hocanın da hataları oluyor, tabi ki eleştirilecek ama bu kadar yoklukta yaptığı işler inanılmaz.

Cem Balcı
23.02.2019, 00:05
Son dakikalarda biraz daha acele etsen de 3 hakkın da dururken değişiklik yapıp içimizi rahatlatsan hoca.

jairzinho
23.02.2019, 01:56
rakibin gene çok rahat şekilde birinci bölgemize gelmesi olayını çözümleyemedi.artık bunu beklemiyorum zaten.

parmak ı ilk 11 e tekrar koyması hatasından ders aldığını gösterdi.sağ açık ekuban hamleside fena değildi.iki kanatta sırtı dönük,güçlü ve fizikli top saklayabilen (envekame ve ekuban) oyuncu ile kenarlarda pas alışverişi ve üçgenler çoğaldı.

Alphan Altun
23.02.2019, 04:08
Hiç anlayamadığım bir konu var ve bu beni gelecek adına endişelendiriyor.

Bu takımdan Durica, Okay ve Uğur gibi hava topu vurabilen, kesici özellikleri olan 3 tane adam gitti. Bunların yerine oynayanların hiçbirinde böyle bir şey yok. Takım her yüksek topta rakibe vurduruyor. Bu böyle olmaz, gitmez, gidemez!

Bunun sorumlusu teknik ekip veya yönetim kimdir bilmiyorum ama Ünal Karaman'a yöneltebileceğim en önemli eleştiri bu olabilir.

Fatih ÖZDEMİR
23.02.2019, 09:15
Senden iyisini görmedim bu takımın başında. İnşallah çok uzun yıllar yanında olmamıza izin verirsin hocam.

BERBATOV61
23.02.2019, 12:01
hocam sonuna kadar yanındayız bazı hataların oluyor görüyoruz ama eminim sende görüyorsundur bunları elde hamle oyuncusu olmayınca mecbur kalıyorsun. Sarri gelip elini öpecek hocam

artvints
23.02.2019, 12:15
bıyık bıraksa ayrıca disiplinsizlikle uğraşmasına gerek kalmayacak ama inat ediyor işte.

Harun-61
23.02.2019, 14:00
Mac sonrasi yaaptigi aciklama ile yine gönülleri feth etti.
Rakip takim taraftarlarinin müthis sempatisi var Ünal Hoca'ya.

zafer6161
23.02.2019, 17:26
Mac sonrasi yaaptigi aciklama ile yine gönülleri feth etti.
Rakip takim taraftarlarinin müthis sempatisi var Ünal Hoca'ya.

aynen katılıyorum.sosyal medyada bütün rakip takım taraftarları unal hocayı çok seviyor,özellikle gs fb liler ünal hoıcanın kıymetini bilin diyorlar,,,

serdaracıl
23.02.2019, 23:59
Hocam altyapıda yetenekli genç dolu. Sizin göreviniz bu gençleri hazırlayıp takıma dahil etmek. 20 yaşındaki adamları u 21’e göndermek neyin nesi. Bu çocukların yaşıtları premier lige transfer yapıyor. Yeteneğine güvenmiyorsan yolver gitsin. Bu gençler dururken stoperi ortada, açığı bekte oynattınız. Bu anlayış 20-30 yıl geride kaldı. Artık içat çıkarmayın. Herkes yerinde oynasın. Sisteminize sadık olun. Bir takım bir hafta 4-4-2 diğer hafta başka bişey oynamaz. Bırakın gençler oynasın. Biz taraftar olarak yaşanabilecek her acıyı yaşadık. Artık bize bişey olmaz. Rahat olun :)

Yiğit Gayretli
25.02.2019, 08:37
Senin kıymetini varlıkta anladık. Yoklukta övmeye gerek yok :)

zafer6161
25.02.2019, 13:58
Dün gece valla rüyamda gördüm.cebimde 1000 tl vardı benden 200 tl borç istedi,çocuğa vermek için,veremem hocam diyince hafif gülümseme yaptı ve gitti

Ozan Yılmaz
25.02.2019, 15:14
Hocam altyapıda yetenekli genç dolu. Sizin göreviniz bu gençleri hazırlayıp takıma dahil etmek. 20 yaşındaki adamları u 21’e göndermek neyin nesi. Bu çocukların yaşıtları premier lige transfer yapıyor. Yeteneğine güvenmiyorsan yolver gitsin. Bu gençler dururken stoperi ortada, açığı bekte oynattınız. Bu anlayış 20-30 yıl geride kaldı. Artık içat çıkarmayın. Herkes yerinde oynasın. Sisteminize sadık olun. Bir takım bir hafta 4-4-2 diğer hafta başka bişey oynamaz. Bırakın gençler oynasın. Biz taraftar olarak yaşanabilecek her acıyı yaşadık. Artık bize bişey olmaz. Rahat olun :)

Böyle olsaydı işler Parmak yeniden doğmazdı.

serdaracıl
25.02.2019, 15:40
Böyle olsaydı işler Parmak yeniden doğmazdı.

Parmak'ın yerine Toure, Kamil Ahmet falan, bunların oynamaması için bu işlerin böyle olması lazım. Parmak'ı orta sahaya yazmamak bize 6 puana maloldu. Sonra da yeniden doğdu diye kendimizi avutuyoruz.

Ozan Yılmaz
25.02.2019, 16:13
Parmak'ın yerine Toure, Kamil Ahmet falan, bunların oynamaması için bu işlerin böyle olması lazım. Parmak'ı orta sahaya yazmamak bize 6 puana maloldu. Sonra da yeniden doğdu diye kendimizi avutuyoruz.

Sadece kayba değil kazanca da bakalım.
Genç yerli bir oyuncu kazanmak 6 puandan daha değerlidir ki o 6 puan diye yazdığınız kayıp, tek oyuncunun mevkisinin değişmesine bağlı olan kayıplar değil.

Tuğrul
25.02.2019, 23:54
Takım organizasyonundan öte bireysel becerinin getirdiği kazanımlarla var olan bir süreç var.

İstanbul'un 3 büyük + Başakşehir hüviyetinde olmamız, BÜYÜK TAKIM gibi oynamak için bu hususları gerçekleştirmemiz lazım.

1- Oyunu belli bölümlerle 60-65 metrede oynayacak bir sahaiçi yerleşimi

2- 1.bölgeden 3.bölgeye panik yapmadan mümkün mertebe kısa pas ve dripling ile çıkmak ( Kaleci ve stoperler işlevsel olmalı )

Bunlar olmadan ne teknik direktöre ne de oyuna oldu gözü ile bakabiliriz.

Şu an için yetersiz bir oyun sistemi var. Bunun evrilmesi, değişmesi için Ünal hoca'nın kendisine format atması gerekir.

jairzinho
26.02.2019, 00:29
Takım organizasyonundan öte bireysel becerinin getirdiği kazanımlarla var olan bir süreç var.

İstanbul'un 3 büyük + Başakşehir hüviyetinde olmamız, BÜYÜK TAKIM gibi oynamak için bu hususları gerçekleştirmemiz lazım.

1- Oyunu belli bölümlerle 60-65 metrede oynayacak bir sahaiçi yerleşimi

2- 1.bölgeden 3.bölgeye panik yapmadan mümkün mertebe kısa pas ve dripling ile çıkmak ( Kaleci ve stoperler işlevsel olmalı )

Bunlar olmadan ne teknik direktöre ne de oyuna oldu gözü ile bakabiliriz.

Şu an için yetersiz bir oyun sistemi var. Bunun evrilmesi, değişmesi için Ünal hoca'nın kendisine format atması gerekir.

kafayı çok fazla barça oyun planına takmışsın bro(bir dönem bende aynı kafadaydım).kalecilerin topu oyuna sokması falan.bunlar sadece hayaller.başarıya giden yol barça planı olamaz.dünyada da bu böyledir.barça m.cty üçüncüsü yok.

haliyle bizim planımız daha çok a.madrid tarzı bir plan olabilir.bu hem gerçekçi hemde uygulanabilir.ayrıca süper lig temaslı oynanan bir lig.hollanda ligine benzemez.

Tuğrul
26.02.2019, 00:49
kafayı çok fazla barça oyun planına takmışsın bro(bir dönem bende aynı kafadaydım).kalecilerin topu oyuna sokması falan.bunlar sadece hayaller.başarıya giden yol barça planı olamaz.dünyada da bu böyledir.barça m.cty üçüncüsü yok.

haliyle bizim planımız daha çok a.madrid tarzı bir plan olabilir.bu hem gerçekçi hemde uygulanabilir.ayrıca süper lig temaslı oynanan bir lig.hollanda ligine benzemez.
Bu mantıkla Başakşehir, bjk, gs ve fb sanırım BARCA seviyesinde oluyor.

Kaleciler artık pasör-libero özelliğine sahip olmalı.

Buna uygun olmayan oyuncuların modern futbolda yeri yok.

Mesela Uğurcan'ı Başakşehir'in kalesine yerleştir onların pas oyunları bozulur, oyuna hükmedemezler.

Çünkü oyun temposunu düşürmek, hızlandırmak için Mert'i aktif kullanıyorlar.

Presi gördüğü zaman kaleci çuvallamayacak. Pas opsiyonu olacak, ayağını efektif kullanacak. Dripling+kontrol+pas yapacak kabiliyeti olacak.

Atletico Madrid sistem takımı Simeone gibi özel hocaları var. Gerçekçi bir hedef değil.

Rekabetçi olmak için oyuna hakim olan, tempoyu belirleyen takım olmalısın.

Elbette buna uygun sistem ve Marcao, Mert, Atiba vs... gibi oyunculara sahip olmalısın.

artvints
26.02.2019, 00:58

Mesela Uğurcan'ı Başakşehir'in kalesine yerleştir onların pas oyunları bozulur, oyuna hükmedemezler.

Presi gördüğü zaman kaleci çuvallamayacak. Pas opsiyonu olacak, ayağını efektif kullanacak. Dripling+kontrol+pas yapacak kabiliyeti olacak.

Atletico Madrid sistem takımı Simeone gibi özel hocaları var. Gerçekçi bir hedef değil.

Elbette buna uygun sistem ve Marcao, Mert, Atiba vs... gibi oyunculara sahip olmalısın.
uğurcan başkaşehir'de olsun o da pas yapar. mert de o yönden çok üst düzey değil. takım uygun olduğu için ve sert pres yemedikleri için idare ediyor. milli takımda göreceğiz, nasıl pas yapıyor.

Tuğrul
26.02.2019, 01:08
uğurcan başkaşehir'de olsun o da pas yapar. mert de o yönden çok üst düzey değil. takım uygun olduğu için ve sert pres yemedikleri için idare ediyor. milli takımda göreceğiz, nasıl pas yapıyor.
Uğurcan belki iyi mentörle gelişim kazanabilir ama mevcut hali ile ligin en zayıf ayaklara sahip kalecisi.

Bjk maçının büyük bölümünde abandone olmuştu topu ayağının altından kaçırmalar, rutin hali ama uzun gelişigüzel şişirmeler.

Tavanı Tolga Zengin gibi

Dolayısı ile bizi sahaiçinde organize edecek, oyun kurucu özelliğine sahip iyi bir kaleci almamız lazım.

jairzinho
26.02.2019, 01:16

bakın futbol şakaya gelmiyor bro

bjk fb maçında ne oldu?dirar valbuena beşiktaşın sol kanadını çökertti.neden? adriano ve güven vardı.ikiside defansif melekeleri düşük isimler.

başakşehir bizim maçta ilk 30 dakika ileride yaptığımız prese yanıt verebildi mi?yok. şapşalladılar ilk 30 dakika.barça gibi oynamaya çalışmak ile barça olmak farklı şeyler.
bugün uğurcan dünyanın her takımında rahatlıkla oynar.sen defansta eğer pas için kendini gösterirsen kaleci o pası atar.mertin verdiği paslarda anormal bişey yok.basit paslar.bu pasları vermek için acayip ayak tekniğin olmasına gerek yok.

a.madrid sistemine gerçekçi demeyip barça sistemini savunmak çoh enteresan.tam tersi durum söz konusu.

özetle barça gibi oynamak ve mış gibi yapmanın sonu ne olur.3-0 dan maçı veriyorsun.kırılgan bir yapın olur.bizde aynı durumdayız.sağlam geri dörtlü ve sağlam orta dörtlün olacak aga.o zaman misal sol kanadını valbuena ve dirar haşat edemez.

vasat teknik adam olan hikmet karaman bile bunu gördüğü için fb maçına sol kanatta bek olarak stoper kucher i ve açık oyuncusu olarak umut bulutu koydu.hunharca pres yapsın yardım etsin diye.

jairzinho
26.02.2019, 01:22
Uğurcan belki iyi mentörle gelişim kazanabilir ama mevcut hali ile ligin en zayıf ayaklara sahip kalecisi.

Bjk maçının büyük bölümünde abandone olmuştu topu ayağının altından kaçırmalar, rutin hali ama uzun gelişigüzel şişirmeler.

Tavanı Tolga Zengin gibi

Dolayısı ile bizi sahaiçinde organize edecek, oyun kurucu özelliğine sahip iyi bir kaleci almamız lazım.

bu mantık şuna benzer.karius gibi bol goller yesin ama oyunu güzel kursun.yok ya.

bu hatayı özellikle bek oyuncuları konusunda yapıyorlar.çok iyi hücuma çıksın ama defansta dağılsın gol yedirsin.

a.madrid courtios ve oblak ile harika başarılar kazandı.kaleci önce işini yapacak bro.basit gol yemeyecek.hasan ali nin şutunu uğurcan yemezdi bro.

aynı mantıkla yazıcı ve ömürü harcadık bu sezon neredeyse.istatistik olarak kötü durumdalar.

artvints
26.02.2019, 01:26
mert bizim maçta yediği baskıdan dolayı topu kornere attı. nasıl başardı bilmiyorum. zaten pas yapmayı bırakıp uzun vurunca golü attılar. bu oyun kurucu kaleci sahte 9 gibi birşey. oyuncuya özel bir durum. zamanla normale döner. takım pas opsiyonu yaratıyorsa kaleciden pas yapması isteniyorsa, aşırı kazma olmayan her kaleci bunu yapar.

kaleden uzakta dolaşan libero kaleci daha değerli. bu da ayakla ilgili değil pozisyon takibi ile ilgili. uğrucan'a bu yönden eleştiri yapılabilir kaleden pek ayrılmıyor.

Vkgz
26.02.2019, 21:47
Şu maça şu takımı nasıl motive edemezsin hoca. Bırak git ya. Rezillik elesekte elensekte git... Yeter verilen kredi

Uğur Ö.
26.02.2019, 21:55
1-0 daki oyunu görmüyor musun ya Allah'ın acemisi her seferinde aynı şeyi yapıyorsun oyunu bir kezde olsa iyi oku ya

Sefa
26.02.2019, 21:56
Hoca olmadığını kanıtladığın bilmem kaçıncı maç. Rodallega ve Batuhan’la mutluluklar..

Arda'
26.02.2019, 21:57
2. lig takımının hocası tarafından tokatlandı bugün 1-0 önde olduğu maçı veren büyük TD.

Saint Castillo
26.02.2019, 21:59
sana yazar

Ogün'
26.02.2019, 22:03
Takım iki maçta da nasıl olsa yeneriz havalarindaydi. İlk maçın aynısı oldu o maçta Arda kurtarmıştı bu maçta yedik. Ümraniye'de olan azmin isteğin çeyreği yoktu ve korkulan oldu. İki maçta da bizden daha takım gibiydiler ve kazandılar. Tek hedefimizden de olduk ve gs'ye beleş bir kupa hediye ettik. Bu sahada laubali tavırları çözecek olan da Ünal Hoca'ydı. Maalesef kendisi sınıfta kaldı iki macta da

VIA_A3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oruç
26.02.2019, 22:04
Karabükspor'un hocası olduğunun bilmem kaçıncı kanıtı.

Samet Berber
26.02.2019, 22:04
Hoca Batuhan sarıl öyle uyu bu gece.

Kadir
26.02.2019, 22:05
Şu Batuhan denen virüs yerine Murat Cem falan gireydi oyuna böyle olmazdı. Vazgeç tenekeye inanmaktan hoca.

Uğur Ö.
Kadroda yedek yok tüm oyuncuları u21 e yolladın. Takımı motive etmeyi beceremiyorsun, takım biraz geriye düşünce panikliyor. Büyük hoca bunları yapar. Yani iyi hoşsun belkide bu takıma uyabilecek en iyi hocasın ama çok aşırı bariz hatalar oluyor hocam.

Mehmet Fatih Silik
Yedekte bekleyen gencler girsin gözüne...lafta gençlere önem veriyoruz dimi...

Oyuna sokacak adam yok diyenler de baska spor daliyla ilgilensin lütfen...

Bu oyuncular bir boka yaramayacaksa ne diye yedek????

Icine ettin koca sezonun...herkes tel tel dökülürken aval aval baktin...cok sagol!

İbrahim CİHAN
26.02.2019, 22:06
Hocam Hosseini kendini belli etti. Toure nispeten daha iyi. Böyle saçma temasları olmuyor hiç değilse ceza sahası içerisinde

artvints
26.02.2019, 22:06
niye top oynamayı bıraktı bu takım. ayağına topu alan sağa sola bakıyor iki saat. çalışmış bir ikili oyun, alan boşaltma yok. pas hızı iyice düştü. bir yerlerde hata var.

DeAgLeMaNyAq
26.02.2019, 22:07
Ne yazık ki maçın önemini oyunculara anlatamamış. Ha bu takım finale de çıksa kupayı alma ihtimali yine azdı ama hiç değilse tutunacak bir dalımız olurdu. Orta saha rotasyonunda Murat Cem neden hiç düşünülmüyor da sürekli Batuhan'dan medet umuluyor? Batuhan'ın antrenman performansları çok farklı olabilir ama maç performansı ortada. Katkı sağladığı tek maçı bırakın girdiği her maçta rakibin oyuncusu gibi çalışıyor. Ayrıca son yarım saat oyun iyice şişirmeye dönmüşken, takımın en iyi orta kesen oyuncularından Ibanez'in tercih edilmemesi de büyük hataydı...

Joacivil
26.02.2019, 22:07
Sen ezik bir hocasin , sirf eskiden bizde oynadin diye takimin basindasin hak etmiyorsun

Gürkan Asma
26.02.2019, 22:16
Takımın yenildiği çok oldu, gol atamadığı oldu ama en azından dedik ki Ünal hocayla takım bişey oynamaya çalışıyor. Topa sahip olan, kanatlarda ikili oyunlara girip ekstra işler yapan, genel anlamda ayağa oynayan bi takımken, şimdi amatör takım gibi ne yaptığını bilmeyen bi takıma dönüştü, bir maçı diğerini tutmuyor.

Ya bugün taraftar üstünlüğün var, skoru almışsın. Hala daha sahada takım gibi gözüken tek takım ümraniye idi ya. Bir hoca bundan utanır, bu takımın geldiği şu halden utanır yerin dibine girer insan.

Yavuz Hasan
26.02.2019, 22:20
kupada takım yok bedava avrupa bileti gitti batuhanın eline verdin rakibe teslim ettin maçı hocam batuhan nedir kimdir her defasında aynı nane tamam yusuf sakatlandı çıkacak al zargoyu al murat cem i ibanezi yahu ardayı alboş boş dolansım batuhan nedir sen yaptın hocam sen yaptın kendine en büyük kötüğü kendi ellerinle yaptın

castillo61
26.02.2019, 22:20
Arkandayız hoca

Arif Timurcioğlu
26.02.2019, 22:21
Bravo.

murmut
26.02.2019, 22:22
Kadromuz bu kadar kisitliyken neden hala inat yapiyorsun da Olcayi kadroya almiyorsun?
En sonunda ucu sana dokunacak, seni gönderecekler hocam...

serdaracıl
26.02.2019, 22:24
Canın sağolsun. Alışığız biz

Tuğrul
26.02.2019, 22:26
Takke düştü, kel göründü

Trabzonspor'un %5'lik bütçesi ile kurulan Ümraniye ve teknik direktörü Ahmet Tasyürek.

Futbol dersi vererek Ünal Karaman'ı eledi.

Halihazır oyunu forse etmeye çalışan, rakibi kontratağa sürükleyen oyun yapısı ile büyük hoca olacağının sinyalini verdi.

Ünal hoca için söylenecek birşey yok.

Doğaçlama futbol, bireysel beceri ile kazanmaya çalışıyor ama bunda devamlılık sağlayamayacağı aşikardı.

Nihayetinde hem teknik-taktik olarak zaafları hem de oyuniçi müdahaleleri yüzünden başarısız oldu

Mert Oğuzlu61
26.02.2019, 22:27
Git hakemin elini sık, şirinlikler yap futbol romantikliği pembe süslü anlatımlar, etrafa gül neşe saç. Takımı en önemli maçta Ptt takımına elettin, tarihin en kolay sezonunda ilk 4 ten uzaklaştırdın.

Bravo hoca. Bravo ! Umutlanmıştım ama yalanmış. Ligde orta sıralara oynatır işte, tam bizlik hoca. Aferim hocam devam et daha neler yaşayacağız senle kim bilir, tarih yazdınız aferim size.

Oruç
26.02.2019, 22:30
Valla ben alışmak istemiyorum. Bu kulüpten para alıyorsun. İşini doğru düzgün yapmıyorsan sorun var demektir. İş hayatında biz işimizi savsaklasak kimse bize "yav boşver canın sağolsun" falan demiyor. Başarısızlık kulübün her yerine sirayet etti. Sıradanlaştık. Gençler, altyapı, iyi niyet falan hikaye.

Ömrüm Can SEZER
26.02.2019, 22:30
Sende defol artık olmuyor bu kaçıncı alma eksik oynat alma Batuhanı

David_LuiZ4
26.02.2019, 22:31
Bugüne kadar sabrettim bundan sonra çatır çutur eleştiririm hiç acımam..

Takımın defoları eksiği gediği bir alt lig takımına karşı bile ayan beyan ortada...Ümraniye maçında bile takım doğaçlama oynuyor kadro kalitesi kendini göstermiyor ise sorumlusu Ünal'ın ta kendisidir..

Bir alt lig takımına karşı oynanan maçta rakip elini kolunu sallaya sallaya bizim kaleye defalarca geldi..180 dakikada Ümraniye'yi yenemeyen bir takımdan bir şey beklemesin kimse..

A. Aydın
26.02.2019, 22:31
Bu kadroyla bu kadar. Orta sahada 1 tane defansif oyuncumuz yok. Ne oyun kurabiliyoruz ne savunabiliyoruz. Taktik kaynakli degil kadromuz cok eksik oldugu icin.
Insafli elestirin.

Oruç
26.02.2019, 22:32
Maçtan sonra değindiği tek konu penaltı. Kapasitesi bu. Niye kötü oynadık onun hesabını vermek yok. Güzel iş.

Arda'
26.02.2019, 22:33
Hiç hakeme falan ağlama hoca gözünü seveyim 2 maç oynadık 2 maçta da karşı TD sana üstünlük kurdu elindeki kadroyla.

artvints
26.02.2019, 22:35
ataklarımız niye zorlama, niye hareket etmiyor takım bunun cevaplarını bulması lazım. bu elenmenin telafisi ligde üçüncülüktür. ama bu oyunla olmaz. hareketli oyun, pas sistemi bitti. hep zorlayarak gol bulmaya çalışıyoruz. akışkan oyun oynamayı bıraktık. alan boşaltamıyoruz, oyuncuları bire bir bırakamıyoruz, boş orta yapamıyoruz, düzgün şut atamıyoruz. çalışmayı bırakmış bu takım.

ilelebeTS
26.02.2019, 22:38
Parmak'ı sağa gönderdin yine forveti ikiledin. İlla o forveti ikileyeceksin. Forveti ikilemeden gol atılamıyor mu futbolda?

Vkgz
26.02.2019, 22:40
Ben takıma kattığı hiçbir şey göremiyorum . Fener iyi olsa gene orta sıra takımıyiz.

Sefa
26.02.2019, 22:46
Sevgi karın doyurmuyor..

TUNCAY HİÇYILMAZ
26.02.2019, 22:55
Çık bi olacağız da de

bugün ki gibi hakemlere laf et

Kara bitti Ünal Karaman

Giallorossi
26.02.2019, 23:00
1 gol attik diye geriye yaslandik. Son 20 dakikada yaptigimiz baskiyi direk ikinci yarinin basinda yaptirsan ve golü bulsak mac bitecek. Zaten yedeklerde hamle oyuncun yok erken golü bulup maci bitireceksin

Gürkan Asma
26.02.2019, 23:04
Bırak hakemi de sahayı konuş hoca, "kötü oynayabiliriz, beklentiyi karşılayamayabiliriz" diye saçma sapan bi açıklamayla olmaz bu işler.

Mustafa YILMAZ
26.02.2019, 23:34
Abdüş,pereira,onazi sakat novak ve sosa'da yeni çıktı sakatlıktan. Bu oyuncular takımın kilit isimleri.

Dar kadronun üstüne böyle olunca düşüş kaçınılmaz yoksa şahane bir hava yakalamıştık çok formdaydı takım.

İçin yanıyor ama olanı görmemiz lazım tabi ki Ünal hocanın hataları var onları görüp ders çıkarmazsa o zaman problem başlar ama benim güvenim var Ünal hocaya.

arsinli_akrep61
26.02.2019, 23:38
Hatalardan ders çıkarıp bizi şampiyon yapacaksın hoca.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onur Akyüz
26.02.2019, 23:43
Batuhan'ı muhtemelen sadece boyu uzun diye alıyor oyuna, yeter artık kaç maçtır aynı hatayı yapıyoruz. Bjk maçını verdik, en önemli hedefimizden de olduk bu yeteneksiz yüzünden.

Murat Cem var yanında, al işte çocuğu, Batuhan hem çok yetersiz hem taraftar aşırı dolu ona karşı. Murat Cem'e kimse tepki vermezdi.

Hocam çok seviyoruz seni ama bu hata kesinlikle olmadı.

artvints
27.02.2019, 00:28
o kadar hata oldu bariz penaltıda çıldırdı adam. futbolcular da yalandan penaltı almaya çalıştı. iş ciddiye binince ayarlar bozuluyor yani.

serdaracıl
27.02.2019, 00:52
Oyuncu analizi konusunda ciddi problem var

David_LuiZ4
27.02.2019, 00:54
Oyuncu analizi konusunda ciddi problem var

Oyuncu analizindeki probleminin yanında oyuncu geliştiriciliği de yok..Sahada oynattığı belli bir taktik şablonu yok doğaçlama oynuyoruz..Rakip analiz ekibi var mi yok mu o da belli değil..

Uğur KÜÇÜK
27.02.2019, 01:10
Hocam sende de hata cok ama eline duzgun bir kadro vermeyen yonetim yuzunden laf edemiyorum.

A takim antrenoru musun yoksa altyapi hocasi mi belli degil bu sene.

Yine de ilk yari 15 kisilik kadro ile son 6 - 7 macta iyi sinyaller verdin.

Destegi hakediyorsun.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Numan Yerlikaya
27.02.2019, 01:37
Hatalarını oturup ders çalışır gibi çalışıyorsundur inşallah hoca

jairzinho
27.02.2019, 04:45
sezon sonuna kadar sabredeceğiz .başka çaresi yok maalesef.

taktik esneklik sıfır.

Emrah KabuL
27.02.2019, 07:59
Evet bir şans verildi,başarılı olmasını da istedik ama şu an için hoca sınıfta kaldı..sürekli ders alıyoruz ama aynı hataları tekrarlıyoruz.. inşallah dün akşam ki sonuç bir dönüm noktası olur kariyerinde..

Kariyer demişken de yerli ve bizden biri olarak şans verilmesi gereken tek hoca Osman Özköylü idi..

Ünal Hocanın çıktığı resmi maç sayısından (130) fazla galibiyeti var (151)

Ünal hoca 52 Osman hoca 47 yaşında tam tersi olması beklenirken Ünal hocanın teknik adamlık kariyeri 7 sezon 130 maç iken Osman hocanın 12 sezon 322 maç..

M.Reşit Akçay'ın sıçıp batırdığı Osmanlıspor'un başına geçen Osman hoca 12 maçta 11G 1B alarak takımını liderliğe taşıdı..dediğim gibi eğer yerli ve bizden birine takımı emanet edeceksek bu isim artık Osman Özküylü olmalı.

Fatih ÖZDEMİR
27.02.2019, 08:45
Hocam bir kez daha Allah razı olsun kimleri engellememiz gerektiğini gösterdin bize. Sen dik dur, sen kal, biz hep seninleyiz.

zafer6161
27.02.2019, 10:06
hocayı eleştirenleri anlamıyorum
bu kadro başka hocada olsaydı şuan fenerin yerinde rahatlıkla biz olurduk

Harun-61
27.02.2019, 10:56
Hemen bugün kontrati uzatilmali !

ErtuGrul
27.02.2019, 11:49
Bu kadro ile yaptıkların alkışa değer hocam. İnşallah en kısa zamanda uzun vadeli sözleşme yapılır. Haftalardır 13 kişi ile maçlara çıkıyoruz, kaslar iflas etti oyuncularda. Ünal hocaya yakacağım “tek eleştiri” Batuhan’a bu kadar sabretmesi.

reisoğlu61
27.02.2019, 11:57
bazen riski göze alacaksin hocam...görüyorsun kanatta eksikligimiz var, koyacaksin ibanez´i, en azindan tehlikeli ortalar yapar.
sosa yorgun, cikaracaksin, yedekte amiri var koyacaksin. baktin mac gidiyor, oyuna girdigi halde bosa dolanan batuhan´i tekrar oyundan alacaksin...

ama yinede son yillarda takimin basina geldigin icin sevinenlerdenim. seni sevirem karaboga. ama öz elestiri de yapmak lazim.
bu dar kadro ve süper ligde aldigin maas belli. Mevlam yolunu acik eylesin.

bahadır2561
27.02.2019, 12:04
Batuhan sevdanı anlamış değilim.

Ozan Yılmaz
27.02.2019, 12:09
Batuhan'ı çok sevse orta sahaya Parmak - Zargo - Kamil - Amiri denemelerini yapmazdı, direkt onu ilk 11'e yerleştirirdi, sığ eleştiriler, kadroda oynayacak başka adam kalmadı mecbur o girecek, demek ki MuratCem daha kötü ki tercih edilmedi.

Uğur KÜÇÜK
27.02.2019, 12:12
Batuhan'i oyuna aldigi icin hocaya kizmayin.
Yedek kulubesinde Batuhan'dan baska oynayacak, yetenegi kisitli bir adam bile birakmayan baskan Agaoglu'na hesap sorun.

Adres Trabzonspor yonetimi.

Uğur KÜÇÜK
27.02.2019, 12:20
https://twitter.com/HamsiHaber/status/1100686350867726336?s=19

mehmet__tc
27.02.2019, 12:23
bu taraftarı anlamak güç.
ibanez i aldın diye eleştirildin, almadın gene eleştiriliyorsun.
parmak bazılarına göre modric bazılarına göre trabzon oyuncusu değil.
nwakaemeyi bile beğenmeyenler var.
başka takımda olsa imrenilen futbolcular biz de çöp görülüyor.
2 maç kazansan şampiyon olabilir miyiz, 2 maç kaybetsen küme düşer miyiz konuları.
hiç bir şeyden memnun olmayan ve he mağlubiyet bütün takımı ortadan kaldırmak isteyen sürekli bir şanssızlık olacak tavrında bir taraftar .
başakşehir gs göztepe ve dün. hakemler hep başrolde.
görüldüğü üzere novak waka vs tipi kuzey avrupa ya da gözü yüksekte olmayan afrikalılar bizde en çok iş gören grup.
bizim yapmamız gereken böyle 3 5 adam bulmak

Mert Oğuzlu61
27.02.2019, 12:27
Batuhan'ı çok sevse orta sahaya Parmak - Zargo - Kamil - Amiri denemelerini yapmazdı, direkt onu ilk 11'e yerleştirirdi, sığ eleştiriler, kadroda oynayacak başka adam kalmadı mecbur o girecek, demek ki MuratCem daha kötü ki tercih edilmedi.

U21 maçlarında izlediğim Kerem Baykuş Süper Lig de en azından yarım saat oynayabilecek yeterlilikte oyuncu. Batuhan'ı oyuna soktuğu tüm maçlarda puan kaybı yaşamamız ya da orta sahada top tutamamamız, dolayısıyla rakibin akın akın kalemize gelmesi tesadüf olamaz. Madem alt yapı diyerek bu yola girdiler, yetenekli olanları formaya ısındıracaklar.

Yaşları geldi, sonra Parmak gibi 24-25 yaşına kadar bekletince olmuyor. Bizim artık para edecek gençlerle uğraşmamız lazım, Batuhan gibi oyuncuları oynatsan ne olacak sana maddi manevi ne kazandıracak ? Kerem oynasa 2-3 maç parlasa yaşından dolayı beklenti olacak, kulüplerin ilgisini çekecek. Sen bekletip bekletip 20 yaşından sonra sahaya attığında pek anlamı kalmıyor.

serdaracıl
27.02.2019, 12:29
U21 maçlarında izlediğim Kerem Baykuş Süper Lig de en azından yarım saat oynayabilecek yeterlilikte oyuncu. Batuhan'ı oyuna soktuğu tüm maçlarda puan kaybı yaşamamız ya da orta sahada top tutamamamız, dolayısıyla rakibin akın akın kalemize gelmesi tesadüf olamaz. Madem alt yapı diyerek bu yola girdiler, yetenekli olanları formaya ısındıracaklar.

Yaşları geldi, sonra Parmak gibi 24-25 yaşına kadar bekletince olmuyor. Bizim artık para edecek gençlerle uğraşmamız lazım, Batuhan gibi oyuncuları oynatsan ne olacak sana maddi manevi ne kazandıracak ? Kerem oynasa 2-3 maç parlasa yaşından dolayı beklenti olacak, kulüplerin ilgisini çekecek. Sen bekletip bekletip 20 yaşından sonra sahaya attığında pek anlamı kalmıyor.

Ben de aynı görüşteyim. ayrıca ünal hocayla uzun süre devam edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ozan Yılmaz
27.02.2019, 12:35

Berkay Sefa için de çok övgü yapıldı oynasın, girsin denildi,
çocuk sahada ayakta zor kaldı, koşarken ayakları birbirine dolandı düştü,
hazır değiller bu seviye için görünen bu,
Ömür bile orta sahada yapamıyor en iyisi dendiği halde,
Kerem orayı kotarabilir mi bence şu anlık zayıf bir ihtimal,
U21 maçları ile A takımlar seviyesi çok farkediyor orada göze hoş gelenler bu seviyede sırıtıyor,
Tabi ki hazırlanmalılar bu seviye için fakat hemen olacak iş değil,
Sürdüm sahaya oynasınlar dendiği zaman Hami döneminde olduğu gibi 6'lık 7'lik olup bitirirler daha baştan çocukları.

Uğur KÜÇÜK
27.02.2019, 12:39
U21 maçları ile A takımlar seviyesi çok farkediyor orada göze hoş gelenler bu seviyede sırıtıyor,
Sürdüm sahaya oynasınlar dendiği zaman Hami döneminde olduğu gibi 6'lık 7'lik olup bitirirler daha baştan çocukları.Bunu bazi arkadaslar israrla anlamiyor.
Kimse burada altyapi dusmani degil.

Olay bundan ibaret.

artvints
27.02.2019, 12:49
Sürdüm sahaya oynasınlar dendiği zaman Hami döneminde olduğu gibi 6'lık 7'lik olup bitirirler daha baştan çocukları.
kerem ile berkay başka oyuncular. biri hazır değil diye öteki de o seviyede olacak diye birşey yok. bir kere kerem bizim altyapımızdan yetişti, berkay fener'in altyapısında geldi. berkay'ı sahaya atıyorsak, kerem'i de 5, 10 dakika sahaya atabilirdik bu yoklukta. kerem daha zeki bir oyuncu.

eğer hiç değişiklik yapmadan maçları bitirecek konumdaysak kimse niye oynattın diyemez. oyuncular artık bitme noktasına geliyor, sahada isimleri dolaşıyor kendileri değil. onun yerine genç bir oyuncu girip sağa sola koşturabilir.

reisoğlu61
27.02.2019, 12:51
onazi sakatlandiktan sonra kucka nin satilmasi Ünal hoca nin tüm planlarini bozdu...

Mert Oğuzlu61
27.02.2019, 12:55

Alanya maçında maç 2-0 olmuş, son 10 dakika Berkay'ı kurtarıcı olarak sahaya sürüp 10 dakikada harikalar yaratmasını beklemek ve en ufak hatasında ''hazır değil'' diyerek geri yollamak doğru değil. Böyle yaparak genç oyuncu için ''yetersizmiş'' dedirtirsin taraftarın önüne atarsın.

Kadroya oyuncu yok ama oyuna sonradan girdiği her maçta dosta korku düşmana güven veren Batuhan'ı ısrarla oynatıp yeni oyuncu denememesi hoca için büyük eksidir. Murat'ı soksun, Kerem'i soksun hata yapsınlar laf etmem eminim taraftar da laf etmez. Avrupa'da 18 yaşında ilk 11 oyuncusu yapıyorlar, yetenek varsa ilk maçtan kendini belli eder üzerinde durursun. Bu oyuncular 20 yaşından sonra sahaya sürüldükten sonra çok ekstra performanslar göstermedikçe değerleri düşüyor. Yavaş yavaş ısındırmak lazım ama önce ligi sonra da kupayı kapattık, elde var Batuhan. Ne kazandık ?

Edit: Mesela Ozan Kabak 22-23 yaşında ilk 11 oynamaya başlasa bu kadar parlar mıydı, büyük paraya transfer yapar mıydı ? Bence kesinlikle hayır...

Ozan Yılmaz
27.02.2019, 13:10
Alanya maçında maç 2-0 olmuş, son 10 dakika Berkay'ı kurtarıcı olarak sahaya sürüp 10 dakikada harikalar yaratmasını beklemek ve en ufak hatasında ''hazır değil'' diyerek geri yollamak doğru değil. Böyle yaparak genç oyuncu için ''yetersizmiş'' dedirtirsin taraftarın önüne atarsın.

Kadroya oyuncu yok ama oyuna sonradan girdiği her maçta dosta korku düşmana güven veren Batuhan'ı ısrarla oynatıp yeni oyuncu denememesi hoca için büyük eksidir. Murat'ı soksun, Kerem'i soksun hata yapsınlar laf etmem eminim taraftar da laf etmez. Avrupa'da 18 yaşında ilk 11 oyuncusu yapıyorlar, yetenek varsa ilk maçtan kendini belli eder üzerinde durursun. Bu oyuncular 20 yaşından sonra sahaya sürüldükten sonra çok ekstra performanslar göstermedikçe değerleri düşüyor. Yavaş yavaş ısındırmak lazım ama önce ligi sonra da kupayı kapattık, elde var Batuhan. Ne kazandık ?

Edit: Mesela Ozan Kabak 22-23 yaşında ilk 11 oynamaya başlasa bu kadar parlar mıydı, büyük paraya transfer yapar mıydı ? Bence kesinlikle hayır...

Sadece o maçta oynamadı ki, Kupada da iki maçta şans buldu, başka bir durum var ki geri gönderildi sırf hazır değil durumu olduğunu sanmıyorum, bence temel mental ve fiziksel eksiklikleri de görülmüştür. Kimi oynatırsa oynatsın, sonuç gelmezse birileri eleştirecektir bu durum kaçınılmaz.

Ozan Yılmaz
27.02.2019, 13:14
kerem ile berkay başka oyuncular. biri hazır değil diye öteki de o seviyede olacak diye birşey yok. bir kere kerem bizim altyapımızdan yetişti, berkay fener'in altyapısında geldi. berkay'ı sahaya atıyorsak, kerem'i de 5, 10 dakika sahaya atabilirdik bu yoklukta. kerem daha zeki bir oyuncu.

eğer hiç değişiklik yapmadan maçları bitirecek konumdaysak kimse niye oynattın diyemez. oyuncular artık bitme noktasına geliyor, sahada isimleri dolaşıyor kendileri değil. onun yerine genç bir oyuncu girip sağa sola koşturabilir.

bilmiyorum, hocalar takip ediyordur durumlarını, gördükleri bazı eksik şeyler vardır ki yukarıya alınmamıştır yoksa neden ayrımcılık yapılsın ki bu yoklukta, youtube yayınlarından gördüklerimiz ile çözemeyiz bu durumu

Isko6161
27.02.2019, 13:22
Sadece o maçta oynamadı ki, Kupada da iki maçta şans buldu, başka bir durum var ki geri gönderildi sırf hazır değil durumu olduğunu sanmıyorum, bence temel mental ve fiziksel eksiklikleri de görülmüştür. Kimi oynatırsa oynatsın, sonuç gelmezse birileri eleştirecektir bu durum kaçınılmaz.
Paf takimina gonderilmeleri mac ta gosterdikleri performansla alakali degil zaten. Erdal Hos en son programinda aciklamis. Gecen hafta bu uc cocuga "bu hafta u21 takiminda oyniyacaksiniz" denmis. Mac temposu kazanmak adina dogru bi hamle, olmasi gereken de bu. Yanliz bu beyfendiler de "biz artik A takim oyunculariyiz" diyerek red etmisler... Unal hoca da hakli olarak A takimindan gondermis.

Jackdaniels
27.02.2019, 13:23
Hocam bazı hatalarında ısrar ediyorsun neden ? Burak - Roda birlikte olmaz dedik ısrar ettin sonuçları ortada , Eku - Roda olmaz diyoruz yine ısrar ediyorsun sonuçları ortada. Kafanda bir sistem oluşturup maça başlıyorsun işler kötü gitsede sistem şaşmıyor müdahil olmuyorsun hatta oyuncu değiştirmeden maç bitiriyorsun neden? Bana göre en büyük sorun haftada 1 maç yapan takım (üstelik maçlar üst seviye bile değil malum süper lig maçları) nasıl oluyor da yorgun düşüyor nasıl oluyor da yorgunluğa bağlı sakatlıklar ortaya çıkıyor ve sen bunları normal karşılıyorsun aklım mantığım almıyor gerçekten. Yarın öbür gün hani yakın zamanda olmazda ilerde oldu diyelim yanlışlıkla Avrupaya falan gittik haftada 2 bazen 3 maç nasıl oynanacak ? O zaman ne diyecez öldük bittikmi dicez. Dünyanın heryerinde birçok üst seviye kulüp haftada 3 maç oynuyor sürekli nerdeyse biz nasıl oluyorda 1 maç oynayarak bu kadar yorgun düşüyoruz bunun izahı nasıl yapılır merak ediyorum gerçekten.

redbul
27.02.2019, 15:05
gelecek sezon da ünal karaman ile devam edilirse emin olun bundan iyisi olmaz evet bu sezon için ünal karamanın eli çok kısıtlı hatta hiç yok diyebiliriz ama dünkü ümraniye yenilgisinin hiç bir affedilirliği yok sen bu takımı kendi sahanda yenememişsin bu ayrı rezillik dün maçta ilk yarıyı önde kapatmışsın ardından 3 gol yiyerek elnmişsin bu daha büyük bir rezillik neresinden tutarsan tıt ünal karaman hiç bir mazeretin yok ben ilk günden beri yazdım ünal karamanın oyunu okuma rakibi çzöme analiz taktik teknik konularda ayrıca oyuncu değişikliği tercihlerinde ve zamanlamalarında son derce yetersiz olduğunu düşünüyorum.

bordoylamavi
27.02.2019, 15:47
maç sonucu açıklamaları çok anlamsız. hakemden bahsetmiş. ya karşındaki ümraniye ne hakemi hocam. penaltıyı geçtim diğer iki golü nasaıl yiyrtosun onu izah et hocam. sana güveniyoruz ama bu batuhan ısrarı nedir.

fanatikdevri
27.02.2019, 16:04
Alt lig takımına 5000 taraftarın önünde 1-0'dan maç vermek mi maç sonu olmayan hakem hatalarına sığınmak mı daha küçültücü düşündün mü?

serdaracıl
27.02.2019, 17:02
gelecek sezon da ünal karaman ile devam edilirse emin olun bundan iyisi olmaz evet bu sezon için ünal karamanın eli çok kısıtlı hatta hiç yok diyebiliriz ama dünkü ümraniye yenilgisinin hiç bir affedilirliği yok sen bu takımı kendi sahanda yenememişsin bu ayrı rezillik dün maçta ilk yarıyı önde kapatmışsın ardından 3 gol yiyerek elnmişsin bu daha büyük bir rezillik neresinden tutarsan tıt ünal karaman hiç bir mazeretin yok ben ilk günden beri yazdım ünal karamanın oyunu okuma rakibi çzöme analiz taktik teknik konularda ayrıca oyuncu değişikliği tercihlerinde ve zamanlamalarında son derce yetersiz olduğunu düşünüyorum.

Ben aynı görüşte değilim. Eksikler var ama Ünal hocayla devam edilmeli. Başarıyı da başarısızlığı da tek bir nedene bağlamamamız lazım. Ünal hocanın gitmesiyle herşey güllük gülistanlık olmayacak. Hoca tartışmasını bir kenara bırakmamız lazım bana kalırsa. Defalarca hoca değiştirdik ama sonuç hep aynı oldu.

İlker Yazıcıoğlu
27.02.2019, 17:17
Yani Hakemlerden bahsedilecek, kafalarımıza vura vura gaspettikleri maçlarda hakemden bahsetmeyip, hakemlerden en bahsedilmeyecek maçta hakemden bahsetmek hakikaten komik olmuş...

Ünal hocayı destekleyen birisi olarak konuşuyorum.

Saçma sapan bir açıklama...

Ben Ünal hoca olsaydım, iki haftadır penaltı yaptıran adamı maçtan sonra sıçıp sıvardım...

Net...

Vkgz
27.02.2019, 17:30
Sürekli mazeret mazeret burası Karabük değil ... Geçen seneden gram ilerlemedik... Şu basit maçta bile takımı motive edemedi...

Abdulkadiri 6 maç boşa oynattı boşa puanlar kaybettik

Tek forvetle takımı bozdu puan kaybetti k

Ben sıkıldım bir hafta kazanıp oooo Süper gençler woow deyip iki hafta rezil olmaktan

redbul
27.02.2019, 17:32
Ben aynı görüşte değilim. Eksikler var ama Ünal hocayla devam edilmeli. Başarıyı da başarısızlığı da tek bir nedene bağlamamamız lazım. Ünal hocanın gitmesiyle herşey güllük gülistanlık olmayacak. Hoca tartışmasını bir kenara bırakmamız lazım bana kalırsa. Defalarca hoca değiştirdik ama sonuç hep aynı oldu.
kardeşim görüşüne saygı duymakla beraber şunuda belirtmek isterim ünal karaman yaş olarak 40 lı yaşalrda olur tecrüeb kazanır derim ama adam o yaşı fazlasıyla geçmiş 52 olmuş yani tabiki yaş çok önemli değil ama yaş tan kastım ancak bu kadarı olur daha fazlası olmaz ve ben ısrarla ünal karaman ın teknik taktik rakibi çözme oyunu analiz etme ve oyuncu tercihleri ve zamanlamalarında çok büyük eksikleri olduğunu düşünüyorum.

Soner Albayrak
27.02.2019, 19:44
Yerinde duramıyor saha kenarında. Sürekli hata yapmamalıyım telaşıyla takım yönetiyor. Bu duygusallıkla kalıcı olması imkansız.

Ne takıyorsun ki bu kadar? Rahat ol yahu. Zaten her halukarda istenilen başarı gelmiyor.

Gökhan Balcı
28.02.2019, 02:45
Hocama kızacağım nokta daha makul olma ihtimali olan seçeneklerdense kendince garantici mantığa yönelmesidir. Batuhan tercihi en azından oranın oyuncusu kafa falan vurur hem parmak da on numara oynar düşüncesi. Halbuki parmak on numara oynasa bile orta noktada tek alternatif. Üstelik senin oyun kurgunun da önemli bir parçası. Bir düzen değiştirilirken mümkün olan en az bozulmaya gidilmesi gerekir. Şahsen hocanın yerinde olsam yusuf çıktıktan sonra Tony yi on numaraya koyar yüksek toplarda avantaj yakalamaya çalışırdım. Sola da ibanezi koyardım. Hem dinamizm getirir de hem de ortalarla skor bulma şansı yakalardık. Alternatif yaratalım derken daha çok bozulmaya sebep olmamamız gerekiyor ki hocayı en çok eleştirdiğim nokta bu. Bölüp parçalayıp sonra garip bir şekilde birleştirmek çözüm olmaz asla.

Olcay konusu ise çok can sıkıcı. Ben başlangıçtan beri hocanın vardır bir bildiği diyorum. Kendisine yapılan bir yanlış varsa onu affetmek başka oyuncuların da disiplinsizlik yapmasının önünü açar dedim hep. Ama şimdi affedileceği konuşuluyor akıl alacak gibi değil. Çünkü Olcay olsaydı hoca ekubanda ısrar etmeyecekti ve takım sistemi bu denli bozulmak zorunda kalmayacaktı. Ne niye yapılıyor ben anlamıyorum. Lig gitmiş kupa gitmiş daha niye gelsin bu adam? Her şeyi göze alacaktın madem devre arasında alsaydın. Hem abdülün sakatlığı bu hale gelmezdi hem de adamdan faydalanmış olurdun. Aynı şekil parmak da böyle. Bu adamın geride oynayabileceği bilindiği halde Onazi ve sosa zorlandı ve ikisini birden kaybettik. Bunlar net hocaya yazar. Plansız programsız gidilirse kolu kesmenin de manası kalmıyor çünkü tekrar yerine koymaya çalışıyorsun. Kolun olmadığı anlarda takım zora girmiş takımın düzeni bozulmuş puanlar bırakmış morali bozulmuş. Hocamı çok seviyorum bu zor zamanda çok iyi iş çıkardığını da düşünüyorum fakat öngörü konusunda becerikli biri olduğunu düşünmüyorum kesinlikle. Hele hele maç sonu hakem konuşması inanılır gibi değil. Alper Ulusoy bence gayet iyi maç yönetti. Bu kadar kötü bir maçtan sonra çıkıp atamazsan atarlar diyebilirdin. Neyse daha fazla konuşmayayım sinirleniyorum istemsiz

bingolts
28.02.2019, 11:17
Bir hocadan beklenen futbolcu kazanmasıdır. Hazırı herkes oynatır. Hoca başedemediği herkesi kenara atarak yoluna devam etmesi yanlıştır. Hoca bu futbolcular en büyüğü 34 yaşında bunlar hata yapar. Ancak sen biraz şenol hocayı örnek al sorunlu topçuyu kazanmaya çalış.

Mert Oğuzlu61
28.02.2019, 11:40
Batuhan'ın Whoscored verileri:

Ligde 9 maç, kupada 6 maç toplam 16 maçta pas istatistik oranı %64, hava topu mücadelesi 0.2., top çalma 0.1

Sezon başında genç millilerin kaptanı, geleceğin Emre Belözoğlu'su denilen 18 lik dmc oyuncusu Sefa Akgün'ü trip atıp takımdan kov, Urfa'ya transfer ettirdiği 25 yaşında dmc oyuncusunu takımda tut ve 16 maçta şans ver. Aynı oyuncu önce lige sonra kupaya havlu attırsın ve seni büyük sıkıntıya soksun. Haa bu arada, altın jenerasyonun dmc-mc oyuncusu Cafer Tosun vardı, o nerelerde ?

Hak etmeyene yapılan adamcılık, torpil adına her ne derlerse, çok kötü bir şey. Sonuçları da ortada. Hatalarından vazgeçerse devamlılık sağlanır yoksa kısır tartışmalardan kurtulamayız.

seçuk
28.02.2019, 11:58

Ligde 9 maç, kupada 6 maç toplam 16 maçta pas istatistik oranı %64, hava topu mücadelesi 0.2., top çalma 0.1

Sezon başında genç millilerin kaptanı, geleceğin Emre Belözoğlu'su denilen 18 lik dmc oyuncusu Sefa Akgün'ü trip atıp takımdan kov, Urfa'ya transfer ettirdiği 25 yaşında dmc oyuncusunu takımda tut ve 16 maçta şans ver. Aynı oyuncu önce lige sonra kupaya havlu attırsın ve seni büyük sıkıntıya soksun. Haa bu arada, altın jenerasyonun dmc-mc oyuncusu Cafer Tosun vardı, o nerelerde ?

Hak etmeyene yapılan adamcılık, torpil adına her ne derlerse, çok kötü bir şey. Sonuçları da ortada. Hatalarından vazgeçerse devamlılık sağlanır yoksa kısır tartışmalardan kurtulamayız.

Hocaya belki de tek kızdığım nokta bu batuhan meselesi. Diğer konularda herşeye eyevallah da bu yeteneksiz hala bu formayı nasıl giyebiliyor akıl iş değil..

artvints
28.02.2019, 12:26

rüyamda sefa'yı gördüm. takıma döneceksin, eleştirileri kafana takma diyordum. :)

jairzinho
28.02.2019, 17:36

İlim adamına sormuşlar,
“- İki kere iki kaç eder? ” diye
İlim adamı
“Dört” demiş
İstatistikçiye sormuşlar aynı soruyu,

“Üç beş arası bir şey” demiş

Aynı soruyu anketçiye sormuşlar, o da

“Kaç olmasını istiyorsunuz” demiş...

senin hesapta o hafız.

gerçek ne peki ?

https://www.transfermarkt.de/batuhan-artarslan/profil/spieler/237481
neymiş?

süper lig 69 dakika
türkiye kupası 463 dakika

çaktın köfteyi. öyle 16 maç söyleyip durum açıklama olmaz hafız.

https://www.transfermarkt.de/batuhan-artarslan/detaillierteleistungsdaten/spieler/237481

buda bize gelmeden önceki performansı.urfada 5 gol 2 asist, 1461 trabzonda 4 gol 4 asist. defansif orta saha bu

.net

ben olsam gelmezdim açıkcası.kariyer planlamada hata yaptı kanımca.bize gelmeden önce hem oynuyordu hemde istatistikleri fena değildi.

https://www.transfermarkt.de/efecan-karaca/detaillierteleistungsdaten/spieler/50655

bugün haklı olarak çok övülen 30 yaşındaki efecan karaca süper ligde sadece 3. sezonunu yaşıyor.alt liglerde oynadı aga.

bizde 100 bin lira alıp yedek bekleyip saçma sapan eleştirilere maruz kalacağına urfada 500 bin liraya hem oynar hemde efecan gibi süper lig şansını kovalar kariyerinde.